"Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде цифрлық техникалық реттеу" жобасын іске асыру бойынша қызметтер көрсетуге арналған техникалық тапсырмаға өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 15 қарашадағы № 176 шешімі
Еуразиялық үкіметаралық кеңестің 2019 жылғы 1 ақпандағы № 1 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың цифрлық күн тәртібі шеңберіндегі жобаларды іске асыру тетіктеріне сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1.  Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 1 наурыздағы № 35 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде цифрлық техникалық реттеу" жобасын іске асыру бойынша қызметтер көрсетуге арналған техникалық тапсырмаға қосымшаға сәйкес өзгерістер енгізілсін.
2.  Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2022 жылғы 15 қарашадағы
№ 176 шешіміне
ҚОСЫМША
"Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде цифрлық техникалық реттеу" жобасын іске асыру бойынша қызметтер көрсетуге арналған техникалық тапсырмаға енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
Техникалық тапсырманың 5.1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"5.1  Қызметтер көрсетудің күнтізбелік жоспары
4-кестеде қызметтер көрсетудің күнтізбелік жоспары көрсетілген.
4-кесте. Қызметтер көрсетудің күнтізбелік жоспары
Қызметтер көрсетудің басталу күні
Жобаны іске асыру жөніндегі жоғарғы деңгейдегі іс-шаралар жоспарының ("жол картасы") тармағы
Қызметтер көрсету сатысының атауы
Техникалық тапсырманың тармағы
Қызметтердің атауы
Қызметтер көрсету нәтижесі/есептік құжаттама
Қызметтер көрсету мерзімі
1-кезең*
Шарт жасалған күннен бастап
5
1.1. Цифрлық трансформациялау әдіснамасын әзірлеу
4.2.1.1.
Әзірленіп жатқан сервистерді пайдаланушылармен сұхбат негізінде жобаның пайдаланушы интерфейсінің функционалдық мүмкіндіктері бойынша ұсыныстар қалыптастыру.
Техникалық тапсырманың 4.2.1.1-бөлімінің талаптарына сәйкес цифрлық трансформациялау әдіснамасы бойынша есептік құжаттар
Қызметтер көрсету актісі
Күнтізбелік 5 айдан аспайды
Шарт жасалған күннен бастап
5
1.2. Цифрлық трансформациялау әдіснамасын әзірлеу
4.2.1.2.
Қолданыстағы тәжірибелерді талдау және техникалық реттеу жүйесін цифрлық трансформациялау мақсаттары үшін нысаналы қағидаларды (ұсынымдарды) қалыптастыру.
Техникалық тапсырманың 4.2.1.2 бөлімінің талаптарына сәйкес цифрлық трансформациялау әдіснамасы бойынша есептік құжаттар
Қызметтер көрсету актісі
Күнтізбелік 5 айдан аспайды
Шарт жасалған күннен бастап
5

О внесении изменений в техническое задание на оказание услуг по реализации проекта "Цифровое техническое регулирование в рамках Евразийского экономического союза"
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 15 ноября 2022 года № 176.
В соответствии с механизмами реализации проектов в рамках цифровой повестки Евразийского экономического союза, утвержденными Решением Евразийского межправительственного совета от 1 февраля 2019 г. № 1, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в техническое задание на оказание услуг по реализации проекта "Цифровое техническое регулирование в рамках Евразийского экономического союза", утвержденное Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 1 марта 2022 г. № 35, изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 15 ноября 2022 г. № 176
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в техническое задание на оказание услуг по реализации проекта "Цифровое техническое регулирование в рамках Евразийского экономического союза"
Пункт 5.1 технического задания изложить в следующей редакции:
"5.1 Календарный план оказания услуг
В таблице 4 приведен календарный план оказания услуг.
Таблица 4. Календарный план оказания услуг
Дата начала оказания услуг
Пункт верхнеуровневого плана мероприятий ("дорожная карта") по реализации проекта
Наименование стадии оказания услуг
Пункт технического задания
Наименование услуг
Результат оказания услуг/отчетная документация
Сроки оказания услуг
Этап 1*
С даты заключения Договора
5
1.1. Разработка методологии цифровой трансформации
4.2.1.1.
Формирование предложений по функциональным возможностям пользовательского интерфейса проекта на основании интервью с пользователями разрабатываемых сервисов.
Отчетные документы по методологии цифровой трансформации в соответствии с требованиями раздела 4.2.1.1 Технического задания
Акт оказания услуг
Не более 5 календарных месяцев
С даты заключения Договора
5
1.2. Разработка методологии цифровой трансформации
4.2.1.2.
Анализ существующих практик и формирование целевых правил (рекомендаций) для целей цифровой трансформации системы технического регулирования.
Отчетные документы по методологии цифровой трансформации в соответствии с требованиями раздела 4.2.1.2 Технического задания
Акт оказания услуг
Не более 5 календарных месяцев
С даты заключения Договора
5

1.3. Цифрлық трансформациялау әдіснамасын әзірлеу
4.2.1.3.
Қолда бар анықтамалықтар мен жіктеуіштерді қарау, Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпараттың (НАА) бірыңғай жүйесін техникалық реттеу бөлігінде өзектендіру және (немесе) толықтыру жөнінде ұсыныстар дайындау.
Техникалық тапсырманың 4.2.1.3-бөлімінің талаптарына сәйкес цифрлық трансформациялау әдіснамасы бойынша есептік құжаттар
Қызметтер көрсету актісі
Күнтізбелік 5 айдан аспайды
Шарт жасалған күннен бастап
5
1.4. Цифрлық трансформациялау әдіснамасын әзірлеу
4.2.1.5.
Жобаны іске асыру үшін қажетті техникалық шешімдерді сынақтан өткізу үшін объектілер тізбесін қалыптастыру
Техникалық тапсырманың 4.2.1.5-бөлімінің талаптарына сәйкес цифрлық трансформациялау әдіснамасы бойынша есептік құжаттар
Қызметтер көрсету актісі
Күнтізбелік 5 айдан аспайды
Шарт жасалған күннен бастап
6
1.5. Жоба бойынша, оның ішінде ұлттықтан жоғары компонент және әзірленетін сервистер бойынша әдістемелік құжаттаманы, ережелер мен келісімдерді әзірлеу
4.2.2.1.
Ұлттықтан жоғары компоненттің әдістемелік құжаттамасын және әзірленіп жатқан сервистерді, комиссия актілерінің жобаларын дайындау (қажет болған жағдайда)
Техникалық тапсырманың 4.2.2.1-бөлімінің талаптарына сәйкес жоба бойынша, оның ішінде ұлттықтан жоғары компонент және әзірленетін сервистер бойынша әдіснамалық құжаттама, ережелер мен келісімдер
Қызметтер көрсету актісі
Күнтізбелік 5 айдан аспайды
Шарт жасалған күннен бастап
7
1.6. Жоба бойынша, оның ішінде ұлттықтан жоғары компонент және әзірленетін сервистер бойынша әдістемелік құжаттаманы, ережелер мен келісімдерді әзірлеу
4.2.2.2.
ҰЖК, әзірленетін сервистер туралы ережелерді және Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпаратының бірыңғай жүйесімен өзара іс-қимыл тәртібін әзірлеу
Техникалық тапсырманың 4.2.2.2- бөлімінің талаптарына сәйкес жоба бойынша, оның ішінде ұлттықтан жоғары компонент және әзірленетін сервистер бойынша әдіснамалық құжаттама, ережелер мен келісімдер
Қызметтер көрсету актісі
Күнтізбелік 5 айдан аспайды
Шарт жасалған күннен бастап
11
1.7. Жоба бойынша, оның ішінде ұлттықтан жоғары компонент және әзірленетін сервистер бойынша әдістемелік құжаттаманы, ережелер мен келісімдерді әзірлеу
4.2.2.3.
Сервиске үшінші елдердің және басқа да мемлекеттік емес қатысушылардың қосылу моделін әзірлеу
Техникалық тапсырманың 4.2.2.3-бөлімінің талаптарына сәйкес жоба бойынша, оның ішінде ұлттықтан жоғары компонент және әзірленетін сервистер бойынша әдіснамалық құжаттама, ережелер мен келісімдер
Қызметтер көрсету актісі
Күнтізбелік 5 айдан аспайды
Шарт жасалған күннен бастап
8

