Тауарлардың жекелеген түрлеріне қатысты Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифінің кедендік әкелу баждарының ставкаларын белгілеу туралы, сондай-ақ Кеден одағы Комиссиясы мен Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2022 жылғы 15 сәуірдегі № 76 шешімі.
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 42, 43 және 45-баптарына, Еуразиялық экономикалық комиссия туралы ереженің 16 және 18-тармақтарына (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 1 қосымша), Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына тауарларды әкелу мен олардың айналымының кейбір мәселелері туралы хаттаманың 3-бабына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 1 қосымшаның 4, 7, 16 және 132-тармақтарына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2022 жылғы 17 наурыздағы № 12 өкімін іске асыру және Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер экономикаларының орнықтылығын қамтамасыз ету мақсатында Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесі шешті:
1.  № 1 қосымшаға сәйкес тауарлардың жекелеген түрлеріне қатысты Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2021 жылғы 14 қыркүйектегі № 80 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифінің кедендік әкелу баждарының ставкалары белгіленсін.
2. № 2 қосымшаға сәйкес Кеден одағы Комиссиясы мен Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің шешімдеріне өзгерістер енгізілсін.
3. Кеден одағы комиссиясының 2009 жылғы 27 қарашадағы № 130 шешімінің 7-тармағының 7.1.39, 7.1.40, 7.1.42, 7.1.44-7.1.47-тармақшаларында көзделген тарифтік жеңілдіктерді қолдана отырып, ішкі тұтыну үшін шығарудың кедендік рәсімімен орналастырылған және осы Шешімге № 1 қосымшаға және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер экономикаларының орнықтылығын қамтамасыз ету мақсатында Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін тауарлардың жекелеген түрлеріне қатысты Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифінің кедендік әкелу баждарының ставкаларын белгілеу туралы шешіміне қосымшаға енгізілген тауарларға қатысты пайдалану және (немесе) билік ету жөніндегі шектеулер осы Шешімнің 4-тармағының екінші абзацына сәйкес осы тармақ күшіне енген күнге дейін қолданылады.
4. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 10 күн өткен соң, бірақ ерте дегенде Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер экономикаларының орнықтылығын қамтамасыз ету мақсатында Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін тауарлардың жекелеген түрлеріне қатысты Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифінің кедендік әкелу баждарының ставкаларын белгілеу туралы шешімі күшіне енген күннен кейін күшіне енеді және осы Шешімнің 3-тармағын, осы Шешімге № 2 қосымшада көзделген өзгерістердің 1 және 3-тармақтарын қоспағанда, 2022 жылғы 28 наурыздан бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.

Об установлении ставок ввозных таможенных пошлин Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза в отношении отдельных видов товаров, а также о внесении изменений в некоторые решения Комиссии Таможенного союза и Совета Евразийской экономической комиссии
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 15 апреля 2022 года № 76.
РАЗЪЯСНЕНИЕ
В соответствии со статьями 42, 43 и 45 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, пунктами 16 и 18 Положения о Евразийской экономической комиссии (приложение № 1 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года), статьей 3 Протокола о некоторых вопросах ввоза и обращения товаров на таможенной территории Евразийского экономического союза от 16 октября 2015 года и пунктами 4, 7, 16 и 132 приложения № 1 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, в целях реализации распоряжения Совета Евразийской экономической комиссии от 17 марта 2022 г. № 12 и обеспечения устойчивости экономик государств – членов Евразийского экономического союза Совет Евразийской экономической комиссии решил:
1. Установить ставки ввозных таможенных пошлин Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза, утвержденного Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 14 сентября 2021 г. № 80, в отношении отдельных видов товаров согласно приложению № 1.
2. Внести в решения Комиссии Таможенного союза и Совета Евразийской экономической комиссии изменения согласно приложению № 2.
3. В отношении товаров, помещенных под таможенную процедуру выпуска для внутреннего потребления с применением тарифных льгот, предусмотренных подпунктами 7.1.39, 7.1.40, 7.1.42, 7.1.447.1.47 пункта 7 Решения Комиссии Таможенного союза от 27 ноября 2009 г. № 130, и включенных в приложение № 1 к настоящему Решению и приложение к решению Коллегии Евразийской экономической комиссии об установлении ставок ввозных таможенных пошлин Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза в отношении отдельных товаров, ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза в целях обеспечения устойчивости экономик государств – членов Евразийского экономического союза, ограничения по пользованию и (или) распоряжению действуют до даты вступления в силу настоящего пункта в соответствии с абзацем вторым пункта 4 настоящего Решения.
4. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 10 календарных дней с даты его официального опубликования, но не ранее даты вступления в силу решения Коллегии Евразийской экономической комиссии об установлении ставок ввозных таможенных пошлин Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза в отношении отдельных товаров, ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза в целях обеспечения устойчивости экономик государств – членов Евразийского экономического союза, и распространяется на правоотношения, возникшие с 28 марта 2022 г., за исключением пункта 3 настоящего Решения, пунктов 1 и 3 изменений, предусмотренных приложением № 2 к настоящему Решению.

Осы Шешімнің 3-тармағы және осы Шешімге № 2 қосымшада көзделген өзгерістердің 1 және 3-тармақтары осы Шешім ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік 10 күн өткен соң, бірақ ерте дегенде Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер экономикаларының орнықтылығын қамтамасыз ету мақсатында Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін тауарлардың жекелеген түрлеріне қатысты Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифінің кедендік әкелу баждарының ставкаларын белгілеу туралы шешімі күшіне енген күннен кейін күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің мүшелері:
Армения Республикасынан
Беларусь Республикасынан
Қазақстан Республикасынан
Қырғыз Республикасынан
Ресей Федерациясынан
М. Григорян
И. Петришенко
Б. Сұлтанов
А. Кожошев
А. Оверчук
Еуразиялық экономикалық
комиссия Кеңесінің
2022 жылғы 15 сәуірдегі
№ 76 шешіміне
№ 1 ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік
тарифінің кедендік әкелу баждарының
СТАВКАЛАРЫ
СЭҚ ТН
коды
Позиция атауы
Кедендік әкелу бажының ставкасы (кедендік құннан пайызбен не евромен не АҚШ долларымен)

Пункт 3 настоящего Решения и пункты 1 и 3 изменений, предусмотренных приложением № 2 к настоящему Решению, вступают в силу по истечении 10 календарных дней с даты официального опубликования настоящего Решения, но не ранее даты вступления в силу решения Коллегии Евразийской экономической комиссии об установлении ставок ввозных таможенных пошлин Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза в отношении отдельных товаров, ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза в целях обеспечения устойчивости экономик государств – членов Евразийского экономического союза.
Члены Совета Евразийской экономической комиссии:
От Республики
Армения
От Республики
Беларусь
От Республики
Казахстан
От Кыргызской
Республики
От Российской
Федерации
М. Григорян И. Петришенко Б. Султанов А. Кожошев А. Оверчук
ПРИЛОЖЕНИЕ № 1
к Решению Совета
Евразийской экономической
комиссии
от 15 апреля 2022 г. № 76
СТАВКИ
ввозных таможенных пошлин Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза
Код
ТН ВЭД
Наименование позиции
Ставка ввозной таможенной пошлины (в процентах от таможенной стоимости либо в евро, либо в долларах США)

8458 11 800 0
– – – өзгелері
567С)
8508 19 000 9
– – – өзгелері
367С)
8521 90 000 9
– – өзгесі
867С)
8528 71 910 0
– – – – Интернетке қол жеткізуге арналған модемі бар және интерактивті ақпарат алмасу функциясы бар, телевизиялық сигналдарды қабылдауға қабілетті микропроцессор негізіндегі аспаптары бар аппараттар (коммуникациялық функциясы бар телевизиялық қабылдағыштар)
1067С)
8528 72 200 1
– – – – сұйық кристалды немесе плазмалық экранмен

8458 11 800 0
– – – прочие
567С)
8508 19 000 9
– – – прочие
367С)
8521 90 000 9
– – прочая
867С)
8528 71 910 0
– – – – аппараты с приборами на основе микропроцессора, содержащие модем для получения доступа в Интернет и имеющие функцию интерактивного информационного обмена, способные принимать телевизионные сигналы (телевизионные приемники с коммуникационной функцией)
1067С)
8528 72 200 1
– – – – с жидкокристаллическим или плазменным экраном

10, бірақ 1 данасы үшін 25,5 евро67С)
8539 31 100 0
– – – екіцокольді
1067С)
9022 13 000 0
– – өзге де стоматологияда қолдану үшін
567С)
9028 30 900 0
– – өзгелері
567С)
Еуразиялық экономикалық
комиссия Кеңесінің
2022 жылғы 15 сәуірдегі
№ 76 шешіміне
№ 1 ҚОСЫМША
Кеден одағы Комиссиясының және Еуразиялық экономикалық комиссия
Кеңесінің шешімдеріне енгізілетін
ӨЗГЕРІСТЕР
1. Кеден одағы Комиссиясының "Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік-тарифтік реттеуі туралы" 2009 жылғы 27 қарашадағы
№ 130 шешімінің 7-тармағының 7.1.39) тармақшасының күші жойылды деп танылсын.
2. Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2015 жылғы
14 қазандағы № 59 шешімімен бекітілген Дүниежүзілік сауда ұйымына қосылу шарты ретінде қабылданған міндеттемелерге сәйкес Қазақстан Республикасы Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифі баждарының мөлшерлемелерімен салыстырғанда неғұрлым төмен кедендік әкелу баждарының мөлшерлемелерін қолданатын тауарлардың және осындай баждар мөлшерлемелері мөлшерінің тізбесіне мынадай өзгерістер енгізілсін:
а) үшінші бағандағы ЕАЭО СЭҚ ТН кодтары 0713 39 000 9, 0713 90 000 9, 1108 13 000 0, 3302 10 100 0, 3302 10 210 0, 3302 10 290 0, 3302 10 400 0, 3305 30 000 0, 3401 20 900 0, 3505 10 100 0, 3505 10 500 0, 4009 42 000 0, 4703 21 000 9, 4706 92 000 0, 4707 10 000 0, 4707 20 000 0, 4707 30 100 0, 4707 30 900 0, 4707 90 100 0, 4707 90 900 0, 4803 00 310 9, 4803 00 900 0, 4804 31 800 0, 4804 39 510 0, 4804 39 580 0, 4806 30 000 0, 4810 13 000 9, 4810 14 000 0, 4810 19 000 9, 4810 22 000 1, 4810 22 000 9, 4810 29 300 0, 4810 29 800 0, 4811 51 000 9, 4811 59 000 9, 4811 60 000 0, 4811 90 000 0, 4812 00 000 0, 4820 20 000 0, 4820 30 000 0, 4823 20 000 9, 4823 90 400 0, 4823 90 851 0, 4823 90 859 7, 5607 90 200 0, 5811 00 000 0, 6306 40 000 0, 6902 20 910 0, 6903 20 100 0, 7013 49 100 0, 7205 29 000 0, 7210 70 100 0, 7225 11 000 0, 8108 90 900 8, 8301 40 190 0, 8301 70 000 0, 8407 10 000 1, 8407 10 000 7, 8408 90 270 1, 8411 11 000 1, 8411 12 100 1, 8411 12 300 3, 8411 12 300 5, 8411 12 300 9, 8411 12 800 9, 8411 22 200 2, 8411 22 200 4, 8411 22 800 1, 8411 91 000 8, 8411 99 001 1, 8412 10 000 1, 8412 80 800 1, 8412 90 200 1, 8429 40 100 0, 8430 50 000 9, 8483 40 290 0, 8483 40 590 0, 8508 19 000 9, 8526 10 000 9, 8528 72 200 1, 8544 49 930 9, 8609 00 900 9, 9021 90 900 1 және 9021 90 900 9 позицияларының үшінші бағаны "15" деген сілтеме белгімен толықтырылсын;
б) ЕАЭО СЭҚ ТН коды 8411 12 300 7 және 8411 12 800 1 позицияларының үшінші бағанындағы "5" деген сілтеме белгі "15" деген сілтеме белгісімен ауыстырылсын;

10, но не менее 25,5 евро за 1 шт67С)
8539 31 100 0
– – – двухцокольные
1067С)
9022 13 000 0
– – для использования в стоматологии, прочая
567С)
9028 30 900 0
– – прочие
567С)
ПРИЛОЖЕНИЕ № 2
к Решению Совета
Евразийской экономической
комиссии
от 15 апреля 2022 г. № 76
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в решения Комиссии Таможенного союза и Совета Евразийской экономической комиссии
1. Подпункт 7.1.39 пункта 7 Решения Комиссии Таможенного союза от 27 ноября 2009 г. № 130 "О едином таможенно-тарифном регулировании Евразийского экономического союза" признать утратившим силу.
2. Внести в перечень товаров, в отношении которых Республикой Казахстан в соответствии с обязательствами, принятыми в качестве условия присоединения к Всемирной торговой организации, применяются ставки ввозных таможенных пошлин, более низкие по сравнению со ставками пошлин Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза, и размеров таких ставок пошлин, утвержденный Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 14 октября 2015 г. № 59, следующие изменения:
а) позиции с кодами 0713 39 000 9, 0713 90 000 9, 1108 13 000 0, 3302 10 100 0, 3302 10 210 0, 3302 10 290 0, 3302 10 400 0, 3305 30 000 0, 3401 20 900 0, 3505 10 100 0, 3505 10 500 0, 4009 42 000 0, 4703 21 000 9, 4706 92 000 0, 4707 10 000 0, 4707 20 000 0, 4707 30 100 0, 4707 30 900 0, 4707 90 100 0, 4707 90 900 0, 4803 00 310 9, 4803 00 900 0, 4804 31 800 0, 4804 39 510 0, 4804 39 580 0, 4806 30 000 0, 4810 13 000 9, 4810 14 000 0, 4810 19 000 9, 4810 22 000 1, 4810 22 000 9, 4810 29 300 0, 4810 29 800 0, 4811 51 000 9, 4811 59 000 9, 4811 60 000 0, 4811 90 000 0, 4812 00 000 0, 4820 20 000 0, 4820 30 000 0, 4823 20 000 9, 4823 90 400 0, 4823 90 851 0, 4823 90 859 7, 5607 90 200 0, 5811 00 000 0, 6306 40 000 0, 6902 20 910 0, 6903 20 100 0, 7013 49 100 0, 7205 29 000 0, 7210 70 100 0, 7225 11 000 0, 8108 90 900 8, 8301 40 190 0, 8301 70 000 0, 8407 10 000 1, 8407 10 000 7, 8408 90 270 1, 8411 11 000 1, 8411 12 100 1, 8411 12 300 3, 8411 12 300 5, 8411 12 300 9, 8411 12 800 9, 8411 22 200 2, 8411 22 200 4, 8411 22 800 1, 8411 91 000 8, 8411 99 001 1, 8412 10 000 1, 8412 80 800 1, 8412 90 200 1, 8429 40 100 0, 8430 50 000 9, 8483 40 290 0, 8483 40 590 0, 8508 19 000 9, 8526 10 000 9, 8528 72 200 1, 8544 49 930 9, 8609 00 900 9, 9021 90 900 1 и 9021 90 900 9 ТН ВЭД ЕАЭС в графе третьей дополнить знаком сноски "15";
б) в позициях с кодами 8411 12 300 7 и 8411 12 800 1 ТН ВЭД ЕАЭС в графе третьей знак сноски "5" заменить знаком сноски "15".

3. Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер экономикаларының орнықтылығын арттыруға бағытталған шараларды іске асыру мақсатында Кеден одағы Комиссиясының кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін тауарлардың тізбелерін бекіту туралы" 2022 жылғы 17 наурыздағы № 37 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
а) 3-тармақтың екінші абзацының күші жойылды деп танылсын;
б) көрсетілген Шешімге № 2 қосымша мынадай редакцияда жазылсын:
"Еуразиялық экономикалық
комиссия Кеңесінің
2022 жылғы 17 наурыздағы
№ 37 шешіміне
№ 2 ҚОСЫМША
(Еуразиялық экономикалық
комиссия Кеңесінің
2022 жылғы 15 сәуірдегі
№ 76 шешімінің редакциясында)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер экономикаларының
орнықтылығын арттыруға бағытталған шараларды
іске асыру мақсатында Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік
аумағына әкелінетін азық-түлікті өндіру мен өткізу үшін пайдаланылатын
тауарлардың
ТІЗБЕСІ
ЕАЭО СЭҚ ТН коды
Позиция атауы
3808 91 100 0
Пиретроидтарға негізделген инсектицидтер
3920 10 250 0, 3920 99 590 0
Пластмассадан жасалған үлдір
3923 10 000 0
Тауарды қаптауға арналған қораптар, жәшіктер, себеттер және ұқсас бұйымдар
6806 10 000 1
Минералды мақта (көкөніс өсіруге арналған субстрат)
8901 90 100 0
Теңіз жүк және жүк-жолаушы жүзу құралдары
Ескертпе. Осы тізбенің мақсаттары үшін ЕАЭО СЭҚ ТН кодын да, тауар атауын да басшылыққа алу қажет.";
в) көрсетілген Шешімге № 4 қосымша мынадай редакцияда жазылсын:
"Еуразиялық экономикалық
комиссия Кеңесінің
2022 жылғы 17 наурыздағы
№ 37 шешіміне
№ 4 ҚОСЫМША
(Еуразиялық экономикалық
комиссия Кеңесінің
2022 жылғы 15 сәуірдегі
№ 76 шешімінің редакциясында)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер экономикаларының
орнықтылығын арттыруға бағытталған шараларды іске асыру мақсатында
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін, электрондық
өнімді өндіру үшін пайдаланылатын тауарлардың
ТІЗБЕСІ
ЕАЭО СЭҚ ТН коды
Позиция атауы
2806 10 000 0
Сутегі хлориді (тұз қышқылы)
2807 00 000 1
Күкірт қышқылы
2808 00 000 0
Азот қышқылы; сульфоазот қышқылдары
2811 11 000 0
Сутегі фториді (балқытқыш қышқыл)
3405 90 900 0
Тазалағыш пасталар мен ұнтақтар және өзге де тазартқыш құралдар
3506 10 000 0
Желімдер немесе адгезивтер ретінде пайдалану үшін жарамды, желімдер немесе адгезивтер ретінде бөлшек сауда үшін өлшеніп салынған, нетто-массасы 1 кг-нан аспайтын өнімдер
3921 90 900 0
Пластмассадан жасалған өзге де тақталар, табақтар, үлдір және жолақтар немесе таспалар
4016 99 970 8
Өзге де үрлемелі бұйымдар
Ескертпе. Осы тізбенің мақсаттары үшін ЕАЭО СЭҚ ТН кодын да, тауар атауын да басшылыққа алу қажет.";
г) көрсетілген Шешімге № 6 қосымшада:

3. Внести в Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 17 марта 2022 г. № 37 "О внесении изменений в некоторые решения Комиссии Таможенного союза и об утверждении перечней товаров, ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза в целях реализации мер, направленных на повышение устойчивости экономик государств – членов Евразийского экономического союза" следующие изменения:
а) абзац второй пункта 3 признать утратившим силу;
б) приложение № 2 к указанному Решению изложить в следующей редакции:
"ПРИЛОЖЕНИЕ № 2
к Решению Совета
Евразийской экономической
комиссии
от 17 марта 2022 г. № 37
(в редакции Решения Совета
Евразийской экономической
комиссии
от 15 апреля 2022 г. № 76)
ПЕРЕЧЕНЬ
товаров, используемых для производства и реализации продовольственной продукции, ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза в целях реализации мер, направленных на повышение устойчивости экономик государств – членов Евразийского экономического союза
Код
ТН ВЭД ЕАЭС
Наименование позиции
3808 91 100 0
Инсектициды на основе пиретроидов
3920 10 250 0, 3920 99 590 0
Пленка из пластмасс
3923 10 000 0
Коробки, ящики, корзины и аналогичные изделия для упаковки товара
6806 10 000 1
Минеральная вата (субстрат для выращивания овощей)
8901 90 100 0
Морские грузовые и грузопассажирские плавучие средства
Примечание. Для целей настоящего перечня необходимо руководствоваться как кодом ТН ВЭД ЕАЭС, так и наименованием товара.";
в) приложение № 4 к указанному Решению изложить в следующей редакции:
"ПРИЛОЖЕНИЕ № 4
к Решению Совета
Евразийской экономической
комиссии
от 17 марта 2022 г. № 37
(в редакции Решения Совета
Евразийской экономической
комиссии
от 15 апреля 2022 г. № 76)
ПЕРЕЧЕНЬ
товаров, используемых для производства электронной продукции, ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза в целях реализации мер, направленных на повышение устойчивости экономик государств – членов Евразийского экономического союза
Код
ТН ВЭД ЕАЭС
Наименование позиции
2806 10 000 0
Хлорид водорода (кислота соляная)
2807 00 000 1
Серная кислота
2808 00 000 0
Азотная кислота; сульфоазотные кислоты
2811 11 000 0
Фторид водорода (кислота плавиковая)
3405 90 900 0
Чистящие пасты и порошки и прочие чистящие средства
3506 10 000 0
Продукты, пригодные для использования в качестве клеев или адгезивов, расфасованные для розничной продажи в качестве клеев или адгезивов, нетто-массой не более 1 кг
3921 90 900 0
Плиты, листы, пленка и полосы или ленты из пластмасс, прочие
4016 99 970 8
Изделия надувные прочие
Примечание. Для целей настоящего перечня необходимо руководствоваться как кодом ТН ВЭД ЕАЭС, так и наименованием товара.";
г) в приложении № 6 к указанному Решению:

ЕАЭО СЭҚ ТН коды 5306 10 300 0 және 5307 10 000 0 алып тасталсын;
ЕАЭО СЭҚ ТН атауы "67 дтекстен кем сызықтық тығыздықтағы синтетикалық моножіптерді қоса алғанда, бөлшек сауда үшін өлшеніп салынбаған кешенді синтетикалық жіптер (тігін жіптерінен басқа)" деген позициядағы" код "5402 44 000 0," алып тасталсын;
д) көрсетілген шешімге № 7 қосымшадағы ЕАЭО СЭҚ ТН коды 2620 99 600 0, 7612 90 200 0 және 8111 00 110 0 позициялар алып тасталсын;
е) көрсетілген Шешімге № 8 қосымша мынадай редакцияда жазылсын:
"Еуразиялық экономикалық
комиссия Кеңесінің
2022 жылғы 17 наурыздағы
№ 37 шешіміне
№ 8 ҚОСЫМША
(Еуразиялық экономикалық
комиссия Кеңесінің
2022 жылғы 15 сәуірдегі
№ 76 шешімінің редакциясында)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер экономикаларының
орнықтылығын арттыруға бағытталған шараларды іске асыру мақсатында
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін, құрылыс
саласында пайдаланылатын тауарлардың
ТІЗБЕСІ
ЕАЭО СЭҚ ТН коды
Позиция атауы
2811 29 050 0
Күкірт диоксиді
3824 40 000 0
Цементтерге, құрылыс ерітінділеріне немесе бетондарға арналған дайын қоспалар
6810 11 100 0, 6810 11 900 0
Цементтен, бетоннан немесе жасанды тастан жасалған бұйымдар
Ескертпе. Осы тізбенің мақсаттары үшін ЕАЭО СЭҚ ТН кодын да, тауар атауын да басшылыққа алу қажет.";
ж) көрсетілген Шешімге № 9 қосымша мынадай редакцияда жазылсын:
"Еуразиялық экономикалық
комиссия Кеңесінің
2022 жылғы 17 наурыздағы
№ 37 шешіміне
№ 9 ҚОСЫМША
(Еуразиялық экономикалық
комиссия Кеңесінің
2022 жылғы 15 сәуірдегі
№ 76 шешімінің редакциясында)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер экономикаларының
орнықтылығын арттыруға бағытталған шараларды іске асыру мақсатында
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін, көлік саласында
пайдаланылатын тауарлардың
ТІЗБЕСІ
ЕАЭО СЭҚ ТН коды
Позиция атауы

позиции с кодами 5306 10 300 0 и 5307 10 000 0 ТН ВЭД ЕАЭС исключить;
в позиции с наименованием "Нити комплексные синтетические (кроме швейных ниток), не расфасованные для розничной продажи, включая синтетические мононити линейной плотности менее 67 дтекс" код "5402 44 000 0," ТН ВЭД ЕАЭС исключить;
д) в приложении № 7 к указанному Решению позиции с кодами 2620 99 600 0, 7612 90 200 0 и 8111 00 110 0 ТН ВЭД ЕАЭС исключить;
е) приложение № 8 к указанному Решению изложить в следующей редакции:
"ПРИЛОЖЕНИЕ № 8
к Решению Совета
Евразийской экономической
комиссии
от 17 марта 2022 г. № 37
(в редакции Решения Совета
Евразийской экономической
комиссии
от 15 апреля 2022 г. № 76)
ПЕРЕЧЕНЬ
товаров, используемых в строительной отрасли, ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза в целях реализации мер, направленных на повышение устойчивости экономик государств – членов Евразийского экономического союза
Код
ТН ВЭД ЕАЭС
Наименование позиции
2811 29 050 0
Диоксид серы
3824 40 000 0
Добавки готовые для цементов, строительных растворов или бетонов
6810 11 100 0, 6810 11 900 0
Изделия из цемента, бетона или искусственного камня
Примечание. Для целей настоящего перечня необходимо руководствоваться как кодом ТН ВЭД ЕАЭС, так и наименованием товара.";
ж) приложение № 9 к указанному Решению изложить в следующей редакции:
"ПРИЛОЖЕНИЕ № 9
к Решению Совета
Евразийской экономической
комиссии
от 17 марта 2022 г. № 37
(в редакции Решения Совета
Евразийской экономической
комиссии
от 15 апреля 2022 г. № 76)
ПЕРЕЧЕНЬ
товаров, используемых в транспортной отрасли, ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза в целях реализации мер, направленных на повышение устойчивости экономик государств – членов Евразийского экономического союза
Код
ТН ВЭД ЕАЭС
Наименование позиции

8407 10 000 3
Ұшу қуаты 200 кВт-тан аспайтын авиациялық қозғалтқыштар
9014 20 200 9, 9014 80 000 0, 9014 90 000 0
Бағытты айқындауға арналған компастар; навигациялық аспаптар мен өзге де құралдар
Ескертпе. Осы тізбенің мақсаттары үшін ЕАЭО СЭҚ ТН кодын да, тауар атауын да басшылыққа алу қажет.".

8407 10 000 3
Двигатели авиационные со взлетной мощностью не более 200 кВт
9014 20 200 9, 9014 80 000 0, 9014 90 000 0
Компасы для определения направления; навигационные приборы и инструменты прочие
Примечание. Для целей настоящего перечня необходимо руководствоваться как кодом ТН ВЭД ЕАЭС, так и наименованием товара.".