Кеден одағы Комиссиясының кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2021 жылғы 23 қарашадағы № 152 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 8-бабының 2-тармағына және 105-бабының 5-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Кеден одағы Комиссиясының шешіміне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2021 жылғы 23 қарашадағы
№ 152 шешіміне
ҚОСЫМША
Кеден одағы Комиссиясының шешіміне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешімі:
а) 1-тармақтың алтыншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"- кедендік құнды кедендік бақылаудың нәтижелерінің сыныптауышы (5-қосымша);";
б) кедендік құн жөніндегі шешімдер сыныптауышы (5-қосымша) мынадай редакцияда жазылсын:
"Кеден одағы Комиссиясының
2010 жылғы 20 қыркүйектегі
№ 378 шешіміне
№ 5 ҚОСЫМША
(Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2021 жылғы 23 қарашадағы
№ 152 шешімінің
редакциясында)
Кедендік құнды кедендік бақылаудың нәтижелерінің СЫНЫПТАУЫШЫ
Коды
Атауы
0
Тауар декларациясында мәлімделген тауарлардың кедендік құны туралы мәліметтер, өзгертілген жоқ (толықтырылған жоқ)
1
Тауар декларациясында мәлімделген тауарлардың кедендік құны туралы мәліметтер, өзгертілді (толықтырылды)
2
Тауар шығарылғанға дейін басталған кедендік декларациялау кезінде мәлімделген тауарлардың кедендік құнына кедендік бақылау жүргізіледі, тауар декларациялары берілгенге дейін шығарылуы жүзеге асырылған тауарларға қатысты - кеден органы декларантқа электрондық құжатты жібергенге дейін басталған не қағаз жеткізгіште және (немесе) Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 120-бабының 17-тармағына сәйкес коммерциялық, көліктік (тасымалдық) құжаттарда берілген тауар декларациясына тиісті белгілер қою".
2. Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 мамырдағы № 257 шешімімен бекітілген Тауар декларацияларын толтыру тәртібінің 43-тармағының 2-тармақшасының екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Графаның екінші кіші бөлігінде кедендік құнның кедендік бақылау нәтижелерінің сыныптауышына сәйкес коды көрсетіледі.".

О внесении изменений в некоторые Решения Комиссии Таможенного союза
Решение Евразийской экономической коллегии от 23 ноября 2021 года № 152
В соответствии с пунктом 2 статьи 8 и пунктом 5 статьи 105 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в решения Комиссии Таможенного союза изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 23 ноября 2021 г. № 152
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в решения Комиссии Таможенного союза
1. В Решении Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378:
а) абзац шестой пункта 1 изложить в следующей редакции:
"- классификатор результатов таможенного контроля таможенной стоимости (Приложение 5);";
б) классификатор решений по таможенной стоимости (Приложение 5) изложить в следующей редакции:
"ПРИЛОЖЕНИЕ № 5
к Решению Комиссии
Таможенного союза
от 20 сентября 2010 г. № 378
(в редакции Решения Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 23 ноября 2021 г. № 152)
КЛАССИФИКАТОР
результатов таможенного контроля таможенной стоимости
Код
Наименование
0
Сведения о таможенной стоимости товаров, заявленные в декларации на товары, не изменялись (не дополнялись)
1
Сведения о таможенной стоимости товаров, заявленные в декларации на товары, изменены (дополнены)
2
Проводится таможенный контроль таможенной стоимости товаров, заявленной при таможенном декларировании, начатый до выпуска товаров, а в отношении товаров, выпуск которых осуществлен до подачи декларации на товары, – начатый до направления декларанту таможенным органом электронного документа либо проставления соответствующих отметок на декларации на товары, поданной на бумажном носителе, и (или) коммерческих, транспортных (перевозочных) документах в соответствии с пунктом 17 статьи 120 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза".
2. Абзац второй подпункта 2 пункта 43 Порядка заполнения декларации на товары, утвержденного Решением Комиссии Таможенного союза от 20 мая 2010 г. № 257, изложить в следующей редакции:
"Во втором подразделе графы указывается код в соответствии с классификатором результатов таможенного контроля таможенной стоимости.".