Тауарларға арналған декларацияны толтыру тәртібіне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 12 сәуірдегі № 58 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 105-бабының 5-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 мамырдағы № 257 шешімімен бекітілген Тауарларға арналған декларацияны толтыру тәртібіне мынадай өзгерістер енгізілсін:
а) 15-тармақтың 2-тармақшасының екінші абзацындағы (кестеден кейін) "тәртібін" деген сөз "тәртібі" деген сөзбен ауыстырылсын. Егер ұйым Одақтың халықаралық шарты не уәкілетті экономикалық оператордың мәртебесін өзара тану туралы мүше мемлекеттің халықаралық шарты (бұдан әрі-шетелдік УЭО) жасасылған Одаққа мүше мемлекет болып табылмайтын мемлекетте берілген уәкілетті экономикалық оператор мәртебесіне ие болса, онда ТД-да электрондық құжат түрінде ТД құрылымының тиісті деректемелерінде, ал қағаз тасығыштағы құжат түріндегі ТД – графаның жоғарғы оң жақ бұрышында "№" белгісінен кейін осы Тәртіптің 142-тармағына сәйкес көрсетілетін мәліметтерге қосымша шетелдік УЭО сәйкестендіру нөмірі (осындай нөмір туралы мәліметтер болған кезде) көрсетіледі";
б) 18-тармақтың 3-тармақшасының алтыншы абзацында (кестеден кейін) "тәртібін" деген сөз "тәртібі" деген сөзбен ауыстырылсын. Егер ұйым шетелдік УЭО мәртебесіне ие болса, онда ТД-да электрондық құжат түрінде ТД құрылымының тиісті деректемелерінде, ал ТД-да қағаз жеткізгіштегі құжат түрінде - графаның жоғарғы оң жақ бұрышында "№" белгісінен кейін осы Тәртіптің 142-тармағына сәйкес көрсетілетін мәліметтерге қосымша шетелдік УЭО сәйкестендіру нөмірі (осындай нөмір туралы мәліметтер болған кезде) көрсетіледі".
2. Осы Шешім 2022 жылғы 1 қазаннан бастап күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович

О внесении изменений в Порядок заполнения декларации на товары
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 12 апреля 2022 года № 58.
В соответствии с пунктом 5 статьи 105 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Порядок заполнения декларации на товары, утвержденный Решением Комиссии Таможенного союза от 20 мая 2010 г. № 257, следующие изменения:
а) в абзаце втором (после таблицы) подпункта 2 пункта 15 слово "Порядка)" заменить словами "Порядка). Если организация имеет статус уполномоченного экономического оператора, присвоенный в государстве, не являющемся государством – членом Союза, с которым заключен международный договор Союза либо международный договор государства-члена о взаимном признании статуса уполномоченного экономического оператора (далее – иностранный УЭО), то в ДТ в виде электронного документа в соответствующих реквизитах структуры ДТ, а в ДТ в виде документа на бумажном носителе – в правом верхнем углу графы после знака "№" в дополнение к сведениям, указываемым в соответствии с пунктом 142 настоящего Порядка, указывается идентификационный номер иностранного УЭО (при наличии сведений о таком номере)";
б) в абзаце шестом (после таблицы) подпункта 3 пункта 18 слово "Порядка)" заменить словами "Порядка). Если организация имеет статус иностранного УЭО, то в ДТ в виде электронного документа в соответствующих реквизитах структуры ДТ, а в ДТ в виде документа на бумажном носителе – в правом верхнем углу графы после знака "№" в дополнение к сведениям, указываемым в соответствии с пунктом 142 настоящего Порядка, указывается идентификационный номер иностранного УЭО (при наличии сведений о таком номере)".
2. Настоящее Решение вступает в силу с 1 октября 2022 г.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович