"Асыл тұқымды жануарлар және асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 19 сәуірдегі № 51 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 30-тармағына сәйкес және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімін басшылыққа ала отырып, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған:
"Асыл тұқымды жануарлар және асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары;
"Асыл тұқымды жануарлар және асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті;
"Асыл тұқымды жануарлар және асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы;
"Асыл тұқымды жануарлар және асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесіне қосылу тәртібі бекітілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасы Төрағасының міндетін
уақытша атқарушы
В. Назаренко
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2023 жылғы 19 сәуірдегі
№ 51 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Асыл тұқымды жануарлар және асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл ҚАҒИДАЛАРЫ
І. Жалпы ережелер

О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование базы данных о племенных животных и селекционных достижениях в области племенного животноводства"
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 апреля 2023 года № 51.
В соответствии с пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и руководствуясь Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемые:
Правила информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование базы данных о племенных животных и селекционных достижениях в области племенного животноводства":
Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование ведение и использование базы данных о племенных животных и селекционных достижениях в области племенного животноводства":
Описание форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование базы данных о племенных животных и селекционных достижениях в области племенного животноводства":
Порядок присоединения к общему процессу "Формирование, ведение и использование базы данных о пленных и селекционных достижениях в области племенного животноводства".
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты официального опубликования.
Врио Председателя Коллегии
Евразийской экономической комиссии
В. Назаренко
УТВЕРЖДЕНЫ
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 19 апреля 2023 г. № 51
ПРАВИЛА
информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование базы данных о племенных животных и селекционных достижениях в области племенного животноводства"
I. Общие положения

1. Осы Қағидалар Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығын құрайтын мынадай халықаралық шарттар мен актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт (бұдан әрі – Шарт);
2019 жылғы 25 қазандағы Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде ауыл шаруашылығы жануарларымен селекциялық-асыл тұқымдық жұмыс жүргізуді біріздендіруге бағытталған шаралар туралы келісім (бұдан әрі - Келісім);
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер арасында алмасуға жататын асыл тұқымды жануарлар мен селекциялық жетістіктер туралы мәліметтер құрамын бекіту туралы" 2020 жылғы 27 қазандағы № 132 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Асыл тұқымды жануарлар және асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін іске асыру қағидаларын бекіту туралы" 2022 жылғы 26 сәуірдегі № 69 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестердің сыртқы және өзара саудасын интеграцияланған ақпараттық жүйе құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 06 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректерді электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестер тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының бір-бірімен және Еуразиялық экономикалық комиссиямен трансшекаралық өзара іс-қимылы кезінде электрондық құжаттармен алмасу туралы ережені бекіту туралы" 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 125 шешімі.
ІІ. Қолданылу саласы
2. Осы Қағидалар "Асыл тұқымды жануарлар және асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесі (бұдан әрі – жалпы процесс) шеңберінде орындалатын рәсімдердің сипаттамасын қоса алғанда, осы жалпы процеске қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылдың тәртібі мен шарттарын айқындау мақсатында әзірленді.

1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со следующими международными договорами и актами, составляющими право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года (далее – Договор);
Соглашение о мерах, направленных на унификацию проведения селекционно-племенной работы с сельскохозяйственными животными в рамках Евразийского экономического союза от 25 октября 2019 года (далее – Соглашение);
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 октября 2020 г. № 132 "Об утверждении состава сведений о племенных животных и селекционных достижениях, подлежащих обмену между государствами – членами Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26 апреля 2022 г. № 69 "Об утверждении Правил реализации общего процесса "Формирование, ведение и использование базы данных о племенных животных и селекционных достижениях в области племенного животноводства";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 сентября 2015 г. № 125 "Об утверждении Положения об обмене электронными документами при трансграничном взаимодействии органов государственной власти государств – членов Евразийского экономического союза между собой и с Евразийской экономической комиссией".
II. Область применения
2. Настоящие Правила разработаны в целях определения порядка и условий информационного взаимодействия между участниками общего процесса "Формирование, ведение и использование базы данных о племенных животных и селекционных достижениях в области племенного животноводства" (далее – общий процесс), включая описание процедур, выполняемых в рамках этого общего процесса.

3. Осы Қағидаларды жалпы процеске қатысушылар жалпы процесс шеңберіндегі рәсімдер мен операциялардың орындалу тәртібін бақылау кезінде, сондай-ақ осы жалпы процесті іске асыруды қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелердің компоненттерін жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданады.
III. Негізгі ұғымдар
4. Осы Қағидалардың мақсаттары үшін төмендегілерді білдіретін мынадай ұғымдар пайдаланылады:
"асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқор" - Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер (бұдан әрі – мүше мемлекеттер) арасында өткізілетін асыл тұқымды жануарлар және олардың асыл тұқымдық өнімі (материалы) туралы мәліметтерді қамтитын жалпы ақпараттық ресурс;
"селекциялық жетістіктер туралы дерекқор" - мүше мемлекеттердің аумақтарында өсірілетін ауыл шаруашылығы жануарларының тұқымдары, типтері, желілері мен кросстары, олардың сипаттамалары мен өсіру орындары туралы мәліметтерді қамтитын жалпы ақпараттық ресурс;
"ұлттық ақпараттық ресурс" – мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары қалыптастыратын және жүргізетін асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтерді және селекциялық жетістіктер туралы мәліметтерді қамтитын ақпараттық ресурстар.
Осы Қағидаларда пайдаланылатын "жалпы процесс рәсімдерінің тобы", "жалпы процестің ақпараттық объектісі", "орындаушы", "жалпы процесс операциясы", "жалпы процесс рәсімі" және "жалпы процестің қатысушысы" деген ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 09 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мәндерде қолданылады.
ІV. Жалпы процесс туралы негізгі мәліметтер
5. Жалпы процестің толық атауы: "Асыл тұқымды жануарлар және асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану"
6. Жалпы процестің кодтық белгіленімі: P.AS.03, нұсқа 0.0.1.
1. Жалпы процестің мақсаттары мен міндеттері
7. Жалпы процестің мақсаттары:
ұсынылатын мәліметтердің сапасын арттыру және олардың анықтығына қосымша кепілдіктерді қамтамасыз ету мақсатында мүше мемлекеттердің асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтермен және асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы селекциялық жетістіктер туралы мәліметтермен алмасу бөлігінде өкілеттіктерді іске асыруы үшін жағдайлар жасау;
мал шаруашылығы өнімін өндірушілердің және өзге де мүдделі тұлғалардың Одақ аумағында өсірілетін ауыл шаруашылығы жануарларының тұқымдары, типтері, желілері мен кросстары, олардың сипаттамалары мен өсіру орындары туралы хабардар болуын арттыру есебінен асыл тұқымдық өніммен өзара сауда көлемін ұлғайту.

3. Настоящие Правила применяются участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию общего процесса.
III. Основные понятия
4. Для целей настоящих Правил используются понятия, которые означают следующее:
"база данных о племенных животных" – общий информационный ресурс, содержащий сведения о племенных животных и их племенной продукции (материале), перемещаемых между государствами-членами Евразийского экономического союза (далее – государства-члены);
"база данных о селекционных достижениях" – общий информационный ресурс, содержащий сведения о разводимых на территориях государств-членов породах, типах, линиях и кроссах сельскохозяйственных животных, их характеристиках и местах
разведения;
"национальный информационный ресурс" – информационные ресурсы, содержащие сведения о племенных животных и сведения о селекционных достижениях, которые формируются и ведутся уполномоченными органами государств-членов.
Понятия "группа процедур общего процесса", "информационный объект общего процесса", "исполнитель", "операция общего процесса", "процедура общего процесса" и "участник общего процесса", используемые в настоящих Правилах, применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.
IV. Основные сведения об общем процессе
5. Полное наименование общего процесса: "Формирование, ведение и использование базы данных о племенных животных и селекционных достижениях в области племенного животноводства".
6. Кодовое обозначение общего процесса: P.AS.03, версия 0.0.1.
1. Цели и задачи общего процесса
7. Целями общего процесса являются:
создание условий для реализации государствами-членами полномочий в части обмена сведениями о племенных животных и сведениями о селекционных достижениях в области племенного животноводства в целях повышения качества представляемых сведений и обеспечения дополнительных гарантий их достоверности; увеличение объемов взаимной торговли племенной продукцией за счет повышения информированности производителей животноводческой продукции и иных заинтересованных лиц о разводимых на территории Союза породах, типах, линиях и кроссах сельскохозяйственных животных, их характеристиках и местах разведения.

8. Жалпы процестің мақсаттарына қол жеткізу үшін мынадай міндеттерді шешу қажет:
а) Еуразиялық экономикалық комиссияның (бұдан әрі – Комиссия) уәкілетті органдар ұсынатын ұлттық ақпараттық ресурстардан алынған ақпарат негізінде асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорды және селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды құруы, қалыптастыруы және жүргізуі;
б) уәкілетті органдардың сұрау салу бойынша асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан және селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан ақпаратты автоматты режимде алуын қамтамасыз ету;
в) Одақтың ақпараттық порталында орналастырылған асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтерге және селекциялық жетістіктер туралы мәліметтерге қол жеткізуді қамтамасыз ету;
г) жалпы процеске қатысушылардың бірыңғай сыныптауыштар мен анықтамалықтарды пайдалануын қамтамасыз ету.
2. Жалпы процеске қатысушылар
9. Жалпы процеске қатысушылардың тізбесі 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Жалпы процеске қатысушылардың тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.ACT.001
Комиссия
Одақтың: асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорды және селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды қалыптастыруды және жүргізуді, сондай-ақ асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордың және селекциялық жетістіктер туралы дерекқордың мәліметтерін Одақтың ақпараттық порталында жариялауды;
сұрау салу бойынша уәкілетті органға асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордың және селекциялық жетістіктер туралы дерекқордың мәліметтерін ұсынуды жүзеге асыратын органы
P.АS.03.ACT.001
уәкілетті орган
мүше мемлекеттің:
ұлттық ақпараттық ресурсты қалыптастыруды және жүргізуді;
бірыңғай дерекқорды қалыптастыру үшін Комиссияға асыл тұқымды жануарлар және селекциялық жетістіктер туралы мәліметтерді ұсынуды; асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордың және селекциялық жетістіктер туралы дерекқордың мәліметтерін алуды жүзеге асыратын уәкілетті органы
уәкілетті органы жүзеге асырады
3. Жалпы процестің құрылымы
10. Жалпы процесс бұл мақсатына қарай топтастырылған рәсімдер жиынтығын білдіреді:
а) асыл тұқымды жануарлар туралы ар туралы дерекқорды қалыптастыру және жүргізу рәсімдері;
б) уәкілетті органдардың сұрау салуы бойынша асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан мәліметтер алу рәсімдері;
в) селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды қалыптастыру және жүргізу рәсімдері;
г) уәкілетті органдардың сұрауы бойынша селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтер алу рәсімдері.
11. Жалпы процестің рәсімдерін орындау кезінде уәкілетті органдар асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорды және селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды қалыптастыру және жүргізу үшін асыл тұқымды жануарлар мен селекциялық жетістіктер туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етеді. Комиссия уәкілетті органдардан алынатын мәліметтер негізінде асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорды және селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды қалыптастыру мен жүргізуді және асыл тұқымды жануарлар мен селекциялық жетістіктер туралы жаңартылған деректерді Одақтың ақпараттық порталында жариялауды жүзеге асырады, сондай-ақ сұрау салу бойынша уәкілетті органдарға асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан және селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтер беруді қамтамасыз етеді.

8. Для достижения целей общего процесса необходимо решить следующие задачи:
а) создание, формирование и ведение Евразийской экономической комиссией (далее – Комиссия) базы данных о племенных животных и базы данных о селекционных достижениях на основании информации из национальных информационных ресурсов, представляемой уполномоченными органами;
б) обеспечение получения уполномоченными органами по запросу информации из базы данных о племенных животных и базы данных о селекционных достижениях в автоматическом режиме;
в) обеспечение доступа к сведениям о племенных животных и сведениям о селекционных достижениях, размещенным на информационном портале Союза;
г) обеспечение использования участниками общего процесса единых классификаторов и справочников.
2. Участники общего процесса
9. Перечень участников общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень участников общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.ACT.001
Комиссия
орган Союза, который осуществляет: формирование и ведение базы данных о племенных животных и базы данных о селекционных достижениях, а также опубликование сведений базы данных о племенных животных и базы данных о селекционных достижениях на информационном портале Союза;
предоставление сведений базы данных о племенных животных и базы данных о селекционных достижениях в уполномоченный орган по запросу
P.AS.03.ACT.001
уполномоченный орган
уполномоченный орган государства-члена, который осуществляет: формирование и ведение национального информационного ресурса; представление сведений о племенных животных и селекционных достижениях в Комиссию для формирования единой базы данных; получение сведений базы данных о племенных животных и базы данных о селекционных достижениях
3. Структура общего процесса
10. Общий процесс представляет собой совокупность процедур, сгруппированных по своему назначению:
а) процедуры формирования и ведения базы данных о племенных
животных;
б) процедуры получения сведений из базы данных о племенных
животных по запросу уполномоченных органов;
в) процедуры формирования и ведения базы данных о селекционных достижениях;
г) процедуры получения сведений из базы данных о селекционных
достижениях по запросу уполномоченных органов.
11. При выполнении процедур общего процесса уполномоченные органы обеспечивают представление сведений о племенных животных и селекционных достижениях для формирования и ведения базы данных о племенных животных и базы данных о селекционных достижениях. Комиссия, на основе получаемых от уполномоченных органов сведений осуществляет формирование и ведение базы данных о племенных животных и базы данных о селекционных достижениях и опубликование актуальных данных о племенных животных и селекционных достижениях на информационном портале Союза, а также обеспечивает предоставление сведений из базы данных о племенных животных и базы данных о селекционных достижениях уполномоченным органам по запросу

12. Жалпы процесс құрылымының сипаттамасы 1-суретте көрсетілген.
1-сурет. Жалпы процестің құрылымы
13. Операциялардың егжей-тегжейлі сипаттамасын қоса алғанда, өз мақсаты бойынша топтастырылған жалпы процесс рәсімдерін орындау тәртібі осы Қағидалардың VIII бөлімінде келтірілген.
14. Рәсімдердің әр тобы үшін жалпы процестің рәсімдері мен оларды орындау тәртібі арасындағы байланысты көрсететін жалпы схема келтірілген. Рәсімдердің жалпы схемасы UML графикалық белгісін (бірыңғай модельдеу тілі – Unified Modeling Language) қолдана отырып құрылған және мәтіндік сипаттамамен жабдықталған.
4. Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорды қалыптастыру және жүргізу рәсімдер тобы
15. Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорды қалыптастыру және жүргізу рәсімдерін орындау кезінде уәкілетті орган асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтерді енгізу немесе өзгерту үшін асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға ұсынады. Көрсетілген мәліметтерді ұсыну Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 19 сәуірдегі № 51 шешімімен бекітілген "Асыл тұқымды жануарлар және асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне (бұдан әрі – уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті) сәйкес жүзеге асырылады.
Ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 19 сәуірдегі № 51 шешімімен бекітілген "Асыл тұқымды жануарлар және асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына (бұдан әрі – Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдары) сәйкес келуі тиіс.
Асыл тұқымды жануарлар және (немесе) олардың асыл тұқымдық өнімдері туралы жаңа мәліметтер пайда болған кезде "Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға мәліметтерді енгізу" рәсімі (P.AS.03.PRC.001) орындалады.
Асыл тұқымды жануарлар және (немесе) олардың асыл тұқымдық өнімдері туралы мәліметтерде өзгерістер пайда болған жағдайда, "Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордағы мәліметтерді өзгерту" рәсімі (P. AS.03. PRC. 002) орындалады.

12. Приведенное описание структуры общего процесса представлено на рисунке 1.
Рис. 1. Структура общего процесса
13. Порядок выполнения процедур общего процесса, сгруппированных по своему назначению, включая детализированное описание операций, приведен в разделе VIII настоящих Правил.
14. Для каждой группы процедур приводится общая схема, демонстрирующая связи между процедурами общего процесса и порядок их выполнения. Общая схема процедур построена с использованием графической нотации UML (унифицированный язык моделирования – Unified Modeling Language) и снабжена текстовым описанием.
4. Группа процедур формирования и ведения базы данных о племенных животных
15. При выполнении процедур формирования и ведения базы данных о племенных животных уполномоченный орган формирует и представляет в Комиссию сведения о племенных животных, для включения или изменения сведений в базе данных о племенных животных. Представление указанных сведений осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование базы данных о племенных животных и селекционных достижениях в области племенного животноводства", утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 апреля 2023 г. № 51 (далее – Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией).
Формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование базы данных о племенных животных и селекционных достижениях в области племенного животноводства", утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 апреля 2023 г. № 51 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).
При появлении новых сведений о племенных животных и(или) их племенной продукции, выполняется процедура "Включение сведений в базу данных о племенных животных" (P.AS.03.PRC.001).
В случае появления изменений в сведениях о племенных животных и(или) их племенной продукции, выполняется процедура "Изменение сведений в базе данных о племенных животных"
(P.AS.03.PRC.002).

Асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтер алып тасталған жағдайда, "Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан алып тастау" рәсімі (P.AS.03.PRC.003) орындалады.
16. Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорды қалыптастыру және жүргізу рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 2-суретте көрсетілген.
2-сурет. Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорды қалыптастыру және жүргізу рәсімдері тобының жалпы схемасы
18. Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорды қалыптастыру және жүргізу рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің (P.SS.03.PGR.001) тізбесі 2-кестеде келтірілген.
2-кесте
Ветеринариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің (P.SS.03.PGR.001) тізбесі
Кодтық белгіленім
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.АS.03.PRC.001
Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға мәліметтерді енгізу
рәсім уәкілетті органның Комиссияға асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтерді ұсынуына, асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға мәліметтерді енгізуге және оларды Одақтың ақпараттық порталында жариялауға арналған
P.АS.03.PRC.002
Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордағы мәліметтерді өзгерту
рәсім уәкілетті органның Комиссияға асыл тұқымды жануарлар туралы өзгертілген мәліметтерді ұсынуына, асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордағы мәліметтерді жаңартуға және Одақтың ақпараттық порталында жаңартылған мәліметтерді жариялауға арналған
P.AS.03.PRC.003
Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан алып тастау
рәсім уәкілетті органның Комиссияға асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтерді асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан алып тастау туралы мәліметтерді ұсынуға және Одақтың ақпараттық порталында жаңартылған мәліметтерді жариялауға арналған
5. Уәкілетті органдардың сұрау салуы бойынша асыл тұқымды жануарлар туралы дедерекқордан мәліметтер алу рәсімдер тобы
18. Уәкілетті органдардың сұрау салуы бойынша асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан мәліметтер алу рәсімдері Комиссия уәкілетті органдардан тиісті сұрау салуды алған кезде орындалады.
Асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтерді ұсыну уәкілетті органдар мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жүзеге асырылады. Ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс.
Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан мәліметтер алу рәсімдерін орындау шеңберінде уәкілетті органдардың сұрау салуы бойынша уәкілетті органдардан келіп түсетін сұрау салулардың мынадай түрлері өңделеді:
асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорды жаңартудың күні мен уақыты туралы ақпаратты сұрау салу;
асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан мәліметтерге сұрау салу;
асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтерді сұрау салу.
Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салуды уәкілетті органда сақталатын асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтерді Комиссияда сақталатын асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорда қамтылған мәліметтермен үндестіру қажеттігін бағалау мақсатында уәкілетті орган орындайды.

В случае исключения сведений о племенных животных, выполняется процедура "Исключение сведений из базы данных о племенных животных" (P.AS.03.PRC.003).
16. Приведенное описание группы процедур формирования и ведения базы данных о племенных животных представлено на рисунке 2.
Рис. 2. Общая схема группы процедур формирования и ведения базы данных о племенных животных
17. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур формирования и ведения базы данных о племенных животных, приведен в таблице 2.
Таблица 2
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур формирования и ведения базы данных о племенных животных
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.AS.03.PRC.001
включение сведений в базу данных о племенных животных
процедура предназначена для представления уполномоченным органом в Комиссию сведений о племенных животных, для включения сведений в базу данных о племенных животных и их опубликования на информационном портале
Союза
P.AS.03.PRC.002
изменение сведений в базе данных о племенных животных
процедура предназначена для представления уполномоченным органом в Комиссию измененных сведений о племенных животных для обновления сведений в базе данных о племенных животных и опубликования обновленных сведений на информационном портале Союза
P.AS.03.PRC.003
исключение сведений из базы данных о племенных животных
процедура предназначена для представления уполномоченным органом в Комиссию сведений об исключении сведений о племенных животных из базы данных о племенных животных и опубликования обновленных сведений на информационном портале
Союза
5. Группа процедур получения сведений из базы данных о племенных животных по запросу уполномоченных органов
18. Процедуры получения сведений из базы данных о племенных животных по запросу уполномоченных органов выполняются при получении Комиссией соответствующего запроса от уполномоченных органов.
Представление сведений о племенных животных осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Евразийской экономической комиссией. Формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.
В рамках выполнения процедур получения сведений из базы данных о племенных животных по запросу уполномоченных органов обрабатываются следующие виды запросов, поступающие от уполномоченных органов: запрос информации о дате и времени обновления базы данных о
племенных животных; запрос сведений из базы данных о племенных животных; запрос измененных сведений из базы данных о племенных
животных.
Запрос информации о дате и времени обновления базы данных о племенных животных выполняется уполномоченным органом в целях оценки необходимости синхронизации сведений о племенных животных, хранящихся у уполномоченного органа, со сведениями, содержащимися в базе данных о племенных животных, хранящимися в Комиссии.

Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат беруге сұрау салуды жүзеге асыру кезінде "Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P. АS.03.PRC.004) рәсімі орындалады.
Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан мәліметтерді сұратуды уәкілетті орган асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға енгізілген асыл тұқымды жануарлар туралы барлық мәліметтерді алу мақсатында орындайды. Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордағы мәліметтер не толық көлемде не белгілі бір күн мен уақыттағы жағдай бойынша сұратылады. Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан мәліметтер сұратуды жүзеге асыру кезінде "Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан мәліметтер алу" рәсімі (P.AS.03.PRC.005) орындалады.
Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтерді сұрату кезінде асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға қосылған немесе сұрау салуда көрсетілген кезден бастап осы сұрау салу орындалған кезге дейін өзгерістер енгізілген мәліметтер ұсынылады. Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтерді сұратуды жүзеге асыру кезінде "Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтерді алу" рәсімі (P.AS.03.PRC.006) орындалады.
19. Уәкілетті органдардың сұрау салуы бойынша асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан мәліметтер алу рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 3-суретте келтірілген.
3-сурет. Уәкілетті органдардың сұрау салуы бойынша асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан мәліметтер алу рәсімдері тобының жалпы схемасы
20. Уәкілетті органдардың сұрау салуы бойынша асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан мәліметтер алу рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 3-кестеде келтірілген.
3-кесте
Уәкілетті органдардың сұрау салуы бойынша асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан мәліметтер алу рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгіленім
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.AS.03.PRC.004
Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу
рәсім уәкілетті органның уәкілетті органда сақталатын асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтерді асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорда қамтылған мәліметтермен үйлестіру қажеттігін бағалауға арналған
P.AS.03.PRC.005
Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан мәліметтер алу
рәсім асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан мәліметтер алуға арналған
P.AS.03.PRC.006
Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтерді алу
рәсім уәкілетті органда сақталатын асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтерді асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорда қамтылған мәліметтермен үйлестіруге арналған

При осуществлении запроса на предоставление информации о дате и времени обновления базы данных о племенных животных выполняется процедура "Получение информации о дате и времени обновления базы данных о племенных животных" (P.AS.03.PRC.004).
Запрос сведений из базы данных о племенных животных, выполняется в целях получения уполномоченным органом всех сведений о племенных животных, включенные в базу данных о племенных животных. Сведения, содержащиеся в базе данных о племенных животных, запрашиваются либо в полном объеме, либо по состоянию на определенную дату и время. При осуществлении запроса сведений из базы данных о племенных животных выполняется процедура "Получение сведений из базы данных о племенных животных" (P.AS.03.PRC.005).
При запросе измененных сведений из базы данных о племенных животных предоставляются сведения, которые были добавлены в базe данных о племенных животных или в которые были внесены изменения начиная с момента, указанного в запросе, до момента выполнения этого запроса. При осуществлении запроса измененных сведений из базы данных о племенных животных выполняется процедура "Получение измененных сведений из базы данных о племенных животных"
(P.AS.03.PRC.006).
19. Приведенное описание группы процедур получения сведений из базы данных о племенных животных по запросу уполномоченных органов представлено на рисунке 3.
Рис. 3. Общая схема группы процедур получения сведений из базы данных о племенных животных по запросу уполномоченных органов
20. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур получения сведений из базы данных о племенных животных по запросу уполномоченных органов, приведен в таблице 3.
Таблица 3
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур получения сведений из базы данных о племенных животных по запросу уполномоченных органов
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.AS.03.PRC.004
получение информации о дате и времени обновления базы данных о племенных животных
процедура предназначена для оценки уполномоченным органом необходимости синхронизации сведений о племенных животных, хранящихся у уполномоченного органа, со сведениями, содержащимися в базе данных о племенных животных
P.AS.03.PRC.005
получение сведений из базы данных о племенных животных
процедура предназначена для получения сведений из базы данных о племенных животных
P.AS.03.PRC.006
получение измененных сведений из базы данных о племенных животных
процедура предназначена для синхронизации сведений о племенных животных, хранящихся у уполномоченного органа, со сведениями, содержащимися в базе данных о племенных животных

6. Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды қалыптастыру және жүргізу рәсімдер тобы
21. Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды қалыптастыру және жүргізу рәсімдерін орындау кезінде уәкілетті орган селекциялық жетістіктер туралы дерекқорға енгізу және ондағы мәліметтерді өзгерту үшін селекциялық жетістіктер туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға ұсынады. Көрсетілген мәліметтерді ұсыну уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жүзеге асырылады.
Ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс.
Селекциялық жетістіктер туралы жаңа мәліметтер пайда болған кезде "Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорға мәліметтерді енгізу" рәсімі (P.AS.03.PRC.007) орындалады.
Селекциялық жетістіктер туралы мәліметтерде өзгерістер болған жағдайда "Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордағы мәліметтерді өзгерту" рәсімі (P.AS.03.PRC.008) орындалады.
Селекциялық жетістіктер туралы мәліметтер алып тасталған жағдайда, "Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтерді алып тастау" рәсімі (P.AS.03.PRC.009) орындалады.
22. Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды қалыптастыру және жүргізу рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 4-суретте келтірілген.
4-сурет. Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды қалыптастыру және жүргізу рәсімдері тобының жалпы схемасы
22. Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды қалыптастыру және жүргізу рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 4-кестеде келтірілген.
4-кесте
Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды қалыптастыру және жүргізу рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгіленім
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.AS.03.PRC.007
Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорға мәліметтерді енгізу
рәсім уәкілетті органның Комиссияға селекциялық жетістіктер туралы мәліметтерді ұсынуына, мәліметтерді селекциялық жетістіктер туралы дерекқорға енгізуге және оларды Одақтың ақпараттық порталында жариялауға арналған
Кодтық белгіленім
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.AS.03.PRC.008
Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордағы мәліметтерді өзгерту
рәсім уәкілетті органның Комиссияға селекциялық жетістіктер туралы өзгертілген мәліметтерді ұсынуына, селекциялық жетістіктер туралы дерекқордағы мәліметтерді жаңартуға және жаңартылған мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялауға арналған
P.AS.03.PRC.009
Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтерді алып тастау
рәсім уәкілетті органның Комиссияға селекциялық жетістіктер туралы мәліметтерді селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан алып тастау туралы мәліметтерді ұсынуға және Одақтың ақпараттық порталында жаңартылған мәліметтерді жариялауға арналған

6. Группа процедур формирования и ведения базы данных о селекционных достижениях
21. При выполнении процедур формирования и ведения базы данных о селекционных достижениях уполномоченный орган формирует и представляет в Комиссию сведения о селекционных достижениях, для включения или изменения сведений в базе данных о селекционных достижениях. Представление указанных сведений осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией.
Формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.
При появлении новых сведений о селекционных достижениях, выполняется процедура "Включение сведений в базу данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.PRC.006).
В случае изменений в сведениях о селекционных достижениях, выполняется процедура "Изменение сведений в базе данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.PRC.007).
В случае исключения сведений о селекционных достижениях, выполняется процедура "Исключение сведений из базы данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.PRC.009).
22. Приведенное описание группы процедур формирования и ведения базы данных о селекционных достижениях представлено на рисунке 4.
Рис. 4. Общая схема группы процедур формирования и ведения базы данных о селекционных достижениях
23. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур формирования и ведения базы данных о селекционных достижениях, приведен в таблице 4.
Таблица 4
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур формирования и ведения базы данных о селекционных достижениях
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.AS.03.PRC.007
включение сведений в базу данных о селекционных достижениях
процедура предназначена для представления
уполномоченным органом в Комиссию сведений о селекционных достижениях, для включения сведений в базу данных о селекционных достижениях и их опубликования на информационном портале
Союза
P.AS.03.PRC.008
изменение сведений в базе данных о селекционных достижениях
процедура предназначена для представления уполномоченным органом в Комиссию измененных сведений о селекционных достижениях для обновления сведений в базе данных о селекционных достижениях и опубликования обновленных сведений на информационном портале Союза
P.AS.03.PRC.009
исключение сведений из базы данных о селекционных достижениях
процедура предназначена для представления уполномоченным органом в Комиссию сведений об исключении сведений о селекционных достижениях из базы данных о селекционных достижениях и опубликования обновленных сведений на информационном портале
Союза

7. Уәкілетті органдардың сұрау салуы бойынша селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтер алу рәсімдер тобы
22. Уәкілетті органдардың сұрау салуы бойынша селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтер алу рәсімдері Комиссия уәкілетті органдардан тиісті сұрау салуды алған кезде орындалады.
Селекциялық жетістіктер туралы мәліметтерді ұсыну уәкілетті органдар мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жүзеге асырылады. Ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс.
Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтер алу рәсімдерін орындау шеңберінде уәкілетті органдардың сұрау салуы бойынша уәкілетті органдардан келіп түсетін сұрау салулардың мынадай түрлері өңделеді:
селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды жаңартудың күні мен уақыты туралы ақпаратты сұрау салу;
селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтерге сұрау салу;
селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтерге сұрау салу.
Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салуды уәкілетті органда сақталатын селекциялық жетістіктер туралы мәліметтерді Комиссияда сақталатын селекциялық жетістіктер туралы дерекқорда қамтылған мәліметтермен үйлестіру қажеттігін бағалау мақсатында уәкілетті орган орындайды.
Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат беруге сұрау салуды жүзеге асыру кезінде "Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.АS.03.PRC.10) рәсімі орындалады.
Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтерді сұратуды уәкілетті орган селекциялық жетістіктер туралы дерекқорға енгізілген селекциялық жетістіктер туралы барлық мәліметтерді алу мақсатында орындайды. Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордағы мәліметтер не толық көлемде не белгілі бір күн мен уақыттағы жағдай бойынша сұратылады. Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтер сұратуды жүзеге асыру кезінде "Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтер алу" рәсімі (P.AS.03.PRC.11) орындалады.
Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтерді сұрату кезінде селекциялық жетістіктер туралы дерекқорға қосылған немесе сұрау салуда көрсетілген кезден бастап осы сұрау салу орындалған кезге дейін өзгерістер енгізілген мәліметтер ұсынылады. Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтерді сұратуды жүзеге асыру кезінде "Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтерді алу" рәсімі (P.AS.03.PRC.12) орындалады.

7. Группа процедур получения сведений из базы данных о селекционных достижениях по запросу уполномоченных органов
24. Процедуры получения сведений из базы данных о селекционных достижениях по запросу уполномоченных органов выполняются при получении Комиссией соответствующего запроса от уполномоченных органов.
Представление сведений о селекционных достижениях осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Евразийской экономической комиссией. Формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.
В рамках выполнения процедур получения сведений из базы данных о селекционных достижениях по запросу уполномоченных органов обрабатываются следующие виды запросов, поступающие от уполномоченных органов: запрос информации о дате и времени обновления базы данных о
селекционных достижениях; запрос сведений из базы данных о селекционных достижениях; запрос измененных сведений из базы данных о селекционных
достижениях.
Запрос информации о дате и времени обновления базы данных о селекционных достижениях выполняется уполномоченным органом в целях оценки необходимости синхронизации сведений о селекционных достижениях, хранящихся у уполномоченного органа, со сведениями, содержащимися в базе данных о селекционных достижениях, хранящимися в Комиссии.
При осуществлении запроса на предоставление информации о дате и времени обновления базы данных о селекционных достижениях выполняется процедура "Получение информации о дате и времени обновления базы данных о селекционных достижениях"
(P.AS.03.PRC.010).
Запрос сведений из базы данных о селекционных достижениях, выполняется в целях получения уполномоченным органом всех сведений о селекционных достижениях, включенные в базу данных о селекционных достижениях. Сведения, содержащиеся в базе данных о селекционных достижениях, запрашиваются либо в полном объеме, либо по состоянию на определенную дату и время. При осуществлении запроса сведений из базы данных о селекционных достижениях выполняется процедура "Получение сведений из базы данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.PRC.011).
При запросе измененных сведений из базы данных о селекционных достижениях предоставляются сведения, которые были добавлены в базe данных о селекционных достижениях или в которые были внесены изменения начиная с момента, указанного в запросе, до момента выполнения этого запроса. При осуществлении запроса измененных сведений из базы данных о селекционных достижениях выполняется процедура "Получение измененных сведений из базы данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.PRC.012).

25. Уәкілетті органдардың сұрау салуы бойынша селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтер алу рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 5-суретте келтірілген.
5-сурет. Уәкілетті органдардың сұрау салуы бойынша селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтер алу рәсімдері тобының жалпы схемасы
26. Уәкілетті органдардың сұрау салуы бойынша селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтер алу рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 5-кестеде келтірілген.
5-кесте
Уәкілетті органдардың сұрау салуы бойынша селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтер алу рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгіленім
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.AS.03.PRC.010
селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу
рәсім уәкілетті органның уәкілетті органда сақталатын селекциялық жетістіктер туралы мәліметтерді селекциялық жетістіктер туралы дерекқорда қамтылған мәліметтермен үйлестіру қажеттігін бағалауға арналған
P.AS.03.PRC.011
селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтер алу
рәсім селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтер алуға арналған
P.AS.03.PRC.012
селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтерді алу
рәсім уәкілетті органда сақталатын селекциялық жетістіктер туралы мәліметтерді селекциялық жетістіктер туралы дерекқорда қамтылған мәліметтермен үйлестіруге арналған
V. Ақпараттық объектілердің тізбесі
27. Жалпы процеске қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл процесінде өздері туралы немесе өздерінен мәліметтер берілетін ақпараттық объектілердің тізбесі 6-кестеде келтірілген.
6-кесте
Ақпараттық объектілердің тізбесі
Кодтық белгіленім
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.AS.03.BEN.001
асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтер
асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорды қалыптастыру және жүргізу үшін Комиссияға ұсынылатын асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтер
P.AS.03.BEN.002
селекциялық жетістіктер туралы мәліметтер
селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды қалыптастыру және жүргізу үшін Комиссияға ұсынылатын селекциялық жетістіктер туралы мәліметтер
VI. Жалпы процеске қатысушылардың жауапкершілігі
28. Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысатын Комиссияның лауазымды адамдары мен қызметкерлерін мәліметтердің уақтылы және толық берілуін қамтамасыз етуге бағытталған талаптарды сақтамағаны үшін тәртіптік жауаптылыққа тарту 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа, өзге де халықаралық шарттарға және Одақтың құқығын құрайтын актілерге, ал уәкілетті органдардың лауазымды адамдары мен қызметкерлерінің – мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
VII. Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштары

25. Приведенное описание группы процедур получения сведений из базы данных о селекционных достижениях по запросу уполномоченных органов представлено на рисунке 5.
Рис. 5. Общая схема группы процедур получения сведений из базы данных о селекционных достижениях по запросу уполномоченных органов
26. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур получения сведений из базы данных о селекционных достижениях по запросу уполномоченных органов, приведен в таблице 5.
Таблица 5
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур получения сведений из базы данных о селекционных достижениях по запросу уполномоченных органов
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.AS.03.PRC.010
получение информации о дате и времени обновления базы данных о селекционных достижениях
процедура предназначена для оценки уполномоченным органом необходимости синхронизации сведений о селекционных достижениях, хранящихся у уполномоченного органа, со сведениями, содержащимися в базе данных о селекционных достижениях
P.AS.03.PRC.011
получение сведений из базы данных о селекционных достижениях
процедура предназначена для получения сведений из базы данных о селекционных достижениях
P.AS.03.PRC.012
получение измененных сведений из базы данных о селекционных достижениях
процедура предназначена для синхронизации сведений о селекционных достижениях, хранящихся у
уполномоченного органа, со сведениями, содержащимися в базе данных о селекционных достижениях
V. Информационные объекты общего процесса
27. Перечень информационных объектов, сведения о которых или из которых передаются в процессе информационного взаимодействия между участниками общего процесса, приведен в таблице 6.
Таблица 6
Перечень информационных объектов
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.AS.03.BEN.001
сведения о племенных животных
сведения о племенных животных, представляемые в Комиссию для формирования и
ведения базы данных о племенных животных
P.AS.03.BEN.002
сведения о селекционных достижениях
сведения о селекционных достижениях, представляемые в Комиссию для формирования и ведения базы данных о селекционных достижениях
VI. Ответственность участников общего процесса
28. Ответственность за соблюдение требований, направленных на обеспечение своевременности и полноты передачи сведений участвующих в информационном взаимодействии возлагается на должностных лиц и сотрудников Комиссии в соответствии с Договором о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, иными международными договорами и актами, составляющими право Союза, а должностных лиц и сотрудников уполномоченных органов в соответствии с законодательством государств-членов.
VII. Справочники и классификаторы общего процесса

29. Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштарының тізбесі 7-кестеде келтірілген.
7-кесте
Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштарының тізбесі
Кодтық белгіленім
Атауы
Типі
Сипаттамасы
1
2
3
4
P.AS.03.CLS.001
асыл тұқымды жануарлар мен асыл тұқымды өнім санаттарының сыныптауышы
сыныптауыш
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2020 жылғы 27 қазандағы № 132 шешіміне сәйкес асыл тұқымды жануарлар мен асыл тұқымды өнім санаттарының кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды.
P.AS.03.CLS.002
асыл тұқымды жануарлар мен асыл тұқымды өнімнің арнайы сипаттамаларының сыныптауышы
сыныптауыш
асыл тұқымды жануарлар мен асыл тұқымды өнімнің арнайы сипаттамаларының кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.CLS.019
әлем елдерінің халықаралық сыныптауышы
сыныптауыш
ISO 3166-1 стандартына сәйкес елдер атауларының тізбесін және олардың кодтарын қамтиды
P.CLS.054
ұйымдық-құқықтық нысандардың сыныптауышы
сыныптауыш
ұйымдық құқықтық нысандардың кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды (Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 2 сәуірдегі № 54 шешіміне сәйкес қолданылады)
P.CLS.057
сәйкестікті бағалау туралы құжаттар түрлерінің жіктеуіші
сыныптауыш
сәйкестікті бағалау туралы құжаттар түрлерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды (Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 27 қыркүйектегі № 108 шешімімен бекітілген)
P.CLS.068
шаруашылық субъектілерін сәйкестендіру әдістерінің анықтамалығы
сыныптауыш
шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдістерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды (Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2020 жылғы 10 наурыздағы № 34 шешіміне сәйкес қолданылады)
P.CLS.099
Еуразиялық экономикалық одақтың өлшем бірліктері мен шоттарының сыныптауышы
сыныптауыш
кодтардың, шартты белгілердің және өлшем бірліктері мен шот атауларының тізбесін қамтиды (Комиссия Алқасының 2020 жылғы 27 қазандағы № 145 шешіміне сәйкес қолданылады)
VIII. Жалпы процесс рәсімдері
1. Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорды қалыптастыру және жүргізу рәсімдері
"Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға мәліметтерді енгізу" рәсімі (P.AS.03.PRC.001)
30. "Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға мәліметтерді енгізу" рәсімін (P. AS.03.PRC.001) орындау схемасы 6-суретте көрсетілген.
6-сурет. "Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға мәліметтерді енгізу" рәсімін (P.AS.03.PRC.001) орындау схемасы
31. "Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға мәліметтерді енгізу" рәсімі (P. AS.03.PRC.001) асыл тұқымды жануарлар туралы жаңа мәліметтер пайда болған кезде орындалады.
32. Бірінші "Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға енгізу үшін мәліметтерді ұсыну" операциясы (P.AS.03.OPR.001) орындалады, оның нәтижесінде уәкілетті орган асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға енгізу үшін асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға жібереді.

29. Перечень справочников и классификаторов общего процесса приведен в таблице 7.
Таблица 7
Перечень справочников и классификаторов общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Тип
Описание
1
2
3
4
P.AS.03.CLS.001
классификатор категорий племенных животных и племенной продукции
классификатор
содержит перечень
кодов и наименований категорий племенных животных и племенной продукции в соответствии с Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии № 132 от 27 октября 2020 г.
P.AS.03.CLS.002
классификатор специальных характеристик племенных животных
и племенной продукции
классификатор
содержит перечень
кодов и наименований специальных характеристик племенных животных
и племенной продукции
P.CLS.019
международный классификатор стран мира
классификатор
содержит перечень наименований стран
и их коды в соответствии со стандартом ISO 3166-
1
P.CLS.054
классификатор организационноправовых форм
классификатор
содержит перечень
кодов и наименований организационноправовых форм (применяется в соответствии с Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 2 апреля
2019 г. № 54)
P.CLS.057
классификатор видов документов об оценке соответствия
классификатор
содержит перечень кодов и наименований видов документов об оценке соответствия
(утвержден Решением
Коллегии Евразийской экономической комиссии от
27 сентября 2016 г. № 108)
P.CLS.068
справочник методов идентификации хозяйствующих субъектов
справочник
содержит перечень
кодов и наименований методов идентификации хозяйствующих субъектов (применяется в соответствии с Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 10 марта
2020 г. № 34)
P.CLS.099
классификатор единиц измерения и счета Евразийского экономического союза
классификатор
содержит перечень кодов, условных обозначений и наименований единиц измерения и счета (применяется в соответствии с Решением Коллегии Комиссии от
27 октября 2020 г. № 145)
VIII. Процедуры общего процесса
1. Процедуры формирования и ведения базы данных о племенных животных
Процедура "Включение сведений в базу данных о племенных животных" (P.AS.03.PRC.001)
30. Схема выполнения процедуры "Включение сведений в базу данных о племенных животных" (P.AS.03.PRC.001) представлена на рисунке 6.
Рис. 6. Схема выполнения процедуры "Включение сведений в базу данных о племенных животных" (P.AS.03.PRC.001)
31. Процедура "Включение сведений в базу данных о племенных животных" (P.AS.03.PRC.001) выполняется при появлении новых сведений о племенных животных.
32. Первой выполняется операция "Представление сведений для включения в базу данных о племенных животных" (P.AS.03.OPR.001), в результате выполнения которой уполномоченным органом формируются и направляются в Комиссию сведения о племенных животных для включения в базу данных о племенных животных.

