Тауарларға арналған декларацияны толтыру тәртібінің 15-тармағына өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2020 жылғы 29 желтоқсандағы № 183 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 105-бабының 5-тармағына және 2019 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінген тауарларды қадағалап отыру механизмі туралы келісімнің 10-бабының 5-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 мамырдағы № 257 шешімімен бекітілген Тауарларға арналған декларацияны толтыру тәртібінің 15-тармағына өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім 2019 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінген тауарларды қадағалап отыру механизмі туралы келісім күшіне енген күннен бастап, бірақ ерте дегенде 2021 жылғы 1 сәуірден кейін күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2020 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 183 шешіміне
ҚОСЫМША
Тауарларға арналған декларацияны толтыру тәртібінің 15-тармағына енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. 29-тармақша мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"2019 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінген тауарлардың (бұдан әрі – бақылануға жататын тауарлар) қадағалану механизмі туралы келісімнің 2-бабының 2-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия бекітетін тізбеге енгізілген, ішкі тұтыну үшін шығарудың кедендік рәсімімен орналастырылатын тауарларға қатысты 15 нөмірімен бақылауды жүзеге асыру мақсатында пайдаланылатын тауардың сандық өлшем бірлігіндегі саны, мұндай өлшем бірлігінің шартты белгісі және (немесе) коды көрсетіледі.
Санамаланған мәліметтер мынадай тәртіппен көрсетіледі:
егер қадағалауды жүзеге асыру мақсатында пайдаланылатын тауардың сандық өлшем бірлігі ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес негізгі өлшем бірлігімен сәйкес келсе (килограмм), онда мәліметтер 35 ДТ бағанынан көшіріледі;
егер қадағалауды жүзеге асыру мақсатында пайдаланылатын тауардың сандық өлшем бірлігі ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес 41 ДТ бағанында көрсетілген қосымша өлшем бірлігімен сәйкес келсе, онда мәліметтер 41 ДТ бағанынан көшіріледі;
егер пайдаланылатын тауардың сандық өлшем бірлігі қадағалауды жүзеге асыру мақсатында осы бағандағы 1 нөмірмен көрсетілген өлшем бірлігімен сәйкес келетін болса, онда мәліметтер осы бағанның 1 нөмірінен көшіріледі;
егер пайдаланылатын тауардың сандық өлшем бірлігі қадағалауды жүзеге асыру мақсатында 35 және 41 ДТ бағандарында және осы бағанның 1 нөмірімен көрсетілген тауардың өлшем бірліктерінің ешқайсысына сәйкес келмесе, онда қадағалауды жүзеге асыру мақсатында пайдаланылатын тауарды сандық өлшеу бірлігінде тауардың саны және Еуразиялық экономикалық одақтың өлшем бірліктерінің және шотының сыныптауышына сәйкес өлшем бірлігінің шартты белгісі мен коды көрсетіледі.
Осы мәліметтер электрондық құжат түріндегі ТД-да – ТД құрылымының тиісті деректемелерінде, ал қағаз жеткізгіштегі құжат түріндегі ТД-да бос орын арқылы көрсетіледі;".

О внесении изменений в пункт 15 Порядка заполнения декларации на товары
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 29 декабря 2020 года № 183
В соответствии с пунктом 5 статьи 105 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза и пунктом 1 статьи 10 Соглашения о механизме прослеживаемости товаров, ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза, от 29 мая 2019 года Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в пункт 15 Порядка заполнения декларации на товары, утвержденного Решением Комиссии Таможенного союза от 20 мая 2010 г. № 257, изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу с даты вступления в силу Соглашения о механизме прослеживаемости товаров, ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза, от 29 мая 2019 года, но не ранее 1 апреля 2021 г.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 29 декабря 2020 г. № 183
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в пункт 15 Порядка заполнения декларации на товары
1. Подпункт 29 дополнить абзацами следующего содержания:
"Под номером 15 в отношении помещаемых под таможенную процедуру выпуска для внутреннего потребления товаров, которые включены в перечень, утверждаемый Евразийской экономической комиссией в соответствии с пунктом 2 статьи 2 Соглашения о механизме прослеживаемости товаров, ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза, от 29 мая 2019 г. (далее – товары, подлежащие прослеживаемости), указываются количество товара в количественной единице измерения товара, используемой в целях осуществления прослеживаемости, условное обозначение и (или) код такой единицы измерения.
Перечисленные сведения указываются в следующем порядке:
если количественная единица измерения товара, используемая в целях осуществления прослеживаемости, совпадает с основной единицей измерения в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС (килограмм), то сведения переносятся из графы 35 ДТ;
если количественная единица измерения товара, используемая в целях осуществления прослеживаемости, совпадает с дополнительной единицей измерения в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС, указанной в графе 41 ДТ, то сведения переносятся из графы 41 ДТ;
если количественная единица измерения товара, используемая в целях осуществления прослеживаемости, совпадает с единицей измерения, указанной под номером 1 в данной графе, то сведения переносятся из номера 1 данной графы;
если количественная единица измерения товара, используемая в целях осуществления прослеживаемости, не совпадает ни с одной из единиц измерения товара, указанных в графах 35 и 41 ДТ и под номером 1 данной графы, то указывается количество товара в количественной единице измерения товара, используемой в целях осуществления прослеживаемости, условное обозначение и код единицы измерения в соответствии с классификатором единиц измерения и счета Евразийского экономического союза.
Данные сведения указываются в ДТ в виде электронного документа в соответствующих реквизитах структуры ДТ, а в ДТ в виде документа на бумажном носителе – через пробел;".

2. 31-тармақша бесінші абзацтан кейін (кестеден кейін) мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"қадағалауға жататын тауарларға қатысты "П" әрпі;".

2. Подпункт 31 после абзаца пятого (после таблицы) дополнить абзацем следующего содержания:
"буква "П" в отношении товаров, подлежащих прослеживаемости;".