Өздеріне қатысты арнайы кедендік рәсім қолданылуы мүмкін тауарлардың санаттары мен оларды осындай кедендік рәсімге орналастыру шарттары тізбесінің 51-тармағына өзгеріс енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2022 жылғы 15 сәуірдегі № 72 шешімі.
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 253-бабының 3-тармағына және 254-бабына, сондай-ақ Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 1 қосымшаның 6 және 62-тармақтарына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесі шешті:
1. Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 мамырдағы № 329 шешімімен бекітілген өздеріне қатысты арнайы кедендік рәсім қолданылуы мүмкін тауарлардың санаттары мен оларды осындай кедендік рәсімге орналастыру шарттары тізбесінің 51-тармағының бірінші бөлігіндегі "8802 40 003 5" деген сөздер "8802 40 001 6, 8802 40 003 5," деген сөздермен, "қоса алғанда 2021 жылғы 31 желтоқсанға дейін әкетілген көрсетілген тауарларға қатысты 6 ай – әкетілген күнінен бастап 12 ай ішінде" деген сөздер "Одақтың кедендік аумағынан іс жүзінде әкетілген күннен кейінгі күннен бастап 2 жыл" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 10 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің мүшелері:
Армения Республикасынан
Беларусь Республикасынан
Қазақстан Республикасынан
Қырғыз Республикасынан
Ресей Федерациясынан
М. Григорян
И. Петришенко
Б.Сұлтанов
А.Кожошев
А. Оверчук

О внесении изменения в пункт 51 перечня категорий товаров, в отношении которых может быть установлена специальная таможенная процедура, и условий их помещения под такую таможенную процедуру
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 15 апреля 2022 года № 72.
В соответствии с пунктом 3 статьи 253 и статьей 254 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза, а также пунктами 6 и 62 приложения № 1 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Совет Евразийской экономической комиссии решил:
1. В части первой пункта 51 перечня категорий товаров, в отношении которых может быть установлена специальная таможенная процедура, и условий их помещения под такую таможенную процедуру, утвержденного Решением Комиссии Таможенного союза от 20 мая 2010 г. № 329, слова "коды 8802 40 003 5," заменить словами "коды 8802 40 001 6, 8802 40 003 5,", слова "6 месяцев, а в отношении указанных товаров, вывезенных до 31 декабря 2021 г. включительно, – в течение 12 месяцев, с даты вывоза" заменить словами "2 лет со дня, следующего за днем их фактического вывоза с таможенной территории Союза".
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 10 календарных дней с даты его официального опубликования.
Члены Совета Евразийской экономической комиссии:
От Республики
Армения
От Республики
Беларусь
От Республики
Казахстан
От Кыргызской
Республики
От Российской
Федерации
М. Григорян И. Петришенко Б. Султанов А. Кожошев А. Оверчук