Сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын және "Табиғи теріден жасалған киім заттары, киімнің керек-жарақтары және өзге де бұйымдар" тауар позициясында сыныпталатын тауарлардан ерекшеленетін тауарлар туралы мәліметтермен алмасуға қатысты бөлігінде "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында өндірілген немесе оған әкелінген, сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын тауарлар, оның ішінде олардың Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағындағы трансшекаралық айналымы кезінде осындай тауарлар туралы мәліметтермен алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 13 шілдедегі № 100 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 30-тармағына сәйкес және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімін басшылыққа ала отырып, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған:
Сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын және "Табиғи теріден жасалған киім заттары, киімнің керек-жарақтары және өзге де бұйымдар" тауар позициясында сыныпталатын тауарлардан ерекшеленетін тауарлар туралы мәліметтермен алмасуға қатысты бөлігінде "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында өндірілген немесе оған әкелінген, сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын тауарлар, оның ішінде олардың Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағындағы трансшекаралық айналымы кезінде осындай тауарлар туралы мәліметтермен алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары;
Сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын және "Табиғи теріден жасалған киім заттары, киімнің керек-жарақтары және өзге де бұйымдар" тауар позициясында сыныпталатын тауарлардан ерекшеленетін тауарлар туралы мәліметтермен алмасуға қатысты бөлігінде "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында өндірілген немесе оған әкелінген, сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын тауарлар, оның ішінде олардың Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағындағы трансшекаралық айналымы кезінде осындай тауарлар туралы мәліметтермен алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті;
Сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын және "Табиғи теріден жасалған киім заттары, киімнің керек-жарақтары және өзге де бұйымдар" тауар позициясында сыныпталатын тауарлардан ерекшеленетін тауарлар туралы мәліметтермен алмасуға қатысты бөлігінде "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында өндірілген немесе оған әкелінген, сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын тауарлар, оның ішінде олардың Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағындағы трансшекаралық айналымы кезінде осындай тауарлар туралы мәліметтермен алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті;
Сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын және "Табиғи теріден жасалған киім заттары, киімнің керек-жарақтары және өзге де бұйымдар" тауар позициясында сыныпталатын тауарлардан ерекшеленетін тауарлар туралы мәліметтермен алмасуға қатысты бөлігінде "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында өндірілген немесе оған әкелінген, сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын тауарлар, оның ішінде олардың Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағындағы трансшекаралық айналымы кезінде осындай тауарлар туралы мәліметтермен алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы;
Сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын және "Табиғи теріден жасалған киім заттары, киімнің керек-жарақтары және өзге де бұйымдар" тауар позициясында сыныпталатын тауарлардан ерекшеленетін тауарлар туралы мәліметтермен алмасуға қатысты бөлігінде "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында өндірілген немесе оған әкелінген, сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын тауарлар, оның ішінде олардың Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағындағы трансшекаралық айналымы кезінде осындай тауарлар туралы мәліметтермен алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесіне қосылу тәртібі бекітілсін.

О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке средствами идентификации, произведенных или ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза, в том числе при трансграничном обороте таких товаров на таможенной территории Евразийского экономического союза" в части, касающейся обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке средствами идентификации и отличных от товаров, классифицируемых в товарной позиции "Предметы одежды, принадлежности к одежде и прочие изделия, из натурального меха"
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 13 июля 2022 года № 100.
В соответствии с пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и руководствуясь Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемые:
Правила информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке средствами идентификации, произведенных или ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза, в том числе при трансграничном обороте таких товаров на таможенной территории Евразийского экономического союза" в части, касающейся обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке средствами идентификации и отличных от товаров, классифицируемых в товарной позиции "Предметы одежды, принадлежности к одежде и прочие изделия, из натурального меха";
Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке средствами идентификации, произведенных или ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза, в том числе при трансграничном обороте таких товаров на таможенной территории Евразийского экономического союза" в части, касающейся обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке средствами идентификации и отличных от товаров, классифицируемых в товарной позиции "Предметы одежды, принадлежности к одежде и прочие изделия, из натурального меха";
Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке средствами идентификации, произведенных или ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза, в том числе при трансграничном обороте таких товаров на таможенной территории Евразийского экономического союза" в части, касающейся обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке средствами идентификации и отличных от товаров, классифицируемых в товарной позиции "Предметы одежды, принадлежности к одежде и прочие изделия, из натурального меха";
Описание форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке средствами идентификации, произведенных или ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза, в том числе при трансграничном обороте таких товаров на таможенной территории Евразийского экономического союза" в части, касающейся обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке средствами идентификации и отличных от товаров, классифицируемых в товарной позиции "Предметы одежды, принадлежности к одежде и прочие изделия, из натурального меха";
Порядок присоединения к общему процессу "Обеспечение обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке средствами идентификации, произведенных или ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза, в том числе при трансграничном обороте таких товаров на таможенной территории Евразийского экономического союза" в части, касающейся обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке средствами идентификации и отличных от товаров, классифицируемых в товарной позиции "Предметы одежды, принадлежности к одежде и прочие изделия, из натурального меха".

2. Мына:
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын және "Табиғи теріден жасалған киім заттары, киімнің керек-жарақтары және өзге де бұйымдар" тауар позициясында сыныпталатын тауарлардан ерекшеленетін тауарлар туралы мәліметтермен алмасуға қатысты бөлігінде "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында өндірілген немесе оған әкелінген, сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын тауарлар, оның ішінде олардың Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағындағы трансшекаралық айналымы кезінде осындай тауарлар туралы мәліметтермен алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2019 жылғы 26 қарашадағы № 205 шешімінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2022 жылғы 13 шілдедегі
№ 100 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын және "Табиғи теріден жасалған киім заттары, киімнің керек-жарақтары және өзге де бұйымдар" тауар позициясында сыныпталатын тауарлардан ерекшеленетін тауарлар туралы мәліметтермен алмасуға қатысты бөлігінде "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында өндірілген немесе оған әкелінген, сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын тауарлар, оның ішінде олардың Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағындағы трансшекаралық айналымы кезінде осындай тауарлар туралы мәліметтермен алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл ҚАҒИДАЛАРЫ
І. Жалпы ережелер
1. Осы Қағидалар Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығына кіретін мына актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
2018 жылғы 2 ақпандағы Еуразиялық экономикалық одақта тауарларды сәйкестендіру құралдарымен таңбалау туралы келісім (бұдан әрі – Келісім);
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің "Аяқ киім тауарларын сәйкестендіру құралдарымен таңбалауды енгізу туралы" 2019 жылғы 8 тамыздағы № 72 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің "Жеңіл өнеркәсіп тауарларын сәйкестендіру құралдарымен таңбалауды енгізу туралы" 2019 жылғы 18 қарашадағы № 127 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің "Иіс майлар мен иіс суларды сәйкестендіру құралдарымен таңбалауды енгізу туралы" 2019 жылғы 18 қарашадағы № 128 шешімі;

2. Признать утратившим силу:
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26 ноября 2019 г. № 205 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке средствами идентификации, произведенных или ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза, в том числе при трансграничном обороте таких товаров на таможенной территории Евразийского экономического союза" в части, касающейся обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке средствами идентификации и отличных от товаров, классифицируемых в товарной позиции "Предметы одежды, принадлежности к одежде и прочие изделия, из натурального меха".
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
УТВЕРЖДЕНЫ
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 13 июля 2022 г. № 100
Правила
информационного взаимодействия
при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке средствами идентификации, произведенных или ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза, в том числе при трансграничном обороте таких товаров на таможенной территории Евразийского экономического союза" в части, касающейся обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке средствами идентификации и отличных от товаров, классифицируемых в товарной позиции "Предметы одежды, принадлежности к одежде и прочие изделия, из натурального меха"
I. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со следующими актами, входящими в право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Соглашение о маркировке товаров средствами идентификации в Евразийском экономическом союзе от 2 февраля 2018 года (далее – Соглашение);
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 8 августа 2019 г. № 72 "О введении маркировки обувных товаров средствами идентификации";
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 18 ноября 2019 г. № 127 "О введении маркировки товаров легкой промышленности средствами идентификации";
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 18 ноября 2019 г. № 128 "О введении маркировки духов и туалетной воды средствами идентификации";

Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің "Жаңа пневматикалық резеңке шиналар мен доңғалаққаптарды сәйкестендіру құралдарымен таңбалауды енгізу туралы" 2019 жылғы 18 қарашадағы № 129 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің "Фотокамераларды (кинокамералардан басқа), фотожарқылдарды және жарқ еткізу шамдарын сәйкестендіру құралдарымен таңбалауды енгізу туралы" 2019 жылғы 18 қарашадағы № 130 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің "Сүт өнімдерінің жекелеген түрлерін сәйкестендіру құралдарымен таңбалауды енгізу туралы" 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № 129 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің "Еуразиялық экономикалық одақта тауарларды сәйкестендіру құралдарымен таңбалау жүйесінің базалық технологиялық ұйымдастырушылық моделі туралы (бұдан әрі – Тауарларды таңбалау жүйесінің базалық моделі)" 2021 жылғы 5 наурыздағы № 19 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректерді электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестер тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі.
ІІ. Қолданылу саласы
2. Осы Қағидалар "Сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын және "Табиғи теріден жасалған киім заттары, киімнің керек-жарақтары және өзге де бұйымдар" тауар позициясында сыныпталатын тауарлардан ерекшеленетін тауарлар туралы мәліметтермен алмасуға қатысты бөлігінде "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында өндірілген немесе оған әкелінген, сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын тауарлар, оның ішінде олардың Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағындағы трансшекаралық айналымы кезінде осындай тауарлар туралы мәліметтермен алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесіне (бұдан әрі – жалпы процесс) қатысушылардың арасында, осы жалпы процестің шеңберінде орындалатын рәсімдерді қоса алғанда, ақпараттық өзара іс-қимылдың тәртібі мен шарттарын айқындау мақсатында әзірленді.

Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 18 ноября 2019 г. № 129 "О введении маркировки шин и покрышек пневматических резиновых новых средствами идентификации";
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 18 ноября 2019 г. № 130 "О введении маркировки фотокамер (кроме кинокамер), фотовспышек и ламп-вспышек средствами идентификации";
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 23 декабря 2020 г. № 129 "О введении маркировки отдельных видов молочной продукции средствами идентификации";
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 5 марта 2021 г. № 19 "О базовой технологической организационной модели системы маркировки товаров средствами идентификации в Евразийском экономическом союзе" (далее – Базовая модель системы маркировки товаров);
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза".
II. Область применения
2. Настоящие Правила разработаны в целях определения порядка и условий информационного взаимодействия между участниками общего процесса "Обеспечение обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке средствами идентификации, произведенных или ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза, в том числе при трансграничном обороте таких товаров на таможенной территории Евразийского экономического союза" (далее – общий процесс) в части, касающейся обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке средствами идентификации и отличных от товаров, классифицируемых в товарной позиции "Предметы одежды, принадлежности к одежде и прочие изделия, из натурального меха", включая описание процедур, выполняемых в рамках этого общего процесса.

3. Осы Қағидаларды жалпы процеске қатысушылар жалпы процесс шеңберіндегі рәсімдер мен операциялардың орындалу тәртібін бақылау кезінде, сондай-ақ осы жалпы процесті іске асыруды қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелердің компоненттерін жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданады.
Осы Қағидалар сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын және "Табиғи теріден жасалған киім заттары, киімнің керек-жарақтары және өзге де бұйымдар" тауар позициясында сыныпталатын тауарлар туралы мәліметтермен алмасуға байланысты ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде қолданылмайды.
ІІІ. Негізгі ұғымдар
4. Осы Қағидалардың мақсаттары үшін төмендегілерді білдіретін мынадай ұғымдар пайдаланылады:
"авторлау" – жалпы процестің белгілі бір қатысушысына белгілі бір әрекеттерді орындау құқығын беру;
"импорттаушы" – трансшекаралық сауда шеңберінде сәйкестендіру құралдарымен таңбаланған тауарларды сатып алуды жүзеге асыратын заңды тұлға немесе дара кәсіпкер;
"таңбалау коды" – сәйкестендіру құралдарын қалыптастыру үшін пайдаланылатын символдардың бірегей дәйектілігі;
"экспорттаушы" – трансшекаралық сауда шеңберінде сәйкестендіру құралдарымен таңбаланған тауарларды өткізуді (сатуды) жүзеге асыратын заңды тұлға немесе дара кәсіпкер.
Осы Қағидаларда пайдаланылатын "бақылау (сәйкестендіру) белгісі", "мүше мемлекеттің құзыретті (уәкілетті) органдары", бақылау (сәйкестендіру) белгілерімен таңбалау", "таңбаланған тауарлар", "тауарлар айналымы", "сәйкестендіру құралы", "трансшекаралық сауда" және "эмитенттер" деген ұғымдар Келісімде және Тауарларды таңбалау жүйесінің базалық моделінде айқындалған мәндерде қолданылады.
Осы Қағидаларда пайдаланылатын "жалпы процесс рәсімдерінің тобы", "жалпы процестің ақпараттық объектісі", "орындаушы", "жалпы процесс операциясы", "жалпы процесс рәсімі" және "жалпы процестің қатысушысы" деген ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мәндерде қолданылады.
ІV. Жалпы процесс туралы негізгі мәліметтер
5. Жалпы процестің толық атауы: "Сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын және "Табиғи теріден жасалған киім заттары, киімнің керек-жарақтары және өзге де бұйымдар" тауар позициясында сыныпталатын тауарлардан ерекшеленетін тауарлар туралы мәліметтермен алмасуға қатысты бөлігінде "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында өндірілген немесе оған әкелінген, сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын тауарлар, оның ішінде олардың Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағындағы трансшекаралық айналымы кезінде осындай тауарлар туралы мәліметтермен алмасуды қамтамасыз ету".

3. Настоящие Правила применяются участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию общего процесса.
Настоящие Правила не применяются при информационном взаимодействии, связанном с обменом сведениями о товарах, подлежащих маркировке средствами идентификации и классифицируемых в товарной позиции "Предметы одежды, принадлежности к одежде и прочие изделия, из натурального меха".
III. Основные понятия
4. Для целей настоящих Правил используются понятия, которые означают следующее:
"авторизация" – предоставление определенному участнику общего процесса прав на выполнение определенных действий;
"импортер" – юридическое лицо или индивидуальный предприниматель, осуществляющий приобретение товаров, маркированных средствами идентификации, в рамках трансграничной торговли;
"код маркировки" – уникальная последовательность символов, используемых для формирования средств идентификации;
"экспортер" – юридическое лицо или индивидуальный предприниматель, осуществляющий реализацию (продажу) товаров, маркированных средствами идентификации, в рамках трансграничной торговли.
Понятия "контрольный (идентификационный) знак", "компетентные (уполномоченные) органы государства-члена" "маркировка контрольными (идентификационными) знаками", "маркированные товары", "оборот товаров", "средство идентификации", "трансграничная торговля" и "эмитенты", используемые в настоящих Правилах, применяются в значениях, определенных Соглашением и Базовой моделью системы маркировки товаров.
Понятия "группа процедур общего процесса", "информационный объект общего процесса", "исполнитель", "операция общего процесса", "процедура общего процесса" и "участник общего процесса", используемые в настоящих Правилах, применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.
IV. Основные сведения об общем процессе
5. Полное наименование общего процесса: "Обеспечение обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке средствами идентификации, произведенных или ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза, в том числе при трансграничном обороте таких товаров на таможенной территории Евразийского экономического союза" в части, касающейся обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке средствами идентификации и отличных от товаров, классифицируемых в товарной позиции "Предметы одежды, принадлежности к одежде и прочие изделия, из натурального меха".

6. Сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын және "Табиғи теріден жасалған киім заттары, киімнің керек-жарақтары және өзге де бұйымдар" тауар позициясында сыныпталатын тауарлардан ерекшеленетін тауарлар туралы мәліметтермен алмасуға қатысты бөлігінде іске асырылатын жалпы процестің кодтық белгіленімі: P.LS.03, 1.1.0 нұсқа.
1. Жалпы процестің мақсаттары мен міндеттері
7. Жалпы процестің мақсаттары:
а) Келісімнің ережелеріне сәйкес Одақтың аумағында таңбаланған тауарлардың айналымын бақылаудың тиімді құралдары мен механизмдерін жасауды және қолдануды қамтамасыз ету;
б) Одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының (бұдан әрі тиісінше – мүше мемлекеттер, мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары) өздерінің таңбаланған тауарлардың, оның ішінде үшінші елдерден импортталатын тауарлардың Одақ аумағындағы айналымын бақылау жөніндегі өкілеттіктерін іске асыруын қамтамасыз ету үшін жағдайлар жасау;
в) Еуразиялық экономикалық комиссияның (бұдан әрі – Комиссия) Келісімнің орындалуын мониторингтеу және бақылау жөніндегі өз өкілеттіктерін іске асыруын қамтамасыз ету үшін жағдайлар жасау;
г) Одақ аумағында таңбаланған тауарларды тұтынушылардың құқықтарын қорғауды қамтамасыз ету үшін жағдайлар жасау;
д) Келісімнің ережелеріне және Тауарларды таңбалау жүйесінің базалық моделіне сәйкес тапсырыс және таңбалау кодтарын беру, трансшекаралық сауда шеңберінде өткізілген таңбаланған тауарлар туралы және осындай тауарларға салынған сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерді беру мақсатында, сондай-ақ трансшекаралық сауда шеңберінде өткізілген таңбаланған тауарларды сәйкестендіру құралдарының түпнұсқалылығын тексеру мүмкіндігін қамтамасыз ету мақсатында тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық құрамдауыштары операторларының (әкімшілерінің) арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылды іске асыру.
8. Жалпы процестің мақсаттарына қол жеткізу үшін мынадай міндеттерді шешу қажет:
а) трансшекаралық сауда шеңберінде өткізілген таңбаланған тауарлар туралы, сондай-ақ осындай тауарларға салынған сәйкестендіру құралдары туралы, оның ішінде Келісімнің 7-бабының 4-тармағында көзделген жағдайларда мәліметтер беру мақсатында мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз ету;
б) трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды өткізуді жүзеге асыратын шаруашылық жүргізуші субъектілерден келіп түсетін сұрау салуларға сәйкес таңбалау кодтарына тапсырыс беру және оларды беру, сондай-ақ тауарлар туралы және берілген таңбалау кодтарын пайдалану туралы ақпарат беру мақсатында мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз ету;
в) Келісімнің орындалуын бақылауды және мониторингтеуді жүзеге асыру мақсатында Комиссияның мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарынан таңбаланған тауарлардың айналымы туралы мәліметтер алуын қамтамасыз ету;
г) мүдделі тұлғаларға таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер беруді қамтамасыз ету;
д) сәйкестендіру құралдарының эмиссиясын растау мүмкіндігін және үшінші елдерден импортталатын және басқа мүше мемлекетте эмиссияланған сәйкестендіру құралдарымен таңбаланған тауарларды айналымға енгізу мүмкіндігін қамтамасыз ету.

6. Кодовое обозначение общего процесса, реализуемого в части, касающейся обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке средствами идентификации и отличных от товаров, классифицируемых в товарной позиции "Предметы одежды, принадлежности к одежде и прочие изделия, из натурального меха": P.LS.03, версия 1.1.0.
1. Цели и задачи общего процесса
7. Целями общего процесса являются:
а) обеспечение создания и применения эффективных инструментов и механизмов контроля за оборотом маркированных товаров на территории Союза в соответствии с положениями Соглашения;
б) создание условий для обеспечения реализации уполномоченными органами государств – членов Союза (далее соответственно – государства-члены, уполномоченные органы государств-членов) своих полномочий по контролю за оборотом маркированных товаров на территории Союза, в том числе товаров, импортируемых из третьих стран;
в) создание условий для обеспечения реализации Евразийской экономической комиссией (далее – Комиссия) своих полномочий по мониторингу и контролю исполнения Соглашения;
г) создание условий для обеспечения защиты прав потребителей маркированных товаров на территории Союза;
д) реализация в соответствии с положениями Соглашения и Базовой моделью системы маркировки товаров информационного взаимодействия между операторами (администраторами) национальных компонент информационной системы маркировки товаров в целях заказа и выдачи кодов маркировки, передачи сведений о реализованных в рамках трансграничной торговли маркированных товарах и о средствах идентификации, нанесенных на такие товары, а также в целях обеспечения возможности проверки подлинности средств идентификации маркированных товаров, реализованных в рамках трансграничной торговли.
8. Для достижения целей общего процесса необходимо решить следующие задачи:
а) обеспечить информационное взаимодействие между уполномоченными органами государств-членов с целью представления сведений о реализованных в рамках трансграничной торговли маркированных товарах, а также о средствах идентификации, нанесенных на такие товары, в том числе в случаях, предусмотренных пунктом 4 статьи 7 Соглашения;
б) в соответствии с запросами, поступающими от хозяйствующих субъектов, осуществляющих реализацию маркированных товаров в рамках трансграничной торговли, обеспечить информационное взаимодействие между уполномоченными органами государств-членов в целях заказа и выдачи кодов маркировки, а также представления информации о товарах и об использовании выданных кодов маркировки;
в) обеспечить получение Комиссией от уполномоченных органов государств-членов сведений об обороте маркированных товаров в целях осуществления контроля и мониторинга исполнения Соглашения;
г) обеспечить представление заинтересованным лицам сведений о маркированных товарах;
д) обеспечить возможность подтверждения эмиссии средств идентификации и возможности ввода в оборот товаров, импортируемых из третьих стран и маркированных средствами идентификации, эмитированными в другом государстве-члене.

2. Жалпы процеске қатысушылар
9. Жалпы процеске қатысушылардың тізбесі 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Жалпы процеске қатысушылардың тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.ACT.001
Комиссия
тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің интеграциялық компонентінің жұмыс істеуін, мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарынан келіп түсетін таңбаланған тауарлардың айналымы туралы мәліметтерді қабылдауды және өңдеуді қамтамасыз ету, Келісімнің орындалуын мониторингтеуді және бақылауды, таңбаланған тауар туралы мәліметтерді мүдделі тұлғаға сұрау салу бойынша беруді қамтамасыз ету үшін жауап беретін Комиссияның құрылымдық бөлімшелері
P.LS.03.ACT.003
импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы
трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сатып алуды жүзеге асыратын шаруашылық жүргізуші субъект аумағында тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінің жұмыс істеуін қамтамасыз етуге жауапты; таңбаланған тауарлардың айналымы туралы мәліметтерді және басқа мүше мемлекеттердің тауарларын таңбалаудың ақпараттық жүйесінің ұлттық құрамдауыштарына енгізілген тауарлар туралы мәліметтерді алатын; экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органының сұрау салуы бойынша таңбалау кодтарын генерациялауды (тіркеуді) және таңбалау кодтарын пайдалану туралы ақпарат алуды жүзеге асыратын; таңбаланған тауарларды сәйкестендіру құралдарының түпнұсқалығы туралы мәліметтерді сұрататын мүше мемлекеттің атқарушы билік органы немесе уәкілетті ұйым
P.LS.03.ACT.004
экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы
трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды өткізуді (сатуды) жүзеге асыратын шаруашылық жүргізуші субъект аумағында тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінің жұмыс істеуін қамтамасыз етуге жауапты; таңбаланған тауарлар туралы мәліметтерді және тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компоненттеріне енгізілген тауарлар туралы мәліметтерді басқа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына беретін, сондай-ақ экспорттаушының сұрау салуы бойынша басқа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарынан таңбалау кодтарын генерациялауға (тіркеуге) сұрау салуды жүзеге асыратын және таңбалау кодтарының пайдаланылуы туралы ақпарат беретін мүше мемлекеттің атқарушы билік органы немесе уәкілетті ұйым
P.LS.03.ACT.005
мүше мемлекеттің мәліметтер беретін уәкілетті органы
сұрау салу бойынша мәліметтер беруді, оның ішінде Келісімнің орындалуын мониторингтеу және бақылау мақсатында Комиссияның сұрау салуы бойынша таңбаланған тауарлардың айналымы туралы мәліметтер беруді қамтамасыз ететін, тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің интеграциялық компонентінің жұмыс істеуін қамтамасыз ету үшін жауап беретін мүше мемлекеттің атқарушы билік органы немесе уәкілетті ұйым

2. Участники общего процесса
9. Перечень участников общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень участников общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.ACT.001
Комиссия
структурные подразделения Комиссии, отвечающие за обеспечение функционирования интеграционного компонента информационной системы маркировки товаров, прием и обработку сведений об обороте маркированных товаров, поступающих от уполномоченных органов государств-членов, обеспечение мониторинга и контроля исполнения Соглашения, представление сведений о маркированном товаре заинтересованному лицу по запросу
P.LS.03.ACT.003
уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер
орган исполнительной власти государства-члена или уполномоченная организация:
ответственные за обеспечение функционирования национального компонента информационной системы маркировки товаров государства-члена, на территории которого зарегистрирован хозяйствующий субъект, осуществляющий приобретение маркированных товаров в рамках трансграничной торговли;получающие сведения об обороте маркированных товаров и сведения о товарах, включенных в национальные компоненты информационной системы маркировки товаров других государств-членов;
осуществляющие генерацию (регистрацию) кодов маркировки по запросу от уполномоченного органа государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, и получение информации об использовании кодов маркировки;
запрашивающие сведения о подлинности средств идентификации маркированных товаров
P.LS.03.ACT.004
уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер
орган исполнительной власти государства-члена или уполномоченная организация:
ответственные за обеспечение функционирования национального компонента информационной системы маркировки товаров государства-члена, на территории которого зарегистрирован хозяйствующий субъект, осуществляющий продажу (реализацию) маркированных товаров в рамках трансграничной торговли;
представляющие сведения об обороте маркированных товаров и сведения о товарах, включенных в национальные компоненты информационной системы маркировки товаров уполномоченным органам других государств-членов, а также осуществляющие запрос генерации (регистрации) кодов маркировки у уполномоченных органов других государств-членов по запросу экспортера и представление информации об использовании кодов маркировки
P.LS.03.ACT.005
уполномоченный орган государства-члена, представляющий сведения
орган исполнительной власти государства-члена или уполномоченная организация, ответственные за обеспечение функционирования национального компонента информационной системы маркировки товаров, обеспечивающие представление по запросу сведений о маркированном товаре, в том числе, представление по запросу Комиссии сведений об обороте маркированных товаров в целях мониторинга и контроля исполнения Соглашения

P.LS.03.ACT.006
мүдделі тұлға
өз қызметінде таңбаланған тауар туралы мәліметтерді пайдаланатын заңды немесе жеке тұлға
P.LS.03.ACT.007
эмитент тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы
тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінің жұмыс істеуін қамтамасыз етуге жауапты; сыртқы саудаға қатысушы (импорттаушы) тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органының сұрау салуы бойынша сәйкестендіру құралдарының эмиссиясын растау және үшінші елдерден импортталатын тауарларды айналымға енгізу мүмкіндігі туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз ететін; импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органының сұрау салуы бойынша таңбаланған тауарларды сәйкестендіру құралдарының түпнұсқалығы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз ететін мүше мемлекеттің атқарушы билік органы немесе уәкілетті ұйым
P.LS.03.ACT.008
сыртқы саудаға қатысушы (импорттаушы)тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы
аумағында сыртқы сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сатып алуды жүзеге асыратын шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген мүше мемлекеттің тауарларын таңбалаудың ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінің жұмыс істеуін қамтамасыз етуге жауапты; сәйкестендіру құралдарының эмиссиясын растау және үшінші елдерден импортталатын тауарларды айналымға енгізу мүмкіндігі туралы мәліметтерді сұрататын мүше мемлекеттің атқарушы билік органы немесе уәкілетті ұйым
3. Жалпы процестің құрылымы
10. Жалпы процесс өзінің мақсаты бойынша топтастырылған мынадай рәсімдердің жиынтығын білдіреді:
а) тауарлардың трансшекаралық сауда шеңберіндегі айналымы туралы мәліметтер беру рәсімдері;
б) тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компоненттеріндегі тауарлар туралы мәліметтерді үндестіру рәсімдері;
в) таңбалау кодтары туралы мәліметтер беру рәсімдері;
г) Келісімнің орындалуын мониторингтеу және бақылау мақсатында таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерді Комиссияның алуы рәсімдері;
д) таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтерді мүдделі тұлғаға беру рәсімдері;
е) сәйкестендіру құралдарының эмиссиясын және түпнұсқалығын растау рәсімдері.
11. Трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер беру мақсатында берілетін мәліметтердің түріне қарай трансшекаралық сауда шеңберіндегі таңбаланған тауарлардың айналымы туралы мәліметтер беру рәсімдерінің тобына енгізілген жалпы процестің мынадай рәсімдері орындалады:
трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер сұрату және беру;
трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған, есепке алуға қабылданатын таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер беру;
трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған таңбаланған тауарларды есепке алуға қабылдаудан бас тарту туралы мәліметтер беру;
трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды экспорттаушының (сатушының) сатуы туралы хабардар ету;
трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды экспорттаушының (сатушының) сатуы туралы мәліметтердің күшін жою.
Көрсетілген мәліметтерді беру Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 13 шілдедегі № 100 шешімімен бекітілген "Сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын және "Табиғи теріден жасалған киім заттары, киімнің керек-жарақтары және өзге де бұйымдар" тауар позициясында сыныпталатын тауарлардан ерекшеленетін тауарлар туралы мәліметтермен алмасуға қатысты бөлігінде "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында өндірілген немесе оған әкелінген, сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын тауарлар, оның ішінде олардың Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағындағы трансшекаралық айналымы кезінде осындай тауарлар туралы мәліметтермен алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне" (бұдан әрі – Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті) сәйкес мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл жағдайында жүзеге асырылады.
Тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компоненттеріне енгізілген тауарлар туралы мәліметтерді үндестіру мақсатында берілетін мәліметтердің түріне қарай тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компоненттеріндегі тауарлар туралы мәліметтерді үндестіру рәсімдері тобына енгізілген жалпы процестің мынадай рәсімдері орындалады:
тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы мәліметтерді басқа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына беру;
тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы өзгертілген мәліметтерді басқа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына беру.
Көрсетілген мәліметтерді беру Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл жағдайында жүзеге асырылады.
Тауарды сәйкестендіру құралдарымен таңбалау енгізілмеген мүше мемлекеттің шаруашылық жүргізуші субъектісіне тапсырыс беру (тіркеу) және тауарды сәйкестендіру құралдарымен таңбалау енгізілген мүше мемлекеттің уәкілетті органынан таңбалау кодтарын (тіркелген таңбалау кодтарын) алу, сондай-ақ көрсетілген таңбалау кодтарын пайдалану және оларды трансшекаралық сауда шеңберінде сатуға арналған тауарларға салу туралы ақпаратты кейіннен ұсыну мақсатында таңбалау кодтары туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдерінің тобына енгізілген жалпы процестің мынадай рәсімдері орындалады:
таңбалау кодтарын генерациялауға тапсырыс үшін мәліметтер беру және генерацияланған таңбалау кодтары туралы мәліметтер алу;
таңбалау кодтарын тіркеу үшін мәліметтер беру және тіркелген таңбалау кодтары туралы мәліметтер алу;
таңбалау кодтарын шаруашылық жүргізуші субъектісінің пайдалануы туралы ақпарат беру.
Таңбалау кодтары туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдерінің тобына енгізілген рәсімдер сәйкестендіру құралдарын өзара тану болмаған жағдайда да өз аумақтарында тауарларды таңбалауды енгізген мүше мемлекеттер арасындағы трансшекаралық сауда шеңберіндегі өзара іс-қимылдың орындалуы мүмкін.
Көрсетілген мәліметтерді беру Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл жағдайында жүзеге асырылады.
Келісімнің орындалуын мониторингтеу және бақылау мақсатында Комиссияның таңбаланған тауарлардың айналымы туралы ақпарат алуының қажеттігі жағдайында Келісімнің орындалуын мониторингтеу және бақылау мақсатында таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерді Комиссияның алу рәсімдері тобына енгізілген "Келісімнің орындалуын мониторингтеу және бақылау мақсатында Комиссияның таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтер алуы" рәсімі орындалады.
Комиссияның көрсетілген мәліметтерді алуы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 13 шілдедегі № 100 шешімімен бекітілген "Сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын және "Табиғи теріден жасалған киім заттары, киімнің керек-жарақтары және өзге де бұйымдар" тауар позициясында сыныпталатын тауарлардан ерекшеленетін тауарлар туралы мәліметтермен алмасуға қатысты бөлігінде "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында өндірілген немесе оған әкелінген, сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын тауарлар, оның ішінде олардың Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағындағы трансшекаралық айналымы кезінде осындай тауарлар туралы мәліметтермен алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссияның арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне" (бұдан әрі – Мүше мемлекеттің уәкілетті органдары мен Комиссияның арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті) сәйкес жүзеге асырылады.
Мүдделі тұлғаға таңбаланған тауар мен оның сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беру кезінде тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесі ұлттық компонентінің сервистері не Одақтың ақпараттық порталына орналастырылған тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің интеграциялық компоненті құрамындағы ақпараттық сервистер пайдаланылады.
Мүдделі тұлғаның Одақтың ақпараттық порталына орналастырылған тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің интеграциялық компоненті құрамындағы ақпараттық сервистерді пайдалануы кезінде таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтерді мүдделі тұлғаға беру рәсімдері тобына енгізілген жалпы процестің "Тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйесі интеграциялық компонентінің ақпараттық сервистері арқылы таңбаланған тауарлар мен сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтер беру" рәсімін орындау жүзеге асырылады.
Одақтың ақпараттық порталына орналастырылған тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің интеграциялық компоненті құрамындағы ақпараттық сервистер арқылы мүдделі тұлғаға таңбаланған тауар мен оның сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беру Мүше мемлекеттің уәкілетті органдары мен Комиссияның арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жүзеге асырылады.
Мүше мемлекеттің өз аумағында үшінші елдерден импортталатын және басқа мүше мемлекетте эмиссияланған сәйкестендіру құралдарымен таңбаланған тауарларды айналымға енгізу мүмкіндігін қамтамасыз ету мақсатында, сондай-ақ таңбаланған тауарларды сәйкестендіру құралдарының төлнұсқалығын тексеру қажет болған кезде сәйкестендіру құралдарының эмиссиясын және төлнұсқалығын растау рәсімдері тобына енгізілген жалпы процестің мынадай рәсімдері орындалады:
сәйкестендіру құралдарының эмиссиясын және үшінші елдерден импортталатын тауарларды айналымға енгізу мүмкіндігін растау;
сәйкестендіру құралдарының түпнұсқалығын растау.
Көрсетілген мәліметтерді ұсыну Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде жүзеге асырылады.
Жалпы процесс рәсімдерін орындау кезінде ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы алынуы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 13 шілдедегі № 100 шешімімен бекітілген "Сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын және "Табиғи теріден жасалған киім заттары, киімнің керек-жарақтары және өзге де бұйымдар" тауар позициясында сыныпталатын тауарлардан ерекшеленетін тауарлар туралы мәліметтермен алмасуға қатысты бөлігінде "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында өндірілген немесе оған әкелінген, сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын тауарлар, оның ішінде олардың Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағындағы трансшекаралық айналымы кезінде осындай тауарлар туралы мәліметтермен алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін интеграцияланған ақпараттық жүйенің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына" (бұдан әрі – Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы) сәйкес болуға тиіс.

P.LS.03.ACT.006
заинтересованное лицо
юридическое или физическое лицо, использующее в своей деятельности сведения о маркированном товаре
P.LS.03.ACT.007
уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован эмитент
орган исполнительной власти государства-члена или уполномоченная организация: ответственные за обеспечение функционирования национального компонента информационной системы маркировки товаров; обеспечивающие представление по запросу уполномоченного органа государства-члена, в котором зарегистрирован участник внешней торговли (импортер), сведений о подтверждении эмиссии средств идентификации и возможности ввода в оборот товаров, импортируемых из третьих стран; обеспечивающие представление по запросу уполномоченного органа государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, сведений о подлинности средств идентификации маркированных товаров
P.LS.03.ACT.008
уполномоченный орган государства-члена,
в котором зарегистрирован участник внешней торговли (импортер)
орган исполнительной власти государства-члена или уполномоченная организация:
ответственные за обеспечение функционирования национального компонента информационной системы маркировки товаров государства-члена, на территории которого зарегистрирован хозяйствующий субъект, осуществляющий приобретение маркированных товаров в рамках внешней торговли;
запрашивающие сведения о подтверждении эмиссии средств идентификации и возможности ввода в оборот товаров, импортируемых из третьих стран
3. Структура общего процесса
10. Общий процесс представляет собой совокупность процедур, сгруппированных по своему назначению:
а) процедуры представления сведений об обороте маркированных товаров в рамках трансграничной торговли;
б) процедуры синхронизации сведений о товарах в национальных компонентах информационной системы маркировки товаров;
в) процедуры представления сведений о кодах маркировки;
г) процедуры получения Комиссией сведений о маркированных товарах и средствах их идентификации в целях мониторинга и контроля исполнения Соглашения;
д) процедуры представления заинтересованному лицу сведений о маркированном товаре и средстве идентификации;
е) процедуры подтверждения эмиссии и подлинности средств идентификации.
11. С целью представления сведений об обороте маркированных товаров в рамках трансграничной торговли в зависимости от вида представляемых сведений выполняются следующие процедуры общего процесса, включенные в группу процедур представления сведений
об обороте маркированных товаров в рамках трансграничной торговли:
запрос и представление сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли;
представление сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли, принимаемых к учету;
представление сведений об отказе в приеме к учету маркированных товаров, приобретенных в рамках трансграничной торговли;
информирование о реализации экспортером (продавцом) маркированных товаров в рамках трансграничной торговли;
аннулирование сведений о реализации экспортером (продавцом) маркированных товаров в рамках трансграничной торговли.
Представление указанных сведений осуществляется при информационном взаимодействии между уполномоченными органами государств-членов в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при реализации средствами интегрированной информационной системы общего процесса "Обеспечение обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке средствами идентификации, произведенных или ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза, в том числе при трансграничном обороте таких товаров на таможенной территории Евразийского экономического союза" в части, касающейся обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке средствами идентификации и отличных от товаров, классифицируемых в товарной позиции "Предметы одежды, принадлежности к одежде и прочие изделия, из натурального меха", утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 13 июля 2022 г. № 100 (далее – Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов).
С целью синхронизации сведений о товарах, включенных в национальные компоненты информационной системы маркировки товаров, в зависимости от вида представляемых сведений выполняются следующие процедуры общего процесса, включенные в группу процедур синхронизации сведений о товарах в национальных компонентах информационной системы маркировки товаров:
представление сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров, уполномоченным органам других государств-членов;
представление измененных сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров, уполномоченным органам других государств-членов.
Представление указанных сведений осуществляется при информационном взаимодействии между уполномоченными органами государств-членов в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов.
С целью заказа (регистрации) хозяйствующим субъектом государства-члена, в котором не введена маркировка товара средствами идентификации, и получения от уполномоченного органа государства-члена, в котором введена маркировка товара средствами идентификации, кодов маркировки (зарегистрированных кодов маркировки), а также последующего представления информации об использовании указанных кодов маркировки и их нанесении на товары, предназначенные для реализации в рамках трансграничной торговли, выполняются следующие процедуры общего процесса, включенные в группу процедур представления сведений о кодах маркировки:
представление сведений для заказа генерации кодов маркировки и получения сведений о сгенерированных кодах маркировки;
представление сведений для регистрации кодов маркировки и получения сведений о зарегистрированных кодах маркировки;
представление информации об использовании кодов маркировки хозяйствующим субъектом.
Процедуры, включенные в группу процедур представления сведений о кодах маркировки, могут также выполняться в случае отсутствия взаимного признания средств идентификации взаимодействие в рамках трансграничной торговли между государствами-членами, которые ввели на своих территориях маркировку товаров.
Представление указанных сведений осуществляется при информационном взаимодействии между уполномоченными органами государств-членов в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов.
При необходимости получения Комиссией сведений об обороте маркированных товаров в целях мониторинга и контроля исполнения Соглашения выполняется процедура "Получение Комиссией сведений о маркированных товарах и средствах их идентификации в целях мониторинга и контроля исполнения Соглашения", включенная в группу процедур получения Комиссией сведений о маркированных товарах и средствах их идентификации в целях мониторинга и контроля исполнения Соглашения.
Получение Комиссией указанных сведений осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы общего процесса "Обеспечение обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке средствами идентификации, произведенных или ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза, в том числе при трансграничном обороте таких товаров на таможенной территории Евразийского экономического союза" в части, касающейся обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке средствами идентификации и отличных от товаров, классифицируемых в товарной позиции "Предметы одежды, принадлежности к одежде и прочие изделия, из натурального меха", утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 13 июля 2022 г. № 100 (далее – Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией).
При представлении заинтересованному лицу сведений о маркированном товаре и средстве его идентификации используются информационные сервисы национального компонента информационной системы маркировки товаров либо информационные сервисы в составе интеграционного компонента информационной системы маркировки товаров, размещенных на информационном портале Союза.
При использовании заинтересованным лицом информационных сервисов в составе интеграционного компонента информационной системы маркировки товаров, размещенных на информационном портале Союза, осуществляется выполнение процедуры общего процесса "Представление сведений о маркированном товаре и средстве идентификации посредством информационных сервисов интеграционного компонента информационной системы маркировки товаров", включенной в группу процедур представления заинтересованному лицу сведений о маркированном товаре и средстве идентификации.
Представление заинтересованному лицу сведений о маркированном товаре и средстве его идентификации посредством информационных сервисов в составе интеграционного компонента информационной системы маркировки товаров, размещенных на информационном портале Союза, осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией.
С целью обеспечения возможности государством-членом ввода в оборот на своей территории товаров, импортируемых из третьих стран и маркированных средствами идентификации, эмитированными в другом государстве-члене, а также при необходимости проверки подлинности средств идентификации маркированных товаров, выполняются следующие процедуры общего процесса, включенные в группу процедур подтверждения эмиссии и подлинности средств идентификации:
подтверждение эмиссии средств идентификации и возможности ввода в оборот товаров, импортируемых из третьих стран;
подтверждение подлинности средств идентификации.
Представление указанных сведений осуществляется при информационном взаимодействии между уполномоченными органами государств-членов в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов.
Формат и структура сведений, представляемых при выполнении процедур общего процесса, должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы общего процесса "Обеспечение обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке средствами идентификации, произведенных или ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза, в том числе при трансграничном обороте таких товаров на таможенной территории Евразийского экономического союза" в части, касающейся обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке средствами идентификации и отличных от товаров, классифицируемых в товарной позиции "Предметы одежды, принадлежности к одежде и прочие изделия, из натурального меха", утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 13 июля 2022 г. № 100 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).

12. Келтірілген жалпы процесс құрылымының сипаттамасы 1-суретте көрсетілген.
1-сурет. Жалпы процестің құрылымы
13. Операциялардың тәптіштелген сипаттамасын қоса алғанда, өз мақсаты бойынша топтастырылған жалпы процесс рәсімдерін орындау тәртібі осы Қағидалардың VІІІ бөлімінде келтірілген.
14. Рәсімдердің әрбір тобы үшін жалпы процесс рәсімдері мен оларды орындау тәртібінің арасындағы байланысты көрсететін жалпы схема келтіріледі. Рәсімдердің жалпы схемасы UML (модельдеудің бірдейлендірілген тілі – Unified Modeling Language) пайдаланыла отырып құрылған және мәтіндік сипаттамамен жабдықталған.
4. Трансшекаралық сауда шеңберіндегі таңбаланған тауарлар айналымы туралы мәліметтер беру рәсімдерінің тобы
15. Импорттаушыдан тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне сатып алынған тауарларға қондырылған және (немесе) тауардың дара тұтынушылық қаптамасына, тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамаларына қондырылған сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерді қамтитын сұрау салу келіп түскен жағдайда, егер қаптамалардың мұндай түрлерін таңбалау Одақ құқығымен көзделсе, импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы алынған ақпаратты экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді. Экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы сұрау салуда көрсетілген сәйкестендіру құралдарымен таңбаланған және (немесе) тауардың дара тұтынушылық қаптамасына және (немесе) сәйкестендіру құралдары сұрау салуда көрсетілген тауардың топтық немесе көліктік қаптамасына енгізілген тауарлар туралы мәліметтерді, сондай-ақ осындай тауарлардың мәртебесі туралы мәліметтерді, не сұратылған мәліметтердің жоқтығы туралы ақпаратты қалыптастырады және импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынады. Ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде "Трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер сұрату және беру" (P.LS.03.PRC.010) рәсімі орындалады.
Тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне таңбаланған тауарларды импорттаушының есепке алуға қабылдағаны туралы мәліметтер келіп түскен жағдайда, импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы есепке алуға қабылданған таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерді қалыптастырады және экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді. Экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы осындай мәліметтерді қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады. Ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде "Трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған, есепке алуға қабылданатын таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.011) рәсімі орындалады.

12. Приведенное описание структуры общего процесса представлено на рисунке 1.
Рис. 1. Структура общего процесса
13. Порядок выполнения процедур общего процесса, сгруппированных по своему назначению, включая детализированное описание операций, приведен в разделе VIII настоящих Правил.
14. Для каждой группы процедур приводится общая схема, демонстрирующая связи между процедурами общего процесса и порядок их выполнения. Общая схема процедур построена с использованием графической нотации UML (унифицированный язык моделирования – Unified Modeling Language) и снабжена текстовым описанием.
4. Группа процедур представления сведений об обороте маркированных товаров в рамках трансграничной торговли
15. В случае поступления в национальный компонент информационной системы маркировки товаров от импортера запроса, содержащего сведения о средствах идентификации, нанесенных на приобретенные товары и (или) нанесенных на единичную потребительскую упаковку товара, групповые или транспортные упаковки товаров, если маркировка таких видов упаковок предусмотрена правом Союза, уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, направляет полученную информацию
в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер. Уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, формирует и представляет в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, ответ, содержащий сведения о товарах, маркированных средствами идентификации, указанными в запросе, и (или) сведения о товарах, включенных в единичную потребительскую упаковку товара и (или) в групповые или транспортные упаковки товара, средства идентификации которых были указаны в запросе, а также сведения о статусе таких товаров, либо информацию об отсутствии запрашиваемых сведений. При осуществлении информационного взаимодействия выполняется процедура "Запрос и представление сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.PRC.010).
В случае поступления в национальный компонент информационной системы маркировки товаров сведений о приеме к учету маркированных товаров импортером, уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, формирует и направляет сведения о принятых к учету маркированных товарах и средствах их идентификации в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер. Уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, осуществляет прием и обработку таких сведений. При осуществлении информационного взаимодействия выполняется процедура "Представление сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли, принимаемых к учету" (P.LS.03.PRC.011).

Тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне таңбаланған тауарларды импорттаушының есепке алуға қабылдаудан бас тартуы туралы мәліметтер келіп түскен жағдайда, импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы импорттаушы есепке алуға қабылдаудан бас тартқан таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерді қалыптастырады және оларды экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді. Экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы осындай мәліметтерді қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады. Ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде "Трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарларды есепке алуға қабылдаудан бас тарту туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.012) рәсімі орындалады.
Экспорттаушыдан тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне трансшекаралық сауда шеңберінде сатылып таңбаланған тауарлар туралы ақпарат келіп түскен жағдайда және егер Одақ құқығында осындай тауарлар үшін ақпараттандырудың тиісті рәсімі көзделген жағдайда, экспорттаушы тіркелген уәкілетті орган таңбаланған осындай тауарлар және сатылған тауарларға қондырылған және (немесе) тауарлардың дара тұтынушылық қаптамасына, тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамаларына қондырылған сәйкестендіру құралдары туралы алынған ақпаратты, егер қаптамалардың осындай түрлерін таңбалау Одақ құқығында көзделсе, импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді. Импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы осындай мәліметтерді қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады. Ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде "Экспорттаушының (сатушының) трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сатуы туралы хабардар ету" (P.LS.03.PRC.013) рәсімі орындалады.
Экспорттаушыдан тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне трансшекаралық сауда шеңберінде сатылып таңбаланған тауарлар туралы бұрын берілген ақпараттың күшін жою қажеттігі туралы ақпарат келіп түскен жағдайда және егер экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы "Экспорттаушының (сатушының) трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сатуы туралы хабардар ету" (P.LS.03.PRC.013) рәсімінің шеңберінде хабардар етудің тиісті рәсімін бұған дейін орындаған жағдайда, экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы осындай таңбаланған тауарлар және сатылған тауарларға қондырылған және (немесе) тауарлардың дара тұтынушылық қаптамасына, тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамаларына қондырылған сәйкестендіру құралдары туралы алынған ақпаратты, егер қаптамалардың осындай түрлерін таңбалау Одақ құқығында көзделсе, импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді. Импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы осындай мәліметтерді қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады. Ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде "Экспорттаушының (сатушының) трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сатуы туралы мәліметтердің күшін жою" (P.LS.03.PRC.014) рәсімі орындалады.

В случае поступления в национальный компонент информационной системы маркировки товаров сведений об отказе в приеме к учету маркированных товаров импортером, уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, формирует и направляет сведения о маркированных товарах и средствах их идентификации, в приеме которых к учету импортером было отказано, в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер. Уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, осуществляет прием и обработку таких сведений. При осуществлении информационного взаимодействия выполняется процедура "Представление сведений об отказе в приеме к учету маркированных товаров, приобретенных в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.PRC.012).
В случае поступления в национальный компонент информационной системы маркировки товаров от экспортера информации о маркированных товарах, реализованных в рамках трансграничной торговли, и в случае, если правом Союза для таких товаров предусмотрена соответствующая процедура информирования, уполномоченный орган, в котором зарегистрирован экспортер, направляет полученную информацию о таких маркированных товарах и средствах идентификации, нанесенных на реализованные товары и (или) нанесенных на единичную потребительскую упаковку товаров, групповые или транспортные упаковки товаров, если маркировка таких видов упаковок предусмотрена правом Союза, уполномоченному органу государства-члена, в котором зарегистрирован импортер. Уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, осуществляет прием и обработку таких сведений. При осуществлении информационного взаимодействия выполняется процедура "Информирование о реализации экспортером (продавцом) маркированных товаров в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.PRC.013).
В случае поступления в национальный компонент информационной системы маркировки товаров от экспортера информации о необходимости аннулирования ранее представленной информации о маркированных товарах, реализованных в рамках трансграничной торговли, и в случае, если соответствующая процедура информирования была ранее выполнена уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, в рамках процедуры "Информирование о реализации экспортером (продавцом) маркированных товаров в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.PRC.013), уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, направляет полученную информацию о необходимости аннулирования ранее представленных сведений о реализации таких маркированных товаров и средствах идентификации, нанесенных на реализованные товары и (или) нанесенных на единичную потребительскую упаковку товаров, групповые или транспортные упаковки товаров, если маркировка таких видов упаковок предусмотрена правом Союза, уполномоченному органу государства-члена, в котором зарегистрирован импортер. Уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, осуществляет прием и обработку таких сведений. При осуществлении информационного взаимодействия выполняется процедура "Аннулирование сведений о реализации экспортером (продавцом) маркированных товаров в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.PRC.014).

16. Трансшекаралық сауда шеңберіндегі таңбаланған тауарлар айналымы туралы мәліметтер беру рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 2-суретте көрсетілген.
2-сурет. Трансшекаралық сауда шеңберіндегі таңбаланған тауарлар айналымы туралы мәліметтер беру рәсімдері тобының жалпы схемасы
17. Трансшекаралық сауда шеңберіндегі таңбаланған тауарлар айналымы туралы мәліметтер беру рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 2-кестеде келтірілген.
2-кесте
Трансшекаралық сауда шеңберіндегі таңбаланған тауарлар айналымы туралы мәліметтер беру рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.LS.03.PRC.010
трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер сұрату және ұсыну
рәсім экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органынан сұрау салуда көрсетілген және (немесе) тауардың дара тұтынушылық қаптамасына, сәйкестендіру құралдары сұрау салуда көрсетілген тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамаларына енгізілген сәйкестендіру құралдарымен таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер алу мақсатында трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған осындай таңбаланған тауарлар туралы мәліметтерге сұрау салуды беруге арналған
P.LS.03.PRC.011
трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған, есепке алуға қабылданатын таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер беру
рәсім трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған және импорттаушы есепке алуға қабылдаған таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер беруге арналған
P.LS.03.PRC.012
трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған таңбаланған тауарларды есепке алуға қабылдаудан бас тарту туралы мәліметтер беру
рәсім трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған, импорттаушы оларды есепке қабылдаудан бас тартқан таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер беруге арналған
P.LS.03.PRC.013
экспорттаушының (сатушының) трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сатуы туралы хабардар ету
рәсім трансшекаралық сауда шеңберінде сатылған таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер беруге арналған
P.LS.03.PRC.014
экспорттаушының (сатушының) трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сатуы туралы мәліметтердің күшін жою
рәсім таңбаланған тауарларды трансшекаралық сауда шеңберінде сату туралы бұрын берілген мәліметтердің күшін жою туралы мәліметтер беруге арналған
5. Тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компоненттеріндегі тауарлар туралы мәліметтерді үндестіру рәсімдерінің тобы

16. Приведенное описание группы процедур представления сведений об обороте маркированного товара в рамках трансграничной торговли представлено на рисунке 2.
Рис. 2. Общая схема группы процедур представления сведений об обороте
маркированных товаров в рамках трансграничной торговли
17. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления сведений об обороте маркированных товаров в рамках трансграничной торговли, приведен в таблице 2.
Таблица 2
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления сведений об обороте маркированных товаров в рамках трансграничной торговли
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LS.03.PRC.010
запрос и представление сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли
процедура предназначена для представления запроса сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли, с целью получения от уполномоченного органа государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, сведений о товарах, маркированных средствами идентификации, указанными в запросе, и (или) товаров, включенных в единичную потребительскую упаковку товара, групповые или транспортные упаковки товаров, средства идентификации которых были указаны в запросе
P.LS.03.PRC.011
представление сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли, принимаемых к учету
процедура предназначена для представления сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли и принятых к учету импортером
P.LS.03.PRC.012
представление сведений об отказе в приеме к учету маркированных товаров, приобретенных в рамках трансграничной торговли
процедура предназначена для представления сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли, в принятии к учету которых импортером было отказано
P.LS.03.PRC.013
информирование о реализации экспортером (продавцом) маркированных товаров в рамках трансграничной торговли
процедура предназначена для представления сведений о маркированных товарах, реализованных в рамках трансграничной торговли
P.LS.03.PRC.014
аннулирование сведений о реализации экспортером (продавцом) маркированных товаров в рамках трансграничной торговли
процедура предназначена для представления сведений об аннулировании ранее представленных сведенийо реализации в рамках трансграничной торговли маркированных товаров
5. Группа процедур синхронизации сведений о товарах в национальных компонентах информационной системы маркировки товаров

18. Экспорттаушының тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне оларды таңбалау Одақтың құқығына немесе ұлттық заңнамаға сәйкес мүше мемлекеттерде жүзеге асырылатын және оларды сатуды трансшекаралық сауда шеңберінде жүзеге асыру жоспарланып отырған тауар туралы ақпарат келіп түскен жағдайда, экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы тауар туралы алынған мәліметтерді импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді. Импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы осындай мәліметтерді қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады. Ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде "Басқа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.015) рәсімі орындалады.
Экспорттаушыдан тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне оларды таңбалау Одақтың құқығына немесе ұлттық заңнамаға сәйкес мүше мемлекеттерде жүзеге асырылатын және оларды сатуды трансшекаралық сауда шеңберінде жүзеге асыру жоспарланып отырған тауар туралы өзгертілген ақпарат келіп түскен жағдайда, экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы тауар туралы алынған өзгертілген мәліметтерді импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді. Импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы осындай мәліметтерді қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады. Ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде "Басқа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы өзгертілген мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.016) рәсімі орындалады.
19. Тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компоненттеріндегі тауарлар туралы мәліметтерді үндестіру рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 3-суретте көрсетілген.
3-сурет. Тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компоненттеріндегі тауарлар туралы мәліметтерді үндестіру рәсімдері тобының жалпы схемасы
20. Тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компоненттеріндегі тауарлар туралы мәліметтерді үндестіру рәсімдері тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 3-кестеде келтірілген.
3-кесте
Тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компоненттеріндегі тауарлар туралы мәліметтерді үндестіру рәсімдері тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3

18. В случае поступления в национальный компонент информационной системы маркировки товаров от экспортера информации о товаре, маркировка которого осуществляется в государствах-членах в соответствии с правом Союза или национальным законодательством и реализацию которого планируется осуществлять в рамках трансграничной торговли, уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, направляет полученные сведения о товаре в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер. Уполномоченный орган государства-члена,
в котором зарегистрирован импортер, осуществляет прием и обработку таких сведений. При осуществлении информационного взаимодействия выполняется процедура "Представление сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров, уполномоченным органам других государств-членов" (P.LS.03.PRC.015).
В случае поступления в национальный компонент информационной системы маркировки товаров от экспортера измененной информации о товаре, маркировка которого осуществляется в государствах-членах в соответствии с правом Союза или национальным законодательством и реализацию которого планируется осуществлять в рамках трансграничной торговли, уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, направляет полученные измененные сведения о товаре в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер. Уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, осуществляет прием и обработку таких сведений. При осуществлении информационного взаимодействия выполняется процедура "Представление измененных сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров, уполномоченным органам других государств-членов" (P.LS.03.PRC.016).
19. Приведенное описание группы процедур синхронизации сведений о товарах в национальных компонентах информационной системы маркировки товаров представлено на рисунке 3.
Рис. 3. Общая схема группы процедур синхронизации сведений о товарах в национальных компонентах информационной системы маркировки товаров
20. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур синхронизации сведений о товарах в национальных компонентах информационной системы маркировки товаров, приведен в таблице 3.
Таблица 3
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур синхронизации сведений о товарах в национальных компонентах информационной системы маркировки товаров
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3

P.LS.03.PRC.015
басқа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы мәліметтер беру
рәсім таңбалануы Одақтың құқығына сәйкес мүше мемлекеттерде жүзеге асырылатын және оларды сатуды трансшекаралық сауда шеңберінде жүзеге асыру жоспарланып отырған тауар туралы мәліметтер беруге арналған
P.LS.03.PRC.016
басқа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы өзгертілген мәліметтер беру
рәсім таңбалануы Одақтың құқығына сәйкес мүше мемлекеттерде жүзеге асырылатын және оларды сатуды трансшекаралық сауда шеңберінде жүзеге асыру жоспарланып отырған тауар туралы өзгертілген мәліметтер беруге арналған
6. Таңбалау кодтары туралы мәліметтер беру рәсімдерінің тобы
21. Тауарларды таңбалау жүйесінің базалық моделінің III бөлімінде айқындалған өзара іс-қимылды іске асыру кезінде шаруашылық жүргізуші субъектіден тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне сәйкестендіру құралдарын қалыптастыру және оларды трансшекаралық сауда шеңберінде сатуды жүзеге асыру жоспарланып отырған тауарларға салу үшін таңбалау кодтарын генерациялауға сұрау салу келіп түскен жағдайда, экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына таңбалау кодтарын генерациялауға тапсырыс беру үшін шаруашылық жүргізуші субъектіден алынған тауар туралы мәліметтерді, жібереді. Импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы осындай мәліметтерді қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады және экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына тауар туралы алынған мәліметтерге сәйкес генерацияланған таңбалау кодтары туралы мәліметтерді қамтитын жауапты, не таңбалау кодтарын генерациялаудан бас тарту туралы ақпаратты жібереді. Ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде "Таңбалау кодтарына тапсырыс беру және генерацияланған таңбалау кодтары туралы мәліметтер алу үшін мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.017) рәсімі орындалады.
Тауарларды таңбалау жүйесінің базалық моделінің III бөлімінде айқындалған өзара іс-қимылды іске асыру кезінде тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне шаруашылық жүргізуші субъектіден сәйкестендіру құралдарын қалыптастыру үшін таңбалау кодтарын тіркеу және оларды трансшекаралық сауда шеңберінде сатуды жүзеге асыру жоспарланып отырған тауарларға салу үшін сұрау салу келіп түскен жағдайда, экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына шаруашылық жүргізуші субъектіден алынған таңбалау кодтарын тіркеу үшін тауар туралы мәліметтерді жібереді. Импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы осындай мәліметтерді қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады және экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына тауар туралы алынған мәліметтерге сәйкес тіркелген таңбалау кодтары туралы мәліметтерді қамтитын жауапты, не таңбалау кодтарын тіркеуден бас тарту туралы ақпаратты жібереді. Ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде "Таңбалау кодтарын тіркеу және тіркелген таңбалау кодтары туралы мәліметтер алу үшін мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.018) рәсімі орындалады.

P.LS.03.PRC.015
представление сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров, уполномоченным органам других государств-членов
процедура предназначена для представления сведений о товаре, маркировка которого осуществляется в государствах-членах в соответствии с правом Союза и реализацию которого планируется осуществлять в рамках трансграничной торговли
P.LS.03.PRC.016
представление измененных сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров, уполномоченным органам других государств-членов
процедура предназначена для представления измененных сведений о товаре, маркировка которого осуществляется в государствах-членах в соответствии с правом Союза и реализацию которого планируется осуществлять в рамках трансграничной торговли
6. Группа процедур представления сведений о кодах маркировки
21. При реализации взаимодействия, определенного в разделе III Базовой модели системы маркировки товаров, в случае поступления в национальный компонент информационной системы маркировки товаров от хозяйствующего субъекта запроса генерации кодов маркировки для формирования средств идентификации и нанесения их на товары, реализацию которых планируется осуществлять в рамках трансграничной торговли, уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, направляет полученные от хозяйствующего субъекта сведения о товаре для заказа генерации кодов маркировки в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер. Уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, осуществляет прием и обработку таких сведений и представляет
в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, ответ, содержащий сведения о кодах маркировки, сгенерированных в соответствии с полученными сведениями о товаре, либо информацию об отказе в генерации кодов маркировки.
При осуществлении информационного взаимодействия выполняется процедура "Представление сведений для заказа генерации кодов маркировки и получения сведений о сгенерированных кодах маркировки" (P.LS.03.PRC.017).
При реализации взаимодействия, определенного в разделе III Базовой модели системы маркировки товаров, в случае поступления в национальный компонент информационной системы маркировки товаров от хозяйствующего субъекта запроса регистрации кодов маркировки для формирования средств идентификации и нанесения их на товары, реализацию которых планируется осуществлять в рамках трансграничной торговли, уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, направляет полученные от хозяйствующего субъекта сведения о товаре для регистрации кодов маркировки в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер. Уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, осуществляет прием и обработку таких сведений и представляет в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, ответ, содержащий сведения о кодах маркировки, зарегистрированных в соответствии с полученными сведениями о товаре, либо информацию об отказе в регистрации кодов маркировки. При осуществлении информационного взаимодействия выполняется процедура "Представление сведений для регистрации кодов маркировки и получения сведений о зарегистрированных кодах маркировки" (P.LS.03.PRC.018).

Шаруашылық жүргізуші субъектісі "Таңбалау кодтарына тапсырыс беру және генерацияланған таңбалау кодтары туралы мәліметтер алу үшін мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.017) немесе "Таңбалау кодтарын тіркеу және тіркелген таңбалау кодтары туралы мәліметтер алу үшін мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.018) рәсімдерінің шеңберінде генерацияланған таңбалау кодтары туралы мәліметтер немесе тіркелген таңбалау кодтары туралы мәліметтер алған жағдайда және осындай таңбалау кодтарын сәйкестендіру құралдарын қалыптастыру және оларды трансшекаралық саудаға арналған тауарларға қондыру және осындай таңбалау кодтары туралы тиісті ақпаратты экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне беру үшін экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы шаруашылық жүргізуші субъектіден алынған таңбалау кодтарын пайдалану туралы ақпаратты импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді. Импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы осындай мәліметтерді қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады және экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына таңбалау кодтарын пайдалану туралы ақпаратты өңдеу нәтижелері туралы хабарлама береді. Ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде "Шаруашылық жүргізуші субъектінің таңбалау кодтарын пайдалану туралы ақпарат беруі" (P.LS.03.PRC.019) рәсімі орындалады.
22. Таңбалау кодтары туралы мәліметтер беру рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 4-суретте көрсетілген.
4-сурет. Таңбалау кодтары туралы мәліметтер беру рәсімдері тобының жалпы схемасы
23. Таңбалау кодтары туралы мәліметтер беру рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 4-кестеде келтірілген.
4-кесте
Таңбалау кодтары туралы мәліметтер беру рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.LS.03.PRC.017
таңбалау кодтарына тапсырыс беру және генерацияланған таңбалау кодтары туралы мәліметтер алу үшін мәліметтер беру
рәсім таңбалау кодтарын сәйкестендіру құралдарын қалыптастыру және оларды сатуды трансшекаралық сауда шеңберінде жүзеге асыру жоспарланып отырған тауарларға оларды қондыру үшін одан әрі пайдалану мақсатында таңбалау кодтарын генерациялау үшін қажетті мәліметтерді беруге арналған
P.LS.03.PRC.018
таңбалау кодтарын тіркеу және тіркелген таңбалау кодтары туралы мәліметтер алу үшін мәліметтер беру
рәсім таңбалау кодтарын сәйкестендіру құралдарын қалыптастыру және оларды сатуды трансшекаралық сауда шеңберінде жүзеге асыру жоспарланып отырған тауарларға оларды қондыру үшін одан әрі пайдалану мақсатында таңбалау кодтарын тіркеу үшін қажетті мәліметтерді беруге арналған

В случае получения хозяйствующим субъектом сведений о сгенерированных кодах маркировки или сведений о зарегистрированных кодах маркировки в рамках процедур "Представление сведений для заказа генерации кодов маркировки и получения сведений о сгенерированных кодах маркировки" (P.LS.03.PRC.017) или "Представление сведений для регистрации кодов маркировки и получения сведений о зарегистрированных кодах маркировки" (P.LS.03.PRC.018), и в случае использования таких кодов маркировки при формировании средств идентификации и нанесении их на товары, предназначенные для трансграничной торговли, и представлении соответствующей информации о таких кодах маркировки в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, направляет полученную от хозяйствующего субъекта информацию об использовании кодов маркировки в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер. Уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, осуществляет прием и обработку такой информации и представляет в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, уведомление о результатах обработки информации об использовании кодов маркировки. При осуществлении информационного взаимодействия выполняется процедура "Представление информации об использовании кодов маркировки хозяйствующим субъектом" (P.LS.03.PRC.019).
22. Приведенное описание группы процедур представления сведений о кодах маркировки представлено на рисунке 4.
Рис. 4. Общая схема группы процедур представления сведений о кодах маркировки
23. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления сведений о кодах маркировки, приведен в таблице 4.
Таблица 4
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления сведений о кодах маркировки
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LS.03.PRC.017
представление сведений для заказа генерации кодов маркировки и получения сведений о сгенерированных кодах маркировки
процедура предназначена для представления сведений, необходимых для генерации кодов маркировки, с целью дальнейшего использования таких кодов маркировки для формирования средств идентификации и нанесения их на товары, реализацию которых планируется осуществлять в рамках трансграничной торговли
P.LS.03.PRC.018
представление сведений для регистрации кодов маркировки и получения сведений о сгенерированных кодах маркировки
процедура предназначена для представления сведений, необходимых для регистрации кодов маркировки, с целью дальнейшего использования таких кодов маркировки для формирования средств идентификации и нанесения их на товары, реализацию которых планируется осуществлять в рамках трансграничной торговли

P.LS.03.PRC.019
шаруашылық жүргізуші субъектісінің таңбалау кодтарын пайдалану туралы ақпарат беруі
рәсім сәйкестендіру құралдарын қалыптастыру және оларды сатуды трансшекаралық сауда шеңберінде жүзеге асыру жоспарланып отырған тауарларға оларды қондыру кезінде таңбалау кодтары пайдаланылған жағдайда оларды шаруашылық жүргізуші субъектінің пайдалануы туралы беруге арналған
7. Келісімнің орындалуын мониторингтеу және бақылау мақсатында таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерді Комиссияның алуы рәсімдерінің тобы
24. Комиссия Келісімнің орындалуын мониторингтеу және бақылау мақсатында мүше мемлекеттің мәліметтер беретін уәкілетті органынан таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерді сұратады. Мүше мемлекеттің мәліметтер беретін уәкілетті органы алынған сұрау салуды өңдейді және сұрау салуда көрсетілген параметрлерге сәйкес мәліметтер береді.
Ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде "Келісімнің орындалуын мониторингтеу және бақылау мақсатында таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерді Комиссияның алуы" (P.LS.03.PRC.020) рәсімі орындалады.
25. Келісімнің орындалуын мониторингтеу және бақылау мақсатында таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерді Комиссияның алуы рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 5-суретте көрсетілген.
5-сурет. Келісімнің орындалуын мониторингтеу және бақылау мақсатында таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерді Комиссияның алуы рәсімдері тобының жалпы схемасы
26. Келісімнің орындалуын мониторингтеу және бақылау мақсатында таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерді Комиссияның алуы рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 5-кестеде келтірілген.
5-кесте
Келісімнің орындалуын мониторингтеу және бақылау мақсатында таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерді Комиссияның алуы рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.LS.03.PRC.020
Келісімнің орындалуын мониторингтеу және бақылау мақсатында таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерді Комиссияның алуы
рәсім сұрау салу бойынша Келісімнің орындалуын мониторингтеу және бақылау мақсатында таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерді Комиссияның алуына арналған
8. Мүдделі тұлғаға таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беру рәсімдерінің тобы

P.LS.03.PRC.019
представление информации об использовании кодов маркировки хозяйствующим субъектом
процедура предназначена для представления сведений об использовании хозяйствующим субъектом кодов маркировки в случае использования их при формировании средств идентификации и нанесении их на товары, реализацию которых планируется осуществлять в рамках трансграничной торговли
7. Группа процедур получения Комиссией сведений о маркированных товарах и средствах их идентификации в целях мониторинга и контроля исполнения Соглашения
24. Комиссия в целях осуществления мониторинга и контроля исполнения Соглашения запрашивает в уполномоченном органе государства-члена, представляющем сведения, сведения о маркированных товарах и средствах их идентификации. Уполномоченный орган государства-члена, представляющий сведения, обрабатывает полученный запрос и представляет сведения в соответствии с параметрами, указанными в запросе.
При осуществлении информационного взаимодействия выполняется процедура "Получение Комиссией сведений о маркированных товарах и средствах их идентификации в целях мониторинга и контроля исполнения Соглашения" (P.LS.03.PRC.020).
25. Приведенное описание группы процедур получения Комиссией сведений о маркированных товарах и средствах их идентификации в целях осуществления мониторинга и контроля исполнения Соглашения представлено на рисунке 5.
Рис. 5. Общая схема группы процедур получения Комиссией сведений о маркированных товарах и средствах их идентификации в целях мониторинга и контроля исполнения Соглашения
26. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур получения Комиссией сведений о маркированных товарах и средствах их идентификации в целях мониторинга и контроля исполнения Соглашения, приведен в таблице 5.
Таблица 5
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур получения Комиссией сведений о маркированных товарах и средствах их идентификации в целях мониторинга и контроля исполнения Соглашения
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LS.03.PRC.020
получение Комиссией сведений о маркированных товарах и средствах их идентификации в целях мониторинга и контроля исполнения Соглашения
процедура предназначена для получения Комиссией по запросу сведений о маркированных товарах и средствах их идентификации в целях мониторинга и контроля исполнения Соглашения
8. Группа процедур представления заинтересованному лицу сведений о маркированном товаре и средстве идентификации

27. Мүдделі тұлға таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтерді тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйесі ұлттық компонентінің ақпараттық сервистерін не Одақтың ақпараттық порталына орналастырылған тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің интеграциялық компонентінің құрамындағы ақпараттық сервистерді пайдалану арқылы алады.
Мүдделі тұлғаға Одақтың ақпараттық порталына орналастырылған тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің интеграциялық компонентінің құрамындағы ақпараттық сервистер арқылы таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беру кезінде "Тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйесі интеграциялық компонентінің ақпараттық сервистері арқылы таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.021) рәсімі орындалады, оны орындау барысында мүдделі тұлға Одақтың ақпараттық порталына орналастырылған тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің интеграциялық компонентінің құрамындағы ақпараттық сервистер арқылы сұрау салу қалыптастырады, соған сәйкес Комиссия мәліметтер беретін уәкілетті органнан таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер сұратады және алады, ал сұрау салуды өңдеу нәтижелері алынған кезде алынған мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталына орналастырылған тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің интеграциялық компонентінің құрамындағы ақпараттық сервистер арқылы мүдделі тұлғаға ұсынады.
28. Мүдделі тұлғаға таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беру рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 6-суретте көрсетілген.
6-сурет. Мүдделі тұлғаға таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беру рәсімдері тобының жалпы схемасы
29. Мүдделі тұлғаға таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беру рәсімдері тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 6-кестеде келтірілген.
6-кесте
Мүдделі тұлғаға таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беру рәсімдері тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.LS.03.PRC.021
тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйесі интеграциялық компонентінің ақпараттық сервистері арқылы таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беру
рәсім мүдделі тұлғаның Одақтың ақпараттық порталына орналастырылған тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің интеграциялық компонентінің ақпараттық сервистерін пайдалана отырып, таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтерді алуына арналған

27. Заинтересованное лицо получает сведения о маркированном товаре и средстве идентификации посредством использования информационных сервисов национального компонента информационной системы маркировки товаров либо информационных сервисов в составе интеграционного компонента информационной системы маркировки товаров, размещенных на информационном портале Союза.
При представлении заинтересованному лицу сведений о маркированном товаре и средстве идентификации посредством информационных сервисов в составе интеграционного компонента информационной системы маркировки товаров, размещенных на информационном портале Союза, выполняется процедура "Представление сведений о маркированном товаре и средстве идентификации посредством информационных сервисов интеграционного компонента информационной системы маркировки товаров" (P.LS.03.PRC.021), в ходе выполнения которой заинтересованное лицо формирует запрос посредством информационных сервисов в составе интеграционного компонента информационной системы маркировки товаров, размещенных на информационном портале Союза, в соответствии с которым Комиссия запрашивает и получает сведения о маркированном товаре и средстве идентификации от уполномоченного органа, представляющего сведения, а при получении результатов обработки запроса представляет полученные сведения заинтересованному лицу посредством информационных сервисов в составе интеграционного компонента информационной системы маркировки товаров, размещенных на информационном портале Союза.
28. Приведенное описание группы процедур представления заинтересованному лицу сведений о маркированном товаре и средстве идентификации представлено на рисунке 6.
Рис. 6. Общая схема группы процедур представления заинтересованному лицу сведений о маркированном товаре и средстве идентификации
29. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления заинтересованному лицу сведений о маркированном товаре и средстве идентификации, приведен в таблице 6.
Таблица 6
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления заинтересованному лицу сведений о маркированном товаре и средстве идентификации
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LS.03.PRC.021
представление сведений о маркированном товаре и средстве идентификации посредством информационных сервисов интеграционного компонента информационной системы маркировки товаров
процедура предназначена для получения заинтересованным лицом сведений о маркированном товаре и средстве идентификации с использованием информационных сервисов интеграционного компонента информационной системы маркировки товаров, размещенных на информационном портале Союза

9. Эмиссияны және сәйкестендіру құралдарының түпнұсқалылығын растау рәсімдерінің тобы
30. Тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне шаруашылық жүргізуші субъектіден үшінші елден әкелінетін және сәйкестендіру құралдарын өзара тану іске асырылған басқа мүше мемлекетте эмиссияланған бірдейлендіру құралдарымен таңбаланған тауарлар туралы ақпарат келіп түскен жағдайда, сыртқы саудаға қатысушы (импорттаушы) тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне сыртқы саудаға қатысушы (импорттаушы) тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы эмитент тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына үшінші елдерден әкелінетін тауарлардың санаттары туралы мәліметтерді және оларға салынған сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерді қамтитын тауарлардың эмиссиясын және айналымға енгізу мүмкіндігін растауға сұрау салуды жібереді. Эмитент тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы сыртқы саудаға қатысушы (импорттаушы) тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына алынған сұрау салуды өңдеу нәтижелері туралы мәліметтерді қамтитын жауапты қалыптастырады және ұсынады. Ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде "Сәйкестендіру құралдарының эмиссиясын және үшінші елдерден импортталатын тауарларды айналымға енгізу мүмкіндігін растау" (P. LS.03.PRC.022) рәсімі орындалады.
Трансшекаралық сауда шеңберінде өткізілген таңбаланған тауарларды сәйкестендіру құралдарының түпнұсқалығын тексеруді жүзеге асыру қажет болған кезде импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы эмитент тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерді қамтитын сәйкестендіру құралдарының түпнұсқалығын растауға сұрау салу жібереді. Эмитент тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына алынған сұрау салуды өңдеу нәтижелері туралы мәліметтерді қамтитын жауапты қалыптастырады және ұсынады. Ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде "Сәйкестендіру құралдарының түпнұсқалығын растау" (P. LS.03.PRC.023) рәсімі орындалады.
31. Сәйкестендіру құралдарының эмиссиясын және түпнұсқалығын растау рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 7-суретте көрсетілген.
7-сурет. Сәйкестендіру құралдарының эмиссиясын және түпнұсқалығын растау рәсімдері тобының жалпы схемасы
32. Сәйкестендіру құралдарының эмиссиясын және түпнұсқалығын растау рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 7-кестеде келтірілген.
7-кесте
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3

9. Группа процедур подтверждения эмиссии и подлинности средств идентификации
30. В случае поступления в национальный компонент информационной системы маркировки товаров от хозяйствующего субъекта информации о маркированных товарах, ввозимых из третьей страны и маркированных средствами идентификации, эмитированными в другом государстве-члене, с которым реализовано взаимное признание средств идентификации, уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован участник внешней торговли (импортер), направляет в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован эмитент, запрос подтверждения эмиссии и возможности ввода в оборот товаров, содержащий сведения о категориях товаров, ввозимых из третьих стран, и сведения о нанесенных на них средствах идентификации. Уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован эмитент, формирует и представляет в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован участник внешней торговли (импортер), ответ, содержащий сведения о результатах обработки полученного запроса. При осуществлении информационного взаимодействия выполняется процедура "Подтверждение эмиссии средств идентификации и возможности ввода в оборот товаров, импортируемых из третьих стран" (P.LS.03.PRC.022).
При необходимости осуществления проверки подлинности средств идентификации маркированных товаров, реализованных в рамках трансграничной торговли, уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, направляет в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован эмитент, запрос подтверждения подлинности средств идентификации, содержащий сведения о средствах идентификации. Уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован эмитент, формирует и представляет в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, ответ, содержащий сведения о результатах обработки полученного запроса. При осуществлении информационного взаимодействия выполняется процедура "Подтверждение подлинности средств идентификации" (P.LS.03.PRC.023).
31. Приведенное описание группы процедур подтверждения эмиссии и подлинности средств идентификации представлено на рисунке 7.
Рис. 7. Общая схема группы процедур подтверждения эмиссии
и подлинности средств идентификации
32. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур подтверждения эмиссии и подлинности средств идентификации, приведен в таблице 7.
Таблица 7
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур подтверждения эмиссии и подлинности средств идентификации
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3

P.LS.03.PRC.022
сәйкестендіру құралдарының эмиссиясын және үшінші елдерден импортталатын тауарларды айналымға енгізу мүмкіндігін растау
рәсім сәйкестендіру құралдарының эмиссиясын растауға сұрау салуды растауға және үшінші елден әкелінетін және басқа мүше мемлекетте эмиссияланған сәйкестендіру құралдарымен таңбаланған тауарларды айналымға енгізу мүмкіндігін ұсынуға және көрсетілген сұрауды өңдеу нәтижесін алуға арналғанмәліметтерді алуына арналған
P.LS.03.PRC.023
сәйкестендіру құралдарының түпнұсқалығын растау
рәсім сәйкестендіру құралдарының түпнұсқалығын растауға сұрау салуды ұсынуға және көрсетілген сұрауды өңдеу нәтижесін алуға арналған
V. Жалпы процестің ақпараттық объектілері
33. Жалпы процеске қатысушылардың арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл процесінде олар туралы және олардан мәліметтер берілетін ақпараттық объектілердің тізбесі 8-кестеде келтірілген.
8-кесте
Ақпараттық объектілердің тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.LS.03.BEN.003
таңбаланған тауарлардың айналымы туралы мәліметтер
таңбаланған тауарлардың айналымы туралы мәліметтердің жиынтығы
P.LS.03.BEN.004
таңбаланған тауар туралы мәліметтер
сәйкестендіру құралдары мен сәйкестендіру құралдары қондырылған тауар туралы мәліметтердің жиынтығы
P.LS.03.BEN.005
тауарлар туралы мәліметтер
тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компоненттеріне енгізілген тауарлар туралы мәліметтердің жиынтығы
P.LS.03.BEN.006
таңбалау кодтары туралы мәліметтер
сәйкестендіру құралдарын қалыптастыру үшін пайдаланылатын таңбалау кодтары туралы мәліметтердің жиынтығы
P.LS.03.BEN.007
сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтер
тауарларға салынған сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтердің жиынтығы
VI. Жалпы процеске қатысушылардың жауапкершілігі
34. Комиссияның ақпараттық өзара іс-қимылға қатысатын лауазымды тұлғалары мен қызметкерлерін мәліметтерді берудің уақтылылығын және толықтығын қамтамасыз етуге бағытталған талаптарды сақтамағаны үшін тәртіптік жауапкершілікке тарту 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа, Одақ құқығын құрайтын өзге де халықаралық шарттар мен актілерге сәйкес, ал мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының лауазымды тұлғалары мен қызметкерлерін тәртіптік жауапкершілікке тарту – мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
VII. Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштары
Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштарының тізбесі 9-кестеде келтірілген.
9-кесте
Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштарының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Типі
Сипаттамасы
1
2
3
4
P.CLS.001
әлем елдерінің сыныптауышы
сыныптауыш

P.LS.03.PRC.022
подтверждение эмиссии средств идентификации и возможности ввода в оборот товаров, импортируемых из третьих стран
процедура предназначена для представления запроса подтверждения эмиссии средств идентификации и возможности ввода в оборот товаров, ввозимых из третьей страны и маркированных средствами идентификации, эмитированными в другом государстве-члене, и получения результата обработки указанного запроса
P.LS.03.PRC.023
подтверждение подлинности средств идентификации
процедура предназначена для представления запроса подтверждения подлинности средств идентификации и получения результата обработки указанного запроса
V. Информационные объекты общего процесса
33. Перечень информационных объектов, сведения о которых или из которых передаются в процессе информационного взаимодействия между участниками общего процесса, приведен в таблице 8.
Таблица 8
Перечень информационных объектов
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LS.03.BEN.003
сведения об обороте маркированных товаров
совокупность сведений
об обороте маркированных товаров
P.LS.03.BEN.004
сведения о маркированном товаре
совокупность сведений
о средствах идентификации
и товаре, на который были нанесены средства идентификации
P.LS.03.BEN.005
сведения о товарах
совокупность сведений
о товарах, включенных
в национальные компоненты информационной системы маркировки товаров
P.LS.03.BEN.006
сведения о кодах маркировки
совокупность сведений
о кодах маркировки, используемых
для формирования средств идентификации
P.LS.03.BEN.007
сведения о средствах идентификации
совокупность сведений
о средствах идентификации, нанесенных на товары
VI. Ответственность участников общего процесса
34. Привлечение к дисциплинарной ответственности за несоблюдение требований, направленных на обеспечение своевременности и полноты передачи сведений, участвующих в информационном взаимодействии должностных лиц и сотрудников Комиссии осуществляется в соответствии с Договором о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, иными международными договорами и актами, составляющими право Союза, а должностных лиц и сотрудников уполномоченных органов государств-членов – в соответствии с законодательством государств-членов.
VII. Справочники и классификаторы общего процесса
35. Перечень справочников и классификаторов общего процесса приведен в таблице 9.
Таблица 9
Перечень справочников и классификаторов общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Тип
Описание
1
2
3
4
P.CLS.001
классификатор стран мира
классификатор

елдердің атаулары мен оларға сәйкес келетін кодтардың тізбесін қамтиды (Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылады)
P.CLS.003
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай Тауар номенклатурасы (ЕАЭО СЭҚ ТН)
сыныптауыш
Дүниежүзілік кеден ұйымының Тауарларды сипаттау мен кодтаудың үйлестірілген жүйесіне және Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасына негізделген тауарлардың кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.CLS.014
құжаттар мен мәліметтер түрлерінің сыныптауышы
сыныптауыш
кеден құжаттарын толтыру үшін пайдаланылатын құжаттар түрлерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды (Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылады, №8 қосымша)
P.CLS.018
жүк, қаптама және қаптау материалдары түрлерінің сыныптауышы
сыныптауыш
жүктің, ораманың және буып-түю материалдарының кодтары мен түрлері атауларының тізбесін және оларға сәйкес кодтарды қамтиды (Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылады)
P.CLS.024
тілдер сыныптауышы
сыныптауыш
тілдердің атаулары мен олардың кодтарының тізбесін қамтиды (Комиссия Алқасының 2019 жылғы 10 қыркүйектегі № 152 шешіміне сәйкес қолданылады)
P.CLS.099
Еуразиялық экономикалық одақтың өлшем бірліктері мен шотының сыныптауышы
сыныптауыш
кодтардың, шартты белгілердің және өлшем бірліктері атауларының және шоттардың тізбесін қамтиды (Комиссия Алқасының 2020 жылғы 27 қазандағы № 145 шешіміне сәйкес қолданылады)
P.LS.03.CLS.003
тауарды айналымға шығару тәсілдерінің анықтамалығы
анықтамалық
тауарды айналымға шығару тәсілдерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.LS.03.CLS.004
таңбаланған тауарлар мәртебелерінің тізбесі
анықтамалық
тауардың таңбаланған тауар айналымы процесіне қатысы бойынша жай-күйін айқындайтын таңбаланған тауарлар мәртебелерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.LS.03.CLS.005
сәйкестендіру құралдары түрлерінің сыныптауышы
сыныптауыш
тауарларды таңбалау кезінде Одақта пайдаланылатын сәйкестендіру құралдарының түрлері атауларының және олардың кодтарының тізбесін қамтиды
P.LS.03.CLS.006
тұтыну қаптамасы типтерінің сыныптауышы
сыныптауыш
тұтынушылық қаптама түрлерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.LS.03.CLS.007
тұтыну қаптамасы материалдарының сыныптауышы
сыныптауыш
тұтыну қаптамасы материалдарының кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
VIII. Жалпы процестің рәсімдері
1. Трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауардың айналымы туралы мәліметтер беру рәсімдері
"Трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер сұрату және беру" (P.LS.03.PRC.010) рәсімі
33. "Трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер сұрату және беру" (P.LS.03.PRC.010) рәсімін орындау схемасы 8-суретте көрсетілген.
8-сурет. "Трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер сұрату және беру" (P.LS.03.PRC.010) рәсімін орындау схемасы

содержит перечень наименований стран и соответствующие им коды (применяется в соответствии с Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378)
P.CLS.003
единая Товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза (ТН ВЭД ЕАЭС)
классификатор
содержит перечень кодов и наименований товаров, основанный на Гармонизированной системе описания и кодирования товаров Всемирной таможенной организации и единой Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Содружества Независимых Государств
P.CLS.014
классификатор видов документов и сведений
классификатор
содержит перечень кодов и наименование видов документов, используемых для заполнения таможенных документов (применяется в соответствии с Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378 приложение № 8)
P.CLS.018
классификатор видов груза, упаковки и упаковочных материалов
классификатор
содержит перечень кодов и наименований видов груза, упаковки и упаковочных материалов и соответствующие им коды (применяется в соответствии с Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378)
P.CLS.024
классификатор языков
классификатор
содержит перечень наименований языков и их коды (применяется в соответствии с Решением Коллегии Комиссии от 10 сентября 2019 г. № 152)
P.CLS.099
классификатор единиц измерения и счета Евразийского экономического союза
классификатор
содержит перечень кодов, условных обозначений и наименований единиц измерения и счета (применяется в соответствии с Решением Коллегии Комиссии от 27 октября 2020 г. № 145)
P.LS.03.CLS.003
справочник способов выпуска товара в оборот
справочник
содержит перечень кодов и наименований способов выпуска товара в оборот
P.LS.03.CLS.004
перечень статусов маркированных товаров
справочник
содержит перечень кодов и наименований статусов маркированных товаров, определяющих состояние товара по отношению к процессу оборота маркированного товара
P.LS.03.CLS.005
классификатор видов средств идентификации
классификатор
содержит перечень наименований видов средств идентификации, используемых при маркировке товаров в Союзе, и их коды
P.LS.03.CLS.006
классификатор типов потребительской упаковки
классификатор
содержит перечень кодов и наименований типов потребительской упаковки
P.LS.03.CLS.007
классификатор материалов потребительской упаковки
классификатор
содержит перечень кодов и наименований материалов потребительской упаковки
VIII. Процедуры общего процесса
1. Процедуры представления сведений об обороте маркированного товара в рамках трансграничной торговли
Процедура "Запрос и представление сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.PRC.010)
36. Схема выполнения процедуры "Запрос и представление сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.PRC.010) представлена
на рисунке 8.
Рис. 8. Схема выполнения процедуры "Запрос и представление сведений
о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.PRC.010)

37. "Трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер сұрату және беру" (P.LS.03.PRC.010) рәсімін импорттаушыдан тауарларға қондырылған және (немесе) трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған тауарлардың жеке-дара тұтынушылық қаптамасына, егер қаптамалардың осындай түрлерін таңбалау Одақ құқығында көзделсе, тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамаларына қондырылған сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтер келіп түскен кезде мүше мемлекеттің уәкілетті органы орындайды.
"Трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер сұрату және беру" (P.LS.03.PRC.010) рәсімі мына шарттардың бірі сақталған жағдайда орындалады:
а) импорттаушы ұсынған тауарларға қондырылған және (немесе) трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған тауарлардың жеке-дара тұтынушылық қаптамасына, тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамаларына қондырылған сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтер импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде жоқ;
б) импорттаушы ұсынған тауарларға қондырылған және (немесе) трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған тауарлардың жеке-дара тұтынушылық қаптамасына, тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамаларына қондырылған сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтер импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде бар, бұл ретте импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіндегі осындай таңбаланған тауарлардың ағымдағы мәртебесі мына мәндердің біріне сәйкес келеді:
басқа мүше мемлекеттің импорттаушысының трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған тауарды есепке қабылдауына байланысты белгіленген "тауар айналымнан шығарылды";
тауардың трансшекаралық сауда шеңберінде экспорттаушыға қайтарылуына байланысты немесе экспорттаушы ұсынған трансшекаралық сауда шеңберінде сатылған (сатуға арналған) тауар туралы ақпараттың күші жойылуына байланысты белгіленген "жай-күйі айқындалмады".
38. Осы Қағидалардың 34-тармағында белгіленген шарттар сақталған жағдайда "Трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер сұрату" (P.LS.03.OPR.034) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған, тауарларға қондырылған және (немесе) трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған тауарлардың жеке-дара тұтынушылық қаптамасына, тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамаларына қондырылған сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерді қамтитын сұрау салуды қалыптастырады және оны экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді.

37. Процедура "Запрос и представление сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.PRC.010) выполняется уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, при поступлении от импортера сведений о средствах идентификации, нанесенных на товары и (или) нанесенных на единичную потребительскую упаковку товаров, групповые или транспортные упаковки товаров, приобретенных в рамках трансграничной торговли, если маркировка таких видов упаковок предусмотрена правом Союза.
Процедура "Запрос и представление сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.PRC.010) выполняется при соблюдении одного из следующих условий:
а) сведения о средствах идентификации, нанесенных на товары и (или) нанесенных на единичную потребительскую упаковку товаров, групповые или транспортные упаковки товаров, приобретенных в рамках трансграничной торговли, представленные импортером, отсутствуют в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер;
б) сведения о товарах и средствах идентификации, нанесенных на товары и (или) нанесенных на единичную потребительскую упаковку товаров, групповые или транспортные упаковки товаров, приобретенных в рамках трансграничной торговли, представленные импортером, присутствуют в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, при этом текущий статус таких маркированных товаров в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, соответствует одному из следующих значений:
"товар выведен из оборота", установленному в связи с принятием импортером другого государства-члена к учету товара, приобретенного в рамках трансграничной торговли;
"состояние не определено", установленному в связи с возвратом товара экспортеру в рамках трансграничной торговли или в связи с аннулированием представленной экспортером информации о товаре, реализованном (предназначенном для реализации) в рамках трансграничной торговли.
38. В случае соблюдения условий, определенных в пункте 37 настоящих Правил, выполняется операция "Запрос сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.OPR.034), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, формируется и направляется в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, запрос сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли, содержащий сведения о средствах идентификации, нанесенных на товары и (или) нанесенных на единичную потребительскую упаковку товаров, групповую или транспортную упаковку товаров, приобретенных в рамках трансграничной торговли.

39. Экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарлар туралы мәліметтерге сұрау салуды алған кезде "Экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органының трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарлар туралы мәліметтерге сұрау салуын қабылдап алуы және өңдеуі" (P.LS.03.OPR.035) операциясы орындалады.
"Экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органының трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарлар туралы мәліметтерге сұрау салуын қабылдап алуы және өңдеуі" (P.LS.03.OPR.035) операциясын орындау нәтижелері бойынша экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарлар туралы мәліметтерге сұрау салуды өңдеу нәтижелері туралы, экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіндегі деректерге сәйкес тауарлар мен олардың мәртебелері туралы мәліметтерді, оның ішінде жеке-дара тұтынушылық қаптаманы иеленетін және (немесе) алынған сұрау салуда көрсетілген сәйкестендіру құралдары қондырылған тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамасына енгізілген тауарлар туралы мәліметтерді қамтитын хабарламаны қалыптастырады және оны импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді.
40. Трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарлар туралы мәліметтерге сұрау салуды өңдеу нәтижесі туралы хабарлама келіп түскен кезде импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы "Трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарлар туралы мәліметтерді қабылдап алу" (P.LS.03.OPR.036) операциясын орындайды. Операцияны орындау нәтижесінде таңбаланған тауарлар, олардың мәртебесі, өңдеу нәтижелері туралы мәліметтер, оның ішінде жеке-дара тұтынушылық қаптаманы иеленетін тауарлар туралы мәліметтер, сондай-ақ экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы ұсынған тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамасына енгізілген тауарлар туралы мәліметтер төмендегі қағидаларға сәйкес импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компоненті шеңберінде ескеріледі:
а) импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде таңбаланған тауарлар үшін (оның ішінде жеке-дара тұтынушылық қаптаманы иеленетін немесе тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамасына енгізілген тауарлар үшін) "тауар трансшекаралық сауда шеңберінде сатылды (сатуға арналды)" мәніне сәйкес келетін мәртебе белгіленеді, олар туралы алынған мәліметтер бір мезгілде мына шарттарға сәйкес келеді:
таңбаланған тауарлар туралы алынған мәліметтер "тауар трансшекаралық сауда шеңберінде сатылды (сатуға арналды)" мәніне сәйкес келетін тауарлар мәртебесін қамтиды;
таңбаланған тауарлар туралы алынған мәліметтер "мәліметтер өңделді" мәніне сәйкес келетін мәліметтерді өңдеу нәтижесінің кодын қамтиды;
таңбаланған тауарлар туралы алынған мәліметтердің құрамындағы таңбаланған тауарларды экспорттаушы (сатушы) және импорттаушы (сатып алушы) туралы мәліметтер импорттаушы ұсынған және импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде сақталатын таңбаланған тауарларды экспорттаушы (сатушы) және импорттаушы (сатып алушы) туралы мәліметтерге сәйкес келеді;
б) ол туралы алынған мәліметтер осы тармақтың "а" тармақшасында келтірілген шарттарға сәйкес келмейтін таңбаланған тауарлар үшін импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде тауарлардың айналымын одан әрі талдау мен бақылауды қамтамасыз ету мақсатында "тауар трансшекаралық сауда шеңберінде сатылды (сатуға арналды)" мәніне сәйкес келетін мәртебе белгілеудің мүмкін еместігі қамтамасыз етіледі.

39. При получении уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, запроса сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли, выполняется операция "Прием и обработка уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, запроса сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.OPR.035).
По результатам выполнения операции "Прием и обработка уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, запроса сведений о маркированном товаре, приобретенном в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.OPR.035) уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, формирует и направляет в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, уведомление о результате обработки запроса сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли, содержащее сведения о товарах и их статусах в соответствии с данными в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, в том числе, сведения о товарах, имеющих единичную потребительскую упаковку и (или) включенных в групповую или транспортную упаковку товаров, на которые нанесены средства идентификации, указанные в полученном запросе.
40. При поступлении уведомления о результате обработки запроса сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли, уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, выполняется операция "Прием сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.OPR.036). В результате выполнения операции сведения о маркированных товарах, их статусе, результатах обработки, в том числе, сведения о товарах, имеющих единичную потребительскую упаковку, а также сведения о товарах, включенных в групповую или транспортную упаковки товаров, представленные уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, учитываются в рамках национального компонента информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, в соответствии со следующими правилами:
а) в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, устанавливается статус, соответствующий значению "товар реализован (предназначен для реализации) в рамках трансграничной торговли" для маркированных товаров (в том числе, для товаров, имеющих единичную потребительскую упаковку или включенных в групповую или транспортную упаковку товаров), полученные сведения о которых одновременно соответствуют условиям:
полученные сведения о маркированных товарах содержат код статуса товаров, соответствующий значению "товар реализован (предназначен для реализации) в рамках трансграничной торговли";
полученные сведения о маркированных товарах содержат код результата обработки сведений, соответствующих значению "сведения обработаны";
сведения об экспортере (продавце) и импортере (покупателе) маркированных товаров в составе полученных сведений о маркированных товарах соответствуют сведениям об экспортере (продавце) и импортере (покупателе) маркированных товаров, представленным импортером и хранящимся в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер;
б) для маркированных товаров, полученные сведения о которых не соответствуют условиям, приведенным в подпункте "а" настоящего пункта, в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, обеспечивается невозможность установления статуса, соответствующего значению "товар реализован (предназначен для реализации) в рамках трансграничной торговли" в целях обеспечения дальнейшего анализа и контроля за оборотом товаров.

41. Импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіндегі өңдеу, экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы ұсынған таңбаланған тауарлар және олардың мәртебесі туралы мәліметтер, оның ішінде жеке-дара тұтынушылық қаптаманы иеленетін тауарлар туралы және (немесе) тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамасына енгізілген, оларға сәйкестендіру құралдары қондырылған тауарлар туралы мәліметтер және осындай мәліметтерді импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде есепке алу: таңбаланған тауарлар үшін "тауар трансшекаралық сауда шеңберінде сатылды (сатуға арналды)" және (немесе) осындай тауарлардың айналымын одан әрі талдау мен бақылауды қамтамасыз ету мақсатында таңбаланған тауар үшін осындай мәртебе белгіленбейтіні туралы ақпаратты есепке алу "Трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер сұрату және беру" (P.LS.03.PRC.010) рәсімін орындау нәтижесі болып табылады.
42. "Трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер сұрату және беру" (P.LS.03.PRC.010) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 10-кестеде келтірілген.
10-кесте
"Трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер сұрату және беру" (P.LS.03.PRC.010) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.LS.03.OPR.034
трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер сұрату
осы Қағидалардың 11-кестесінде келтірілген
P.LS.03.OPR.035
экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органының трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарлар туралы мәліметтерге сұрау салуды қабылдауы және өңдеуі
осы Қағидалардың 12-кестесінде келтірілген
P.LS.03.OPR.036
трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарлар туралы мәліметтерді қабылдау
осы Қағидалардың 13-кестесінде келтірілген
11-кесте
"Трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер сұрату" (P.LS.03.OPR.034) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LS.03.OPR.034
2
Операцияның атауы
трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер сұрату
3
Орындаушы
импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
импорттаушыдан тауарларға қондырылған және (немесе) трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған тауарлардың жеке-дара тұтынушылық қаптамасына, тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамаларына қондырылған сәйкестендіру қралдары туралы мәліметтер алу кезінде мына шарттардың бірі сақталған жағдайда орындалады:
а) импорттаушы ұсынған тауарларға қондырылған және (немесе) трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған тауарлардың дара тұтынушылық қаптамасына, тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамаларына қондырылған сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтер импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде жоқ;
б) импорттаушы ұсынған тауарларға қондырылған және (немесе) трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған тауарлардың дара тұтынушылық қаптамасына, тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамаларына қондырылған сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтер импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде бар. Бұл ретте импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіндегі осындай таңбаланған тауарлардың ағымдағы мәртебесі мына мәндердің біріне сәйкес келеді:
"20" – басқа мүше мемлекеттің импорттаушысының трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған тауарды есепке қабылдауына байланысты белгіленген "тауар айналымнан шығарылды";
"00" – тауардың трансшекаралық сауда шеңберінде экспорттаушыға қайтарылуына байланысты немесе экспорттаушы ұсынған трансшекаралық сауда шеңберінде сатылған (сатуға арналған) тауар туралы ақпараттың күші жойылуына байланысты белгіленген "жай-күйі айқындалмады"
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтарына және құрылымдарына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған таңбаланған тауарлар туралы мәліметтерге сұрау салуды қалыптастырады және оны экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелер
трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарлар туралы мәліметтерге сұрау салу экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
12-кесте
"Экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органының трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарлар туралы мәліметтерге сұрау салуды қабылдауы және өңдеуі" (P.LS.03.OPR.035) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LS.03.OPR.035
2
Операцияның атауы
экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органының трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарлар туралы мәліметтерге сұрау салуды қабылдауы және өңдеуі
3
Орындаушы
экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарлар туралы мәліметтерге сұрау салу келіп түскен кезде орындалады ("Трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер сұрату" (P.LS.03.OPR.034)) операциясы
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтарына және құрылымдарына сәйкес келуге тиіс.
Авторлау талап етіледі, мәліметтерді жалпы процеске қатысушылар болып табылатын мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ғана береді. Хабардың және электрондық құжаттың деректемелері Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы алынған мәліметтерді өңдеуді Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес орындайды.
Өңдеуді орындау нәтижелері бойынша орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарлар туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама қалыптастырады және жібереді. Көрсетілген хабарламаны қалыптастыру кезінде, егер сәйкестендіру құралдары туралы көрсетілген мәліметтер экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде бар болса, сұрау салуда көрсетілген сәйкестендіру құралдарының әрқайсысына сәйкес тауарлар, олардың мәртебелері мен өңдеу нәтижелері туралы мәліметтер беріледі. Бұл ретте, егер сұрау салуға трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамасына қондырылған сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтер енгізілген және егер көрсетілген сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтер экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде бар болған жағдайда, онда сұрау салуда көрсетілген сәйкестендіру құралдары қондырылған қаптамалардың агрегация деңгейлеріне қарамастан, тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамасына енгізілген барлық тауарлар, олардың мәртебелері мен өңделу нәтижелері туралы мәліметтер беріледі. Егер экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған, сұрау салудың параметрлеріне сәйкес келетін таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер болмаса, тиісті ақпарат трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарлар туралы мәліметтерге сұрау салуды өңдеу нәтижесі туралы хабарламаның құрамында ұсынылады
7
Нәтижелер
трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарлар туралы мәліметтерге сұрау салу өңделді; трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарлар туралы мәліметтерге сұрау салуды өңдеу нәтижесі туралы хабарлама импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
13-кесте
"Трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарлар туралы мәліметтерді қабылдап алу" (P.LS.03.OPR.036) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LS.03.OPR.036
2
Операцияның атауы
трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарлар туралы мәліметтерді қабылдап алу
3
Орындаушы
импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
орындаушы трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарлар туралы мәліметтерге сұрау салуды өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органының трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарлар туралы мәліметтерге сұрау салуды қабылдауы және өңдеуі" (P.LS.03.OPR.035) операциясы))
5
Шектеулер
хабарламаның форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтарына және құрылымдарына сәйкес келуге тиіс. Авторлау талап етіледі, мәліметтерді жалпы процеске қатысушылар болып табылатын мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ғана береді. Хабардың және электрондық құжаттың деректемелері Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарлар туралы мәліметтерге сұрау салуды өңдеу нәтижесі туралы алынған хабарламаны өңдеуді орындайды. Орындаушы өңдеу нәтижелері бойынша осы Қағидалардың 40-тармағына сәйкес таңбаланған тауарлар туралы мәліметтерге сұрау салуды өңдеу нәтижесі туралы хабарламаның құрамында көрсетілген таңбаланған тауардың мәртебесін, оны өңдеу нәтижесі мен импорттаушы (сатып алушы) және экспорттаушы (сатушы) туралы мәліметтерді ескере отырып, импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компоненті шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарлар туралы мәліметтерді ескереді
7
Нәтижелер
трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарлар туралы мәліметтерге сұрау салуды өңдеу нәтижесі туралы алынған хабарлама өңделді

41. Результатом выполнения процедуры "Запрос и представление сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.PRC.010) является обработка в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, представленных уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, сведений о маркированных товарах и их статусе, в том числе, сведений о товарах, имеющих единичную потребительскую упаковку, и (или) о товарах, включенных в групповую или транспортную упаковку товаров, на которые нанесены средства идентификации, и учет таких сведений в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер: установление
для маркированных товаров статуса, соответствующего значению "товар реализован (предназначен для реализации) в рамках трансграничной торговли", и (или) учет информации о том, что для маркированного товара не может быть установлен такой статус с целью дальнейшего анализа и контроля за оборотом таких товаров.
42. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Запрос и представление сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.PRC.010), приведен в таблице 10.
Таблица 10
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Запрос и представление сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.PRC.010)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LS.03.OPR.034
запрос сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли
приведено в таблице 11 настоящих Правил
P.LS.03.OPR.035
прием и обработка уполномоченным органом государства-члена,
в котором зарегистрирован экспортер, запроса сведений
о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли
приведено в таблице 12 настоящих Правил
P.LS.03.OPR.036
прием сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли
приведено в таблице 13 настоящих Правил
Таблица 11
Описание операции "Запрос сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.OPR.034)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.03.OPR.034
2
Наименование операции
запрос сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер
4
Условия выполнения
выполняется исполнителем при получении от импортера сведений о средствах идентификации, нанесенных на товары и (или) нанесенных на единичную потребительскую упаковку товаров, групповые или транспортные упаковки товаров, приобретенных в рамках трансграничной торговли, при соблюдении одного из следующих условий:
а) сведения о средствах идентификации, нанесенных на товары и (или) нанесенных на единичную потребительскую упаковку товаров, групповые или транспортные упаковки товаров, приобретенных в рамках трансграничной торговли, представленные импортером, отсутствуют в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер;
б) сведения о товарах и средствах идентификации, нанесенных на товары и (или) нанесенных на единичную потребительскую упаковку товаров, групповые или транспортные упаковки товаров, приобретенных в рамках трансграничной торговли, представленные импортером, присутствуют в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер. При этом текущий статус таких маркированных товаров в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, соответствует одному из следующих значений:
"20" – "товар выведен из оборота", установленному в связи с принятием импортером другого государства-члена к учету товара, приобретенного в рамках трансграничной торговли;
"00" – "состояние не определено", установленному в связи с возвратом товара экспортеру в рамках трансграничной торговли или в связи с аннулированием представленной экспортером информации о товаре, реализованном (предназначенном для реализации) в рамках трансграничной торговли
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, запрос сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
7
Результаты
запрос сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли, направлен в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер
Таблица 12
Описание операции "Прием и обработка уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, запроса сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.OPR.035)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.03.OPR.035
2
Наименование операции
прием и обработка уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, запроса сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер
4
Условия выполнения
выполняется при поступлении запроса сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли (операция "Запрос сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.OPR.034))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.
Требуется авторизация, сведения представляются только уполномоченными органами государств-членов, которые являются участниками общего процесса. Реквизиты сообщения и электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
6
Описание операции
исполнитель выполняет обработку полученных сведений в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов.
По результатам выполнения обработки исполнитель формирует и направляет уведомление о результате обработки запроса сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов.
При формировании указанного уведомления представляются сведения о товарах, их статусах и результатах обработки в соответствии с каждым из средств идентификации, указанных в запросе, если указанные сведения о средствах идентификации присутствуют в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер.
При этом, в случае если в запрос включены сведения о средствах идентификации, нанесенных на групповую или транспортную упаковку товаров, приобретенных в рамках трансграничной торговли, и если указанные сведения о средствах идентификации присутствуют в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, то представляются сведения о всех товарах, включенных в групповую или транспортную упаковку товаров, их статусах и результатах обработки, независимо от уровня агрегации упаковок, на которые нанесены средства идентификации, указанные в запросе.
Если в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, отсутствуют
сведения о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли, соответствующие параметрам запроса, соответствующая информация представляется в составе уведомления о результате обработки запроса сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли
7
Результаты
запрос сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли, обработан; уведомление о результате обработки запроса сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли, направлено в уполномоченный орган
государства-члена, в котором зарегистрирован импортер
Таблица 13
Описание операции "Прием сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.OPR.036)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.03.OPR.036
2
Наименование операции
прием сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результате обработки запроса сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли (операция "Прием и обработка уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, запроса сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.OPR.035))
5
Ограничения
формат и структура уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Требуется авторизация, сведения представляются только уполномоченными органами государств-членов, которые являются участниками общего процесса. Реквизиты сообщения и электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
6
Описание операции
исполнитель выполняет обработку полученного уведомления о результате обработки запроса сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов.
По результатам обработки исполнитель учитывает сведения о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли, в рамках национального компонента информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, с учетом статуса маркированного товара, результата его обработки и сведений об импортере (покупателе) и экспортере (продавце), указанных в составе уведомления о результате обработки запроса сведений о маркированных товарах, в соответствии с пунктом 40 настоящих Правил
7
Результаты
уведомление о результате обработки запроса сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли, обработано

"Трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған, есепке алуға қабылданатын таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.011) рәсімі
43."Трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған, есепке алуға қабылданатын таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.011) рәсімін орындау схемасы 9-суретте көрсетілген.
9-сурет. "Трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған, есепке алуға қабылданатын таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.011) рәсімін орындау схемасы
44. "Трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған, есепке алуға қабылданатын таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.011) рәсімін импорттаушыдан трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған, импорттаушы есепке алуға қабылдайтын таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер келіп түскен кезде импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы орындайды.
"Трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған, есепке алуға қабылданатын таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.011) рәсімі мынадай шарттар сақталған жағдайда орындалады:
а) таңбаланған тауарлар және трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған тауарлардың жеке-дара тұтынушылық қаптамасына, тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамаларына қондырылған, олар туралы мәліметтерді импорттаушы берген сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтер импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде бар;
б) импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде оларды есепке алуға қабылдау туралы мәліметтерді импорттаушы ұсынған таңбаланған тауарлардың, оның ішінде жеке-дара тұтынушылық қаптаманы иеленетін және (немесе) импорттаушы ұсынған сәйкестендіру құралдары қондырылған топтық немесе көліктік қаптамаларға енгізілген тауарлардың ағымдағы мәртебесі "тауар трансшекаралық сауда шеңберінде сатылды (сатуға арналды)" мәніне сәйкес келеді;
в) импорттаушы берген таңбаланған тауарларды экспорттаушы (сатушы) және импорттаушы (сатып алушы) туралы мәліметтер импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде сақталатын таңбаланған тауарларды экспорттаушы (сатушы) және импорттаушы (сатып алушы) туралы мәліметтерге сәйкес келеді.
45. Осы Қағидалардың 41-тармағында белгіленген шарттар сақталған жағдайда "Есепке алуға қабылданатын таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.OPR.037) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы тауарларға және (немесе) тауарлардың жеке-дара тұтынушылық қаптамасына қондырылған сәйкестендіру құралдарын көрсете отырып немесе осындай тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамасына қондырылған сәйкестендіру құралдарын көрсете отырып, трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарларды есепке алуға қабылдау туралы мәліметтерді қалыптастырады және оларды экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді.

Процедура "Представление сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли, принимаемых к учету" (P.LS.03.PRC.011)
43. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли, принимаемых к учету" (P.LS.03.PRC.011) представлена на рисунке 9.
Рис. 9. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли, принимаемых к учету" (P.LS.03.PRC.011)
44. Процедура "Представление сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли, принимаемых к учету" (P.LS.03.PRC.011) выполняется уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, при поступлении от импортера сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли, которые принимаются к учету импортером.
Процедура "Представление сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли, принимаемых к учету" (P.LS.03.PRC.011) выполняется при соблюдении следующих условий:
а) сведения о маркированных товарах и средствах идентификации, нанесенных на товары и (или) нанесенных на единичную потребительскую упаковку товаров, групповые или транспортные упаковки товаров, приобретенных в рамках трансграничной торговли, сведения о которых представлены импортером, присутствуют в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер;
б) в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, текущий статус маркированных товаров, сведения о приеме к учету которых представлены импортером, в том числе, товаров, имеющих единичную потребительскую упаковку и (или) включенных в групповые или транспортные упаковки, на которые нанесены средства идентификации, представленные импортером, соответствует значению "товар реализован (предназначен для реализации) в рамках трансграничной торговли";
в) сведения об экспортере (продавце) и импортере (покупателе) маркированных товаров, представленные импортером, соответствуют сведениям об экспортере (продавце) и импортере (покупателе) маркированных товаров, хранящимся в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер.
45. В случае соблюдения условий, определенных в пункте 44 настоящих Правил, выполняется операция "Представление сведений о маркированных товарах, принимаемых к учету" (P.LS.03.OPR.037), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, формируются и направляются в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, сведения о принимаемых к учету маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли, с указанием средств идентификации, нанесенных на товары и (или) единичную потребительскую упаковку товаров, или с указанием средств идентификации, нанесенных на групповую или транспортную упаковку таких товаров.

46. Экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған, есепке алуға қабылданатын таңбаланған тауарлар туралы мәліметтерді алған кезде "Экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органының есепке алуға қабылданатын таңбаланған тауарлар туралы мәліметтерді қабылдап алуы және өңдеуі" (P.LS.03.OPR.038) операциясы орындалады.
"Экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органының есепке алуға қабылданатын таңбаланған тауарлар туралы мәліметтерді қабылдап алуы және өңдеуі" (P.LS.03.OPR.038) операциясын орындау нәтижелері бойынша экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы топтық немесе көліктік қаптамаларға енгізілмеген, оның ішінде жеке-дара тұтынушылық қаптаманы иеленетін тауаралардың әрқайсысы бойынша мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы ақпаратты, немесе импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы берген сәйкестендіру құралдары қондырылған топтық немесе көліктік қаптамаға енгізілген барлық тауарлар туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы ақпаратты иеленетін есепке алуға қабылданатын таңбаланған тауарлар туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қалыптастырады және оны импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді.
Топтық немесе көліктік қаптамаларға енгізілмеген, оның ішінде жеке-дара тұтынушылық қаптаманы иеленетін тауарлардың әрқайсысы бойынша мәліметтерді өңдеу нәтиже мынадай мәліметтерді қамтуы мүмкін:
а) экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде таңбаланған тауар үшін басқа мүше мемлекеттің импорттаушысының трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған тауарды есепке алуға қабылдауына байланысты белгіленген "тауар айналымнан шығарылды" мәніне сәйкес келетін мәртебе белгілеу туралы мәліметтер;
б) экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы берген сәйкестендіру құралы қондырылған таңбаланған тауар үшін "тауар айналымнан шығарылды" мәніне сәйкес келетін мәртебені мына шарттардың бірінің орындалуына байланысты:
егер экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органының трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған, есепке алуға қабылданатын таңбаланған тауар туралы мәліметтер алуы сәтінде экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіндегі тауардың мәртебесі "тауар трансшекаралық сауда шеңберінде сатылды (сатуға арналды)" мәніне сәйкес келмейтін жағдайда;
егер таңбаланған тауар үшін трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған, есепке алуға қабылданатын таңбаланған тауарлар туралы мәліметтердің құрамында көрсетілген таңбаланған тауарды экспорттаушы (сатушы) және импорттаушы (сатып алушы) туралы мәліметтер экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде сақталатын таңбаланған тауарды экспорттаушы (сатушы) және импорттаушы (сатып алушы) туралы мәліметтерге сәйкес келмеген жағдайда;
егер экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған, есепке алуға қабылданатын таңбаланған тауарлар туралы мәліметтердің құрамында көрсетілген мәліметтер табылмаған жағдайда белгіленбейтіні туралы мәліметтер.
Импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы берген сәйкестендіру құралы қондырылған топтық немесе көліктік қаптамаға енгізілген барлық тауарлар туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі мәліметтердің мынадай түрлерін қамтуы мүмкін:
а) экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы берген сәйкестендіру құралдары қондырылған тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамаларына енгізілген барлық таңбаланған тауарлар үшін трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған барлық тауарларды басқа мүше мемлекеттің импорттаушысының есепке алуға қабылдауына байланысты "тауар айналымнан шығарылды" мәніне сәйкес келетін мәртебелер белгілеу туралы мәліметтер;
б) экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы берген сәйкестендіру құралдары қондырылған тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамаларына енгізілген барлық таңбаланған тауарлар үшін "тауар айналымнан шығарылды" мәніне сәйкес келетін мәртебелерді мына шарттардың бірінің орындалуына байланысты:
егер экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органының трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған, есепке алуға қабылданатын таңбаланған тауар туралы мәліметтер алуы сәтінде экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде топтық немесе көліктік қаптамаға енгізілген барлық тауарлардың немесе олардың бөліктерінің мәртебесі "тауар трансшекаралық сауда шеңберінде сатылды (сатуға арналды)" мәніне сәйкес келмейтін жағдайда;
егер топтық немесе көліктік қаптамаға енгізілген барлық тауарлар немесе олардың бөліктері үшін трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған, есепке алуға қабылданатын таңбаланған тауарлар туралы мәліметтердің құрамында көрсетілген таңбаланған тауарды экспорттаушы (сатушы) және импорттаушы (сатып алушы) туралы мәліметтер экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде сақталатын таңбаланған тауарды экспорттаушы (сатушы) және импорттаушы (сатып алушы) туралы мәліметтерге сәйкес келмеген жағдайда;
егер экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған, есепке алуға қабылданатын тауарлар туралы мәліметтердің құрамында көрсетілген тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамасына қондырылған сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер табылмаған жағдайда белгіленбейтіні туралы мәліметтер.

46. При получении уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, сведений о принимаемых к учету маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли, выполняется операция "Прием и обработка уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, сведений о маркированных товарах, принимаемых к учету" (P.LS.03.OPR.038).
По результатам выполнения операции "Прием и обработка уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, сведений о маркированных товарах, принимаемых к учету" (P.LS.03.OPR.038) уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, формирует и направляет в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, уведомление о результате обработки сведений о принимаемых к учету маркированных товарах, содержащее информацию о результатах обработки сведений по каждому из товаров, не включенных в групповые или транспортные упаковки, в том числе, имеющих единичную потребительскую упаковку, или информацию о результате обработки сведений о всех товарах, включенных в групповую или транспортную упаковку, на которые нанесены средства идентификации, представленные уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер.
Результат обработки сведений по каждому из товаров, не включенных в групповые или транспортные упаковки, в том числе, имеющих единичную потребительскую упаковку, может включать следующие виды сведений:
а) сведения об установлении для маркированного товара в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, статуса, соответствующего значению "товар выведен из оборота", установленному в связи с принятием импортером другого государства-члена к учету товара, приобретенного в рамках трансграничной торговли;
б) сведения о невозможности установления в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, статуса, соответствующего значению "товар выведен из оборота", для маркированного товара, на который нанесено средство идентификации, представленное уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, в связи с выполнением одного из следующих условий:
в случае если на момент получения уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, сведений о принимаемом к учету маркированном товаре, приобретенном в рамках трансграничной торговли, статус товара в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, не соответствует значению "товар реализован (предназначен для реализации) в рамках трансграничной торговли";
в случае если для маркированного товара сведения об экспортере (продавце) и импортере (покупателе) маркированного товара, указанные в составе сведений о принимаемых к учету маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли, не соответствуют сведениям об экспортере (продавце) и импортере (покупателе) маркированного товара, хранящимся в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер;
в случае если в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, не найдены сведения, указанные в составе сведений о принимаемом к учету маркированном товаре, приобретенном в рамках трансграничной торговли.
Результат обработки сведений о всех товарах, включенных в групповую или транспортную упаковку, на которые нанесены средства идентификации, представленные уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, может включать следующие виды сведений:
а) сведения об установлении в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, статусов, соответствующих значению "товар выведен из оборота", установленному в связи с принятием импортером другого государства-члена к учету товаров, приобретенных в рамках трансграничной торговли, для всех маркированных товаров, включенных в групповые или транспортные упаковки товаров, на которые нанесены средства идентификации, представленные уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер;
б) сведения о невозможности установления в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, статусов, соответствующего значению "товар выведен из оборота", для всех маркированных товаров, включенных в групповые или транспортные упаковки товаров, на которые нанесены средства идентификации, представленные уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, в связи с выполнением одного из следующих условий:
в случае если на момент получения уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, сведений о принимаемых к учету маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли, статус всех или части товаров, включенных в групповую или транспортную упаковку, в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, не соответствует значению "товар реализован (предназначен для реализации) в рамках трансграничной торговли";
в случае если для всех или части маркированных товаров, включенных в групповую или транспортную упаковку, сведения об экспортере (продавце) и импортере (покупателе) маркированного товара, указанные в составе сведений о принимаемых к учету маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли, не соответствуют сведениям об экспортере (продавце) и импортере (покупателе) маркированного товара, хранящимся в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер;
в случае если в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, не найдены сведения о средстве идентификации, нанесенном на групповую или транспортную упаковку товаров, указанную в составе сведений о принимаемых к учету товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли.

47. Есепке алуға қабылданатын таңбаланған тауарлар туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама келіп түскен кезде импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы "Есепке алуға қабылданатын таңбаланған тауарлар туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қабылдап алу" (P.LS.03.OPR.039) операциясын орындайды. Операцияны орындау нәтижесінде экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы берген есепке алуға қабылданатын таңбаланған тауарлар туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламының құрамында алынған мәліметтер импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компоненті шеңберінде ескеріледі.
Топтық немесе көліктік қаптамаларға енгізілмеген, оның ішінде жеке-дара тұтынушылық қаптаманы иеленетін тауарлардың әрқайсысы бойынша мәліметтерді өңдеу нәтижесі мынадай қағидаларға сәйкес импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компоненті шеңберінде ескеріледі:
а) егер есепке алуға қабылданатын мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаның құрамында ұсынылған таңбаланған тауар туралы мәліметтер басқа мүше мемлекеттің импорттаушысының трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған тауарды есепке алуға қабылдауына байланысты белгіленген "тауар айналымнан шығарылды" мәніне сәйкес келетін тауар мәртебесінің кодын қамтыса және мәліметтерді өңдеу нәтижесінің коды "мәліметтер өңделді" мәніне сәйкес келсе, онда таңбаланған тауар үшін импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компоненті шеңберінде импорттаушының трансшекаралық сауда шеңберінде сатылған тауарды есепке алуға қабылдауына байланысты "тауар мүше мемлекетте айналымға енгізілді" мәніне сәйкес келетін мәртебе белгіленеді;
б) басқа жағдайларда таңбаланған тауарлар үшін импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде осындай тауарлардың айналымын одан әрі талдауды және бақылауды қамтамасыз ету мақсатында "тауар мүше мемлекетте айналымға енгізілді" мәніне сәйкес келетін мәртебенің белгіленбейтіні қамтамасыз етіледі.
Импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы берген сәйкестендіру құралдары қондырылған топтық немесе көліктік қаптамаға енгізілген барлық тауарлар туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі мынадай қағидаларға сәйкес импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компоненті шеңберінде ескеріледі:
а) импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде топтық немесе көліктік қаптамаға енгізілген барлық таңбаланған тауарлар үшін, егер топтық немесе көліктік қаптама үшін мәліметтерді өңдеу нәтижесінің коды "мәліметтер өңделді" мәніне сәйкес келсе, импорттаушының трансшекаралық сауда шеңберінде сатылған тауарды есепке алуға қабылдауына байланысты "тауар мүше мемлекетте айналымға енгізілді" мәніне сәйкес келетін мәртебе белгіленеді;
б) басқа жағдайларда барлық таңбаланған тауарлар үшін импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде осындай тауарлардың айналымын одан әрі талдауды және бақылауды қамтамасыз ету мақсатында "тауар мүше мемлекетте айналымға енгізілді" мәніне сәйкес келетін мәртебенің белгіленбейтіні қамтамасыз етіледі.

47. При поступлении уведомления о результате обработки сведений о принимаемых к учету маркированных товарах уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, выполняется операция "Прием уведомления о результате обработки сведений о маркированных товарах, принимаемых к учету" (P.LS.03.OPR.039). В результате выполнения операции сведения, полученные в составе уведомления о результате обработки сведений о принимаемых к учету маркированных товарах, представленные уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, учитываются в рамках национального компонента информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер.
Результаты обработки сведений по каждому из товаров, не включенных в групповые или транспортные упаковки, в том числе, имеющих единичную потребительскую упаковку, учитываются в рамках национального компонента информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, в соответствии со следующими правилами:
а) если сведения о маркированном товаре, представленные в составе уведомления о результате обработки сведений о принимаемых к учету маркированных товарах, содержат код статуса товара, соответствующий значению "товар выведен из оборота", установленному в связи с принятием импортером другого государства-члена к учету товара, приобретенного в рамках трансграничной торговли, и код результата обработки сведений соответствует значению "сведения обработаны", то для маркированного товара в рамках национального компонента информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, устанавливается статус, соответствующий значению "товар введен в оборот в государстве-члене" в связи с принятием импортером к учету товара, реализованного в рамках трансграничной торговли;
б) в других случаях для маркированных товаров в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, обеспечивается невозможность установления статуса, соответствующего значению "товар введен в оборот в государстве-члене", в целях обеспечения дальнейшего анализа и контроля за оборотом таких товаров.
Результат обработки сведений о всех товарах, включенных в групповую или транспортную упаковку, на которые нанесены средства идентификации, представленные уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, учитываются в рамках национального компонента информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, в соответствии со следующими правилами:
а) в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, для всех маркированных товаров, включенных в групповую или транспортную упаковку, устанавливается статус, соответствующий значению "товар введен в оборот в государстве-члене" в связи с принятием импортером к учету товара, реализованного в рамках трансграничной торговли, если код результата обработки сведений для групповой или транспортной упаковки соответствует значению "сведения обработаны";
б) в других случаях для всех маркированных товаров, включенных в групповую или транспортную упаковку, в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, обеспечивается невозможность установления статуса, соответствующего значению "товар введен в оборот в государстве-члене", в целях обеспечения дальнейшего анализа и контроля за оборотом таких товаров.

а) егер есепке алуға қабылданатын таңбаланған мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаның құрамында ұсынылған таңбаланған тауар туралы мәліметтер басқа мүше мемлекеттің импорттаушысының трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған тауарды есепке алуға қабылдауына байланысты белгіленген "20" – "тауар айналымнан шығарылды" мәніне сәйкес келетін тауар мәртебесінің кодын қамтыса және мәліметтерді өңдеу нәтижесінің коды "600" – "мәліметтер өңделді" мәніне сәйкес келсе, онда таңбаланған тауар үшін импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компоненті шеңберінде импорттаушының трансшекаралық сауда шеңберінде сатылған тауарды есепке алуға қабылдауына байланысты "10" – "тауар мүше мемлекетте айналымға енгізілді" мәніне сәйкес келетін мәртебе белгіленеді;
б) басқа жағдайларда таңбаланған тауарлар үшін импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде осындай тауарлардың айналымын одан әрі талдауды және бақылауды қамтамасыз ету мақсатында "10" – "тауар мүше мемлекетте айналымға енгізілді" мәніне сәйкес келетін мәртебенің белгіленбейтіні қамтамасыз етіледі.
Импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы берген сәйкестендіру құралдары қондырылған топтық немесе көліктік қаптамаға енгізілген барлық тауарлар туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі мынадай қағидаларға сәйкес импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компоненті шеңберінде ескеріледі:
а) импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде топтық немесе көліктік қаптамаға енгізілген барлық таңбаланған тауарлар үшін, егер топтық немесе көліктік қаптама үшін мәліметтерді өңдеу нәтижесінің коды "600" – "мәліметтер өңделді" мәніне сәйкес келсе, импорттаушының трансшекаралық сауда шеңберінде сатылған тауарды есепке алуға қабылдауына байланысты "10" – "тауар мүше мемлекетте айналымға енгізілді" мәніне сәйкес келетін мәртебе белгіленеді;
б) басқа жағдайларда барлық таңбаланған тауарлар үшін импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде осындай тауарлардың айналымын одан әрі талдауды және бақылауды қамтамасыз ету мақсатында "10" – "тауар мүше мемлекетте айналымға енгізілді" мәніне сәйкес келетін мәртебенің белгіленбейтіні қамтамасыз етіледі.
7
Нәтижелер
есепке алуға қабылданатын таңбаланған мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама өңделді

а) если сведения о маркированном товаре, представленные в составе уведомления о результате обработки сведений о принимаемых к учету маркированных товарах, содержат код статуса товара, соответствующий значению "20" – "товар выведен из оборота", установленному в связи с принятием импортером другого государства-члена к учету товара, приобретенного в рамках трансграничной торговли, и код результата обработки сведений соответствует значению "600" – "сведения обработаны", то для маркированного товара в рамках национального компонента информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, устанавливается статус, соответствующий значению "10" – "товар введен в оборот в государстве-члене" в связи с принятием импортером к учету товара, реализованного в рамках трансграничной торговли;
б) в других случаях для маркированных товаров в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, обеспечивается невозможность установления статуса, соответствующего значению "10" – "товар введен в оборот в государстве-члене", в целях обеспечения дальнейшего анализа и контроля за оборотом таких товаров.
Результат обработки сведений о всех товарах, включенных в групповую или транспортную упаковку, на которые нанесены средства идентификации, представленные уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, учитываются
в рамках национального компонента информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, в соответствии со следующими правилами:
а) в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, для всех маркированных товаров, включенных в групповую или транспортную упаковку, устанавливается статус, соответствующий значению "10" – "товар введен
в оборот в государстве-члене" в связи
с принятием импортером к учету товара, реализованного в рамках трансграничной торговли, если код результата обработки сведений для групповой или транспортной упаковки соответствует значению "600" – "сведения обработаны";
б) в других случаях для всех маркированных товаров, включенных в групповую или транспортную упаковку, в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, обеспечивается невозможность установления статуса, соответствующего значению "10" – "товар введен в оборот в государстве-члене", в целях обеспечения дальнейшего анализа и контроля за оборотом таких товаров
7
Результаты
уведомление о результате обработки сведений
о принимаемых к учету маркированных товарах обработано

"Трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарларды есепке алуға қабылдаудан бас тарту туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.012) рәсімі
50. "Трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарларды есепке алуға қабылдаудан бас тарту туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.012) рәсімін орындау схемасы 10-суретте көрсетілген.
10-сурет. "Трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарларды есепке алуға қабылдаудан бас тарту туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.012) рәсімін орындау схемасы
51. "Трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарларды есепке алуға қабылдаудан бас тарту туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.012) рәсімін импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы импорттаушыдан оларға қатысты есепке қабылдаудан бас тарту туралы шешім қабылдаған және осындай тауарларды экспорттаушыға қайтаратын трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер келіп түскен кезде орындайды.
"Трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарларды есепке алуға қабылдаудан бас тарту туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.012) рәсімі мынадай шарттар сақталған жағдайда орындалады:
а) таңбаланған тауарлар және трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған тауарлардың жеке-дара тұтынушылық қаптамасына, тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамаларына қондырылған, олар туралы мәліметтерді импорттаушы берген сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтер импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде бар;
б) импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде оларды есепке алуға қабылдаудан бас тарту туралы мәліметтерді импорттаушы ұсынған таңбаланған тауарлардың, оның ішінде жеке-дара тұтынушылық қаптаманы иеленетін және (немесе) импорттаушы ұсынған сәйкестендіру құралдары қондырылған топтық немесе көліктік қаптамаларға енгізілген тауарлардың ағымдағы мәртебесі "тауар трансшекаралық сауда шеңберінде сатылды (сатуға арналды)" мәніне сәйкес келеді;
в) импорттаушы берген таңбаланған тауарларды экспорттаушы (сатушы) және импорттаушы (сатып алушы) туралы мәліметтер импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде сақталатын таңбаланған тауарларды экспорттаушы (сатушы) және импорттаушы (сатып алушы) туралы мәліметтерге сәйкес келеді.
52. Осы Қағидалардың 48-тармағында белгіленген шарттар сақталған жағдайда "Есепке алуға қабылдаудан бас тартылып таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.OPR.040) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы тауарларға және (немесе) тауарлардың жеке-дара тұтынушылық қаптамасына қондырылған сәйкестендіру құралдарын көрсете отырып немесе осындай тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамасына қондырылған сәйкестендіру құралдарын көрсете отырып, трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарларды есепке алуға қабылдаудан бас тарту туралы мәліметтерді қалыптастырады және оларды экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді.

Процедура "Представление сведений об отказе в приеме к учету маркированных товаров, приобретенных в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.PRC.012)
50. Схема выполнения процедуры "Представление сведений об отказе в приеме к учету маркированных товаров, приобретенных в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.PRC.012) представлена на рисунке 10.
Рис. 10. Схема выполнения процедуры "Представление сведений об отказе в приеме
к учету маркированных товаров, приобретенных в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.PRC.012)
51. Процедура "Представление сведений об отказе в приеме к учету маркированных товаров, приобретенных в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.PRC.012) выполняется уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, при поступлении от импортера сведений о маркированных товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли, в отношении которых импортером принято решение об отказе в приеме к учету и которые возвращаются экспортеру таких товаров.
Процедура "Представление сведений об отказе в приеме к учету маркированных товаров, приобретенных в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.PRC.012) выполняется при соблюдении следующих условий:
а) сведения о маркированных товарах и средствах идентификации, нанесенных на товары и (или) нанесенных на единичную потребительскую упаковку товаров, групповые или транспортные упаковки товаров, приобретенных в рамках трансграничной торговли, сведения о которых представлены импортером, присутствуют в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер;
б) в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, текущий статус маркированных товаров, сведения об отказе в приеме к учету которых представлены импортером, в том числе, товаров, имеющих единичную потребительскую упаковку и (или) включенных в групповые или транспортные упаковки, на которые нанесены средства идентификации, представленные импортером, соответствует значению "товар реализован (предназначен для реализации) в рамках трансграничной торговли";
в) сведения об экспортере (продавце) и импортере (покупателе) маркированных товаров, представленные импортером, соответствуют сведениям об экспортере (продавце) и импортере (покупателе) маркированных товаров, хранящимся в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер.
52. В случае соблюдения условий, определенных в пункте 51 настоящих Правил, выполняется операция "Представление сведений о маркированных товарах в приеме к учету которых отказано" (P.LS.03.OPR.040), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, формируются и направляются в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, сведения об отказе в приеме к учету маркированных товаров, приобретенных в рамках трансграничной торговли, с указанием средств идентификации, нанесенных на товары и (или) единичную потребительскую упаковку товаров, или с указанием средств идентификации, нанесенных на групповую или транспортную упаковку таких товаров.

53. Экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған, есепке алуға қабылдаудан бас тартылған таңбаланған тауарлар туралы мәліметтерді алған кезде "Экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органының трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарларды есепке алудан бас тарту туралы мәліметтерді қабылдап алуы және өңдеуі" (P.LS.03.OPR.041) операциясы орындалады.
"Экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органының трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынып таңбаланған тауарларды есепке алудан бас тарту туралы мәліметтерді қабылдап алуы және өңдеуі" (P.LS.03.OPR.041) операциясын орындау нәтижелері бойынша экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы топтық немесе көліктік қаптамаларға енгізілмеген, оның ішінде жеке-дара тұтынушылық қаптаманы иеленетін тауаралардың әрқайсысы бойынша мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы ақпаратты, немесе импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы берген сәйкестендіру құралдары қондырылған топтық немесе көліктік қаптамаға енгізілген барлық тауарлар туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы ақпаратты иеленетін есепке алуға қабылданатын таңбаланған тауарлар туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қалыптастырады және оны импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді.
Топтық немесе көліктік қаптамаларға енгізілмеген, оның ішінде жеке-дара тұтынушылық қаптаманы иеленетін тауаралардың әрқайсысы бойынша мәліметтерді өңдеу нәтижесі мынадай мәліметтерді қамтуы мүмкін:
а) экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде таңбаланған тауар үшін трансшекаралық сауда шеңберінде тауарлардың экспорттаушыға қайтарылуына байланысты белгіленген "тауар мүше мемлекетте айналымға енгізілді" мәніне сәйкес келетін мәртебе белгілеу туралы мәліметтер;
б) экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы берген сәйкестендіру құралы қондырылған таңбаланған тауар үшін "тауар мүше мемлекетте айналымға енгізілді" мәніне сәйкес келетін мәртебені мына шарттардың бірінің орындалуына байланысты:
егер экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органының трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған, таңбаланған тауарды есепке алуға қабылдаудан бас тарту туралы мәліметтер алуы сәтінде экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіндегі тауардың мәртебесі "тауар трансшекаралық сауда шеңберінде сатылды (сатуға арналды)" мәніне сәйкес келмейтін жағдайда;
егер таңбаланған тауар үшін трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған, таңбаланған тауарды есепке алуға қабылдаудан бас тарту туралы мәліметтердің құрамында көрсетілген таңбаланған тауарды экспорттаушы (сатушы) және импорттаушы (сатып алушы) туралы мәліметтер экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде сақталатын таңбаланған тауарды экспорттаушы (сатушы) және импорттаушы (сатып алушы) туралы мәліметтерге сәйкес келмеген жағдайда;
егер экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған, таңбаланған тауарды есепке алуға қабылдаудан бас тарту туралы мәліметтердің құрамында көрсетілген мәліметтер табылмаған жағдайда белгіленбейтіні туралы мәліметтер.
Импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы берген сәйкестендіру құралы қондырылған топтық немесе көліктік қаптамаға енгізілген барлық тауарлар туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі мәліметтердің мынадай түрлерін қамтуы мүмкін:
а) экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы берген сәйкестендіру құралдары қондырылған тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамаларына енгізілген барлық таңбаланған тауарлар үшін тауарлардың трансшекаралық сауда шеңберінде экспорттаушыға қайтарылуына байланысты белгіленген "тауар мүше мемлекетте айналымға енгізілді" мәніне сәйкес келетін мәртебелер белгілеу туралы мәліметтер;
б) экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы берген сәйкестендіру құралдары қондырылған тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамаларына енгізілген барлық таңбаланған тауарлар үшін "тауар мүше мемлекетте айналымға енгізілді" мәніне сәйкес келетін мәртебелерді мына шарттардың бірінің орындалуына байланысты:
егер экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органының трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған, таңбаланған тауарларды есепке алуға қабылдаудан бас тарту туралы мәліметтер алуы сәтінде экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде топтық немесе көліктік қаптамаға енгізілген барлық тауарлардың немесе олардың бөліктерінің мәртебесі "тауар трансшекаралық сауда шеңберінде сатылды (сатуға арналды)" мәніне сәйкес келмейтін жағдайда;
егер топтық немесе көліктік қаптамаға енгізілген барлық тауарлар немесе олардың бөліктері үшін трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған, таңбаланған тауарларды есепке алуға қабылдаудан бас тарту туралы мәліметтердің құрамында көрсетілген таңбаланған тауарды экспорттаушы (сатушы) және импорттаушы (сатып алушы) туралы мәліметтер экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде сақталатын таңбаланған тауарды экспорттаушы (сатушы) және импорттаушы (сатып алушы) туралы мәліметтерге сәйкес келмеген жағдайда;
егер экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған, таңбаланған тауарларды есепке алуға қабылдаудан бас тарту туралы мәліметтердің құрамында көрсетілген тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамасына қондырылған сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер табылмаған жағдайда белгіленбейтіні туралы мәліметтер.

53. При получении уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, сведений об отказе в приеме к учету маркированных товаров, приобретенных в рамках трансграничной торговли, выполняется операция "Прием и обработка уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, сведений об отказе в приеме к учету маркированных товаров, приобретенных в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.OPR.041).
По результатам выполнения операции "Прием и обработка уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, сведений об отказе в приеме к учету маркированных товаров, приобретенных в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.OPR.041) уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, формирует и направляет в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, уведомление о результате обработки сведений об отказе в приеме к учету маркированных товаров, содержащее информацию о результатах обработки сведений по каждому из товаров, не включенных в групповые или транспортные упаковки, в том числе, имеющих единичную потребительскую упаковку, или информацию о результате обработки сведений о всех товарах, включенных в групповую или транспортную упаковку, на которые нанесены средства идентификации, представленные уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер.
Результат обработки сведений по каждому из товаров, не включенных в групповые или транспортные упаковки, в том числе, имеющих единичную потребительскую упаковку, может включать следующие виды сведений:
а) сведения об установлении для маркированного товара в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, статуса, соответствующего значению "товар введен в оборот в государстве-члене", установленному в связи с возвратом товаров экспортеру в рамках трансграничной торговли;
б) сведения о невозможности установления в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, статуса, соответствующего значению "товар введен в оборот в государстве-члене", для маркированного товара, на который нанесено средство идентификации, представленное уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, в связи с выполнением одного из следующих условий:
в случае если на момент получения уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, сведений об отказе в приеме к учету маркированного товара, приобретенного в рамках трансграничной торговли, статус товара в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, не соответствует значению "товар реализован (предназначен для реализации) в рамках трансграничной торговли";
в случае если для маркированного товара сведения об экспортере (продавце) и импортере (покупателе) маркированного товара, указанные в составе сведений об отказе в приеме к учету маркированных товаров, приобретенных в рамках трансграничной торговли, не соответствуют сведениям об экспортере (продавце) и импортере (покупателе) маркированного товара, хранящимся в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер;
в случае если в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, не найдены сведения, указанные в составе сведений об отказе в приеме к учету маркированного товара, приобретенного в рамках трансграничной торговли.
Результат обработки сведений о всех товарах, включенных в групповую или транспортную упаковку, на которые нанесены средства идентификации, представленные уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, может включать следующие виды сведений:
а) сведения об установлении в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, статусов, соответствующих значению "товар введен в оборот в государстве-члене", установленному в связи с возвратом товаров экспортеру в рамках трансграничной торговли, для всех маркированных товаров, включенных в групповые или транспортные упаковки товаров, на которые нанесены средства идентификации, представленные уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер;
б) сведения о невозможности установления в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, статусов, соответствующего значению "товар введен в оборот в государстве-члене", для всех маркированных товаров, включенных в групповые или транспортные упаковки товаров, на которые нанесены средства идентификации, представленные уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, в связи с выполнением одного из следующих условий:
в случае если на момент получения уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, сведений об отказе в приеме к учету маркированных товаров, приобретенных в рамках трансграничной торговли, статус всех или части товаров, включенных в групповую или транспортную упаковку, в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, не соответствует значению "товар реализован (предназначен для реализации) в рамках трансграничной торговли";
в случае если для всех или части маркированных товаров, включенных в групповую или транспортную упаковку, сведения об экспортере (продавце) и импортере (покупателе) маркированного товара, указанные в составе сведений об отказе в приеме к учету маркированных товаров, приобретенных в рамках трансграничной торговли, не соответствуют сведениям об экспортере (продавце) и импортере (покупателе) маркированного товара, хранящимся в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер;
в случае если в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, не найдены сведения о средстве идентификации, нанесенном на групповую или транспортную упаковку товаров, указанную в составе сведений об отказе в приеме к учету маркированных товаров, приобретенных в рамках трансграничной торговли.

54. Таңбаланған тауарларды есепке алуға қабылдаудан бас тарту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама келіп түскен кезде импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы "Таңбаланған тауарларды есепке алудан бас тарту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қабылдап алу" (P.LS.03.OPR.042) операциясын орындайды. Операцияны орындау нәтижесінде экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы берген таңбаланған тауарларды есепке алуға қабылдаудан бас тарту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламының құрамында алынған мәліметтер импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компоненті шеңберінде ескеріледі.
Топтық немесе көліктік қаптамаларға енгізілмеген, оның ішінде жеке-дара тұтынушылық қаптаманы иеленетін тауарлардың әрқайсысы бойынша мәліметтерді өңдеу нәтижесі мынадай қағидаларға сәйкес импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компоненті шеңберінде ескеріледі:
а) егер таңбаланған тауарларды есепке алуға қабылдаудан бас тарту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаның құрамында ұсынылған таңбаланған тауар туралы мәліметтер трансшекаралық сауда шеңберінде тауарлардың экспорттаушыға қайтарылуына байланысты белгіленген "тауар мүше мемлекетте айналымға енгізілді" мәніне сәйкес келетін тауар мәртебесінің кодын қамтыса және мәліметтерді өңдеу нәтижесінің коды "мәліметтер өңделді" мәніне сәйкес келсе, онда таңбаланған тауар үшін импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компоненті шеңберінде тауардың трансшекаралық сауда шеңберінде экспорттаушыға қайтарылуына байланысты белгіленген "мән-жайы айқындалмады" мәніне сәйкес келетін мәртебе белгіленеді;
б) басқа жағдайларда таңбаланған тауарлар үшін импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде осындай тауарлардың айналымын одан әрі талдауды және бақылауды қамтамасыз ету мақсатында "мән-жайы айқындалмады" мәніне сәйкес келетін мәртебенің белгіленбейтіні қамтамасыз етіледі.
Импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы берген сәйкестендіру құралдары қондырылған топтық немесе көліктік қаптамаға енгізілген барлық тауарлар туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі мынадай қағидаларға сәйкес импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компоненті шеңберінде ескеріледі:
а) импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде топтық немесе көліктік қаптамаға енгізілген барлық таңбаланған тауарлар үшін, егер топтық немесе көліктік қаптама үшін мәліметтерді өңдеу нәтижесінің коды "мәліметтер өңделді" мәніне сәйкес келсе, тауардың трансшекаралық сауда шеңберінде экспорттаушыға қайтарылуына байланысты белгіленген "мән-жайы айқындалмады" мәніне сәйкес келетін мәртебе белгіленеді;
б) басқа жағдайларда барлық таңбаланған тауарлар үшін импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде осындай тауарлардың айналымын одан әрі талдауды және бақылауды қамтамасыз ету мақсатында "мән-жайы айқындалмады" мәніне сәйкес келетін мәртебенің белгіленбейтіні қамтамасыз етіледі.

54. При поступлении уведомления о результате обработки сведений об отказе в приеме к учету маркированных товаров уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, выполняется операция "Прием уведомления о результате обработки сведений об отказе в приеме к учету маркированных товаров" (P.LS.03.OPR.042). В результате выполнения операции сведения, полученные в составе уведомления о результате обработки сведений об отказе в приеме к учету маркированных товаров представленные уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, учитываются в рамках национального компонента информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер.
Результаты обработки сведений по каждому из товаров, не включенных в групповые или транспортные упаковки, в том числе, имеющих единичную потребительскую упаковку, учитываются в рамках национального компонента информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, в соответствии со следующими правилами:
а) если сведения о маркированном товаре, представленные в составе уведомления о результате обработки сведений об отказе в приеме к учету маркированных товаров, содержат код статуса товара, соответствующий значению "товар введен в оборот в государстве-члене", установленному в связи с возвратом товаров экспортеру в рамках трансграничной торговли, и код результата обработки сведений соответствует значению "сведения обработаны", то для маркированного товара в рамках национального компонента информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, устанавливается статус, соответствующий значению "состояние не определено", которое устанавливается в связи с возвратом товара экспортеру в рамках трансграничной торговли;
б) в других случаях для маркированных товаров в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, обеспечивается невозможность установления статуса, соответствующего значению "состояние не определено", в целях обеспечения дальнейшего анализа и контроля за оборотом таких товаров.
Результат обработки сведений о всех товарах, включенных в групповую или транспортную упаковку, на которые нанесены средства идентификации, представленные уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, учитываются в рамках национального компонента информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, в соответствии со следующими правилами:
а) в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, для всех маркированных товаров, включенных в групповую или транспортную упаковку, устанавливается статус, соответствующий значению "состояние не определено", которое устанавливается в связи с возвратом товаров экспортеру в рамках трансграничной торговли, если код результата обработки сведений для групповой или транспортной упаковки соответствует значению "сведения обработаны";
б) в других случаях для всех маркированных товаров, включенных в групповую или транспортную упаковку, в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, обеспечивается невозможность установления статуса, соответствующего значению "состояние не определено", в целях обеспечения дальнейшего анализа и контроля за оборотом таких товаров.

а) егер таңбаланған тауарларды есепке алуға қабылдаудан бас тарту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаның құрамында ұсынылған таңбаланған тауар туралы мәліметтер басқа мүше мемлекеттің импорттаушысының трансшекаралық сауда шеңберінде тауарлардың экспорттаушыға қайтарылуына байланысты белгіленген "10" – "тауар мүше мемлекетте айналымға енгізілді" мәніне сәйкес келетін тауар мәртебесінің кодын қамтыса және мәліметтерді өңдеу нәтижесінің коды "600" – "мәліметтер өңделді" мәніне сәйкес келсе, онда таңбаланған тауар үшін импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компоненті шеңберінде трансшекаралық сауда шеңберінде тауардың экспорттаушыға қайтарылуына байланысты белгіленетін "00" – "жай-күйі айқындалмады" мәніне сәйкес келетін мәртебе белгіленеді;
б) басқа жағдайларда таңбаланған тауарлар үшін импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде осындай тауарлардың айналымын одан әрі талдауды және бақылауды қамтамасыз ету мақсатында "жай-күйі айқындалмады" мәніне сәйкес келетін мәртебенің белгіленбейтіні қамтамасыз етіледі.
Импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы берген сәйкестендіру құралдары қондырылған топтық немесе көліктік қаптамаға енгізілген барлық тауарлар туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі мынадай қағидаларға сәйкес импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компоненті шеңберінде ескеріледі:
а) импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде топтық немесе көліктік қаптамаға енгізілген барлық таңбаланған тауарлар үшін, егер топтық немесе көліктік қаптама үшін мәліметтерді өңдеу нәтижесінің коды "600" – "мәліметтер өңделді" мәніне сәйкес келсе, трансшекаралық сауда шеңберінде тауардың экспорттаушыға қайтарылуына байланысты белгіленетін "00" – "жай-күйі айқындалмады" мәніне сәйкес келетін мәртебе белгіленеді;
б) басқа жағдайларда барлық таңбаланған тауарлар үшін импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде осындай тауарлардың айналымын одан әрі талдауды және бақылауды қамтамасыз ету мақсатында "00" – "жай-күйі айқындалмады" мәніне сәйкес келетін мәртебенің белгіленбейтіні қамтамасыз етіледі.
7
Нәтижелер
трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды есепке алуға қабылдаудан бас тарту туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама өңделді

а) если сведения о маркированном товаре, представленные в составе уведомления о результате обработки сведений об отказе в приеме к учету маркированных товаров, содержат код статуса товара, соответствующий значению "10" – "товар введен в оборот в государстве-члене", установленному в связи с возвратом товаров экспортеру в рамках трансграничной торговли, и код результата обработки сведений соответствует значению "600" – "сведения обработаны", то для маркированного товара в рамках национального компонента информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, устанавливается статус, соответствующий значению "00" – "состояние не определено", которое устанавливается в связи с возвратом товара экспортеру в рамках трансграничной торговли;
б) в других случаях для маркированных товаров в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, обеспечивается невозможность установления статуса, соответствующего значению "состояние не определено", в целях обеспечения дальнейшего анализа и контроля за оборотом таких товаров.
Результат обработки сведений о всех товарах, включенных в групповую или транспортную упаковку, на которые нанесены средства идентификации, представленные уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, учитываются в рамках национального компонента информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, в соответствии со следующими правилами:
а) в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, для всех маркированных товаров, включенных в групповую или транспортную упаковку, устанавливается статус, соответствующий значению "00" – "состояние не определено", которое устанавливается в связи
с возвратом товаров экспортеру в рамках трансграничной торговли, если код результата обработки сведений для групповой или транспортной упаковки соответствует значению "600" – "сведения обработаны";
б) в других случаях для всех маркированных товаров, включенных в групповую или транспортную упаковку, в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, обеспечивается невозможность установления статуса, соответствующего значению "00" – "состояние не определено", в целях обеспечения дальнейшего анализа и контроля за оборотом таких товаров
7
Результаты
уведомление о результате обработки сведений об отказе в приеме маркированных товаров, приобретенных в рамках трансграничной торговли, обработано

"Экспорттаушының (сатушының) трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сатуы туралы хабардар ету" (P.LS.03.PRC.013) рәсімі
57. "Экспорттаушының (сатушының) трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сатуы туралы хабардар ету" (P.LS.03.PRC.013) рәсімін орындау схемасы 11-суретте көрсетілген.
11-сурет. "Экспорттаушының (сатушының) трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сатуы туралы хабардар ету" (P.LS.03.PRC.013) рәсімін орындау схемасы
58. "Экспорттаушының (сатушының) трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сатуы туралы хабардар ету" (P.LS.03.PRC.013) рәсімін тауарларға қондырылған және (немесе) егер қаптамалардың мұндай түрлерін таңбалау Одақ құқығында көзделсе, трансшекаралық сауда шеңберінде сатылған тауарлардың бірыңғай тұтынушылық қаптамасына, тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамаларына қондырылған сәйкестендіру құралдары туралы экспорттаушыдан мәліметтер келіп түскен кезде экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы орындайды.
"Экспорттаушының (сатушының) трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сатуы туралы хабардар ету" (P.LS.03.PRC.013) рәсімі егер импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органының экспорттаушының трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы хабардар етуінің тиісті рәсімі Одақ құқығында көзделген және бір мезгілде төмендегі шарттарды сақтау орындалған жағдайда орындалады:
а) экспорттаушы ұсынған, трансшекаралық сауда шеңберінде сатылған тауарлар мен тауарларға және (немесе) тауарлардың жеке-дара тұтынушылық қаптамасына, тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамаларына қондырылған сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтер экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде бар;
б) экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде таңбаланған осындай тауарлардың ағымдағы мәртебесі "тауар мүше мемлекетте айналымға енгізілді" мәніне сәйкес келеді.
59. Осы Қағидалардың 55-тармағында белгіленген шарттар сақталған жағдайда "Трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.OPR.043) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы трансшекаралық сауда шеңберінде сатылған тауарларға қондырылған және (немесе) тауарлардың жеке-дара тұтынушылық қаптамасына, тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамаларына қондырылған сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерді қамтитын трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтерді қалыптастырады және оларды импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді.

Процедура "Информирование о реализации экспортером (продавцом) маркированных товаров в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.PRC.013)
57. Схема выполнения процедуры "Информирование о реализации экспортером (продавцом) маркированных товаров в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.PRC.013) представлена на рисунке 11.
Рис. 11. Схема выполнения процедуры "Информирование о реализации экспортером (продавцом) маркированных товаров в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.PRC.013)
58. Процедура "Информирование о реализации экспортером (продавцом) маркированных товаров в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.PRC.013) выполняется уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, при поступлении от экспортера сведений о средствах идентификации, нанесенных на товары и (или) нанесенных на единичную потребительскую упаковку товаров, групповые или транспортные упаковки товаров, реализованных в рамках трансграничной торговли, если маркировка таких видов упаковок предусмотрена правом Союза.
Процедура "Информирование о реализации экспортером (продавцом) маркированных товаров в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.PRC.013) выполняется в случае, если соответствующая процедура информирования уполномоченного органа государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, о реализации экспортером маркированных товаров в рамках трансграничной торговли предусмотрена правом Союза и выполняется при одновременном соблюдении следующих условий:
а) сведения о товарах и средствах идентификации, нанесенных на товары и (или) нанесенных на единичную потребительскую упаковку товаров, групповые или транспортные упаковки товаров, реализованных в рамках трансграничной торговли, представленные экспортером, присутствуют в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер;
б) текущий статус таких маркированных товаров в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, соответствует значению "товар введен в оборот в государстве-члене".
59. В случае соблюдения условий, определенных в пункте 58 настоящих Правил, выполняется операция "Представление сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.OPR.043), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, формируются и направляются в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, сведения о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли, содержащие сведения о средствах идентификации, нанесенных на товары и (или) нанесенных на единичную потребительскую упаковку товаров, групповую или транспортную упаковку товаров, реализованных в рамках трансграничной торговли.

60. Импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтерді алған кезде "Импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органының трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтерді қабылдап алуы және өңдеуі" (P.LS.03.OPR.044) операциясы орындалады.
"Импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органының трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтерді қабылдап алуы және өңдеуі" (P.LS.03.OPR.044) операциясын орындау нәтижелері бойынша импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы тауарлардың әрқайсысы бойынша, оның ішінде жеке-дара тұтынушылық қаптаманы иеленетін және (немесе) экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы ұсынған сәйкестендіру құралдары қондырылған тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамасына енгізілген тауарлар бойынша мәліметтерді өңдеу нәтижесін қамтитын трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтердің төмендегі түрлерін (бар болған жағдайда) қамтитын мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қалыптастырады және оны экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді:
а) экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы ұсынған сәйкестендіру құралдары қондырылған таңбаланған тауарлардың (немесе олардың қаптамаларының) барлығы немесе бір бөлігі үшін импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде "трансшекаралық сауда шеңберінде тауар сатылды (сатуға арналды) мәніне сәйкес келетін мәртебелер белгілеу туралы, оның ішінде жеке-дара тұтынушылық қаптамасы бар тауарлар мәртебесін тиісті түрде белгілеу туралы және (немесе) экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы ұсынған сәйкестендіру құралдары қондырылған тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамасына енгізілген барлық тауарлар немесе олардың бір бөлігі үшін мәртебелерді тиісті түрде белгілеу туралы мәліметтер;
б) импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы ұсынған сәйкестендіру құралдары қондырылған барлық тауарларға немесе олардың бір бөлігіне (немесе олардың қаптамаларына) "трансшекаралық сауда шеңберінде тауар сатылды (сатуға арналды) мәніне сәйкес келетін мәртебе белгілеудің мүмкін еместігі туралы, оның ішінде төмендегі шарттардың бірін орындауға байланысты:
егер импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтер алған сәтте импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде осындай таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер болған және осындай таңбаланған тауарлар мәртебесінің "тауар айналымнан шығарылды" немесе "жай-күйі айқындалмады" мәндеріне сәйкес келмеген жағдайда;
егер импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтер алған сәтте импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде "тауар трансшекаралық сауда шеңберінде сатылды (сатуға арналды)" мәртебесі бар осындай таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер болған және трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтердің құрамында көрсетілген таңбаланған тауарды экспорттаушы (сатушы) және импорттаушы (сатып алушы) туралы мәліметтер импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде сақталатын таңбаланған тауарды экспорттаушы (сатушы) және импорттаушы (сатып алушы) туралы мәліметтерге сәйкес келмеген жағдайда экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы ұсынған сәйкестендіру құралдары қондырылған тауарлардың жеке-дара тұтынушылық қаптамасын иеленетін және (немесе) топтық немесе көліктік қаптамасына енгізілген барлық тауарлар немесе олардың бір бөлігі үшін тиісті мәртебе белгілеудің мүмкін еместігі туралы мәліметтер.

60. При получении уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли выполняется операция "Прием и обработка уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.OPR.044).
По результатам выполнения операции "Прием и обработка уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.OPR.044) уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, формирует и направляет в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, уведомление о результате обработки сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли, содержащее результат обработки сведений по каждому из товаров, в том числе, по товарам, имеющим единичную потребительскую упаковку и (или) включенным в групповую или транспортную упаковку товаров, на которые нанесены средства идентификации, представленные уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, включающий следующие виды сведений (при наличии):
а) сведения об установлении в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, для всех или части маркированных товаров, на которые (или на упаковки которых) нанесены средства идентификации, представленные уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, статусов, соответствующих значению "товар реализован (предназначен для реализации) в рамках трансграничной торговли", в том числе, о соответствующем установлении статусов товаров, имеющих единичную потребительскую упаковку и (или) о соответствующем установлении статусов для всех или части товаров, включенных в групповую или транспортную упаковку товаров, на которые нанесены средства идентификации, представленные уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер;
б) сведения о невозможности установления в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, статуса, соответствующего значению "товар реализован (предназначен для реализации) в рамках трансграничной торговли" для всех или части маркированных товаров, на которые (или на упаковки которых) нанесены средства идентификации, представленные уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, в том числе, о невозможности установления соответствующего статуса для всех или части товаров, имеющих единичную потребительскую упаковку и (или) включенных в групповую или транспортную упаковку товаров, на которые нанесены средства идентификации, представленные уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, связи с выполнением одного из следующих условий:
в случае если на момент получения уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли, в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, присутствуют сведения о таких маркированных товарах и статус таких маркированных товаров не соответствует значению "товар выведен из оборота" или "состояние не определено";
в случае если на момент получения уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли, в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, присутствуют сведения о таких маркированных товарах со статусом "товар реализован (предназначен для реализации) в рамках трансграничной торговли" и сведения об экспортере (продавце) и импортере (покупателе) маркированного товара, указанные в составе сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговле, не соответствуют сведениям об экспортере (продавце) и импортере (покупателе) маркированного товара, хранящимся в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер.

61. Трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама келіп түскен кезде экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы "Трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қабылдап алу" (P.LS.03.OPR.045) операциясын орындайды. Операцияны орындау нәтижесінде трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаның құрамында алынған таңбаланған тауарлар және олардың мәртебесі туралы мәліметтер, оның ішінде жеке-дара тұтынушылық қаптамасы бар тауарлар туралы мәліметтер және (немесе) импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы берген тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамасына енгізілген тауарлар туралы мәліметтер мына қағидаларға сәйкес экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінің шеңберінде ескеріледі:
а) егер трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаның құрамында ұсынылған тиісті таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер бір мезгілде:
таңбаланған тауарлар туралы алынған мәліметтер "тауар трансшекаралық сауда шеңберінде сатылды (сатуға арналды)" мәніне сәйкес келетін тауарлар мәртебесінің кодын қамтитын;
таңбаланған тауарлар туралы алынған мәліметтер "мәліметтер өңделді" мәніне сәйкес келетін мәліметтерді өңдеу нәтижесінің кодын қамтитын шарттарға сәйкес келсе, экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде таңбаланған тауарлар үшін (оның ішінде тауарлардың жеке-дара тұтынушылық қаптамасын иеленетін немесе топтық немесе көліктік қаптамасына енгізілген тауарлар үшін) "тауар трансшекаралық сауда шеңберінде сатылды (сатуға арналды)" мәніне сәйкес келетін мәртебе белгіленеді;
б) олар туралы осы тармақтың "а" тармақшасында келтірілген шарттарға сәйкес келмейтін мәліметтер алынған таңбаланған тауарлар үшін экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде тауарлар айналымын одан әрі талдауды және бақылауды қамтамасыз ету мақсатында "тауар трансшекаралық сауда шеңберінде сатылды (сатуға арналды)" мәніне сәйкес келетін мәртебе белгілеудің мүмкін еместігі қамтамасыз етіледі.
62. "Экспорттаушының (сатушының) трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сатуы туралы хабардар ету" (P.LS.03.PRC.013) рәсімін орындау нәтижесі мыналар болып табылады:
а) импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы ұсынған трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтерді, оның ішінде жеке-дара тұтынушылық қаптаманы иеленетін тауарлар туралы және (немесе) сәйкестендіру құралдары қондырылған тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамасына енгізілген тауарлар туралы мәліметтерді өңдеу және осындай мәліметтерді импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде есепке алу: таңбаланған тауарлар үшін "тауар трансшекаралық сауда шеңберінде сатылды (сатуға арналды)" мәніне сәйкес келетін мәртебе белгілеу және (немесе) таңбаланған тауар үшін осындай тауарлардың айналымын одан әрі талдау және бақылау мақсатында мұндай мәртебенің белгіленбейтіні туралы ақпаратты есепке алу;
б) экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы ұсынған трансшекаралық сауда шеңберіндегі таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы және таңбаланған тауарлар, олардың мәртебесі мен өңдеу нәтижесі туралы, оның ішінде жеке-дара тұтунушылық қаптамасы бар тауарлар туралы, сондай-ақ сәйкестендіру құралдары қондырылған тауарлардың топтық немесе көліктің қаптамасына енгізілген тауарлар туралы мәліметтерді қамтитын хабарламаны өңдеу және осындай мәліметтерді экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде есепке алу: таңбаланған тиісті тауарлар үшін "тауар трансшекаралық сауда шеңберінде сатылды (сатуға арналды)" мәніне сәйкес келетін мәртебе белгілеу және (немесе) тиісті тауар үшін осындай тауарлардың айналымын одан әрі талдау және бақылау мақсатында мұндай мәртебенің белгіленбейтіні туралы ақпаратты есепке алу.

61. При поступлении уведомления о результате обработки сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, выполняется операция "Прием уведомления о результате обработки сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.OPR.045). В результате выполнения операции сведения о маркированных товарах и их статусе, полученные в составе уведомления о результате обработки сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли, в том числе, сведения о товарах, имеющих единичную потребительскую упаковку и (или) сведения о товарах, включенных в групповую или транспортную упаковки товаров, представленные уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, учитываются в рамках национального компонента информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, в соответствии со следующими правилами:
а) в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, устанавливается статус, соответствующий значению "товар реализован (предназначен для реализации) в рамках трансграничной торговли" для маркированных товаров (в том числе, для товаров, имеющих единичную потребительскую упаковку или включенных в групповую или транспортную упаковку товаров), если сведения о соответствующих маркированных товарах, представленные в составе уведомления о результате обработки сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли, одновременно соответствуют условиям:
полученные сведения о маркированных товарах содержат код статуса товаров, соответствующий значению "товар реализован (предназначен для реализации) в рамках трансграничной торговли";
полученные сведения о маркированных товарах содержат код результата обработки сведений, соответствующих значению "сведения обработаны";
б) для маркированных товаров, полученные сведения о которых не соответствуют условиям, приведенным в подпункте "а" настоящего пункта, в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, обеспечивается невозможность установления статуса, соответствующего значению "товар реализован (предназначен для реализации) в рамках трансграничной торговли" в целях обеспечения дальнейшего анализа и контроля за оборотом товаров.
62. Результатом выполнения процедуры "Информирование о реализации экспортером (продавцом) маркированных товаров в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.PRC.013) является:
а) обработка в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, представленных уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, сведений
о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли, в том числе, сведений о товарах, имеющих единичную потребительскую упаковку, и (или) о товарах, включенных в групповую или транспортную упаковку товаров, на которые нанесены средства идентификации, и учет таких сведений в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер: установление для маркированных товаров статуса, соответствующего значению "товар реализован (предназначен для реализации) в рамках трансграничной торговли", и (или) учет информации о том, что для маркированного товара не может быть установлен такой статус с целью дальнейшего анализа и контроля за оборотом таких товаров;
б) обработка в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, уведомления о результате обработки сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли, представленного уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, и содержащего сведения о маркированных товарах, их статусе и результате обработки, в том числе, о товарах, имеющих единичную потребительскую упаковку, а также о товарах, включенных в групповую или транспортную упаковку товаров, на которые нанесены средства идентификации, и учет таких сведений в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер: установление для соответствующих маркированных товаров статуса, соответствующего значению "товар реализован (предназначен для реализации) в рамках трансграничной торговли", и (или) учет информации о том, что для соответствующего товара не может быть установлен такой статус с целью дальнейшего анализа и контроля за оборотом таких товаров.

63. "Экспорттаушының (сатушының) трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сатуы туралы хабардар ету" (P.LS.03.PRC.013) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 22-кестеде келтірілген.
22-кесте
"Экспорттаушының (сатушының) трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сатуы туралы хабардар ету" (P.LS.03.PRC.013) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.LS.03.OPR.043
трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтер беру
осы Қағидалардың 23-кестесінде келтірілген
P.LS.03.OPR.044
импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органының трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтерді қабылдап алуы және өңдеуі
осы Қағидалардың 24-кестесінде келтірілген
P.LS.03.OPR.045
трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны қабылдау
осы Қағидалардың 25-кестесінде келтірілген
23-кесте
"Трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.OPR.043) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LS.03.OPR.043
2
Операцияның атауы
трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтер беру
3
Орындаушы
экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
экспорттаушыдан тауарларға қондырылған және (немесе) трансшекаралық сауда шеңберінде сатылған тауарлардың жеке-дара тұтынушылық қаптамасына, тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамаларына қондырылған сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтер келіп түскен кезде мына шарттардың сақталуы жағдайында орындаушы орындайды:
а) экспорттаушы ұсынған, трансшекаралық сауда шеңберінде сатылған тауарлар мен тауарларға және (немесе) тауарлардың жеке-дара тұтынушылық қаптамасына, тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамаларына қондырылған сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтер экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде бар;
б) экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде таңбаланған осындай тауарлардың ағымдағы мәртебесі "10" – "тауар мүше мемлекетте айналымға енгізілді" мәніне сәйкес келеді.
5
Шектеулер
мәліметтердің мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтерді қалыптастырады және оларды импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелер
трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтер импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
24-кесте
"Импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органының трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтерді қабылдап алуы және өңдеуі" (P.LS.03.OPR.044) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LS.03.OPR.044
2
Операцияның атауы
импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органының трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтерді қабылдап алуы және өңдеуі
3
Орындаушы
импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтер келіп түскен кезде орындалады ("Трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.OPR.043) операциясысы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтарына және құрылымдарына сәйкес келуге тиіс. Авторлау талап етіледі, мәліметтерді жалпы процеске қатысушылар болып табылатын мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ғана береді. Хабардың және электрондық құжаттың деректемелері Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы алынған мәліметтерді өңдеуді Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес орындайды. Орындаушы өңдеу нәтижелері бойынша осы Қағидалардың 60-тармағына және Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтер өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қалыптастырады. Көрсетілген хабарламаны қалыптастыру кезінде, егер сәйкестендіру құралдары туралы көрсетілген мәліметтер алғаш рет ескерілсе және (немесе) импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде бұған дейін ескерілген болса, трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы алынған мәліметтердің құрамында көрсетілген сәйкестендіру құралдарының әрқайсысына сәйкес тауарлар, олардың мәртебелері мен өңдеу нәтижелері туралы мәліметтер ұсынылады. Бұл ретте, егер трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы алынған мәліметтердің құрамына топтық және (немесе) көліктік қаптамаға қондырылған сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтер енгізілсе және егер сәйкестендіру құралдары туралы көрсетілген мәліметтер алғаш рет ескерілсе және (немесе) импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде бұған дейін ескерілген болса, онда трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы алынған мәліметтердің құрамында көрсетілген сәйкестендіру құралдары қондырылған қаптамалардың агрегация деңгейіне қарамастан, тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамасына енгізілген барлық тауарлар туралы мәліметтер ұсынылады
7
Нәтижелер
трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтер өңделді; трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
25-кесте
"Трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қабылдап алу" (P.LS.03.OPR.045) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LS.03.OPR.045
2
Операцияның атауы
трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қабылдап алу
3
Орындаушы
экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны орындаушы алған кезде орындалады ("Импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органының трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтерді қабылдап алуы және өңдеуі" (P.LS.03.OPR.044) операциясы)
5
Шектеулер
хабарламаның форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтарына және құрылымдарына сәйкес келуге тиіс. Авторлау талап етіледі, мәліметтерді жалпы процеске қатысушылар болып табылатын мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ғана береді. Хабардың және электрондық құжаттың деректемелері Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы алынған хабарламаны өңдеуді орындайды. Орындаушы өңдеу нәтижелері бойынша осы Қағидалардың 61-тармағына сәйкес трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаның құрамында көрсетілген тауардың мәртебесі мен оны өңдеу нәтижелерін ескере отырып тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компоненті шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтерді ескереді
7
Нәтижелер
трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама өңделді

63. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Информирование о реализации экспортером (продавцом) маркированных товаров в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.PRC.013), приведен в таблице 22.
Таблица 22
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Информирование о реализации экспортером (продавцом) маркированных товаров в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.PRC.013)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LS.03.OPR.043
представление сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли
приведено в таблице 23 настоящих Правил
P.LS.03.OPR.044
прием и обработка уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли
приведено в таблице 24 настоящих Правил
P.LS.03.OPR.045
прием уведомления о результате обработки сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли
приведено в таблице 25 настоящих Правил
Таблица 23
Описание операции "Представление сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.OPR.043)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.03.OPR.043
2
Наименование операции
представление сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер
4
Условия выполнения
выполняется исполнителем при получении от экспортера сведений о средствах идентификации, нанесенных на товары и (или) нанесенных на единичную потребительскую упаковку товаров, групповые или транспортные упаковки товаров, реализованных в рамках трансграничной торговли, при соблюдении следующих условий:
а) сведения о товарах и средствах идентификации, нанесенных на товары и (или) нанесенных на единичную потребительскую упаковку товаров, групповые или транспортные упаковки товаров, реализованных в рамках трансграничной торговли, представленные экспортером, присутствуют в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер;
б) текущий статус таких маркированных товаров в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена,в котором зарегистрирован экспортер, соответствует значению "10" – "товар введен в оборот в государстве-члене"
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, сведения о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
7
Результаты
сведения о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли направлены в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер
Таблица 24
Описание операции "Прием и обработка уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.OPR.044)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.03.OPR.044
2
Наименование операции
прием и обработка уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер
4
Условия выполнения
выполняется при поступлении сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли (операция "Представление сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.OPR.043))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.
Требуется авторизация, сведения представляются только уполномоченными органами государств-членов, которые являются участниками общего процесса. Реквизиты сообщения и электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
6
Описание операции
исполнитель выполняет обработку полученных сведений в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов.
По результатам обработки исполнитель формирует и уведомление о результате обработки сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли в соответствии с пунктом 60 настоящих Правил и Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов.
При формировании указанного уведомления представляются сведения о товарах, их статусах и результатах обработки в соответствии с каждым из средств идентификации, указанных в составе полученных сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли, если указанные сведения о средствах идентификации впервые учитываются и (или) были ранее учтены в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер.
При этом, в случае если в состав полученных сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли включены сведения о средствах идентификации, нанесенных на групповую и (или) транспортную упаковку, и если указанные сведения о средствах идентификации впервые учитываются и (или) были ранее учтены в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, то представляются сведения о всех товарах, включенных в групповую или транспортную упаковку товаров, их статусах и результатах обработки, независимо от уровня агрегации упаковок, на которые нанесены средства идентификации, указанные в составе полученных сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли
7
Результаты
сведения о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли обработаны; уведомление о результате обработки сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли направлено в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер
Таблица 25
Описание операции "Прием уведомления о результате обработки сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.OPR.045)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.03.OPR.045
2
Наименование операции
прием уведомления о результате обработки сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результате обработки сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли (операция "Прием и обработка уполномоченным органом
государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.OPR.044))
5
Ограничения
формат и структура уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Требуется авторизация, сведения представляются только уполномоченными органами государств-членов, которые являются участниками общего процесса. Реквизиты сообщения и электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
6
Описание операции
исполнитель выполняет обработку полученного уведомления о результате обработки сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов.
По результатам обработки исполнитель учитывает сведения о реализации маркированных товаров в рамках национального компонента информационной системы маркировки товаров с учетом статуса товара и результата его обработки, указанных в составе уведомления о результате обработки сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли, в соответствии с пунктом 61 настоящих Правил
7
Результаты
уведомление о результате обработки сведений
о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли обработано

"Экспорттаушының (сатушының) трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сатуы туралы мәліметтердің күшін жою" (P.LS.03.PRC.014) рәсімі
64. "Экспорттаушының (сатушының) трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сатуы туралы мәліметтердің күшін жою" (P.LS.03.PRC.014) рәсімін орындау схемасы 12-суретте көрсетілген.
12-сурет. "Экспорттаушының (сатушының) трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сатуы туралы мәліметтердің күшін жою" (P.LS.03.PRC.014) рәсімін орындау схемасы
65. "Экспорттаушының (сатушының) трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сатуы туралы мәліметтердің күшін жою" (P.LS.03.PRC.014) рәсімін, егер мұндай мәліметтерді "Экспорттаушының (сатушының) трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сатуы туралы хабардар ету" (P.LS.03.PRC.013) рәсімінің шеңберінде экспорттаушы бұған дейін берген болса, трансшекаралық сауда шеңберінде сатылған тауарларға қондырылған және (немесе) тауарлардың жеке-дара тұтынушылық қаптамасына, тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамаларына қондырылған сәйкестендіру құралдары туралы бұған дейін ол берген мәліметтердің күшін жою қажеттігі туралы ақпарат экспорттаушыдан келіп түскен кезде экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы орындайды.
"Экспорттаушының (сатушының) трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сатуы туралы мәліметтердің күшін жою" (P.LS.03.PRC.014) рәсімі, егер осындай таңбаланған тауарлардың экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіндегі ағымдағы мәртебесі "тауар трансшекаралық сауда шеңберінде сатылды (сатуға арналды)" мәніне сәйкес келген жағдайда орындалады.
66. Осы Қағидалардың 62-тармағында айқындалған шарттар сақталған жағдайда, "Трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтердің күшінің жойылғаны туралы ақпарат жіберу" (P.LS.03.OPR.046) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы трансшекаралық сауда шеңберінде сатылған, сәйкестендіру құралдары қондырылған тауарлар туралы және (немесе) импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына бұған дейін ұсынылған және экспорттаушының сұрау салуы бойынша күшін жоюды талап ететін тауарлардың жеке-дара тұтынушылық қаптамасын иеленетін немесе тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамасына енгізілген тауарлар туралы мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты қалыптастырады және оны импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді.

Процедура "Аннулирование сведений о реализации экспортером (продавцом) маркированных товаров в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.PRC.014)
64. Схема выполнения процедуры "Аннулирование сведений о реализации экспортером (продавцом) маркированных товаров в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.PRC.014) представлена на рисунке 12.
Рис. 12. Схема выполнения процедуры "Аннулирование сведений о реализации экспортером (продавцом) маркированных товаров в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.PRC.014)
65. Процедура "Аннулирование сведений о реализации экспортером (продавцом) маркированных товаров в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.PRC.014) выполняется уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, при поступлении от экспортера информации о необходимости аннулирования ранее представленных им сведений о средствах идентификации, нанесенных на товары и (или) нанесенных на единичную потребительскую упаковку товаров, групповые или транспортные упаковки товаров, реализованные в рамках трансграничной торговли, если такие сведения были ранее представлены экспортером в рамках реализации процедуры "Информирование о реализации экспортером (продавцом) маркированных товаров в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.PRC.013).
Процедура "Аннулирование сведений о реализации экспортером (продавцом) маркированных товаров в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.PRC.014) выполняется в случае, если текущий статус таких маркированных товаров в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, соответствует значению "товар реализован (предназначен для реализации) в рамках трансграничной торговли".
66. В случае соблюдения условий, определенных в пункте 65 настоящих Правил, выполняется операция "Направление информации об аннулировании сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.OPR.046), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, формируется и направляется в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, информация об аннулировании сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли, содержащая сведения о реализованных в рамках трансграничной торговли товарах, на которые нанесены средства идентификации, и (или) о товарах, имеющих единичную потребительскую упаковку товаров или включенных в групповую или транспортную упаковку товаров, на которые нанесены средства идентификации, ранее представленные в уполномоченный орган государства члена, в котором зарегистрирован импортер, и требующие аннулирования по запросу экспортера.

67. Импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты алған кезде "Импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органының трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтердің күшінің жойылғаны туралы ақпаратты қабылдап алуы және өңдеуі" (P.LS.03.OPR.047) операциясы орындалады.
"Импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органының трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтердің күшінің жойылғаны туралы ақпаратты қабылдап алуы және өңдеуі" (P.LS.03.OPR.047) операциясын орындау нәтижелері бойынша импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы тауарлардың әрқайсысы бойынша, оның ішінде экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы ұсынған сәйкестендіру құралдары қондырылған тауарлардың жеке-дара тұтынушылық қаптаманы иеленетін және (немесе) топтық немесе көліктік қаптамасына енгізілген тауарлар бойынша мәліметтерді өңдеу нәтижесін қамтитын таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты өңдеу нәтижесі туралы мәліметтердің төмендегі түрлерін қамтитын (бар болған жағдайда) хабарламаны қалыптастырады және оны экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді:
а) экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы ұсынған сәйкестендіру құралдары қондырылған таңбаланған тауарлардың (немесе олардың қаптамаларының) барлығы немесе бір бөлігі үшін импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде трансшекаралық сауда шеңберінде сатылған (сатуға арналған) тауар туралы экспорттаушы берген ақпараттың күші жойылуына байланысты белгіленетін "жай-күйі айқындалмады" мәніне сәйкес келетін мәртебелер белгілеу туралы, оның ішінде жеке-дара тұтынушылық қаптамасы бар тауарлар мәртебесін тиісті түрде белгілеу туралы және (немесе) экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы ұсынған сәйкестендіру құралдары қондырылған тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамасына енгізілген барлық немесе кейбір тауарлар үшін мәртебелерді тиісті түрде белгілеу туралы мәліметтер;
б) оларға (немесе олардың қаптамаларына) экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы ұсынған сәйкестендіру құралдары қондырылған барлық таңбаланған тауарлар немесе олардың бір бөлігі үшін импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде "тауар трансшекаралық сауда шеңберінде сатылды (сатуға арналды)" мәніне сәйкес келетін мәртебе белгілеудің мүмкін еместігі туралы, оның ішінде экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы ұсынған сәйкестендіру құралдары қондырылған тауарлардың жеке-дара тұтынушылық қаптамасы бар және (немесе) топтық немесе көліктік қаптамасына енгізілген тауарлардың барлығы немесе бір бөлігі үшін тиісті мәртебе белгілеудің мүмкін еместігі туралы мәліметтер, төмендегі шарттардың бірінің орындалуына байланысты:
егер импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтердің күшін жою туралы ақпарат алған сәтте импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіндегі тауардың мәртебесі "тауар трансшекаралық сауда шеңберінде сатылды (сатуға арналды)" мәніне сәйкес келмеген жағдайда;
егер таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтердің күшін жою туралы ақпараттың құрамында көрсетілген таңбаланған тауарды экспорттаушы (сатушы) және импорттаушы (сатып алушы) туралы мәліметтер импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде сақталатын таңбаланған тауарды экспорттаушы (сатушы) және импорттаушы (сатып алушы) туралы мәліметтерге сәйкес келмеген жағдайда;
таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтердің күшін жою туралы ақпараттың құрамында көрсетілген сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінен табылмады.

67. При получении уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, информации об аннулировании сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли выполняется операция "Прием и обработка уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, информации об аннулировании сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.OPR.047).
По результатам выполнения операции "Прием и обработка уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, информации об аннулировании сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.OPR.047) уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, формирует и направляет в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, уведомление о результате обработки информации об аннулировании сведений о реализации маркированных товаров, содержащее результат обработки сведений по каждому из товаров, в том числе, по товарам, имеющим единичную потребительскую упаковку и (или) включенным в групповую или транспортную упаковку товаров, на которые нанесены средства идентификации, представленные уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, включающий следующие виды сведений (при наличии):
а) сведения об установлении в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, для всех или части маркированных товаров, на которые (или на упаковки которых) нанесены средства идентификации, представленные уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, статусов, соответствующих значению "состояние не определено", которое устанавливается в связи с аннулированием представленной экспортером информации о товаре, реализованном (предназначенном для реализации) в рамках трансграничной торговли, в том числе, о соответствующем установлении статусов товаров, имеющих единичную потребительскую упаковку и (или) о соответствующем установлении статусов всех или некоторых товаров, включенных в групповую или транспортную упаковку товаров, на которые нанесены средства идентификации, представленные уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер;
б) сведения о невозможности установления в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, статуса, соответствующего значению "состояние не определено", которое устанавливается в связи с аннулированием представленной экспортером информации о товаре, реализованном (предназначенном для реализации) в рамках трансграничной торговли, для всех или части маркированных товаров, в том числе, для товаров, имеющих единичную потребительскую упаковку и (или) включенных в групповую или транспортную упаковку товаров, на которые нанесены средства идентификации, представленные уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, в связи с выполнением одного из следующих условий:
в случае если на момент получения уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, информации об аннулировании сведений о реализации маркированных товаров, статус товара в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, не соответствует значению "товар реализован (предназначен для реализации) в рамках трансграничной торговли";
в случае если сведения об экспортере (продавце) и импортере (покупателе) маркированного товара, указанные в составе информации об аннулировании сведений о реализации маркированных товаров, не соответствуют сведениям об экспортере (продавце) и импортере (покупателе) маркированного товара, хранящимся в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер;
сведения о средстве идентификации, указанные в составе информации об аннулировании сведений о реализации маркированных товаров, не найдены в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер.

68. Таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты өңдеу нәтижесі туралы хабарлама келіп түскен кезде экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы "Трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтердің күшінің жойылғаны туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қабылдап алу" (P.LS.03.OPR.048) операциясын орындайды. Операцияны орындау нәтижесінде таңбаланған тауарлар, олардың мәртебесі, өңдеу нәтижелері туралы мәліметтер, оның ішінде жеке-дара тұтынушылық қаптаманы иеленетін тауарлар туралы мәліметтер, сондай-ақ импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы ұсынған тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамаларына енгізілген тауарлар туралы мәліметтер төмендегі қағидаларға сәйкес экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінің шеңберінде ескеріледі:
а) егер таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты өңдеу нәтижесі туралы хабарламаның құрамында ұсынылған тиісті таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер бір мезгілде мынадай мәндерге сәйкес келсе:
таңбаланған тауарлар туралы алынған мәліметтер экспорттаушы ұсынған трансшекаралық сауда шеңберінде сатылған (сатуға арналған) тауар туралы ақпараттың күшінің жойылуына байланысты белгіленген тауарлардың "жай-күйі айқындалмады" мәніне сәйкес келетін мәртебесінің кодын қамтыса;
таңбаланған тауарлар туралы алынған мәліметтер "мәліметтер өңделді" мәніне сәйкес келетін мәліметтерді өңдеу нәтижесінің кодын қамтыса;
егер таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты өңдеу нәтижесі туралы хабарламаның құрамындағы таңбаланған тауарларды экспорттаушы (сатушы) және импорттаушы (сатып алушы) туралы мәліметтер импорттаушы ұсынған және экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде сақталатын таңбаланған тауарларды экспорттаушы (сатушы) және импорттаушы (сатып алушы) туралы мәліметтерге сәйкес келсе, экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде таңбаланған тауарлар үшін (оның ішінде жеке-дара тұтынушылық қаптаманы иеленетін немесе тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамасына енгізілген тауарлар үшін) экспорттаушы ұсынған трансшекаралық сауда шеңберінде сатылған (сатуға арналған) тауар туралы ақпараттың күшінің жойылуына байланысты белгіленетін "тауар мүше мемлекетте айналымға енгізілді" мәніне сәйкес келетін мәртебе белгіленеді.
б) ол туралы алынған мәліметтер осы тармақтың "а" тармақшасында келтірілген шарттарға сәйкес келмейтін таңбаланған тауарлар үшін экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде тауарлардың айналымын одан әрі талдауды және бақылауды қамтамасыз ету мақсатында экспорттаушы ұсынған трансшекаралық сауда шеңберінде сатылған (сатуға арналған) тауар туралы ақпараттың күшінің жойылуына байланысты белгіленетін "тауар мүше мемлекетте айналымға енгізілді" мәніне сәйкес келетін мәртебе белгіленбейтіні қамтамасыз етіледі.

68. При поступлении уведомления о результате обработки информации об аннулировании сведений о реализации маркированных товаров уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, выполняется операция "Прием уведомления о результате обработки сведений о реализации информации об аннулировании сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.OPR.048). В результате выполнения операции сведения о маркированных товарах, их статусе, результатах обработки, в том числе, сведения о товарах, имеющих единичную потребительскую упаковку, а также сведения о товарах, включенных в групповую или транспортную упаковки товаров, представленные уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, учитываются в рамках национального компонента информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, в соответствии со следующими правилами:
а) в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, устанавливается статус, соответствующий значению "товар введен в оборот в государстве-члене", которое устанавливается в связи с аннулированием представленной экспортером информации о товаре, реализованном (предназначенном для реализации) в рамках трансграничной торговли, для маркированных товаров (в том числе, для товаров, имеющих единичную потребительскую упаковку или включенных в групповую или транспортную упаковку товаров), если сведения о соответствующих маркированных товарах, представленные в составе уведомления о результате обработки информации об аннулировании сведений о реализации маркированных товаров одновременно соответствуют условиям:
полученные сведения о маркированных товарах содержат код статуса товаров, соответствующий значению "состояние не определено", который установлен в связи с аннулированием представленной экспортером информации о товаре, реализованном (предназначенном для реализации) в рамках трансграничной торговли;
полученные сведения о маркированных товарах содержат код результата обработки сведений, соответствующих значению "сведения обработаны";
сведения об экспортере (продавце) и импортере (покупателе) маркированных товаров в составе уведомления о результате обработки информации об аннулировании сведений о реализации маркированных товаров соответствуют сведениям об экспортере (продавце) и импортере (покупателе) маркированных товаров, представленным импортером и хранящимся в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер;
б) для маркированных товаров, полученные сведения о которых не соответствуют условиям, приведенным в подпункте "а" настоящего пункта, в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, обеспечивается невозможность установления статуса, соответствующего значению "товар введен в оборот в государстве-члене", который устанавливается которое устанавливается в связи с аннулированием представленной экспортером информации о товаре, реализованном (предназначенном для реализации) в рамках трансграничной торговли, в целях обеспечения дальнейшего анализа и контроля за оборотом товаров.

69. "Экспорттаушының (сатушының) трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сатуы туралы мәліметтердің күшін жою" (P.LS.03.PRC.014) рәсімін орындаудың нәтижесі мыналар болып табылады:
а) импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы ұсынған таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты, оның ішінде жеке-дара тұтынушылық қаптаманы иеленетін тауарларды сату туралы мәліметтердің күшін жою туралы және (немесе) сәйкестендіру құралдары қондырылған тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамасына енгізілген тауарлар туралы ақпаратты өңдеу және осындай мәліметтерді импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде есепке алу: таңбаланған тауарлар үшін трансшекаралық сауда шеңберінде сатылған (сатуға арналған) тауар туралы экспорттаушы ұсынған ақпараттың күшінің жойылуына байланысты белгіленетін "жай-күйі айқындалмады" мәніне сәйкес келетін мәртебе белгілеу және (немесе) осындай тауарлардың айналымын одан әрі талдау және бақылау мақсатында таңбаланған тауар үшін осындай мәртебенің белгіленбейтіні туралы ақпаратты есепке алу;
б) экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы ұсынған таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты өңдеу нәтижесі туралы және таңбаланған тауарлар, олардың мәртебесі мен өңдеу нәтижесі туралы, оның ішінде жеке-дара тұтунушылық қаптамасы бар тауарлар туралы, сондай-ақ сәйкестендіру құралдары қондырылған тауарлардың топтық немесе көліктің қаптамасына енгізілген тауарлар туралы мәліметтерді қамтитын хабарламаны өңдеу және осындай мәліметтерді экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде есепке алу: таңбаланған тиісті тауарлар үшін трансшекаралық сауда шеңберінде сатылған (сатуға арналған) тауар туралы экспорттаушы ұсынған ақпараттың күшінің жойылуына байланысты белгіленетін "тауар мүше мемлекетте айналымға енгізілді" мәніне сәйкес келетін мәртебе белгілеу және (немесе) тиісті тауар үшін осындай тауарлардың айналымын одан әрі талдау және бақылау мақсатында мұндай мәртебенің белгіленбейтіні туралы ақпаратты есепке алу.

69. Результатом выполнения процедуры "Аннулирование сведений о реализации экспортером (продавцом) маркированных товаров в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.PRC.014) является:
а) обработка в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, представленной уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, информации об аннулировании сведений о реализации маркированных товаров, в том числе, информации об аннулировании сведений о реализации товаров, имеющих единичную потребительскую упаковку, и (или) о товарах, включенных в групповую или транспортную упаковку товаров, на которые нанесены средства идентификации, и учет таких сведений в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер: установление для маркированных товаров статуса, соответствующего значению "состояние не определено", который устанавливается в связи с аннулированием представленной экспортером информации о товаре, реализованном (предназначенном для реализации) в рамках трансграничной торговли, и (или) учет информации о том, что для маркированного товара не может быть установлен такой статус с целью дальнейшего анализа и контроля за оборотом таких товаров;
б) обработка в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, уведомления о результате обработки информации об аннулировании сведений о реализации маркированных товаров, представленного уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, содержащего сведения о маркированных товарах, их статусе и результате обработки, в том числе, о товарах, имеющих единичную потребительскую упаковку, а также о товарах, включенных в групповую или транспортную упаковку товаров, на которые нанесены средства идентификации, и учет таких сведений в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер: установление для соответствующих маркированных товаров статуса, соответствующего значению "товар введен в оборот в государстве-члене", который устанавливается в связи с аннулированием представленной экспортером информации о товаре, реализованном (предназначенном для реализации) в рамках трансграничной торговли, и (или) учет информации о том, что для соответствующего товара не может быть установлен такой статус с целью дальнейшего анализа и контроля за оборотом таких товаров.

70. "Экспорттаушының (сатушының) трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сатуы туралы мәліметтердің күшін жою" (P.LS.03.PRC.014) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 26-кестеде келтірілген.
26-кесте
"Экспорттаушының (сатушының) трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сатуы туралы мәліметтердің күшін жою" (P.LS.03.PRC.014) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.LS.03.OPR.046
трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты жіберу
осы Қағидалардың 27-кестесінде келтірілген
P.LS.03.OPR.047
импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органының трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтердің күшінің жойылғаны туралы ақпаратты қабылдап алуы және өңдеуі
осы Қағидалардың 28-кестесінде келтірілген
P.LS.03.OPR.048
трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтердің күшінің жойылғаны туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қабылдап алу
осы Қағидалардың 29-кестесінде келтірілген
27-кесте
"Трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтердің күшінің жойылғаны туралы ақпарат жіберу" (P.LS.03.OPR.046) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LS.03.OPR.046
2
Операцияның атауы
трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтердің күшінің жойылғаны туралы ақпарат жіберу
3
Орындаушы
экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
егер мұндай мәліметтерді "Экспорттаушының (сатушының) трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сатуы туралы хабардар ету" (P.LS.03.PRC.013) рәсімінің шеңберінде экспорттаушы бұған дейін берілген болса, трансшекаралық сауда шеңберінде сатылған тауарларға қондырылған және (немесе) тауарлардың жеке-дара тұтынушылық қаптамасына, тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамаларына қондырылған сәйкестендіру құралдары туралы бұған дейін ол берген мәліметтердің күшін жою қажеттігі туралы ақпарат экспорттаушыдан алынған кезде орындаушы орындайды және мынадай шарттар сақталған жағдайда орындалады: осындай таңбаланған тауарлардың экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіндегі ағымдағы мәртебесі "31" – "тауар трансшекаралық сауда шеңберінде сатылды (сатуға арналды)" мәніне сәйкес келеді
5
Шектеулер
мәліметтердің мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарды сату туралы мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты қалыптастырады және оны импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелер
трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарды сату туралы мәліметтердің күшін жою туралы ақпарат импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
28-кесте
"Импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органының трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтердің күшінің жойылғаны туралы ақпаратты қабылдап алуы және өңдеуі" (P.LS.03.OPR.047) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LS.03.OPR.047
2
Операцияның атауы
импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органының трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтердің күшінің жойылғаны туралы ақпаратты қабылдап алуы және өңдеуі
3
Орындаушы
импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарды сату туралы мәліметтердің күшін жою туралы ақпарат келіп түскен кезде орындалады ("Трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтердің күшінің жойылғаны туралы ақпарат жіберу" (P.LS.03.OPR.046) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын ақпараттың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарына сәйкес келуге тиіс.
Авторлау талап етіледі, мәліметтерді жалпы процеске қатысушылар болып табылатын мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ғана береді. Хабардың және электрондық құжаттың деректемелері Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес алынған ақпаратты өңдеуді орындайды.
Орындаушы осы Қағидалардың 67-тармағына және Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес таңбаланған тауарды сату туралы мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қалыптастырады және жібереді. Көрсетілген хабарламаны қалыптастыру кезінде, егер сәйкестендіру құралдары туралы көрсетілген мәліметтер импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде бар болса, трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарды сату туралы мәліметтердің күшін жою туралы алынған ақпараттың құрамында көрсетілген сәйкестендіру құралдарының әрқайсысына сәйкес тауарлар, олардың мәртебелері мен өңдеу нәтижелері туралы мәліметтер беріледі. Бұл ретте, егер трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы алынған мәліметтердің құрамында топтық немесе көліктік қаптамаға қондырылған сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтер енгізілсе және егер көрсетілген сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтер импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде бар болса, онда трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарды сату туралы мәліметтердің күшін жою туралы алынған ақпарат тың құрамында көрсетілген сәйкестендіру құралдары қондырылған қаптамалардың агрегация деңгейлеріне қарамастан, тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамасына енгізілген барлық тауарлар, олардың мәртебелері мен өңделу нәтижелері туралы мәліметтер беріледі
7
Нәтижелер
трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарды сату туралы мәліметтердің күшін жою туралы өңделді; таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты өңдеу нәтижесі туралы хабарлама экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
29-кесте
"Трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтердің күшінің жойылғаны туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қабылдап алу" (P.LS.03.OPR.048) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LS.03.OPR.048
2
Операцияның атауы
трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтердің күшінің жойылғаны туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қабылдап алу
3
Орындаушы
экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
орындаушы таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органының трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтердің күшінің жойылғаны туралы ақпаратты қабылдап алуы және өңдеуі" (P.LS.03.OPR.047) операциясы)
5
Шектеулер
хабарламаның форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтарына және құрылымдарына сәйкес келуге тиіс. Авторлау талап етіледі, мәліметтерді жалпы процеске қатысушылар болып табылатын мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ғана береді. Хабардың және электрондық құжаттың деректемелері Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты өңдеу нәтижесі туралы алынған хабарламаны өңдеуді орындайды. Орындаушы өңдеу нәтижелері бойынша осы Қағидалардың 68-тармағына сәйкес таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты өңдеу нәтижесі туралы хабарламаның құрамында көрсетілген тауардың мәртебесін және оны өңдеу нәтижесін ескере отырып, экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компоненті шеңберінде таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты ескереді
7
Нәтижелер
таңбаланған тауарларды сату туралы мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты өңдеу нәтижесі туралы хабарлама өңделді

70. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Аннулирование сведений о реализации экспортером (продавцом) маркированных товаров в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.PRC.014), приведен в таблице 26.
Таблица 26
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Аннулирование сведений о реализации экспортером (продавцом) маркированных товаров в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.PRC.014)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LS.03.OPR.046
направление информации об аннулировании сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли
приведено в таблице 27 настоящих Правил
P.LS.03.OPR.047
прием и обработка уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, информации об аннулировании сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли
приведено в таблице 28 настоящих Правил
P.LS.03.OPR.048
прием уведомления о результате обработки сведений о реализации информации об аннулировании сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли
приведено в таблице 29 настоящих Правил
Таблица 27
Описание операции "Направление информации об аннулировании сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.OPR.046)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.03.OPR.046
2
Наименование операции
направление информации об аннулировании сведений
о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер
4
Условия выполнения
выполняется исполнителем при получении от экспортера информации о необходимости аннулирования ранее представленных им сведений о средствах идентификации, нанесенных на товары и (или) нанесенных на единичную потребительскую упаковку товаров, групповые или транспортные упаковки товаров, реализованных в рамках трансграничной торговли, если такие сведения были ранее представлены в рамках реализации процедуры "Информирование о реализации экспортером (продавцом) маркированных товаров в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.PRC.013), и выполняется при соблюдении следующего условия:
текущий статус таких маркированных товаров в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, соответствует значению "31" – "товар реализован (предназначен для реализации) в рамках трансграничной торговли"
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, информацию об аннулировании сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
7
Результаты
информация об аннулировании сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли направлена в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер
Таблица 28
Описание операции "Прием и обработка уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, информации об аннулировании сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.OPR.047)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.03.OPR.047
2
Наименование операции
прием и обработка уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, информации об аннулировании сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер
4
Условия выполнения
выполняется при поступлении информации об аннулировании сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли (операция "Направление информации об аннулировании сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.OPR.046))
5
Ограничения
формат и структура представляемой информации должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.
Требуется авторизация, сведения представляются только уполномоченными органами государств-членов, которые являются участниками общего процесса. Реквизиты сообщения и электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
6
Описание операции
исполнитель выполняет обработку полученной информации в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов.
По результатам обработки исполнитель формирует и направляет уведомление о результате обработки информации об аннулировании сведений о реализации маркированных товаров в соответствии с пунктом 67 настоящих Правил и Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов.
При формировании указанного уведомления представляются сведения о товарах, их статусах и результатах обработки в соответствии с каждым из средств идентификации, указанных в составе полученной информацией об аннулировании сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли, если указанные сведения о средствах идентификации присутствуют в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер.
При этом, в случае если в состав полученных сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли включены сведения о средствах идентификации, нанесенных на групповую и (или) транспортную упаковку, и если указанные сведения о средствах идентификации присутствуют в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров, в котором зарегистрирован импортер, то представляются сведения о всех товарах, включенных в групповую или транспортную упаковку товаров, их статусах и результатах обработки, независимо от уровня агрегации упаковок, на которые нанесены средства идентификации, указанные в составе полученной информации об аннулировании сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли
7
Результаты
информация об аннулировании сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли обработана; уведомление о результате обработки информации об аннулировании сведений о реализации маркированных товаров направлено в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер
Таблица 29
Описание операции "Прием уведомления о результате обработки информации об аннулировании сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.OPR.048)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.03.OPR.048
2
Наименование операции
прием уведомления о результате обработки информации об аннулировании сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результате обработки информации об аннулировании сведений о реализации маркированных товаров (операция "Прием и обработка уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, информации об аннулировании сведений о реализации маркированных товаров в рамках трансграничной торговли" (P.LS.03.OPR.047))
5
Ограничения
формат и структура уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Требуется авторизация, сведения представляются только уполномоченными органами государств-членов, которые являются участниками общего процесса.
Реквизиты сообщения и электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
6
Описание операции
исполнитель выполняет обработку полученного уведомления о результате обработки информации об аннулировании сведений о реализации маркированных товаров в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов.
По результатам обработки исполнитель учитывает информацию об аннулировании сведений о реализации маркированных товаров в рамках национального компонента информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, с учетом статуса товара и результата его обработки, указанных в составе уведомления о результате обработки информации об аннулировании сведений о реализации маркированных товаров, в соответствии с пунктом 68 настоящих Правил
7
Результаты
уведомление о результате обработки информации об аннулировании сведений о реализации маркированных товаров обработано

2. Тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компоненттерінде тауарлар туралы мәліметтерді үндестіру рәсімдері
"Басқа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.015) рәсімі
71. "Басқа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.015) рәсімін орындау схемасы 13-суретте көрсетілген.
13-сурет. "Басқа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.015) рәсімін орындау схемасы
72. "Басқа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.015) рәсімін экспорттаушыдан Одақ құқығына және ұлттық заңнамаға сәйкес таңбалануы импорттаушы тіркелген мүше мемлекетте жүзеге асырылатын және сатылуын трансшекаралық сауда шеңберінде жүзеге асыру жоспарланатын, ол туралы мәліметтер бұған дейін импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілмеген тауар туралы мәліметтер экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне келіп түскен кезде экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы орындайды.
73. Осы Қағидалардың 72-тармағында айқындалған шарттар сақталған жағдайда "Тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.OPR.049) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы тауарды импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізу үшін жібереді.
74. Импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізуге арналған тауар туралы мәліметтерді алған кезде "Тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу" (P.LS.03.OPR.050) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы алынған мәліметтерді қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады, тауар туралы алынған мәліметтерді импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізеді, импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізуге арналған тауар туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қалыптастырады және оны экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді.

2. Процедуры синхронизации сведений о товарах в национальных компонентах информационной системы маркировки товаров
Процедура "Представление сведений о товаре, включенных
в национальный компонент информационной системы маркировки товаров, уполномоченным органам других государств-членов" (P.LS.03.PRC.015)
71. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров, уполномоченным органам других государств-членов" (P.LS.03.PRC.015) представлена на рисунке 13.
Рис. 13. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров, уполномоченным органам других государств-членов" (P.LS.03.PRC.015)
72. Процедура "Представление сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров, уполномоченным органам других государств-членов" (P.LS.03.PRC.015) выполняется уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, при поступлении от экспортера в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, сведений о товаре, маркировка которого осуществляется в государстве-члене, в котором зарегистрирован импортер, в соответствии с правом Союза или национальным законодательством, и реализацию которого планируется осуществлять в рамках трансграничной торговли, сведения о котором ранее не были включены в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер.
73. В случае соблюдения условий, определенных в пункте 72 настоящих Правил, выполняется операция "Представление сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров" (P.LS.03.OPR.049), по результатам выполнения которой уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, направляет сведения о товаре для внесения в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер.
74. При получении уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, сведений о товаре для внесения в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, выполняется операция "Прием и обработка сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров" (P.LS.03.OPR.050), по результатам выполнения которой уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, осуществляет прием и обработку полученных сведений, включает полученные сведения о товаре в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, формирует и направляет в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, уведомление о результате обработки сведений о товаре для внесения в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер.

75. Импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізуге арналған тауар туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына келіп түскен кезде "Тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қабылдап алу" (P.LS.03.OPR.051) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы алынған мәліметтерді қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады.
76. Экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіндегі және импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіндегі тауар туралы мәліметтерді үндестіру "Басқа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.015) рәсімін орындау нәтижесі болып табылады.
77. "Басқа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.015) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 30-кестеде келтірілген.
30-кесте
"Басқа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.015) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.LS.03.OPR.049
тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы мәліметтер беру
осы Қағидалардың 31-кестесінде келтірілген
P.LS.03.OPR.050
тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу
осы Қағидалардың 32-кестесінде келтірілген
P.LS.03.OPR.051
тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қабылдап алу
осы Қағидалардың 33-кестесінде келтірілген
31-кесте
"Тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.OPR.049) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LS.03.OPR.049
2
Операцияның атауы
тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы мәліметтер беру
3
Орындаушы
экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
экспорттаушыдан Одақ құқығына және ұлттық заңнамаға сәйкес таңбалануы импорттаушы тіркелген мүше мемлекетте жүзеге асырылатын және сатылуын трансшекаралық сауда шеңберінде жүзеге асыру жоспарланатын, ол туралы мәліметтер бұған дейін импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілмеген тауар туралы мәліметтер экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне келіп түскен кезде орындаушы орындайды
5
Шектеулер
мәліметтердің мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізуге арналған тауар туралы мәліметтерді қалыптастырады және оны импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелер
импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізуге арналған тауар туралы мәліметтер импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
32-кесте
"Тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу" (P.LS.03.OPR.050) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LS.03.OPR.050
2
Операцияның атауы
тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу
3
Орындаушы
импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
орындаушы импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізуге арналған тауар туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.OPR.049) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтарына және құрылымдарына сәйкес келуге тиіс. Авторлау талап етіледі, мәліметтерді жалпы процеске қатысушылар болып табылатын мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ғана береді. Хабардың және электрондық құжаттың деректемелері Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізуге арналған тауар туралы алынған мәліметтерді өңдеуді орындайды. Орындаушы өңдеу нәтижелері бойынша тауар туралы алынған мәліметтерді импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізеді, импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізуге арналған тауар туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қалыптастырады және оны экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелер
тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізуге арналған тауар туралы мәліметтер өңделді; импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізуге арналған тауар туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
33-кесте
"Тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қабылдап алу" (P.LS.03.OPR.051) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LS.03.OPR.051
2
Операцияның атауы
тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қабылдап алу
3
Орындаушы
экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізуге арналған тауар туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны орындаушы алған кезде орындалады ("Тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу" (P.LS.03.OPR.050) операциясы)
5
Шектеулер
хабарламаның форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтарына және құрылымдарына сәйкес келуге тиіс.
Авторлау талап етіледі, мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ғана береді. Хабардың және электрондық құжаттың деректемелері Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізуге арналған тауар туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қабылдауды орындайды
7
Нәтижелер
импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізуге арналған тауар туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алынды

75. При поступлении в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, уведомления о результате обработки сведений о товаре для внесения в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена,
в котором зарегистрирован импортер, выполняется операция "Прием уведомления о результате обработки сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров" (P.LS.03.OPR.051), по результатам выполнения которой уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, осуществляет прием и обработку полученных сведений.
76. Результатом выполнения процедуры "Представление сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров, уполномоченным органам других государств-членов" (P.LS.03.PRC.015) является синхронизация сведений о товаре в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, и национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер.
77. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров, уполномоченным органам других государств-членов" (P.LS.03.PRC.015), приведен в таблице 30.
Таблица 30
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров, уполномоченным органам других государств-членов" (P.LS.03.PRC.015)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LS.03.OPR.049
представление сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров
приведено в таблице 31 настоящих Правил
P.LS.03.OPR.050
прием и обработка сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров
приведено в таблице 32 настоящих Правил
P.LS.03.OPR.051
прием уведомления о результате обработки сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров
приведено в таблице 33 настоящих Правил
Таблица 31
Описание операции "Представление сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров" (P.LS.03.OPR.049)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.03.OPR.049
2
Наименование операции
представление сведений о товаре, включенных
в национальный компонент информационной системы маркировки товаров
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер
4
Условия выполнения
выполняется исполнителем при поступлении от экспортера в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, сведений о товаре, маркировка которого осуществляется в государстве-члене, в котором зарегистрирован импортер, в соответствии с правом Союза или национальным законодательством, и реализацию которого планируется осуществлять в рамках трансграничной торговли, сведения о котором ранее не были включены в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, сведения о товаре для внесения в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
7
Результаты
сведения о товаре для внесения в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, направлены в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер
Таблица 32
Описание операции "Прием и обработка сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров" (P.LS.03.OPR.050)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.03.OPR.050
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений о товаре для внесения в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер (операция "Представление сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров" (P.LS.03.OPR.049))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.
Требуется авторизация, сведения представляются только уполномоченными органами государств-членов, которые являются участниками общего процесса. Реквизиты сообщения и электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
6
Описание операции
исполнитель выполняет обработку полученных сведений о товаре для внесения в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов. По результатам обработки исполнитель включает полученные сведения о товаре в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, формирует и направляет в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, уведомление о результате обработки сведений о товаре для внесения в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер
7
Результаты
сведения о товаре для внесения в национальный компонент информационной системы маркировки товаров обработаны; уведомление о результате обработки сведений о товаре для внесения в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, направлено в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер
Таблица 33
Описание операции "Прием уведомления о результате обработки сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров" (P.LS.03.OPR.051)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.03.OPR.051
2
Наименование операции
прием уведомления о результате обработки сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результате обработки сведений о товаре для внесения в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер (операция "Прием и обработка сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров" (P.LS.03.OPR.050))
5
Ограничения
формат и структура уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.
Требуется авторизация, сведения представляются только уполномоченными органами государств-членов. Реквизиты сообщения и электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
6
Описание операции
исполнитель выполняет прием уведомленияо результате обработки сведений о товаре для внесения в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
7
Результаты
уведомление о результате обработки сведений о товаре для внесения в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, получено

"Тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы өзгертілген мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.016) рәсімі
78. "Тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы өзгертілген мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.016) рәсімін орындау схемасы 14-суретте көрсетілген.
14-сурет. "Тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы өзгертілген мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.016) рәсімін орындау схемасы
79. "Тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы өзгертілген мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.016) рәсімін экспорттаушыдан Одақ құқығына және ұлттық заңнамаға сәйкес таңбалануы импорттаушы тіркелген мүше мемлекетте жүзеге асырылатын және ол туралы мәліметтер бұған дейін импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілмеген тауар туралы өзгертілген мәліметтер экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне келіп түскен кезде экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы орындайды.
80. Осы Қағидалардың 76-тармағында айқындалған шарттар сақталған жағдайда "Тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы өзгертілген мәліметтер беру" (P.LS.03.OPR.052) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы тауар туралы өзгертілген мәліметтерді импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізу үшін жібереді.
81. Импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізуге арналған тауар туралы мәліметтерді алған кезде "Тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы өзгертілген мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу" (P.LS.03.OPR.053) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы тауар туралы өзгертілген мәліметтерді қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады, импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізуге арналған тауар туралы өзгертілген мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қалыптастырады және оны экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді.

Процедура "Представление измененных сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров" (P.LS.03.PRC.016)
78. Схема выполнения процедуры "Представление измененных сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров" (P.LS.03.PRC.016) представлена на рисунке 14.
Рис. 14. Схема выполнения процедуры "Представление измененных сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров" (P.LS.03.PRC.016)
79. Процедура "Представление измененных сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров" (P.LS.03.PRC.016) выполняется уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, при поступлении от экспортера в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, измененных сведений о товаре, маркировка которого осуществляется в государстве-члене, в котором зарегистрирован импортер, в соответствии с правом Союза или национальным законодательством, и сведения о котором были ранее включены в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер.
80. В случае соблюдения условий, определенных в пункте 79 настоящих Правил, выполняется операция "Представление измененных сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров" (P.LS.03.OPR.052),
по результатам выполнения которой уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, направляет измененные сведения о товаре для внесения в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер.
81. При получении уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, измененных сведений о товаре для внесения в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, выполняется операция "Прием и обработка измененных сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров" (P.LS.03.OPR.053), по результатам выполнения которой уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, осуществляет прием и обработку полученных измененных сведений о товаре, формирует и направляет в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, уведомление о результате обработки измененных сведений о товаре для внесения в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер.

82. Экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізуге арналған тауар туралы өзгертілген мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама келіп түскен кезде "Тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы өзгертілген мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қабылдап алу" (P.LS.03.OPR.054) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы алынған мәліметтерді қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады.
83. Экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіндегі және импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіндегі тауар туралы өзгертілген мәліметтерді үндестіру "Тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы өзгертілген мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.016) рәсімін орындау нәтижесі болып табылады.
84. "Басқа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы өзгертілген мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.016) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 34-кестеде келтірілген.
34-кесте
"Тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы өзгертілген мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.016) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.LS.03.OPR.052
тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы өзгертілген мәліметтер беру
осы Қағидалардың 35-кестесінде келтірілген
P.LS.03.OPR.053
тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы өзгертілген мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу
осы Қағидалардың 36-кестесінде келтірілген
P.LS.03.OPR.054
тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы өзгертілген мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қабылдап алу
осы Қағидалардың 37-кестесінде келтірілген
35-кесте
"Тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы өзгертілген мәліметтер беру" (P.LS.03.OPR.052) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LS.03.OPR.052
2
Операцияның атауы
тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы өзгертілген мәліметтер беру
3
Орындаушы
экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
экспорттаушыдан Одақ құқығына және ұлттық заңнамаға сәйкес таңбалануы импорттаушы тіркелген мүше мемлекетте жүзеге асырылатын және ол туралы мәліметтер бұған дейін импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы өзгертілген мәліметтер экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне келіп түскен кезде орындаушы орындайды
5
Шектеулер
мәліметтердің мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізуге арналған тауар туралы өзгертілген мәліметтер қалыптастырады және оларды импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелер
импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізуге арналған тауар туралы өзгертілген мәліметтер импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
36-кесте
"Тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы өзгертілген мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу" (P.LS.03.OPR.053) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LS.03.OPR.053
2
Операцияның атауы
тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы өзгертілген мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу
3
Орындаушы
импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
орындаушы импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізуге арналған тауар туралы өзгертілген мәліметтер алған кезде орындалады ("Тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы өзгертілген мәліметтер беру" (P.LS.03.OPR.052) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтарына және құрылымдарына сәйкес келуге тиіс. Авторлау талап етіледі, мәліметтерді жалпы процеске қатысушылар болып табылатын мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ғана береді. Хабардың және электрондық құжаттың деректемелері Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізуге арналған тауар туралы өзгертілген мәліметтерді өңдеуді орындайды. Орындаушы өңдеу нәтижелері бойынша тауар туралы өзгертілген мәліметтерді импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізеді, импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізуге арналған тауар туралы өзгертілген мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қалыптастырады және оны экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелер
импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізуге арналған тауар туралы өзгертілген мәліметтер өңделді; импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізуге арналған тауар туралы өзгертілген мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
37-кесте
"Тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы өзгертілген мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қабылдап алу" (P.LS.03.OPR.054) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LS.03.OPR.054
2
Операцияның атауы
тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы өзгертілген мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қабылдап алу
3
Орындаушы
экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізуге арналған тауар туралы өзгертілген мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны орындаушы алған кезде орындалады ("Тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізілген тауар туралы өзгертілген мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу" (P.LS.03.OPR.053) операциясы)
5
Шектеулер
хабарламаның форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтарына және құрылымдарына сәйкес келуге тиіс. Авторлау талап етіледі, мәліметтерді жалпы процеске қатысушылар болып табылатын мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ғана береді. Хабардың және электрондық құжаттың деректемелері Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізуге арналған тауар туралы өзгертілген мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қабылдауды орындайды
7
Нәтижелер
импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне енгізуге арналған тауар туралы өзгертілген мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама алынды

82. При поступлении в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, уведомления о результате обработки измененных сведений о товаре для внесения в национальный компонент информационной системы маркировки товаров
государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, выполняется операция "Прием уведомления о результате обработки измененных сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров" (P.LS.03.OPR.054),
по результатам выполнения которой уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, осуществляет прием и обработку полученных сведений.
83. Результатом выполнения процедуры "Представление измененных сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров, уполномоченным органам других государств-членов" (P.LS.03.PRC.016) является синхронизация измененных сведений о товаре в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, и в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер.
84. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление измененных сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров, уполномоченным органам других государств-членов" (P.LS.03.PRC.016), приведен в таблице 34.
Таблица 34
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление измененных сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров" (P.LS.03.PRC.016)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LS.03.OPR.052
представление измененных сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров
приведено в таблице 35 настоящих Правил
P.LS.03.OPR.053
прием и обработка измененных сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров
приведено в таблице 36 настоящих Правил
P.LS.03.OPR.054
прием уведомления о результате обработки измененных сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров
приведено в таблице 37 настоящих Правил
Таблица 35
Описание операции "Представление измененных сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров" (P.LS.03.OPR.052)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.03.OPR.052
2
Наименование операции
представление измененных сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер
4
Условия выполнения
выполняется исполнителем при поступлении от экспортера в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, измененных сведений о товаре, маркировка которого осуществляется в государстве-члене, в котором зарегистрирован импортер, в соответствии с правом Союза или национальным законодательством, и сведения о котором были ранее включены в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, измененные сведения о товаре для внесения в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
7
Результаты
измененные сведения о товаре для внесения в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, направлены в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер
Таблица 36
Описание операции "Прием и обработка измененных сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров" (P.LS.03.OPR.053)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.03.OPR.053
2
Наименование операции
прием и обработка измененных сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем измененных сведений о товаре для внесения в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер (операция "Представление измененных сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров" (P.LS.03.OPR.052))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.
Требуется авторизация, сведения представляются только уполномоченными органами государств-членов, которые являются участниками общего процесса. Реквизиты сообщения и электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
6
Описание операции
исполнитель выполняет обработку полученных измененных сведения о товаре для внесения в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов.
По результатам обработки исполнитель включает измененные сведения о товаре в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, формирует и направляет в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, уведомление о результате обработки измененных сведений о товаре для внесения в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер
7
Результаты
измененные сведения о товаре для внесения в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, обработаны; уведомление о результате обработки измененных сведений о товаре для внесения в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, направлено в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер
Таблица 37
Описание операции "Прием уведомления о результате обработки измененных сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров" (P.LS.03.OPR.054)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.03.OPR.054
2
Наименование операции
прием уведомления о результате обработки измененных сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результате обработки измененных сведений о товаре для внесения в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер (операция "Прием и обработка измененных сведений о товаре, включенных в национальный компонент информационной системы маркировки товаров" (P.LS.03.OPR.053))
5
Ограничения
формат и структура уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.
Требуется авторизация, сведения представляются только уполномоченными органами государств-членов, которые являются участниками общего процесса. Реквизиты сообщения и электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
6
Описание операции
исполнитель выполняет прием уведомления о результате обработки измененных сведений о товаре для внесения в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
7
Результаты
уведомление о результате обработки измененных сведений о товаре для внесения в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, получено

3. Тауарлардың айналымына қатысушыларға таңбалау кодтарын беру рәсімі
"Таңбалау кодтарына тапсырыс беру және генерацияланған таңбалау кодтары туралы мәліметтер алу үшін мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.017) рәсімі
85. "Таңбалау кодтарына тапсырыс беру және генерацияланған таңбалау кодтары туралы мәліметтер алу үшін мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.017) рәсімін орындау схемасы 15-суретте көрсетілген.
15-сурет. "Таңбалау кодтарына тапсырыс беру және генерацияланған таңбалау кодтары туралы мәліметтер алу үшін мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.017) рәсімін орындау схемасы
86. "Таңбалау кодтарына тапсырыс беру және генерацияланған таңбалау кодтары туралы мәліметтер алу үшін мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.017) рәсімі шаруашылық жүргізуші субъектіде таңбалау кодын қалыптастыру үшін қажетті барлық мәліметтер болмаған жағдайда, сатылуы трансшекаралық сауда шеңберінде жүзеге асыру жоспарланатын және таңбалануы мүше мемлекеттің ұлттық заңнамасына сәйкес жүзеге асырылатын тауарлар үшін таңбалау кодтарын пайдалану арқылы сәйкестендіру құралдарын қалыптастыру мақсатында шаруашылық жүргізуші субъектіден импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне таңбалау кодтарын генерациялауға сұрау салу келіп түскен жағдайда орындалуы мүмкін.
87. Осы Қағидалардың 86-тармағында айқындалған шарттар сақталған жағдайда "Шаруашылық жүргізуші субъектінің сұрау салуы бойынша таңбалау кодтарын генерациялауға тапсырыс беру үшін мәліметтер беру" операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы шаруашылық жүргізуші субъектіден алынған және тауарлар туралы мәліметтерді, сондай-ақ генерациялау қажет болатын таңбалау кодтарының талап етілетін саны туралы мәліметтерді қамтитын таңбалау кодтарын генерациялауға арналған мәліметтерді қалыптастырады және оларды импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді.
88. Импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы таңбалау кодтарын генерациялауға арналған мәліметтерді алған кезде "Таңбалау кодтарын генерациялауға тапсырыс беруге арналған мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу" (P.LS.03.OPR.056) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы таңбалау кодтарын генерациялау үшін алынған мәліметтерді қабылдайды және өңдейді және алынған сұрау салуға сәйкес таңбалау кодтарын генерациялау мүмкіндігі туралы шешім қабылдайды.

3. Процедуры представления кодов маркировки участникам
оборота товаров
Процедура "Представление сведений для заказа генерации кодов маркировки и получения сведений о сгенерированных кодах маркировки" (P.LS.03.PRC.017)
85. Схема выполнения процедуры "Представление сведений для заказа генерации кодов маркировки и получения сведений о сгенерированных кодах маркировки" (P.LS.03.PRC.017) представлена на рисунке 15.
Рис. 15. Схема выполнения процедуры "Представление сведений для заказа генерации кодов маркировки и получения сведений о сгенерированных кодах маркировки" (P.LS.03.PRC.017)
86. Процедура "Представление сведений для заказа генерации кодов маркировки и получения сведений о сгенерированных кодах маркировки" (P.LS.03.PRC.017) может выполняться в случае поступления от хозяйствующего субъекта в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, запроса генерации кодов маркировки с целью формирования с их использованием средств идентификации для товаров, реализацию которых планируется осуществлять в рамках трансграничной торговли и маркировка которых осуществляется в соответствии с национальным законодательством государства-члена, в котором зарегистрирован импортер товаров, в случае отсутствия у хозяйствующего субъекта всех необходимых сведений для формирования кода маркировки.
87. В случае соблюдения условий, определенных в пункте 86 настоящих Правил, выполняется операция "Представление сведений для заказа генерации кодов маркировки по запросу хозяйствующего субъекта" (P.LS.03.OPR.055), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, формируются и направляются в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, сведения для генерации кодов маркировки, полученные от хозяйствующего субъекта и содержащие сведения о товарах, а также сведения о требуемом количестве кодов маркировки, которые необходимо сгенерировать.
88. При получении уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, сведений для генерации кодов маркировки выполняется операция "Прием и обработка сведений для заказа генерации кодов маркировки" (P.LS.03.OPR.056), по результатам выполнения которой уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, принимает и обрабатывает полученные сведения для генерации кодов маркировки и принимает решение о возможности генерации кодов маркировки в соответствии с полученным запросом.

89. Егер "Таңбалау кодтарын генерациялауға тапсырыс беруге арналған мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу" (P.LS.03.OPR.056) операциясын орындау нәтижелері бойынша импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы алынған сұрау салуға сәйкес таңбалау кодтарын генерациялау мүмкіндігі туралы шешім қабылдаған жағдайда, "Таңбалау кодтарын генерациялау, олар туралы ақпарат қалыптастыру және жіберу" (P.LS.03.OPR.057) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы генерацияланған таңбалау кодтары туралы мәліметтерді қалыптастырады және генерацияланған таңбалау кодтары туралы мәліметтерді экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді. Егер "Таңбалау кодтарын генерациялауға тапсырыс беруге арналған мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу" (P.LS.03.OPR.056) операциясын орындау нәтижелері бойынша импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы алынған сұрау салуға сәйкес таңбалау кодтарын генерациялаудан бас тарту туралы шешім қабылдаса, "Таңбалау кодтарын генерациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру және ұсыну" (P.LS.03.OPR.059) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы таңбалау кодтарын генерациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады және оны экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді.
90. Экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы генерацияланған таңбалау кодтары туралы мәліметтерді алған жағдайда "Генерацияланған таңбалау кодтары туралы мәліметтерді қабылдап алу" (P.LS.03.OPR.058) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы генерацияланған таңбалау кодтары туралы алынған мәліметтерді қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады. Экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы таңбалау кодтарын генерациялаудан бас тарту туралы хабарлама алған жағдайда "Таңбалау кодтарын генерациялауға тапсырыс беруге арналған мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу" (P.LS.03.OPR.056) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы таңбалау кодтарын генерациялаудан бас тарту туралы алынған хабарламаны қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады.
91. Экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органының генерацияланған таңбалау кодтары туралы мәліметтерді немесе таңбалау кодтарын генерациялаудан бас тарту туралы хабарламаны алуы "Таңбалау кодтарына тапсырыс беру және генерацияланған таңбалау кодтары туралы мәліметтер алу үшін мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.017) рәсімін орындау нәтижесі болып табылады.

89. В случае если по результатам выполнения операции "Прием и обработка сведений для заказа генерации кодов маркировки" (P.LS.03.OPR.056) уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, принято решение о возможности генерации кодов маркировки в соответствии с полученным запросом, выполняется операция "Генерация кодов маркировки, формирование и направление информации о них" (P.LS.03.OPR.057), по результатам выполнения которой уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, формирует и направляет уполномоченному органу государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, сведения о сгенерированных кодах маркировки. В случае если по результатам выполнения операции "Прием и обработка сведений для заказа генерации кодов маркировки" (P.LS.03.OPR.056) уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, принято решение об отказе в генерации кодов маркировки в соответствии с полученным запросом, выполняется операция "Формирование и представление уведомления об отказе в генерации кодов маркировки" (P.LS.03.OPR.059), по результатам выполнения которой уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, формирует и направляет уполномоченному органу государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, уведомление об отказе в генерации кодов маркировки.
90. В случае получения уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, сведений о сгенерированных кодах маркировки выполняется операция "Прием сведений о сгенерированных кодах маркировки" (P.LS.03.OPR.058), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, осуществляется прием и обработка полученных сведений о сгенерированных кодах маркировки. В случае получения уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, уведомления об отказе в генерации кодов маркировки выполняется операция "Прием и обработка уведомления об отказе в генерации кодов маркировки" (P.LS.03.OPR.056), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, осуществляется прием и обработка полученного уведомления об отказе в генерации кодов маркировки.
91. Результатом выполнения процедуры "Представление сведений для заказа генерации кодов маркировки и получения сведений о сгенерированных кодах маркировки" (P.LS.03.PRC.017) является получение уполномоченным государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, сведений о сгенерированных кодах маркировки или уведомления об отказе в генерации кодов маркировки.

92. "Таңбалау кодтарына тапсырыс беру және генерацияланған таңбалау кодтары туралы мәліметтер алу үшін мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.017) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 38-кестеде келтірілген.
38-кесте
"Таңбалау кодтарына тапсырыс беру және генерацияланған таңбалау кодтары туралы мәліметтер алу үшін мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.017) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.LS.03.OPR.055
шаруашылық жүргізуші субъектінің сұрау салуы бойынша таңбалау кодтарын генерациялауға тапсырыс беру үшін мәліметтер беру
осы Қағидалардың 39-кестесінде келтірілген
P.LS.03.OPR.056
таңбалау кодтарын генерациялауға тапсырыс беруге арналған мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу
осы Қағидалардың 40-кестесінде келтірілген
P.LS.03.OPR.057
таңбалау кодтарын генерациялау, олар туралы ақпарат қалыптастыру және жіберу
осы Қағидалардың 41-кестесінде келтірілген
P.LS.03.OPR.058
генерацияланған таңбалау кодтары туралы мәліметтерді қабылдап алу
осы Қағидалардың 42-кестесінде келтірілген
P.LS.03.OPR.059
таңбалау кодтарын генерациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру және ұсыну
осы Қағидалардың 43-кестесінде келтірілген
P.LS.03.OPR.060
таңбалау кодтарын генерациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қабылдап алу және өңдеу
осы Қағидалардың 44-кестесінде келтірілген
39-кесте
"Шаруашылық жүргізуші субъектінің сұрау салуы бойынша таңбалау кодтарын генерациялауға тапсырыс беру үшін мәліметтер беру" (P.LS.03.OPR.055) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LS.03.OPR.055
2
Операцияның атауы
шаруашылық жүргізуші субъектінің сұрау салуы бойынша таңбалау кодтарын генерациялауға тапсырыс беру үшін мәліметтер беру
3
Орындаушы
экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
шаруашылық жүргізуші субъектіде таңбалау кодын қалыптастыру үшін қажетті барлық мәліметтер болмаған жағдайда, сатылуы трансшекаралық сауда шеңберінде жүзеге асыру жоспарланатын және таңбалануы мүше мемлекеттің ұлттық заңнамасына сәйкес жүзеге асырылатын тауарлар үшін таңбалау кодтарын пайдалану арқылы сәйкестендіру құралдарын қалыптастыру мақсатында шаруашылық жүргізуші субъектіден импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне таңбалау кодтарын генерациялауға сұрау салу келіп түскен жағдайда орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтарына және құрылымдарына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес шаруашылық жүргізуші субъектіден алынған және тауарлар туралы мәліметтерді, сондай-ақ генерациялау қажет болатын таңбалау кодтарының талап етілетін саны туралы мәліметтерді қамтитын таңбалау кодтарын генерациялауға арналған мәліметтерді қалыптастырады және оларды импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелер
таңбалау кодтарын генерациялауға арналған мәліметтер импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
40-кесте
"Таңбалау кодтарын генерациялауға тапсырыс беруге арналған мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу" (P.LS.03.OPR.056) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LS.03.OPR.056
2
Операцияның атауы
таңбалау кодтарын генерациялауға тапсырыс беруге арналған мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу
3
Орындаушы
импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
орындаушы таңбалау кодтарын генерациялауға арналған мәліметтерді алған кезде орындалады ("Шаруашылық жүргізуші субъектінің сұрау салуы бойынша таңбалау кодтарын генерациялауға тапсырыс беру үшін мәліметтер беру" (P.LS.03.OPR.055) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтарына және құрылымдарына сәйкес келуге тиіс. Авторлау талап етіледі, мәліметтерді жалпы процеске қатысушылар болып табылатын мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ғана береді. Хабардың және электрондық құжаттың деректемелері Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес таңбалау кодтарын генерациялау үшін алынған мәліметтерді өңдеуді орындайды. Орындаушы өңдеу нәтижелері бойынша алынған сұрау салуға сәйкес таңбалау кодтарын генерациялау мүмкіндігі туралы шешім қабылдайды
7
Нәтижелер
таңбалау кодтарын генерациялауға арналған мәліметтер өңделді, таңбалау кодтарын генерациялау мүмкіндігі туралы шешім қабылданды немесе таңбалау кодтарын генерациялаудан бас тарту туралы шешім қабылданды
41-кесте
"Таңбалау кодтарын генерациялау, олар туралы ақпарат қалыптастыру және жіберу" (P.LS.03.OPR.057) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LS.03.OPR.057
2
Операцияның атауы
таңбалау кодтарын генерациялау, олар туралы ақпарат қалыптастыру және жіберу
3
Орындаушы
импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
таңбалау кодтарын генерациялау мүмкіндігі туралы шешім қабылданған жағдайда орындалады ("Таңбалау кодтарын генерациялауға тапсырыс беруге арналған мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу" (P.LS.03.OPR.056) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтарына және құрылымдарына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы генерацияланған таңбалау кодтары туралы мәліметтерді қалыптастырады және экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелер
генерацияланған таңбалау кодтары туралы мәліметтер экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
42-кесте
"Генерацияланған таңбалау кодтары туралы мәліметтерді қабылдап алу" (P.LS.03.OPR.058) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LS.03.OPR.058
2
Операцияның атауы
генерацияланған таңбалау кодтары туралы мәліметтерді қабылдап алу
3
Орындаушы
экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
генерацияланған таңбалау кодтары туралы мәліметтерді алу кезінде орындалады ("Таңбалау кодтарын генерациялау, олар туралы ақпарат қалыптастыру және жіберу" (P.LS.03.OPR.057) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтарына және құрылымдарына сәйкес келуге тиіс. Авторлау талап етіледі, мәліметтерді жалпы процеске қатысушылар болып табылатын мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ғана береді. Хабардың және электрондық құжаттың деректемелері Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес генерацияланған таңбалау кодтары туралы мәліметтерді қабылдауды орындайды
7
Нәтижелер
генерацияланған таңбалау кодтары туралы мәліметтер алынды
43-кесте
"Таңбалау кодтарын генерациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру және ұсыну" (P.LS.03.OPR.059) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LS.03.OPR.059
2
Операцияның атауы
таңбалау кодтарын генерациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру және ұсыну
3
Орындаушы
импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
таңбалау кодтарын генерациялаудан бас тарту туралы шешім қабылданған жағдайда орындалады ("Таңбалау кодтарын генерациялауға тапсырыс беруге арналған мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу" (P.LS.03.OPR.056) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтарына және құрылымдарына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы таңбалау кодтарын генерациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады және оны экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелер
таңбалау кодтарын генерациялаудан бас тарту туралы хабарлама экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
44-кесте
"Таңбалау кодтарын генерациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қабылдап алу және өңдеу" (P.LS.03.OPR.060) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LS.03.OPR.060
2
Операцияның атауы
таңбалау кодтарын генерациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қабылдап алу және өңдеу
3
Орындаушы
экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
таңбалау кодтарын генерациялаудан бас тарту туралы хабарлама алынған кезде орындалады (Таңбалау кодтарын генерациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру және ұсыну" (P.LS.03.OPR.059) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтарына және құрылымдарына сәйкес келуге тиіс. Авторлау талап етіледі, мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ғана береді. Хабардың және электрондық құжаттың деректемелері Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес таңбалау кодтарын генерациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қабылдауды орындайды
7
Нәтижелер
таңбалау кодтарын генерациялаудан бас тарту туралы хабарлама алынды

92. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений для заказа генерации кодов маркировки и получения сведений о сгенерированных кодах маркировки" (P.LS.03.PRC.017), приведен в таблице 38.
Таблица 38
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений для заказа генерации кодов маркировки и получения сведений о сгенерированных кодах маркировки" (P.LS.03.PRC.017)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LS.03.OPR.055
представление сведений для заказа генерации кодов маркировки
по запросу хозяйствующего субъекта
приведено в таблице 39 настоящих Правил
P.LS.03.OPR.056
прием и обработка сведений
для заказа генерации кодов маркировки
приведено в таблице 40 настоящих Правил
P.LS.03.OPR.057
генерация кодов маркировки, формирование и направление информации о них
приведено в таблице 41 настоящих Правил
P.LS.03.OPR.058
прием сведений о сгенерированных кодах маркировки
приведено в таблице 42 настоящих Правил
P.LS.03.OPR.059
формирование и представление уведомления об отказе в генерации кодов маркировки
приведено в таблице 43 настоящих Правил
P.LS.03.OPR.060
прием и обработка уведомления
об отказе в генерации кодов маркировки
приведено в таблице 44 настоящих Правил
Таблица 39
Описание операции "Представление сведений для заказа генерации кодов маркировки по запросу хозяйствующего субъекта" (P.LS.03.OPR.055)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.03.OPR.055
2
Наименование операции
представление сведений для заказа генерации кодов маркировки по запросу хозяйствующего субъекта
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер
4
Условия выполнения
выполняется исполнителем в случае поступления от хозяйствующего субъекта в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, запроса генерации кодов маркировки с целью формирования с их использованием средств идентификации для товаров, реализацию которых планируется осуществлять в рамках трансграничной торговли и маркировка которых осуществляется в соответствии с национальным законодательством государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, в случае отсутствия у хозяйствующего субъекта всех необходимых сведений для формирования кода маркировки
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, сведения для генерации кодов маркировки, полученные от хозяйствующего субъекта и содержащие сведения о товарах, а также сведения о требуемом количестве кодов маркировки, которые необходимо сгенерировать, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
7
Результаты
сведения для генерации кодов маркировки направлены в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер
Таблица 40
Описание операции "Прием и обработка сведений для заказа генерации кодов маркировки" (P.LS.03.OPR.056)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.03.OPR.056
2
Наименование операции
прием и обработка сведений для заказа генерации кодов маркировки
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений для генерации кодов маркировки (операция "Представление сведений для заказа генерации кодов маркировки по запросу хозяйствующего субъекта" (P.LS.03.OPR.055))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.
Требуется авторизация, сведения представляются только уполномоченными органами государств-членов, которые являются участниками общего процесса. Реквизиты сообщения и электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
6
Описание операции
исполнитель выполняет обработку полученных сведений для генерации кодов маркировки
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов.
По результатам обработки исполнитель принимает решение о возможности генерации кодов маркировки в соответствии с полученным запросом
7
Результаты
сведения для генерации кодов маркировки обработаны, принято решение о возможности генерации кодов маркировки или принято решение об отказе в генерации кодов маркировки
Таблица 41
Описание операции "Генерация кодов маркировки, формирование и направление информации о них" (P.LS.03.OPR.057)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.03.OPR.057
2
Наименование операции
генерация кодов маркировки, формирование и направление информации о них
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер
4
Условия выполнения
выполняется в случае принятия решения о возможности генерации кодов маркировки (операция "Прием и обработка сведений для заказа генерации кодов маркировки" (P.LS.03.OPR.056))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет уполномоченному органу государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, сведения о сгенерированных кодах маркировки
7
Результаты
сведения о сгенерированных кодах маркировки направлены уполномоченному органу государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер
Таблица 42
Описание операции "Прием сведений о сгенерированных кодах маркировки" (P.LS.03.OPR.058)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.03.OPR.058
2
Наименование операции
прием сведений о сгенерированных кодах маркировки
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер
4
Условия выполнения
выполняется при получении сведений о сгенерированных кодах маркировки (операция "Генерация кодов маркировки, формирование и направление информации о них" (P.LS.03.OPR.057))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.
Требуется авторизация, сведения представляются только уполномоченными органами государств-членов, которые являются участниками общего процесса. Реквизиты сообщения и электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
6
Описание операции
исполнитель выполняет прием сведений о сгенерированных кодах маркировки в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
7
Результаты
сведения о сгенерированных кодах маркировки получены
Таблица 43
Описание операции "Формирование и представление уведомления
об отказе в генерации кодов маркировки" (P.LS.03.OPR.059)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.03.OPR.059
2
Наименование операции
формирование и представление уведомления об отказе в генерации кодов маркировки
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер
4
Условия выполнения
выполняется в случае принятия решения об отказе в генерации кодов маркировки (операция "Прием и обработка сведений для заказа генерации кодов маркировки" (P.LS.03.OPR.056))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет уполномоченному органу государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, уведомление об отказе в генерации кодов маркировки
7
Результаты
уведомление об отказе в генерации кодов маркировки направлено уполномоченному органу государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер
Таблица 44
Описание операции "Прием и обработка уведомления об отказе в генерации кодов маркировки" (P.LS.03.OPR.060)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.03.OPR.060
2
Наименование операции
прием и обработка уведомления об отказе в генерации кодов маркировки
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер
4
Условия выполнения
выполняется при получении уведомления об отказе в генерации кодов маркировки (операция "Формирование и представление уведомления об отказе в генерации кодов маркировки" (P.LS.03.OPR.059))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.
Требуется авторизация, сведения представляются только уполномоченными органами государств-членов. Реквизиты сообщения и электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
6
Описание операции
исполнитель выполняет прием уведомления об отказе в генерации кодов маркировкив соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
7
Результаты
уведомление об отказе в генерации кодов маркировки получено

"Таңбалау кодтарын тіркеу және тіркелген таңбалау кодтары туралы мәліметтер алу үшін мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.018) рәсімі
93. "Таңбалау кодтарын тіркеу және тіркелген таңбалау кодтары туралы мәліметтер алу үшін мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.018) рәсімін орындау схемасы 16-суретте көрсетілген.
16-сурет. "Таңбалау кодтарын тіркеу және тіркелген таңбалау кодтары туралы мәліметтер алу үшін мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.018) рәсімін орындау схемасы
94. "Таңбалау кодтарын тіркеу және тіркелген таңбалау кодтары туралы мәліметтер алу үшін мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.018) рәсімі сатылуы трансшекаралық сауда шеңберінде жүзеге асыру жоспарланатын және таңбалануы мүше мемлекеттің ұлттық заңнамасына сәйкес жүзеге асырылатын тауарлар үшін таңбалау кодтарын пайдалану арқылы сәйкестендіру құралдарын қалыптастыру мақсатында шаруашылық жүргізуші субъектіден импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне таңбалау кодтарын генерациялауға сұрау салу келіп түскен жағдайда орындалуы мүмкін.
95. Осы Қағидалардың 91-тармағында айқындалған шарттар сақталған жағдайда "Шаруашылық жүргізуші субъектінің сұрау салуы бойынша таңбалау кодтарын тіркеу үшін мәліметтер беру" (P.LS.03.OPR.061) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы шаруашылық жүргізуші субъектіден алынған және тауарлар мен таңбалау кодтары ретінде тіркеу қажет болатын олардың бірегей сәйкестендіргіштері туралы мәліметтерді қамтитын таңбалау кодтарын тіркеуге арналған мәліметтерді қалыптастырады және оларды импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді.
96. Импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы таңбалау кодтарын тіркеуге арналған мәліметтерді алған кезде "Таңбалау кодтарын тіркеуге арналған мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу" (P.LS.03.OPR.062) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы таңбалау кодтарын тіркеу үшін алынған мәліметтерді қабылдайды және өңдейді, таңбалау кодтарының әрқайсысы бойынша мәліметтерді өңдеу нәтижесін:
а) таңбалау кодтарын импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде тіркеу туралы ақпаратты;
б) таңбалау кодтарын импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде тіркелмейтіні туралы ақпаратты қамтитын таңбалау кодтарын тіркеуге арналған мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қалыптастырады және оны экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді.

Процедура "Представление сведений для регистрации кодов маркировки и получения сведений о зарегистрированных кодах маркировки" (P.LS.03.PRC.018)
93. Схема выполнения процедуры "Представление сведений для регистрации кодов маркировки и получения сведений о зарегистрированных кодах маркировки" (P.LS.03.PRC.018) представлена на рисунке 16.
Рис. 16. Схема выполнения процедуры "Представление сведений для регистрации кодов маркировки и получения сведений о зарегистрированных кодах маркировки" (P.LS.03.PRC.018)
94. Процедура "Представление сведений для регистрации кодов маркировки и получения сведений о зарегистрированных кодах маркировки" (P.LS.03.PRC.018) может выполняться в случае поступления от хозяйствующего субъекта в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, запроса регистрации кодов маркировки с целью формирования с их использованием средств идентификации для товаров, реализацию которых планируется осуществлять в рамках трансграничной торговли и маркировка которых осуществляется в соответствии с национальным законодательством государства-члена, в котором зарегистрирован импортер товаров.
95. В случае соблюдения условий, определенных в пункте 94 настоящих Правил, выполняется операция "Представление сведений для регистрации кодов маркировки" (P.LS.03.OPR.061), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, формируются и направляются в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, сведения для регистрации кодов маркировки, полученные от хозяйствующего субъекта и содержащие сведения о товарах и их уникальных идентификаторах, которые необходимо зарегистрировать в качестве кодов маркировки.
96. При получении уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, сведений для регистрации кодов маркировки выполняется операция "Прием и обработка сведений для регистрации кодов маркировки" (P.LS.03.OPR.062), по результатам выполнения которой уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, принимает и обрабатывает полученные сведения для регистрации кодов маркировки, формирует и направляет в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, уведомление о результатах обработки сведений для регистрации кодов маркировки, содержащее результат обработки сведений по каждому из кодов маркировки:
а) информацию о регистрации кодов маркировки в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер;
б) информацию о невозможности регистрации кодов маркировки в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер.

97. Таңбалау кодтарын тіркеуге арналған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы мәліметтер келіп түскен кезде экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы "Таңбалау кодтарын тіркеуге арналған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны қабылдап алу" (P.LS.03.OPR.063) операциясын орындайды. Операцияны орындау нәтижесінде таңбалау кодтарын тіркеуге арналған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаның құрамында алынған таңбалау кодтарын экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде тіркеуге арналған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы ақпарат экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компоненті шеңберінде ескеріледі.
98. Экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органының таңбалау кодтарын импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде тіркеу туралы ақпаратты және (немесе) таңбалау кодтарының импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде тіркелмейтіні туралы ақпаратты алуы "Таңбалау кодтарын тіркеу және тіркелген таңбалау кодтары туралы мәліметтер алу үшін мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.018) рәсімін орындау нәтижесі болып табылады.
99. "Таңбалау кодтарын тіркеу және тіркелген таңбалау кодтары туралы мәліметтер алу үшін мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.018) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 45-кестеде келтірілген.
45-кесте
"Таңбалау кодтарын тіркеу және тіркелген таңбалау кодтары туралы мәліметтер алу үшін мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.018) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.LS.03.OPR.061
таңбалау кодтарын тіркеу үшін мәліметтер беру
осы Қағидалардың 46-кестесінде келтірілген
P.LS.03.OPR.062
таңбалау кодтарын тіркеуге арналған мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 47-кестесінде келтірілген
P.LS.03.OPR.063
таңбалау кодтарын тіркеуге арналған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны қабылдау
осы Қағидалардың 48-кестесінде келтірілген
46-кесте
"Таңбалау кодтарын тіркеу үшін мәліметтер беру" (P.LS.03.OPR.061) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LS.03.OPR.061
2
Операцияның атауы
таңбалау кодтарын тіркеу үшін мәліметтер беру
3
Орындаушы
экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
сатылуы трансшекаралық сауда шеңберінде жүзеге асыру жоспарланатын және таңбалануы мүше мемлекеттің ұлттық заңнамасына сәйкес жүзеге асырылатын тауарлар үшін таңбалау кодтарын пайдалану арқылы сәйкестендіру құралдарын қалыптастыру мақсатында шаруашылық жүргізуші субъектіден импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне таңбалау кодтарын тіркеу үшін мәліметтер келіп түскен жағдайда орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтарына және құрылымдарына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес шаруашылық жүргізуші субъектіден алынған және таңбалау кодтары ретінде тіркеу қажет болатын тауарлар мен олардың бірегей сәйкестендіргіштері туралы мәліметтерді қамтитын таңбалау кодтарын тіркеуге арналған мәліметтерді қалыптастырады және оларды импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелер
таңбалау кодтарын тіркеуге арналған мәліметтер импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
47-кесте
"Таңбалау кодтарын тіркеуге арналған мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.LS.03.OPR.062) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LS.03.OPR.062
2
Операцияның атауы
таңбалау кодтарын тіркеуге арналған мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
орындаушы таңбалау кодтарын тіркеуге арналған мәліметтерді алған кезде орындалады ("Таңбалау кодтарын тіркеу үшін мәліметтер беру" (P.LS.03.OPR.061) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтарына және құрылымдарына сәйкес келуге тиіс.
Авторлау талап етіледі, мәліметтерді жалпы процеске қатысушылар болып табылатын мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ғана береді. Хабардың және электрондық құжаттың деректемелері Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес таңбалау кодтарын тіркеу үшін алынған мәліметтерді өңдеуді орындайды.
Орындаушы өңдеу нәтижелері бойынша Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес таңбалау кодтарын тіркеуге арналған мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қалыптастырады және жібереді. Көрсетілген хабарламаны қалыптастыру кезінде таңбалау кодтарын импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде тіркеу туралы ақпаратты және (немесе) таңбалау кодтарын импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде тіркелмейтіні туралы ақпаратты қамтитын таңбалау кодтарының әрқайсысы бойынша мәліметтерді өңдеу нәтижесі ұсынылады
7
Нәтижелер
таңбалау кодтарын тіркеуге арналған мәліметтер өңделді; таңбалау кодтарын тіркеуге арналған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
48-кесте
"Таңбалау кодтарын тіркеуге арналған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны қабылдау" (P.LS.03.OPR.063) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LS.03.OPR.063
2
Операцияның атауы
таңбалау кодтарын тіркеуге арналған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны қабылдау
3
Орындаушы
экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
орындаушы таңбалау кодтарын тіркеуге арналған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Таңбалау кодтарын тіркеуге арналған мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.LS.03.OPR.062) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтарына және құрылымдарына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес таңбалау кодтарын тіркеуге арналған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы алынған хабарламаны өңдеуді орындайды. Орындаушы өңдеу нәтижелері бойынша хабарлама құрамында алынған импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде тіркеу туралы ақпаратты және (немесе) таңбалау кодтарын импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде тіркелмейтіні туралы ақпаратты экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде ескереді
7
Нәтижелер
таңбалау кодтарын тіркеуге арналған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама өңделді

97. При поступлении уведомления о результатах обработки сведений для регистрации кодов маркировки уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, выполняется операция "Прием уведомления о результатах обработки сведений для регистрации кодов маркировки" (P.LS.03.OPR.063). В результате выполнения операции информация о результатах обработки сведений для регистрации кодов маркировки в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, полученная в составе уведомления о результатах обработки сведений для регистрации кодов маркировки, учитывается в рамках национального компонента информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер.
98. Результатом выполнения процедуры "Представление сведений для регистрации кодов маркировки и получения сведений о зарегистрированных кодах маркировки" (P.LS.03.PRC.018) является получение уполномоченным государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, информации о регистрации кодов маркировки в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, и (или) информации о невозможности регистрации кодов маркировки в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер.
99. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений для регистрации кодов маркировки и получения сведений о зарегистрированных кодах маркировки" (P.LS.03.PRC.018), приведен в таблице 45.
Таблица 45
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений для регистрации кодов маркировки и получения сведений о зарегистрированных кодах маркировки" (P.LS.03.PRC.018)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LS.03.OPR.061
представление сведений для регистрации кодов маркировки
приведено в таблице 46 настоящих Правил
P.LS.03.OPR.062
прием и обработка сведений для регистрации кодов маркировки
приведено в таблице 47 настоящих Правил
P.LS.03.OPR.063
прием уведомления о результатах обработки сведений для регистрации кодов маркировки
приведено в таблице 48 настоящих Правил
Таблица 46
Описание операции "Представление сведений для регистрации кодов маркировки" (P.LS.03.OPR.061)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.03.OPR.061
2
Наименование операции
представление сведений для регистрации кодов маркировки
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер
4
Условия выполнения
выполняется исполнителем в случае поступления от хозяйствующего субъекта в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, сведений для регистрации кодов маркировки с целью формирования с их использованием средств идентификации для товаров, реализацию которых планируется осуществлять в рамках трансграничной торговли и маркировка которых осуществляется в соответствии с национальным законодательством государства-члена, в котором зарегистрирован импортер
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, сведения для регистрации кодов маркировки, полученные от хозяйствующего субъекта и содержащие сведения о товарах и их уникальных идентификаторах,
которые необходимо зарегистрировать в качестве кодов маркировки, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
7
Результаты
сведения для регистрации кодов маркировки направлены в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер
Таблица 47
Описание операции "Прием и обработка сведений для регистрации кодов маркировки" (P.LS.03.OPR.062)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.03.OPR.062
2
Наименование операции
прием и обработка сведений для регистрации кодов маркировки
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений для регистрации кодов маркировки (операция "Представление сведений для регистрации кодов маркировки" (P.LS.03.OPR.061))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.
Требуется авторизация, сведения представляются только уполномоченными органами государств-членов, которые являются участниками общего процесса. Реквизиты сообщения и электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
6
Описание операции
исполнитель выполняет обработку полученных сведений для регистрации кодов маркировки
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов.
По результатам обработки исполнитель формирует и направляет уведомление о результатах обработки сведений для регистрации кодов маркировки в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов.
При формировании указанного уведомления представляются результат обработки сведений по каждому из кодов маркировки, содержащий информацию о регистрации кодов маркировки в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер и (или) информацию о невозможности регистрации кодов маркировки в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер
7
Результаты
сведения для регистрации кодов маркировки обработаны; уведомление о результатах обработки сведений для регистрации кодов маркировки направлено в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер
Таблица 48
Описание операции "Прием уведомления о результатах обработки сведений для регистрации кодов маркировки" (P.LS.03.OPR.063)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.03.OPR.063
2
Наименование операции
прием уведомления о результатах обработки сведений для регистрации кодов маркировки
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результатах обработки сведений для регистрации кодов маркировки (операция "Прием и обработка сведений для регистрации кодов маркировки" (P.LS.03.OPR.062))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель выполняет обработку полученного уведомления о результатах обработки сведений для регистрации кодов маркировки в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов.
По результатам обработки исполнитель учитывает в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, полученную в составе уведомления информацию о регистрации кодов маркировки в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер и (или) информацию о невозможности регистрации кодов маркировки в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер
7
Результаты
уведомление о результатах обработки сведений для регистрации кодов маркировки обработано

"Шаруашылық жүргізуші субъектінің таңбалау кодтарын пайдалануы туралы ақпарат беру" (P.LS.03.PRC.019) рәсімі
100. "Шаруашылық жүргізуші субъектінің таңбалау кодтарын пайдалануы туралы ақпарат беру" (P.LS.03.PRC.019) рәсімін орындау схемасы 17-суретте көрсетілген.
17-сурет. Шаруашылық жүргізуші субъектінің таңбалау кодтарын пайдалануы туралы ақпарат беру" (P.LS.03.PRC.019) рәсімін орындау схемасы
101. "Шаруашылық жүргізуші субъектінің таңбалау кодтарын пайдалануы туралы ақпарат беру" (P.LS.03.PRC.019) рәсімі шаруашылық жүргізуші субъектіден сәйкестендіру құралдарын қалыптастыру және оларды сатылуын трансшекаралық сауда шеңберінде жүзеге асыру жоспарланатын және таңбалануы тауарларды импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің ұлттық заңнамасына сәйкес жүзеге асырылатын тауарларға қондыру кезінде таңбалау кодтарын пайдалану туралы ақпарат экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне келіп түскен жағдайда орындалуы мүмкін.
"Шаруашылық жүргізуші субъектінің таңбалау кодтарын пайдалануы туралы ақпарат беру" (P.LS.03.PRC.019) рәсімі мынадай шарттар сақталған жағдайда орындалады: шаруашылық жүргізу субъектісі таңбалау кодтарын пайдалану туралы мәліметтердің құрамында ұсынған таңбалау кодтары "Таңбалау кодтарына тапсырыс беру және генерацияланған таңбалау кодтары туралы мәліметтер алу үшін мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.017) немесе "Таңбалау кодтарын тіркеу және тіркелген таңбалау кодтары туралы мәліметтер алу үшін мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.018) рәсімдерінің шеңберінде мәліметтері алынған генерацияланған таңбалау кодтарына және (немесе) тіркелген таңбалау кодтарына сәйкес келеді.
102. Осы Қағидалардың 101-тармағында айқындалған шарттар сақталған жағдайда "Таңбалау кодтарын пайдалану туралы ақпарат беру" (P.LS.03.OPR.064) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы шаруашылық жүргізуші субъектіден алынған және таңбалау кодтары пайдаланыла отырып қалыптастырылған және трансшекаралық сауда шеңберінде сатуға арналған тауарларға қондырылған таңбалау кодтары мен сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерді қамтитын таңбалау кодтарын пайдалану туралы мәліметтерді қалыптастырады және оларды импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді.
103. Импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы таңбалау кодтарын пайдалану туралы мәліметтерді алған кезде "Таңбалау кодтарының пайдаланылғаны туралы ақпаратты қабылдап алу және өңдеу" (P.LS.03.OPR.065) операциясы орындалады. Оны орындау нәтижелері бойынша импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы таңбалау кодтарын пайдалану туралы алынған мәліметтерді қабылдайды және өңдейді, импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіндегі әрбір таңбалау кодтары бойынша мәліметтерді өңдеу нәтижесін:
а) импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде таңбалау кодтарын пайдалану туралы мәліметтерді есепке алу туралы ақпаратты;
б) импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде таңбалау кодтарын пайдалану туралы мәліметтерді есепке алынбайтындығы туралы ақпаратты қамтитын таңбалау кодтарын пайдалану туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны қалыптастырады және оны экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді.

Процедура "Представление информации об использовании кодов маркировки хозяйствующим субъектом" (P.LS.03.PRC.019)
100. Схема выполнения процедуры "Представление информации об использовании кодов маркировки хозяйствующим субъектом" (P.LS.03.PRC.019) представлена на рисунке 17.
Рис. 17. Схема выполнения процедуры "Представление информации об использовании кодов маркировки хозяйствующим субъектом" (P.LS.03.PRC.019)
101. Процедура "Представление информации об использовании кодов маркировки хозяйствующим субъектом" (P.LS.03.PRC.019) может выполняться в случае поступления от хозяйствующего субъекта в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, информации об использовании кодов маркировки при формировании средств идентификации и нанесении их на товары, реализацию которых планируется осуществлять в рамках трансграничной торговли и маркировка которых осуществляется в соответствии с национальным законодательством государства-члена, в котором зарегистрирован импортер товаров.
Процедура "Представление информации об использовании кодов маркировки хозяйствующим субъектом" (P.LS.03.PRC.019) выполняется при соблюдении следующего условия: коды маркировки, представленные хозяйствующим субъектом в составе сведений об использовании кодов маркировки, соответствуют сгенерированным кодам маркировки и (или) зарегистрированным кодам маркировки, сведения о которых получены в рамках процедур "Представление сведений для заказа генерации кодов маркировки и получения сведений о сгенерированных кодах маркировки" (P.LS.03.PRC.017) или "Представление сведений для регистрации кодов маркировки и получения сведений о зарегистрированных кодах маркировки" (P.LS.03.PRC.018).
102. В случае соблюдения условий, определенных в пункте 101 настоящих Правил, выполняется операция "Представление сведений об использовании кодов маркировки" (P.LS.03.OPR.064), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, формируются и направляются в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, сведения об использовании кодов маркировки, полученные от хозяйствующего субъекта и содержащие сведения о кодах маркировки и средствах идентификации, сформированных с использованием кодов маркировки и нанесенных на товары, предназначенные для реализации в рамках трансграничной торговли.
103. При получении уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, сведений об использовании кодов маркировки выполняется операция "Прием и обработка сведений об использовании кодов маркировки" (P.LS.03.OPR.065). По результатам выполнения которой уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, принимает и обрабатывает полученные сведения об использовании кодов маркировки, формирует и направляет в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, уведомление о результатах обработки сведений об использовании кодов маркировки, содержащее результат обработки сведений по каждому из кодов маркировки в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер:
а) информацию об учете сведений об использовании кодов маркировки в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер;
б) информацию о невозможности учета сведений об использовании кодов маркировки в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер.

104. Таңбалау кодтарын пайдалану туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама келіп түскен кезде экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы "Таңбалау кодтарының пайдаланылғаны туралы ақпаратты өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны қабылдап алу" (P.LS.03.OPR.066) операциясын орындайды. Операцияны орындау нәтижесінде импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде таңбалау кодтарын пайдалану туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаның құрамында алынған таңбалау кодтарын пайдалану туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы ақпарат экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде ескеріледі.
105. Экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органының импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде таңбалау кодтарын пайдалану туралы мәліметтерді есепке алу туралы ақпаратты және (немесе) импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде таңбалау кодтарын пайдалану туралы мәліметтердің есепке алынбайтыны туралы ақпаратты алуы "Шаруашылық жүргізуші субъектінің таңбалау кодтарын пайдалануы туралы ақпарат беру" (P.LS.03.PRC.019) рәсімін орындау нәтижесі болып табылады.
106. "Шаруашылық жүргізуші субъектінің таңбалау кодтарын пайдалануы туралы ақпарат беру" (P.LS.03.PRC.019) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 49-кестеде келтірілген.
49-кесте
"Шаруашылық жүргізуші субъектінің таңбалау кодтарын пайдалануы туралы ақпарат беру" (P.LS.03.PRC.019) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.LS.03.OPR.064
таңбалау кодтарын пайдалану туралы мәліметтер беру
осы Қағидалардың 50-кестесінде келтірілген

104. При поступлении уведомления о результатах обработки сведений об использовании кодов маркировки уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, выполняется операция "Прием уведомления о результатах обработки сведений об использовании кодов маркировки" (P.LS.03.OPR.066). В результате выполнения операции информация о результатах обработки сведений об использовании кодов маркировки в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, полученная в составе уведомления о результатах обработки сведений об использовании кодов маркировки, учитывается в рамках национального компонента информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер.
105. Результатом выполнения процедуры "Представление информации об использовании кодов маркировки хозяйствующим субъектом" (P.LS.03.PRC.019) является получение уполномоченным государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, информации об учете сведений об использовании кодов маркировки в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, и (или) информации о невозможности учета сведений об использовании кодов маркировки в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер.
106. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление информации об использовании кодов маркировки хозяйствующим субъектом" (P.LS.03.PRC.019), приведен в таблице 49.
Таблица 49
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление информации об использовании кодов маркировки хозяйствующим субъектом" (P.LS.03.PRC.019)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LS.03.OPR.064
представление сведений об использовании кодов маркировки
приведено в таблице 50 настоящих Правил

P.LS.03.OPR.065
таңбалау кодтарын пайдалану туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 51-кестесінде келтірілген
P.LS.03.OPR.066
таңбалау кодтарын пайдалану туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны қабылдап алу
осы Қағидалардың 52-кестесінде келтірілген
50-кесте
"Таңбалау кодтарын пайдалану туралы ақпарат беру" (P.LS.03.OPR.064) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LS.03.OPR.064
2
Операцияның атауы
таңбалау кодтарын пайдалану туралы мәліметтер беру
3
Орындаушы
экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары

P.LS.03.OPR.065
прием и обработка сведений об использовании кодов маркировки
приведено в таблице 51 настоящих Правил
P.LS.03.OPR.066
прием уведомления о результатах обработки сведений об использовании кодов маркировки
приведено в таблице 52 настоящих Правил
Таблица 50
Описание операции "Представление сведений
об использовании кодов маркировки" (P.LS.03.OPR.064)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.03.OPR.064
2
Наименование операции
представление сведений об использовании кодов маркировки
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер
4
Условия выполнения

шаруашылық жүргізуші субъектіден сәйкестендіру құралдарын қалыптастыру және оларды сатылуын трансшекаралық сауда шеңберінде жүзеге асыру жоспарланатын және таңбалануы тауарларды импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің ұлттық заңнамасына сәйкес жүзеге асырылатын тауарларға қондыру кезінде таңбалау кодтарын пайдалану туралы ақпарат экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне келіп түскен жағдайда және егер шаруашылық жүргізу субъектісі таңбалау кодтарын пайдалану туралы мәліметтердің құрамында ұсынған таңбалау кодтары "Таңбалау кодтарына тапсырыс беру және генерацияланған таңбалау кодтары туралы мәліметтер алу үшін мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.017) немесе "Таңбалау кодтарын тіркеу және тіркелген таңбалау кодтары туралы мәліметтер алу үшін мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.018) рәсімдерінің шеңберінде мәліметтері алынған генерацияланған таңбалау кодтарына және (немесе) тіркелген таңбалау кодтарына сәйкес келген жағдайда орындаушы орындайды
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтарына және құрылымдарына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес шаруашылық жүргізуші субъектіден алынған және таңбалау кодтары пайдаланыла отырып қалыптастырылған және трансшекаралық сауда шеңберінде сатуға арналған тауарларға қондырылған таңбалау кодтары мен сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерді қамтитын таңбалау кодтарын пайдалану туралы мәліметтерді қалыптастырады және оларды импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелер
таңбалау кодтарын пайдалану туралы мәліметтер импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
51-кесте
"Таңбалау кодтарының пайдаланылғаны туралы ақпаратты қабылдап алу және өңдеу" (P.LS.03.OPR.065) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LS.03.OPR.065
2
Операцияның атауы
таңбалау кодтарының пайдаланылғаны туралы ақпаратты қабылдап алу және өңдеу
3
Орындаушы
импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
орындаушы таңбалау кодтарын пайдалану туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Таңбалау кодтарын пайдалану туралы ақпарат беру" (P.LS.03.OPR.064) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтарына және құрылымдарына сәйкес келуге тиіс. Авторлау талап етіледі, мәліметтерді жалпы процеске қатысушылар болып табылатын мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ғана береді. Хабардың және электрондық құжаттың деректемелері Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес таңбалау кодтарын пайдалану туралы алынған мәліметтерді өңдеуді орындайды.
Орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес таңбалау кодтарын пайдалану туралы алынған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны қалыптастырады және жібереді. Көрсетілген хабарламаны қалыптастыру кезінде импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде таңбалау кодтарын пайдалану туралы мәліметтерді есепке алу туралы ақпаратты және (немесе) импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде таңбалау кодтарын пайдалану туралы мәліметтерді есепке алынбайтындығы туралы ақпаратты қамтитын әрбір таңбалау кодтары бойынша мәліметтерді өңдеу нәтижесі ұсынылады
7
Нәтижелер
таңбалау кодтарын пайдалану туралы мәліметтер өңделді; таңбалау кодтарын пайдалану туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
52-кесте
"Таңбалау кодтарының пайдаланылғаны туралы ақпаратты өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны қабылдап алу" (P.LS.03.OPR.066) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LS.03.OPR.066
2
Операцияның атауы
таңбалау кодтарының пайдаланылғаны туралы ақпаратты өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны қабылдап алу
3
Орындаушы
экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары

выполняется исполнителем в случае поступления от хозяйствующего субъекта в национальный компонент информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, информации об использовании кодов маркировки при формировании средств идентификации и нанесении их на товары, реализацию которых планируется осуществлять в рамках трансграничной торговли и маркировка которых осуществляется в соответствии с национальным законодательством государства-члена, в котором зарегистрирован импортер товаров, и в случае если коды маркировки, представленные хозяйствующим субъектом в составе сведений об использовании кодов маркировки, соответствуют сгенерированным кодам маркировки и (или) зарегистрированным кодам маркировки, сведения о которых получены в рамках процедур "Представление сведений для заказа генерации кодов маркировки и получения сведений о сгенерированных кодах маркировки" (P.LS.03.PRC.017) или "Представление сведений для регистрации кодов маркировки и получения сведений о зарегистрированных кодах маркировки" (P.LS.03.PRC.018)
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, сведения об использовании кодов маркировки, полученные от хозяйствующего субъекта и содержащие сведения
о кодах маркировки и средствах идентификации, сформированных с использованием кодов маркировки и нанесенных на товары, предназначенные для реализации в рамках трансграничной торговли, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
7
Результаты
сведения об использовании кодов маркировки направлены в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер
Таблица 51
Описание операции "Прием и обработка сведений об использовании кодов маркировки" (P.LS.03.OPR.065)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.03.OPR.065
2
Наименование операции
прием и обработка сведений об использовании кодов маркировки
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена,
в котором зарегистрирован импортер
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений об использовании кодов маркировки (операция "Представление сведений об использовании кодов маркировки" (P.LS.03.OPR.064))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.
Требуется авторизация, сведения представляются только уполномоченными органами государств-членов, которые являются участниками общего процесса. Реквизиты сообщения и электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
6
Описание операции
исполнитель выполняет обработку полученных сведений об использовании кодов маркировки в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов.
По результатам обработки исполнитель формирует и направляет уведомление о результатах обработки сведений об использовании кодов маркировки в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов.
При формировании указанного уведомления представляются результат обработки сведений по каждому из кодов маркировки, содержащее информацию об учете сведений об использовании кодов маркировки в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер и (или) информацию о невозможности учета сведений об использовании кодов маркировки в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер
7
Результаты
сведения об использовании кодов маркировки обработаны; уведомление о результатах обработки сведений об использовании кодов маркировки направлено в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер
Таблица 52
Описание операции "Прием уведомления о результатах обработки сведений об использовании кодов маркировки" (P.LS.03.OPR.066)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.03.OPR.066
2
Наименование операции
прием уведомления о результатах обработки сведений об использовании кодов маркировки
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер
4
Условия выполнения

таңбалау кодтарының пайдаланылғаны туралы ақпаратты өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны орындаушы алған кезде орындалады ("Таңбалау кодтарының пайдаланылғаны туралы ақпаратты қабылдап алу және өңдеу" (P.LS.03.OPR.065) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтарына және құрылымдарына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес таңбалау кодтарының пайдаланылғаны туралы алынған ақпаратты өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны өңдеуді орындайды. Орындаушы өңдеу нәтижелері бойынша хабарламаның құрамында алынған импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде таңбалау кодтарын пайдалану туралы мәліметтерді есепке алу туралы ақпаратты және (немесе) импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде таңбалау кодтарын пайдалану туралы мәліметтерді есепке алынбайтындығы туралы ақпаратты экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде ескереді
7
Нәтижелер
таңбалау кодтарының пайдаланылғаны туралы ақпаратты өңдеу нәтижелері туралы хабарлама өңделді

выполняется при получении исполнителем уведомления о результатах обработки сведений об использовании кодов маркировки (операция "Прием и обработка сведений об использовании кодов маркировки" (P.LS.03.OPR.065))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель выполняет обработку полученного уведомления о результатах обработки сведений об использовании кодов маркировки в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов.
По результатам обработки исполнитель учитывает в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, полученную в составе уведомления информацию об учете сведений об использовании кодов маркировки в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер и (или) информацию о невозможности учета сведений об использовании кодов маркировки в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер
7
Результаты
уведомление о результатах обработки сведений об использовании кодов маркировки обработано

4. Келісімнің орындалуын мониторингтеу және бақылау мақсатында таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерді Комиссияның алу рәсімдері
"Келісімнің орындалуын мониторингтеу және бақылау мақсатында таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерді Комиссияның алуы" (P.LS.03.PRC.020) рәсімі
107. "Келісімнің орындалуын мониторингтеу және бақылау мақсатында таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерді Комиссияның алуы" (P.LS.03.PRC.020) рәсімін орындау схемасы 18-суретте көрсетілген.
18-сурет. "Келісімнің орындалуын мониторингтеу және бақылау мақсатында таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерді Комиссияның алуы" (P.LS.03.PRC.020) рәсімін орындау схемасы
108. "Келісімнің орындалуын мониторингтеу және бақылау мақсатында таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерді Комиссияның алуы" (P.LS.03.PRC.020) рәсімін Келісімнің орындалуын мониторингтеу және бақылау мақсатында таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерді алу қажеттігі туындаған кезде Комиссия орындайды.
109. Бірінші "Таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтер сұрату" (P.LS.03.OPR.067) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша Комиссия таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерге сұрау салу қалыптастырады және оны мәліметтер беретін уәкілетті органға жібереді.
110. Мәліметтер беретін уәкілетті орган таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерге сұрау салуды алған кезде "Сұрау салуды өңдеу және таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.OPR.068) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша Комиссияға сұратылған мәліметтер жіберіледі немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама жіберіледі.
111. Комиссияға таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтер немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама келіп түскен кезде "Сұрау салу бойынша таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтер алу" (P.LS.03.OPR.069) операциясы орындалады.
112. Комиссияның таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны алуы "Келісімнің орындалуын мониторингтеу және бақылау мақсатында таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерді Комиссияның алуы" (P.LS.03.PRC.020) рәсімін орындау нәтижесі болып табылады.

4. Процедуры получения Комиссией сведений о маркированных товарах
и средствах их идентификации в целях мониторинга и контроля исполнения Соглашения
Процедура "Получение Комиссией сведений о маркированных товарах
и средствах их идентификации в целях мониторинга и контроля исполнения Соглашения" (P.LS.03.PRC.020)
107. Схема выполнения процедуры "Получение Комиссией сведений о маркированных товарах и средствах их идентификации в целях мониторинга и контроля исполнения Соглашения" (P.LS.03.PRC.020) представлена на рисунке 18.
Рис. 18. Схема выполнения процедуры "Получение Комиссией сведений о маркированных товарах и средствах их идентификации в целях мониторинга и контроля исполнения Соглашения" (P.LS.03.PRC.020)
108. Процедура "Получение Комиссией сведений о маркированных товарах и средствах их идентификации в целях мониторинга и контроля исполнения Соглашения" (P.LS.03.PRC.020) выполняется Комиссией при возникновении необходимости получения сведений о маркированных товарах и средствах их идентификации в целях мониторинга и контроля исполнения Соглашения.
109. Первой выполняется операция "Запрос сведений о маркированных товарах и средствах их идентификации" (P.LS.03.OPR.067), по результатам выполнения которой Комиссией формируется и направляется в уполномоченный орган, представляющий сведения, запрос сведений о маркированных товарах и средствах их идентификации.
110. При поступлении в уполномоченный орган, представляющий сведения, запроса сведений о маркированных товарах и средствах их идентификации выполняется операция "Обработка запроса и представление сведений о маркированных товарах и средствах их идентификации" (P.LS.03.OPR.068), по результатам выполнения которой в Комиссию направляются запрошенные сведения или направляется уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
111. При поступлении в Комиссию сведений о маркированных товарах и средствах их идентификации или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, выполняется операция "Получение Комиссией сведений о маркированных товарах и средствах их идентификации по запросу" (P.LS.03.OPR.069).
112. Результатом выполнения процедуры "Получение сведений о маркированных товарах и средствах их идентификации в целях мониторинга и контроля исполнения Соглашения" (P.LS.03.PRC.020) является получение Комиссией сведений о маркированных товарах и средствах их идентификации или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.

113. "Келісімнің орындалуын мониторингтеу және бақылау мақсатында таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерді Комиссияның алуы" (P.LS.03.PRC.020) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 53-кестеде келтірілген.
53-кесте
"Келісімнің орындалуын мониторингтеу және бақылау мақсатында таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерді Комиссияның алуы" (P.LS.03.PRC.020) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.LS.03.OPR.067
таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерге сұрау салу
осы Қағидалардың 54-кестесінде келтірілген
P.LS.03.OPR.068
сұрау салуды өңдеу және таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтер беру
осы Қағидалардың 55-кестесінде келтірілген
P.LS.03.OPR.069
таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтер алу
осы Қағидалардың 56-кестесінде келтірілген
54-кесте
"Таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтер сұрату" (P.LS.03.OPR.067) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LS.03.OPR.067
2
Операцияның атауы
таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерге сұрау салу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерді алу қажеттігі туындаған кезде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтарына және құрылымдарына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссияның арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерге сұрау салу қалыптастырады. Кезең ішіндегі мәліметтерді алу қажеттігі кезінде сұрау салуда мәліметтер сұратылатын кезеңнің бастапқы және ақырғы күні көрсетіледі. Сұрау салуда бастапқы күн көрсетілген жағдайда тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіндегі тіркелу күні сұрау салуда көрсетілген күннен кешірек күннің мәліметтері сұратылады. Тауардың белгілі бір түрі бойынша мәліметтер алу қажеттігі жағдайында тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды (кемінде 4 белгі деңгейінде) көрсетіледі
7
Нәтижелер
таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерге сұрау салу мәліметтер беретін уәкілетті органға жіберілді
55-кесте
"Сұрау салуды өңдеу және таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.OPR.068) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LS.03.OPR.068
2
Операцияның атауы
сұрау салуды өңдеу және таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтер беру
3
Орындаушы
мәліметтер беретін уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерге сұрау салуды алған кезде орындалады ("Таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтер сұрату" (P.LS.03.OPR.067) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтарына және құрылымдарына сәйкес келуге тиіс. Хабардың және электрондық құжаттың деректемелері Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссияның арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссияның арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерге сұрау салуды өңдеуді орындайды. Орындаушы өңдеу нәтижелері бойынша таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны қалыптастырады және Комиссияға жібереді
7
Нәтижелер
таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерге сұрау салу өңделді; таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны Комиссияға жіберді
56-кесте
"Таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтер алу" (P.LS.03.OPR.069) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LS.03.OPR.069
2
Операцияның атауы
таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтер алу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Сұрау салуды өңдеу және таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.OPR.068) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтарына және құрылымдарына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссияның арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны қабылдауды орындайды
7
Нәтижелер
таңбаланған тауарлар мен олардың сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтер немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама алынды

113. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение Комиссией сведений о маркированных товарах и средствах их идентификации в целях мониторинга и контроля исполнения Соглашения" (P.LS.03.PRC.020), приведен в таблице 53.
Таблица 53
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение Комиссией сведений о маркированных товарах и средствах их идентификации в целях мониторинга и контроля исполнения Соглашения" (P.LS.03.PRC.020)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LS.03.OPR.067
запрос сведений о маркированных товарах и средствах
их идентификации
приведено в таблице 54 настоящих Правил
P.LS.03.OPR.068
обработка запроса и представление сведений о маркированных товарах и средствах их идентификации
приведено в таблице 55 настоящих Правил
P.LS.03.OPR.069
получение сведений
о маркированных товарах
и средствах их идентификации
по запросу
приведено в таблице 56 настоящих Правил
Таблица 54
Описание операции "Запрос сведений о маркированных товарах
и средствах их идентификации" (P.LS.03.OPR.067)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.03.OPR.067
2
Наименование операции
запрос сведений о маркированных товарах
и средствах их идентификации
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при возникновении необходимости получения сведений о маркированных товарах и средствах их идентификации
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует запрос сведений о маркированных товарах и средствах их идентификации в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией. При необходимости получения сведений за период в запросе указывается начальная и конечная дата периода, за который запрашиваются сведения. В случае указания в запросе начальной даты запрашиваются сведения, дата регистрации которых в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров позднее даты, указанной в запросе.
При необходимости получения сведений по определенному виду товара указывается код товара по ТН ВЭД ЕАЭС (на уровне не менее 4х знаков)
7
Результаты
запрос сведений о маркированных товарах
и средствах их идентификации направлен
в уполномоченный орган, представляющий сведения
Таблица 55
Описание операции "Обработка запроса и представление сведений
о маркированных товарах и средствах их идентификации" (P.LS.03.OPR.068)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.03.OPR.068
2
Наименование операции
обработка запроса и представление сведений о маркированных товарах и средствах их идентификации
3
Исполнитель
уполномоченный орган, представляющий сведения
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса сведений о маркированных товарах и средствах их идентификации (операция "Запрос сведений о маркированных товарах и средствах их идентификации" (P.LS.03.OPR.067))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.
Реквизиты сообщения и электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией
6
Описание операции
исполнитель выполняет обработку запроса сведений
о маркированных товарах и средствах их идентификации в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией.
По результатам обработки исполнитель формирует и направляет в Комиссию сведения о маркированных товарах и средствах их идентификации или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
7
Результаты
запрос сведений о маркированных товарах и средствах их идентификации обработан; сведения о маркированных товарах и средствах их идентификации или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, направлено в Комиссию
Таблица 56
Описание операции "Получение сведений о маркированных товарах
и средствах их идентификации" (P.LS.03.OPR.069)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.03.OPR.069
2
Наименование операции
получение сведений о маркированных товарах
и средствах их идентификации
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений
о маркированных товарах и средствах их идентификации или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса (операция "Обработка запроса и представление сведений о маркированных товарах и средствах их идентификации" (P.LS.03.OPR.068))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель выполняет прием сведений о маркированных товарах и средствах их идентификации или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией
7
Результаты
сведения о маркированных товарах и средствах их идентификации или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, получены

5. Таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтерді мүдделі тұлғаға беру рәсімдері
"Тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйесі интеграциялық компонентінің ақпараттық сервистері арқылы таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.021) рәсімі
114. "Тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйесі интеграциялық компонентінің ақпараттық сервистері арқылы таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.021) рәсімін орындау схемасы 19-суретте көрсетілген.
19-сурет. "Тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйесі интеграциялық компонентінің ақпараттық сервистері арқылы таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.021) рәсімін орындау схемасы
115. "Тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйесі интеграциялық компонентінің ақпараттық сервистері арқылы таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.021) рәсімі Комиссия Одақтың ақпараттық порталына орналастырылған тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесі интеграциялық компонентінің құрамындағы ақпараттық сервистер арқылы мүдделі тұлғадан таңбаланған тауар, сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беруге сұрау салуды алған кезде орындалады.
116. Бірінші "Ақпараттық сервистер арқылы таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беруге сұрау салуды алу" (P.LS.03.OPR.070) операциясы орындалады, оны орындау нәтижесінде Комиссия Одақтың ақпараттық порталына орналастырылған тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесі интеграциялық компонентінің құрамындағы ақпараттық сервистер арқылы мүдделі тұлғадан таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беруге сұрау салу алуды жүзеге асырады.
117. Таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беруге сұрау салу Комиссияға келіп түскен кезде "Мүдделі тұлғаға беру үшін ақпараттық сервистер арқылы таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер сұрату" (P.LS.03.OPR.071) операциясы орындалады, оны орындау нәтижесінде Комиссия әрбір мүше мемлекеттің мәліметтер беретін уәкілетті органынан таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер сұратады.
118. Мәліметтер беретін уәкілетті органға таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беруге сұрау салу келіп түскен кезде "Комиссияның сұрау салуы бойынша таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.OPR.072) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша мәмілеттер беретін уәкілетті орган Комиссияға сұрау салуда көрсетілген параметрлерге сәйкес таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер, не сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы ақпарат береді.

5. Процедуры представления заинтересованному лицу сведений
о маркированном товаре и средстве идентификации
Процедура "Представление сведений маркированном товаре и средстве идентификации посредством информационных сервисов интеграционного компонента информационной системы маркировки товаров" (P.LS.03.PRC.021)
114. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о маркированном товаре и средстве идентификации посредством информационных сервисов интеграционного компонента информационной системы маркировки товаров" (P.LS.03.PRC.021) представлена на рисунке 19.
Рис. 19. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о маркированном товаре и средстве идентификации посредством информационных сервисов интеграционного компонента информационной системы маркировки товаров" (P.LS.03.PRC.021)
115. Процедура "Представление сведений маркированном товаре и средстве идентификации посредством информационных сервисов интеграционного компонента информационной системы маркировки товаров" (P.LS.03.PRC.021) выполняется при получении Комиссией запроса на представление сведений о товаре, маркированном средством идентификации, от заинтересованного лица посредством информационных сервисов в составе интеграционного компонента информационной системы маркировки товаров, размещенных на информационном портале Союза.
116. Первой выполняется операция "Получение запроса на представление сведений о маркированном товаре и средстве идентификации посредством информационных сервисов" (P.LS.03.OPR.070), в результате выполнения которой Комиссией осуществляется получение от заинтересованного лица запроса на представление сведений о маркированном товаре и средстве идентификации посредством информационных сервисов в составе интеграционного компонента информационной системы маркировки товаров, размещенных на информационном портале Союза.
117. При поступлении в Комиссию запроса на представление сведений о маркированном товаре и средстве идентификации выполняется операция "Запрос сведений о маркированном товаре и средстве идентификации для представления заинтересованному лицу посредством информационных сервисов" (P.LS.03.OPR.071), в результате выполнения которой Комиссией запрашиваются сведения о маркированном товаре и средстве идентификации у уполномоченного органа, представляющего сведения, каждого государства-члена.
118. При поступлении в уполномоченный орган, представляющий сведения, запроса на представление сведений о маркированном товаре и средстве идентификации выполняется операция "Представление сведений о маркированном товаре и средстве идентификации по запросу Комиссии" (P.LS.03.OPR.072), по результатам выполнения которой уполномоченным органом, представляющим сведения, в Комиссию представляются сведения о маркированном товаре и средстве идентификации в соответствии с параметрами, указанными в запросе, либо информация об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.

119. Мәліметтер беретін уәкілетті органдардың мәліметтер беруге сұрау салуға жауап ретінде Комиссияға таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер немесе мәліметтердің жоқтығы туралы ақпарат беру фактісі бойынша не таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мүдделі тұлғадан мәліметтер беруге сұрау салу алынған сәттен бастап 5 минуттан кейін ("Ақпараттық сервистер арқылы таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беруге сұрау салуды алу" (P.LS.03.OPR.070) операциясы) (жоғарыда сипатталған оқиғалардың қайсысының ерте басталатынына қарай) "Ақпараттық сервистер арқылы мүдделі тұлғаға беру үшін таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтерді өңдеу және беру" (P.LS.03.OPR.073) операциясы орындалады.
120. Одақтың ақпараттық порталына орналастырылған тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесі интеграциялық компонентінің құрамындағы ақпараттық сервистер арқылы мүдделі тұлғаға таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беру "Тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйесі интеграциялық компонентінің ақпараттық сервистері арқылы таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.021) рәсімін орындау нәтижесі болып табылады.
121. "Тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйесі интеграциялық компонентінің ақпараттық сервистері арқылы таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.021) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 57-кестеде келтірілген.
57-кесте
"Тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйесі интеграциялық компонентінің ақпараттық сервистері арқылы таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.PRC.021) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.LS.03.OPR.070
ақпараттық сервистер арқылы таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беруге сұрау салу алу
осы Қағидалардың 58-кестесінде келтірілген
P.LS.03.OPR.071
мүдделі тұлғаға беру үшін ақпараттық сервистер арқылы таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер сұрату
осы Қағидалардың 59-кестесінде келтірілген
P.LS.03.OPR.072
Комиссияның сұрау салуы бойынша таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беру
осы Қағидалардың 60-кестесінде келтірілген
P.LS.03.OPR.073
ақпараттық сервистер арқылы мүдделі тұлғаға беру үшін таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтерді өңдеу және беру
осы Қағидалардың 61-кестесінде келтірілген
58-кесте
"Ақпараттық сервистер арқылы таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беруге сұрау салу алу" (P.LS.03.OPR.070) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LS.03.OPR.070
2
Операцияның атауы
ақпараттық сервистер арқылы таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беруге сұрау салу алу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы ақпараттық сервистер арқылы мүдделі тұлғадан таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беруге сұрау салу алу кезінде орындалады
5
Шектеулер
Одақтың ақпараттық порталына орналастырылған тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесі интеграциялық компонентінің құрамындағы ақпараттық сервистерді пайдалану үшін мүдделі тұлғаны авторлау талап етіледі
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы мүдделі тұлғадан Одақтың ақпараттық порталына орналастырылған тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесі интеграциялық компонентінің құрамындағы ақпараттық сервистер арқылы қалыптастырылған таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беруге сұрау салу алады
7
Нәтижелер
мүдделі тұлғадан таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беруге сұрау салу алынды
59-кесте
"Мүдделі тұлғаға беру үшін ақпараттық сервистер арқылы таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер сұрату" (P.LS.03.OPR.071) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LS.03.OPR.071
2
Операцияның атауы
мүдделі тұлғаға беру үшін ақпараттық сервистер арқылы таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер сұрату
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
мүдделі тұлғадан таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беруге сұрау салу алу кезінде орындалады ("Ақпараттық сервистер арқылы таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беруге сұрау салуды алу" (P.LS.03.OPR.070) операциясы)
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссияның арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беруге сұрау салуды қалыптастырады және оны мәліметтер беретін уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелер
таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беруге сұрау салу мәліметтер беретін уәкілетті органға жіберілді
60-кесте
"Комиссияның сұрау салуы бойынша таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.OPR.072) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LS.03.OPR.072
2
Операцияның атауы
Комиссияның сұрау салуы бойынша таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беру
3
Орындаушы
мәліметтер беретін уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы мүдделі тұлғадан таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беруге сұрау салу алу кезінде орындалады ("Мүдделі тұлғаға беру үшін ақпараттық сервистер арқылы таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер сұрату" (P.LS.03.OPR.071) операциясы)
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарына сәйкес келуге тиіс. Авторлау талап етіледі, мәліметтерді Комиссия ғана сұратады. Хабардың және электрондық құжаттың деректемелері Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссияның арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес болуға тиіс. Таңбаланған тауар туралы мәліметтер беру кезінде мәліметтер беретін уәкілетті органның тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде сақталатын уақыты бойынша соңғы түскен таңбаланған тауар туралы мәліметтер ғана беріледі
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссияның арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес алынған сұрау салуды өңдейді. Орындаушы өңдеу нәтижелері бойынша таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтерді не сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны қалыптастырады және Комиссияға жібереді
7
Нәтижелер
таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беруге сұрау салуды өңдеу нәтижелері туралы хабарлама, не сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама Комиссияға жіберілді
61-кесте
"Ақпараттық сервистер арқылы мүдделі тұлғаға беру үшін таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтерді өңдеу және беру" (P.LS.03.OPR.073) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LS.03.OPR.073
2
Операцияның атауы
Одақтың ақпараттық порталына орналастырылған тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесі интеграциялық компонентінің құрамындағы ақпараттық сервистер арқылы мүдделі тұлғаға беру үшін таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтерді өңдеу және ұсыну
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары

119. По факту представления уполномоченными органами, представляющими сведения, сведений о маркированном товаре и средстве идентификации или информации об отсутствии сведений в Комиссию в ответ на запрос на представление сведений либо через 5 минут с момента получения запроса на представление сведений о маркированном товаре и средстве идентификации от заинтересованного лица (операция "Получение запроса на представление сведений о маркированном товаре и средстве идентификации посредством информационных сервисов" (P.LS.03.OPR.070)) (в зависимости от того, какое из описанных выше событий наступит раньше) выполняется операция "Обработка и представление сведений о маркированном товаре и средстве идентификации для представления заинтересованному лицу посредством информационных сервисов" (P.LS.03.OPR.073).
120. Результатом выполнения процедуры "Представление сведений о маркированном товаре и средстве идентификации посредством информационных сервисов интеграционного компонента информационной системы маркировки товаров" (P.LS.03.PRC.021) является представление заинтересованному лицу сведений о маркированном товаре и средстве идентификации посредством информационных сервисов в составе интеграционного компонента информационной системы маркировки товаров, размещенных на информационном портале Союза.
121. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о маркированном товаре и средстве идентификации посредством информационных сервисов интеграционного компонента информационной системы маркировки товаров" (P.LS.03.PRC.021), приведен в таблице 57.
Таблица 57
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о маркированном товаре и средстве идентификации посредством информационных сервисов интеграционного компонента информационной системы маркировки товаров" (P.LS.03.PRC.021)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LS.03.OPR.070
получение запроса на представление сведений о маркированном товаре и средстве идентификации посредством информационных сервисов
приведено в таблице 58 настоящих Правил
P.LS.03.OPR.071
запрос сведений о маркированном товаре и средстве идентификации для представления заинтересованному лицу посредством информационных сервисов
приведено в таблице 59 настоящих Правил
P.LS.03.OPR.072
представление сведений о маркированном товаре и средстве идентификации по запросу Комиссии
приведено в таблице 60 настоящих Правил
P.LS.03.OPR.073
обработка и представление сведений о маркированном товаре и средстве идентификации для представления заинтересованному лицу посредством информационных сервисов
приведено в таблице 61 настоящих Правил
Таблица 58
Описание операции "Получение запроса на представление сведений о маркированном товаре и средстве идентификации посредством информационных сервисов" (P.LS.03.OPR.070)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.03.OPR.070
2
Наименование операции
получение запроса на представление сведений о маркированном товаре и средстве идентификации посредством информационных сервисов
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса на представление сведений о маркированном товаре и средстве идентификации от заинтересованного лица посредством информационных сервисов
5
Ограничения
требуется авторизация заинтересованного лица для использования информационных сервисов в составе интеграционного компонента информационной системы маркировки товаров, размещенных на информационном портале Союза.
6
Описание операции
исполнитель получает запрос на представление сведений о маркированном товаре и средстве идентификации от заинтересованного лица, сформированный посредством информационных сервисов в составе интеграционного компонента информационной системы маркировки товаров, размещенных на информационном портале Союза.
7
Результаты
получен запрос на представление сведений о маркированном товаре и средстве идентификации от заинтересованного лица
Таблица 59
Описание операции "Запрос сведений о маркированном товаре
и средстве идентификации для представления заинтересованному лицу посредством информационных сервисов" (P.LS.03.OPR.071)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.03.OPR.071
2
Наименование операции
запрос сведений о маркированном товаре и средстве идентификации для представления заинтересованному лицу посредством информационных сервисов
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении запроса на представление сведений о маркированном товаре и средстве идентификации от заинтересованного лица (операция "Получение запроса на представление сведений о маркированном товаре и средстве идентификации посредством информационных сервисов" (P.LS.03.OPR.070))
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет запрос на представление сведений о маркированном товаре и средстве идентификации в уполномоченный орган, представляющий сведения, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией
7
Результаты
запрос на представление сведений о маркированном товаре и средстве идентификации направлен в уполномоченный орган, представляющий сведения
Таблица 60
Описание операции "Представление сведений о маркированном товаре и средстве идентификации по запросу Комиссии" (P.LS.03.OPR.072)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.03.OPR.072
2
Наименование операции
представление сведений о маркированном товаре
и средстве идентификации по запросу Комиссии
3
Исполнитель
уполномоченный орган, представляющий сведения
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса на представление сведений о маркированном товаре и средстве идентификации от заинтересованного лица (операция "Запрос сведений о маркированном товаре и средстве идентификации для представления заинтересованному лицу посредством информационных сервисов" (P.LS.03.OPR.071))
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Требуется авторизация, сведения запрашиваются только Комиссией.
Реквизиты сообщения и электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией. При представлении сведений о маркированном товаре представляются только последние по времени поступления сведения о маркированном товаре, хранящиеся в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров уполномоченного органа, представляющего сведения
6
Описание операции
исполнитель выполняет обработку полученного запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией.
По результатам обработки исполнитель формирует и направляет в Комиссию уведомление о результате обработки, содержащее сведения о маркированном товаре и средстве идентификации, либо уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
7
Результаты
в Комиссию направлено уведомление о результате обработки запроса на представление сведений о маркированном товаре и средстве идентификации, либо уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
Таблица 61
Описание операции "Обработка и представление сведений
о маркированном товаре и средстве идентификации для представления заинтересованному лицу посредством информационных сервисов" (P.LS.03.OPR.073)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.03.OPR.073
2
Наименование операции
обработка и представление сведений о маркированном товаре и средстве идентификации для представления заинтересованному лицу посредством информационных сервисов в составе интеграционного компонента информационной системы маркировки товаров, размещенных на информационном портале Союза
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения

уәкілетті органдардың мәліметтер беруге сұрау салуға жауап ретінде Комиссияға таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер немесе мәліметтердің жоқтығы туралы ақпарат беру фактісі бойынша не таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мүдделі тұлғадан мәліметтер беруге сұрау салу алынған сәттен бастап 5 минуттан кейін ("Ақпараттық сервистер арқылы таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беруге сұрау салу алу" (P.LS.03.OPR.070) операциясы) (жоғарыда сипатталған оқиғалардың қайсысының ерте басталатынына қарай) орындалады
5
Шектеулер
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы мәліметтер беретін уәкілетті органдардан алынған мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламада қамтылған мәліметтерді ескере отырып ("Комиссияның сұрау салуы бойынша таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер беру" (P.LS.03.OPR.072) операциясы), Одақтың ақпараттық порталына орналастырылған тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесі интеграциялық компонентінің құрамындағы ақпараттық сервистер арқылы алынған мәліметтерді қалыптастырады және оларды мүдделі тұлғаға жібереді. Егер операция шектеулерінде белгіленген уақыт өтіп кеткен, таңбаланған тауар туралы мәліметтер мәліметтер беретін барлық уәкілетті органдардан алынбаған жағдайда, орындаушы ол туралы Одақтың ақпараттық порталына орналастырылған тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесі интеграциялық компонентінің құрамындағы ақпараттық сервистер арқылы мүдделі тұлғаны хабардар етеді
7
Нәтижелер
таңбаланған тауар мен сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер мүдделі тұлғаға берілді

выполняется по факту представления уполномоченными органами сведений о маркированном товаре и средстве идентификации в Комиссию в ответ на запрос на представление сведений либо через 5 минут с момента получения запроса на представление сведений о маркированном товаре и средстве идентификации от заинтересованного лица (операция "Получение запроса на представление сведений о маркированном товаре и средстве идентификации посредством информационных сервисов" (P.LS.03.OPR.070)) (в зависимости от того, какое из событий наступит раньше)
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель с учетом сведений, содержащихся в уведомлении о результате обработки сведений, полученных от уполномоченных органов, представляющих сведения (операция "Представление сведений о маркированном товаре и средстве идентификации по запросу Комиссии" (P.RS.01.OPR.072)), формирует и представляет полученные сведения заинтересованному лицу посредством информационных сервисов в составе интеграционного компонента информационной системы маркировки товаров, размещенных на информационном портале Союза. В случае если по истечении времени, установленного в ограничениях операции, сведения о маркированном товаре получены не от всех уполномоченных органов, представляющих сведения, исполнитель уведомляет об этом заинтересованное лицо посредством информационных сервисов в составе интеграционного компонента информационной системы маркировки товаров, размещенных на информационном портале Союза
7
Результаты
сведения о маркированном товаре и средстве идентификации представлены заинтересованному лицу

6. Сәйкестендіру құралдарының эмиссиясын және түпнұсқалылығын растау рәсімдері
"Сәйкестендіру құралдарының эмиссиясын және үшінші елдерден импортталатын тауарларды айналымға енгізу мүмкіндігін растау" (P.LS.03.PRC.022) рәсімі
122. "Сәйкестендіру құралдарының эмиссиясын және үшінші елдерден импортталатын тауарларды айналымға енгізу мүмкіндігін растау" (P.LS.03.PRC.022) рәсімін орндау схемасы 20-суретте көрсетілген.
20-сурет. "Сәйкестендіру құралдарының эмиссиясын және үшінші елдерден импортталатын тауарларды айналымға енгізу мүмкіндігін растау" (P.LS.03.PRC.022) рәсімін орндау схемасы
123. "Сәйкестендіру құралдарының эмиссиясын және үшінші елдерден импортталатын тауарларды айналымға енгізу мүмкіндігін растау" (P.LS.03.PRC.022) рәсімін сыртқы саудаға қатысушы (импорттаушы) тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы үшінші елден әкелінетін және басқа мүше мемлекетте эмиссияланған сәйкестендіру құралдарымен таңбаланған тауарларға басылған және (немесе) тауарлардың дара тұтыну қаптамасына, тауарлардың топтық немесе көліктік қаптамаларына басылған сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтер келіп түскен кезде орындайды.
124. Бірінші "Сәйкестендіру құралдарының эмиссиясын және тауарлар айналымына енгізу мүмкіндігін растауға сұрау қалыптастыру және жіберу" (P.LS.03.OPR.074) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша сыртқы саудаға қатысушы (импорттаушы) тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы сәйкестендіру құралдарының эмиссиясын және тауарлар айналымына енгізу мүмкіндігін растауға сұрауды қалыптастырады және оны эмитент тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді.
125. Эмитент тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы сәйкестендіру құралдарының эмиссиясын және тауарлар айналымына енгізу мүмкіндігін растауға сұрауды алған кезде "Сәйкестендіру құралдарының эмиссиясын және тауарлар айналымына енгізу мүмкіндігін растауға сұрауды эмитент тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органының қабылдауы және өңдеуі" (P.LS.03.OPR.075) операциясы орындалады.
"Сәйкестендіру құралдарының эмиссиясын және тауарлар айналымына енгізу мүмкіндігін растауға сұрауды эмитент тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органының қабылдауы және өңдеуі" (P.LS.03.OPR.075) операциясын орындау нәтижелері бойынша эмитент тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде айқындалған қағидаларға сәйкес сәйкестендіру құралдарының эмиссиясын растауға сұрау салуды және тауарларды айналымға енгізу мүмкіндігін есепке алуды және өңдеуді қамтамасыз етеді, көрсетілген сұрау салуды өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қалыптастырады және сыртқы саудаға қатысушы (импорттаушы) тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді.

6. Процедуры подтверждения эмиссии и подлинности средств идентификации
Процедура "Подтверждение эмиссии средств идентификации
и возможности ввода в оборот товаров, импортируемых из третьих стран" (P.LS.03.PRC.022)
122. Схема выполнения процедуры "Подтверждение эмиссии средств идентификации и возможности ввода в оборот товаров, импортируемых из третьих стран" (P.LS.03.PRC.022) представлена на рисунке 20.
Рис. 20. Схема выполнения процедуры "Подтверждение эмиссии средств идентификации и возможности ввода в оборот товаров, импортируемых из третьих стран" (P.LS.03.PRC.022)
123. Процедура "Подтверждение эмиссии средств идентификации и возможности ввода в оборот товаров, импортируемых из третьих стран" (P.LS.03.PRC.022) выполняется уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован участник внешней торговли (импортер), при поступлении сведений о средствах идентификации, нанесенных на товары и (или) нанесенных на единичную потребительскую упаковку товаров, групповые или транспортные упаковки товаров, ввозимые из третьей страны и маркированные средствами идентификации, эмитированными в другом государстве-члене.
124. Первой выполняется операция "Формирование и направление запроса подтверждения эмиссии средств идентификации и возможности ввода в оборот товаров" (P.LS.03.OPR.074), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован участник внешней торговли (импортер), формируется и направляется в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован эмитент, запрос подтверждения эмиссии средств идентификации и возможности ввода в оборот товаров.
125. При получении уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован эмитент, запроса подтверждения эмиссии средств идентификации и возможности ввода в оборот товаров выполняется операция "Прием и обработка уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован эмитент, запроса подтверждения эмиссии средств идентификации и возможности ввода в оборот товаров" (P.LS.03.OPR.075).
По результатам выполнения операции "Прием и обработка уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован эмитент, запроса подтверждения эмиссии
средств идентификации и возможности ввода в оборот товаров" (P.LS.03.OPR.075) уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован эмитент, обеспечивает учет и обработку запроса подтверждения эмиссии средств идентификации и возможности ввода в оборот товаров в соответствии с правилами, определенными в Регламенте информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов, формирует и направляет в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован участник внешней торговли (импортер), уведомление о результате обработки указанного запроса.

126. Сәйкестендіру құралдарының эмиссиясын және тауарлар айналымына енгізу мүмкіндігін растауға сұрау салуды өңдеу нәтижесі туралы хабарлама келіп түскен кезде сыртқы саудаға қатысушы (импорттаушы) тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы "Сәйкестендіру құралдарының эмиссиясын және тауарлар айналымына енгізу мүмкіндігін растауға сұрауды өңдеу нәтижелері туралы мәліметтер қабылдау және өңдеу" (P.LS.03.OPR.076) операциясын орындайды. Операцияны орындау нәтижесінде эмитент тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы ұсынған мәліметтер өңделеді және Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде айқындалған қағидаларға сәйкес сыртқы саудаға қатысушы (импорттаушы) тіркелген мүше мемлекеттің тауарларын таңбалаудың ақпараттық жүйесінің ұлттық компоненті шеңберінде ескеріледі.
127. Эмитент тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы ұсынған сәйкестендіру құралдарының эмиссиясын және тауарларды айналымға енгізу мүмкіндігін растауға сұрау салуды өңдеу нәтижесі туралы мәліметтерді сыртқы саудаға қатысушы (импорттаушы) тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде есепке алу және өңдеу "Сәйкестендіру құралдарының эмиссиясын және үшінші елдерден импортталатын тауарларды айналымға енгізу мүмкіндігін растау" (P.LS.03.PRC.022) рәсімін орындау нәтижесі болып табылады.
128. "Сәйкестендіру құралдарының эмиссиясын және үшінші елдерден импортталатын тауарларды айналымға енгізу мүмкіндігін растау" (P.LS.03.PRC.022) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 62-кестеде келтірілген.
62-кесте
"Сәйкестендіру құралдарының эмиссиясын және үшінші елдерден импортталатын тауарларды айналымға енгізу мүмкіндігін растау" (P.LS.03.PRC.022) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.LS.03.OPR.074
сәйкестендіру құралдарының эмиссиясын және тауарлар айналымына енгізу мүмкіндігін растауға сұрау қалыптастыру және жіберу
осы Қағидалардың 63-кестесінде келтірілген
P.LS.03.OPR.075
сәйкестендіру құралдарының эмиссиясын және тауарлар айналымына енгізу мүмкіндігін растауға сұрауды эмитент тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органының қабылдауы және өңдеуі
осы Қағидалардың 64-кестесінде келтірілген
P.LS.03.OPR.076
сәйкестендіру құралдарының эмиссиясын және тауарлар айналымына енгізу мүмкіндігін растауға сұрауды өңдеу нәтижелері туралы мәліметтер қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 65-кестесінде келтірілген
63-кесте
"Сәйкестендіру құралдарының эмиссиясын және тауарлар айналымына енгізу мүмкіндігін растауға сұрау қалыптастыру және жіберу" (P.LS.03.OPR.074) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LS.03.OPR.074
2
Операцияның атауы
сәйкестендіру құралдарының эмиссиясын және тауарлар айналымына енгізу мүмкіндігін растауға сұрау қалыптастыру және жіберу
3
Орындаушы
сыртқы саудаға қатысушы (импорттаушы) тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
орындаушы үшінші елден әкелінетін және басқа мүше мемлекетте эмиссияланған сәйкестендіру құралдарымен таңбаланған, тауарларға салынған және (немесе) тауарлардың дара тұтыну қаптамасына, топтық немесе көліктік қаптамаларына басылған сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерді алған кезде орындайды
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарына сәйкес келуге тиіс. Сәйкестендіру құралдарының эмиссиясын және тауарлар айналымына енгізу мүмкіндігін растауға сұрау салу сәйкестендіру құралдарының 1000 астам данасын қамтуы мүмкін
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы эмитент тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сәйкестендіру құралдарының эмиссиясын және тауарларды айналымға енгізу мүмкіндігін растауға сұрау салуды қалыптастырады және жібереді
7
Нәтижелер
сәйкестендіру құралдарының эмиссиясын және тауарларды айналымға енгізу мүмкіндігін растауға сұрау салу эмитент тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
64-кесте
"Сәйкестендіру құралдарының эмиссиясын және тауарлар айналымына енгізу мүмкіндігін растауға сұрауды эмитент тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органының қабылдауы және өңдеуі" (P.LS.03.OPR.075) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LS.03.OPR.075
2
Операцияның атауы
сәйкестендіру құралдарының эмиссиясын және тауарлар айналымына енгізу мүмкіндігін растауға сұрауды эмитент тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органының қабылдауы және өңдеуі
3
Орындаушы
эмитент тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
сәйкестендіру құралдарының эмиссиясын және тауарларды айналымға енгізу мүмкіндігін растауға сұрау салу келіп түскен кезде орындалады ("Сәйкестендіру құралдарының эмиссиясын және тауарлар айналымына енгізу мүмкіндігін растауға сұрау салуды қалыптастыру және жіберу" (P.LS.03.OPR.074) операциясы)
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарына сәйкес келуге тиіс. Авторлау талап етіледі, мәліметтерді жалпы процеске қатысушылар болып табылатын мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ғана береді. Хабардың және электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы алынған мәліметтерді өңдеуді орындайды және Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сәйкестендіру құралдарының эмиссиясын және тауарларды айналымға енгізу мүмкіндігін растауға сұрау салуды өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қалыптастырады және жібереді
7
Нәтижелер
сәйкестендіру құралдарының эмиссиясын және тауарларды айналымға енгізу мүмкіндігін растауға сұрау салу өңделді. Сәйкестендіру құралдарының эмиссиясын және тауарларды айналымға енгізу мүмкіндігін растауға сұрау салуды өңдеу нәтижесі туралы хабарлама сыртқы саудаға қатысушы (импорттаушы) тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
65-кесте
"Сәйкестендіру құралдарының эмиссиясын және тауарлар айналымына енгізу мүмкіндігін растауға сұрауды өңдеу нәтижесі туралы мәліметтер қабылдау" (P.LS.03.OPR.076) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LS.03.OPR.076
2
Операцияның атауы
сәйкестендіру құралдарының эмиссиясын және тауарлар айналымына енгізу мүмкіндігін растауға сұрауды өңдеу нәтижесі туралы мәліметтер қабылдау
3
Орындаушы
сыртқы саудаға қатысушы (импорттаушы) тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
орындаушы сұрау салуды өңдеу нәтижесі туралы сәйкестендіру құралдарының эмиссиясын растау және тауарларды айналымға енгізу мүмкіндігі туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Сәйкестендіру құралдарының эмиссиясын және тауарлар айналымына енгізу мүмкіндігін растауға сұрауды эмитент тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органының қабылдауы және өңдеуі" (P.LS.03.OPR.075) операциясы)
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарына сәйкес келуге тиіс.
Авторлау талап етіледі, мәліметтерді жалпы процеске қатысушылар болып табылатын мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ғана береді. Хабардың және электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сәйкестендіру құралдарының эмиссиясын және тауарларды айналымға енгізу мүмкіндігін растау сұратуын өңдеу нәтижесі туралы алынған хабарламаны есепке алуды және өңдеуді орындайды
7
Нәтижелер
сәйкестендіру құралдарының эмиссиясын растау сұрауын өңдеу нәтижесі және тауарларды айналымға енгізу мүмкіндігі туралы хабарлама өңделді

126. При поступлении уведомления о результате обработки запроса подтверждения эмиссии средств идентификации и возможности ввода в оборот товаров, уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован участник внешней торговли (импортер), выполняется операция "Прием и обработка сведений о результате обработки запроса подтверждения эмиссии средств идентификации и возможности ввода в оборот товаров" (P.LS.03.OPR.076). В результате выполнения операции сведения, представленные уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован эмитент, обрабатываются и учитываются в рамках национального компонента информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован участник внешней торговли (импортер), в соответствии с правилами, определенными в Регламенте информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов.
127. Результатом выполнения процедуры "Подтверждение эмиссии средств идентификации и возможности ввода в оборот товаров, импортируемых из третьих стран" (P.LS.03.PRC.022) является учет и обработка в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован участник внешней торговли (импортер), представленных уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован эмитент, сведений о результате обработки запроса подтверждения эмиссии средств идентификации и возможности ввода в оборот товаров.
128. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Подтверждение эмиссии средств идентификации и возможности ввода в оборот товаров, импортируемых из третьих стран" (P.LS.03.PRC.022), приведен в таблице 62.
Таблица 62
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Подтверждение эмиссии средств идентификации и возможности ввода в оборот товаров, импортируемых из третьих стран" (P.LS.03.PRC.022)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LS.03.OPR.074
формирование и направление запроса подтверждения эмиссии средств идентификации и возможности ввода в оборот товаров
приведено в таблице 63 настоящих Правил
P.LS.03.OPR.075
прием и обработка уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован эмитент, запроса подтверждения эмиссии средств идентификации и возможности ввода в оборот товаров
приведено в таблице 64 настоящих Правил
P.LS.03.OPR.076
прием и обработка сведений о результате обработки запроса подтверждения эмиссии средств идентификации и возможности ввода в оборот товаров
приведено в таблице 65 настоящих Правил
Таблица 63
Описание операции "Формирование и направление запроса подтверждения эмиссии средств идентификации и возможности ввода в оборот товаров" (P.LS.03.OPR.074)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.03.OPR.074
2
Наименование операции
формирование и направление запроса подтверждения эмиссии средств идентификации и возможности ввода в оборот товаров
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован участник внешней торговли (импортер)
4
Условия выполнения
выполняется исполнителем при получении сведений о средствах идентификации, нанесенных на товары и (или) нанесенных на единичную потребительскую упаковку товаров, групповые или транспортные упаковки товаров, ввозимые из третьей страны и маркированные средствами идентификации, эмитированными в другом государстве-члене
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.
Запрос подтверждения эмиссии средств идентификации и возможности ввода в оборот товаров может содержать не более 1000 экземпляров средств идентификации
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован эмитент, запрос подтверждения эмиссии средств идентификации и возможности ввода в оборот товаров в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
7
Результаты
запрос подтверждения эмиссии средств идентификации и возможности ввода в оборот товаров направлен в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован эмитент
Таблица 64
Описание операции "Прием и обработка уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован эмитент, запроса подтверждения эмиссии средств идентификации и возможности ввода в оборот товаров" (P.LS.03.OPR.075)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.03.OPR.075
2
Наименование операции
прием и обработка уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован эмитент, запроса подтверждения эмиссии средств идентификации и возможности ввода в оборот товаров
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован эмитент
4
Условия выполнения
выполняется при поступлении запроса подтверждения эмиссии средств идентификации и возможности ввода в оборот товаров (операция "Формирование и направление запроса подтверждения эмиссии средств идентификации и возможности ввода в оборот товаров" (P.LS.03.OPR.074))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.
Требуется авторизация, сведения представляются только уполномоченными органами государств-членов, которые являются участниками общего процесса. Реквизиты сообщения и электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
6
Описание операции
исполнитель выполняет обработку полученных сведений, формирует и направляет уведомление о результате обработки запроса подтверждения эмиссии средств идентификации и возможности ввода в оборот товаров в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
7
Результаты
запрос подтверждения эмиссии средств идентификации и возможности ввода в оборот товаров обработан. Уведомление о результате обработки запроса подтверждения эмиссии средств идентификации и возможности ввода в оборот товаров направлено в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован участник внешней торговли (импортер)
Таблица 65
Описание операции "Прием сведений о результате обработки запроса подтверждения эмиссии средств идентификации и возможности ввода в оборот товаров" (P.LS.03.OPR.076)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.03.OPR.076
2
Наименование операции
прием сведений о результате обработки запроса подтверждения эмиссии средств идентификации и возможности ввода в оборот товаров
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован участник внешней торговли (импортер)
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результате обработки запроса подтверждения эмиссии средств идентификации и возможности ввода в оборот товаров (операция "Прием и обработка уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован эмитент, запроса подтверждения эмиссии средств идентификации и возможности ввода в оборот товаров" (P.LS.03.OPR.075))
5
Ограничения
формат и структура уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Требуется авторизация, сведения представляются только уполномоченными органами государств-членов, которые являются участниками общего процесса. Реквизиты сообщения и электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
6
Описание операции
исполнитель выполняет учет и обработку полученного уведомления о результате обработки запроса подтверждения эмиссии средств идентификации и возможности ввода в оборот товаров в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
7
Результаты
уведомление о результате обработки запроса подтверждения эмиссии средств идентификации и возможности ввода в оборот товаров обработано

"Сәйкестендіру құралдарының түпнұсқалылығын растау" ((P.LS.03.PRС.023) рәсімі
129. "Сәйкестендіру құралдарының түпнұсқалылығын растау" ((P.LS.03.PRС.023) рәсімін орындау схемасы 21-суретте көрсетілген.
21-сурет. "Сәйкестендіру құралдарының түпнұсқалылығын растау" ((P.LS.03.PRС.023) рәсімін орындау схемасы
130. "Сәйкестендіру құралдарының түпнұсқалылығын растау" ((P.LS.03.PRС.023) рәсімін импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы трансшекаралық сауда шеңберінде өткізілген таңбаланған тауарларды сәйкестендіру құралдарының төлнұсқалығын тексеруді жүзеге асыру қажеттілігі туындаған кезде, имитацияны сәйкестендіру құралын цифрлық қорғау ретінде пайдаланған жағдайда, сондай-ақ Тауарларды таңбалау жүйесінің базалық моделінің 33-тармағының екінші абзацында айқындалған жағдайда орындайды.
131. Бірінші "Сәйкестендіру құралдарының түпнұсқалылығын растауға сұрауды қалыптастыру және жіберу" (P.LS.03.OPR.077) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы сәйкестендіру құралдарының түпнұсқалылығын растауға сұрауды қалыптастырады және оны эмитент тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді.
132. Эмитент тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы сәйкестендіру құралдарының түпнұсқалылығын растауға сұрауды алған кезде "Эмитент тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органының сәйкестендіру құралдарының түпнұсқалылығын растауға сұрауды қабылдауы және өңдеуі" (P.LS.03.OPR.078) операциясы орындалады.
"Эмитент тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органының сәйкестендіру құралдарының түпнұсқалылығын растауға сұрауды қабылдауы және өңдеуі" (P.LS.03.OPR.078) операциясын орындау нәтижелері бойынша эмитент тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы сәйкестендіру құралдарының түпнұсқалығын растауға сұрау салуды өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қалыптастырады және оны импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді. Сәйкестендіру құралдарының түпнұсқалығын растауға сұрау салуды өңдеу нәтижесі туралы хабарламада сұрау салуда көрсетілген әрбір сәйкестендіру құралы бойынша өңдеу нәтижелері қамтылады.
133. Сәйкестендіру құралдарының түпнұсқалығын растауға сұрау салуды өңдеу нәтижесі туралы хабарлама келіп түскен кезде импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы "Сәйкестендіру құралдарының түпнұсқалылығын растауға сұрауды өңдеу нәтижесі туралы мәліметтерді қабылдау" (P.LS.03.OPR.079) операциясын орындайды, оны орындау нәтижесінде эмитент тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы ұсынған мәліметтер өңделеді және импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларын таңбалаудың ақпараттық жүйесінің ұлттық компоненті шеңберінде ескеріледі.

Процедура "Подтверждение подлинности средств идентификации" (P.LS.03.PRC.023)
129. Схема выполнения процедуры "Подтверждение подлинности средств идентификации" (P.LS.03.PRC.023) представлена на рисунке 21.
Рис. 21. Схема выполнения процедуры "Подтверждение подлинности средств идентификации" (P.LS.03.PRC.023)
130. Процедура "Подтверждение подлинности средств идентификации" (P.LS.03.PRC.023) выполняется уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, при возникновении необходимости осуществления проверки подлинности средств идентификации маркированных товаров, реализованных в рамках трансграничной торговли, в случае использования имитовставки в качестве цифровой защиты средства идентификации, а также в случае, определенном в абзаце втором пункта 33 Базовой модели системы маркировки товаров.
131. Первой выполняется операция "Формирование и направление запроса подтверждения подлинности средств идентификации" (P.LS.03.OPR.077), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, формируется и направляется в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован эмитент, запрос подтверждения подлинности средств идентификации.
132. При получении уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован эмитент, запроса подтверждения подлинности средств идентификации выполняется операция "Прием и обработка уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован эмитент, запроса подтверждения подлинности средств идентификации" (P.LS.03.OPR.078).
По результатам выполнения операции "Прием и обработка уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован эмитент, запроса подтверждения подлинности средств идентификации" (P.LS.03.OPR.078) уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован эмитент, формирует и направляет в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, уведомление о результате обработки запроса подтверждения подлинности средств идентификации. Уведомление о результате обработки запроса подтверждения подлинности средств идентификации содержит результаты обработки по каждому средству идентификации, указанному в запросе.
133. При поступлении уведомления о результате обработки запроса подтверждения подлинности средств идентификации уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, выполняется операция "Прием сведений о результате обработки запроса подтверждения подлинности средств идентификации" (P.LS.03.OPR.079), в результате выполнения которой сведения, представленные уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован эмитент, обрабатываются и учитываются в рамках национального компонента информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер.

134. Эмитент тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы ұсынған сәйкестендіру құралдарының түпнұсқалылығын растауға сұрау салуды өңдеу нәтижесі туралы мәліметтерді импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде есепке алу және өңдеу "Сәйкестендіру құралдарының түпнұсқалылығын растау" (P.LS.03.PRС.023) рәсімін орындау нәтижесі болып табылады.
135. "Сәйкестендіру құралдарының түпнұсқалылығын растау" (P.LS.03.PRС.023) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 66-кестеде келтірілген.
66-кесте
"Сәйкестендіру құралдарының түпнұсқалылығын растау" (P.LS.03.PRС.023) рәсімінің шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.LS.03.OPR.077
сәйкестендіру құралдарының түпнұсқалылығын растауға сұрауды қалыптастыру және жіберу
осы Қағидалардың 67-кестесінде келтірілген
P.LS.03.OPR.078
эмитент тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органының сәйкестендіру құралдарының түпнұсқалылығын растауға сұрауды қабылдауы және өңдеуі
осы Қағидалардың 68-кестесінде келтірілген
P.LS.03.OPR.079
сәйкестендіру құралдарының түпнұсқалылығын растауға сұрауды өңдеу нәтижесі туралы мәліметтерді қабылдау
осы Қағидалардың 69-кестесінде келтірілген
67-кесте
"Сәйкестендіру құралдарының түпнұсқалылығын растауға сұрауды қалыптастыру және жіберу" (P.LS.03.OPR.077) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LS.03.OPR.077
2
Операцияның атауы
сәйкестендіру құралдарының түпнұсқалылығын растауға сұрауды қалыптастыру және жіберу
3
Орындаушы
импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
трансшекаралық сауда шеңберінде өткізілген таңбаланған тауарларды сәйкестендіру құралдарының төлнұсқалығын тексеруді жүзеге асыру қажеттілігі туындаған кезде имитациялық қондырғы сәйкестендіру құралын цифрлық қорғау ретінде пайдаланылған жағдайда, сондай-ақ Тауарларды таңбалау жүйесінің базалық моделінің 33-тармағының екінші абзацында айқындалған жағдайда орындалады
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарына сәйкес келуге тиіс. Сәйкестендіру құралдарының түпнұсқалылығын растауға сұрау салу сәйкестендіру құралдарының 1000 аспайтын данасын қамтуы мүмкін
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сәйкестендіру құралдарының түпнұсқалылығын растауға сұрау салуды қалыптастырады және оны эмитент тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелер
сәйкестендіру құралдарының түпнұсқалылығын растауға сұрау салу эмитент тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
68-кесте
"Эмитент тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органының сәйкестендіру құралдарының түпнұсқалылығын растауға сұрауды қабылдауы және өңдеуі" (P.LS.03.OPR.078) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LS.03.OPR.078
2
Операцияның атауы
эмитент тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органының сәйкестендіру құралдарының түпнұсқалылығын растауға сұрауды қабылдауы және өңдеуі
3
Орындаушы
эмитент тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
сәйкестендіру құралдарының түпнұсқалылығын растауға сұрау салу келіп түскен кезде орындалады ("Сәйкестендіру құралдарының түпнұсқалылығын растауға сұрауды қалыптастыру және жіберу" (P.LS.03.OPR.077) операциясы)
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарына сәйкес келуге тиіс. Авторлау талап етіледі, мәліметтерді жалпы процеске қатысушылар болып табылатын мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ғана береді. Хабардың және электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы алынған мәліметтерді өңдеуді орындайды және Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сәйкестендіру құралдарының түпнұсқалылығын растауға сұрау салуды өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қалыптастырады және жібереді
7
Нәтижелер
сәйкестендіру құралдарының түпнұсқалылығын растауға сұрау салу өңделді. Сәйкестендіру құралдарының түпнұсқалылығын растауға сұрау салуды өңдеу нәтижесі туралы хабарлама импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
69-кесте
"Сәйкестендіру құралдарының түпнұсқалылығын растауға сұрауды өңдеу нәтижесі туралы мәліметтерді қабылдау" (P.L.S.03.ОPR.079) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LS.03.OPR.079
2
Операцияның атауы
сәйкестендіру құралдарының түпнұсқалылығын растауға сұрауды өңдеу нәтижесі туралы мәліметтерді қабылдау
3
Орындаушы
импорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
орындаушы сәйкестендіру құралдарының түпнұсқалығын растауға сұрау салуды өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны алған кезде орындалады. ("Эмитент тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органының сәйкестендіру құралдарының түпнұсқалылығын растауға сұрауды қабылдауы және өңдеуі" (P.LS.03.OPR.078) операциясы)
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарына сәйкес келуге тиіс. Авторлау талап етіледі, мәліметтерді жалпы процеске қатысушылар болып табылатын мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ғана береді. Хабардың және электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сәйкестендіру құралдарының түпнұсқалығын растауға сұрау салуды өңдеу нәтижесі туралы алынған хабарламаны өңдеуді орындайды
7
Нәтижелер
сәйкестендіру құралдарының түпнұсқалығын растауға сұрау салуды өңдеу нәтижесі туралы хабарлама өңделді
IX. Тосын жағдайларда әрекет ету тәртібі

134. Результатом выполнения процедуры "Подтверждение подлинности средств идентификации" (P.LS.03.PRC.023) является учет и обработка в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован импортер, представленных уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован эмитент, сведений о результате обработки запроса подлинности средств идентификации.
135. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Подтверждение подлинности средств идентификации" (P.LS.03.PRC.023), приведен в таблице 66.
Таблица 66
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Подтверждение подлинности средств идентификации" (P.LS.03.PRC.023)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LS.03.OPR.077
формирование и направление запроса подтверждения подлинности средств идентификации
приведено в таблице 67 настоящих Правил
P.LS.03.OPR.078
прием и обработка уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован эмитент, запроса подтверждения подлинности средств идентификации
приведено в таблице 68 настоящих Правил
P.LS.03.OPR.079
прием сведений о результате обработки запроса подтверждения подлинности средств идентификации
приведено в таблице 69 настоящих Правил
Таблица 67
Описание операции "Формирование и направление запроса подтверждения подлинности средств идентификации" (P.LS.03.OPR.077)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.03.OPR.077
2
Наименование операции
формирование и направление запроса подтверждения подлинности средств идентификации
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер
4
Условия выполнения
выполняется при возникновении необходимости осуществления проверки подлинности средств идентификации маркированных товаров, реализованных в рамках трансграничной торговли, в случае использования имитовставки в качестве цифровой защиты средства идентификации, а также в случае, определенном в абзаце втором пункта 33 Базовой модели системы маркировки товаров
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.
Запрос подтверждения подлинности средств идентификации может содержать не более 1000 экземпляров средств идентификации
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован эмитент, запрос подтверждения подлинности средств идентификации в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
7
Результаты
запрос подтверждения подлинности средств идентификации направлен в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован эмитент
Таблица 68
Описание операции "Прием и обработка уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован эмитент, запроса подтверждения подлинности средств идентификации" (P.LS.03.OPR.078)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.03.OPR.078
2
Наименование операции
прием и обработка уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован эмитент, запроса подтверждения подлинности средств идентификации
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован эмитент
4
Условия выполнения
выполняется при поступлении запроса подтверждения подлинности средств идентификации (операция "Формирование и направление запроса подтверждения подлинности средств идентификации" (P.LS.03.OPR.077))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.
Требуется авторизация, сведения представляются только уполномоченными органами государств-членов, которые являются участниками общего процесса. Реквизиты сообщения и электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
6
Описание операции
исполнитель выполняет обработку полученных сведений, формирует и направляет уведомление о результате обработки запроса подтверждения подлинности средств идентификации в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
7
Результаты
запрос подтверждения подлинности средств идентификации обработан. Уведомление о результате обработки запроса подтверждения подлинности средств идентификации направлено в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер
Таблица 69
Описание операции "Прием сведений о результате обработки запроса подтверждения подлинности средств идентификации" (P.LS.03.OPR.079)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.03.OPR.079
2
Наименование операции
прием сведений о результате обработки запроса подтверждения подлинности средств идентификации
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован импортер
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результате обработки запроса подтверждения подлинности средств идентификации (операция "Прием и обработка уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован эмитент, запроса подтверждения подлинности средств идентификации" (P.LS.03.OPR.078))
5
Ограничения
формат и структура уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Требуется авторизация, сведения представляются только уполномоченными органами государств-членов, которые являются участниками общего процесса. Реквизиты сообщения и электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
6
Описание операции
исполнитель выполняет обработку полученного уведомления о результате обработки запроса подтверждения подлинности средств идентификации в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов
7
Результаты
уведомление о результате обработки запроса подтверждения подлинности средств идентификации обработано
IX. Порядок действий в нештатных ситуациях

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректерді электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестер тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі.
ІІ. Қолданылу саласы
2. Осы Сипаттама "Сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын және "Табиғи теріден жасалған киім заттары, киімнің керек-жарақтары және өзге де бұйымдар" тауар позициясында сыныпталатын тауарлардан ерекшеленетін тауарлар туралы мәліметтермен алмасуға қатысты бөлігінде "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында өндірілген немесе оған әкелінген, сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын тауарлар, оның ішінде олардың Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағындағы трансшекаралық айналымы кезінде осындай тауарлар туралы мәліметтермен алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесі (бұдан әрі – жалпы процесс) шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде пайдаланылатын электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарына қойылатын талаптарды айқындайды.
3. Осы Сипаттама Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары (бұдан әрі тиісінше – Одақ, мүше мемлекеттер, уәкілетті органдар) мен уәкілетті органдардың және Еуразиялық экономикалық комиссияның (бұдан әрі – Комиссия) арасындағы өзара іс-қимыл бөлігінде жалпы процесс рәсімдерін интеграциялық ақпараттық жүйе құралдарымен іске асыру кезінде ақпараттық жүйелердің компоненттерін жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданылады.
4. Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы қарапайым (атомарлық) деректемелерге дейін иерархияның барлық деңгейлері ескеріліп, толық деректемелік құрамы көрсетіле отырып, кесте нысанында келтіріледі.
5. Кестеде электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерінің (бұдан әрі – деректемелер) және деректер моделі элементтерінің нақты сәйкестігі сипатталады.
6. Кестеде мынадай жолдар (бағандар) құрылады:
"иерархиялық нөмір" – деректеменің реттік нөмірі;
"деректеменің аты" – деректеменің қалыптасқан немесе ресми ауызша белгіленімі;
"деректеменің сипаттамасы" – деректеменің мағынасын (семантикасын) түсіндіретін мәтін;
"сәйкестендіргіш" – деректемеге сәйкес келетін деректер моделіндегі деректер элементінің сәйкестендіргіші;
"мәндер саласы" – деректеменің ықтимал мәндерінің сөзбен сипатталуы;
"көп." – деректемелердің көптігі (міндеттілігі (опционалдығы) және деректеменің ықтимал қайталануларының саны).

Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза".
II. Область применения
2. Настоящее Описание определяет требования к форматам и структурам электронных документов и сведений, используемых при информационном взаимодействии в рамках общего процесса "Обеспечение обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке средствами идентификации, произведенных или ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза, в том числе при трансграничном обороте таких товаров на таможенной территории Евразийского экономического союза" (далее – общий процесс) в части, касающейся обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке средствами идентификации и отличных от товаров, классифицируемых в товарной позиции "Предметы одежды, принадлежности к одежде и прочие изделия, из натурального меха".
3. Настоящее Описание применяется при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем при реализации процедур общего процесса средствами интегрированной информационной системы в части взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза (далее соответственно – уполномоченные органы, государства-члены, Союз) и между уполномоченными органами и Евразийской экономической комиссией (делее – Комиссия).
4. Описание форматов и структур электронных документов и сведений приводится в табличной форме с указанием полного реквизитного состава с учетом уровней иерархии вплоть до простых (атомарных) реквизитов.
5. В таблице описывается однозначное соответствие реквизитов электронных документов (сведений) (далее – реквизиты) и элементов модели данных.
6. В таблице формируются следующие поля (графы):
"иерархический номер" – порядковый номер реквизита;
"имя реквизита" – устоявшееся или официальное словесное обозначение реквизита;
"описание реквизита" – текст, поясняющий смысл (семантику) реквизита;
"идентификатор" – идентификатор элемента данных в модели данных, соответствующего реквизиту;
"область значений" – словесное описание возможных значений реквизита;
"мн." – множественность реквизитов (обязательность (опциональность) и количество возможных повторений реквизита).

7. Деректемелердің көптігін көрсету үшін мынадай белгілемелер пайдаланылады:
1 – деректеме міндетті, қайталануға жол берілмейді;
n – деректеме міндетті, n рет қайталануға тиіс (n > 1);
1..* – деректеме міндетті, шектеусіз қайталануы мүмкін;
1n..* –  деректеме міндетті, кемінде n рет қайталануға тиіс (n > 1);
n..m – деректеме міндетті, кемінде n рет және m реттен аспай қайталануға тиіс (n > 1, m > n);
0..1 –  деректеме опционалды, қайталауға жол берілмейді;
0..* – деректеме опционалды, шектеусіз қайталануы мүмкін;
0..m – деректеме опционалды, m реттен аспай қайталануы мүмкін (m > 1).
ІІІ. Негізгі ұғымдар
8. Осы Сипаттаманың мақсаттары үшін төмендегілерді білдіретін мынадай ұғымдар пайдаланылады:
"деректеме" – белгілі бір контексте бөлінбейтін болып саналатын электрондық құжат (мәліметтер) деректерінің бірлігі;
"GLN" – Global Location Number – орналасқан орынның жаһандық нөмірі.

7. Для указания множественности реквизитов используются следующие обозначения:
1 – реквизит обязателен, повторения не допускаются;
n – реквизит обязателен, должен повторяться n раз (n > 1);
1..* – реквизит обязателен, может повторяться без ограничений;
n..* – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз (n > 1);
n..m – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз и не более m раз (n > 1, m > n);
0..1 – реквизит опционален, повторения не допускаются;
0..* – реквизит опционален, может повторяться без ограничений;
0..m – реквизит опционален, может повторяться не более m раз (m > 1).
III. Основные понятия
8. Для целей настоящего Описания используются понятия, которые означают следующее:
"реквизит" – единица данных электронного документа (сведений), которая в определенном контексте считается неразделимой;
"GLN" – Global Location Number – глобальный номер местоположения.

Осы Сипаттамадағы "деректердің базистік моделі", "деректер моделі", "заттық сала деректерінің моделі", "заттық сала" және "электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізілімі" деген ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мәндерде қолданылады.

Понятия "базисная модель данных", "модель данных", "модель данных предметной области", "предметная область" и "реестр структур электронных документов и сведений", используемые в настоящем Описании, применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.

Осы Сипаттамада пайдаланылатын өзге де ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 13 шілдедегі № 100 шешімімен бекітілген "Сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын және "Табиғи теріден жасалған киім заттары, киімнің керек-жарақтары және өзге де бұйымдар" тауар позициясында сыныпталатын тауарлардан ерекшеленетін тауарлар туралы мәліметтермен алмасуға қатысты бөлігінде "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында өндірілген немесе оған әкелінген, сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын тауарлар, оның ішінде олардың Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағындағы трансшекаралық айналымы кезінде осындай тауарлар туралы мәліметтермен алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының" 4-тармағында айқындалған мәндерде қолданылады.

Иные понятия, используемые в настоящем Описании, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке средствами идентификации, произведенных или ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза, в том числе при трансграничном обороте таких товаров на таможенной территории Евразийского экономического союза" в части, касающейся обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке средствами идентификации и отличных от товаров, классифицируемых в товарной позиции "Предметы одежды, принадлежности к одежде и прочие изделия, из натурального меха", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 13 июля 2022 г. № 100.

Осы Сипаттаманың 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 28, 31-кестелерінде ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті деп Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 13 шілдедегі № 100 шешімімен бекітілген Сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын және "Табиғи теріден жасалған киім заттары, киімнің керек-жарақтары және өзге де бұйымдар" тауар позициясында сыныпталатын тауарлардан ерекшеленетін тауарлар туралы мәліметтермен алмасуға қатысты бөлігінде "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында өндірілген немесе оған әкелінген, сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын тауарлар, оның ішінде олардың Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағындағы трансшекаралық айналымы кезінде осындай тауарлар туралы мәліметтермен алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті және Сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын және "Табиғи теріден жасалған киім заттары, киімнің керек-жарақтары және өзге де бұйымдар" тауар позициясында сыныпталатын тауарлардан ерекшеленетін тауарлар туралы мәліметтермен алмасуға қатысты бөлігінде "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында өндірілген немесе оған әкелінген, сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын тауарлар, оның ішінде олардың Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағындағы трансшекаралық айналымы кезінде осындай тауарлар туралы мәліметтермен алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссияның арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті түсініледі.
IV. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің құрылымдары

В таблицах 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 28, 31 настоящего Описания под регламентом информационного взаимодействия понимаются Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке средствами идентификации, произведенных или ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза, в том числе при трансграничном обороте таких товаров на таможенной территории Евразийского экономического союза" в части, касающейся обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке средствами идентификации и отличных от товаров, классифицируемых в товарной позиции "Предметы одежды, принадлежности к одежде и прочие изделия, из натурального меха" и Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке средствами идентификации, произведенных или ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза, в том числе при трансграничном обороте таких товаров на таможенной территории Евразийского экономического союза" в части, касающейся обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке средствами идентификации и отличных от товаров, классифицируемых в товарной позиции "Предметы одежды, принадлежности к одежде и прочие изделия, из натурального меха", утвержденные Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 13 июля 2022 г. № 100.
IV. Структуры электронных документов и сведений

R.CT.LS.03.003
Комиссияның таңбаланған тауар туралы мәліметтерді сұратуы
urn:EEC:R:CT:LS:03:RequestComissionMarkGoods:v1.1.1
2.2
R.CT.LS.03.010
сәйкестендіру құралдарының тізбесі
urn:EEC:R:CT:LS:03:IdentificationMeansInformation:v1.0.1
2.3
R.CT.LS.03.011
сәйкестендіру құралдарымен таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер
urn:EEC:R:CT:LS:03:IdentificatedGoodsInformation:v1.0.1
2.4
R.CT.LS.03.012
сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі
urn:EEC:R:CT:LS:03:IdentificationMeansProcessingResult:v1.0.1
2.5
R.CT.LS.03.013
сәйкестендіру құралдарымен таңбаланған, Комиссияға ұсынылатын тауар айналымы туралы мәліметтер
urn:EEC:R:CT:LS:03:IdentificatedGoodsMonitoring:v1.0.1
2.6
R.CT.LS.03.014
таңбалау кодтарын генерациялауға сұрау салу
urn:EEC:R:CT:LS:03:IdentificationMeansEmissionRequest:v1.0.1
2.7
R.CT.LS.03.015
аяқ киім тауарларын тәптіштеп сипаттау
urn:EEC:R:CT:LS:03:FootWearDescription:v1.0.1
2.8
R.CT.LS.03.016
сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын тауардың сипаттамалары туралы мәліметтер
urn:EEC:R:CT:LS:03:GoodsCharacteristicInformation:v1.0.1
2.9
R.CT.LS.03.019
таңбалау кодтарын пайдалану туралы мәліметтер
urn:EEC:R:CT:LS:03:IdentificationMeansUsageReport:v1.0.1
2.10
R.CT.LS.03.020
сәйкестендіру құралдарының түпнұсқалығын (эмиссиясын) растауды сұрату мәліметтері
urn:EEC:R:CT:LS:03:IdentificationMeansEmissionConfirmationRequest:v1.0.0
2.11
R.CT.LS.03.021
сәйкестендіру құралдарының түпнұсқалығын (эмиссиясын) растау сұратуын өңдеу нәтижесі туралы хабарлама
urn:EEC:R:CT:LS:03:IdentificationMeansEmissionConfirmationProcessingResult:v1.0.0
2.12
R.CT.LS.03.022
жеңіл өнеркәсіп тауарларының егжей-тегжейлі сипаттамасы
urn:EEC:R:CT:LS:03:LightIndustryProductDescription:v1.0.0
2.13
R.CT.LS.03.023
духилардың (иіс судың) егжей-тегжейлі сипаттамасы
urn:EEC:R:CT:LS:03:PerfumeDescription:v1.0.0

R.CT.LS.03.003
запрос Комиссией сведений о маркированном товаре
urn:EEC:R:CT:LS:03:RequestComissionMarkGoods:v1.1.1
2.2
R.CT.LS.03.010
перечень средств идентификации
urn:EEC:R:CT:LS:03:IdentificationMeansInformation:v1.0.1
2.3
R.CT.LS.03.011
сведения о товарах, маркированных средствами идентификации
urn:EEC:R:CT:LS:03:IdentificatedGoodsInformation:v1.0.1
2.4
R.CT.LS.03.012
результат обработки сведений о средствах идентификации
urn:EEC:R:CT:LS:03:IdentificationMeansProcessingResult:v1.0.1
2.5
R.CT.LS.03.013
сведения об обороте товара, маркированного средствами идентификации, представляемые в Комиссию
urn:EEC:R:CT:LS:03:IdentificatedGoodsMonitoring:v1.0.1
2.6
R.CT.LS.03.014
запрос на генерацию кодов маркировки
urn:EEC:R:CT:LS:03:IdentificationMeansEmissionRequest:v1.0.1
2.7
R.CT.LS.03.015
детализированное описание обувных товаров
urn:EEC:R:CT:LS:03:FootWearDescription:v1.0.1
2.8
R.CT.LS.03.016
сведения о характеристиках товара, подлежащего маркировке средствами идентификации
urn:EEC:R:CT:LS:03:GoodsCharacteristicInformation:v1.0.1
2.9
R.CT.LS.03.019
сведения об использовании кодов маркировки
urn:EEC:R:CT:LS:03:IdentificationMeansUsageReport:v1.0.1
2.10
R.CT.LS.03.020
сведения запроса подтверждения подлинности (эмиссии) средств идентификации
urn:EEC:R:CT:LS:03:IdentificationMeansEmissionConfirmationRequest:v1.0.0
2.11
R.CT.LS.03.021
уведомление о результате обработки запроса подтверждения подлинности (эмиссии) средств идентификации
urn:EEC:R:CT:LS:03:IdentificationMeansEmissionConfirmationProcessingResult:v1.0.0
2.12
R.CT.LS.03.022
детализированное описание товара легкой промышленности
urn:EEC:R:CT:LS:03:LightIndustryProductDescription:v1.0.0
2.13
R.CT.LS.03.023
детализированное описание духов (туалетной воды)
urn:EEC:R:CT:LS:03:PerfumeDescription:v1.0.0

2.14
R.CT.LS.03.024
пневматикалық резеңке жаңа шиналардың (қақпақтардың) егжей-тегжейлі сипаттамасы
urn:EEC:R:CT:LS:03:TyreDescription:v1.0.0
2.15
R.CT.LS.03.025
фотокамераның (кинокамералардан басқа), фотожарқылдар мен тұтану шамдарының егжей-тегжейлі сипаттамасы
urn:EEC:R:CT:LS:03:CameraDescription:v1.0.0
2.16
R.CT.LS.03.026
сүт өнімдерінің егжей-тегжейлі сипаттамасы
urn:EEC:R:CT:LS:03:DairyProductDescription:v1.0.0
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының атаулар кеңістігіндегі "Y.Y.Y" деген символдар Кеден одағының сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде ақпараттық өзара іс-қимылды іске асыру кезінде пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізбесіне енгізілуге жататын, осы Сипаттамаға сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымдарының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректердің базистік моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.

2.14
R.CT.LS.03.024
детализированное описание шины (покрышки) пневматической резиновой новой
urn:EEC:R:CT:LS:03:TyreDescription:v1.0.0
2.15
R.CT.LS.03.025
детализированное описание фотокамеры (кроме кинокамеры), фотовспышки
и лампы-вспышки
urn:EEC:R:CT:LS:03:CameraDescription:v1.0.0
2.16
R.CT.LS.03.026
детализированное описание молочной продукции
urn:EEC:R:CT:LS:03:DairyProductDescription:v1.0.0
Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных, использованной при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений, используемых при реализации информационного взаимодействия в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли Таможенного союза (далее – реестр структур электронных документов и сведений).

1. Базистік модельдегі электрондық құжаттар мен мәліметтердің құрылымдары
10. "Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының сипаттамасы 2-кестеде келтірілген.
2-кесте
"Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Аты
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама
2
Сәйкестендіргіш
R.006
3
Нұсқа
Y.Y.Y
4
Анықтама
респонденттің сұрау салуын өңдеу нәтижесі туралы мәліметтер
5
Пайдалану
6
Атаулар кеңістігінің сәйкестендіргіші
urn:EEC:R:ProcessingResultDetails:vY.Y.Y
7
XML-құжаттың түбірлік элементі
ProcessingResultDetails
8
XML-схемасы файлының аты
EEC_R_ProcessingResultDetails_vY.Y.Y.xsd
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының атаулар кеңістігіндегі "Y.Y.Y" деген символдар осы Сипаттамаға сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған, электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне енгізілуге жататын Одақтың базистік деректер моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.

1. Структуры электронных документов
и сведений в базисной модели
10. Описание структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006) приведено в таблице 2.
Таблица 2
Описание структуры электронного документа (сведений)
"Уведомление о результате обработки" (R.006)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Имя
уведомление о результате обработки
2
Идентификатор
R.006
3
Версия
Y.Y.Y
4
Определение
сведения о результате обработки запроса респондентом
5
Использование
6
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:R:ProcessingResultDetails:vY.Y.Y
7
Корневой элемент XML-документа
ProcessingResultDetails
8
Имя файла XML-схемы
EEC_R_ProcessingResultDetails_vY.Y.Y.xsd
Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных Союза, использованной при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений.

11. Импортталатын атаулар кеңістігі 3-кестеде келтірілген.
3-кесте
Импортталатын атаулар кеңістігі
Р/с №
Атаулар кеңістігінің сәйкестендіргіші
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Импортталатын атаулар кеңістіктеріндегі "X.X.X" деген символдар осы Сипаттамаға сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған, электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне енгізілуге жататын базалық деректер моделі нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
"Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының деректемелік құрамы 4-кестеде келтірілген.
4-кесте
"Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының деректемелік құрамы
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректер типі
Көп.
1. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) тақырыбы
(ccdo:‌EDoc‌Header)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) технологиялық деректемелерінің жиынтығы
M.CDE.90001
ccdo:‌EDoc‌Header‌Type (M.CDT.90001)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
1.1. Жалпы процесс хабарының коды
(csdo:‌Inf‌Envelope‌Code)
жалпы процесс хабарының кодтық белгіленуі
M.SDE.90010
csdo:‌Inf‌Envelope‌Code‌Type (M.SDT.90004)
Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(csdo:‌EDoc‌Code)
электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес электрондық құжаттың (мәліметтердің) кодтық белгіленуі
M.SDE.90001
csdo:‌EDoc‌Code‌Type (M.SDT.90001)
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Id)
электрондық құжатты (мәліметтерді) бір мәнді сәйкестендіретін символдар жолы
M.SDE.90007
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
сәйкестендіргіштің ISO/IEC 9834-8 сәйкес мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Бастапқы электрондық құжатты (мәліметтерді) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
оған жауап ретінде осы электрондық құжат (мәліметтер) жасалған электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
M.SDE.90008
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
сәйкестендіргіштің ISO/IEC 9834-8 сәйкес мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) жасалған күні және уақыты
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) жасалған күні және уақыты
M.SDE.90002
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)

11. Импортируемые пространства имен приведены в таблице 3.
Таблица 3
Импортируемые пространства имен
№ п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Символы "X.X.X" в импортируемых пространствах имен соответствуют номеру версии базисной модели данных, использованной при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений.
12. Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006) приведен в таблице 4.
Таблица 4
Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений)
"Уведомление о результате обработки" (R.006)
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
1. Заголовок электронного документа (сведений)
(ccdo:‌EDoc‌Header)
совокупность технологических реквизитов электронного документа (сведений)
M.CDE.90001
ccdo:‌EDoc‌Header‌Type (M.CDT.90001)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
1.1. Код сообщения общего процесса
(csdo:‌Inf‌Envelope‌Code)
кодовое обозначение сообщения общего процесса
M.SDE.90010
csdo:‌Inf‌Envelope‌Code‌Type (M.SDT.90004)
Значение кода в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Код электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Code)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии
с реестром структур электронных документов
и сведений
M.SDE.90001
csdo:‌EDoc‌Code‌Type (M.SDT.90001)
Значение кода в соответствии
с реестром структур электронных документов и сведений.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Id)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ (сведения)
M.SDE.90007
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора
в соответствии с ISO/IEC 9834-8
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора
в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени
в соответствии

14. Атаулардың импортталатын кеңістіктері 6-кестеде келтірілген.
6-кесте
Атаулардың импортталатын кеңістіктері
Р/с №
Атаулар кеңістігінің сәйкестендіргіші
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:CT:ComplexDataObjects:vZ.Z.Z
ctcdo
2
urn:EEC:M:CT:SimpleDataObjects:vZ.Z.Z
ctsdo
3
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
4
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Импортталатын атаулар кеңістіктеріндегі "X.X.X" және "Z.Z.Z" деген символдар осы Сипаттамаға сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған, электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне енгізуге жататын базистік деректер моделі мен заттық сала деректерінің моделі нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.

14. Импортируемые пространства имен приведены в таблице 6.
Таблица 6
Импортируемые пространства имен
№ п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:CT:ComplexDataObjects:vZ.Z.Z
ctcdo
2
urn:EEC:M:CT:SimpleDataObjects:vZ.Z.Z
ctsdo
3
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
4
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Символы "X.X.X" и "Z.Z.Z" в импортируемых пространствах имен соответствуют номеру версии базисной модели данных и модели данных предметной области, использованных при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений.

МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күннің белгіленуі
0..1
3. Есепті кезеңнің ақырғы күні
(ctsdo:‌Last‌Day‌Report‌Period‌Date)
ол үшін мәліметтер берілетін есепті кезеңнің ақырғы күні
M.CT.SDE.00133
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күннің белгіленуі
0..1
4. Есепті ай
(ctsdo:‌Report‌Year‌Month)
есептік көрсеткіштер қалыптастырылатын жылдың айы туралы мәліметтер
M.CT.SDE.00375
bdt:‌Year‌Month‌Type (M.BDT.00027)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес жыл айының белгіленуі
0..*
5. Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды
(csdo:‌Commodity‌Code)
тауардың Еуразиялық экономикалық одақ сыртқы экономикалық қызметінің Тауар номенклатурасы бойынша коды
M.SDE.00091
csdo:‌Commodity‌Code‌Type (M.SDT.00065)
ЕАЭО СЭҚ ТН кодының 2, 4, 6, 8, 9 немесе 10 белгі деңгейіндегі мәні.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
0..*
6. Салық төлеушінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
салық төлеуші тіркелген елдің салық төлеушілер тізіліміндегі заңды немесе жеке тұлғаның сәйкестендіргіші сәйкестендіргіші
M.SDE.00025
csdo:‌Taxpayer‌Id‌Type (M.SDT.00025)
Салық төлеуші тіркелген елде қабылданған қағидаларға сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..*
7. Global Location Number сәйкестендіргіші
(ctsdo:‌GLNId)
тауар айналымына қатысушының Global Location Number сәйкестендіргіші
M.CT.SDE.00114
ctsdo:‌GLNId‌Type (M.CT.SDT.00047)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: [0-9]{13}
0..*

с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
3. Конечная дата отчетного периода
(ctsdo:‌Last‌Day‌Report‌Period‌Date)
конечная дата отчетного периода, за который представляются сведения
M.CT.SDE.00133
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии
с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
4. Отчетный месяц
(ctsdo:‌Report‌Year‌Month)
сведения о месяце года,
за который формируются отчетные показатели
M.CT.SDE.00375
bdt:‌Year‌Month‌Type (M.BDT.00027)
Обозначение месяца года в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..*
5. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:‌Commodity‌Code)
код товара по Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
M.SDE.00091
csdo:‌Commodity‌Code‌Type (M.SDT.00065)
Значение кода из ТН ВЭД ЕАЭС
на уровне 2, 4, 6, 8, 9 или 10 знаков.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
0..*
6. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
идентификатор юридического или физического лица в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
csdo:‌Taxpayer‌Id‌Type (M.SDT.00025)
Значение идентификатора
в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации налогоплательщика.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..*
7. Идентификатор Global Location Number
(ctsdo:‌GLNId)
идентификатор Global Location Number участника оборота товара
M.CT.SDE.00114
ctsdo:‌GLNId‌Type (M.CT.SDT.00047)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: [0-9]{13}
0..*

8. Тауарды айналымға шығару тәсілі
(ctsdo:‌Release‌Method‌Code)
тауарды айналымға шығару тәсілдері анықтамалығына сәйкес тауарды айналымға шығару тәсілінің кодтық белгіленуі
M.CT.SDE.00109
ctsdo:‌Release‌Method‌Code‌Type (M.CT.SDT.00036)
Тауарды айналымға шығару тәсілдерінің анықтамалығына сәйкес кодтың мәні.
Ұзындығы: 1
0..*
16. "Сәйкестендіру құралдарының тізбесі" (R.CT.LS.03.010) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының сипаттамасы 8-кестеде келтірілген.
8-кесте
"Сәйкестендіру құралдарының тізбесі" (R.CT.LS.03.010) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Аты
сәйкестендіру құралдарының тізбесі
2
Сәйкестендіргіш
R.CT.LS.03.010
3
Нұсқа
1.0.0
4
Айқындама
сәйкестендіру құралдарының тізбесі
5
Пайдалану
6
Атаулар кеңістігінің сәйкестендіргіші
urn:EEC:R:CT:LS:03:IdentificationMeansInformation:v1.0.0
7
XML-құжаттың түбірлік элементі
IdentificationMeansInformation
8
XML-схема файлының аты
EEC_R_CT_LS_03_IdentificationMeansInformation_v1.0.0.xsd

8. Способ выпуска товара в оборот
(ctsdo:‌Release‌Method‌Code)
кодовое обозначение способа выпуска товара в оборот
в соответствии со справочником способов выпуска товара
в оборот
M.CT.SDE.00109
ctsdo:‌Release‌Method‌Code‌Type (M.CT.SDT.00036)
Значение кода в соответствии
со справочником способов выпуска товара в оборот.
Длина: 1
0..*
16. Описание структуры электронного документа (сведений) "Перечень средств идентификации" (R.CT.LS.03.010) приведено в таблице 8.
Таблица 8
Описание структуры электронного документа (сведений) "Перечень средств идентификации" (R.CT.LS.03.010)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Имя
перечень средств идентификации
2
Идентификатор
R.CT.LS.03.010
3
Версия
1.0.1
4
Определение
перечень средств идентификации
5
Использование
6
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:R:CT:LS:03:IdentificationMeansInformation:v1.0.1
7
Корневой элемент XML-документа
IdentificationMeansInformation
8
Имя файла XML-схемы
EEC_R_CT_LS_03_IdentificationMeansInformation_v1.0.1.xsd

3. Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды
(csdo:‌Commodity‌Code)
тауардың Еуразиялық экономикалық одақ сыртқы экономикалық қызметінің Тауар номенклатурасы бойынша коды
M.SDE.00091
csdo:‌Commodity‌Code‌Type (M.SDT.00065)
ЕАЭО СЭҚ ТН кодының 2, 4, 6, 8, 9 немесе 10 белгі деңгейіндегі мәні.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
1
4. Таңбаланған тауардың қосымша коды
(ctsdo:‌Add‌Marked‌Goods‌Code)
сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын тауар позициясын сәйкестендіретін қосымша кодтық белгіленім
M.CT.SDE.00790
csdo:‌Code10‌Type (M.SDT.00179)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 10
0..1
5. Трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған тауарға қондырылған сәйкестендіру құралдары
(ctcdo:‌Transborder‌Identification‌Means‌Details)
тауарға, тұтынушылық немесе жеке-дара қаптамаға қондырылған сәйкестендіру құралы
M.CT.CDE.00258
ctcdo:‌Transborder‌Identification‌Means‌Details‌Type (M.CT.CDT.00285)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
5.1. Тауарды сатушы
(ctcdo:‌Seller‌Details)
таңбаланған тауардың сатушысы болып табылатын айналымға қатысушы туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00247
ctcdo:‌Turnover‌Subject‌Details‌Type (M.CT.CDT.00277)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
5.1.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
субъект тіркелген елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сәйкестендіргішке сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код соған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
5.1.2. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің толық атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты
M.SDE.00224
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 300
0..1
5.1.3. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқаша атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты
M.SDE.00225
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
5.1.4. Ұйымдық-құқықтық нысанның коды
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның кодтық белгіленуі
M.SDE.00023
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сәйкестендіргішке) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код соған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1

3. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:‌Commodity‌Code)
код товара по Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
M.SDE.00091
csdo:‌Commodity‌Code‌Type (M.SDT.00065)
Значение кода из ТН ВЭД ЕАЭС
на уровне 2, 4, 6, 8, 9 или 10 знаков.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
1
4. Дополнительный код маркированного товара
(ctsdo:‌Add‌Marked‌Goods‌Code)
дополнительное кодовое обозначение, идентифицирующее товарную позицию, подлежащую маркировке средствами идентификации
M.CT.SDE.00790
csdo:‌Code10‌Type (M.SDT.00179)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
0..1
5. Средства идентификации, нанесенные на товар, приобретенный в рамках трансграничной торговли
(ctcdo:‌Transborder‌Identification‌Means‌Details)
средство идентификации, нанесенное на товар, потребительскую или индивидуальную упаковки
M.CT.CDE.00258
ctcdo:‌Transborder‌Identification‌Means‌Details‌Type (M.CT.CDT.00285)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
5.1. Продавец товара
(ctcdo:‌Seller‌Details)
сведения об участнике оборота, являющемся продавцом маркированного товара
M.CT.CDE.00247
ctcdo:‌Turnover‌Subject‌Details‌Type (M.CT.CDT.00277)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
5.1.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны регистрации субъекта
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора),
в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
5.1.2. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
полное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00224
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
5.1.3. Краткое наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
сокращенное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00225
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
5.1.4. Код организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
кодовое обозначение организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00023
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен
в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора),
в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

5.1.5. Ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
M.SDE.00090
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 300
0..1
5.1.6. Шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Business‌Entity‌Id)
мемлекеттік тіркеу кезінде берілген тізілім (тіркелім) бойынша жазбаның нөмірі (коды)
M.SDE.00189
csdo:‌Business‌Entity‌Id‌Type (M.SDT.00157)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
а) сәйкестендіру әдісі
(kindId атрибуты)
шаруашылық жүргізуші субъектілердің сәйкестендіру әдісі
csdo:‌Business‌Entity‌Id‌Kind‌Id‌Type (M.SDT.00158)
Шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдістері анықтамалығы сәйкестендіргіштерінің мәні
1
5.1.7. Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі
(csdo:‌Unique‌Customs‌Number‌Id)
кедендік бақылау мақсаттарына арналған бірегей сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00135
csdo:‌Unique‌Customs‌Number‌Id‌Type (M.SDT.00089)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 17
0..1
5.1.8. Салық төлеушінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
салық төлеуші тіркелген елдің салық төлеушілер тізіліміндегі субъектінің сәйкестендіргіші
M.SDE.00025
csdo:‌Taxpayer‌Id‌Type (M.SDT.00025)
Салық төлеуші тіркелген елде қабылданған қағидаларға сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
5.1.9. Есепке қою себебінің коды
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
субъектіні Ресей Федерациясында салық есебіне қою себебін сәйкестендіретін код
M.SDE.00030
csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code‌Type (M.SDT.00030)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: \d{9}
0..1
5.1.10. Мекенжай
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
шаруашылық жүргізуші субъектінің, жеке тұлғаның немесе шаруашылық қызметін жүргізетін тұлғаның мекенжайы
M.CDE.00058
ccdo:‌Subject‌Address‌Details‌Type (M.CDT.00064)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
мекенжай түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00192
csdo:‌Address‌Kind‌Code‌Type (M.SDT.00162)
Мекенжайлар түрлерінің анықтамалығына сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
*.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сәйкестендіргішке сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код соған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
*.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің коды
M.SDE.00031
csdo:‌Territory‌Code‌Type (M.SDT.00031)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 17
0..1
*.4. Өңір
(csdo:‌Region‌Name)
бірінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00007
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
*.5. Аудан
(csdo:‌District‌Name)
екінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00008
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
*.6. Қала
(csdo:‌City‌Name)
қаланың атауы
M.SDE.00009
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
*.7. Елді мекен
(csdo:‌Settlement‌Name)
елді мекеннің атауы
M.SDE.00057
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
*.8. Көше
(csdo:‌Street‌Name)
қала инфрақұрылымы желісінің көше-жол элементінің атауы
M.SDE.00010
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
*.9. Үйдің нөмірі
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
үйдің, корпустың, құрылыстың белгіленуі
M.SDE.00011

5.1.5. Наименование организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
наименование организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00090
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
5.1.6. Идентификатор хозяйствующего субъекта
(csdo:‌Business‌Entity‌Id)
номер (код) записи по реестру (регистру), присвоенный при государственной регистрации
M.SDE.00189
csdo:‌Business‌Entity‌Id‌Type (M.SDT.00157)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) метод идентификации
(атрибут kind‌Id)
метод идентификации хозяйствующих субъектов
csdo:‌Business‌Entity‌Id‌Kind‌Id‌Type (M.SDT.00158)
Значение идентификатора
из справочника методов идентификации хозяйствующих субъектов
1
5.1.7. Уникальный идентификационный таможенный номер
(csdo:‌Unique‌Customs‌Number‌Id)
уникальный идентификационный номер субъекта, предназначенный для целей таможенного контроля
M.SDE.00135
csdo:‌Unique‌Customs‌Number‌Id‌Type (M.SDT.00089)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
5.1.8. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
идентификатор субъекта
в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
csdo:‌Taxpayer‌Id‌Type (M.SDT.00025)
Значение идентификатора
в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации налогоплательщика.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
5.1.9. Код причины постановки на учет
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
код, идентифицирующий причину постановки субъекта на налоговый учет в Российской Федерации
M.SDE.00030
csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code‌Type (M.SDT.00030)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{9}
0..1
5.1.10. Адрес
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
адрес хозяйствующего субъекта, физического лица или лица, ведущего хозяйственную деятельность
M.CDE.00058
ccdo:‌Subject‌Address‌Details‌Type (M.CDT.00064)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код вида адреса
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида адреса
M.SDE.00192
csdo:‌Address‌Kind‌Code‌Type (M.SDT.00162)
Значение кода в соответствии
со справочником видов адресов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора),
в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
код единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
csdo:‌Territory‌Code‌Type (M.SDT.00031)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
*.4. Регион
(csdo:‌Region‌Name)
наименование единицы административно-территориального деления первого уровня
M.SDE.00007
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.5. Район
(csdo:‌District‌Name)
наименование единицы административно-территориального деления второго уровня
M.SDE.00008
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.6. Город
(csdo:‌City‌Name)
наименование города
M.SDE.00009
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.7. Населенный пункт
(csdo:‌Settlement‌Name)
наименование населенного пункта
M.SDE.00057
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.8. Улица
(csdo:‌Street‌Name)
наименование элемента улично-дорожной сети городской инфраструктуры
M.SDE.00010
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.9. Номер дома
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
обозначение дома, корпуса, строения
M.SDE.00011

csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
0..1
*.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
офистің немесе пәтердің белгіленуі
M.SDE.00012
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
*.11. Пошта индексі
(csdo:‌Post‌Code)
пошта байланысы кәсіпорнының пошта индексі
M.SDE.00006
csdo:‌Post‌Code‌Type (M.SDT.00006)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
*.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
пошта байланысы кәсіпорнындағы абоненттік жәшіктің нөмірі
M.SDE.00013
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
5.1.11. Байланыс деректемесі
(ccdo:‌Communication‌Details)
шаруашылық жүргізуші субъектінің, жеке тұлғаның немесе шаруашылық қызметін жүргізетін тұлғаның байланыс деректемесі
M.CDE.00003
ccdo:‌Communication‌Details‌Type (M.CDT.00003)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Байланыс түрінің коды
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
байланыс құралы (арна) түрінің (телефон, факс, электрондық пошта және т.б.) кодтық белгіленуі
M.SDE.00014
csdo:‌Communication‌Channel‌Code‌V2‌Type (M.SDT.00163)
Байланыс түрлерінің анықтамалығына сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
*.2. Байланыс түрінің атауы
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
байланыс құралы (арна) түрінің (телефон, факс, электрондық пошта және т.б.) атауы
M.SDE.00093
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
*.3. Байланыс арнасының сәйкестендіргіші
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
байланыс арнасын сәйкестендіретін символдардың дәйектілігі (телефон, факс нөмірін, электрондық пошта мекенжайын және т.б. көрсету)
M.SDE.00015
csdo:‌Communication‌Channel‌Id‌Type (M.SDT.00015)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 1000
1..*
5.1.12. Global Location Number сәйкестендіргіші
(ctsdo:‌GLNId)
тауар өндірушінің Global Location Number сәйкестендіргіші
M.CT.SDE.00114
ctsdo:‌GLNId‌Type (M.CT.SDT.00047)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: [0-9]{13}
0..1
5.2. Сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер
(ctcdo:‌Identification‌Means‌Details)
тауарға, тұтынушылық немесе жеке-дара қаптамаға қондырылған сәйкестендіру құралы
M.CT.CDE.00237
ctcdo:‌Identification‌Means‌Details‌Type (M.CT.CDT.00265)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
5.2.1. Сәйкестендіру құралы
(ctcdo:‌Identification‌Means‌Item‌Details)
сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00234
ctcdo:‌Identification‌Means‌Item‌Details‌Type (M.CT.CDT.00261)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.1. Сәйкестендіру құралы түрінің коды
(ctsdo:‌Identification‌Means‌Kind‌Code)
сәйкестендіру құралы түрінің кодтық белгіленуі
M.CT.SDE.00287

csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.10. Номер помещения
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.11. Почтовый индекс
(csdo:‌Post‌Code)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
csdo:‌Post‌Code‌Type (M.SDT.00006)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
*.12. Номер абонентского ящика
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
номер абонентского ящика
на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
5.1.11. Контактный реквизит
(ccdo:‌Communication‌Details)
контактный реквизит хозяйствующего субъекта, физического лица или лица, ведущего хозяйственную деятельность
M.CDE.00003
ccdo:‌Communication‌Details‌Type (M.CDT.00003)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
кодовое обозначение вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00014
csdo:‌Communication‌Channel‌Code‌V2‌Type (M.SDT.00163)
Значение кода в соответствии
со справочником видов связи.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.2. Наименование вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
наименование вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00093
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.3. Идентификатор канала связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
последовательность символов, идентифицирующая канал связи (указание номера телефона, факса, адреса электронной почты и др.)
M.SDE.00015
csdo:‌Communication‌Channel‌Id‌Type (M.SDT.00015)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
1..*
5.1.12. Идентификатор Global Location Number
(ctsdo:‌GLNId)
идентификатор Global Location Number производителя товара
M.CT.SDE.00114
ctsdo:‌GLNId‌Type (M.CT.SDT.00047)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: [0-9]{13}
0..1
5.2. Сведения о средстве идентификации
(ctcdo:‌Identification‌Means‌Details)
средство идентификации, нанесенное на товар, потребительскую или индивидуальную упаковки
M.CT.CDE.00237
ctcdo:‌Identification‌Means‌Details‌Type (M.CT.CDT.00265)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
5.2.1. Средство идентификации
(ctcdo:‌Identification‌Means‌Item‌Details)
сведения о средстве идентификации
M.CT.CDE.00234
ctcdo:‌Identification‌Means‌Item‌Details‌Type (M.CT.CDT.00261)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Код вида средства идентификации
(ctsdo:‌Identification‌Means‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида средства идентификации
M.CT.SDE.00287

csdo:‌Code3‌Type (M.SDT.00180)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 3
1
*.2. Сәйкестендіру құралдарының бірыңғай тізілімі бойынша тіркеу нөмірі
(ctcdo:‌Identification‌Means‌Registry‌Id‌Details)
сәйкестендіру құралдарының бірыңғай тізіліміндегі объектінің тіркеу нөмірі туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00231
ctcdo:‌Identification‌Means‌Registry‌Id‌Details‌Type (M.CT.CDT.00259)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.2.1. Сәйкестендіру құралы түрінің коды
(ctsdo:‌Identification‌Means‌Kind‌Code)
сәйкестендіру құралы түрінің кодтық белгіленуі
M.CT.SDE.00287
csdo:‌Code3‌Type (M.SDT.00180)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 3
0..1
*.2.2. Ақпарат құрамына талаптардың коды
(ctsdo:‌Identification‌Means‌Info‌Requipment‌Code)
сәйкестендіру құралында орналасқан ақпарат құрамына талаптар жиынтығының кодтық белгіленуі
M.CT.SDE.00289
csdo:‌Code3‌Type (M.SDT.00180)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 3
0..1
*.3. Сәйкестендіру құралы деректерінің элементі
(ctcdo:‌Identification‌Means‌Data‌Unit‌Details)
сәйкестендіру құралында орналасқан ақпарат блогының символдық көрінісі
M.CT.CDE.00233
ctcdo:‌Identification‌Means‌Data‌Unit‌Details‌Type (M.CT.CDT.00262)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
*.3.1. Қолдану сәйкестендіргіші
(ctsdo:‌AIId)
сәйкестендіру құралындағы ақпарат блогының цифрлық сәйкестендіргіші
M.CT.SDE.00294
ctsdo:‌AIId‌Type (M.CT.SDT.00208)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: \d{2,4}
1
*.3.2. Сәйкестендіру құралының деректері элементінің символдық мәні
(ctsdo:‌Identification‌Means‌Unit‌Character‌Value‌Id)
символдар дәйектілігі түріндегі сәйкестендіру құралында қамтылған ақпарат блогының мәні
M.CT.SDE.00295
ctsdo:‌Id100‌Type (M.CT.SDT.00101)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 100
1
5.2.2. Таңбаланған тауардың мәртебесі
(ctcdo:‌Marked‌Goods‌Status‌Details)
таңбаланған тауардың мәртебесі және оның орнатылған күні мен уақыты туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00248
ctcdo:‌Marked‌Goods‌Status‌Details‌Type (M.CT.CDT.00280)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Таңбаланған тауар мәртебесінің коды
(ctsdo:‌Marked‌Goods‌Status‌Code)
таңбаланған тауар мәртебесінің кодтық белгіленуі
M.CT.SDE.00300
csdo:‌Code2‌Type (M.SDT.00170)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 2
1
*.2. Мәртебе белгілеу себебінің коды
(ctsdo:‌Marked‌Goods‌Status‌Reason‌Code)
тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде тауарға мәртебе белгілеу себебінің кодтық белгіленуі
M.CT.SDE.00321
csdo:‌Code2‌Type (M.SDT.00170)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 2
0..1
*.3. Күні және уақыты
(csdo:‌Event‌Date‌Time)
мәртебе белгілеу күні және уақыты
M.SDE.00132
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)

csdo:‌Code3‌Type (M.SDT.00180)
Нормализованная строка символов.
Длина: 3
1
*.2. Регистрационный номер по единому реестру средств идентификации
(ctcdo:‌Identification‌Means‌Registry‌Id‌Details)
сведения о регистрационном номере объекта в едином реестре средств идентификации
M.CT.CDE.00231
ctcdo:‌Identification‌Means‌Registry‌Id‌Details‌Type (M.CT.CDT.00259)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.2.1. Код вида средства идентификации
(ctsdo:‌Identification‌Means‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида средства идентификации
M.CT.SDE.00287
csdo:‌Code3‌Type (M.SDT.00180)
Нормализованная строка символов.
Длина: 3
0..1
*.2.2. Код требований
к составу информации
(ctsdo:‌Identification‌Means‌Info‌Requipment‌Code)
кодовое обозначение набора требований к составу информации, размещенному
в средстве идентификации
M.CT.SDE.00289
csdo:‌Code3‌Type (M.SDT.00180)
Нормализованная строка символов.
Длина: 3
0..1
*.3. Элемент данных средства идентификации
(ctcdo:‌Identification‌Means‌Data‌Unit‌Details)
символьное представление блока информации, размещенного в средстве идентификации
M.CT.CDE.00233
ctcdo:‌Identification‌Means‌Data‌Unit‌Details‌Type (M.CT.CDT.00262)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
*.3.1. Идентификатор применения
(ctsdo:‌AIId)
цифровой идентификатор блока информации, содержащейся в средстве идентификации
M.CT.SDE.00294
ctsdo:‌AIId‌Type (M.CT.SDT.00208)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{2,4}
1
*.3.2. Символьное значение элемента данных средства идентификации
(ctsdo:‌Identification‌Means‌Unit‌Character‌Value‌Id)
значение блока информации, содержащейся в средстве идентификации, представленное в виде последовательности символов
M.CT.SDE.00295
ctsdo:‌Id100‌Type (M.CT.SDT.00101)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 100
1
5.2.2. Статус маркированного товара
(ctcdo:‌Marked‌Goods‌Status‌Details)
сведения о статусе маркированного товара и дате и времени его установки
M.CT.CDE.00248
ctcdo:‌Marked‌Goods‌Status‌Details‌Type (M.CT.CDT.00280)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код статуса маркированного товара
(ctsdo:‌Marked‌Goods‌Status‌Code)
кодовое обозначение статуса маркированного товара
M.CT.SDE.00300
csdo:‌Code2‌Type (M.SDT.00170)
Нормализованная строка символов.
Длина: 2
1
*.2. Код причины установки статуса
(ctsdo:‌Marked‌Goods‌Status‌Reason‌Code)
кодовое обозначение причины установки статуса товара
в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров
M.CT.SDE.00321
csdo:‌Code2‌Type (M.SDT.00170)
Нормализованная строка символов.
Длина: 2
0..1
*.3. Дата и время
(csdo:‌Event‌Date‌Time)
дата и время установки статуса товара
M.SDE.00132
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени
в соответствии

МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күн мен уақыттың белгіленуі
0..1
5.2.3. Өңдеу нәтижесі
(ctcdo:‌Result‌Details)
өңдеу нәтижесі туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00090
ctcdo:‌Result‌Details‌Type (M.CT.CDT.00087)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Мәліметтерді өңдеу нәтижесінің коды
(ctsdo:‌Result‌Processing‌Code)
мәліметтерді өңдеу нәтижесінің коды
M.CT.SDE.00131
csdo:‌Code1to3‌Type (M.SDT.00314)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 3
1
*.2. Мәліметтерді өңдеу нәтижесінің сипаттамасы
(ctsdo:‌Result‌Description‌Text)
мәліметтерді өңдеу нәтижесінің сипаттамасы
M.CT.SDE.00130
csdo:‌Text250‌Type (M.SDT.00072)
Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 250
0..1
5.2.4. Ақырғы күн
(csdo:‌End‌Date)
жарамдылық мерзімі өткен күн
M.SDE.00074
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күннің белгіленуі
0..1
5.2.5. Өнім сериясының нөмірі
(ctsdo:‌Product‌Series‌Id)
өндірістік серия нөмірі
M.CT.SDE.00320
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
0..1
5.3. Топтық немесе көліктік қаптаманың сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер
(ctcdo:‌Group‌Identification‌Means‌Details)
топтық немесе көліктік қаптамаға қондырылған сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00285
ctcdo:‌Group‌Identification‌Means‌Details‌Type (M.CT.CDT.00820)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
5.3.1. Қаптама агрегациясының түрі
(ctsdo:‌Aggregation‌Kind‌Code)
қаптама агрегация түрінің кодтық белгіленуі
M.CT.SDE.00322
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 1
0..1
5.3.2. Сәйкестендіру құралы
(ctcdo:‌Identification‌Means‌Item‌Details)
сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00234
ctcdo:‌Identification‌Means‌Item‌Details‌Type (M.CT.CDT.00261)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.1. Сәйкестендіру құралы түрінің коды
(ctsdo:‌Identification‌Means‌Kind‌Code)
сәйкестендіру құралы түрінің кодтық белгіленуі
M.CT.SDE.00287
csdo:‌Code3‌Type (M.SDT.00180)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 3
1
*.2. Сәйкестендіру құралдарының бірыңғай тізілімі бойынша тіркеу нөмірі
(ctcdo:‌Identification‌Means‌Registry‌Id‌Details)
сәйкестендіру құралдарының бірыңғай тізіліміндегі объектінің тіркеу нөмірі туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00231
ctcdo:‌Identification‌Means‌Registry‌Id‌Details‌Type (M.CT.CDT.00259)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.2.1. Сәйкестендіру құралы түрінің коды
(ctsdo:‌Identification‌Means‌Kind‌Code)
сәйкестендіру құралы түрінің кодтық белгіленуі
M.CT.SDE.00287

с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
5.2.3. Результат обработки
(ctcdo:‌Result‌Details)
сведения о результате обработки
M.CT.CDE.00090
ctcdo:‌Result‌Details‌Type (M.CT.CDT.00087)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код результата обработки сведений
(ctsdo:‌Result‌Processing‌Code)
код результата обработки сведений
M.CT.SDE.00131
csdo:‌Code1to3‌Type (M.SDT.00314)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 3
1
*.2. Описание результата обработки сведений
(ctsdo:‌Result‌Description‌Text)
описание результата обработки сведений
M.CT.SDE.00130
csdo:‌Text250‌Type (M.SDT.00072)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
5.2.4. Конечная дата
(csdo:‌End‌Date)
дата истечения срока годности
M.SDE.00074
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии
с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
5.2.5. Номер серии продукта
(ctsdo:‌Product‌Series‌Id)
номер производственной серии
M.CT.SDE.00320
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
5.3. Сведения о средстве идентификации групповой или транспортной упаковки
(ctcdo:‌Group‌Identification‌Means‌Details)
сведения о средстве идентификации, нанесенном на групповую или транспортную упаковку
M.CT.CDE.00285
ctcdo:‌Group‌Identification‌Means‌Details‌Type (M.CT.CDT.00820)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
5.3.1. Вид агрегации упаковки
(ctsdo:‌Aggregation‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида (уровня) агрегации упаковки
M.CT.SDE.00322
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
0..1
5.3.2. Средство идентификации
(ctcdo:‌Identification‌Means‌Item‌Details)
сведения о средстве идентификации
M.CT.CDE.00234
ctcdo:‌Identification‌Means‌Item‌Details‌Type (M.CT.CDT.00261)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Код вида средства идентификации
(ctsdo:‌Identification‌Means‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида средства идентификации
M.CT.SDE.00287
csdo:‌Code3‌Type (M.SDT.00180)
Нормализованная строка символов.
Длина: 3
1
*.2. Регистрационный номер по единому реестру средств идентификации
(ctcdo:‌Identification‌Means‌Registry‌Id‌Details)
сведения о регистрационном номере объекта в едином реестре средств идентификации
M.CT.CDE.00231
ctcdo:‌Identification‌Means‌Registry‌Id‌Details‌Type (M.CT.CDT.00259)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.2.1. Код вида средства идентификации
(ctsdo:‌Identification‌Means‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида средства идентификации
M.CT.SDE.00287

20. Импортталатын атаулар кеңістігі12-кестеде келтірілген.
12-кесте
Импортталатын атаулар кеңістігі
Р/с №
Атаулар кеңістігінің сәйкестендіргіші
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:CT:ComplexDataObjects:v Z.Z.Z
ctcdo
2
urn:EEC:M:CT:SimpleDataObjects:v Z.Z.Z
ctsdo
3
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
4
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Импортталатын атаулар кеңістіктеріндегі "X.X.X" және "Z.Z.Z" символдары осы Сипаттамаға сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған, электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне енгізуге жататын базистік деректер моделі мен заттық саланың деректер моделі нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.

20. Импортируемые пространства имен приведены в таблице 12.
Таблица 12
Импортируемые пространства имен
№ п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:CT:ComplexDataObjects:v Z.Z.Z
ctcdo
2
urn:EEC:M:CT:SimpleDataObjects:v Z.Z.Z
ctsdo
3
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
4
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Символы "X.X.X" и "Z.Z.Z" в импортируемых пространствах имен соответствуют номеру версии базисной модели данных и модели данных предметной области, использованных при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений.

csdo:‌Code20‌Type (M.SDT.00160)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
5.3.6. Тауардың Global Product Classification (GPC) сыныптама жүйесіндегі коды
(ctcdo:‌GPCGoods‌Code‌Details)
тауардың Global Product Classification (GPC) сыныптама жүйесіндегі коды туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00245
ctcdo:‌GPCGoods‌Code‌Details‌Type (M.CT.CDT.00279)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Сегмент коды
(ctsdo:‌GPCSegment‌Code)
Global Product Classification (GPC) сыныптамасы жүйесіндегі тауар жататын сегменттің кодтық белгіленуі
M.CT.SDE.00301
ctsdo:‌GPCCode‌Type (M.CT.SDT.00102)
бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: \d{8}
1
*.2. Топтың коды
(ctsdo:‌GPCFamily‌Code)
Global Product Classification (GPC) сыныптамасы жүйесіндегі тауар жататын топтың кодтық белгіленуі
M.CT.SDE.00302
ctsdo:‌GPCCode‌Type (M.CT.SDT.00102)
бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: \d{8}
1
*.3. Сыныптың коды
(ctsdo:‌GPCClass‌Code)
Global Product Classification (GPC) сыныптамасы жүйесіндегі тауар жататын сыныптың кодтық белгіленуі
M.CT.SDE.00303
ctsdo:‌GPCCode‌Type (M.CT.SDT.00102)
бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: \d{8}
1
*.4. Блоктың коды
(ctsdo:‌GPCBric‌Code)
Global Product Classification (GPC) сыныптамасы жүйесіндегі тауар жататын блоктыңтың кодтық белгіленуі
M.CT.SDE.00304
ctsdo:‌GPCCode‌Type (M.CT.SDT.00102)
бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: \d{8}
1
5.3.7. Ел туралы мәліметтер
(ctcdo:‌Country‌Details)
тауар шығарылған ел туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00078
ctcdo:‌Country‌Details‌Type (M.CT.CDT.00078)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сәйкестендіргішке сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код соған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
*.2. Елдің атауы
(ctsdo:‌Country‌Name)
әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес елдің атауы
M.CT.SDE.00124
csdo:‌Name40‌Type (M.SDT.00069)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 40
0..1
5.3.8. Құжат
(ccdo:‌Doc‌V4‌Details)
Одақтың техникалық регламенттерінде көзделген сәйкестікті бағалау туралы құжат (Одаққа мүше мемлекеттердің заңнамасында көзделген өзге құжат) туралы мәліметтер не
техникалық регламент (стандарт) туралы
M.CDE.00077

csdo:‌Code20‌Type (M.SDT.00160)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
5.3.6. Код товара в системе классификации Global Product Classification (GPC)
(ctcdo:‌GPCGoods‌Code‌Details)
сведения о коде товара в системе классификации Global Product Classification (GPC)
M.CT.CDE.00245
ctcdo:‌GPCGoods‌Code‌Details‌Type (M.CT.CDT.00279)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код сегмента
(ctsdo:‌GPCSegment‌Code)
кодовое обозначение сегмента,
к которому относится товар
в системе классификации Global Product Classification (GPC)
M.CT.SDE.00301
ctsdo:‌GPCCode‌Type (M.CT.SDT.00102)
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{8}
1
*.2. Код семейства
(ctsdo:‌GPCFamily‌Code)
кодовое обозначение семейства, к которому относится товар
в системе классификации Global Product Classification (GPC)
M.CT.SDE.00302
ctsdo:‌GPCCode‌Type (M.CT.SDT.00102)
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{8}
1
*.3. Код класса
(ctsdo:‌GPCClass‌Code)
кодовое обозначение класса,
к которому относится товар
в системе классификации Global Product Classification (GPC)
M.CT.SDE.00303
ctsdo:‌GPCCode‌Type (M.CT.SDT.00102)
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{8}
1
*.4. Код блока
(ctsdo:‌GPCBric‌Code)
кодовое обозначение блока,
к которому относится товар
в системе классификации Global Product Classification (GPC)
M.CT.SDE.00304
ctsdo:‌GPCCode‌Type (M.CT.SDT.00102)
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{8}
1
5.3.7. Сведения о стране
(ctcdo:‌Country‌Details)
сведения о стране происхождения товара
M.CT.CDE.00078
ctcdo:‌Country‌Details‌Type (M.CT.CDT.00078)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора),
в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2. Наименование страны
(ctsdo:‌Country‌Name)
наименование страны
в соответствии
с классификатором стран мира
M.CT.SDE.00124
csdo:‌Name40‌Type (M.SDT.00069)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
0..1
5.3.8. Документ
(ccdo:‌Doc‌V4‌Details)
cведения о документе об оценке соответствия, предусмотренном техническими регламентами Союза (ином документе, предусмотренном законодательством государств-членов Союза), либо
о техническом регламенте (стандарте)
M.CDE.00077

ccdo:‌Doc‌Details‌V4‌Type (M.CDT.00081)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
құжат түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00054
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сәйкестендіргішке) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код соған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
*.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 500
0..1
*.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
құжат тіркелген кезде оған берілетін цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгіленім
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
0..1
*.4. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күннің белгіленуі
0..1
5.3.9. Тауарды декларациялау туралы мәліметтер
(ctcdo:‌Customs‌Document‌Details)
тауарды декларациялау туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00819
ctcdo:‌Customs‌Document‌Details‌Type (M.CT.CDT.00268)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Кеден құжатының тіркеу (анықтамалық) нөмірі туралы мәліметтер
(ctcdo:‌Customs‌Document‌Id‌Details)
кеден құжатының тіркеу (анықтамалық) нөмірі туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00080
ctcdo:‌Customs‌Document‌Id‌Details‌Type (M.CT.CDT.00080)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.1.1. Кеден органының коды
(ctsdo:‌Customs‌Office‌Code)
құжатты тіркеген кеден органының кодтық белгіленуі
M.CT.SDE.00125
ctsdo:‌Customs‌Office‌Code‌Type (M.CT.SDT.00048)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
*.1.2. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күннің белгіленуі
1
*.1.3. Кеден құжатының тіркеу журналы бойынша реттік нөмірі
(ctsdo:‌Customs‌Document‌Id)
кеден құжатының тіркеу журналы бойынша реттік нөмірі
M.CT.SDE.00025
ctsdo:‌Customs‌Document‌Id‌Type (M.CT.SDT.00042)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 5.
Ең ұзын ұзындық: 7
1
*.2. Тауардың тауарларға арналған декларациядағы реттік нөмірі
(ctsdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)
тауардың тауарларға арналған декларациядағы реттік нөмірі
M.CT.SDE.00123

ccdo:‌Doc‌Details‌V4‌Type (M.CDT.00081)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии
со справочником (классификатором), идентификатор которого определен
в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора),
в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
наименование документа
M.SDE.00108
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
5.3.9. Сведения
о декларировании товара
(ctcdo:‌Customs‌Document‌Details)
сведения о декларации
на товары
M.CT.CDE.00819
ctcdo:‌Customs‌Document‌Details‌Type (M.CT.CDT.00268)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Сведения
о регистрационном (справочном) номере таможенного документа
(ctcdo:‌Customs‌Document‌Id‌Details)
сведения о регистрационном (справочном) номере таможенного документа
M.CT.CDE.00080
ctcdo:‌Customs‌Document‌Id‌Details‌Type (M.CT.CDT.00080)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
csdo:​Customs​Office​Code​Type (M.SDT.00184)
Значение кода в соответствии
с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
*.1.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии
с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
*.1.3. Порядковый номер таможенного документа
по журналу регистрации
(ctsdo:‌Customs‌Document‌Id)
порядковый номер таможенного документа по журналу регистрации
M.CT.SDE.00025
ctsdo:‌Customs‌Document‌Id‌Type (M.CT.SDT.00042)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 5.
Макс. длина: 7
1
*.2. Порядковый номер товара в декларации на товары
(ctsdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)
порядковый номер товара
в декларации на товары
M.CT.SDE.00123

csdo:‌Ordinal3‌Type (M.SDT.00105)
Ондық есептеу жүйесіндегі бүтін оң сан.
Цифрлардың ең көп саны: 3
0..1
5.3.10. Ілеспе құжат
(ctcdo:‌Transaction‌Document‌Details)
ілеспе құжат туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00320
ccdo:‌Doc‌Details‌V4‌Type (M.CDT.00081)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
құжат түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00054
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сәйкестендіргішке) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код соған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
*.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 500
0..1
*.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
құжат тіркелген кезде оған берілетін цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгіленім
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
0..1
*.4. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күннің белгіленуі
0..1
5.3.11. Еркін толтырылған
(ccdo:‌Any‌Details)
ауыспалы құрылым тауарының егжей-тегжейлі сипаттамасы
M.CDE.00081
ccdo:‌Any‌Details‌Type (M.CDT.00086)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. XML-құжат
еркін құрылымдағы XML-құжатының мазмұны
еркін элемент.
Атаулар кеңістігі: кез келген.
Валидация: әрқашан өндіріледі
1..*
5.3.12. Сәйкестендіру құралдарының тізбесі
(ctcdo:‌Identification‌Means‌List‌Details)
олардың топтық (көліктік) қаптамада болуы ескеріліп тауарға қондырылған сәйкестендіру құралдарының тізбесі
M.CT.CDE.00249
ctcdo:‌Identification‌Means‌List‌Details‌Type (M.CT.CDT.00281)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер
(ctcdo:‌Identification‌Means‌Details)
тауарға немесе бастапқы тұтынушылық қаптамаға қондырылған сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00237
ctcdo:‌Identification‌Means‌Details‌Type (M.CT.CDT.00265)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
*.1.1. Сәйкестендіру құралы
(ctcdo:‌Identification‌Means‌Item‌Details)
сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00234
ctcdo:‌Identification‌Means‌Item‌Details‌Type (M.CT.CDT.00261)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1

csdo:‌Ordinal3‌Type (M.SDT.00105)
Целое неотрицательное число
в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 3
0..1
5.3.10. Сопроводительный документ
(ctcdo:‌Transaction‌Document‌Details)
сведения о сопроводительном документе
M.CT.CDE.00320
ccdo:‌Doc‌Details‌V4‌Type (M.CDT.00081)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии
со справочником (классификатором), идентификатор которого определен
в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора),
в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
наименование документа
M.SDE.00108
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии
с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
5.3.11. Произвольное содержимое
(ccdo:‌Any‌Details)
подробное описание товара переменной структуры
M.CDE.00081
ccdo:‌Any‌Details‌Type (M.CDT.00086)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. XML-документ
содержимое XML-документа произвольной структуры
произвольный элемент.
Пространство имен: любое.
Валидация: производится всегда
1..*
5.3.12. Перечень средств идентификации
(ctcdo:‌Identification‌Means‌List‌Details)
перечень средств идентификации, нанесенных
на товар с учетом их нахождения в групповой (транспортной) упаковке
M.CT.CDE.00249
ctcdo:‌Identification‌Means‌List‌Details‌Type (M.CT.CDT.00281)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Сведения о средстве идентификации
(ctcdo:‌Identification‌Means‌Details)
сведения о средстве идентификации, нанесенном
на товар или потребительскую, первичную упаковки
M.CT.CDE.00237
ctcdo:‌Identification‌Means‌Details‌Type (M.CT.CDT.00265)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
*.1.1. Средство идентификации
(ctcdo:‌Identification‌Means‌Item‌Details)
сведения о средстве идентификации
M.CT.CDE.00234
ctcdo:‌Identification‌Means‌Item‌Details‌Type (M.CT.CDT.00261)
Определяется областями значений вложенных элементов
1

csdo:‌Code3‌Type (M.SDT.00180)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 3
0..1
*.2.3. Сәйкестендіру құралы деректерінің элементі
(ctcdo:‌Identification‌Means‌Data‌Unit‌Details)
сәйкестендіру құралында орналасқан ақпарат блогының символдық көрінісі
M.CT.CDE.00233
ctcdo:‌Identification‌Means‌Data‌Unit‌Details‌Type (M.CT.CDT.00262)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
*.2.3.1. Қолдану сәйкестендіргіші
(ctsdo:‌AIId)
сәйкестендіру құралындағы ақпарат блогының цифрлық сәйкестендіргіші
M.CT.SDE.00294
ctsdo:‌AIId‌Type (M.CT.SDT.00208)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: \d{2,4}
1
*.2.3.2. Сәйкестендіру құралының деректері элементінің символдық мәні
(ctsdo:‌Identification‌Means‌Unit‌Character‌Value‌Id)
символдар дәйектілігі түріндегі сәйкестендіру құралында қамтылған ақпарат блогының мәні
M.CT.SDE.00295
ctsdo:‌Id100‌Type (M.CT.SDT.00101)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 100
1
5.3.13. Топтық немесе көліктік қаптамалардың тізбесі
(ctcdo:‌Group‌Identification‌Means‌List‌Details)
топтық немесе көліктік қаптамаларға қондырылған сәйкестендіру құралдарының тізбесі туралы ақпарат
M.CT.CDE.00250
ctcdo:‌Group‌Identification‌Means‌List‌Details‌Type (M.CT.CDT.00282)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Топтама деңгейі
(ctsdo:‌Group‌Level‌Code)
топтама деңгейінің кодтық белгіленуі
M.CT.SDE.00298
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 1
0..1
*.2. Global Trade Item Number сәйкестендіргіші
(ctsdo:‌GTINId)
сауда бірлігінің жаһандық сәйкестендіру нөмірі - цифрлық мән
M.CT.SDE.00115
ctsdo:‌GTINId‌Type (M.CT.SDT.00040)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: [0-9]{14}
0..1
*.3. Тауардың тауар каталогы бойынша коды
(ctsdo:‌Unified‌Commodity‌Code)
тауардың тауар каталогы бойынша коды
M.CT.SDE.00299
csdo:‌Code20‌Type (M.SDT.00160)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
*.4. Топтық немесе көліктік қаптаманың сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер
(ctcdo:‌Group‌Identification‌Means‌Details)
топтық немесе көліктік қаптамаларға қондырылған сәйкестендіру құралдары
M.CT.CDE.00285
ctcdo:‌Group‌Identification‌Means‌Details‌Type (M.CT.CDT.00820)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
*.4.1. Қаптама агрегациясының түрі
(ctsdo:‌Aggregation‌Kind‌Code)
қаптама агрегация түрінің (деңгейінің) кодтық белгіленуі
M.CT.SDE.00322
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 1
0..1
*.4.2. Сәйкестендіру құралы
(ctcdo:‌Identification‌Means‌Item‌Details)
сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00234
ctcdo:‌Identification‌Means‌Item‌Details‌Type (M.CT.CDT.00261)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1

csdo:‌Code3‌Type (M.SDT.00180)
Нормализованная строка символов.
Длина: 3
0..1
*.2.3. Элемент данных средства идентификации
(ctcdo:‌Identification‌Means‌Data‌Unit‌Details)
символьное представление блока информации, размещенного в средстве идентификации
M.CT.CDE.00233
ctcdo:‌Identification‌Means‌Data‌Unit‌Details‌Type (M.CT.CDT.00262)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
*.2.3.1. Идентификатор применения
(ctsdo:‌AIId)
цифровой идентификатор блока информации, содержащейся
в средстве идентификации
M.CT.SDE.00294
ctsdo:‌AIId‌Type (M.CT.SDT.00208)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{2,4}
1
*.2.3.2. Символьное значение элемента данных средства идентификации
(ctsdo:‌Identification‌Means‌Unit‌Character‌Value‌Id)
значение блока информации, содержащейся в средстве идентификации, представленное в виде последовательности символов
M.CT.SDE.00295
ctsdo:‌Id100‌Type (M.CT.SDT.00101)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 100
1
5.3.13. Перечень групповых или транспортных упаковок
(ctcdo:‌Group‌Identification‌Means‌List‌Details)
сведения о перечне средств идентификации, нанесенных
на групповые или транспортные упаковки
M.CT.CDE.00250
ctcdo:‌Group‌Identification‌Means‌List‌Details‌Type (M.CT.CDT.00282)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Уровень группировки
(ctsdo:‌Group‌Level‌Code)
кодовое обозначение уровня группировки
M.CT.SDE.00298
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
0..1
*.2. Идентификатор Global Trade Item Number
(ctsdo:‌GTINId)
глобальный идентификационный номер торговой единицы – цифровое значение
M.CT.SDE.00115
ctsdo:‌GTINId‌Type (M.CT.SDT.00040)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: [0-9]{14}
0..1
*.3. Код товара по каталогу товаров
(ctsdo:‌Unified‌Commodity‌Code)
код товара по каталогу товаров
M.CT.SDE.00299
csdo:‌Code20‌Type (M.SDT.00160)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.4. Сведения о средстве идентификации групповой или транспортной упаковки
(ctcdo:‌Group‌Identification‌Means‌Details)
средства идентификации, нанесенные на групповую или транспортную упаковки
M.CT.CDE.00285
ctcdo:‌Group‌Identification‌Means‌Details‌Type (M.CT.CDT.00820)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
*.4.1. Вид агрегации упаковки
(ctsdo:‌Aggregation‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида (уровня) агрегации упаковки
M.CT.SDE.00322
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
0..1
*.4.2. Средство идентификации
(ctcdo:‌Identification‌Means‌Item‌Details)
сведения о средстве идентификации
M.CT.CDE.00234
ctcdo:‌Identification‌Means‌Item‌Details‌Type (M.CT.CDT.00261)
Определяется областями значений вложенных элементов
1

3. Күні және уақыты
(csdo:‌Event‌Date‌Time)
мәліметтерді қалыптастыру күні және уақыты
M.SDE.00132
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күн мен уақыттың белгіленуі
1
4. Таңбаланған тауарлардың айналымы туралы мәліметтер
(ctcdo:‌Turnover‌Statistic‌Details)
таңбаланған тауарлардың айналымы туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00269
ctcdo:‌Turnover‌Statistic‌Details‌Type (M.CT.CDT.00274)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
4.1. Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды
(csdo:‌Commodity‌Code)
тауардың Еуразиялық экономикалық одақ сыртқы экономикалық қызметінің Тауар номенклатурасы бойынша коды
M.SDE.00091
csdo:‌Commodity‌Code‌Type (M.SDT.00065)
ЕАЭО СЭҚ ТН кодының 2, 4, 6, 8, 9 немесе 10 белгі деңгейіндегі мәні.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
1
4.2. Тауар айналымы туралы мәліметтер
(ctcdo:‌Identification‌Means‌Monitoring‌Details)
мониторинг мақсатында ұсынылатын тауар айналымы туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00243
ctcdo:‌Identification‌Means‌Monitoring‌Details‌Type (M.CT.CDT.00273)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
4.2.1. Есепті ай
(ctsdo:‌Report‌Year‌Month)
мәліметтер берілетін кезең
M.CT.SDE.00375
bdt:‌Year‌Month‌Type (M.BDT.00027)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес жылдың айын белгілеу
1
4.2.2. Таңбаланған тауар бірліктерінің саны
(ctsdo:‌Identificated‌Goods‌Quantity)
есепті кезеңнің басында мүше мемлекеттің ішкі айналымындағы таңбаланған тауар бірліктерінің жалпы саны
M.CT.SDE.00789
ctsdo:‌Quantity10‌Type (M.CT.SDT.00141)
Ондық есептеу жүйесіндегі бүтін оң сан.
Цифрлардың ең көп саны: 10
0..1
4.2.3. Айналымнан шығарылған таңбаланған тауар бірліктерінің саны
(ctsdo:‌Withdrawal‌Goods‌Quantity)
есепті кезеңнің басында мүше мемлекеттің ішкі айналымынан шығарылған таңбаланған тауар бірліктерінің жалпы саны
M.CT.SDE.00792
ctsdo:‌Quantity10‌Type (M.CT.SDT.00141)
Ондық есептеу жүйесіндегі бүтін оң сан.
Цифрлардың ең көп саны: 10
0..1
4.2.4. Таңбаланған тауармен жасалатын операция туралы мәліметтер
(ctcdo:‌Identificated‌Goods‌Statistic‌Details)
тауарлар айналымы шеңберінде операция жасалған тауарлар саны туралы қорытынды мәліметтер
M.CT.CDE.00252
ctcdo:‌Identificated‌Goods‌Statistic‌Details‌Type (M.CT.CDT.00284)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
*.1. Таңбаланған тауар бірліктерінің саны
(ctsdo:‌Identificated‌Goods‌Quantity)
операция жасалған тауар бірліктерінің саны
M.CT.SDE.00789
ctsdo:‌Quantity10‌Type (M.CT.SDT.00141)
Ондық есептеу жүйесіндегі бүтін оң сан.
Цифрлардың ең көп саны: 10
1
*.2. Операцияның коды
(ctsdo:‌Identificated‌Goods‌Operation‌Code)
тауармен орындалған операцияның кодтық белгіленуі (есеп көрсеткіші)
M.CT.SDE.00406

3. Дата и время
(csdo:‌Event‌Date‌Time)
дата и время формирования сведений
M.SDE.00132
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
4. Сведения об обороте маркированных товаров
(ctcdo:‌Turnover‌Statistic‌Details)
сведения об обороте маркированных товаров
M.CT.CDE.00269
ctcdo:‌Turnover‌Statistic‌Details‌Type (M.CT.CDT.00274)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
4.1. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:‌Commodity‌Code)
код товара по Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
M.SDE.00091
csdo:‌Commodity‌Code‌Type (M.SDT.00065)
Значение кода из ТН ВЭД ЕАЭС
на уровне 2, 4, 6, 8, 9 или 10 знаков.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
1
4.2. Сведения об обороте товара
(ctcdo:‌Identification‌Means‌Monitoring‌Details)
сведения об обороте товара, представляемые в целях мониторинга
M.CT.CDE.00243
ctcdo:‌Identification‌Means‌Monitoring‌Details‌Type (M.CT.CDT.00273)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
4.2.1. Отчетный месяц
(ctsdo:‌Report‌Year‌Month)
период, за который представляются сведения
M.CT.SDE.00375
bdt:‌Year‌Month‌Type (M.BDT.00027)
Обозначение месяца года
в соответствии
с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
4.2.2. Количество единиц маркированного товара
(ctsdo:‌Identificated‌Goods‌Quantity)
общее количество единиц маркированого товара, находящихся во внутреннем обороте государства-члена
на начало отчетного периода
M.CT.SDE.00789
ctsdo:‌Quantity10‌Type (M.CT.SDT.00141)
Целое неотрицательное число
в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 10
0..1
4.2.3. Количество единиц маркированного товара, выведенных из оборота
(ctsdo:‌Withdrawal‌Goods‌Quantity)
общее количество единиц маркированного товара, выведенных из оборота
в государстве-члене на начало отчетного периода
M.CT.SDE.00792
ctsdo:‌Quantity10‌Type (M.CT.SDT.00141)
Целое неотрицательное число
в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 10
0..1
4.2.4. Сведения об операции
с маркированным товаром
(ctcdo:‌Identificated‌Goods‌Statistic‌Details)
обобщенные сведения
о количестве товаров с которыми совершена операция
в рамках оборота товаров
M.CT.CDE.00252
ctcdo:‌Identificated‌Goods‌Statistic‌Details‌Type (M.CT.CDT.00284)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
*.1. Количество единиц маркированного товара
(ctsdo:‌Identificated‌Goods‌Quantity)
количество единиц товара,
с которыми была совершена операция
M.CT.SDE.00789
ctsdo:‌Quantity10‌Type (M.CT.SDT.00141)
Целое неотрицательное число
в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 10
1
*.2. Код операции
(ctsdo:‌Identificated‌Goods‌Operation‌Code)
кодовое обозначение операции выполненной с товаром (показатель отчета)
M.CT.SDE.00406

33. "Аяқ тиім тауарларының тәптіштелген сипаттамасы" (R.CT.LS.03.015) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының деректемелік құрамы 25-кестеде келтірілген.
25-кесте
"Аяқ тиім тауарларының тәптіштелген сипаттамасы" (R.CT.LS.03.015) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының деректемелік құрамы
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректер типі
Көп.
1. Тауардың сипаттамасы
(ctsdo:‌Goods‌Description‌Text)
тауардың функционалдық сипаттамасы
M.CT.SDE.00018
csdo:‌Text250‌Type (M.SDT.00072)
Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 250
1
2. Тауардың әртүрлілігі
(ctsdo:‌Goods‌Variety‌Text)
тауардың жалпы сипаттамасы (тауар дайындалған материалдың атауы және тауардың өзге де ерекшелік белгілері (моделі, түсі, мөлшері, жаға материалы, астары, тауардың етегі және т.б.))
M.CT.SDE.00126
csdo:‌Text250‌Type (M.SDT.00072)
Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 250
0..1
3. Тауардың жапсырмадағы атауы
(ctsdo:‌Label‌Product‌Name)
жапсырмадағы тауар туралы мәліметтер
M.CT.SDE.00314
csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 250
0..1
4. Тауардың біріктірілген сипаттамасы
(ctsdo:‌Goods‌Consolidated‌Description‌Text)
тауардың біріктірілген сипаттамасы
M.CT.SDE.00316
csdo:‌Text250‌Type (M.SDT.00072)
Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 250
0..1
5. Тауарлық белгінің атауы
(ctsdo:‌Trademark‌Name)
тауарлық белгі (бренд, сауда маркасы) туралы мәліметтер
M.CT.SDE.00089
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 500
0..1
6. Марканың атауы
(csdo:‌Product‌Mark‌Name)
суббренд немесе тауар маркасы
M.SDE.00232
csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 250
0..1
7. Өлшем бірлігінің коды
(ctsdo:‌Measurement‌Unit‌Code)
тауар саны өлшем бірлігінің кодтық белгіленуі
M.CT.SDE.00317
ctsdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.CT.SDT.00123)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сәйкестендіргішке) сәйкес өлшем бірлігінің әріптік-цифрлық кодының мәні.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
8. Тауардың кескіндемесі
(ctsdo:‌Goods‌Item‌Picture)
тауардың фотографиялық кескіндемесі
M.CT.SDE.00127
ctsdo:‌Goods‌Item‌Picture‌Type (M.CT.SDT.00049)
элемент тауардың фотографиялық кескіндемесін қамтиды.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 1468007
0..3
а) деректер форматының коды
(mediaTypeCode атрибуты)
деректер форматының кодтық белгіленуі
csdo:‌Media‌Type‌Code‌Type (M.SDT.00147)
Деректер форматтарының анықтамалығына сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 255
0..1

33. Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Детализированное описание обувных товаров" (R.CT.LS.03.015) приведен в таблице 25.
Таблица 25
Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений)
"Детализированное описание обувных товаров" (R.CT.LS.03.015)
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
1. Описание товара
(ctsdo:‌Goods‌Description‌Text)
функциональное описание товара
M.CT.SDE.00018
csdo:‌Text250‌Type (M.SDT.00072)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
1
2. Разновидность товара
(ctsdo:‌Goods‌Variety‌Text)
общее описание товара (наименование материала,
из которого изготовлен товар,
и иные отличительные признаки товара (модель, цвет, размер, материал верха, подкладки, низа товара и т.д.))
M.CT.SDE.00126
csdo:‌Text250‌Type (M.SDT.00072)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
3. Наименование товара на этикетке
(ctsdo:‌Label‌Product‌Name)
сведения о товаре, содержащиеся на его этикетке
M.CT.SDE.00314
csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
4. Объединенное описание товара
(ctsdo:‌Goods‌Consolidated‌Description‌Text)
объединенное описание товара
M.CT.SDE.00316
csdo:‌Text250‌Type (M.SDT.00072)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
5. Наименование товарного знака
(ctsdo:‌Trademark‌Name)
сведения о товарном знаке (бренде, торговой марке)
M.CT.SDE.00089
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
6. Наименование марки
(csdo:‌Product‌Mark‌Name)
суббренд или марка товара
M.SDE.00232
csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
7. Код единицы измерения
(ctsdo:‌Measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения количества товара
M.CT.SDE.00317
ctsdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.CT.SDT.00123)
Значение буквенно-цифрового кода единицы измерения в соответствии
со справочником (классификатором), идентификатор которого определен
в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора),
в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
8. Изображение товара
(ctsdo:‌Goods‌Item‌Picture)
фотографическое изображение товара
M.CT.SDE.00127
ctsdo:‌Goods‌Item‌Picture‌Type (M.CT.SDT.00049)
элемент содержит фотографическое изображение товара.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1468007
0..3
а) код формата данных
(атрибут media‌Type‌Code)
кодовое обозначение формата данных
csdo:‌Media‌Type‌Code‌Type (M.SDT.00147)
Значение кода в соответствии
со справочником форматов данных.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 255
0..1

9. Модельдің атауы
(csdo:‌Product‌Model‌Name)
тауар моделінің атауы
M.SDE.00233
csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 250
0..1
10. Түсі
(ctsdo:‌Colour‌Name)
түстің атауы
M.CT.SDE.00319
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
11. Аяқ киім мөлшері
(ctsdo:‌Footwear‌Size‌Code)
мөлшер
M.CT.SDE.00318
ctsdo:‌Footwear‌Size‌Code‌Type (M.CT.SDT.00121)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 5
0..*
а) мөлшерді айқындау жүйесінің коды
(sizeSystemCode атрибуты)
аяқ киім мөлшерін айқындау жүйесінің кодтық белгіленуі
csdo:‌Code1to3‌Type (M.SDT.00314)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 3
1
12. Қоныш материалының атауы
(ctsdo:‌Upper‌Material‌Name)
тауардың қонышы дайындалған материалдың атауы
M.CT.SDE.00791
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
13. Ұлтарақ материалының атауы
(ctsdo:‌Lining‌Material‌Name)
тауардың ұлтарағы дайындалған материалдың атауы
M.CT.SDE.00310
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
14. Ұлтан материалының атауы
(ctsdo:‌Bottom‌Material‌Name)
тауардың ұлтаны дайындалған материалдың атауы
M.CT.SDE.00309
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
15. Тауардың құрамы
(ctsdo:‌Goods‌Composition‌Description‌Text)
тауар құрамына кіретін ингредиенттердің сипаттамасы
M.CT.SDE.00315
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 4000
0..1

9. Наименование модели
(csdo:‌Product‌Model‌Name)
наименование модели товара
M.SDE.00233
csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
10. Цвет
(ctsdo:‌Colour‌Name)
название цвета
M.CT.SDE.00319
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
11. Размер обуви
(ctsdo:‌Footwear‌Size‌Code)
размер
M.CT.SDE.00318
ctsdo:‌Footwear‌Size‌Code‌Type (M.CT.SDT.00121)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 5
0..*
а) код системы определения размера
(атрибут size‌System‌Code)
кодовое обозначение системы определения размера обуви
csdo:‌Code1to3‌Type (M.SDT.00314)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 3
1
12. Наименование материала верха
(ctsdo:‌Upper‌Material‌Name)
наименование материала
из которого изготовлен верх товара
M.CT.SDE.00791
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
13. Наименование материала подкладки
(ctsdo:‌Lining‌Material‌Name)
наименование материала
из которого изготовлена подкладка товара
M.CT.SDE.00310
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
14. Наименование материала низа
(ctsdo:‌Bottom‌Material‌Name)
наименование материала
из которого изготовлен низ товара
M.CT.SDE.00309
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
15. Состав товара
(ctsdo:‌Goods‌Composition‌Description‌Text)
описание элементов, ингредиентов, входящих
в состав товара
M.CT.SDE.00315
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1

42. "Сәйкестендіру құралдарының түпнұсқалығын (эмиссиясын) растауды сұрату мәліметтері" (R.CT.LS.03.020) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының деректемелік құрамы 34-кестеде келтірілген.
34-кесте
"Сәйкестендіру құралдарының түпнұсқалығын (эмиссиясын) растауды сұрату мәліметтері" (R.CT.LS.03.020) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының деректемелік құрамы
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректер типі
Көп.
1. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) тақырыбы
(ccdo:​E​Doc​Header)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) технологиялық деректемелерінің жиынтығы
M.CDE.90001
ccdo:​E​Doc​Header​Type (M.CDT.90001)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
1.1. Жалпы процесс хабарының коды
(csdo:​Inf​Envelope​Code)
жалпы процесс хабарының кодтық белгіленуі
M.SDE.90010
csdo:​Inf​Envelope​Code​Type (M.SDT.90004)
Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кодтың мәні .
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(csdo:​E​Doc​Code)
электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес электрондық құжаттың (мәліметтердің) кодтық белгіленуі
M.SDE.90001
csdo:​E​Doc​Code​Type (M.SDT.90001)
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымының тізіліміне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:​E​Doc​Id)
электрондық құжатты (мәліметтерді) бір мәнді сәйкестендіретін символдар жолы
M.SDE.90007
csdo:​Universally​Unique​Id​Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Бастапқы электрондық құжатты (мәліметтерді) сәйкестендіргіші
(csdo:​E​Doc​Ref​Id)
оған жауап ретінде осы электрондық құжат (мәліметтер) жасалған электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
M.SDE.90008
csdo:​Universally​Unique​Id​Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) жасалған күні және уақыты
(csdo:​E​Doc​Date​Time)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) жасалған күні және уақыты
M.SDE.90002
bdt:​Date​Time​Type (M.BDT.00006)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күн мен уақыттың белгіленуі
1
1.6. Тілдің коды
(csdo:​Language​Code)
тілдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00051
csdo:​Language​Code​Type (M.SDT.00051)
ISO 639-1 сәйкес тілдің екі әріптік коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Күні және уақыты
(csdo:​Event​Date​Time)
сұрау салу қалыптастырудың күні және уақыты
M.SDE.00132
bdt:​Date​Time​Type (M.BDT.00006)

42. Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Сведения запроса подтверждения подлинности (эмиссии) средств идентификации" (R.CT.LS.03.020) приведен в таблице 34.
Таблица 34
Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Сведения запроса подтверждения подлинности (эмиссии) средств идентификации" (R.CT.LS.03.020)
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
1. Заголовок электронного документа (сведений)
(ccdo:​E​Doc​Header)
совокупность технологических реквизитов электронного документа (сведений)
M.CDE.90001
ccdo:​E​Doc​Header​Type (M.CDT.90001)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
1.1. Код сообщения общего процесса
(csdo:​Inf​Envelope​Code)
кодовое обозначение сообщения общего процесса
M.SDE.90010
csdo:​Inf​Envelope​Code​Type (M.SDT.90004)
Значение кода в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Код электронного документа (сведений)
(csdo:​E​Doc​Code)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии
с реестром структур электронных документов
и сведений
M.SDE.90001
csdo:​E​Doc​Code​Type (M.SDT.90001)
Значение кода в соответствии
с реестром структур электронных документов и сведений.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo:​E​Doc​Id)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ (сведения)
M.SDE.90007
csdo:​Universally​Unique​Id​Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора
в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo:​E​Doc​Ref​Id)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
csdo:​Universally​Unique​Id​Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора
в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:​E​Doc​Date​Time)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
bdt:​Date​Time​Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени
в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
1.6. Код языка
(csdo:​Language​Code)
кодовое обозначение языка
M.SDE.00051
csdo:​Language​Code​Type (M.SDT.00051)
Двухбуквенный код языка
в соответствии с ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Дата и время
(csdo:​Event​Date​Time)
дата и время формирования запроса
M.SDE.00132
bdt:​Date​Time​Type (M.BDT.00006)

МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күн мен уақыттың белгіленуі
1
3. Елдің коды
(csdo:​Unified​Country​Code)
сұрау салуды қалыптастырған елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:​Unified​Country​Code​Type (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сәйкестендіргішке) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code​List​Id атрибуты)
код соған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
4. Мәлімдеуші
(ctcdo:​I​M​Applicant​Details)
таңбаланған тауарды айналымға енгізетін тұлға туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00263
ctcdo:​Turnover​Subject​Details​Type (M.CT.CDT.00277)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
4.1. Елдің коды
(csdo:​Unified​Country​Code)
субъект тіркелген елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:​Unified​Country​Code​Type (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сәйкестендіргішке) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code​List​Id)
код соған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
4.2. Субъектінің атауы
(csdo:​Subject​Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің толық атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты
M.SDE.00224
csdo:​Name300​Type (M.SDT.00056)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 300
0..1
4.3. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:​Subject​Brief​Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқаша атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты
M.SDE.00225
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
4.4. Ұйымдық-құқықтық нысанның коды
(csdo:​Business​Entity​Type​Code)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның кодтық белгіленуі
M.SDE.00023
csdo:​Unified​Code20​Type (M.SDT.00140)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сәйкестендіргішке) сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code​List​Id)
код соған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1

Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
3. Код страны
(csdo:​Unified​Country​Code)
кодовое обозначение страны, сформировавшей запрос
M.SDE.00162
csdo:​Unified​Country​Code​Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code​List​Id)
обозначение справочника (классификатора),
в соответствии с которым указан код
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
4. Заявитель
(ctcdo:​I​M​Applicant​Details)
сведения о лице, которое вводит в оборот маркированный товар
M.CT.CDE.00263
ctcdo:​Turnover​Subject​Details​Type (M.CT.CDT.00277)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
4.1. Код страны
(csdo:​Unified​Country​Code)
кодовое обозначение страны регистрации субъекта
M.SDE.00162
csdo:​Unified​Country​Code​Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code​List​Id)
обозначение справочника (классификатора),
в соответствии с которым указан код
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
4.2. Наименование субъекта
(csdo:​Subject​Name)
полное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00224
csdo:​Name300​Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
4.3. Краткое наименование субъекта
(csdo:​Subject​Brief​Name)
сокращенное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00225
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
4.4. Код организационно-правовой формы
(csdo:​Business​Entity​Type​Code)
кодовое обозначение организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00023
csdo:​Unified​Code20​Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен
в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code​List​Id)
обозначение справочника (классификатора),
в соответствии с которым указан код
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

4.5. Ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
(csdo:​Business​Entity​Type​Name)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
M.SDE.00090
csdo:​Name300​Type (M.SDT.00056)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 300
0..1
4.6. Шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші
(csdo:​Business​Entity​Id)
мемлекеттік тіркеу кезінде берілген тізілім (тіркелім) бойынша жазбаның нөмірі (коды)
M.SDE.00189
csdo:​Business​Entity​Id​Type (M.SDT.00157)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
а) Сәйкестендіру әдісі
(kind​Id атрибуты)
шаруашылық жүргізуші субъектілердің сәйкестендіру әдісі
-
csdo:​Business​Entity​Id​Kind​Id​Type (M.SDT.00158)
Шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдістері анықтамалығы сәйкестендіргіштерінің мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
4.7. Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі
(csdo:​Unique​Customs​Number​Id)
субъектінің кедендік бақылау мақсаттарына арналған бірегей сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00135
csdo:​Unique​Customs​Number​Id​Type (M.SDT.00089)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 17
0..1
4.8. Салық төлеушінің сәйкестендіргіші
(csdo:​Taxpayer​Id)
салық төлеуші
тіркелген елдің салық төлеушілер тізіліміндегі субъектінің сәйкестендіргіші
M.SDE.00025
csdo:​Taxpayer​Id​Type (M.SDT.00025)
Салық төлеуші тіркелген елде қабылданған қағидаларға сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
4.9. Есепке қою себебінің коды
(csdo:​Tax​Registration​Reason​Code)
субъектіні Ресей Федерациясында салық есебіне қою себебін сәйкестендіретін код
M.SDE.00030
csdo:​Tax​Registration​Reason​Code​Type (M.SDT.00030)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: \d{9}
0..1
4.10. Мекенжай
(ccdo:​Subject​Address​Details)
шаруашылық жүргізуші субъектінің, жеке тұлғаның немесе шаруашылық қызметін жүргізетін тұлғаның мекенжайы
M.CDE.00058
ccdo:​Subject​Address​Details​Type (M.CDT.00064)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
4.10.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo:​Address​Kind​Code)
мекенжай түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00192
csdo:​Address​Kind​Code​Type (M.SDT.00162)
Мекенжай түрлерінің анықтамалығына сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
4.10.2. Елдің коды
(csdo:​Unified​Country​Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:​Unified​Country​Code​Type (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сәйкестендіргішке) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code​List​Id)
код соған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1

4.5. Наименование организационно-правовой формы
(csdo:​Business​Entity​Type​Name)
наименование организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00090
csdo:​Name300​Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
4.6. Идентификатор хозяйствующего субъекта
(csdo:​Business​Entity​Id)
номер (код) записи по реестру (регистру), присвоенный при государственной регистрации
M.SDE.00189
csdo:​Business​Entity​Id​Type (M.SDT.00157)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) Метод идентификации
(атрибут kind​Id)
метод идентификации хозяйствующих субъектов
-
csdo:​Business​Entity​Id​Kind​Id​Type (M.SDT.00158)
Значение идентификатора
из справочника методов идентификации хозяйствующих субъектов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
4.7. Уникальный идентификационный таможенный номер
(csdo:​Unique​Customs​Number​Id)
уникальный идентификационный номер субъекта, предназначенный для целей таможенного контроля
M.SDE.00135
csdo:​Unique​Customs​Number​Id​Type (M.SDT.00089)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
4.8. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:​Taxpayer​Id)
идентификатор субъекта
в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
csdo:​Taxpayer​Id​Type (M.SDT.00025)
Значение идентификатора
в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации налогоплательщика.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
4.9. Код причины постановки на учет
(csdo:​Tax​Registration​Reason​Code)
код, идентифицирующий причину постановки субъекта на налоговый учет в Российской Федерации
M.SDE.00030
csdo:​Tax​Registration​Reason​Code​Type (M.SDT.00030)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{9}
0..1
4.10. Адрес
(ccdo:​Subject​Address​Details)
адрес хозяйствующего субъекта, физического лица или лица, ведущего хозяйственную деятельность
M.CDE.00058
ccdo:​Subject​Address​Details​Type (M.CDT.00064)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
4.10.1. Код вида адреса
(csdo:​Address​Kind​Code)
кодовое обозначение вида адреса
M.SDE.00192
csdo:​Address​Kind​Code​Type (M.SDT.00162)
Значение кода в соответствии
со справочником видов адресов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
4.10.2. Код страны
(csdo:​Unified​Country​Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:​Unified​Country​Code​Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code​List​Id)
обозначение справочника (классификатора),
в соответствии с которым указан код
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

4.10.3. Аумақтың коды
(csdo:​Territory​Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің коды
M.SDE.00031
csdo:​Territory​Code​Type (M.SDT.00031)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 17
0..1
4.10.4. Өңір
(csdo:​Region​Name)
бірінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00007
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
4.10.5. Аудан
(csdo:​District​Name)
екінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00008
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
4.10.6. Қала
(csdo:​City​Name)
қаланың атауы
M.SDE.00009
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
4.10.7. Елді мекен
(csdo:​Settlement​Name)
елді мекеннің атауы
M.SDE.00057
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
4.10.8. Көше
(csdo:​Street​Name)
қала инфрақұрылымы желісінің көше-жол элементінің атауы
M.SDE.00010
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
4.10.9. Үйдің нөмірі
(csdo:​Building​Number​Id)
үйдің, корпустың, құрылыстың белгіленуі
M.SDE.00011
csdo:​Id50​Type (M.SDT.00093)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
0..1
4.10.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo:​Room​Number​Id)
офистің немесе пәтердің белгіленуі
M.SDE.00012
csdo:​Id20​Type (M.SDT.00092)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
4.10.11. Пошта индексі
(csdo:​Post​Code)
пошта байланысы кәсіпорнының пошта индексі
M.SDE.00006
csdo:​Post​Code​Type (M.SDT.00006)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
4.10.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo:​Post​Office​Box​Id)
пошта байланысы кәсіпорнындағы
абоненттік жәшіктің нөмірі
M.SDE.00013
csdo:​Id20​Type (M.SDT.00092)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
4.11. Байланыс деректемесі
(ccdo:​Communication​Details)
шаруашылық жүргізуші субъектінің, жеке тұлғаның немесе шаруашылық қызметін жүргізетін тұлғаның байланыс деректемесі
M.CDE.00003
ccdo:​Communication​Details​Type (M.CDT.00003)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
4.11.1. Байланыс түрінің коды
(csdo:​Communication​Channel​Code)
байланыс құралы (арна) түрінің (телефон, факс, электрондық пошта және т.б.) кодтық белгіленуі
M.SDE.00014
csdo:​Communication​Channel​Code​V2​Type (M.SDT.00163)
Байланыс түрлерінің анықтамалығына сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1

4.10.3. Код территории
(csdo:​Territory​Code)
код единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
csdo:​Territory​Code​Type (M.SDT.00031)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
4.10.4. Регион
(csdo:​Region​Name)
наименование единицы административно-территориального деления первого уровня
M.SDE.00007
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
4.10.5. Район
(csdo:​District​Name)
наименование единицы административно-территориального деления второго уровня
M.SDE.00008
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
4.10.6. Город
(csdo:​City​Name)
наименование города
M.SDE.00009
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
4.10.7. Населенный пункт
(csdo:​Settlement​Name)
наименование населенного пункта
M.SDE.00057
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
4.10.8. Улица
(csdo:​Street​Name)
наименование элемента улично-дорожной сети городской инфраструктуры
M.SDE.00010
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
4.10.9. Номер дома
(csdo:​Building​Number​Id)
обозначение дома, корпуса, строения
M.SDE.00011
csdo:​Id50​Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
4.10.10. Номер помещения
(csdo:​Room​Number​Id)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
csdo:​Id20​Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
4.10.11. Почтовый индекс
(csdo:​Post​Code)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
csdo:​Post​Code​Type (M.SDT.00006)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
4.10.12. Номер абонентского ящика
(csdo:​Post​Office​Box​Id)
номер абонентского ящика
на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
csdo:​Id20​Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
4.11. Контактный реквизит
(ccdo:​Communication​Details)
контактный реквизит хозяйствующего субъекта, физического лица или лица, ведущего хозяйственную деятельность
M.CDE.00003
ccdo:​Communication​Details​Type (M.CDT.00003)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
4.11.1. Код вида связи
(csdo:​Communication​Channel​Code)
кодовое обозначение вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00014
csdo:​Communication​Channel​Code​V2​Type (M.SDT.00163)
Значение кода в соответствии
со справочником видов связи.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1

4.11.2. Байланыс түрінің атауы
(csdo:​Communication​Channel​Name)
байланыс құралы (арна) түрінің (телефон, факс, электрондық пошта және т.б.) атауы
M.SDE.00093
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
4.11.3. Байланыс арнасының сәйкестендіргіші
(csdo:​Communication​Channel​Id)
байланыс арнасын сәйкестендіретін символдардың дәйектілігі (телефон, факс нөмірін, электрондық пошта мекенжайын және т.б. көрсету)
M.SDE.00015
csdo:​Communication​Channel​Id​Type (M.SDT.00015)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 1000
1..*
4.12. Global Location Number сәйкестендіргіші
(ctsdo:​G​L​N​Id)
тауар өндірушінің Global Location Number сәйкестендіргіші
M.CT.SDE.00114
ctsdo:​G​L​N​Id​Type (M.CT.SDT.00047)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: [0-9]{13}
0..1
5. Бақылау (сәйкестендіру) белгілерінің эмитенті
(ctcdo:​Issuer​Details)
сәйкестендіру құралдарының иесі туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00040
ccdo:​Business​Entity​Details​Type (M.CDT.00061)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
5.1. Елдің коды
(csdo:​Unified​Country​Code)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:​Unified​Country​Code​Type (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сәйкестендіргішке) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code​List​Id атрибуты)
код соған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
5.2. Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы
(csdo:​Business​Entity​Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы немесе шаруашылық қызметін жүргізетін жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты
M.SDE.00187
csdo:​Name300​Type (M.SDT.00056)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 300
0..1
5.3. Шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқаша атауы
(csdo:​Business​Entity​Brief​Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқаша атауы немесе шаруашылық қызметін жүргізетін жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты
M.SDE.00188
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
5.4. Ұйымдық-құқықтық нысанның коды
(csdo:​Business​Entity​Type​Code)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның кодтық белгіленуі
M.SDE.00023
csdo:​Unified​Code20​Type (M.SDT.00140)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сәйкестендіргішке) сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code​List​Id)
код соған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1

4.11.2. Наименование вида связи
(csdo:​Communication​Channel​Name)
наименование вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00093
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
4.11.3. Идентификатор канала связи
(csdo:​Communication​Channel​Id)
последовательность символов, идентифицирующая канал связи (указание номера телефона, факса, адреса электронной почты и др.)
M.SDE.00015
csdo:​Communication​Channel​Id​Type (M.SDT.00015)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
1..*
4.12. Идентификатор Global Location Number
(ctsdo:​G​L​N​Id)
идентификатор Global Location Number производителя товара
M.CT.SDE.00114
ctsdo:​G​L​N​Id​Type (M.CT.SDT.00047)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: [0-9]{13}
0..1
5. Эмитент контрольных (идентификационных) знаков
(ctcdo:​Issuer​Details)
сведения о владельце средств идентификации
M.CT.CDE.00040
ccdo:​Business​Entity​Details​Type (M.CDT.00061)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
5.1. Код страны
(csdo:​Unified​Country​Code)
кодовое обозначение страны регистрации хозяйствующего субъекта
M.SDE.00162
csdo:​Unified​Country​Code​Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code​List​Id)
обозначение справочника (классификатора),
в соответствии с которым указан код
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
5.2. Наименование хозяйствующего субъекта
(csdo:​Business​Entity​Name)
полное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица, ведущего хозяйственную деятельность
M.SDE.00187
csdo:​Name300​Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
5.3. Краткое наименование хозяйствующего субъекта
(csdo:​Business​Entity​Brief​Name)
сокращенное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица, ведущего хозяйственную деятельность
M.SDE.00188
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
5.4. Код организационно-правовой формы
(csdo:​Business​Entity​Type​Code)
кодовое обозначение организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00023
csdo:​Unified​Code20​Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии
со справочником (классификатором), идентификатор которого определен
в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code​List​Id)
обозначение справочника (классификатора),
в соответствии с которым указан код
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

6.6. Құжаттың сериясы
(csdo:​Doc​Series​Id)
құжат сериясының цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгіленуі
M.SDE.00157
csdo:​Id20​Type (M.SDT.00092)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
6.7. Құжаттың нөмірі
(csdo:​Doc​Id)
құжат тіркелген кезде оған берілетін цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгіленім
M.SDE.00044
csdo:​Id50​Type (M.SDT.00093)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
0..1
6.8. Құжаттың берілген күні
(csdo:​Doc​Creation​Date)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күннің белгіленуі
0..1
6.9. Құжат қолданысы мерзімінің басталу күні
(csdo:​Doc​Start​Date)
құжат күшінде болатын мерзімінің басталу күні
M.SDE.00137
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күннің белгіленуі
0..1
6.10. Құжат қолданысы мерзімінің аяқталу күні
(csdo:​Doc​Validity​Date)
құжат күшінде болатын мерзімінің аяқталу күні
M.SDE.00052
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күннің белгіленуі
0..1
6.11. Құжаттың қолданылу мерзімі
(csdo:​Doc​Validity​Duration)
құжат күшінде болатын мерзімнің ұзақтығы
M.SDE.00056
bdt:​Duration​Type (M.BDT.00021)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес уақыт ұзақтығының белгіленуі
0..1
6.12. Уәкілетті органның сәйкестендіргіші
(csdo:​Authority​Id)
құжатты берген немесе бекіткен мемлекеттік билік органын не ол уәкілеттік берген ұйымды сәйкестендіретін жол
M.SDE.00068
csdo:​Id20​Type (M.SDT.00092)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
6.13. Уәкілетті органның атауы
(csdo:​Authority​Name)
құжатты берген мемлекеттік билік органының не ол уәкілеттік берген ұйымның толық атауы
M.SDE.00066
csdo:​Name300​Type (M.SDT.00056)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 300
0..1
6.14. Сипаттамасы
(csdo:​Description​Text)
құжаттың сипаттамасы
M.SDE.00002
csdo:​Text4000​Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 4000
0..1
6.15. Парақтар саны
(csdo:​Page​Quantity)
құжаттағы парақтар саны
M.SDE.00018
csdo:​Quantity4​Type (M.SDT.00097)
Ондық есептеу жүйесіндегі бүтін оң сан.
Цифрлардың ең көп саны: 4
0..1
6.16. XML-құжат
(ccdo:​Any​Details)
XML форматындағы құжат
M.CDE.00081
ccdo:​Any​Details​Type (M.CDT.00086)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
6.16.1. XML-құжат
еркін құрылымдағы XML-құжатының мазмұны
-
еркін элемент.
Атаулар кеңістігі: кез келген.
Валидация: үнемі жүргізіледі
1..*

6.6. Серия документа
(csdo:​Doc​Series​Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение серии документа
M.SDE.00157
csdo:​Id20​Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
6.7. Номер документа
(csdo:​Doc​Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
csdo:​Id50​Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
6.8. Дата документа
(csdo:​Doc​Creation​Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии
с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
6.9. Дата начала срока действия документа
(csdo:​Doc​Start​Date)
дата начала срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00137
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии
с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
6.10. Дата истечения срока действия документа
(csdo:​Doc​Validity​Date)
дата окончания срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00052
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии
с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
6.11. Срок действия документа
(csdo:​Doc​Validity​Duration)
продолжительность срока,
в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00056
bdt:​Duration​Type (M.BDT.00021)
Обозначение продолжительности времени в соответствии
с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
6.12. Идентификатор уполномоченного органа
(csdo:​Authority​Id)
строка, идентифицирующая орган государственной власти либо уполномоченную им организацию, выдавшую или утвердившую документ
M.SDE.00068
csdo:​Id20​Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
6.13. Наименование уполномоченного органа
(csdo:​Authority​Name)
полное наименование органа государственной власти либо уполномоченной им организации, выдавшей документ
M.SDE.00066
csdo:​Name300​Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
6.14. Описание
(csdo:​Description​Text)
описание документа
M.SDE.00002
csdo:​Text4000​Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
6.15. Количество листов
(csdo:​Page​Quantity)
общее количество листов
в документе
M.SDE.00018
csdo:​Quantity4​Type (M.SDT.00097)
Целое неотрицательное число
в десятичной системе счисления.
Макс.кол-во цифр: 4
0..1
6.16. XML-документ
(ccdo:​Any​Details)
документ в формате XML
M.CDE.00081
ccdo:​Any​Details​Type (M.CDT.00086)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
6.16.1. XML-документ
содержимое XML-документа произвольной структуры
-
произвольный элемент.
Пространство имҰн: любое.
Валидация: проводится всегда
1..*

6.17. Бинарлық форматтағы құжат
(csdo:​Doc​Binary​Text)
бинарлық мәтіндік форматтағы құжат
M.SDE.00106
csdo:​Binary​Text​Type (M.SDT.00143)
Қосарлы октеттердің (байттардың) түпкі дәйектілігі
0..1
а) Деректер форматының коды
(атрибут media​Type​Code)
деректер форматының кодтық белгіленуі
-
csdo:​Media​Type​Code​Type (M.SDT.00147)
Деректер форматтарының анықтамалығына сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 255
0..1
7. Түпнұсқалығын (эмиссиясын) растауға арналған сәйкестендіру құралдарының тізбесі
(ctcdo:​Identification​Means​Request​List​Details)
түпнұсқалығын (эмиссиясын) растауға арналған сәйкестендіру құралдарының тізбесі
M.CT.CDE.00251
ctcdo:​Identification​Means​Request​List​Details​Type (M.CT.CDT.00283)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
7.1. Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды
(csdo:​Commodity​Code)
тауардың Еуразиялық экономикалық одақ сыртқы экономикалық қызметінің Тауар номенклатурасы бойынша коды
M.SDE.00091
csdo:​Commodity​Code​Type (M.SDT.00065)
ЕАЭО СЭҚ ТН кодының 2, 4, 6, 8, 9 немесе 10 белгі деңгейіндегі мәні.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
0..1
7.2. Таңбаланған тауардың қосымша коды
(ctsdo:​Add​Marked​Goods​Code)
сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын тауар позициясын сәйкестендіретін қосымша кодтық белгіленім
M.CT.SDE.00790
csdo:Code10Type (M.SDT.00179)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 10
0..1
7.3. Пайдаланылған таңбалау кодтарының тізбесі
(ctcdo:​Used​Identification​Means​List​Details)
пайдаланылған таңбалау кодтарының тізбесі туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00321
ctcdo:​Used​Identification​Means​List​Details​Type (M.CT.CDT.00320)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
7.3.1. Қаптаманы агрегаттау түрі
(ctsdo:​Aggregation​Kind​Code)
қаптаманы агрегаттау түрінің (деңгейінің) кодтық белгіленуі
M.CT.SDE.00322
csdo:Code1Type (M.SDT.00169)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 1
1
7.3.2. Сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер
(ctcdo:​Identification​Means​Details)
пайдаланылған таңбалау коды туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00237
ctcdo:​Identification​Means​Details​Type (M.CT.CDT.00265)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
*.1. Сәйкестендіру құралы
(ctcdo:​Identification​Means​Item​Details)
сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00234
ctcdo:​Identification​Means​Item​Details​Type (M.CT.CDT.00261)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.1.1. Сәйкестендіру құралы түрінің коды
(ctsdo:​Identification​Means​Kind​Code)
сәйкестендіру құралы түрінің кодтық белгіленуі
M.CT.SDE.00287

6.17. Документ в бинарном формате
(csdo:​Doc​Binary​Text)
документ в бинарном текстовом формате
M.SDE.00106
csdo:​Binary​Text​Type (M.SDT.00143)
Конечная последовательность двоичных октетов (байтов)
0..1
а) Код формата данных
(атрибут media​Type​Code)
кодовое обозначение формата данных
-
csdo:​Media​Type​Code​Type (M.SDT.00147)
Значение кода в соответствии
со справочником форматов данных.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 255
0..1
7. Перечень средств идентификации для подтверждения подлинности (эмиссии)
(ctcdo:​Identification​Means​Request​List​Details)
перечень средств идентификации для подтверждения подлинности (эмиссии)
M.CT.CDE.00251
ctcdo:​Identification​Means​Request​List​Details​Type (M.CT.CDT.00283)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
7.1. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:​Commodity​Code)
код товара по Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
M.SDE.00091
csdo:​Commodity​Code​Type (M.SDT.00065)
Значение кода из ТН ВЭД ЕАЭС
на уровне 2, 4, 6, 8, 9 или 10 знаков.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
0..1
7.2. Дополнительный код маркированного товара
(ctsdo:​Add​Marked​Goods​Code)
дополнительное кодовое обозначение, идентифицирующее товарную позицию, подлежащую маркировке средствами идентификации
M.CT.SDE.00790
csdo:Code10Type (M.SDT.00179)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
0..1
7.3. Перечень использованных кодов маркировки
(ctcdo:​Used​Identification​Means​List​Details)
сведения о перечне использованных кодов маркировки
M.CT.CDE.00321
ctcdo:​Used​Identification​Means​List​Details​Type (M.CT.CDT.00320)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
7.3.1. Вид агрегации упаковки
(ctsdo:​Aggregation​Kind​Code)
кодовое обозначение вида (уровня) агрегации упаковки
M.CT.SDE.00322
csdo:Code1Type (M.SDT.00169)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
1
7.3.2. Сведения о средстве идентификации
(ctcdo:​Identification​Means​Details)
сведения об использованном коде маркировки
M.CT.CDE.00237
ctcdo:​Identification​Means​Details​Type (M.CT.CDT.00265)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
*.1. Средство идентификации
(ctcdo:​Identification​Means​Item​Details)
сведения о средстве идентификации
M.CT.CDE.00234
ctcdo:​Identification​Means​Item​Details​Type (M.CT.CDT.00261)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1.1. Код вида средства идентификации
(ctsdo:​Identification​Means​Kind​Code)
кодовое обозначение вида средства идентификации
M.CT.SDE.00287

csdo:Code3Type (M.SDT.00180)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 3
1
*.1.2. Сәйкестендіру құралдарының бірыңғай тізілімі бойынша тіркеу нөмірі
(ctcdo:​Identification​Means​Registry​Id​Details)
сәйкестендіру құралдарының бірыңғай тізіліміндегі объектінің тіркеу нөмірі туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00231
ctcdo:​Identification​Means​Registry​Id​Details​Type (M.CT.CDT.00259)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1.2.1. Сәйкестендіру құралы түрінің коды
(ctsdo:​Identification​Means​Kind​Code)
сәйкестендіру құралы түрінің кодтық белгіленуі
M.CT.SDE.00287
csdo:Code3Type (M.SDT.00180)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 3
0..1
*.1.2.2. Ақпарат құрамына талаптардың коды
(ctsdo:​Identification​Means​Info​Requipment​Code)
сәйкестендіру құралында орналасқан ақпарат құрамына талаптар жиынтығының кодтық белгіленуі
M.CT.SDE.00289
csdo:Code3Type (M.SDT.00180)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 3
0..1
*.1.3. Сәйкестендіру құралы деректерінің элементі
(ctcdo:​Identification​Means​Data​Unit​Details)
сәйкестендіру құралында орналасқан ақпарат блогының символдық көрінісі
M.CT.CDE.00233
ctcdo:​Identification​Means​Data​Unit​Details​Type (M.CT.CDT.00262)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
*.1.3.1. Қолдану сәйкестендіргіші
(ctsdo:​A​I​Id)
сәйкестендіру құралындағы ақпарат блогының
цифрлық сәйкестендіргіші
M.CT.SDE.00294
ctsdo:​A​I​Id​Type (M.CT.SDT.00208)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: \d{2,4}
1
*.1.3.2. Сәйкестендіру құралының деректері элементінің символдық мәні
(ctsdo:​Identification​Means​Unit​Character​Value​Id)
символдар дәйектілігі түріндегі цифрлық сәйкестендіргіштегі құралда қамтылған ақпарат блогының мәні
M.CT.SDE.00295
ctsdo:​Id100​Type (M.CT.SDT.00101)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 100
1
*.2. Таңбаланған тауардың мәртебесі
(ctcdo:​Marked​Goods​Status​Details)
таңбаланған тауардың мәртебесі және оны орнату күні мен уақыты туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00248
ctcdo:​Marked​Goods​Status​Details​Type (M.CT.CDT.00280)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.2.1. Таңбаланған тауар мәртебесінің коды
(ctsdo:​Marked​Goods​Status​Code)
таңбаланған тауар мәртебесінің кодтық белгіленуі
M.CT.SDE.00300
csdo:Code2Type (M.SDT.00170)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 2
1
*.2.2. Мәртебе белгілеу себебінің коды
(ctsdo:​Marked​Goods​Status​Reason​Code)
тауарларды таңбалау ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде
тауарға мәртебе белгілеу себебінің кодтық белгіленуі
M.CT.SDE.00321
csdo:Code2Type (M.SDT.00170)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 2
0..1

csdo:Code3Type (M.SDT.00180)
Нормализованная строка символов.
Длина: 3
1
*.1.2. Регистрационный номер по единому реестру средств идентификации
(ctcdo:​Identification​Means​Registry​Id​Details)
сведения о регистрационном номере объекта в едином реестре средств идентификации
M.CT.CDE.00231
ctcdo:​Identification​Means​Registry​Id​Details​Type (M.CT.CDT.00259)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1.2.1. Код вида средства идентификации
(ctsdo:​Identification​Means​Kind​Code)
кодовое обозначение вида средства идентификации
M.CT.SDE.00287
csdo:Code3Type (M.SDT.00180)
Нормализованная строка символов.
Длина: 3
0..1
*.1.2.2. Код требований к составу информации
(ctsdo:​Identification​Means​Info​Requipment​Code)
кодовое обозначение набора требований к составу информации, размещенному
в средстве идентификации
M.CT.SDE.00289
csdo:Code3Type (M.SDT.00180)
Нормализованная строка символов.
Длина: 3
0..1
*.1.3. Элемент данных средства идентификации
(ctcdo:​Identification​Means​Data​Unit​Details)
символьное представление блока информации, размещенного в средстве идентификации
M.CT.CDE.00233
ctcdo:​Identification​Means​Data​Unit​Details​Type (M.CT.CDT.00262)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
*.1.3.1. Идентификатор применения
(ctsdo:​A​I​Id)
цифровой идентификатор блока информации, содержащейся
в средстве идентификации
M.CT.SDE.00294
ctsdo:​A​I​Id​Type (M.CT.SDT.00208)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{2,4}
1
*.1.3.2. Символьное значение элемента данных средства идентификации
(ctsdo:​Identification​Means​Unit​Character​Value​Id)
значение блока информации, содержащейся в средстве идентификации, представленное в виде последовательности символов
M.CT.SDE.00295
ctsdo:​Id100​Type (M.CT.SDT.00101)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 100
1
*.2. Статус маркированного товара
(ctcdo:​Marked​Goods​Status​Details)
сведения о статусе маркированного товара и дате
и времени его установки
M.CT.CDE.00248
ctcdo:​Marked​Goods​Status​Details​Type (M.CT.CDT.00280)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.2.1. Код статуса маркированного товара
(ctsdo:​Marked​Goods​Status​Code)
кодовое обозначение статуса маркированного товара
M.CT.SDE.00300
csdo:Code2Type (M.SDT.00170)
Нормализованная строка символов.
Длина: 2
1
*.2.2. Код причины установки статуса
(ctsdo:​Marked​Goods​Status​Reason​Code)
кодовое обозначение причины установки статуса товара
в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров
M.CT.SDE.00321
csdo:Code2Type (M.SDT.00170)
Нормализованная строка символов.
Длина: 2
0..1

*.2.3. Күні және уақыты
(csdo:​Event​Date​Time)
тауарға мәртебе белгілеу күні және уақыты
M.SDE.00132
bdt:​Date​Time​Type (M.BDT.00006)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күн мен уақыттың белгіленуі
0..1
*.3. Өңдеу нәтижесі
(ctcdo:​Result​Details)
өңдеу нәтижесі туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00090
ctcdo:​Result​Details​Type (M.CT.CDT.00087)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.3.1. Мәліметтерді өңдеу нәтижесінің коды
(ctsdo:​Result​Processing​Code)
мәліметтерді өңдеу нәтижесінің коды
M.CT.SDE.00131
csdo:Code1to3Type (M.SDT.00314)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 3
1
*.3.2. Мәліметтерді өңдеу нәтижесінің сипаттамасы
(ctsdo:​Result​Description​Text)
мәліметтерді өңдеу нәтижесінің сипаттамасы
M.CT.SDE.00130
csdo:Text250Type (M.SDT.00072)
Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 250
0..1
*.4. Ақырғы күн
(csdo:​End​Date)
жарамдылық мерзімінің ақырғы күні
M.SDE.00074
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)

*.2.3. Дата и время
(csdo:​Event​Date​Time)
дата и время установки статуса товара
M.SDE.00132
bdt:​Date​Time​Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени
в соответствии
с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
*.3. Результат обработки
(ctcdo:​Result​Details)
сведения о результате обработки
M.CT.CDE.00090
ctcdo:​Result​Details​Type (M.CT.CDT.00087)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.3.1. Код результата обработки сведений
(ctsdo:​Result​Processing​Code)
код результата обработки сведений
M.CT.SDE.00131
csdo:Code1to3Type (M.SDT.00314)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 3
1
*.3.2. Описание результата обработки сведений
(ctsdo:​Result​Description​Text)
описание результата обработки сведений
M.CT.SDE.00130
csdo:Text250Type (M.SDT.00072)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
*.4. Конечная дата
(csdo:​End​Date)
дата истечения срока годности
M.SDE.00074
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии

МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күннің белгіленуі
0..1
*.5. Өнім сериясының нөмірі
(ctsdo:​Product​Series​Id)
өндірістік серияның нөмірі
M.CT.SDE.00320
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
0..1
43. "Сәйкестендіру құралдарының түпнұсқалығын (эмиссиясын) растауға сұрау салуды өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.CT.LS.03.021) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының сипаттамасы 35-кестеде келтірілген.
35-кесте
"Сәйкестендіру құралдарының түпнұсқалығын (эмиссиясын) растауға сұрау салуды өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.CT.LS.03.021) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Аты
сәйкестендіру құралдарының түпнұсқалығын (эмиссиясын) растауға сұрау салуды өңдеу нәтижесі туралы хабарлама
2
Сәйкестендіргіш
R.CT.LS.03.021
3
Нұсқа

с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
*.5. Номер серии продукта
(ctsdo:​Product​Series​Id)
номер производственной серии
M.CT.SDE.00320
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
43. Описание структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки запроса подтверждения подлинности (эмиссии) средств идентификации" (R.CT.LS.03.021) приведено в таблице 35.
Таблица 35
Описание структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки запроса подтверждения подлинности (эмиссии) средств идентификации" (R.CT.LS.03.021)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Имя
уведомление о результате обработки запроса подтверждения подлинности (эмиссии) средств идентификации
2
Идентификатор
R.CT.LS.03.021
3
Версия

1.0.0
4
Айқындама
сәйкестендіру құралдарының түпнұсқалығын (эмиссиясын) растауға сұрау салуды өңдеу нәтижесі туралы хабарлама мәліметтерін қамтиды
5
Пайдалану
6
Атаулар кеңістігінің сәйкестендіргіші
urn:EEC:R:CT:LS:03:IdentificationMeansEmissionConfirmationProcessingResult:v1.0.0
7
XML-құжаттың түбірлік элементі
IdentificationMeansEmissionConfirmationProcessingResult
8
XML-схема файлының аты
EEC_R_CT_LS_03_ IdentificationMeansEmissionConfirmationProcessingResult_v1.0.0.xsd

1.0.0
4
Определение
содержит сведения уведомления о результате обработки запроса подтверждения подлинности (эмиссии) средств идентификации
5
Использование
6
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:R:CT:LS:03:IdentificationMeansEmissionConfirmationProcessingResult:v1.0.0
7
Корневой элемент XML-документа
IdentificationMeansEmissionConfirmationProcessingResult
8
Имя файла XML-схемы
EEC_R_CT_LS_03_ IdentificationMeansEmissionConfirmationProcessingResult_v1.0.0.xsd

48. "Жеңіл өнеркәсіп тауарының егжей-тегжейлі сипаттамасы" (R.CT.LS.03.022) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының деректемелік құрамы 40-кестеде келтірілген.
40-кесте
"Жеңіл өнеркәсіп тауарының егжей-тегжейлі сипаттамасы" (R.CT.LS.03.022) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының деректемелік құрамы
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректер типі
Көп.
1. Тауардың сипаттамасы
(ctsdo:​Goods​Description​Text)
тауардың функционалдық сипаттамасы
M.CT.SDE.00018
csdo:​Text250​Type (M.SDT.00072)
Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 250
1
2. Тауардың әртүрлілігі
(ctsdo:​Goods​Variety​Text)
тауардың жалпы сипаттамасы (тауар дайындалған материалдың атауы және тауардың өзге де айырым белгілері (моделі, түсі, мөлшері, материалы, шикізат құрамы және т. б.)
M.CT.SDE.00126
csdo:​Text250​Type (M.SDT.00072)
Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 250
0..1
3. Тауардың жапсырмадағы атауы
(ctsdo:​Label​Product​Name)
тауар туралы жапсырмадағы мәліметтер
M.CT.SDE.00314
csdo:​Name250​Type (M.SDT.00068)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 250
0..1
4. Тауардың біріктірілген сипаттамасы
(ctsdo:​Goods​Consolidated​Description​Text)
тауардың біріктірілген сипаттамасы
M.CT.SDE.00316
csdo:​Text250​Type (M.SDT.00072)
Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 250
0..1
5. Тауар белгісінің атауы
(ctsdo:​Trademark​Name)
тауар белгісі (бренді, сауда маркасы) туралы мәліметтер
M.CT.SDE.00089
csdo:​Name500​Type (M.SDT.00134)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 500
0..1
6. Маркасының атауы
(csdo:​Product​Mark​Name)
тауардың суббренді немесе маркасы
M.SDE.00232
csdo:​Name250​Type (M.SDT.00068)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 250
0..1
7. Өлшем бірлігінің коды
(ctsdo:​Measurement​Unit​Code)
тауар саны өлшем бірлігінің кодтық белгіленуі
M.CT.SDE.00317
ctsdo:​Measurement​Unit​Code​Type (M.CT.SDT.00123)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сәйкестендіргішке) сәйкес өлшем бірлігінің әріптік-цифрлық кодының мәні.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code​List​Id атрибуты)
код соған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
8. Тауардың бейнесі
(ctsdo:​Goods​Item​Picture)
тауардың фотографиялық бейнесі
M.CT.SDE.00127
ctsdo:​Goods​Item​Picture​Type (M.CT.SDT.00049)
Элемент тауардың фотографиялық бейнесін қамтиды.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 1468007
0..3
а) Деректер форматының коды
(media​Type​Code атрибуты)
деректер форматының кодтық белгіленуі
-
csdo:​Media​Type​Code​Type (M.SDT.00147)
Деректер форматтарының анықтамалығына сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 255
0..1

48. Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Детализированное описание товара легкой промышленности" (R.CT.LS.03.022) приведен в таблице 40.
Таблица 40
Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений)
"Детализированное описание товара легкой промышленности" (R.CT.LS.03.022)
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
1. Описание товара
(ctsdo:​Goods​Description​Text)
функциональное описание товара
M.CT.SDE.00018
csdo:​Text250​Type (M.SDT.00072)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
1
2. Разновидность товара
(ctsdo:​Goods​Variety​Text)
общее описание товара (наименование материала,
из которого изготовлен товар,
и иные отличительные признаки товара (модель, цвет, размер, материал, состав сырья и т.д.)
M.CT.SDE.00126
csdo:​Text250​Type (M.SDT.00072)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
3. Наименование товара на этикетке
(ctsdo:​Label​Product​Name)
сведения о товаре, содержащиеся на его этикетке
M.CT.SDE.00314
csdo:​Name250​Type (M.SDT.00068)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
4. Объединенное описание товара
(ctsdo:​Goods​Consolidated​Description​Text)
объединенное описание товара
M.CT.SDE.00316
csdo:​Text250​Type (M.SDT.00072)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
5. Наименование товарного знака
(ctsdo:​Trademark​Name)
сведения о товарном знаке (бренде, торговой марке)
M.CT.SDE.00089
csdo:​Name500​Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
6. Наименование марки
(csdo:​Product​Mark​Name)
суббренд или марка товара
M.SDE.00232
csdo:​Name250​Type (M.SDT.00068)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
7. Код единицы измерения
(ctsdo:​Measurement​Unit​Code)
кодовое обозначение единицы измерения количества товара
M.CT.SDE.00317
ctsdo:​Measurement​Unit​Code​Type (M.CT.SDT.00123)
Значение буквенно-цифрового кода единицы измерения в соответствии
со справочником (классификатором), идентификатор которого определен
в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code​List​Id)
обозначение справочника (классификатора),
в соответствии с которым указан код
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
8. Изображение товара
(ctsdo:​Goods​Item​Picture)
фотографическое изображение товара
M.CT.SDE.00127
ctsdo:​Goods​Item​Picture​Type (M.CT.SDT.00049)
элемент содержит фотографическое изображение товара.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1468007
0..3
а) Код формата данных
(атрибут media​Type​Code)
кодовое обозначение формата данных
-
csdo:​Media​Type​Code​Type (M.SDT.00147)
Значение кода в соответствии
со справочником форматов данных.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 255
0..1

9. Жеңіл өнеркәсіп тауары типінің атауы
(ctsdo:​Light​Industry​Product​Kind​Name)
жеңіл өнеркәсіп тауары типінің атауы
M.CT.SDE.00374
csdo:​Name250​Type (M.SDT.00068)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 250
0..1
10. Моделінің атауы
(csdo:​Product​Model​Name)
тауар моделінің атауы
M.SDE.00233
csdo:​Name250​Type (M.SDT.00068)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 250
0..1
11. Түсі
(ctsdo:​Colour​Name)
түсінің атауы
M.CT.SDE.00319
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
12. Жеңіл өнеркәсіп тауарының мөлшері
(ctsdo:​Light​Industry​Product​Size​Text)
жеңіл өнеркәсіп тауарының мөлшері
M.CT.SDE.00311
csdo:​Text250​Type (M.SDT.00072)
Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 250
0..1
13. Жасы (жас санаты)
(ctsdo:​Age​Text)
тұтынушының жасы (жас санаты)
M.CT.SDE.00804
csdo:​Text100​Type (M.SDT.00070)
Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 100
0..1
14. Тауардың жынысқа тиесілілігі бойынша санаты
(ctsdo:​Sex​Identity​Commodity​Kind​Code)
жынысқа тиістілігі бойынша жеңіл өнеркәсіп тауары санатының кодтық белгіленуі
M.CT.SDE.00822
csdo:​Code20​Type (M.SDT.00160)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
15. Материалдың атауы
(ctsdo:​Material​Name)
тауар дайындалған материалдың атауы
M.CT.SDE.00803
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
16. Тауардың құрамы
(ctsdo:​Goods​Composition​Description​Text)
тауар құрамына кіретін элементтердің, ингредиенттердің сипаттамасы
M.CT.SDE.00315
csdo:​Text4000​Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 4000
0..1

9. Наименование типа товара легкой промышленности
(ctsdo:​Light​Industry​Product​Kind​Name)
наименование типа товара легкой промышленности
M.CT.SDE.00374
csdo:​Name250​Type (M.SDT.00068)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
10. Наименование модели
(csdo:​Product​Model​Name)
наименование модели товара
M.SDE.00233
csdo:​Name250​Type (M.SDT.00068)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
11. Цвет
(ctsdo:​Colour​Name)
название цвета
M.CT.SDE.00319
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
12. Размер товара легкой промышленности
(ctsdo:​Light​Industry​Product​Size​Text)
размер товара легкой промышленности
M.CT.SDE.00311
csdo:​Text250​Type (M.SDT.00072)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
13. Возраст (возрастная категория)
(ctsdo:​Age​Text)
возраст (возрастная категория) потребителя
M.CT.SDE.00804
csdo:​Text100​Type (M.SDT.00070)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 100
0..1
14. Категория товара по принадлежности к полу
(ctsdo:​Sex​Identity​Commodity​Kind​Code)
кодовое обозначение категории товара легкой промышленности по принадлежности к полу
M.CT.SDE.00822
csdo:​Code20​Type (M.SDT.00160)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
15. Наименование материала
(ctsdo:​Material​Name)
наименование материала из которого изготовлен товар
M.CT.SDE.00803
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
16. Состав товара
(ctsdo:​Goods​Composition​Description​Text)
описание элементов, ингредиентов, входящих
в состав товара
M.CT.SDE.00315
csdo:​Text4000​Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1

51. "Духилардың (иіс судың) егжей-тегжейлі сипаттамасы" (R.CT.LS.03.023) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының деректемелік құрамы 43-кестеде келтірілген.
43-кесте
"Духилардың (иіс судың) егжей-тегжейлі сипаттамасы" (R.CT.LS.03.023) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының деректемелік құрамы
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректер типі
Көп.
1. Тауардың сипаттамасы
(ctsdo:​Goods​Description​Text)
тауардың атауы
M.CT.SDE.00018
csdo:​Text250​Type (M.SDT.00072)
Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 250
1
2. Тауар белгісінің атауы
(ctsdo:​Trademark​Name)
тауар белгісі (бренді, сауда маркасы) туралы мәліметтер
M.CT.SDE.00089
csdo:​Name500​Type (M.SDT.00134)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 500
0..1
3. Өлшем бірлігінің коды
(ctsdo:​Measurement​Unit​Code)
тауар саны өлшем бірлігінің кодтық белгіленуі
M.CT.SDE.00317
ctsdo:​Measurement​Unit​Code​Type (M.CT.SDT.00123)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сәйкестендіргішке) сәйкес өлшем бірлігінің әріптік-цифрлық кодының мәні.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code​List​Id атрибуты)
код соған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
4. Тауардың бейнесі
(ctsdo:​Goods​Item​Picture)
тауардың фотографиялық бейнесі
M.CT.SDE.00127
ctsdo:​Goods​Item​Picture​Type (M.CT.SDT.00049)
Элемент тауардың фотографиялық бейнесін қамтиды.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 1468007
0..3
а) Деректер форматының коды
(атрибут media​Type​Code)
деректер форматының кодтық белгіленуі
-
csdo:​Media​Type​Code​Type (M.SDT.00147)
Деректер форматтарының анықтамалығына сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 255
0..1
5. Нетто көлемі
(csdo:​Unified​Net​Volume​Measure)
парфюмерлік өнімнің қаптамасыз (ыдыссыз) мәлімделген көлемі
M.SDE.00240
csdo:​Unified​Physical​Measure​Type (M.SDT.00122)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Макс.кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) Өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленуі
-
csdo:​Measurement​Unit​Code​Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
б) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurement​Unit​Code​List​Id атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1

51. Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Детализированное описание духов (туалетной воды)" (R.CT.LS.03.023) приведен в таблице 43.
Таблица 43
Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений)
"Детализированное описание духов (туалетной воды)" (R.CT.LS.03.023)
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
1. Описание товара
(ctsdo:​Goods​Description​Text)
наименование товара
M.CT.SDE.00018
csdo:​Text250​Type (M.SDT.00072)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
1
2. Наименование товарного знака
(ctsdo:​Trademark​Name)
сведения о товарном знаке (бренде, торговой марке)
M.CT.SDE.00089
csdo:​Name500​Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
3. Код единицы измерения
(ctsdo:​Measurement​Unit​Code)
кодовое обозначение единицы измерения количества товара
M.CT.SDE.00317
ctsdo:​Measurement​Unit​Code​Type (M.CT.SDT.00123)
Значение буквенно-цифрового кода единицы измерения в соответствии
со справочником (классификатором), идентификатор которого определен
в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code​List​Id)
обозначение справочника (классификатора),
в соответствии с которым указан код
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
4. Изображение товара
(ctsdo:​Goods​Item​Picture)
фотографическое изображение товара
M.CT.SDE.00127
ctsdo:​Goods​Item​Picture​Type (M.CT.SDT.00049)
элемент содержит фотографическое изображение товара.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1468007
0..3
а) Код формата данных
(атрибут media​Type​Code)
кодовое обозначение формата данных
-
csdo:​Media​Type​Code​Type (M.SDT.00147)
Значение кода в соответствии
со справочником форматов данных.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 255
0..1
5. Объем нетто
(csdo:​Unified​Net​Volume​Measure)
заявленный объем парфюмерной продукции
без упаковки (тары)
M.SDE.00240
csdo:​Unified​Physical​Measure​Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс.кол-во цифр: 24.
Макс.кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) Единица измерения
(атрибут measurement​Unit​Code)
кодовое обозначение единицы измерения
-
csdo:​Measurement​Unit​Code​Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
б) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement​Unit​Code​List​Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

8. Тауардың бейнесі
(ctsdo:​Goods​Item​Picture)
тауардың фотографиялық бейнесі
M.CT.SDE.00127
ctsdo:​Goods​Item​Picture​Type (M.CT.SDT.00049)
Элемент тауардың фотографиялық бейнесін қамтиды.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 1468007
0..3
а) Деректер форматының коды
(атрибут media​Type​Code)
деректер форматының кодтық белгіленуі
-
csdo:​Media​Type​Code​Type (M.SDT.00147)
Деректер форматтарының анықтамалығына сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 255
0..1
9. Моделінің атауы
(csdo:​Product​Model​Name)
шина (доңғалаққап) өндіруші моделінің атауы
M.SDE.00233
csdo:​Name250​Type (M.SDT.00068)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 250
0..1
10. Шина (доңғалаққап) профилінің ені
(ctcdo:​Tyre​Width​Details)
шина (доңғалаққап) профилінің ені
M.CT.CDE.00322
ctcdo:​Goods​Characteristic​Value​Details​Type (M.CT.CDT.00400)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
10.1. Кодтық белгілеу нысанындағы тауар сипаттамасының мәні
(ctsdo:​Goods​Characteristic​Value​Code)
кодтық белгілеу нысанындағы тауар сипаттамасының мәні
M.CT.SDE.00832
csdo:UnifiedOptionalCode20Type (M.SDT.00335)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалуы мүмкін анықтамалыққа (сәйкестендіргішке) сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code​List​Id атрибуты)
код соған сәйкес көрсетілген
анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
10.2. Мәтін нысанындағы тауар сипаттамасының мәні
(ctsdo:​Goods​Characteristic​Value​Name)
мәтін нысанындағы тауар сипаттамасының мәні
M.CT.SDE.00833
csdo:Name250Type (M.SDT.00068)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 250
0..1
10.3. Тауардың сандық нысандағы сипаттамасының мәні
(ctsdo:​Goods​Characteristic​Measure)
сандық нысанда көрсетілген тауар сипаттамасының мәні
M.CT.SDE.00830
ctsdo:​Fraction​Number246​Measure​Type (M.CT.SDT.00800)
Өлшеу нәтижесінде айқындалған сандық шама.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
10.4. Тауар сипаттамасының сандық немесе сандық емес нысандағы мәні
(ctsdo:​Goods​Characteristic​Value)
сандық немесе сандық емес нысанда көрсетілген тауар сипаттамасының мәні
M.CT.SDE.00831
csdo:Value100Type (M.SDT.00110)
100 символға дейінгі мән.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 100
0..1
10.5. Өлшем бірлігінің коды
(ctsdo:​Measurement​Unit​Code)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленуі
M.CT.SDE.00317
ctsdo:​Measurement​Unit​Code​Type (M.CT.SDT.00123)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сәйкестендіргішке) сәйкес өлшем бірлігінің әріптік-цифрлық кодының мәні.

8. Изображение товара
(ctsdo:​Goods​Item​Picture)
фотографическое изображение товара
M.CT.SDE.00127
ctsdo:​Goods​Item​Picture​Type (M.CT.SDT.00049)
элемент содержит фотографическое изображение товара.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1468007
0..3
а) Код формата данных
(атрибут media​Type​Code)
кодовое обозначение формата данных
-
csdo:​Media​Type​Code​Type (M.SDT.00147)
Значение кода в соответствии
со справочником форматов данных.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 255
0..1
9. Наименование модели
(csdo:​Product​Model​Name)
наименование модели производителя шины (покрышки)
M.SDE.00233
csdo:​Name250​Type (M.SDT.00068)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
10. Ширина профиля шины (покрышки)
(ctcdo:​Tyre​Width​Details)
ширина профиля шины (покрышки)
M.CT.CDE.00322
ctcdo:​Goods​Characteristic​Value​Details​Type (M.CT.CDT.00400)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
10.1. Значение характеристики товара в форме кодового обозначения
(ctsdo:​Goods​Characteristic​Value​Code)
значение характеристики товара в форме кодового обозначения
M.CT.SDE.00832
csdo:UnifiedOptionalCode20Type (M.SDT.00335)
Значение кода в соответствии
со справочником (классификатором), идентификатор которого может быть определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code​List​Id)
обозначение справочника (классификатора),
в соответствии с которым указан код
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
10.2. Значение характеристики товара в текстовой форме
(ctsdo:​Goods​Characteristic​Value​Name)
значение характеристики товара в текстовой форме
M.CT.SDE.00833
csdo:Name250Type (M.SDT.00068)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
10.3. Значение характеристики товара в числовой форме
(ctsdo:​Goods​Characteristic​Measure)
значение характеристики товара, выраженное в числовой форме
M.CT.SDE.00830
ctsdo:​Fraction​Number246​Measure​Type (M.CT.SDT.00800)
Числовая величина, определенная
в результате измерения.
Макс.кол-во цифр: 24.
Макс.кол-во дроб. цифр: 6
0..1
10.4. Значение характеристики товара в числовой или нечисловой форме
(ctsdo:​Goods​Characteristic​Value)
значение характеристики товара, выраженное в числовой или нечисловой форме
M.CT.SDE.00831
csdo:Value100Type (M.SDT.00110)
Значение до 100 символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 100
0..1
10.5. Код единицы измерения
(ctsdo:​Measurement​Unit​Code)
кодовое обозначение единицы измерения
M.CT.SDE.00317
ctsdo:​Measurement​Unit​Code​Type (M.CT.SDT.00123)
Значение буквенно-цифрового кода единицы измерения в соответствии
со справочником (классификатором), идентификатор которого определен
в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".

11. Емдік немесе өзге де мамандандырылған тамақтанудың белгісі
(ctsdo:​Clinical​Nutrition​Indicator)
өнімнің (тауардың) емдік немесе өзге де мамандандырылған тамақтануға тиесілігін сипаттайтын белгі: 1 - өнім (тауар) емдік немесе өзге де мамандандырылған тағам болып табылады; 0 - өнім (тауар) емдік немесе өзге де мамандандырылған тағам болып табылмайды
M.CT.SDE.00815
bdt:​Indicator​Type (M.BDT.00013)
Мына екі мәннің бірі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
1
12. Балалар тағамының белгісі
(ctsdo:​Child​Nutrition​Indicator)
өнімнің (тауардың) балалар тағамына тиістілігін сипаттайтын белгі:
1 - өнім (тауар) балалар тағамы болып табылады;
0 - өнім (тауар) балалар тағамы болып табылмайды
M.CT.SDE.00817
bdt:​Indicator​Type (M.BDT.00013)
Мына екі мәннің бірі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
1
13. Тауардың құрамы
(ctsdo:​Goods​Composition​Description​Text)
тауардың сапалық құрамының сипаттамасы
M.CT.SDE.00315
csdo:​Text4000​Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 4000
1
14. Қаптама түрінің коды
(csdo:​Unified​Package​Kind​Code)
тұтынушылық қаптама түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00165
csdo:​Unified​Code20​Type (M.SDT.00140)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сәйкестендіргішке) сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code​List​Id атрибуты)
код соған сәйкес көрсетілген
анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
15. Қаптама материалының коды
(ctsdo:​Package​Material​Kind​Code)
қаптама материалының кодтық белгіленуі
M.CT.SDE.00821
csdo:​Unified​Code20​Type (M.SDT.00140)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сәйкестендіргішке) сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code​List​Id атрибуты)
код соған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
16. Материалдың атауы
(ctsdo:​Material​Name)
тұтыну қаптамасы материалының атауы (сипаттамасы)
M.CT.SDE.00803
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
17. Ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) бағыныстылық белгісі
(ctsdo:​Veterinary​Control​Indicator)
өнімнің (тауардың) ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) тиесілігін сипаттайтын белгі:
1 - өнім (тауар) ветеринарлық бақылаудың (қадағалаудың) бақылауындағы өнім болып табылады;
0 - өнім (тауар) ветеринарлық бақылаудың (қадағалаудың) бақылауындағы өнім болып табылмайды
M.CT.SDE.00818
bdt:​Indicator​Type (M.BDT.00013)
Мына екі мәннің бірі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
1

11. Признак лечебного или иного специализированного питания
(ctsdo:​Clinical​Nutrition​Indicator)
признак, характеризующий принадлежность продукции (товара) к лечебному или иному специализированному питанию: 1 - продукция (товар) является лечебным или иным специализированным питанием; 0 - продукция (товар)
не является лечебным или иным специализированным питанием
M.CT.SDE.00815
bdt:​Indicator​Type (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
1
12. Признак детского питания
(ctsdo:​Child​Nutrition​Indicator)
признак, характеризующий принадлежность продукции (товара) к детскому питанию:
1 - продукция (товар) является детским питанием;
0 - продукция (товар)
не является детским питанием
M.CT.SDE.00817
bdt:​Indicator​Type (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
1
13. Состав товара
(ctsdo:​Goods​Composition​Description​Text)
описание качественного состава товара
M.CT.SDE.00315
csdo:​Text4000​Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
1
14. Код вида упаковки
(csdo:​Unified​Package​Kind​Code)
кодовое обозначение вида потребительской упаковки
M.SDE.00165
csdo:​Unified​Code20​Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен
в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code​List​Id)
обозначение справочника (классификатора),
в соответствии с которым указан код
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
15. Код материала упаковки
(ctsdo:​Package​Material​Kind​Code)
кодовое обозначение материала упаковки
M.CT.SDE.00821
csdo:​Unified​Code20​Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии
со справочником (классификатором), идентификатор которого определен
в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code​List​Id)
обозначение справочника (классификатора),
в соответствии с которым указан код
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
16. Наименование материала
(ctsdo:​Material​Name)
наименование (описание) материала потребительской упаковки
M.CT.SDE.00803
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
17. Признак подконтрольности ветеринарному контролю (надзору)
(ctsdo:​Veterinary​Control​Indicator)
признак, характеризующий принадлежность продукции (товара) ветеринарному контролю (надзору):
1 - продукция (товар) является подконтрольным ветеринарному контролю (надзору);
0 - продукция (товар)
не является подконтрольным ветеринарному контролю (надзору)
M.CT.SDE.00818
bdt:​Indicator​Type (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
1

18. 40 тәулікке дейін сақтау мерзімінің белгісі
(ctsdo:​Storage​Life40​Days​Indicator)
сақтау мерзімі 40 тәулікке дейінгі (қоса алғанда) өнімге (тауарларға) тиесілігін сипаттайтын белгі:
1 - өнім (тауар) сақтау мерзімі 40 тәулікке дейін (қоса алғанда) құрайтын өнімге (тауарларға) жатады;
0 - өнім (тауар) сақтау мерзімі 40 тәулікке дейін (қоса алғанда) құрайтын өнімге (тауарларға) жатпайды
M.CT.SDE.00820
bdt:​Indicator​Type (M.BDT.00013)
Мына екі мәннің бірі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
1
19. Қаптамалар саны
(csdo:​Package​Quantity)
топтық қаптамаға тұтынушылық қаптамалар салынымдарының саны
M.SDE.00150
csdo:​Quantity8​Type (M.SDT.00156)
Ондық есептеу жүйесіндегі бүтін оң сан.
Цифрлардың ең көп саны: 8
0..1
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2022 жылғы 13 шілдедегі
№ 100 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын және "Табиғи теріден жасалған киім заттары, киімнің керек-жарақтары және өзге де бұйымдар" тауар позициясында сыныпталатын тауарлардан ерекшеленетін тауарлар туралы мәліметтермен алмасуға қатысты бөлігінде "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында өндірілген немесе оған әкелінген, сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын тауарлар, оның ішінде олардың Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағындағы трансшекаралық айналымы кезінде осындай тауарлар туралы мәліметтермен алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесіне қосылу ТӘРТІБІ
І. Жалпы ережелер
1. Осы Тәртіп Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығына кіретін мына актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
2018 жылғы 2 ақпандағы Еуразиялық экономикалық одақта тауарларды сәйкестендіру құралдарымен таңбалау туралы келісім (бұдан әрі – Келісім);
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің "Аяқ киім тауарларын сәйкестендіру құралдарымен таңбалауды енгізу туралы" 2019 жылғы 8 тамыздағы № 72 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің "Жеңіл өнеркәсіп тауарларын сәйкестендіру құралдарымен таңбалауды енгізу туралы" 2019 жылғы 18 қарашадағы № 127 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің "Иіс майлар мен иіс суларды сәйкестендіру құралдарымен таңбалауды енгізу туралы" 2019 жылғы 18 қарашадағы № 128 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің "Жаңа пневматикалық резеңке шиналар мен доңғалаққаптарды сәйкестендіру құралдарымен таңбалауды енгізу туралы" 2019 жылғы 18 қарашадағы № 129 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің "Фотокамераларды (кинокамералардан басқа), фотожарқылдарды және жарқ еткізу шамдарын сәйкестендіру құралдарымен таңбалауды енгізу туралы" 2019 жылғы 18 қарашадағы № 130 шешімі;

18. Признак срока хранения до 40 суток
(ctsdo:​Storage​Life40​Days​Indicator)
признак, характеризующий принадлежность к продукции (товарам), срок хранения которых составляет до 40 суток (включительно):
1 - продукция (товар) принадлежит к продукции (товарам), срок хранения которых составляет до 40 суток (включительно);
0 - продукция (товар)
не принадлежит к продукции (товарам), срок хранения которых составляет до 40 суток (включительно)
M.CT.SDE.00820
bdt:​Indicator​Type (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
1
19. Количество упаковок
(csdo:​Package​Quantity)
количество вложений потребительских упаковок
в групповую упаковку
M.SDE.00150
csdo:​Quantity8​Type (M.SDT.00156)
Целое неотрицательное число
в десятичной системе счисления.
Макс.кол-во цифр: 8
0..1
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 13 июля 2022 г. № 100
Порядок
присоединения к общему процессу "Обеспечение обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке средствами идентификации, произведенных или ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза, в том числе при трансграничном обороте таких товаров на таможенной территории Евразийского экономического союза" в части, касающейся обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке средствами идентификации и отличных от товаров, классифицируемых в товарной позиции "Предметы одежды, принадлежности к одежде и прочие изделия, из натурального меха"
I. Общие положения
1. Настоящий Порядок разработан в соответствии со следующими актами, входящими в право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Соглашение о маркировке товаров средствами идентификации в Евразийском экономическом союзе от 2 февраля 2018 года (далее – Соглашение);
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 8 августа 2019 г. № 72 "О введении маркировки обувных товаров средствами идентификации";
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 18 ноября 2019 г. № 127 "О введении маркировки товаров легкой промышленности средствами идентификации";
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 18 ноября 2019 г. № 128 "О введении маркировки духов и туалетной воды средствами идентификации";
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 18 ноября 2019 г. № 129 "О введении маркировки шин и покрышек пневматических резиновых новых средствами идентификации";
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 18 ноября 2019 г. № 130 "О введении маркировки фотокамер (кроме кинокамер), фотовспышек и ламп-вспышек средствами идентификации";

Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің "Сүт өнімдерінің жекелеген түрлерін сәйкестендіру құралдарымен таңбалауды енгізу туралы" 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № 129 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің "Еуразиялық экономикалық одақта тауарларды сәйкестендіру құралдарымен таңбалау жүйесінің базалық технологиялық ұйымдастырушылық моделі туралы (бұдан әрі – Тауарларды таңбалау жүйесінің базалық моделі)" 2021 жылғы 5 наурыздағы № 19 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректерді электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестер тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі.
ІІ. Қолданылу саласы
2. Осы Тәртіп "Сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын және "Табиғи теріден жасалған киім заттары, киімнің керек-жарақтары және өзге де бұйымдар" тауар позициясында сыныпталатын тауарлардан ерекшеленетін тауарлар туралы мәліметтермен алмасуға қатысты бөлігінде "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында өндірілген немесе оған әкелінген, сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын тауарлар, оның ішінде олардың Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағындағы трансшекаралық айналымы кезінде осындай тауарлар туралы мәліметтермен алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесіне (бұдан әрі – жалпы процесс) жаңа қатысушының қосылуы кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылға қойылатын талаптарды (P.LS.03) айқындайды.
Осы Тәртіп сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын және "Табиғи теріден жасалған киім заттары, киімнің керек-жарақтары және өзге де бұйымдар" тауар позициясында сыныпталатын тауарлар туралы мәліметтермен алмасу мақсатында жалпы процеске жаңа қатысушының қосылуы кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл жағдайында қолданылмайды.
3. Осы Тәртіппен айқындалған рәсімдерді өзара іс-қимылға қатысушы бір мезгілде не жаңа қатысушы жалпы процеске қосылған кезде белгілі бір уақыт кезеңі ішінде орындайды.
ІІІ. Негізгі ұғымдар

Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 23 декабря 2020 г. № 129 "О введении маркировки отдельных видов молочной продукции средствами идентификации";
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 5 марта 2021 г. № 19 "О базовой технологической организационной модели системы маркировки товаров средствами идентификации в Евразийском экономическом союзе";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза".
II. Область применения
2. Настоящий Порядок определяет требования к информационному взаимодействию при присоединении нового участника к общему процессу "Обеспечение обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке средствами идентификации, произведенных или ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза, в том числе при трансграничном обороте таких товаров на таможенной территории Евразийского экономического союза" (далее – общий процесс) в части, касающейся обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке средствами идентификации и отличных от товаров, классифицируемых в товарной позиции "Предметы одежды, принадлежности к одежде и прочие изделия, из натурального меха" (P.LS.03).
Настоящий Порядок не применяется при информационном взаимодействии при присоединении нового участника к общему процессу с целью обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке средствами идентификации и классифицируемых в товарной позиции "Предметы одежды, принадлежности к одежде и прочие изделия, из натурального меха".
3. Процедуры, определенные в настоящем Порядке, выполняются участником взаимодействия одномоментно либо на протяжении определенного периода времени при присоединении нового участника к общему процессу.
III. Основные понятия

4. Осы Тәртіптің мақсаттары үшін төмендегілерді білдіретін мынадай ұғымдар пайдаланылады:
"интеграциялық ақпараттық жүйенің жұмыс істеуін қамтамасыз ету кезінде қолданылатын құжаттар" – Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттамының (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 30-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия әзірлейтін және бекітетін техникалық, технологиялық, әдістемелік және ұйымдастыру құжаттары;
"технологиялық құжаттар" – Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімінің 1-тармағында көзделген жалпы процесті іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттардың типтік тізбесіне енгізілген құжаттар.
Осы Тәртіпте пайдаланылатын өзге де ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 13 шілдедегі № 100 шешімімен бекітілген "Сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын және "Табиғи теріден жасалған киім заттары, киімнің керек-жарақтары және өзге де бұйымдар" тауар позициясында сыныпталатын тауарлардан ерекшеленетін тауарлар туралы мәліметтермен алмасуға қатысты бөлігінде "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында өндірілген немесе оған әкелінген, сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын тауарлар, оның ішінде олардың Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағындағы трансшекаралық айналымы кезінде осындай тауарлар туралы мәліметтермен алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін интеграциялық ақпараттық жүйе құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының" (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары) 4-тармағында айқындалған мәндерде қолданылады.
IV. Өзара іс-қимылға қатысушылар
5. Өзара іс-қимылға қатысушылардың жалпы процеске қосылу рәсімдерін орындауы кезіндегі олардың рөлдері кестеде келтірілген.
Кесте
Өзара іс-қимылға қатысушылардың рөлдері
Р/с
Рөлдің атауы
Рөлдің сипаттамасы
Рөлді орындайтын қатысушы
1
Жалпы процеске қосылатын қатысушы
осы Тәртіпте көзделген қосылу рәсімдерін орындайды
Одақтың импорттаушы тіркелген мүше мемлекетінің уәкілетті органы (P.LS.03.ACT.003), Одақтың экспорттаушы тіркелген мүше мемлекетінің уәкілетті органы (P.LS.03.ACT.004),
Одаққа мүше мемлекеттің мәліметтер беретін уәкілетті органы
(P.LS.03.ACT.005)
Одақтың эмитент тіркелген мүше мемлекетінің уәкілетті органы (P.LS.03.ACT.007),

4. Для целей настоящего Порядка используются понятия, которые означают следующее:
"документы, применяемые при обеспечении функционирования интегрированной информационной системы" – технические, технологические, методические и организационные документы, разрабатываемые и утверждаемые Евразийской экономической комиссией в соответствии с пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года);
"технологические документы" – документы, включенные в типовой перечень технологических документов, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации общего процесса, предусмотренный пунктом 1 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200.
Иные понятия, используемые в настоящем Порядке, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы общего процесса "Обеспечение обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке средствами идентификации, произведенных или ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза, в том числе при трансграничном обороте таких товаров на таможенной территории Евразийского экономического союза" в части, касающейся обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке средствами идентификации и отличных от товаров, классифицируемых в товарной позиции "Предметы одежды, принадлежности к одежде и прочие изделия, из натурального меха", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 13 июля 2022 г. № 100(далее – Правила информационного взаимодействия).
IV. Участники взаимодействия
5. Роли участников взаимодействия при выполнении ими процедур присоединения к общему процессу приведены в таблице.
Таблица
Роли участников взаимодействия
№ п/п
Наименование роли
Описание роли
Участник, выполняющий роль
1
Присоединяющийся участник общего процесса
выполняет процедуры присоединения, предусмотренные настоящим Порядком
уполномоченный орган
государства – члена Союза, в котором зарегистрирован импортер (P.LS.03.ACT.003), уполномоченный орган
государства – члена Союза, в котором зарегистрирован экспортер (P.LS.03.ACT.004),
уполномоченный орган государства – члена Союза, представляющий сведения
(P.LS.03.ACT.005);
уполномоченный орган государства – члена Союза,
в котором зарегистрирован эмитент (P.LS.03.ACT.007);
уполномоченный орган государства – члена Союза,