Трансшекаралық нарықтардағы бәсекелестіктің жалпы қағидаларын бұзу туралы істерді қарау тәртібіне өзгеріс енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2020 жылғы 30 қазандағы № 98 шешімі.
Бәсекелестіктің жалпы қағидаттары мен қағидалары туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 19 қосымша) 11-тармақшасына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 1 қосымшаның 64-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесі шешті:
1. Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2012 жылғы 23 қарашадағы № 99 шешімімен бекітілген Трансшекаралық нарықтардағы бәсекелестіктің жалпы қағидаларын бұзу туралы істерді қарау тәртібінің 30-тармағы мынадай мазмұндағы 3-тармақшамен толықтырылсын:
"3) егер трансшекаралық нарықтағы бәсекелестіктің жалпы қағидаларын бұзу белгілері осындай мүше мемлекеттің мүдделерін қозғайтын болса, істі қарауға қатысатын адамдардың істі көзбе-көз қарау жөніндегі комиссияның отырысына қатысу (істі бейнеконференция режимінде қарау мүмкін болмаған кезде) мүмкіндігі шектелген және істі қарауға қатысатын адам осындай шараларды енгізу туралы тиісті актінің көшірмесін қоса бере отырып, дәлелді өтініш Комиссияға жіберілген жағдайда, мүше мемлекеттің заңнамасында белгіленген тәртіппен мүше мемлекеттің аумағында эпидемиологиялық жағдайдың нашарлауына не әскери немесе төтенше жағдайдың енгізілуіне байланысты шектеу шараларын енгізу.".
2. Осы Шешімде көзделген өзгеріс Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2012 жылғы 23 қарашадағы № 99 шешімімен бекітілген Трансшекаралық нарықтардағы бәсекелестіктің жалпы қағидаларын бұзу туралы істерді қарау тәртібінің 30-тармағының 3-тармақшасында көрсетілген және Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің заңнамасында белгіленген тәртіппен шешім күшіне енген шараларды енгізу кезінде ерте дегенде осы Шешім күшіне енген күннен кейін қолданылады.
3. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің мүшелері:
Армения Республикасынан
М. Григорян
Беларусь Республикасынан
И. Петришенко
Қазақстан Республикасынан
Ә. Смайылов
Қырғыз Республикасынан
А. Новиков
Ресей Федерациясынан
А. Оверчук

О внесении изменения в Порядок рассмотрения дел о нарушении общих правил конкуренции на трансграничных рынках
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 30 октября 2020 года № 98.
В соответствии с подпунктом 11 Протокола об общих принципах и правилах конкуренции (приложение № 19 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 64 приложения № 1 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Совет Евразийской экономической комиссии решил:
1. Пункт 30 Порядка рассмотрения дел о нарушении общих правил конкуренции на трансграничных рынках, утвержденного Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 23 ноября 2012 г. № 99, дополнить подпунктом 3 следующего содержания:
"3) введения на территории одного из государств-членов в установленном законодательством государства-члена порядке ограничительных мер, связанных с ухудшением эпидемиологической обстановки либо введением военного или чрезвычайного положения, если признаки нарушения общих правил конкуренции на трансграничном рынке затрагивают интересы такого государства-члена, при условии ограничения возможности лиц, участвующих в рассмотрении дела, участвовать в заседании комиссии по рассмотрению дела очно (при невозможности рассмотрения дела в режиме видеоконференции) и направления в Комиссию мотивированного заявления лицом, участвующим в рассмотрении дела, с приложением копии соответствующего акта о введении таких мер.".
2. Изменение, предусмотренное настоящим Решением, применяется при введении мер, указанных в подпункте 3 пункта 30 Порядка рассмотрения дел о нарушении общих правил конкуренции на трансграничных рынках, утвержденного Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 23 ноября 2012 г. № 99, и вступивших в силу в установленном законодательством государств – членов Евразийского экономического союза порядке не ранее даты вступления в силу настоящего Решения.
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Члены Совета Евразийской экономической комиссии:
От Республики Армения От Республики Беларусь От Республики Казахстан От Кыргызской Республики От Российской Федерации
М. Григорян И. Петришенко А. Смаилов А. Новиков А. Оверчук