Транзитті декларацияның құрылымы мен форматының 10-кестесіне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 18 шілдедегі № 105 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 105-бабының 5-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 30 мамырдағы № 74 шешімімен бекітілген транзиттік декларацияның құрылымы мен форматының 10-кестесіне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ол ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2023 жылғы 18 шілдедегі
№ 105 шешіміне
ҚОСЫМША
Транзиттік декларацияның құрылымы мен форматының 10-кестесіне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
21.12.2-позицияда:
а) 6-графада "KZ" елдің коды алып тасталсын;
б) толықтырылсын:
4-графада – "B.048.00562" ереже кодымен;
5-графада – "2" ереже түрімен;
6-графада – "KZ" елдің кодымен;
7-графада – мынадай мазмұндағы ереже сипаттамасымен:
"егер "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалған коды (casdo: Transit Feature Code)" деректемесі мына мәндердің 1-ін қамтитын: "ХПЖ", "ӘЧ" немесе "Тауарларды өткізу түрінің коды (casdo: Transit Procedure Code)" деректемесі "ТР" мәнін қамтитын, "Көлік құралы (cacdo: Transport Means Item Details)" деректемесі данасының құрамындағы "Көлік түрінің коды (csdo: Unified Transport Mode Code)" деректемесі "40" мәнін қамтитын, "Тауардың тыйымдар мен шектеулер қолданудан азат болуы белгісі (casdo: Goods Prohibition Free Code)" деректемесі "С" мәнін қамтитын және "Кеден органы және межелі пункт (cacdo: Transit Destination Details)" деректемесінің құрамындағы "Кеден органының коды (csdo: Customs Office Code)" деректемесінің мәні "398" мәнінен басталатын болса, онда "Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды (csdo: Commodity Code)" деректемесі толтырылмауы тиіс, олай болмаса "Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды (csdo: Commodity Code)" деректемесі толтырылған болуы тиіс".

О внесении изменений в таблицу 10 структуры и формата транзитной декларации
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18 июля 2023 года № 105.
В соответствии с пунктом 5 статьи 105 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в таблицу 10 структуры и формата транзитной декларации, утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 мая 2023 г. № 74, изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 18 июля 2023 г. № 105
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в таблицу 10 структуры и формата транзитной декларации
В позиции 21.12.2:
а) в графе 6 код страны "KZ" исключить;
б) дополнить:
в графе 4 – кодом правила "B.048.00562";
в графе 5 – видом правила "2";
в графе 6 – кодом страны "KZ";
в графе 7 – описанием правила следующего содержания:
"если реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:TransitFeatureCode)" содержит 1 из значений: "МП", "ЧМ" или реквизит "Код вида перемещения товаров (casdo:TransitProcedureCode)" содержит значение "ТР", реквизит "Код вида транспорта (csdo:UnifiedTransportModeCode)" в составе экземпляра реквизита "Транспортное средство (cacdo:TransportMeansItemDetails)" содержит значение "40", реквизит "Признак товара, свободного от применения запретов и ограничений (casdo:GoodsProhibitionFreeCode)" содержит значение "С" и значение реквизита "Код таможенного органа (csdo:CustomsOfficeCode)" в составе реквизита "Таможенный орган и пункт назначения (cacdo:TransitDestinationDetails)" в составе экземпляра реквизита "Товарная партия (cacdo:TDGoodsShipmentDetails)" начинается со значения "398", то реквизит "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС (csdo:CommodityCode)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС (csdo:CommodityCode)" должен быть заполнен".