Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2021 жылғы 21 қыркүйектегі № 129 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2021 жылғы 7 желтоқсандағы № 173 шешімі
Еуразиялық үкіметаралық кеңестің 2021 жылғы 19 қарашадағы "Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2021 жылғы 21 қыркүйектегі № 129 шешімін өзгерту туралы" № 11 шешіміне сәйкес және 214 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 16-бабы 3-тармағының негізінде Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2021 жылғы 21 қыркүйектегі "Қытай Халық Республикасында шығарылатын және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін графиттелген электродтарға қатысты демпингке қарсы баж енгізу арқылы демпингке қарсы шара қолдану туралы" № 129 шешіміне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2021 жылғы 7 желтоқсандағы
№ 173 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2021 жылғы 21 қыркүйектегі № 129 шешіміне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. Кіріспе "2014 жылғы" деген сөздерден кейін "(бұдан әрі – Хаттама)" деген сөздермен толықтырылсын.
2. 3-тармақта:
а) екінші абзацта:
"Қазақстан Республикасы" деген сөздер "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер" деген сөздермен ауыстырылсын;
"(бұдан әрі - ұсынылатын тәсілдемелер)" деген сөздерден кейін "және оның нәтижелері туралы әрбір жарты жылдың қорытындысы бойынша Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасын хабардар етсін" деген сөздермен толықтырылсын.
б) үшінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"ЭПМ – Новосибирск электрод зауыты" акционерлік қоғамы, "ЭПМ – Новочеркасск электрод зауыты" акционерлік қоғамы, "Донкарб Графит" жауапкершілігі шектеулі қоғамы ұсынылған тәсілдемелерді сақтамаған жағдайда, соның ішінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің тұтынушысынан түскен ақпаратты ескере отырып, сондай-ақ осы Шешімнің 4-тармағында көзделген мониторингті ескере келіп, Хаттаманың 272-тармағына сәйкес қайталап тергеп-тексеру (қайта қарау) аяқталғанға дейін көрсетілген демпингке қарсы шараны қолданбауды көздей отырып, Хаттаманың 110-тармағына сәйкес осы Шешіммен белгіленген демпингке қарсы қайталап тергеп-тексеру (қайта қарау) жүргізу.".
3. 5-тармақта "1 қаңтар" деген сөздер "1 сәуір" деген сөздермен ауыстырылсын.

О внесении изменений в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 сентября 2021 г. № 129
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 7 декабря 2021 года № 173.
В соответствии с Решением Евразийского межправительственного совета от 19 ноября 2021 г. № 11 "Об изменении Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 сентября 2021 г. № 129" и на основании пункта 3 статьи 16 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 сентября 2021 г. № 129 "О применении антидемпинговой меры посредством введения антидемпинговой пошлины в отношении графитированных электродов, происходящих из Китайской Народной Республики и ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза" изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 7 декабря 2021 г. № 173
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 сентября 2021 г. № 129
1. Преамбулу после слов "2014 года)" дополнить словами "(далее – Протокол)".
2. В пункте 3:
а) в абзаце втором:
слова "Республику Казахстан" заменить словами "государства – члены Евразийского экономического союза";
после слов "(далее – рекомендованные подходы)" дополнить словами "и о его результатах информировать Коллегию Евразийской экономической комиссии по итогам каждого полугодия";
б) абзац третий изложить в следующей редакции:
"в случае несоблюдения акционерным обществом "ЭПМ – Новосибирский электродный завод", акционерным обществом "ЭПМ – Новочеркасский электродный завод", обществом с ограниченной ответственностью "Донкарб Графит" рекомендованных подходов, в том числе с учетом информации, поступившей от потребителя государства – члена Евразийского экономического союза, уполномоченного государственного органа государства – члена Евразийского экономического союза, а также с учетом предусмотренного пунктом 4 настоящего Решения мониторинга, провести повторное расследование (пересмотр) антидемпинговой меры, установленной настоящим Решением, в соответствии с пунктом 110 Протокола, предусмотрев неприменение указанной антидемпинговой меры до завершения повторного расследования (пересмотра) в соответствии с пунктом 272 Протокола.".
3. В пункте 5 слова "1 января" заменить словами "1 апреля".

4. Аталған Шешімге № 2 қосымшада:
а) атауындағы "Қазақстан Республикасы" деген сөздер "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер" деген сөздермен ауыстырылсын;
б) 1-тармақтағы "2021-2025 жылдар ішінде қолданылу кезеңімен" деген сөздер алып тасталсын;
в) 2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Қазақстандық тұтынушыларға тікелей жеткізуді жүзеге асыру кезінде, соның ішінде графиттелген электродтарға бағаның негізгі шикізатқа (мұнай коксына) және (немесе) графиттелген электродтарға баға белгіленімдерінің өзгеру динамикасына тәуелділігін көздейтін формулалық баға белгілеу механизмдерін қолдану арқылы диаметрі 520 мм аспайтын графиттелген электродтарға қатысты ашық, бәсекелі және негізделген баға белгілеу қағидаттарын сақтау.";
г) 3-тармақтағы "Қазақстан Республикасына" және "қазақстандық" деген сөздер алып тасталсын.
д) 4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Кез келген басқа жеткізілімдер алдында ұзақ мерзімдік шарттар бойынша диаметрі 520 мм аспайтын графиттелген электродтардың жеткізілімін басымдықты ету.".

4. В приложении № 2 к указанному Решению:
а) в наименовании слова "Республику Казахстан" заменить словами "государства – члены Евразийского экономического союза";
б) в пункте 1 слова "с периодом действия в течение 2021 – 2025 годов" исключить;
в) пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Соблюдение принципов прозрачного, конкурентного и обоснованного ценообразования в отношении графитированных электродов диаметром не более 520 мм при осуществлении поставок напрямую казахстанским потребителям, в том числе путем применения механизмов формульного ценообразования, предусматривающих зависимость цены на графитированные электроды от динамики изменения ценовых котировок на основное сырье (нефтяной кокс) и (или) графитированные электроды.";
г) в пункте 3 слова "в Республику Казахстан" и "казахстанским" исключить;
д) пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Приоритизация поставок графитированных электродов диаметром не более 520 мм по долгосрочным договорам с потребителями перед любыми другими поставками.".