Көліктік (тасымалдық), коммерциялық және (немесе) өзге де құжаттарды тауар декларациясы ретінде пайдалану тәртібі туралы нұсқаулықтың 32-тармағына өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 187 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 105-бабының 6-тармағына, 109-бабының 5-тармағына және 112-бабының 1-4 тармақтарына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 мамырдағы № 263 шешімімен бекітілген Көліктік (тасымалдық), коммерциялық және (немесе) өзге де құжаттарды тауар декларациясы ретінде пайдалану тәртібі туралы нұсқаулықтың 32-тармағына өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді және 2021 жылғы 1 қазаннан бастап туындайтын құқықтық қатныастарда қолданылады.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2021 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 187 шешіміне
ҚОСЫМША
Көліктік (тасымалдық), коммерциялық және (немесе) өзге де құжаттарды тауар декларациясы ретінде пайдалану тәртібі туралы нұсқаулықтың 32-тармағына енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. Төртінші абзац "егер осы тармақтың бесінші абзацында өзгеше көзделмесе" деген сөздермен толықтырылсын.
2. Мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Егер көліктік (тасымалдық), коммерциялық және (немесе) өзге де құжаттар тауар декларациясы ретінде пайдаланылған және кеден органы 2021 жылғы 1 қазанға дейін тіркеген ТД өзгерістер енгізілген жағдайда және кедендік баждың, салықтардың, арнаулы, демпингке қарсы, өтемақылық баждың төленгені туралы мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізілетін тауарларға қатысты "Алдыңғы сома" бағанында осындай тауарларға қатысты осындай сомаларды есептеп шығару жүргізілген кеден құжатында көрсетілген кедендік баждың, салықтардың, арнаулы, демпингке қарсы, өтемақылық баждың іс жүзінде төленгені көрсетіледі.".

О внесении изменений в пункт 32 Инструкции о порядке использования транспортных (перевозочных), коммерческих и (или) иных документов в качестве декларации на товары
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 декабря 2021 года № 187.
В соответствии с пунктом 6 статьи 105, пунктом 5 статьи 109 и пунктами 1 – 4 статьи 112 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в пункт 32 Инструкции о порядке использования транспортных (перевозочных), коммерческих и (или) иных документов в качестве декларации на товары, утвержденной Решением Комиссии Таможенного союза от 20 мая 2010 г. № 263, изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 октября 2021 г.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 28 декабря 2021 г. № 187
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в пункт 32 Инструкции о порядке использования транспортных (перевозочных), коммерческих и (или) иных документов в качестве декларации на товары
1. Абзац четвертый дополнить словами ", если иное не предусмотрено абзацем пятым настоящего пункта".
2. Дополнить абзацем следующего содержания:
"В случае если вносятся изменения в ДТ, в качестве которой использовались транспортные (перевозочные), коммерческие и (или) иные документы и которая зарегистрирована таможенным органом до 1 октября 2021 г., и в отношении товаров, в сведения о которых вносятся изменения (дополнения), уплачены таможенные пошлины, налоги, специальные, антидемпинговые, компенсационные пошлины, в колонке "Предыдущая сумма" проставляются фактически уплаченные в отношении таких товаров суммы таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, указанные в таможенном документе, в котором производилось исчисление таких сумм.".