Тауарларға арналған декларацияны бергенге дейін тауарларды шығару туралы өтініштің құрылымы мен форматына өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2020 жылғы 27 қазандағы № 136 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексі 120-бабының 3-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 19 желтоқсандағы № 177 шешімімен бекітілген тауарларға арналған декларацияны бергенге дейін тауарларды шығару туралы өтініштің құрылымы мен форматына өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім 2021 жылғы 1 сәуірден бастап күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасы Төрағасының
міндетін уақытша атқарушы
В. Назаренко
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2020 жылғы 27 қазандағы
№ 136 шешіміне
ҚОСЫМША
Тауарларға арналған декларацияны бергенге дейін тауарларды шығару туралы өтініштің құрылымы мен форматына енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. 3-тармақтың алтыншы абзацы алып тасталсын.
2. 4-тармақта:
а) бірінші абзацтағы "айқындалатын" деген сөз "айқындалған" деген сөзбен ауыстырылсын;
б) екінші абзацтағы "Fouth" деген сөз "Fourth" деген сөзбен ауыстырылсын.
3. 5-тармақта:
а) бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Тауарларды шығару туралы өтініштің құрылымы Еуразиялық экономикалық одақтың деректер моделінің (бұдан әрі – деректер моделі) негізінде:"; "ж" тармақшасындағы "келтіріледі" деген сөз "сипатталады" деген сөзбен ауыстырылсын;
б) "б" тармақшасындағы "құрылымының аттар кеңістігінің объектілерін жобалау кезінде объектілері пайдаланылатын" деген сөздер "құрылымын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректер моделінің объектілері тиесілі" деген сөздермен ауыстырылсын;
в) "г" тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"г) базистік деңгейдегі және "Кедендік әкімшілендіру" нысаналы саласының деңгейіндегі деректер моделінің объектілері туралы:
тауарларды шығару туралы өтініштің құрылымында пайдаланылған деректердің базалық типтері туралы;
тауарларды шығару туралы өтініштің құрылымында пайдаланылған деректердің жалпы қарапайым типтері туралы;
тауарларды шығару туралы өтініштің құрылымында пайдаланылған "Кедендік әкімшілендіру" нысаналы сала деректері моделі деректерінің қолданбалы қарапайым типтері туралы мәліметтер;";
г) "д" және "е" тармақшалары алып тасталсын.
4. 1-кестеде:
а) 3-позицияның 3-графасындағы "1.0.0" деген цифрлар "1.1.0" деген цифрлармен ауыстырылсын;
б) 4-позицияның 3-графасы мынадай редакцияда жазылсын:
"urn: EEC:R:031:GoodsReleaseApplication:v1.1.0";
в) 6-позицияның 3-графасы мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в структуру и формат заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 октября 2020 года № 136.
В соответствии с пунктом 3 статьи 120 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в структуру и формат заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, утвержденные Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 декабря 2017 г. № 177, изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу с 1 апреля 2021 г.
Врио Председателя Коллегии
Евразийской экономической комиссии
В. Назаренко
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 27 октября 2020 г. № 136
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в структуру и формат заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары
1. Абзац шестой пункта 3 исключить.
2. В пункте 4:
а) в абзаце первом слово "определяемой" заменить словом "определенной";
б) в абзаце втором слово "Fouth" заменить словом "Fourth".
3. В пункте 5:
а) абзац первый изложить в следующей редакции:
"5. Структура заявления о выпуске товаров разработана на основе модели данных Евразийского экономического союза (далее – модель данных), описана в табличной форме с указанием:";
б) в подпункте "б" слова "объекты которых используются при проектировании объектов пространства имен" заменить словами "которым принадлежат объекты модели данных, использованные при разработке";
в) подпункт "г" изложить в следующей редакции:
"г) сведений об объектах модели данных базисного уровня и уровня предметной области "Таможенное администрирование":
о базовых типах данных, использованных в структуре заявления о выпуске товаров;
об общих простых типах данных, использованных в структуре заявления о выпуске товаров;
о прикладных простых типах данных предметной области "Таможенное администрирование", использованных в структуре заявления о выпуске товаров;";
г) подпункты "д" и "е" исключить.
4. В таблице 1:
а) в позиции 3 в графе 3 цифры "1.0.0" заменить цифрами "1.1.0";
б) позицию 4 в графе 3 изложить в следующей редакции:
"urn:EEC:R:031:GoodsReleaseApplication:v1.1.0";
в) позицию 6 в графе 3 изложить в следующей редакции:

"EEC_R_031_GoodsReleaseApplication_v1.1.0.xsd".
5. 3-кесте мынадай редакцияда жазылсын:
"3-кесте
Тауарларды шығару туралы өтініш құрылымының деректемелік құрамы
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректер типі
Көпт.
1. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(csdo:‌EDoc‌Code)
электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес электрондық құжаттың (мәліметтердің) кодпен белгіленуі
M.SDE.90001
M.SDT.90001
1
2. Электрондық құжатты (мәліметтерді) сәйкестендіргіш
(csdo:‌EDoc‌Id)
электрондық құжатты (мәліметтерді) бірмәнді сәйкестендіретін символдар жолы
M.SDE.90007
M.SDT.90003
1
3. Бастапқы электрондық құжатты (мәліметтерді) сәйкестендіргіш
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
жауап ретінде осы электрондық құжат (мәліметтер) қалыптастырылған электрондық құжатты (мәліметтерді) сәйкестендіргіш
M.SDE.90008
M.SDT.90003
0..1
4. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні мен уақыты
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) жасалған күні мен уақыты
M.SDE.90002
M.BDT.00006
1
5. Электрондық құжаттың белгісі
(casdo:‌EDoc‌Indicator‌Code)
электрондық құжаттың белгісі
M.CA.SDE.00135
M.CA.SDT.00201
1
6. Кедендік рәсімнің коды
(casdo:‌Customs‌Procedure‌Code)
кедендік рәсімнің кодпен белгіленуі
M.CA.SDE.00086
M.CA.SDT.00043
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
7. Алдыңғы кедендік рәсім түрінің коды
(casdo:‌Previous‌Customs‌Procedure‌Mode‌Code)
алдыңғы кедендік рәсімнің кодпен белгіленуі
M.CA.SDE.00276
M.CA.SDT.00043
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
8. Парақтар саны
(csdo:‌Page‌Quantity)
құжаттағы жалпы парақ саны
M.SDE.00018
M.SDT.00097
0..1
9. Тауарлар саны
(casdo:‌Goods‌Quantity)
мәлімделетін тауарлардың жалпы саны
M.CA.SDE.00705
M.SDT.00155
1
10. Мәлімделетін тауарлар санатының коды
(casdo:‌Goods‌Category‌Code)
мәлімделетін тауарлар санатының кодпен белгіленуі
M.CA.SDE.00316
M.CA.SDT.00202
1
11. Декларант (өтініш беруші)
(cacdo:‌Declarant‌Details)
декларант (өтініш беруші) туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00140
M.CA.CDT.00457
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
11.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
субъектінің тіркелген елінің кодпен белгіленуі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
11.2. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің толық атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00224
M.SDT.00056
0..1

"EEC_R_031_GoodsReleaseApplication_v1.1.0.xsd".
5. Таблицу 3 изложить в следующей редакции:
"Таблица 3
Реквизитный состав структуры заявления о выпуске товаров
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
1. Код электронного документа (сведений)
(csdo:EDocCode)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений
M.SDE.90001
M.SDT.90001
1
2. Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo:EDocId)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ (сведения)
M.SDE.90007
M.SDT.90003
1
3. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo:EDocRefId)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
M.SDT.90003
0..1
4. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:EDocDateTime)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
M.BDT.00006
1
5. Признак электронного документа
(casdo:EDocIndicatorCode)
признак электронного документа
M.CA.SDE.00135
M.CA.SDT.00201
1
6. Код таможенной процедуры
(casdo:CustomsProcedureCode)
кодовое обозначение таможенной процедуры
M.CA.SDE.00086
M.CA.SDT.00043
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
7. Код вида предшествующей таможенной процедуры
(casdo:PreviousCustomsProcedureModeCode)
кодовое обозначение предшествующей таможенной процедуры
M.CA.SDE.00276
M.CA.SDT.00043
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
8. Количество листов
(csdo:PageQuantity)
общее количество листов в документе
M.SDE.00018
M.SDT.00097
0..1
9. Количество товаров
(casdo:GoodsQuantity)
общее число заявляемых товаров
M.CA.SDE.00705
M.SDT.00155
1
10. Код категории заявляемых товаров
(casdo:GoodsCategoryCode)
кодовое обозначение категории заявляемых товаров
M.CA.SDE.00316
M.CA.SDT.00202
1
11. Декларант (заявитель)
(cacdo:DeclarantDetails)
сведения о декларанте (заявителе)
M.CA.CDE.00140
M.CA.CDT.00457
Определяется областями значений вложенных элементов
1
11.1. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны регистрации субъекта
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
11.2. Наименование субъекта
(csdo:SubjectName)
полное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00224
M.SDT.00056
0..1

11.3. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқартылған атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00225
M.SDT.00055
0..1
11.4. Ұйымдық-құқықтық нысанның коды
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
шаруашылық жүргізуші субъекті тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның кодпен белгіленуі
M.SDE.00023
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
11.5. Ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъекті тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
M.SDE.00090
M.SDT.00056
0..1
11.6. Шаруашылық жүргізуші субъектіні сәйкестендіргіш
(csdo:‌Business‌Entity‌Id)
жазбаның тізілім (тіркелім) бойынша мемлекеттік тіркеу кезінде берілген нөмірі (коды)
M.SDE.00189
M.SDT.00157
0..1
а) сәйкестендіру әдісі
(kindId атрибуты)
шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдісі
M.SDT.00158
1
11.7. Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
кедендік сәйкестендіру (бірегей сәйкестендіру) нөмірі туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00626
M.CA.SDT.00188
0..1
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
елдің кодпен белгіленуі, оның қағидалары бойынша көрсетілген сәйкестендіру нөмірі қалыптастырылған
M.SDT.00159
0..1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCodeListId атрибуты)
әлем елдері сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
0..1
11.8. Салық төлеушіні сәйкестендіргіш
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
салық төлеуші тіркелген елдің салық төлеушілер тізіліміндегі субъектіні сәйкестендіргіш
M.SDE.00025
M.SDT.00025
0..1
11.9. Есепке қою себебінің коды
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
субъектіні Ресей Федерациясында салық есебіне қою себебін сәйкестендіретін код
M.SDE.00030
M.SDT.00030
0..1
11.10. Жеке тұлғаны сәйкестендіргіш
(casdo:‌Person‌Id)
жеке тұлғаны бірегей сәйкестендіргіш
M.CA.SDE.00129
M.CA.SDT.00190
0..1
11.11. Жеке тұлғаның куәлігі
(ccdo:‌Identity‌Doc‌V3‌Details)
жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер
M.CDE.00056
M.CDT.00062
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
11.11.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
11.11.2. Жеке басты куәландыратын құжат түрінің коды
(csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)
жеке басты куәландыратын құжат түрінің кодпен белгіленуі
M.SDE.00136
M.SDT.00098
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
0..1

11.3. Краткое наименование субъекта
(csdo:SubjectBriefName)
сокращенное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00225
M.SDT.00055
0..1
11.4. Код организационно-правовой формы
(csdo:BusinessEntityTypeCode)
кодовое обозначение организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00023
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
11.5. Наименование организационно-правовой формы
(csdo:BusinessEntityTypeName)
наименование организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00090
M.SDT.00056
0..1
11.6. Идентификатор хозяйствующего субъекта
(csdo:BusinessEntityId)
номер (код) записи по реестру (регистру), присвоенный при государственной регистрации
M.SDE.00189
M.SDT.00157
0..1
а) метод идентификации
(атрибут kindId)
метод идентификации хозяйствующих субъектов
M.SDT.00158
1
11.7. Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:CAUniqueCustomsNumberId)
сведения об идентификационном (уникальном идентификационном) таможенном номере
M.CA.SDE.00626
M.CA.SDT.00188
0..1
а) код страны
(атрибут countryCode)
кодовое обозначение страны, по правилам которой сформирован указанный идентификационный номер
M.SDT.00159
0..1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут countryCodeListId)
идентификатор классификатора стран мира
M.SDT.00091
0..1
11.8. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:TaxpayerId)
идентификатор субъекта в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
M.SDT.00025
0..1
11.9. Код причины постановки на учет
(csdo:TaxRegistrationReasonCode)
код, идентифицирующий причину постановки субъекта на налоговый учет в Российской Федерации
M.SDE.00030
M.SDT.00030
0..1
11.10. Идентификатор физического лица
(casdo:PersonId)
уникальный идентификатор физического лица
M.CA.SDE.00129
M.CA.SDT.00190
0..1
11.11. Удостоверение личности
(ccdo:IdentityDocV3Details)
сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица
M.CDE.00056
M.CDT.00062
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
11.11.1. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
11.11.2. Код вида документа, удостоверяющего личность
(csdo:IdentityDocKindCode)
кодовое обозначение вида документа, удостоверяющего личность
M.SDE.00136
M.SDT.00098
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
0..1

11.11.3. Құжат түрінің атауы
(csdo:‌Doc‌Kind‌Name)
құжат түрінің атауы
M.SDE.00095
M.SDT.00134
0..1
11.11.4. Құжаттың сериясы
(csdo:‌Doc‌Series‌Id)
құжат сериясының цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгіленуі
M.SDE.00157
M.SDT.00092
0..1
11.11.5. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
құжатты тіркеу кезінде оған берілген цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгіленім
M.SDE.00044
M.SDT.00093
1
11.11.6. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
11.11.7. Құжаттың қолданылу мерзімі аяқталатын күн
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
құжат күшінде болатын мерзім аяқталатын күн
M.SDE.00052
M.BDT.00005
0..1
11.11.8. Уәкілетті органды сәйкестендіргіш
(csdo:‌Authority‌Id)
мемлекеттік билік органын не ол уәкілеттік берген, құжат берген ұйымды сәйкестендіретін жол
M.SDE.00068
M.SDT.00092
0..1
11.11.9. Уәкілетті органның атауы
(csdo:‌Authority‌Name)
мемлекеттік билік органының не ол уәкілеттік берген, құжат берген ұйымның толық атауы
M.SDE.00066
M.SDT.00056
0..1
11.12. Мекенжай
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
мекенжай
M.CDE.00058
M.CDT.00064
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
11.12.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
мекенжай түрінің кодпен белгіленуі
M.SDE.00192
M.SDT.00162
0..1
11.12.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
11.12.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің коды
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
11.12.4. Өңір
(csdo:‌Region‌Name)
бірінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00007
M.SDT.00055
0..1
11.12.5. Район
(csdo:‌District‌Name)
екінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00008
M.SDT.00055
0..1
11.12.6. Қала
(csdo:‌City‌Name)
қаланың атауы
M.SDE.00009
M.SDT.00055
0..1
11.12.7. Елді мекен
(csdo:‌Settlement‌Name)
елді мекеннің атауы
M.SDE.00057
M.SDT.00055
0..1
11.12.8. Көше
(csdo:‌Street‌Name)
қалалық инфрақұрылымның көше-жол желісі элементінің атауы
M.SDE.00010
M.SDT.00055
0..1
11.12.9. Үйдің нөмірі
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
үйдің, корпустың, құрылыстың белгіленуі
M.SDE.00011
M.SDT.00093
0..1
11.12.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
офистің немесе пәтердің белгіленуі
M.SDE.00012
M.SDT.00092
0..1
11.12.11. Почта индексі
(csdo:‌Post‌Code)
почта байланысы кәсіпорнының почта индексі
M.SDE.00006
M.SDT.00006
0..1

11.11.3. Наименование вида документа
(csdo:DocKindName)
наименование вида документа
M.SDE.00095
M.SDT.00134
0..1
11.11.4. Серия документа
(csdo:DocSeriesId)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение серии документа
M.SDE.00157
M.SDT.00092
0..1
11.11.5. Номер документа
(csdo:DocId)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
M.SDT.00093
1
11.11.6. Дата документа
(csdo:DocCreationDate)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
11.11.7. Дата истечения срока действия документа
(csdo:DocValidityDate)
дата окончания срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00052
M.BDT.00005
0..1
11.11.8. Идентификатор уполномоченного органа
(csdo:AuthorityId)
строка, идентифицирующая орган государственной власти либо уполномоченную им организацию, выдавшую документ
M.SDE.00068
M.SDT.00092
0..1
11.11.9. Наименование уполномоченного органа
(csdo:AuthorityName)
полное наименование органа государственной власти либо уполномоченной им организации, выдавшей документ
M.SDE.00066
M.SDT.00056
0..1
11.12. Адрес
(ccdo:SubjectAddressDetails)
адрес
M.CDE.00058
M.CDT.00064
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
11.12.1. Код вида адреса
(csdo:AddressKindCode)
кодовое обозначение вида адреса
M.SDE.00192
M.SDT.00162
0..1
11.12.2. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
11.12.3. Код территории
(csdo:TerritoryCode)
код единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
11.12.4. Регион
(csdo:RegionName)
наименование единицы административно-территориального деления первого уровня
M.SDE.00007
M.SDT.00055
0..1
11.12.5. Район
(csdo:DistrictName)
наименование единицы административно-территориального деления второго уровня
M.SDE.00008
M.SDT.00055
0..1
11.12.6. Город
(csdo:CityName)
наименование города
M.SDE.00009
M.SDT.00055
0..1
11.12.7. Населенный пункт
(csdo:SettlementName)
наименование населенного пункта
M.SDE.00057
M.SDT.00055
0..1
11.12.8. Улица
(csdo:StreetName)
наименование элемента улично-дорожной сети городской инфраструктуры
M.SDE.00010
M.SDT.00055
0..1
11.12.9. Номер дома
(csdo:BuildingNumberId)
обозначение дома, корпуса, строения
M.SDE.00011
M.SDT.00093
0..1
11.12.10. Номер помещения
(csdo:RoomNumberId)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
M.SDT.00092
0..1
11.12.11. Почтовый индекс
(csdo:PostCode)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
M.SDT.00006
0..1

11.12.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
почта байланысы кәсіпорнындағы абоненттік жәшіктің нөмірі
M.SDE.00013
M.SDT.00092
0..1
11.13. Байланыс деректемесі
(ccdo:‌Communication‌Details)
субъектінің байланыс деректемесі
M.CDE.00003
M.CDT.00003
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
11.13.1. Байланыс түрінің коды
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
байланыс құралы (арнасы) түрінің (телефон, факс, электрондық почта және басқа) кодпен белгіленуі
M.SDE.00014
M.SDT.00163
0..1
11.13.2. Байланыс түрінің атауы
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
байланыс құралы (арнасы) түрінің (телефон, факс, электрондық почта және басқа) атауы
M.SDE.00093
M.SDT.00055
0..1
11.13.3. Байланыс арнасының сәйкестендіргіші
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
байланыс арнасын сәйкестендіретін символдардың дәйектілігі (телефон, факс нөмірін, электрондық почтаның мекенжайын және т.б. көрсету)
M.SDE.00015
M.SDT.00015
1..*
11.14. Оқшауланған бөлімше
(cacdo:‌Subject‌Branch‌Details)
оқшауланған бөлімше туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00465
M.CA.CDT.00298
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
11.14.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
субъектінің тіркелген елінің кодпен белгіленуі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
11.14.2. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің толық атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00224
M.SDT.00056
0..1
11.14.3. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқартылған атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00225
M.SDT.00055
0..1
11.14.4. Ұйымдық-құқықтық нысанның коды
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
шаруашылық жүргізуші субъекті тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның кодпен белгіленуі
M.SDE.00023
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
11.14.5. Ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъекті тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
M.SDE.00090
M.SDT.00056
0..1
11.14.6. Шаруашылық жүргізуші субъектіні сәйкестендіргіш
(csdo:‌Business‌Entity‌Id)
жазбаның тізілім (тіркелім) бойынша мемлекеттік тіркеу кезінде берілген нөмірі (коды)
M.SDE.00189
M.SDT.00157
0..1
а) сәйкестендіру әдісі
(kindId атрибуты)
шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдісі
M.SDT.00158
1

11.12.12. Номер абонентского ящика
(csdo:PostOfficeBoxId)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
M.SDT.00092
0..1
11.13. Контактный реквизит
(ccdo:CommunicationDetails)
контактный реквизит субъекта
M.CDE.00003
M.CDT.00003
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
11.13.1. Код вида связи
(csdo:CommunicationChannelCode)
кодовое обозначение вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00014
M.SDT.00163
0..1
11.13.2. Наименование вида связи
(csdo:CommunicationChannelName)
наименование вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00093
M.SDT.00055
0..1
11.13.3. Идентификатор канала связи
(csdo:CommunicationChannelId)
последовательность символов, идентифицирующая канал связи (указание номера телефона, факса, адреса электронной почты и др.)
M.SDE.00015
M.SDT.00015
1..*
11.14. Обособленное подразделение
(cacdo:SubjectBranchDetails)
сведения об обособленном подразделении
M.CA.CDE.00465
M.CA.CDT.00298
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
11.14.1. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны регистрации субъекта
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
11.14.2. Наименование субъекта
(csdo:SubjectName)
полное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00224
M.SDT.00056
0..1
11.14.3. Краткое наименование субъекта
(csdo:SubjectBriefName)
сокращенное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00225
M.SDT.00055
0..1
11.14.4. Код организационно-правовой формы
(csdo:BusinessEntityTypeCode)
кодовое обозначение организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00023
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
11.14.5. Наименование организационно-правовой формы
(csdo:BusinessEntityTypeName)
наименование организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00090
M.SDT.00056
0..1
11.14.6. Идентификатор хозяйствующего субъекта
(csdo:BusinessEntityId)
номер (код) записи по реестру (регистру), присвоенный при государственной регистрации
M.SDE.00189
M.SDT.00157
0..1
а) метод идентификации
(атрибут kindId)
метод идентификации хозяйствующих субъектов
M.SDT.00158
1

11.15. Тұлғаның тізілімге енгізілгенін растайтын құжат
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
тұлғаны уәкілетті экономикалық операторлар тізіліміне енгізу туралы куәлік
M.CA.CDE.00381
M.CA.CDT.00303
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
11.15.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
11.15.2. Тізілімге енгізу кезінде заңды тұлғаны тіркеу нөмірі
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
тұлғаны тізілімге енгізу кезінде оған берілген тіркеу нөмірі немесе тұлғаны тізілімге енгізу туралы құжаттың тіркеу нөмірі
M.CA.SDE.00062
M.SDT.00178
1
11.15.3. Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды
(casdo:‌Reregistration‌Code)
құжатты қайта тіркеу белгісінің кодпен белгіленуі
M.CA.SDE.00001
M.CA.SDT.00125
0..1
11.15.4. Куәлік типінің коды
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
уәкілетті экономикалық оператор куәлігі типінің кодпен белгіленуі
M.CA.SDE.00592
M.SDT.00169
0..1
12. Соңғы күні
(csdo:‌End‌Date)
тауарларға декларация беру мерзімі аяқталатын күн
M.SDE.00074
M.BDT.00005
1
13. Тауар партиясы
(cacdo:‌GRAGoods‌Shipment‌Details)
тауар партиясы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00566
M.CA.CDT.00458
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
13.1. Жөнелту елі
(cacdo:‌Departure‌Country‌Details)
жөнелту елі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00206
M.CA.CDT.00079
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
13.1.1. Елдің коды
(casdo:‌CACountry‌Code)
елдің кодпен белгіленуі
M.CA.SDE.00615
M.CA.SDT.00181
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
13.1.2. Елдің қысқаша атауы
(casdo:‌Short‌Country‌Name)
елдің қысқаша атауы
M.CA.SDE.00123
M.SDT.00069
0..1
13.1.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің кодпен белгіленуі
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
13.2. Межелі ел
(cacdo:‌Destination‌Country‌Details)
межелі ел туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00205
M.CA.CDT.00079
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
13.2.1. Елдің коды
(casdo:‌CACountry‌Code)
елдің кодпен белгіленуі
M.CA.SDE.00615
M.CA.SDT.00181
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
13.2.2. Елдің қысқаша атауы
(casdo:‌Short‌Country‌Name)
елдің қысқаша атауы
M.CA.SDE.00123
M.SDT.00069
0..1

