Ерікті негізде қолдану нәтижесінде Еуразиялық экономикалық одақтың "Балық және балық өнімінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (ЕАЭО ТР 040/2016) талаптарын сақтау қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды, сондай-ақ зерттеулер (сынақтар) және өлшеу қағидалары мен әдістерін, оның ішінде Еуразиялық экономикалық одақтың "Балық және балық өнімінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (ЕАЭО ТР 040/2016) талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігіне бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарламаға өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 11 шілдедегі № 94 шешімі
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 51-бабы 1-тармағының 11 және 12-тармақтарына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 7-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Ерікті негізде қолдану нәтижесінде Еуразиялық экономикалық одақтың "Балық және балық өнімінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (ЕАЭО ТР 040/2016) талаптарын сақтау қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды, сондай-ақ зерттеулер (сынақтар) және өлшеу қағидалары мен әдістерін, оның ішінде Еуразиялық экономикалық одақтың "Балық және балық өнімінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (ЕАЭО ТР 040/2016) талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігіне бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарламаға өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ол ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2023 жылғы 11 шілдедегі
№ 94 шешіміне
ҚОСЫМША
Ерікті негізде қолдану нәтижесінде Еуразиялық экономикалық одақтың "Балық және балық өнімінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (ЕАЭО ТР 040/2016) талаптарын сақтау қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды, сондай-ақ зерттеулер (сынақтар) және өлшеу қағидалары мен әдістерін, оның ішінде Еуразиялық экономикалық одақтың "Балық және балық өнімінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (ЕАЭО ТР 040/2016) талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігіне бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарламаға енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР

О внесении изменений в Программу по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Евразийского экономического союза "О безопасности рыбы и рыбной продукции" (ТР ЕАЭС 040/2016), а также ежгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Евразийского экономического союза "О безопасности рыбы и рыбной продукции" (ТР ЕАЭС 040/2016) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 11 июля 2023 года № 94.
В соответствии с подпунктами 11 и 12 пункта 1 статьи 51 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года и пунктом 7 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Программу по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Евразийского экономического союза "О безопасности рыбы и рыбной продукции" (ТР ЕАЭС 040/2016), а также межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Евразийского экономического союза "О безопасности рыбы и рыбной продукции" (ТР ЕАЭС 040/2016) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования, утвержденную Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 23 апреля 2019 г. № 68, изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 11 июля 2023 г. № 94
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Программу по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Евразийского экономического союза "О безопасности рыбы и рыбной продукции" (ТР ЕАЭС 040/2016), а также межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Евразийского экономического союза "О безопасности рыбы и рыбной продукции" (ТР ЕАЭС 040/2016) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования

1. 19-позиция алып тасталсын.
2. 23-позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"
23
67.120.30
Жануарлардан алынатын өнімдегі бацитрациннің мөлшерін ИФА әдісімен анықтау. МВИ.МН 4652-2013 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№ 2 қосымша, № 6 қосымшаның 4-кестесі ("бацитрацин" көрсеткіші)
2024 жыл
2025 жыл
Беларусь Республикасы
".
3. 26, 28 және 29-позициялар алып тасталсын.
4. 30 – 32 позициялар 5 және 6 графаларда "жыл" деген сөзбен толықтырылсын.
5. Мынадай мазмұндағы 33 – 34 позициялармен толықтырылсын:
"
33
67.120.30
Балық, балыққа жатпайтын объектілер және олардан жасалған өнімдер. Парагемолитикалық вибриондарды анықтау және айқындау. ҚР СТ 3601-2020 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№ 3 қосымша
2024 жыл
2026 жыл
Қазақстан Республикасы
34
67.120.30
Тамақ өнімдері. Нитрозаминдерді хроматографиялық әдіспен анықтау. ҚР СТ 3628- 2020 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№ 4 қосымша
2024 жыл
2026 жыл
Қазақстан Республикасы
".

1. Позицию 19 исключить.
2. Позицию 23 изложить в следующей редакции:
"
23
67.120.30
Определение содержания бацитрацина в продукции животного происхождения методом ИФА.
Разработка ГОСТ на основе МВИ.МН 4652-2013
приложение № 2, таблица 4 приложения № 6 (показатель "бацитрацин")
2024 год
2025 год
Республика Беларусь
".
3. Позиции 26, 28 и 29 исключить.
4. Позиции 30 – 32 в графах 5 и 6 дополнить словом "год".
5. Дополнить позициями 33 – 34 следующего содержания:
"
33
67.120.30
Рыба, нерыбные объекты и продукция из них. Выявление и определение парагемолитических вибрионов.
Разработка ГОСТ на основе СТ РК 3601-2020
приложение № 3
2024 год
2026 год
Республика Казахстан
34
67.120.30
Продукты пищевые. Определение нитрозаминов хроматографическим методом.
Разработка ГОСТ на основе СТ РК 3628- 2020
приложение № 4
2024 год
2026 год
Республика Казахстан
".