Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 11 мамырдағы № 51 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 24 маусымдағы № 94 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 22-бабы 1-тармағының бірінші абзацына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасына сәйкес киімге арналған тұрмыстық бумен жібіткішті сыныптау туралы" 2017 жылғы 11 мамырдағы № 51 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
а) 1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Ауыспалы ток кернеуі 220 – 240 В электр құралы болып табылатын, булау режимдерін ауыстырып қосуды басқару блогымен, тік типтегі телескоптық тірегімен, саптамалары бар бу шығаратын шлангпен, қатпарларды, мыжықтарды, бүкпелерді, ластануларды кетіру, иістерді жою мақсатында киім мен тоқыма бұйымдарын бумен өңдеуге арналған резервуармен жабдықталған, суға арналған резервуардың көлеміне есептелген (сумен жабдықтау жүйесіне қосылу мүмкіндігінсіз) бу шығару бойынша жұмыс ұзақтығымен су резервуарында оны қайнау температурасына дейін қыздырған кезде пайда болатын қысым есебінен бу жіберетін түтікпен жабдықталған, киім мен тоқыма бұйымдарына арналған тұрмыстық еден булағыш 1 Сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасын түсіндірудің негізгі қағидасына сәйкес Еуразиялық экономикалық одақтың Сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасының 8516 тауар позициясында сыныпталады.";
б) мынадай мазмұндағы 11-тармақпен толықтырылсын:
"11. Ауыспалы ток кернеуі 220 – 240 В электр құралы болып табылатын, жапсарлас электр қыздырғыш элементі бар, булау режимдерін ауыстырып қосуды басқару блогымен, суға арналған резервуармен, қатпарларды, мыжықтарды, бүкпелерді, ластануларды кетіру, иістерді жою мақсатында су ыдысының көлеміне есептелген бу өндіру бойынша жұмыс ұзақтығымен, киім мен тоқыма бұйымдарын суға арналған резервуарда қайнау температурасына дейін қызған кезде пайда болатын қысым есебінен түсетін бумен өңдеуге арналған, щетка-саптамамен (немесе онсыз) жарақталған электр аспабы болып табылатын киім мен тоқыма бұйымдарына арналған тұрмыстық қолмен булағыш 1 Сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасын түсіндірудің негізгі ережесіне сәйкес Еуразиялық экономикалық одақтың Сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасының 8516 тауар позициясында сыныпталады.";
в) көрсетілген Шешімге қосымша алып тасталсын.

О внесении изменений в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 11 мая 2017 г. № 51
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 июня 2022 года № 94.
В соответствии с абзацем первым пункта 1 статьи 22 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 11 мая 2017 г. № 51 "О классификации бытового отпаривателя для одежды в соответствии с единой Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза" следующие изменения:
а) пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Бытовой напольный отпариватель для одежды и текстильных изделий, представляющий собой электрический прибор с напряжением питания переменного тока 220 – 240 В со встроенным электронагревательным элементом, оснащенный блоком управления переключением режимов отпаривания, телескопической стойкой вертикального типа, пароподающим шлангом с насадками, резервуаром для воды, предназначенный для обработки одежды и текстильных изделий паром, поступающим по пароподающему шлангу за счет создаваемого давления в резервуаре для воды при ее нагревании до температуры кипения, с целью удаления складок, заминов, заломов, загрязнений, устранения запахов, с продолжительностью работы по выработке пара, рассчитанной на объем резервуара для воды (без возможности подключения к системе водоснабжения), в соответствии с Основным правилом интерпретации Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности 1 классифицируется в товарной позиции 8516 единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза.";
б) дополнить пунктом 11 следующего содержания:
"11. Бытовой ручной отпариватель для одежды и текстильных изделий, представляющий собой электрический прибор с напряжением питания переменного тока 220 – 240 В со встроенным электронагревательным элементом, оснащенный блоком управления переключением режимов отпаривания, резервуаром для воды, щеткой-насадкой (или без нее), предназначенный для обработки одежды и текстильных изделий паром, поступающим за счет создаваемого давления в резервуаре для воды при ее нагревании до температуры кипения, с целью удаления складок, заминов, заломов, загрязнений, устранения запахов, с продолжительностью работы по выработке пара, рассчитанной на объем резервуара для воды, в соответствии с Основным правилом интерпретации Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности 1 классифицируется в товарной позиции 8516 единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза.";
в) приложение к указанному Решению исключить.

2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович

2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович