Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 192 шешімі
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2012 жылғы 25 желтоқсандағы № 294 шешімімен бекітілген Кеден одағы шеңберінде оларға қатысты міндетті талаптар белгіленетін өнімдерді (тауарларды) Кеден одағының кедендік аумағына әкелу тәртібі туралы ереженің 2-тармағының "в" тармақшасын іске асыру мақсатында, Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі техникалық реттеу туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 9 қосымша) 8-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 8-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:

О внесении изменений в некоторые решения Коллегии Евразийской экономической комиссии
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 декабря 2021 года № 192.
В целях реализации подпункта "в" пункта 2 Положения о порядке ввоза на таможенную территорию Таможенного союза продукции (товаров), в отношении которой устанавливаются обязательные требования в рамках Таможенного союза, утвержденного Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25 декабря 2012 г. № 294, в соответствии с пунктом 8 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 8 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:

1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының шешімдеріне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді және 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап туындайтын құқықтық қатынастарда қолданылады.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2021 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 192 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының шешімдеріне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР

1. Внести в решения Коллегии Евразийской экономической комиссии изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2022 г.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 28 декабря 2021. № 192
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в решения Коллегии Евразийской экономической комиссии

1. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 14 шілдедегі "Оларға қатысты кедендік декларация беру Кеден одағының "Доңғалақты көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 018/2011) талаптарына сәйкестікті бағалау туралы құжат берумен сүйемелденетін өнімдер тізбесін бекіту туралы" № 77 шешімінде:
а) атауы және 1-тармақ "сәйкестікті бағалау туралы құжат" деген сөздерден кейін "(сәйкестікті бағалау туралы құжат туралы мәліметтер)" деген сөздермен толықтырылсын;

1. В Решении Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 июля 2015 г. № 77 "Об утверждении перечня продукции, в отношении которой подача таможенной декларации сопровождается представлением документа об оценке соответствия требованиям технического регламента Таможенного союза "О безопасности колесных транспортных средств" (ТР ТС 018/2011)":
а) наименование и пункт 1 после слов "документа об оценке соответствия" дополнить словами "(сведений о документе об оценке соответствия)";

б) аталған Шешіммен бекітілген оларға қатысты кедендік декларация беру Кеден одағының "Доңғалақты көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 018/2011) талаптарына сәйкестікті бағалау туралы құжат берумен сүйемелденетін өнімдер тізбесінде:
атауы "сәйкестікті бағалау туралы құжат" деген сөздерден кейін "(сәйкестікті бағалау туралы құжат туралы мәліметтер)" деген сөздермен толықтырылсын;

б) в перечне продукции, в отношении которой подача таможенной декларации сопровождается представлением документа об оценке соответствия требованиям технического регламента Таможенного союза "О безопасности колесных транспортных средств" (ТР ТС 018/2011), утвержденном указанным Решением:
наименование после слов "документа об оценке соответствия" дополнить словами "(сведений о документе об оценке соответствия)";

3-тармақ 2-графада мынадай редакцияда жазылсын:
"8701 21 101
8701 21 901
8701 22 101
8701 22 901
8701 23 101
8701 23 901
8701 24 101 0
8701 24 901
8701 29 101
8701 29 901
8704
(8704 10
8704 22 920 1
8704 22 980 1
8704 23 920 1
8704 23 920 2
8704 32 920 1
8704 32 980 1
8704 42 910 1
8704 42 990 1
8704 43 910 1
8704 43 910 2
8704 52 910 1
8704 52 990 1- ден басқа)
8705
8706 00";
7-тармақта 2-графада ЕАЭО СЭҚ ТН "8536 50 190 7" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "8536 50 190 6" кодымен ауыстырылсын;
8-тармақта 2-графада мынадай редакцияда жазылсын:
"7115
8421 32 000 0
8421 39 610 0
8421 39 800 6";
15-тармақта 2-графада ЕАЭО СЭҚ ТН "8421 39 200 9" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "8421 39 200 8" кодымен ауыстырылсын, ЕАЭО СЭҚ ТН "8479 89 970 8" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "8479 89 970 7" кодымен ауыстырылсын.
17-тармақта 2-графада ЕАЭО СЭҚ ТН "8479 89 970 8" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "8479 89 970 7" кодымен ауыстырылсын;
33-тармақта 2-графада ЕАЭО СЭҚ ТН "9401 90 800 9" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "9401 99 000 9" кодымен ауыстырылсын;
37-тармақта 2-графада ЕАЭО СЭҚ ТН ""8708 22 000" кодымен толықтырылсын;
39-тармақта 2-графада ЕАЭО СЭҚ ТН "8512 90 900 9" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "8512 90 900 8" кодымен толықтырылсын;
58-тармақта 2-графада ЕАЭО СЭҚ ТН "8541 50 000 0" ЕАЭО СЭҚ ТН "8541 51 000 0 8541 59 000 0" кодтарымен ауыстырылсын;
62 және 63-тармақтарда 2-графада ЕАЭО СЭҚ ТН "8421 99 000 8" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "8421 99 000 7" кодымен ауыстырылсын;
73-тармақта 2-графада ЕАЭО СЭҚ ТН "7318 15 900 9" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "7318 15 900 8" кодымен ауыстырылсын;
74-тармақта 2-графада ЕАЭО СЭҚ ТН "8537 10 990 0" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "8537 10 980 0" кодымен ауыстырылсын;
76-тармақта 2-графада ЕАЭО СЭҚ ТН "8501 32 000 9" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "8501 32 000 8 8501 72 000 0" кодтарымен ауыстырылсын, ЕАЭО СЭҚ ТН "8504 40 820 0" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "8504 40 830 0" кодымен ауыстырылсын;
78-тармақ 2-графада мынадай редакцияда жазылсын:
"8533 29 000 0
8536 10
8536 20 100 7
8536 20 900 7
8536 30 200 0
8536 30 400 0
8536 41
8536 50 040 0
8536 50 060 0
8536 50 070 0
8536 50 110 9
8536 50 150 9
8536 50 190 6
8536 61 100 0
8536 69 100 0
8536 69 300 0
8536 69 900 8

пункт 3 в графе 2 изложить в следующей редакции:
"8701 21 101
8701 21 901
8701 22 101
8701 22 901
8701 23 101
8701 23 901
8701 24 101 0
8701 24 901
8701 29 101
8701 29 901
8704
(кроме 8704 10
8704 22 920 1
8704 22 980 1
8704 23 920 1
8704 23 920 2
8704 32 920 1
8704 32 980 1
8704 42 910 1
8704 42 990 1
8704 43 910 1
8704 43 910 2
8704 52 910 1
8704 52 990 1)
8705
8706 00";
в пункте 7 в графе 2 код "8536 50 190 7" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодом "8536 50 190 6" ТН ВЭД ЕАЭС;
пункт 8 в графе 2 изложить в следующей редакции:
"7115
8421 32 000 0
8421 39 610 0
8421 39 800 6";
в пункте 15 в графе 2 код "8421 39 200 9" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодом "8421 39 200 8" ТН ВЭД ЕАЭС, код "8479 89 970 8" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодом "8479 89 970 7" ТН ВЭД ЕАЭС;
в пункте 17 в графе 2 код "8479 89 970 8" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодом "8479 89 970 7" ТН ВЭД ЕАЭС;
в пункте 33 в графе 2 код "9401 90 800 9" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодом "9401 99 000 9" ТН ВЭД ЕАЭС;
пункт 37 в графе 2 дополнить кодом "8708 22 000" ТН ВЭД ЕАЭС;
в пункте 39 в графе 2 код "8512 90 900 9" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодом "8512 90 900 8" ТН ВЭД ЕАЭС;
в пункте 58 в графе 2 код "8541 50 000 0" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодами "8541 51 000 0 8541 59 000 0" ТН ВЭД ЕАЭС;
в пунктах 62 и 63 в графе 2 код "8421 99 000 8" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодом "8421 99 000 7" ТН ВЭД ЕАЭС;
в пункте 73 в графе 2 код "7318 15 900 9" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодом "7318 15 900 8" ТН ВЭД ЕАЭС;
в пункте 74 в графе 2 код "8537 10 990 0" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодом "8537 10 980 0" ТН ВЭД ЕАЭС;
в пункте 76 в графе 2 код "8501 32 000 9" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодами "8501 32 000 8 8501 72 000 0" ТН ВЭД ЕАЭС, код "8504 40 820 0" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодом "8504 40 830 0" ТН ВЭД ЕАЭС;
пункт 78 в графе 2 изложить в следующей редакции:
"8533 29 000 0
8536 10
8536 20 100 7
8536 20 900 7
8536 30 200 0
8536 30 400 0
8536 41
8536 50 040 0
8536 50 060 0
8536 50 070 0
8536 50 110 9
8536 50 150 9
8536 50 190 6
8536 61 100 0
8536 69 100 0
8536 69 300 0
8536 69 900 8

2. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 12 сәуірдегі "Оларға қатысты кедендік декларация беру Кеден одағының "Ауыл шаруашылығы және орман шаруашылығы тракторларының және олардың тіркемелерінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 031/2012) талаптарына сәйкестікті бағалау туралы құжат берумен сүйемелденетін өнімдер тізбесін бекіту туралы" № 30 шешімінде:
а) атауы және 1-тармақ "сәйкестікті бағалау туралы құжат" деген сөздерден кейін "(сәйкестікті бағалау туралы құжат туралы мәліметтер)" деген сөздермен толықтырылсын;
б) көрсетілген Шешіммен бекітілген оларға қатысты кедендік декларация беру Кеден одағының "Ауыл шаруашылығы және орман шаруашылығы тракторларының және олардың тіркемелерінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 031/2012) талаптарына сәйкестікті бағалау туралы құжат берумен сүйемелденетін өнімдер тізбесінде:
атауы "сәйкестікті бағалау туралы құжат" деген сөздерден кейін "(сәйкестікті бағалау туралы құжат туралы мәліметтер)" деген сөздермен толықтырылсын;
2-тармақта:
5-тармақшада 2-графада ЕАЭО СЭҚ ТН "8708 22 000" кодымен толықтырылсын;
7-тармақшада 2-графада ЕАЭО СЭҚ ТН "8479 89 970 8" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "8479 89 970 7" кодымен ауыстырылсын;
3-графаның атауы "(сәйкестікті бағалау туралы құжат туралы мәліметтер)" деген сөздермен толықтырылсын.

2. В Решении Коллегии Евразийской экономической комиссии от 12 апреля 2016 г. № 30 "Об утверждении перечня продукции, в отношении которой подача таможенной декларации сопровождается представлением документа об оценке соответствия требованиям технического регламента Таможенного союза "О безопасности сельскохозяйственных и лесохозяйственных тракторов и прицепов к ним" (ТР ТС 031/2012)":
а) наименование и пункт 1 после слов "документа об оценке соответствия" дополнить словами "(сведений о документе об оценке соответствия)";
б) в перечне продукции, в отношении которой подача таможенной декларации сопровождается представлением документа об оценке соответствия требованиям технического регламента Таможенного союза "О безопасности сельскохозяйственных и лесохозяйственных тракторов и прицепов к ним" (ТР ТС 031/2012), утвержденном указанным Решением:
наименование после слов "документа об оценке соответствия" дополнить словами "(сведений о документе об оценке соответствия)";
в пункте 2:
подпункт 5 в графе 2 дополнить кодом "8708 22 000" ТН ВЭД ЕАЭС;
в подпункте 7 в графе 2 код "8479 89 970 8" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодом "8479 89 970 7" ТН ВЭД ЕАЭС;
наименование графы 3 дополнить словами "(сведения о документе об оценке соответствия)".