Қолдану нәтижесінде ерікті негізде "Қаптаманың қауіпсіздігі туралы" Кеден одағының техникалық регламентінің (КО ТР 005/2011) талаптарын сақтау қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды, сондай-ақ "Қаптаманың қауіпсіздігі туралы" Кеден одағының техникалық регламентінің (КО ТР 005/2011) талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің осы техникалық регламенттің талаптарына сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті зерттеу (сынау) және өлшеу қағидалары мен әдістерін, оның ішінде үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарлама туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 21 наурыздағы № 35 шешімі.
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 51-бабы 1-тармағының 11 және 12-тармақшаларына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссия жұмысының регламентіне № 2 қосымшаның 7-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған Қолдану нәтижесінде ерікті негізде "Қаптаманың қауіпсіздігі туралы" Кеден одағының техникалық регламентінің (КО ТР 005/2011) талаптарын сақтау қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды, сондай-ақ "Қаптаманың қауіпсіздігі туралы" Кеден одағының техникалық регламентінің (КО ТР 005/2011) талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің осы техникалық регламенттің талаптарына сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті зерттеу (сынау) және өлшеу қағидалары мен әдістерін, оның ішінде үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарлама бекітілсін.
2. Мыналардың күші жойылған деп танылсын:
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Ерікті негізде қолдану нәтижесінде "Қаптаманың қауіпсіздігі туралы" Кеден одағының техникалық регламентінің (КО ТР 005/2011) талаптарын, сондай-ақ "Қаптаманың қауіпсіздігі туралы" Кеден одағының техникалық регламентінің (КО ТР 005/2011) талаптарын қолдану және орындау және өнімнің сәйкестігін бағалауды (растауды) жүзеге асыру үшін қажетті зерттеу (сынау) және өлшеу қағидалары мен әдістерін, оның ішінде үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды сақтауды қамтамасыз ететін мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарлама туралы" 2012 жылғы 20 желтоқсандағы № 279 шешімі;

О Программе по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности упаковки" (ТР ТС 005/2011), а также межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности упаковки" (ТР ТС 005/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования требованиям этого технического регламента
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 марта 2023 года № 35.
В соответствии с подпунктами 11 и 12 пункта 1 статьи 51 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года и пунктом 7 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемую Программу по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности упаковки" (ТР ТС 005/2011), а также межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности упаковки" (ТР ТС 005/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования требованиям этого технического регламента.
2. Признать утратившими силу:
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 20 декабря 2012 г. № 279 "О Программе по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности упаковки" (ТР ТС 005/2011), а также межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности упаковки" (ТР ТС 005/2011) и осуществления оценки (подтверждения) соответствия продукции";

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Ерікті негізде қолдану нәтижесінде "Қаптаманың қауіпсіздігі туралы" Кеден одағының техникалық регламентінің (КО ТР 005/2011) талаптарын, сондай-ақ зерттеулер (сынақтар) мен өлшеулердің ережелері мен әдістерін қамтитын, оның ішінде "қаптаманың қауіпсіздігі туралы" Кеден одағының техникалық регламентінің (КО ТР 005/2011) талаптарын қолдану және орындау және өнімнің сәйкестігін бағалауды (растауды) жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу ережелерін қамтитын мемлекетаралық стандарттардың талаптарын сақтауды қамтамасыз ететін мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарламаға өзгерістер енгізу туралы" 2013 жылғы 26 қарашадағы № 274 шешімі;

Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26 ноября 2013 г. № 274 "О внесении изменений в Программу по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности упаковки" (ТР ТС 005/2011), а также межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности упаковки" (ТР ТС 005/2011) и осуществления оценки (подтверждения) соответствия продукции";

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2012 жылғы 20 желтоқсандағы № 279 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" 2015 жылғы 14 шілдедегі № 76 шешімі.
3.  Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2023 жылғы 21 наурыздағы
№ 35 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН

Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 июля 2015 г. № 76 "О внесении изменений в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 20 декабря 2012 г. № 279".
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
УТВЕРЖДЕНА
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 21 марта 2023 г. № 35
ПРОГРАММА

Ерікті негізде қолдану нәтижесінде "Қаптаманың қауіпсіздігі туралы" Кеден одағының техникалық регламентінің (КО ТР 005/2011) талаптарын сақтау қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды, сондай-ақ "Қаптаманың қауіпсіздігі туралы" Кеден одағының техникалық регламентінің (КО ТР 005/2011) талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің осы техникалық регламенттің талаптарына сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті зерттеу (сынау) және өлшеу қағидалары мен әдістерін, оның ішінде үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарлама
Р/с
МКС коды
Мемлекетаралық стандарт жобасының атауы. Жұмыс түрлері
Кеден одағының техникалық регламентінің элементтері
Әзірлеу мерзімдері
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекет – жауапты әзірлеуші
басталу
аяқталуы
1
2
3
4
5
6
7
Жалпы
1
55.120

по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности упаковки" (ТР ТС 005/2011), а также межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности упаковки" (ТР ТС 005/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования требованиям этого технического регламента
№ п/п
Код МКС
Наименование проекта межгосударственного стандарта. Виды работ
Элементы технического регламента Таможенного союза
Сроки разработки
Государство – член Евразийского экономического союза – ответственный разработчик
начало
окончание
1
2
3
4
5
6
7
Общие
1
55.120

01.040.55
Металл жеңіл контейнерлер. Терминология және сыныптау. 1-бөлім. Үстінен ашылатын банкалар мен қақпақтар.
ISO 24021-1:2022 негізінде МемСТ әзірлеу
2-бап
2023 жыл
2024 жыл
Ресей Федерациясы
2
13.020.60
55.020
Қаптама. Қаптаманың беріктігін талдау критерийлері мен әдістемелері туралы есеп.
CEN/TR 13910:2010 негізінде МемСТ әзірлеу
5-баптың 11-тармағы
2025 жыл
2027 жыл
Ресей Федерациясы
3
55.020
Қаптама және қоршаған орта. Химиялық регенерация процестері.

01.040.55
Контейнеры металлические легкие. Терминология и классификация. Часть 1. Банки, открываемые сверху и крышки.
Разработка ГОСТ на основе ISO 24021-1:2022
статья 2
2023 год
2024 год
Российская
Федерация
2
13.020.60
55.020
Упаковка. Отчет о критериях и методологиях анализа долговечности упаковки.
Разработка ГОСТ на основе CEN/TR 13910:2010
пункт 11 статьи 5
2025 год
2027 год
Российская
Федерация
3
55.020
Упаковка и окружающая среда. Процессы химической регенерации.
Разработка ГОСТ на основе

ISO/TR 16218:2013 негізінде МемСТ әзірлеу
5-баптың 11-тармағы
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
4
55.020
Қаптама және қоршаған орта. Энергияны қалпына келтіру.
ISO 18605:2013 негізінде МемСТ әзірлеу
5-баптың 11-тармағы
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
5
55.020
Қаптама және қоршаған орта. Жөнелтілімдерді жеткізу үшін температураны бақылайтын тасымалдау пакеті. 1-бөлім: Жалпы талаптар.
ISO 22982-1:2021 негізінде МемСТ әзірлеу
5-баптың 6-тармағы
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
6
55.120
01.040.55
Металл жеңіл контейнерлер. Терминология және жіктеу. 2-бөлім. Жалпы мақсаттағы банкалар.
ISO 24021-2 негізінде МемСТ әзірлеу
2-бап
2025 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
7
55.120
Металл жеңіл контейнерлер. Өлшемдер мен сыйымдылықты анықтау және анықтау әдістері.
1-бөлім. Үстінен ашылатын банкалар.
ISO 90-1:1997 негізінде МемСТ әзірлеу
5-баптың 6 және
7-тармақтары
2022 жыл
2023 жыл
Ресей Федерациясы
8
55.120
Металл жеңіл контейнерлер. Анықтамалар және өлшемдер мен сыйымдылықты анықтау әдістері.
2-бөлім. Жалпы мақсаттағы банкалар.
ISO 90-2:1997 негізінде МемСТ әзірлеу
5-баптың 6 және
7-тармақтары
2022 жыл
2023 жыл
Ресей Федерациясы
9
55.130
Металл жеңіл контейнерлер. Анықтамалар және өлшемдер мен сыйымдылықты анықтау әдістері.
3-бөлім. Аэрозольге арналған баллондар. ISO 90-3:2000 негізінде МемСТ әзірлеу
5-баптың 6 және
7-тармақтары
2022 жыл
2023 жыл
Ресей Федерациясы
Полимерлі қаптама
10
55.020
Тұтынушы полимерлі қаптама. Жалпы техникалық шарттар.
33756-2016 МемСТ қайта қарау
5-баптың 6.3-тармағы
2024 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
11
55.020
Қаптама. Коммуналдық қалдықтарды жинауға арналған полиэтилен қаптар. Сынақ түрлері, талаптары және әдістері.
СТ РК EN 13592-2017 негізінде МемСТ әзірлеу
5-баптың 6.3-тармағы
2023 жыл
2025 жыл
Қазақстан Республикасы
12
55.020
Химиялық өнімдерге арналған полиэтилентерефталат бөтелкелері. Жалпы техникалық шарттар.
33221-2015 МемСТ қайта қарау
5-баптың 6.3-тармағы
2026 жыл
2027 жыл
Ресей Федерациясы
Шыны қаптама
13
55.100
Тұрмыстық химия тауарларына арналған шыны қаптама. Техникалық шарттар.
МЕМСТ Р 51640-2000 негізінде МемСТ әзірлеу
5-баптың 6.2-тармағы
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
Қағаз қаптама
14
55.020
Қаптама. Коммуналдық қалдықтарды жинауға арналған қағаз қаптар. Сынақ түрлері, талаптары және әдістері.
СТБ EN 13593-2021 негізінде МемСТ әзірлеу
5-баптың 6.4-тармағы
2024 жыл
2025 жыл
Беларусь Республикасы
Тоқыма қаптама
15
55.180.99
Қаптама. Қауіпті емес жүктерге арналған жұмсақ контейнерлер (ЖК).
ISO 21898-2013, IDT ISO 21898:2004 МемСТ қайта қарау
5-баптың 1, 2, 3 және 6.6-тармақтары
2024 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
Аралас материалдардан жасалған қаптама
16

ISO/TR 16218:2013
пункт 11 статьи 5
2023 год
2025 год
Российская
Федерация
4
55.020
Упаковка и окружающая среда. Рекуперация энергии.
Разработка ГОСТ на основе ISO 18605:2013
пункт 11 статьи 5
2023 год
2025 год
Российская
Федерация
5
55.020
Упаковка транспортная. Упаковка транспортная с контролируемой температурой для доставки посылок. Часть 1: Общие требования.
Разработка ГОСТ на основе ISO 22982-1:2021
пункт 6 статьи 5
2023 год
2025 год
Российская
Федерация
6
55.120
01.040.55
Контейнеры металлические легкие. Терминология и классификация. Часть 2. Банки общего назначения.
Разработка ГОСТ на основе ISO 24021-2
статья 2
2025 год
2026 год
Российская
Федерация
7
55.120
Контейнеры металлические легкие. Определения и методы определения размеров и вместимости. Часть 1. Банки, открываемые сверху.
Разработка ГОСТ на основе ISO 90-1:1997
пункты 6 и 7
статьи 5
2022 год
2023 год
Российская Федерация
8
55.120
Контейнеры металлические легкие. Определения и методы определения размеров и вместимости. Часть 2. Банки общего назначения.
Разработка ГОСТ на основе ISO 90-2:1997
пункты 6 и 7
статьи 5
2022 год
2023 год
Российская Федерация
9
55.130
Контейнеры металлические легкие. Определения и методы определения размеров и вместимости. Часть 3. Баллоны для аэрозоля. Разработка ГОСТ на основе ISO 90-3:2000
пункты 6 и 7
статьи 5
2022 год
2023 год
Российская Федерация
Упаковка полимерная
10
55.020
Упаковка потребительская полимерная. Общие технические условия.
Пересмотр ГОСТ 33756-2016
пункт 6.3 статьи 5
2024 год
2026 год
Российская Федерация
11
55.020
Упаковка. Мешки полиэтиленовые для сбора коммунальных отходов. Типы, требования и методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе СТ РК EN 13592-2017
пункт 6.3 статьи 5
2023 год
2025 год
Республика Казахстан
12
55.020
Бутылки из полиэтилентерефталата для химической продукции. Общие технические условия.
Пересмотр ГОСТ 33221-2015
пункт 6.3 статьи 5
2026 год
2027 год
Российская Федерация
Упаковка стеклянная
13
55.100
Упаковка стеклянная для товаров бытовой химии. Технические условия.
Разработка ГОСТ на основе
ГОСТ Р 51640-2000
пункт 6.2 статьи 5
2023 год
2025 год
Российская Федерация
Упаковка бумажная
14
55.020
Упаковка. Бумажные мешки для сбора коммунальных отходов. Типы, требования и методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе СТБ EN 13593-2021
пункт 6.4 статьи 5
2024 год
2025 год
Республика
Беларусь
Упаковка тканая
15
55.180.99
Упаковка. Контейнеры мягкие (МК) для неопасных грузов.
Пересмотр ГОСТ ISO 21898-2013, IDT ISO 21898:2004
пункты 1, 2, 3 и 6.6 статьи 5
2024 год
2026 год
Российская Федерация
Упаковка из комбинированных материалов
16

55.160
Аралас қаптама материалдары. Техникалық шарттар. МемСТ әзірлеу
5-баптың 6.5-тармағы
песпективасы бар әзірлеме
песпективасы бар әзірлеме
айқындалмаған
Ағаш қаптама
17
55.140
Ағаш қаптама. Ағаш құйма және құрғақ бөшкелер. Техникалық шарттар. 8777-80 МемСТ қайта қарау
5-баптың 6.7-тармағы
2025 жыл
2027 жыл
Ресей Федерациясы
18
55.160
Ағаш қаптама. Техникалық шарттар.
МемСТ 5959-80, МЕМСТ 9338-801,
МЕМСТ 9396-88, МЕМСТ 10131-93,
МЕМСТ 11354-93, МЕМСТ 13356-84 негізінде МемСТ әзірлеу
5-баптың 6.7-тармағы
2025 жыл
2027 жыл
Ресей Федерациясы
19
55.160
Жәшіктер мен ағаштан жасалған тор жәшіктер. Механикалық беріктік нормалары.
26838-86 МЕМСТ қайта қарау
5-баптың 6.7-тармағы
2022 жыл
2024 жыл
Ресей Федерациясы
Бекітіп жабу құралдары
20
55.040
79.100
Қаптама. Қосымша үстіңгі тығындар
(Т-тәрізді) және шыны бөтелкелерге арналған қорғаныс қақпақтары. Жалпы техникалық шарттар.
34257-2017 МЕМСТ қайта қарау
5-баптың 8 және
9.2-тармақтары
2025 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
21
55.040
Бекітіп жабатын полимерлі құралдар. Жалпы техникалық шарттар.
32626-2014 МЕМСТ қайта қарау
5-баптың 8 және
9.2-тармақтары
2024 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
22
55.040
Қақпақтар металл. Жалпы техникалық шарттар.

55.160
Материалы упаковочные комбинированные. Технические условия. Разработка ГОСТ
пункт 6.5 статьи 5
перспективная разработка
перспективная разработка
не определено
Упаковка деревянная
17
55.140
Упаковка деревянная. Бочки деревянные заливные и сухотарные. Технические условия. Пересмотр ГОСТ 8777-80
пункт 6.7 статьи 5
2025 год
2027 год
Российская Федерация
18
55.160
Упаковка деревянная. Технические условия. Разработка ГОСТ на основе
ГОСТ 5959-80, ГОСТ 9338-801,
ГОСТ 9396-88, ГОСТ 10131-93,
ГОСТ 11354-93, ГОСТ 13356-84
пункт 6.7 статьи 5
2025 год
2027 год
Российская Федерация
19
55.160
Ящики и обрешетки деревянные. Нормы механической прочности.
Пересмотр ГОСТ 26838-86
пункт 6.7 статьи 5
2022 год
2024 год
Российская Федерация
Средства укупорочные
20
55.040
79.100
Упаковка. Пробки с дополнительным верхом (Т-образные) и защитные колпачки для стеклянных бутылок. Общие технические условия.
Пересмотр ГОСТ 34257-2017
пункты 8 и 9.2 статьи 5
2025 год
2026 год
Российская Федерация
21
55.040
Средства укупорочные полимерные. Общие технические условия.
Пересмотр ГОСТ 32626-2014
пункты 8 и 9.2 статьи 5
2024 год
2025 год
Российская Федерация
22
55.040
Колпачки металлические. Общие технические условия.

ISO 9727-8:2022 негізінде МЕМСТ ISO әзірлеу
5-баптың 9-тармағы
2023 жыл
2024 жыл
Ресей Федерациясы
28
83.080.01
Сулы ортадағы пластмасса материалдардың толық аэробты биологиялық ыдырау қабілетін анықтау. Жабық респирометрдегі оттегінің тұтынылуын өлшеу әдісі.
ISO 14851:2019 негізінде МемСТ әзірлеу
5-баптың 4-тармағы
2024 жыл
2025 жыл
Беларусь Республикасы
29
83.080.01
Сулы ортадағы пластмасс материалдардың толық аэробты биологиялық ыдырау қабілетін анықтау. Бөлінетін көмірқышқыл газын талдау әдісі.
ISO 14852:2021 негізінде МемСТ әзірлеу
5-баптың 4-тармағы
2024 жыл
2025 жыл
Беларусь Республикасы
30
83.080.01
Бақыланатын компостирлеу жағдайында пластмасса материалдардың толық аэробты биологиялық ыдырау қабілетін анықтау. Шығарылған көмірқышқыл газын талдауды қолдану әдісі. 1-бөлім. Жалпы әдіс. ISO 14855-1:2012 негізінде МемСТ әзірлеу
5-баптың 4-тармағы
2024 жыл
2025 жыл
Беларусь Республикасы
31
83.080.01
Бақыланатын компостирлеу жағдайында пластмасса материалдардың толық аэробты биологиялық ыдырау қабілетін анықтау. Шығарылған көмірқышқыл газын талдауды қолдану әдісі. 2-бөлім. Зертханалық сынақ кезінде бөлінетін көмірқышқыл газын гравиметриялық өлшеу.
ISO 14855-2:2018 негізінде МемСТ әзірлеу
5-баптың 4-тармағы
2024 жыл
2025 жыл
Беларусь Республикасы
32
83.080.01
Пластмассалар. Тәжірибелік сынақ процесінде белгілі бір компостирлеу жағдайында пластмасса материалдардың ыдырау дәрежесін анықтау.
ISO 16929:2021 негізінде МемСТ әзірлеу
5-баптың 4-тармағы
2024 жыл
2025 жыл
Беларусь Республикасы
33
83.080.01
Пластмассалар. Респирометрге оттегінің қажеттілігін немесе бөлінетін көмірқышқыл газының мөлшерін өлшеу арқылы топырақта пластмассалардың толық аэробты биологиялық ыдырауын анықтау.
ISO 17556:2019 негізінде МемСТ әзірлеу
5-баптың 4-тармағы
2024 жыл
2026 жыл
Беларусь Республикасы
34
55.020
Қаптама. Қаптар. Толтырылған қаптардың үйкеліс күшін анықтау.
ISO 15119:2000 негізінде МемСТ әзірлеу
5-баптың 6-тармағы
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
35
55.120
Металл жеңіл контейнерлер. Дөңгелек, үстінен ашылатын банкалар. Қақпаққа дейінгі толық номиналды сыйымдылығымен анықталатын банкалар.
ISO 10653:1993 негізінде МЕМСТ ISO әзірлеу
5-баптың 6 және
9-тармақтары
2025 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
36
55.120
Металл жеңіл контейнерлер. Дөңгелек, үстінен ашылатын банкалар. Номиналды толтыру көлемімен анықталатын сұйық газдалған өнімдерге арналған банкалар.
ISO 10654:1993 негізінде МЕМСТ ISO әзірлеу
5-баптың 6 және
9-тармақтары
2025 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
37

ISO 9727-8:2022
пункт 9 статьи 5
2023 год
2024 год
Российская Федерация
28
83.080.01
Определение способности к полному аэробному биологическому разложению пластмассовых материалов в водной среде. Метод измерения потребления кислорода в закрытом респирометре.
Разработка ГОСТ на основе ISO 14851:2019
пункт 4 статьи 5
2024 год
2025 год
Республика
Беларусь
29
83.080.01
Определение способности к полному аэробному биологическому разложению пластмассовых материалов в водной среде. Метод анализа выделяемого диоксида углерода.
Разработка ГОСТ на основе ISO 14852:2021
пункт 4 статьи 5
2024 год
2025 год
Республика
Беларусь
30
83.080.01
Определение способности к полному аэробному биологическому разложению пластмассовых материалов в контролируемых условиях компостирования. Метод с применением анализа выделяемого углекислого газа. Часть 1. Общий метод. Разработка ГОСТ на основе
ISO 14855-1:2012
пункт 4 статьи 5
2024 год
2025 год
Республика
Беларусь
31
83.080.01
Определение способности к полному аэробному биологическому разложению пластмассовых материалов в контролируемых условиях компостирования. Метод с применением анализа выделяемого диоксида углерода. Часть 2. Гравиметрическое измерение диоксида углерода, выделяемого при лабораторном испытании.
Разработка ГОСТ на основе
ISO 14855-2:2018
пункт 4 статьи 5
2024 год
2025 год
Республика
Беларусь
32
83.080.01
Пластмассы. Определение степени разложения пластмассовых материалов при определенных условиях компостирования в процессе опытного испытания.
Разработка ГОСТ на основе ISO 16929:2021
пункт 4 статьи 5
2024 год
2025 год
Республика
Беларусь
33
83.080.01
Пластмассы. Определение полного аэробного биологического разложения пластмасс в почве путем измерения кислородной потребности в респирометре или количества выделяемого диоксида углерода.
Разработка ГОСТ на основе ISO 17556:2019
пункт 4 статьи 5
2024 год
2026 год
Республика
Беларусь
34
55.020
Упаковка. Мешки. Определение силы трения заполненных мешков.
Разработка ГОСТ на основе ISO 15119:2000
пункт 6 статьи 5
2023 год
2025 год
Российская Федерация
35
55.120
Контейнеры металлические легкие. Банки круглые, открываемые сверху. Банки, определяемые их полной номинальной вместимостью до крышки.
Разработка ГОСТ ISO на основе
ISO 10653:1993
пункты 6 и 9 статьи 5
2025 год
2026 год
Российская Федерация
36
55.120
Контейнеры металлические легкие. Банки круглые, открываемые сверху. Банки для жидких газированных продуктов, определяемые номинальным объемом заполнения.
Разработка ГОСТ ISO на основе ISO 10654:1993
пункты 6 и 9 статьи 5
2025 год
2026 год
Российская Федерация
37