Сербия Республикасынан шығарылатын және Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумақтарына әкелінетін тауарлардың жекелеген түрлеріне қатысты тарифтік квоталардың 2023 жылға арналған көлемдерін белгілеу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 16 тамыздағы № 117 шешімі
2019 жылғы 25 қазандағы Бір тараптан Еуразиялық экономикалық одақ пен оған мүше мемлекеттер және екінші тараптан Сербия Республикасы арасындағы еркін сауда туралы келісімнің (бұдан әрі – Келісім) 4-бабына, Келісімге № 2 қосымшаға, 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 35 және 45-баптарына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Келісімге сәйкес Сербия Республикасынан шығарылатын және Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің (бұдан әрі – мүше мемлекеттер) аумақтарына әкелінетін тауарлардың жекелеген түрлеріне қатысты тарифтік квоталардың (бұдан әрі тиісінше – тарифтік квоталар, тауарлар) 2023 жылға арналған көлемдері №1 қосымшаға сәйкес белгіленсін.
2. Мыналар:
мүше мемлекеттің уәкілетті органы берген лицензия болған кезде және Келісімде белгіленген еркін сауда режимін ұсыну шарттары сақталған кезде осы Шешімге № 1 қосымшада көрсетілген тарифтік квоталар көлемдері шеңберінде әкелінетін тауарларға қатысты кедендік құнның 0 пайызы мөлшерінде кедендік әкелу бажының мөлшерлемесі қолданылады;
тарифтік квоталар осы Шешімге № 1 қосымшада көрсетілген, ішкі тұтыну үшін шығарудың кедендік рәсімімен орналастырылатын тауарларға қатысты қолданылады;
тауарларды осы Шешімге № 1 қосымшада көрсетілген тарифтік квоталар көлемдерінен асатын мөлшерде әкелу кезінде және (немесе) Келісімде белгіленген еркін сауда режимін ұсыну шарттары сақталмаған кезде Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифінің кедендік әкелу баждарының мөлшерлемелері қолданылады деп белгіленсін.
3. Мүше мемлекеттер:
осы Шешімге №1 қосымшада көрсетілген тарифтік квоталар көлемдерін сыртқы сауда қызметіне қатысушылар арасында өз заңнамасына сәйкес бөлуді жүзеге асырсын;
осы Шешімге №1 қосымшада көрсетілген тауарлардың импортына лицензия беруді жүзеге асыруды атқарушы биліктің уәкілетті органдарына тапсырсын;
кеден органдарына тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10-шы күнінен кешіктірмей осы Шешімге №1 қосымшада көрсетілген тауарларды өз мемлекетінің аумағына әкелу көлемдері туралы ақпаратты № 2 қосымшаға сәйкес нысан бойынша Еуразиялық экономикалық комиссияға беруді тапсырсын.

Об установлении на 2023 год объемов тарифных квот в отношении отдельных видов товаров, происходящих из Республики Сербии и ввозимых на территории государств – членов Евразийского экономического союза
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 августа 2022 года № 117.
В соответствии со статьей 4 Соглашения о зоне свободной торговли между Евразийским экономическим союзом и его государствами-членами, с одной стороны, и Республикой Сербией, с другой стороны, от 25 октября 2019 года (далее – Соглашение), приложением № 2 к Соглашению, статьями 35 и 45 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Установить на 2023 год объемы тарифных квот в отношении отдельных видов товаров, происходящих из Республики Сербии и ввозимых на территории государств – членов Евразийского экономического союза (далее – государства-члены) в соответствии с Соглашением (далее соответственно – тарифные квоты, товары), согласно приложении № 1.
2. Установить, что:
в отношении товаров, ввозимых в рамках объемов тарифных квот, указанных в приложении № 1 к настоящему Решению, при наличии лицензии, выданной уполномоченным органом государства-члена, и при соблюдении условий предоставления режима свободной торговли, установленных Соглашением, применяется ставка ввозной таможенной пошлины в размере 0 процентов от таможенной стоимости;
тарифные квоты применяются в отношении товаров, указанных в приложении № 1 к настоящему Решению, помещаемых под таможенную процедуру выпуска для внутреннего потребления;
при ввозе товаров в количестве, превышающем объемы тарифных квот, указанные в приложении № 1 к настоящему Решению, и (или) при несоблюдении условий предоставления режима свободной торговли, установленных Соглашением, применяются ставки ввозных таможенных пошлин Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза.
3. Государствам-членам:
осуществлять распределение объемов тарифных квот, указанных в приложении № 1 к настоящему Решению, между участниками внешнеторговой деятельности в соответствии со своим законодательством;
поручить уполномоченным органам исполнительной власти осуществлять выдачу лицензий на импорт товаров, указанных в приложении № 1 к настоящему Решению;
поручить таможенным органам ежеквартально, не позднее 10-го числа месяца, следующего за отчетным кварталом, предоставлять в Евразийскую экономическую комиссию информацию об объемах ввоза на территорию своего государства товаров, указанных в приложении № 1 к настоящему Решению, по форме согласно приложению № 2.

4. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2022 жылғы 16 тамыздағы
№ 117 шешіміне
№ 1 ҚОСЫМША
2019 жылғы 25 қазандағы Бір тараптан Еуразиялық экономикалық одақ пен оған мүше мемлекеттер және екінші тараптан Сербия Республикасы арасындағы еркін сауда туралы келісімге сәйкес Сербия Республикасынан шығарылатын және Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумақтарына әкелінетін тауарлардың жекелеген түрлеріне қатысты тарифтік квоталардың 2023 жылға арналған КӨЛЕМДЕРІ
Тауардың атауы
ЕАЭО СЭҚ ТН коды
Өлшем бірлік
Тарифтік квота көлемі
барлығы
Армения Республикасы
Беларусь Республикасы
Қазақстан Республикасы
Қырғыз Республикасы
Ресей Федерациясы

4. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
ПРИЛОЖЕНИЕ № 1
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 16 августа 2022 г. № 117
ОБЪЕМЫ
тарифных квот на 2023 год в отношении отдельных видов товаров, происходящих из Республики Сербии и ввозимых на территории государств – членов Евразийского экономического союза в соответствии с Соглашением о зоне свободной торговли между Евразийским экономическим союзом и его государствами-членами, с одной стороны, и Республикой Сербией, с другой стороны, от 25 октября 2019 года
Наименование товара
Код
ТН ВЭД ЕАЭС
Единица измерения
Объемы тарифной квоты
всего
Республика Армения
Республика Беларусь
Республика Казахстан
Кыргызская Республика
Российская Федерация

Оларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелу тауардың шығу тегі туралы сертификаттың 8-бағанында "Glarus cheese with herbs" немесе "Buttercase cheese" не "Cheese made of goat’s or sheep’s milk" белгісі болған кезде кедендік әкелу баждарын төлеуден босату түріндегі тарифтік преференцияны қолдана отырып жүзеге асырылатын, Сербия Республикасынан шыққан және ЕАЭО СЭҚ ТН 0406 90 690 0, 0406 90 740 0, 0406 90 860 0, 0406 90 890 0, 0406 90 920 0, 0406 90 930 0, 0406 90 990 1 және 0406 90 990 9 кодтарымен сыныпталатын, шөптер қосып жасалған Гларский ірімшігін, Буттерказе ірімшігін және қой немесе ешкі сүтінен жасалған ірімшікті қоспағанда, өзге де ірімшіктер

Сыры прочие, за исключением Гларского сыра, изготовленного с добавлением трав, сыра Буттерказе и сыра из овечьего или козьего молока, происходящих из Республики Сербии и классифицируемых кодами 0406 90 690 0, 0406 90 740 0, 0406 90 860 0, 0406 90 890 0, 0406 90 920 0, 0406 90 930 0, 0406 90 990 1 и 0406 90 990 9 ТН ВЭД ЕАЭС, ввоз которых на таможенную территорию Евразийского экономического союза осуществляется с применением тарифной преференции в виде освобождения от уплаты ввозных таможенных пошлин при наличии в графе 8 сертификата о происхождении товара отметки "Glarus cheese with herbs", или "Buttercase cheese", или "Cheese made of goat’s or sheep’s milk"

0406 90 690 0
0406 90 740 0
0406 90 860 0
0406 90 890 0
0406 90 920 0
0406 90 930 0
0406 90 990 1
0406 90 990 9
тонна
400
2,07
20,04
121,4
2,96
253,53
Жүзім шарабын дистилляциялау немесе жүзімді сығу нәтижесінде алынған спирттік тұнба, өзгелері
2208 20 290 0 2208 20 890 0
л 100% спирт
35 000
4 727
3 810
3 275
498
22 690
Құрамында темекі бар сигареттер
2402 20 100 0
2402 20 900 0
1 000 дана
2 000 000*
159 149**
39 539
21 993
966
696
95 955
__________________
* 2019 жылғы 25 қазандағы Бір жағынан Еуразиялық экономикалық одақ пен оған мүше мемлекеттер және екінші тараптан Сербия Республикасы арасындағы еркін сауда аймағы туралы келісімге сәйкес тарифтік квота.
** Тарифтік квотаның бөлінетін көлемі.
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2022 жылғы 16 тамыздағы
№ 117 шешіміне
№ 2 ҚОСЫМША
(нысан)
2019 жылғы 25 қазандағы Бір тараптан Еуразиялық экономикалық одақ пен оған мүше мемлекеттер және екінші тараптан Сербия Республикасы арасындағы еркін сауда туралы келісімге сәйкес оларға қатысты тарифтік квоталар қолданылатын, Сербия Республикасынан шығарылатын тауарлардың жекелеген түрлерін Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумақтарына әкелу көлемдері туралы АҚПАРАТ
_____ ж.___ тоқсан үшін
Тауардың атауы
ЕАЭО СЭҚ ТН коды
Данные за квартал (по айам)
Өлшем бірлік
саны
құны (АҚШ долларында)
Оларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелу тауардың шығу тегі туралы сертификаттың 8-бағанында "Glarus cheese with herbs" немесе "Buttercase cheese" не "Cheese made of goat’s or sheep’s milk" белгісі болған кезде кедендік әкелу баждарын төлеуден босату түріндегі тарифтік преференцияны қолдана отырып жүзеге асырылатын, Сербия Республикасынан шыққан және ЕАЭО СЭҚ ТН 0406 90 690 0, 0406 90 740 0, 0406 90 860 0, 0406 90 890 0, 0406 90 920 0, 0406 90 930 0, 0406 90 990 1 және 0406 90 990 9 кодтарымен сыныпталатын, шөптер қосып жасалған Гларский ірімшігін, Буттерказе ірімшігін және қой немесе ешкі сүтінен жасалған ірімшікті қоспағанда, өзге де ірімшіктер
0406 90 690 0
0406 90 740 0
0406 90 860 0
0406 90 890 0
0406 90 920 0

