2019 жылғы Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер арасындағы өзара сауданың жай-күйі туралы
Еуразиялық Үкіметаралық Кеңестің 2020 жылғы 9 қазандағы № 19 Өкімі
1. Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің (бұдан әрі - мүше мемлекеттер) үкіметтері, орталық (ұлттық) банктері (келісу бойынша) Еуразиялық экономикалық комиссияның "2019 жылғы Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер арасындағы өзара сауданың жай-күйі туралы" баяндамасын (ақпараттық материал ретінде қоса беріліп отыр) назарға алсын.
2. Еуразиялық экономикалық комиссия:
осы Өкімнің 1-тармағында көрсетілген баяндаманы Еуразиялық экономикалық одақтың ресми сайтында орналастырсын;
кедергілердің мүше мемлекеттер арасындағы өзара саудаға ықпалын бағалау әдістемесін әзірлесін;
мүше мемлекеттер арасындағы өзара сауданың жай-күйі туралы кезекті баяндамаға соның ішінде қызметтер көрсету өзара саудасының жай-күйі туралы, сондай-ақ өзара сауданың жай-күйіне жаңа COVID-19 короновирус инфекциясы пандемиясының ықпалы туралы ақпаратты кірістірсін.
3. Осы Өкім Еуразиялық экономикалық одақтың ресми сайтында жарияланған күнінен бастап күшіне енеді.
Еуразиялық үкіметаралық кеңес мүшелері:
Армения Республикасынан
Беларусь Республикасынан
Қазақстан Республикасынан
Қырғыз Республикасынан
Ресей Федерациясынан

О состоянии взаимной торговли между государствами - членами Евразийского экономического союза в 2019 году
Распоряжение Евразийского Межправительственного Совета от 9 октября 2020 года № 19.
1. Правительствам, центральным (национальным) банкам (по согласованию) государств - членов Евразийского экономического союза (далее - государства-члены) принять к сведению доклад Евразийской экономической комиссии "О состоянии взаимной торговли между государствами - членами Евразийского экономического союза в 2019 году" (прилагается в качестве информационного материала).
2. Евразийской экономической комиссии:
разместить указанный в пункте 1 настоящего распоряжения доклад на официальном сайте Евразийского экономического союза;
разработать методику оценки влияния препятствий на взаимную торговлю между государствами-членами;
включить в очередной доклад о состоянии взаимной торговли между государствами-членами информацию о состоянии взаимной торговли в том числе услугами, а также о влиянии пандемии новой коронавирусной инфекции COVID-19 на состояние взаимной торговли.
3. Настоящее распоряжение вступает в силу с даты его опубликования на официальном сайте Евразийского экономического союза.
Члены Евразийского межправительственного совета:
От Республики Армения
От Республики Беларусь
От Республики Казахстан
От Кыргызской Республики
От Российской Федерации