Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі шеңберінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің агроөнеркәсіптік кешені кіші жүйесіне қойылатын талаптарға және оны қалыптастыру бойынша өзара іс-қимыл қағидаларына өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 11 шілдедегі № 98 шешімі
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 95-бабы 1-тармағының 7-тармақшасына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2021 жылғы 21 мамырдағы № 7 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің сұрыптарын сынау және тұқым шаруашылығы салаларындағы заңнамасын біріздендіруге бағытталған шаралар тізбесінің 9-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 31 қаңтардағы № 18 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі шеңберінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің агроөнеркәсіптік кешені кіші жүйесіне қойылатын талаптарға және оны қалыптастыру бойынша өзара іс-қимыл қағидаларына өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ол ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2023 жылғы 11 шілдедегі
№ 98 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі шеңберінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің агроөнеркәсіптік кешені кіші жүйесіне қойылатын талаптарға және оны қалыптастыру бойынша өзара іс-қимыл қағидаларына енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. 1-тармақта "ауыл шаруашылығы өсімдіктері сұрыптарының бірыңғай тізілімін, тұқымдық малдар және асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы селекциялық жетістіктер туралы деректер ресурсын, ғылыми-зерттеу әзірлемелері ресурсын қоса алғанда," деген сөздер "осы Талаптардың 11-тармағында көрсетілген" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. 11-тармақ мынадай мазмұндағы "з" және "и" тармақшаларымен толықтырылсын:
"з) мүше мемлекеттердің ауыл шаруашылығы өсімдіктері тұқымдарын өндіру және (немесе) өткізу бойынша қызметті жүзеге асыратын шаруашылық жүргізуші субъектілерінің бірыңғай тізілімі;
и) мүше мемлекеттерде берілген ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің сұрыптық және егу (отырғызу) сапалары туралы мәліметтерді қамтитын құжаттардың бірыңғай тізілімі.".
3. 12-тармақтың "а" тармақшасы мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"мүше мемлекеттердің ауыл шаруашылығы өсімдіктері тұқымдарын өндіру және (немесе) өткізу бойынша қызметті жүзеге асыратын шаруашылық жүргізуші субъектілері туралы;
мүше мемлекеттерде берілген ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің сұрыптық және егу (отырғызу) сапалары туралы мәліметтерді қамтитын құжаттар туралы;".

О внесении изменений в Требования к подсистеме агропромышленного комплекса государств – членов Евразийского экономического союза в рамках интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза и правила взаимодействия по ее формированию
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 11 июля 2023 года № 98.
В соответствии с подпунктом 7 пункта 1 статьи 95 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года и пунктом 9 перечня мер, направленных на унификацию законодательства государств – членов Евразийского экономического союза в сферах испытания сортов и семеноводства сельскохозяйственных растений, утвержденного Решением Высшего Евразийского экономического совета от 21 мая 2021 г. № 7, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Требования к подсистеме агропромышленного комплекса государств – членов Евразийского экономического союза в рамках интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза и правила взаимодействия по ее формированию, утвержденные Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 31 января 2017 г. № 18, изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 11 июля 2023 г. № 98
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Требования к подсистеме агропромышленного комплекса государств – членов Евразийского экономического союза в рамках интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза и правила взаимодействия по ее формированию
1. В пункте 1 слова "включая единый реестр сортов сельскохозяйственных растений, ресурс данных о племенных животных и селекционных достижениях в области племенного животноводства, ресурс научно-исследовательских разработок" заменить словами "указанных в пункте 11 настоящих Требований".
2.  Пункт 11 дополнить подпунктами "з" и "и" следующего содержания:
"з) единый реестр хозяйствующих субъектов государств-членов, осуществляющих деятельность по производству и (или) реализации семян сельскохозяйственных растений;
и) единый реестр документов, содержащих сведения о сортовых и посевных (посадочных) качествах семян сельскохозяйственных растений, выданных в государствах-членах.".
3. Подпункт "а" пункта 12 дополнить абзацами следующего содержания:
"о хозяйствующих субъектах государств-членов, осуществляющих деятельность по производству и (или) реализации семян сельскохозяйственных растений;
о документах, содержащих сведения о сортовых и посевных (посадочных) качествах семян сельскохозяйственных растений, выданных в государствах-членах;".

4. 14-тармақ мынадай мазмұндағы "и" және "к" тармақшаларымен толықтырылсын:
"и)  мүше мемлекеттердің ауыл шаруашылығы өсімдіктері тұқымдарын өндіру және (немесе) өткізу бойынша қызметті жүзеге асыратын шаруашылық жүргізуші субъектілері туралы;
к)  мүше мемлекеттерде берілген ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің сұрыптық және егу (отырғызу) сапалары туралы мәліметтерді қамтитын құжаттар туралы.".
5. 23-тармақ бірінші абзацтан кейін мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Мүше мемлекеттердің ауыл шаруашылығы өсімдіктері тұқымдарын өндіру және (немесе) өткізу бойынша қызметті жүзеге асыратын шаруашылық жүргізуші субъектілерінің бірыңғай тізілімі мүше мемлекеттердің келісілген (үйлестірілген) агроөнеркәсіптік саясатты іске асыруға уәкілетті органдары қосымшаға сәйкес нысан бойынша ағымдағы жылдың 1 қаңтарындағы жағдай бойынша ағымдағы жылдың 1 ақпанына дейін Еуразиялық экономикалық комиссияға берген мәліметтері негізінде қалыптастырылады.".
6. Мынадай мазмұндағы қосымшамен толықтырылсын:
"Еуразиялық экономикалық
одақтың интеграцияланған
ақпараттық жүйесі шеңберінде
Еуразиялық экономикалық
одаққа мүше мемлекеттердің
агроөнеркәсіптік кешені кіші
жүйесіне қойылатын талаптарға
және оны қалыптастыру
бойынша өзара іс-қимыл
қағидаларына
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің келісілген (үйлестірілген) агроөнеркәсіптік саясатты іске асыруға уәкілетті органдарының мүше мемлекеттердің ауыл шаруашылығы өсімдіктері тұқымдарын өндіру және (немесе) өткізу бойынша қызметті жүзеге асыратын шаруашылық жүргізуші субъектілерінің бірыңғай тізілімін қалыптастыру үшін Еуразиялық экономикалық комиссияға беретін МӘЛІМЕТТЕРІ
Тұқымдарды өндірушінің және (немесе) өткізушінің атауы, ұйымдастырушылық-құқықтық нысаны, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтер, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), жеке тұлғаның салық төлеушіні сәйкестендіру нөмірі
Тұқымдарды өндірушінің және (немесе) өткізушінің байланыс деректері (орналасқан жерінің мекенжайы, телефон нөмірі, электрондық мекенжайы)
Қызмет түрі
Тұқымдарды өндірушінің және (немесе) өткізушінің санаты (мәртебесі)
Тұқымдарды өндіру және (немесе) өткізу жүргізілетін ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің атауы
Тұқымдарды өндіруші және (немесе) өткізуші санатын (мәртебесін) беру туралы құжаттың атауы, нөмірі, берілген күні
Тұқымдарды өндіруші және (немесе) өткізуші санатын (мәртебесін) беру туралы құжаттың қолданылу мерзімі
1
2
3
4
5
6
7
".

4. Пункт 14 дополнить подпунктами "и" и "к" следующего содержания:
"и) о хозяйствующих субъектах государств-членов, осуществляющих деятельность по производству и (или) реализации семян сельскохозяйственных растений;
к) о документах, содержащих сведения о сортовых и посевных (посадочных) качествах семян сельскохозяйственных растений, выданных в государствах-членах.".
5. Пункт 23 после абзаца первого дополнить абзацем следующего содержания:
"Единый реестр хозяйствующих субъектов государств-членов, осуществляющих деятельность по производству и (или) реализации семян сельскохозяйственных растений, формируется на основании сведений, передаваемых органами государств-членов, уполномоченными на реализацию согласованной (скоординированной) агропромышленной политики, в Евразийскую экономическую комиссию до 1 февраля текущего года по состоянию на 1 января текущего года по форме согласно приложению.".
6. Дополнить приложением следующего содержания:
"ПРИЛОЖЕНИЕ
к Требованиям к подсистеме
агропромышленного комплекса
государств – членов
Евразийского экономического
союза в рамках
интегрированной
информационной системы
Евразийского экономического
союза и правилам
взаимодействия по ее
формированию
СВЕДЕНИЯ,
передаваемые органами государств – членов Евразийского экономического союза, уполномоченными на реализацию согласованной (скоординированной) агропромышленной политики, в Евразийскую экономическую комиссию для формирования единого реестра хозяйствующих субъектов государств-членов, осуществляющих деятельность по производству и (или) реализации семян сельскохозяйственных растений
Наименование
производителя
и (или) реализатора семян, организационно-правовая форма, сведения о государственной регистрации юридического лица, фамилия, имя, отчество (при наличии), идентификационный номер налогоплательщика физического лица
Контактные данные производителя и (или) реализатора
семян (адрес местонахождения, номер телефона, электронный адрес)
Вид
деятель-ности
Категория
(статус) производителя
и (или) реализатора семян
Название сельскохозяйствен-ных растений, по которым ведется производство и (или) реализация семян
Наименование, номер, дата выдачи документа о присвоении категории (статуса) производителя и (или) реализатора семян
Срок действия
документа
о присвоении категории
(статуса) производителя и (или) реализатора семян
1
2
3
4
5
6
7
".