0406 90 690 0
0406 90 740 0
0406 90 860 0
0406 90 890 0
0406 90 920 0
0406 90 930 0
0406 90 990 1
0406 90 990 9
тонн
400
2,07
20,04
121,4
2,96
253,53
Спиртовые настойки, полученные в результате дистилляции виноградного вина или выжимок винограда, прочие
2208 20 290 0
2208 20 890 0
л
100%
спирта
35 000
4 727
3 810
3 275
498
22 690
Сигареты, содержащие табак
2402 20 100 0
2402 20 900 0
1 000 шт
2 000 000*
159 149**
39 539
21 993
966
696
95 955
* Тарифная квота в соответствии с Соглашением о зоне свободной торговли между Евразийским экономическим союзом и его государствами-членами, с одной стороны, и Республикой Сербией, с другой стороны, от 25 октября 2019 года.
** Распределяемый объем тарифной квоты.
ПРИЛОЖЕНИЕ № 2
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 16 августа 2022 г. № 117
(форма)
ИНФОРМАЦИЯ
об объемах ввоза на территорию государства – члена Евразийского экономического союза отдельных видов товаров, происходящих из Республики Сербии, в отношении которых применяются тарифные квоты в соответствии с Соглашением о зоне свободной торговли между Евразийским экономическим союзом и его государствами-членами, с одной стороны, и Республикой Сербией, с другой стороны,
от 25 октября 2019 года
За ___ квартал _____ г.
Наименование товара
Код
ТН ВЭД ЕАЭС
Данные за квартал (по месяцам)
единица измерения
количество
стоимость
(в долларах США)
Сыры прочие, за исключением Гларского сыра, изготовленного с добавлением трав, сыра Буттерказе и сыра из овечьего или козьего молока, происходящих из Республики Сербии и классифицируемых кодами 0406 90 690 0, 0406 90 740 0, 0406 90 860 0, 0406 90 890 0, 0406 90 920 0, 0406 90 930 0, 0406 90 990 1 и 0406 90 990 9 ТН ВЭД ЕАЭС, ввоз которых на таможенную территорию Евразийского экономического союза осуществляется с применением тарифной преференции в виде освобождения от уплаты ввозных таможенных пошлин при наличии в графе 8 сертификата о происхождении товара отметки "Glarus cheese with herbs", или "Buttercase cheese", или "Cheese made of goat’s or sheep’s milk"
0406 90 690 0
0406 90 740 0
0406 90 860 0
0406 90 890 0
0406 90 920 0

0406 90 930 0
0406 90 990 1
0406 90 990 9
I ай
тонна
II ай
III ай
тоқсан жиыны
Жүзім шарабын дистилляциялау немесе жүзімді сығу нәтижесінде алынған спирттік тұнба, өзгелері
2208 20 290 0
2208 20 890 0
I ай
л 100% спирт
II ай
III ай
тоқсан жиыны
Құрамында темекі бар сигареттер
2402 20 100 0
2402 20 900 0
I ай
1 000 дана
II ай
III ай
тоқсан жиыны

0406 90 930 0
0406 90 990 1
0406 90 990 9
I месяц
тонн
II месяц
III месяц
итого за квартал
Спиртовые настойки, полученные в результате дистилляции виноградного вина или выжимок винограда, прочие
2208 20 290 0
2208 20 890 0
I месяц
л 100% спирта
II месяц
III месяц
итого за квартал
Сигареты, содержащие табак
2402 20 100 0
2402 20 900 0
I месяц
1 000 шт
II месяц
III месяц
итого за квартал