Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде тұқым және (немесе) отырғызылатын материал импортына сыни тәуелділігі бар ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің тізбесі туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2021 жылғы 5 қазандағы № 95 шешімі.
Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № 12 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық интеграцияны дамытудың 2025 жылға дейінгі стратегиялық бағыттарының 7.2.2-тармағын және Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2021 жылғы 5 сәуірдегі № 4 өкімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық интеграцияны дамытудың 2025 жылға дейінгі стратегиялық бағыттарын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру мақсатында Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесі шешті:
1.Қосымшаға сәйкес тізбе бойынша Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің тұқым және (немесе) отырғызылатын материал импортына сыни тәуелділігі бар деп айқындалсын.
2.Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің мүшелері:
Армения Республикасынан
М. Григорян
Беларусь Республикасынан
И. Петришенко
Қазақстан Республикасынан
Ә. Смайылов
Қырғыз Республикасынан
А.Жапаров
Ресей Федерациясынан
А. Оверчук
Еуразиялық экономикалық
комиссия Кеңесінің
2021 жылғы 5 қазандағы
№ 95 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде тұқым және (немесе) отырғызылатын материал импортына сыни тәуелділігі бар ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің ТІЗБЕСІ
1.Қант қызылшасы
2.Майлы дақылдар: күнбағыс, рапс, сафлор
3. Дәнді дақылдар: жүгері, қара бидай
4. Көкөніс және бақша дақылдары
5. Көпжылдық шөптер: жоңышқа, экпарцет
6. Жеміс және жидек дақылдары

О перечне сельскохозяйственных растений, в отношении которых в государствах – членах Евразийского экономического союза имеется критическая зависимость от импорта семян и (или) посадочного материала
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 5 октября 2021 года № 95
В целях реализации пункта 7.2.2 Стратегических направлений развития евразийской экономической интеграции до 2025 года, утвержденных Решением Высшего Евразийского экономического совета от 11 декабря 2020 г. № 12, и плана мероприятий по реализации Стратегических направлений развития евразийской экономической интеграции до 2025 года, утвержденного распоряжением Совета Евразийской экономической комиссии от 5 апреля 2021 г. № 4, Совет Евразийской экономической комиссии решил:
1. Определить, что в государствах – членах Евразийского экономического союза имеется критическая зависимость от импорта семян и (или) посадочного материала в отношении сельскохозяйственных растений по перечню согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Члены Совета Евразийской экономической комиссии:
От Республики
Армения
От Республики
Беларусь
От Республики
Казахстан
От Кыргызской
Республики
От Российской
Федерации
М. Григорян
И. Петришенко
А. Смаилов
А. Жапаров
А. Оверчук
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Совета
Евразийской экономической комиссии
от 5 октября 2021 г. № 95
ПЕРЕЧЕНЬ
сельскохозяйственных растений, в отношении которых в государствах – членах Евразийского экономического союза имеется критическая зависимость от импорта семян и (или) посадочного материала
1. Сахарная свекла
2. Масличные культуры: подсолнечник, рапс, сафлор
3. Зерновые культуры: кукуруза, озимая рожь
4. Овощные и бахчевые культуры
5. Многолетние травы: люцерна, эспарцет
6. Плодовые и ягодные культуры