33. Комиссия асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтерді асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға енгізу үшін алған кезде "Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P. AS.03.OPR.002) операциясы орындалады, оның нәтижесінде асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтер енгізіледі және уәкілетті орган асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтерді енгізу туралы хабарлама жібереді.
34. Уәкілетті орган асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтерді асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға енгізу туралы хабарламаны алған кезде "Асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтерді дерекқорға енгізу нәтижесі туралы хабарламаны алу" операциясы (P.AS.03.OPR.003) орындалады, оның нәтижесінде асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтерді асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға енгізу туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
35. "Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясы (P.AS.03.OPR.002) орындалған жағдайда, "Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға енгізілген мәліметтерді жариялау" операциясы (P.AS.03.OPR.004) орындалады, оның нәтижесінде Комиссия Одақтың ақпараттық порталында асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордың жаңартылған және жалпыға қолжетімді мәліметтерін жариялауды қамтамасыз етеді.
36. "Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға мәліметтерді енгізу" рәсімін (P.AS.03.PRC.001) орындау нәтижесі асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтерді асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға енгізу және жаңартылған мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялау болып табылады.
37. "Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға мәліметтерді енгізу" рәсімі (P.AS.03.PRC.001) шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 8-кестеде келтірілген.
8-кесте
"Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға мәліметтерді енгізу" рәсімі (P.AS.03.PRC.001) шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленім
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.AS.03.OPR.001
Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға енгізу үшін мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 9-кестесінде келтірілген
P.AS.03.OPR.002
Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 10-кестесінде келтірілген
P.AS.03.OPR.003
Асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтерді дерекқорға енгізу нәтижесі туралы хабарламаны алу
осы Қағидалардың 11-кестесінде келтірілген
P.AS.03.OPR.004
асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға енгізілген мәліметтерді жариялау
осы Қағидалардың 12-кестесінде келтірілген
9-кесте
"Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға енгізу үшін мәліметтерді ұсыну" операциясының (P. AS.03.OPR.001) сипаттамасы
Р/c
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.AS.03.OPR.001
2
Операцияның атауы
асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға енгізу үшін мәліметтер ұсыну
3
Орындаушы
Уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
асыл тұқымды жануарлар туралы жаңа мәліметтер пайда болған кезде орындалады
5
Шектеу
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс қимыл регламентіне сәйкес асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға енгізу үшін асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға жібереді
7
Нәтижелер
асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтер асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға енгізу үшін ұсынылған
10-кесте
"Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясының (P. AS.03.OPR.002) сипаттамасы
Р/c №
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.AS.03.OPR.002
2
Операцияның атауы
асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
Орындаушы асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға енгізу үшін мәліметтерді ұсыну" операциясы (P. AS.03.OPR.001))
5
Шектеу
ұсынылатын ақпараттың форматы мен құрылымы электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Хабар және электрондық құжат (мәліметтер) уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
Орындаушы асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтерді қабылдайды және оларды уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тексереді. Тексеру сәтті орындалған жағдайда орындаушы асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтерді асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға енгізуді жүзеге асырады, мәліметтерді жаңарту күні мен уақытын толтырады және уәкілетті орган мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтерді қосуға сәйкес келетін өңдеу нәтижесі кодының мәні бар асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтерді енгізу туралы хабарламаны уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелер
асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтер асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға енгізілді; асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтерді асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға енгізу туралы хабарлама уәкілетті органға жіберілді
11-кесте
"Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға мәліметтерді енгізу нәтижесі туралы хабарлама алу" операциясының (P. AS.03.OPR.003) сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.AS.03.OPR.003
2
Операцияның атауы
асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға мәліметтерді енгізу нәтижесі туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
Уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтерді енгізу туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясы (P. AS.03.OPR.002))
5
Шектеу
хабардың форматы мен құрылымы электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс қимыл регламентіне сәйкес асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтерді енгізу туралы хабарламаны қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтерді асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға енгізу туралы хабарлама өңделді
12-кесте
"Асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтер базасына енгізілген мәліметтерді жариялау" операциясының (P. AS.03.OPR.004) сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.AS.03.OPR.004
2
Операцияның атауы
асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға енгізілген мәліметтерді жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтер асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға енгізілген кезде орындалады ("Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу"операциясы (P.AS.03.OPR.002))
5
Шектеу
6
Операцияның сипаттамасы
Орындаушы асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан жаңартылған мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз етеді
7
Нәтижелер
асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан алынған мәліметтер Одақтың ақпараттық порталында жарияланды
"Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордағы мәліметтерді өзгерту" рәсімі (P.AS.03.PRC.002)

33. При получении Комиссией сведений о племенных животных для включения в базу данных о племенных животных выполняется операция "Прием и обработка сведений для включения в базу данных о племенных животных" (P.AS.03.OPR.002), в результате выполнения которой в базу данных о племенных животных включаются сведения о племенных животных, и в уполномоченный орган направляется уведомление о включении сведений о племенных животных.
34. При получении уполномоченным органом уведомления о включении сведений о племенных животных в базу данных о племенных животных выполняется операция "Получение уведомления о результате включения сведений в базу данных о племенных животных" (P.AS.03.OPR.003), в результате выполнения которой осуществляются прием и обработка уведомления о включении сведений о племенных животных в базу данных о племенных животных.
35. В случае выполнения операции "Прием и обработка сведений для включения в базу данных о племенных животных" (P.AS.03.OPR.002), выполняется операция "Опубликование включенных в базу данных о племенных животных сведений" (P.AS.03.OPR.004), в результате выполнения которой Комиссия обеспечивает опубликование обновленных и общедоступных сведений базы данных о племенных животных на информационном портале Союза.
36. Результатом выполнения процедуры "Включение сведений в базу данных о племенных животных" (P.AS.03.PRC.001) является включение сведений о племенных животных в базу данных о племенных животных и опубликование обновленных сведений на информационном портале Союза.
37. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Включение сведений в базу данных о племенных животных" (P.AS.03.PRC.001), приведен в таблице 8.
Таблица 8
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры
"Включение сведений в базу данных о племенных животных" (P.AS.03.PRC.001)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.AS.03.OPR.001
представление сведений для включения в базу данных о племенных животных
приведено в таблице 9 настоящих Правил
P.AS.03.OPR.002
прием и обработка сведений для включения в базу данных о племенных животных
приведено в таблице 10 настоящих Правил
P.AS.03.OPR.003
получение уведомления о результате включения сведений в базу данных о племенных животных
приведено в таблице 11 настоящих Правил
P.AS.03.OPR.004
опубликование включенных в базу данных о племенных животных
сведений
приведено в таблице 12 настоящих Правил
Таблица 9
Описание операции "Представление сведений для включения в базу данных о племенных животных" (P.AS.03.OPR.001)
п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.AS.03.OPR.001
2
Наименование операции
представление сведений для включения в базу данных о племенных животных
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при появлении новых сведений о племенных животных
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию сведения о племенных животных для включения в базу данных о племенных животных в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
сведения о племенных животных для включения в базу данных о племенных животных представлены
Таблица 10
Описание операции "Прием и обработка сведений для включения в базу данных о племенных животных" (P.AS.03.OPR.002)
п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.AS.03.OPR.002
2
Наименование операции
прием и обработка сведений для включения в базу данных о племенных животных
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений о племенных животных (операция "Представление сведений для включения в базу данных о племенных животных" (P.AS.03.OPR.001))
5
Ограничения
формат и структура представляемой информации должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения о племенных животных и проверяет их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией. В случае успешного выполнения проверки исполнитель осуществляет включение сведений о племенных животных в базу данных о племенных животных, заполняет дату и время обновления сведений и направляет в уполномоченный орган уведомление о включении сведений о племенных животных со
значением кода результата обработки, соответствующим добавлению сведений, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
сведения о племенных животных включены в базу данных о племенных животных; уведомление о включении сведений о племенных животных в базу данных о племенных животных направлено в уполномоченный орган
Таблица 11
Описание операции "Получение уведомления о результате включения сведений в базу данных о племенных животных" (P.AS.03.OPR.003)
п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.AS.03.OPR.003
2
Наименование операции
получение уведомления о результате включения сведений в базу данных о племенных животных
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о включении сведений о племенных животных (операция "Прием и обработка сведений для включения в базу данных о племенных животных" (P.AS.03.OPR.002))
5
Ограничения
формат и структура сообщения должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления о включении сведений о племенных животных в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
уведомление о включении сведений о племенных животных в базу данных о племенных животных обработано
Таблица 12
Описание операции "Опубликование включенных в базу данных о племенных животных сведений" (P.AS.03.OPR.004)
п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.AS.03.OPR.004
2
Наименование операции
опубликование включенных в базу данных о племенных животных сведений
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при включении сведений о племенных животных в базу данных о племенных животных (операция "Прием и обработка сведений для включения в базу данных о племенных животных"
(P.AS.03.OPR.002))
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель обеспечивает опубликование обновленных сведений из базы данных о племенных животных на информационном портале Союза
7
Результаты
сведения из базы данных о племенных животных опубликованы на информационном портале Союза
Процедура "Изменение сведений в базе данных о племенных животных" (P.AS.03.PRC.002)

38. "Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордағы мәліметтерді өзгерту" рәсімін (P. AS.03.PRC.002) орындау схемасы 7-суретте көрсетілген.
7-сурет. "Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордағы мәліметтерді өзгерту" рәсімін (P. AS.03.PRC.002) орындау схемасы
38. "Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордағы мәліметтерді өзгерту" рәсімі (P.AS.03.PRC.002) асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға енгізілген асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтерді түзету қажет болған кезде орындалады.
39. Бірінші "Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға өзгерістер енгізу үшін мәліметтер беру" операциясы (P. AS.03.OPR.005) орындалады, оның нәтижесінде уәкілетті орган асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға өзгерту үшін асыл тұқымды жануарлар туралы өзгертілген мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға жібереді.
40. Комиссияға асыл тұқымды жануарлар туралы өзгертілген мәліметтер келіп түскен кезде "Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясы (P.AS.03.OPR.006) орындалады, оның нәтижесінде Комиссия көрсетілген мәліметтерді алады, Aсыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорда қамтылған мәліметтерді өзгертуді жүзеге асырады және асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға хабарлама жібереді.
41. Уәкілетті органға асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтердің өзгергені туралы хабарлама келіп түскен кезде "Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордағы мәліметтердің өзгеру нәтижесі туралы хабарлама алу" операциясы (P.AS.03.OPR.007) орындалады, оны орындау барысында көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
42. "Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясы (P.AS.03.OPR.006) орындалған жағдайда, "Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорда өзгертілген мәліметтерді жариялау" операциясы (P.AS.03.OPR.008) орындалады, оның нәтижесінде Комиссия Одақтың ақпараттық порталында асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордың жаңартылған мәліметтерін жариялауды қамтамасыз етеді.
43. "Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордағы мәліметтерді өзгерту" рәсімін (P.AS.03.PRC.002) орындау нәтижесі асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордағы асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтерді өзгерту және жаңартылған мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялау болып табылады.
44. "Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордағы мәліметтерді өзгерту" рәсімі (P. AS.03.PRC.002) шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 13-кестеде келтірілген.
13-кесте
"Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордағы мәліметтерді өзгерту" рәсімі (P. AS.03.PRC.002) шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленім
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.AS.03.OPR.005
Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға өзгерістер енгізу үшін мәліметтер беру
осы Қағидалардың 14-кестесінде келтірілген
P.AS.03.OPR.006
Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 15-кестесінде келтірілген
P.AS.03.OPR.007
Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордағы мәліметтердің өзгеру нәтижесі туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 16-кестесінде келтірілген
P.AS.03.OPR.008
Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорда өзгертілген мәліметтерді жариялау
осы Қағидалардың 17-кестесінде келтірілген
14-кесте
"Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді ұсыну" операциясының (P7AS.03.OPR.005) сипаттамасы
Р/c
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.AS.03.OPR.005
2
Операцияның атауы
асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға өзгерістер енгізу үшін мәліметтер ұсыну
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
уәкілетті органның асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтерді өзгертуі
5
Шектеу
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс қимыл регламентіне сәйкес асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға өзгерістер енгізу үшін асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға жібереді
7
Нәтижелер
асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтер асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға өзгерту үшін ұсынылды
15-кесте
"Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясының (P.AS.03.OPR.006) сипаттамасы
Р/c
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.AS.03.OPR.006
2
Операцияның атауы
асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға өзгерістер енгізу үшін мәліметтер ұсыну" операциясы (P. AS.03.OPR.005))
5
Шектеу
ұсынылатын ақпараттың форматы мен құрылымы электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Хабар және электрондық құжат (мәліметтер) уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы мәліметтерді қабылдайды және оларды уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тексереді. Тексеру сәтті орындалған жағдайда орындаушы өзгертілетін мәліметтердің қолданысының аяқталу күні мен уақытын алынған өзгертілген мәліметтердің қолданысының басталу күні мен уақытының мәнімен толтырады. Орындаушы алынған мәліметтерді асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға енгізеді, олардың жаңартылған күні мен уақытын толтырады, уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтердің өзгеруіне сәйкес өңдеу нәтижесі кодының мәнімен асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордағы мәліметтердің өзгеру нәтижесі туралы хабарламаны қалыптастырады және уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелер
асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтер асыл тұқымды жануарлар туралыдерекқорда өзгертілді; асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтердің өзгеру нәтижесі туралы хабарлама уәкілетті органға жіберілді
16-кесте
"Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордағы мәліметтердің өзгеру нәтижесі туралы хабарлама алу" операциясының (P. AS.03.OPR.007) сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.AS.03.OPR.007
2
Операцияның атауы
асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордағы мәліметтердің өзгеру нәтижесі туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
Уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтерді өзгерту нәтижесі туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясы (P.AS.03.OPR.006))
5
Шектеу
хабардың форматы мен құрылымы электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс қимыл регламентіне сәйкес асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтердің өзгеру нәтижесі туралы хабарламаны қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтердің өзгеру нәтижесі туралы хабарлама өңделді
17-кесте
"Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорда өзгертілген мәліметтерді жариялау" операциясының (P.AS.03.OPR.008) сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.AS.03.OPR.008
2
Операцияның атауы
Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорда өзгертілген мәліметтерді жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордағы асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтер өзгерген кезде орындалады ("Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясы ((P.AS.03.APR.006))
5
Шектеу
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордың өзгертілген мәліметтерін Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз етеді
7
Нәтижелер
асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордың жаңартылған мәліметтері Одақтың ақпараттық порталында жарияланды

38. Схема выполнения процедуры "Изменение сведений в базе данных о племенных животных" (P.AS.03.PRC.002) представлена на рисунке 7.
Рис. 7. Схема выполнения процедуры "Изменение сведений в базе данных о племенных животных" (P.AS.03.PRC.002)
39. Процедура "Изменение сведений в базе данных о племенных животных" (P.AS.03.PRC.002) выполняется при необходимости корректировки сведений о племенных животных, включенных в базу данных о племенных животных.
40. Первой выполняется операция "Представление сведений для внесения изменений в базу данных о племенных животных" (P.AS.03.OPR.005), в результате выполнения которой уполномоченным органом формируются и направляются в Комиссию измененные сведения о племенных животных для изменения в базе данных о племенных животных.
41. При поступлении в Комиссию измененных сведений о племенных животных выполняется операция "Прием и обработка сведений для внесения изменений в базу данных о племенных животных" (P.AS.03.OPR.006), в результате выполнения которой Комиссия получает указанные сведения, осуществляет изменение сведений, содержащихся в базе данных о племенных животных и направляет уведомление об изменении сведений о племенных животных в уполномоченный орган.
42. При поступлении в уполномоченный орган уведомления об изменении сведений о племенных животных выполняется операция "Получение уведомления о результате изменения сведений в базе данных о племенных животных" (P.AS.03.OPR.007), в процессе выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
43. В случае выполнения операции "Прием и обработка сведений для внесения изменений в базу данных о племенных животных" (P.AS.03.OPR.006) выполняется операция "Опубликование измененных в базе данных о племенных животных сведений" (P.AS.03.OPR.008), в результате выполнения которой Комиссия обеспечивает опубликование обновленных сведений базы данных о племенных животных на информационном портале Союза.
44. Результатом выполнения процедуры "Изменение сведений в базе данных о племенных животных" (P.AS.03.PRC.002) является изменение сведений о племенных животных в базе данных о племенных животных и опубликование обновленных сведений на информационном портале Союза.
45. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Изменение сведений в базе данных о племенных животных" (P.AS.03.PRC.002), приведен в таблице 13.
Таблица 13
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры
"Изменение сведений в базе данных о племенных животных"
(P.AS.03.PRC.002)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.AS.03.OPR.005
представление сведений для внесения изменений в базу данных о племенных животных
приведено в таблице 14 настоящих Правил
P.AS.03.OPR.006
прием и обработка сведений для внесения изменений в базу данных о племенных животных
приведено в таблице 15 настоящих Правил
P.AS.03.OPR.007
получение уведомления о результате изменения сведений в базе данных о племенных животных
приведено в таблице 16 настоящих Правил
P.AS.03.OPR.008
опубликование измененных в базе данных о племенных животных
сведений
приведено в таблице 17 настоящих Правил
Таблица 14
Описание операции "Представление сведений для внесения изменений в базу данных о племенных животных" (P.AS.03.OPR.005)
п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.AS.03.OPR.005
2
Наименование операции
представление сведений для внесения изменений в базу данных о племенных животных
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
изменение уполномоченным органом сведений о племенных животных
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию сведения о племенных животных для внесения изменений в базу данных о племенных животных в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
сведения о племенных животных для изменения в базе данных о племенных животных представлены
Таблица 15
Описание операции "Прием и обработка сведений для внесения изменений в базу данных о племенных животных" (P.AS.03.OPR.006)
п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.AS.03.OPR.006
2
Наименование операции
прием и обработка сведений для внесения изменений в базу данных о племенных животных
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений о племенных животных (операция "Представление сведений для внесения изменений в базу данных о племенных животных" (P.AS.03.OPR.005))
5
Ограничения
формат и структура представляемой информации должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения и проверяет их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией. В случае успешного выполнения проверки исполнитель заполняет дату и время окончания действия изменяемых сведений значением даты и времени начала действия полученных измененных сведений. Полученные сведения исполнитель вносит в базу данных о племенных животных, заполняет дату и время их обновления, формирует и направляет в уполномоченный орган уведомление о результате изменения сведений в базе данных о племенных животных со значением кода результата обработки, соответствующим изменению сведений в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
сведения о племенных животных изменены в базе данных о племенных животных; уведомление о результате изменения сведений о племенных животных направлено в уполномоченный орган
Таблица 16
Описание операции "Получение уведомления о результате изменения сведений в базе данных о племенных животных" (P.AS.03.OPR.007)
п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.AS.03.OPR.007
2
Наименование операции
получение уведомления о результате изменения сведений в базе данных о племенных животных
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результате изменения сведений о племенных животных (операция "Прием и обработка сведений для внесения изменений в базу данных о племенных животных" (P.AS.03.OPR.006))
5
Ограничения
формат и структура сообщения должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления о результате изменения сведений о племенных животных в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
уведомление о результате изменения сведений о племенных животных обработано
Таблица 17
Описание операции "Опубликование измененных в базе данных о племенных животных сведений" (P.AS.03.OPR.008)
п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.AS.03.OPR.008
2
Наименование операции
опубликование измененных в базе данных о племенных животных сведений
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при изменении сведений о племенных животных в базе данных о племенных животных (операция "Прием и обработка сведений для внесения изменений в базу данных о племенных животных"
(P.AS.03.OPR.006))
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель обеспечивает опубликование измененных сведений базы данных о племенных животных на информационном портале Союза
7
Результаты
обновленные сведения базы данных о племенных животных опубликованы на информационном портале Союза

"Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан мәліметтерді алып тастау" рәсімі (P.AS.03.PRC.003)
46. "Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан мәліметтерді алып тастау" рәсімін (P. AS.03.PRC.003) орындау схемасы 8-суретте көрсетілген.
8-сурет. "Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан мәліметтерді алып тастау" рәсімін (P. AS.03.PRC.003) орындау схемасы
47. "Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан мәліметтерді алып тастау" рәсімі (P.AS.03.PRC.003) асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтерді асыл тұқымды жануарлар дерекқорынан алып тастау қажет болған кезде орындалады.
48. Бірінші "Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан алып тастау үшін мәліметтерді ұсыну" операциясы (P. AS.03.OPR.009) орындалады, оның нәтижесінде уәкілетті орган асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан алып тастау үшін асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға жібереді.
49. Асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтер Комиссияға асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан алып тастау үшін келіп түскен кезде "Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясы (P. AS.03.OPR.010) орындалады, оның нәтижесінде Комиссия көрсетілген мәліметтерді алады, асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан мәліметтерді алып тастауды жүзеге асырады және асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтерді алып тастау нәтижесі туралы хабарламаны уәкілетті органға жібереді.
50. Асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтерді асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан алып тастау нәтижесі туралы хабарлама уәкілетті органға келіп түскен кезде "Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан мәліметтерді алып тастау нәтижесі туралы хабарлама алу" операциясы (P. AS.03.OPR.011) орындалады, оны орындау барысында көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
51. "Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясы орындалған (P. AS.03.OPR.010) жағдайда, "Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордың жаңартылған мәліметтерін жариялау" операциясы (P. AS.03.OPR.012) орындалады, оның нәтижесінде Комиссия асыл тұқымды жануарлар туралы дереқордан жаңартылған мәліметтердің Одақтың ақпараттық порталында жариялануын қамтамасыз етеді.
52. "Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан мәліметтерді алып тастау" рәсімін (P. AS.03.PRC.003) орындау нәтижесі асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтерді асыл тұқымды жануарлар дерекқорынан алып тастау және жаңартылған мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялау болып табылады.

Процедура "Исключение сведений из базы данных о племенных животных" (P.AS.03.PRC.003)
46. Схема выполнения процедуры "Исключение сведений из базы данных о племенных животных" (P.AS.03.PRC.003) представлена на рисунке 8.
Рис. 8. Схема выполнения процедуры "Исключение сведений из базы данных о
племенных животных" (P.AS.03.PRC.003)
47. Процедура "Исключение сведений из базы данных о племенных животных" (P.AS.03.PRC.003) выполняется при необходимости исключения сведений о племенных животных из базы данных племенных животных.
48. Первой выполняется операция "Представление сведений для исключения из базы данных о племенных животных" (P.AS.03.OPR.009), в результате выполнения которой уполномоченным органом формируются и направляются в Комиссию сведения о племенных животных для исключения из базы данных о племенных животных.
49. При поступлении в Комиссию сведений о племенных животных для исключения из из базы данных о племенных животных выполняется операция "Прием и обработка сведений для исключения из базы данных о племенных животных" (P.AS.03.OPR.010), в результате выполнения которой Комиссия получает указанные сведения, осуществляет исключение сведений из базы данных о племенных животных и направляет уведомление о результате исключения сведений о племенных животных в уполномоченный орган.
50. При поступлении в уполномоченный орган уведомления о результате исключения сведений о племенных животных из базы данных о племенных животных выполняется операция "Получение уведомления о результате исключения сведений из базы данных о племенных животных" (P.AS.03.OPR.011), в процессе выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
51. В случае выполнения операции "Прием и обработка сведений для исключения из базы данных о племенных животных" (P.AS.03.OPR.010) выполняется операция "Опубликование обновленных сведений базы данных о племенных животных" (P.AS.03.OPR.012), в результате выполнения которой Комиссия обеспечивает опубликование обновленных сведений из базы данных о племенных животных на информационном портале Союза.
52. Результатом выполнения процедуры "Исключение сведений из базы данных о племенных животных" (P.AS.03.PRC.003) является исключение сведений о племенных животных из базы данных племенных животных и опубликование обновленных сведений на информационном портале Союза.

53. "Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан мәліметтерді алып тастау" рәсімі (P.AS.03.PRC.003) шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 18-кестеде келтірілген.
18-кесте
"Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан мәліметтерді алып тастау" рәсімі (P.AS.03.PRC.003) шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленім
Атауы
Сипаттама
1
2
3
P.AS.03.OPR.009
Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан алып тастау үшін мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 19-кестесінде келтірілген
P.AS.03.OPR.010
Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 20-кестесінде келтірілген
P.AS.03.OPR.011
Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан мәліметтерді алып тастау нәтижесі туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 21-кестесінде келтірілген
P.AS.03.OPR.012
Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордың жаңартылған мәліметтерін жариялау
осы Қағидалардың 22-кестесінде келтірілген
19-кесте
"Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан алып тастау үшін мәліметтер ұсыну" операциясының (P.AS.03.OPR.009) сипаттамасы
Р/с
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.AS.03.OPR.009
2
Операцияның атауы
Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан алып тастау үшін мәліметтер ұсыну
3
Орындаушы
Уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтерді асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан алып тастау қажет болған кезде орындалады
5
Шектеу
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс қимыл регламентіне сәйкес асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан алып тастау үшін асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға жібереді
7
Нәтижелер
асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан алып тастау үшін асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтер ұсынылды
20-кесте
"Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясының (P.AS.03.OPR.010) сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.AS.03.OPR.010
2
Операцияның атауы
асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
Орындаушы алып тастау үшін асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан алып тастау үшін мәліметтер ұсыну" операциясы (P.AS.03.OPR.009))
5
Шектеу
ұсынылатын ақпараттың форматы мен құрылымы электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Хабар және электрондық құжат (мәліметтер) уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
Орындаушы асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтерді қабылдайды және оларды уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тексереді. Тексеру сәтті орындалған жағдайда орындаушы алып тасталатын мәліметтер қолданысының аяқталу күні мен уақытын берілген мәліметтердің құрамында көрсетілген іс-қимылдың аяқталу күні мен уақытының мәнімен толтырады, алып тасталатын мәліметтердің жаңартылған күні мен уақытын жаңартады, асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі кодының мәнімен асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан алып тастау нәтижесі туралы хабарламаны қалыптастырады және уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелер
асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтер асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан алып тасталды; асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтерді алып тастау нәтижесі туралы хабарлама уәкілетті органға жіберілді
21-кесте
"Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан мәліметтерді алып тастау нәтижесі туралы хабарлама алу" операциясының (P.AS.03.OPR.011) сипаттамасы
Р/с
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.AS.03.OPR.011
2
Операцияның атауы
асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан мәліметтерді алып тастау нәтижесі туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
Уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
Орындаушы алып тастау үшін асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтерді алып тастау нәтижесі туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясы (P.AS.03.OPR.010))
5
Шектеу
хабардың форматы мен құрылымы электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс қимыл регламентіне сәйкес асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтерді алып тастау нәтижесі туралы хабарламаны қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтерді асыл тұқымды жануарлар туралыдерекқордан алып тастау нәтижесі туралы хабарлама өңделді
22-кесте
"Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордың жаңартылған мәліметтерін жариялау" операциясының (P.AS.03.OPR.012) сипаттамасы
Р/с
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.AS.03.OPR.012
2
Операцияның атауы
Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордың жаңартылған мәліметтерін жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтерді асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан алып тастаған кезде орындалады ("Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясы (P.AS.03.OPR.010))
5
Шектеу
6
Операцияның сипаттамасы
Орындаушы асыл тұқымды жануарлар туралы жаңартылған дерекқордың мәліметтерін жариялауды қамтамасыз етеді
7
Нәтижелер
асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан алынған асыл тұқымды жануарлар туралы жаңартылған мәліметтер Одақтың ақпараттық порталында жарияланды

53. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Исключение сведений из базы данных о племенных животных" (P.AS.03.PRC.003), приведен в таблице 18.
Таблица 18
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры
"Исключение сведений из базы данных о племенных животных"
(P.AS.03.PRC.003)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.AS.03.OPR.009
представление сведений для исключения из базы данных о племенных животных
приведено в таблице 19 настоящих Правил
P.AS.03.OPR.010
прием и обработка сведений для исключения из базы данных о племенных животных
приведено в таблице 20 настоящих Правил
P.AS.03.OPR.011
получение уведомления о результате исключения сведений из базы данных о племенных животных
приведено в таблице 21 настоящих Правил
P.AS.03.OPR.012
опубликование обновленных сведений базы данных о племенных
животных
приведено в таблице 22 настоящих Правил
Таблица 19
Описание операции "Представление сведений для исключения из базы
данных о племенных животных" (P.AS.03.OPR.009)
п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.AS.03.OPR.009
2
Наименование операции
представление сведений для исключения из базы данных о племенных животных
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при необходимости исключения сведений о племенных животных из базы данных о племенных животных
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию сведения о племенных животных для исключения из базы данных о племенных животных в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
сведения о племенных животных для исключения из базы данных о племенных животных представлены
Таблица 20
Описание операции "Прием и обработка сведений для исключения из базы данных о племенных животных" (P.AS.03.OPR.010)
п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.AS.03.OPR.010
2
Наименование операции
прием и обработка сведений для исключения из базы данных о племенных животных
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений о племенных животных для исключения (операция "Представление сведений для исключения из базы данных о племенных животных" (P.AS.03.OPR.009))
5
Ограничения
формат и структура представляемой информации должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения о племенных животных и проверяет их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией. В случае успешного выполнения проверки исполнитель заполняет дату и время окончания действия исключаемых сведений значением даты и времени окончания действия, указанным в составе переданных сведений, обновляет дату и время обновления исключаемых сведений, формирует и направляет в уполномоченный орган уведомление о результате исключения сведений о племенных животных из базы данных о племенных животных со значением кода результата обработки, соответствующим исключению сведений в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
сведения о племенных животных исключены из базы данных о племенных животных; уведомление о результате исключения сведений о племенных животных направлено в уполномоченный орган
Таблица 21
Описание операции "Получение уведомления о результате исключения сведений из базы данных о племенных животных" (P.AS.03.OPR.011)
п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.AS.03.OPR.011
2
Наименование операции
получение уведомления о результате исключения сведений из базы данных о племенных животных
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результате исключения сведений о племенных животных для исключения (операция "Прием и обработка сведений для исключения из базы данных о племенных животных"
(P.AS.03.OPR.010))
5
Ограничения
формат и структура сообщения должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления о результате исключения сведений о племенных животных в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
уведомление о результате исключения сведений о племенных животных из базы данных о племенных животных обработано
Таблица 22
Описание операции "Опубликование обновленных сведений базы данных о племенных животных" (P.AS.03.OPR.012)
п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.AS.03.OPR.012
2
Наименование операции
опубликование обновленных сведений базы данных о племенных животных
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при исключении сведений о племенных животных из базы данных о племенных животных (операция "Прием и обработка сведений для исключения из базы данных о племенных животных"
(P.AS.03.OPR.010))
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель обеспечивает опубликование сведений обновленной базы данных о племенных животных
7
Результаты
обновленные сведения о племенных животных из базы данных о племенных животных опубликованы на информационном портале Союза

2. Уәкілетті органдардың сұрау салуы бойынша асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан мәліметтер алу рәсімдері
"Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу" рәсімі (P.AS.03.PRC.004)
"Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу" рәсімін (P. AS.03.PRC.004) орындау схемасы 9-суретте көрсетілген.
9-сурет. "Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу" рәсімін (P. AS.03.PRC.004) орындау схемасы
54. "Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.AS.03.PRC.004) рәсімі уәкілетті органда сақталатын асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтердің жай-күйі (соңғы жаңартылған күні мен уақыты) туралы ақпаратты Комиссияда сақталатын асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан тиісті ақпаратпен үйлестіру қажеттігін бағалау мақсатында орындалады.
55. Бірінші "Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат сұрау" операциясын (P.AS.03.OPR.013) орындайды, оның нәтижесінде уәкілетті орган асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алуға сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді.
56. Комиссия сұрау салуды асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты алған кезде "Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салуды өңдеу және ұсыну" операциясын (P. AS.03.OPR.014) орындайды, оның нәтижесінде асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат қалыптастырылады және уәкілетті органға ұсынылады.
57. Уәкілетті орган асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты алған кезде "Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" операциясын (P.AS.03.OPR.015) орындалады.
58. "Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу" рәсімін (P.AS.03.PRC.004) орындаудың нәтижесі уәкілетті органның асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алуы болып табылады.
59. "Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу" рәсімі (P.AS.03.PRC.004) шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 23-кестеде келтірілген.
23-кесте
Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу" рәсімі (P.AS.03.PRC.004) шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленім
Атауы
Сипаттама
1
2
3
P.AS.03.OPR.013
Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат сұрау салу
осы Қағидалардың 24-кестесінде келтірілген
P.AS.03.OPR.014
Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салуды өңдеу және ұсыну
осы Қағидалардың 25-кестесінде келтірілген
P.AS.03.OPR.015
Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 26-кестесінде келтірілген
24-кесте
"Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат сұрау салу" операциясының (P.AS.03.OPR.013) сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.AS.03.OPR.013
2
Операцияның атауы
асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу
3
Орындаушы
Уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
уәкілетті органда сақталатын асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтердің жай-күйі (соңғы жаңартылған күні мен уақыты) туралы ақпаратты Комиссияда сақталатын асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан тиісті ақпаратпен үйлестіру қажеттігін бағалау мақсатында орындалады
5
Шектеу
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс қимыл регламентіне сәйкес асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорды жаңартудың күні мен уақыты туралы ақпарат алуға сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді
7
Нәтижелер
асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу Комиссияға жіберілді
25-кесте
"Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салуды өңдеу және ұсыну" операциясының ((P.AS.03.APR.014) сипаттамасы
Р/с
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.AS.03.OPR.014
2
Операцияның атауы
Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салуды өңдеу және ұсыну
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
Орындаушы сұрау салуды асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты алған кезде орындалады ("Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты сұрау" операциясы (P.AS.03.OPR.013))
5
Шектеу
ұсынылатын ақпараттың форматы мен құрылымы электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Хабар және электрондық құжат (мәліметтер) уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы алынған сұрау салуды өңдеуді орындайды, уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты қалыптастырады және жібереді
7
Нәтижелер
асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат уәкілетті органға жіберілді
26-кесте
"Асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтер базасын жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" операциясының (P.AS.03.OPR.015) сипаттамасы
Р/с
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.AS.03.OPR.015
2
Операцияның атауы
Асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтер базасын жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
Орындаушы асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты алған кезде орындалады ("Асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтер базасын жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" операциясы (P. AS.03.OPR.014))
5
Шектеу
хабардың форматы мен құрылымы электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс қимыл регламентіне сәйкес асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы алынған ақпаратты қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алынды

2. Процедуры получения сведений из базы данных о племенных животных по запросу уполномоченных органов
Процедура "Получение информации о дате и времени обновления базы данных о племенных животных" (P.AS.03.PRC.004)
54. Схема выполнения процедуры "Получение информации о дате и времени обновления базы данных о племенных животных" (P.AS.03.PRC.004) представлена на рисунке 9.
Рис. 9. Схема выполнения процедуры "Получение информации о дате и времени обновления базы данных о племенных животных" (P.AS.03.PRC.004)
55. Процедура "Получение информации о дате и времени обновления базы данных о племенных животных" (P.AS.03.PRC.004) выполняется в целях оценки необходимости синхронизации информации о состоянии (дате и времени последнего обновления) сведений о племенных животных, хранящейся у уполномоченного органа, с соответствующей информацией из базы данных о племенных животных, хранящейся в Комиссии.
56. Первой выполняется операция "Запрос информации о дате и времени обновления базы данных о племенных животных" (P.AS.03.OPR.013), в результате выполнения которой уполномоченным органом формируется и направляется в Комиссию запрос на получение информации о дате и времени обновления базы данных о племенных животных.
57. При получении Комиссией запроса информации о дате и времени обновления базы данных о племенных животных выполняется операция "Обработка запроса и представление информации о дате и времени обновления базы данных о племенных животных" (P.AS.03.OPR.014), в результате выполнения которой формируется и представляется в уполномоченный орган информация о дате и времени обновления базы данных о племенных животных.
58. При получении уполномоченным органом информации о дате и времени обновления базы данных о племенных животных выполняется операция "Прием и обработка информации о дате и времени обновления базы данных о племенных животных" (P.AS.03.OPR.015).
59. Результатом выполнения процедуры "Получение информации о дате и времени обновления базы данных о племенных животных" (P.AS.03.PRC.004) является получение уполномоченным органом информации о дате и времени обновления базы данных о племенных животных.
60. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение информации о дате и времени обновления базы данных о племенных животных" (P.AS.03.PRC.004), приведен в таблице 23.
Таблица 23
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры
"Получение информации о дате и времени обновления базы данных о племенных животных" (P.AS.03.PRC.004)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.AS.03.OPR.013
запрос информации о дате и времени обновления базы данных о племенных животных
приведено в таблице 24 настоящих Правил
P.AS.03.OPR.014
обработка запроса и представление информации о дате и времени обновления базы данных о племенных животных
приведено в таблице 25 настоящих Правил
P.AS.03.OPR.015
прием и обработка информации о дате и времени обновления базы данных о племенных животных
приведено в таблице 26 настоящих Правил
Таблица 24
Описание операции "Запрос информации о дате и времени обновления базы данных о племенных животных" (P.AS.03.OPR.013)
п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.AS.03.OPR.013
2
Наименование операции
запрос информации о дате и времени обновления базы данных о племенных животных
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется в целях оценки необходимости синхронизации информации о состоянии (дате и времени последнего обновления) сведений о племенных животных, хранящейся у уполномоченного органа, с соответствующей информацией из базы данных о племенных животных, хранящейся в Комиссии
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию запрос на получение информации о дате и времени обновления базы данных о племенных животных в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
запрос информации о дате и времени обновления базы данных о племенных животных направлен в Комиссию
Таблица 25
Описание операции "Обработка запроса и представление информации о дате и времени обновления базы данных о племенных животных"
(P.AS.03.OPR.014)
п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.AS.03.OPR.014
2
Наименование операции
обработка запроса и представление информации о дате и времени обновления базы данных о племенных животных
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса информации о дате и времени обновления базы данных о племенных животных (операция "Запрос информации о дате и времени обновления базы данных о племенных животных" (P.AS.03.OPR.013))
5
Ограничения
формат и структура представляемой информации должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
6
Описание операции
исполнитель выполняет обработку полученного запроса, формирует и направляет информацию о дате и времени обновления базы данных о племенных животных в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
информация о дате и времени обновления базы данных о племенных животных направлена в уполномоченный орган
Таблица 26
Описание операции "Прием и обработка информации о дате и времени обновления базы данных о племенных животных" (P.AS.03.OPR.015)
п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.AS.03.OPR.015
2
Наименование операции
прием и обработка информации о дате и времени обновления базы данных о племенных животных
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем информации о дате и времени обновления базы данных о племенных животных (операция
"Обработка запроса и представление информации о дате и времени обновления базы данных о племенных животных" (P.AS.03.OPR.014))
5
Ограничения
формат и структура сообщения должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку полученной информации о дате и времени обновления базы данных о племенных животных в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
информация о дате и времени обновления базы данных о племенных животных получена

"Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан мәліметтер алу" рәсімі (P.AS.03. PRC.005)
61. "Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан мәліметтер алу" рәсімін (P.AS.03.PRC.005) орындау схемасы 10-суретте көрсетілген.
10-сурет. "Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан мәліметтер алу" рәсімін (P.AS.03.PRC.005) орындау схемасы
61. "Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан мәліметтер алу" рәсімін (P.AS.03.PRC.005) уәкілетті орган асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан мәліметтер алу қажет болған кезде орындайды.
62. Бірінші "Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан мәліметтерге сұрау салу" операциясы (P.AS.03.OPR.016) орындалады, оның нәтижесінде уәкілетті орган асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан мәліметтер беруге сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді. Берілген параметрлерге байланысты сұрау салудың 2 түрін қалыптастыруға болады:
асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордағы мәліметтерді толық көлемде ұсынуға сұрау салу;
белгілі бір күнгі жағдай бойынша көрсетілген мәліметтерді ұсынуға сұрау салу.
63. Комиссия асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан мәліметтер беруге сұрау салуды алған кезде "Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан мәліметтерге сұрау салуды өңдеу және ұсыну" операциясы (P.AS.03.OPR.017) орындалады, оны орындау нәтижесінде сұрау салынатын мәліметтер қалыптастырылады және уәкілетті органға ұсынылады немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама жіберіледі.
64. Уәкілетті орган асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны алған кезде "Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясы (P.AS.03.OPR.018) орындалады.
65. "Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан мәліметтер алу" рәсімін (P.AS.03.PRC.005) орындау нәтижесі уәкілетті органның асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны алуы болып табылады.
66. "Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан мәліметтер алу" рәсімі (P.AS.03.PRC.005) шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 27-кестеде келтірілген.
27-кесте
"Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан мәліметтер алу" рәсімі (P.AS.03.PRC.005) шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленім
Атауы
Сипаттама
1
2
3
P.AS.03.OPR.016
Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан мәліметтерге сұрау салу
осы Қағидалардың 28-кестесінде келтірілген
P.AS.03.OPR.017
Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан мәліметтерге сұрау салуды өңдеу және ұсыну
осы Қағидалардың 29-кестесінде келтірілген
P.AS.03.OPR.018
Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 30-кестесінде келтірілген
28-кесте
"Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан мәліметтерге сұрау салу" операциясының (P. as.03.OPR.016) сипаттамасы
Р/с
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.AS.03.OPR.016
2
Операцияның атауы
Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан мәліметтер сұрау салу
3
Орындаушы
Уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
уәкілетті орган асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан мәліметтер алу қажет болған кезде орындалады
5
Шектеу
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан мәліметтер алуға сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді. Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан мәліметтерді толық көлемде алу қажеттілігі туындаған кезде жаңартудың күні мен уақыты сұрау салуда көрсетілмейді. Белгілі бір күн мен уақыттағы жағдай бойынша мәліметтер алу қажеттілігі туындаған кезде сұрау салуда асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты көрсетілуі тиіс. Белгілі бір мүше мемлекеттер ұсынған мәліметтер негізінде асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға енгізілген мәліметтерді алу қажеттілігі туындаған кезде сұрау салуда осы мүше мемлекеттердің кодтары көрсетіледі
7
Нәтижелер
асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан мәліметтерге сұрау салу Комиссияға жіберілді
29-кесте
"Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға сұрау салуды өңдеу және мәліметтерді ұсыну" операциясының (P. AS.03.OPR.017) сипаттамасы
Р/c
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.AS.03.OPR.017
2
Операцияның атауы
асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан мәліметтерге сұрау салуды өңдеу және ұсыну
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
Орындаушы асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан мәліметтерге сұрау салу алған кезде орындалады ("Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан мәліметтерге сұрау салу" операциясы (P.AS.03.OPR.016))
5
Шектеу
ұсынылатын ақпараттың форматы мен құрылымы электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Хабар және электрондық құжат (мәліметтер) уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы уәкілетті органдар мен Қомиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сұрау салуды өңдеуді жүзеге асырады, сұрау салуда көрсетілген параметрлерге сәйкес асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан мәліметтерді қалыптастырады және уәкілетті органға ұсынады. Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан толық ақпарат ұсынылған кезде асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорда сақталатын барлық жазбалар ұсынылады. Көрсетілген күн мен уақыттағы жағдай бойынша мәліметтерді ұсынған кезде сұрау салуда көрсетілген күн мен уақыттағы жағдай бойынша асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорда қамтылған мәліметтерді іріктеу жүзеге асырылады. Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан мәліметтерді таңдау барлық елдер бойынша не сұрау салуда көрсетілген мүше мемлекеттердің кодтары ескеріле отырып жүзеге асырылады. Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорда сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтер болмаған кезде уәкілетті органға сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама жіберіледі
7
Нәтижелер
уәкілетті органға асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан мәліметтер ұсынылған немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама жіберілген
30-кесте
"Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясының (P.AS.03.OPR.018) сипаттамасы
Р/c
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.AS.03.OPR.018
2
Операцияның атауы
Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
Орындаушы асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға сұрау салуды өңдеу және мәліметтерді ұсыну" операциясы (P. AS.03.OPR.017))
5
Шектеу
хабардың форматы мен құрылымы электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны алады және оларды өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан алынған мәліметтер немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама өңделді

Процедура "Получение сведений из базы данных о племенных животных" (P.AS.03.PRC.005)
61. Схема выполнения процедуры "Получение сведений из базы данных о племенных животных" (P.AS.03.PRC.005) представлена на рисунке 10.
Рис. 10. Схема выполнения процедуры "Получение сведений из базы данных о племенных животных" (P.AS.03.PRC.005)
62. Процедура "Получение сведений из базы данных о племенных животных" (P.AS.03.PRC.005) выполняется при необходимости получения уполномоченным органом сведений из базы данных о племенных животных.
63. Первой выполняется операция "Запрос сведений из базы данных о племенных животных" (P.AS.03.OPR.016), в результате выполнения которой уполномоченным органом формируется       и направляется в Комиссию запрос на предоставление сведений из базы данных о племенных животных. В зависимости от заданных параметров возможно формирование 2 видов запросов:
запрос на предоставление сведений, содержащихся в базе данных о племенных животных, в полном объеме;
запрос на предоставление указанных сведений по состоянию на определенную дату.
64. При получении Комиссией запроса на предоставление сведений из базы данных о племенных животных выполняется операция "Обработка запроса и представление сведений из базы данных о племенных животных" (P.AS.03.OPR.017), в результате выполнения которой формируются и предоставляются в уполномоченный орган запрашиваемые сведения или направляется уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
65. При получении уполномоченным органом сведений из базы данных о племенных животных или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, выполняется операция "Прием и обработка сведений из базы данных о племенных животных" (P.AS.03.OPR.018).
66. Результатом выполнения процедуры "Получение сведений из базы данных о племенных животных" (P.AS.03.PRC.005) является получение уполномоченным органом сведений из базы данных о племенных животных или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
67. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение сведений из базы данных о племенных животных" (P.AS.03.PRC.005), приведен в таблице 27.
Таблица 27
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры
"Получение сведений из базы данных о племенных животных"
(P.AS.03.PRC.005)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.AS.03.OPR.016
запрос сведений из базы данных о племенных животных
приведено в таблице 28 настоящих Правил
P.AS.03.OPR.017
обработка запроса и представление сведений из базы данных о племенных животных
приведено в таблице 29 настоящих Правил
P.AS.03.OPR.018
прием и обработка сведений из базы данных о племенных животных
приведено в таблице 30 настоящих Правил
Таблица 28
Описание операции "Запрос сведений из базы данных о племенных животных"
(P.AS.03.OPR.016)
п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.AS.03.OPR.016
2
Наименование операции
запрос сведений из базы данных о племенных животных
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при необходимости получения уполномоченным органом сведений из базы данных о племенных животных
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию запрос на получение сведений из базы данных о племенных животных в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией. При возникновении необходимости получения сведений из базы данных о племенных животных в полном объеме, дата и время актуализации в запросе не указывается. При возникновении необходимости получения сведений по состоянию на определенную дату и время в запросе должна указываться дата и время актуализации базы данных о племенных животных. При возникновении необходимости получения сведений, включенных в базу данных о племенных животных на основании сведений, представленных определенными государствамичленами, в запросе указываются коды этих государств-членов
7
Результаты
запрос сведений из базы данных о племенных животных направлен в Комиссию
Таблица 29
Описание операции "Обработка запроса и представление сведений из базы данных о племенных животных" (P.AS.03.OPR.017)
п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.AS.03.OPR.017
2
Наименование операции
обработка запроса и представление сведений из базы данных о племенных животных
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса сведений из базы данных о племенных животных (операция "Запрос сведений из базы данных о племенных животных" (P.AS.03.OPR.016))
5
Ограничения
формат и структура представляемой информации должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
6
Описание операции
исполнитель осуществляет обработку запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией, формирует и представляет в уполномоченный орган сведения из базы данных о племенных животных в соответствии с параметрами, указанными в запросе. При представлении полной информации из базы данных о племенных животных осуществляется представление всех записей, хранящихся в базе данных о племенных животных. При представлении сведений по состоянию на указанную дату и время осуществляется выборка сведений, содержащихся в базе данных о племенных животных, по состоянию на дату и время, указанную в запросе. Выбор сведений из базы данных о племенных животных осуществляется по всем странам либо с учетом кодов государств-членов, указанных в запросе. При отсутствии в базе данных о племенных животных сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, в уполномоченный орган направляется уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
7
Результаты
в уполномоченный орган представлены сведения из базы данных о племенных животных или направлено уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
Таблица 30
Описание операции "Прием и обработка сведений из базы данных о племенных животных" (P.AS.03.OPR.018)
п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.AS.03.OPR.018
2
Наименование операции
прием и обработка сведений из базы данных о племенных животных
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений из базы данных о племенных животных или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса (операция "Обработка запроса и представление сведений из базы данных о племенных животных"
(P.AS.03.OPR.017))
5
Ограничения
формат и структура сообщения должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель получает сведения из базы данных о племенных животных или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, и осуществляет их обработку
7
Результаты
сведения из базы данных о племенных животных или уведомление об отсутствии сведений,
удовлетворяющих параметрам запроса, обработаны

"Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтерді алу" рәсімі (P.AS.03. PRC. 006)
68. "Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтерді алу" рәсімін (P.AS.03.PRC.006) орындау схемасы 11-суретте көрсетілген.
11-сурет. "Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтерді алу" рәсімін (P.AS.03.PRC.006) орындау схемасы
68. "Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтерді алу" рәсімі (P.AS.03.PRC.006) уәкілетті органның тізілімге қосылуы немесе сұрау салуда көрсетілген сәттен бастап осы сұрау салуды орындау сәтіне дейін болған асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан мәліметтер алу мақсатында орындалады. Рәсім, егер "Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу" рәсімін (P.AS.03.PRC.004) орындау нәтижесінде уәкілетті органның асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан мәліметтер алу күні мен уақыты асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорды өзгерту күні мен уақытынан ертерек болып табылатыны анықталса, орындалады.
69. Бірінші "Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтерге сұрау салу" операциясы (P.AS.03.OPR.019) орындалады , оның нәтижесінде уәкілетті орган асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға енгізілген өзгертілген мәліметтерді алуға сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді.
70. Комиссия асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға енгізілген өзгерістер туралы ақпаратқа сұрау салуды алған кезде "Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтерге сұрау салуды өңдеу және ұсыну" операциясын (P. AS.03.OPR.020) орындайды, оның нәтижесінде асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтер қалыптастырылады және уәкілетті органға сұрау салуда көрсетілген күн мен уақыттан бастап асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтер ұсынылады немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыраты мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама жіберіледі.
71. Уәкілетті орган асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға енгізілген өзгертілген мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны алған кезде "Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясы (P.AS.03.OPR.021) орындалады.
72. "Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтерді алу" рәсімін (P. AS.03.PRC.006) орындау нәтижесі уәкілетті органның асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтерді алуы және асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан мәліметтерді уәкілетті орган мен Комиссия арасында үйлестіру болып табылады.