1.3. Разработка методологии цифровой трансформации
4.2.1.3.
Рассмотрение имеющихся справочников и классификаторов, подготовка предложений по актуализации и(или) дополнению в части технического регулирования Единой системы нормативно-справочной информации (НСИ) Союза.
Отчетные документы по методологии цифровой трансформации в соответствии с требованиями раздела 4.2.1.3 Технического задания
Акт оказания услуг
Не более 5 календарных месяцев
С даты заключения Договора
5
1.4. Разработка методологии цифровой трансформации
4.2.1.5.
Формирование перечня объектов для апробации технических решений, необходимых для реализации проекта
Отчетные документы по методологии цифровой трансформации в соответствии с требованиями раздела 4.2.1.5 Технического задания
Акт оказания услуг
Не более 5 календарных месяцев
С даты заключения Договора
6
1.5. Разработка методической документации, положений и соглашений по проекту, в том числе, по наднациональному компоненту и разрабатываемым сервисам
4.2.2.1.
Подготовка методической документации наднационального компонента и разрабатываемых сервисов, проектов актов Комиссии (при необходимости)
Методологическая документация, положения и соглашения по проекту, в том числе, по наднациональному компоненту и разрабатываемым сервисам в соответствии с требованиями раздела 4.2.2.1 Технического задания
Акт оказания услуг
Не более 5 календарных месяцев
С даты заключения Договора
7
1.6. Разработка методической документации, положений и соглашений по проекту, в том числе, по наднациональному компоненту и разрабатываемым сервисам
4.2.2.2.
Разработка положений о ННК, разрабатываемых сервисах и порядка взаимодействия с единой системой нормативно-справочной информации Союза
Методологическая документация, положения и соглашения по проекту, в том числе, по наднациональному компоненту и разрабатываемым сервисам в соответствии с требованиями раздела 4.2.2.2 Технического задания
Акт оказания услуг
Не более 5 календарных месяцев
С даты заключения Договора
11
1.7. Разработка методической документации, положений и соглашений по проекту, в том числе, по наднациональному компоненту и разрабатываемым сервисам
4.2.2.3.
Выработка модели присоединения третьих стран и других негосударственных участников к сервису
Методологическая документация, положения и соглашения по проекту, в том числе, по наднациональному компоненту и разрабатываемым сервисам в соответствии с требованиями раздела 4.2.2.3 Технического задания
Акт оказания услуг
Не более 5 календарных месяцев
С даты заключения Договора
8

1.8. Жүйе компонентін функционалды толтыруға қойылатын талаптарды әзірлеу
4.2.3.
ҰЖК-ның функционалдық толтырылуына және инфрақұрылымына қойылатын талаптарды әзірлеу
Жүйенің ұлттықтан жоғары компонентіне жеке техникалық тапсырма
Қызметтер көрсету актісі
Күнтізбелік 5 айдан аспайды
2-кезең*
Шарт жасалған күннен бастап
5
2.1. Цифрлық трансформациялау әдіснамасын әзірлеу
4.2.1.4.
Машинада оқылатын форматқа көшіру үшін техникалық регламенттердің, стандарттар тізбелерінің ұсынылуына бағалау жүргізу
Техникалық тапсырманың 4.2.1.4-бөлімінің талаптарына сәйкес цифрлық трансформациялау әдіснамасы бойынша есептік құжаттар
Қызметтер көрсету актісі
Күнтізбелік 8 айдан аспайды
Шарт жасалған күннен бастап
5
2.2. Цифрлық трансформациялау әдіснамасын әзірлеу
4.2.1.6.
Техникалық реттеуді цифрлық трансформациялау мақсаттары үшін өнім сыныптауышын(тарын) талдау және таңдау, оны сипаттау бойынша өнімнің ұсынылатын әдістемелерін верификациялауды қамтамасыз ету жөніндегі жұмыстарды жүргізу
Техникалық тапсырманың 4.2.1.6-бөлімінің талаптарына сәйкес цифрлық трансформациялау әдіснамасы бойынша есептік құжаттар
Қызметтер көрсету актісі
Күнтізбелік 8 айдан аспайды
1.4-қызмет көрсету аяқталған күннен бастап
16
2.3. Контент жинау және дайындау
4.3.1.
Таңдалған өнім тобына қойылатын міндетті талаптар, сәйкестікті бағалау нысандары туралы деректердің толық жиынтығын қалыптастыру сервисін толтыру үшін контент жинау және дайындау
Өнімге қойылатын міндетті талаптар, сәйкестікті бағалау нысандары туралы деректердің толық жиынтығын сервиске жүктеу үшін деректерді дайындау және Тапсырыс берушімен келісу туралы есеп Қызметтер көрсету актісі
Күнтізбелік 3 айдан аспайды
3-кезең
1-кезең аяқталған күннен бастап
5
3.1. Цифрлық трансформациялау әдіснамасын әзірлеу
4.2.1.7.
Техникалық регламенттің қолданыстағы мәтінін машинада оқылатын форматқа жазу (аудару) қағидаларын (нұсқаулықтарын) әзірлеу.
Техникалық тапсырманың 4.2.1.7-бөлімінің талаптарына сәйкес цифрлық трансформациялау әдіснамасы бойынша есептік құжаттар
Қызметтер көрсету актісі
Күнтізбелік 9 айдан аспайды
1-кезең аяқталған күннен бастап
5
3.2. Цифрлық трансформациялау әдіснамасын әзірлеу
4.2.1.8.
Жоба шеңберінде таңдалған өнім сыныптауышына(тарына) байланыстыру кезінде стандарттар тізбесін белгілеу қағидаларын
(нұсқаулықтарын) әзірлеу
Техникалық тапсырманың 4.2.1.8-бөлімінің талаптарына сәйкес цифрлық трансформациялау әдіснамасы бойынша есептік құжаттар
Қызметтер көрсету актісі
Күнтізбелік 9 айдан аспайды
1-кезең аяқталған күннен бастап
12

1.8. Разработка требований к функциональному наполнению компонента Системы
4.2.3.
Разработка требований к функциональному наполнению и инфраструктуре ННК
Частное техническое задание на наднациональный компонент Системы
Акт оказания услуг
Не более 5 календарных месяцев
Этап 2*
С даты заключения Договора
5
2.1. Разработка методологии цифровой трансформации
4.2.1.4.
Проведение оценки представления технических регламентов, перечней стандартов для перевода в машиночитаемый формат
Отчетные документы по методологии цифровой трансформации в соответствии с требованиями раздела 4.2.1.4 Технического задания
Акт оказания услуг
Не более 8 календарных месяцев
С даты заключения Договора
5
2.2. Разработка методологии цифровой трансформации
4.2.1.6.
Анализ и выбор классификатора(ов) продукции для целей цифровой трансформации Технического регулирования, проведение работ по обеспечению верификации предлагаемых методологий идентификации продукции по ее описанию
Отчетные документы по методологии цифровой трансформации в соответствии с требованиями раздела 4.2.1.6 Технического задания
Акт оказания услуг
Не более 8 календарных месяцев
С даты завершения оказания услуги 1.4
16
2.3. Сбор и подготовка контента
4.3.1.
Сбор и подготовка контента для наполнения сервиса формирования полного набора данных об обязательных требованиях к выбранной группе продукции, формах оценки соответствия
Отчет о подготовке и согласовании с Заказчиком данных для загрузки в сервис полного набора данных об обязательных требованиях к продукции, формах оценки соответствия
Акт оказания услуг
Не более 3 календарных месяцев
Этап 3
С даты завершения этапа 1
5
3.1. Разработка методологии цифровой трансформации
4.2.1.7.
Разработка правил (инструкций) написания (перевода существующего) текста технического регламента в машиночитаемый формат.
Отчетные документы по методологии цифровой трансформации в соответствии с требованиями раздела 4.2.1.7 Технического задания
Акт оказания услуг
Не более 9 календарных месяцев
С даты завершения этапа 1
5
3.2. Разработка методологии цифровой трансформации
4.2.1.8.
Разработка правил (инструкций) разметки перечней стандартов в привязке к выбранному(ым) классификатору(ам) продукции в рамках проекта
Отчетные документы по методологии цифровой трансформации в соответствии с требованиями раздела 4.2.1.8 Технического задания
Акт оказания услуг
Не более 9 календарных месяцев
С даты завершения этапа 1
12

3.3. Жүйе компонентін функционалды толтыруға қойылатын талаптарды әзірлеу
4.2.4.
ЕАЭО-да міндетті талаптар белгіленетін және/немесе белгіленуі тиіс өнімнің бірыңғай тізбесін қалыптастыру сервисіне қойылатын талаптарды әзірлеу
ЕАЭО-да міндетті талаптар белгіленетін және/немесе белгіленуі тиіс өнімнің бірыңғай тізбесін қалыптастыру сервисіне жеке техникалық тапсырма Қызметтер көрсету актісі
Күнтізбелік 9 айдан аспайды
1-кезең аяқталған күннен бастап
13
3.4. Жүйе компонентін функционалды толтыруға қойылатын талаптарды әзірлеу
4.2.5.
ЕАЭО техникалық регламенттерін әзірлеу және оларға өзгерістер енгізу сервисіне қойылатын талаптарды әзірлеу
ЕАЭО техникалық регламенттерін әзірлеу және оларға өзгерістер енгізу сервисіне жеке техникалық тапсырма Қызметтер көрсету актісі
Күнтізбелік 9 айдан аспайды
1-кезең аяқталған күннен бастап
14
3.5. Жүйе компонентін функционалды толтыруға қойылатын талаптарды әзірлеу
4.2.6.
Өнімге қойылатын міндетті талаптар, сәйкестікті бағалау нысандары, зерттеулер (сынақтар) мен өлшеулердің қағидалары мен әдістері туралы деректердің толық жиынтығын қалыптастыру сервисіне қойылатын талаптарды әзірлеу
Өнімге қойылатын міндетті талаптар, сәйкестікті бағалау нысандары туралы деректердің толық жиынтығын қалыптастыру сервисіне жеке техникалық тапсырма Қызметтер көрсету актісі
Күнтізбелік 9 айдан аспайды
1-кезең аяқталған күннен бастап
15
3.6. Жүйе компонентін функционалды толтыруға қойылатын талаптарды әзірлеу
4.2.7.
ЦТӘ-ге қосылатын сыртқы сервистерге қойылатын талаптарды әзірлеу және бекіту
Сыртқы қызметтерді Жүйеге қосуға арналған жеке техникалық тапсырма Қызметтер көрсету актісі
Күнтізбелік 9 айдан аспайды
1-кезең аяқталған күннен бастап
17
3.7. Жүйе компонентінің техникалық жобасын әзірлеу
4.2.3.
ҰЖК техникалық жобасын әзірлеу
Құрамындағы ҰЖК техникалық жобасы:
Жүйе компонентінің жобалық шешімдері;
жүйелік архитектура бойынша техникалық шешімдер;
Жүйе компоненті мен аралас АЖ интеграциясы бойынша жобалық шешімдер;
жабдыққа, жүйелік бағдарламалық жасақтамаға және Жүйенің есептеу инфрақұрылымына қойылатын талаптар (ерекшелік)
Қызметтер көрсету актісі
Күнтізбелік 9 айдан аспайды
2-кезең аяқталған күннен бастап
18
3.8. Жүйе компонентінің техникалық жобасын әзірлеу
4.2.4.
ЕАЭО-да міндетті талаптар белгіленетін және/немесе белгіленуі тиіс өнімнің бірыңғай тізбесін қалыптастыру сервисінің техникалық жобасын әзірлеу
Құрамында ЕАЭО-да міндетті талаптар белгіленетін және/немесе белгіленуі тиіс өнімнің бірыңғай тізбесін қалыптастыру сервисінің техникалық жобасы:
- Жүйе компонентінің жобалық шешімдері;
- жүйелік архитектура бойынша техникалық шешімдер;
- Жүйе компоненті мен аралас АЖ интеграциясы бойынша жобалық шешімдер;
- жабдыққа, жүйелік бағдарламалық жасақтамаға және Жүйенің есептеу инфрақұрылымына қойылатын талаптар (ерекшелік).
Қызметтер көрсету актісі
Күнтізбелік 6 айдан аспайды
2-кезең аяқталған күннен бастап
19

3.3. Разработка требований к функциональному наполнению компонента Системы
4.2.4.
Разработка требований к сервису формирования Единого перечня продукции, в отношении которой устанавливаются и/или должны быть установлены обязательные требования в ЕАЭС
Частное техническое задание на сервис формирования Единого перечня продукции, в отношении которой устанавливаются и/или должны быть установлены обязательные требования в ЕАЭС
Акт оказания услуг
Не более 9 календарных месяцев
С даты завершения этапа 1
13
3.4. Разработка требований к функциональному наполнению компонента Системы
4.2.5.
Разработка требований к сервису разработки и внесения изменений в технические регламенты ЕАЭС
Частное техническое задание на сервис разработки и внесения изменений в технические регламенты ЕАЭС
Акт оказания услуг
Не более 9 календарных месяцев
С даты завершения этапа 1
14
3.5. Разработка требований к функциональному наполнению компонента Системы
4.2.6.
Разработка требований к сервису формирования полного набора данных об обязательных требованиях к продукции, формах оценки соответствия, правилах и методах исследований (испытаний) и измерений
Частное техническое задание на сервис формирования полного набора данных об обязательных требованиях к продукции, формах оценки соответствия
Акт оказания услуг
Не более 9 календарных месяцев
С даты завершения этапа 1
15
3.6. Разработка требований к функциональному наполнению компонента Системы
4.2.7.
Разработка и утверждение требований к внешним сервисам, подключаемым к ЦТР
Частное техническое задание на подключение внешних сервисов к Системе
Акт оказания услуг
Не более 9 календарных месяцев
С даты завершения этапа 1
17
3.7. Разработка технического проекта компонента Системы
4.2.3.
Разработка технического проекта ННК
Технический проект ННК в составе:
проектные решения компонента Системы;
технические решения по системной архитектуре;
проектные решения по интеграции компонента Системы и смежных ИС;
требования (спецификация) к оборудованию, системному программному обеспечению и вычислительной инфраструктуре Системы.
Акт оказания услуг
Не более 9 календарных месяцев
С даты завершения этапа 2
18
3.8. Разработка технического проекта компонента Системы
4.2.4.
Разработка технического проекта сервиса формирования Единого перечня продукции, в отношении которой устанавливаются и/или должны быть установлены обязательные требования в ЕАЭС
Технический проект сервиса формирования Единого перечня продукции, в отношении которой устанавливаются и/или должны быть установлены обязательные требования в ЕАЭС в составе:
- проектные решения компонента Системы;
- технические решения по системной архитектуре;
- проектные решения по интеграции компонента Системы и смежных ИС;
- требования (спецификация) к оборудованию, системному программному обеспечению и вычислительной инфраструктуре Системы.
Акт оказания услуг
Не более 6 календарных месяцев
С даты завершения этапа 2
19

3.9. Жүйе компонентінің техникалық жобасын әзірлеу
4.2.5.
ЕАЭО техникалық регламенттерін әзірлеу және оларға өзгерістер енгізу сервисінің техникалық жобасын әзірлеу
Құрамында ЕАЭО-да міндетті талаптар белгіленетін және/немесе белгіленуі тиіс өнімнің бірыңғай тізбесін қалыптастыру сервисінің техникалық жобасы:
- Жүйе компонентінің жобалық шешімдері;
- жүйелік архитектура бойынша техникалық шешімдер;
- Жүйе компоненті мен аралас АЖ интеграциясы бойынша жобалық шешімдер;
- жабдыққа, жүйелік бағдарламалық жасақтамаға және Жүйенің есептеу инфрақұрылымына қойылатын талаптар (ерекшелік).
Қызметтер көрсету актісі
Күнтізбелік 6 айдан аспайды
2-кезең аяқталған күннен бастап
20
3.10. Жүйе компонентінің техникалық жобасын әзірлеу
4.2.6.
Өнімге қойылатын міндетті талаптар, сәйкестікті бағалау нысандары туралы деректердің толық жиынтығын қалыптастыру сервисінің техникалық жобасын әзірлеу
Өнімге қойылатын міндетті талаптар, мына құрамдағы сәйкестікті бағалау нысандары туралы деректердің толық жиынтығын қалыптастыру сервисінің техникалық жобасы:
- жүйе компонентінің жобалық шешімдері;
- жүйелік архитектура бойынша техникалық шешімдер;
- жүйе компоненті мен аралас АЖ интеграциясы бойынша жобалық шешімдер;
- жабдыққа, жүйелік бағдарламалық жасақтамаға және жүйенің есептеу инфрақұрылымына қойылатын талаптар (ерекшелік).
Қызметтер көрсету актісі
Күнтізбелік 6 айдан аспайды
2-кезең аяқталған күннен бастап
21
3.11. Жүйе компонентінің техникалық жобасын әзірлеу
4.2.7.
Сыртқы қызметтерді қосуға арналған бағдарламалық қосымшалар интерфейстерінің техникалық жобасын әзірлеу
Мына құрамдағы сыртқы қызметтерді қосуға арналған бағдарламалық қосымшалар интерфейстерінің техникалық жобасы:
- жүйе компонентінің жобалық шешімдері;
- жүйелік архитектура бойынша техникалық шешімдер;
- жүйе компоненті мен аралас АЖ интеграциясы бойынша жобалық шешімдер;
- жабдыққа, жүйелік бағдарламалық жасақтамаға және жүйенің есептеу инфрақұрылымына қойылатын талаптар (ерекшелік).
Қызметтер көрсету актісі
Күнтізбелік 6 айдан аспайды
2-кезең аяқталған күннен бастап
27
3.12. Контентті толтыру
4.3.1.
Таңдалған өнім тобына қойылатын міндетті талаптар, сәйкестікті бағалау нысандары туралы деректердің толық жиынтығын қалыптастыру сервисінің контентін толтыру
Өнімге қойылатын міндетті талаптар, сәйкестікті бағалау нысандары туралы деректердің толық жиынтығын сервис контентімен толтыру туралы есеп Қызметтер көрсету актісі
Күнтізбелік 6 айдан аспайды
4-кезең
3-кезең аяқталған күннен бастап
5
4.1. Цифрлық трансформациялау әдіснамасын әзірлеу
4.2.1.9
Одақтың техникалық регламенттерінде белгіленген бірыңғай міндетті талаптар туралы машинада оқылатын деректер базасын қалыптастыру үшін деректерді дайындау жөніндегі консорциумға қатысушылар үшін нұсқаулықты, сондай-ақ Одақтың көрсетілген техникалық регламенттерін іске асыруға бағытталған актілердің ережелерін әзірлеу.

3.9. Разработка технического проекта компонента Системы
4.2.5.
Разработка технического проекта сервиса разработки и внесения изменений в технические регламенты ЕАЭС
Технический проект сервиса разработки и внесения изменений в технические регламенты ЕАЭС в составе:
- проектные решения компонента Системы;
- технические решения по системной архитектуре;
- проектные решения по интеграции компонента Системы и смежных ИС;
- требования (спецификация) к оборудованию, системному программному обеспечению и вычислительной инфраструктуре Системы.
Акт оказания услуг
Не более 6 календарных месяцев
С даты завершения этапа 2
20
3.10. Разработка технического проекта компонента Системы
4.2.6.
Разработка технического проекта сервиса формирования полного набора данных об обязательных требованиях к продукции, формах оценки соответствия
Технический проект сервиса формирования полного набора данных об обязательных требованиях к продукции, формах оценки соответствия в составе:
- проектные решения компонента Системы;
- технические решения по системной архитектуре;
- проектные решения по интеграции компонента Системы и смежных ИС;
- требования (спецификация) к оборудованию, системному программному обеспечению и вычислительной инфраструктуре Системы.
Акт оказания услуг
Не более 6 календарных месяцев
С даты завершения этапа 2
21
3.11. Разработка технического проекта компонента Системы
4.2.7.
Разработка технического проекта интерфейсов программных приложений для подключения внешних сервисов
Технический проект интерфейсов программных приложений для подключения внешних сервисов в составе:
- проектные решения компонента Системы;
- технические решения по системной архитектуре;
- проектные решения по интеграции компонента Системы и смежных ИС;
- требования (спецификация) к оборудованию, системному программному обеспечению и вычислительной инфраструктуре Системы.
Акт оказания услуг
Не более 6 календарных месяцев
С даты завершения этапа 2
27
3.12. Наполнение контентом
4.3.1.
Наполнение контентом сервиса формирования полного набора данных об обязательных требованиях к выбранной группе продукции, формах оценки соответствия
Отчет о наполнении контентом сервиса полного набора данных об обязательных требованиях к продукции, формах оценки соответствия
Акт оказания услуг
Не более 6 календарных месяцев
Этап 4
С даты завершения этапа 3
5
4.1. Разработка методологии цифровой трансформации
4.2.1.9
Разработка инструкции для участников консорциума по подготовке данных для формирования базы машиночитаемых данных о единых обязательных требованиях, установленных в технических регламентах Союза, а также положений актов, направленных на реализацию указанных технических регламентов Союза.

Техникалық тапсырманың 4.2.1.9-бөлімінің талаптарына сәйкес цифрлық трансформациялау әдіснамасы бойынша есептік құжаттар
Қызметтер көрсету актісі
Күнтізбелік 6 айдан аспайды
2-кезең аяқталған күннен бастап
5
4.2. Цифрлық трансформациялау әдіснамасын әзірлеу
4.2.1.10.
Техникалық реттеу саласындағы бизнес-процестердің реинжинирингі, оның ішінде Одақ шеңберінде міндетті талаптар белгіленетін өнімнің бірыңғай тізбесін қалыптастыру және жүргізу жөніндегі жалпы процестерді айқындау, сондай-ақ Одақтың техникалық регламенттерін әзірлеу және оларға өзгерістер енгізу бөлігінде және т.б.
Техникалық тапсырманың 4.2.1.10-бөлімінің талаптарына сәйкес цифрлық трансформациялау әдіснамасы бойынша есептік құжаттар
Қызметтер көрсету актісі
Күнтізбелік 12 айдан аспайды
3-кезең аяқталған күннен бастап
5
4.3. Цифрлық трансформациялау әдіснамасын әзірлеу
4.2.1.11.
Одақтың техникалық регламенттерін әзірлеу және оларға өзгерістер енгізу жөніндегі жоба сервисі ортасында өнімге міндетті талаптарды қалыптастыру бойынша әдістемелік ұсынымдар әзірлеу.
Техникалық тапсырманың 4.2.1.11-бөлімінің талаптарына сәйкес цифрлық трансформациялау әдіснамасы бойынша есептік құжаттар
Қызметтер көрсету актісіуг
Күнтізбелік 6 айдан аспайды
3-кезең аяқталған күннен бастап
5
4.4. Цифрлық трансформациялау әдіснамасын әзірлеу
4.2.1.12.
Оларды тексеру және жобаға қосылу туралы шешім қабылдау үшін сыртқы қызметтерге қойылатын талаптарды әзірлеу.
Техникалық тапсырманың 4.2.1.12-бөлімінің талаптарына сәйкес цифрлық трансформациялау әдіснамасы бойынша есептік құжаттар
Қызметтер көрсету актісі
Күнтізбелік 6 айдан аспайды
3-кезең аяқталған күннен бастап
5
4.5. Цифрлық трансформациялау әдіснамасын әзірлеу
4.2.1.13.
Өнімге қойылатын міндетті талаптар бөлігінде Цифрлық трансформациялау әдіснамасын өзектендіру, өнім сыныптауышын(тарын) таңдау, сондай-ақ Одақ шеңберінде міндетті талаптар белгіленетін өнімнің бірыңғай тізбесін қалыптастыру және жүргізу, Одақтың техникалық регламенттерін әзірлеу және оларға өзгерістер енгізу жөніндегі ББ.
Техникалық тапсырманың 4.2.1.13-бөлімінің талаптарына сәйкес цифрлық трансформациялау әдіснамасы бойынша есептік құжаттар
Қызметтер көрсету актісі
Күнтізбелік 6 айдан аспайды
3.7-кезең бойынша қызмет көрсету аяқталған күннен бастап
22
4.6. Жүйе компонентінің бағдарламалық жасақтамасын әзірлеу
4.2.3.
НЖК бағдарламалық жасақтамасын әзірлеу
НЖК бағдарламалық жасақтамасы.
Мына құрамдағы жұмыс құжаттамасы:
сынақ бағдарламасы және әдістемесі (СБӘ);
әкімші нұсқаулығы (ӘН);
Пайдаланушы нұсқаулығы (ПН);
жүйе компоненттерін орналастыру бойынша нұсқаулық.
Қызметтер көрсету актісі
Күнтізбелік 6 айдан аспайды

Отчетные документы по методологии цифровой трансформации в соответствии с требованиями раздела 4.2.1.9 Технического задания
Акт оказания услуг
Не более 6 календарных месяцев
С даты завершения этапа 2
5
4.2. Разработка методологии цифровой трансформации
4.2.1.10.
Реинжиниринг бизнес-процессов в сфере технического регулирования, в том числе, в части определения общих процессов по формированию и ведению единого перечня продукции, в отношении которой устанавливаются обязательные требования в рамках Союза, а также разработки и внесения изменений в технические регламенты Союза и др
Отчетные документы по методологии цифровой трансформации в соответствии с требованиями раздела 4.2.1.10 Технического задания
Акт оказания услуг
Не более 12 календарных месяцев
С даты завершения этапа 3
5
4.3. Разработка методологии цифровой трансформации
4.2.1.11.
Разработка методических рекомендаций по формированию обязательных требований к продукции в среде сервиса проекта по разработке и внесению изменений в технические регламенты Союза.
Отчетные документы по методологии цифровой трансформации в соответствии с требованиями раздела 4.2.1.11 Технического задания
Акт оказания услуг
Не более 6 календарных месяцев
С даты завершения этапа 3
5
4.4. Разработка методологии цифровой трансформации
4.2.1.12.
Разработка требований к внешним сервисам для их верификации и принятия решения о подключении к проекту.
Отчетные документы по методологии цифровой трансформации в соответствии с требованиями раздела 4.2.1.12 Технического задания
Акт оказания услуг
Не более 6 календарных месяцев
С даты завершения этапа 3
5
4.5. Разработка методологии цифровой трансформации
4.2.1.13.
Актуализация методологии цифровой трансформации в части обязательных требований к продукции, выбора классификатора(ов) продукции, а также ОП по формированию и ведению единого перечня продукции, в отношении которой устанавливаются обязательные требования в рамках Союза, разработки и внесению изменений в технические регламенты Союза.
Отчетные документы по методологии цифровой трансформации в соответствии с требованиями раздела 4.2.1.13 Технического задания
Акт оказания услуг
Не более 6 календарных месяцев
С даты завершения оказания услуг по этапу 3.7
22
4.6. Разработка программного обеспечения компонента Системы
4.2.3.
Разработка программного обеспечения ННК
Программное обеспечение ННК.
Рабочая документация в составе:
программа и методика испытаний (ПМИ);
руководство администратора (РА);
руководство пользователя (РП);
руководство по развертыванию компонента Системы.
Акт оказания услуг
Не более 6 календарных месяцев

3.8-кезең бойынша қызмет көрсету аяқталған күннен бастап
23
4.6. Жүйе компонентінің бағдарламалық жасақтамасын әзірлеу
4.2.4.
ЕАЭО-да міндетті талаптар белгіленетін және/немесе белгіленуі тиіс өнімнің бірыңғай тізбесін қалыптастыру сервисінің бағдарламалық қамтамасыз етуін әзірлеу
Оған қатысты ЕАЭО-да міндетті талаптар белгіленетін және/немесе белгіленуі тиіс өнімнің бірыңғай тізбесін қалыптастыру сервисін бағдарламалық қамтамасыз ету.
Мына құрамдағы жұмыс құжаттамасы:
сынақ бағдарламасы және әдістемесі (СБӘ);
әкімші нұсқаулығы (ӘН);
пайдаланушы нұсқаулығы (ПН);
Жүйе компоненттерін орналастыру бойынша нұсқаулық.
Қызметтер көрсету актісі
Күнтізбелік 6 айдан аспайды
3.9-кезең бойынша қызмет көрсету аяқталған күннен бастап
24
4.8. Жүйе компонентінің бағдарламалық жасақтамасын әзірлеу
4.2.5.
ЕАЭО техникалық регламенттерін әзірлеу сервисінің бағдарламалық қамтамасыз етуін әзірлеу
ЕАЭО техникалық регламенттерін әзірлеу сервисін бағдарламалық қамтамасыз ету.
Мына құрамдағы жұмыс құжаттамасы:
сынақ бағдарламасы және әдістемесі (СБӘ);
әкімші нұсқаулығы (ӘН);
Пайдаланушы нұсқаулығы (ПН);
жүйе компоненттерін орналастыру бойынша нұсқаулық.
Қызметтер көрсету актісі
Күнтізбелік 6 айдан аспайды
3.10-кезең бойынша қызмет көрсету аяқталған күннен бастап
25
4.9. Жүйе компонентінің бағдарламалық жасақтамасын әзірлеу
4.2.6.
Өнімге қойылатын міндетті талаптар, сәйкестікті бағалау нысандары туралы деректердің толық жиынтығын қалыптастыру сервисінің бағдарламалық қамтамасыз етуін әзірлеу
Өнімге қойылатын міндетті талаптар, сәйкестікті бағалау нысандары туралы деректердің толық жиынтығын қалыптастыру сервисін бағдарламалық қамтамасыз ету.Мына құрамдағы жұмыс құжаттамасы:
сынақ бағдарламасы және әдістемесі (СБӘ);
әкімші нұсқаулығы (ӘН);
Пайдаланушы нұсқаулығы (ПН);
жүйе компоненттерін орналастыру бойынша нұсқаулық.
Қызметтер көрсету актісі
Күнтізбелік 6 айдан аспайды
3.11-кезең бойынша қызмет көрсету аяқталған күннен бастап
26
4.10. Жүйе компонентінің бағдарламалық жасақтамасын әзірлеу
4.2.7.
Сыртқы қызметтерді қосуға арналған бағдарламалық жасақтама интерфейстерінің бағдарламалық жасақтамасын әзірлеу
Сыртқы қызметтерді қосуға арналған бағдарламалық жасақтама интерфейстерінің бағдарламалық жасақтамасы.
Мына құрамдағы жұмыс құжаттамасы:
сынақ бағдарламасы және әдістемесі (СБӘ);
әкімші нұсқаулығы (ӘН);
Пайдаланушы нұсқаулығы (ПН);
жүйе компоненттерін орналастыру бойынша нұсқаулық.
Қызметтер көрсету актісі
Күнтізбелік 6 айдан аспайды
3-кезең аяқталған күннен бастап
28
4.11. Жоба бойынша, оның ішінде ұлттықтан жоғары компонент және әзірленетін сервистер бойынша әдістемелік құжаттаманы, ережелер мен келісімдерді әзірлеу

С даты завершения оказания услуг по этапу 3.8
23
4.6. Разработка программного обеспечения компонента Системы
4.2.4.
Разработка программного обеспечения сервиса формирования Единого перечня продукции, в отношении которой устанавливаются и/или должны быть установлены обязательные требования в ЕАЭС
Программное обеспечение сервиса формирования Единого перечня продукции, в отношении которой устанавливаются и/или должны быть установлены обязательные требования в ЕАЭС.
Рабочая документация в составе:
программа и методика испытаний (ПМИ);
руководство администратора (РА);
руководство пользователя (РП);
руководство по развертыванию компонента Системы.
Акт оказания услуг
Не более 6 календарных месяцев
С даты завершения оказания услуг по этапу 3.9
24
4.8. Разработка программного обеспечения компонента Системы
4.2.5.
Разработка программного обеспечения сервиса разработки технических регламентов ЕАЭС
Программное обеспечение сервиса разработки технических регламентов ЕАЭС.
Рабочая документация в составе:
программа и методика испытаний (ПМИ);
руководство администратора (РА);
руководство пользователя (РП);
руководство по развертыванию компонента Системы.
Акт оказания услуг
Не более 6 календарных месяцев
С даты завершения оказания услуг по этапу 3.10
25
4.9. Разработка программного обеспечения компонента Системы
4.2.6.
Разработка программного обеспечения сервиса формирования полного набора данных об обязательных требованиях к продукции, формах оценки соответствия
Программное обеспечение сервиса формирования полного набора данных об обязательных требованиях к продукции, формах оценки соответствия.
Рабочая документация в составе:
программа и методика испытаний (ПМИ);
руководство администратора (РА);
руководство пользователя (РП);
руководство по развертыванию компонента Системы.
Акт оказания услуг
Не более 6 календарных месяцев
С даты завершения оказания услуг по этапу 3.11
26
4.10. Разработка программного обеспечения компонента Системы
4.2.7.
Разработка программного обеспечения интерфейсов программных приложений для подключения внешних сервисов
Программное обеспечение интерфейсов программных приложений для подключения внешних сервисов.
Рабочая документация в составе:
программа и методика испытаний (ПМИ);
руководство администратора (РА);
руководство пользователя (РП);
руководство по развертыванию компонента Системы.
Акт оказания услуг
Не более 6 календарных месяцев
С даты завершения этапа 3
28
4.11. Разработка методической документации, положений и соглашений по проекту, в том числе, по наднациональному компоненту и разрабатываемым сервисам

4.2.2.4.
Жүйе пайдаланушыларының барлық түрлері үшін келісімдер пакетін дайындау
Жоба бойынша, оның ішінде ұлттықтан жоғары компонент және 4.2.2-бөлімнің талаптарына сәйкес әзірленетін сервистер бойынша әдіснамалық құжаттама, ережелер мен келісімдер. Техникалық тапсырма
Қызметтер көрсету актісі
Күнтізбелік 6 айдан аспайды
3-кезең аяқталған күннен бастап
29
4.12. Жүйені кешенді тестілеу
6.3.
ҰЖК және әзірленіп жатқан сервистерге тестілеу жүргізу
Әзірленген пайдалану құжаттамасы бойынша жүйені кешенді тестілеу хаттамасы.
Жүйені кешенді тестілеу кезінде анықталған ескертулер тізілімі.
Жүйені пысықтау бойынша ұсыныстар тізілімі.
Ескертулерді жою хаттамасы
Қызметтер көрсету актісі
Күнтізбелік 6 айдан аспайды
5-кезең
4-кезең аяқталған күннен бастап
30
5.1. Бағдарламалық жасақтаманы жетілдіру
6.3.
Тестілеу қорытындысы бойынша жобаның бағдарламалық қамтамасыз етуін пысықтау
Жүйенің жетілдірілген бағдарламалық жасақтамасы
Мына құрамдағы пысықталған жұмыс құжаттамасы:
сынақ бағдарламасы және әдістемесі (СБӘ);
әкімші нұсқаулығы (ӘН);
Пайдаланушы нұсқаулығы (ПН);
жүйе компоненттерін орналастыру бойынша нұсқаулық
Қызметтер көрсету актісі
Күнтізбелік 6 айдан аспайды
4-кезең аяқталған күннен бастап
31
5.2. Орналастыру және конфигурациялау
7.1.
Жобаны мақсатты аппараттық инфрақұрылымға орналастыру
Тәжірибелік пайдалануды жүргізу бағдарламасы
Тарихи деректерді тасымалдауды қоса алғанда, бастапқы деректерді жүктеу туралы есеп (қажет болған жағдайда)
Пайдаланушыларға нұсқаулық беру бағдарламасы
Жүйені сүйемелдеу регламентінің жобасы
жүйені тәжірибелік пайдалануға беру актісінің жобасы
Қызметтер көрсету актісі
Күнтізбелік 6 айдан аспайды
4-кезең аяқталған күннен бастап
32
5.3. Тәжірибелік пайдалану
6.4.
Жүктемелік тестілеуді қоса алғанда, жобаны тәжірибелік пайдалануға іске қосу
Тәжірибелік пайдалану нәтижелері бойынша пысықталған жүйенің бағдарламалық қамтамасыз етілуі (қажет болған жағдайда)
Өзектендірілген жобалық және жұмыс құжаттамасы (қажет болған жағдайда)
Тәжірибелік пайдалану журналы
Жүйені пысықтау бойынша ұсыныстар тізілімі
Жүйені тәжірибелік пайдалануды жүргізу хаттамасы
Қызметтер көрсету актісі
Күнтізбелік 6 айдан аспайды
3-кезең аяқталған күннен бастап
36
5.4. Контент жинау және дайындау
4.3.1.
Өнімге қойылатын міндетті талаптар, сәйкестікті бағалау нысандары (толық көлемде) туралы деректердің толық жиынтығын қалыптастыру сервисін толтыру үшін контент жинау және дайындау
Өнімге қойылатын міндетті талаптар, сәйкестікті бағалау нысандары туралы деректердің толық жиынтығын сервиске жүктеу үшін деректерді дайындау және Тапсырыс берушімен келісу туралы есеп
Қызметтер көрсету актісі
Күнтізбелік 12 айдан аспайды
6-кезең
5-кезең аяқталған күннен бастап
33

4.2.2.4.
Подготовка пакета соглашений для всех типов пользователей Системы
Методологическая документация, положения и соглашения по проекту, в том числе, по наднациональному компоненту и разрабатываемым сервисам в соответствии с требованиями раздела 4.2.2. Технического задания
Акт оказания услуг
Не более 6 календарных месяцев
С даты завершения этапа 3
29
4.12. Комплексное тестирование Системы
6.3.
Проведение тестирования ННК и разрабатываемых сервисов
Протокол комплексного тестирования Системы по разработанной эксплуатационной документации.
Реестр замечаний, выявленных при комплексном тестировании Системы.
Реестр предложений по доработке Системы.
Протокол устранения замечаний
Акт оказания услуг
Не более 6 календарных месяцев
Этап 5
С даты завершения этапа 4
30
5.1. Доработка программного обеспечения
6.3.
Доработка программного обеспечения проекта по итогам тестирования
Доработанное программное обеспечение Системы
Доработанная рабочая документация в составе:
программа и методика испытаний (ПМИ);
руководство администратора (РА);
руководство пользователя (РП);
руководство по развертыванию компонента Системы
Акт оказания услуг
Не более 6 календарных месяцев
С даты завершения этапа 4
31
5.2. Развертывание и конфигурирование
7.1.
Развертывание проекта на целевой аппаратной инфраструктуре
Программа проведения опытной эксплуатации
Отчет о загрузке первичных данных, включая перенос исторических данных (при необходимости)
Программа проведения инструктажа пользователей
проект регламента сопровождения Системы
проект акта ввода Системы в опытную эксплуатацию
Акт оказания услуг
Не более 6 календарных месяцев
С даты завершения этапа 4
32
5.3. Опытная эксплуатация
6.4.
Запуск проекта в опытную эксплуатацию, включая нагрузочное тестирование
Программное обеспечение Системы, доработанное по результатам опытной эксплуатации (при необходимости)
Актуализированная проектная и рабочая документация (при необходимости)
Журнал опытной эксплуатации
Реестр предложений по доработке Системы
Протокол проведения опытной эксплуатации Системы
Акт оказания услуг
Не более 6 календарных месяцев
С даты завершения этапа 3
36
5.4. Сбор и подготовка контента
4.3.1.
Сбор и подготовка контента для наполнения сервиса формирования полного набора данных об обязательных требованиях к продукции, формах оценки соответствия (в полном объеме)
Отчет о подготовке и согласовании с Заказчиком данных для загрузки в сервис полного набора данных об обязательных требованиях к продукции, формах оценки соответствия
Акт оказания услуг
Не более 12 календарных месяцев
Этап 6
С даты завершения этапа 5
33

6.1. Бағдарламалық жасақтаманы жетілдіру
6.4., 6.5.
Қабылдау сынақтарының қорытындысы бойынша ЦТӘ бағдарламалық жасақтамасын пысықтау
Жүйенің жетілдірілген бағдарламалық жасақтамасы
жасақтамасы
Мына құрамдағы пысықталған жұмыс құжаттамасы:
сынақ бағдарламасы және әдістемесі (СБӘ);
әкімші нұсқаулығы (ӘН);
Пайдаланушы нұсқаулығы (ПН);
жүйе компоненттерін орналастыру бойынша нұсқаулық
Қызметтер көрсету актісі
Күнтізбелік 6 айдан аспайды
5-кезең аяқталған күннен бастап
34
6.2. Өнеркәсіптік пайдалануға беру
7.1.
Пысықталған ЦТӘ бағдарламалық жасақтамасын өнеркәсіптік пайдалануға енгізу
Жүйені өнеркәсіптік пайдалануға беру туралы өкімдер
Оқыту нысаны мен оқыту талаптарын көрсете отырып, пайдаланушыларды оқыту бағдарламасы
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу материалдары
Өзектендірілген, қажет болған жағдайда жүйені сүйемелдеу регламенті
жүйені өнеркәсіптік пайдалануға беру актісінің жобасы
Қызметтер көрсету актісі
Күнтізбелік 6 айдан аспайды
5-кезең аяқталған күннен бастап
35
6.3. Даму бойынша ұсыныстар әзірлеу
4.2.8.
ЦТӘ дамыту бойынша ұсыныстар әзірлеу
Техникалық тапсырманың 4.8-бөлімінің талаптарына сәйкес цифрлық жобаны бастау үшін қажетті құжаттар пакеті Қызметтер көрсету актісі
Күнтізбелік 6 айдан аспайды
4-кезең аяқталған күннен бастап
37
6.4. Контентпен толықтыру
4.3.1.
Өнімге қойылатын міндетті талаптар, сәйкестікті бағалау нысандары туралы деректердің толық жиынтығын қалыптастыру сервисінің контентін толтыру (толық көлемде)
Өнімге қойылатын міндетті талаптар, сәйкестікті бағалау нысандары туралы деректердің толық жиынтығын сервис контентімен толтыру туралы есеп қызметтер көрсету актісі
Күнтізбелік 12 айдан аспайды
* Кезеңді тапсыру мерзімі 2023 жылғы 1 қаңтардан ерте емес.
Тапсырыс берушінің келісімі бойынша кезең шеңберінде қалған қызметтерге қарамастан жекелеген қызметтерді тапсыруға-қабылдауға жол беріледі. Бұл ретте мұндай қызметтің құны қатысушының "шарт бойынша қызметтер көрсету құны туралы ұсыныс" нысанындағы өтініміне сүйене отырып айқындалады.
Жұмыс кезеңдерін қаржыландыру мерзімдері:
2023 жыл – 1-3-кезеңдер;
2024 жыл – 4-5-кезеңдер;
2025 жыл – 6-кезең".

6.1. Доработка программного обеспечения
6.4., 6.5.
Доработка программного обеспечения ЦТР по итогам приемочных испытаний
Доработанное программное обеспечение Системы
Доработанная рабочая документация в составе:
программа и методика испытаний (ПМИ);
руководство администратора (РА);
руководство пользователя (РП);
руководство по развертыванию компонента Системы
Акт оказания услуг
Не более 6 календарных месяцев
С даты завершения этапа 5
34
6.2. Ввод в промышленную эксплуатацию
7.1.
Ввод доработанного программного обеспечения ЦТР в промышленную эксплуатацию
Распоряжения о вводе Системы в промышленную эксплуатацию
Программа обучения пользователей, с указанием формы обучения и требований к обучению
Учебные материалы в соответствии с программой обучения
Актуализированный, при необходимости, регламент сопровождения Системы
проект акта ввода Системы в промышленную эксплуатацию
Акт оказания услуг
Не более 6 календарных месяцев
С даты завершения этапа 5
35
6.3. Разработка предложений по развитию
4.2.8.
Разработка предложений по развитию ЦТР
Пакет документов, необходимых для инициации цифрового проекта, в соответствии с требованиями раздела 4.8 Технического задания
Акт оказания услуг
Не более 6 календарных месяцев
С даты завершения этапа 4
37
6.4. Наполнение контентом
4.3.1.
Наполнение контентом сервиса формирования полного набора данных об обязательных требованиях к продукции, формах оценки соответствия (в полном объеме)
Отчет о наполнении контентом сервиса полного набора данных об обязательных требованиях к продукции, формах оценки соответствия
Акт оказания услуг
Не более 12 календарных месяцев
*Срок сдачи этапа не ранее 1 января 2023 г.
По согласованию с Заказчиком допускается сдача-приемка отдельных услуг независимо от остальных услуг в рамках этапа. При этом стоимость такой услуги определяется исходя из заявки участника в форме "Предложения о стоимости оказания услуг по договору".
Сроки финансирования этапов работ:
2023 год – этапы 1-3;
2024 год – этапы 4-5;
2025 год – этап 6.".