Өздігінен жүретін көтергішті Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номекклатурасына сәйкес сыныптау туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2021 жылғы 23 қарашадағы № 154 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 22-бабы 1-тармағының екінші абзацына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Биіктіктегі жұмыстарды жүргізу кезінде адамдарды және жұмыс платформасында (аспалы бесікте) орналасқан құралдар мен материалдарды бірге көтеруге арналған, өздігінен жүретін доңғалақты шассиден (арбадан), іштен жану қозғалтқышынан, телескопты, топсалы-қайшылы немесе иінді типтегі жебе түріндегі көтергіш жабдықтан және жұмыс платформасынан (аспалы бесіктен) тұратын жүк көтергіш машинаны білдіретін өздігінен жүретін көтергіш сыртқы экономикалық қызметтің Тауар номенклатурасына Түсіндірмелердің 1 және 6-негізгі қағидаларына сәйкес Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасының 8427 20 қосалқы позициясында сыныпталады.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович

О классификации самоходного подъемника в соответствии с единой Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 23 ноября 2021 года № 154.
В соответствии с абзацем вторым пункта 1 статьи 22 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Самоходный подъемник, представляющий собой грузоподъемную машину, предназначенный для подъема людей с инструментами и материалами, размещенными на рабочей платформе (в люльке), при проведении высотных работ и состоящий из самоходного колесного шасси (тележки), двигателя внутреннего сгорания, подъемного оборудования в виде стрелы телескопического, шарнирно-ножничного или коленчатого типа и рабочей платформы (люльки), в соответствии с Основными правилами интерпретации Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности 1 и 6 классифицируется в субпозиции 8427 20 единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии М. Мясникович