Процедура "Получение измененных сведений из базы данных о племенных животных" (P.AS.03.PRC.006)
68. Схема выполнения процедуры "Получение измененных сведений из базы данных о племенных животных" (P.AS.03.PRC.006) представлена на рисунке 11.
Рис. 11. Схема выполнения процедуры "Получение измененных сведений из базы данных о племенных животных" (P.AS.03.PRC.006)
69. Процедура "Получение измененных сведений из базы данных о племенных животных" (P.AS.03.PRC.006) выполняется в целях получения уполномоченным органом сведений из базы данных о племенных животных, добавление которых в реестр или внесение изменений в которые произошло начиная с момента, указанного в запросе, до момента выполнения этого запроса. Процедура выполняется в том числе, если в результате выполнения процедуры "Получение информации о дате и времени обновления базы данных о племенных животных" (P.AS.03.PRC.004) выявлено, что дата и время получения сведений из базы данных о племенных животных уполномоченным органом являются более ранними, чем дата и время изменения базы данных о племенных животных в Комиссии.
70. Первой выполняется операция "Запрос измененных сведений из базы данных о племенных животных" (P.AS.03.OPR.019), в результате выполнения которой уполномоченным органом формируется и направляется в Комиссию запрос на получение измененных сведений, внесенных в базу данных о племенных животных.
71. При получении Комиссией запроса информации об изменениях, внесенных в базу данных о племенных животных, выполняется операция "Обработка запроса и представление измененных сведений из базы данных о племенных животных" (P.AS.03.OPR.020), в результате выполнения которой формируются и представляются в уполномоченный орган измененные сведения из базы данных о племенных животных с даты и времени, указанных в запросе, или направляется уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
72. При получении уполномоченным органом измененных сведений, внесенных в базу данных о племенных животных, или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, выполняется операция "Прием и обработка измененных сведений из базы данных о племенных животных" (P.AS.03.OPR.021).

73. "Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтерді алу" рәсімі (P. AS.03.PRC.006) шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 31-кестеде келтірілген.
31-кесте
"Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтерді алу" рәсімі (P. AS.03.PRC.006) шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленім
Атауы
Сипаттама
1
2
3
P.AS.03.OPR.019
Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтерге сұрау салу
осы Қағидалардың 32-кестесінде келтірілген
P.AS.03.OPR.020
Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтерге сұрау салуды өңдеу және ұсыну
осы Қағидалардың 33-кестесінде келтірілген
P.AS.03.OPR.021
Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 34-кестесінде келтірілген
32-кесте
"Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтерге сұрау салу" операциясының (P. AS.03.OPR.019) сипаттамасы
Р/c
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.AS.03.OPR.019
2
Операцияның атауы
Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтерге сұрау салу
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
уәкілетті орган белгілі бір кезеңдегі асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтерді алу мақсатында орындайды
5
Шектеу
ұсынылатын ақпараттың форматы мен құрылымы электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтерді алуға сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді
7
Нәтижелер
асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтерге сұрау салу Комиссияға жіберілді
33-кесте
"Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтерге сұрау салуды өңдеу және ұсыну" операциясының (P.AS.03.OPR.020) сипаттамасы
Р/с
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.AS.03.OPR.020
2
Операцияның атауы
Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтерге сұрау салуды өңдеу және ұсыну
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
Орындаушы асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды алған кезде орындалады ("Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтерге сұрау салу" операциясы (P.AS.03.OPR.019)
5
Шектеу
ұсынылатын ақпараттың форматы мен құрылымы электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Хабар және электрондық құжат (мәліметтер) уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сұрау салуды өңдеуді жүзеге асырады, сұрау салуда көрсетілген параметрлерге сәйкес асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтерді немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны қалыптастырады және уәкілетті органға ұсынады
7
Нәтижелер
уәкілетті органға асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтер немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама жіберілді
34-кесте
"Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясының (P.AS.03.OPR.021) сипаттамасы
Р/с
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.AS.03.OPR.021
2
Операцияның атауы
Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
Орындаушы асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға енгізілген өзгертілген мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтерге сұрау салуды өңдеу және ұсыну (P.AS.03.OPR.020))
5
Шектеу
хабардың форматы мен құрылымы электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
Орындаушы асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға енгізілген өзгертілген мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны алады және оларды өңдеуді жүзеге асырады. Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға енгізілген өзгертілген мәліметтерді алған кезде өңдеу мынадай қағидаларға сәйкес жүзеге асырылады: асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан алынған мәліметтер құрамындағы және уәкілетті органда жоқ мәліметтер уәкілетті органда сақталатын мәліметтерге енгізіледі; алынған өзгерістер құрамындағы асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан алынған мәліметтер және уәкілетті органда сақталатын мәліметтерге қатысқандар өзектендіріледі (жаңартылады)
7
Нәтижелер
асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан алынған мәліметтер комиссия мен уәкілетті орган арасында үйлестірілген

73. Результатом выполнения процедуры "Получение измененных сведений из базы данных о племенных животных" (P.AS.03.PRC.006) является получение уполномоченным органом измененных сведений из базы данных о племенных животных и синхронизация сведений из базы данных о племенных животных между уполномоченным органом и Комиссией.
74. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение измененных сведений из базы данных о племенных животных" (P.AS.03.PRC.006), приведен в таблице 31.
Таблица 31
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры
"Получение измененных сведений из базы данных о племенных животных"
(P.AS.03.PRC.006)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.AS.03.OPR.019
запрос измененных сведений из базы данных о племенных животных
приведено в таблице 32 настоящих Правил
P.AS.03.OPR.020
обработка запроса и представление измененных сведений из базы данных о племенных животных
приведено в таблице 33 настоящих Правил
P.AS.03.OPR.021
прием и обработка измененных сведений из базы данных о племенных животных
приведено в таблице 34 настоящих Правил
Таблица 32
Описание операции "Запрос измененных сведений из базы данных о племенных животных" (P.AS.03.OPR.019)
п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.AS.03.OPR.019
2
Наименование операции
запрос измененных сведений из базы данных о племенных животных
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется в целях получения уполномоченным органом измененных сведений из базы данных о племенных животных за определенный период
5
Ограничения
формат и структура представляемой информации должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию запрос на получение измененных сведений из базы данных о племенных животных в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
запрос измененных сведений из базы данных о племенных животных направлен в Комиссию
Таблица 33
Описание операции "Обработка запроса и представление измененных сведений из базы данных о племенных животных" (P.AS.03.OPR.020)
п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.AS.03.OPR.020
2
Наименование операции
обработка запроса и представление измененных сведений из базы данных о племенных животных
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса на предоставление измененных сведений из базы данных о племенных животных (операция "Запрос измененных сведений из базы данных о племенных животных" (P.AS.03.OPR.019)
5
Ограничения
формат и структура представляемой информации должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
6
Описание операции
исполнитель осуществляет обработку запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией, формирует и представляет в уполномоченный орган измененные сведения из базы данных о племенных животных в соответствии с параметрами, указанными в запросе, или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
7
Результаты
в уполномоченный орган направлены измененные сведения из базы данных о племенных животных или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
Таблица 34
Описание операции "Прием и обработка измененных сведений из базы
данных о племенных животных" (P.AS.03.OPR.021)
п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.AS.03.OPR.021
2
Наименование операции
прием и обработка измененных сведений из базы данных о племенных животных
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем измененных сведений, внесенных в базу данных о племенных животных, или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса (операция "Обработка запроса и
представление измененных сведений из базы данных о племенных животных" (P.AS.03.OPR.020))
5
Ограничения
формат и структура сообщения должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель получает измененные сведения, внесенные в базу данных о племенных животных, или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, и осуществляет их обработку. При получении измененных сведений, внесенных в базу данных о племенных животных, обработка осуществляется согласно следующим правилам: сведения, присутствующие в составе полученных изменений сведений из базы данных о племенных животных и отсутствующие в уполномоченном органе включаются в сведения, хранящиеся в уполномоченном органе; сведения, присутствующие в составе полученных изменений сведений из базы данных о племенных животных и присутствующие в сведениях, хранящихся в уполномоченном органе, актуализируются (обновляются)
7
Результаты
сведения из базы данных о племенных животных синхронизированы между Комиссией и уполномоченным органом

3. Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды қалыптастыру және жүргізу рәсімдері "Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорға мәліметтерді енгізу" рәсімі (P.AS.03.PRC.007)
75. "Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорға мәліметтерді енгізу" рәсімін (P.AS.03.PRC.007) орындау схемасы 12-суретте көрсетілген.
12-сурет.. "Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорға мәліметтерді енгізу" рәсімін (P.AS.03.PRC.007) орындау схемасы
75. "Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорға мәліметтерді енгізу" рәсімі (P.AS.03.PRC.007) селекциялық жетістіктер туралы жаңа мәліметтер пайда болған кезде орындалады.
76. Бірінші "Cелекциялық жетістіктер туралы дерекқорға енгізу үшін мәліметтерді ұсыну" операциясы (P.AS.03.OPR.022) орындалады, оның нәтижесінде уәкілетті орган селекциялық жетістіктер туралы дерекқорға енгізу үшін селекциялық жетістіктер туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға жібереді.
77. Комиссия селекциялық жетістіктер туралы мәліметтерді алған кезде селекциялық жетістіктер туралы дерекқорға енгізу үшін "Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорға енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясы (P.AS.03.OPR.023) орындалады, оның нәтижесінде селекциялық жетістіктер туралы дерекқорға селекциялық жетістіктер туралы мәліметтер енгізіледі және уәкілетті органға селекциялық жетістіктер туралы мәліметтердің енгізілгені туралы хабарлама жібереді.
78. Уәкілетті орган селекциялық жетістіктер туралы мәліметтерді селекциялық жетістіктер туралы дерекқорға енгізу туралы хабарлама алған кезде "Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорға мәліметтерді енгізу нәтижесі туралы хабарлама алу" операциясы (P. AS.03.OPR.024) орындалады, нәтижесінде селекциялық жетістіктер туралы мәліметтерді селекциялық жетістіктер туралы дерекқорға енгізу туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
79. "Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорға енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясы (P.AS.03.OPR.023) орындалған жағдайда "Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорға енгізілген мәліметтерді жариялау" операциясы (P.AS.03.OPR.025) орындалады, нәтижесінде Комиссия селекциялық жетістіктер туралы lерекқордың жаңартылған және жалпыға қолжетімді мәліметтерін Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз етеді.
80. "Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорға мәліметтерді енгізу" (P.AS.03.PRC.007) рәсімін орындау нәтижесі селекциялық жетістіктер туралы мәліметтерді селекциялық жетістіктер туралы дерекқорға енгізу және жаңартылған мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялау болып табылады.

3. Процедуры формирования и ведения базы данных о селекционных достижениях
Процедура "Включение сведений в базу данных о селекционных достижениях"
(P.AS.03.PRC.007)
75. Схема выполнения процедуры "Включение сведений в базу данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.PRC.007) представлена на рисунке 12.
Рис. 12. Схема выполнения процедуры "Включение сведений в базу данных о
селекционных достижениях" (P.AS.03.PRC.007)
76. Процедура "Включение сведений в базу данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.PRC.007) выполняется при появлении новых сведений о селекционных достижениях.
77. Первой выполняется операция "Представление сведений для включения в базу данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.OPR.022), в результате выполнения которой уполномоченным органом формируются и направляются в Комиссию сведения о селекционных достижениях для включения в базу данных о селекционных достижениях.
78. При получении Комиссией сведений о селекционных достижениях для включения в базу данных о селекционных достижениях выполняется операция "Прием и обработка сведений для включения в базу данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.OPR.023), в результате выполнения которой в базу данных о селекционных достижениях включаются сведения о селекционных достижениях, и в уполномоченный орган направляется уведомление о включении сведений о селекционных достижениях.
79. При получении уполномоченным органом уведомления о включении сведений о селекционных достижениях в базу данных о селекционных достижениях выполняется операция "Получение уведомления о результате включения сведений в базу данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.OPR.024), в результате выполнения которой осуществляются прием и обработка уведомления о включении сведений о селекционных достижениях в базу данных о селекционных достижениях.
80. В случае выполнения операции "Прием и обработка сведений для включения в базу данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.OPR.023), выполняется операция "Опубликование включенных в базу данных о селекционных достижениях сведений" (P.AS.03.OPR.025), в результате выполнения которой Комиссия обеспечивает опубликование обновленных и общедоступных сведений базы данных о селекционных достижениях на информационном портале Союза.

81. "Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорға мәліметтерді енгізу" рәсімі (P.AS.03.PRC.007) шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 35-кестеде келтірілген.
35-кесте
"Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорға мәліметтерді енгізу" рәсімі (P.AS.03.PRC.007) шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленім
Атауы
Сипаттама
1
2
3
P.AS.03.OPR.022
Cелекциялық жетістіктер туралы дерекқорға енгізу үшін мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 36-кестесінде келтірілген
P.AS.03.OPR.023
Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорға енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 37-кестесінде келтірілген
P.AS.03.OPR.024
Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорға мәліметтерді енгізу нәтижесі туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 38-кестесінде келтірілген
P.AS.03.OPR.025
Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорға енгізілген мәліметтерді жариялау
осы Қағидалардың 39-кестесінде келтірілген
36-кесте
"Cелекциялық жетістіктер туралы дерекқорға енгізу үшін мәліметтерді ұсыну" операциясының (P.AS.03.OPR.022) сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.AS.03.OPR.022
2
Операцияның атауы
селекциялық жетістіктер туралы дерекқорға енгізу үшін мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
селекциялық жетістіктер туралы жаңа мәліметтер пайда болған кезде орындалады
5
Шектеу
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс қимыл регламентіне сәйкес селекциялық жетістіктер туралы мәліметтер базасына енгізу үшін селекциялық жетістіктер туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға жібереді
7
Нәтижелер
селекциялық жетістіктер туралы мәліметтер селекциялық жетістіктер туралы дерекқорға енгізу үшін ұсынылды
37-кесте
"Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорға енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясының (P.AS.03.OPR.023) сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.AS.03.OPR.023
2
Операцияның атауы
Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорға енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы селекциялық жетістіктер туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорға енгізу үшін мәліметтерді ұсыну" операциясы (P. AS.03.OPR.022))
5
Шектеу
ұсынылатын ақпараттың форматы мен құрылымы электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Хабар және электрондық құжат (мәліметтер) уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы селекциялық жетістіктер туралы мәліметтерді қабылдайды және оларды уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тексереді. Тексеру сәтті орындалған жағдайда орындаушы селекциялық жетістіктер туралы мәліметтерді селекциялық жетістіктер туралы дерекқорға енгізуді жүзеге асырады, мәліметтерді жаңарту күні мен уақытын толтырады және уәкілетті орган мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтерді қосуға сәйкес келетін өңдеу нәтижесі кодының мәні бар селекциялық жетістіктер туралы мәліметтерді енгізу туралы хабарламаны уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелер
селекциялық жетістіктер туралы мәліметтер селекциялық жетістіктер туралы дерекқорға енгізілді; асыл тұқымды селекциялық жетістіктер жануарлар туралы мәліметтерді селекциялық жетістіктер туралы дерекқорға енгізу туралы хабарлама уәкілетті органға жіберілді
38-кесте
"Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорға мәліметтерді енгізу нәтижесі туралы хабарлама алу" операциясының (P.AS.03.OPR.024) сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.AS.03.OPR.024
2
Операцияның атауы
селекциялық жетістіктер туралы дерекқорға мәліметтерді енгізу нәтижесі туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы селекциялық жетістіктер туралы мәліметтерді енгізу туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорға енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.AS.03.OPR.023) операциясы)
5
Шектеу
хабардың форматы мен құрылымы электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс қимыл регламентіне сәйкес селекциялық жетістіктер туралы мәліметтерді енгізу туралы хабарламаны қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
селекциялық жетістіктер туралы мәліметтерді селекциялық жетістіктер туралы дерекқорға енгізу туралы хабарлама өңделді
39-кесте
"Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорға енгізілген мәліметтерді жариялау" операциясының (P. AS.03.OPR.025) сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.AS.03.OPR.025
2
Операцияның атауы
Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорға енгізілген мәліметтерді жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
селекциялық жетістіктер туралы мәліметтерді селекциялық жетістіктер туралы дерекқорға енгізу кезінде орындалады ("Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорға енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясы (P. AS.03.OPR.023))
5
Шектеу
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан жаңартылған мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз етеді
7
Нәтижелер
селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан алынған мәліметтер Одақтың ақпараттық порталында жарияланды

81. Результатом выполнения процедуры "Включение сведений в базу данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.PRC.007) является включение сведений о селекционных достижениях в базу данных о селекционных достижениях и опубликование обновленных сведений на информационном портале Союза.
82. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Включение сведений в базу данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.PRC.007), приведен в таблице 35.
Таблица 35
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры
"Включение сведений в базу данных о селекционных достижениях"
(P.AS.03.PRC.007)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.AS.03.OPR.022
представление сведений для включения в базу данных о селекционных достижениях
приведено в таблице 36 настоящих Правил
P.AS.03.OPR.023
прием и обработка сведений для включения в базу данных о селекционных достижениях
приведено в таблице 37 настоящих Правил
P.AS.03.OPR.024
получение уведомления о результате включения сведений в базу данных о селекционных достижениях
приведено в таблице 38 настоящих Правил
P.AS.03.OPR.025
опубликование включенных в базу данных о селекционных достижениях сведений
приведено в таблице 39 настоящих Правил
Таблица 36
Описание операции "Представление сведений для включения в базу данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.OPR.022)
п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.AS.03.OPR.022
2
Наименование операции
представление сведений для включения в базу данных о селекционных достижениях
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при появлении новых сведений о селекционных достижениях
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию сведения о селекционных достижениях для включения в базу данных о селекционных достижениях в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
сведения о селекционных достижениях для включения в базу данных о селекционных достижениях представлены
Таблица 37
Описание операции "Прием и обработка сведений для включения в базу данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.OPR.023)
п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.AS.03.OPR.023
2
Наименование операции
прием и обработка сведений для включения в базу данных о селекционных достижениях
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений о селекционных достижениях (операция
"Представление сведений для включения в базу данных о селекционных достижениях"
(P.AS.03.OPR.022))
5
Ограничения
формат и структура представляемой информации должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения о селекционных достижениях и проверяет их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией. В случае успешного выполнения проверки исполнитель осуществляет включение сведений о селекционных достижениях в базу данных о селекционных достижениях, заполняет дату и время обновления сведений и направляет в уполномоченный орган уведомление о включении сведений о селекционных достижениях со значением кода результата обработки, соответствующим добавлению сведений, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
сведения о селекционных достижениях включены в базу данных о селекционных достижениях; уведомление о включении сведений о селекционных достижениях в базу данных о селекционных достижениях направлено в уполномоченный орган
Таблица 38
Описание операции "Получение уведомления о результате включения сведений в базу данных о селекционных достижениях"
(P.AS.03.OPR.024)
п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.AS.03.OPR.024
2
Наименование операции
получение уведомления о результате включения сведений в базу данных о селекционных достижениях
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о включении сведений о селекционных достижениях (операция "Прием и обработка сведений для включения в базу данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.OPR.023))
5
Ограничения
формат и структура сообщения должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления о включении сведений о селекционных достижениях в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
уведомление о включении сведений о селекционных достижениях в базу данных о селекционных достижениях обработано
Таблица 39
Описание операции "Опубликование включенных в базу данных о селекционных достижениях сведений" (P.AS.03.OPR.025)
п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.AS.03.OPR.025
2
Наименование операции
опубликование включенных в базу данных о селекционных достижениях сведений
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при включении сведений о селекционных достижениях в базу данных о селекционных достижениях (операция "Прием и обработка сведений для включения в базу данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.OPR.023))
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель обеспечивает опубликование обновленных сведений из базы данных о селекционных достижениях на информационном портале Союза
7
Результаты
сведения из базы данных о селекционных достижениях опубликованы на информационном портале Союза

"Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордағы мәліметтерді өзгерту" рәсімі (P. AS.03.PRC.008)
83. "Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордағы мәліметтерді өзгерту" рәсімін (P. AS.03.PRC.008) орындау схемасы 13-суретте көрсетілген.
13-сурет. "Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордағы мәліметтерді өзгерту" рәсімін (P. AS.03.PRC.008) орындау схемасы
83. "Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордағы мәліметтерді өзгерту" рәсімі (P.AS.03.PRC.008) селекциялық жетістіктер туралы дерекқорға енгізілген селекциялық жетістіктер туралы мәліметтерді түзету қажет болған кезде орындалады.
84. Бірінші "Cелекциялық жетістіктер туралы дерекқорға өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді ұсыну" операциясы (P.AS.03.OPR.026) орындалады, оның нәтижесінде уәкілетті орган селекциялық жетістіктер туралы дерекқорға өзгерту үшін селекциялық жетістіктер туралы өзгертілген мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға жібереді.
85. Комиссияға селекциялық жетістіктер туралы өзгертілген мәліметтер келіп түскен кезде "Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорға өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясы (P.AS.03.OPR.027) орындалады, нәтижесінде Комиссия көрсетілген мәліметтерді алады, селекциялық жетістіктер туралы дерекқордағы мәліметтерді өзгертуді жүзеге асырады және селекциялық жетістіктер туралы мәліметтердің өзгергені туралы хабарламаны уәкілетті органға жібереді.
86. Уәкілетті органға селекциялық жетістіктер туралы мәліметтердің өзгергені туралы хабарлама келіп түскен кезде "Cелекциялық жетістіктер туралы дерекқордағы мәліметтердің өзгеру нәтижесі туралы хабарлама алу" операциясы (P.AS.03.OPR.028) орындалады, орындау барысында көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
87. "Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорға өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясы (P. AS.03.OPR.027) орындалған жағдайда "Cелекциялық жетістіктер туралы дерекқорда өзгертілген мәліметтерді жариялау" операциясы (P.AS.03.OPR.029) орындалады, нәтижесінде Комиссия селекциялық жетістіктер туралы дерекқордың жаңартылған мәліметтерін Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз етеді.
88. "Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордағы мәліметтерді өзгерту" рәсімін (P.AS.03.PRC.008) орындау нәтижесі селекциялық жетістіктер туралы дерекқордағы селекциялық жетістіктер туралы мәліметтерді өзгерту және жаңартылған мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялау болып табылады.
89. "Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордағы мәліметтерді өзгерту" рәсімі (P. AS.03.PRC.008) шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 40-кестеде келтірілген.
40-кесте

Процедура "Изменение сведений в базе данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.PRC.008)
83. Схема выполнения процедуры "Изменение сведений в базе данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.PRC.008) представлена на рисунке 13.
Рис. 13. Схема выполнения процедуры
"Изменение сведений в базе данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.PRC.008)
84. Процедура "Изменение сведений в базе данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.PRC.008) выполняется при необходимости корректировки сведений о селекционных достижениях, включенных в базу данных о селекционных достижениях.
85. Первой выполняется операция "Представление сведений для внесения изменений в базу данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.OPR.026), в результате выполнения которой уполномоченным органом формируются и направляются в Комиссию измененные сведения о селекционных достижениях для изменения в базе данных о селекционных достижениях.
86. При поступлении в Комиссию измененных сведений о селекционных достижениях выполняется операция "Прием и обработка сведений для внесения изменений в базу данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.OPR.027), в результате выполнения которой Комиссия получает указанные сведения, осуществляет изменение сведений, содержащихся в базе данных о селекционных достижениях и направляет уведомление об изменении сведений о селекционных достижениях в уполномоченный орган.
87. При поступлении в уполномоченный орган уведомления об изменении сведений о селекционных достижениях выполняется операция "Получение уведомления о результате изменения сведений в базе данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.OPR.028), в процессе выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
88. В случае выполнения операции "Прием и обработка сведений для внесения изменений в базу данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.OPR.027) выполняется операция "Опубликование измененных в базе данных о селекционных достижениях сведений" (P.AS.03.OPR.029), в результате выполнения которой Комиссия обеспечивает опубликование обновленных сведений базы данных о селекционных достижениях на информационном портале Союза.
89. Результатом выполнения процедуры "Изменение сведений в базе данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.PRC.008) является изменение сведений о селекционных достижениях в базе данных о селекционных достижениях и опубликование обновленных сведений на информационном портале Союза.
90. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Изменение сведений в базе данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.PRC.008), приведен в таблице 40.
Таблица 40
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры
"Изменение сведений в базе данных о селекционных достижениях"

"Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордағы мәліметтерді өзгерту" рәсімі (P. AS.03.PRC.008) шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленім
Атауы
Сипаттама
1
2
3
P.AS.03.OPR.026
Cелекциялық жетістіктер туралы дерекқорға өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 41-кестесінде келтірілген
P.AS.03.OPR.027
Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорға өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 42-кестесінде келтірілген
P.AS.03.OPR.028
Cелекциялық жетістіктер туралы дерекқордағы мәліметтердің өзгеру нәтижесі туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 43-кестесінде келтірілген
P.AS.03.OPR.029
Cелекциялық жетістіктер туралы дерекқорда өзгертілген мәліметтерді жариялау
осы Қағидалардың 44-кестесінде келтірілген
41-кесте
"Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорға өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді ұсыну" операциясының (P. AS.03.OPR.026) сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.AS.03.OPR.026
2
Операцияның атауы
Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорға өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
Уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
уәкілетті органның селекциялық жетістіктер туралы мәліметтерді өзгертуі
5
Шектеу
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс қимыл регламентіне сәйкес селекциялық жетістіктер туралы дерекқорға өзгерістер енгізу үшін селекциялық жетістіктер туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға жібереді
7
Нәтижелер
селекциялық жетістіктер туралы мәліметтер селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды өзгерту үшін ұсынылды
42-кесте
"Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорға өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясының (P.AS.03.OPR.027) сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.AS.03.OPR.027
2
Операцияның атауы
Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорға өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы селекциялық жетістіктер туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Селекциялық жетістіктер туралы мәліметтер базасына өзгерістер енгізу үшін мәліметтер ұсыну"операция (P.AS.03.OPR.026))
5
Шектеу
ұсынылатын ақпараттың форматы мен құрылымы электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Хабар және электрондық құжат (мәліметтер) уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы мәліметтерді қабылдайды және оларды уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тексереді. Тексеру сәтті орындалған жағдайда орындаушы өзгертілетін мәліметтердің қолданысының аяқталу күні мен уақытын алынған өзгертілген мәліметтердің қолданысының басталу күні мен уақытының мәнімен толтырады. Орындаушы алынған мәліметтерді селекциялық жетістіктер туралы дерекқорға енгізеді, олардың жаңартылған күні мен уақытын толтырады, уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтердің өзгеруіне сәйкес өңдеу нәтижесі кодының мәнімен селекциялық жетістіктер туралы дерекқордағы мәліметтердің өзгеру нәтижесі туралы хабарламаны қалыптастырады және уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелер
селекциялық жетістіктер туралы мәліметтер селекциялық жетістіктер туралы дерекқорда өзгертілді; селекциялық жетістіктер туралы мәліметтердің өзгеру нәтижесі туралы хабарлама уәкілетті органға жіберілді
43-кесте
"Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордағы мәліметтердің өзгеру нәтижесі туралы хабарлама алу"операциясының (P.AS.03.OPR.028) сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.AS.03.OPR.028
2
Операцияның атауы
Cелекциялық жетістіктер туралы дерекқордағы мәліметтердің өзгеру нәтижесі туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
Уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы селекциялық жетістіктер туралы мәліметтерді өзгерту нәтижесі туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорға өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу"операциясы
(P.AS.03.OPR.027))
5
Шектеу
хабардың форматы мен құрылымы электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс қимыл регламентіне сәйкес селекциялық жетістіктер туралы мәліметтерді өзгерту нәтижесі туралы хабарламаны қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
селекциялық жетістіктер туралы мәліметтерді өзгерту нәтижесі туралы хабарлама өңделді
44-кесте
"Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорда өзгертілген мәліметтерді жариялау"операциясының (P.AS.03.OPR.029) сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.AS.03.OPR.029
2
Операцияның атауы
Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорда өзгертілген мәліметтерді жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
селекциялық жетістіктер туралы дерекқордағы селекциялық жетістіктер туралы мәліметтер өзгерген кезде орындалады ("Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорға өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясы (P. AS.03.OPR.027))
5
Шектеу
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы селекциялық жетістіктер туралы дерекқордың өзгертілген мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз етеді
7
Нәтижелер
селекциялық жетістіктер туралы дерекқордың жаңартылған мәліметтері Одақтың ақпараттық порталында жарияланды

(P.AS.03.PRC.008)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.AS.03.OPR.026
представление сведений для внесения изменений в базу данных о селекционных достижениях
приведено в таблице 41 настоящих Правил
P.AS.03.OPR.027
прием и обработка сведений для внесения изменений в базу данных о селекционных достижениях
приведено в таблице 42 настоящих Правил
P.AS.03.OPR.028
получение уведомления о результате изменения сведений в базе данных о селекционных достижениях
приведено в таблице 43 настоящих Правил
P.AS.03.OPR.029
опубликование измененных в базе данных о селекционных достижениях сведений
приведено в таблице 44 настоящих Правил
Таблица 41
Описание операции "Представление сведений для внесения изменений в базу данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.OPR.026)
п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.AS.03.OPR.026
2
Наименование операции
представление сведений для внесения изменений в базу данных о селекционных достижениях
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
изменение уполномоченным органом сведений о селекционных достижениях
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию сведения о селекционных достижениях для внесения изменений в базу данных о селекционных достижениях в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
сведения о селекционных достижениях для изменения в базе данных о селекционных достижениях представлены
Таблица 42
Описание операции "Прием и обработка сведений для внесения изменений в базу данных о селекционных достижениях"
(P.AS.03.OPR.027)
п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.AS.03.OPR.027
2
Наименование операции
прием и обработка сведений для внесения изменений в базу данных о селекционных достижениях
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений о селекционных достижениях (операция
"Представление сведений для внесения изменений в базу данных о селекционных достижениях"
(P.AS.03.OPR.026))
5
Ограничения
формат и структура представляемой информации должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения и проверяет их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией. В случае успешного выполнения проверки исполнитель заполняет дату и время окончания действия изменяемых сведений значением даты и времени начала действия полученных измененных сведений. Полученные сведения исполнитель вносит в базу данных о селекционных достижениях, заполняет дату и время их обновления, формирует и направляет в уполномоченный орган уведомление о результате изменения сведений в базе данных о селекционных достижениях со значением кода результата обработки, соответствующим изменению сведений в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
сведения о селекционных достижениях изменены в базе данных о селекционных достижениях; уведомление о результате изменения сведений о селекционных достижениях направлено в уполномоченный орган
Таблица 43
Описание операции "Получение уведомления о результате изменения сведений в базе данных о селекционных достижениях"
(P.AS.03.OPR.028)
п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.AS.03.OPR.028
2
Наименование операции
получение уведомления о результате изменения сведений в базе данных о селекционных достижениях
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результате изменения сведений о селекционных достижениях (операция "Прием и обработка сведений для внесения изменений в базу данных о селекционных достижениях"
(P.AS.03.OPR.027))
5
Ограничения
формат и структура сообщения должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления о результате изменения сведений о селекционных достижениях в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
уведомление о результате изменения сведений о селекционных достижениях обработано
Таблица 44
Описание операции "Опубликование измененных в базе данных о селекционных достижениях сведений" (P.AS.03.OPR.029)
п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.AS.03.OPR.029
2
Наименование операции
опубликование измененных в базе данных о селекционных достижениях сведений
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при изменении сведений о селекционных достижениях в базе данных о селекционных достижениях (операция "Прием и обработка сведений для внесения изменений в базу данных о селекционных достижениях"
(P.AS.03.OPR.027))
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель обеспечивает опубликование измененных сведений базы данных о селекционных достижениях на информационном портале Союза
7
Результаты
обновленные сведения базы данных о селекционных достижениях опубликованы на информационном портале Союза

"Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтерді алып тастау" рәсімі (P.AS.03.PRC.009)
91. "Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтерді алып тастау" рәсімін(P.AS.03.PRC.009) орындау схемасы 14-суретте көрсетілген.
14-сурет. "Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтерді алып тастау" рәсімін(P.AS.03.PRC.009) орындау схемасы
91. "Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтерді алып тастау" рәсімі (P. AS.03.PRC.009) оның қызметі тоқтатылған жағдайда селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан селекциялық жетістіктер туралы мәліметтерді алып тастау қажет болған кезде орындалады.
92. Бірінші "Cелекциялық жетістіктер туралы дерекқордан алып тастау үшін мәліметтерді ұсыну" операциясы (P. AS.03.OPR.030) орындалады, нәтижесінде уәкілетті орган селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан алып тастау үшін селекциялық жетістіктер туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға жібереді.
93. Cелекциялық жетістіктер туралы мәліметтер селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан алып тастау үшін келіп түскен кезде "Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясы (P.AS.03.OPR.031) орындалады, оның нәтижесінде Комиссия көрсетілген мәліметтерді алады, селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтерді алып тастауды жүзеге асырады және селекциялық жетістіктер туралы мәліметтерді алып тастау нәтижесі туралы хабарламаны уәкілетті органға жібереді.
94. Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан селекциялық жетістіктер туралы мәліметтерді алып тастау нәтижесі туралы хабарлама уәкілетті органға келіп түскен кезде "Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтерді алып тастау нәтижесі туралы хабарлама алу" операциясы (P. AS.03.OPR.032) орындалады, орындау процесінде көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
95. "Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясы (P.AS.03.OPR.031) орындалған жағдайда "Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордың жаңартылған мәліметтерін жариялау" операциясы (P.AS.03.OPR.033) орындалады, оны орындау нәтижесінде Комиссия селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан жаңартылған мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз етеді.
96. "Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтерді алып тастау" рәсімін (P. as.03.PRC.009) орындау нәтижесі селекциялық жетістіктер туралы мәліметтерді селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан алып тастау және жаңартылған мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялау болып табылады.

Процедура "Исключение сведений из базы данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.PRC.009)
91. Схема выполнения процедуры "Исключение сведений из базы данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.PRC.009) представлена на рисунке 14.
Рис. 14. Схема выполнения процедуры "Исключение сведений из базы данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.PRC.009)
92. Процедура "Исключение сведений из базы данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.PRC.009) выполняется при необходимости исключения сведений о селекционных достижениях из базы данных о селекционных достижениях в случае прекращения его деятельности.
93. Первой выполняется операция "Представление сведений для исключения из базы данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.OPR.030), в результате выполнения которой уполномоченным органом формируются и направляются в Комиссию сведения о селекционных достижениях для исключения из базы данных о селекционных достижениях.
94. При поступлении в Комиссию сведений о селекционных достижениях для исключения из базы данных о селекционных достижениях выполняется операция "Прием и обработка сведений для исключения из базы данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.OPR.031), в результате выполнения которой Комиссия получает указанные сведения, осуществляет исключение сведений из базы данных о селекционных достижениях и направляет уведомление о результате исключения сведений о селекционных достижениях в уполномоченный орган.
95. При поступлении в уполномоченный орган уведомления о результате исключения сведений о селекционных достижениях из базы данных о селекционных достижениях выполняется операция "Получение уведомления о результате исключения сведений из базы данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.OPR.032), в процессе выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
96. В случае выполнения операции "Прием и обработка сведений для исключения из базы данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.OPR.031) выполняется операция "Опубликование обновленных сведений базы данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.OPR.033), в результате выполнения которой Комиссия обеспечивает опубликование обновленных сведений из базы данных о селекционных достижениях на информационном портале Союза.

97. "Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтерді алып тастау" рәсімі (P. AS.03.PRC.009) шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 45-кестеде келтірілген.
45-кесте
"Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтерді алып тастау" рәсімі (P. AS.03.PRC.009) шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленім
Атауы
Сипаттама
1
2
3
P.AS.03.OPR.030
Cелекциялық жетістіктер туралы дерекқордан алып тастау үшін мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 46-кестесінде келтірілген
P.AS.03.OPR.031
Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 47-кестесінде келтірілген
P.AS.03.OPR.032
Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтерді алып тастау нәтижесі туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 48-кестесінде келтірілген
P.AS.03.OPR.033
Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордың жаңартылған мәліметтерін жариялау
осы Қағидалардың 49-кестесінде келтірілген
46-кесте
"Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан алып тастау үшін мәліметтерді ұсыну"операциясының (P.AS.03.OPR.030) сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.AS.03.OPR.030
2
Операцияның атауы
Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан алып тастау үшін мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
Уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
селекциялық жетістіктер туралы мәліметтерді селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан алып тастау қажет болған жағдайда орындалады
5
Шектеу
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс қимыл регламентіне сәйкес селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан алып тастау үшін селекциялық жетістіктер туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға жібереді
7
Нәтижелер
селекциялық жетістіктер туралы мәліметтер селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан алып тастау үшін ұсынылды
47-кесте
"Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясының (P.AS.03.OPR.031) сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.AS.03.OPR.031
2
Операцияның атауы
Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы алып тастау үшін селекциялық жетістіктер туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан алып тастау үшін мәліметтерді ұсыну" операциясы (PAS.03.OPR.030))
5
Шектеу
ұсынылатын ақпараттың форматы мен құрылымы электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Хабар және электрондық құжат (мәліметтер) уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
Орындаушы селекциялық жетістіктер туралы мәліметтерді қабылдайды және оларды уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тексереді. Тексеру сәтті орындалған жағдайда орындаушы алып тасталатын мәліметтер қолданысының аяқталу күні мен уақытын берілген мәліметтердің құрамында көрсетілген іс-қимылдың аяқталу күні мен уақытының мәнімен толтырады, алып тасталатын мәліметтердің жаңартылған күні мен уақытын жаңартады, селекциялық жетістіктер туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі кодының мәнімен селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан алып тастау нәтижесі туралы хабарламаны қалыптастырады және уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелер
Селекциялық жетістіктер туралы мәліметтер селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан алып тасталды; селекциялық жетістіктер туралы мәліметтерді алып тастау нәтижесі туралы хабарлама уәкілетті органға жіберілді
48-кесте
"Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтерді алып тастау нәтижесі туралы хабарлама алу" операциясының (P.AS.03.OPR.032) сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.AS.03.OPR.032
2
Операцияның атауы
Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтерді алып тастау нәтижесі туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
Уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы алып тастау үшін селекциялық жетістіктер туралы мәліметтерді алып тастау нәтижесі туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясы (P.AS.03.OPR.031))
5
Шектеу
хабардың форматы мен құрылымы электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы уәкілетті органдар мен Kомиссия арасындағы ақпараттық өзара іс қимыл регламентіне сәйкес селекциялық жетістіктер туралы мәліметтерді алып тастау нәтижесі туралы хабарламаны қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
селекцилық жетістіктер туралы мәліметтерді дерекқордан алып тастау нәтижесі туралы хабарлама селекциялық жетістіктер туралы өңделді
49-кесте
"Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордың жаңартылған мәліметтерін жариялау"операциясының (P.AS.03.OPR.033) сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.AS.03.OPR.033
2
Операцияның атауы
Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордың жаңартылған мәліметтерін жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан селекциялық жетістіктер туралы мәліметтерді алып тастаған кезде орындалады ("Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясы (P. AS.03.OPR.031))
5
Шектеу
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы селекциялық жетістіктер туралы жаңартылған дерекқордың мәліметтерін жариялауды қамтамасыз етеді
7
Нәтижелер
селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан селекциялық жетістіктер туралы жаңартылған мәліметтер Одақтың ақпараттық порталында жарияланды

97. Результатом выполнения процедуры "Исключение сведений из базы данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.PRC.009) является исключение сведений о селекционных достижениях из базы данных о селекционных достижениях и опубликование обновленных сведений на информационном портале Союза.
98. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Исключение сведений из базы данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.PRC.009), приведен в таблице 45.
Таблица 45
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры
"Исключение сведений из базы данных о селекционных достижениях"
(P.AS.03.PRC.009)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.AS.03.OPR.030
представление сведений для исключения из базы данных о селекционных достижениях
приведено в таблице 46 настоящих Правил
P.AS.03.OPR.031
прием и обработка сведений для исключения из базы данных о селекционных достижениях
приведено в таблице 47 настоящих Правил
P.AS.03.OPR.032
получение уведомления о результате исключения сведений из базы данных о селекционных достижениях
приведено в таблице 48 настоящих Правил
P.AS.03.OPR.033
опубликование обновленных сведений базы данных о селекционных достижениях
приведено в таблице 49 настоящих Правил
Таблица 46
Описание операции "Представление сведений для исключения из базы данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.OPR.030)
п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.AS.03.OPR.030
2
Наименование операции
представление сведений для исключения из базы данных о селекционных достижениях
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при необходимости исключения сведений о селекционных достижениях из базы данных о селекционных достижениях
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию сведения о селекционных достижениях для исключения из базы данных о селекционных достижениях в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
сведения о селекционных достижениях для исключения из базы данных о селекционных достижениях представлены
Таблица 47
Описание операции "Прием и обработка сведений для исключения из базы данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.OPR.031)
п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.AS.03.OPR.031
2
Наименование операции
прием и обработка сведений для исключения из базы данных о селекционных достижениях
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений о селекционных достижениях для исключения
(операция "Представление сведений для исключения из базы данных о селекционных достижениях"
(P.AS.03.OPR.030))
5
Ограничения
формат и структура представляемой информации должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения о селекционных достижениях и проверяет их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией. В случае успешного выполнения проверки исполнитель заполняет дату и время окончания действия исключаемых сведений значением даты и времени окончания действия, указанным в составе переданных сведений, обновляет дату и время обновления исключаемых сведений, формирует и направляет в уполномоченный орган уведомление о результате исключения сведений о селекционных достижениях из базы данных о селекционных достижениях со значением кода результата обработки, соответствующим исключению сведений в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
сведения о селекционных достижениях исключены из базы данных о селекционных достижениях; уведомление о результате исключения сведений о селекционных достижениях направлено в уполномоченный орган
Таблица 48
Описание операции "Получение уведомления о результате исключения сведений из базы данных о селекционных достижениях"
(P.AS.03.OPR.032)
п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.AS.03.OPR.032
2
Наименование операции
получение уведомления о результате исключения сведений из базы данных о селекционных достижениях
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результате исключения сведений о селекционных достижениях для исключения (операция "Прием и обработка сведений для исключения из базы данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.OPR.031))
5
Ограничения
формат и структура сообщения должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления о результате исключения сведений о селекционных достижениях в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
уведомление о результате исключения сведений о селекционных достижениях из базы данных о селекционных достижениях обработано
Таблица 49
Описание операции "Опубликование обновленных сведений базы данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.OPR.033)
п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.AS.03.OPR.033
2
Наименование операции
опубликование обновленных сведений базы данных о селекционных достижениях
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при исключении сведений о селекционных достижениях из базы данных о селекционных достижениях (операция "Прием и обработка сведений для исключения из базы данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.OPR.031))
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель обеспечивает опубликование сведений обновленного базы данных о селекционных достижениях
7
Результаты
обновленные сведения о селекционных достижениях из базы данных о селекционных достижениях опубликованы на информационном портале Союза

4. Уәкілетті органдардың сұрау салуы бойынша селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтер алу рәсімдері
"Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу" рәсімі (P.AS.03.PRC.010)
99. "Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу" рәсімін (P.AS.03.PRC.010) орындау схемасы 15-суретте көрсетілген.
15-сурет. "Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу" рәсімін (P.AS.03.PRC.010) орындау схемасы
100. "Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.AS.03.PRC.010) рәсімі уәкілетті органда сақталатын селекциялық жетістіктер туралы мәліметтердің жай-күйі (соңғы жаңартылған күні мен уақыты) туралы ақпаратты Комиссияда сақталатын селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан тиісті ақпаратпен үйлестіру қажеттігін бағалау мақсатында орындалады.
101. Бірінші "Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу" операциясын (P.AS.03.OPR.034) орындайды, оның нәтижесінде уәкілетті орган селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алуға сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді.
102. Комиссия сұрау салуды селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты алған кезде "Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салуды өңдеу және ұсыну" операциясын (P.AS.03.OPR.035) орындалады, оның нәтижесінде селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат қалыптастырылады және уәкілетті органға ұсынылады.
103. Уәкілетті орган селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты алған кезде "Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" операциясын (P.AS.03.OPR.036) орындалады.
104. "Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу" рәсімін (P.AS.03.PRC.010) орындаудың нәтижесі уәкілетті органның селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алуы болып табылады.
105. "Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу" рәсімі (P.AS.03.PRC.010) шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 23-кестеде келтірілген.
50-кесте

4. Процедуры получения сведений из базы данных о селекционных достижениях по запросу уполномоченных органов
Процедура "Получение информации о дате и времени обновления базы данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.PRC.010)
99. Схема выполнения процедуры "Получение информации о дате и времени обновления базы данных о селекционных достижениях"
(P.AS.03.PRC.010) представлена на рисунке 15.
Рис. 15. Схема выполнения процедуры "Получение информации о дате и времени обновления базы данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.PRC.010)
100. Процедура "Получение информации о дате и времени обновления базы данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.PRC.010) выполняется в целях оценки необходимости синхронизации информации о состоянии (дате и времени последнего обновления) сведений о селекционных достижениях, хранящейся у уполномоченного органа, с соответствующей информацией из базы данных о селекционных достижениях, хранящейся в Комиссии.
101. Первой выполняется операция "Запрос информации о дате и времени обновления базы данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.OPR.034), в результате выполнения которой уполномоченным органом формируется и направляется в Комиссию запрос на получение информации о дате и времени обновления базы данных о селекционных достижениях.
102. При получении Комиссией запроса информации о дате и времени обновления базы данных о селекционных достижениях выполняется операция "Обработка запроса и представление информации о дате и времени обновления базы данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.OPR.035), в результате выполнения которой формируется и представляется в уполномоченный орган информация о дате и времени обновления базы данных о селекционных достижениях.
103. При получении уполномоченным органом информации о дате и времени обновления базы данных о селекционных достижениях выполняется операция "Прием и обработка информации о дате и времени обновления базы данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.OPR.036).
104. Результатом выполнения процедуры "Получение информации о дате и времени обновления базы данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.PRC.010) является получение уполномоченным органом информации о дате и времени обновления базы данных о селекционных достижениях.
105. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение информации о дате и времени обновления базы данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.PRC.010), приведен в таблице 50.
Таблица 50
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры

"Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу" рәсімі (P.AS.03.PRC.010) шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленім
Атауы
Сипаттама
1
2
3
P.AS.03.OPR.034
селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу
осы Қағидалардың 51-кестесінде келтірілген
P.AS.03.OPR.035
селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салуды өңдеу және ұсыну
осы Қағидалардың 52-кестесінде келтірілген
P.AS.03.OPR.036
селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 53-кестесінде келтірілген
51-кесте
"Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу" операциясының (P.AS.03.OPR.034) сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.AS.03.OPR.034
2
Операцияның атауы
Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
уәкілетті органда сақталатын селекциялық жетістіктер туралы мәліметтердің жай-күйі (соңғы жаңартылған күні мен уақыты) туралы ақпаратты Комиссияда сақталатын селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан тиісті ақпаратпен үйлестіру қажеттігін бағалау мақсатында орындалады
5
Шектеу
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс қимыл регламентіне сәйкес селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды жаңартудың күні мен уақыты туралы ақпарат алуға сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді
7
Нәтижелер
селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу Комиссияға жіберілді
52-кесте
"Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салуды өңдеу және ұсыну" операциясының (P.AS.03.OPR.035) сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.AS.03.OPR.035
2
Операцияның атауы
селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салуды өңдеу және ұсыну
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы сұрау салуды селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты алған кезде орындайды ("Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу" операциясы (P.AS.03.OPR.034))
5
Шектеу
ұсынылатын ақпараттың форматы мен құрылымы электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Хабар және электрондық құжат (мәліметтер) уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы алынған сұрау салуды өңдеуді орындайды, уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты қалыптастырады және жібереді
7
Нәтижелер
селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат уәкілетті органға жіберілді
53-кесте
"Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" операциясының (P.AS.03.OPR.036) сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.AS.03.OPR.036
2
Операцияның атауы
селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты алған кезде орындалады ("Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салуды өңдеу және ұсыну" операциясы (PAS.03.OPR.035))
5
Шектеу
хабардың форматы мен құрылымы электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы уәкілетті органдар мен Rомиссия арасындағы ақпараттық өзара іс қимыл регламентіне сәйкес селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы алынған ақпаратты қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алынды

"Получение информации о дате и времени обновления базы данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.PRC.010)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.AS.03.OPR.034
запрос информации о дате и времени обновления базы данных о селекционных достижениях
приведено в таблице 51 настоящих Правил
P.AS.03.OPR.035
обработка запроса и представление информации о дате и времени обновления базы данных о селекционных достижениях
приведено в таблице 52 настоящих Правил
P.AS.03.OPR.036
прием и обработка информации о дате и времени обновления базы данных о селекционных достижениях
приведено в таблице 53 настоящих Правил
Таблица 51
Описание операции "Запрос информации о дате и времени обновления базы данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.OPR.034)
п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.AS.03.OPR.034
2
Наименование операции
запрос информации о дате и времени обновления базы данных о селекционных достижениях
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется в целях оценки необходимости синхронизации информации о состоянии (дате и времени последнего обновления) сведений о селекционных достижениях, хранящейся у уполномоченного органа, с соответствующей информацией из базы данных о селекционных достижениях, хранящейся в Комиссии
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию запрос на получение информации о дате и времени обновления базы данных о селекционных достижениях в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
запрос информации о дате и времени обновления базы данных о селекционных достижениях направлен в Комиссию
Таблица 52
Описание операции "Обработка запроса и представление информации о дате и времени обновления базы данных о селекционных достижениях"
(P.AS.03.OPR.035)
п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.AS.03.OPR.035
2
Наименование операции
обработка запроса и представление информации о дате и времени обновления базы данных о селекционных достижениях
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса информации о дате и времени обновления базы данных о селекционных достижениях (операция "Запрос информации о дате и времени обновления базы данных о селекционных достижениях"
(P.AS.03.OPR.034))
5
Ограничения
формат и структура представляемой информации должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
6
Описание операции
исполнитель выполняет обработку полученного запроса, формирует и направляет информацию о дате и времени обновления базы данных о селекционных достижениях в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
информация о дате и времени обновления базы данных о селекционных достижениях направлена в уполномоченный орган
Таблица 53
Описание операции "Прием и обработка информации о дате и времени обновления базы данных о селекционных достижениях"
(P.AS.03.OPR.036)
п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.AS.03.OPR.036
2
Наименование операции
прием и обработка информации о дате и времени обновления базы данных о селекционных достижениях
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем информации о дате и времени обновления базы данных о селекционных достижениях (операция "Обработка запроса и представление информации о дате и времени обновления базы данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.OPR.035))
5
Ограничения
формат и структура сообщения должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку полученной информации о дате и времени обновления базы данных о селекционных достижениях в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
информация о дате и времени обновления базы данных о селекционных достижениях получена

"Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтер алу" рәсімі (P.AS.03.PRC.011)
"Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтер алу" рәсімін (P.AS.03.PRC.011) орындау схемасы 16-суретте көрсетілген.
16-сурет. "Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтер алу" рәсімін (P.AS.03.PRC.011) орындау схемасы
106. "Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтер алу" рәсімін (P.AS.03.PRC.011) уәкілетті орган Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтер алу қажет болған кезде орындайды.
107. Бірінші "Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтерге сұрау салу" операциясы (P.AS.03.OPR.037) орындалады, оның нәтижесінде уәкілетті орган селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтер беруге сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді. Берілген параметрлерге байланысты сұрау салудың 2 түрін қалыптастыруға болады:
селекциялық жетістіктер туралы дерекқордағы мәліметтерді толық көлемде ұсынуға сұрау салу;
белгілі бір күнгі жағдай бойынша көрсетілген мәліметтерді ұсынуға сұрау салу.
108. Комиссия селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтер беруге сұрау салуды алған кезде "Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтерге сұрау салуды өңдеу және ұсыну" операциясы (P.AS.03.OPR.038) орындалады, оны орындау нәтижесінде сұрау салынатын мәліметтер қалыптастырылады және уәкілетті органға ұсынылады немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама жіберіледі.
109. Уәкілетті орган селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны алған кезде "Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясы (P.AS.03.OPR.039) орындалады.
110. "Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтер алу" рәсімін (P.AS.03.PRC.011) орындау нәтижесі уәкілетті органның селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны алуы болып табылады.
111. "Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтер алу" рәсімі (P.AS.03.PRC.011) шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 54-кестеде келтірілген.
54-кесте
"Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтер алу" рәсімі (P.AS.03.PRC.011) шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленім
Атауы
Сипаттама
1
2
3
P.AS.03.OPR.037
Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтерге сұрау салу
осы Қағидалардың 55-кестесінде келтірілген
P.AS.03.OPR.038
Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтерге сұрау салуды өңдеу және ұсыну
осы Қағидалардың 56-кестесінде келтірілген
P.AS.03.OPR.039
селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 57-кестесінде келтірілген
55-кесте
"Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтерге сұрау салу" операциясының (P. AS.03.OPR.037) сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.AS.03.OPR.037
2
Операцияның атауы
селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтерге сұрау салу
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
уәкілетті орган селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтер алу қажет болған кезде орындайды
5
Шектеу
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтер алуға сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді. Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтерді толық көлемде алу қажеттілігі туындаған кезде жаңартудың күні мен уақыты сұрау салуда көрсетілмейді. Белгілі бір күн мен уақыттағы жағдай бойынша мәліметтер алу қажеттілігі туындаған кезде сұрау салуда селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты көрсетілуі тиіс. Белгілі бір мүше мемлекеттер ұсынған мәліметтер негізінде селекциялық жетістіктер туралы дерекқорға енгізілген мәліметтерді алу қажеттілігі туындаған кезде сұрау салуда осы мүше мемлекеттердің кодтары көрсетіледі
7
Нәтижелер
селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтерге сұрау салу Комиссияға жіберілді
56-кесте
"Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтерге сұрау салуды өңдеу және ұсыну"операциясының (P.AS.03.OPR.038) сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.AS.03.OPR.038
2
Операцияның атауы
Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтерге сұрау салуды өңдеу және ұсыну
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
Орындаушы сұрау салуды селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтерді алған кезде орындалады ("Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтерге сұрау салу" операциясы (P. AS.03.OPR.037))
5
Шектеу
ұсынылатын ақпараттың форматы мен құрылымы электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Хабар және электрондық құжат (мәліметтер) уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы уәкілетті органдар мен Қомиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сұрау салуды өңдеуді жүзеге асырады, сұрау салуда көрсетілген параметрлерге сәйкес селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтерді қалыптастырады және уәкілетті органға ұсынады. Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан толық ақпарат ұсынылған кезде селекциялық жетістіктер туралы дерекқорда сақталатын барлық жазбалар ұсынылады. Көрсетілген күн мен уақыттағы жағдай бойынша мәліметтерді ұсынған кезде сұрау салуда көрсетілген күн мен уақыттағы жағдай бойынша селекциялық жетістіктер туралы дерекқорда қамтылған мәліметтерді іріктеу жүзеге асырылады. Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтерді таңдау барлық елдер бойынша не сұрау салуда көрсетілген мүше мемлекеттердің кодтары ескеріле отырып жүзеге асырылады. Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорда сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтер болмаған кезде уәкілетті органға сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама жіберіледі
7
Нәтижелер
уәкілетті органға селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтер ұсынылған немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама жіберілген
57-кесте
"Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтерді қабылдау және өңдеу"операциясының (P.AS.03.OPR.039) сипаттамасы
Р/с
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.AS.03.OPR.039
2
Операцияның атауы
селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтерге сұрау салуды өңдеу және ұсыну"операциясы (P.AS.03.OPR.038))
5
Шектеу
хабардың форматы мен құрылымы электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны алады және оларды өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан алынған мәліметтер немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама өңделді

Процедура "Получение сведений из базы данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.PRC.011)
106. Схема выполнения процедуры "Получение сведений из базы данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.PRC.011) представлена на рисунке 16.
Рис. 16. Схема выполнения процедуры "Получение сведений из базы данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.PRC.011)
107. Процедура "Получение сведений из базы данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.PRC.011) выполняется при необходимости получения уполномоченным органом сведений из базы данных о селекционных достижениях.
108. Первой выполняется операция "Запрос сведений из базы данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.OPR.037), в результате выполнения которой уполномоченным органом формируется и направляется в Комиссию запрос на предоставление сведений из базы данных о селекционных достижениях. В зависимости от заданных параметров возможно формирование 2 видов запросов: запрос на предоставление сведений, содержащихся в базе данных о селекционных достижениях, в полном объеме;
запрос на предоставление указанных сведений по состоянию на определенную дату.
109. При получении Комиссией запроса на предоставление сведений из базы данных о селекционных достижениях выполняется операция "Обработка запроса и представление сведений из базы данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.OPR.038), в результате выполнения которой формируются и предоставляются в уполномоченный орган запрашиваемые сведения или направляется уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
110. При получении уполномоченным органом сведений из базы данных о селекционных достижениях или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, выполняется операция "Прием и обработка сведений из базы данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.OPR.039).
111. Результатом выполнения процедуры "Получение сведений из базы данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.PRC.011) является получение уполномоченным органом сведений из базы данных о селекционных достижениях или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
112. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение сведений из базы данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.PRC.011), приведен в таблице 54.
Таблица 54
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение сведений из базы данных о селекционных достижениях"
(P.AS.03.PRC.011)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.AS.03.OPR.037
запрос сведений из базы данных о селекционных достижениях
приведено в таблице 55 настоящих Правил
P.AS.03.OPR.038
обработка запроса и представление сведений из базы данных о селекционных достижениях
приведено в таблице 56 настоящих Правил
P.AS.03.OPR.039
прием и обработка сведений из базы данных о селекционных достижениях
приведено в таблице 57 настоящих Правил
Таблица 55
Описание операции "Запрос сведений из базы данных о селекционных
достижениях" (P.AS.03.OPR.037)
п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.AS.03.OPR.037
2
Наименование операции
запрос сведений из базы данных о селекционных достижениях
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при необходимости получения уполномоченным органом сведений из базы данных о селекционных достижениях
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию запрос на получение сведений из базы данных о селекционных достижениях в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией. При возникновении необходимости получения сведений из базы данных о селекционных достижениях в полном объеме, дата и время актуализации в запросе не указывается. При возникновении необходимости получения сведений по состоянию на определенную дату и время в запросе должна указываться дата и время актуализации базы данных о селекционных достижениях. При возникновении необходимости получения сведений, включенных в базу данных о селекционных достижениях на основании сведений, представленных определенными государствамичленами, в запросе указываются коды этих государств-членов
7
Результаты
запрос сведений из базы данных о селекционных достижениях направлен в Комиссию
Таблица 56
Описание операции "Обработка запроса и представление сведений из базы данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.OPR.038)
п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.AS.03.OPR.038
2
Наименование операции
обработка запроса и представление сведений из базы данных о селекционных достижениях
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса сведений из базы данных о селекционных достижениях (операция "Запрос сведений из базы данных о селекционных достижениях"
(P.AS.03.OPR.037))
5
Ограничения
формат и структура представляемой информации должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
6
Описание операции
исполнитель осуществляет обработку запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией, формирует и представляет в уполномоченный орган сведения из базы данных о селекционных достижениях в соответствии с параметрами, указанными в запросе. При
представлении полной информации из базы данных о селекционных достижениях осуществляется представление всех записей, хранящихся в базе данных о селекционных достижениях. При представлении сведений по состоянию на указанную дату и время осуществляется выборка сведений, содержащихся в базе данных о селекционных достижениях, по состоянию на дату и время, указанную в запросе. Выбор сведений из базы данных о селекционных достижениях осуществляется по всем странам либо с учетом кодов государств-членов, указанных в запросе. При отсутствии в базе данных о селекционных достижениях сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, в уполномоченный орган направляется уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
7
Результаты
в уполномоченный орган представлены сведения из базы данных о селекционных достижениях или направлено уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
Таблица 57
Описание операции "Прием и обработка сведений из базы данных о
селекционных достижениях" (P.AS.03.OPR.039)
п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.AS.03.OPR.039
2
Наименование операции
прием и обработка сведений из базы данных о селекционных достижениях
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений из базы данных о селекционных достижениях или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса (операция "Обработка запроса и представление сведений из базы данных о селекционных достижениях"
(P.AS.03.OPR.038))
5
Ограничения
формат и структура сообщения должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель получает сведения из базы данных о селекционных достижениях или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, и осуществляет их обработку
7
Результаты
сведения из базы данных о селекционных достижениях или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, обработаны

"Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтерді алу" рәсімі (P. AS.03.PRC.012)
113."Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтерді алу" (P.AS.03.PRC.012) рәсімін орындау схемасы 17-суретте көрсетілген.
17-сурет. "Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтерді алу" (P.AS.03.PRC.012) рәсімін орындау схемасы
113. "Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтерді алу" рәсімі (P.AS.03.PRC.012) уәкілетті органның тізілімге қосылуы немесе сұрау салуда көрсетілген сәттен бастап осы сұрау салуды орындау сәтіне дейін болған селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтер алу мақсатында орындалады. Рәсім, егер "Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу" рәсімін (P.AS.03.PRC.010) орындау нәтижесінде уәкілетті органның Комиссиядағы селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтер алу күні мен уақыты селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды өзгерту күні мен уақытынан ертерек болып табылатыны анықталса, орындалады.
114. Бірінші "Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтерге сұрау салу" операциясы (P.AS.03.OPR.040) орындалады, оның нәтижесінде уәкілетті орган селекциялық жетістіктер туралы дерекқорға енгізілген өзгертілген мәліметтерді алуға сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді.
115. Комиссия селекциялық жетістіктер туралы дерекқорға енгізілген өзгерістер туралы ақпаратқа сұрау салуды алған кезде "Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтерге сұрау салуды өңдеу және ұсыну" операциясын (P. AS.03.OPR.041) орындайды, оның нәтижесінде селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтер қалыптастырылады және уәкілетті органға сұрау салуда көрсетілген күн мен уақыттан бастап селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтер ұсынылады немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыраты мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама жіберіледі.
116. Уәкілетті орган селекциялық жетістіктер туралы дерекқорға енгізілген өзгертілген мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны алған кезде "Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясы (P.AS.03.OPR.042) орындалады.
117. "Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтерді алу" рәсімін (P. AS.03.PRC.012) орындау нәтижесі уәкілетті органның селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтерді алуы және селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтерді уәкілетті орган мен Комиссия арасында үйлестіру болып табылады.

Процедура "Получение измененных сведений из базы данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.PRC.012)
113. Схема выполнения процедуры "Получение измененных сведений из базы данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.PRC.012) представлена на рисунке 17.
Рис. 17. Схема выполнения процедуры "Получение измененных сведений из базы данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.PRC.012)
114. Процедура "Получение измененных сведений из базы данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.PRC.012) выполняется в целях получения уполномоченным органом сведений из базы данных о селекционных достижениях, добавление которых в реестр или внесение изменений в которые произошло начиная с момента, указанного в запросе, до момента выполнения этого запроса. Процедура выполняется в том числе, если в результате выполнения процедуры "Получение информации о дате и времени обновления базы данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.PRC.010) выявлено, что дата и время получения сведений из базы данных о селекционных достижениях уполномоченным органом являются более ранними, чем дата и время изменения базы данных о селекционных достижениях в Комиссии.
115. Первой выполняется операция "Запрос измененных сведений из базы данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.OPR.040), в результате выполнения которой уполномоченным органом формируется и направляется в Комиссию запрос на получение измененных сведений, внесенных в базу данных о селекционных достижениях.
116. При получении Комиссией запроса информации об изменениях, внесенных в базу данных о селекционных достижениях, выполняется операция "Обработка запроса и представление измененных сведений из базы данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.OPR.041), в результате выполнения которой формируются и представляются в уполномоченный орган измененные сведения из базы данных о селекционных достижениях с даты и времени, указанных в запросе, или направляется уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
117. При получении уполномоченным органом измененных сведений, внесенных в базу данных о селекционных достижениях, или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, выполняется операция "Прием и обработка измененных сведений из базы данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.OPR.042).

118. "Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтерді алу" рәсімі (P. AS.03.PRC.012) шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 58-кестеде келтірілген.
58-кесте
"Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтерді алу" рәсімі (P. AS.03.PRC.012) шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленім
Атауы
Сипаттама
1
2
3
P.AS.03.OPR.040
селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтерге сұрау салу
осы Қағидалардың 59-кестесінде келтірілген
P.AS.03.OPR.041
селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтерге сұрау салуды өңдеу және ұсыну
осы Қағидалардың 60-кестесінде келтірілген
P.AS.03.OPR.042
селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 61-кестесінде келтірілген
59-кесте
"Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтерге сұрау салу" операциясының (P.AS.03.OPR.040) сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.AS.03.OPR.040
2
Операцияның атауы
селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтерге сұрау салу
3
Орындаушы
Уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
уәкілетті орган белгілі бір кезеңдегі селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтерді алу мақсатында орындайды
5
Шектеу
ұсынылатын ақпараттың форматы мен құрылымы электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтерді алуға сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді
7
Нәтижелер
селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтерге сұрау салу Комиссияға жіберілді
60-кесте
"Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтерге сұрау салуды өңдеу және ұсыну" операциясының (P.AS.03.OPR.041) сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.AS.03.OPR.041
2
Операцияның атауы
селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтерге сұрау салуды өңдеу және ұсыну
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды алған кезде орындалады ("Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтерді сұрау" операциясы (P. AS.03.OPR.040)
5
Шектеу
ұсынылатын ақпараттың форматы мен құрылымы электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Хабар және электрондық құжат (мәліметтер) уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сұрау салуды өңдеуді жүзеге асырады, сұрау салуда көрсетілген параметрлерге сәйкес селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтерді немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны қалыптастырады және уәкілетті органға ұсынады
7
Нәтижелер
дерекқордан өзгертілген мәліметтер немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама жіберілді
61-кесте
"Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтерге сұрау салуды өңдеу және ұсыну" операциясының (P.AS.03.OPR.042) сипаттамасы
Р/с
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.AS.03.OPR.042
2
Операцияның атауы
селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтерге сұрау салуды өңдеу және ұсыну
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы селекциялық жетістіктер туралы дерекқорға енгізілген өзгертілген мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтерге сұрау салуды өңдеу және ұсыну"операциясы (P.AS.03.OPR.041))
5
Шектеу
хабардың форматы мен құрылымы электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы селекциялық жетістіктер туралы дерекқорға енгізілген өзгертілген мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны алады және оларды өңдеуді жүзеге асырады. Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорға енгізілген өзгертілген мәліметтерді алған кезде өңдеу мынадай қағидаларға сәйкес жүзеге асырылады: селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан алынған мәліметтер құрамындағы және уәкілетті органда жоқ мәліметтер уәкілетті органда сақталатын мәліметтерге енгізіледі; алынған өзгерістер құрамындағы селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан алынған мәліметтер және уәкілетті органда сақталатын мәліметтерге қатысқандар өзектендіріледі (жаңартылады)
7
Нәтижелер
селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан алынған мәліметтер комиссия мен уәкілетті орган арасында үйлестірілген
IX. Штаттан тыс жағдайларда әрекет ету тәртібі
113. Жалпы процестің рәсімдерін орындау кезінде деректерді өңдеу әдеттегі режимде жүргізілмейтін ерекше жағдайлар болуы мүмкін. Бұл техникалық ақаулар, құрылымдық және форматтық логикалық бақылау қателіктері және басқа жағдайларда орын алуы мүмкін.
114. Құрылымдық және форматологиялық бақылау қателіктері туындаған жағдайда уәкілетті орган қате туралы хабар алынған хабарламаның электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына және мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне және Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес электрондық құжаттар мен мәліметтерді толтыруға қойылатын талаптарға сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады. Мәліметтердің көрсетілген құжаттардың талаптарына сәйкес келмеуі анықталған жағдайда уәкілетті орган анықталған қатені белгіленген тәртіппен жою үшін қажетті шараларды қабылдайды.
115. Штаттан тыс жағдайларды шешу мақсатында мүше мемлекеттер бір-бірін және Комиссияны осы Қағидаларда көзделген талаптарды орындау құзыретіне жататын уәкілетті органдар туралы хабардар етеді, сондай-ақ жалпы процесті іске асыру кезінде техникалық қолдауды қамтамасыз етуге жауапты адамдар туралы мәліметтерді ұсынады.
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2023 жылғы 19 сәуірдегі
№ 51 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН.
"Асыл тұқымды жануарлар және асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл РЕГЛАМЕНТІ
I. Жалпы ережелер

118. Результатом выполнения процедуры "Получение измененных сведений из базы данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.PRC.012) является получение уполномоченным органом измененных сведений из базы данных о селекционных достижениях и синхронизация сведений из базы данных о селекционных достижениях между уполномоченным органом и Комиссией.
119. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение измененных сведений из базы данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.PRC.012), приведен в таблице 58.
Таблица 58
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры
"Получение измененных сведений из базы данных о селекционных
достижениях" (P.AS.03.PRC.012)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.AS.03.OPR.040
запрос измененных сведений из базы данных о селекционных достижениях
приведено в таблице 59 настоящих Правил
P.AS.03.OPR.041
обработка запроса и представление измененных сведений из базы данных о селекционных достижениях
приведено в таблице 60 настоящих Правил
P.AS.03.OPR.042
прием и обработка измененных сведений из базы данных о селекционных достижениях
приведено в таблице 61 настоящих Правил
Таблица 59
Описание операции "Запрос измененных сведений из базы данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.OPR.040)
п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.AS.03.OPR.040
2
Наименование операции
запрос измененных сведений из базы данных о селекционных достижениях
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется в целях получения уполномоченным органом измененных сведений из базы данных о селекционных достижениях за определенный период
5
Ограничения
формат и структура представляемой информации должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию запрос на получение измененных сведений из базы данных о селекционных достижениях в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
запрос измененных сведений из базы данных о селекционных достижениях направлен в Комиссию
Таблица 60
Описание операции "Обработка запроса и представление измененных сведений из базы данных о селекционных достижениях"
(P.AS.03.OPR.041)
п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.AS.03.OPR.041
2
Наименование операции
обработка запроса и представление измененных сведений из базы данных о селекционных достижениях
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса на предоставление измененных сведений из базы данных о селекционных достижениях (операция "Запрос измененных сведений из базы данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.OPR.040)
5
Ограничения
формат и структура представляемой информации должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
6
Описание операции
исполнитель осуществляет обработку запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией, формирует и представляет в уполномоченный орган измененные сведения из базы данных о селекционных достижениях в соответствии с параметрами, указанными в запросе, или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
7
Результаты
в уполномоченный орган направлены измененные сведения из базы данных о селекционных достижениях или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
Таблица 61
Описание операции "Прием и обработка измененных сведений из базы данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.OPR.042)
п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.AS.03.OPR.042
2
Наименование операции
прием и обработка измененных сведений из базы данных о селекционных достижениях
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем измененных сведений, внесенных в базу данных о селекционных достижениях, или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса (операция "Обработка запроса и представление измененных сведений из базы данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.OPR.041))
5
Ограничения
формат и структура сообщения должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель получает измененные сведения, внесенные в базу данных о селекционных достижениях, или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, и осуществляет их обработку. При получении измененных сведений, внесенных в базу данных о селекционных достижениях, обработка осуществляется согласно следующим правилам: сведения, присутствующие в составе полученных изменений сведений из базы данных о селекционных достижениях и отсутствующие в уполномоченном органе включаются в сведения, хранящиеся в уполномоченном органе; сведения, присутствующие в составе полученных изменений сведений из базы данных о селекционных достижениях и присутствующие в сведениях, хранящихся в уполномоченном органе, актуализируются (обновляются)
7
Результаты
сведения из базы данных о селекционных достижениях синхронизированы между Комиссией и уполномоченным органом
IX. Порядок действий в нештатных ситуациях
120. При выполнении процедур общего процесса возможны исключительные ситуации, при которых обработка данных не может быть произведена в обычном режиме. Это может произойти при возникновении технических сбоев, ошибок структурного и форматнологического контроля и в иных случаях.
121. В случае возникновения ошибок структурного и форматнологического контроля уполномоченный орган осуществляет проверку сообщения, относительно которого получено уведомление об ошибке, на соответствие Описанию форматов и структур электронных документов и сведений и требованиям к заполнению электронных документов и сведений в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией и Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов. В случае выявления несоответствия сведений требованиям указанных документов уполномоченный орган принимает необходимые меры для устранения выявленной ошибки в установленном порядке.
122. В целях разрешения нештатных ситуаций государства-члены информируют друг друга и Комиссию об уполномоченных органах, к компетенции которых относится выполнение требований, предусмотренных настоящими Правилами, а также представляют сведения о лицах, ответственных за обеспечение технической поддержки при реализации общего процесса.
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 19 апреля 2023 г. № 51.
РЕГЛАМЕНТ
информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование базы данных о племенных животных и селекционных достижениях в области племенного животноводства"
I. Общие положения

3. Осы Регламент жалпы процеске қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылды іске асыруға тікелей бағытталған жалпы процесс операцияларын орындау тәртібі мен шарттарына қойылатын талаптарды айқындайды.
4. Осы Регламентті жалпы процеске қатысушылар жалпы процесс шеңберінде рәсімдер мен операцияларды орындау тәртібін бақылау кезінде, сондай-ақ осы жалпы процесті іске асыруды қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелердің құрамдастарын жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданады.
III. Негізгі ұғымдар
5. Осы Регламенттің мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"авторландыру" – жалпы процестің белгілі бір қатысушысына белгілі бір іс-қимылдарды орындауға құқық беру;
"электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемесі" – белгілі бір мәнмәтінде ажыратылмайтын болып есептелетін электрондық құжат (мәліметтер) деректерінің бірлігі;
"жалпы процестің ақпараттық объектісінің жай-күйі" – ақпараттық объектіні оның өмірлік циклінің белгілі бір кезеңін сипаттайтын, жалпы процестің операцияларын орындау кезінде өзгеретін қасиет.
Осы Регламентте пайдаланылатын "бастамашы", "бастамашылық операция", "қабылданатын операция", "респондент", "жалпы процесс хабары" және "жалпы процесс транзакциясы" ұғымдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мәндерінде қолданылады.
Осы Регламентте пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 30 тамыздағы № 121 шешімімен бекітілген "Электрондық түрде берілген ветеринариялық ілеспе құжаттармен (ветеринариялық сертификаттармен) алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары) 4-тармағында айқындалған мәндерде қолданылады.
IV. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл туралы негізгі мәліметтер
1. Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар
6. Жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар рөлдерінің тізбесі 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар рөлдерінің тізбесі
Рөлдің атауы
Рөлдің сипаттамасы
Рөлді орындайтын қатысушы
1
2
3
Мәліметтер иесі
асыл тұқымды жануарлар және селекциялық жетістіктер туралы мәліметтерді Еуразиялық экономикалық комиссияға (бұдан әрі – Комиссия) жібереді, асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан және Комиссиядан селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтерді сұратады

3. Настоящий Регламент определяет требования к порядку и условиям выполнения операций общего процесса, непосредственно направленных на реализацию информационного взаимодействия между участниками общего процесса.
4. Настоящий Регламент применяется участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию этого общего процесса.
III. Основные понятия
5. Для целей настоящего Регламента используются понятия, которые означают следующее:
"авторизация" – предоставление определенному участнику общего процесса прав на выполнение определенных действий;
"реквизит электронного документа (сведений)" – единица данных электронного документа (сведений), которая в определенном контексте считается неразделимой;
"состояние информационного объекта общего процесса" – свойство, характеризующее информационный объект на определенной стадии его жизненного цикла, изменяющееся при выполнении операций общего процесса.
Понятия "инициатор", "инициирующая операция", "принимающая операция", "респондент", "сообщение общего процесса" и "транзакция общего процесса", используемые в настоящем Регламенте, применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.
Иные понятия, используемые в настоящем Регламенте, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование базы данных о племенных животных и селекционных достижениях в области племенного животноводства", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 апреля 2023 г. № 51 (далее – Правила информационного взаимодействия).
IV. Основные сведения об информационном взаимодействии в рамках общего процесса
1. Участники информационного взаимодействия
6. Перечень ролей участников информационного взаимодействия в рамках общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень ролей участников информационного взаимодействия
Наименование роли
Описание роли
Участник, выполняющий роль
1
2
3
Владелец сведений
направляет сведения о племенных животных и селекционных достижениях в Евразийскую экономическую комиссию (далее – Комиссия), запрашивает сведения из базы данных о племенных животных и базы данных о селекционных достижениях из Комиссии
уполномоченный орган

Уәкілетті орган (P.AS.03.ACT.001)
Үйлестіруші
асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорды және селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды қалыптастыруға және жүргізуге жауап береді, асыл тұқымды жануарлар және селекциялық жетістіктер туралы мәліметтерді алады, сұрау салу бойынша асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан және Одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына (бұдан әрі – уәкілетті орган) селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтерді ұсынады
Комиссия (P.ACT.001)
2. Ақпараттық өзара іс-қимыл құрылымы
6. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс қимыл уәкілетті органдар мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасында жалпы процесс рәсімдеріне сәйкес жүзеге асырылады:
а) асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорды қалыптастыру және жүргізу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл;
б) уәкілетті органдардың сұрау салуы бойынша асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан мәліметтер алу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл;
в) селекциялық жетістіктер туралы дереқорды қалыптастыру және жүргізу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл;
г) уәкілетті органдардың сұрау салуы бойынша селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтер алу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл.
Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылдың құрылымы 1-суретте көрсетілген.
1-сурет. Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылдың құрылымы
8. Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процесс шеңберінде іске асырылады. Жалпы процестің құрылымы Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларында анықталған.
9. Ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процесс транзакцияларын орындаудың тәртібін айқындайды, олардың әрқайсысы жалпы процеске қатысушылардың арасында жалпы процестің ақпараттық объектісінің жай-күйін үйлесімді ету мақсатында хабарлармен алмасуды білдіреді. Әрбір ақпараттық өзара іс-қимыл үшін операциялардың және осындай операцияларға сәйкес келетін жалпы процесс транзакцияларының арасындағы өзара байланыс айқындалған.
10. Жалпы процесс транзакцияларын орындау кезінде бастамашы ол жүзеге асыратын операция (бастамашы операция) шеңберінде респондентке хабар-сұрау салуды жібереді, респондент оған жауап ретінде ол жүзеге асыратын операция (қабылданатын операция) шеңберінде жалпы процесс транзакциясының шаблонына байланысты хабар-жауап жіберуі немесе жібермеуі мүмкін. Хабар құрамындағы деректер құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 19 сәуірдегі № 51 шешімімен бекітілген "Асыл тұқымды жануарлар және асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына (бұдан әрі – Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы) сәйкес келуі тиіс.

(P.AS.03.ACT.001)
Координатор
отвечает за формирование и ведение базы данных о племенных животных и базы данных о селекционных достижениях, получает сведения о племенных животных и селекционных достижениях, предоставляет по запросу сведения из базы данных о племенных животных и базы данных о селекционных достижениях уполномоченным органам государств – членов Союза (далее – уполномоченный орган)
Комиссия (P.ACT.001)
2. Структура информационного взаимодействия
7. Информационное взаимодействие в рамках общего процесса осуществляется между уполномоченными органами и Евразийской экономической комиссией в соответствии с процедурами общего процесса:
а) информационное взаимодействие при формировании и ведении
базы данных о племенных животных;
б) информационное взаимодействие при получении сведений из базы данных о племенных животных по запросу уполномоченных органов;
в) информационное взаимодействие при формировании и ведении базы данных о селекционных достижениях;
г) информационное взаимодействие при получении сведений из базы данных о селекционных достижениях по запросу уполномоченных органов.
Структура информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией представлена на рисунке 1.
Рис. 1. Структура информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
8. Информационное взаимодействие между уполномоченными органами и Комиссией реализуется в рамках общего процесса. Структура общего процесса определена в Правилах информационного взаимодействия.
9. Информационное взаимодействие определяет порядок выполнения транзакций общего процесса, каждая из которых представляет собой обмен сообщениями в целях синхронизации состояний информационного объекта общего процесса между участниками общего процесса. Для каждого информационного взаимодействия определены взаимосвязи между операциями и соответствующими таким операциям транзакциями общего процесса.
10. При выполнении транзакции общего процесса инициатор в рамках осуществляемой им операции (инициирующей операции) направляет респонденту сообщение-запрос, в ответ на которое респондент в рамках осуществляемой им операции (принимающей операции) может направить или не направить сообщение-ответ в зависимости от шаблона транзакции общего процесса. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование базы данных о племенных животных и селекционных достижениях в области племенного животноводства", утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 апреля 2023 г. № 51 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).

11. Жалпы процесс транзакциясы осы Регламентте айқындалғандай жалпы процесс транзакциясының берілген параметрлеріне сәйкес орындалады.
V. Рәсімдер шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
1. Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорды қалыптастыру және жүргізу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
12. Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорды қалыптастыру және жүргізу кезінде жалпы процестің транзакцияларын орындау схемасы 2-суретте көрсетілген. Жалпы процестің әрбір рәсімі үшін 2-кестеде жалпы процестің ақпараттық объектілерінің операциялары, аралық және түпкілікті жай-күйлері мен жалпы процестің транзакциялары арасындағы байланыс келтірілген.
2-сурет. Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорды қалыптастыру және жүргізу кезінде жалпы процестің транзакцияларын орындау схемасы
2-кесте
Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорды қалыптастыру және жүргізу кезіндегі жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
Р/с №
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің түпкілікті жай-күйі
Жалпы процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1

11. Транзакции общего процесса выполняются в соответствии с заданными параметрами транзакций общего процесса, как это определено настоящим Регламентом.
V. Информационное взаимодействие в рамках групп процедур
1. Информационное взаимодействие при формировании и ведении базы данных о племенных животных
12. Схема выполнения транзакций общего процесса при формировании и ведении базы данных о племенных животных представлена на рисунке 2. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 2 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 2. Схема выполнения транзакций общего процесса при формировании и ведении базы данных о племенных животных
Таблица 2
Перечень транзакций общего процесса при формировании и ведении базы данных о племенных животных
п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние
информационного
объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1

Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға мәліметтерді енгізу (P.AS.03.PRC.001)
1.1
Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға енгізу үшін мәліметтер ұсыну (P.AS.03.OPR.001). Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға мәліметтерді енгізу нәтижесі туралы хабарлама алу (P.AS.03.OPR.003)
селекциялық жетістіктер туралы мәліметтер
(P.AS.03.BEN.001): енгізуге үшін мәліметтер ұсынылды
асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
(P.AS.03.OPR.002)
асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтер (P.AS.03.BEN.001): мәліметтер енгізілді
асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға енгізу үшін мәліметтерді беру
(P.AS.03.TRN.001)
2
Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордағы мәліметтерді өзгерту (P.AS.03.PRC.002)
2.1
Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға өзгерістер енгізу үшін мәліметтер ұсыну (P.AS.03.OPR.005). Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордағы мәліметтердің өзгеру нәтижесі туралы хабарлама алу (P.AS.03.OPR.007)
асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтер
(P.AS.03.BEN.001): енгізуге үшін мәліметтер ұсынылды
асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.AS.03.OPR.006)
асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтер (P.AS.03.BEN.001): мәліметтер өзгертілді
асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға өзгерістер енгізу үшін мәліметтер беру
(P.AS.03.TRN.002)
3
Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан мәліметтерді алып тастау (P.AS.03.PRC.003)
3.1
Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан алып тастау үшін мәліметтерді ұсыну (P.AS.03.OPR.009). Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан мәліметтерді алып тастау нәтижесі туралы хабарлама алу (P.AS.03.OPR.011)
Селекциялық жетістіктер туралы мәліметтер
(P.AS.03.BEN.002): алып тастау үшін мәліметтер ұсынылды. Селекциялық жетістіктер туралы мәліметтер
(P.AS.03.BEN.002): мәліметтер алып тасталды
Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
(P.AS.03.OPR.010)
асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтер (P.AS.03.BEN.001): мәліметтер алып тасталды
асыл тұқымды жануарларды дерекқордан алып тастау үшін мәліметтерді беру

Включение сведений в базу данных о племенных животных (P.AS.03.PRC.001)
1.1
Представление сведений для включения в базу данных о племенных животных (P.AS.03.OPR.001). Получение уведомления о результате включения сведений в базу данных о племенных животных (P.AS.03.OPR.003)
сведения о племенных животных
(P.AS.03.BEN.001): сведения для включения представлены
прием и обработка сведений для включения в базу данных о племенных животных
(P.AS.03.OPR.002)
сведения о племенных животных (P.AS.03.BEN.001): сведения включены
передача сведений для включения в базу данных о племенных животных
(P.AS.03.TRN.001)
2
Изменение сведений в базе данных о племенных животных (P.AS.03.PRC.002)
2.1
Представление сведений для внесения изменений в базу данных о племенных животных (P.AS.03.OPR.005). Получение уведомления о результате изменения сведений в базе данных о племенных животных (P.AS.03.OPR.007)
сведения о племенных животных
(P.AS.03.BEN.001): сведения для изменения представлены
прием и обработка сведений для внесения изменений в базу данных о племенных животных
(P.AS.03.OPR.006)
сведения о племенных животных (P.AS.03.BEN.001): сведения изменены
передача сведений для внесения изменений в базу данных о племенных животных
(P.AS.03.TRN.002)
3
Исключение сведений из базы данных о племенных животных (P.AS.03.PRC.003)
3.1
Представление сведений для исключения из базы данных о племенных животных (P.AS.03.OPR.009). Получение уведомления о результате исключения сведений из базы данных о племенных животных (P.AS.03.OPR.011)
сведения о селекционных достижениях
(P.AS.03.BEN.002): сведения для исключения представлены. сведения о селекционных достижениях
(P.AS.03.BEN.002): сведения исключены
прием и обработка сведений для исключения из базы данных о племенных животных
(P.AS.03.OPR.010)
сведения о племенных животных (P.AS.03.BEN.001): сведения исключены
передача сведений для исключения из базы данных племенных животных

(P.AS.03.TRN.003)
2. Уәкілетті органдардың сұрау салуы бойынша асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан мәліметтер алу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
13. Уәкілетті органдардың сұрау салуы бойынша асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан мәліметтер алу кезінде жалпы процестің транзакцияларын орындау схемасы 3-суретте көрсетілген. Жалпы процестің әрбір рәсімі үшін 3-кестеде жалпы процестің ақпараттық объектілерінің операциялары, аралық және түпкілікті жай-күйлері мен жалпы процестің транзакциялары арасындағы байланыс келтірілген.
3-сурет. Уәкілетті органдардың сұрау салуы бойынша асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан мәліметтер алу кезінде жалпы процестің транзакцияларын орындау схемасы
3-кесте
Уәкілетті органдардың сұрау салуы бойынша асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан мәліметтер алу кезіндегі жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
Р/с
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің түпкілікті жай-күйі
Жалпы процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1

(P.AS.03.TRN.003)
2. Информационное взаимодействие при получении сведений из базы данных о племенных животных по запросу уполномоченных органов
13. Схема выполнения транзакций общего процесса при получении сведений из базы данных о племенных животных по запросу уполномоченных органов представлена на рисунке 3. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 3 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 3. Схема выполнения транзакций общего процесса при получении сведений из базы данных о племенных животных по запросу уполномоченных органов
Таблица 3
Перечень транзакций общего процесса при получении сведений из базы данных о племенных животных по запросу уполномоченных органов
п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние
информационного
объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1

Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу (P.AS.03.PRC.004)
1.1
Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат сұрау салу (P.AS.03.OPR.013). Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
(P.AS.03.OPR.015)
Асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтер (P.AS.03.BEN.001): жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат сұратылды. асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтер (P.AS.03.BEN.001): жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат ұсынылды
Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салуды өңдеу және ұсыну (P.AS.03.OPR.014)
Асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтер (P.AS.03.BEN.001): жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алынды
асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу
(P.AS.03.TRN.004)
2
Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан мәліметтер алу (P.AS.03.PRC.005)
2.1
Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан мәліметтерге сұрау салу (P.AS.03.OPR.016). Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.AS.03.OPR.018)
Асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтер
(P.AS.03.BEN.001): мәліметтер сұратылды. асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтер
(P.AS.03.BEN.001): мәліметтер жіберілді
Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан мәліметтерге сұрау салуды өңдеу және ұсыну (P.AS.03.OPR.017)
Асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтер (P.AS.03.BEN.001):
Мәліметтер жоқ. Асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтер (P.AS.03.BEN.001):
мәліметтер ұсынылды
асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан мәліметтер алу
(P.AS.03.TRN.005)
3
Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтерді алу (P.AS.03.PRC.006)
3.1
Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтерге сұрау салу (P.AS.03.OPR.019). Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу
(P.AS.03.OPR.021)
Асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтер (P.AS.03.BEN.001): өзгертілген мәліметтер сұралды. асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтер (P.AS.03.BEN.001): өзгертілген мәліметтер жіберілді
Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтерге сұрау салуды өңдеу және ұсыну (P.AS.03.OPR.020)
Асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтер (P.AS.03.BEN.001):
Өзгерітлген мәліметтер жоқ. Асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтер (P.AS.03.BEN.001):
өзгертілген мәліметтер ұсынылды
Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтерді алу

Получение информации о дате и времени обновления базы данных о племенных животных (P.AS.03.PRC.004)
1.1
Запрос информации о дате и времени обновления базы данных о племенных животных (P.AS.03.OPR.013). Прием и обработка информации о дате и времени обновления базы данных о племенных животных
(P.AS.03.OPR.015)
сведения о племенных животных (P.AS.03.BEN.001): информация о дате и времени обновления запрошена. сведения о племенных животных (P.AS.03.BEN.001): информация о дате и времени обновления представлена
обработка запроса и представление информации о дате и времени обновления базы данных о племенных животных (P.AS.03.OPR.014)
сведения о племенных животных (P.AS.03.BEN.001): информация о дате и времени обновлении получена
получение информации о дате и времени обновления базы данных о племенных животных
(P.AS.03.TRN.004)
2
Получение сведений из базы данных о племенных животных (P.AS.03.PRC.005)
2.1
Запрос сведений из базы данных о племенных животных (P.AS.03.OPR.016). Прием и обработка сведений из базы данных о племенных животных (P.AS.03.OPR.018)
сведения о племенных животных
(P.AS.03.BEN.001): сведения запрошены. сведения о племенных животных
(P.AS.03.BEN.001): сведения направлены
обработка запроса и представление сведений из базы данных о племенных животных (P.AS.03.OPR.017)
сведения о племенных животных (P.AS.03.BEN.001):
сведения отсутствуют. сведения о племенных животных (P.AS.03.BEN.001):
сведения представлены
получение сведений из базы данных о племенных животных
(P.AS.03.TRN.005)
3
Получение измененных сведений из базы данных о племенных животных (P.AS.03.PRC.006)
3.1
Запрос измененных сведений из базы данных о племенных животных (P.AS.03.OPR.019). Прием и обработка измененных сведений из базы данных о племенных животных
(P.AS.03.OPR.021)
сведения о племенных животных (P.AS.03.BEN.001): измененные сведения запрошены. сведения о племенных животных (P.AS.03.BEN.001): измененные сведения направлены
обработка запроса и представление измененных сведений из базы данных о племенных животных (P.AS.03.OPR.020)
сведения о племенных животных (P.AS.03.BEN.001):
измененные сведения отсутствуют. сведения о племенных животных (P.AS.03.BEN.001):
измененные сведения представлены
получение измененных сведений из базы данных о племенных животных

(P.AS.03.TRN.006)
3. Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды қалыптастыру және жүргізу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
14. Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды қалыптастыру және жүргізу кезінде жалпы процестің транзакцияларын орындау схемасы 4-суретте көрсетілген. Жалпы процестің әрбір рәсімі үшін 4-кестеде жалпы процестің ақпараттық объектілерінің операциялары, аралық және түпкілікті жай-күйлері мен жалпы процестің транзакциялары арасындағы байланыс келтірілген.
4-сурет. Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды қалыптастыру және жүргізу кезінде жалпы процестің транзакцияларын орындау схемасы
4-кесте
Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды қалыптастыру және жүргізу кезіндегі жалпы процестің транзакцияларының тізбесі
Р/с
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің түпкілікті жай-күйі
Жалпы процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1

(P.AS.03.TRN.006)
3. Информационное взаимодействие при формировании и ведении базы данных о селекционных достижениях
14. Схема выполнения транзакций общего процесса при формировании и ведении базы данных о селекционных достижениях представлена на рисунке 4. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 4 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 4. Схема выполнения транзакций общего процесса при формировании и ведении базы данных о селекционных достижениях
Таблица 4
Перечень транзакций общего процесса при формировании и ведении базы данных о селекционных достижениях
п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние
информационного
объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1

Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорға мәліметтерді енгізу (P.AS.03.PRC.007)
1.1
Cелекциялық жетістіктер туралы дерекқорға енгізу үшін мәліметтерді ұсыну (P.AS.03.OPR.022). Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорға мәліметтерді енгізу нәтижесі туралы хабарлама алу (P.AS.03.OPR.024)
Селекциялық жетістіктер туралы мәліметтер
(P.AS.03.BEN.002): енгізу үшін мәліметтер ұсынылды
Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорға енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
(P.AS.03.OPR.023)
селекциялық жетістіктер туралы мәліметтер (P.AS.03.BEN.002): мәліметтер енгізілді
Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорға енгізу үшін мәліметтер беру
(P.AS.03.TRN.007)
2
Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордағы мәліметтерді өзгерту (P.AS.03.PRC.008)
2.1
Cелекциялық жетістіктер туралы дерекқорға өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді ұсыну (P.AS.03.OPR.026). Cелекциялық жетістіктер туралы дерекқордағы мәліметтердің өзгеру нәтижесі туралы хабарлама алу (P.AS.03.OPR.028)
Селекциялық жетістіктер туралы мәліметтер
(P.AS.03.BEN.002): енгізу үшін мәліметтер ұсынылды
Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорға өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
(P.AS.03.OPR.027)
Селекциялық жетістіктер туралы мәліметтер (P.AS.03.BEN.002): мәліметтер өзгертілді
Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорға өзгерістер енгізу үшін мәліметтер беру
(P.AS.03.TRN.008)
3
Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтерді алып тастау (P.AS.03.PRC.009)
3.1
Cелекциялық жетістіктер туралы дерекқордан алып тастау үшін мәліметтерді ұсыну (P.AS.03.OPR.030). Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтерді алып тастау нәтижесі туралы хабарлама алу
(P.AS.03.OPR.032)
селекциялық жетістіктер туралы мәліметтер
(P.AS.03.BEN.002): алып тастау үшін мәліметтер ұсынылды
селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
(P.AS.03.OPR.031)
Селекциялық жетістіктер туралы мәліметтер (P.AS.03.BEN.002): мәліметтер алып тасталды
селекциялық жетістіктерді дерекқордан алып тастау үшін мәліметтерді беру

Включение сведений в базу данных о селекционных достижениях (P.AS.03.PRC.007)
1.1
Представление сведений для включения в базу данных о селекционных достижениях (P.AS.03.OPR.022). Получение уведомления о результате включения сведений в базу данных о селекционных достижениях
(P.AS.03.OPR.024)
сведения о селекционных достижениях
(P.AS.03.BEN.002): сведения для включения представлены
прием и обработка сведений для включения в базу данных о селекционных достижениях
(P.AS.03.OPR.023)
сведения о селекционных достижениях (P.AS.03.BEN.002): сведения включены
передача сведений для включения в базу данных о селекционных достижениях
(P.AS.03.TRN.007)
2
Изменение сведений в базе данных о селекционных достижениях (P.AS.03.PRC.008)
2.1
Представление сведений для внесения изменений в базу данных о селекционных достижениях (P.AS.03.OPR.026). Получение уведомления о результате изменения сведений в базе данных о селекционных достижениях
(P.AS.03.OPR.028)
сведения о селекционных достижениях
(P.AS.03.BEN.002): сведения для изменения представлены
прием и обработка сведений для внесения изменений в базу данных о селекционных достижениях
(P.AS.03.OPR.027)
сведения о селекционных достижениях (P.AS.03.BEN.002): сведения изменены
передача сведений для внесения изменений в базу данных о селекционных достижениях
(P.AS.03.TRN.008)
3
Исключение сведений из базы данных о селекционных достижениях (P.AS.03.PRC.009)
3.1
Представление сведений для исключения из базы данных о селекционных достижениях (P.AS.03.OPR.030). Получение уведомления о результате исключения сведений из базы данных о селекционных достижениях
(P.AS.03.OPR.032)
сведения о селекционных достижениях
(P.AS.03.BEN.002): сведения для исключения представлены
прием и обработка сведений для исключения из базы данных о селекционных достижениях
(P.AS.03.OPR.031)
сведения о селекционных достижениях (P.AS.03.BEN.002): сведения исключены
передача сведений для исключения из базы данных селекционных достижений

(P.AS.03.TRN.009)
4. Уәкілетті органдардың сұрау салуы бойынша селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтер алу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
15. Уәкілетті органдардың сұрау салуы бойынша селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтер алу кезінде жалпы процестің транзакцияларын орындау схемасы 5-суретте көрсетілген. Жалпы процестің әрбір рәсімі үшін 5-кестеде жалпы процестің ақпараттық объектілерінің операциялары, аралық және түпкілікті жай-күйлері мен жалпы процестің транзакциялары арасындағы байланыс келтірілген.
5-сурет. Уәкілетті органдардың сұрау салуы бойынша селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтер алу кезінде жалпы процестің транзакцияларын орындау схемасы
5-кесте
Уәкілетті органдардың сұрау салуы бойынша селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтер алу кезіндегі жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
Р/с
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің түпкілікті жай-күйі
Жалпы процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1

(P.AS.03.TRN.009)
4. Информационное взаимодействие при получении сведений из базы данных о селекционных достижениях по запросу уполномоченных органов
15. Схема выполнения транзакций общего процесса при получении сведений из базы данных о селекционных достижениях по запросу уполномоченных органов представлена на рисунке 5. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 5 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 5. Схема выполнения транзакций общего процесса при получении сведений из базы данных о селекционных достижениях по запросу уполномоченных органов
Таблица 5
Перечень транзакций общего процесса при получении сведений из базы данных о селекционных достижениях по запросу уполномоченных органов
п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние
информационного
объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1

Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу (P.AS.03.PRC.010)
1.1
селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу (P.AS.03.OPR.034). селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу (P.AS.03.OPR.036)
Селекциялық жетістіктер туралы мәліметтер (P.AS.03.BEN.002): жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат сұратылды. селекциялық жетістіктер туралы мәліметтер (P.AS.03.BEN.002): жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат ұсынылды
селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салуды өңдеу және ұсыну
(P.AS.03.OPR.035)
селекциялық жетістіктер туралы мәліметтер (P.AS.03.BEN.002): жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алынды
Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу
(P.AS.03.TRN.010)
2
Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтер алу (P.AS.03.PRC.011)
2.1
Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтерге сұрау салу (P.AS.03.OPR.037). селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтерді қабылдау және өңдеу
(P.AS.03.OPR.039)
Селекциялық жетістіктер туралы мәліметтер
(P.AS.03.BEN.002): мәліметтер сұратылды. селекциялық жетістіктер туралы мәліметтер
(P.AS.03.BEN.002): мәліметтер жіберілді
Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтерге сұрау салуды өңдеу және ұсыну
(P.AS.03.OPR.038)
Селекциялық жетістіктер туралы мәліметтер (P.AS.03.BEN.002):
мәліметтер жоқ. Селекциялық жетістіктер туралы мәліметтер (P.AS.03.BEN.002):
мәліметтер ұсынылды
Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтер алу
(P.AS.03.TRN.011)
3
Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтерді алу (P.AS.03.PRC.012)
3.1
Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтерге сұрау салу (P.AS.03.OPR.040). селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу
(P.AS.03.OPR.042)
селекциялық жетістіктер туралы мәліметтер (P.AS.03.BEN.002): өзгертілген мәліметтер сұратылды. селекциялық жетістіктер туралы мәліметтер (P.AS.03.BEN.002): өзгертілген мәліметтер жіберілді
селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтерге сұрау салуды өңдеу және ұсыну
(P.AS.03.OPR.041)
селекциялық жетістіктер туралы мәліметтер (P.AS.03.BEN.002):
өзгертілген мәліметтер жоқ. селекциялық жетістіктер туралы мәліметтер (P.AS.03.BEN.002):
өзгертілген мәліметтер ұсынылды
селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтерді алу
(P.AS.03.TRN.012)
VI. Жалпы процесс хабарламаларының сипаттамасы

Получение информации о дате и времени обновления базы данных о селекционных достижениях (P.AS.03.PRC.010)
1.1
Запрос информации о дате и времени обновления базы данных о селекционных достижениях (P.AS.03.OPR.034). Прием и обработка информации о дате и времени обновления базы данных о селекционных достижениях
(P.AS.03.OPR.036)
сведения о селекционных достижениях (P.AS.03.BEN.002): информация о дате и времени обновления запрошена. сведения о селекционных достижениях (P.AS.03.BEN.002): информация о дате и времени обновления представлена
обработка запроса и представление информации о дате и времени обновления базы данных о селекционных достижениях
(P.AS.03.OPR.035)
сведения о селекционных достижениях (P.AS.03.BEN.002): информация о дате и времени обновлении получена
получение информации о дате и времени обновления базы данных о селекционных достижениях
(P.AS.03.TRN.010)
2
Получение сведений из базы данных о селекционных достижениях (P.AS.03.PRC.011)
2.1
Запрос сведений из базы данных о селекционных достижениях (P.AS.03.OPR.037). Прием и обработка сведений из базы данных о селекционных достижениях
(P.AS.03.OPR.039)
сведения о селекционных достижениях
(P.AS.03.BEN.002): сведения запрошены. сведения о селекционных достижениях
(P.AS.03.BEN.002): сведения направлены
обработка запроса и представление сведений из базы данных о селекционных достижениях
(P.AS.03.OPR.038)
сведения о селекционных достижениях (P.AS.03.BEN.002):
сведения отсутствуют. сведения о селекционных достижениях (P.AS.03.BEN.002):
сведения представлены
получение сведений из базы данных о селекционных достижениях
(P.AS.03.TRN.011)
3
Получение измененных сведений из базы данных о селекционных достижениях (P.AS.03.PRC.012)
3.1
Запрос измененных сведений из базы данных о селекционных достижениях (P.AS.03.OPR.040). Прием и обработка измененных сведений из базы данных о
селекционных достижениях
(P.AS.03.OPR.042)
сведения о селекционных достижениях (P.AS.03.BEN.002): измененные сведения запрошены. сведения о селекционных достижениях (P.AS.03.BEN.002): измененные сведения направлены
обработка запроса и представление измененных сведений из базы данных о селекционных достижениях
(P.AS.03.OPR.041)
сведения о селекционных достижениях (P.AS.03.BEN.002):
измененные сведения отсутствуют. сведения о селекционных достижениях (P.AS.03.BEN.002):
измененные сведения представлены
получение измененных сведений из базы данных о селекционных достижениях
(P.AS.03.TRN.012)
VI. Описание сообщений общего процесса

16. Жалпы процесті іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимыл шеңберінде берілетін жалпы процесс хабарларының тізбесі 6-кестеде келтірілген. Хабар құрамындағы деректер құрылымы электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасындағы тиісті құрылымға сілтеме 6-кестенің 3-бағанының мәні бойынша белгіленеді.
6-кесте
Жалпы процесс хабарларының тізбесі
Кодтық белгіленім
Атауы
Электрондық құжаттың (мәліметтердің) құрылымы
1
2
3
P.AS.03.MSG.001
енгізу үшін асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтер
асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтер (R.SM.AS.03.001)
P.AS.03.MSG.002
өзгерту үшін асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтер
асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтер (R.SM.AS.03.001)
P.AS.03.MSG.003
алып тастау үшін асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтер
асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтер (R.SM.AS.03.001)
P.AS.03.MSG.004
асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорды жаңарту туралы хабарлама
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (R.006)
P.AS.03.MSG.005
асыл тұқымды дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу
жалпы ресурсты жаңартудың жай-күйі (R.007)
P.AS.03.MSG.006
асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат
жалпы ресурсты жаңартудың жай-күйі (R.007)
P.AS.03.MSG.007
асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан мәліметтерге сұрау салу
жалпы ресурсты жаңартудың жай-күйі (R.007)
P.AS.03.MSG.008
асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан мәліметтер
асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтер (R.SM.AS.03.001)
P.AS.03.MSG.009
асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтерге сұрау салу
жалпы ресурсты жаңартудың жай-күйі (R.007)
P.AS.03.MSG.010
асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтер
асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтер (R.SM.AS.03.001)
P.AS.03.MSG.011
мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (R.006)
P.AS.03.MSG.012
енгізу үшін асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтер
селекциялық жетістіктер туралы мәліметтер (R.SM.AS.03.002)
P.AS.03.MSG.013
өзгерту үшін асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтер
селекциялық жетістіктер туралы мәліметтер (R.SM.AS.03.002)
P.AS.03.MSG.014
алып тастау үшін асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтер
селекциялық жетістіктер туралы мәліметтер (R.SM.AS.03.002)
P.AS.03.MSG.015
асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорды жаңарту туралы хабарлама
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (R.006)
P.AS.03.MSG.016
асыл тұқымды дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу
жалпы ресурсты жаңартудың жай-күйі (R.007)

16. Перечень сообщений общего процесса, передаваемых в рамках информационного взаимодействия при реализации общего процесса, приведен в таблице 6. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Ссылка на соответствующую структуру в Описании форматов и структур электронных документов и сведений устанавливается по значению графы 3 таблицы 6.
Таблица 6
Перечень сообщений общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Структура электронного документа (сведений)
1
2
3
P.AS.03.MSG.001
сведения о племенных животных для включения
сведения о племенных животных (R.SM.AS.03.001)
P.AS.03.MSG.002
сведения о племенных животных для изменения
сведения о племенных животных (R.SM.AS.03.001)
P.AS.03.MSG.003
сведения о племенных животных для исключения
сведения о племенных животных (R.SM.AS.03.001)
P.AS.03.MSG.004
уведомление об обновлении базы данных о племенных животных
уведомление о результате обработки (R.006)
P.AS.03.MSG.005
запрос информации о дате и времени обновления базы данных о племенных животных
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.AS.03.MSG.006
информация о дате и времени обновления базы данных о племенных животных
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.AS.03.MSG.007
запрос сведений из базы данных о племенных животных
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.AS.03.MSG.008
сведения из базы данных о племенных животных
сведения о племенных животных (R.SM.AS.03.001)
P.AS.03.MSG.009
запрос измененных сведений из базы данных о племенных животных
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.AS.03.MSG.010
измененные сведения из базы данных о племенных животных
сведения о племенных животных (R.SM.AS.03.001)
P.AS.03.MSG.011
уведомление об отсутствии сведений
уведомление о результате обработки (R.006)
P.AS.03.MSG.012
сведения о селекционных достижениях для включения
сведения о селекционных достижениях
(R.SM.AS.03.002)
P.AS.03.MSG.013
сведения о селекционных достижениях для изменения
сведения о селекционных достижениях
(R.SM.AS.03.002)
P.AS.03.MSG.014
сведения о селекционных достижениях для исключения
сведения о селекционных достижениях
(R.SM.AS.03.002)
P.AS.03.MSG.015
уведомление об обновлении базы данных о селекционных достижениях
уведомление о результате обработки (R.006)
P.AS.03.MSG.016
запрос информации о дате и времени обновления базы данных о селекционных достижениях
состояние актуализации общего ресурса (R.007)

(R.SM.AS.03.002)
VII. Жалпы процестің транзакцияларының сипаттамасы
1. "Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға енгізу үшін мәліметтерді беру" жалпы процесінің транзакциясы (P.AS.03.TRN.001)
17. "Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға енгізу үшін мәліметтерді беру" жалпы процесінің транзакциясы (P.AS.03.TRN.001) бастамашының респондентке асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтерді асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға енгізу үшін беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процестің транзакциясының схемасы 6-суретте көрсетілген. Жалпы процестің транзакция параметрлері 7-кестеде келтірілген.

(R.SM.AS.03.002)
VII. Описание транзакций общего процесса
1. Транзакция общего процесса "Передача сведений для включения в базу данных о племенных животных" (P.AS.03.TRN.001)
17. Транзакция общего процесса "Передача сведений для включения в базу данных о племенных животных" (P.AS.03.TRN.001) выполняется для передачи инициатором респонденту сведений о племенных животных для включения в базу данных о племенных животных. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 6. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 7.

2. "Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді беру" жалпы процесінің транзакциясы (P. AS.03.TRN.002)
18. "Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді беру" жалпы процесінің транзакциясы (P.AS.03.TRN.002) бастамашының асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтерді респондентке асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорға өзгерістер енгізу үшін беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процестің транзакциясының схемасы 7-суретте көрсетілген. Жалпы процестің транзакция параметрлері 8-кестеде келтірілген.

2. Транзакция общего процесса "Передача сведений для внесения изменений в базу данных о племенных животных" (P.AS.03.TRN.002)
18. Транзакция общего процесса "Передача сведений для внесения изменений в базу данных о племенных животных" (P.AS.03.TRN.002) выполняется для передачи инициатором респонденту сведений о племенных животных для внесения изменений в базу данных о племенных животных. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 7. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 8.

3. "Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан алып тастау үшін мәліметтерді беру" жалпы процесінің транзакциясы (P.AS.03.TRN.003)
19. "Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан алып тастау үшін мәліметтерді беру" жалпы процесінің транзакциясы (P.AS.03.TRN.003) бастамашының асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтерді асыл тұқымды жануарлар дерекқорынан алып тастау үшін респондентке беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесc транзакциясының схемасы 8-суретте көрсетілген. Жалпы процесc транзакциясының 9-кестеде келтірілген.

3. Транзакция общего процесса "Передача сведений для исключения из базы данных племенных животных" (P.AS.03.TRN.003)
19. Транзакция общего процесса "Передача сведений для исключения из базы данных племенных животных" (P.AS.03.TRN.003) выполняется для передачи инициатором респонденту сведений о племенных животных для исключения из базы данных племенных животных. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 8. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 9.

4. "Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу" жалпы процесінің транзакциясы (P.AS.03.TRN.004)
20. "Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу" жалпы процесінің транзакциясы (P. AS.03.TRN.004) бастамашының респонденттен асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты алуы үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесc транзакциясының схемасы 9-суретте көрсетілген. Жалпы процесc транзакциясының параметрлері 10-кестеде келтірілген.

4. Транзакция общего процесса "Получение информации о дате и времени обновления базы данных о племенных животных"
(P.AS.03.TRN.004)
20. Транзакция общего процесса "Получение информации о дате и времени обновления базы данных о племенных животных" (P.AS.03.TRN.004) выполняется для получения инициатором от респондента информации о дате и времени обновления базы данных о племенных животных. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 9. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 10.

5. "Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан мәліметтер алу" жалпы процесінің транзакциясы (P.AS.03.TRN.005)
21. "Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан мәліметтер алу" жалпы процесінің транзакциясы (P.AS.03.TRN.005) бастамашы респонденттен асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан мәліметтер алу үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесc транзакциясының схемасы 10-суретте көрсетілген. Жалпы процесc транзакциясының параметрлері 11-кестеде келтірілген.

5. Транзакция общего процесса "Получение сведений из базы данных о племенных животных" (P.AS.03.TRN.005)
21.Транзакция общего процесса "Получение сведений из базы данных о племенных животных" (P.AS.03.TRN.005) выполняется для получения инициатором от респондента сведений из базы данных о племенных животных. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 10. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 11.

6. "Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтерді алу" жалпы процесінің транзакциясы (P.AS.03.TRN.006)
22. "Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтерді алу" жалпы процесінің транзакциясы (P.AS.03.TRN.006) бастамашының респонденттен асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтерді алуы үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процестің транзакциясын орындау схемасы 11-суретте көрсетілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 12-кестеде келтірілген.

6. Транзакция общего процесса "Получение измененных сведений из базы данных о племенных животных" (P.AS.03.TRN.006)
22. Транзакция общего процесса "Получение измененных сведений из базы данных о племенных животных" (P.AS.03.TRN.006) выполняется для получения инициатором от респондента измененных сведений из базы данных о племенных животных. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 11.
Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 12.

4 сағат жоқ 3
алынғанын растау уақыты
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
жауап күту уақыты
авторлау белгісі
қайталаулар саны
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарлары:
асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтерге сұрау салу (P.AS.03.MSG.009) асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтер (P.AS.03.MSG.010)
мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама (P.AS.03.MSG.011)
бастамашылық хабар
жауап хабары
11
Жалпы процесс транзакциясының хабарлары:
жоқ-
ЭЦҚ белгісі
электрондық құжатты қате ЭЦҚ-мен беру

4 часа нет 3
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
время ожидания ответа
признак авторизации
количество повторов
10
Сообщения транзакции общего процесса:
запрос измененных сведений из базы данных о племенных животных (P.AS.03.MSG.009) измененные сведения из базы данных о племенных животных (P.AS.03.MSG.010) уведомление об отсутствии сведений
(P.AS.03.MSG.011)
инициирующее сообщение
ответное сообщение
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
нет –
признак ЭЦП
передача электронного документа с некорректной ЭЦП

7. "Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорға енгізу үшін мәліметтерді беру" жалпы процесінің транзакциясы (P.AS.03.TRN.007)
23. "Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорға енгізу үшін мәліметтерді беру" (P.AS.03.TRN.007) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының селекциялық жетістіктер туралы мәліметтерді респондентке селекциялық жетістіктер туралы дерекқорға енгізу үшін беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесc транзакциясының схемасы 12-суретте көрсетілген. Жалпы процесc транзакциясының параметрлері 13-кестеде келтірілген.

7. Транзакция общего процесса "Передача сведений для включения в базу данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.TRN.007)
23. Транзакция общего процесса "Передача сведений для включения в базу данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.TRN.007) выполняется для передачи инициатором респонденту сведений о селекционных достижениях для включения в базу данных о селекционных достижениях. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 12. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 13.

8. "Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорға өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді беру" жалпы процесінің транзакциясы (P.AS.03.TRN.008)
24. "Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорға өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді беру" жалпы процесінің транзакциясы (P.AS.03.TRN.008) бастамашы селекциялық жетістіктер туралы мәліметтерді респондентке селекциялық жетістіктер туралы дерекқорға өзгерістер енгізу үшін беру үшін орындайды. Көрсетілген жалпы процестің транзакциясының схемасы 13-суретте көрсетілген. Жалпы процестің транзакция параметрлері 14-кестеде келтірілген.

8. Транзакция общего процесса "Передача сведений для внесения изменений в базу данных о селекционных достижениях"
(P.AS.03.TRN.008)
24. Транзакция общего процесса "Передача сведений для внесения изменений в базу данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.TRN.008) выполняется для передачи инициатором респонденту сведений о селекционных достижениях для внесения изменений в базу данных о селекционных достижениях. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 13. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 14.

9. "Селекциялық жетістіктер дерекқорынан алып тастау үшін мәліметтерді беру" жалпы процесінің транзакциясы (P.AS.03.TRN.009)
25. "Селекциялық жетістіктер дерекқорынан алып тастау үшін мәліметтерді беру" жалпы процесінің транзакциясы (P.AS.03.TRN.009) бастамашының респондентке селекциялық жетістіктер туралы мәліметтерді селекциялық жетістіктердің дерекқорынан алып тастау үшін беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясының схемасы 14-суретте көрсетілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 15-кестеде келтірілген.

9. Транзакция общего процесса "Передача сведений для исключения из базы данных селекционных достижений" (P.AS.03.TRN.009)
25. Транзакция общего процесса "Передача сведений для исключения из базы данных селекционных достижений" (P.AS.03.TRN.009) выполняется для передачи инициатором респонденту сведений о селекционных достижениях для исключения из базы данных селекционных достижений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 14. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 15.

10. "Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу" жалпы процесінің транзакциясы (P.AS.03.TRN.010)
26. "Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу" жалпы процесінің транзакциясы (P.AS.03.TRN.010) бастамашының респонденттен селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алуы үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясының схемасы 15-суретте көрсетілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 16-кестеде келтірілген.

10. Транзакция общего процесса "Получение информации о дате и времени обновления базы данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.TRN.010)
26. Транзакция общего процесса "Получение информации о дате и времени обновления базы данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.TRN.010) выполняется для получения инициатором от респондента информации о дате и времени обновления базы данных о селекционных достижениях. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 15. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 16.

11. "Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтер алу" жалпы процесінің транзакциясы (P.AS.03.TRN.011)
27. "Селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтер алу" жалпы процесінің транзакциясы (P.AS.03.TRN.011) бастамашы респонденттен селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтер алуы үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясының схемасы 16-суретте көрсетілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 17-кестеде келтірілген.

11. Транзакция общего процесса "Получение сведений из базы данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.TRN.011)
27. Транзакция общего процесса "Получение сведений из базы данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.TRN.011) выполняется для получения инициатором от респондента сведений из базы данных о селекционных достижениях. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 16. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 17.

селекциялық жетістіктер туралы мәліметтер (P.AS.03.BEN.002): мәліметтер жоқ селекциялық жетістіктер туралы мәліметтер (P.AS.03.BEN.002): мәліметтер ұсынылды
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
20 минут
4 сағат жоқ 3
алынғанын растау уақыты
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
жауап күту уақыты
авторлау белгісі
қайталаулар саны
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарлары:
селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтерді сұрау салу (P.AS.03.MSG.017) селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан мәліметтер (P.AS.03.MSG.019) мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама (P.AS.03.MSG.011)
бастамашылық хабар
жауап хабары
11
Жалпы процесс транзакциясының хабарлары:
жоқ–
ЭЦҚ белгісі
электрондық құжатты қате ЭЦҚ-мен беру

сведения о селекционных достижениях (P.AS.03.BEN.002): сведения отсутствуют сведения о селекционных достижениях (P.AS.03.BEN.002): сведения представлены
9
Параметры транзакции общего процесса:
20 минут
4 часа нет 3
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
время ожидания ответа
признак авторизации
количество повторов
10
Сообщения транзакции общего процесса:
запрос сведений из базы данных о селекционных достижениях (P.AS.03.MSG.017) сведения из базы данных о селекционных достижениях (P.AS.03.MSG.019) уведомление об отсутствии сведений
(P.AS.03.MSG.011)
инициирующее сообщение
ответное сообщение
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
нет –
признак ЭЦП
передача электронного документа с некорректной ЭЦП

12. "Селекциялық жетістіктер туралы мәліметтер базасынан өзгертілген мәліметтерді алу" жалпы процесінің транзакциясы (P.AS.03.TRN.012)
28. "Селекциялық жетістіктер туралы мәліметтер базасынан өзгертілген мәліметтерді алу" жалпы процесінің транзакциясы (P.AS.03.TRN.012) бастамашы респонденттен селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтерді алу үшін орындайды. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясының схемасы 17-суретте көрсетілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 18-кестеде келтірілген.

12. Транзакция общего процесса "Получение измененных сведений из базы данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.TRN.012)
28. Транзакция общего процесса "Получение измененных сведений из базы данных о селекционных достижениях" (P.AS.03.TRN.012) выполняется для получения инициатором от респондента измененных сведений из базы данных о селекционных достижениях. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 17. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 18.

