Қытай Халық Республикасында шығарылатын және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін коррозияға төзімді болаттан жасалған асүйлік және асханалық аспаптарға қатысты демпингке қарсы шаралардың қолданысын ұзарту және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2020 жылғы 12 мамырдағы № 65 шешімінің күші жойылды деп тану туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2020 жылғы 1 желтоқсандағы № 159 шешімі
Үшінші елдерге қатысты арнаулы қорғау, демпингке қарсы және өтемақы шараларын қолдану туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 8 қосымша) 109-тармағына сәйкес сәйкес және Еуразиялық экономикалық комиссияның Ішкі нарықты қорғау департаментінің Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 19 мамырдағы № 56 шешімімен белгіленген демпингке қарсы шараларды қолдану мерзімінің өтуіне байланысты жүргізілген қайталап тергеп-тексеру нәтижелері бойынша дайындаған баяндамасының негізінде Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 19 мамырдағы № 56 шешімімен белгіленген Қытай Халық Республикасында шығарылатын және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін коррозияға төзімді болаттан жасалған асүйлік және асханалық аспаптарға қатысты демпингке қарсы шаралардың қолданысы 2025 жылғы 30 қарашаға дейін ұзартылсын.
2. Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден ісі саласындағы уәкілетті мемлекеттік органдары:
демпингке қарсы баждарды Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 19 мамырдағы № 56 шешімінде көзделген мөлшерде өндіріп алуды қамтамасыз етсін;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2020 жылғы 12 мамырдағы № 65 шешіміне сәйкес төленген (өндіріп алынған) демпингке қарсы баж сомасын демпингке қарсы баждарды алдын ала өндіріп алу үшін белгіленген тәртіпте демпингке қарсы баждың есебіне кіргізсін және сол баж төленген Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті органының есебіне жатқызсын.
3. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Қытай Халық Республикасында шығарылатын және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін коррозияға төзімді болаттан жасалған асүйлік және асханалық аспаптарға қатысты демпингке қарсы шаралардың қолданысын ұзарту туралы" 2020 жылғы 12 мамырдағы № 65 шешімінің күші жойылды деп танылсын.
4. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович

О продлении действия антидемпинговой меры в отношении кухонных и столовых приборов из коррозионностойкой стали, происходящих из Китайской Народной Республики и ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза, и признании утратившим силу Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 12 мая 2020 г. № 65
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 1 декабря 2020 года № 159.
В соответствии с пунктом 109 Протокола о применении специальных защитных, антидемпинговых и компенсационных мер по отношению к третьим странам (приложение № 8 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и на основании доклада Департамента защиты внутреннего рынка Евразийской экономической комиссии, подготовленного по результатам повторного расследования, проведенного в связи с истечением срока действия антидемпинговой меры, установленной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 мая 2015 г. № 56, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Продлить по 30 ноября 2025 г. включительно действие антидемпинговой меры, установленной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 мая 2015 г. № 56, в отношении ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза кухонных и столовых приборов из коррозионностойкой стали, происходящих из Китайской Народной Республики.
2. Государственным органам государств – членов Евразийского экономического союза, уполномоченным в сфере таможенного дела:
обеспечить взимание антидемпинговой пошлины в размерах, предусмотренных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 мая 2015 г. № 56;
обеспечить осуществление зачета сумм антидемпинговой пошлины, уплаченной (взысканной) в соответствии с Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 12 мая 2020 г. № 65, в порядке, установленном для взимания предварительных антидемпинговых пошлин, в антидемпинговую пошлину и зачисление на единый счет уполномоченного органа того государства – члена Евразийского экономического союза, в котором она была уплачена (взыскана).
3. Признать утратившим силу Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 12 мая 2020 г. № 65 "О продлении действия антидемпинговой меры в отношении кухонных и столовых приборов из коррозионностойкой стали, происходящих из Китайской Народной Республики и ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза".
4. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович