Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 236 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 14 маусымдағы № 93 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі техникалық реттеутуралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 9 қосымша) 4-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 5-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Ерікті негізде қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 021/2011) техникалық регламенті талаптарының сақталуы қамтамасыз етілетін халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі және зерттеулер (сынақтар) және өлшемдер қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 021/2011)талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі туралы" 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 236 шешіміне өзгерістер енгізілсін.

О внесении изменений в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 декабря 2019 г. № 236
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 июня 2022 года № 93.
В соответствии с пунктом 4 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 5 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 декабря 2019 г. № 236 "О перечне международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности пищевой продукции" (ТР ТС 021/2011), и перечне международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности пищевой продукции" (ТР ТС 021/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования" изменения согласно приложению.

2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 180 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2022 жылғы 14 маусымдағы
№ 93 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 236 шешіміне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. Көрсетілген Шешіммен бекітілген Ерікті негізде қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 021/2011) техникалық регламенті талаптарының сақталуы қамтамасыз етілетін халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесінде:

2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 180 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 14 июня 2022 г. № 93
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 декабря 2019 г. № 236
1. В перечне международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности пищевой продукции" (ТР ТС 021/2011), утвержденном указанным Решением:

а) мынадай мазмұндағы 51, 731, 751, 752, 861, 862, 871, 872, 881,901, 1391, 1701, 1871, 2101, 2181, 2551, 2741, 3191, 3201, 4901, 4902, 6061 – 60610-позициялармен толықтырылсын:
"
51
МЕМСТ ISO 6079-2019 "Ерітілетін шай. Техникалық шарттар"
731
МЕМСТ 7045-2017 "Нан пісіретін қарабидай ұны. Техникалық шарттар"
751
МЕМСТ 7169-2017 "Бидай кебектері. Техникалық шарттар"
752
МЕМСТ 7170-2017 "Қара бидай кебектері. Техникалық шарттар"
861
МЕМСТ 9511-80 "Қатпарлы нан-бөлке өнімдері. Техникалық шарттар"
862
МЕМСТ 9713-95 "Әуесқойлық нан-бөлке өнімдері. Техникалық шарттар"
871
МЕМСТ 9846-88 "Қытырлақ нандар. Техникалық шарттар"
872
МЕМСТ 11270-88 "Нан-бөлке өнімдері. Соломка. Жалпы техникалық шарттар"
881
МЕМСТ 12183-2018 "Нан пісіретін қара бидай-бидай және бидай-қара бидай ұны. Техникалық шарттар".
901
МЕМСТ 12584-67 "Ұзақ сақтауға арналған спиртпен консервіленген ойық батондар. Техникалық шарттар"
1391
МЕМСТ 24298-80 "Ұсақ нан-бөлке өнімдері. Жалпы техникалық шарттар"
1701
МЕМСТ 28881-90 "Нан таяқшалары. Жалпы техникалық шарттар"
1871
МЕМСТ 30561-2017 "Қызылша мелассы. Техникалық шарттар"
2101
МЕМСТ 31751-2012 "Қуырылған нан-бөлке өнімдері. Жалпы техникалық шарттар"
2181
МЕМСТ 31806-2012 "Мұздатылған және тоңазытылған нан-тоқаш жартылай фабрикаттары. Жалпы техникалық шарттар"
2551
МЕМСТ 32677-2014 "Нан-бөлке өнімдері. Терминдер мен айқындамалар"
2741
МЕМСТ 32908-2014 "Глютенсіз макарон өнімдері. Жалпы техникалық шарттар"
3191
МЕМСТ 34142-2017 "Тритикаль ұны. Техникалық шарттар"
3201
МЕМСТ 34149-2017 "Джин. Техникалық шарттар"
4901
СТ РК 3384-2019 Жүгері кебегі. Техникалық шарттар"
4902
СТ РК 3385-2019 "Жүгері тұқымы. Техникалық шарттар"
6061
МЕМСТ Р 57607-2017 "Бидай ұнынан жасалған нан-тоқаш өнімі. Орамадағы майқоспа нан. Техникалық шарттар"
6062
МЕМСТ Р 57609-2017 "Тоқаш қара бидай-бидай майы өнімі. "Қара бидай" шелпегі. Техникалық шарттар"
6063
МЕМСТ Р 57610-2017 "Бидай-қара бидай нан-тоқаш өнімі. "Карель" наны. Техникалық шарттар"
6064
МЕМСТ Р 57935-2017 "Бидай ұнынан пісірілген сары майлы тоқаш өнімі. "Жоғары калориялы тоқаш" Техникалық шарттар"
6065
МЕМСТ Р 57936-2017 "Бидай ұнынан пісірілген сары майлы тоқаш өнімі. "Ленинград" наны. Техникалық шарттар"
6066
МЕМСТ Р 57937-2017 "Бидай ұнынан пісірілген сары майлы тоқаш өнімі. Шайға арналған батонша. Техникалық шарттар"
6067
МЕМСТ Р 58161-2018 "Балалар тағамына арналған нан-бөлке өнімдері. Жалпы техникалық шарттар"
6068
МЕМСТ Р 58233-2018 "Бидай ұнынан пісірілген нан. Техникалық шарттар"
6069
МЕМСТ Р 58390-2019 "Тағамдық өскін соя. Жалпы техникалық шарттар"

а) дополнить позициями 51, 731, 751, 752, 861, 862, 871, 872, 881,901, 1391, 1701, 1871, 2101, 2181, 2551, 2741, 3191, 3201, 4901, 4902, 6061 – 60610 следующего содержания:
"
51
ГОСТ ISO 6079-2019 "Чай растворимый. Технические условия"
731
ГОСТ 7045-2017 "Мука ржаная хлебопекарная. Технические условия"
751
ГОСТ 7169-2017 "Отруби пшеничные. Технические условия"
752
ГОСТ 7170-2017 "Отруби ржаные. Технические условия"
861
ГОСТ 9511-80 "Изделия хлебобулочные слоеные. Технические условия"
862
ГОСТ 9713-95 "Изделия хлебобулочные любительские. Технические условия"
871
ГОСТ 9846-88 "Хлебцы хрустящие. Технические условия"
872
ГОСТ 11270-88 "Изделия хлебобулочные. Соломка. Общие технические условия"
881
ГОСТ 12183-2018 "Мука ржано-пшеничная и пшенично-ржаная обойная хлебопекарная. Технические условия".
901
ГОСТ 12584-67 "Батоны нарезные для длительного хранения, консервированные спиртом. Технические условия"
1391
ГОСТ 24298-80 "Изделия хлебобулочные мелкоштучные. Общие технические условия"
1701
ГОСТ 28881-90 "Палочки хлебные. Общие технические условия"
1871
ГОСТ 30561-2017 "Меласса свекловичная. Технические условия"
2101
ГОСТ 31751-2012 "Изделия хлебобулочные жареные. Общие технические условия"
2181
ГОСТ 31806-2012 "Полуфабрикаты хлебобулочные замороженные и охлажденные. Общие технические условия"
2551
ГОСТ 32677-2014 "Изделия хлебобулочные. Термины и определения"
2741
ГОСТ 32908-2014 "Изделия макаронные безглютеновые. Общие технические условия"
3191
ГОСТ 34142-2017 "Мука тритикалевая. Технические условия"
3201
ГОСТ 34149-2017 "Джин. Технические условия"
4901
СТ РК 3384-2019 "Отруби кукурузные. Технические условия"
4902
СТ РК 3385-2019 "Зародыш кукурузный. Технические условия"
6061
ГОСТ Р 57607-2017 "Изделие хлебобулочное из пшеничной муки. Хлеб сдобный в упаковке. Технические условия"
6062
ГОСТ Р 57609-2017 "Изделие булочное ржано-пшеничное сдобное. Лепешка "Ржаная". Технические условия"
6063
ГОСТ Р 57610-2017 "Изделие хлебобулочное пшенично-ржаное. Хлеб "Карельский". Технические условия"
6064
ГОСТ Р 57935-2017 "Изделие булочное из пшеничной муки сдобное. "Булочка повышенной калорийности" Технические условия"
6065
ГОСТ Р 57936-2017 "Изделие булочное из пшеничной муки сдобное. Хлебец "Ленинградский". Технические условия"
6066
ГОСТ Р 57937-2017 "Изделие булочное из пшеничной муки сдобное. Батончик к чаю. Технические условия"
6067
ГОСТ Р 58161-2018 "Изделия хлебобулочные для детского питания. Общие технические условия"
6068
ГОСТ Р 58233-2018 "Хлеб из пшеничной муки. Технические условия"
6069
ГОСТ Р 58390-2019 "Соя пророщенная пищевая. Общие технические условия"

60610
МЕМСТ Р 58425-2019 "Консервіленіп жанышталған дән. Техникалық шарттар"
";
б) 73, 98, 147, 209, 212, 218, 219, 496, 498, 500, 507, 513, 519, 521, 523, 525, 529, 541 және 548 мынадай редакцияда жазылсын:
"
73
МЕМСТ 7022-2019 "Мәни жармасы. Техникалық шарттар"
98
МЕМСТ 14032-2017 "Галеттер. Жалпы техникалық шарттар"
147
МЕМСТ 26884-2018 "Қант өнеркәсібінің өнімдері. Терминдер мен айқындамалар"
209
МЕМСТ 31743-2017 "Макарон өнімдері. Жалпы техникалық шарттар"
212
МЕМСТ 31763-2012 "Шарапты спирт. Техникалық шарттар"
218
МЕМСТ 31805-2018 "нан пісіретін бидай ұнынан пісірілген нан-бөлке өнімдері. Жалпы техникалық шарттар"
219
МЕМСТ 31807-2018 "Нан пісіретін қара бидайдан және қара бидай мен нан пісіретін бидай ұнының қоспасынан пісірілген нан-бөлке өнімдері. Жалпы техникалық шарттар"
496
КМС 1329:2018 "Жабайы өскен жас жемістер. Техникалық шарттар"
498
КМС 738:2018 "Торттар мен тәтті нандар. Жалпы техникалық шарттар"
500
КМС 845:2020 "Тез мұздатылған тұшпаралар. Техникалық шарттар"
507
КМС 946:2017 "Дәм қоспалары бар тез дайындалатын макарон өнімдері. Жалпы техникалық шарттар"
513
КМС 980:2021 "Максым" және "Жарма" ұлттық сусындары. Техникалық шарттар"
519
КМС 1027:2017 "Талқан. Жалпы техникалық шарттар"
521
КМС 1067:2020 "Бозо-Шоро" ұлтық сусындары. Техникалық шарттар"
523
КМС 1103:2017 "Аналық ара сүті бар табиғи бал" тамақ өнімі. Техникалық шарттар"
525

60610
ГОСТ Р 58425-2019 "Зерно плющеное консервированное. Технические условия"
";
б) позиции 73, 98, 147, 209, 212, 218, 219, 496, 498, 500, 507, 513, 519, 521, 523, 525, 529, 541 и 548 изложить в следующей редакции:
"
73
ГОСТ 7022-2019 "Крупа манная. Технические условия"
98
ГОСТ 14032-2017 "Галеты. Общие технические условия"
147
ГОСТ 26884-2018 "Продукты сахарной промышленности. Термины и определения"
209
ГОСТ 31743-2017 "Изделия макаронные. Общие технические условия"
212
ГОСТ 31763-2012 "Спирт винный. Технические условия"
218
ГОСТ 31805-2018 "Изделия хлебобулочные из пшеничной хлебопекарной муки. Общие технические условия"
219
ГОСТ 31807-2018 "Изделия хлебобулочные из ржаной хлебопекарной и смеси ржаной и пшеничной хлебопекарной муки. Общие технические условия"
496
КМС 1329:2018 "Фрукты дикорастущие свежие. Технические условия"
498
КМС 738:2018 "Торты и пирожные. Общие технические условия"
500
КМС 845:2020 "Вареники быстрозамороженные. Технические условия"
507
КМС 946:2017 "Изделия макаронные быстрого приготовления с вкусовыми добавками. Общие технические условия"
513
КМС 980:2021 "Напитки национальные "Максым" и "Жарма". Технические условия"
519
КМС 1027:2017 "Талкан. Общие технические условия"
521
КМС 1067:2020 "Напитки национальные "Бозо-Шоро". Технические условия"
523
КМС 1103:2017 "Продукт питания "Мед натуральный с пчелиным маточным молочком". Технические условия"
525

КМС 1161:2018 "Нан чипсилері. Жалпы техникалық шарттар"
529
КМС 1219:2020 "Фын-Тез" крахмалды дұңған кеспесі. Техникалық шарттар"
541
КМС 1273:2020 "Жупка" ұлттық тамақ өнімі. Техникалық шарттар"
548
КМС 1295:2020 "Гранола құрғақ таңғы асы. Жалпы техникалық шарттар"
";
в) 549 және 563-позициялар алып тасталсын;
г) "Ескертпе" бағанындағы 600-позиция мынадай мазмұндағы мәтінмен толықтырылсын:
"МЕМСТ 31807-2018 "Нан пісіретін қара бидайдан және қара бидай мен нан пісіретін бидай ұнының қоспасынан пісірілген нан-бөлке өнімдері. Жалпы техникалық шарттарға" өзгерістер енгізілгенге дейін қолданылады";
д) "Ескертпе" бағанындағы 601-позиция мынадай мазмұндағы мәтінмен толықтырылсын:
"МЕМСТ 31807-2018 "Нан пісіретін бидай ұнынан пісірілген нан-бөлке өнімдері. Жалпы техникалық шарттарға" өзгерістер енгізілгенге дейін қолданылады";

КМС 1161:2018 "Чипсы хлебные. Общие технические условия"
529
КМС 1219:2020 "Лапша из крахмала дунганская "Фын-Тез". Технические условия"
541
КМС 1273:2020 "Национальный пищевой продукт "Жупка". Технические условия"
548
КМС 1295:2020 "Завтраки сухие - гранола. Общие технические условия"
";
в) позиции 549 и 563 исключить;
г) позицию 600 в графе "Примечание" дополнить текстом следующего содержания:
"применяется до внесения изменений в ГОСТ 31807-2018 "Изделия хлебобулочные из ржаной хлебопекарной и смеси ржаной и пшеничной хлебопекарной муки. Общие технические условия";
д) позицию 601 в графе "Примечание" дополнить текстом следующего содержания:
"применяется до внесения изменений в ГОСТ 31805-2018 "Изделия хлебобулочные из пшеничной хлебопекарной муки. Общие технические условия".

2. Көрсетілген Шешіммен бекітілген Зерттеулер (сынақтар) және өлшемдер қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 021/2011)талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесінде:

2. В перечне международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности пищевой продукции" (ТР ТС 021/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования, утвержденном указанным Решением:

а) мынадай мазмұндағы 201, 671, 672, 931, 2241, 2311, 2331, 2361, 2811, 2851, 3901, 3981, 4061,4091, 4151, 4161, 4181, 4201, 4211, 4291, 4321, 4381, 4391, 4421, 4491, 4511, 4931, 5081, 5581 – 5587 және 6381-позициялармен толықтырылсын:
"
201
7-баптың "пробиотикалық микроорганизмдер" көрсеткіші
МЕМСТ 10444.11-2013 (ISO 15214:1998) "Тамақ өнімдері мен мал азығының микробиологиясы. Мезофильді сүт қышқылды микроорганизмдер санын анықтау және есептеу әдістері"

а) дополнить позициями 201, 671, 672, 931, 2241, 2311, 2331, 2361, 2811, 2851, 3901, 3981, 4061,4091, 4151, 4161, 4181, 4201, 4211, 4291, 4321, 4381, 4391, 4421, 4491, 4511, 4931, 5081, 5581 – 5587 и 6381 следующего содержания:
"
201
показатель "пробиотические микроорганизмы" статьи 7
ГОСТ 10444.11-2013 (ISO 15214:1998) "Микробиология пищевых продуктов и кормов для животных. Методы выявления и подсчета количества мезофильных молочнокислых микроорганизмов"

671
МР 2.3.1.0253-21 "Ресей Федерациясы халқының әртүрлі топтары үшін энергия мен қоректік заттарға физиологиялық қажеттіліктердің нормалары"
672
1-қосымша
МЕМСТ Р 57989-2017 "Мамандандырылған тамақ өнімдері. Полимеразды тізбекті реакция негізінде патогендік микроорганизмдерді анықтау әдістері"
931
2-қосымша
МЕМСТ 29184-91 "Тамақ өнімдері. Enterobacteriaceae тұқымдасының бактерияларын анықтау және айқындау әдістері
2241
2-қосымшаның 2-кестесінің "С. Botulinumт мезофильные клостридиялары" көрсеткіші
МЕМСТ 10444.7-86 "Тамақ өнімдері. Ботулиндік токсиндерді және Clostridium botulinum анықтау әдістері"
2311
МЕМСТ ISO 1839-2018 "Шай. Сынамаларды іріктеу"
2331
МЕМСТ ISO 7516-2019 "Ерітілетін шай. Талдау үшін сынамаларды іріктеу"
2361
МЕМСТ 5904-2019 "Кондитерлік өнімдер. Қабылдау ережелері және сынамаларды іріктеу әдістері"
2811
МЕМСТ 34480-2018 "Ет және ет өнімдері. Тандемді сұйық масс-спектрометрия әдісімен амфениколдар мен пенициллиндерді анықтау"
2851
СТ РК 3572-2020 "Ұн, жарма, нан, нан-тоқаш және ұн-жарма өнімдері. Сынаптың салмақтық үлесін өлшеудің вольтамперометрлік әдісі"
3901
МИ-1/2021 "Evidence Investigator RANDOX талдауышына арналған "Мусо" тест-жүйелерін қолдана отырып, иммуноферменттік талдау әдісімен жануарларға арналған жемшөп пен құрама жем шикізаты, дәнді, дәнді-бұршақты, майлы дақылдар және оларды қайта өңдеу өнімдерінің сынамаларындағы микотоксиндердің массалық үлесін өлшеу әдістемесі" (№ 241.0013/ra.RU.311866/2021. 05.04.2021 аттестаттау туралы куәлік). Жүкті және бала емізетін әйелдердің тамақтануына арналған өнімдердегі (3-қосымшаның 11-бөлімі) және балалар тағамы өнімдеріндегі микотоксиндерді (афлатоксин B1, дезоксиниваленол, зеараленон) айқындаудан басқа
3981
МИ 1060-2018 "Жануарлардан алынатын өнімдер. ВЮО Scientific Corporation (АҚШ)өндірген MaxSignal реагенттер жиынтығын пайдалана отырып, ИФТ әдісімен сүт және сүт өнімдеріндегі афлатоксин М1 құрамын өлшеу әдістемесі" (№ 2341/420-RA.RU.311703-2018. 20.04.2018 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмір ФР.1.31.2018.30616)
4061
МИ 1055-2018 "Астық және қайта өңдеу өнімдері. Жануарлардан алынатын өнімдер. MaxSignal Aflatoxin B1 Elisa Test Kit реагенттер жиынтығын пайдалана отырып, иммуноферменттік талдау әдісімен афлатоксин В1 құрамын өлшеу әдістемесі" (№ 2570/130-RA.RU.311703-2018. 07.12.2018 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмір ФР.1.31.2019.32685). Жүкті және бала емізетін әйелдердің тамақтануына арналған өнімдерде (3-қосымшаның 11-бөлімі) және астыққа және оны қайта өңдеу өнімдеріне арналған балалар тағамы өнімдерінде афлатоксинді В1 айқындаудан басқа

671
МР 2.3.1.0253-21 "Нормы физиологических потребностей в энергии и пищевых веществах для различных групп населения Российской Федерации"
672
приложение 1
ГОСТ Р 57989-2017 "Продукция пищевая специализированная. Методы выявления патогенных микроорганизмов на основе полимеразной цепной реакции"
931
приложение 2
ГОСТ 29184-91 "Продукты пищевые. Методы выявления и определения количества бактерий семейства Enterobacteriaceae"
2241
показатель "мезофильные клостридии
С. botulinum" таблицы 2 приложения 2
ГОСТ 10444.7-86 "Продукты пищевые. Методы выявления ботулинических токсинов и Clostridium botulinum"
2311
ГОСТ ISO 1839-2018 "Чай. Отбор проб"
2331
ГОСТ ISO 7516-2019 "Чай растворимый. Отбор проб для анализа"
2361
ГОСТ 5904-2019 "Изделия кондитерские. Правила приемки и методы отбора проб"
2811
ГОСТ 34480-2018 "Мясо и мясные продукты. Определение амфениколов и пенициллинов методом тандемной жидкостной масс-спектрометрии"
2851
СТ РК 3572-2020 "Мука, крупа, хлеб, хлебобулочные и мукомольно-крупяные изделия. Вольтамперометрический метод измерения массовой доли ртути"
3901
МИ-1/2021 "Методика измерений массовой доли микотоксинов в пробах кормов для животных и комбикормового сырья, зерновых, зернобобовых, масличных культур и продуктов их переработки методом иммуноферментного анализа
с применением тест-систем "Мусо" для анализатора Evidence Investigator RANDOX" (свидетельство об аттестации № 241.0013/RA.RU.311866/2021 от 05.04.2021). Кроме определения микотоксинов (афлатоксин B1, дезоксиниваленол, зеараленон) в продуктах для питания беременных и кормящих женщин (раздел 11 приложения 3) и продуктах детского питания
3981
МИ 1060-2018 "Продукция животного происхождения. Методика измерений содержания афлатоксина М1 в молоке и молочных продуктах методом ИФА с использованием наборов реагентов MaxSignal производства ВЮО Scientific Corporation (США)" (свидетельство об аттестации № 2341/420-RA.RU.311703-2018 от 20.04.2018, номер в реестре ФР.1.31.2018.30616)
4061
МИ 1055-2018 "Зерно и продукты переработки. Продукция животного происхождения. Методика измерений содержания афлатоксина В1 методом иммуноферментного анализа с использованием наборов реагентов MaxSignal Aflatoxin B1 ELISA Test Kit" (свидетельство об аттестации № 2570/130-RA.RU.311703-2018 от 07.12.2018,
номер в реестре ФР.1.31.2019.32685). Кроме определения афлатоксина В1 в продуктах для питания беременных и кормящих женщин (раздел 11 приложения 3) и продуктах детского питания для зерна и продуктов его переработки

4091
"ХЕМА" ЖШҚ өндіретін "АФЛАТОКСИН-ИФТ" реагенттер жиынтығының көмегімен иммуноферменттік талдау әдісімен дәнді дақылдар, Жемшөп және жаңғақтар сынамаларындағы афлатоксиннің В1 массалық үлесін өлшеу әдістемесі" (№ 241.0192/RA.RU.311866/2017. 03.07.2018 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмір К921В ФР.1.31.2018.29400). Жүкті және бала емізетін әйелдердің тамақтануына арналған өнімдерде (3-қосымшаның 11-бөлімі) және астыққа және оны қайта өңдеу өнімдеріне арналған балалар тағамы өнімдерінде афлатоксинді В1 айқындаудан басқа
4151
МИ 1035-2018 "Өсімдіктен алынатын өнімдер. Вюо Scientific Corporation (АҚШ)өндірген MaxSignal реагенттер жиынтығын пайдалана отырып, ИФТ әдісімен зеараленонның астықтағы, оны қайта өңдеу өнімдеріндегі, дәнді-бұршақты, Азықтағы құрамын өлшеу әдістемесі" (№ 2342/420-RA.RU.311703-2018. 20.04.2018 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмір ФР.1.31.2018.30617)
4161
"ХЕМА" ЖШҚ өндіретін "ЗЕАРАЛЕНОН-ИФТ" реагенттер жиынтығының көмегімен иммуноферменттік талдау әдісімен дәнді дақылдар, Жемшөп және жаңғақтар сынамаларындағы зеараленонның салмақтық үлесін өлшеу әдістемесі" (№ 241.0195/RA.RU.311866/2017. 03.07.2017 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмір К923 ФР.1.31.2018.29428). Балалар тағамы өнімдеріндегі зеараленонды анықтаудан басқа
4181
МЕМСТ 34618-2019 "Астық негізіндегі мамандандырылған тамақ өнімдері. Колонкаларда иммуноаффинді тазартумен ВЭЖХ-МС әдісімен Т-2 және НТ-2 уыттарын анықтау"
4201
МИ 1037-2018 "Астық және қайта өңдеу өнімдері, жануарлардан алынатын өнімдер. MaxSignal Т-2 Toxin (CAP) Elisa Test Kit реагенттер жиынтығын пайдалана отырып, иммуноферменттік талдау әдісімен Т-2 токсинінің құрамын өлшеу әдістемесі" (№ 2569/130-RA.RU.311703-2018. 07.12.2018 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмір ФР.1.31.2019.32684)
4211
"ХЕМА" ЖШҚ өндіретін "Т-2 ТОКСИН-ИФТ" реагенттер жиынтығының көмегімен иммуноферменттік талдау әдісімен дәнді дақылдар мен жемшөп сынамаларындағы Т-2 токсиннің салмақтық үлесін өлшеу әдістемесі (№ 241.0194/RA.RU.311866/2017. 03.07.2017 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмір К922 ФР.1.31.2018.29427)
4291
МИ 1036-2018 "Өсімдіктен алынатын өнімдер. Астық және оны қайта өңдеу өнімдері. Дәнді-бұршақты. Азық. MaxSignal ochratoxin a ELISA Test Kit реагенттер жиынтығын пайдалана отырып, иммуноферменттік талдау әдісімен А охратоксинінің құрамын өлшеу әдістемесі" (№ 2431/420-RA.RU.311703-2018. 24.09.2018 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмір ФР.1.31.2018.31351)
4321

4091
"Методика измерений массовой доли афлатоксина В1 в пробах зерновых культур, кормов и орехов методом иммуноферментного анализа с помощью набора реагентов "АФЛАТОКСИН-ИФА" производства ООО "ХЕМА"
(свидетельство об аттестации № 241.0192/RA.RU.311866/2017 от 03.07.2018, номер в реестре К921В ФР.1.31.2018.29400).
Кроме определения афлатоксина В1 в продуктах для питания беременных и кормящих женщин (раздел 11 приложения 3) и продуктах детского питания для зерна и продуктов его переработки
4151
МИ 1035-2018 "Продукция растительного происхождения. Методика измерений содержания зеараленона в зерне, продуктах его переработки, зернобобовых, кормах методом ИФА с использованием набора реагентов MaxSignal производства ВЮО Scientific Corporation (США)" (свидетельство об аттестации № 2342/420-RA.RU.311703-2018 от 20.04.2018,
номер в реестре ФР.1.31.2018.30617)
4161
"Методика измерений массовой доли зеараленона в пробах зерновых культур, кормов и орехов методом иммуноферментного анализа с помощью набора реагентов "ЗЕАРАЛЕНОН-ИФА" производства ООО "ХЕМА"
(свидетельство об аттестации № 241.0195/RA.RU.311866/2017 от 03.07.2017, номер в реестре К923 ФР.1.31.2018.29428).
Кроме определения зеараленона в продуктах детского питания
4181
ГОСТ 34618-2019 "Продукция пищевая специализированная на зерновой основе. Определение токсинов Т-2 и НТ-2 методом ВЭЖХ-МС с иммуноаффинной очисткой на колонках"
4201
МИ 1037-2018 "Зерно и продукты переработки, продукция животного происхождения. Методика измерений содержания Т-2 токсина методом иммуноферментного анализа с использованием наборов реагентов MaxSignal Т-2 Toxin (CAP) ELISA Test Kit" (свидетельство об аттестации № 2569/130-RA.RU.311703-2018 от 07.12.2018, номер в реестре ФР.1.31.2019.32684)
4211
"Методика измерений массовой доли Т-2 токсина в пробах зерновых культур и кормов методом иммуноферментного анализа с помощью набора реагентов "Т-2 ТОКСИН-ИФА" производства
ООО "ХЕМА"
(свидетельство об аттестации № 241.0194/RA.RU.311866/2017 от 03.07.2017, номер в реестре К922 ФР.1.31.2018.29427)
4291
МИ 1036-2018 "Продукция растительного происхождения. Зерно и продукты его переработки. Зернобобовые. Корма. Методика измерений содержания охратоксина А методом иммуноферментного анализа с использованием наборов реагентов MaxSignal Ochratoxin A ELISA Test Kit" (свидетельство об аттестации № 2431/420-RA.RU.311703-2018 от 24.09.2018, номер в реестре ФР.1.31.2018.31351)
4321
"Методика измерений массовой доли охратоксина А в пробах зерновых культур и кормов методом иммуноферментного анализа с помощью набора реагентов "ОХРАТОКСИН-ИФА" производства ООО "ХЕМА"

"ХЕМА" ЖШҚ өндірген "ОХРАТОКСИН-ИФТ" реагенттер жиынтығының көмегімен иммуноферменттік талдау әдісімен дәнді дақылдар мен жемшөп сынамаларындағы а охратоксинінің массалық үлесін өлшеу әдістемесі" (№ 241.0193/RA.RU.311866/2017. 03.07.2017 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмір К924 ФР.1.31.2018.29397)
4381
МВИ.МН 5617-2016 "Дәндегі, оны қайта өңдеу өнімдеріндегі, дәнді-бұршақты өнімдердегі дезоксиниваленолдың құрамын өлшеуді орындау әдістемесі. АҚШ-тың Scientific Corporation ЮО - да өндірілген MaxSignal реагенттер жиынтығын пайдалана отырып, ИФТ әдісімен алынған азықтар" (№ 961/2016. 28.06.2016 аттестаттау туралы куәлік). Балалар тағамы өнімдеріндегі дезоксиниваленолды айқындаудан басқа
4391
МИ 1064-2018 "Өсімдіктен алынатын өнімдер. Дәнді дезоксиниваленолдың, оны қайта өңдеу өнімдерінің, дәнді-бұршақты, азықтардың құрамын ИФТ әдісімен, ВЮО Scientific Coprotation (АҚШ) өндірген MaxSignal реагенттер жиынтығын пайдалана отырып өлшеу әдістемесі" (№ 2343/420-RA.RU.311703-2018. 20.04.2018, тізілімдегі нөмір ФР.1.31.2018.30618 аттестаттау туралы куәлік). Балалар тағамы өнімдеріндегі дезоксиниваленолды айқындаудан басқа
4421
"ХЕМА" ЖШҚ шығарған" ДЕЗОКСИНИВАЛЕНОЛ-ИФТ "реагенттер жиынтығының көмегімен иммуноферменттік талдау әдісімен дәнді дақылдар, Жемшөп және жаңғақтар сынамаларындағы дезоксиниваленолдың салмақтық үлесін өлшеу әдістемесі (№ 241.0196/RA.RU.311866/2017. 03.07.2017 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмір К925 ФР.1.31.2018.29430). Балалар тағамы өнімдеріндегі дезоксиниваленолды айқындаудан басқа
4491
МЕМСТ 34140-2017 "Тамақ өнімдері, азық, азық-түлік шикізаты. Масс-спектрометриялық детекциямен жоғары тиімді сұйық хроматография көмегімен микотоксиндерді анықтау әдісі"
4511
"ХЕМА" ЖШҚ өндіретін "ФУМОНИЗИН-ИФТ" реагенттер жиынтығының көмегімен иммуноферменттік талдау әдісімен дәнді дақылдар мен жемшөп сынамаларындағы В1 және В2 фумонизиндерінің салмақтық үлесін өлшеу әдістемесі (№ 241.0199/RA.RU.311866/2017. 03.07.2017 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмір К927 ФР.1.31.2018.29394)
4931
МЕМСТ 34165-2017 "Дәнді, дәнді-бұршақты және оларды қайта өңдеу өнімдері. Жәндіктер зиянкестерімен ластануды анықтау әдістері"
5081
5.8.7-тармақ МЕМСТ 32035-2013 "Арақтар мен арнайы арақтар. Қабылдау ережелері және талдау әдістері"
5581
"ХЕМА" ЖШҚ шығарған "бацитрацин-ИФТ" реагенттер жиынтығының көмегімен иммуноферменттік талдау әдісімен ет, балық, құс еті, теңіз өнімдері және ет негізіндегі балалар тағамы сынамаларындағы бацитрациннің салмақтық үлесін өлшеу әдістемесі" (№ 241.0257/RA.RU.311866/2019. 16.12.2019 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмір К913 ФР.1.31.2020.36372)

(свидетельство об аттестации № 241.0193/RA.RU.311866/2017 от 03.07.2017, номер в реестре К924 ФР.1.31.2018.29397)
4381
МВИ.МН 5617-2016 "Методика выполнения измерений содержания дезоксиниваленола в зерне, продуктах его переработки, зернобобовых. Кормах методом ИФА с использованием набора реагентов MaxSignal производства ВЮО Scientific Corporation США" (свидетельство об аттестации № 961/2016 от 28.06.2016).
Кроме определения дезоксиниваленола в продуктах детского питания
4391
МИ 1064-2018 "Продукция растительного происхождения. Методика измерений содержания дезоксиниваленола в зерне, продуктах его переработки, зернобобовых, кормах методом ИФА с использованием набора реагентов MaxSignal производства ВЮО Scientific Coprotation (США)" (свидетельство об аттестации № 2343/420-RA.RU.311703-2018 от 20.04.2018, номер в реестре ФР.1.31.2018.30618).
Кроме определения дезоксиниваленола в продуктах детского питания
4421
"Методика измерений массовой доли дезоксиниваленола в пробах зерновых культур, кормов и орехов методом иммуноферментного анализа с помощью набора реагентов "ДЕЗОКСИНИВАЛЕНОЛ-ИФА" производства ООО "ХЕМА"
(свидетельство об аттестации № 241.0196/RA.RU.311866/2017 от 03.07.2017, номер в реестре К925 ФР.1.31.2018.29430).
Кроме определения дезоксиниваленола в продуктах детского питания
4491
ГОСТ 34140-2017 "Продукты пищевые, корма, продовольственное сырье. Метод определения микотоксинов с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии с масс- спектрометрическим детектированием"
4511
"Методика измерений массовой доли фумонизинов В1 и В2 в пробах зерновых культур и кормов методом иммуноферментного анализа с помощью набора реагентов "ФУМОНИЗИН-ИФА" производства ООО "ХЕМА"
(свидетельство об аттестации № 241.0199/RA.RU.311866/2017 от 03.07.2017, номер в реестре
К927 ФР.1.31.2018.29394)
4931
ГОСТ 34165-2017 "Зерновые, зернобобовые и продукты их переработки. Методы определения загрязненности насекомыми-вредителями"
5081
пункт 5.8.7 ГОСТ 32035-2013 "Водки и водки особые. Правила приемки и методы анализа"
5581
"Методика измерений массовой доли бацитрацина в пробах мяса, рыбы, мяса птицы, морепродуктов и детского питания на мясной основе методом иммуноферментного анализа с помощью набора реагентов "БАЦИТРАЦИН-ИФА" производства ООО "ХЕМА"
(свидетельство об аттестации № 241.0257/RA.RU.311866/2019 от 16.12.2019, номер в реестре К913 ФР.1.31.2020.36372)

5582
МИ В003-2020 "Жануарлардан алынатын өнімдер. Жем. Реагенттер жиынтығын пайдалана отырып, иммуноферменттік талдау әдісімен бацитрацин құрамын өлшеу әдістемесі "ИФА-антибиотик бацитрацин" (№ 7640/03-RA.RU.311703-2020. 16.10.2020 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмір К913, тізілімдегі нөмір ФР.1.31.2020.38381)
5583
МУК 4.1.3535-18 I.1.A бөлігінде "Жануарлардан алынатын тамақ өнімдеріндегі хлорамфениколдың (левомицетиннің) қалдық мөлшерін сандық анықтау әдістемесі" (№ РОСС RU.0001.310430/0042.24.04.18 24.04.2018 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмір ФР.1.31.2019.33098)
5584
МУК 4.1.3535-18 II.1.A бөлігінде "Жануарлардан алынатын тамақ өнімдеріндегі тетрациклин тобының қалдық мөлшерін сандық анықтау әдістемесі" (№ РОСС RU.0001.310430/0040.24.04.18. 24.04.2018 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмір ФР.1.31.2019.330960)
5585
МУК 4.1.3535-18 III.1.A бөлігінде "Жануарлардан алынатын тамақ өнімдеріндегі бацитрациннің қалдық мөлшерін сандық анықтау әдістемесі" (аттестаттау туралы куәлік № РОСС RU.0001.310430/0041.24.04.18. 24.04.2018, тізілімдегі нөмір ФР.1.31.2019.32667)
5586
МУК 4.1.3682-20 "Бәсекелес иммуноферменттік талдау әдісімен жануарлардан алынатын тамақ өнімдеріндегі аминогликозидтердің (стрептомицин және дигидрострептомицин) қалдық мөлшерін сандық анықтау" (№ 0134/РОСС RU.0001.310430/2021. 05.02.2021 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмір ФР.1.31.2021.40253)
5587
МУК 4.1.3683-20 "Бәсекелес иммуноферменттік талдау әдісімен жануарлардан алынатын тамақ өнімдеріндегі пенициллиндердің қалдық мөлшерін сандық анықтау" (№ 0102/РОСС RU.0001.310430/2021. 05.02.2021 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмір ФР.1.31.2021.39622)
6381
МУК 4.1.3606-20 "Тамақ өнімдеріндегі натрийді, калийді, кальций мен магнийді атомдық-абсорбциялық спектрометрия әдісімен анықтау" (№ 0121/РОСС RU.0001.310430/2020. 15.12.2020 аттестаттау туралы куәлік)
";
б) 465, 544, 548, 549 және 555-позициялар мынадай редакцияда жазылсын:
"
465
МЕМСТ 34050-2017 "Су, топырақ, жемшөп, өсімдіктер мен жануарлардан алынатын тамақ өнімдері. 2,4-Д (2,4-дихлорфенокси сірке қышқылы) хроматографиялық әдістермен анықтау"
544
МВИ.МН 3830-2015 "MaxSignal және ИФТ-антибиотик-тетрациклин реагенттерінің жиынтығын пайдалана отырып, ИФТ әдісімен жануарлардан алынатын өнімдердегі тетрациклиндер тобы антибиотиктерінің құрамын өлшеуді орындау әдістемесі" (№ 1302/2021. 19.05.2021 аттестаттау туралы куәлік)
548

5582
МИ В003-2020 "Продукция животного происхождения. Корма. Методика измерений содержания бацитрацина методом иммуноферментного анализа с использованием набора реагентов "ИФА-антибиотик бацитрацин" (свидетельство об аттестации № 7640/03-RA.RU.311703-2020 от 16.10.2020, номер в реестре ФР.1.31.2020.38381)
5583
МУК 4.1.3535-18 в части I.1.A "Методика количественного определения остаточных количеств хлорамфеникола (левомицетина) в пищевой продукции животного происхождения" (свидетельство об аттестации № РОСС RU.0001.310430/0042.24.04.18 от 24.04.2018, номер в реестре ФР.1.31.2019.33098)
5584
МУК 4.1.3535-18 в части II.1.A "Методика количественного определения остаточных количеств тетрациклиновой группы в пищевой продукции животного происхождения" (свидетельство об аттестации № РОСС RU.0001.310430/0040.24.04.18 от 24.04.2018, номер в реестре
ФР.1.31.2019.330960)
5585
МУК 4.1.3535-18 в части III.1.A "Методика количественного определения остаточных количеств бацитрацина в пищевой продукции животного происхождения" (свидетельство об аттестации № РОСС RU.0001.310430/0041.24.04.18 от 24.04.2018, номер в реестре ФР.1.31.2019.32667)
5586
МУК 4.1.3682-20 "Количественное определение остаточных количеств аминогликозидов (стрептомицина и дигидрострептомицина) в пищевой продукции животного происхождения методом конкурентного иммуноферментного анализа" (свидетельство об аттестации № 0134/РОСС RU.0001.310430/2021 от 05.02.2021, номер в реестре ФР.1.31.2021.40253)
5587
МУК 4.1.3683-20 "Количественное определение остаточных количеств пенициллинов в пищевой продукции животного происхождения методом конкурентного иммуноферментного анализа" (свидетельство об аттестации № 0102/РОСС RU.0001.310430/2021 от 05.02.2021, номер в реестре ФР.1.31.2021.39622)
6381
МУК 4.1.3606-20 "Определение натрия, калия, кальция и магния в пищевых продуктах методом атомно-абсорбционной спектрометрии" (свидетельство об аттестации № 0121/РОСС RU.0001.310430/2020 от 15.12.2020)
";
б) позиции 465, 544, 548, 549 и 555 изложить в следующей редакции:
"
465
ГОСТ 34050-2017 "Вода, почва, фураж, продукты питания растительного и животного происхождения. Определение 2,4-Д (2,4-дихлорфеноксиуксусной кислоты) хроматографическими методами"
544
МВИ.МН 3830-2015 "Методика выполнения измерений содержания антибиотиков группы тетрациклинов в продукции животного происхождения методом ИФА с использованием наборов реагентов MaxSignal и ИФА-антибиотик-тетрациклин" (свидетельство об аттестации № 1302/2021 от 19.05.2021)
548

МВИ.МН 4652-2013 "Бацитрациннің жануарлардан алынатын өнімдердегі массалық үлесі. Bacitracin ELISA және ПРОДОСКРИН ® ИФА-Бацитрацин өндірісінің тест-жүйелерін пайдалана отырып, иммуноферменттік талдау әдісімен өлшеулерді орындау әдістемесі" (№ 1190/2019. 20.11.2019 аттестаттау туралы куәлік)
549
МВИ.МН 4678-2018 "MaxSignal ® Chloramphenicol (CAP) Elisa Test Kit реагенттерінің жиынтығын және ИФТ-антибиотик-хлорамфениколды пайдалана отырып, иммуноферменттік талдау әдісімен жануарлардан алынатын өнімдердегі хлорамфениколдың (левомицетиннің) құрамын өлшеуді орындау әдістемесі" (№ 1119/2018. 03.08.2018 аттестаттау туралы куәлік)

МВИ.МН 4652-2013 "Массовая доля бацитрацина в продукции животного происхождения. Методика выполнения измерений методом иммуноферментного анализа с использованием тест-систем производства BACITRACIN ELISA и ПРОДОСКРИН® ИФА-Бацитрацин" (свидетельство об аттестации № 1190/2019 от 20.11.2019)
549
МВИ.МН 4678-2018 "Методика выполнения измерений содержания хлорамфеникола (левомицетина) в продукции животного происхождения методом иммуноферментного анализа с использованием наборов реагентов MaxSignal® Chloramphenicol (CAP) ELISA Test Kit и ИФА-антибиотик- хлорамфеникол" (свидетельство об аттестации № 1119/2018 от 03.08.2018)

555
МВИ.МН 4894-2018 "MaxSignal Streptomycin ELISA Test Kit реагенттерінің жиынтығын және ИФТ антибиотик-стрептомицинін пайдалана отырып, ИФТ әдісімен жануарлардан алынатын өнімдердегі стрептомициннің массалық үлесін өлшеуді орындау әдістемесі" (№ 1145/2018. 28.11.2018 аттестаттау туралы куәлік)
";
в) 1, 2, 5, 62, 63, 127, 176, 242, 286, 287, 296, 331, 454, 455 және 520 позициялар алып тасталсын.

555
МВИ.МН 4894-2018 "Методика выполнения измерений массовой доли стрептомицина в продукции животного происхождения методом ИФА с использованием набора реагентов MaxSignal Streptomycin ELISA Test Kit и ИФА антибиотик-стрептомицин" (свидетельство об аттестации № 1145/2018 от 28.11.2018)
";
в) позиции 1, 2, 5, 62, 63, 127, 176, 242, 286, 287, 296, 331, 454, 455 и 520 исключить.