4 сағат жоқ 3
алынғанын растау уақыты
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
жауап күту уақыты
авторлау белгісі
қайталаулар саны
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарлары:
селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтерге сұрау салу (P.AS.03.MSG.020) селекциялық жетістіктер туралы дерекқордан өзгертілген мәліметтер (P.AS.03.MSG.021) мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама
(P.AS.03.MSG.011)
бастамашылық хабар
жауап хабары
11
Жалпы процесс транзакциясының хабарлары:
жоқ–
ЭЦҚ белгісі
электрондық құжатты қате ЭЦҚ-мен беру
VIII. Штаттан тыс жағдайларда әрекет ету тәртібі
29. Жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде штаттан тыс жағдайлар орын алуы мүмкін, ол кезде деректерді өңдеуді қалыпты режимде жүргізілмеуі мүмкін. Штаттан тыс жағдайлар техникалық ақаулар, күту уақыты аяқталуы кезінде, сондай-ақ өзге де жағдайларда туындайды. Жалпы процеске қатысушының штаттан тыс жағдайдың туындау себептері туралы түсініктемелер және оны шешу бойынша ұсынымдар алуы үшін Одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесін қолдау қызметіне тиісті сұрау салу жіберу мүмкіндігі көзделген. Штаттан тыс жағдайды шешу жөніндегі жалпы ұсынымдар 19-кестеде келтірілген.
30. Уәкілетті орган оған байланысты қателік туралы хабарлама алынған хабардың Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына және осы Регламенттің IX бөлімінде көрсетілген хабарларды бақылау талаптарына сәйкестігіне тексеру жүргізеді. Егер көрсетілген талаптарға сәйкессіздік анықталған жағдайда уәкілетті орган анықталған қателікті жою үшін барлық қажетті шараларды қабылдайды. Егер сәйкессіздік анықталмаған жағдайда, уәкілетті орган Одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесін қолдау қызметіне осы штаттан тыс жағдайдың сипаттамасымен хабар жібереді.
19-кесте
Штаттан тыс жағдайлардағы іс-қимылдар
Штаттан тыс жағдайдың коды
Штаттан тыс жағдайдың сипаттамасы
Штаттан тыс жағдайдың себептері
Штаттан тыс жағдайдың туындауы кезіндегі
іс-қимылдардың сипаттамасы
1
2
3
4
P.EXC.002
жалпы процесстің екіжақты транзакциясының бастамашысы келісілген қайталау саны аяқталғаннан кейін жауап-хабарды алған жоқ
көлік жүйесіндегі техникалық ақаулар немесе бағдарламалық қамсыздандырудың жүйелік қателігі
ұлттық сегменттің техникалық қолдау қызметіне хабар жазылған сұрау салуды жіберу қажет
P.EXC.004
жалпы процесс транзакциясының бастамашысы қате туралы хабарламаны алды
анықтамалықтар мен сыныптауыштар үйлестірілмеген немесе электрондық құжаттардың (мәліметтердің) XML-схемалары жаңартылмаған
жалпы процесс транзакциясы бастамашысы қолданылатын анықтамалықтар мен сыныптауыштарды үйлестіру немесе электрондық құжаттардың (мәліметтердің) XML-схемаларын жаңарту қажет. Егер анықтамалықтар мен сыныптауыштар үйлестірілген, электрондық құжаттардың (мәліметтердің)
XML-схемалары жаңартылған болса, қабылдаушы қатысушының қолдау қызметіне сұрау салу жіберу қажет
IX. Электрондық құжаттар мен мәліметтерді толтыруға қойылатын талаптар

4 часа нет 3
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
время ожидания ответа
признак авторизации
количество повторов
10
Сообщения транзакции общего процесса:
запрос измененных сведений из базы данных о селекционных достижениях (P.AS.03.MSG.020) измененные сведения из базы данных о селекционных достижениях (P.AS.03.MSG.021) уведомление об отсутствии сведений
(P.AS.03.MSG.011)
инициирующее сообщение
ответное сообщение
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
нет –
признак ЭЦП
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
VIII. Порядок действий в нештатных ситуациях
29. При информационном взаимодействии в рамках общего процесса вероятны нештатные ситуации, когда обработка данных не может быть произведена в обычном режиме. Нештатные ситуации возникают при технических сбоях, истечении времени ожидания и в иных случаях. Для получения участником общего процесса комментариев о причинах возникновения нештатной ситуации и рекомендаций по ее разрешению предусмотрена возможность направления соответствующего запроса в службу поддержки интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза. Общие рекомендации по разрешению нештатной ситуации приведены в таблице 19.
30. Уполномоченный орган проводит проверку сообщения, в связи с которым получено уведомление об ошибке, на соответствие Описанию форматов и структур электронных документов и сведений и требованиям к контролю сообщений, указанным в разделе IX настоящего Регламента. В случае если выявлено несоответствие указанным требованиям, уполномоченный орган принимает все необходимые меры для устранения выявленной ошибки. В случае если несоответствий не выявлено, уполномоченный орган направляет сообщение с описанием этой нештатной ситуации в службу поддержки интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза.
Таблица 19
Действия в нештатных ситуациях
Код нештатной ситуации
Описание нештатной ситуации
Причины нештатной ситуации
Описание действий при возникновении нештатной ситуации
1
2
3
4
P.EXC.002
инициатор двусторонней транзакции общего процесса не получил сообщение-ответ после истечения согласованного количества повторов
технические сбои в транспортной системе или системная ошибка программного обеспечения
необходимо направить запрос в службу технической поддержки национального сегмента, в котором было сформировано сообщение
P.EXC.004
инициатор транзакции общего процесса получил уведомление об ошибке
не синхронизированы справочники и классификаторы или не обновлены XMLсхемы электронных документов (сведений)
инициатору транзакции общего процесса необходимо синхронизировать используемые справочники и классификаторы или обновить XML-схемы электронных документов (сведений).
Если справочники и классификаторы синхронизированы, XML-схемы
электронных документов (сведений) обновлены, необходимо направить запрос в службу поддержки принимающего участника
IX. Требования к заполнению электронных документов и сведений

31. "Енгізу үшін асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтер" (P.AS.03.MSG.001) хабарында берілетін "Асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтер" (R. SM.AS.03.001) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 20-кестеде келтірілген.
20-кесте
"Енгізу үшін асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтер" (P.AS.03.MSG.001) хабарында берілетін "Асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтер" (R. SM.AS.03.001) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
электрондық хабарламада "Асыл тұқымды жануар немесе асыл тұқымдық өнім партиясы" (smcdo:BreedingDetails) деген бір деректеме беріледі
2
"Бастапқы күн мен уақыт" (csdo:startdatetime) деректемесі "Ортақ ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамында толтырылуы тиіс, ал "Соңғы күн мен уақыт" (casdo:EndDateTime) деректемесі толтырылмайды
3

31. Требования к заполнению реквизитов электронных документов
(сведений) "Сведения о племенных животных" (R.SM.AS.03.001), передаваемых в сообщении "сведения о племенных животных для включения" (P.AS.03.MSG.001), приведены в таблице 20.
Таблица 20
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о племенных животных" (R.SM.AS.03.001), передаваемых в сообщении "сведения о племенных животных для включения" (P.AS.03.MSG.001)
Код требования
Формулировка требования
1
в электронном сообщении передается один реквизит "Племенное животное или партия племенной продукции" (smcdo:BreedingDetails)
2
реквизит "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) должен быть заполнен, а реквизит "Конечная дата и время" (casdo:EndDateTime) не заполняется
3

"Ел коды" (Csdo: UnifiedCountryCode) деректемесінің мәні ISO 3166-1 сәйкес әлем елдерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтитын әлем елдерінің халықаралық сыныптауышындағы ел кодына сәйкес келуі тиіс, ал оның құрамындағы "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" (codeListId атрибуты) атрибутының мәні Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізілімінде көрсетілген сыныптауыш кодының мәніне сәйкес келуге тиіс
4
асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорда "Шаруашылық жүргізуші субъект" (smcdo:BusinessEntityDetails) және "Жануардың сәйкестендіру нөмірі туралы мәліметтер" (smcdo:AnimalIdDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Ел коды" ((cisco:Unified Country Code) деректемелері мәндерінің жиынтығы берілген деректемелермен сәйкес келетін жазба болмауға тиіс
5
"Жануар кіші тобының коды" деректемесі (smsdo:SubgroupCode) міндетті түрде толтырылады және мынадай мәндердің біріне сәйкес келуі тиіс:" I " – асыл тұқымды жануар;
"II" - асыл тұқымдық өнім партиясы
6
"Санат коды" деректемесі (smsdo:ProductCategoryCode) міндетті түрде толтырылады және асыл тұқымды жануарлар мен асыл тұқымдық өнім санаттарының сыныптауышынан санат кодына сәйкес келуге тиіс, ал оның құрамындағы "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" (codeListId атрибуты) атрибутының мәні Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпаратының тізілімінде көрсетілген сыныптауыш кодының мәніне сәйкес келуге тиіс
Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізілімінде асыл тұқымды жануарлар мен асыл тұқымдық өнім санаттарының сыныптауышы болмаған кезде "Санат коды "деректемесі (smsdo:ProductCategoryCode) мынадай мәндердің бірін қабылдауға тиіс:
"I-01" – Өнімділіктің сүт бағытындағы ірі қара мал;
"I-02" – Өнімділіктің ет бағытындағы ірі қара мал;
"I-03" – Шошқа;
"I-04" – Жылқы;
"I-05" – Қылшық жүнді және жартылай қылшық жүнді өнімділік бағытындағы қойлар;
"I-06" – Романов тұқымының қойлары;
"I-07" – Өнімділіктің елтірі бағытындағы қойлар;
"I-08" – Өнімділіктің биязы жүнді және жартылай биязы жүнді бағытындағы қойлар;
"I-09" – Өнімділіктің етті тықыр жүнді (жүнсіз) бағытындағы қойлар;
"I-10" – Сүт өнімділігі бағытындағы ешкілер;
"I-11" – Ет өнімділігі бағытындағы ешкілер;
"I-12" – Жүн өнімділігі бағытындағы ешкілер;
"I-13" – Түбіт өнімділігі бағытындағы ешкілер;
"I-14" – Бұғы;
"I-15" – Түйе;
"II-01" – Терісі үшін өсірілетін аңдар;
"II-02" – Үй құсы;
"II-03" – Инкубация жұмыртқасы;
"II-04" – баларалары;
"II-05" – Шәует және эмбриондар
7

значение реквизита "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) должно соответствовать коду страны из международного классификатора стран мира, содержащего перечень кодов и наименований стран мира в соответствии с ISO 3166-1, а значение атрибута "Идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId) в его составе должно соответствовать значению кода указанного классификатора в реестре нормативно-справочной информации Союза
4
в базе данных о племенных животных не должна содержаться запись в которой совокупность значений реквизитов "Код страны"
(csdo:UnifiedCountryCode) в составе сложного реквизита
"Хозяйствующий субъект" (smcdo:BusinessEntityDetails) и "Сведения об идентификационном номере животного" (smcdo:AnimalIdDetails) совпадает с переданной
5
реквизит "Код подгруппы животного" (smsdo:SubgroupCode) заполняется обязательно и должен соответствовать одному из следующих значений: "I" – племенное животное;
"II" – партия племенной продукции
6
реквизит "Код категории" (smsdo:ProductCategoryCode) заполняется обязательно и должен соответствовать коду категории из классификатора категорий племенных животных и племенной продукции, а значение атрибута "Идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId) в его составе должно соответствовать значению кода указанного классификатора в реестре
нормативно-справочной информации Союза
При отсутствии классификатора категорий племенных животных и племенной продукции в реестре нормативно-справочной информации Союза реквизит "Код категории" (smsdo:ProductCategoryCode) должен принимать одно из следующих значений:
"I-01" – Крупный рогатый скот молочного направления продуктивности;
"I-02" – Крупный рогатый скот мясного направления продуктивности;
"I-03" – Свиньи;
"I-04" – Лошади;
"I-05" – Овцы грубошерстного и полугрубошерстного направления продуктивности;
"I-06" – Овцы романовской породы;
"I-07" – Овцы смушкового направления продуктивности; "I-08" – Овцы тонкорунного и полутонкорунного направления продуктивности;
"I-09" – Овцы мясного короткошерстного (безрунного) направления продуктивности;
"I-10" – Козы молочного направления продуктивности;
"I-11" – Козы мясного направления продуктивности;
"I-12" – Козы шерстного направления продуктивности;
"I-13" – Козы пухового направления продуктивности;
"I-14" – Олени;
"I-15" – Верблюды;
"II-01" – Пушные звери;
"II-02" – Домашняя птица;
"II-03" – Инкубационные яйца;
"II-04" – Пчелы;
"II-05" – Спермопродукция и эмбрионы
7

егер "Санат коды" деректемесі (smsdo:ProductCategoryCode) I-01 – I-02 мәндерін қабылдаса, онда "Жануардың лақап аты" (smsdo:AnimalName), "Жануар тұқымының атауы" (smsdo:AnimalBreedName), "Туған күні" (csdo:BirthDate), "Жынысы" (csdo:SexCode), "Асыл тұқымды жануардың немесе асыл тұқымдық өнімнің құрамына кіретін жануардың тегі туралы ақпарат" (smsdo:PedigreeText), "Жануардың сәйкестендіру нөмірі туралы мәліметтер "(smsdo:AnimalIdDetails),"Шаруашылық жүргізуші субъект"(smcdo:BusinessEntityDetails), "Туған кездегі меншік иесі "(smcdo:OwnerAtBirthDetails), "Мекенжай" (ccdo:ObjectAddressDetails) деректемелері міндетті түрде толтырылады
8
егер "Санат коды" деректемесі (smsdo:ProductCategoryCode) I-03 немесе I-14 мәнін алса, онда "Жеке нөмір (ен нөмірі немесе микрочип коды)" (smsdo:BrandOrMicrochipId), "Жануар тұқымының атауы" (smsdo:AnimalBreedName), "Туған күні" (csdo:BirthDate), "Жынысы" (csdo: SexCode), "Асыл тұқымды жануардың немесе асыл тұқымдық өнімнің құрамына кіретін жануардың тегі туралы ақпарат" (smsdo:PedigreeText), "Жануардың сәйкестендіру нөмірі туралы мәліметтер" (smsdo:AnimalIdDetails), "Шаруашылық жүргізуші субъект" (smcdo:BusinessEntityDetails), "Туған кездегі меншік иесі" (smcdo:OwnerAtBirthDetails), "Мекенжайы" (ccdo:ObjectAddressDetails) деректемелері міндетті түрде толтырылады
9
егер "Санат коды" деректемесі (smsdo:ProductCategoryCode) I-04 немесе I-15 мәндерін қабылдаса, онда "Жеке нөмір (ен нөмірі немесе микрочип коды)" (smsdo:brandormicrochipid), "Жануардың лақап аты" (smsdo:AnimalName), "Жануар тұқымының атауы" (smsdo:AnimalBreedName), "Туған күні" (csdo: BirthDate), "Жынысы" (csdo: SexCode), "Асыл тұқымды жануардың немесе асыл тұқымдық өнімнің құрамына кіретін жануардың тегі туралы ақпарат "(smsdo:PedigreeText), "Жануардың сәйкестендіру нөмірі туралы мәліметтер"(smsdo:AnimalIdDetails),"Шаруашылық жүргізуші субъект" (smcdo:BusinessEntityDetails), "Туған кездегі меншік иесі" (smcdo:OwnerAtBirthDetails), "Мекенжайы" (ccdo:ObjectAddressDetails) міндетті түрде толтырылады
10
егер "Санат коды" деректемесі (smsdo:ProductCategoryCode) I-05 – I 09 " мәнін қабылдаса, онда "Жеке нөмір (ен нөмірі немесе микрочип коды) "(smsdo:BrandOrMicrochipId), "Жануар тұқымының атауы "(smsdo:AnimalBreedName), "Туған күні "(Csdo:туған күні), "Жынысы "(csdo:SexCode), "Асыл тұқымды жануардың немесе жануардың тегі туралы ақпарат" (smsdo:PedigreeText), "Жануардың сәйкестендіру нөмірі туралы мәліметтер" (smsdo:AnimalIdDetails), "Шаруашылық жүргізуші субъект" (smcdo:BusinessEntityDetails), "Туған кездегі меншік иесі" (smcdo:OwnerAtBirthDetails), "Мекенжай" (ccdo:Objectaddressdetails) деректемелері міндетті түрде толтырылады
11

если реквизит "Код категории" (smsdo:ProductCategoryCode) принимает значения I-01 – I-02 то реквизиты "Кличка животного" (smsdo:AnimalName), "Наименование породы животного"
(smsdo:AnimalBreedName), "Дата рождения" (csdo:BirthDate), "Пол" (csdo:SexCode), "Информация о родословной племенного животного или животного, входящего в состав племенной продукции"
(smsdo:PedigreeText), "Сведения об идентификационном номере животного" (smsdo:AnimalIdDetails), "Хозяйствующий субъект" (smcdo:BusinessEntityDetails), "Собственник на момент рождения" (smcdo:OwnerAtBirthDetails), "Адрес" (ccdo:ObjectAddressDetails) заполняются обязательно
8
если реквизит "Код категории" (smsdo:ProductCategoryCode) принимает значение I-03 или I-14 то реквизиты "Индивидуальный номер (номер тавра или код микрочипа)" (smsdo:BrandOrMicrochipId), "Наименование породы животного" (smsdo:AnimalBreedName), "Дата рождения"
(csdo:BirthDate), "Пол" (csdo:SexCode), "Информация о родословной племенного животного или животного, входящего в состав племенной продукции" (smsdo:PedigreeText), "Сведения об идентификационном номере животного" (smsdo:AnimalIdDetails), "Хозяйствующий субъект"
(smcdo:BusinessEntityDetails), "Собственник на момент рождения" (smcdo:OwnerAtBirthDetails), "Адрес" (ccdo:ObjectAddressDetails) заполняются обязательно
9
если реквизит "Код категории" (smsdo:ProductCategoryCode) принимает значения I-04 или I-15 то реквизиты "Индивидуальный номер (номер тавра или код микрочипа)" (smsdo:BrandOrMicrochipId), "Кличка животного" (smsdo:AnimalName), "Наименование породы животного"
(smsdo:AnimalBreedName), "Дата рождения" (csdo:BirthDate), "Пол" (csdo:SexCode), "Информация о родословной племенного животного или животного, входящего в состав племенной продукции"
(smsdo:PedigreeText), "Сведения об идентификационном номере животного" (smsdo:AnimalIdDetails), "Хозяйствующий субъект" (smcdo:BusinessEntityDetails), "Собственник на момент рождения"
(smcdo:OwnerAtBirthDetails), "Адрес" (ccdo:ObjectAddressDetails) заполняются обязательно
10
если реквизит "Код категории" (smsdo:ProductCategoryCode) принимает значение I-05 – I-09 то реквизиты "Индивидуальный номер (номер тавра или код микрочипа)" (smsdo:BrandOrMicrochipId), "Наименование породы животного" (smsdo:AnimalBreedName), "Дата рождения" (csdo:BirthDate), "Пол" (csdo:SexCode), "Информация о родословной племенного животного или животного, входящего в состав племенной продукции" (smsdo:PedigreeText), "Сведения об идентификационном номере животного" (smsdo:AnimalIdDetails), "Хозяйствующий субъект"
(smcdo:BusinessEntityDetails), "Собственник на момент рождения" (smcdo:OwnerAtBirthDetails), "Адрес" (ccdo:ObjectAddressDetails) заполняются обязательно
11

егер "Санат коды" деректемесі (smsdo:ProductCategoryCode) i-10– I-13 мәнін қабылдаса, "Жеке нөмір (ен нөмірі немесе микрочип коды) "(smsdo:BrandOrMicrochipId), "Жануар тұқымының атауы "(smsdo:AnimalBreedName), "Туған күні"(csdo:BirthDate), "Жынысы "(csdo:SexCode), "Асыл тұқымды жануардың немесе жануардың тегі туралы ақпарат (smsdo:PedigreeText), "Жануардың сәйкестендіру нөмірі туралы мәліметтер" (smsdo:AnimalIdDetails), "Шаруашылық жүргізуші субъект" (smcdo:BusinessEntityDetails), "Туған кездегі меншік иесі" (smcdo:OwnerAtBirthDetails), "Мекенжай" (ccdo:Objectaddressdetails) деректемелері міндетті түрде толтырылады
12
егер "Санат коды" деректемесі (smsdo:ProductCategoryCode) II-01 мәндерін қабылдаса, онда "Мүше мемлекеттің уәкілетті органы" (ccdo:UnifiedAuthorityDetails), "Құжаттың күні" (csdo:DocCreationDate) деректемелері "Өнімді мемлекеттік тіркеу туралы куәлік" ((smc do:Registration certificate details) күрделі деректеме құрамында толтырылады. "Жануар тұқымының атауы" (smsdo:AnimalBreedName), "Туған кездегі меншік иесі" (smcdo:OwnerAtBirthDetails), "Мекенжай" ((cdo:object Address Details) деректемелері де міндетті түрде толтырылады
13
егер "Санат коды" деректемесі (smsdo:ProductCategoryCode) II-02 мәндерін қабылдаса, онда "Мүше мемлекеттің уәкілетті органы" (ccdo:UnifiedAuthorityDetails), "Құжаттың күні" (csdo:DocCreationDate) деректемелері "Өнімді мемлекеттік тіркеу туралы куәлік" ((smc do:Registration certificate details) күрделі деректеме құрамында толтырылады. "Құс кроссының атауы" (smsdo:crossbreedname), "Құс желісінің атауы" (smsdo:LineBreedName), "Туған кездегі меншік иесі" (smcdo:OwnerAtBirthDetails), "Мекенжай" (ccdo:ObjectAddressDetails) деректемелері де міндетті түрде толтырылады
14
егер "Санат коды" деректемесі (smsdo:ProductCategoryCode) II-03 мәндерін қабылдаса, онда "Мүше мемлекеттің уәкілетті органы" (ccdo:UnifiedAuthorityDetails), "Құжаттың күні" (csdo:DocCreationDate) деректемелері "Өнімді мемлекеттік тіркеу туралы куәлік" ((smc do:Registration certificate details) күрделі деректемесі құрамында толытыралады. "Құс кросының атауы" (smsdo:crossbreedname), "Құс желісінің атауы" (smsdo:LineBreedName) деректемелері де міндетті түрде толтырылады
15
егер "Санат коды" деректемесі (smsdo:ProductCategoryCode) II-04 немесе II-05 мәндерін қабылдаса, онда "Мүше мемлекеттің уәкілетті органы" (ccdo:UnifiedAuthorityDetails), "Құжаттың күні" (csdo:DocCreationDate) деректемелері "Өнімді мемлекеттік тіркеу туралы куәлік" ((smc do:Registration Certificate Details) күрделі деректемесінің құрамында толтырылады. "Жануар тұқымының атауы" (smsdo:AnimalBreedName) деректемесі де міндетті түрде толтырылады
16
егер "Санат коды" деректемесі (smsdo:ProductCategoryCode) II-06 мәндерін қабылдаса, онда "Мүше мемлекеттің уәкілетті органы" (ccdo:UnifiedAuthorityDetails), "Құжаттың күні" (csdo:DocCreationDate) деректемелері "Өнімді мемлекеттік тіркеу туралы куәлік" ((smc do:Registration certificate details) күрделі деректемесі құрамында толтырылады
17
"Асыл тұқымды жануар немесе асыл тұқымдық өнім партиясы" (smcdo:BreedingDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Мәліметтер ұсынылатын объектінің атауы" (smsdo:ObjectBreedingName) деректемесі міндетті түрде толтырылады
18
"Жынысы" деректемесінің мәні (smsdo:SexCode) мынадай мәндердің біріне сәйкес келуі тиіс:
"M" - еркек;
"F" - ұрғашы
19
егер "Шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші" (csdo: BusinessEntityId) деректемесі толтырылған жағдайда, оның құрамындағы "Сәйкестендіру әдісі" (kindId атрибуты) деректемесінің мәні Еуразиялық экономикалық одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізілімінде қамтылуға және шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдістерінің анықтамалығына сәйкес болуға тиіс
20
Егер"Байланыс түрінің коды" деректемесі
(csdo:UnifiedCommunicationChannelCode) күрделі деректеменің құрамында толтырылса, онда оның "Байланыс деректемесі" ((cisco:Unified Communication Details) мәні мынадай мәндердің біріне сәйкес келуі тиіс:
"TE" – телефон;
"EM" - электрондық пошта;
"FX" – факс
21
"Әмбебап сипаттама коды" деректемесінің (smsdo:ProductCharacteristicCode) мәні асыл тұқымды жануарлар мен асыл тұқымдық өнімнің арнайы сипаттамаларының сыныптауышынан әмбебап сипаттама кодына сәйкес келуге тиіс, ал оның құрамындағы "Анықтамалық (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" (codeListId атрибуты) атрибутының мәні Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізілімінде көрсетілген сыныптауыш кодының мәніне сәйкес келуге тиіс
Асыл тұқымды жануарлар мен асыл тұқымдық өнімнің арнайы сипаттамаларының сыныптауышы болмаған кезде Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізілімінде "Әмбебап сипаттаманың атауы" деректемесі (smsdo:ProductCharacteristicName) толтырылады
22
"Әмбебап сипаттама" деректемесі ((scd:Specific Product Characteristic Details) асыл тұқымды жануарлар мен асыл тұқымдық өнімнің арнайы сипаттамаларының сыныптауышында мәліметтері хабарламада берілетін объект санаты үшін кемінде бір жазба болған жағдайда міндетті түрде толтырылады

если реквизит "Код категории" (smsdo:ProductCategoryCode) принимает значение I-10 – I-13 то реквизиты "Индивидуальный номер (номер тавра или код микрочипа)" (smsdo:BrandOrMicrochipId), "Наименование породы животного" (smsdo:AnimalBreedName), "Дата рождения" (csdo:BirthDate), "Пол" (csdo:SexCode), "Информация о родословной племенного животного или животного, входящего в состав племенной продукции" (smsdo:PedigreeText), "Сведения об идентификационном номере животного" (smsdo:AnimalIdDetails), "Хозяйствующий субъект"
(smcdo:BusinessEntityDetails), "Собственник на момент рождения" (smcdo:OwnerAtBirthDetails), "Адрес" (ccdo:ObjectAddressDetails) заполняются обязательно
12
если реквизит "Код категории" (smsdo:ProductCategoryCode) принимает
значения II-01 то заполняются реквизиты "Уполномоченный орган государства-члена" (ccdo:UnifiedAuthorityDetails) , "Дата документа"
(csdo:DocCreationDate) в составе сложного реквизита "Свидетельство о государственной регистрации продукции"
(smcdo:RegistrationCertificateDetails). Реквизиты "Наименование породы животного" (smsdo:AnimalBreedName), "Собственник на момент рождения" (smcdo:OwnerAtBirthDetails), "Адрес"
(ccdo:ObjectAddressDetails) также заполняются обязательно
13
если реквизит "Код категории" (smsdo:ProductCategoryCode) принимает значения II-02 то заполняются реквизиты "Уполномоченный орган государства-члена" (ccdo:UnifiedAuthorityDetails) , "Дата документа"
(csdo:DocCreationDate) в составе сложного реквизита "Свидетельство о государственной регистрации продукции"
(smcdo:RegistrationCertificateDetails). Реквизиты "Наименование кросса птицы" (smsdo:CrossBreedName), "Наименование линии птицы"
(smsdo:LineBreedName), "Собственник на момент рождения"
(smcdo:OwnerAtBirthDetails), "Адрес" (ccdo:ObjectAddressDetails) также заполняются обязательно
14
если реквизит "Код категории" (smsdo:ProductCategoryCode) принимает значения II-03 то заполняются реквизиты "Уполномоченный орган государства-члена" (ccdo:UnifiedAuthorityDetails) , "Дата документа"
(csdo:DocCreationDate) в составе сложного реквизита "Свидетельство о государственной регистрации продукции"
(smcdo:RegistrationCertificateDetails). Реквизиты "Наименование кросса птицы" (smsdo:CrossBreedName), "Наименование линии птицы"
(smsdo:LineBreedName) также заполняются обязательно
15
если реквизит "Код категории" (smsdo:ProductCategoryCode) принимает значения II-04 или II-05 то заполняются реквизиты "Уполномоченный орган государства-члена" (ccdo:UnifiedAuthorityDetails) , "Дата документа" (csdo:DocCreationDate) в составе сложного реквизита "Свидетельство о государственной регистрации продукции"
(smcdo:RegistrationCertificateDetails). Реквизит "Наименование породы животного" (smsdo:AnimalBreedName) также заполняется обязательно
16
если реквизит "Код категории" (smsdo:ProductCategoryCode) принимает значения II-06 то заполняются реквизиты "Уполномоченный орган государства-члена" (ccdo:UnifiedAuthorityDetails) , "Дата документа"
(csdo:DocCreationDate) в составе сложного реквизита "Свидетельство о государственной регистрации продукции"
(smcdo:RegistrationCertificateDetails)
17
реквизит "Наименование объекта, о котором предоставляются сведения" (smsdo:ObjectBreedingName) в составе сложного реквизита "Племенное
животное или партия племенной продукции" (smcdo:BreedingDetails) заполняется обязательно
18
значение реквизита "Пол" (smsdo:SexCode) должно соответствовать одному из следующих значений:
"M" – самец;
"F" – самка
19
в случае если реквизит "Идентификатор хозяйствующего субъекта" (csdo: BusinessEntityId) заполнен, то значение реквизита в его составе "метод идентификации" (атрибут kindId) должно содержаться в реестре нормативно-справочной информации Евразийского экономического союза и соответствовать справочнику методов идентификации хозяйствующих субъектов
20
в случае если реквизит "Код вида связи"
(csdo:UnifiedCommunicationChannelCode) в составе сложного реквизита заполнен, то его значение "Контактный реквизит"
(ccdo:UnifiedCommunicationDetails) должно соответствовать одному из следующих значений:
"TE" – телефон;
"EM" – электронная почта; "FX" – факс
21
значение реквизита "Код универсальной характеристики" (smsdo:ProductCharacteristicCode) должно соответствовать коду универсальной характеристики из классификатора специальных характеристик племенных животных и племенной продукции, а значение атрибута "Идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId) в его составе должно соответствовать значению кода указанного классификатора в реестре нормативно-справочной информации Союза
При отсутствии классификатора специальных характеристик племенных животных и племенной продукции в реестре нормативно-справочной информации Союза заполняется реквизит "Наименование универсальной характеристики" (smsdo:ProductCharacteristicName)
22
реквизит "Универсальная характеристика"
(smcdo:SpecificProductCharacteristicDetails) заполняется обязательно в случае наличия хотя бы одной записи в классификаторе специальных характеристик племенных животных и племенной продукции для категории объекта, сведения о котором передаются в сообщении

32. "Өзгерту үшін асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтер" (P. AS.03.MSG.002) хабарында берілетін "Асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтер" (R. SM.AS.03.001) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 21-кестеде келтірілген.
21-кесте
"Өзгерту үшін асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтер" (P. AS.03.MSG.002) хабарында берілетін "Асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтер" (R. SM.AS.03.001) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
электрондық хабарда "Асыл тұқымды жануар немесе асыл тұқымдық өнім партиясы" деген бір деректеме (smcdo:BreedingDetails) беріледі
2
"Бастапқы күн мен уақыт" деректемесі (csdo:startdatetime) "Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамында толтырылуы тиіс, ал "Соңғы күн мен уақыт" (casdo:EndDateTime) деректемесі толтырылмайды
3
Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорда "Шаруашылық жүргізуші субъект" (smcdo:BusinessEntityDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Ел коды" ((cisco:Unified Country Code) және "Жануардың сәйкестендіру нөмірі туралы мәліметтер" (smcdo:AnimalIdDetails), "Жеке нөмір (ен нөмірі немесе микрочип коды)" (smsdo: BrandOrMicrochipId) деректемелері мәндерінің жиынтығы берілгенімен сәйкес келетін жазба болмауы тиіс.
4
Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорда "Шаруашылық жүргізуші субъект" (smcdo:BusinessEntityDetails) және "Жануардың сәйкестендіру нөмірі туралы мәліметтер" (smcdo:AnimalIdDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Ел коды" ((cisco:Unified Country Code) деректемелерінің мәндерінің жиынтығы берілгенмен сәйкес келетін жазба болмауға тиіс
5
осы Регламенттің 20-кестесінің 5 - 22-талаптарына сәйкес келеді (20-кестедегі және 21-кестедегі талаптар кодтарының мәндері сәйкес келеді)
33. "Алып тастау үшін асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтер" (P. AS.03.MSG.003) хабарында берілетін "Асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтер" (R. SM.AS.03.001) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 22-кестеде келтірілген.
22-кесте

32. Требования к заполнению реквизитов электронных документов
(сведений) "Сведения о племенных животных" (R.SM.AS.03.001), передаваемых в сообщении "сведения о племенных животных для изменения" (P.AS.03.MSG.002), приведены в таблице 21.
Таблица 21
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о племенных животных" (R.SM.AS.03.001), передаваемых в сообщении "сведения о племенных животных для изменения" (P.AS.03.MSG.002)
Код требования
Формулировка требования
1
в электронном сообщении передается один реквизит "Племенное животное или партия племенной продукции" (smcdo:BreedingDetails)
2
реквизит "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) должен быть заполнен, а реквизит "Конечная дата и время" (casdo:EndDateTime) не заполняется
3
в базе данных о племенных животных не должна содержаться запись в которой совокупность значений реквизитов "Код страны"
(csdo:UnifiedCountryCode) в составе сложного реквизита
"Хозяйствующий субъект" (smcdo:BusinessEntityDetails) и "Сведения об идентификационном номере животного" (smcdo:AnimalIdDetails) совпадает с переданной, "Индивидуальный номер (номер тавра или код микрочипа)" (smsdo:BrandOrMicrochipId)
4
в базе данных о племенных животных не должна содержаться запись в которой совокупность значений реквизитов "Код страны"
(csdo:UnifiedCountryCode) в составе сложного реквизита
"Хозяйствующий субъект" (smcdo:BusinessEntityDetails) и "Сведения об идентификационном номере животного" (smcdo:AnimalIdDetails) совпадает с переданной
5
соответствуют требованиям 5–22 таблицы 20 настоящего Регламента (значения кодов требований в таблице 20 и таблице 21 совпадают)
33. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о племенных животных" (R.SM.AS.03.001), передаваемых в сообщении "сведения о племенных животных для исключения" (P.AS.03.MSG.003), приведены в таблице 22.
Таблица 22

"Алып тастау үшін асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтер" (P.AS.03.MSG.003) хабарында берілетін "Асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтер" (R. SM.AS.03.001) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
электрондық хабарламада "Асыл тұқымды жануар немесе асыл тұқымдық өнім партиясы" деген бір деректеме (smcdo:BreedingDetails) беріледі
2
"Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Бастапқы күн мен уақыт" деректемесі (csdo:StartDateTime) толтырылуы тиіс
3
"Соңғы күн мен уақыт" деректемесі (csdo:EndDateTime) "Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамында міндетті түрде толтырылады және оның мәні "Бастапқы күн мен уақыт" csdo:StartDateTime) деректемесінің мәнінен артық болуы тиіс
4
Асыл тұқымды жануарлар туралы дерекқорда "Шаруашылық жүргізуші субъект" (smcdo:BusinessEntityDetails) және "Жануардың сәйкестендіру нөмірі туралы мәліметтер" (smcdo:AnimalIdDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Ел коды" ((cisco:Unified Country Code) деректемелерінің мәндерінің жиынтығы берілген деректемелермен сәйкес келетін жазба болмауға тиіс
5
осы Регламенттің 20-кестесінің 5-22-талаптарына сәйкес келеді (20-кестедегі және 22-кестедегі талаптар кодтарының мәндері сәйкес келеді)
34. "Енгізу үшін селекциялық жетістіктер туралы мәліметтер" (P.AS.03.MSG.012) хабарында берілетін "Cелекциялық жетістіктер туралы мәліметтер" (R.SM.AS.03.002) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 23-кестеде келтірілген.
23-кесте
"Енгізу үшін селекциялық жетістіктер туралы мәліметтер" (P.AS.03.MSG.012) хабарында берілетін "Cелекциялық жетістіктер туралы мәліметтер" (R.SM.AS.03.002) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
электрондық хабарда "Селекциялық жетістік" деген бір деректеме (smcdo:SelectionAchievementsDetails) беріледі
2
"Бастапқы күн мен уақыт" деректемесі (csdo:startdatetime) "Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамында толтырылуы тиіс, ал "Соңғы күн мен уақыт" (casdo:EndDateTime) деректемесі толтырылмайды
3
"Ел коды" деректемесінің (Csdo: UnifiedCountryCode) мәні ISO 3166-1 сәйкес әлем елдерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтитын әлем елдерінің халықаралық сыныптауышындағы ел кодына сәйкес келуі тиіс, ал оның құрамындағы "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" (codeListId атрибуты) атрибутының мәні Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпаратының тізілімінде көрсетілген сыныптауыш кодының мәніне сәйкес болуы тиіс.
4
Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорда "Шаруашылық жүргізуші субъект" (smcdo:BusinessEntityDetails), "Күні" (csdo:EventDate) және "Құжат нөмірі" (csdo:DocId) күрделі деректемелерінің құрамындағы "Ел коды" (Csdo:UnifiedCountryCode) деректемелері мәндерінің жиынтығы берілген деректемелермен сәйкес келетін жазба болмауға тиіс
5
егер "Ұйымдық-құқықтық нысан коды" деректемесі (csdo:BusinessEntityTypeCode) толтырылған жағдайда, онда оның құрамындағы "Сыныптауыштың сәйкестендіргіші" деректемесінің (codeListId атрибуты) мәні Еуразиялық экономикалық одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізілімінде қамтылуға және ұйымдық-құқықтық нысандар сыныптауышына сәйкес болуға тиіс

Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о племенных животных" (R.SM.AS.03.001), передаваемых в сообщении "сведения о племенных животных для исключения" (P.AS.03.MSG.003)
Код требования
Формулировка требования
1
в электронном сообщении передается один реквизит "Племенное животное или партия племенной продукции" (smcdo:BreedingDetails)
2
реквизит "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) должен быть заполнен
3
реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) заполняется обязательно, и его значение должно быть больше значения реквизита "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime)
4
в базе данных о племенных животных не должна содержаться запись в которой совокупность значений реквизитов "Код страны"
(csdo:UnifiedCountryCode) в составе сложного реквизита
"Хозяйствующий субъект" (smcdo:BusinessEntityDetails) и "Сведения об идентификационном номере животного" (smcdo:AnimalIdDetails) совпадает с переданной
5
соответствуют требованиям 5–22 таблицы 20 настоящего Регламента (значения кодов требований в таблице 20 и таблице 22 совпадают)
34. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о селекционных достижениях" (R.SM.AS.03.002), передаваемых в сообщении "сведения о селекционных достижениях для включения" (P.AS.03.MSG.012), приведены в таблице 23.
Таблица 23
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о селекционных достижениях" (R.SM.AS.03.002), передаваемых в сообщении "сведения о селекционных достижениях для включения" (P.AS.03.MSG.012)
Код требования
Формулировка требования
1
в электронном сообщении передается один реквизит "Селекционное достижение" (smcdo:SelectionAchievementsDetails)
2
реквизит "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) должен быть заполнен, а реквизит "Конечная дата и время" (casdo:EndDateTime) не заполняется
3
значение реквизита "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) должно соответствовать коду страны из международного классификатора стран мира, содержащего перечень кодов и наименований стран мира в соответствии с ISO 3166-1, а значение атрибута "Идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId) в его составе должно соответствовать значению кода указанного классификатора в реестре нормативно-справочной информации Союза
4
в базе данных о селекционных достижениях не должна содержаться запись в которой совокупность значений реквизитов "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) в составе сложного реквизита
"Хозяйствующий субъект" (smcdo:BusinessEntityDetails), "Дата" (csdo:EventDate) и "Номер документа" (csdo:DocId) совпадает с переданной
5
в случае если реквизит "Код организационно-правовой формы" (csdo:BusinessEntityTypeCode) заполнен, то значение реквизита в его составе "Идентификатор классификатора" (атрибут codeListId) должно содержаться в реестре нормативно-справочной информации
Евразийского экономического союза и соответствовать классификатору организационно-правовых форм

35. "Өзгерту үшін селекциялық жетістіктер туралы мәліметтер" (P.AS.03.MSG.013) хабарында берілетін "Cелекциялық жетістіктер туралы мәліметтер" (R. SM.AS.03.002) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 24-кестеде келтірілген.
24-кесте
"Өзгерту үшін селекциялық жетістіктер туралы мәліметтер" (P.AS.03.MSG.013) хабарында берілетін "Cелекциялық жетістіктер туралы мәліметтер" (R. SM.AS.03.002) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
электрондық хабарда "Селекциялық жетістік" деген бір деректеме (smcdo:SelectionAchievementsDetails) беріледі
2
"Бастапқы күн мен уақыт" деректемесі (csdo:startdatetime) "Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамында толтырылуы тиіс, ал "Соңғы күн мен уақыт" (casdo:EndDateTime) деректемесі толтырылмайды
3

35. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о селекционных достижениях" (R.SM.AS.03.002), передаваемых в сообщении "сведения о селекционных достижениях для изменения" (P.AS.03.MSG.013), приведены в таблице 24.
Таблица 24
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о селекционных достижениях" (R.SM.AS.03.002), передаваемых в сообщении "сведения о селекционных достижениях для изменения" (P.AS.03.MSG.013)
Код требования
Формулировка требования
1
в электронном сообщении передается один реквизит "Селекционное достижение" (smcdo:SelectionAchievementsDetails)
2
реквизит "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) должен быть заполнен, а реквизит "Конечная дата и время" (casdo:EndDateTime) не заполняется
3

"Ел коды" деректемесінің (Csdo: UnifiedCountryCode) мәні ISO 3166-1 сәйкес әлем елдерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтитын әлем елдерінің халықаралық сыныптауышындағы ел кодына сәйкес келуі тиіс, ал оның құрамындағы "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" (codeListId атрибуты) атрибутының мәні Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпаратының тізілімінде көрсетілген сыныптауыш кодының мәніне сәйкес болуы тиіс.
4
Селекциялық жетістіктер туралы дерекқорда "Шаруашылық жүргізуші субъект" (smcdo:BusinessEntityDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Ел коды" (csdo:UnifiedCountryCode), "Күні" (Csdo:EventDate) және "Құжат нөмірі" (csdo: DocId) деректемелері мәндерінің жиынтығы берілген деректемелермен сәйкес келетін жазба болмауға тиіс
5
егер "Ұйымдық-құқықтық нысан коды" деректемесі (csdo:BusinessEntityTypeCode) толтырылса, онда оның құрамындағы "Сыныптауыштың сәйкестендіргіші" деректемесінің мәні (codeListId атрибуты) Еуразиялық экономикалық одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізілімінде қамтылуға және ұйымдық-құқықтық нысандар сыныптауышына сәйкес болуға тиіс

значение реквизита "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) должно соответствовать коду страны из международного классификатора стран мира, содержащего перечень кодов и наименований стран мира в соответствии с ISO 3166-1, а значение атрибута "Идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId) в его составе должно соответствовать значению кода указанного классификатора в реестре нормативно-справочной информации Союза
4
в базе данных о селекционных достижениях не должна содержаться запись в которой совокупность значений реквизитов "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) в составе сложного реквизита
"Хозяйствующий субъект" (smcdo:BusinessEntityDetails), "Дата"
(csdo:EventDate) и "Номер документа" (csdo:DocId) совпадает с переданной
5
в случае если реквизит "Код организационно-правовой формы" (csdo:BusinessEntityTypeCode) заполнен, то значение реквизита в его составе "Идентификатор классификатора" (атрибут codeListId) должно содержаться в реестре нормативно-справочной информации
Евразийского экономического союза и соответствовать классификатору организационно-правовых форм

1. Осы Сипаттама Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығын құрайтын мынадай халықаралық шарттар мен актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт (бұдан әрі – Шарт);
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестердің сыртқы және өзара саудасын интеграцияланған ақпараттық жүйе құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 06 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректерді электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер арасында алмасуға жататын асыл тұқымды жануарлар мен селекциялық жетістіктер туралы мәліметтер құрамын бекіту туралы" 2020 жылғы 27 қазандағы № 132 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының бір-бірімен және Еуразиялық экономикалық комиссиямен трансшекаралық өзара іс-қимылы кезінде электрондық құжаттармен алмасу туралы ережені бекіту туралы" 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 125 шешімі.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Сипаттама "Асыл тұқымды жануарлар және асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесі (бұдан әрі – жалпы процесс) шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде пайдаланылатын электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарына қойылатын талаптарды айқындайды.
3. Осы Сипаттама жалпы процесс рәсімдерін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің (бұдан әрі – интеграцияланған жүйе) құралдарымен іске асыру кезінде ақпараттық жүйелердің құрамдастарын жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданылады.
4. Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы қарапайым (атомарлық) деректемелерге дейінгі иерархия деңгейлері ескеріле отырып, толық деректемелік құрамды көрсете келе, кесте нысанында беріледі.
5. Кестеде электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелері (бұдан әрі – деректемелер) мен деректер моделі элементтерінің бірмәнді сәйкес келуі сипатталады.

1. Настоящее Описание разработано в соответствии со следующими международными договорами и актами, составляющими право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 сентября 2015 г. № 125 "Об утверждении Положения об обмене электронными документами при трансграничном взаимодействии органов государственной власти государств – членов Евразийского экономического союза между собой и с Евразийской экономической комиссией".
II. Область применения
2. Настоящее Описание определяет требования к форматам и структурам электронных документов и сведений, используемых при информационном взаимодействии в рамках общего процесса "Формирование, ведение и использование базы данных о племенных животных и селекционных достижениях в области племенного животноводства" (далее – общий процесс).
3. Настоящее Описание применяется при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем при реализации процедур общего процесса средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза (далее – интегрированная система).
4. Описание форматов и структур электронных документов и сведений приводится в табличной форме с указанием полного реквизитного состава с учетом уровней иерархии вплоть до простых (атомарных) реквизитов.
5. В таблице описывается однозначное соответствие реквизитов электронных документов (сведений) (далее – реквизиты) и элементов модели данных.

6. Кестеде мынадай жолдар (бағандар) қалыптастырылады:
"иерархиялық нөмір" – деректеменің реттік нөмірі;
"деректеменің аты" – деректеменің орныққан немесе ресми сөздік белгіленімі;
"деректеменің сипаттамасы" – деректеменің мағынасын (семантикасын) түсіндіретін мәтін;
"сәйкестендіргіш" – деректер моделіндегі деректер элементінің деректемеге сәйкес келетін сәйкестендіргіші;
"мәндер саласы" – деректеменің ықтимал мәндерінің сөздік сипаттамасы;
"көпт." – деректемелердің көптігі: деректеменің ықтимал қайталануының міндеттілігі (опциялылығы) және саны.
7. Деректемелердің көптігін көрсету үшін мынадай белгілемелер пайдаланылады:
1 – деректеме міндетті, қайталауға жол берілмейді;
n – деректеме міндетті, n рет (n > 1) қайталануға тиіс;
1..* – деректеме міндетті, шектеусіз қайталана алады;
n..* – деректеме міндетті, кемінде n рет (n > 1) қайталануға тиіс;
n..m – деректеме міндетті, n реттен кем және m реттен көп (n > 1, m > n) қайталанбауға тиіс;
0..1 – деректеме опциялы, қайталануға жол берілмейді;
0..* – деректеме опциялы, шектеусіз қайталана алады;
0..m – деректеме опциялы, m реттен (m > 1) асырмай қайталана алады.
III. Негізгі ұғымдар
8. Осы Сипаттаманың мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар қолданылады:
"мүше мемлекет" - Одақтың мүшесі болып табылатын мемлекет;
"деректеме" – белгілі бір мәнмәтінде бөлінбейтін болып саналатын электрондық құжат (мәліметтер) деректерінің бірлігі.

6. В таблице формируются следующие поля (графы):
"иерархический номер" – порядковый номер реквизита;
"имя реквизита" – устоявшееся или официальное словесное обозначение реквизита;
"описание реквизита" – текст, поясняющий смысл (семантику) реквизита;
"идентификатор" – идентификатор элемента данных в модели данных, соответствующего реквизиту;
"область значений" – словесное описание возможных значений реквизита;
"мн." – множественность реквизитов: обязательность (опциональность) и количество возможных повторений реквизита.
7. Для указания множественности реквизитов используются следующие обозначения:
1 – реквизит обязателен, повторения не допускаются; n – реквизит обязателен, должен повторяться n раз (n > 1);
1..* – реквизит обязателен, может повторяться без ограничений;
n..* – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз
(n > 1);
n..m – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз
и не более m раз (n > 1, m > n);
0..1 – реквизит опционален, повторения не допускаются;
0..* – реквизит опционален, может повторяться без ограничений;
0..m – реквизит опционален, может повторяться не более m раз (m > 1).
III. Основные понятия
8. Для целей настоящего Описания используются понятия, которые означают следующее:
"государство-член" – государство, являющееся членом Союза;
"реквизит" – единица данных электронного документа (сведений), которая в определенном контексте считается неразделимой.

"Базистік деректер моделі", "деректер моделі", "нысаналы сала деректерінің моделі", "нысаналы сала" және "электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізілімі" деген ұғымдар осы Сипаттамада Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мәндерінде қолданылады.

Понятия "базисная модель данных", "модель данных", "модель данных предметной области", "предметная область" и "реестр структур электронных документов и сведений" используются в настоящем Описании в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.

Осы Сипаттамада пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 19 сәуірдегі № 51 шешімімен бекітілген "Асыл тұқымды жануарлар және асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының 4-тармағында айқындалған мәндерінде қолданылады.

Иные понятия, используемые в настоящем Описании, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование базы данных о племенных животных и селекционных достижениях в области племенного животноводства", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 апреля 2023 г. № 51.

Осы Сипаттаманың 4, 7, 10, 13-кестелерінде Ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті деп Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 19 сәуірдегі № 51 шешімімен бекітілген "Асыл тұқымды жануарлар және асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті түсініледі.
IV. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің құрылымдары

В таблицах 4, 7, 10, 13 настоящего Описания под Регламентом информационного взаимодействия понимается Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование базы данных о племенных животных и селекционных достижениях в области племенного животноводства", утвержденный Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 апреля 2023 г. № 51.
IV. Структуры электронных документов и сведений

9. Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізбесі 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізбесі
Р/с №
Сәйкестендіргіш
Аты
Аттар кеңістігі
1
2
3
4
1
Базистік модельдегі электрондық құжаттар мен мәліметтердің құрылымы
1.1
R.006
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама
urn:EEC:R:ProcessingResultD etails:vY.Y.Y
1.2
R.007
Жалпы ресурсты жаңартудың жай-күйі
urn:EEC:R:ResourceStatusDet ails:vY.Y.Y
2
Нысаналы саладағы электрондық құжаттар мен мәліметтердің құрылымы
2.1
R.SM.AS.03.001
Асыл тұқымды жануарлар туралы мәліметтер
urn:EEC:R:SM:AS:03:Animals BreedingDetails:v0.0.1
2.2
R.SM.AS.03.002
Селекциялық жетістіктер туралы мәліметтер
urn:EEC:R:SM:AS:03:Selectio nAchievementsEDDetails:v0.0.
1
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының аттар кеңістігіндегі "Y.Y.Y" символдары электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне (бұдан әрі - электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізілімі) енгізілуге жататын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын (мәліметтерді) осы Сипаттамаға сәйкес әзірлеу кезінде пайдаланылған, интеграцияланған жүйеде ақпараттық өзара іс-қимылды іске асыру кезінде пайдаланылатын деректердің базистік моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжат құрылымының (мәліметтердің) нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
1. Базистік модельдегі электрондық құжаттар мен мәліметтердің құрылымы
10. "Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R. 006) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының сипаттамасы 2-кестеде келтірілген.
2-кесте
"Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R. 006) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Аты
Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама
2
Сәйкестендіргіш
R.006
3
Нұсқа
Y.Y.Y
4
Анықтама
респонденттің сұрау салуды өңдеу нәтижесі туралы мәліметтер
5
Пайдалану
6
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
urn:EEC:R:ProcessingResultDetails:vY.Y.Y
7
XML-құжаттың түбірлік элементі
ProcessingResultDetails
8
XML-схема файлының аты
EEC_R_ProcessingResultDetails_vY.Y.Y.xsd
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдары аттарының кеңістіктеріндегі "Y.Y.Y" символдары осы Сипаттамаға сәйкес электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымының тізіліміне енгізілуге жататын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылатын Одақтың базистік деректер моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.

9. Перечень структур электронных документов и сведений приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень структур электронных документов и сведений
п/п
Идентификатор
Имя
Пространство имен
1
2
3
4
1
Структуры электронных документов и сведений в базисной модели
1.1
R.006
уведомление о результате обработки
urn:EEC:R:ProcessingResultD etails:vY.Y.Y
1.2
R.007
состояние актуализации общего ресурса
urn:EEC:R:ResourceStatusDet ails:vY.Y.Y
2
Структуры электронных документов и сведений в предметной области
2.1
R.SM.AS.03.001
сведения о племенных животных
urn:EEC:R:SM:AS:03:Animals BreedingDetails:v0.0.1
2.2
R.SM.AS.03.002
сведения о селекционных достижениях
urn:EEC:R:SM:AS:03:Selectio nAchievementsEDDetails:v0.0.
1
Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных, использованной при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений, используемых при реализации информационного взаимодействия в интегрированной системе (далее – реестр структур электронных документов и сведений).
1. Структуры электронных документов и сведений в базисной модели
10. Описание структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006) приведено в таблице 2.
Таблица 2
Описание структуры электронного документа (сведений)
"Уведомление о результате обработки" (R.006)
п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Имя
уведомление о результате обработки
2
Идентификатор
R.006
3
Версия
Y.Y.Y
4
Определение
сведения о результате обработки запроса респондентом
5
Использование
6
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:R:ProcessingResultDetails:vY.Y.Y
7
Корневой элемент
XML-документа
ProcessingResultDetails
8
Имя файла XML-схемы
EEC_R_ProcessingResultDetails_vY.Y.Y.xsd
Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных Союза, использованной при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений.

11. Аттардың импортталатын кеңістіктері 3-кестеде келтірілген.
3-кесте
Аттардың импортталатын кеңістіктері
Р/с №
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Аттардың импортталатын кеңістіктеріндегі "Y.Y.Y" символдары осы Сипаттамаға сәйкес электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымының тізіліміне енгізілуге жататын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған базистік деректер моделі нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.

11. Импортируемые пространства имен приведены в таблице 3.
Таблица 3
Импортируемые пространства имен
п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Символы "X.X.X" в импортируемых пространствах имен соответствуют номеру версии базисной модели данных, использованной при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений.

12. "Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R. 006) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының деректемелік құрамы 4-кестеде келтірілген.
4-кесте
"Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R. 006) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының деректемелік құрамы
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректер типі
Көпт.
1. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) тақырыбы
(ccdo:​E​Doc​Header)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) технологиялық деректемелерінің жиынтығы
M.CDE.90001
ccdo:​E​Doc​Header​Type (M.CDT.90001)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
1.1. Жалпы процесс хабарының коды
(csdo:​Inf​Envelope​Code)
Жалпы процесс хабарының кодтық белгіленімі
M.SDE.90010
csdo:​Inf​Envelope​Code​Type (M.SDT.90004)
Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(csdo:​E​Doc​Code)
электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес электрондық құжаттың (мәліметтердің) кодтық белгіленімі
M.SDE.90001
csdo:​E​Doc​Code​Type (M.SDT.90001)
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:​E​Doc​Id)
электрондық құжатты (мәліметті) бірмәнді сәйкестендіретін символдар жолы
M.SDE.90007
csdo:​Universally​Unique​Id​Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8-ге сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:​E​Doc​Ref​Id)
жауап ретінде осы электрондық құжат (мәліметтер) қалыптастырылған электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
M.SDE.90008
csdo:​Universally​Unique​Id​Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8-ге сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні мен уақыты
(csdo:​E​Doc​Date​Time)
электрондық құжатты (мәліметтерді) жасау күні мен уақыты
M.SDE.90002
bdt:​Date​Time​Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес күн мен уақытты белгілеу
1
1.6. Тілдің коды
(csdo:​Language​Code)
тілдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00051
csdo:​Language​Code​Type (M.SDT.00051)
ISO 639-1-ге сәйкес тілдің екі әріптік коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Күні және уақыты
(csdo:​Event​Date​Time)
мәліметтерді өңдеуді аяқтау күні мен уақыты
M.SDE.00132
bdt:​Date​Time​Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес күн мен уақытты белгілеу
1

12. Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006) приведен в таблице 4.
Таблица 4
Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений)
"Уведомление о результате обработки" (R.006)
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
1. Заголовок электронного документа (сведений) (ccdo:EDocHeader)
совокупность технологических реквизитов электронного документа (сведений)
M.CDE.90001
ccdo:EDocHeaderType (M.CDT.90001) Определяется областями значений вложенных элементов
1
1.1. Код сообщения общего процесса
(csdo:InfEnvelopeCode)
кодовое обозначение сообщения общего процесса
M.SDE.90010
csdo:InfEnvelopeCodeType
(M.SDT.90004)
Значение кода в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-
9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Код электронного документа
(сведений)
(csdo:EDocCode)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений
M.SDE.90001
csdo:EDocCodeType (M.SDT.90001) Значение кода в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[09]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo:EDocId)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ
(сведения)
M.SDE.90007
csdo:UniversallyUniqueIdType
(M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8. Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fAF]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-
[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Идентификатор исходного электронного документа
(сведений)
(csdo:EDocRefId)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ
(сведения)
M.SDE.90008
csdo:UniversallyUniqueIdType
(M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8. Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fAF]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-
[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Дата и время электронного документа (сведений) (csdo:EDocDateTime)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006) Обозначение даты и времени в соответствии с ISO 8601
1
1.6. Код языка
(csdo:LanguageCode)
кодовое обозначение языка
M.SDE.00051
csdo:LanguageCodeType
(M.SDT.00051)
Двухбуквенный код языка в соответствии с ISO 639-1. Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Дата и время
(csdo:EventDateTime)
дата и время окончания обработки сведений
M.SDE.00132
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006) Обозначение даты и времени в соответствии с ISO 8601
1

3. Өңдеу нәтижесінің коды
(csdo:​Processing​Result​V2​Code)
алынған электрондық құжатты (мәліметтерді) жалпы процеске қатысушының ақпараттық жүйесімен өңдеу нәтижесінің кодтық белгіленімі
M.SDE.90014
csdo:​Processing​Result​Code​V2​Type (M.SDT.90006)
Электрондық құжаттар мен мәліметтерді өңдеу нәтижелерінің анықтамалығына сәйкес кодтың мәні
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
4. Сипаттамасы
(csdo:​Description​Text)
мәліметтерді өңдеу нәтижесін еркін нысанда сипаттау
M.SDE.00002

3. Код результата обработки
(csdo:ProcessingResultV2Code)
кодовое обозначение результата обработки полученного электронного документа (сведений) информационной системой участника общего процесса
M.SDE.90014
csdo:ProcessingResultCodeV2Type
(M.SDT.90006)
Значение кода в соответствии со справочником результатов обработки электронных документов и сведений. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
4. Описание
(csdo:DescriptionText)
описание результата обработки сведений в произвольной форме
M.SDE.00002

csdo:​Text4000​Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 4000
0..1
13. "Жалпы ресурсты жаңартудың жай-күйі" (R. 007) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының сипаттамасы 5-кестеде келтірілген.
5-кесте
"Жалпы ресурсты жаңартудың жай-күйі" (R. 007) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттама
1
2
3
1
Аты
Жалпы ресурсты жаңартудың жай-күйі
2
Сәйкестендіргіш
R.007
3
Нұсқа
Y.Y.Y
4
Айқындама
Жалпы ресурсты жаңартуға арналған мәліметтер
5
Пайдалану
жалпы ресурсты жаңарту күні мен уақытына сұрау салу және сол сұрау салуға жауап беру, сондай-ақ жалпы ресурстан ағымдағы немесе толық (өзгертілген, жаңартылған) мәліметтерге сұрау салу үшін қолданылады
6
Атаулар кеңістігінің сәйкестендіргіші
urn:EEC:R:ResourceStatusDetails:vY.Y.Y
7
XML-құжаттың түбірлік элементі
ResourceStatusDetails
8
XML-схема файлының аты
EEC_R_ResourceStatusDetails_vY.Y.Y.xsd
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдары аттарының кеңістіктеріндегі "Y.Y.Y" символдары осы Сипаттамаға сәйкес электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымының тізіліміне енгізілуге жататын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылатын Одақтың базистік деректер моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.

csdo:Text4000Type (M.SDT.00088) Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
13. Описание структуры электронного документа (сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007) приведено в таблице 5.
Таблица 5
Описание структуры электронного документа (сведений)
"Состояние актуализации общего ресурса" (R.007)
п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Имя
состояние актуализации общего ресурса
2
Идентификатор
R.007
3
Версия
Y.Y.Y
4
Определение
сведения для актуализации общего ресурса
5
Использование
используется для запроса даты и времени обновления общего ресурса и ответа на этот запрос, а также для запроса актуальных или полных (измененных, обновленных) сведений из общего ресурса
6
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:R:ResourceStatusDetails:vY.Y.Y
7
Корневой элемент
XML-документа
ResourceStatusDetails
8
Имя файла XML-схемы
EEC_R_ResourceStatusDetails_vY.Y.Y.xsd
Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных Союза, использованной при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений.

14. Импортталатын аттар кеңістігі 6-кестеде келтірілген.
6-кесте
Импортталатын аттар кеңістігі
Р/с №
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Импортталатын аттар кеңістіктеріндегі "X.X.X" символдары осы Сипаттамаға сәйкес құрылымдар тізіліміне енгізілуге жататын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған базистік деректер моделінің нұсқасының нөміріне сәйкес келеді

14. Импортируемые пространства имен приведены в таблице 6.
Таблица 6
Импортируемые пространства имен
п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Символы "X.X.X" в импортируемых пространствах имен соответствуют номеру версии базисной модели данных, использованной при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений.

3. Елдің коды
(csdo:​Unified​Country​Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:​Unified​Country​Code​Type (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында анықталған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..*
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code​List​Id атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайландырылған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең жоғары ұзындығы: 20
1

3. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны, представившей сведения в общий ресурс (реестр, перечень, базу данных)
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType
(M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..*
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в
соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType
(M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

2.1. Жануардың кіші тобының коды
(smsdo:SubgroupCode)
асыл тұқымды жануар немесе асыл тұқымдық өнім партиясының құрамына кіретін жануар кіші тобының коды
M.SM.SDE.01044
csdo:Code20Type (M.SDT.00160) Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең қысқа ұзындық:1.
Ең жоғары ұзындығы: 20
1
2.2. Санат коды
(smsdo:ProductCategoryCode)
асыл тұқымды жануар немесе асыл тұқымдық өнім санаты
M.SM.SDE.01033
csdo:UnifiedOptionalCode20Type
(M.SDT.00335)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалық (сыныптауыш) сәйкестендіргіші" атрибутында анықталуы мүмкін
анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні
Ең қысқа ұзындық:1.
Ең жоғары ұзындығы: 20
1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code​List​Id атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:ReferenceDataIdType
(M.SDT.00091)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең қысқа ұзындық:1.
Ең жоғары ұзындығы: 20
0..1
2.3. Мәліметтері берілетін объектінің атауы
(smsdo:ObjectBreedingName)
мәліметтері берілетін объектінің атауы
M.SM.SDE.01040
csdo:Name500Type (M.SDT.00134) Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең қысқа ұзындық:1.
Ең жоғары ұзындығы: 500
1
2.4. Жануардың лақап аты
(smsdo:AnimalName)
асыл тұқымды жануардың немесе асыл тұқымдық өнім партиясының құрамына кіретін жануардың лақап аты
M.SM.SDE.00311
csdo:Name120Type (M.SDT.00055) Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең қысқа ұзындық:1.
Ең жоғары ұзындығы: 120
0..1
2.5. Жануардың сәйкестендіру нөмірі туралы мәліметтер
(smcdo:AnimalIdDetails)
асыл тұқымды жануарларды есепке алу тізіліміндегі сәйкестендіру нөмірі
M.SM.CDE.00315
smcdo:AnimalIdDetailsType
(M.SM.CDT.00003)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
2.5.1. Жануардың сәйкестендіргіші (smsdo:AnimalId)
жануарға (жануарлар тобына) берілген бірегей нөмір
M.SM.SDE.00302
csdo:Id40Type (M.SDT.00108) Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең қысқа ұзындық:1.
Ең жоғары ұзындығы: 40
1
2.5.2. Жануарды (жануарлар тобын) сәйкестендіру әдісі туралы мәліметтер
(smcdo:AnimalIdentification
MethodDetails)
жануарды (жануарлар тобын) сәйкестендіру әдісі туралы ақпарат
M.SM.CDE.00300
smcdo:AnimalIdentificationMethod
DetailsType (M.SM.CDT.00300) Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.1. Сәйкестендірудің топтық әдісінің белгісі
(smsdo:GroupIdentification
MethodIndicator)
жануарды сәйкестендірудің топтық әдісін анықтайтын белгі: 1-жануарды сәйкестендірудің топтық әдісі; 0-жануарды сәйкестендірудің топтық емес әдісі
M.SM.SDE.00078
bdt:IndicatorType (M.BDT.00013)
true екі мағынаның бірі: "true" (шындық) немесе "false" (жалған)
1
*.2. Жануарды сәйкестендіру әдісінің коды
(smsdo:AnimalIdentification
MethodCode)
жануарды сәйкестендіру әдісінің кодтық белгіленімі
M.SM.SDE.00323
smsdo:AnimalIdKindCodeType
(M.SM.SDT.00005)

2.1. Код подгруппы животного
(smsdo:SubgroupCode)
код подгруппы племенного животного или или животного, входящего в состав партии племенной продукции
M.SM.SDE.01044
csdo:Code20Type (M.SDT.00160) Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.2. Код категории
(smsdo:ProductCategoryCode)
категория племенного животного или племенной продукции
M.SM.SDE.01033
csdo:UnifiedOptionalCode20Type
(M.SDT.00335)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого может быть определен в атрибуте
"Идентификатор справочника (классификатора)". Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
а) идентификатор справочника
(классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в
соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType
(M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.3. Наименование объекта, о котором предоставляются сведения
(smsdo:ObjectBreedingName)
наименование объекта, о котором предоставляются сведения
M.SM.SDE.01040
csdo:Name500Type (M.SDT.00134) Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
1
2.4. Кличка животного
(smsdo:AnimalName)
кличка племенного животного или животного, входящего в состав партии племенной продукции
M.SM.SDE.00311
csdo:Name120Type (M.SDT.00055) Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.5. Сведения об идентификационном номере животного
(smcdo:AnimalIdDetails)
идентификационный номер в реестре учета племенных животных
M.SM.CDE.00315
smcdo:AnimalIdDetailsType
(M.SM.CDT.00003)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
2.5.1. Идентификатор животного (smsdo:AnimalId)
уникальный номер, присвоенный животному (группе животных)
M.SM.SDE.00302
csdo:Id40Type (M.SDT.00108) Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
1
2.5.2. Сведения о методе идентификации животного (группы животных)
(smcdo:AnimalIdentification
MethodDetails)
информация о методе идентификации животного
(группы животных)
M.SM.CDE.00300
smcdo:AnimalIdentificationMethod
DetailsType (M.SM.CDT.00300) Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Признак группового метода идентификации
(smsdo:GroupIdentification
MethodIndicator)
признак, определяющий групповой метод
идентификации животного: 1 – групповой метод
идентификации животного; 0 – не групповой метод идентификации животного
M.SM.SDE.00078
bdt:IndicatorType (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: "true"
(истина) или "false" (ложь)
1
*.2. Код метода идентификации животного
(smsdo:AnimalIdentification
MethodCode)
кодовое обозначение метода идентификации животного
M.SM.SDE.00323
smsdo:AnimalIdKindCodeType
(M.SM.SDT.00005)

Жануарды анықтау әдістерінің сыныптауышынан кодтың мәні. Шаблон: [0-9]{2}
0..1
*.3. Жануарды сәйкестендіру әдісінің атауы
(smsdo:AnimalIdentification
MethodName)
жануарды сәйкестендіру әдісінің атауы
M.SM.SDE.00301
csdo:Name120Type (M.SDT.00055) Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең қысқа ұзындық:1.
Ең жоғары ұзындығы: 120
0..1
2.5.3. Күні
(csdo:EventDate)
жануарды тіркеу күні
M.SDE.00131
bdt:DateType (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күнді белгілеу
1
2.5.4. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы
(ccdo:UnifiedAuthorityDetails)
жануарды тіркеген уәкілетті орган
M.CDE.00053
ccdo:UnifiedAuthorityDetailsType
(M.CDT.00054)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Ел коды
(csdo:UnifiedCountryCode)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType
(M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында анықталған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code​List​Id атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:ReferenceDataIdType
(M.SDT.00091)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең қысқа ұзындық:1.
Ең жоғары ұзындығы: 20
1
*.2. Уәкілетті органның сәйкестендіргіші
(csdo:AuthorityId)
уәкілетті органның бірегей сәйкестендіргіші
M.SDE.00068
csdo:Id20Type (M.SDT.00092) Символдардың қалыптандырылған жолы. Ең қысқа ұзындық:1.
Ең жоғары ұзындығы: 20
0..1
*.3. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының атауы
(csdo:AuthorityName)
мүше мемлекеттің мемлекеттік билік органының не ол уәкілеттік берген ұйымның толық атауы
M.SDE.00066
csdo:Name300Type (M.SDT.00056) Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең қысқа ұзындық:1.
Ең жоғары ұзындығы: 300
0..1
*.4. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының қысқаша атауы (csdo:AuthorityBriefName)
мүше мемлекеттің уәкілетті органының қысқаша атауы
M.SDE.00126
csdo:Name120Type (M.SDT.00055) Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең қысқа ұзындық:1.
Ең жоғары ұзындығы: 120
0..1
2.6. Жеке нөмір (ен нөмірі немесе микрочип коды)
(smsdo:BrandOrMicrochipId)
Жеке нөмір (ен нөмірі немесе микрочип коды)
M.SM.SDE.01038
csdo:Id20Type (M.SDT.00092) Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең қысқа ұзындық:1.
Ең жоғары ұзындығы: 20
0..1
2.7. Жынысы
(csdo:SexCode)
асыл тұқымды жануардың немесе асыл тұқымдық өнім партиясының құрамына кіретін жануардың жынысы
M.SDE.00071
csdo:SexCodeType (M.SDT.00064) Биологиялық жыныс түрлерінің анықтамалығына сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық:1.
Ең жоғары ұзындығы: 5
0..1
2.8. Туған күні
(csdo:BirthDate)
асыл тұқымды жануардың туған күні
M.SDE.00070
bdt:DateType (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күнді белгілеу
0..1

Значение кода из классификатора методов идентификации животного. Шаблон: [0-9]{2}
0..1
*.3. Наименование метода идентификации животного
(smsdo:AnimalIdentification
MethodName)
наименование метода идентификации животного
M.SM.SDE.00301
csdo:Name120Type (M.SDT.00055) Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.5.3. Дата
(csdo:EventDate)
дата регистрации животного
M.SDE.00131
bdt:DateType (M.BDT.00005) Обозначение даты в соответствии с
ISO 8601
1
2.5.4. Уполномоченный орган государства-члена
(ccdo:UnifiedAuthorityDetails)
уполномоченный орган зарегистрировавший животное
M.CDE.00053
ccdo:UnifiedAuthorityDetailsType
(M.CDT.00054)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType
(M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в
соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType
(M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2. Идентификатор уполномоченного органа
(csdo:AuthorityId)
уникальный идентификатор уполномоченного органа
M.SDE.00068
csdo:Id20Type (M.SDT.00092) Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.3. Наименование уполномоченного органа
(csdo:AuthorityName)
полное наименование органа государственной власти либо
уполномоченной им организации
M.SDE.00066
csdo:Name300Type (M.SDT.00056) Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
*.4. Краткое наименование уполномоченного органа (csdo:AuthorityBriefName)
сокращенное наименование уполномоченного органа
M.SDE.00126
csdo:Name120Type (M.SDT.00055) Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.6. Индивидуальный номер
(номер тавра или код микрочипа)
(smsdo:BrandOrMicrochipId)
индивидуальный номер (номер тавра или код микрочипа)
M.SM.SDE.01038
csdo:Id20Type (M.SDT.00092) Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.7. Пол
(csdo:SexCode)
пол племенного животного или животного, входящего в состав партии племенной продукции
M.SDE.00071
csdo:SexCodeType (M.SDT.00064) Значение кода в соответствии со справочником видов биологических полов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 5
0..1
2.8. Дата рождения
(csdo:BirthDate)
дата рождения племенного животного
M.SDE.00070
bdt:DateType (M.BDT.00005) Обозначение даты в соответствии с
ISO 8601
0..1

2.9. Жануар тұқымының атауы
(smsdo:AnimalBreedName)
асыл тұқымды жануар тұқымының немесе асыл тұқымды өнім партиясының құрамына кіретін жануардың атауы
M.SM.SDE.00001
csdo:Name120Type (M.SDT.00055) Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең қысқа ұзындық:1.
Ең жоғары ұзындығы: 120
0..1
2.10. Құс кроссының атауы
(smsdo:CrossBreedName)
Құс кроссының атауы
M.SM.SDE.01045
csdo:Name120Type (M.SDT.00055) Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең қысқа ұзындық:1.
Ең жоғары ұзындығы: 120
0..1
2.11. Құс желісінің атауы
(smsdo:LineBreedName)
Құс желісінің атауы
M.SM.SDE.01043
csdo:Name120Type (M.SDT.00055) Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең қысқа ұзындық:1.
Ең жоғары ұзындығы: 120
0..1
2.12. Шаруашылық жүргізуші субъект
(smcdo:BusinessEntityDetails)
асыл тұқымды жануардың меншік иесі туралы мәліметтер
M.SM.CDE.01714
ccdo:BusinessEntityDetailsType
(M.CDT.00061)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
2.12.1. Ел коды
(csdo:UnifiedCountryCode)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType
(M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында анықталған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code​List​Id атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:ReferenceDataIdType
(M.SDT.00091)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең қысқа ұзындық:1.
Ең жоғары ұзындығы: 20
1
2.12.2. Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы
(csdo:BusinessEntityName)
шаруашылық жүргізуші субъектінің толық атауы немесе шаруашылық қызметін жүргізетін жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00187
csdo:Name300Type (M.SDT.00056) Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең қысқа ұзындық:1.
Ең жоғары ұзындығы: 300
0..1
2.12.3. Шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқаша атауы (csdo:BusinessEntityBriefName)
шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқаша атауы немесе шаруашылық қызметін жүргізетін жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00188
csdo:Name120Type (M.SDT.00055) Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең қысқа ұзындық:1.
Ең жоғары ұзындығы: 120
0..1
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректер типі
Көпт.
2.12.4. Ұйымдық-құқықтық нысанның коды
(csdo:BusinessEntityTypeCode)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның кодтық белгіленуі
M.SDE.00023
csdo:UnifiedCode20Type
(M.SDT.00140)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалық (сыныптауыш) сәйкестендіргіші" атрибутында анықталуы мүмкін анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні
Ең қысқа ұзындық:1.
Ең жоғары ұзындығы: 20
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code​List​Id атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:ReferenceDataIdType
(M.SDT.00091)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең қысқа ұзындық:1.
Ең жоғары ұзындығы: 20
1

2.9. Наименование породы животного
(smsdo:AnimalBreedName)
наименование породы племенного животного или животного, входящего в состав партии племенной продукции
M.SM.SDE.00001
csdo:Name120Type (M.SDT.00055) Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.10. Наименование кросса птицы
(smsdo:CrossBreedName)
наименование кросса птицы
M.SM.SDE.01045
csdo:Name120Type (M.SDT.00055) Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.11. Наименование линии птицы
(smsdo:LineBreedName)
наименование линии птицы
M.SM.SDE.01043
csdo:Name120Type (M.SDT.00055) Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.12. Хозяйствующий субъект
(smcdo:BusinessEntityDetails)
сведения о собственнике племенного животного
M.SM.CDE.01714
ccdo:BusinessEntityDetailsType
(M.CDT.00061)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
2.12.1. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны регистрации хозяйствующего
субъекта
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType
(M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в
соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType
(M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.12.2. Наименование хозяйствующего субъекта
(csdo:BusinessEntityName)
полное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица, ведущего хозяйственную деятельность
M.SDE.00187
csdo:Name300Type (M.SDT.00056) Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
2.12.3. Краткое наименование хозяйствующего субъекта (csdo:BusinessEntityBriefName)
сокращенное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица, ведущего хозяйственную деятельность
M.SDE.00188
csdo:Name120Type (M.SDT.00055) Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.12.4. Код организационноправовой формы
(csdo:BusinessEntityTypeCode)
кодовое обозначение организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00023
csdo:UnifiedCode20Type
(M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)". Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в
соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType
(M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

2.12.5. Ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
(csdo:BusinessEntityTypeName)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
M.SDE.00090
csdo:Name300Type (M.SDT.00056) Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең қысқа ұзындық:1.
Ең жоғары ұзындығы: 300
0..1
2.12.6. Шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші
(csdo:BusinessEntityId)
мемлекеттік тіркеу кезінде берілген тізілім (тіркелім) бойынша жазбаның нөмірі (коды)
M.SDE.00189
csdo:BusinessEntityIdType
(M.SDT.00157)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең қысқа ұзындық:1.
Ең жоғары ұзындығы: 20
0..1
а) Сәйкестендіру әдісі
(атрибут kindId)
шаруашылық жүргізуші субъектіні сәйкестендіру әдісі
csdo:BusinessEntityIdKindIdType
(M.SDT.00158)
Шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдістерінің анықтамалығынан сәйкестендіргіштің мәні.
Ең қысқа ұзындық:1.
Ең жоғары ұзындығы: 20
1
2.12.7. Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі
(csdo:UniqueCustomsNumberId)
шаруашылық жүргізуші субъектінің кедендік бақылау мақсаттарына арналған бірегей сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00135
csdo:UniqueCustomsNumberIdType
(M.SDT.00089)
Символдардың қалыптандырылған жолы. Ең қысқа ұзындық:1.
Ең жоғары ұзындығы: 17
0..1
2.12.8. Салық төлеушінің сәйкестендіргіші(csdo:TaxpayerId)
шаруашылық жүргізуші субъектінің салық төлеуші тіркелген елдің салық төлеушілер тізіліміндегі сәйкестендіргіші
M.SDE.00025
csdo:TaxpayerIdType (M.SDT.00025) Салық төлеушінің тіркелген елінде қабылданған қағидаларға сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Ең қысқа ұзындық:1.
Ең жоғары ұзындығы: 20
0..1
2.12.9. Есепке қою себебінің коды
(csdo:TaxRegistrationReason
Code)
шаруашылық жүргізуші субъектіні Ресей Федерациясында салықтық есепке қою себебін сәйкестендіретін код
M.SDE.00030
csdo:TaxRegistrationReasonCodeType
(M.SDT.00030)
Символдардың қалыптандырылған жолы. Шаблон: \d{9}
0..1
2.12.10. Мекенжай
(ccdo:SubjectAddressDetails)
шаруашылық жүргізуші субъектінің мекенжайы
M.CDE.00058
ccdo:SubjectAddressDetailsType
(M.CDT.00064)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo:AddressKindCode)
мекенжай түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00192
csdo:AddressKindCodeType
(M.SDT.00162)
Мекенжай түрлерінің анықтамалығына сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық:1.
Ең жоғары ұзындығы: 20
0..1
*.2. Ел коды
(csdo:UnifiedCountryCode)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType
(M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында анықталған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут codeListId)
Өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:ReferenceDataIdType
(M.SDT.00091)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең қысқа ұзындық:1.
Ең жоғары ұзындығы: 20
1
*.3. Аумақтың коды
(csdo:TerritoryCode)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің коды
M.SDE.00031
csdo:TerritoryCodeType
(M.SDT.00031)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең қысқа ұзындық:1.
Ең жоғары ұзындығы: 17
0..1
*.4. Өңір
(csdo:RegionName)
бірінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00007
csdo:Name120Type (M.SDT.00055) Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең қысқа ұзындық:1.
Ең жоғары ұзындығы: 120
0..1
*.5. Аудан
(csdo:DistrictName)
екінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00008
csdo:Name120Type (M.SDT.00055) Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең қысқа ұзындық:1.
Ең жоғары ұзындығы: 120
0..1
*.6. Қала
(csdo:CityName)
қаланың атауы
M.SDE.00009
csdo:Name120Type (M.SDT.00055) Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең қысқа ұзындық:1.
Ең жоғары ұзындығы: 120
0..1
*.7. Елді мекен
(csdo:SettlementName)
елді мекеннің атауы
M.SDE.00057
csdo:Name120Type (M.SDT.00055) Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең қысқа ұзындық:1.
Ең жоғары ұзындығы: 120
0..1
*.8. Көше
(csdo:StreetName)
қалалық инфрақұрылымның көше-жол желісі элементінің атауы
M.SDE.00010

2.12.5. Наименование организационно-правовой формы
(csdo:BusinessEntityTypeName)
наименование организационноправовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00090
csdo:Name300Type (M.SDT.00056) Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
2.12.6. Идентификатор хозяйствующего субъекта
(csdo:BusinessEntityId)
номер (код) записи по реестру (регистру), присвоенный при государственной регистрации
M.SDE.00189
csdo:BusinessEntityIdType
(M.SDT.00157)
Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) метод идентификации
(атрибут kindId)
метод идентификации хозяйствующих субъектов
csdo:BusinessEntityIdKindIdType
(M.SDT.00158)
Значение идентификатора из справочника методов идентификации хозяйствующих субъектов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.12.7. Уникальный идентификационный таможенный номер
(csdo:UniqueCustomsNumberId)
уникальный идентификационный номер хозяйствующего субъекта, предназначенный для целей таможенного контроля
M.SDE.00135
csdo:UniqueCustomsNumberIdType
(M.SDT.00089)
Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
2.12.8. Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)
идентификатор хозяйствующего субъекта в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
csdo:TaxpayerIdType (M.SDT.00025) Значение идентификатора в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации налогоплательщика. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.12.9. Код причины постановки на учет
(csdo:TaxRegistrationReason
Code)
код, идентифицирующий причину постановки хозяйствующего субъекта на налоговый учет в Российской
Федерации
M.SDE.00030
csdo:TaxRegistrationReasonCodeType
(M.SDT.00030)
Нормализованная строка символов. Шаблон: \d{9}
0..1
2.12.10. Адрес
(ccdo:SubjectAddressDetails)
адрес хозяйствующего субъекта
M.CDE.00058
ccdo:SubjectAddressDetailsType
(M.CDT.00064)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код вида адреса
(csdo:AddressKindCode)
кодовое обозначение вида адреса
M.SDE.00192
csdo:AddressKindCodeType
(M.SDT.00162)
Значение кода в соответствии со справочником видов адресов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.2. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType
(M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в
соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType
(M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.3. Код территории
(csdo:TerritoryCode)
код единицы административнотерриториального деления
M.SDE.00031
csdo:TerritoryCodeType
(M.SDT.00031)
Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
*.4. Регион
(csdo:RegionName)
наименование единицы административнотерриториального деления первого уровня
M.SDE.00007
csdo:Name120Type (M.SDT.00055) Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.5. Район
(csdo:DistrictName)
наименование единицы административнотерриториального деления второго уровня
M.SDE.00008
csdo:Name120Type (M.SDT.00055) Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.6. Город
(csdo:CityName)
наименование города
M.SDE.00009
csdo:Name120Type (M.SDT.00055) Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.7. Населенный пункт
(csdo:SettlementName)
наименование населенного пункта
M.SDE.00057
csdo:Name120Type (M.SDT.00055) Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.8. Улица
(csdo:StreetName)
наименование элемента уличнодорожной сети городской инфраструктуры
M.SDE.00010

csdo:Name120Type (M.SDT.00055) Символдардың қалыптандырылған жолы. Ең қысқа ұзындық:1.
Ең жоғары ұзындығы: 120
0..1
*.9. Үйдің нөмірі
(csdo:BuildingNumberId)
үйдің, корпустың, құрылыстың белгіленуі
M.SDE.00011
csdo:Id50Type (M.SDT.00093) Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең қысқа ұзындық:1.
Ең жоғары ұзындығы: 50
0..1
*.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo:RoomNumberId)
офистің немесе пәтердің белгіленуі
M.SDE.00012
csdo:Id20Type (M.SDT.00092) Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең қысқа ұзындық:1.
Ең жоғары ұзындығы: 20
0..1
*.11. Пошта индексі
(csdo:PostCode)
пошта байланысы кәсіпорнының пошта индексі
M.SDE.00006
csdo:PostCodeType (M.SDT.00006) Символдардың қалыптандырылған жолы.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[AZ0-9]
0..1
*.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo:PostOfficeBoxId)
пошта байланысы кәсіпорнындағы абоненттік жәшіктің нөмірі
M.SDE.00013
csdo:Id20Type (M.SDT.00092) Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең қысқа ұзындық:1.
Ең жоғары ұзындығы: 20
0..1
2.12.11. Байланыс деректемесі
(ccdo:CommunicationDetails)
шаруашылық жүргізуші субъектінің байланыс деректемесі
M.CDE.00003
ccdo:CommunicationDetailsType
(M.CDT.00003)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Байланыс түрінің коды
(csdo:CommunicationChannel
Code)
байланыс құралы (арнасы) түрінің кодтық белгіленімі (телефон, факс, электрондық пошта және басқалар)
M.SDE.00014
csdo:CommunicationChannelCodeV2
Type (M.SDT.00163)
Байланыс құралдары (арналары) тізбесіне сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық:1.
Ең жоғары ұзындығы: 20
0..1
*.2. Байланыс түрінің атауы
(csdo:CommunicationChannel
Name)
байланыс құралы (арнасы) түрінің атауы (телефон, факс, электрондық почта және басқалар)
M.SDE.00093
csdo:Name120Type (M.SDT.00055) Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең қысқа ұзындық:1.
Ең жоғары ұзындығы: 120
0..1
*.3. Байланыс арнасының сәйкестендіргіші
(csdo:CommunicationChannel
Id)
байланыс арнасын сәйкестендіретін символдардың тізбегі (телефонның, факстың нөмірін, электрондық почтаның мекенжайын және басқаларды көрсету)
M.SDE.00015
csdo:CommunicationChannelIdType
(M.SDT.00015)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең қысқа ұзындық:1.
Ең жоғары ұзындығы: 1000
1..*
2.13. Адрес
(ccdo:ObjectAddressDetails)
асыл тұқымды жануардың немесе асыл тұқымдық өнім партиясының құрамына кіретін жануардың туған жері
M.CDE.00078
ccdo:ObjectAddressDetailsType
(M.CDT.00082)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректер типі
Көпт.
2.13.1. Ел коды
(csdo:UnifiedCountryCode)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType
(M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында анықталған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут codeListId)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:ReferenceDataIdType
(M.SDT.00091)
Символдардың қалыптандырылған жолы. Ең қысқа ұзындық:1.
Ең жоғары ұзындығы: 20
1

csdo:Name120Type (M.SDT.00055) Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.9. Номер дома
(csdo:BuildingNumberId)
обозначение дома, корпуса, строения
M.SDE.00011
csdo:Id50Type (M.SDT.00093) Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.10. Номер помещения
(csdo:RoomNumberId)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
csdo:Id20Type (M.SDT.00092) Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.11. Почтовый индекс
(csdo:PostCode)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
csdo:PostCodeType (M.SDT.00006) Нормализованная строка символов.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[AZ0-9]
0..1
*.12. Номер абонентского ящика
(csdo:PostOfficeBoxId)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
csdo:Id20Type (M.SDT.00092) Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.12.11. Контактный реквизит
(ccdo:CommunicationDetails)
контактный реквизит хозяйствующего субъекта
M.CDE.00003
ccdo:CommunicationDetailsType
(M.CDT.00003)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код вида связи
(csdo:CommunicationChannel
Code)
кодовое обозначение вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00014
csdo:CommunicationChannelCodeV2
Type (M.SDT.00163)
Значение кода в соответствии с перечнем видов средств (каналов) связи.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.2. Наименование вида связи
(csdo:CommunicationChannel
Name)
наименование вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00093
csdo:Name120Type (M.SDT.00055) Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.3. Идентификатор канала связи
(csdo:CommunicationChannel
Id)
последовательность символов, идентифицирующая канал связи (указание номера телефона, факса, адреса электронной почты и др.)
M.SDE.00015
csdo:CommunicationChannelIdType
(M.SDT.00015)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
1..*
2.13. Адрес
(ccdo:ObjectAddressDetails)
место рождения племенного животного или животного, входящего в состав партии племенной продукции
M.CDE.00078
ccdo:ObjectAddressDetailsType
(M.CDT.00082)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
2.13.1. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType
(M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в
соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType
(M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

csdo:Name300Type (M.SDT.00056) Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең қысқа ұзындық:1.
Ең жоғары ұзындығы: 300
0..1
*.4. Уәкілетті органның қысқаша атауы (csdo:AuthorityBriefName)
уәкілетті органның қысқартылған атауы
M.SDE.00126
csdo:Name120Type (M.SDT.00055) Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең қысқа ұзындық:1.
Ең жоғары ұзындығы: 120
0..1
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректер типі
Көпт.
2.17.2. Құжат бланкісінің нөмірі
(csdo:FormNumberId)
өнімді дайындау кезінде қойылатын оны мемлекеттік тіркеу туралы куәлік бланкісінің типографиялық нөмірі
M.SDE.00142
csdo:Id50Type (M.SDT.00093) Символдардың қалыптандырылған жолы. Ең қысқа ұзындық:1.
Ең жоғары ұзындығы: 50
0..1
2.17.3. Куәліктің тіркеу нөмірі
(smsdo:RegistrationCertificateId)
өнімді мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің тіркеу нөмірі
M.SM.SDE.00097
smsdo:RegistrationCertificateIdType
(M.SM.SDT.00022)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Шаблон: [A-Z]{2}\.\d{2}\.[А-Яе0-
9]{2}\.\d{2}\.\d{3}\.[ЕR]\.\d{6}\.(0[19]|1[0-2])\.\d{2}
1
2.17.4. Құжаттың күні
(csdo:DocCreationDate)
мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің берілген күні
M.SDE.00045
bdt:DateType (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.17.5. Құжаттың қолданылу мерзімінің басталу күні(csdo:DocStartDate)
өнімді мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің қолданылу мерзімі басталған күн
M.SDE.00137
bdt:DateType (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.17.6. Құжаттың қолданылу мерзімі өтетін күн (csdo:DocValidityDate)
өнімді мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің қолданылу мерзімі өткен күн
M.SDE.00052
bdt:DateType (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күнді белгілеу
0..1
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректер типі
Көпт.
2.17.7. Құжаттың қолданылу мәртебесі
(smcdo:DocStatusDetails)
өнімді мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің қолдынлу мәртебесі туралы ақпарат
M.SM.CDE.00040
smcdo:DocStatusDetailsType
(M.SM.CDT.00045)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Құжат мәртебесінің коды
(csdo:DocStatusCode)
құжаттың қолданылу мәртебесінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00241
csdo:DocStatusCodeType
(M.SDT.00176)
Құжаттың қолданылу мәртебесінің анықтамалығына сәйкес кодтың мәні
0..1
*.2. Бастапқы күн
(csdo:StartDate)
мәртебенің бастапқы қолданыс күні
M.SDE.00073
bdt:DateType (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күнді белгілеу
0..1
*.3. Соңғы күн
(csdo:EndDate)
мәртебенің соңғы қолданыс күні
M.SDE.00074
bdt:DateType (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күнді белгілеу
0..1
*.4. Ескертпе
(csdo:NoteText)
құжаттың қолданылу мәртебесінің өзгеру себебін сипаттау
M.SDE.00076
csdo:Text4000Type (M.SDT.00088) Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық:1.
Ең жоғары ұзындығы: 4000
0..1

csdo:Name300Type (M.SDT.00056) Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
*.4. Краткое наименование уполномоченного органа (csdo:AuthorityBriefName)
сокращенное наименование уполномоченного органа
M.SDE.00126
csdo:Name120Type (M.SDT.00055) Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.17.2. Номер бланка документа
(csdo:FormNumberId)
типографский номер бланка свидетельства о государственной регистрации продукции, проставляемый при его изготовлении
M.SDE.00142
csdo:Id50Type (M.SDT.00093) Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
2.17.3. Регистрационный номер свидетельства
(smsdo:RegistrationCertificateId)
регистрационный номер
свидетельства о
государственной регистрации продукции
M.SM.SDE.00097
smsdo:RegistrationCertificateIdType
(M.SM.SDT.00022)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: [A-Z]{2}\.\d{2}\.[А-Яе0-
9]{2}\.\d{2}\.\d{3}\.[ЕR]\.\d{6}\.(0[19]|1[0-2])\.\d{2}
1
2.17.4. Дата документа
(csdo:DocCreationDate)
дата выдачи свидетельства о государственной регистрации
M.SDE.00045
bdt:DateType (M.BDT.00005) Обозначение даты в соответствии с
ISO 8601
0..1
2.17.5. Дата начала срока действия документа (csdo:DocStartDate)
дата начала срока действия свидетельства о
государственной регистрации продукции
M.SDE.00137
bdt:DateType (M.BDT.00005) Обозначение даты в соответствии с
ISO 8601
0..1
2.17.6. Дата истечения срока действия документа (csdo:DocValidityDate)
дата истечения срока действия свидетельства о
государственной регистрации продукции
M.SDE.00052
bdt:DateType (M.BDT.00005) Обозначение даты в соответствии с
ISO 8601
0..1
2.17.7. Статус действия документа
(smcdo:DocStatusDetails)
информация о статусе действия свидетельства о
государственной регистрации продукции
M.SM.CDE.00040
smcdo:DocStatusDetailsType
(M.SM.CDT.00045)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код статуса документа
(csdo:DocStatusCode)
кодовое обозначение статуса действия документа
M.SDE.00241
csdo:DocStatusCodeType
(M.SDT.00176)
Значение кода в соответствии со справочником статусов действия документа
0..1
*.2. Начальная дата
(csdo:StartDate)
начальная дата действия статуса
M.SDE.00073
bdt:DateType (M.BDT.00005) Обозначение даты в соответствии с
ISO 8601
0..1
*.3. Конечная дата
(csdo:EndDate)
конечная дата действия статуса
M.SDE.00074
bdt:DateType (M.BDT.00005) Обозначение даты в соответствии с
ISO 8601
0..1
*.4. Примечание
(csdo:NoteText)
описание причины изменения статуса действия документа
M.SDE.00076
csdo:Text4000Type (M.SDT.00088) Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1

Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[AZ0-9]
0..1
*.10.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі (csdo:PostOfficeBoxId)
пошта байланысы кәсіпорнындағы абоненттік жәшіктің нөмірі
M.SDE.00013
csdo:Id20Type (M.SDT.00092) Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең қысқа ұзындық:1.
Ең жоғары ұзындығы: 20
0..1
*.11. Байланыс деректемесі
(ccdo:CommunicationDetails)
шаруашылық жүргізуші субъектінің байланыс деректемесі
M.CDE.00003
ccdo:CommunicationDetailsType
(M.CDT.00003)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.11.1. Байланыс түрінің коды
(csdo:Communication
ChannelCode)
байланыс құралы (арнасы) түрінің кодтық белгіленімі (телефон, факс, электрондық пошта және басқалар)
M.SDE.00014
csdo:CommunicationChannelCodeV2
Type (M.SDT.00163)
Байланыс құралдары (арналары) тізбесіне сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық:1.
Ең жоғары ұзындығы: 20
0..1
*.11.2. Байланыс түрінің атауы
(csdo:Communication
ChannelName)
байланыс құралы (арнасы) түрінің атауы (телефон, факс, электрондық почта және басқалар)
M.SDE.00093
csdo:Name120Type (M.SDT.00055) Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең қысқа ұзындық:1.
Ең жоғары ұзындығы: 120
0..1
*.11.3. Байланыс арнасының сәйкестендіргіші
(csdo:Communication
ChannelId)
байланыс арнасын сәйкестендіретін символдардың тізбегі (телефонның, факстың нөмірін, электрондық почтаның мекенжайын және басқаларды көрсету)
M.SDE.00015
csdo:CommunicationChannelIdType
(M.SDT.00015)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең қысқа ұзындық:1.
Ең жоғары ұзындығы: 1000
1..*
*.12. Уәкілетті органның ақпараттық жүйесіндегі шаруашылық жүргізуші субъектінің тіркеу нөмірі
(smsdo:NationalRegister
BusinessEntityId)
мүше мемлекеттің уәкілетті органы беретін шаруашылық жүргізуші субъектінің тіркеу нөмірі
M.SM.SDE.00431
csdo:Id20Type (M.SDT.00092) Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең қысқа ұзындық:1.
Ең жоғары ұзындығы: 20
0..1
2.17.9. Өнім
(smcdo:ProductDetails)
өнім туралы ақпарат
M.SM.CDE.00043
smcdo:ProductDetailsType
(M.SM.CDT.00038)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Өнім сәйкестендіргіші
(csdo:ProductId)
өндіруші немесе өнім беруші берген бірегей сәйкестендіргіш
M.SDE.00140
csdo:Id50Type (M.SDT.00093) Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең қысқа ұзындық:1.
Ең жоғары ұзындығы: 50
0..1
*.2. Азық-түлік атауы
(csdo:ProductName)
өндіруші (дайындаушы) берген және осы өнімді басқа өндірушілердің ұқсас өнімдерінен айыратын өнімнің атауы
M.SDE.00152
csdo:Name300Type (M.SDT.00056) Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең қысқа ұзындық:1.
Ең жоғары ұзындығы: 300
1
*.3. Өнім атауы
(smsdo:ProductTradeName)
өнімнің атауы (өнімнің қосымша атауы)
M.SM.SDE.01002
csdo:Name300Type (M.SDT.00056) Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең қысқа ұзындық:1.
Ең жоғары ұзындығы: 300
0..*
*.4. Сипаттама
(csdo:DescriptionText)
өнімнің сәйкестендірілуін қамтамасыз ететін өнім туралы мәліметтер
M.SDE.00002
csdo:Text4000Type (M.SDT.00088) Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық:1.
Ең жоғары ұзындығы: 4000
0..1
*.5. ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауар коды
(csdo:CommodityCode)
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасына сәйкес тауарлар тобының(сыныбының) кодтық белгіленімі
M.SDE.00091
csdo:CommodityCodeType
(M.SDT.00065)
ЕАЭС СЭҚ ТН кодының мәні 2, 4, 6, 8, 9 немесе 10 таңба деңгейінде.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
0..1
*.6. Өнім мақсатының сипаттамасы
(smsdo:ProductPurposeText)
өнімнің мақсатын (қолдану саласын) мәтіндік сипаттау
M.SM.SDE.00092
csdo:Text1000Type (M.SDT.00071) Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық:1.
Ең жоғары ұзындығы: 1000
0..1
*.7. Өнімді қолдану тәсілінің сипаттамасы
(smsdo:ProductApplication
MethodText)
өнімді қолдану тәсілінің мәтіндік сипаттамасы
M.SM.SDE.00950
csdo:Text1000Type (M.SDT.00071) Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық:1.
Ең жоғары ұзындығы: 1000
0..1
*.8. Өнім шығару нысанының сипаттамасы (smsdo:ReleaseFormText)
өнім шығару нысанының мәтіндік сипаттамасы
M.SM.SDE.00031
csdo:Text1000Type (M.SDT.00071) Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық:1.
Ең жоғары ұзындығы: 1000
0..1
*.9. Сақтау шарттарының сипаттамасы
(smsdo:StorageConditionText)
өнімді сақтау кезінде температураға, ылғалдылыққа қойылатын талаптар
M.SM.SDE.00063
csdo:Text1000Type (M.SDT.00071) Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық:1.
Ең жоғары ұзындығы: 1000
0..1
*.10. Затбелгідегі ақпарат
(smsdo:ProductLabelText)
өнім затбелгісінде көрсетілген мәтіндік сипаттама
M.SM.SDE.00064
csdo:Text4000Type (M.SDT.00088) Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық:1.
Ең жоғары ұзындығы: 4000
0..1
*.11. Құжатқа сілтеме
(ccdo:DocReferenceDetails)
өнімді дайындауға сәйкес құжат туралы мәліметтер
M.CDE.00083
ccdo:DocReferenceDetailsType
(M.CDT.00088)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*

Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[AZ0-9]
0..1
*.10.12. Номер абонентского ящика (csdo:PostOfficeBoxId)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
csdo:Id20Type (M.SDT.00092) Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.11. Контактный реквизит
(ccdo:CommunicationDetails)
контактный реквизит хозяйствующего субъекта
M.CDE.00003
ccdo:CommunicationDetailsType
(M.CDT.00003)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.11.1. Код вида связи
(csdo:Communication
ChannelCode)
кодовое обозначение вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00014
csdo:CommunicationChannelCodeV2
Type (M.SDT.00163)
Значение кода в соответствии с перечнем видов средств (каналов) связи.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.11.2. Наименование вида связи
(csdo:Communication
ChannelName)
наименование вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00093
csdo:Name120Type (M.SDT.00055) Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.11.3. Идентификатор канала связи
(csdo:Communication
ChannelId)
последовательность символов, идентифицирующая канал связи (указание номера телефона, факса, адреса электронной почты и др.)
M.SDE.00015
csdo:CommunicationChannelIdType
(M.SDT.00015)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
1..*
*.12. Регистрационный номер хозяйствующего субъекта в информационной системе уполномоченного органа
(smsdo:NationalRegister
BusinessEntityId)
регистрационный номер хозяйствующего субъекта, присваиваемый уполномоченным органом государства-члена
M.SM.SDE.00431
csdo:Id20Type (M.SDT.00092) Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.17.9. Продукция
(smcdo:ProductDetails)
информация о продукции
M.SM.CDE.00043
smcdo:ProductDetailsType
(M.SM.CDT.00038)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Идентификатор продукта
(csdo:ProductId)
уникальный идентификатор, присвоенный продукции производителем или поставщиком
M.SDE.00140
csdo:Id50Type (M.SDT.00093) Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.2. Наименование продукта
(csdo:ProductName)
наименование продукции, присвоенное производителем (изготовителем) и отличающее данную продукцию от аналогичной продукции других производителей
M.SDE.00152
csdo:Name300Type (M.SDT.00056) Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
1
*.3. Название продукции
(smsdo:ProductTradeName)
название продукции
(дополняющее наименование продукции)
M.SM.SDE.01002
csdo:Name300Type (M.SDT.00056) Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..*
*.4. Описание
(csdo:DescriptionText)
сведения о продукции, обеспечивающие ее идентификацию
M.SDE.00002
csdo:Text4000Type (M.SDT.00088) Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
*.5. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:CommodityCode)
кодовое обозначение группы (класса) товаров в соответствии
с единой Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
M.SDE.00091
csdo:CommodityCodeType
(M.SDT.00065)
Значение кода из ТН ВЭД ЕАЭС на уровне 2, 4, 6, 8, 9 или 10 знаков. Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
0..1
*.6. Описание назначения продукции
(smsdo:ProductPurposeText)
текстовое описание назначения
(области применения) продукции
M.SM.SDE.00092
csdo:Text1000Type (M.SDT.00071) Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
0..1
*.7. Описание способа применения продукции
(smsdo:ProductApplication
MethodText)
текстовое описание способа применения продукции
M.SM.SDE.00950
csdo:Text1000Type (M.SDT.00071) Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
0..1
*.8. Описание формы выпуска продукции (smsdo:ReleaseFormText)
текстовое описание формы выпуска продукции
M.SM.SDE.00031
csdo:Text1000Type (M.SDT.00071) Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
0..1
*.9. Описание условий хранения
(smsdo:StorageConditionText)
требования к температуре, влажности при хранении продукции
M.SM.SDE.00063
csdo:Text1000Type (M.SDT.00071) Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
0..1
*.10. Информация на этикетке
(smsdo:ProductLabelText)
текстовое описание, указанное на этикетке продукции
M.SM.SDE.00064
csdo:Text4000Type (M.SDT.00088) Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
*.11. Ссылка на документ
(ccdo:DocReferenceDetails)
сведения о документе, в соответствии с которым изготовлена продукция
M.CDE.00083
ccdo:DocReferenceDetailsType
(M.CDT.00088)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*

*.5.5.3. Құжаттың қолданылу мерзімінің басталу күні
(csdo:DocStartDate)
Құжаттың қолданылу мерзімінің басталу күні
M.SDE.00137
bdt:DateType (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күнді белгілеу
0..1
*.5.5.4. Күні
(csdo:EventDate)
аккредиттеу аттестатын Бірыңғай тізілімде тіркеу күні
M.SDE.00131
bdt:DateType (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күнді белгілеу
0..1
*.5.5.5. Құжаттың қолданылу мерзімі өтетін күн
(csdo:DocValidityDate)
құжаттың қолданылу мерзімі өтетін күн
M.SDE.00052
bdt:DateType (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күнді белгілеу
0..1
*.6. Бинарлық форматтағы құжат
(csdo:DocBinaryText)
бинарлық мәтіндік форматтағы құжат
M.SDE.00106
csdo:BinaryTextType (M.SDT.00143) Бинар октеттердің (байттардың) түпкілікті тізбегі
0..1
а) деректер форматының коды
(атрибут mediaTypeCode)
деректер форматының кодтық белгіленімі
csdo:MediaTypeCodeType
(M.SDT.00147)
Деректер форматтарының анықтамалығына сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық:1.
Ең жоғары ұзындығы: 255
0..1
*.7. XML-құжат
(ccdo:AnyDetails)
XML-еркін құрылымды құжат
M.CDE.00081
ccdo:AnyDetailsType (M.CDT.00086) Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.7.1. XML-құжат
XML-еркін құрылымды құжаттың мазмұны
ерікті элемент.
Аттар кеңістігі: кез келген.
Валидация: әрқашан өткізіледі
1..*
2.17.13. Ескертпе
(csdo:NoteText)
өнімді мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке қосымшада қамтылған мәліметтер
M.SDE.00076
csdo:Text4000Type (M.SDT.00088) Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық:1.
Ең жоғары ұзындығы: 4000
0..*
2.17.14. Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары
(ccdo:ResourceItemStatusDetails)
жалпы ресурс жазбасы туралы технологиялық мәліметтер жиынтығы
M.CDE.00032
ccdo:ResourceItemStatusDetailsType
(M.CDT.00033)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Қолданылу кезеңі (ccdo:ValidityPeriodDetails)
жалпы ресурс (тізілім, тізбе, деректер базасы) жазбасының қолданылу кезеңі
M.CDE.00033
ccdo:PeriodDetailsType (M.CDT.00026) Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1.1. Бастапқы күні мен уақыты
(csdo:StartDateTime)
бастапқы күні мен уақыты
M.SDE.00133
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
ISO 8601 сәйкес күн мен уақытты белгілеу
0..1
*.1.2. Соңғы күні мен уақыты
(csdo:EndDateTime)
соңғы күні мен уақыты
M.SDE.00134
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
ISO 8601 сәйкес күн мен уақытты белгілеу
0..1
*.2. Жаңарту күні мен уақыты
(csdo:UpdateDateTime)
жалпы ресурстың (тізілімнің, тізбенің, дерекқордың) жазбасын жаңарту күні мен уақыты
M.SDE.00079
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006) ISO 8601 сәйкес күн мен уақытты белгілеу
0..1

*.5.5.3. Дата начала срока действия документа
(csdo:DocStartDate)
дата начала срока действия документа
M.SDE.00137
bdt:DateType (M.BDT.00005) Обозначение даты в соответствии с
ISO 8601
0..1
*.5.5.4. Дата
(csdo:EventDate)
дата регистрации аттестата аккредитации в Едином реестре
M.SDE.00131
bdt:DateType (M.BDT.00005) Обозначение даты в соответствии с
ISO 8601
0..1
*.5.5.5. Дата истечения срока действия документа
(csdo:DocValidityDate)
дата истечения срока действия документа
M.SDE.00052
bdt:DateType (M.BDT.00005) Обозначение даты в соответствии с
ISO 8601
0..1
*.6. Документ в бинарном формате
(csdo:DocBinaryText)
документ в бинарном текстовом формате
M.SDE.00106
csdo:BinaryTextType (M.SDT.00143) Конечная последовательность двоичных октетов (байтов)
0..1
а) код формата данных
(атрибут mediaTypeCode)
кодовое обозначение формата данных
csdo:MediaTypeCodeType
(M.SDT.00147)
Значение кода в соответствии со справочником форматов данных.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 255
0..1
*.7. XML-документ
(ccdo:AnyDetails)
XML-документ произвольной структуры
M.CDE.00081
ccdo:AnyDetailsType (M.CDT.00086) Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.7.1. XML-документ
содержимое XML-документа произвольной структуры
произвольный элемент. Пространство имен: любое.
Валидация: производится всегда
1..*
2.17.13. Примечание
(csdo:NoteText)
сведения, содержащиеся в приложении к свидетельству о государственной регистрации продукции
M.SDE.00076
csdo:Text4000Type (M.SDT.00088) Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..*
2.17.14. Технологические характеристики записи общего ресурса
(ccdo:ResourceItemStatusDetails)
совокупность технологических сведений о записи общего ресурса
M.CDE.00032
ccdo:ResourceItemStatusDetailsType
(M.CDT.00033)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Период действия (ccdo:ValidityPeriodDetails)
период действия записи общего ресурса (реестра, перечня, базы данных)
M.CDE.00033
ccdo:PeriodDetailsType (M.CDT.00026) Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1.1. Начальная дата и время
(csdo:StartDateTime)
начальная дата и время
M.SDE.00133
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006) Обозначение даты и времени в соответствии с ISO 8601
0..1
*.1.2. Конечная дата и время
(csdo:EndDateTime)
конечная дата и время
M.SDE.00134
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006) Обозначение даты и времени в соответствии с ISO 8601
0..1
*.2. Дата и время обновления
(csdo:UpdateDateTime)
дата и время обновления записи общего ресурса (реестра, перечня, базы данных)
M.SDE.00079
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006) Обозначение даты и времени в соответствии с ISO 8601
0..1

2.18. Әмбебап сипаттама
(smcdo:SpecificProductCharacteristic Details)
әмбебап сипаттама туралы мәліметтер
M.SM.CDE.01715
smcdo:SpecificProductCharacteristic
DetailsType (M.SM.CDT.01016) Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
2.18.1. Әмбебап сипаттама коды
(smsdo:ProductCharacteristic
Code)
әмбебап сипаттаманың кодтық белгілемесі
M.SM.SDE.01024
csdo:UnifiedOptionalCode20Type
(M.SDT.00335)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалық (сыныптауыш) сәйкестендіргіші" атрибутында анықталуы мүмкін
анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні
Ең қысқа ұзындық:1.
Ең жоғары ұзындығы: 20
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут codeListId)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:ReferenceDataIdType
(M.SDT.00091)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең қысқа ұзындық:1.
Ең жоғары ұзындығы: 20
0..1
2.18.2. Әмбебап сипаттаманың атауы
(smsdo:ProductCharacteristic
Name)
әмбебап сипаттаманың атауы
M.SM.SDE.01060
csdo:Name1000Type (M.SDT.00185) Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең қысқа ұзындық:1.
Ең жоғары ұзындығы: 1000
0..1
2.18.3. Әмбебап мәтіндік сипаттама (smsdo:GenericText)
әмбебап мәтіндік сипаттаманың мағынасы
M.SM.SDE.01025
csdo:Text4000Type (M.SDT.00088) Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық:1.
Ең жоғары ұзындығы: 4000
0..*
2.18.4. Кодтық мән ретінде ұсынылған әмбебап сипаттама
(smsdo:GenericCode)
кодтық мән ретінде ұсынылған әмбебап сипаттаманың мәні
M.SM.SDE.01027
csdo:Code20Type (M.SDT.00160) Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең қысқа ұзындық:1.
Ең жоғары ұзындығы: 20
0..*
2.18.5. "Атауы" әмбебап сипаттамасы
(smsdo:GenericName)
атау ретінде ұсынылған әмбебап сипаттаманың мағынасы
M.SM.SDE.01026
csdo:Name500Type (M.SDT.00134) Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең қысқа ұзындық:1.
Ең жоғары ұзындығы: 500
0..*
2.18.6. Сәйкестендіргіш ретінде ұсынылған әмбебап сипаттама
(smsdo:GenericId)
сәйкестендіргіш ретінде ұсынылған әмбебап сипаттаманың мәні
M.SM.SDE.01028
csdo:Id50Type (M.SDT.00093) Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең қысқа ұзындық:1.
Ең жоғары ұзындығы: 50
0..*
2.18.7. иә (жоқ) индикаторы ретінде ұсынылған әмбебап сипаттама (smsdo:GenericIndicator)
иә (жоқ) индикаторы ретінде ұсынылған әмбебап сипаттаманың мәні
M.SM.SDE.01032
bdt:IndicatorType (M.BDT.00013)
екі мағынаның бірі:
"true" (шындық) немесе "false" (жалған)
0..*
2.18.8. Сандық мән ретінде ұсынылған әмбебап сипаттама (smsdo:GenericNumber)
сандық мән ретінде ұсынылған әмбебап сипаттаманың мәні
M.SM.SDE.01030

2.18. Универсальная характеристика
(smcdo:SpecificProductCharacteristic Details)
сведения об универсальной характеристике
M.SM.CDE.01715
smcdo:SpecificProductCharacteristic
DetailsType (M.SM.CDT.01016) Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
2.18.1. Код универсальной характеристики
(smsdo:ProductCharacteristic
Code)
кодовое обозначение универсальной характеристики
M.SM.SDE.01024
csdo:UnifiedOptionalCode20Type
(M.SDT.00335)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого может быть определен в атрибуте
"Идентификатор справочника (классификатора)". Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в
соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType
(M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.18.2. Наименование универсальной характеристики
(smsdo:ProductCharacteristic
Name)
наименование универсальной характеристики
M.SM.SDE.01060
csdo:Name1000Type (M.SDT.00185) Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
0..1
2.18.3. Универсальная текстовая харатеристика (smsdo:GenericText)
значение универсальной текстовой харатеристики
M.SM.SDE.01025
csdo:Text4000Type (M.SDT.00088) Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..*
2.18.4. Универсальная характеристика, представленная в виде кодового значения
(smsdo:GenericCode)
значение универсальной характеристики,
представленной в виде кодового значения
M.SM.SDE.01027
csdo:Code20Type (M.SDT.00160) Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..*
2.18.5. Универсальная характеристика "наименование"
(smsdo:GenericName)
значение универсальной характеристики,
представленной в виде имени
M.SM.SDE.01026
csdo:Name500Type (M.SDT.00134) Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..*
2.18.6. Универсальная характеристика, представленная в виде идентификатора
(smsdo:GenericId)
значение универсальная характеристики, представленной в виде идентификатора
M.SM.SDE.01028
csdo:Id50Type (M.SDT.00093) Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..*
2.18.7. Универсальная характеристика, представленная в виде индикатора да (нет) (smsdo:GenericIndicator)
значение универсальной характеристики, представленной в виде индикатора да (нет)
M.SM.SDE.01032
bdt:IndicatorType (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: "true"
(истина) или "false" (ложь)
0..*
2.18.8. Универсальная характеристика, представленная в виде числового значения (smsdo:GenericNumber)
значение универсальной характеристики, представленной в виде числового значения
M.SM.SDE.01030

0.1.xsd
20. Импортталатын аттар кеңістігі 12-кестеде келтірілген.
12-кесте
Импортталатын аттар кеңістігі
Р/с №
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SM:ComplexDataObjects:vZ.Z.Z
smcdo
3
urn:EEC:M:SM:SimpleDataObjects:vZ.Z.Z
smsdo
4
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Импортталатын аттар кеңістігіндегі "X.X.X" және "Z.Z.Z" символдары осы Сипаттамаға сәйкес электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне енгізуге жататын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған базистік деректер моделінің және нысаналы сала деректері моделінің нұсқасының нөміріне сәйкес келеді
21. "Селекциялық жетістіктер туралы мәліметтер" (R.SM.AS.03.002) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының деректемелік құрамы 13-кестеде келтірілген.
13-кесте
"Селекциялық жетістіктер туралы мәліметтер" (R.SM.AS.03.002) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының деректемелік құрамы
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректер типі
Көпт.
1. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) тақырыбы (ccdo:EDocHeader)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) технологиялық деректемелерінің жиынтығы
M.CDE.90001
ccdo:EDocHeaderType (M.CDT.90001) Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
1.1. Жалпы процесс хабарының коды
(csdo:InfEnvelopeCode)
жалпы процесс хабарының кодтық белгіленімі
M.SDE.90010
csdo:InfEnvelopeCodeType
(M.SDT.90004)
Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-
9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(csdo:EDocCode)
электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес электрондық құжаттың (мәліметтердің) кодтық белгіленімі
M.SDE.90001
csdo:EDocCodeType (M.SDT.90001) Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес электрондық құжаттың (мәліметтердің) кодтық белгіленімі
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[09]{2})?\.[0-9]{3}
1
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректер типі
Көпт.
1.3. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:EDocId)
электрондық құжатты (мәліметтерді) бір мәнді сәйкестендіретін символдар жолы
M.SDE.90007
csdo:UniversallyUniqueIdType
(M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8-ге сәйкес сәйкестендіргіштің мәні. Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fAF]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-
[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:EDocRefId)
жауап ретінде осы электрондық құжат (мәліметтер) қалыптастырылған электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
M.SDE.90008
csdo:UniversallyUniqueIdType
(M.SDT.90003)

0.1.xsd
20. Импортируемые пространства имен приведены в таблице 12.
Таблица 12
Импортируемые пространства имен
п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SM:ComplexDataObjects:vZ.Z.Z
smcdo
3
urn:EEC:M:SM:SimpleDataObjects:vZ.Z.Z
smsdo
4
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
21. Символы "X.X.X" и "Z.Z.Z" в импортируемых пространствах имен соответствуют номеру версии базисной модели данных и модели данных предметной области, использованных при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений.
Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Сведения о селекционных достижениях" (R.SM.AS.03.002) приведен в таблице 13.
Таблица 13
Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений)
"Сведения о селекционных достижениях"
(R.SM.AS.03.002)
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
1. Заголовок электронного документа (сведений) (ccdo:EDocHeader)
совокупность технологических реквизитов электронного документа (сведений)
M.CDE.90001
ccdo:EDocHeaderType (M.CDT.90001) Определяется областями значений вложенных элементов
1
1.1. Код сообщения общего процесса
(csdo:InfEnvelopeCode)
кодовое обозначение сообщения общего процесса
M.SDE.90010
csdo:InfEnvelopeCodeType
(M.SDT.90004)
Значение кода в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-
9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Код электронного документа
(сведений)
(csdo:EDocCode)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений
M.SDE.90001
csdo:EDocCodeType (M.SDT.90001) Значение кода в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[09]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo:EDocId)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ
(сведения)
M.SDE.90007
csdo:UniversallyUniqueIdType
(M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8. Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fAF]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-
[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Идентификатор исходного электронного документа
(сведений)
(csdo:EDocRefId)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ
(сведения)
M.SDE.90008
csdo:UniversallyUniqueIdType
(M.SDT.90003)

ISO/IEC 9834-8-ге сәйкес сәйкестендіргіштің мәні. Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fAF]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-
[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні мен уақыты (csdo:EDocDateTime)
электрондық құжатты (мәліметтерді) жасау күні мен уақыты
M.SDE.90002
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006) ISO 8601 сәйкес күн мен уақытты белгілеу
1
1.6. Тіл коды
(csdo:LanguageCode)
тілдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00051
csdo:LanguageCodeType
(M.SDT.00051)
ISO 639-1 сәйкес екі әріптен тұратын тіл коды. Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Селекциялық жетістіктер
(smcdo:SelectionAchievementsDetails)
селекциялық жетістіктер
M.SM.CDE.01718
smcdo:SelectionAchievementsDetails
Type (M.SM.CDT.01018)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректер типі
Көпт.
2.1. Селекциялық жетістіктің атауы (аты)
(smsdo:SelectionAchievements
Name)
селекциялық жетістіктің атауы
M.SM.SDE.01034
csdo:Name120Type (M.SDT.00055) Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең қысқа ұзындық:1.
Ең жоғары ұзындығы: 120
0..1
2.2. Жануарлар түрінің коды (жануарлардан алынатын өнімдер)
(smsdo:AnimalProductKindCode)
селекциялық жетістік байланысты жануар түрінің атауы коды
M.SM.SDE.00091
smsdo:AnimalProductKindCodeType
(M.SM.SDT.00006)
Ветеринариялық бақылауға жататын өнім түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні
0..*
2.3. Жануарлар түрінің (жануарлардан алынатын өнімдердің) атауы
(smsdo:AnimalProductKindName)
селекциялық жетістік байланысты жануар түрінің атауы
M.SM.SDE.00384
csdo:Name120Type (M.SDT.00055) Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең қысқа ұзындық:1.
Ең жоғары ұзындығы: 120
0..*
2.4. Өнімділік бағыты
(smsdo:DirectionProductivityText)
селекциялық жетістік байланысты жануардың өнімділік бағыты
M.SM.SDE.01035
csdo:Text100Type (M.SDT.00070) Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық:1.
Ең жоғары ұзындығы: 100
0..*
2.5. Жануардың өнімділігі туралы мәліметтер
(smsdo:AnimalPerformanceData Text)
жануардың өнімділігі туралы мәліметтер
M.SM.SDE.01036
csdo:Text1000Type (M.SDT.00071) Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық:1.
Ең жоғары ұзындығы: 1000
0..1
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректер типі
Көпт.
2.6. Селекциялық жетістіктің қысқаша сипаттамасы
(smsdo:BriefDescriptionSelection
AchievementText)
селекциялық жетістіктің қысқаша сипаттамасы
M.SM.SDE.01037
csdo:Text1000Type (M.SDT.00071) Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық:1.
Ең жоғары ұзындығы: 1000
0..1
2.7. Шаруашылық жүргізуші субъект
(smcdo:BusinessEntityDetails)
асыл тұқымды шаруашылық оригинатор (зауытшы)
M.SM.CDE.01714
ccdo:BusinessEntityDetailsType
(M.CDT.00061)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*

Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8. Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fAF]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-
[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Дата и время электронного документа (сведений) (csdo:EDocDateTime)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006) Обозначение даты и времени в соответствии с ISO 8601
1
1.6. Код языка
(csdo:LanguageCode)
кодовое обозначение языка
M.SDE.00051
csdo:LanguageCodeType
(M.SDT.00051)
Двухбуквенный код языка в соответствии с ISO 639-1. Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Селекционное достижение
(smcdo:SelectionAchievementsDetails)
селекционное достижение
M.SM.CDE.01718
smcdo:SelectionAchievementsDetails
Type (M.SM.CDT.01018)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
2.1. Наименование (название) селекционного достижения
(smsdo:SelectionAchievements
Name)
название селекционного достижения
M.SM.SDE.01034
csdo:Name120Type (M.SDT.00055) Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.2. Код вида животного (продукции животного происхождения)
(smsdo:AnimalProductKindCode)
код наименования вида животного, с которым связано селекционное достижение
M.SM.SDE.00091
smsdo:AnimalProductKindCodeType
(M.SM.SDT.00006)
Значение кода в соответствии с классификатором видов продукции, подлежащей ветеринарному контролю
0..*
2.3. Наименование вида животного (продукции животного происхождения)
(smsdo:AnimalProductKindName)
наименование вида животного, с которым связано селекционное достижение
M.SM.SDE.00384
csdo:Name120Type (M.SDT.00055) Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..*
2.4. Направление продуктивности
(smsdo:DirectionProductivityText)
направление продуктивности животного, с которым связано селекционное достижение
M.SM.SDE.01035
csdo:Text100Type (M.SDT.00070) Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 100
0..*
2.5. Данные о продуктивности животного
(smsdo:AnimalPerformanceData Text)
данные о продуктивности животного
M.SM.SDE.01036
csdo:Text1000Type (M.SDT.00071) Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
0..1
2.6. Краткое описание селекционного достижения
(smsdo:BriefDescriptionSelection
AchievementText)
краткое описание селекционного достижения
M.SM.SDE.01037
csdo:Text1000Type (M.SDT.00071) Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
0..1
2.7. Хозяйствующий субъект
(smcdo:BusinessEntityDetails)
племенное хозяйствооригинатор (заводчик)
M.SM.CDE.01714
ccdo:BusinessEntityDetailsType
(M.CDT.00061)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*

2.12.1. Қолданылу кезеңі
(ccdo:ValidityPeriodDetails)
жалпы ресурс (тізілім, тізбе, деректер базасы) жазбасының қолданылу кезеңі
M.CDE.00033
ccdo:PeriodDetailsType (M.CDT.00026) Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Бастапқы күні мен уақыты
(csdo: StartDateTime)
бастапқы күні мен уақыты
M.SDE.00133
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
МЕМСТ ИСО 8601-2001 сәйкес күн мен уақытты белгілеу
0..1
*.2. Соңғы күні мен уақыты
(csdo: EndDateT ime)
соңғы күні мен уақыты
M.SDE.00134
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
МЕМСТ ИСО 8601-2001 сәйкес күн мен уақытты белгілеу
0..1
2.14.2. Жаңарту күні мен уақыты
(csdoiUpdateDateTime)
жалпы ресурстың (тізілімнің, тізбенің, дерекқордың) жазбасын жаңарту күні мен уақыты
M.SDE.00079
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
МЕМСТ ИСО 8601-2001 сәйкес күн мен уақытты белгілеу
0..1
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2023 жылғы 19 сәуірдегі
№ 51 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Асыл тұқымды жануарлар және асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесіне қосылу ТӘРТІБІ
І. Жалпы ережелер
1. Осы Тәртіп Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығын құрайтын мынадай халықаралық шарттар мен актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт (бұдан әрі – Шарт);
2019 жылғы 25 қазандағы Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде ауыл шаруашылығы жануарларымен селекциялық-асыл тұқымдық жұмыс жүргізуді біріздендіруге бағытталған шаралар туралы келісім;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер арасында алмасуға жататын асыл тұқымды жануарлар мен селекциялық жетістіктер туралы мәліметтер құрамын бекіту туралы" 2020 жылғы 27 қазандағы № 132 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Асыл тұқымды жануарлар және асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін іске асыру қағидаларын бекіту туралы" 2022 жылғы 26 сәуірдегі № 69 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі арқылы іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды реттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестердің тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы№ 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;

2.12.1. Период действия
(ccdo:ValidityPeriodDetails)
период действия записи общего ресурса (реестра, перечня, базы данных)
M.CDE.00033
ccdo:PeriodDetailsType (M.CDT.00026) Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 19 апреля 2023 г. № 51
ПОРЯДОК
присоединения к общему процессу "Формирование, ведение и использование базы данных о племенных животных и селекционных достижениях в области племенного животноводства"
I. Общие положения
1. Настоящий Порядок разработан в соответствии со следующими международными договорами и актами, составляющими право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Соглашение о мерах, направленных на унификацию проведения селекционно-племенной работы с сельскохозяйственными животными в рамках Евразийского экономического союза от 25 октября 2019 года;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 октября 2020 г. № 132 "Об утверждении состава сведений о племенных животных и селекционных достижениях, подлежащих обмену между государствами – членами Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26 апреля 2022 г. № 69 "Об утверждении Правил реализации общего процесса "Формирование, ведение и использование базы данных о племенных животных и селекционных достижениях в области племенного животноводства"";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение
Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру үйлестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесін мемлекетаралық сынау туралы" 2015 жылғы 18 тамыздағы № 96 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді іске асыру тәртібін бекіту туралы" 2016 жылғы 19 желтоқсандағы № 169 шешімі.
ІІ. Қолданылу саласы
2. Осы Тәртіп "Асыл тұқымды жануарлар және асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" (P. AS.03) жалпы процесін (бұдан әрі – жалпы процесс) қолданысқа енгізу және жаңа қатысушының жалпы процеске қосылуы рәсімдерінің құрамы мен мазмұнына қойылатын талаптарды, сондай-ақ оларды орындау кезінде жүзеге асырылатын ақпараттық өзара іс-қимылға қойылатын талаптар айқындайды.
III. Негізгі ұғымдар
3. Осы Тәртіптің мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"интеграцияланған жүйенің жұмыс істеуін қамтамасыз ету кезінде қолданылатын құжаттар" – Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың 30-тармағында көзделген техникалық, технологиялық, әдістемелік және ұйымдастырушылық құжаттар (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша);
"технологиялық құжаттар" – Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімінің 1-тармағында көрсетілген технологиялық құжаттардың үлгілік тізбесіне енгізілген құжаттар.
Осы Тәртіпте пайдаланылатын өзге де ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 19 сәуірдегі № 51 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен "Өнімді мемлекеттік тіркеу туралы куәліктердің бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары) 4-тармағында айқындалған мәндерде қолданылады.
IV. Өзара іс-қимылға қатысушылар
2. Өзара іс-қимылға қатысушылардың жалпы процеске қосылу рәсімдерін орындаудағы рөлдері 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Өзара іс-қимылға қатысушылардың рөлдері
Р/с №
Атауы
Сипаттамасы
Рөлді орындайтын қатысушы
1
Жалпы процеске қосылатын қатысушы
осы Тәртіпте көзделген рәсімдерді орындайды

Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18 августа 2015 г. № 96 "О межгосударственных испытаниях интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 декабря 2016 г. № 169 "Об утверждении Порядка реализации общих процессов в рамках Евразийского экономического союза".
II. Область применения
2. Настоящий Порядок определяет требования к составу и содержанию процедур введения в действие общего процесса "Формирование, ведение и использование базы данных о племенных животных и селекционных достижениях в области племенного животноводства" (P.AS.03) (далее – общий процесс) и присоединения нового участника к общему процессу, а также требования к осуществляемому при их выполнении информационному взаимодействию.
III. Основные понятия
3. Для целей настоящего Порядка используются понятия, которые означают следующее:
"документы, применяемые при обеспечении функционирования интегрированной информационной системы" – технические, технологические, методические и организационные документы, разрабатываемые и утверждаемые Евразийской экономической комиссией в соответствии с пунктом 30 Протокола об информационнокоммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом Союзе от 29 мая 2014 года);
"технологические документы" – документы, включенные в типовой перечень технологических документов, указанный в пункте 1 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200.
Иные понятия, используемые в настоящем Порядке, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование базы данных о племенных животных и селекционных достижениях в области племенного животноводства", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 апреля 2023 г. № 51 (далее – Правила информационного взаимодействия).
IV. Участники взаимодействия
4. Роли участников взаимодействия при выполнении ими процедур присоединения к общему процессу приведены в таблице 1.
Таблица 1
Роли участников взаимодействия
п/п
Наименование
Описание
Участник, выполняющий роль
1
Присоединяющийся участник общего процесса
выполняет процедуры, предусмотренные настоящим порядком
уполномоченный орган государства – члена Евразийского экономического союза (далее – государство-член)

Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің (бұдан әрі - мүше мемлекет) уәкілетті органы (P.AS.03.ACT.001)
2
Әкімші
осы Тәртіпте көзделген рәсімдердің орындалуын үйлестіреді, жалпы процеске қосылатын қатысушының ақпараттық өзара іс-қимылын тестілеуге қатысады
Еуразиялық экономикалық комиссия (бұдан әрі – Комиссия) (P.ACT.001)
V. Жалпы процесті қолданысқа енгізу
5. Комиссия Алқасының "Асыл тұқымды жануарлар және асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2023 жылғы 19 сәуірдегі шешімі күшіне енген күннен бастап мүше мемлекеттер Комиссияның үйлестіруімен жалпы процесті қолданысқа енгізу рәсімін орындауға кіріседі.
6. Жалпы процесті қолданысқа енгізу үшін мүше мемлекеттер осы Тәртіптің VI бөліміне сәйкес жалпы процеске қосылу рәсімінде айқындалған қажетті іс-шараларды орындауы тиіс.
7. Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің мемлекетаралық сынақтарын жүргізу жөніндегі комиссияның ұсынымдары негізінде Комиссия Алқасы жалпы процесті қолданысқа енгізу туралы өкім қабылдайды.
8. Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің мемлекетаралық сынақтарын жүргізу жөніндегі комиссияның жалпы процестің қолданысқа енгізуге дайындығы туралы ұсынымдарын қабылдау үшін мүше мемлекеттердің бірінің және Комиссияның ақпараттық жүйелерінің ақпараттық өзара іс-қимылын тестілеу нәтижелері негіз болып табылады.
9. Жалпы процесс қолданысқа енгізілгеннен кейін оған жалпы процеске қосылу рәсімін орындау арқылы жаңа қатысушылар қосыла алады.
VI. Қосылу рәсімінің сипаттамасы
10. Жалпы процеске қосылу үшін жалпы процеске қосылатын қатысушы интеграцияланған ақпараттық жүйенің, технологиялық құжаттардың жұмыс істеуін қамтамасыз ету кезінде қолданылатын құжаттардың талаптарын, сондай-ақ мүше мемлекеттің ұлттық сегменті шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін мүше мемлекет заңнамасының талаптарын орындауы тиіс.
11. Жаңа қатысушыны жалпы процеске қосу рәсімін орындау мыналарды қамтиды:
а) Комиссияны мүше мемлекеттің жаңа қатысушының жалпы процеске қосылуы туралы хабарлалауы (жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз етуге жауапты уәкілетті органды және олары орындайтын функцияларды көрсете отырып);
б) қажет болған жағдайда мүше мемлекеттің нормативтік құқықтық актілеріне технологиялық құжаттардың талаптарын орындау үшін қажетті өзгерістер енгізу (қосылу рәсімін орындау басталған күннен бастап 2 ай ішінде);
в) жалпы процеске қосылатын қатысушының ақпараттық жүйесін әзірлеу (пысықтау) (қосылу рәсімін орындау басталған күннен бастап 4 ай ішінде);
г) егер қосылу бұрын жүзеге асырылмаған болса (қосылу рәсімін орындау басталған күннен бастап 6 ай ішінде), жалпы процеске мұндай қосылатын қатысушының ақпараттық жүйесін ұлттық сегментке қосу;
д) жалпы процеске қосылатын қатысушыларға Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларында көрсетілген әкімші тарататын анықтамалықтар мен сыныптауыштарды алу (қосылу рәсімін орындау басталған күннен бастап 6 ай ішінде);

(P.AS.03.ACT.001)
2
Администратор
координирует выполнение процедур, предусмотренных настоящим Порядком, участвует в тестировании информационного взаимодействия с присоединяющимся участником общего процесса
Евразийская экономическая комиссия (далее – Комиссия)
(P.ACT.001)
V Введение общего процесса в действие
5. С даты вступления в силу Решения Коллегии Комиссии от 19 апреля 2023 г. № 51 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование базы данных о племенных животных и селекционных достижениях в области племенного животноводства" государствачлены при координации Комиссии приступают к выполнению процедуры введения в действие общего процесса.
6. Для введения в действие общего процесса государствами-членами должны быть выполнены необходимые мероприятия, определенные процедурой присоединения к общему процессу в соответствии с разделом VI настоящего Порядка.
7. На основании рекомендаций комиссии по проведению межгосударственных испытаний интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли Коллегия Комиссии принимает распоряжение о введении в действие общего процесса.
8. Основанием для принятия рекомендации комиссии по проведению межгосударственных испытаний интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли о готовности общего процесса к введению в действие могут являться результаты тестирования информационного взаимодействия между информационными системами одного из государств-членов и Комиссии.
9. После введения в действие общего процесса к нему могут присоединяться новые участники путем выполнения процедуры присоединения к общему процессу.
VI. Описание процедуры присоединения
10. Для присоединения к общему процессу присоединяющимся участником общего процесса должны быть выполнены требования документов, применяемых при обеспечении функционирования интегрированной информационной системы, технологических документов, а также требования законодательства государства-члена, регламентирующие информационное взаимодействие в рамках национального сегмента государства-члена.
11. Выполнение процедуры присоединения нового участника к общему процессу включает в себя:
а) информирование Комиссии государством-членом о присоединении нового участника к общему процессу (с указанием уполномоченного органа, ответственного за обеспечение информационного взаимодействия, и выполняемых им функций в рамках общего процесса);
б) внесение при необходимости в нормативные правовые акты государства-члена изменений, необходимых для выполнения требований технологических документов (в течение 2 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения);
в) разработку (доработку) информационной системы присоединяющегося участника общего процесса (в течение 4 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения);
г) подключение информационной системы присоединяющегося участника общего процесса к национальному сегменту, если такое подключение не было осуществлено ранее (в течение 6 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения);
д) получение присоединяющимся участником общего процесса справочников и классификаторов, распространяемых администратором, указанных в Правилах информационного взаимодействия (в течение 6 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения);

е) Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 19 сәуірдегі № 51 шешімімен бекітілген "Асыл тұқымды жануарлар және асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы селекциялық жетістіктер туралы дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес ресімделген жалпы процеске қатысушының асыл тұқымды жануарлар және асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы селекциялық жетістіктер туралы дерекқорға бастапқы енгізу және Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін әкімшіге ұлттық ақпараттық ресурстан алынған мәліметтерді (қосылу рәсімін орындау басталған күннен бастап 9 ай ішінде) беруі;
ж) жалпы процеске қосылатын қатысушылардың және жалпы процесс әкімшісінің ақпараттық жүйелері арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылдың технологиялық құжаттардың талаптарына сәйкестігін тестілеу (қосылу рәсімін орындау басталған күннен бастап 9 ай ішінде).

е) передача присоединяющимся участником общего процесса оформленных в соответствии с Описанием форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование базы данных о племенных животных и селекционных достижениях в области племенного животноводства", утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 апреля 2023 г. № 51, сведений из национального информационного ресурса администратору для первоначального включения в базы данных о племенных животных и селекционных достижениях в области племенного животноводства и опубликования на информационном портале Союза (в течение 9 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения);
ж) тестирование информационного взаимодействия между информационными системами присоединяющихся участников общего процесса и администратора общего процесса на соответствие требованиям технологических документов (в течение 9 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения).