Жеке пайдалануға арналған тауарларды әкелудің кейбір мерзімдерін өзгерту туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2020 жылғы 29 сәуірдегі № 47 шешімі.
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 32-бабына сәйкес, 2019-nCoV короновирус инфекциясы таралуының алдын алу және оны болғызбауға бағытталған шаралардың қабылдануына, жеке тұлғалардың Еуразиялық экономикалық одақтың құқығын құрайтын кедендік құқықтық қатынастарды реттейтін халықаралық шарттар мен актілерге сәйкес өз құқықтарын іске асырудың және міндеттемелерін орындаудың мүмкін еместігіне байланысты Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесі шешті:
1. Мына мерзімдер 2020 жылғы 1 наурыз - 2020 жылғы 30 қыркүйек аралығында өтіп кететін жағдайда:
а) Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексі (бұдан әрі тиісінше – Одақ, Кодекс) 264-бабының 1-тармағында белгіленген Одақтың кедендік аумағына уақытша әкелінген жеке пайдалануға арналған көлік құралдарына қатысты уақытша әкелу мерзімі;
б) Кодекстің 268-бабы 2-тармағы 5) тармақшасының екінші абзацында белгіленген Одақтың кедендік аумағынан әкету мақсатында уақытша әкелінген жеке пайдалануға арналған көлік құралдарын кедендік декларациялау жүзеге асырылатын мерзім;
в) Кодекстің 455-бабы 22-тармағының 1) тармақшасында белгіленген мерзім ішінде Кодекстің 455-бабы 1-тармағының 1) тармақшасында көрсетілгендерден, шегі Одақтың кедендік шекарасының учаскесімен толық сәйкес келетін Ресей Федерациясының еркін экономикалық аймақ аумағында еркін кедендік аймақ рәсімімен орналастырылған жеке пайдалануға арналған көлік құралдары осындай еркін экономикалық аймақ аумағынан Одақтың кедендік аумағының қалған бөлігіне еркін кедендік аймақ кедендік рәсімінің қолданысы аяқталмастан уақытша әкетілуі мүмкін осы мерзім қоса алғанда 2020 жылғы 30 қыркүйекке дейін ұзартылсын.
2. Осы Шешімнің 1-тармағының "а" - "в" тармақшаларында көрсетілген мерзімдерді ұзарту кеден органының рұқсатынсыз және кедендік декларациялаусыз жүзеге асырылады.
Осы Шешімнің 1-тармағының "а" және "б" тармақшаларында көрсетілген мерзімдерді ұзарту жеке тұлғаларды Кодекстің 264-бабының 2 – 13-тармақтарында белгіленген талаптарды, шарттар мен шектеулерді сақтаудан, сондай-ақ аталған мерзім өткеннен кейін жеке пайдалануға арналған көлік құралдарын кері алып кету жөніндегі міндеттен босатпайды.
Осы Шешімнің 1-тармағының "в" тармақшасында көрсетілген мерзімді ұзарту жеке тұлғаларды аталған мерзім өткеннен кейін жеке пайдалануға арналған көлік құралдарын Ресей Федерациясының еркін экономикалық аймақ аумағына кері алып кету жөніндегі міндеттен босатпайды.

Об изменении некоторых сроков ввоза товаров для личного пользования
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 29 апреля 2020 года № 47. Утратило силу решением Совета Евразийской экономической комиссии от 20 октября 2023 года № 118.
Сноска. Утратило силу решением Совета Евразийской экономической комиссии от 20.10.2023 № 118 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
Сноска. По тексту абзаца первого пункта 1 и пункта 3 Решения слова "30 сентября 2020 г." заменены словами "31 марта 2021 г.". в соответствии с решением Совета Евразийской экономической комиссии от 11.09.2020 № 79 (вступает в силу по истечении 10 календарных дней с даты его официального опубликования).
В соответствии со статьей 32 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, в связи со сложившейся обстановкой, связанной с принятием мер, направленных на предупреждение и предотвращение распространения коронавирусной инфекции 2019-nCoV, невозможностью для физических лиц реализовать свои права и исполнять обязанности в соответствии с регулирующими таможенные правоотношения международными договорами и актами, составляющими право Евразийского экономического союза, Совет Евразийской экономической комиссии решил:
1. Продлить до 31 марта 2021 г. включительно течение следующих сроков при условии, что такие сроки истекают в период с 1 марта 2020 г. по 31 марта 2021 г.:
а) срок временного ввоза, установленный пунктом 1 статьи 264 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза (далее соответственно – Кодекс, Союз) в отношении транспортных средств для личного пользования, временно ввезенных на таможенную территорию Союза;
б) срок, установленный абзацем вторым подпункта 5 пункта 2 статьи 268 Кодекса, в течение которого осуществляется таможенное декларирование временно ввезенных транспортных средств для личного пользования с целью их вывоза с таможенной территории Союза;
в) срок, установленный подпунктом 1 пункта 22 статьи 455 Кодекса, в течение которого транспортные средства для личного пользования, помещенные под таможенную процедуру свободной таможенной зоны на территории свободной экономической зоны Российской Федерации из числа указанных в подпункте 1 пункта 1 статьи 455 Кодекса, пределы которых полностью совпадают с участками таможенной границы Союза, могут быть временно вывезены с территории такой свободной экономической зоны на остальную часть таможенной территории Союза без завершения действия таможенной процедуры свободной таможенной зоны.
2. Продление сроков, указанных в подпунктах "а" – "в" пункта 1 настоящего Решения, осуществляется без разрешения таможенного органа и без таможенного декларирования.
Продление сроков, указанных в подпунктах "а" и "б" пункта 1 настоящего Решения, не освобождает физических лиц от соблюдения требований, условий и ограничений, установленных пунктами 213 статьи 264 Кодекса, а также от обязанности по обратному вывозу транспортных средств для личного пользования по истечении указанных сроков.
Продление срока, указанного в подпункте "в" пункта 1 настоящего Решения, не освобождает физических лиц от обязанности по обратному ввозу транспортных средств для личного пользования на территорию свободной экономической зоны Российской Федерации по истечении указанного срока.

3. Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2017 жылғы 20 желтоқсандағы № 107 шешіміне № 3 қосымшаның 6-тармағы "а" тармақшасының екінші абзацында және "б" тармақшасының екінші абзацында белгіленген, оларды сақтау жеке пайдалануға арналған тауарлар мен көлік құралдарын кедендік баждарды, салықтарды төлеуден босата отырып әкелу шарттарының бірі болып табылатын мерзім 2020 жылғы 1 наурыз - 2020 жылғы 30 қыркүйек аралығында өтіп кететін жағдайда, бұл мерзімдер 2020 жылғы 1 наурыздан бастап қоса алғанда 2020 жылғы 30 қыркүйекке дейін тоқтатыла тұрсын.
4. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 10 күн өткен соң күшіне енеді және 2020 жылғы 1 наурыздан бастап туындайтын құқықтық қатынастарда қолданылады.
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің мүшелері:
Армения Республикасынан
М. Григорян
Беларусь Республикасынан
И. Петришенко
Қазақстан Республикасынан
Ә. Смайылов
Қырғыз Республикасынан
Э. Асрандиев
Ресей Федерациясынан
А. Оверчук

3. Приостановить с 1 марта 2020 г. по 31 марта 2021 г. включительно течение установленных абзацем вторым подпункта "а" и абзацем вторым подпункта "б" пункта 6 приложения № 3 к Решению Совета Евразийской экономической комиссии от 20 декабря 2017 г. № 107 сроков, соблюдение которых является одним из условий ввоза товаров и транспортных средств для личного пользования с освобождением от уплаты таможенных пошлин, налогов, при условии, что такой срок истекает в период с 1 марта 2020 г. по 31 марта 2021 г.
4. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 10 календарных дней с даты его официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 марта 2020 г.
Члены Совета Евразийской экономической комиссии:
От Республики
Армения
От Республики
Беларусь
От Республики
Казахстан
От Кыргызской
Республики
От Российской
Федерации
М. Григорян И. Петришенко А. Смаилов Э. Асрандиев А. Оверчук