Үшінші тараптардың Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерге және Еуразиялық экономикалық одаққа қатысты шектеу шараларының тізілімінің нысанын бекіту туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 15 ақпандағы № 26 шешімі
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2018 жылғы 14 қыркүйектегі № 76 шешімімен бекітілген Үшінші елдермен саудада шектеу шараларын жою мақсатында Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы өзара іс-қимыл тәртібінің 5-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған Үшінші тараптардың Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерге және Еуразиялық экономикалық одаққа қатысты шектеу шараларының тізілімінің нысаны бекітілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2022 жылғы 15 ақпандағы
№ 26 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Үшінші тараптардың Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерге және Еуразиялық экономикалық одаққа қатысты шектеу шараларының тізілімінің НЫСАНЫ
Үшінші тараптардың Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерге және Еуразиялық экономикалық одаққа қатысты шектеу шараларының тізілімі
Шараның Кодтық
белгіленімі
Үшінші тарап
Шараның сипаттамасы
Тауардың түрі
СЭҚ ТН коды
Шараның түрі
Шараның нысаны,
ақпарат көзі
Шараның қолданылу
мәртебесі
Шараның шектеу әсерін бағалау/ халықаралық міндеттемелерді бұзу белгілері
Бизнестің/ мүше мемлекеттің уәкілетті органының алаңдаушылығы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Ескертпелер:
1. 1-графада әріптік-цифрлық белгіленімнен тұратын шараның коды көрсетіледі.
2. 2-графада Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын мемлекет, халықаралық ұйымдар немесе халықаралық интеграциялық бірлестіктер көрсетіледі.
3. 3-графада үшінші тараптардың Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерге және Еуразиялық экономикалық одаққа қатысты шектеу шараларының сипаттамасы көрсетіледі.
4. 4-графада өзіне қатысты шара қолданылатын тауар түрі көрсетіледі.
5. 5-графада ЕАЭО СЭҚ ТН кодына толық сәйкес келетін кодты көрсету мүмкін болмаған кезде шектеу шарасын енгізген үшінші тараптың СЭҚ ТН коды көрсетіледі.
6. 6-графада тарифтік емес шараларды халықаралық сыныптау негізінде айқындалатын шараның түрі көрсетіледі.
7. 7-графада шара нысаны (нормативтік құқықтық акт (акт жобасы), қағида, рәсім, лауазымды тұлғалардың әрекеті (әрекетсіздігі) не өзге нысан)ғ сондай-ақ ақпарат көзіне сілтеме көрсетіледі.

Об утверждении формы реестра ограничительных мер третьих сторон в отношении государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийского экономического союза
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 15 февраля 2022 года № 26.
В соответствии c пунктом 5 Порядка взаимодействия между государствами – членами Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией в целях устранения ограничительных мер в торговле с третьими сторонами, утвержденного Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 14 сентября 2018 г. № 76, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемую форму реестра ограничительных мер третьих сторон в отношении государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийского экономического союза.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
УТВЕРЖДЕНА
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 15 февраля 2022 г. № 26
ФОРМА
реестра ограничительных мер третьих сторон в отношении государств – членов
Евразийского экономического союза и Евразийского экономического союза
Реестр ограничительных мер третьих сторон в отношении государств – членов
Евразийского экономического союза и Евразийского экономического союза
Кодовое обозначение меры
Третья сторона
Описание меры
Вид товара
Код ТН ВЭД
Вид меры
Форма меры, источник информации
Статус действия меры
Оценка ограничительного эффекта меры/ признаки нарушения международных обязательств третьей стороны
Обеспокоенность бизнеса/уполномоченного органа государства- члена
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Примечания:
1. В графе 1 указывается код меры, состоящий из буквенно-цифрового обозначения.
2. В графе 2 указывается государство, не являющееся членом Евразийского экономического союза, международные организации или международные интеграционные объединения.
3. В графе 3 указывается описание ограничительной меры третьей стороны в отношении государств членов Евразийского экономического союза и Евразийского экономического союза.
4. В графе 4 указывается вид товара, в отношении которого применяется мера.
5. В графе 5 при невозможности указать код, полностью соответствующий коду ТН ВЭД ЕАЭС, указывается код ТН ВЭД третьей стороны, которая ввела ограничительную меру.
6. В графе 6 указывается вид меры, определяемый на основе международной классификации нетарифных мер.
7. В графе 7 указывается форма меры (нормативный правовой акт (проект акта), правило, процедура, действие (бездействие) должностных лиц либо иная форма), а также ссылка на источник информации.

8. 8-графада мерзімін көрсете отырып (ақпарат бар болған кезде) үшінші тараптың шарасының қолданылу (қолданыстағы/қабылдау жоспарланған) мәртебесі көрсетіледі.
9. 9-графа Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер өздеріне қатысты шара қолданылатын тауарлардың сыртқы сауда статистикасы бойынша деректер бөлігінде - Еуразиялық экономикалық комиссияның иелігіндегі мәліметтердің негізінде, өзге ақпарат бөлігінде - Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер беретін мәліметтер негізінде толтырылады.
10. 10-графа Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер беретін мәліметтер негізінде толтырылады.

8. В графе 8 указывается статус действия меры третьей стороны (действует/планируется к принятию) с указанием срока (при наличии информации).
9. Графа 9 заполняется в части данных по статистике внешней торговли товарами государств – членов Евразийского экономического союза, в отношении которых применяется мера, – на основании сведений, имеющихся в распоряжении Евразийской экономической комиссии, в части иной информации – на основании сведений, представленных государствами – членами Евразийского экономического союза.
10. Графа 10 заполняется на основании сведений, представленных государствами – членами Евразийского экономического союза.