11.15. Документ, подтверждающий включение лица в реестр
(cacdo:RegisterDocumentIdDetails)
свидетельство о включении лица в реестр уполномоченных экономических операторов
M.CA.CDE.00381
M.CA.CDT.00303
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
11.15.1. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
11.15.2. Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр
(casdo:RegistrationNumberId)
регистрационный номер лица, присвоенный ему при включении в реестр, или регистрационный номер документа о включении лица в реестр
M.CA.SDE.00062
M.SDT.00178
1
11.15.3. Код признака перерегистрации документа
(casdo:ReregistrationCode)
кодовое обозначение признака перерегистрации документа
M.CA.SDE.00001
M.CA.SDT.00125
0..1
11.15.4. Код типа свидетельства
(casdo:AEORegistryKindCode)
кодовое обозначение типа свидетельства уполномоченного экономического оператора
M.CA.SDE.00592
M.SDT.00169
0..1
12. Конечная дата
(csdo:EndDate)
дата окончания срока подачи декларации на товары
M.SDE.00074
M.BDT.00005
1
13. Товарная партия
(cacdo:GRAGoodsShipmentDetails)
сведения о товарной партии
M.CA.CDE.00566
M.CA.CDT.00458
Определяется областями значений вложенных элементов
1
13.1. Страна отправления
(cacdo:DepartureCountryDetails)
сведения о стране отправления
M.CA.CDE.00206
M.CA.CDT.00079
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
13.1.1. Код страны
(casdo:CACountryCode)
кодовое обозначение страны
M.CA.SDE.00615
M.CA.SDT.00181
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
13.1.2. Краткое название страны
(casdo:ShortCountryName)
краткое название страны
M.CA.SDE.00123
M.SDT.00069
0..1
13.1.3. Код территории
(csdo:TerritoryCode)
кодовое обозначение единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
13.2. Страна назначения
(cacdo:DestinationCountryDetails)
сведения о стране назначения
M.CA.CDE.00205
M.CA.CDT.00079
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
13.2.1. Код страны
(casdo:CACountryCode)
кодовое обозначение страны
M.CA.SDE.00615
M.CA.SDT.00181
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
13.2.2. Краткое название страны
(casdo:ShortCountryName)
краткое название страны
M.CA.SDE.00123
M.SDT.00069
0..1

13.2.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің кодпен белгіленуі
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
13.3. Сауда-саттық елі
(cacdo:‌Trade‌Country‌Details)
сауда-саттық елі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00427
M.CA.CDT.00374
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
13.3.1. Елдің коды
(casdo:‌CACountry‌Code)
елдің кодпен белгіленуі
M.CA.SDE.00615
M.CA.SDT.00181
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
13.3.2. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің кодпен белгіленуі
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
13.4. Беру шарттары
(cacdo:‌Delivery‌Terms‌Details)
беру шарттары туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00447
M.CA.CDT.00375
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
13.4.1. Беру шарттарының коды
(casdo:‌Delivery‌Terms‌Code)
беру (базис беру) шарттарының кодпен белгіленуі
M.CA.SDE.00119
M.CA.SDT.00161
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
13.4.2. Орынның атауы (аты)
(casdo:‌Place‌Name)
географиялық пункттің (келісілген беру орнының) атауы
M.CA.SDE.00636
M.SDT.00055
0..1
13.4.3. Тауарларды беру түрінің коды
(casdo:‌Delivery‌Kind‌Code)
тауарларды беру түрінің кодпен белгіленуі
M.CA.SDE.00218
M.CA.SDT.00158
0..1
13.5. Құн
(casdo:‌CAValue‌Amount)
декларацияланатын тауарлардың шарт бағасының валютасындағы немесе төлем (бағалау) валютасындағы құны
M.CA.SDE.00383
M.CA.SDT.00001
0..1
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодпен белгіленуі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюта сыныптауышын сәйкестендіргіш
M.SDT.00091
1
13.6. Қорытынды (жалпы) сомасы
(casdo:‌Total‌Amount)
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы құрастырылмаған немесе бөлшектелген түрде, соның ішінде жиынтықсыз немесе аяқталмаған түрде өткізілетін тауардың жалпы құны
M.CA.SDE.00591
M.CA.SDT.00001
0..1
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодпен белгіленуі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюта сыныптауышын сәйкестендіргіш
M.SDT.00091
1
13.7. Валюта бағамы
(casdo:‌Exchange‌Rate)
шарт (келісімшарт) бағасы валютасының немесе төлем (бағалау) валютасының бағамы
M.CA.SDE.00178
M.CA.SDT.00071
0..1
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодпен белгіленуі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюта сыныптауышын сәйкестендіргіш
M.SDT.00091
1
в) ауқым
(scaleNumber атрибуты)
10 саны дәрежесіндегі көрсеткіш түрінде берілген, ондық санау жүйесіндегі ақша сомасының ауқымы
M.SDT.00096
0..1

13.2.3. Код территории
(csdo:TerritoryCode)
кодовое обозначение единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
13.3. Торгующая страна
(cacdo:TradeCountryDetails)
сведения о торгующей стране
M.CA.CDE.00427
M.CA.CDT.00374
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
13.3.1. Код страны
(casdo:CACountryCode)
кодовое обозначение страны
M.CA.SDE.00615
M.CA.SDT.00181
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
13.3.2. Код территории
(csdo:TerritoryCode)
кодовое обозначение единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
13.4. Условия поставки
(cacdo:DeliveryTermsDetails)
сведения об условиях поставки
M.CA.CDE.00447
M.CA.CDT.00375
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
13.4.1. Код условий поставки
(casdo:DeliveryTermsCode)
кодовое обозначение условий поставки (базис поставки)
M.CA.SDE.00119
M.CA.SDT.00161
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
13.4.2. Наименование (название) места
(casdo:PlaceName)
наименование географического пункта (согласованного места поставки)
M.CA.SDE.00636
M.SDT.00055
0..1
13.4.3. Код вида поставки товаров
(casdo:DeliveryKindCode)
кодовое обозначение вида поставки товаров
M.CA.SDE.00218
M.CA.SDT.00158
0..1
13.5. Стоимость
(casdo:CAValueAmount)
стоимость декларируемых товаров в валюте цены договора (контракта) или в валюте платежа (оценки)
M.CA.SDE.00383
M.CA.SDT.00001
0..1
а) код валюты
(атрибут currencyCode)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currencyCodeListId)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
13.6. Итоговая (общая) сумма
(casdo:TotalAmount)
общая стоимость товара, перемещаемого через таможенную границу Евразийского экономического союза в несобранном или разобранном виде, в том числе некомплектном или незавершенном виде
M.CA.SDE.00591
M.CA.SDT.00001
0..1
а) код валюты
(атрибут currencyCode)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currencyCodeListId)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
13.7. Курс валюты
(casdo:ExchangeRate)
курс валюты цены договора (контракта) или валюты платежа (оценки)
M.CA.SDE.00178
M.CA.SDT.00071
0..1
а) код валюты
(атрибут currencyCode)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currencyCodeListId)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
в) масштаб
(атрибут scaleNumber)
масштаб денежной суммы в десятичной системе счисления, представленный в виде показателя степени числа 10
M.SDT.00096
0..1

13.10.17. Көрсетілген мәліметтер ерекшеліктерінің коды
(casdo:‌Subject‌Additional‌Code)
субъект туралы мәліметтер ерекшеліктерінің кодпен белгіленуі
M.CA.SDE.00308
M.SDT.00169
0..1
13.11. Тауар тұрған жер
(cacdo:‌Goods‌Location‌Details)
тауарлар тұрған жер туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00129
M.CA.CDT.00100
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
13.11.1. Тауарлар тұрған жердің коды
(casdo:‌Goods‌Location‌Code)
тауарлар тұрған жердің кодпен белгіленуі
M.CA.SDE.00126
M.CA.SDT.00060
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
13.11.2. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кеден органының кодпен белгіленуі
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
13.11.3. Орынның атауы (аты)
(casdo:‌Place‌Name)
тауарлар тұрған жердің (теміржол станциясының, теңіз (өзен) портының, әуедегі өткізу пунктінің) атауы
M.CA.SDE.00636
M.SDT.00055
0..1
13.11.4. Кедендік бақылау аймағының нөмірі (сәйкестендіргіш)
(casdo:‌Customs‌Control‌Zone‌Id)
кедендік бақылау аймағының нөмірі (тіркеу нөмірі)
M.CA.SDE.00152
M.SDT.00093
0..1
13.11.5. Тұлғаның тізілімге енгізілгенін растайтын құжат
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
уәкілетті экономикалық операторлар тізіліміне қосу туралы куәлік, уақытша сақтау қоймаларының иелері тізіліміне қосу туралы куәлік, тұлғаның еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтың резиденті (қатысушысы) ретінде тіркелгенін куәландыратын құжат (куәлік)
M.CA.CDE.00381
M.CA.CDT.00303
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.2. Тізілімге енгізу кезінде заңды тұлғаны тіркеу нөмірі
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
тұлғаны тізілімге енгізу кезінде оған берілген тіркеу нөмірі немесе тұлғаны тізілімге енгізу туралы құжаттың тіркеу нөмірі
M.CA.SDE.00062
M.SDT.00178
1
*.3. Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды
(casdo:‌Reregistration‌Code)
құжатты қайта тіркеу белгісінің кодпен белгіленуі
M.CA.SDE.00001
M.CA.SDT.00125
0..1
*.4. Куәлік типінің коды
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
уәкілетті экономикалық оператор куәлігі типінің кодпен белгіленуі
M.CA.SDE.00592
M.SDT.00169
0..1
13.11.6. Тауарлар тұрған көлік құралы
(cacdo:‌Good‌Location‌Transport‌Means‌Details)
тауарлар тұрған көлік құралы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00444
M.CA.CDT.00380
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Көлік түрінің коды
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
көлік түрінің кодпен белгіленуі
M.SDE.00166
M.SDT.00140
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.2. Көлік құралын тіркеу нөмірі
(csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)
тіркеуші орган көлік құралына берген, жеке әріптік-цифрлық белгіленім
M.SDE.00154
M.SDT.00101
1..*
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
елдің кодпен белгіленуі, көрсетілген код соның қағидаларына сәйкес қалыптастырылған
M.SDT.00159
0..1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCodeListId атрибуты)
әлем елдері сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
0..1

13.10.17. Код особенности указанных сведений
(casdo:SubjectAdditionalCode)
кодовое обозначение особенности сведений о субъекте
M.CA.SDE.00308
M.SDT.00169
0..1
13.11. Место нахождения товара
(cacdo:GoodsLocationDetails)
сведения о месте нахождения товаров
M.CA.CDE.00129
M.CA.CDT.00100
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
13.11.1. Код места нахождения товаров
(casdo:GoodsLocationCode)
кодовое обозначение места нахождения товаров
M.CA.SDE.00126
M.CA.SDT.00060
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
13.11.2. Код таможенного органа
(csdo:CustomsOfficeCode)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
13.11.3. Наименование (название) места
(casdo:PlaceName)
наименование места нахождения товаров (железнодорожной станции, морского (речного) порта, воздушного пункта пропуска)
M.CA.SDE.00636
M.SDT.00055
0..1
13.11.4. Номер (идентификатор) зоны таможенного контроля
(casdo:CustomsControlZoneId)
номер (регистрационный номер) зоны таможенного контроля
M.CA.SDE.00152
M.SDT.00093
0..1
13.11.5. Документ, подтверждающий включение лица в реестр
(cacdo:RegisterDocumentIdDetails)
свидетельство о включении в реестр уполномоченных экономических операторов, свидетельство о включении в реестр владельцев складов временного хранения, документ (свидетельство), удостоверяющий регистрацию лица в качестве резидента (участника) свободной (специальной, особой) экономической зоны
M.CA.CDE.00381
M.CA.CDT.00303
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.2. Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр
(casdo:RegistrationNumberId)
регистрационный номер лица, присвоенный ему при включении в реестр, или регистрационный номер документа о включении лица в реестр
M.CA.SDE.00062
M.SDT.00178
1
*.3. Код признака перерегистрации документа
(casdo:ReregistrationCode)
кодовое обозначение признака перерегистрации документа
M.CA.SDE.00001
M.CA.SDT.00125
0..1
*.4. Код типа свидетельства
(casdo:AEORegistryKindCode)
кодовое обозначение типа свидетельства уполномоченного экономического оператора
M.CA.SDE.00592
M.SDT.00169
0..1
13.11.6. Транспортное средство, на котором находятся товары
(cacdo:GoodLocationTransportMeansDetails)
сведения о транспортном средстве, на котором находятся товары
M.CA.CDE.00444
M.CA.CDT.00380
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код вида транспорта
(csdo:UnifiedTransportModeCode)
кодовое обозначение вида транспорта
M.SDE.00166
M.SDT.00140
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.2. Регистрационный номер транспортного средства
(csdo:TransportMeansRegId)
индивидуальное буквенно-цифровое обозначение, присвоенное регистрирующим органом транспортному средству
M.SDE.00154
M.SDT.00101
1..*
а) код страны
(атрибут countryCode)
кодовое обозначение страны, по правилам которой сформирован указанный регистрационный номер
M.SDT.00159
0..1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут countryCodeListId)
идентификатор классификатора стран мира
M.SDT.00091
0..1

13.12.6. Тауар саны
(cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)
қосымша өлшем бірлігі көрсетілген тауар саны
M.CA.CDE.00153
M.CA.CDT.00109
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Қосымша өлшем бірлігі көрсетілген тауар саны
(casdo:‌Goods‌Measure)
қосымша өлшем бірлігі көрсетілген тауар саны туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00215
M.SDT.00122
1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодпен белгіленуі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
өлшем бірлігінің сыныптауышын сәйкестендіргіш
M.SDT.00091
1
*.2. Өлшем бірлігінің шартты белгіленімі
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
өлшем бірлігінің шартты белгіленімі
M.CA.SDE.00222
M.CA.SDT.00409
0..1
13.12.7. Қадағалауға жататын тауардың белгісі
(casdo:‌Goods‌Traceability‌Code)
қадағалауға жататын тауардың белгісі
M.CA.SDE.00563
M.SDT.00169
0..1
13.12.8. Тауарлар тобы
(cacdo:‌Goods‌Item‌Group‌Details)
басқа тауарлардан сипаттамаларымен ерекшеленетін атауы бір тауарлар тобы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00049
M.CA.CDT.00047
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Жазбаны сәйкестендіргіш
(casdo:‌Line‌Id)
жазбаны сәйкестендіргіш
M.CA.SDE.00771
M.SDT.00108
0..1
*.2. Тауардың атауы
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
кедендік және өзге де төлемдерді есептеу мен өндіріп алу, ішкі нарықты қорғау шараларын қолдану, тыйымдар мен шектеулердің сақталуын қамтамасыз ету, кеден органдарының зияткерлік меншік объектілеріне құқықтарды қорғау шараларын қабылдауы, сәйкестендіру, ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес он мәнді бір сыныптау кодына жатқызу үшін қажетті қосымша (сапалық, сандық, техникалық, коммерциялық) сипаттамаларды ескере отырып, тауарлар тобының сипаттамасы
M.CA.SDE.00164
M.SDT.00072
0..*
*.3. Реттік нөмірі
(csdo:‌Object‌Ordinal)
ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес кеден органының тауарды сыныптау туралы шешіміне сәйкес Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы құрастырылмаған немесе бөлшектелген түрде, соның ішінде жиынтықсыз немесе аяқталмаған түрде өткізілетін тауар компонентінің нөмірі (позициясы)
M.SDE.00148
M.SDT.00105
0..1
*.4. Тауарлар тобындағы тауардың сипаттамалары
(cacdo:‌Commodity‌Group‌Item‌Details)
тауарлар тобындағы тауардың сипаттамалары туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00304
M.CA.CDT.00273
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.4.1. Жазбаны сәйкестендіргіш
(casdo:‌Line‌Id)
жазбаны сәйкестендіргіш
M.CA.SDE.00771
M.SDT.00108
0..1
*.4.2. Тауар туралы мәліметтер
(cacdo:‌Commodity‌Description‌Details)
тауар туралы қосымша мәліметтер
M.CA.CDE.00802
M.CA.CDT.00479
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1

13.12.6. Количество товара
(cacdo:GoodsMeasureDetails)
количество товара с указанием дополнительной единицы измерения
M.CA.CDE.00153
M.CA.CDT.00109
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Количество товара с указанием единицы измерения
(casdo:GoodsMeasure)
сведения о количестве товара с указанием единицы измерения
M.CA.SDE.00215
M.SDT.00122
1
а) единица измерения
(атрибут measurementUnitCode)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurementUnitCodeListId)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
*.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:MeasureUnitAbbreviationCode)
условное обозначение единицы измерения
M.CA.SDE.00222
M.CA.SDT.00409
0..1
13.12.7. Признак товара, подлежащего прослеживаемости
(casdo:GoodsTraceabilityCode)
признак товара, подлежащего прослеживаемости
M.CA.SDE.00563
M.SDT.00169
0..1
13.12.8. Группа товаров
(cacdo:GoodsItemGroupDetails)
сведения о группе товаров одного наименования с отличающимися от других групп характеристиками
M.CA.CDE.00049
M.CA.CDT.00047
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Идентификатор записи
(casdo:LineId)
идентификатор записи
M.CA.SDE.00771
M.SDT.00108
0..1
*.2. Наименование товара
(casdo:GoodsDescriptionText)
описание группы товаров с учетом дополнительных характеристик (качественных, количественных, технических, коммерческих), необходимых для исчисления и взимания таможенных и иных платежей, применения мер защиты внутреннего рынка, обеспечения соблюдения запретов и ограничений, принятия таможенными органами мер по защите прав на объекты интеллектуальной собственности, идентификации, отнесения к одному десятизначному классификационному коду в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС
M.CA.SDE.00164
M.SDT.00072
0..*
*.3. Порядковый номер
(csdo:ObjectOrdinal)
номер (позиция) компонента товара, перемещаемого через таможенную границу Евразийского экономического союза в несобранном или разобранном виде, в том числе некомплектном или незавершенном виде, в соответствии с решением таможенного органа о классификации товара в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС
M.SDE.00148
M.SDT.00105
0..1
*.4. Характеристики товара в группе товаров
(cacdo:CommodityGroupItemDetails)
сведения о характеристиках товара в группе
M.CA.CDE.00304
M.CA.CDT.00273
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.4.1. Идентификатор записи
(casdo:LineId)
идентификатор записи
M.CA.SDE.00771
M.SDT.00108
0..1
*.4.2. Сведения о товаре
(cacdo:CommodityDescriptionDetails)
дополнительные сведения о товаре
M.CA.CDE.00802
M.CA.CDT.00479
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1

*.4.2.1. Тауар белгісінің атауы
(casdo:‌Trade‌Mark‌Name)
тауар белгісінің, авторлық құқық, аралас, сабақтас құқықтар объектісінің, патенттің атауы
M.CA.SDE.00205
M.SDT.00068
0..1
*.4.2.2. Шығарылған жердің атауы
(casdo:‌Production‌Place‌Name)
шығарылған жердің атауы
M.CA.SDE.00769
M.SDT.00068
0..1
*.4.2.3. Марканың атауы
(csdo:‌Product‌Mark‌Name)
марканың атауы
M.SDE.00232
M.SDT.00068
0..1
*.4.2.4. Модельдің атауы
(csdo:‌Product‌Model‌Name)
өнім (тауар) моделінің атауы
M.SDE.00233
M.SDT.00068
0..1
*.4.2.5. Өнімді сәйкестендіргіш
(csdo:‌Product‌Id)
өнім (тауар) түрін бірегей сәйкестендіргіш немесе тауар артикулі
M.SDE.00140
M.SDT.00093
0..1
*.4.2.6. Сорт атауы
(csdo:‌Product‌Sort‌Name)
өнім (тауар) сортының (сорттар тобының) атауы
M.SDE.00234
M.SDT.00068
0..1
*.4.2.7. Стандарт атауы
(casdo:‌Standard‌Name)
стандарттың (халықаралық, мемлекетаралық, мемлекеттік, салалық немесе ұйымдық) немесе тауарға техникалық шарттардың атауы
M.CA.SDE.00209
M.SDT.00069
0..1
*.4.2.8. Өнім бірлігін сәйкестендіргіш
(csdo:‌Product‌Instance‌Id)
өнім (тауар) данасын бірегей сәйкестендіргіш (сериялық нөмір, код)
M.SDE.00151
M.SDT.00093
0..*
*.4.2.9. Өндірілген күн
(csdo:‌Manufacture‌Date)
тауар өндірілген (дайындалған) күн
M.SDE.00215
M.BDT.00005
0..1
*.4.3. Өндіруші
(cacdo:‌Manufacturer‌Details)
өндіруші (дайындаушы) туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01126
M.CA.CDT.01117
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.4.3.1. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің толық атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00224
M.SDT.00056
0..1
*.4.3.2. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқартылған атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00225
M.SDT.00055
0..1
*.4.3.3. Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
кедендік сәйкестендіру (бірегей сәйкестендіру) нөмірі туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00626
M.CA.SDT.00188
0..1
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
елдің кодпен белгіленуі, оның қағидалары бойынша көрсетілген сәйкестендіру нөмірі қалыптастырылған
M.SDT.00159
0..1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCodeListId атрибуты)
әлем елдері сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
0..1
*.4.3.4. Салық төлеушіні сәйкестендіргіш
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
салық төлеуші тіркелген елдің салық төлеушілер тізіліміндегі субъектіні сәйкестендіргіш
M.SDE.00025
M.SDT.00025
0..1
*.4.3.5. Есепке қою себебінің коды
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
субъектіні Ресей Федерациясында салық есебіне қою себебін сәйкестендіретін код
M.SDE.00030
M.SDT.00030
0..1

*.4.2.1. Наименование товарного знака
(casdo:TradeMarkName)
наименование товарного знака, объекта авторского права, смежных прав, патента
M.CA.SDE.00205
M.SDT.00068
0..1
*.4.2.2. Наименование места происхождения
(casdo:ProductionPlaceName)
наименование места происхождения
M.CA.SDE.00769
M.SDT.00068
0..1
*.4.2.3. Наименование марки
(csdo:ProductMarkName)
наименование марки
M.SDE.00232
M.SDT.00068
0..1
*.4.2.4. Наименование модели
(csdo:ProductModelName)
наименование модели продукта (товара)
M.SDE.00233
M.SDT.00068
0..1
*.4.2.5. Идентификатор продукта
(csdo:ProductId)
уникальный идентификатор вида продукта (товара) или артикул товара
M.SDE.00140
M.SDT.00093
0..1
*.4.2.6. Наименование сорта
(csdo:ProductSortName)
наименование сорта (группы сортов) продукта (товара)
M.SDE.00234
M.SDT.00068
0..1
*.4.2.7. Наименование стандарта
(casdo:StandardName)
наименование стандарта (международного, межгосударственного, государственного, отраслевого или организации) или технических условий на товар
M.CA.SDE.00209
M.SDT.00069
0..1
*.4.2.8. Идентификатор единицы продукта
(csdo:ProductInstanceId)
уникальный идентификатор (серийный номер, код) экземпляра продукта (товара)
M.SDE.00151
M.SDT.00093
0..*
*.4.2.9. Дата производства
(csdo:ManufactureDate)
дата производства (изготовления) товара
M.SDE.00215
M.BDT.00005
0..1
*.4.3. Производитель
(cacdo:ManufacturerDetails)
сведения о производителе (изготовителе)
M.CA.CDE.01126
M.CA.CDT.01117
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.4.3.1. Наименование субъекта
(csdo:SubjectName)
полное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00224
M.SDT.00056
0..1
*.4.3.2. Краткое наименование субъекта
(csdo:SubjectBriefName)
сокращенное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00225
M.SDT.00055
0..1
*.4.3.3. Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:CAUniqueCustomsNumberId)
сведения об идентификационном (уникальном идентификационном) таможенном номере
M.CA.SDE.00626
M.CA.SDT.00188
0..1
а) код страны
(атрибут countryCode)
кодовое обозначение страны, по правилам которой сформирован указанный идентификационный номер
M.SDT.00159
0..1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут countryCodeListId)
идентификатор классификатора стран мира
M.SDT.00091
0..1
*.4.3.4. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:TaxpayerId)
идентификатор субъекта в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
M.SDT.00025
0..1
*.4.3.5. Код причины постановки на учет
(csdo:TaxRegistrationReasonCode)
код, идентифицирующий причину постановки субъекта на налоговый учет в Российской Федерации
M.SDE.00030
M.SDT.00030
0..1

*.4.6.2. Өлшем бірлігінің шартты белгіленімі
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
өлшем бірлігінің шартты белгіленімі
M.CA.SDE.00222
M.CA.SDT.00409
0..1
13.12.9. Зияткерлік меншік объектісін тіркеу нөмірі
(cacdo:‌IPObject‌Registry‌Id‌Details)
зияткерлік меншік объектілерінің тізілімі бойынша зияткерлік меншік объектісін тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.00482
M.CA.CDT.00430
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Тізілім типінің коды
(casdo:‌Registry‌Owner‌Code)
зияткерлік меншік объектілерінің тізілімі типінің кодпен белгіленуі
M.CA.SDE.00606
M.SDT.00169
1
*.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.3. Тізілім бойынша тіркеу нөмірі
(casdo:‌IPObject‌Id)
зияткерлік меншік объектілерінің тізілімі бойынша тіркеу нөмірі
M.CA.SDE.00607
M.CA.SDT.00180
1
13.12.10. Қадағалауға жататын тауар саны
(cacdo:‌Goods‌Traceability‌Measure‌Details)
қадағалауға жататын тауар саны туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00598
M.CA.CDT.00109
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Қосымша өлшем бірлігі көрсетілген тауар саны
(casdo:‌Goods‌Measure)
қосымша өлшем бірлігі көрсетілген тауар саны туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00215
M.SDT.00122
1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодпен белгіленуі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
өлшем бірлігінің сыныптауышын сәйкестендіргіш
M.SDT.00091
1
*.2. Өлшем бірлігінің шартты белгіленімі
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
өлшем бірлігінің шартты белгіленімі
M.CA.SDE.00222
M.CA.SDT.00409
0..1
13.12.11. Шығарылған елі
(cacdo:‌Origin‌Country‌Details)
шығарылған елі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00098
M.CA.CDT.00079
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Елдің коды
(casdo:‌CACountry‌Code)
елдің кодпен белгіленуі
M.CA.SDE.00615
M.CA.SDT.00181
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.2. Елдің қысқаша атауы
(casdo:‌Short‌Country‌Name)
елдің қысқаша атауы
M.CA.SDE.00123
M.SDT.00069
0..1
*.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің кодпен белгіленуі
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
13.12.12. Құны
(casdo:‌CAValue‌Amount)
тауардың құны
M.CA.SDE.00383
M.CA.SDT.00001
1
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодпен белгіленуі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюта сыныптауышын сәйкестендіргіш
M.SDT.00091
1

*.4.6.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:MeasureUnitAbbreviationCode)
условное обозначение единицы измерения
M.CA.SDE.00222
M.CA.SDT.00409
0..1
13.12.9. Регистрационный номер объекта интеллектуальной собственности
(cacdo:IPObjectRegistryIdDetails)
регистрационный номер объекта интеллектуальной собственности по реестру объектов интеллектуальной собственности
M.CA.CDE.00482
M.CA.CDT.00430
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код типа реестра
(casdo:RegistryOwnerCode)
кодовое обозначение типа реестра объектов интеллектуальной собственности
M.CA.SDE.00606
M.SDT.00169
1
*.2. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.3. Регистрационный номер по реестру
(casdo:IPObjectId)
регистрационный номер по реестру объектов интеллектуальной собственности
M.CA.SDE.00607
M.CA.SDT.00180
1
13.12.10. Количество товара, подлежащего прослеживаемости
(cacdo:GoodsTraceabilityMeasureDetails)
сведения о количестве товара, подлежащего прослеживаемости
M.CA.CDE.00598
M.CA.CDT.00109
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Количество товара с указанием единицы измерения
(casdo:GoodsMeasure)
сведения о количестве товара с указанием единицы измерения
M.CA.SDE.00215
M.SDT.00122
1
а) единица измерения
(атрибут measurementUnitCode)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurementUnitCodeListId)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
*.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:MeasureUnitAbbreviationCode)
условное обозначение единицы измерения
M.CA.SDE.00222
M.CA.SDT.00409
0..1
13.12.11. Страна происхождения
(cacdo:OriginCountryDetails)
сведения о стране происхождения
M.CA.CDE.00098
M.CA.CDT.00079
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код страны
(casdo:CACountryCode)
кодовое обозначение страны
M.CA.SDE.00615
M.CA.SDT.00181
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.2. Краткое название страны
(casdo:ShortCountryName)
краткое название страны
M.CA.SDE.00123
M.SDT.00069
0..1
*.3. Код территории
(csdo:TerritoryCode)
кодовое обозначение единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
13.12.12. Стоимость
(casdo:CAValueAmount)
стоимость товара
M.CA.SDE.00383
M.CA.SDT.00001
1
а) код валюты
(атрибут currencyCode)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currencyCodeListId)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1

13.12.13. Алдыңғы құжат
(cacdo:‌Preceding‌Doc‌Details)
алдыңғы құжат туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00575
M.CA.CDT.00177
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Жазбаны сәйкестендіргіш
(casdo:‌Line‌Id)
алдыңғы құжат туралы жазбаны сәйкестендіргіш
M.CA.SDE.00771
M.SDT.00108
0..1
*.2. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
құжат түрінің кодпен белгіленуі
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.3. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
*.4. Кеден құжатын тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
уақытша әкелу (рұқсат беру) кедендік рәсімімен орналастырылған тауарлар болып табылатын, халықаралық тасымалдың уақытша әкетілген көлік құралдарына қатысты тауарларға арналған декларацияны немесе операциялар жасау туралы өтінішті бергенге дейін тауарларға арналған декларацияның, транзиттік декларацияның, тауарларды шығару туралы өтініштің тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.00475
M.CA.CDT.00433
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.4.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кеден органының кодпен белгіленуі
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
*.4.2. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
*.4.3. Тіркеу журналы бойынша кедендік құжаттың нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
тіркеу журналы бойынша кедендік құжаттың нөмірі
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
*.4.4. Реттік нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Ordinal‌Id)
енгізілетін өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың нөмірі (сәйкестендіргіш)
M.CA.SDE.00627
M.CA.SDT.00183
0..1
*.5. Көлік құралына арналған декларацияның тіркеу нөмірі
(cacdo:‌DTMDoc‌Details)
көлік құралына арналған декларацияның тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.00265
M.CA.CDT.00240
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.5.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кеден органының кодпен белгіленуі
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
*.5.2. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
*.5.3. Тіркеу журналы бойынша кедендік құжаттың нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
тіркеу журналы бойынша нөмір
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
*.5.4. Көлік түрінің коды
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
көлік түрінің кодпен белгіленуі
M.SDE.00166
M.SDT.00140
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.6. Алдын ала ақпаратты тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)
алдын ала ақпаратты тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.01200
M.CA.CDT.01183
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1

13.12.13. Предшествующий документ
(cacdo:PrecedingDocDetails)
сведения о предшествующем документе
M.CA.CDE.00575
M.CA.CDT.00177
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Идентификатор записи
(casdo:LineId)
идентификатор записи о предшествующем документе
M.CA.SDE.00771
M.SDT.00108
0..1
*.2. Код вида документа
(csdo:DocKindCode)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.3. Наименование документа
(csdo:DocName)
наименование документа
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
*.4. Регистрационный номер таможенного документа
(cacdo:CustomsDocIdDetails)
регистрационный номер декларации на товары, транзитной декларации, заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары или заявления о совершении операций в отношении временно вывезенных транспортных средств международной перевозки, являющихся товарами, помещенными под таможенную процедуру временного ввоза (допуска)
M.CA.CDE.00475
M.CA.CDT.00433
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.4.1. Код таможенного органа
(csdo:CustomsOfficeCode)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
*.4.2. Дата документа
(csdo:DocCreationDate)
дата регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
*.4.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:CustomsDocumentId)
номер таможенного документа по журналу регистрации
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
*.4.4. Порядковый номер
(casdo:CustomsDocumentOrdinalId)
номер (идентификатор) вносимых изменений и (или) дополнений
M.CA.SDE.00627
M.CA.SDT.00183
0..1
*.5. Регистрационный номер декларации на транспортное средство
(cacdo:DTMDocDetails)
регистрационный номер декларации на транспортное средство
M.CA.CDE.00265
M.CA.CDT.00240
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.5.1. Код таможенного органа
(csdo:CustomsOfficeCode)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
*.5.2. Дата документа
(csdo:DocCreationDate)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
*.5.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:CustomsDocumentId)
номер по журналу регистрации
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
*.5.4. Код вида транспорта
(csdo:UnifiedTransportModeCode)
кодовое обозначение вида транспорта
M.SDE.00166
M.SDT.00140
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.6. Регистрационный номер предварительной информации
(cacdo:PreliminaryInformationIdDetails)
регистрационный номер предварительной информации
M.CA.CDE.01200
M.CA.CDT.01183
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1

*.6.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.6.2. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
алдын ала ақпарат тіркелген күн
M.SDE.00131
M.BDT.00005
1
*.6.3. Алдын ала ақпараттың реттік нөмірі
(casdo:‌Preliminary‌Information‌Seq‌Id)
алдын ала ақпаратты тіркеген кезде берілетін реттік сәйкестендіргіш
M.CA.SDE.01169
M.CA.SDT.01129
1
*.7. ХЖТ кітапшасын тіркеу нөмірі
(cacdo:‌TIRId‌Details)
ХЖТ кітапшасын тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.00150
M.CA.CDT.00701
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.7.1. ХЖТ кітапшасының сериясы
(casdo:‌TIRSeries‌Id)
ХЖТ кітапшасының сериясы
M.CA.SDE.00421
M.CA.SDT.00094
1
*.7.2. ХЖТ кітапшасын сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌TIRId)
ХЖТ кітапшасының нөмірі
M.CA.SDE.00422
M.CA.SDT.00095
1
*.8. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
алдыңғы өзге құжаттың тіркеу нөмірі
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
*.9. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
алдыңғы өзге құжат тіркелген күн
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
*.10. Тауардың реттік нөмірі
(casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)
алдыңғы құжаттағы тауардың реттік нөмірі
M.CA.SDE.00183
M.SDT.00105
0..1
*.11. Алдыңғы құжатта мәлімделген тауар туралы мәліметтер
(cacdo:‌Preceding‌Goods‌Details)
алдыңғы құжатта мәлімделген тауар туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00149
M.CA.CDT.00176
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.11.1. ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауар коды
(csdo:‌Commodity‌Code)
ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес алдыңғы құжатта көрсетілген тауардың кодпен белгіленуі
M.SDE.00091
M.SDT.00065
0..1
*.11.2. Нетто салмағы
(csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)
жасаған кезде пайдаланылған немесе декларацияланатын тауардың құрамына кірген тауардың нетто салмағы
M.SDE.00174
M.SDT.00122
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодпен белгіленуі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
өлшем бірлігінің сыныптауышын сәйкестендіргіш
M.SDT.00091
1
*.11.3. Алдыңғы құжатта көрсетілген нетто салмағы
(casdo:‌Pre‌Declaration‌Net‌Mass‌Measure)
тауардың алдыңғы кедендік құжатта көрсетілген нетто салмағы
M.CA.SDE.00297
M.SDT.00122
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодпен белгіленуі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
өлшем бірлігінің сыныптауышын сәйкестендіргіш
M.SDT.00091
1
*.11.4. Кедендік құны
(casdo:‌Customs‌Value‌Amount)
тауардың алдыңғы құжатта көрсетілген кедендік құны
M.CA.SDE.00188
M.CA.SDT.00001
0..1
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодпен белгіленуі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюта сыныптауышын сәйкестендіргіш
M.SDT.00091
1

*.6.1. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.6.2. Дата
(csdo:EventDate)
дата регистрации предварительной информации
M.SDE.00131
M.BDT.00005
1
*.6.3. Порядковый номер предварительной информации
(casdo:PreliminaryInformationSeqId)
порядковый идентификатор предварительной информации, присваиваемый при регистрации
M.CA.SDE.01169
M.CA.SDT.01129
1
*.7. Регистрационный номер книжки МДП
(cacdo:TIRIdDetails)
регистрационный номер книжки МДП
M.CA.CDE.00150
M.CA.CDT.00701
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.7.1. Серия книжки МДП
(casdo:TIRSeriesId)
серия книжки МДП
M.CA.SDE.00421
M.CA.SDT.00094
1
*.7.2. Идентификационный номер книжки МДП
(casdo:TIRId)
номер книжки МДП
M.CA.SDE.00422
M.CA.SDT.00095
1
*.8. Номер документа
(csdo:DocId)
регистрационный номер иного предшествующего документа
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
*.9. Дата документа
(csdo:DocCreationDate)
дата регистрации иного предшествующего документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
*.10. Порядковый номер товара
(casdo:ConsignmentItemOrdinal)
порядковый номер товара в предшествующем документе
M.CA.SDE.00183
M.SDT.00105
0..1
*.11. Сведения о товаре, заявленные в предшествующем документе
(cacdo:PrecedingGoodsDetails)
сведения о товаре, заявленные в предшествующем документе
M.CA.CDE.00149
M.CA.CDT.00176
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.11.1. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:CommodityCode)
кодовое обозначение товара в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС, указанное в предшествующем документе
M.SDE.00091
M.SDT.00065
0..1
*.11.2. Масса нетто
(csdo:UnifiedNetMassMeasure)
масса нетто товара, использованного при изготовлении или вошедшего в состав декларируемого товара
M.SDE.00174
M.SDT.00122
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurementUnitCode)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurementUnitCodeListId)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
*.11.3. Масса нетто, указанная в предшествующем документе
(casdo:PreDeclarationNetMassMeasure)
масса товара нетто, указанная в предшествующем таможенном документе
M.CA.SDE.00297
M.SDT.00122
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurementUnitCode)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurementUnitCodeListId)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
*.11.4. Таможенная стоимость
(casdo:CustomsValueAmount)
таможенная стоимость товара, указанная в предшествующем документе
M.CA.SDE.00188
M.CA.SDT.00001
0..1
а) код валюты
(атрибут currencyCode)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currencyCodeListId)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1

*.10.1. Ақпарат көзінің немесе ресурсының атауы
(casdo:‌Information‌Source‌Name)
ақпарат ресурсының атауы
M.CA.SDE.00292
M.SDT.00134
0..1
*.10.2. Егжей-тегжейлі мәліметтерге сілтеме
(csdo:‌Details‌Resource‌Id)
ақпарат ресурсына сілтеме
M.SDE.00292
M.SDT.00197
1
*.10.3. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
ақпарат ресурсына жүгінген күн
M.SDE.00131
M.BDT.00005
0..1
*.11. Жазбаны сәйкестендіргіш
(casdo:‌Line‌Id)
жазбаға бірмәнді сілтеме жасау мақсаты үшін пайдаланылатын бірегей сәйкестендіргіш немесе жазбаның реттік нөмірі
M.CA.SDE.00771
M.SDT.00108
0..1
*.12. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(casdo:‌EDoc‌Code)
электрондық құжат (мәліметтер) түрінің кодпен белгіленуі
M.CA.SDE.00772
M.SDT.00179
0..1
*.13. Қоймада электрондық құжатты сәйкестендіргіш
(cacdo:‌Doc‌Arch‌Id‌Details)
электрондық құжаттарды қоймаға орналастыру кезінде құжатқа (мәліметтерге) берілген сәйкестендіргіштер
M.CA.CDE.00562
M.CA.CDT.00462
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.13.1. Электрондық құжаттардың қоймасын сәйкестендіргіш
(casdo:‌EArch‌Id)
электрондық құжаттардың қоймасын сәйкестендіргіш
M.CA.SDE.00778
M.SDT.90003
0..1
*.13.2. Қоймадағы электрондық құжатты (мәліметтерді) сәйкестендіргіш
(casdo:‌EDoc‌Arch‌Id)
қоймадағы электрондық құжатты (мәліметтерді) сәйкестендіргіш
M.CA.SDE.00773
M.SDT.90003
1
*.14. Құжатты іс жүзінде ұсыну туралы мәліметтер
(cacdo:‌Document‌Presenting‌Details)
құжатты іс жүзінде ұсыну туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00156
M.CA.CDT.00185
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.14.1. Құжатты ұсыну коды
(casdo:‌Doc‌Present‌Kind‌Code)
кедендік декларация (өтініш) беру кезінде құжатты ұсыну белгісі
M.CA.SDE.00770
M.CA.SDT.00165
0..1
*.14.2. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
құжат түрінің кодпен белгіленуі
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.14.3. Құжат ұсынылған күн
(casdo:‌Doc‌Present‌Date)
құжатты ұсыну жөніндегі міндеттемелер орындалуға тиіс күн
M.CA.SDE.00298
M.BDT.00005
0..1
*.14.4. Кеден құжатын тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
ұсынылған құжат қоса берілген, уақытша әкелу (рұқсат беру) кедендік рәсімімен орналастырылған тауарлар болып табылатын, халықаралық тасымалдың уақытша әкетілген көлік құралдарына қатысты тауарларға арналған декларацияны немесе операциялар жасау туралы өтінішті бергенге дейін тауарларға арналған декларацияның, транзиттік декларацияның, тауарларды шығару туралы өтініштің тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.00475
M.CA.CDT.00433
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1

*.10.1. Наименование информационного источника или ресурса
(casdo:InformationSourceName)
наименование информационного ресурса
M.CA.SDE.00292
M.SDT.00134
0..1
*.10.2. Ссылка на детализированные сведения
(csdo:DetailsResourceId)
ссылка на информационный ресурс
M.SDE.00292
M.SDT.00197
1
*.10.3. Дата
(csdo:EventDate)
дата обращения к информационному ресурсу
M.SDE.00131
M.BDT.00005
0..1
*.11. Идентификатор записи
(casdo:LineId)
уникальный идентификатор, используемый для целей однозначной ссылки на запись, или порядковый номер записи
M.CA.SDE.00771
M.SDT.00108
0..1
*.12. Код электронного документа (сведений)
(casdo:EDocCode)
кодовое обозначение вида электронного документа (сведений)
M.CA.SDE.00772
M.SDT.00179
0..1
*.13. Идентификатор электронного документа в хранилище
(cacdo:DocArchIdDetails)
идентификаторы, присвоенные документу (сведениям) при размещении в хранилище электронных документов
M.CA.CDE.00562
M.CA.CDT.00462
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.13.1. Идентификатор хранилища электронных документов
(casdo:EArchId)
идентификатор хранилища электронных документов
M.CA.SDE.00778
M.SDT.90003
0..1
*.13.2. Идентификатор электронного документа (сведений) в хранилище
(casdo:EDocArchId)
идентификатор электронного документа (сведений) в хранилище
M.CA.SDE.00773
M.SDT.90003
1
*.14. Сведения о фактическом представлении документа
(cacdo:DocumentPresentingDetails)
сведения о фактическом представлении документа
M.CA.CDE.00156
M.CA.CDT.00185
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.14.1. Код представления документа
(casdo:DocPresentKindCode)
признак представления документа при подаче таможенной декларации (заявления)
M.CA.SDE.00770
M.CA.SDT.00165
0..1
*.14.2. Код вида документа
(csdo:DocKindCode)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.14.3. Дата представления документа
(casdo:DocPresentDate)
дата, до которой должны быть выполнены обязательства по представлению документа
M.CA.SDE.00298
M.BDT.00005
0..1
*.14.4. Регистрационный номер таможенного документа
(cacdo:CustomsDocIdDetails)
регистрационный номер декларации на товары, транзитной декларации, заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары или заявления о совершении операций в отношении временно вывезенных транспортных средств международной перевозки, являющихся товарами, помещенными под таможенную процедуру временного ввоза (допуска), к которой (которому) был приложен представленный документ
M.CA.CDE.00475
M.CA.CDT.00433
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1

*.14.4.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кеден органының кодпен белгіленуі
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
*.14.4.2. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
*.14.4.3. Тіркеу журналы бойынша кедендік құжаттың нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
тіркеу журналы бойынша кедендік құжаттың нөмірі
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
*.14.4.4. Реттік нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Ordinal‌Id)
енгізілетін өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың нөмірі (сәйкестендіргіш)
M.CA.SDE.00627
M.CA.SDT.00183
0..1
*.14.5. Көлік құралына арналған декларацияның тіркеу нөмірі
(cacdo:‌DTMDoc‌Details)
ұсынылған құжат қоса берілген көлік құралына арналған декларацияның тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.00265
M.CA.CDT.00240
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.14.5.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кеден органының кодпен белгіленуі
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
*.14.5.2. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
*.14.5.3. Тіркеу журналы бойынша кедендік құжаттың нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
тіркеу журналы бойынша нөмір
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
*.14.5.4. Көлік түрінің коды
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
көлік түрінің кодпен белгіленуі
M.SDE.00166
M.SDT.00140
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.14.6. ХЖТ кітапшасын тіркеу нөмірі
(cacdo:‌TIRId‌Details)
транзиттік декларация ретінде пайдаланылған және ұсынылған құжат қоса берілген ХЖТ кітапшасының нөмірі
M.CA.CDE.00150
M.CA.CDT.00701
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.14.6.1. ХЖТ кітапшасының сериясы
(casdo:‌TIRSeries‌Id)
ХЖТ кітапшасының сериясы
M.CA.SDE.00421
M.CA.SDT.00094
1
*.14.6.2. ХЖТ кітапшасын сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌TIRId)
ХЖТ кітапшасының нөмірі
M.CA.SDE.00422
M.CA.SDT.00095
1
*.14.7. Алдыңғы құжаттың нөмірі
(casdo:‌Preceding‌Doc‌Id)
ұсынылып отырған құжат қоса берілген өзге құжаттың тіркеу нөмірі
M.CA.SDE.00199
M.SDT.00093
0..1
*.14.8. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
ұсынылып отырған құжат қоса берілген өзге құжат берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күн
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
13.13. Кедендік және өзге де баждарды төлеу бойынша міндеттің орындалуына берілген қамтамасыз ету
(cacdo:‌Payment‌Guarantee‌Details)
кедендік және өзге де баждарды төлеу бойынша міндеттің орындалуына берілген қамтамасыз ету туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00558
M.CA.CDT.00459
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*

*.14.4.1. Код таможенного органа
(csdo:CustomsOfficeCode)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
*.14.4.2. Дата документа
(csdo:DocCreationDate)
дата регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
*.14.4.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:CustomsDocumentId)
номер таможенного документа по журналу регистрации
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
*.14.4.4. Порядковый номер
(casdo:CustomsDocumentOrdinalId)
номер (идентификатор) вносимых изменений и (или) дополнений
M.CA.SDE.00627
M.CA.SDT.00183
0..1
*.14.5. Регистрационный номер декларации на транспортное средство
(cacdo:DTMDocDetails)
регистрационный номер декларации на транспортное средство, к которой был приложен представленный документ
M.CA.CDE.00265
M.CA.CDT.00240
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.14.5.1. Код таможенного органа
(csdo:CustomsOfficeCode)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
*.14.5.2. Дата документа
(csdo:DocCreationDate)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
*.14.5.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:CustomsDocumentId)
номер по журналу регистрации
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
*.14.5.4. Код вида транспорта
(csdo:UnifiedTransportModeCode)
кодовое обозначение вида транспорта
M.SDE.00166
M.SDT.00140
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.14.6. Регистрационный номер книжки МДП
(cacdo:TIRIdDetails)
номер книжки МДП, которая использовалась в качестве транзитной декларации и к которой был приложен представленный документ
M.CA.CDE.00150
M.CA.CDT.00701
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.14.6.1. Серия книжки МДП
(casdo:TIRSeriesId)
серия книжки МДП
M.CA.SDE.00421
M.CA.SDT.00094
1
*.14.6.2. Идентификационный номер книжки МДП
(casdo:TIRId)
номер книжки МДП
M.CA.SDE.00422
M.CA.SDT.00095
1
*.14.7. Номер предшествующего документа
(casdo:PrecedingDocId)
регистрационный номер иного документа, к которому был приложен представляемый документ
M.CA.SDE.00199
M.SDT.00093
0..1
*.14.8. Дата документа
(csdo:DocCreationDate)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации иного документа, к которому был приложен представляемый документ
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
13.13. Предоставленное обеспечение исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
(cacdo:PaymentGuaranteeDetails)
сведения о предоставленном обеспечении исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
M.CA.CDE.00558
M.CA.CDT.00459
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*

13.13.1. Кедендік баждарды, салықтарды төлеу бойынша міндеттің орындалуын қамтамасыз ету тәсілінің коды
(casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)
кедендік баждарды, салықтарды төлеу бойынша міндеттің орындалуын қамтамасыз ету тәсілінің кодпен белгіленуі
M.CA.SDE.00557
M.CA.SDT.00164
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
13.13.2. Қамтамасыз ету сомасы (мөлшері)
(casdo:‌Guarantee‌Amount)
қамтамасыз ету сомасы (мөлшері)
M.CA.SDE.00419
M.CA.SDT.00001
1
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодпен белгіленуі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюта сыныптауышын сәйкестендіргіш
M.SDT.00091
1
13.13.3. Кедендік және өзге де баждарды төлеу бойынша міндеттің орындалуын қамтамасыз етудің ұсынылғанын (қабылданғанын) растайтын құжат
(cacdo:‌Guarantee‌Doc‌Details)
кедендік және өзге де баждарды төлеу бойынша міндеттің орындалуын қамтамасыз етудің ұсынылғанын (қабылданғанын) растайтын құжат туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00082
M.CA.CDT.00005
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
құжат түрінің кодпен белгіленуі
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
*.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
құжатты тіркеу кезінде оған берілген цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгіленім
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
*.4. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
*.5. Құжаттың қолданылу мерзімі басталатын күн
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
құжат күшінде болатын мерзім басталатын күн
M.SDE.00137
M.BDT.00005
0..1
*.6. Құжаттың қолданылу мерзімі аяқталатын күн
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
құжат күшінде болатын мерзім аяқталатын күн
M.SDE.00052
M.BDT.00005
0..1
13.13.4. Салық төлеушіні сәйкестендіргіш
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
заңды немесе жеке тұлғаның салық төлеуші тіркелген елдің салық төлеушілер тізіліміндегі сәйкестендіргіші
M.SDE.00025
M.SDT.00025
0..1
13.13.5. Банкті сәйкестендіргіш
(csdo:‌Bank‌Id)
төлем құжаттарында (төлем тапсырмасы, аккредитив) пайдаланылатын, банкті бірегей сәйкестендіргіш
M.SDE.00026
M.SDT.00026
0..1
14. Кеден құжатын толтыруға (қол қоюға) жауапты кеден өкілі
(cacdo:‌Signatory‌Representative‌Details)
кеден құжатын толтырған (қол қойған) кеден өкілі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00174
M.CA.CDT.00187
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1

13.13.1. Код способа обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
(casdo:PaymentGuaranteeMethodCode)
кодовое обозначение способа обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
M.CA.SDE.00557
M.CA.SDT.00164
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
13.13.2. Сумма (размер) обеспечения
(casdo:GuaranteeAmount)
сумма (размер) обеспечения
M.CA.SDE.00419
M.CA.SDT.00001
1
а) код валюты
(атрибут currencyCode)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currencyCodeListId)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
13.13.3. Документ, подтверждающий предоставление (принятие) обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
(cacdo:GuaranteeDocDetails)
сведения о документе, подтверждающем предоставление обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
M.CA.CDE.00082
M.CA.CDT.00005
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код вида документа
(csdo:DocKindCode)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.2. Наименование документа
(csdo:DocName)
наименование документа
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
*.3. Номер документа
(csdo:DocId)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
*.4. Дата документа
(csdo:DocCreationDate)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
*.5. Дата начала срока действия документа
(csdo:DocStartDate)
дата начала срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00137
M.BDT.00005
0..1
*.6. Дата истечения срока действия документа
(csdo:DocValidityDate)
дата окончания срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00052
M.BDT.00005
0..1
13.13.4. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:TaxpayerId)
идентификатор юридического или физического лица в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
M.SDT.00025
0..1
13.13.5. Идентификатор банка
(csdo:BankId)
уникальный идентификатор банка, используемый в платежных документах (платежное поручение, аккредитив)
M.SDE.00026
M.SDT.00026
0..1
14. Таможенный представитель, ответственный за заполнение (подписание) таможенного документа
(cacdo:SignatoryRepresentativeDetails)
сведения о таможенном представителе, заполнившем (подписавшем) таможенный документ
M.CA.CDE.00174
M.CA.CDT.00187
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1

7. 5 және 7-кестелердің атауларындағы "пайдаланылатын" деген сөз "пайдаланылған" деген сөзбен ауыстырылсын.
8. 7-кестедегі 14-позицияның "Мәндер саласы" деген графасы "|\d{3,4}" деген белгіленіммен толықтырылсын.
9. 11-тармақтың бірінші абзацында және 8-кестенің атауында:
а) "деректері моделі" деген сөздер алып тасталсын;
б) "пайдаланылатын" деген сөз "пайдаланылған" деген сөзбен ауыстырылсын.
10. 9-кесиеде:
а) атауында:
"деректері моделі" деген сөздер алып тасталсын;
"пайдаланылатын" деген сөз "пайдаланылған" деген сөзбен ауыстырылсын;
б) 22-позицияда "Мәндер саласы" деген графадағы "13" деген цифрлар "50" деген цифрлармен ауыстырылсын;
в) мынадай мазмұндағы 24-позициямен толықтырылсын:
"24
M.CA.SDT.01129
PreliminaryInformationSeqIdType
Алдын ала ақпараттың реттік нөмірі _Сәйкестендіргіш. Тип
қалыпқа келтірілген символдар жолы. Ұзындығы: 9".
11. 12-тармақта:
а) сегізінші абзацтағы "және толтыру қағидасында айқындалады (техникалық сипаттағы мәліметтер деректемені толтыру қағидасына сәйкес көрсетіледі)" деген сөздер "және (немесе) деректемені толтыру қағидасында айқындалады" деген сөздермен ауыстырылсын;
б) тоғызыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"деректемені толтыру қағидасы" – деректемені толтыру қағидасын айқындайды;";
в) он төртінші абзац "елдің коды" –" деген сөздерден кейін "деректеменің" деген сөзбен толықтырылсын.

7. В наименованиях таблиц 5 и 7 слово "используемые" заменить словом "использованные".
8. В таблице 7 позицию 14 в графе "Область значений" дополнить обозначением "|\d{3,4}".
9. В абзаце первом пункта 11 и наименовании таблицы 8:
а) слова "модели данных" исключить;
б) слово "используемых" заменить словом "использованных".
10. В таблице 9:
а) в наименовании:
слова "модели данных" исключить;
слово "используемые" заменить словом "использованные";
б) в позиции 22 в графе "Область значений" цифры "13" заменить цифрами "50";
в) дополнить позицией 24 следующего содержания:
"24
M.CA.SDT.01129
PreliminaryInformationSeqIdType
Порядковый номер предварительной информации _Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Длина: 9".
11. В пункте 12:
а) в абзаце восьмом слова "и правилом заполнения (сведения технического характера указываются в соответствии с правилом заполнения реквизита)" заменить словами "и (или) правилом заполнения реквизита";
б) абзац девятый изложить в следующей редакции:
"правило заполнения реквизита" – определяет правило заполнения реквизита;";
в) абзац четырнадцатый после слова "заполнения" дополнить словом "реквизита".

2. Электрондық құжатты (мәліметтерді) сәйкестендіргіш
(csdo:‌EDoc‌Id)
M
1
"Электрондық құжатты (мәліметтерді) сәйкестендіргіш (csdo:‌EDoc‌Id)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
3. Бастапқы электрондық құжатты (мәліметтерді) сәйкестендіргіш
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
O
1
егер "Бастапқы электрондық құжатты (мәліметтерді) сәйкестендіргіш (csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
4. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні мен уақыты
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
M
1
"Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні мен уақыты (csdo:‌EDoc‌Date‌Time)" деректемесінің мәні Дүниежүзілік уақытпен айырма көрсетіліп, жергілікті уақыт мәні түрінде электронды құжат қалыптастырылған күнді қамтуға тиіс
1
"Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні мен уақыты (csdo:‌EDoc‌Date‌Time)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DDThh:mm:ss.ccc±hh:mm, мұнда ccc – миллисекунд мәнін білдіретін символдар (болмауы да мүмкін)
5. Электрондық құжаттың белгісі
(casdo:‌EDoc‌Indicator‌Code)
1-графа
M
1
"Электрондық құжаттың белгісі (casdo:‌EDoc‌Indicator‌Code)" деректемесі "ЭД" – электронды құжат мәнін қамтуға тиіс
6. Кедендік рәсімнің коды
(casdo:‌Customs‌Procedure‌Code)
4-графа
(эл. 1)
М
1
"Кедендік рәсімнің коды (casdo:‌Customs‌Procedure‌Code)" деректемесі кедендік рәсімдер түрлерінің сыныптауышына сәйкес кедендік рәсімдер кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
M
1
"Кедендік рәсімнің коды (casdo:‌Customs‌Procedure‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2002" мәнін қамтуға тиіс
7. Алдыңғы кедендік рәсім түрінің коды
(casdo:‌Previous‌Customs‌Procedure‌Mode‌Code)
4-графа
(эл. 2)
М
1
"Алдыңғы кедендік рәсім түрінің коды (casdo:‌Previous‌Customs‌Procedure‌Mode‌Code)" деректемесі кедендік рәсім кодының мәнін немесе кедендік рәсімдер түрлерінің сыныптауышына сәйкес "00" мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
M
1
"Алдыңғы кедендік рәсім түрінің коды (casdo:‌Previous‌Customs‌Procedure‌Mode‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2002" мәнін қамтуға тиіс
8. Парақтар саны
(csdo:‌Page‌Quantity)
3-графа
B
9. Тауарлар саны
(casdo:‌Goods‌Quantity)
5-графа
M
10. Мәлімделетін тауарлар санатының коды
(casdo:‌Goods‌Category‌Code)
6-графа
M

2. Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo:EDocId)
M
1
значение реквизита "Идентификатор электронного документа (сведений) (csdo:EDocId)" должно соответствовать шаблону: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
3. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo:EDocRefId)
O
1
если реквизит "Идентификатор исходного электронного документа (сведений) (csdo:EDocRefId)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
4. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:EDocDateTime)
M
1
значение реквизита "Дата и время электронного документа (сведений) (csdo:EDocDateTime)" должно содержать дату формирования электронного документа в виде значения местного времени с указанием разности с Всемирным временем
1
значение реквизита "Дата и время электронного документа (сведений) (csdo:EDocDateTime)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DDThh:mm:ss.ccc±hh:mm, где ccc – символы, обозначающие значение миллисекунд (могут отсутствовать)
5. Признак электронного документа
(casdo:EDocIndicatorCode)
гр. 1
M
1
реквизит "Признак электронного документа (casdo:EDocIndicatorCode)" должен содержать значение "ЭД" – электронный документ
6. Код таможенной процедуры
(casdo:CustomsProcedureCode)
гр. 4
(эл. 1)
М
1
реквизит "Код таможенной процедуры (casdo:CustomsProcedureCode)" должен содержать значение кода таможенной процедуры в соответствии с классификатором видов таможенных процедур
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)" реквизита "Код таможенной процедуры (casdo:CustomsProcedureCode)" должен содержать значение "2002"
7. Код вида предшествующей таможенной процедуры
(casdo:PreviousCustomsProcedureModeCode)
гр. 4
(эл. 2)
М
1
реквизит "Код вида предшествующей таможенной процедуры (casdo:PreviousCustomsProcedureModeCode)" должен содержать значение кода таможенной процедуры или значение "00" в соответствии с классификатором видов таможенных процедур
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)" реквизита "Код вида предшествующей таможенной процедуры (casdo:PreviousCustomsProcedureModeCode)" должен содержать значение "2002"
8. Количество листов
(csdo:PageQuantity)
гр. 3
B
9. Количество товаров
(casdo:GoodsQuantity)
гр. 5
M
10. Код категории заявляемых товаров
(casdo:GoodsCategoryCode)
гр. 6
M

11. Декларант (өтініш беруші)
(cacdo:‌Declarant‌Details)
2-графа
M
1
"Декларант (өтініш беруші) (cacdo:‌Declarant‌Details)" деректемесі үшін субъектінің атауы туралы мәліметтерді толтырған кезде: "Субъектінің атауы (csdo:‌Subject‌Name)", "Субъектінің қысқаша атауы (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)" деректемелерінің 1-і дәл толтырылуға тиіс
11.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
B
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
B
11.2. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
2-графа
O
1
егер "Субъектінің атауы (csdo:‌Subject‌Name)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні субъектінің ұйымдық-құқықтық нысаны туралы мәліметтерді (бар болса) қамтуға тиіс
11.3. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
2-графа
O
1
егер "Субъектінің қысқаша атауы (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні субъектінің ұйымдық-құқықтық нысаны туралы мәліметтерді (бар болса) қамтуға тиіс
11.4. Ұйымдық-құқықтық нысанның коды
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
B
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
B
11.5. Ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
B
11.6. Шаруашылық жүргізуші субъектіні сәйкестендіргіш
(csdo:‌Business‌Entity‌Id)
B
а) сәйкестендіру әдісі
(kindId атрибуты)
B
11.7. Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
B
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
B
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCodeListId атрибуты)
B
11.8. Салық төлеушіні сәйкестендіргіш
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
2-графа
O
1
егер "Оқшауланған бөлімше (cacdo:‌Subject‌Branch‌Details)" деректемесі толтырылса, онда "Салық төлеушіні сәйкестендіргіш (csdo:‌Taxpayer‌Id)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Салық төлеушіні сәйкестендіргіш (csdo:‌Taxpayer‌Id)" деректемесі толтырылуы мүмкін
2
AM
егер "Салық төлеушіні сәйкестендіргіш (csdo:TaxpayerId)" деректемесі толтырылса, онда "Салық төлеушіні сәйкестендіргіш (csdo:TaxpayerId)" деректемесі салық төлеушіні есепке алу нөмірін (УНН) қамтуға тиіс
2
BY
егер "Салық төлеушіні сәйкестендіргіш (csdo:TaxpayerId)" деректемесі толтырылса, онда "Салық төлеушіні сәйкестендіргіш (csdo:TaxpayerId)" деректемесі салық төлеушінің есептік нөмірін (УНП) қамтуға тиіс
2
KG
егер "Салық төлеушіні сәйкестендіргіш (csdo:TaxpayerId)" деректемесі толтырылса, онда "Салық төлеушіні сәйкестендіргіш (csdo:TaxpayerId)" деректемесі салықтық сәйкестендіру нөмірін (ИНН) қамтуға тиіс
2
KZ
егер "Салық төлеушіні сәйкестендіргіш (csdo:TaxpayerId)" деректемесі толтырылса, онда "Салық төлеушіні сәйкестендіргіш (csdo:TaxpayerId)" деректемесі бизнес-сәйкестендіру нөмірін (БСН) қамтуға тиіс
2
RU
егер "Салық төлеушіні сәйкестендіргіш (csdo:TaxpayerId)" деректемесі толтырылса, онда "Салық төлеушіні сәйкестендіргіш (csdo:TaxpayerId)" деректемесі салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірін (ИНН) қамтуға тиіс

11. Декларант (заявитель)
(cacdo:DeclarantDetails)
гр. 2
M
1
для реквизита "Декларант (заявитель) (cacdo:DeclarantDetails)" при указании сведений о наименовании субъекта должен быть заполнен в точности 1 из реквизитов: "Наименование субъекта (csdo:SubjectName)", "Краткое наименование субъекта (csdo:SubjectBriefName)"
11.1. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
B
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
B
11.2. Наименование субъекта
(csdo:SubjectName)
гр. 2
O
1
если реквизит "Наименование субъекта (csdo:SubjectName)" заполнен, то значение реквизита должно включать сведения об организационно-правовой форме субъекта (при их наличии)
11.3. Краткое наименование субъекта
(csdo:SubjectBriefName)
гр. 2
O
1
если реквизит "Краткое наименование субъекта (csdo:SubjectBriefName)" заполнен, то значение реквизита должно включать сведения об организационно-правовой форме субъекта (при их наличии)
11.4. Код организационно-правовой формы
(csdo:BusinessEntityTypeCode)
B
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
B
11.5. Наименование организационно-правовой формы
(csdo:BusinessEntityTypeName)
B
11.6. Идентификатор хозяйствующего субъекта
(csdo:BusinessEntityId)
B
а) метод идентификации
(атрибут kindId)
B
11.7. Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:CAUniqueCustomsNumberId)
B
а) код страны
(атрибут countryCode)
B
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут countryCodeListId)
B
11.8. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:TaxpayerId)
гр. 2
O
1
если реквизит "Обособленное подразделение (cacdo:SubjectBranchDetails)" заполнен, то реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" может быть заполнен
2
AM
если реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" заполнен, то реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" должен содержать учетный номер налогоплательщика (УНН)
2
BY
если реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" заполнен, то реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" должен содержать учетный номер плательщика (УНП)
2
KG
если реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" заполнен, то реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" должен содержать идентификационный налоговый номер (ИНН)
2
KZ
если реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" заполнен, то реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" должен содержать бизнес-идентификационный номер (БИН)
2
RU
если реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" заполнен, то реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" должен содержать идентификационный номер налогоплательщика (ИНН)

11.9. Есепке қою себебінің коды
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
2-графа
O
11.10. Жеке тұлғаны сәйкестендіргіш
(casdo:‌Person‌Id)
2-графа
O
2
AM, RU
"Жеке тұлғаны сәйкестендіргіш (casdo:PersonId)" деректемесі толтырылмайды
2
BY
егер "Жеке тұлғаны сәйкестендіргіш (casdo:‌Person‌Id)" деректемесі толтырылса, онда "Жеке тұлғаны сәйкестендіргіш (casdo:‌Person‌Id)" деректемесі сәйкестендіру нөмірін қамтуға тиіс
2
KG
егер "Жеке тұлғаны сәйкестендіргіш (casdo:‌Person‌Id)" деректемесі толтырылса, онда "Жеке тұлғаны сәйкестендіргіш (casdo:‌Person‌Id)" деректемесі дербес сәйкестендіру нөмірін (ПИН) қамтуға тиіс
2
KZ
егер "Жеке тұлғаны сәйкестендіргіш (casdo:‌Person‌Id)" деректемесі толтырылса, онда "Жеке тұлғаны сәйкестендіргіш (casdo:‌Person‌Id)" деректемесі жеке сәйкестендіру нөмірін (ЖСН) қамтуға тиіс
11.11. Жеке тұлғаның куәлігі
(ccdo:‌Identity‌Doc‌V3‌Details)
2-графа
O
11.11.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
2-графа
M
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес елдің екі әріпті кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
M
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибут "2021" мәнін қамтуға тиіс
11.11.2. Жеке басты куәландыратын құжат түрінің коды
(csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)
2-графа
M
1
"Жеке басты куәландыратын құжат түрінің коды (csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесі жеке басты куәландыратын құжаттар түрлерінің сыныптауышына сәйкес құжат түрі кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
M
1
"Жеке басты куәландыратын құжат түрінің коды (csdo:IdentityDocKindCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2053" мәнін қамтуға тиіс
11.11.3. Құжат түрінің атауы
(csdo:‌Doc‌Kind‌Name)
B
11.11.4. Құжаттың сериясы
(csdo:‌Doc‌Series‌Id)
2-графа
O
11.11.5. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
2-графа
M
11.11.6. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
2-графа
M
1
"Құжаттың күні (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
11.11.7. Құжаттың қолданылу мерзімі аяқталатын күн
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
B
11.11.8. Уәкілетті органды сәйкестендіргіш
(csdo:‌Authority‌Id)
B
11.11.9. Уәкілетті органның атауы
(csdo:‌Authority‌Name)
B
11.12. Мекенжай
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
2-графа
O
2
AM, KG, KZ, RU
егер "Оқшауланған бөлімше (cacdo:‌Subject‌Branch‌Details)" деректемесі толтырылса, онда "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе деректемесі "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" толтырылуы мүмкін
2
BY
егер "Оқшауланған бөлімше (cacdo:‌Subject‌Branch‌Details)" деректемесі толтырылса, онда "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс емес, әйтпесе "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін
1
егер "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" деректемесі толтырылса, онда "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" деректемесінің 1 данасы ғана толтырылуға тиіс
1
егер "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" деректемесі толтырылса, онда "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" деректемесі үшін елді мекен туралы мәліметтерді көрсеткен кезде мына деректемелердің кемінде 1-і толтырылуға тиіс: "Қала (csdo:‌City‌Name)", "Елді мекен (csdo:‌Settlement‌Name)"

11.9. Код причины постановки на учет
(csdo:TaxRegistrationReasonCode)
гр. 2
O
11.10. Идентификатор физического лица
(casdo:PersonId)
гр. 2
O
2
AM, RU
реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:PersonId)" не должен быть заполнен
2
BY
если реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:PersonId)" заполнен, то реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:PersonId)" должен содержать идентификационный номер
2
KG
если реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:PersonId)" заполнен, то реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:PersonId)" должен содержать персональный идентификационный номер (ПИН)
2
KZ
если реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:PersonId)" заполнен, то реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:PersonId)" должен содержать индивидуальный идентификационный номер (ИИН)
11.11. Удостоверение личности
(ccdo:IdentityDocV3Details)
гр. 2
O
11.11.1. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
гр. 2
M
1
реквизит "Код страны (csdo:UnifiedCountryCode)" должен содержать значение двухбуквенного кода страны в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)" реквизита "Код страны (csdo:UnifiedCountryCode)" должен содержать значение "2021"
11.11.2. Код вида документа, удостоверяющего личность
(csdo:IdentityDocKindCode)
гр. 2
M
1
реквизит "Код вида документа, удостоверяющего личность (csdo:IdentityDocKindCode)" должен содержать значение кода вида документа в соответствии с классификатором видов документов, удостоверяющих личность
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)" реквизита "Код вида документа, удостоверяющего личность (csdo:IdentityDocKindCode)" должен содержать значение "2053"
11.11.3. Наименование вида документа
(csdo:DocKindName)
B
11.11.4. Серия документа
(csdo:DocSeriesId)
гр. 2
O
11.11.5. Номер документа
(csdo:DocId)
гр. 2
M
11.11.6. Дата документа
(csdo:DocCreationDate)
гр. 2
M
1
значение реквизита "Дата документа (csdo:DocCreationDate)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
11.11.7. Дата истечения срока действия документа
(csdo:DocValidityDate)
B
11.11.8. Идентификатор уполномоченного органа
(csdo:AuthorityId)
B
11.11.9. Наименование уполномоченного органа
(csdo:AuthorityName)
B
11.12. Адрес
(ccdo:SubjectAddressDetails)
гр. 2
O
2
AM, KG, KZ, RU
если реквизит "Обособленное подразделение (cacdo:SubjectBranchDetails)" заполнен, то реквизит "Адрес (ccdo:SubjectAddressDetails)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Адрес (ccdo:SubjectAddressDetails)" может быть заполнен
2
BY
если реквизит "Обособленное подразделение (cacdo:SubjectBranchDetails)" заполнен, то реквизит "Адрес (ccdo:SubjectAddressDetails)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Адрес (ccdo:SubjectAddressDetails)" может быть заполнен
1
если реквизит "Адрес (ccdo:SubjectAddressDetails)" заполнен, то должен быть заполнен строго 1 экземпляр реквизита "Адрес (ccdo:SubjectAddressDetails)"
1
если реквизит "Адрес (ccdo:SubjectAddressDetails)" заполнен, то для реквизита "Адрес (ccdo:SubjectAddressDetails)" при указании сведений о населенном пункте должно быть заполнено не менее 1 из реквизитов: "Город (csdo:CityName)", "Населенный пункт (csdo:SettlementName)"

11.12.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
M
1
"Мекенжай түрінің коды (csdo:‌Address‌Kind‌Code)" деректемесі "1" – тіркелген мекенжайы мәнін қамтуға тиіс
11.12.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
2-графа
M
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес елдің екі әріпті кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
M
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибут "2021" мәнін қамтуға тиіс
11.12.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
2-графа
O
2
AM,
BY,
KZ,
RU
"Аумақтың коды (csdo:‌Territory‌Code)" деректемесі толтырылмайды
2
KG
"Аумақтың коды (csdo:‌Territory‌Code)" деректемесі толтырылуы мүмкін
2
KG
егер "Аумақтың коды (csdo:‌Territory‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Аумақтың коды (csdo:‌Territory‌Code)" деректемесі әкімшілік-аумақтық және аумақтық бірліктер объектілерінің белгіленімдері жүйесінің мемлекеттік сыныптауышына (ЕК СОАТЕ) сәйкес әкімшілік-аумақтық бірлік кодын қамтуға тиіс
11.12.4. Өңір
(csdo:‌Region‌Name)
2-графа
O
11.12.5. Аудан
(csdo:‌District‌Name)
2-графа
O
11.12.6. Қала
(csdo:‌City‌Name)
2-графа
O
11.12.7. Елді мекен
(csdo:‌Settlement‌Name)
2-графа
O
1
егер "Елді мекен (csdo:‌Settlement‌Name)" деректемесі толтырылса, онда "Елді мекен (csdo:‌Settlement‌Name)" деректемесі "Қала (csdo:‌City‌Name)" деректемесінің мәнінен өзге елді мекеннің атауын қамтуға тиіс
11.12.8. Көше
(csdo:‌Street‌Name)
2-графа
O
11.12.9. Үйдің нөмірі
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
2-графа
O
11.12.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
2-графа
O
11.12.11. Почта индексі
(csdo:‌Post‌Code)
B
11.12.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
B
11.13. Байланыс деректемесі
(ccdo:‌Communication‌Details)
2-графа
O
1
егер "Оқшауланған бөлімше (cacdo:‌Subject‌Branch‌Details)" деректемесі толтырылса, онда "Байланыс деректемесі (ccdo:‌Communication‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс емес, әйтпесе "Байланыс деректемесі (ccdo:‌Communication‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс
11.13.1. Байланыс түрінің коды
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
M
1
"Байланыс түрінің коды (csdo:‌Communication‌Channel‌Code)" деректемесі мына мәндердің 1-ін қамтуға тиіс:
AO – ақпараттық-коммуникациялық "Интернет" желісіндегі ресурстың бірыңғай көрсеткіші (URL);
EM – электронды почта;
FX – телефакс;
TE – телефон;
TG – телеграф;
TL – телекс
11.13.2. Байланыс түрінің атауы
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
2-графа
M
11.13.3. Байланыс арнасының сәйкестендіргіші
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
2-графа
M
1

11.12.1. Код вида адреса
(csdo:AddressKindCode)
M
1
реквизит "Код вида адреса (csdo:AddressKindCode)" должен содержать значение "1" – адрес регистрации
11.12.2. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
гр. 2
M
1
реквизит "Код страны (csdo:UnifiedCountryCode)" должен содержать значение двухбуквенного кода страны в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)" реквизита "Код страны (csdo:UnifiedCountryCode)" должен содержать значение "2021"
11.12.3. Код территории
(csdo:TerritoryCode)
гр. 2
O
2
AM,
BY,
KZ,
RU
реквизит "Код территории (csdo:TerritoryCode)" не должен быть заполнен
2
KG
реквизит "Код территории (csdo:TerritoryCode)" может быть заполнен
2
KG
если реквизит "Код территории (csdo:TerritoryCode)" заполнен, то реквизит "Код территории (csdo:TerritoryCode)" должен содержать код административно-территориальной единицы в соответствии с государственным классификатором системы обозначений объектов административно-территориальных и территориальных единиц (ЕК СОАТЕ)
11.12.4. Регион
(csdo:RegionName)
гр. 2
O
11.12.5. Район
(csdo:DistrictName)
гр. 2
O
11.12.6. Город
(csdo:CityName)
гр. 2
O
11.12.7. Населенный пункт
(csdo:SettlementName)
гр. 2
O
1
если реквизит "Населенный пункт (csdo:SettlementName)" заполнен, то реквизит "Населенный пункт (csdo:SettlementName)" должен содержать наименование населенного пункта, отличного от значения реквизита "Город (csdo:CityName)"
11.12.8. Улица
(csdo:StreetName)
гр. 2
O
11.12.9. Номер дома
(csdo:BuildingNumberId)
гр. 2
O
11.12.10. Номер помещения
(csdo:RoomNumberId)
гр. 2
O
11.12.11. Почтовый индекс
(csdo:PostCode)
B
11.12.12. Номер абонентского ящика
(csdo:PostOfficeBoxId)
B
11.13. Контактный реквизит
(ccdo:CommunicationDetails)
гр. 2
O
1
если реквизит "Обособленное подразделение (cacdo:SubjectBranchDetails)" заполнен, то реквизит "Контактный реквизит (ccdo:CommunicationDetails)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Контактный реквизит (ccdo:CommunicationDetails)" должен быть заполнен
11.13.1. Код вида связи
(csdo:CommunicationChannelCode)
M
1
реквизит "Код вида связи (csdo:CommunicationChannelCode)" должен содержать 1 из значений:
AO – единый указатель ресурса в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" (URL);
EM – электронная почта;
FX – телефакс;
TE – телефон;
TG – телеграф;
TL – телекс
11.13.2. Наименование вида связи
(csdo:CommunicationChannelName)
гр. 2
M
11.13.3. Идентификатор канала связи
(csdo:CommunicationChannelId)
гр. 2
M
1

егер "Байланыс түрінің коды (csdo:‌Communication‌Channel‌Code)" деректемесі: "ТЕ", "FX" мәндерінің 1-ін қамтыса, онда деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: +ССС РР НННН, мұнда ССС – елдің коды (1-ден 3-ке дейінгі цифр), РР – межелі пункттің ұлттық коды (кемінде 2 цифр (қала, кент және т.б. коды)) немесе мобильді байланыс операторының коды, НННН – абонент нөмірі (кемінде 4 цифр). Аралық бос орын белгісі символдар топтарының арасындағы бөлгіш болып табылады. Деректеме мәнінің ұзындығы 15 цифрдан аспауға тиіс ("+" символы мен аралық бос орын белгілері есепке алынбайды). Өзге символдар мен бөлгіштерге жол берілмейді
11.14. Оқшауланған бөлімше
(cacdo:‌Subject‌Branch‌Details)
2-графа
O
1
егер "Оқшауланған бөлімше (cacdo:‌Subject‌Branch‌Details)" деректемесі толтырылса, онда "Оқшауланған бөлімше (cacdo:‌Subject‌Branch‌Details)" деректемесі үшін оқшауланған бөлімшенің атауы туралы мәліметтерді толтырған кезде мына деректемелердің 1-і дәл толтырылуға тиіс: "Субъектінің атауы (csdo:‌Subject‌Name)", "Субъектінің қысқаша атауы (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
11.14.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
B
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
B
11.14.2. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
2-графа
O
1
егер "Субъектінің атауы (csdo:‌Subject‌Name)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні ұйымдық-құқықтық нысан туралы мәліметтерді қамтуға тиіс (бар болса)
11.14.3. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
2-графа
O
1
егер "Субъектінің қысқаша атауы (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні ұйымдық-құқықтық нысан туралы мәліметтерді қамтуға тиіс (бар болса)
11.14.4. Ұйымдық-құқықтық нысанның коды
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
B
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
B
11.14.5. Ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
B
11.14.6. Шаруашылық жүргізуші субъектіні сәйкестендіргіш
(csdo:‌Business‌Entity‌Id)
B
а) сәйкестендіру әдісі
(kindId атрибуты)
B
11.14.7. Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
B
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
B
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCodeListId атрибуты)
B
11.14.8. Салық төлеушіні сәйкестендіргіш
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
2-графа
М
2
AM
"Салық төлеушіні сәйкестендіргіш (csdo:TaxpayerId)" деректемесі салық төлеушіні есепке алу нөмірін (УНН) қамтуға тиіс
2
BY
"Салық төлеушіні сәйкестендіргіш (csdo:TaxpayerId)" деректемесі салық төлеушінің есептік нөмірін (УНП) қамтуға тиіс
2
KG
"Салық төлеушіні сәйкестендіргіш (csdo:TaxpayerId)" деректемесі салықтық сәйкестендіру нөмірін (ИНН) қамтуға тиіс
2
KZ
"Салық төлеушіні сәйкестендіргіш (csdo:TaxpayerId)" деректемесі бизнес-сәйкестендіру нөмірін (БСН) қамтуға тиіс
2
RU
"Салық төлеушіні сәйкестендіргіш (csdo:TaxpayerId)" деректемесі салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірін (ИНН) қамтуға тиіс

если реквизит "Код вида связи (csdo:CommunicationChannelCode)" содержит 1 из значений: "ТЕ", "FX", то значение реквизита должно соответствовать шаблону: +ССС РР НННН, где ССС – код страны (от 1 до 3 цифр), РР – национальный код пункта назначения (не менее 2 цифр (код города, поселка и т.п.)) или код оператора мобильной связи, НННН – номер абонента (не менее 4 цифр). Разделителем между группами символов является знак пробела. Длина значения реквизита должна составлять не более 15 цифр (символ "+" и знаки пробела не учитываются). Иные символы и разделители не допускаются
11.14. Обособленное подразделение
(cacdo:SubjectBranchDetails)
гр. 2
O
1
если реквизит "Обособленное подразделение (cacdo:SubjectBranchDetails)" заполнен, то для реквизита "Обособленное подразделение (cacdo:SubjectBranchDetails)" при указании сведений о наименовании обособленного подразделения должен быть заполнен в точности 1 из реквизитов: "Наименование субъекта (csdo:SubjectName)", "Краткое наименование субъекта (csdo:SubjectBriefName)"
11.14.1. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
B
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
B
11.14.2. Наименование субъекта
(csdo:SubjectName)
гр. 2
O
1
если реквизит "Наименование субъекта (csdo:SubjectName)" заполнен, то значение реквизита должно включать сведения об организационно-правовой форме (при их наличии)
11.14.3. Краткое наименование субъекта
(csdo:SubjectBriefName)
гр. 2
O
1
если реквизит "Краткое наименование субъекта (csdo:SubjectBriefName)" заполнен, то значение реквизита должно включать сведения об организационно-правовой форме (при их наличии)
11.14.4. Код организационно-правовой формы
(csdo:BusinessEntityTypeCode)
B
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
B
11.14.5. Наименование организационно-правовой формы
(csdo:BusinessEntityTypeName)
B
11.14.6. Идентификатор хозяйствующего субъекта
(csdo:BusinessEntityId)
B
а) метод идентификации
(атрибут kindId)
B
11.14.7. Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:CAUniqueCustomsNumberId)
B
а) код страны
(атрибут countryCode)
B
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут countryCodeListId)
B
11.14.8. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:TaxpayerId)
гр. 2
М
2
AM
реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" должен содержать учетный номер налогоплательщика (УНН)
2
BY
реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" должен содержать учетный номер плательщика (УНП)
2
KG
реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" должен содержать идентификационный налоговый номер (ИНН)
2
KZ
реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" должен содержать бизнес-идентификационный номер (БИН)
2
RU
реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" должен содержать идентификационный номер налогоплательщика (ИНН)

11.15. Тұлғаның тізілімге енгізілгенін растайтын құжат
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
2-графа
("а" бөлімш.)
O
11.15.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
2-графа
("а" бөлімш.)
M
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес уәкілетті органы тұлғаны тізілімге қосқан мүше мемлекеттің екі әріпті кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
M
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты мәнін қамтуға тиіс "2021"
11.15.2. Тізілімге енгізу кезінде заңды тұлғаны тіркеу нөмірі
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
2-графа
("а" бөлімш.)
M
1
"Тізілімге енгізу кезінде заңды тұлғаны тіркеу нөмірі (casdo:‌Registration‌Number‌Id)" деректемесі қайта тіркеу белгісі (толықтырылған әріптер) көрсетпей, тізілімге қосу туралы куәліктің нөмірін қамтуға тиіс
11.15.3. Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды
(casdo:‌Reregistration‌Code)
2-графа
("а" бөлімш.)
О
1
егер тізілімге қосу туралы куәліктің нөмірінде қайта тіркеу белгісі (толықтырылған әріптер) болса, онда "Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды (casdo:‌Reregistration‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды (casdo:‌Reregistration‌Code)" деректемесі толтырылмайды
11.15.4. Куәлік типінің коды
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
2-графа
("а" бөлімш.)
О
1
егер уәкілетті экономикалық операторлар тізіліміне қосу туралы куәліктің нөмірінде куәліктің типі туралы мәліметтер болса, онда "Куәлік типінің коды (casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Куәлік типінің коды (casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылмайды
12. Соңғы күні
(csdo:‌End‌Date)
2-графа
("b" бөлімш.)
M
1
"Соңғы күні (csdo:‌End‌Date)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
13. Тауар партиясы
(cacdo:‌GRAGoods‌Shipment‌Details)
M
13.1. Жөнелту елі
(cacdo:‌Departure‌Country‌Details)
9-графа
M
13.1.1. Елдің коды
(casdo:‌CACountry‌Code)
9-графа
M
1
"Елдің коды (casdo:‌CACountry‌Code)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес елдің екі әріпті кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
M
1
"Елдің коды (casdo:‌CACountry‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
13.1.2. Елдің қысқаша атауы
(casdo:‌Short‌Country‌Name)
B
13.1.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
B
13.2. Межелі ел
(cacdo:‌Destination‌Country‌Details)
10-графа
M

11.15. Документ, подтверждающий включение лица в реестр
(cacdo:RegisterDocumentIdDetails)
гр. 2
(подр. "a")
O
11.15.1. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
гр. 2
(подр. "a")
M
1
реквизит "Код страны (csdo:UnifiedCountryCode)" должен содержать значение двухбуквенного кода государства-члена, уполномоченным органом которого лицо включено в реестр, в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)" реквизита "Код страны (csdo:UnifiedCountryCode)" должен содержать значение "2021"
11.15.2. Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр
(casdo:RegistrationNumberId)
гр. 2
(подр. "a")
M
1
реквизит "Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр (casdo:RegistrationNumberId)" должен содержать номер свидетельства о включении в реестр без указания признака перерегистрации (буквы добавления)
11.15.3. Код признака перерегистрации документа
(casdo:ReregistrationCode)
гр. 2
(подр. "a")
О
1
если номер свидетельства о включении в реестр содержит признак перерегистрации (букву добавления), то реквизит "Код признака перерегистрации документа (casdo:ReregistrationCode)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код признака перерегистрации документа (casdo:ReregistrationCode)" не должен быть заполнен
11.15.4. Код типа свидетельства
(casdo:AEORegistryKindCode)
гр. 2
(подр. "a")
О
1
если номер свидетельства о включении в реестр уполномоченных экономических операторов содержит сведения о типе свидетельства, то реквизит "Код типа свидетельства (casdo:AEORegistryKindCode)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код типа свидетельства (casdo:AEORegistryKindCode)" не должен быть заполнен
12. Конечная дата
(csdo:EndDate)
гр. 2
(подр. "b")
M
1
значение реквизита "Конечная дата (csdo:EndDate)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
13. Товарная партия
(cacdo:GRAGoodsShipmentDetails)
M
13.1. Страна отправления
(cacdo:DepartureCountryDetails)
гр. 9
M
13.1.1. Код страны
(casdo:CACountryCode)
гр. 9
M
1
реквизит "Код страны (casdo:CACountryCode)" должен содержать значение двухбуквенного кода страны в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)" реквизита "Код страны (casdo:CACountryCode)" должен содержать значение "2021"
13.1.2. Краткое название страны
(casdo:ShortCountryName)
B
13.1.3. Код территории
(csdo:TerritoryCode)
B
13.2. Страна назначения
(cacdo:DestinationCountryDetails)
гр. 10
M

13.2.1. Елдің коды
(casdo:‌CACountry‌Code)
10-графа
M
1
"Елдің коды (casdo:‌CACountry‌Code)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес елдің екі әріпті кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
M
1
"Елдің коды (casdo:‌CACountry‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
13.2.2. Елдің қысқаша атауы
(casdo:‌Short‌Country‌Name)
B
13.2.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
B
13.3. Сауда-саттық елі
(cacdo:‌Trade‌Country‌Details)
B
13.3.1. Елдің коды
(casdo:‌CACountry‌Code)
B
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
B
13.3.2. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
B
13.4. Беру шарттары
(cacdo:‌Delivery‌Terms‌Details)
B
13.4.1. Беру шарттарының коды
(casdo:‌Delivery‌Terms‌Code)
B
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
B
13.4.2. Орынның атауы (аты)
(casdo:‌Place‌Name)
B
13.4.3. Тауарларды беру түрінің коды
(casdo:‌Delivery‌Kind‌Code)
B
13.5. Құны
(casdo:‌CAValue‌Amount)
13-графа
M
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
14-графа
M
1
"Құны (casdo:CA‌Value‌Amount)" деректемесінің "валюта коды (currencyCode атрибуты)" атрибуты валюталар сыныптауышына сәйкес валютаның үш әріпті кодының мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
M
1
"Құны (casdo:CA‌Value‌Amount)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибуты "2022" мәнін қамтуға тиіс
13.6. Қорытынды (жалпы) сомасы
(casdo:‌Total‌Amount)
B
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
B
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
B
13.7. Валюта бағамы
(casdo:‌Exchange‌Rate)
B
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
B
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
B
в) ауқымы
(scaleNumber атрибуты)
B
13.8. Брутто салмағы
(csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)
21-графа
M
1
"Брутто салмағы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесі тауардың брутто салмағының килограммен көрсетілген мәнін қамтуға тиіс
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
M
1
"Брутто салмағы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесінің "өлшем бірлігі (measurementUnitCode атрибуты)" атрибуты "166" мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
M
1
"Брутто салмағы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибуты "2016" мәнін қамтуға тиіс

13.2.1. Код страны
(casdo:CACountryCode)
гр. 10
M
1
реквизит "Код страны (casdo:CACountryCode)" должен содержать значение двухбуквенного кода страны в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)" реквизита "Код страны (casdo:CACountryCode)" должен содержать значение "2021"
13.2.2. Краткое название страны
(casdo:ShortCountryName)
B
13.2.3. Код территории
(csdo:TerritoryCode)
B
13.3. Торгующая страна
(cacdo:TradeCountryDetails)
B
13.3.1. Код страны
(casdo:CACountryCode)
B
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
B
13.3.2. Код территории
(csdo:TerritoryCode)
B
13.4. Условия поставки
(cacdo:DeliveryTermsDetails)
B
13.4.1. Код условий поставки
(casdo:DeliveryTermsCode)
B
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
B
13.4.2. Наименование (название) места
(casdo:PlaceName)
B
13.4.3. Код вида поставки товаров
(casdo:DeliveryKindCode)
B
13.5. Стоимость
(casdo:CAValueAmount)
гр. 13
M
а) код валюты
(атрибут currencyCode)
гр. 14
M
1
атрибут "код валюты (атрибут currencyCode)" реквизита "Стоимость (casdo:CAValueAmount)" должен содержать значение трехбуквенного кода валюты в соответствии с классификатором валют
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currencyCodeListId)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currencyCodeListId)" реквизита "Стоимость (casdo:CAValueAmount)" должен содержать значение "2022"
13.6. Итоговая (общая) сумма
(casdo:TotalAmount)
B
а) код валюты
(атрибут currencyCode)
B
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currencyCodeListId)
B
13.7. Курс валюты
(casdo:ExchangeRate)
B
а) код валюты
(атрибут currencyCode)
B
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currencyCodeListId)
B
в) масштаб
(атрибут scaleNumber)
B
13.8. Масса брутто
(csdo:UnifiedGrossMassMeasure)
гр. 12
M
1
реквизит "Масса брутто (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)" должен содержать значение массы брутто товара в килограммах
а) единица измерения
(атрибут measurementUnitCode)
M
1
атрибут "единица измерения (атрибут measurementUnitCode)" реквизита "Масса брутто (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)" должен содержать значение "166"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurementUnitCodeListId)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurementUnitCodeListId)" реквизита "Масса брутто (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)" должен содержать значение "2016"

егер алушы туралы мәліметтер "Декларант (өтініш беруші) (cacdo:‌Declarant‌Details)" деректемесінде көрсетілген өтініш беруші туралы мәліметтерді қайталайтын болса, онда "Мәліметтердің сәйкес келу белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесі "1" – алушы туралы мәліметтер тауарларға декларация берілгенге дейін тауарларды шығару туралы өтініштің 2-графасында көрсетілуге тиіс мәліметтерді қайталайды деген мәнді қамтуға тиіс, әйтпесе "Мәліметтердің сәйкес келу белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесі толтырылмайды
13.10.16. Халықаралық почта жөнелтілімдерін алмасу (жөнелту) мекемесінің коды
(casdo:‌Exchange‌Post‌Office‌Code)
B
13.10.17. Көрсетілген мәліметтер ерекшеліктерінің коды
(casdo:‌Subject‌Additional‌Code)
B
13.11. Тауар тұрған жер
(cacdo:‌Goods‌Location‌Details)
16-графа
O
2
AM
"Тауар тұрған жер (cacdo:‌Goods‌Location‌Details)" деректемесі толтырылмайды
2
BY, KG, KZ, RU
"Тауар тұрған жер (cacdo:‌Goods‌Location‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс
2
BY, KG, KZ, RU
"Тауар тұрған жер (cacdo:‌Goods‌Location‌Details)" деректемесі үшін мына деректемелердің 1-і толтырылуға тиіс: "Орынның атауы (аты) (casdo:‌Place‌Name)", "Кедендік бақылау аймағының нөмірі (сәйкестендіргіш) (casdo:‌Customs‌Control‌Zone‌Id)", "Тұлғаның тізілімге енгізілгенін растайтын құжат (cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)", "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)"
13.11.1. Тауарлар тұрған жердің коды
(casdo:‌Goods‌Location‌Code)
16-графа
M
1
"Тауарлар тұрған жердің коды (casdo:‌Goods‌Location‌Code)" деректемесі тауарлар тұрған жердің сыныптауышына сәйкес тауарлар тұрған жер кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
M
1
"Тауарлар тұрған жердің коды (casdo:‌Goods‌Location‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибут "2023" мәнін қамтуға тиіс
13.11.2. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
16-графа
M
13.11.3. Орынның атауы (аты)
(casdo:‌Place‌Name)
16-графа
O
13.11.4. Кедендік бақылау аймағының нөмірі (сәйкестендіргіш)
(casdo:‌Customs‌Control‌Zone‌Id)
16-графа
O
13.11.5. Тұлғаның тізілімге енгізілгенін растайтын құжат
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
16-графа
O
1
егер "Тауарлар тұрған жердің коды (casdo:‌Goods‌Location‌Code)" деректемесі: "11", "60" мәндерінің 1-ін қамтыса, онда "Тұлғаның тізілімге енгізілгенін растайтын құжат (cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Тұлғаның тізілімге енгізілгенін растайтын құжат (cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)" деректемесі толтырылмайды
*.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
16-графа
M
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес уәкілетті органы тұлғаны тізілімге қосқан мүше мемлекеттің екі әріпті кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
M
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
*.2. Тізілімге енгізу кезінде заңды тұлғаны тіркеу нөмірі
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
16-графа
M
1
"Тізілімге енгізу кезінде заңды тұлғаны тіркеу нөмірі (casdo:RegistrationNumberId)" деректемесі қайта тіркеу белгісі (толықтырылған әріптер) көрсетпей, тізілімге қосу туралы куәліктің нөмірін қамтуға тиіс
*.3. Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды
(casdo:‌Reregistration‌Code)
16-графа
O
1
егер тізілімге қосу туралы куәліктің нөмірінде қайта тіркеу белгісі (толықтырылған әріптер) болса, онда "Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды (casdo:‌Reregistration‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды (casdo:‌Reregistration‌Code)" деректемесі толтырылмайды
*.4. Куәлік типінің коды
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
16-графа
O
1
егер уәкілетті экономикалық операторлар тізіліміне қосу туралы куәліктің нөмірінде куәліктің типі туралы мәліметтер болса, онда "Куәлік типінің коды (casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Куәлік типінің коды (casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылмайды

если сведения о получателе повторяют сведения о заявителе, указанные в реквизите "Декларант (заявитель) (cacdo:DeclarantDetails)", то реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:EqualIndicator)" должен содержать значение "1" – сведения о получателе повторяют сведения, подлежащие указанию в графе 2 заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, иначе реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:EqualIndicator)" не должен быть заполнен
13.10.16. Код учреждения обмена (подачи) международных почтовых отправлений
(casdo:ExchangePostOfficeCode)
B
13.10.17. Код особенности указанных сведений
(casdo:SubjectAdditionalCode)
B
13.11. Место нахождения товара
(cacdo:GoodsLocationDetails)
гр. 16
O
2
AM
реквизит "Место нахождения товара (cacdo:GoodsLocationDetails)" не должен быть заполнен
2
BY, KG, KZ, RU
реквизит "Место нахождения товара (cacdo:GoodsLocationDetails)" должен быть заполнен
2
BY, KG, KZ, RU
для реквизита "Место нахождения товара (cacdo:GoodsLocationDetails)" должен быть заполнен 1 из реквизитов: "Наименование (название) места (casdo:PlaceName)", "Номер (идентификатор) зоны таможенного контроля (casdo:CustomsControlZoneId)", "Документ, подтверждающий включение лица в реестр (cacdo:RegisterDocumentIdDetails)", "Адрес (ccdo:SubjectAddressDetails)"
13.11.1. Код места нахождения товаров
(casdo:GoodsLocationCode)
гр. 16
M
1
реквизит "Код места нахождения товаров (casdo:GoodsLocationCode)" должен содержать значение кода места нахождения в соответствии с классификатором мест нахождения товаров
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)" реквизита "Код места нахождения товаров (casdo:GoodsLocationCode)" должен содержать значение "2023"
13.11.2. Код таможенного органа
(csdo:CustomsOfficeCode)
гр. 16
M
13.11.3. Наименование (название) места
(casdo:PlaceName)
гр. 16
O
13.11.4. Номер (идентификатор) зоны таможенного контроля
(casdo:CustomsControlZoneId)
гр. 16
O
13.11.5. Документ, подтверждающий включение лица в реестр
(cacdo:RegisterDocumentIdDetails)
гр. 16
O
1
если реквизит "Код места нахождения товаров (casdo:GoodsLocationCode)" содержит 1 из значений: "11", "60", то реквизит "Документ, подтверждающий включение лица в реестр (cacdo:RegisterDocumentIdDetails)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Документ, подтверждающий включение лица в реестр (cacdo:RegisterDocumentIdDetails)" не должен быть заполнен
*.1. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
гр. 16
M
1
реквизит "Код страны (csdo:UnifiedCountryCode)" должен содержать значение двухбуквенного кода государства-члена, уполномоченным органом которого лицо включено в реестр, в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)" реквизита "Код страны (csdo:UnifiedCountryCode)" должен содержать значение "2021"
*.2. Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр
(casdo:RegistrationNumberId)
гр. 16
M
1
реквизит "Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр (casdo:RegistrationNumberId)" должен содержать номер свидетельства о включении в реестр без указания признака перерегистрации (буквы добавления)
*.3. Код признака перерегистрации документа
(casdo:ReregistrationCode)
гр. 16
O
1
если номер свидетельства о включении в реестр содержит признак перерегистрации (букву добавления), то реквизит "Код признака перерегистрации документа (casdo:ReregistrationCode)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код признака перерегистрации документа (casdo:ReregistrationCode)" не должен быть заполнен
*.4. Код типа свидетельства
(casdo:AEORegistryKindCode)
гр. 16
O
1
если номер свидетельства о включении в реестр уполномоченных экономических операторов содержит сведения о типе свидетельства, то реквизит "Код типа свидетельства (casdo:AEORegistryKindCode)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код типа свидетельства (casdo:AEORegistryKindCode)" не должен быть заполнен

13.11.6. Тауарлар тұрған көлік құралы
(cacdo:‌Good‌Location‌Transport‌Means‌Details)
16-графа
O
2
AM,
BY,
KG,
RU
"Тауарлар тұрған көлік құралы (cacdo:‌Good‌Location‌Transport‌Means‌Details)" деректемесі толтырылмайды
2
KZ
егер "Тауарлар тұрған жердің коды (casdo:‌Goods‌Location‌Code)" деректемесінің мәні "52" болса, онда "Тауарлар тұрған көлік құралы (cacdo:‌Good‌Location‌Transport‌Means‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Тауарлар тұрған көлік құралы (cacdo:‌Good‌Location‌Transport‌Means‌Details)" деректемесі толтырылмайды
*.1. Көлік түрінің коды
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
16-графа
M
1
"Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі көлік және тауарларды тасымалдау түрлерінің сыныптауышына сәйкес көлік түрі кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
M
1
"Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2004" мәнін қамтуға тиіс
*.2. Көлік құралын тіркеу нөмірі
(csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)
16-графа
M
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
B
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCodeListId атрибуты)
B
13.11.7. Мекенжай
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
16-графа
O
1
егер "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" деректемесі толтырылса, онда "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" деректемесі үшін елді мекен туралы мәліметтерді көрсеткен кезде мына деректемелердің кемінде 1-і толтырылуға тиіс: "Қала (csdo:‌City‌Name)", "Елді мекен (csdo:‌Settlement‌Name)"
*.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
M
1
деректемесі "Мекенжай түрінің коды (csdo:‌Address‌Kind‌Code)" мәнін қамтуға тиіс "2" – іс жүзіндегі мекенжай
*.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
16-графа
M
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес елдің екі әріпті кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
M
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
*.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
B
*.4. Өңір
(csdo:‌Region‌Name)
16-графа
O
*.5. Аудан
(csdo:‌District‌Name)
16-графа
O
*.6. Қала
(csdo:‌City‌Name)
16-графа
O
*.7. Елді мекен
(csdo:‌Settlement‌Name)
16-графа
O
1
егер "Елді мекен (csdo:‌Settlement‌Name)" деректемесі толтырылса, онда "Елді мекен (csdo:‌Settlement‌Name)" деректемесі "Қала (csdo:‌City‌Name)" деректемесінің мәнінен өзге елді мекеннің атауын қамтуға тиіс
*.8. Көше
(csdo:‌Street‌Name)
16-графа
O
*.9. Үйдің нөмірі
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
16-графа
O
*.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
16-графа
O
*.11. Почта индексі
(csdo:‌Post‌Code)
B
*.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
B

13.11.6. Транспортное средство, на котором находятся товары
(cacdo:GoodLocationTransportMeansDetails)
гр. 16
O
2
AM,
BY,
KG,
RU
реквизит "Транспортное средство, на котором находятся товары (cacdo:GoodLocationTransportMeansDetails)" не должен быть заполнен
2
KZ
если реквизит "Код места нахождения товаров (casdo:GoodsLocationCode)" содержит значение "52", то реквизит "Транспортное средство, на котором находятся товары (cacdo:GoodLocationTransportMeansDetails)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Транспортное средство, на котором находятся товары (cacdo:GoodLocationTransportMeansDetails)" не должен быть заполнен
*.1. Код вида транспорта
(csdo:UnifiedTransportModeCode)
гр. 16
M
1
реквизит "Код вида транспорта (csdo:UnifiedTransportModeCode)" должен содержать значение кода вида транспорта в соответствии с классификатором видов транспорта и транспортировки товаров
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)" реквизита "Код вида транспорта (csdo:UnifiedTransportModeCode)" должен содержать значение "2004"
*.2. Регистрационный номер транспортного средства
(csdo:TransportMeansRegId)
гр. 16
M
а) код страны
(атрибут countryCode)
B
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут countryCodeListId)
B
13.11.7. Адрес
(ccdo:SubjectAddressDetails)
гр. 16
O
1
если реквизит "Адрес (ccdo:SubjectAddressDetails)" заполнен, то для реквизита "Адрес (ccdo:SubjectAddressDetails)" при указании сведений о населенном пункте должно быть заполнено не менее 1 из реквизитов: "Город (csdo:CityName)", "Населенный пункт (csdo:SettlementName)"
*.1. Код вида адреса
(csdo:AddressKindCode)
M
1
реквизит "Код вида адреса (csdo:AddressKindCode)" должен содержать значение "2" – фактический адрес
*.2. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
гр. 16
M
1
реквизит "Код страны (csdo:UnifiedCountryCode)" должен содержать значение двухбуквенного кода страны в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)" реквизита "Код страны (csdo:UnifiedCountryCode)" должен содержать значение "2021"
*.3. Код территории
(csdo:TerritoryCode)
B
*.4. Регион
(csdo:RegionName)
гр. 16
O
*.5. Район
(csdo:DistrictName)
гр. 16
O
*.6. Город
(csdo:CityName)
гр. 16
O
*.7. Населенный пункт
(csdo:SettlementName)
гр. 16
O
1
если реквизит "Населенный пункт (csdo:SettlementName)" заполнен, то реквизит "Населенный пункт (csdo:SettlementName)" должен содержать наименование населенного пункта, отличного от значения реквизита "Город (csdo:CityName)"
*.8. Улица
(csdo:StreetName)
гр. 16
O
*.9. Номер дома
(csdo:BuildingNumberId)
гр. 16
O
*.10. Номер помещения
(csdo:RoomNumberId)
гр. 16
O
*.11. Почтовый индекс
(csdo:PostCode)
B
*.12. Номер абонентского ящика
(csdo:PostOfficeBoxId)
B

13.12. Тауар
(cacdo:‌GRAGoods‌Item‌Details)
M
13.12.1. Тауардың реттік нөмірі
(casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)
18-графа
(1-бағ.)
M
1
"Тауардың реттік нөмірі (casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)" деректемесі "1" мәнінен басталуға тиіс
1
"Тауардың реттік нөмірі (casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)" деректемесінде қайталанатын мәндер болмауға тиіс
13.12.2. ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауар коды
(csdo:‌Commodity‌Code)
18-графа
(3-бағ.)
M
1
егер "Қадағалауға жататын тауардың белгісі (casdo:‌Goods‌Traceability‌Code)" деректемесінде "П" мәні болмаса, онда "ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауар коды (csdo:‌Commodity‌Code)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: \d{6}|\d{8,10}
1
егер "Қадағалауға жататын тауардың белгісі (casdo:‌Goods‌Traceability‌Code)" деректемесі "П" мәнін қамтыса, онда "ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауар коды (csdo:‌Commodity‌Code)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: \d{10}
13.12.3. Тауардың атауы
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
18-графа
(2-бағ.)
M
13.12.4. Брутто салмағы
(csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)
18-графа
(6-бағ.)
M
1
"Брутто салмағы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесі тауардың брутто салмағының килограммен көрсетілген мәнін қамтуға тиіс
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
M
1
"Брутто салмағы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесінің "өлшем бірлігі (measurementUnitCode атрибуты)" атрибуты "166" мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
M
1
"Брутто салмағы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибуты "2016" мәнін қамтуға тиіс
13.12.5. Нетто салмағы
(csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)
B
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
B
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
B
13.12.6. Тауар саны
(cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)
O
*.1. Қосымша өлшем бірлігі көрсетілген тауар саны
(casdo:‌Goods‌Measure)
18-графа
(4-бағ.)
M
1
"Қосымша өлшем бірлігі көрсетілген тауар саны (casdo:‌Goods‌Measure)" деректемесі қосымша өлшем бірліктеріндегі тауар санының мәнін қамтуға тиіс
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
18-графа
(5-бағ.)
M
1
"Қосымша өлшем бірлігі көрсетілген тауар саны (casdo:‌Goods‌Measure)" деректемесінің "өлшем бірлігі (measurementUnitCode атрибуты)" атрибуты өлшем бірліктерінің сыныптауышына сәйкес өлшем бірлігі кодының мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
M
1
"Қосымша өлшем бірлігі көрсетілген тауар саны (casdo:‌Goods‌Measure)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибуты "2016" мәнін қамтуға тиіс
*.2. Өлшем бірлігінің шартты белгіленімі
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
18-графа
(5-бағ.)
M
1
"Өлшем бірлігінің шартты белгіленімі (casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)" деректемесі өлшем бірліктерінің сыныптауышына сәйкес коды "Қосымша өлшем бірлігі көрсетілген тауар саны (casdo:‌Goods‌Measure)" деректемесінің "өлшем бірлігі (measurementUnitCode атрибуты)" атрибутында көрсетілген өлшем бірлігінің шартты белгісінің мәнін қамтуға тиіс

13.12. Товар
(cacdo:GRAGoodsItemDetails)
M
13.12.1. Порядковый номер товара
(casdo:ConsignmentItemOrdinal)
гр. 18
(кол. 1)
M
1
реквизит "Порядковый номер товара (casdo:ConsignmentItemOrdinal)" должен начинаться со значения "1"
1
реквизит "Порядковый номер товара (casdo:ConsignmentItemOrdinal)" не должен содержать повторяющихся значений
13.12.2. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:CommodityCode)
гр. 18
(кол. 3)
M
1
если реквизит "Признак товара, подлежащего прослеживаемости (casdo:GoodsTraceabilityCode)" не содержит значение "П", то значение реквизита "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС (csdo:CommodityCode)" должно соответствовать шаблону: \d{6}|\d{8,10}
1
если реквизит "Признак товара, подлежащего прослеживаемости (casdo:GoodsTraceabilityCode)" содержит значение "П", то значение реквизита "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС (csdo:CommodityCode)" должно соответствовать шаблону: \d{10}
13.12.3. Наименование товара
(casdo:GoodsDescriptionText)
гр. 18
(кол. 2)
M
13.12.4. Масса брутто
(csdo:UnifiedGrossMassMeasure)
гр. 18
(кол. 6)
M
1
реквизит "Масса брутто (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)" должен содержать значение массы брутто товара в килограммах
а) единица измерения
(атрибут measurementUnitCode)
M
1
атрибут "единица измерения (атрибут measurementUnitCode)" реквизита "Масса брутто (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)" должен содержать значение "166"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurementUnitCodeListId)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurementUnitCodeListId)" реквизита "Масса брутто (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)" должен содержать значение "2016"
13.12.5. Масса нетто
(csdo:UnifiedNetMassMeasure)
B
а) единица измерения
(атрибут measurementUnitCode)
B
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurementUnitCodeListId)
B
13.12.6. Количество товара
(cacdo:GoodsMeasureDetails)
O
*.1. Количество товара с указанием единицы измерения
(casdo:GoodsMeasure)
гр. 18
(кол. 4)
M
1
реквизит "Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:GoodsMeasure)" должен содержать значение количества товара в дополнительных единицах измерения
а) единица измерения
(атрибут measurementUnitCode)
гр. 18
(кол. 5)
M
1
атрибут "единица измерения (атрибут measurementUnitCode)" реквизита "Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:GoodsMeasure)" должен содержать значение кода единицы измерения в соответствии с классификатором единиц измерения
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurementUnitCodeListId)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurementUnitCodeListId)" реквизита "Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:GoodsMeasure)" должен содержать значение "2016"
*.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:MeasureUnitAbbreviationCode)
гр. 18
(кол. 5)
M
1
реквизит "Условное обозначение единицы измерения (casdo:MeasureUnitAbbreviationCode)" должен содержать значение условного обозначения единицы измерения, код которой указан в атрибуте "единица измерения (атрибут measurementUnitCode)" реквизита "Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:GoodsMeasure)", в соответствии с классификатором единиц измерения

13.12.7. Қадағалауға жататын тауардың белгісі
(casdo:‌Goods‌Traceability‌Code)
18-графа
(3-бағ.)
O
1
егер "Қадағалауға жататын тауардың белгісі (casdo:‌Goods‌Traceability‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Қадағалауға жататын тауардың белгісі (casdo:‌Goods‌Traceability‌Code)" деректемесі "П" – тауар қадағалауға жатады деген мәнді қамтуға тиіс
13.12.8. Тауарлар тобы
(cacdo:‌Goods‌Item‌Group‌Details)
18-графа
(2-бағ.)
O
*.1. Жазбаны сәйкестендіргіш
(casdo:‌Line‌Id)
O
1
жазбаны бірмәнді сәйкестендіру мақсатында "Жазбаны сәйкестендіргіш (casdo:‌Line‌Id)" деректемесін электронды құжатты қалыптастырған ақпараттық жүйе толтыруы мүмкін
*.2. Тауардың атауы
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
18-графа
(2-бағ.)
O
*.3. Реттік нөмірі
(csdo:‌Object‌Ordinal)
B
*.4. Тауарлар тобындағы тауардың сипаттамалары
(cacdo:‌Commodity‌Group‌Item‌Details)
18-графа
(2-бағ.)
O
*.4.1. Жазбаны сәйкестендіргіш
(casdo:‌Line‌Id)
O
1
жазбаны бірмәнді сәйкестендіру мақсатында "Жазбаны сәйкестендіргіш (casdo:‌Line‌Id)" деректемесін электронды құжатты қалыптастырған ақпараттық жүйе толтыруы мүмкін
*.4.2. Тауар туралы мәліметтер
(cacdo:‌Commodity‌Description‌Details)
18-графа
(2-бағ.)
O
*.4.2.1. Тауар белгісінің атауы
(casdo:‌Trade‌Mark‌Name)
18-графа
(2-бағ.)
O
*.4.2.2. Шығарылған жердің атауы
(casdo:‌Production‌Place‌Name)
18-графа
(2-бағ.)
O
*.4.2.3. Марканың атауы
(csdo:‌Product‌Mark‌Name)
18-графа
(2-бағ.)
O
*.4.2.4. Модельдің атауы
(csdo:‌Product‌Model‌Name)
18-графа
(2-бағ.)
O
*.4.2.5. Өнімді сәйкестендіргіш
(csdo:‌Product‌Id)
18-графа
(2-бағ.)
O
*.4.2.6. Сорт атауы
(csdo:‌Product‌Sort‌Name)
18-графа
(2-бағ.)
O
*.4.2.7. Стандарт атауы
(casdo:‌Standard‌Name)
18-графа
(2-бағ.)
O
*.4.2.8. Өнім бірлігін сәйкестендіргіш
(csdo:‌Product‌Instance‌Id)
18-графа
(2-бағ.)
O
*.4.2.9. Өндірілген күн
(csdo:‌Manufacture‌Date)
18-графа
(2-бағ.)
O
1
егер "Өндірілген күн (csdo:‌Manufacture‌Date)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.4.3. Өндіруші
(cacdo:‌Manufacturer‌Details)
18-графа
(2-бағ.)
O
1
егер "Өндіруші (cacdo:‌Manufacturer‌Details)" деректемесі толтырылса, онда деректемесі үшін "Өндіруші (cacdo:‌Manufacturer‌Details)" субъектінің атауы туралы мәліметтерді толтырған кезде мына деректемелердің 1-і дәл толтырылуға тиіс: "Субъектінің атауы (csdo:‌Subject‌Name)", "Субъектінің қысқаша атауы (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
*.4.3.1. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
18-графа
(2-бағ.)
O
*.4.3.2. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
18-графа
(2-бағ.)
O
*.4.3.3. Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
B
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
B
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCodeListId атрибуты)
B

13.12.7. Признак товара, подлежащего прослеживаемости
(casdo:GoodsTraceabilityCode)
гр. 18
(кол. 3)
O
1
если реквизит "Признак товара, подлежащего прослеживаемости (casdo:GoodsTraceabilityCode)" заполнен, то реквизит "Признак товара, подлежащего прослеживаемости (casdo:GoodsTraceabilityCode)" должен содержать значение "П" – товар подлежит прослеживаемости
13.12.8. Группа товаров
(cacdo:GoodsItemGroupDetails)
гр. 18
(кол. 2)
O
*.1. Идентификатор записи
(casdo:LineId)
O
1
реквизит "Идентификатор записи (casdo:LineId)" может быть заполнен информационной системой, сформировавшей электронный документ, в целях однозначной идентификации записи
*.2. Наименование товара
(casdo:GoodsDescriptionText)
гр. 18
(кол. 2)
O
*.3. Порядковый номер
(csdo:ObjectOrdinal)
B
*.4. Характеристики товара в группе товаров
(cacdo:CommodityGroupItemDetails)
гр. 18
(кол. 2)
O
*.4.1. Идентификатор записи
(casdo:LineId)
O
1
реквизит "Идентификатор записи (casdo:LineId)" может быть заполнен информационной системой, сформировавшей электронный документ, в целях однозначной идентификации записи
*.4.2. Сведения о товаре
(cacdo:CommodityDescriptionDetails)
гр. 18
(кол. 2)
O
*.4.2.1. Наименование товарного знака
(casdo:TradeMarkName)
гр. 18
(кол. 2)
O
*.4.2.2. Наименование места происхождения
(casdo:ProductionPlaceName)
гр. 18
(кол. 2)
O
*.4.2.3. Наименование марки
(csdo:ProductMarkName)
гр. 18
(кол. 2)
O
*.4.2.4. Наименование модели
(csdo:ProductModelName)
гр. 18
(кол. 2)
O
*.4.2.5. Идентификатор продукта
(csdo:ProductId)
гр. 18
(кол. 2)
O
*.4.2.6. Наименование сорта
(csdo:ProductSortName)
гр. 18
(кол. 2)
O
*.4.2.7. Наименование стандарта
(casdo:StandardName)
гр. 18
(кол. 2)
O
*.4.2.8. Идентификатор единицы продукта
(csdo:ProductInstanceId)
гр. 18
(кол. 2)
O
*.4.2.9. Дата производства
(csdo:ManufactureDate)
гр. 18
(кол. 2)
O
1
если реквизит "Дата производства (csdo:ManufactureDate)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.4.3. Производитель
(cacdo:ManufacturerDetails)
гр. 18
(кол. 2)
O
1
если реквизит "Производитель (cacdo:ManufacturerDetails)" заполнен, то для реквизита "Производитель (cacdo:ManufacturerDetails)" при указании сведений о наименовании субъекта должен быть заполнен в точности 1 из реквизитов: "Наименование субъекта (csdo:SubjectName)", "Краткое наименование субъекта (csdo:SubjectBriefName)"
*.4.3.1. Наименование субъекта
(csdo:SubjectName)
гр. 18
(кол. 2)
O
*.4.3.2. Краткое наименование субъекта
(csdo:SubjectBriefName)
гр. 18
(кол. 2)
O
*.4.3.3. Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:CAUniqueCustomsNumberId)
B
а) код страны
(атрибут countryCode)
B
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут countryCodeListId)
B

13.12.10. Қадағалауға жататын тауар саны
(cacdo:‌Goods‌Traceability‌MeasureDetails)
18-графа
(2-бағ.)
O
1
егер "Қадағалауға жататын тауардың белгісі (casdo:‌Goods‌Traceability‌Code)" деректемесінің мәні "П" болса, онда "Қадағалауға жататын тауар саны (cacdo:‌Goods‌Traceability‌MeasureDetails)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Қадағалауға жататын тауар саны (cacdo:‌Goods‌Traceability‌MeasureDetails)" деректемесі толтырылмайды
*.1. Қосымша өлшем бірлігі көрсетілген тауар саны
(casdo:‌Goods‌Measure)
18-графа
(2-бағ.)
M
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
18-графа
(2-бағ.)
M
1
"Қосымша өлшем бірлігі көрсетілген тауар саны (casdo:‌Goods‌Measure)" деректемесінің "өлшем бірлігі (measurementUnitCode атрибуты)" атрибуты сәйкестендіргіші "Қосымша өлшем бірлігі көрсетілген тауар саны (casdo:‌Goods‌Measure)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибутында көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігі кодының мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
M
1
"Қосымша өлшем бірлігі көрсетілген тауар саны (casdo:‌Goods‌Measure)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибуты мына мәндердің 1-ін қамтуға тиіс:
2016 – өлшем бірліктерінің сыныптауышы пайдаланылған кезде;
2020 – кедендік баждарды, салықтарды есептеу кезінде пайдаланылатын қосымша сипаттамалар мен параметрлердің сыныптауышы пайдаланылған кезде;
2064 – өлшем бірліктерінің сыныптауышы және Еуразиялық экономикалық одақтың шоты пайдаланылған кезде
*.2. Өлшем бірлігінің шартты белгіленімі (casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
B
13.12.11. Шығарылған елі
(cacdo:‌Origin‌Country‌Details)
18-графа
(8-бағ.)
O
*.1. Елдің коды
(casdo:‌CACountry‌Code)
18-графа
(8-бағ.)
M
1
"Елдің коды (casdo:‌CACountry‌Code)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес елдің екі әріпті кодының мәнін немесе мына мәндердің 1-ін қамтуға тиіс:
00 – белгісіз;
EU – Еуроодақ
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
M
1
"Елдің коды (casdo:‌CACountry‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
*.2. Елдің қысқаша атауы
(casdo:‌Short‌Country‌Name)
B
*.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
B
13.12.12. Құны
(casdo:‌CAValue‌Amount)
18-графа
(7-бағ.)
M
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
M
1
"Құны (casdo:CA‌Value‌Amount)" деректемесінің "валюта коды (currencyCode атрибуты)" атрибуты валюталар сыныптауышына сәйкес валютаның үш әріпті кодының мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
M
1
"Құны (casdo:CA‌Value‌Amount)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибуты "2022" мәнін қамтуға тиіс

13.12.10. Количество товара, подлежащего прослеживаемости
(cacdo:GoodsTraceabilityMeasureDetails)
гр. 18
(кол. 2)
O
1
если реквизит "Признак товара, подлежащего прослеживаемости (casdo:GoodsTraceabilityCode)" содержит значение "П", то реквизит "Количество товара, подлежащего прослеживаемости (cacdo:GoodsTraceabilityMeasureDetails)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Количество товара, подлежащего прослеживаемости (cacdo:GoodsTraceabilityMeasureDetails)" не должен быть заполнен
*.1. Количество товара с указанием единицы измерения
(casdo:GoodsMeasure)
гр. 18
(кол. 2)
M
а) единица измерения
(атрибут measurementUnitCode)
гр. 18
(кол. 2)
M
1
атрибут "единица измерения (атрибут measurementUnitCode)" реквизита "Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:GoodsMeasure)" должен содержать значение кода единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurementUnitCodeListId)" реквизита "Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:GoodsMeasure)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurementUnitCodeListId)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurementUnitCodeListId)" реквизита "Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:GoodsMeasure)" должен содержать 1 из значений:
2016 – при использовании классификатора единиц измерения;
2020 – при использовании классификатора дополнительных характеристик и параметров, используемых при исчислении таможенных пошлин, налогов;
2064 – при использовании классификатора единиц измерения и счета Евразийского экономического союза
*.2. Условное обозначение единицы измерения (casdo:MeasureUnitAbbreviationCode)
B
13.12.11. Страна происхождения
(cacdo:OriginCountryDetails)
гр. 18
(кол. 8)
O
*.1. Код страны
(casdo:CACountryCode)
гр. 18
(кол. 8)
M
1
реквизит "Код страны (casdo:CACountryCode)" должен содержать значение двухбуквенного кода страны в соответствии с классификатором стран мира или 1 из значений:
00 – неизвестно;
EU – Евросоюз
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)" реквизита "Код страны (casdo:CACountryCode)" должен содержать значение "2021"
*.2. Краткое название страны
(casdo:ShortCountryName)
B
*.3. Код территории
(csdo:TerritoryCode)
B
13.12.12. Стоимость
(casdo:CAValueAmount)
гр. 18
(кол. 7)
M
а) код валюты
(атрибут currencyCode)
M
1
атрибут "код валюты (атрибут currencyCode)" реквизита "Стоимость (casdo:CAValueAmount)" должен содержать значение трехбуквенного кода валюты в соответствии с классификатором валют
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currencyCodeListId)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currencyCodeListId)" реквизита "Стоимость (casdo:CAValueAmount)" должен содержать значение "2022"

13.12.13. Алдыңғы құжат
(cacdo:‌Preceding‌Doc‌Details)
11-графа
O
*.1. Жазбаны сәйкестендіргіш
(casdo:‌Line‌Id)
M
1
"Жазбаны сәйкестендіргіш (casdo:‌Line‌Id)" деректемесі "1" мәнінен басталуға тиіс
1
"Тауар (cacdo:‌GRAGoods‌Item‌Details)" деректемесі данасының құрамындағы "Жазбаны сәйкестендіргіш (casdo:‌Line‌Id)" деректемесінде қайталанатын мәндер болмауға тиіс
*.2. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
11-графа
M
1
"Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесі құжаттар мен мәліметтер түрлерінің сыныптауышына сәйкес құжаттар (мәліметтер) түрі кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
M
1
"Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2009" мәнін қамтуға тиіс
*.3. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
B
*.4. Кеден құжатын тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
11-графа
O
1
егер "Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесінің мәні "09035" болса, онда "Кеден құжатын тіркеу нөмірі (cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс
2
AM, BY, KZ, RU
егер "Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесінің мәні "09013" болса, онда "Кеден құжатын тіркеу нөмірі (cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс
2
KG
егер "Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесінің мәні "09013" болса, онда "Кеден құжатын тіркеу нөмірі (cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін
2
RU
егер "Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесінің мәні "10045" болса, онда "Кеден құжатын тіркеу нөмірі (cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс
2
AM, BY, KZ, KG
егер "Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесі: "09035", "09013" мәндерінің 1-ін қамтымаса, онда "Кеден құжатын тіркеу нөмірі (cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" деректемесі толтырылмайды
2
RU
егер "Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесі: "09035", "09013", "10045" мәндерінің 1-ін қамтымаса, онда "Кеден құжатын тіркеу нөмірі (cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" деректемесі толтырылмайды
*.4.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
11-графа
M
*.4.2. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
11-графа
M
1
"Құжаттың күні (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.4.3. Тіркеу журналы бойынша кедендік құжаттың нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
11-графа
M
*.4.4. Реттік нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Ordinal‌Id)
B
*.5. Көлік құралына арналған декларацияның тіркеу нөмірі
(cacdo:‌DTMDoc‌Details)
B

13.12.13. Предшествующий документ
(cacdo:PrecedingDocDetails)
гр. 11
O
*.1. Идентификатор записи
(casdo:LineId)
M
1
реквизит "Идентификатор записи (casdo:LineId)" должен начинаться со значения "1"
1
реквизит "Идентификатор записи (casdo:LineId)" в составе экземпляра реквизита "Товар (cacdo:GRAGoodsItemDetails)" не должен содержать повторяющихся значений
*.2. Код вида документа
(csdo:DocKindCode)
гр. 11
M
1
реквизит "Код вида документа (csdo:DocKindCode)" должен содержать значение кода вида документа (сведений) в соответствии с классификатором видов документов и сведений
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)" реквизита "Код вида документа (csdo:DocKindCode)" должен содержать значение "2009"
*.3. Наименование документа
(csdo:DocName)
B
*.4. Регистрационный номер таможенного документа
(cacdo:CustomsDocIdDetails)
гр. 11
O
1
если реквизит "Код вида документа (csdo:DocKindCode)" содержит значение "09035", то реквизит "Регистрационный номер таможенного документа (cacdo:CustomsDocIdDetails)" должен быть заполнен
2
AM, BY, KZ, RU
если реквизит "Код вида документа (csdo:DocKindCode)" содержит значение "09013", то реквизит "Регистрационный номер таможенного документа (cacdo:CustomsDocIdDetails)" должен быть заполнен
2
KG
если реквизит "Код вида документа (csdo:DocKindCode)" содержит значение "09013", то реквизит "Регистрационный номер таможенного документа (cacdo:CustomsDocIdDetails)" может быть заполнен
2
RU
если реквизит "Код вида документа (csdo:DocKindCode)" содержит значение "10045", то реквизит "Регистрационный номер таможенного документа (cacdo:CustomsDocIdDetails)" должен быть заполнен
2
AM, BY, KZ, KG
если реквизит "Код вида документа (csdo:DocKindCode)" не содержит 1 из значений: "09035", "09013", то реквизит "Регистрационный номер таможенного документа (cacdo:CustomsDocIdDetails)" не должен быть заполнен
2
RU
если реквизит "Код вида документа (csdo:DocKindCode)" не содержит 1 из значений: "09035", "09013", "10045", то реквизит "Регистрационный номер таможенного документа (cacdo:CustomsDocIdDetails)" не должен быть заполнен
*.4.1. Код таможенного органа
(csdo:CustomsOfficeCode)
гр. 11
M
*.4.2. Дата документа
(csdo:DocCreationDate)
гр. 11
M
1
значение реквизита "Дата документа (csdo:DocCreationDate)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.4.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:CustomsDocumentId)
гр. 11
M
*.4.4. Порядковый номер
(casdo:CustomsDocumentOrdinalId)
B
*.5. Регистрационный номер декларации на транспортное средство
(cacdo:DTMDocDetails)
B

*.5.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
B
*.5.2. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
B
*.5.3. Тіркеу журналы бойынша кедендік құжаттың нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
B
*.5.4. Көлік түрінің коды
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
B
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
B
*.6. Алдын ала ақпаратты тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)
11-графа
O
2
AM, BY, KZ, KG
егер "Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесінің мәні "10060" болса, онда "Алдын ала ақпаратты тіркеу нөмірі (cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Алдын ала ақпаратты тіркеу нөмірі (cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" деректемесі толтырылмайды
2
RU
"Алдын ала ақпаратты тіркеу нөмірі (cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" деректемесі толтырылмайды
*.6.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
11-графа
M
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес мүше мемлекеттің екі әріпті кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
M
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
*.6.2. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
11-графа
M
1
"Күні (csdo:‌Event‌Date)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.6.3. Алдын ала ақпараттың реттік нөмірі
(casdo:‌Preliminary‌Information‌Seq‌Id)
11-графа
M
*.7. ХЖТ кітапшасын тіркеу нөмірі
(cacdo:‌TIRId‌Details)
11-графа
O
2
AM, BY, KZ, RU
"ХЖТ кітапшасын тіркеу нөмірі (cacdo:‌TIRId‌Details)" деректемесі толтырылмайды
2
KG
егер "Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесінің мәні "09013" болса, онда "ХЖТ кітапшасын тіркеу нөмірі (cacdo:‌TIRId‌Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "ХЖТ кітапшасын тіркеу нөмірі (cacdo:‌TIRId‌Details)" деректемесі толтырылмайды
*.7.1. ХЖТ кітапшасының сериясы
(casdo:‌TIRSeries‌Id)
11-графа
M
*.7.2. ХЖТ кітапшасын сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌TIRId)
11-графа
M
*.8. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
B
*.9. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
B
*.10. Тауардың реттік нөмірі
(casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)
B
*.11. Тауар туралы алдыңғы құжатта мәлімделген мәліметтер
(cacdo:‌Preceding‌Goods‌Details)
B
*.11.1. ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауар коды
(csdo:‌Commodity‌Code)
B
*.11.2. Нетто салмағы
(csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)
B
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
B
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
B

*.5.1. Код таможенного органа
(csdo:CustomsOfficeCode)
B
*.5.2. Дата документа
(csdo:DocCreationDate)
B
*.5.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:CustomsDocumentId)
B
*.5.4. Код вида транспорта
(csdo:UnifiedTransportModeCode)
B
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
B
*.6. Регистрационный номер предварительной информации
(cacdo:PreliminaryInformationIdDetails)
гр. 11
O
2
AM, BY, KZ, KG
если реквизит "Код вида документа (csdo:DocKindCode)" содержит значение "10060", то реквизит "Регистрационный номер предварительной информации (cacdo:PreliminaryInformationIdDetails)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Регистрационный номер предварительной информации (cacdo:PreliminaryInformationIdDetails)" не должен быть заполнен
2
RU
реквизит "Регистрационный номер предварительной информации (cacdo:PreliminaryInformationIdDetails)" не должен быть заполнен
*.6.1. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
гр. 11
M
1
реквизит "Код страны (csdo:UnifiedCountryCode)" должен содержать значение двухбуквенного кода государства-члена в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)" реквизита "Код страны (csdo:UnifiedCountryCode)" должен содержать значение "2021"
*.6.2. Дата
(csdo:EventDate)
гр. 11
M
1
значение реквизита "Дата (csdo:EventDate)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.6.3. Порядковый номер предварительной информации
(casdo:PreliminaryInformationSeqId)
гр. 11
M
*.7. Регистрационный номер книжки МДП
(cacdo:TIRIdDetails)
гр. 11
O
2
AM, BY, KZ, RU
реквизит "Регистрационный номер книжки МДП (cacdo:TIRIdDetails)" не должен быть заполнен
2
KG
если реквизит "Код вида документа (csdo:DocKindCode)" содержит значение "09013", то реквизит "Регистрационный номер книжки МДП (cacdo:TIRIdDetails)" может быть заполнен, иначе реквизит "Регистрационный номер книжки МДП (cacdo:TIRIdDetails)" не должен быть заполнен
*.7.1. Серия книжки МДП
(casdo:TIRSeriesId)
гр. 11
M
*.7.2. Идентификационный номер книжки МДП
(casdo:TIRId)
гр. 11
M
*.8. Номер документа
(csdo:DocId)
B
*.9. Дата документа
(csdo:DocCreationDate)
B
*.10. Порядковый номер товара
(casdo:ConsignmentItemOrdinal)
B
*.11. Сведения о товаре, заявленные в предшествующем документе
(cacdo:PrecedingGoodsDetails)
B
*.11.1. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:CommodityCode)
B
*.11.2. Масса нетто
(csdo:UnifiedNetMassMeasure)
B
а) единица измерения
(атрибут measurementUnitCode)
B
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurementUnitCodeListId)
B

*.11.3. Алдыңғы құжатта көрсетілген нетто салмағы
(casdo:‌Pre‌Declaration‌Net‌Mass‌Measure)
B
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
B
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
B
*.11.4. Кедендік құны
(casdo:‌Customs‌Value‌Amount)
B
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
B
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
B
*.11.5. Тауар саны
(cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)
B
*.11.5.1. Қосымша өлшем бірлігі көрсетілген тауар саны
(casdo:‌Goods‌Measure)
B
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
B
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
B
*.11.5.2. Өлшем бірлігінің шартты белгіленімі
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
B
13.12.14. Ұсынылған құжат
(cacdo:‌GRAPresented‌Doc‌Details)
19-графа
M
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
19-графа
(2-бағ.)
M
1
"Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесі құжаттар мен мәліметтер түрлерінің сыныптауышына сәйкес құжат түрі кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
M
1
"Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2009" мәнін қамтуға тиіс
*.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
19-графа
(4-бағ.)
M
*.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
19-графа
(6-бағ.)
O
*.4. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
19-графа
(5-бағ.)
O
1
егер "Құжаттың күні (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.5. Құжаттың қолданылу мерзімі басталатын күн
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
O
1
егер "Құжаттың қолданылу мерзімі басталатын күн (csdo:Doc‌Start‌Date)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.6. Құжаттың қолданылу мерзімі аяқталатын күн
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
O
1
егер "Құжаттың қолданылу мерзімі аяқталатын күн (csdo:Doc‌Validity‌Date)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.7. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
O
1
егер "Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес елдің екі әріпті кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
M
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
*.8. Уәкілетті органның атауы
(csdo:‌Authority‌Name)
B
*.9. Уәкілетті органды сәйкестендіргіш
(csdo:‌Authority‌Id)
B
*.10. Ақпарат ресурсы
(cacdo:‌Information‌Source‌Details)
B

*.11.3. Масса нетто, указанная в предшествующем документе
(casdo:PreDeclarationNetMassMeasure)
B
а) единица измерения
(атрибут measurementUnitCode)
B
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurementUnitCodeListId)
B
*.11.4. Таможенная стоимость
(casdo:CustomsValueAmount)
B
а) код валюты
(атрибут currencyCode)
B
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currencyCodeListId)
B
*.11.5. Количество товара
(cacdo:GoodsMeasureDetails)
B
*.11.5.1. Количество товара с указанием единицы измерения
(casdo:GoodsMeasure)
B
а) единица измерения
(атрибут measurementUnitCode)
B
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurementUnitCodeListId)
B
*.11.5.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:MeasureUnitAbbreviationCode)
B
13.12.14. Представленный документ
(cacdo:GRAPresentedDocDetails)
гр. 19
M
*.1. Код вида документа
(csdo:DocKindCode)
гр. 19
(кол. 2)
M
1
реквизит "Код вида документа (csdo:DocKindCode)" должен содержать значение кода вида документа в соответствии с классификатором видов документов и сведений
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)" реквизита "Код вида документа (csdo:DocKindCode)" должен содержать значение "2009"
*.2. Наименование документа
(csdo:DocName)
гр. 19
(кол. 4)
M
*.3. Номер документа
(csdo:DocId)
гр. 19
(кол. 6)
O
*.4. Дата документа
(csdo:DocCreationDate)
гр. 19
(кол. 5)
O
1
если реквизит "Дата документа (csdo:DocCreationDate)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.5. Дата начала срока действия документа
(csdo:DocStartDate)
O
1
если реквизит "Дата начала срока действия документа (csdo:DocStartDate)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.6. Дата истечения срока действия документа
(csdo:DocValidityDate)
O
1
если реквизит "Дата истечения срока действия документа (csdo:DocValidityDate)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.7. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
O
1
если реквизит "Код страны (csdo:UnifiedCountryCode)" заполнен, то реквизит "Код страны (csdo:UnifiedCountryCode)" должен содержать значение двухбуквенного кода страны в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)" реквизита "Код страны (csdo:UnifiedCountryCode)" должен содержать значение "2021"
*.8. Наименование уполномоченного органа
(csdo:AuthorityName)
B
*.9. Идентификатор уполномоченного органа
(csdo:AuthorityId)
B
*.10. Информационный ресурс
(cacdo:InformationSourceDetails)
B

*.10.1. Ақпарат көзінің немесе ресурсының атауы
(casdo:‌Information‌Source‌Name)
B
*.10.2. Егжей-тегжейлі мәліметтерге сілтеме
(csdo:‌Details‌Resource‌Id)
B
*.10.3. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
B
*.11. Жазбаны сәйкестендіргіш
(casdo:‌Line‌Id)
O
1
жазбаны бірмәнді сәйкестендіру мақсатында "Жазбаны сәйкестендіргіш (casdo:‌Line‌Id)" деректемесін электронды құжатты қалыптастырған ақпараттық жүйе толтыруы мүмкін
*.12. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(casdo:‌EDoc‌Code)
O
3
RU
"Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды (casdo:‌EDoc‌Code)" деректемесін электронды құжатты қалыптастырған ақпараттық жүйе толтыруы мүмкін
*.13. Қоймада электрондық құжатты сәйкестендіргіш
(cacdo:‌Doc‌Arch‌Id‌Details)
O
3
RU
"Қоймада электрондық құжатты сәйкестендіргіш (cacdo:‌Doc‌Arch‌Id‌Details)" деректемесін электронды құжатты қалыптастырған ақпараттық жүйе толтыруы мүмкін
*.13.1. Электрондық құжаттардың қоймасын сәйкестендіргіш
(casdo:‌EArch‌Id)
O
3
RU
"Электрондық құжаттардың қоймасын сәйкестендіргіш (casdo:‌EArch‌Id)" деректемесін электронды құжатты қалыптастырған ақпараттық жүйе толтыруы мүмкін
*.13.2. Қоймадағы электрондық құжатты (мәліметтерді) сәйкестендіргіш
(casdo:‌EDoc‌Arch‌Id)
M
3
RU
"Қоймадағы электрондық құжатты (мәліметтерді) сәйкестендіргіш (casdo:‌EDoc‌Arch‌Id)" деректемесін электронды құжатты қалыптастырған ақпараттық жүйе толтыруға тиіс
*.14. Құжатты іс жүзінде ұсыну туралы мәліметтер
(cacdo:‌Document‌Presenting‌Details)
19-графа
(3-бағ.)
M
*.14.1. Құжатты ұсыну коды
(casdo:‌Doc‌Present‌Kind‌Code)
19-графа
(3-бағ.)
M
1
"Құжатты ұсыну коды (casdo:‌Doc‌Present‌Kind‌Code)" деректемесі мына мәндердің 1-ін қамтуға тиіс:
0 – құжат ұсынылған жоқ (Кодекстің 120-бабының 6-тармағына сәйкес тауарларға декларация берілгенге дейін тауарларды шығару туралы өтініш беруді сүйемелдемейді);
1 – құжат ұсынылды;
2 – құжат ұсынылған жоқ (бұдан бұрын кеден органына ұсынылған);
3 – құжат ұсынылған жоқ (тауарлар шығарылғанға дейін (тауарлардың шығарылған жері, тыйымдар мен шектеулердің сақталғаны туралы мәліметтерді растайтын құжаттар үшін), тауарлар шығарылғаннан кейін (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа және (немесе) мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес тыйымдар мен шектеулердің сақталуын тауарлар шығарылғаннан кейін растауға болатын жағдайларда) ұсынылады;
4 – Кодекстің 80-бабының 2-тармағына сәйкес құжат ұсынылған жоқ (кеден органының ақпараттық жүйелерінен алуға болады (кеден органы беретін құжаттар үшін));
5 – Кодекстің 80-бабының 2-тармағына сәйкес құжат ұсынылған жоқ (мүше мемлекеттердің кеден органдарының және мемлекеттік органдарының (ұйымдарының) ақпараттық өзара іс-қимылы шеңберінде мемлекеттік органдардың (ұйымдардың) ақпараттық жүйелерінен алуға болады)

*.10.1. Наименование информационного источника или ресурса
(casdo:InformationSourceName)
B
*.10.2. Ссылка на детализированные сведения
(csdo:DetailsResourceId)
B
*.10.3. Дата
(csdo:EventDate)
B
*.11. Идентификатор записи
(casdo:LineId)
O
1
реквизит "Идентификатор записи (casdo:LineId)" может быть заполнен информационной системой, сформировавшей электронный документ, в целях однозначной идентификации записи
*.12. Код электронного документа (сведений)
(casdo:EDocCode)
O
3
RU
реквизит "Код электронного документа (сведений) (casdo:EDocCode)" может быть заполнен информационной системой, сформировавшей электронный документ
*.13. Идентификатор электронного документа в хранилище
(cacdo:DocArchIdDetails)
O
3
RU
реквизит "Идентификатор электронного документа в хранилище (cacdo:DocArchIdDetails)" может быть заполнен информационной системой, сформировавшей электронный документ
*.13.1. Идентификатор хранилища электронных документов
(casdo:EArchId)
O
3
RU
реквизит "Идентификатор хранилища электронных документов (casdo:EArchId)" может быть заполнен информационной системой, сформировавшей электронный документ
*.13.2. Идентификатор электронного документа (сведений) в хранилище
(casdo:EDocArchId)
M
3
RU
реквизит "Идентификатор электронного документа (сведений) в хранилище (casdo:EDocArchId)" должен быть заполнен информационной системой, сформировавшей электронный документ
*.14. Сведения о фактическом представлении документа
(cacdo:DocumentPresentingDetails)
гр. 19
(кол. 3)
M
*.14.1. Код представления документа
(casdo:DocPresentKindCode)
гр. 19
(кол. 3)
M
1
реквизит "Код представления документа (casdo:DocPresentKindCode)" должен содержать 1 из значений:
0 – документ не представлен (не сопровождает подачу заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары в соответствии с пунктом 6 статьи 120 Кодекса);
1 – документ представлен;
2 – документ не представлен (ранее был представлен в таможенный орган);
3 – документ не представлен (будет представлен до выпуска товаров (для документов, подтверждающих сведения о происхождении товаров, соблюдении запретов и ограничений), после выпуска товаров (когда соблюдение запретов и ограничений в соответствии с Договором о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года и (или) законодательством государств-членов может быть подтверждено после выпуска товаров);
4 – документ не представлен в соответствии с пунктом 2 статьи 80 Кодекса (может быть получен из информационных систем таможенного органа (для документов, выдаваемых таможенным органом));
5 – документ не представлен в соответствии с пунктом 2 статьи 80 Кодекса (может быть получен из информационных систем государственных органов (организаций) в рамках информационного взаимодействия таможенных органов и государственных органов (организаций) государств-членов

*.14.2. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
O
1
егер "Құжатты ұсыну коды (casdo:‌Doc‌Present‌Kind‌Code)" деректемесінің мәні "2" болса, онда "Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылмайды
1
егер "Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесі құжаттар мен мәліметтер түрлерінің сыныптауышына сәйкес құжат түрі кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
M
1
"Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2009" мәнін қамтуға тиіс
*.14.3. Құжат ұсынылған күн
(casdo:‌Doc‌Present‌Date)
19-графа
(3-бағ.)
O
1
егер "Құжатты ұсыну коды (casdo:‌Doc‌Present‌Kind‌Code)" деректемесінің мәні "3" болса, онда "Құжат ұсынылған күн (casdo:‌Doc‌Present‌Date)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Құжат ұсынылған күн (casdo:‌Doc‌Present‌Date)" деректемесі толтырылмайды
1
егер "Құжат ұсынылған күн (casdo:‌Doc‌Present‌Date)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.14.4. Кеден құжатын тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
19-графа
(3-бағ.)
O
1
егер "Құжатты ұсыну коды (casdo:‌Doc‌Present‌Kind‌Code)" деректемесінің мәні "2" болса және бұдан бұрын құжат ұсынылған кеден құжатының нөмірі: ТТТТТТТТ/ДДММГГ/ННННННН/РР, мұнда ТТТТТТТ – кеден органының коды (2, 5 немесе 8 белгі), ДДММГГ – құжат тіркелген күн, ННННННН – тіркеу журналы бойынша құжаттың нөмірі, РР – өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың реттік нөмірі (РР элементі болмауы да мүмкін) шаблонына сәйкес келсе, онда "Кеден құжатын тіркеу нөмірі (cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Кеден құжатын тіркеу нөмірі (cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" деректемесі толтырылмайды
*.14.4.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
19-графа
(3-бағ.)
M
*.14.4.2. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
19-графа
(3-бағ.)
M
1
"Құжаттың күні (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.14.4.3. Тіркеу журналы бойынша кедендік құжаттың нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
19-графа
(3-бағ.)
M
*.14.4.4. Реттік нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Ordinal‌Id)
19-графа
(3-бағ.)
O
*.14.5. Көлік құралына арналған декларацияның тіркеу нөмірі
(cacdo:‌DTMDoc‌Details)
19-графа
(3-бағ.)
O
1
егер "Құжатты ұсыну коды (casdo:‌Doc‌Present‌Kind‌Code)" деректемесінің мәні "2" болса және құжат бұдан бұрын көлік құралына арналған декларациямен ұсынылған болса, онда "Көлік құралына арналған декларацияның тіркеу нөмірі (cacdo:‌DTMDoc‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс

*.14.2. Код вида документа
(csdo:DocKindCode)
O
1
если реквизит "Код представления документа (casdo:DocPresentKindCode)" содержит значение "2", то реквизит "Код вида документа (csdo:DocKindCode)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код вида документа (csdo:DocKindCode)" не должен быть заполнен
1
если реквизит "Код вида документа (csdo:DocKindCode)" заполнен, то реквизит "Код вида документа (csdo:DocKindCode)" должен содержать значение кода вида документа в соответствии с классификатором видов документов и сведений
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)" реквизита "Код вида документа (csdo:DocKindCode)" должен содержать значение "2009"
*.14.3. Дата представления документа
(casdo:DocPresentDate)
гр. 19
(кол. 3)
O
1
если реквизит "Код представления документа (casdo:DocPresentKindCode)" содержит значение "3", то реквизит "Дата представления документа (casdo:DocPresentDate)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Дата представления документа (casdo:DocPresentDate)" не должен быть заполнен
1
если реквизит "Дата представления документа (casdo:DocPresentDate)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.14.4. Регистрационный номер таможенного документа
(cacdo:CustomsDocIdDetails)
гр. 19
(кол. 3)
O
1
если реквизит "Код представления документа (casdo:DocPresentKindCode)" содержит значение "2" и номер таможенного документа, с которым ранее был представлен документ, соответствует шаблону: ТТТТТТТТ/ДДММГГ/ННННННН/РР, где ТТТТТТТ – код таможенного органа (2, 5 или 8 знаков), ДДММГГ – дата регистрации документа, ННННННН – номер документа по журналу регистрации, РР – порядковый номер изменений и (или) дополнений (элемент РР может отсутствовать), то реквизит "Регистрационный номер таможенного документа (cacdo:CustomsDocIdDetails)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Регистрационный номер таможенного документа (cacdo:CustomsDocIdDetails)" не должен быть заполнен
*.14.4.1. Код таможенного органа
(csdo:CustomsOfficeCode)
гр. 19
(кол. 3)
M
*.14.4.2. Дата документа
(csdo:DocCreationDate)
гр. 19
(кол. 3)
M
1
значение реквизита "Дата документа (csdo:DocCreationDate)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.14.4.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:CustomsDocumentId)
гр. 19
(кол. 3)
M
*.14.4.4. Порядковый номер
(casdo:CustomsDocumentOrdinalId)
гр. 19
(кол. 3)
O
*.14.5. Регистрационный номер декларации на транспортное средство
(cacdo:DTMDocDetails)
гр. 19
(кол. 3)
O
1
если реквизит "Код представления документа (casdo:DocPresentKindCode)" содержит значение "2", и документ ранее был представлен с декларацией на транспортное средство, то реквизит "Регистрационный номер декларации на транспортное средство (cacdo:DTMDocDetails)" должен быть заполнен

*.14.5.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
19-графа
(3-бағ.)
M
*.14.5.2. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
19-графа
(3-бағ.)
M
1
"Құжаттың күні (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.14.5.3. Тіркеу журналы бойынша кедендік құжаттың нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
19-графа
(3-бағ.)
M
*.14.5.4. Көлік түрінің коды
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
19-графа
(3-бағ.)
M
1
"Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі көлік және тауарларды тасымалдау түрлерінің сыныптауышына сәйкес көлік түрі кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
M
1
"Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2004" мәнін қамтуға тиіс
*.14.6. ХЖТ кітапшасын тіркеу нөмірі
(cacdo:‌TIRId‌Details)
19-графа
(3-бағ.)
O
2
AM, BY, KZ, RU
"ХЖТ кітапшасын тіркеу нөмірі (cacdo:‌TIRId‌Details)" деректемесі толтырылмайды
2
KG
егер "Құжатты ұсыну коды (casdo:‌Doc‌Present‌Kind‌Code)" деректемесінің мәні "2" болса және "Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесінің мәні "09013" болса, онда "ХЖТ кітапшасын тіркеу нөмірі (cacdo:‌TIRId‌Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "ХЖТ кітапшасын тіркеу нөмірі (cacdo:‌TIRId‌Details)" деректемесі толтырылмайды
*.14.6.1. ХЖТ кітапшасының сериясы
(casdo:‌TIRSeries‌Id)
19-графа
(3-бағ.)
M
*.14.6.2. ХЖТ кітапшасын сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌TIRId)
19-графа
(3-бағ.)
M
*.14.7. Алдыңғы құжаттың нөмірі
(casdo:‌Preceding‌Doc‌Id)
19-графа
(3-бағ.)
O
1
егер "Құжатты ұсыну коды (casdo:‌Doc‌Present‌Kind‌Code)" деректемесінің мәні "2" болса және: "Кеден құжатын тіркеу нөмірі (cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)", "Көлік құралына арналған декларацияның тіркеу нөмірі (cacdo:‌DTMDoc‌Details)", "ХЖТ кітапшасын тіркеу нөмірі (cacdo:‌TIRId‌Details)" деректемелерінің 1-і де толтырылмаса, онда "Алдыңғы құжаттың нөмірі (casdo:‌Preceding‌Doc‌Id)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Алдыңғы құжаттың нөмірі (casdo:‌Preceding‌Doc‌Id)" деректемесі толтырылмайды
*.14.8. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
19-графа
(3-бағ.)
O
1
егер "Алдыңғы құжаттың нөмірі (casdo:‌Preceding‌Doc‌Id)" деректемесі толтырылса, онда "Құжаттың күні (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Құжаттың күні (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" деректемесі толтырылмайды
1
егер "Құжаттың күні (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD

*.14.5.1. Код таможенного органа
(csdo:CustomsOfficeCode)
гр. 19
(кол. 3)
M
*.14.5.2. Дата документа
(csdo:DocCreationDate)
гр. 19
(кол. 3)
M
1
значение реквизита "Дата документа (csdo:DocCreationDate)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.14.5.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:CustomsDocumentId)
гр. 19
(кол. 3)
M
*.14.5.4. Код вида транспорта
(csdo:UnifiedTransportModeCode)
гр. 19
(кол. 3)
M
1
реквизит "Код вида транспорта (csdo:UnifiedTransportModeCode)" должен должен содержать значение кода вида транспорта в соответствии с классификатором видов транспорта и транспортировки товаров
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)" реквизита "Код вида транспорта (csdo:UnifiedTransportModeCode)" должен содержать значение "2004"
*.14.6. Регистрационный номер книжки МДП
(cacdo:TIRIdDetails)
гр. 19
(кол. 3)
O
2
AM, BY, KZ, RU
реквизит "Регистрационный номер книжки МДП (cacdo:TIRIdDetails)" не должен быть заполнен
2
KG
если реквизит "Код представления документа (casdo:DocPresentKindCode)" содержит значение "2" и реквизит "Код вида документа (csdo:DocKindCode)" содержит значение "09013", то реквизит "Регистрационный номер книжки МДП (cacdo:TIRIdDetails)" может быть заполнен, иначе реквизит "Регистрационный номер книжки МДП (cacdo:TIRIdDetails)" не должен быть заполнен
*.14.6.1. Серия книжки МДП
(casdo:TIRSeriesId)
гр. 19
(кол. 3)
M
*.14.6.2. Идентификационный номер книжки МДП
(casdo:TIRId)
гр. 19
(кол. 3)
M
*.14.7. Номер предшествующего документа
(casdo:PrecedingDocId)
гр. 19
(кол. 3)
O
1
если реквизит "Код представления документа (casdo:DocPresentKindCode)" содержит значение "2" и ни 1 из реквизитов: "Регистрационный номер таможенного документа (cacdo:CustomsDocIdDetails)", "Регистрационный номер декларации на транспортное средство (cacdo:DTMDocDetails)", "Регистрационный номер книжки МДП (cacdo:TIRIdDetails)" не заполнен, то реквизит "Номер предшествующего документа (casdo:PrecedingDocId)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Номер предшествующего документа (casdo:PrecedingDocId)" не должен быть заполнен
*.14.8. Дата документа
(csdo:DocCreationDate)
гр. 19
(кол. 3)
O
1
если реквизит "Номер предшествующего документа (casdo:PrecedingDocId)" заполнен, то реквизит "Дата документа (csdo:DocCreationDate)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Дата документа (csdo:DocCreationDate)" не должен быть заполнен
1
если реквизит "Дата документа (csdo:DocCreationDate)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD

13.13. Кедендік және өзге де баждарды төлеу бойынша міндеттің орындалуына берілген қамтамасыз ету
(cacdo:‌Payment‌Guarantee‌Details)
15-графа
O
13.13.1. Кедендік баждарды, салықтарды төлеу бойынша міндеттің орындалуын қамтамасыз ету тәсілінің коды
(casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)
15-графа
M
1
"Кедендік баждарды, салықтарды төлеу бойынша міндеттің орындалуын қамтамасыз ету тәсілінің коды (casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)" деректемесі кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз ету тәсілдерінің сыныптауышына сәйкес қамтамасыз ету тәсілі кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
M
1
"Кедендік баждарды, салықтарды төлеу бойынша міндеттің орындалуын қамтамасыз ету тәсілінің коды (casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2018" мәнін қамтуға тиіс
13.13.2. Қамтамасыз ету сомасы (мөлшері)
(casdo:‌Guarantee‌Amount)
15-графа
M
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
15-графа
M
1
"Қамтамасыз ету сомасы (мөлшері) (casdo:‌Guarantee‌Amount)" деректемесінің "валюта коды (currencyCode атрибуты)" атрибуты валюталар сыныптауышына сәйкес валютаның үш әріпті кодының мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
M
1
"Қамтамасыз ету сомасы (мөлшері) (casdo:‌Guarantee‌Amount)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибуты "2022" мәнін қамтуға тиіс
13.13.3. Кедендік және өзге де баждарды төлеу бойынша міндеттің орындалуын қамтамасыз етудің ұсынылғанын (қабылданғанын) растайтын құжат
(cacdo:‌Guarantee‌Doc‌Details)
15-графа
O
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
B
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
B
*.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
O
*.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
15-графа
O
*.4. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
15-графа
O
1
егер "Құжаттың күні (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.5. Құжаттың қолданылу мерзімі басталатын күн
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
15-графа
O
1
егер "Құжаттың қолданылу мерзімі басталатын күн (csdo:‌Doc‌Start‌Date)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.6. Құжаттың қолданылу мерзімі аяқталатын күн
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
15-графа
O
1
егер "Құжаттың қолданылу мерзімі аяқталатын күн (csdo:‌Doc‌Validity‌Date)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD

13.13. Предоставленное обеспечение исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
(cacdo:PaymentGuaranteeDetails)
гр. 15
O
13.13.1. Код способа обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
(casdo:PaymentGuaranteeMethodCode)
гр. 15
M
1
реквизит "Код способа обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (casdo:PaymentGuaranteeMethodCode)" должен содержать значение кода способа обеспечения в соответствии с классификатором способов обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)" реквизита "Код способа обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (casdo:PaymentGuaranteeMethodCode)" должен содержать значение "2018"
13.13.2. Сумма (размер) обеспечения
(casdo:GuaranteeAmount)
гр. 15
M
а) код валюты
(атрибут currencyCode)
гр. 15
M
1
атрибут "код валюты (атрибут currencyCode)" реквизита "Сумма (размер) обеспечения (casdo:GuaranteeAmount)" должен содержать значение трехбуквенного кода валюты в соответствии с классификатором валют
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currencyCodeListId)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currencyCodeListId)" реквизита "Сумма (размер) обеспечения (casdo:GuaranteeAmount)" должен содержать значение "2022"
13.13.3. Документ, подтверждающий предоставление (принятие) обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
(cacdo:GuaranteeDocDetails)
гр. 15
O
*.1. Код вида документа
(csdo:DocKindCode)
B
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
B
*.2. Наименование документа
(csdo:DocName)
O
*.3. Номер документа
(csdo:DocId)
гр. 15
O
*.4. Дата документа
(csdo:DocCreationDate)
гр. 15
O
1
если реквизит "Дата документа (csdo:DocCreationDate)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.5. Дата начала срока действия документа
(csdo:DocStartDate)
гр. 15
O
1
если реквизит "Дата начала срока действия документа (csdo:DocStartDate)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.6. Дата истечения срока действия документа
(csdo:DocValidityDate)
гр. 15
O
1
если реквизит "Дата истечения срока действия документа (csdo:DocValidityDate)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD

15.4.5. Құжаттың қолданылу мерзімі басталатын күн
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
17-графа
(оң бөлімш.)
O
1
егер "Құжаттың қолданылу мерзімі басталатын күн (csdo:‌Doc‌Start‌Date)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
15.4.6. Құжаттың қолданылу мерзімі аяқталатын күн
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
17-графа
(оң бөлімш.)
O
1
егер "Құжаттың қолданылу мерзімі аяқталатын күн (csdo:‌Doc‌Validity‌Date)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
________________
* Күрделі деректемеге кіретін салынған деректемелер үшін осы күрделі деректеме толтырылған жағдайда қолданылады.
Жай деректеменің атрибуттары үшін осы жай деректеме толтырылған жағдайда қолданылады.
Аттары 6-графада көрсетілген деректемелерге қатысты қолданылады. Деректеменің атына қосымша құжат құрылымының иерархиясында оның орналасу жолы көрсетіледі, оған мыналар кірмейді:
ол үшін қағида келтірілген деректеме (кестенің дәл сол жолында);
ол үшін қағида келтірілген күрделі деректеменің құрамына кіретін салынған деректеме;
құжат құрылымы иерархиясының дәл сол деңгейінде орналасқан деректеме.
Қайталанатын, толтырудың бірегейлігін талап ететін деректеме үшін шегінде деректеме бірегей болып табылатын сала көрсетіледі.".

15.4.5. Дата начала срока действия документа
(csdo:DocStartDate)
гр. 17
(прав. подр.)
O
1
если реквизит "Дата начала срока действия документа (csdo:DocStartDate)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
15.4.6. Дата истечения срока действия документа
(csdo:DocValidityDate)
гр. 17
(прав. подр.)
O
1
если реквизит "Дата истечения срока действия документа (csdo:DocValidityDate)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
* Для вложенных реквизитов, входящих в сложный реквизит, применяется в случае заполнения этого сложного реквизита. Для атрибутов простого реквизита применяется в случае заполнения этого простого реквизита.
Применяется в отношении реквизитов, имена которых указаны в графе 6. Дополнительно к имени реквизита указывается путь к его расположению в иерархии структуры документа, за исключением:
реквизита, для которого приведено правило (находится в той же строке таблицы);
вложенного реквизита, входящего в сложный реквизит, для которого приведено правило;
реквизита, расположенного на том же уровне иерархии структуры документа.
Для повторяющегося реквизита, требующего уникальности заполнения, указывается область, в пределах которой реквизит является уникальным.".