Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2020 жылғы 24 қарашадағы № 154 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 8-бабы 2-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі "Кедендік құжаттарды толтыру үшін пайдаланылатын сыныптауыштар туралы" № 378 шешіміне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2020 жылғы 24 қарашадағы
№ 154 шешіміне
ҚОСЫМША
Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. Тауарларды кедендік декларациялау ерекшеліктерінің сыныптауышы (6-қосымша) ЗПЗ кодты позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициямен толықтырылсын:
"ПДЗ
Уақытша мерзімдік кедендік декларациялау (тауарларға арналған бір уақытша декларация бойынша жеткізулер аяқталған кезде тапсырылған және осындай тауарларға арналған уақытша декларация шеңберінде жеткізулердің аяқталғанын білдіретін тауарларға арналған толық декларация) (Ресей Федерациясы үшін)".
2. Кедендік төлемдерді төлеу жөніндегі жеңілдіктер сыныптауышының (7-қосымша) 1.1-кіші бөлімінде:
СБ кодты позиция "(СВ кодымен белгіленген тарифтік преференцияны қоспағанда)" деген сөздермен толықтырылсын;
СБ кодты позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициямен толықтырылсын:
"2019 жылғы 25 қазандағы Бір тараптан Еуразиялық экономикалық одақ пен оған мүше мемлекеттер және екінші тараптан Сербия Республикасы арасындағы еркін сауда туралы келісімге № 2 қосымшада белгіленген тарифтік квоталар көлемінде Сербия Республикасынан шығарылатын және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін тауарларға қатысты кедендік әкелу баждарын төлеуден босату түріндегі тарифтік преференция
СВ";
ГЯ кодты позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициямен толықтырылсын:
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің 2019-nCoV коронавирустық инфекциясының таралуының алдын алуға және болдырмауға бағытталған шараларды іске асыруы мақсатында Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінген тауарларға қатысты кедендік әкелу бажын төлеуден босату
КИ".
3. Құжаттар мен мәліметтер түрлерінің сыныптауышы (8-қосымша):
а) 1-бөлім 01341 кодты позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициямен толықтырылсын:
"01351
Жеке қорғану құралдарын, қорғану және дезинфекциялау құралдарын, медициналық мақсаттағы өнімдерді әкелу кезінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті органының (ұйымының) растауы (шешімі)";

О внесении изменений в Решение Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 ноября 2020 года № 154.
В соответствии с пунктом 2 статьи 8 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378 "О классификаторах, используемых для заполнения таможенных документов" изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 24 ноября 2020 г. № 154
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378
1. Классификатор особенностей таможенного декларирования товаров (Приложение 6) после позиции с кодом ЗПЗ дополнить позицией следующего содержания:
"ПДЗ
Временное периодическое таможенное декларирование (полная декларация на товары, поданная при завершении поставок по одной временной декларации на товары и означающая окончание поставок в рамках такой временной декларации на товары) (для Российской Федерации)".
2. В подразделе 1.1 классификатора льгот по уплате таможенных платежей (Приложение 7):
позицию с кодом СБ дополнить словами "(за исключением тарифной преференции, определенной кодом СВ)";
после позиции с кодом СБ дополнить позицией следующего содержания:
"Тарифная преференция в виде освобождения от уплаты ввозных таможенных пошлин в отношении товаров, происходящих из Республики Сербии и ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза в объемах тарифных квот, установленных приложением № 2 к Соглашению о зоне свободной торговли между Евразийским экономическим союзом и его государствами-членами, с одной стороны, и Республикой Сербией, с другой стороны, от 25 октября 2019 года
СВ";
после позиции с кодом ГЯ дополнить позицией следующего содержания:
"Освобождение от уплаты ввозной таможенной пошлины
в отношении товаров, ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза в целях реализации государствами – членами Евразийского экономического союза мер, направленных на предупреждение и предотвращение распространения коронавирусной инфекции 2019-nCoV
КИ".
3. Классификатор видов документов и сведений (Приложение 8):
а) раздел 1 после позиции с кодом 01341 дополнить позицией следующего содержания:
"01351
Подтверждение (решение) уполномоченного органа (организации) государства – члена Евразийского экономического союза при вывозе средств индивидуальной защиты, защитных и дезинфицирующих средств, продукции медицинского назначения";

б) 10-бөлім 10060 кодты позициядан кейн мынадай мазмұндағы позициялармен толықтырылсын:
"10061
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 205-бабының 5-тармағына сәйкес кеден органы белгілеген мерзімнің аяқталу күні (Беларусь Республикасы үшін)
10062
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 213-бабының 6-тармағына сәйкес кеден органы белгілеген мерзімнің аяқталу күні (Беларусь Республикасы үшін)".
4. Өндіріп алу кеден органдарына жүктелген салықтар, алымдар мен өзге де төлемдер түрлері сыныптауышының (9-қосымша) 4.3-кіші бөлімі 4490 кодты позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициямен толықтырылсын:
"Картридждердегі, резервуарлардағы және электрондық сигареттерде пайдалануға арналған басқа да контейнерлердегі құрамында никотин бар сұйықтық акцизі
4500".
5. Жеткізу шарттарының сыныптауышы (13-қосымша) мынадай мазмұндағы позициямен толықтырылсын:
"DPU
ЖҮКТІ ТҮСІРУ ОРНЫНА ДЕЙІН ЖЕТКІЗУ
Көрсетілген жүкті түсіру орны".

б) раздел 10 после позиции с кодом 10060 дополнить позициями следующего содержания:
"10061
Дата окончания срока, установленного таможенным органом в соответствии с пунктом 5 статьи 205 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза (для Республики Беларусь)
10062
Дата окончания срока, установленного таможенным органом в соответствии с пунктом 6 статьи 213 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза (для Республики Беларусь)".
4. Подраздел 4.3 классификатора видов налогов, сборов и иных платежей, взимание которых возложено на таможенные органы (Приложение 9), после позиции с кодом 4490 дополнить позицией следующего содержания:
"Акциз на никотиносодержащую жидкость в картриджах, резервуарах и других контейнерах для использования в электронных сигаретах
4500".
5. Классификатор условий поставки (Приложение 13) дополнить позицией следующего содержания:
"DPU
ДОСТАВКА ДО МЕСТА РАЗГРУЗКИ
Указанное место разгрузки".