МемСТ IEC 60079-10-1-2011 "Жарылыс қаупі бар орталар. 10-1-бөлім. Аймақтарды сыныптау. Жарылыс қаупі бар газды орталар"
30.06.2023 дейін қолданылады
16
МемСТ IEC 60079-10-1-2013 "Жарылыс қаупі бар орталар. 10-1-бөлім. Аймақтарды сыныптау. Жарылыс қаупі бар газды орталар"
Аймақтарды сыныптау. Жарылыс қаупі бар тозаңды орталар
17
4-баптың 1, 2 және 5-тармақтары, 1-қосымшаның
МемСТ 31610.10-2-2017/IEC 60079-10-2:2015 (IEC 60079-10-2:2015) "Жарылыс қаупі бар орталар. 10-2-бөлім. Аймақтарды сыныптау. Жарылыс қаупі бар тозаңды орталар"
18

ГОСТ IEC 60079-10-1-2011 "Взрывоопасные среды. Часть 10-1. Классификация зон.
Взрывоопасные газовые среды"
применяется
до 30.06.2023
97
ГОСТ IEC 60079-10-1-2013 "Взрывоопасные среды. Часть 10-1. Классификация зон.
Взрывоопасные газовые среды"
Классификация зон. Взрывоопасные пылевые среды
98
пункты 1, 2 и 5 статьи 4, раздел I приложения 1
ГОСТ 31610.10-2-2017/IEC 60079-10-2:2015 (IEC 60079-10-2:2015) "Взрывоопасные среды. Часть 10-2. Классификация зон. Взрывоопасные пылевые среды"
99

100
МемСТ 31610.13-2019 (IEC 60079-13:2017) "Жарылыс қаупі бар орталар. 13-бөлім. Жабдықты "р" артық қысымды үй-жайлармен және "v" жасанды желдетілетін үй-жайлармен қорғау
Электр қондырғыларын жобалау, таңдау және монтаждау
101
5-баптың 1-тармағы
МемСТ IEC 60079-14-2011 "Жарылыс қаупі бар орталар. 14-бөлім. Электр қондырғыларын жобалау, таңдау және монтаждау"
30.06.2023 дейін қолданылады
102
МемСТ IEC 60079-14-2013 "Жарылыс қаупі бар орталар. 14-бөлім. Электр қондырғыларын жобалау, таңдау және монтаждау"
Жарылыстн қорғаудың "n" түрі
103
5-баптың 1-тармағы
МемСТ 31610.15-2014/IEC 60079-15:2010 "Жарылыс қаупі бар орталар. 15-бөлім. Жарылыстн қорғаудың "n" түрі бар жабдық
104
МемСТ 31610.15-2012/IEC 60079-15:2005 "Жарылыс қаупі бар газды орталарға арналған электр жабдығы. 15-бөлім. Қорғаудың "n" түрі бар электр жабдығының конструкциясы, оны сынау және таңбалау
30.06.2023 дейін қолданылады
Электр қондырғыларын тексеру және оларға техникалық қызмет көрсету

100
пункты 1, 2 и 5 статьи 4, раздел IV приложения 1
ГОСТ 31610.11-2012/IEC 60079-11:2006 "Электрооборудование для взрывоопасных газовых сред. Часть 11. Искробезопасная электрическая цепь "i"
применяется
до 30.06.2023
101
ГОСТ 31610.11-2014 (IEC 60079-11:2011) "Взрывоопасные среды. Часть 11. Оборудование с видом взрывозащиты "искробезопасная электрическая цепь "i"
102
ГОСТ IEC 61241-11-2011 "Электрооборудование, применяемое в зонах, опасных по воспламенению горючей пыли. Часть 11. Искробезопасное оборудование "iD"
применяется
до 30.06.2023
103
ГОСТ Р МЭК 60079-27-2012 "Взрывоопасные среды. Часть 27. Концепция искробезопасной системы полевой шины (FISCO)"
применяется
до 30.06.2023
Защита оборудования помещениями под избыточным давлением "p" и помещениями с искусственной вентиляцией "v"
104
пункты 1, 2 и 5 статьи 4, раздел IV приложения 1
ГОСТ 31610.13-2014 (IEC 60079-13:2010) "Взрывоопасные среды. Часть 13. Защита оборудования помещениями под избыточным давлением "р"
применяется
до 30.06.2023

110
5-баптың 1-тармағы
МемСТ 31610.19-2014/IEC 60079-19:2010 "Жарылыс қаупі бар орталар. 19-бөлім. Электр жабдығын жөндеу, тексеру және қалпына келтіру"
Газ бен буды сыныптауға арналған заттардың сипаттамасы. Сынау әдістері және деректер
111
5-баптың 1-тармағы
МемСТ 31610.1.1-2012/IEC 60079-1-1:2002 "Жарылыс қаупі бар газды орталарға арналған электр жабдығы. 11-бөлім. "D" жарылыс өткізбейтін қабықтар. Эксперименттік ең көп қауіпсіз саңылауды анықтау үшін сынау әдісі"
112
МемСТ 31610.20-1-2016/IEC 60079-20-1:2010 "Жарылыс қаупі бар орталар. 20-1-бөлім. Газ бен буды сыныптауға арналған заттардың сипаттамасы. Сынау әдістері және деректер"
113
МемСТ Р МЭК 60079-20-1-2011 "Жарылыс қаупі бар орталар. 20-1-бөлім. Газ бен буды сыныптауға арналған заттардың сипаттамасы. Сынау әдістері және деректер"
30.06.2023 дейін қолданылады
Материалдардың сипаттамалары. Жанғыш тозаңды сынау әдістері
114
5-баптың 1-тармағы
МемСТ 31610.20-2-2017/ISO/IEC 80079-20-2:2016 "Жарылыс қаупі бар орталар. 20-2-бөлім. Материалдардың сипаттамалары. Жанғыш тозаңды сынау әдістері"
115
МемСТ IEC 61241-2-1-2011 "Жанғыш тозаңның тұтануы жағынан қауіпті аймақтарда қолданылатын электр жабдығы. 2-бөлім. Сынау әдістері. 1-бөлім. Жанғыш тозаңның өздігінен жалындау температурасын анықтау әдістері"
30.06.2023 дейін қолданылады
116
МемСТ IEC/TS 61241-2-2-2011 "Жанғыш тозаңның тұтануы жағынан қауіпті аймақтарда қолданылатын электр жабдығы. 2-бөлім. Сынау әдістері. 2-бөлім. Қатпарлардағы жанғыш тозаңның үлестік электрлік қарсыласуын айқындау әдісі"
30.06.2023 дейін қолданылады
117
МемСТ МЭК 61241-2-3-2002 "Жанғыш тозаңның тұтануы жағынан қауіпті аймақтарда қолданылатын электр жабдығы. 2-бөлім. Сынау әдістері. 3-бөлім. Тозаң-ауа қоспаларының ең төменгі жану энергиясын айқындау әдісі"
30.06.2023 дейін қолданылады
Жабдықты жарылыстан қорғаудың Ga деңгейі бар жабдық
118
5-баптың 1-тармағы
МемСТ 31610.26-2016/IEC 60079-26:2014 "Жарылыс қаупі бар орталар. 26-бөлім. Жабдықты жарылыстан қорғаудың Ga деңгейі бар жабдық"
119
МемСТ 31610.26-2012/IEC 60079-26:2006 "Жарылыс қаупі бар орталар. 26-бөлім. Жабдықты жарылыстан қорғаудың Ga деңгейі бар жабдық"
30.06.2023 дейін қолданылады
Оптикалық сәулелену пайдаланылатын жабдық пен беруші жүйелерді қорғау
120
5-баптың 1-тармағы
МемСТ 31610.28-2017 (IEC 60079-28:2015) "Жарылыс қаупі бар орталар. 28-бөлім. Оптикалық сәулелену пайдаланылатын жабдық пен беруші жүйелерді қорғау"
121
МемСТ 31610.28-2012/IEC 60079-28:2006 "Жарылыс қаупі бар орталар. 28-бөлім. Оптикалық сәулелену пайдаланылатын жабдық пен беруші жүйелерді қорғау"

110
пункты 1, 2 и 5 статьи 4
ГОСТ IEC 60079-17-2011 "Взрывоопасные среды. Часть 17. Проверка и техническое обслуживание электроустановок"
применяется
до 30.06.2023
111
ГОСТ IEC 60079-17-2013 "Взрывоопасные среды. Часть 17. Проверка и техническое обслуживание электроустановок"
Вид взрывозащиты "герметизация компаундом "m"
112
пункты 1, 2 и 5 статьи 4, раздел IV приложения 1
ГОСТ 31610.18-2016/IEC 60079-18:2014 "Взрывоопасные среды. Часть 18. Оборудование с видом взрывозащиты "герметизация компаундом "m"
113
ГОСТ IEC 61241-18-2011 "Электрооборудование, применяемое в зонах, опасных по воспламенению горючей пыли. Часть 18. Защита компаундом "mD"
применяется
до 30.06.2023
114
ГОСТ Р МЭК 60079-18-2012 "Взрывоопасные среды. Часть 18. Оборудование с видом взрывозащиты "герметизация компаундом "m"
применяется
до 30.06.2023
Ремонт, проверка и восстановление электрооборудования
115
пункты 1, 2 и 5 статьи 4
ГОСТ 31610.19-2014/IEC 60079-19:2010 "Взрывоопасные среды. Часть 19. Ремонт, проверка и восстановление электрооборудования"
Искробезопасные системы
116
пункты 1, 2 и 5 статьи 4, раздел IV приложения 1
ГОСТ 31610.39-2017 (IEC TS 60079-39:2015) "Взрывоопасные среды.
Часть 39. Искробезопасные системы с электронным ограничением длительности искрового разряда"
117
ГОСТ IEC 60079-25-2016 "Среды взрывоопасные. Часть 25. Искробезопасные системы"
118
ГОСТ Р 52350.25-2006 (МЭК 60079-25:2003) "Электрооборудование для взрывоопасных газовых сред. Часть 25. Искробезопасные системы"
применяется
до 30.06.2023
119
ГОСТ Р МЭК 60079-25-2012 "Взрывоопасные среды. Часть 25. Искробезопасные системы"
применяется
до 30.06.2023
Оборудование с уровнем взрывозащиты оборудования Ga
120
пункты 1, 2 и 5 статьи 4, раздел IV приложения 1
ГОСТ 31610.26-2016/IEC 60079-26:2014 "Взрывоопасные среды. Часть 26. Оборудование с уровнем взрывозащиты оборудования Gа"
121
ГОСТ 31610.26-2012/IEC 60079-26:2006
"Взрывоопасные среды. Часть 26. Оборудование с уровнем взрывозащиты оборудования Gа"
применяется

124
МемСТ IEC 60079-29-3-2013 "Жарылыс қаупі бар орталар. 29-3-бөлім. Газ анализаторлары. Стационарлық газ аналитикалық жүйелердің функционалдық қауіпсіздігі жөніндегі нұсқаулық"
125
МемСТ Р 52350.29.1-2010 (МЭК 60079-29-1:2007) "Жарылыс қаупі бар орталар. 29-1-бөлім. Газ анализаторлары. Жанғыш газдардың газ анализаторларын сынаудың жалпы техникалық талаптары мен әдістері"
30.06.2023 дейін қолданылады
126
МемСТ Р 52350.29.2-2010 (МЭК 60079-29-2:2007) "Жарылыс қаупі бар орталар. 29-2-бөлім. Газ анализаторлары. Жанғыш газдар мен оттегінің газ анализаторларын таңдауға, монтаждауға, қолдануға және оларға техникалық қызмет көрсетуге қойылатын талаптар"
30.06.2023 дейін қолданылады
127
МемСТ Р 52350.29.4-2011 (МЭК 60079-29-4:2009) "Жарылыс қаупі бар орталар. 2-бөлім 9-4. Газ анализаторлары. Жанғыш газдардың оптикалық каналы ашық газ анализаторларын сынаудың жалпы техникалық талаптары мен әдістері"
стандаттар тізбесіне тиісті мемлекетаралық стандарт қосылғанға дейін қолданылады
Резистивті бөлінген электр қыздырғыш
128
5-баптың 1-тармағы
МемСТ 31610.30-1-2017 (IEC/IEEE 60079-30-1:2015) "Жарылыс қаупі бар орталар. 30-1-бөлім. Желілік резистивті электр қыздырғыштар. Жалпы талаптар және сынауға қойылатын талаптар"
129
МемСТ 31610.30-2-2017 (IEC/IEEE 60079-30-2:2015) "Жарылыс қаупі бар орталар. 30-2-бөлім. Желілік резистивті электр қыздырғыштар. Жобалау, орнату және техникалық қызмет көрсету жөніндегі нұсқаулық"
130
МемСТ IEC 60079-30-1-2011 "Жарылыс қаупі бар орталар. Резистивті бөлінген электр қыздырғыш. 30-1-бөлім. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері"
30.06.2023 дейін қолданылады
"t" қабықтармен тозаңның жалындауынан қорғау
131
5-баптың 1-тармағы
МемСТ IEC 60079-31-2013 "Жарылыс қаупі бар орталар. 31-бөлім. "t" қабықтармен тозаңның жалындауынан қорғалған жабдық"
132
МемСТ Р МЭК 60079-31-2010 "Жарылыс қаупі бар орталар. 31-бөлім. "t" тозаңның жалындауынан қорғау түрі бар жабдық"
30.06.2023 дейін қолданылады
Электростатика
133
5-баптың 1-тармағы
МемСТ 31610.32-2-2016/IEC 60079-32-2:2015 "Жарылыс қаупі бар орталар. 32-2-бөлім. Электростатика. Қауіпті көріністер. Сынау әдістері"
134
МемСТ 31613-2012 "Электростатикалық ұшқын қауіпсіздігі. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері"
Жарылыстан қорғаудың арнайы "s" түрі
135
5-баптың 1-тармағы
МемСТ 22782.3-77 "Жарылыстан қорғаудың арнайы түрімен жарылыстан қорғалған электр жабдығы. Техникалық талаптар және сынау әдістері"

124
пункты 1 и 2, подпункты 1 – 8 и 12 – 22 пункта 3, пункт 5 статьи 4, раздел IV приложения 1
ГОСТ IEC 60079-29-1-2013 "Взрывоопасные среды. Часть 29-1. Газоанализаторы. Требования к эксплуатационным характеристикам газоанализаторов горючих газов"
125
ГОСТ IEC 60079-29-2-2013 (IEC 60079-29-2:2007) "Взрывоопасные среды.
Часть 29-2. Газоанализаторы. Требования к выбору, монтажу, применению и техническому обслуживанию газоанализаторов горючих газов и кислорода"
126
ГОСТ IEC 60079-29-3-2013 "Взрывоопасные среды. Часть 29-3. Газоанализаторы. Руководство по функциональной безопасности стационарных газоаналитических систем"
127
ГОСТ Р 52350.29.1-2010 (МЭК 60079-29-1:2007) "Взрывоопасные среды.
Часть 29-1. Газоанализаторы. Общие технические требования и методы испытаний газоанализаторов горючих газов"
применяется
до 30.06.2023
128
ГОСТ Р 52350.29.2-2010 (МЭК 60079-29-2:2007) "Взрывоопасные среды.
Часть 29-2. Газоанализаторы. Требования к выбору, монтажу, применению и техническому обслуживанию газоанализаторов горючих газов и кислорода"
применяется
до 30.06.2023
129
ГОСТ Р 52350.29.4-2011 (МЭК 60079-29-4:2009) "Взрывоопасные среды.
Часть 29-4. Газоанализаторы. Общие технические требования и методы испытаний газоанализаторов горючих газов с открытым оптическим каналом"
применяется до включения соответствующего межгосударственного стандарта в перечень стандартов
Резистивный распределенный электронагреватель
130
пункты 1 и 2, подпункты 1 – 8 и 12 – 22 пункта 3, пункт 5 статьи 4, раздел IV приложения 1
ГОСТ 31610.30-1-2017 (IEC/IEEE 60079-30-1:2015) "Взрывоопасные среды.
Часть 30-1. Нагреватели сетевые электрические резистивные. Общие требования и требования к испытаниям"
131
ГОСТ 31610.30-2-2017 (IEC/IEEE 60079-30-2:2015) "Взрывоопасные среды.
Часть 30-2. Нагреватели сетевые электрические резистивные. Руководство по проектированию, установке и техобслуживанию"
132
ГОСТ IEC 60079-30-1-2011 "Взрывоопасные среды. Резистивный распределенный электронагреватель. Часть 30-1. Общие технические требования и методы испытаний"
применяется
до 30.06.2023
133
ГОСТ IEC 60079-30-2-2011 "Взрывоопасные среды. Электронагреватель резистивный распределенный. Часть 30-2. Руководство по проектированию, установке и техническому обслуживанию"
применяется
до 30.06.2023
Защита от воспламенения пыли оболочками "t"
134
пункты 1 и 2, подпункты 1 – 8 и 12 – 22 пункта 3, пункт 5 статьи 4
ГОСТ IEC 60079-31-2013 "Взрывоопасные среды. Часть 31. Оборудование с защитой от воспламенения пыли оболочками "t"
135
ГОСТ Р МЭК 60079-31-2010 "Взрывоопасные среды. Часть 31. Оборудование с видом взрывозащиты от воспламенения пыли "t"
применяется
до 30.06.2023
Электростатика

136
МемСТ 31610.33-2014 (IEC 60079-33:2012) "Жарылыс қаупі бар орталар. 33-бөлім. Жарылыстан қорғаудың арнайы "s" түрі бар жабдық"
Кеніш газы бойынша қауіпті шахталарда қолдануға арналған, басқа киілетін шырағдандар
137
5-баптың 1-тармағы
МемСТ 31610.35-1-2014 (IEC 60079-35-1:2011) "Жарылыс қаупі бар орталар. 35-1-бөлім. Кеніш газы бойынша қауіпті шахталарда қолдануға арналған, басқа киілетін шырағдандар. Жалпы талаптар және жарылыс қаупіне қатысты сынау әдістері"
138
МемСТ 31611.2-2012 (IEC 62013-2:2005) "Газ бойынша қауіпті шахталарда қолдануға арналған, басқа киілетін шырағдандар. 2-бөлім. Қауіпсіздікке қатысты пайдалану және басқа да сипаттамалар"
30.06.2023 дейін қолданылады
139
МемСТ IEC 60079-35-2-2013 "Жарылыс қаупі бар орталар. 35-2-бөлім. Кеніш газы бойынша қауіпті шахталарда қолдануға арналған, басқа киілетін шырағдандар. Қауіпсіздікке қатысты пайдалану және басқа да сипаттамалар"
Жарылыс қаупі бар орталар. Жабдық өндірісі үшін сапа жүйелерін қолдану
140
5-баптың 1-тармағы
МемСТ Р ИСО/МЭК 80079-34-2013 "Жарылыс қаупі бар орталар. 34-бөлім. Жабдық өндірісі үшін сапа жүйелерін қолдану"
стандаттар тізбесіне тиісті мемлекетаралық стандарт қосылғанға дейін қолданылады
Жарылыс қаупі бар орталарға арналған электр емес жабдық. Жалпы талаптар және сынау әдістері

136
пункты 1, 2 и 5 статьи 4, раздел IV приложения 1
ГОСТ 31610.32-1-2015/IEC/TS 60079-32-1:2013 "Взрывоопасные среды.
Часть 32-1. Электростатика. Опасные проявления. Руководство"
137
ГОСТ 31613-2012 "Электростатическая искробезопасность. Общие технические требования и методы испытаний"
Специальный вид взрывозащиты "s"
138
пункты 1, 2 и 5 статьи 4, раздел IV приложения 1
ГОСТ 22782.3-77 "Электрооборудование взрывозащищенное со специальным видом взрывозащиты. Технические требования и методы испытаний"
139
ГОСТ 31610.33-2014 (IEC 60079-33:2012) "Взрывоопасные среды. Часть 33. Оборудование со специальным видом защиты "s"
Головные светильники для применения в шахтах, опасных по рудничному газу
140
пункты 1 и 2, подпункты 1 – 8 и 12 – 22 пункта 3, пункт 5 статьи 4, раздел IV приложения 1
ГОСТ 31610.35-1-2014 (IEC 60079-35-1:2011) "Взрывоопасные среды.
Часть 35-1. Головные светильники для применения в шахтах, опасных по рудничному газу. Общие требования и методы испытаний, относящиеся к риску взрыва"

141
5-баптың 1-тармағы
МемСТ 31438.1-2011 (EN 1127-1:2007) "Жарылыс қаупі бар орталар. Жарылыстың алдын алу және одан қорғау. 1-бөлім. Негізгі тұжырымдар және әдіснама"
142
МемСТ 31438.2-2011 (EN 1127-2:2002) "Жарылыс қаупі бар орталар. Жарылыстың алдын алу және одан қорғау. 2-бөлім. Негізгі тұжырымдар және әдіснама горных работ"
143
МемСТ 31441.1-2011 (EN 13463-1:2001) "Әлеуетті жарылыс қаупы бар орталарда қолдануға арналған электр емес жабдық. 1-бөлім. Жалпы талаптар"
144
МемСТ 32407-2013 (ISO/DIS 80079-36) "Жарылыс қаупі бар орталар. Часть 36. Жарылыс қаупі бар орталарға арналған электр емес жабдық. Жалпы талаптар және сынау әдістері"
Жарылыстан қорғаудың "c" конструкциялық қауіпсіздік", "b" жалындау көзін бақылау", "k" сұйықтыққа батыру", "fr" газ өткізу шектелген қабықпен қорғау" және "d" жарылыстан жарылыс өткізбейтін қабықпен қорғау" түрлері бар электр емес жабдық
145
5-баптың 1-тармағы
МемСТ 31441.2-2011 (EN 13463-2:2004) "Әлеуетті жарылыс қаупы бар орталарда қолдануға арналған электр емес жабдық. 2-бөлім. "fr" газ өткізу шектелген қабықпен қорғау"
146
МемСТ 31441.3-2011 (EN 13463-3:2005) "Әлеуетті жарылыс қаупы бар орталарда қолдануға арналған электр емес жабдық 3-бөлім. "d" жарылыс өткізбейтін қабықпен қорғау"
147
МемСТ 31441.5-2011 (EN 13463-5:2003) "Әлеуетті жарылыс қаупы бар орталарда қолдануға арналған электр емес жабдық. 5-бөлім. "c" конструкциялық қауіпсіздікпен қорғау"
30.06.2023 дейін қолданылады
148
МемСТ 31441.6-2011 (EN 13463-6:2005) "Әлеуетті жарылыс қаупы бар орталарда қолдануға арналған электр емес жабдық. 6-бөлім. "b" жалындау көзін бақылаумен қорғау"
30.06.2023 дейін қолданылады
149
МемСТ 31441.8-2011 (EN 13463-8:2003) "Әлеуетті жарылыс қаупы бар орталарда қолдануға арналған электр емес жабдық. 8-бөлім. "k" сұйықтыққа батырумен қорғау"
30.06.2023 дейін қолданылады
150
МемСТ ISO/DIS 80079-37-2013 "Жарылыс қаупі бар орталар. 37-бөлім. Жарылыс қаупі бар орталарға арналған электр емес жабдық. Жарылыстан қорғаудың "c" конструкциялық қауіпсіздік", "b" жалындау көзін бақылау", "k" сұйықтыққа батыру" түрлері бар электр емес жабдық
Шахталар мен кеніштердің жерасты қазбаларының жарылыс қаупі бар орталарында қолдануға арналған жабдықтар мен компоненттер

141
ГОСТ 31611.2-2012 (IEC 62013-2:2005) "Головные светильники для применения в шахтах, опасных по газу. Часть 2. Эксплуатационные и другие характеристики, относящиеся к безопасности"
применяется
до 30.06.2023
142
ГОСТ IEC 60079-35-2-2013 "Взрывоопасные среды. Часть 35-2. Головные светильники для применения в шахтах, опасных по рудничному газу. Эксплуатационные и другие характеристики, относящиеся к безопасности"
Взрывоопасные среды. Применение систем качества для производства оборудования
143
пункты 1 и 2, подпункты 1 – 8, 10 и 12 – 22 пункта 3, пункты 4, 5 – 9 и 10 статьи 4,
разделы II – V приложения 1
ГОСТ Р ИСО/МЭК 80079-34-2013 "Взрывоопасные среды. Часть 34. Применение систем качества для производства оборудования"
применяется до включения соответствующего межгосударственного стандарта в перечень стандартов
Неэлектрическое оборудование для взрывоопасных сред. Общие требования и методы испытаний
144
пункты 1, 2, 4, подпункты 1 – 8 и 12 – 22 пункта 3, пункт 5 статьи 4, разделы II, III и V приложения 1
ГОСТ 31438.1-2011 (EN 1127-1:2007) "Взрывоопасные среды. Предотвращение и защита от взрыва. Часть 1. Основные концепции и методология"
145
ГОСТ 31438.2-2011 (EN 1127-2:2002) "Взрывоопасные среды. Предотвращение и защита от взрыва. Часть 2. Основные концепции и методология горных работ"
146
ГОСТ 31441.1-2011 (EN 13463-1:2001) "Оборудование неэлектрическое, предназначенное для применения в потенциально взрывоопасных средах. Часть 1. Общие требования"
147
ГОСТ 32407-2013 (ISO/DIS 80079-36) "Взрывоопасные среды. Часть 36. Неэлектрическое оборудование для взрывоопасных сред. Общие требования и методы испытаний"
Неэлектрическое оборудование с видами взрывозащиты "конструкционная безопасность "c", "контроль источника воспламенения "b", "погружение в
жидкость "k", "защита оболочкой с ограниченным пропуском газов "fr" и "защита взрывонепроницаемой оболочкой "d"
148
пункты 1 и 2, подпункты 1 – 8 и 12 – 22 пункта 3, пункт 5 статьи 4,
разделы II – V приложения 1
ГОСТ 31441.2-2011 (EN 13463-2:2004) "Оборудование неэлектрическое, предназначенное для применения в потенциально взрывоопасных средах. Часть 2. Защита оболочкой с ограниченным пропуском газов "fr"
149
ГОСТ 31441.3-2011 (EN 13463-3:2005) "Оборудование неэлектрическое, предназначенное для применения в потенциально взрывоопасных средах Часть 3. Защита взрывонепроницаемой оболочкой "d"
150
ГОСТ 31441.5-2011 (EN 13463-5:2003) "Оборудование неэлектрическое, предназначенное для применения в потенциально взрывоопасных средах. Часть 5. Защита конструкционной безопасностью "c"
применяется
до 30.06.2023