Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 22 тамыздағы № 124 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 8-бабы 2-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Кеден одағы Комиссиясының "Кедендік құжаттарды толтыру үшін пайдаланылатын жіктеуіштер туралы" 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне қосымшаға сәйкес өзгерістер енгізілсін.
2.  Осы Шешімге қосымшада көзделген өзгерістердің 1-тармағын, 3-тармағының "г" тармақшасын, 5 және 6-тармақтарын қоспағанда, осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Осы Шешімге қосымшада көзделген өзгерістердің 1-тармағы, 3-тармағының "г" тармақшасы, 5 және 6-тармақтары осы Шешім ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң, бірақ 2023 жылғы1 қазаннан ерте емес күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2023 жылғы 22 тамыздағы
№ 124 шешіміне
ҚОСЫМША
Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. Мынадай мазмұндағы 24-тармақпен толықтырылсын:
"24. Кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді ұсынбау жағдайларының сыныптауышы бекітілсін (28-қосымша).".
2. Кедендік төлемдерді төлеу бойынша жеңілдіктер сыныптауышының 3.4-кіші бөлімінің 3.4.2-тармағы (7-қосымша) мынадай мазмұндағы позициялармен толықтырылсын:
"Еркін қойманың кедендік рәсімімен немесе "Qyzyljar" арнайы экономикалық аймағының еркін кедендік аймағының кедендік рәсімімен орналастырылған көлік құралдары және (немесе) ауыл шаруашылығы техникасы құрамындағы шикізат және (немесе) материалдар, сондай-ақ олардың құрамдас бөліктері импортына қатысты ҚҚС төлеуден босату
АШ
Өңделмеген бағалы металдардың, бағалы металдардың сынықтары мен қалдықтарының және құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларының импортына қатысты ҚҚС төлеуден босату
ҚМ
"Астана Хаб" халықаралық технологиялық паркінің қатысушылары болып табылатын салық төлеушілер әкелген тауарларға қатысты ҚҚС төлеуден босату
АХ
Жанама салықтарды төлеу мерзімі өзгертілген тауарлардың импортына қатысты ҚҚС төлеуден босату
КС
Қамыс шикі қантының импортына қатысты ҚҚС төлеуден босату
ШҚ
Пестицидтер өндіру үшін химиялық заттардың (шикізаттың) импортына қатысты ҚҚС төлеуден босату
ХП
Өнер туындыларының импортына қатысты ҚҚС төлеуден босату
ӨТ
Арнайы экономикалық аймақ немесе еркін қойма аумағында өндірілген дайын өнім құрамында тауарлардың импортына қатысты ҚҚС төлеуден босату
ДӨ".

О внесении изменений в Решение Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 22 августа 2023 года № 124.
В соответствии с пунктом 2 статьи 8 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378 "О классификаторах, используемых для заполнения таможенных документов" изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования, за исключением пункта 1, подпункта "г" пункта 3, пунктов 5 и 6 изменений, предусмотренных приложением к настоящему Решению.
Пункт 1, подпункт "г" пункта 3, пункты 5 и 6 изменений, предусмотренных приложением к настоящему Решению, вступают в силу по истечении 30 календарных дней с даты официального опубликования настоящего Решения, но не ранее 1 апреля 2025 г.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решениями Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27.09.2023 № 146 (вступает в силу по истечении 10 календарных дней с даты его официального опубликования); от 26.03.2024 № 26 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 22 августа 2023 г. № 124
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378
1. Дополнить пунктом 24 следующего содержания:
"24. Утвердить классификатор случаев непредоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин (Приложение 28).".
2. Пункт 3.4.2 подраздела 3.4 классификатора льгот по уплате таможенных платежей (Приложение 7) дополнить позициями следующего содержания:
"Освобождение от уплаты НДС в отношении импорта сырья и (или) материалов в составе транспортных средств и (или) сельскохозяйственной техники, а также их компонентов, помещенных под таможенную процедуру свободного склада или под таможенную процедуру свободной таможенной зоны специальной экономической зоны "Qyzyljar"
СХ
Освобождение от уплаты НДС в отношении импорта необработанных драгоценных металлов, лома и отходов драгоценных металлов и сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы
ДМ
Освобождение от уплаты НДС в отношении товаров, ввезенных налогоплательщиками, являющимися участниками международного технологического парка "Астана Хаб"
АХ
Освобождение от уплаты НДС в отношении импорта товаров, по которым изменен срок уплаты косвенных налогов
КН
Освобождение от уплаты НДС в отношении импорта сахара-сырца тростникового
СС
Освобождение от уплаты НДС в отношении импорта химических веществ (сырья) для производства пестицидов
ХП
Освобождение от уплаты НДС в отношении импорта произведений искусства
ПИ
Освобождение от уплаты НДС в отношении импорта товаров в составе готовой продукции, произведенной на территории специальной экономической зоны или свободного склада
ГП".

3. Құжаттар мен мәліметтер түрлерінің жіктеуішінде (8-қосымша):
а) 6-бөлімде:
атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Тауардың шығу тегі туралы құжаттар және тауардың шығу тегіне байланысты өзге де құжаттар";
06011 коды бар позицияда "тауарлардың" деген сөз "тауардың" деген сөзбен ауыстырылсын;
06013 коды бар позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"06013 "А" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификат;
06014 коды бар позицияда "жалпы нысандағы" деген сөздер алып тасталсын;
06999 коды бар позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"06999 Тауардың шығарылуына байланысты өзге де құжаттар;
б) 7-бөлім 07018 коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициямен толықтырылсын:
"07019
Кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз ету мөлшерін есептеу";
в) 9-бөлімде:
09043 коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициямен толықтырылсын:
"09044
Кедендік тасымалдаушылар тізіліміне енгізу туралы куәлік";
09051 коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициялармен толықтырылсын:
"09053
Кедендік құжаттарға өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы өтініш
09054
Еуразиялық экономикалық одаққа қосылған Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекетке, 8702 және 8703 тауар позицияларында, ЕАЭО СЭҚ ТН 8704 21 және 8704 31 қосалқы позицияларында жіктелетін Еуразиялық экономикалық одаққа қосылу туралы халықаралық шартқа сәйкес осы мемлекет қолданатын мөлшерлемелер бойынша жеңіл және өзге де моторлы көлік құралдарының автомобильдеріне әкелу кезінде төленген кедендік баждардың, салықтардың сомалары есептелген кедендік кіріс ордері немесе өзге де кедендік құжат
09055
көрсетілген көлік құралдарын Еуразиялық экономикалық одаққа қосылған Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекетке әкелу кезінде осы мемлекет Еуразиялық экономикалық одаққа қосылу туралы халықаралық шартқа сәйкес қолданатын ставкалар бойынша төленген сомалар және Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексіне сәйкес белгіленген мөлшерлемелер бойынша төленуге жататын сомалар айырмасы мөлшерінде кедендік баждарды, салықтарды есептеу және төлеу мақсатында 8702 және 8703 тауар позицияларында, ЕАЭО СЭҚ ТН 8704 21 және 8704 31 қосалқы позицияларында жіктелетін жеңіл және өзге де моторлы көлік құралдарының автомобильдеріне қатысты толтырылған кедендік кіріс ордері немесе өзге де кедендік құжат
09056
Кедендік кіріс ордері (09054 және 09055 кодтары бар позицияларда көрсетілген құжаттарды қоспағанда)";
г) 10-бөлім 10052 коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициялармен толықтырылсын:
"10053

3. В классификаторе видов документов и сведений (Приложение 8):
а) в разделе 6:
наименование изложить в следующей редакции:
"6. Документы о происхождении товара и иные документы, связанные с происхождением товара";
в позиции с кодом 06011 слово "товаров" заменить словом "товара";
позицию с кодом 06013 изложить в следующей редакции:
"06013
Сертификат о происхождении товара формы "А";
в позиции с кодом 06014 слова "общей формы" исключить;
позицию с кодом 06999 изложить в следующей редакции:
"06999
Иные документы, связанные с происхождением товара";
б) раздел 7 после позиции с кодом 07018 дополнить позицией следующего содержания:
"07019
Расчет размера обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин";
в) в разделе 9:
после позиции с кодом 09043 дополнить позицией следующего содержания:
"09044
Свидетельство о включении в реестр таможенных перевозчиков";
после позиции с кодом 09051 дополнить позициями следующего содержания:
"09053
Обращение о внесении изменений (дополнений) в таможенные документы
09054
Таможенный приходный ордер или иной таможенный документ, в котором исчислены суммы таможенных пошлин, налогов, уплаченных при ввозе в государство – член Евразийского экономического союза, присоединившееся к Евразийскому экономическому союзу, автомобилей легковых и прочих моторных транспортных средств, классифицируемых в товарных позициях 8702 и 8703, субпозициях 8704 21 и 8704 31 ТН ВЭД ЕАЭС, по ставкам, применяемым этим государством в соответствии с международным договором о присоединении к Евразийскому экономическому союзу
09055
Таможенный приходный ордер или иной таможенный документ, заполненный в отношении автомобилей легковых и прочих моторных транспортных средств, классифицируемых в товарных позициях 8702 и 8703, субпозициях 8704 21 и 8704 31 ТН ВЭД ЕАЭС, в целях исчисления и уплаты таможенных пошлин, налогов в размере разницы сумм, уплаченных при ввозе указанных транспортных средств в государство – член Евразийского экономического союза, присоединившееся к Евразийскому экономическому союзу, по ставкам, применяемым этим государством в соответствии с международным договором о присоединении к Евразийскому экономическому союзу, и сумм, подлежащих уплате по ставкам, установленным в соответствии с Таможенным кодексом Евразийского экономического союза
09056
Таможенный приходный ордер (за исключением документов, указанных в позициях с кодами 09054 и 09055)";
г) раздел 10 после позиции с кодом 10052 дополнить позициями следующего содержания:
"10053

Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кеден органының коды, оның қызметі өңірінде тауарлар кеден қоймасында не кеден қоймалары болып табылмайтын жерлерде, Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің (Ресей Федерациясы үшін) 155-бабының 4-тармағында көзделген жағдайларда сақталатын болады
10054
Кеден қоймалары иелерінің тізіліміне заңды тұлғаның енгізілгенін растайтын құжаттың нөмірі (кеден қоймалары иелерінің тізіліміне заңды тұлғаны енгізу туралы куәліктің нөмірі) немесе кеден қоймалары иелерінің тізіліміндегі заңды тұлғаның тіркеу нөмірі немесе ашық үлгідегі кеден қоймалары үшін кеден қоймалары иелерінің тізіліміне заңды тұлғаны енгізу туралы мәліметтердің тіркеу нөмірі
10055
Кеден қоймалары иелерінің тізіліміне заңды тұлғаның енгізілгенін растайтын құжаттың нөмірі (кеден қоймалары иелерінің тізіліміне заңды тұлғаны енгізу туралы куәліктің нөмірі) немесе кеден қоймалары иелерінің тізіліміндегі заңды тұлғаның тіркеу нөмірі немесе жабық үлгідегі кеден қоймалары үшін кеден қоймалары иелерінің тізіліміне заңды тұлғаны енгізу туралы мәліметтердің тіркеу нөмірі
10056
Кеден қоймалары болып табылмайтын жерлерде тауарларды сақтауға рұқсат беретін құжаттың нөмірі мен күні, ал, егер Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес кедендік бақылау аймақтарының есебі жүргізілсе – Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 155-бабының 4-тармағына сәйкес тауарларды сақтау жүзеге асырылатын Кедендік бақылау аймағының нөмірі (Кедендік бақылау аймағының тіркеу нөмірі)
10057
Бажсыз сауда дүкендері иелерінің тізіліміне заңды тұлғаның енгізілгенін растайтын құжаттың нөмірі (заңды тұлғаның бажсыз сауда дүкендері иелерінің тізіліміне енгізілгені туралы куәліктің нөмірі) немесе бажсыз сауда дүкендері иелерінің тізіліміндегі заңды тұлғаның тіркеу нөмірі немесе заңды тұлғаның бажсыз сауда дүкендері иелерінің тізіліміне енгізілгені туралы мәліметтердің тіркеу нөмірі".
4. Алынуы кеден органдарына жүктелген салықтар, алымдар және өзге де төлемдер түрлері жіктеуішінің 6.3-кіші бөлімі (9-қосымша) 4270 коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициямен толықтырылсын:
"Құрамында қант немесе басқа тәттілендіретін немесе хош иісті хош иісті заттар бар минералды және газдалған суға салынатын акциз 4280".
5. Кедендік транзиттің сақталуын қамтамасыз ету шараларының жіктеуіші (18-қосымша) күші жойылды деп танылсын.

Код таможенного органа в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза, в регионе деятельности которого товары будут храниться на таможенном складе либо в местах, не являющихся таможенными складами, в случаях, предусмотренных пунктом 4 статьи 155 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза (для Российской Федерации)
10054
Номер документа, подтверждающего включение юридического лица в реестр владельцев таможенных складов (номер свидетельства о включении юридического лица в реестр владельцев таможенных складов), или регистрационный номер юридического лица в реестре владельцев таможенных складов, или регистрационный номер сведений о включении юридического лица в реестр владельцев таможенных складов для таможенных складов открытого типа
10055
Номер документа, подтверждающего включение юридического лица в реестр владельцев таможенных складов (номер свидетельства о включении юридического лица в реестр владельцев таможенных складов), или регистрационный номер юридического лица в реестре владельцев таможенных складов, или регистрационный номер сведений о включении юридического лица в реестр владельцев таможенных складов для таможенных складов закрытого типа
10056
Номер и дата документа, разрешающего хранение товаров в местах, не являющихся таможенными складами, а в случае, если в соответствии с законодательством государств – членов Евразийского экономического союза ведется учет зон таможенного контроля, – номер зоны таможенного контроля (регистрационный номер зоны таможенного контроля), где будет осуществляться хранение товаров в соответствии с пунктом 4 статьи 155 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза
10057
Номер документа, подтверждающего включение юридического лица в реестр владельцев магазинов беспошлинной торговли (номер свидетельства о включении юридического лица в реестр владельцев магазинов беспошлинной торговли), или регистрационный номер юридического лица в реестре владельцев магазинов беспошлинной торговли, или регистрационный номер сведений о включении юридического лица в реестр владельцев магазинов беспошлинной торговли".
4. Подраздел 6.3 классификатора видов налогов, сборов и иных платежей, взимание которых возложено на таможенные органы (Приложение 9), после позиции с кодом 4270 дополнить позицией следующего содержания:
"Акциз на воды, включая минеральные и газированные, содержащие добавки сахара или других подслащивающих или вкусоароматических веществ
4280".
5. Классификатор мер обеспечения соблюдения таможенного транзита (Приложение 18) признать утратившим силу.

6. Мынадай мазмұндағы 28-қосымшамен толықтырылсын:
"Кеден одағы Комиссиясының
2010 жылғы 20 қыркүйектегі
№ 378 шешіміне
№ 28 ҚОСЫМША
Кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді ұсынбау жағдайларының СЫНЫПТАУЫШЫ
Кодтары
Кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді ұсынбау жағдайларының атауы

6. Дополнить Приложением 28 следующего содержания:
"ПРИЛОЖЕНИЕ № 28
к Решению Комиссии
Таможенного союза
от 20 сентября 2010 г. № 378
КЛАССИФИКАТОР
случаев непредоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин
Код
Наименование случаев непредоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин

101
Егер мұндай қамтамасыз етуді ұсыну тауарларды Еуразиялық экономикалық одақ Кеден кодексінің 143-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес кедендік транзиттің кедендік рәсімімен орналастырудың шарты болып табылса, жиынтығында транзиттік декларация тіркелген күні қолданылып жүрген валюта бағамы бойынша 500 еуроға баламалы сомадан аспаса, кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз ету мөлшері және арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз ету мөлшері
102
Декларацияланатын тауарларды тасымалдауды (көлікпен тасымалдауды) жүзеге асыратын кеден тасымалдаушысы кедендік транзиттің кедендік рәсімімен орналастырылатын тауарлардың декларанты ретінде әрекет етеді
103
Кедендік транзиттің кедендік рәсімімен орналастырылатын тауарлардың декларанты ретінде бірінші немесе үшінші үлгідегі уәкілетті экономикалық операторлардың тізіліміне енгізу туралы куәлігі бар уәкілетті экономикалық оператор болады
104
Мұндай тасымалдау (көлікпен тасымалдау) көліктің екі және одан да көп түрін пайдалана отырып, тауарларды тасымалдаудың (көлікпен тасымалдаудың) бөлігі болып табылатын жағдайды қоспағанда, кедендік транзиттің кедендік рәсімімен орналастырылатын тауарлар темір жол көлігімен тасымалданады
105
Мұндай тасымалдау (көлікпен тасымалдау) көліктің екі және одан да көп түрін пайдалана отырып, тауарларды тасымалдаудың (көлікпен тасымалдаудың) бөлігі болып табылатын жағдайды қоспағанда, кедендік транзиттің кедендік рәсімімен орналастырылатын тауарлар әуе көлігімен тасымалданады
106
Мұндай тасымалдау (көлікпен тасымалдау) көліктің екі және одан да көп түрін пайдалана отырып, тауарларды тасымалдаудың (көлікпен тасымалдаудың) бөлігі болып табылатын жағдайды қоспағанда, кедендік транзиттің кедендік рәсімімен орналастырылатын тауарлар құбыржол көлігімен тасымалданады
107
Кедендік транзиттің кедендік рәсімімен орналастырылатын шетелдік тауарлар мұндай тасымалдау көліктің екі және одан да көп түрін пайдалана отырып, тауарларды тасымалдаудың бір бөлігі болып табылатын жағдайды қоспағанда, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің және (немесе) Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің теңіз порттары арасында Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің және (немесе) Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің ішкі су жолдарына кірмей, су кемелерімен, оның ішінде аралас (өзен – теңіз) жүзу кемелерімен тасымалданады
108
Кедендік транзиттің кедендік рәсімімен орналастырылатын Еуразиялық экономикалық одақ тауарларының декларанты ретінде Еуразиялық экономикалық одақтың тауарлары кедендік транзиттің кедендік рәсіміне орналастырылатын Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекетте транзиттік декларацияны тіркеу күніне белгіленген мерзімде кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын, пайыздарды, өсімпұлдарды төлеу жөнінде орындалмаған міндеті жоқ, сондай-ақ, егер бұл аумағында Еуразиялық экономикалық одақтың тауарлары кедендік транзиттің кедендік рәсімімен орналастырылатын Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің заңнамасында көзделсе, әкімшілік құқық бұзушылық туралы істер бойынша әкімшілік жауаптылыққа тарту туралы соттың немесе уәкілетті органның (лауазымды адамның) заңды күшіне енген шешімдерінің негізінде белгіленген мерзімде төленбеген әкімшілік айыппұлдар жоқ Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің адамы әрекет етеді

101
Размер обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов и размер обеспечения исполнения обязанности по уплате специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, если предоставление такого обеспечения является условием помещения товаров под таможенную процедуру таможенного транзита в соответствии с подпунктом 2 пункта 1 статьи 143 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза, в совокупности не превышают суммы, эквивалентной 500 евро по курсу валют, действующему на день регистрации транзитной декларации
102
В качестве декларанта товаров, помещаемых под таможенную процедуру таможенного транзита, выступает таможенный перевозчик, осуществляющий перевозку (транспортировку) декларируемых товаров
103
В качестве декларанта товаров, помещаемых под таможенную процедуру таможенного транзита, выступает уполномоченный экономический оператор, имеющий свидетельство о включении в реестр уполномоченных экономических операторов первого или третьего типа
104
Товары, помещаемые под таможенную процедуру таможенного транзита, перевозятся железнодорожным транспортом, за исключением случая, когда такая перевозка (транспортировка) является частью перевозки (транспортировки) товаров с использованием двух и более видов транспорта
105
Товары, помещаемые под таможенную процедуру таможенного транзита, перевозятся воздушным транспортом, за исключением случая, когда такая перевозка (транспортировка) является частью перевозки (транспортировки) товаров с использованием двух и более видов транспорта
106
Товары, помещаемые под таможенную процедуру таможенного транзита, перемещаются трубопроводным транспортом, за исключением случая, когда такая перевозка (транспортировка) является частью перевозки (транспортировки) товаров с использованием двух и более видов транспорта
107
Иностранные товары, помещаемые под таможенную процедуру таможенного транзита, перевозятся водными судами, в том числе судами смешанного (река – море) плавания, между морскими портами государства – члена Евразийского экономического союза и (или) государств – членов Евразийского экономического союза без захода во внутренние водные пути государства – члена Евразийского экономического союза и (или) государств – членов Евразийского экономического союза, за исключением случая, когда такая перевозка является частью перевозки товаров с использованием двух и более видов транспорта
108
В качестве декларанта товаров Евразийского экономического союза, помещаемых под таможенную процедуру таможенного транзита, выступает лицо государства – члена Евразийского экономического союза, у которого в государстве – члене Евразийского экономического союза, в котором товары Евразийского экономического союза помещаются под таможенную процедуру таможенного транзита, на день регистрации транзитной декларации отсутствует не исполненная в установленный срок обязанность по уплате таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, процентов, пеней, а также, если это предусмотрено законодательством государства – члена Евразийского экономического союза, на территории которого товары Евразийского экономического союза помещаются под таможенную процедуру таможенного транзита, отсутствуют не уплаченные в установленный срок административные штрафы, назначенные на основании вступивших в законную силу решений суда или уполномоченного органа (должностного лица) о привлечении к административной ответственности по делам об административных правонарушениях

109
Кеден органы кедендік транзиттің кедендік рәсімімен орналастырылатын тауарларға қатысты кедендік сүйемелдеуді қолдану туралы шешім қабылдады
110
Кедендік транзиттің кедендік рәсімімен орналастырылатын тауарлар Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында орналасқан дипломатиялық өкілдіктер мен консулдық мекемелердің ресми пайдалануына арналған, бұл туралы әрбір нақты тасымалдау бойынша жөнелту кеден органында жөнелту кеден органы орналасқан Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің Сыртқы істер министрлігінің ақпараты болады
111
Кедендік транзиттің кедендік рәсімімен орналастырылатын тауарлар мемлекеттердің халықаралық ұйымдар, халықаралық ұйымдар немесе олардың өкілдіктері, Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында орналасқан өзге де ұйымдар немесе олардың өкілдіктері жанындағы өкілдіктерін ресми пайдалануға арналған, бұл туралы әрбір нақты тасымалдау бойынша жөнелтуші кеден органында жөнелтуші кеден органы орналасқан Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің Сыртқы істер министрлігінің ақпараты бар
112
Кедендік транзиттің кедендік рәсімімен орналастырылатын тауарлар Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында орналасқан мемлекеттер өкілдіктерінің, халықаралық ұйымдардың немесе олардың өкілдіктерінің, өзге де ұйымдардың немесе олардың өкілдіктерінің бастапқы иелігіне, дипломатиялық өкілдіктердің қызметкерлеріне, консулдық мекемелердің қызметкерлеріне, персоналына (қызметкерлеріне, лауазымды адамдарына) арналған тауарларды қоса алғанда, жеке пайдалануға арналған, сондай-ақ олардың отбасы мүшелері, бұл туралы әрбір нақты тасымалдау бойынша жөнелтуші кеден органында жөнелтуші кеден органы орналасқан Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің Сыртқы істер министрлігінің ақпараты бар
113
Кедендік транзиттің кедендік рәсімімен орналастырылатын тауарлар мәдени, ғылыми-зерттеу мақсаттарында пайдалануға, спорттық жарыстар өткізуге не оларға дайындалуға, дүлей зілзалалардың, авариялардың, апаттардың салдарын жоюға, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің қорғаныс қабілетін және мемлекеттік (ұлттық) қауіпсіздігін қамтамасыз етуге, олардың қарулы күштерін қайта жарақтандыруға, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік шекараларын қорғауға, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік органдарының пайдалануға арналған, аумағында тағайындалған кеден органы орналасқан Еуразиялық экономикалық комиссия айқындаған Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің кеден органы аумағында жөнелту кеден органы орналасқан Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің Еуразиялық экономикалық комиссия айқындаған кеден органына ұсынған мұндай тауарларды кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді ұсынбай және (немесе) арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді ұсынбай шығару туралы өтініш білдірген Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мүдделі мемлекеттің тиісті мемлекеттік органының растамасы бар

109
Таможенным органом принято решение о применении таможенного сопровождения в отношении товаров, помещаемых под таможенную процедуру таможенного транзита
110
Товары, помещаемые под таможенную процедуру таможенного транзита, предназначены для официального пользования дипломатическими представительствами и консульскими учреждениями, расположенными на таможенной территории Евразийского экономического союза, о чем в таможенном органе отправления по каждой конкретной перевозке имеется информация министерства иностранных дел государства – члена Евразийского экономического союза, в котором находится таможенный орган отправления
111
Товары, помещаемые под таможенную процедуру таможенного транзита, предназначены для официального пользования представительствами государств при международных организациях, международными организациями или их представительствами, иными организациями или их представительствами, расположенными на таможенной территории Евразийского экономического союза, о чем в таможенном органе отправления по каждой конкретной перевозке имеется информация министерства иностранных дел государства – члена Евразийского экономического союза, в котором находится таможенный орган отправления
112
Товары, помещаемые под таможенную процедуру таможенного транзита, предназначены для личного пользования, включая товары для первоначального обзаведения, сотрудников дипломатических представительств, работников консульских учреждений, персонала (сотрудников, должностных лиц) представительств государств при международных организациях, международных организаций или их представительств, иных организаций или их представительств, расположенных на таможенной территории Евразийского экономического союза, а также членов их семей, о чем в таможенном органе отправления по каждой конкретной перевозке имеется информация министерства иностранных дел государства – члена Евразийского экономического союза, в котором находится таможенный орган отправления
113
Товары, помещаемые под таможенную процедуру таможенного транзита, предназначены для использования в культурных, научно-исследовательских целях, проведения спортивных соревнований либо подготовки к ним, ликвидации последствий стихийных бедствий, аварий, катастроф, обеспечения обороноспособности и государственной (национальной) безопасности государств – членов Евразийского экономического союза, переоснащения их вооруженных сил, защиты государственных границ государств – членов Евразийского экономического союза, использования государственными органами государств – членов Евразийского экономического союза, о чем имеется подтверждение соответствующего государственного органа заинтересованного государства – члена Евразийского экономического союза, ходатайствующего о выпуске таких товаров без предоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов и (или) без предоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, представленное определенным Евразийской экономической комиссией таможенным органом государства – члена Евразийского экономического союза, на территории которого находится таможенный орган назначения, в определенный Евразийской экономической комиссией таможенный орган государства – члена Евразийского экономического союза, на территории которого расположен таможенный орган отправления

114
Кедендік транзиттің кедендік рәсімімен орналастырылатын және автомобиль көлігімен тасымалданатын тауарларды кедендік декларациялау оларды ішкі тұтыну үшін шығарудың кедендік рәсімімен орналастыру мақсатында Еуразиялық экономикалық одақ Кеден кодексінің 114-бабында айқындалған ерекшеліктермен жүзеге асырылды және мұндай тауарларға қатысты кедендік баждар, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждары төленді. егер кедендік транзиттің кедендік рәсіміне сәйкес тасымалдау тек мемлекеттің аумағы бойынша жүзеге асырылатын болса – тауарларға декларация берілген Еуразиялық экономикалық одақ мүшесінің және егер кедендік транзиттің кедендік рәсімімен орналастырылатын тауарлардың декларанты мен тауарлардың декларанты, ішкі тұтыну үшін шығарудың кедендік рәсіміне орналастырылатын бір адам болып табылады
115
Халықаралық пошта жөнелтілімдерінің декларанты олар кедендік транзиттің кедендік рәсіміне орналастырылған кезде пошта байланысының тағайындалған операторы болады
116
Кедендік транзиттің кедендік рәсімімен орналастырылатын халықаралық почта жөнелтімдері халықаралық почта алмасу орнына (мекемесіне) жеткізілуге жатады
117
Еуразиялық экономикалық одақ Кеден кодексінің 263-бабына сәйкес кедендік транзиттің кедендік рәсімімен орналастырылатын жеке пайдалануға арналған тауарлар Еуразиялық экономикалық одақтың кеден аумағына Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекетке тұрақты тұрғылықты жерге қоныс аударған не осы Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес босқын, мәжбүрлі қоныс аударушы мәртебесін алған шетелдік жеке тұлғалар осындай тануды не осындай мәртебені растайтын құжаттарды ұсынған жағдайда әкелінеді
118
Еуразиялық экономикалық одақ Кеден кодексінің 263-бабына сәйкес кедендік транзиттің кедендік рәсімімен орналастырылатын жеке пайдалануға арналған тауарларды Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекетке тұрақты тұрғылықты жерге қоныс аударуға, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес босқын, мәжбүрлі қоныс аударушы мәртебесін алуға ниеті бар шетелдік жеке тұлғалар осындай ниетті растайтын құжаттар ұсынған кезде Еуразиялық экономикалық одақтың кеден аумағына әкеледі
119
Еуразиялық экономикалық одақ Кеден кодексінің 263-бабы 1-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген, Еуразиялық экономикалық одақ Кеден кодексінің 263-бабына сәйкес кедендік транзиттің кедендік рәсімімен орналастырылатын жеке пайдалануға арналған тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің дипломатиялық өкілдіктерінің басшылары, дипломатиялық және әкімшілік-техникалық персоналының мүшелері, консулдық мекемелердің басшылары және өзге де консулдық лауазымды адамдар, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің консулдық мекемелерінің консулдық қызметшілері, Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан тыс орналасқан халықаралық ұйымдар жанындағы Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер өкілдіктерінің қызметкерлері, кедендік баждарды, салықтарды төлеуден босатыла отырып, әкелу шарттарының сақталуын растайтын, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес берілетін құжаттарды ұсынған жағдайда, олармен бірге тұратын олардың отбасы мүшелері не осындай адамдардың атынан және олардың тапсырмасы бойынша әрекет ететін өзге де адамдар әкеледі

114
Таможенное декларирование товаров, помещаемых под таможенную процедуру таможенного транзита и перевозимых автомобильным транспортом, осуществлено с особенностями, определенными статьей 114 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза, с целью их помещения под таможенную процедуру выпуска для внутреннего потребления и в отношении таких товаров уплачены таможенные пошлины, налоги, специальные, антидемпинговые, компенсационные пошлины, в случае, если перевозка в соответствии с таможенной процедурой таможенного транзита будет осуществляться только по территории государства – члена Евразийского экономического союза, в котором подана декларация на товары, и если декларантом товаров, помещаемых под таможенную процедуру таможенного транзита, и декларантом товаров, помещаемых под таможенную процедуру выпуска для внутреннего потребления, является одно и то же лицо
115
Декларантом международных почтовых отправлений при их помещении под таможенную процедуру таможенного транзита выступает назначенный оператор почтовой связи
116
Международные почтовые отправления, помещаемые под таможенную процедуру таможенного транзита, подлежат доставке в место (учреждение) международного почтового обмена
117
Товары для личного пользования, помещаемые под таможенную процедуру таможенного транзита в соответствии со статьей 263 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза, ввозятся на таможенную территорию Евразийского экономического союза иностранными физическими лицами, переселившимися на постоянное место жительства в государство – член Евразийского экономического союза либо получившими статус беженца, вынужденного переселенца в соответствии с законодательством этого государства – члена Евразийского экономического союза, при условии представления документов, подтверждающих такое признание либо такой статус
118
Товары для личного пользования, помещаемые под таможенную процедуру таможенного транзита в соответствии со статьей 263 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза, ввозятся на таможенную территорию Евразийского экономического союза иностранными физическими лицами, имеющими намерение переселиться на постоянное место жительства в государство – член Евразийского экономического союза, получить статус беженца, вынужденного переселенца в соответствии с законодательством этого государства – члена Евразийского экономического союза, при условии представления документов, подтверждающих такое намерение
119
Товары для личного пользования, указанные в подпункте 3 пункта 1 статьи 263 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза, помещаемые под таможенную процедуру таможенного транзита в соответствии со статьей 263 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза, ввозятся на таможенную территорию Евразийского экономического союза главами дипломатических представительств, членами дипломатического и административно-технического персонала дипломатических представительств государств – членов Евразийского экономического союза, главами консульских учреждений и иными консульскими должностными лицами, консульскими служащими консульских учреждений государств – членов Евразийского экономического союза, сотрудниками представительств государств – членов Евразийского экономического союза при международных организациях, расположенных за пределами таможенной территории Евразийского экономического союза, проживающими вместе с ними членами их семей либо действующими от имени и по поручению таких лиц иными лицами при условии представления документов, выдаваемых в соответствии с законодательством государств – членов Евразийского экономического союза, подтверждающих соблюдение условий ввоза с освобождением от уплаты таможенных пошлин, налогов

120
Еуразиялық экономикалық одақ Кеден кодексінің 263-бабы 1-тармағының 4) тармақшасында көрсетілген, Еуразиялық экономикалық одақ Кеден кодексінің 263-бабына сәйкес кедендік транзиттің кедендік рәсімімен орналастырылатын жеке пайдалануға арналған тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына дипломатиялық өкілдіктердің қызметкерлері, консулдық мекемелердің қызметкерлері, халықаралық ұйымдардың жанындағы мемлекеттер өкілдіктерінің, халықаралық ұйымдардың немесе олардың өкілдіктерінің, Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында орналасқан өзге де ұйымдардың немесе олардың өкілдіктерінің персоналы (қызметкерлері, лауазымды адамдары), осындай қызметкерлер, жұмыскерлер, персонал немесе олардың отбасы мүшелері екендігі расталған жағдайда, олармен бірге тұратын отбасы мүшелері әкеледі
121
Еуразиялық экономикалық одақ Кеден кодексінің 263-бабы 1-тармағының 5) тармақшасында көрсетілген, Еуразиялық экономикалық одақ Кеден кодексінің 263-бабына сәйкес кедендік транзиттің кедендік рәсімімен орналастырылатын жеке пайдалануға арналған тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына дипломатиялық өкілдіктердің және консулдық мекемелердің басшылары, дипломатиялық өкілдіктердің дипломатиялық персоналының мүшелері және консулдық мекемелердің консулдық лауазымды адамдары, олардың осындай адамдар немесе олардың отбасы мүшелері болып табылатындығы расталған жағдайда олармен бірге тұратын отбасы мүшелері әкеледі
122
Егер тауарларды тасымалдау (көлікпен тасымалдау) Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің аумағы бойынша жүзеге асырылса, тауарлар кедендік транзиттің кедендік рәсімімен орналастырылатын Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің заңнамасында белгіленген кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын төлеу жөніндегі міндеттерді орындауды қамтамасыз етуді ұсынбау жағдайлары
123
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі халықаралық шарттарда және (немесе) Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің үшінші тараппен халықаралық шарттарында көзделген кедендік транзиттің кедендік рәсімімен орналастырылатын тауарларға қатысты кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын төлеу жөніндегі міндеттерді орындауды қамтамасыз етуді ұсынбау жағдайлары
124
Жеке пайдалануға арналған тауарлар кедендік транзиттің кедендік рәсімімен орналастырылатын Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің заңнамасында белгіленген кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді ұсынбау жағдайлары

120
Товары для личного пользования, указанные в подпункте 4 пункта 1 статьи 263 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза, помещаемые под таможенную процедуру таможенного транзита в соответствии со статьей 263 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза, ввозятся на таможенную территорию Евразийского экономического союза сотрудниками дипломатических представительств, работниками консульских учреждений, персоналом (сотрудниками, должностными лицами) представительств государств при международных организациях, международных организаций или их представительств, иных организаций или их представительств, расположенных на таможенной территории Евразийского экономического союза, проживающими вместе с ними членами их семей при условии подтверждения, что они являются такими сотрудниками, работниками, персоналом или членами их семей
121
Товары для личного пользования, указанные в подпункте 5 пункта 1 статьи 263 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза, помещаемые под таможенную процедуру таможенного транзита в соответствии со статьей 263 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза, ввозятся на таможенную территорию Евразийского экономического союза главами дипломатических представительств и консульских учреждений, членами дипломатического персонала дипломатических представительств и консульскими должностными лицами консульских учреждений, проживающими вместе с ними членами их семей при условии подтверждения, что они являются такими лицами или членами их семей
122
Случаи непредоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, установленные законодательством государства – члена Евразийского экономического союза, в котором товары помещаются под таможенную процедуру таможенного транзита, если перевозка (транспортировка) товаров осуществляется по территории этого государства – члена Евразийского экономического союза
123
Случаи непредоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин в отношении товаров, помещаемых под таможенную процедуру таможенного транзита, предусмотренные международными договорами в рамках Евразийского экономического союза и (или) международными договорами государств – членов Евразийского экономического союза с третьей стороной
124
Случаи непредоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, установленные законодательством государства – члена Евразийского экономического союза, в котором товары для личного пользования помещаются под таможенную процедуру таможенного транзита

125
Еуразиялық экономикалық одақ Кеден кодексінің 304-бабы 1-тармағы 1) тармақшасының үшінші абзацына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия белгілеген кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын төлеу жөніндегі міндеттерді орындауды қамтамасыз етуді ұсынбау жағдайлары".

125
Случаи непредоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, установленные Евразийской экономической комиссией в соответствии с абзацем третьим подпункта 1 пункта 1 статьи 304 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза".