Еуразиялық экономикалық одақта тасымалдарды қадағалау үшін Еуразиялық экономикалық одақта навигациялық пломбаларды қолдану туралы келісімде айқындалған навигациялық пломбаларды пайдалана отырып, тасымалдарды қадағалау тетігін Еуразиялық экономикалық одақта енгізу жөніндегі іс-шаралар жоспары ("жол картасы") туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2023 жылғы 21 сәуірдегі № 12 өкімі
1. Қоса беріліп отырған Еуразиялық экономикалық одақта тасымалдарды қадағалау үшін Еуразиялық экономикалық одақта навигациялық пломбаларды қолдану туралы келісімде айқындалған навигациялық пломбаларды пайдалана отырып, тасымалдарды қадағалау тетігін (бұдан әрі – жоспар) енгізу жөніндегі іс-шаралар жоспары ("жол картасы") бекітілсін.
2. Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден Еуразиялық экономикалық комиссиямен бірлесіп жоспарда көзделген іс-шаралардың іске асырылуын қамтамасыз етуді сұрау.
3. Осы өкім 2022 жылғы 19 сәуірде қол қойылған тасымалдарды қадағалау үшін Еуразиялық экономикалық одақта навигациялық пломбаларды қолдану туралы Келісім күшіне енген күннен бастап күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің мүшелері:
Армения Беларусь Қазақстан Қырғыз Ресей
Республикасынан Республикасынан Республикасынан Республикасынан
Федерациясынан
М.Григорян И.Петришенко С.Жұманғарин А.Касымалиев А.Оверчук
Еуразиялық экономикалық комиссия
Кеңесінің
2023 жылғы 21 сәуірдегі № 12 өкімімен
БЕКІТІЛГЕН
Еуразиялық экономикалық одақта тасымалдарды қадағалау үшін Еуразиялық экономикалық одақта навигациялық пломбаларды қолдану туралы келісімде айқындалған навигациялық пломбаларды пайдалана отырып, тасымалдарды қадағалау тетігін Еуразиялық экономикалық одақта енгізу жөніндегі іс-шаралар ("жол картасы") ЖОСПАРЫ
Іс-шаралар
Күтілетін нәтиже Жауапты орындаушы Орындау мерзімі
1. Еуразиялық экономикалық одақта (бұдан әрі – Одақ) навигациялық пломбаларды пайдалана отырып тасымалдарды қадағалау тетігінің жұмыс істеуін қамтамасыз ету үшін қажетті Еуразиялық экономикалық комиссияның (бұдан әрі − Комиссия) шешімдерін әзірлеу және қабылдау
қосымшаға сәйкес тізбе бойынша Комиссия шешімдері
Комиссия, Одаққа мүше мемлекеттер (бұдан әрі-мүше мемлекеттер)
көзделген мерзімдерге сәйкес
осы жоспарға қосымша
2. 2022 жылғы 19 сәуірде қол қойылған тасымалдарды қадағалау үшін Еуразиялық экономикалық одақта навигациялық пломбаларды қолдану туралы келісімнің (бұдан әрі – Келісім)3-бабының 3-тармағында көзделген тізілімді қалыптастыру
арнайы экономикалық шаралар қолданылатын мүше мемлекеттердің комиссияға осындай шаралар қолданылатын тауарлар туралы ақпарат беруі
Мүше мемлекеттер
осы жоспарға қосымшаның 3-тармағында көзделген шешіммен айқындалған мерзімдерге сәйкес
Одақтың ресми сайтында (тізілім түрінде) өздеріне қатысты тауарлар туралы ақпаратты орналастыру
мүше мемлекеттер арнайы экономикалық шараларды қолданады
Комиссия
келесі күннен бастап 10 жұмыс күнінен кешіктірмей
мүше мемлекеттен ақпарат түскен күннен кейін

О плане мероприятий ("дорожной карте") по внедрению в Евразийском экономическом союзе механизма отслеживания перевозок с использованием навигационных пломб, определенного Соглашением о применении в Евразийском экономическом союзе навигационных пломб для отслеживания перевозок
Распоряжение Совета Евразийской экономической комиссии от 21 апреля 2023 года № 12.
1. Утвердить прилагаемый план мероприятий ("дорожную карту") по внедрению в Евразийском экономическом союзе механизма отслеживания перевозок с использованием навигационных пломб, определенного Соглашением о применении в Евразийском экономическом союзе навигационных пломб для отслеживания перевозок (далее – план).
2. Просить государства – члены Евразийского экономического союза совместно с Евразийской экономической комиссией обеспечить реализацию мероприятий, предусмотренных планом.
3. Настоящее распоряжение вступает в силу с даты вступления в силу Соглашения о применении в Евразийском экономическом союзе навигационных пломб для отслеживания перевозок, подписанного 19 апреля 2022 г.
Члены Совета Евразийской экономической комиссии:
От Республики Армения
От Республики Беларусь
От Республики Казахстан
От Кыргызской Республики
От Российской Федерации
М. Григорян
И. Петришенко
С. Жумангарин
А. Касымалиев
А. Оверчук
УТВЕРЖДЕН
распоряжением Совета
Евразийской экономической комиссии
от 21 апреля 2023 г. № 12
ПЛАН
мероприятий ("дорожная карта") по внедрению в Евразийском экономическом союзе механизма отслеживания перевозок с использованием навигационных пломб, определенного Соглашением о применении в Евразийском экономическом союзе навигационных пломб для отслеживания перевозок
Мероприятие
Ожидаемый результат
Ответственный исполнитель
Срок исполнения
1. Разработка и принятие решений
Евразийской экономической комиссии (далее – Комиссия), необходимых для
обеспечения функционирования
в Евразийском экономическом союзе (далее − Союз) механизма отслеживания перевозок с использованием навигационных пломб
решения Комиссии по перечню согласно приложению
Комиссия,
государства – члены Союза (далее – государства-члены)
согласно срокам, предусмотренным приложением
к настоящему плану
2. Формирование реестра, предусмотренного пунктом 3
статьи 3 Соглашения о применении в Евразийском экономическом союзе навигационных пломб для отслеживания перевозок, подписанного 19 апреля 2022 г. (далее – Соглашение)
представление государствами-членами, которыми применяются специальные экономические меры, в Комиссию информации о товарах, к которым применяются такие меры
государства-члены
согласно срокам, определенным решением, предусмотренным
пунктом 3 приложения
к настоящему плану
размещение на официальном сайте Союза
(в виде реестра) информации о товарах,
в отношении которых
государствами-членами применяются специальные экономические меры
Комиссия
не позднее
10 рабочих дней
со дня, следующего
за днем поступления информации
от государства-члена

3. Мүше мемлекеттердегі ұлттық операторларды айқындау (қажет болған жағдайда)
мүше мемлекеттер акті
мүше мемлекеттер
Келісім күшіне енген күннен бастап 30 күнтізбелік күн
4. Осы мемлекеттің бақылаушы органдарымен және басқа мүше мемлекеттердің уәкілетті операторларымен (органдарымен) өзара іс-қимыл жасауға уәкілетті уәкілетті операторды (органды) айқындау
мүше мемлекеттер акті
мүше мемлекеттер
Келісім күшіне енген күннен бастап 30 күнтізбелік күн
мүше мемлекеттердің комиссияға уәкілетті операторлар (органдар)туралы ақпаратты ұсынуы
мүше мемлекеттер
Келісім күшіне енген күннен бастап 30 күнтізбелік күн
комиссияның мүше мемлекеттерге уәкілетті операторлар (органдар)туралы ақпарат жіберуі
Комиссия
мүше мемлекеттен ақпарат келіп түскен күннен кейінгі күннен бастап 10 жұмыс күні ішінде
5. Келісімнің 17-бабында көзделген уақытша интеграциялық техникалық шешімдерді іске асыру
6. Ұлттық оператордың қызметтеріне бағаларды (тарифтерді) айқындау
7. Уәкілетті операторлар (органдар)арасында келісім жасасу
уәкілетті оператордың (органның) уақытша интеграциялық техникалық шешімдер қабылдауға дайындығы туралы Комиссияны хабардар ету (Келісімнің 18-бабының 4-тармағы)
келісімнің 9-бабының 2-тармағында көзделген бағдарламалық-аппараттық кешен құрылғанға және қолданысқа енгізілгенге дейін тасымалдарды қадағалауды қамтамасыз ету
мүше мемлекеттер
мүше мемлекеттер
Келісімнің 18-бабы 3-тармағының орындалуы туралы уәкілетті оператордан (органнан) ақпарат алынған күннен бастап 10 күнтізбелік күн ішінде
плануосы жоспарға қосымшаның 17-тармағында көзделген уақытша интеграциялық техникалық шешімдерге қойылатын талаптарды айқындау мәселесі жөніндегі комиссия шешімі ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік 90 күн ішінде
2023 жылғы қыркүйек
2023 жылғы қыркүйек.
Одақ шеңберінде жалпы процесс қолданысқа енгізілгенге дейін уәкілетті операторлар (органдар) арасында мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету
мүше мемлекеттер акті
уәкілетті операторлар (органдар)арасындағы өзара іс-қимыл туралы келісім шартта мүше
мүше мемлекеттер
мүше мемлекеттер
уәкілетті операторлар (органдар)
8. Одақта навигациялық пломбаларды қолдана отырып тасымалдарды қадағалау тетігінің жұмыс істеуін қамтамасыз ету үшін қажетті мүше мемлекеттердің актілерін әзірлеу және қабылдау
мемлекеттердің құзыретіне жатқызылған мәселелер бойынша мүше мемлекеттердің актілері:

3. Определение национальных операторов в государствах-членах (при необходимости)
акты государств-членов
государства-члены
30 календарных дней с даты вступления Соглашения в силу
4. Определение уполномоченного оператора (органа), который уполномочен на взаимодействие с контролирующими органами этого государства и уполномоченными операторами (органами) других государств-членов
акты государств-членов
государства-члены
30 календарных дней с даты вступления Соглашения в силу
представление государствами-членами в Комиссию информации об уполномоченных операторах (органах)
государства-члены
30 календарных дней с даты вступления Соглашения в силу
направление Комиссией в государства-члены информации об уполномоченных операторах (органах)
Комиссия
в течение 10 рабочих дней со дня, следующего за днем поступления информации
от государства-члена
5. Реализация временных интеграционных технических решений, предусмотренных статьей 17 Соглашения
6. Определение цен (тарифов) на услуги национального оператора
7. Заключение соглашения между уполномоченными операторами (органами)
уведомление Комиссии о готовности уполномоченного оператора (органа) к принятию временных интеграционных технических решений (пункт 4 статьи 18 Соглашения)
обеспечение отслеживания перевозок до создания и введения в действие программно-аппаратного комплекса, предусмотренного пунктом 2 статьи 9 Соглашения
государства-члены
государства-члены
в течение
10 календарных дней
с даты получения информации
от уполномоченного оператора (органа)
о выполнении
пункта 3 статьи 18 Соглашения
в течение 90 календарных дней
с даты официального опубликования
решения Комиссии
по вопросу определения требований к временным интеграционным техническим решениям, предусмотренному пунктом 17 приложения
к настоящему плану
сентябрь 2023 г.
сентябрь 2023 г.
обеспечение обмена сведениями между уполномоченными операторами (органами) до введения в действие общего процесса в рамках Союза
акты государств-членов
соглашение о взаимодействии между уполномоченными операторами (органами)
государства-члены
государства-члены
уполномоченные операторы (органы)
8. Разработка и принятие актов государств-членов, необходимых для обеспечения функционирования в Союзе механизма отслеживания перевозок с применением навигационных пломб
акты государств-членов по вопросам, отнесенным Соглашением к компетенции государств-членов:
определение порядка осуществления в государстве-члене взаимодействия между национальными операторами и уполномоченным оператором (органом) этого государства-члена, а также состава

мүше мемлекетте осы мүше мемлекеттің ұлттық операторлары мен уәкілетті операторы (органы) арасындағы өзара іс-қимылды, сондай-ақ олар алмасатын мәліметтер құрамын жүзеге асыру тәртібін айқындау (Келісімнің 4-бабының 4-тармағы)
ұлттық оператордың мүше мемлекеттердің аумақтары бойынша тасымалдарды қадағалау үшін қолданылатын ақпараттық жүйенің жұмысын қамтамасыз ету жөніндегі міндетті орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны үшін жауапкершілікті белгілеу (Келісімнің 5-бабының 1-тармағы)
ұлттық операторлардың ақпараттық жүйелеріне қосымша талаптар белгілеу (қажет болған жағдайда) (Келісімнің 5-бабының 2-тармағы)
Келісімнің 5-бабы 2-тармағының төртінші абзацында (қажет болған жағдайда) көрсетілген мәліметтер мен ақпаратты сақтаудың неғұрлым ұзақ мерзімін белгілеу (Келісімнің 5-бабының 3-тармағы)
одақтың кедендік аумағында навигациялық пломбаларды салу және алу орындарын, навигациялық пломбаларды салу (Алып тастау) кезінде навигациялық пломбаларды салатын (алып тастайтын) және қатысатын адамдарды, одақтың кедендік аумағында навигациялық пломбаларды салу (Алып тастау) жөніндегі операцияларды және навигациялық пломба қамтуға тиіс құжаттарды (мәліметтерді) беру тәртібін қоса алғанда, оларды жасау тәртібін айқындау, осындай құжаттарды (мәліметтерді) сақтау, сондай-ақ комиссия (қажет болған жағдайда) көздеген жағдайларда бұрын жазылған ақпаратты жою (өшіру) тәртібі (келісімнің 8-бабының 1-тармағы)
уәкілетті оператор (орган) өзінің мүше мемлекетінің бақылаушы органына жеткізетін мәліметтерді айқындау (Келісімнің 13-бабы 1-тармағының үшінші абзацы)
мүше мемлекеттің бақылаушы органдары мен осы мемлекеттің уәкілетті операторы (органы) арасында (оның ішінде келісімнің 8-бабы 4-тармағының екінші абзацында көзделген жағдайда, штаттан тыс жағдай туындаған және (немесе) санкцияланбаған әрекетті жүзеге асырған, навигациялық пломбаларды ауыстырған немесе алып тастаған кезде) өзара іс-қимылды (ақпараттық пломбаны қоса алғанда) жүзеге асыру тәртібін айқындау жүру (тасымалдау) жолындағы пломбалар), сондай-ақ мәліметтер құрамы, уәкілетті оператор (орган) және бақылаушы органдар алмасады (Келісімнің 13-бабының 2-тармағы)
бақылаушы органдардың өз мүше мемлекетінің ұлттық операторларымен өзара іс-қимыл жасау тәртібін айқындау,
уәкілетті операторлар (органдар) болып табылмайтын (қажет болған жағдайда) (Келісімнің 13-бабының 3-тармағы)
ұлттық оператор қадағалау объектісін навигациялық пломбалармен қамтамасыз етуге жауапты тұлғаға беретін мәліметтер құрамын айқындау (Келісімнің 15-бабы)
мүше мемлекеттер
2023 жылғы желтоқсан
Ескерту. Осы жоспарда пайдаланылатын ұғымдар Келісімде айқындалған мәндерде қолданылады.
Еуразиялық экономикалық одақта тасымалдарды қадағалау үшін Еуразиялық экономикалық одақта навигациялық пломбаларды қолдану туралы келісімде айқындалған навигациялық пломбаларды пайдалана отырып, тасымалдарды қадағалау тетігін Еуразиялық экономикалық одақта енгізу жөніндегі іс-шаралар жоспарына ("Жол картасына") қосымша
Еуразиялық экономикалық одақта навигациялық пломбаларды қолдана отырып тасымалдарды қадағалау тетігінің жұмыс істеуін қамтамасыз ету үшін қажетті Еуразиялық экономикалық комиссияның шешімдерін қабылдау көзделген мәселелердің ТІЗБЕСІ
Еуразиялық экономикалық комиссияның шешімін қабылдау көзделген мәселелер
Еуразиялық экономикалық комиссияның шешім қабылдау негізі Жауапты орындаушы
Еуразиялық экономикалық комиссияның шешімін әзірлеу және қабылдау мерзімдері

сведений, которыми они обмениваются (пункт 4 статьи 4 Соглашения)
установление ответственности за неисполнение или ненадлежащее исполнение национальным оператором обязанности по обеспечению работы информационной системы, применяемой для отслеживания перевозок по территориям государств-членов (пункт 1 статьи 5 Соглашения)
установление дополнительных требований к информационным системам национальных операторов (при необходимости)
(пункт 2 статьи 5 Соглашения)
установление более продолжительного срока хранения сведений и информации, указанных в абзаце четвертом пункта 2 статьи 5 Соглашения (при необходимости) (пункт 3 статьи 5 Соглашения)
определение мест наложения и снятия навигационных пломб на таможенной территории Союза, лиц, налагающих (снимающих) навигационные пломбы и присутствующих при таком наложении (снятии), операций по наложению (снятию) навигационных пломб на таможенной территории Союза и порядка их совершения, включая порядок передачи документов (сведений), которые должна содержать навигационная пломба, хранения таких документов (сведений), а также порядка уничтожения (стирания) записанной ранее информации в случаях, предусмотренных Комиссией (при необходимости) (пункт 1 статьи 8 Соглашения)
определение сведений, которые доводит уполномоченный оператор (орган) до контролирующего органа своего государства-члена (абзац третий пункта 1 статьи 13 Соглашения)
определение порядка осуществления взаимодействия (включая информационное) между контролирующими органами государства-члена и уполномоченным оператором (органом) этого государства
(в том числе при активации и деактивации навигационных пломб в случае, предусмотренном абзацем вторым
пункта 4 статьи 8 Соглашения, при возникновении нештатной ситуации
и (или) осуществлении несанкционированного действия,
замене или снятии навигационных пломб в пути следования (перевозки)), а также состава сведений, которыми обмениваются уполномоченный оператор (орган) и контролирующие органы (пункт 2 статьи 13 Соглашения)
определение порядка взаимодействия контролирующих органов с национальными операторами своего государства-члена,
не являющимися уполномоченными операторами (органами) (при необходимости) (пункт 3 статьи 13 Соглашения)
определение состава сведений, предоставляемых национальным оператором лицу, ответственному за обеспечение объекта отслеживания навигационными пломбами (статья 15 Соглашения)
государства-члены
декабрь 2023 г.
Примечание. Понятия, используемые в настоящем плане, применяются в значениях, определенных Соглашением.
ПРИЛОЖЕНИЕ
к плану мероприятий
("дорожной карте")
по внедрению в Евразийском
экономическом союзе
механизма отслеживания
перевозок с использованием
навигационных пломб,
определенного Соглашением
о применении в Евразийском
экономическом союзе
навигационных пломб для
отслеживания перевозок
ПЕРЕЧЕНЬ
вопросов, по которым предусмотрено принятие решений Евразийской экономической комиссии, необходимых для обеспечения функционирования в Евразийском экономическом союзе механизма отслеживания перевозок с применением навигационных пломб
Вопросы, по которым предусмотрено принятие решения Евразийской экономической комиссии
Основание принятия решения Евразийской экономической комиссии
Ответственный исполнитель
Сроки разработки и принятия решения Евразийской экономической комиссии

1. Тауарларды және (немесе) тауарлар санаттарын, тауарларды кедендік транзиттің кедендік рәсіміне сәйкес тасымалдау навигациялық пломбаларды қолдана отырып қадағалауға жатпайтын жағдайларды және (немесе) жағдайларды айқындау
Еуразиялық экономикалық одақта тасымалдарды қадағалау үшін навигациялық пломбаларды қолдану туралы келісімнің (бұдан әрі − Келісім)3-бабы 2-тармағының 1-тармақшасы
Еуразиялық экономикалық комиссия (бұдан әрі – Комиссия),Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер (бұдан әрі тиісінше –мүше мемлекеттер, одақ)
2023 жылғы шілде (шешім қабылдау)
2. Қадағалау объектісін навигациялық пломбалардың қажетті санымен қамтамасыз етуге жауапты адамдарды айқындау
Келісімнің 3-бабы 2-тармағының 3-тармақшасы
Қазақстан Республикасы (әзірлеу),Комиссия
2023 жылғы сәуір (әзірлеу),
2023 жылғы шілде (шешім қабылдау)
3. Мүше мемлекеттер өздеріне қатысты арнайы экономикалық шаралар қолданатын тауарлар тізілімінің нысанын, мүше мемлекеттер ұсынатын осындай тауарлар туралы ақпараттың құрамын және оны ұсыну тәртібін айқындау
Келісімнің 3-бабы 3-тармағының екінші абзацы
Комиссия,
мүше мемлекеттер
2023 жылғы шілде
(шешім қабылдау)
4. Мүше мемлекеттердің аумақтары бойынша тасымалдарды қадағалау үшін қолданылатын навигациялық пломбаларға қойылатын талаптарды айқындау
Келісімнің 6-бабының 1-тармағы
Комиссия,
мүше мемлекеттер
2023 жылғы шілде
(шешім қабылдау)
5.  Бірегей тасымалдау нөмірінің құрылымын анықтау
Келісімнің 7 - бабы 4-тармағының екінші абзацы
Комиссия,
мүше мемлекеттер
2023 жылғы шілде
(шешім қабылдау)
6. Нақты тасымалдауды қадағалау кезеңінде навигациялық пломбада қамтылған электрондық құжаттарды және (немесе) құжаттардан мәліметтерді сақтауды ұйымдастыруға қойылатын талаптарды айқындау
Келісімнің 7 - бабы 4-тармағының екінші абзацы
Комиссия,
мүше мемлекеттер
2023 жылғы тамыз
(шешім қабылдау)
7. Нақты тасымалдауды қадағалау кезеңінде навигациялық пломба қамтуға тиіс электрондық құжаттардан және (немесе) құжаттардан алынған мәліметтер құрамын айқындау
Келісімнің 7 - бабы 4-тармағының үшінші абзацы
Комиссия,
мүше мемлекеттер
2023 жылғы тамыз
(шешім қабылдау)
8.  Нақты тасымалдауды қадағалау кезеңінде навигациялық пломба қамтуы тиіс электрондық құжаттардың және (немесе) құжаттардан алынған мәліметтердің құрылымдары мен форматтарын айқындау
Келісімнің 7 - бабы 4-тармағының төртінші абзацы
Комиссия,
мүше мемлекеттер
2023 жылғы қыркүйек
(шешім қабылдау)
9.  Навигациялық пломбадағы ақпаратты қорғаудың бірыңғай шараларын айқындау
Келісімнің 7 - бабы 4-тармағының бесінші абзацы
Комиссия,
мүше мемлекеттер
2023 жылғы тамыз
(шешім қабылдау)

1. Определение товаров и (или) категорий товаров, случаев и (или) условий, когда перевозка товаров в соответствии с таможенной процедурой таможенного транзита не подлежит отслеживанию с применением навигационных пломб
подпункт 1 пункта 2
статьи 3 Соглашения
о применении в Евразийском экономическом союзе навигационных пломб для отслеживания перевозок
(далее − Соглашение)
Евразийская экономическая комиссия (далее – Комиссия),
государства – члены Евразийского экономического союза (далее соответственно – государства-члены, Союз)
июль 2023 г.
(принятие решения)
2. Определение лиц, ответственных за обеспечение объекта отслеживания необходимым количеством навигационных пломб
подпункт 3 пункта 2
статьи 3 Соглашения
Республика Казахстан (разработка),
Комиссия
апрель 2023 г.
(разработка),
июль 2023 г.
(принятие решения)
3. Определение формы реестра товаров,
в отношении которых государствами-членами применяются специальные экономические меры, состава представляемой государствами-членами информации о таких товарах, и порядка ее представления
абзац второй пункта 3 статьи 3 Соглашения
Комиссия,
государства-члены
июль 2023 г.
(принятие решения)
4. Определение требований к навигационным пломбам, применяемым для отслеживания перевозок по территориям государств-членов
пункт 1 статьи 6
Соглашения
Комиссия,
государства-члены
июнь 2023 г.
(принятие решения)
5. Определение структуры уникального номера перевозки
абзац второй пункта 4
статьи 7 Соглашения
Комиссия,
государства-члены
июль 2023 г.
(принятие решения)
6. Определение требований к организации хранения электронных документов и (или) сведений из документов, содержащихся в навигационной пломбе на период отслеживания конкретной перевозки
абзац второй пункта 4
статьи 7 Соглашения
Комиссия,
государства-члены
август 2023 г.
(принятие решения)
7. Определение состава сведений из электронных документов и (или) из документов, которые должна содержать навигационная пломба на период отслеживания конкретной перевозки
абзац третий пункта 4
статьи 7 Соглашения
Комиссия,
государства-члены
август 2023 г.
(принятие решения)
8. Определение структур и форматов электронных документов и (или) сведений из документов, которые должна содержать навигационная пломба на период отслеживания конкретной перевозки
абзац четвертый
пункта 4 статьи 7 Соглашения
Комиссия,
государства-члены
сентябрь 2023 г.
(принятие решения)
9. Определение единых мер защиты информации, содержащейся в навигационной пломбе
абзац пятый пункта 4
статьи 7 Соглашения
Комиссия,
государства-члены
август 2023 г.
(принятие решения)

10.  Одақтың кедендік аумағында навигациялық пломбаларды салу және алу орындарын, навигациялық пломбаларды салу (Алып тастау) кезінде навигациялық пломбаларды салатын (алып тастайтын) және қатысатын адамдарды, навигациялық пломбаны қамтуы тиіс құжаттарды (мәліметтерді) беру тәртібін қоса алғанда, навигациялық пломбаларды салу (Алып тастау) жөніндегі операцияларды және оларды жасау тәртібін айқындау, осындай құжаттарды сақтау (), сондай-ақ бұрын жазылған ақпаратты не бұл мүше мемлекеттердің заңнамасында айқындалған жағдайларды жою (жою) тәртібі
Келісімнің 8-бабы 1-тармағының екінші абзацы
Ресей Федерациясы (әзірлеу), комиссия, мүше мемлекеттер
2023 жылғы сәуір.
(әзірлеу),
2023 жылғы шілде
(шешім қабылдау)
11. Навигациялық пломбаны белсендіру және сөндіру үшін қажетті бақылаушы органдар мен ұлттық операторлардың іс-қимылдарын және егер мүше мемлекеттердің аумақтары бойынша тасымалдарды қадағалау үшін аумағында осындай тасымалдауды қадағалау басталатын мүше мемлекетке қарағанда өзге мүше мемлекеттің ұлттық операторының ақпараттық жүйесінде тіркелген навигациялық пломба пайдаланылса, оларды жасау тәртібін айқындау
Келісімнің 8-бабы 4-тармағының екінші абзацы
Российская Федерация (разработка),
Комиссия,
государства-члены
2023 жылғы сәуір
(әзірлеу),
2023 жылғы шілде
(шешім қабылдау)
12. Навигациялық пломба қадағалау объектісін байқауды, оны алу және кейіннен салу жөніндегі операцияларды, сондай-ақ ұлттық операторлардың, уәкілетті операторлардың (органдардың) және осындай алу кезінде тартылған бақылаушы органдардың іс-қимылдарын және осындай іс-әрекеттерді жасау тәртібін тоқтатпай жүру (тасымалдау) жолында алынып тасталуы мүмкін жағдайларды айқындау
Келісімнің 10-бабының 1 және 2-тармақтары
Комиссия,
мүше мемлекеттер
2023 жылғы сәуір
(әзірлеу),
2023 жылғы шілде
(ше)
13.  Мүше мемлекеттердің аумақтары бойынша қадағалау объектісінің жүру (тасымалдау) жолында навигациялық пломбаны ауыстыруға жол берілетін жағдайларды, оны ауыстыру жөніндегі операцияларды, осындай ауыстыру кезінде іске қосылған ұлттық операторлардың, уәкілетті операторлардың (органдардың) және бақылаушы органдардың іс-қимылдарын және оларды жасау тәртібін айқындау
Келісімнің 10-бабының 3-тармағы
Комиссия,
мүше мемлекеттер
апрель 2023 г.
(разработка),
июль 2023 г.
(принятие решения)
14.  Мүше мемлекеттердің аумақтары бойынша жүру (тасымалдау) жолында туындаған штаттан тыс жағдайларға жатқызылатын жағдайларды айқындау
Келісімнің 11-бабының 1-тармағы
Беларусь Республикасы (әзірлеу), Комиссия,
мүше мемлекеттер
2023 жылғы сәуір
(әзірлеу),
2023 жылғы сәуір
(шешім қабылдау)

10. Определение мест наложения и снятия навигационных пломб на таможенной территории Союза, лиц, налагающих (снимающих) навигационные пломбы и присутствующих при таком наложении (снятии), операций по наложению (снятию) навигационных пломб на таможенной территории Союза и порядка их совершения, включая порядок передачи документов (сведений), которые должна содержать навигационная пломба, хранения таких документов (сведений), а также порядок уничтожения (стирания) записанной ранее информации, либо случаев, когда это определяется законодательством государств-членов
абзац второй пункта 1
статьи 8 Соглашения
Российская Федерация (разработка),
Комиссия,
государства-члены
апрель 2023 г.
(разработка),
июль 2023 г.
(принятие решения)
11. Определение действий контролирующих органов и национальных операторов, необходимых для активации и деактивации навигационной пломбы, и порядка их совершения в случае, если для отслеживания перевозок по территориям государств-членов используется навигационная пломба, зарегистрированная в информационной системе национального оператора иного государства-члена, чем государство-член, на территории которого начинается отслеживание такой перевозки
абзац второй
пункта 4 статьи 8
Соглашения
Российская Федерация (разработка),
Комиссия,
государства-члены
апрель 2023 г.
(разработка),
июль 2023 г.
(принятие решения)
12. Определение случаев, когда навигационная пломба может быть снята в пути следования (перевозки) без прекращения наблюдения за объектом отслеживания, операций по ее снятию и последующему наложению, а также действий национальных операторов, уполномоченных операторов (органов) и контролирующих органов, задействованных при таком снятии, и порядка совершения таких действий
пункты 1 и 2 статьи 10 Соглашения
Комиссия,
государства-члены
апрель 2023 г.
(разработка),
июль 2023 г.
(принятие решения)
13. Определение случаев, при которых допускается замена навигационной пломбы в пути следования (перевозки) объекта отслеживания по территориям государств-членов, операций по ее замене, действий национальных операторов, уполномоченных операторов (органов) и контролирующих органов, задействованных при такой замене, и порядка их совершения
пункт 3 статьи 10
Соглашения
Комиссия,
государства-члены
апрель 2023 г.
(разработка),
июль 2023 г.
(принятие решения)
14. Определение относимых к нештатным ситуациям случаев, возникших в пути следования (перевозки) по территориям государств-членов
пункт 1 статьи 11
Соглашения
Республика Беларусь (разработка),
Комиссия,
государства-члены
апрель 2023 г.
(разработка),
июль 2023 г.
(принятие решения)

15. Штаттан тыс жағдай туындаған және (немесе) санкцияланбаған әрекетті жүзеге асырған кезде мүше мемлекеттердің аумақтары бойынша тасымалдауды қадағалайтын ұлттық оператордың, штаттан тыс жағдайдың туындағаны туралы ақпарат берілген басқа мүше мемлекеттердің ұлттық операторларының, уәкілетті операторларының (органдарының) іс-қимылдарын айқындау және (немесе) тиісті ақпаратты және оларды жасау тәртібін алған кезде бақылаушы органдардың рұқсатсыз әрекетін жүзеге асыру
пункт 3 статьи 11
Соглашения
Беларусь Республикасы (әзірлеу),
Комиссия,
мүше мемлекеттер
2023 жылғы сәуір
(әзірлеу),
2023 жылғы сәуір
(шешім қабылдау)
16. Әрбір бақыланатын тасымалдау бойынша уәкілетті операторлар (органдар) алмасатын мәліметтерді және уәкілетті операторлар (органдар)арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл тәртібін айқындау
Келісімнің 12-бабы 2-тармағының екінші және үшінші абзацтары
Комиссия,
мүше мемлекеттер
осы тізбенің 10-15-тармақтарында көрсетілген шешімдер ресми жарияланған күннен бастап 2 ай ішінде шешім қабылдау, қай күн неғұрлым кеш болып табылатынына байланысты
17. Ұлттық операторлардың қатысуымен уәкілетті операторлар (органдар) қабылдайтын уақытша интеграциялық техникалық шешімдерге қойылатын талаптарды, сондай-ақ ұлттық операторлардың ақпараттық жүйелерінде есепке алуға және сақтауға жататын әрбір бақыланатын тасымалдау жөніндегі мәліметтерді айқындау
Келісімнің 5 - бабы 2-тармағының төртінші абзацы, 17-бабының 1-тармағы
Комиссия,
мүше мемлекеттер
осы тізбенің 10-15 – тармақтарында көрсетілген шешімдер ресми жарияланған күннен бастап 2 ай ішінде шешім қабылдау, қай күн неғұрлым кеш болып табылатынына байланысты
18.Одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесін пайдалана отырып, бақылаушы органдардың мемлекетаралық ақпараттық өзара іс-қимыл жасау тәртібін айқындау (мемлекеттік бақылау (қадағалау) түріне байланысты)
Келісімнің 14-бабы
Комиссия,
мүше мемлекеттер
2025 жылғы мамыр (шешім қабылдау)
19.  Мүше мемлекеттердің аумақтары бойынша келісімге сәйкес тасымалданатын тауарларға (өнімдерге) қатысты мемлекеттік бақылау (қадағалау) жүргізу мониторингі мақсатында тасымалдау процесінде қабылданған бақылау шаралары мен нысандары туралы ақпарат алмасу тәртібін айқындау
Келісімнің 2-бабы 4-тармағының жетінші абзацы
Қазақстан Республикасы (әзірлеу),
Комиссия,
мүше мемлекеттер
осы тізбенің 10-15 – тармақтарында көрсетілген шешімдер ресми жарияланған күннен бастап 2 ай ішінде шешім қабылдау, қай күн неғұрлым кеш болып табылатынына байланысты

15. Определение действий национального оператора, отслеживающего перевозку по
территориям государств-членов, при возникновении нештатной ситуации и (или) осуществлении несанкционированного действия, национальных операторов, уполномоченных операторов (органов) других государств-членов, которым передана информация о возникновении нештатной ситуации и (или) осуществлении несанкционированного действия, контролирующих органов при получении ими соответствующей информации и порядка их совершения
пункт 3 статьи 11
Соглашения
Республика Беларусь
(разработка),
Комиссия,
государства-члены
апрель 2023 г.
(разработка),
июль 2023 г.
(принятие решения)
16. Определение сведений, которыми обмениваются уполномоченные операторы (органы) по каждой отслеживаемой перевозке, и порядка информационного взаимодействия между уполномоченными операторами (органами)
абзацы второй и третий
пункта 2 статьи 12
Соглашения
Комиссия,
государства-члены
принятие решения
в течение 2 месяцев
с даты официального опубликования решений, указанных
в пунктах 10 – 15
настоящего перечня,
в зависимости от того, какая дата является более поздней
17. Определение требований к временным интеграционным техническим решениям, принимаемым уполномоченными операторами (органами) с участием национальных операторов,
а также сведений по каждой отслеживаемой перевозке, подлежащих учету и хранению в информационных системах национальных операторов
абзац четвертый
пункта 2 статьи 5,
пункт 1 статьи 17
Соглашения
Комиссия,
государства-члены
принятие решений
в течение 2 месяцев
с даты официального опубликования решений, указанных
в пунктах 10 – 15
настоящего перечня,
в зависимости от того, какая дата является более поздней
18. Определение порядка межгосударственного информационного взаимодействия
контролирующих органов
с использованием интегрированной
информационной системы Союза (в зависимости от вида государственного контроля (надзора))
статья 14
Соглашения
Комиссия,
государства-члены
май 2025 г.
(принятие решения)
19. Определение порядка обмена информацией о принятых в процессе перевозки мерах и формах контроля между контролирующими органами
в целях мониторинга проведения государственного контроля (надзора) в отношении товаров (продукции), перевозимых в соответствии с Соглашением по территориям государств-членов
с применением навигационных пломб
абзац седьмой
пункта 4 статьи 2
Соглашения
Республика Казахстан (разработка),
Комиссия,
государства-члены
принятие решения
в течение 2 месяцев
с даты официального опубликования решений, указанных
в пунктах 10 – 15
настоящего перечня,
в зависимости от того, какая дата является более поздней

20.  Навигациялық пломбалар Келісімнің 3 – бабы 1-тармағының 1-3-тармақшаларында көрсетілген немесе Комиссия Келісімнің 3-бабы 1-тармағының 4-тармақшасына сәйкес айқындаған, оларды тасымалдау кезінде осы тармақшаларда (қажет болған жағдайда)көрсетілген көлік түрлеріне қарағанда көліктің өзге де түрлерімен жүзеге асырылатын қадағалау объектілерін қадағалау үшін қолданылатын жағдайларды айқындау
Келісімнің 3-бабы 2-тармағының 2-тармақшасы
мүше мемлекеттер (ұсыныстар дайындау),
Комиссия
мерзімі анықталмаған
21.  Келісімнің 3 – бабы 1-тармағының 1-3-тармақшаларында көрсетілгендерден басқа, автомобиль және (немесе) теміржол көлігі түрлерімен тасымалданатын өзге де бақылау объектілерін айқындау
Келісімнің 3-бабы 1-тармағының 4-тармақшасы
мүше мемлекеттер (ұсыныстар дайындау),
Комиссия
2025 жылғы мамыр
(шешім қабылдау)
22.  Мүше мемлекеттердің аумақтары бойынша тасымалдарды қадағалау және (немесе) бақылаушы органдардың осындай қадағалау нәтижелерін пайдалану шарттарын айқындау (қажет болған жағдайда)
Келісімнің 3-бабы 2-тармағының 4-тармақшасы
мүше мемлекеттер (ұсыныстар дайындау), Комиссия
мерзімі анықталмаған
23. Келісімнің 7-бабының 2-тармағында (қажет болған жағдайда) көрсетілгендерден басқа, нақты тасымалдауды қадағалау кезеңінде навигациялық пломба қамтуға тиіс өзге де электрондық құжаттарды (мәліметтерді)айқындау
Келісімнің 7-бабының 3-тармағы
мүше мемлекеттер (ұсыныстар дайындау), Комиссия
мерзімі анықталмаған
24. Уәкілетті операторлар (органдар)арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз ететін жаңа жалпы процеспен толықтыру бөлігінде Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешіміне өзгерістер енгізу
Келісімнің 12 - бабы 2-тармағының төртінші абзацы
Комиссия,
мүше мемлекеттер
осы тізбенің 16-тармағында көрсетілген шешім ресми жарияланған күннен бастап 6 ай ішінде шешім қабылдау
25.  Уәкілетті операторлар (органдар)арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін жалпы процесті және технологиялық құжаттарды іске асыру қағидаларын айқындау
Келісімнің 12 - бабы 2-тармағының төртінші абзацы
Комиссия,
мүше мемлекеттер
осы тізбенің 16-тармағында көрсетілген шешім ресми жарияланған күннен бастап 6 ай ішінде шешім қабылдау
26. Навигациялық пломбадан алынатын ақпаратты уәкілетті операторлардың (органдардың) ақпараттық жүйелеріне бағыттауды қамтамасыз ету (қажет болған жағдайда)
Келісімнің 9-бабының 2-тармағы
Комиссия,
мүше мемлекеттер
мерзімі анықталмаған
27. Келісімнің 16-бабының 1-тармағында көрсетілгендерден басқа, ұлттық оператор жүзеге асыратын қызметтерді айқындау (қажет болған жағдайда)
Келісімнің 16-бабының 1-тармағы
мүше мемлекеттер (ұсыныстар дайындау), Комиссия
мерзімі анықталмаған

20. Определение случаев, когда навигационные пломбы применяются для отслеживания объектов отслеживания, указанных в подпунктах 1 – 3 пункта 1 статьи 3 Соглашения или определенных Комиссией в соответствии с подпунктом 4
пункта 1 статьи 3 Соглашения, при их перевозках, осуществляемых иными видами транспорта, чем виды транспорта, указанные в этих подпунктах (при необходимости)
подпункт 2 пункта 2
статьи 3 Соглашения
государства-члены (подготовка предложений),
Комиссия
срок не определен
21. Определение иных объектов отслеживания, помимо указанных в подпунктах 1 – 3 пункта 1 статьи 3 Соглашения, перевозимых автомобильным и (или) железнодорожным видами транспорта
подпункт 4 пункта 1
статьи 3 Соглашения
государства-члены (подготовка предложений), Комиссия
май 2025 г.
(принятие решения)
22. Определение условий отслеживания перевозок по территориям государств-членов и (или) использования результатов такого отслеживания контролирующими органами (при необходимости)
подпункт 4 пункта 2
статьи 3 Соглашения
государства-члены (подготовка предложений), Комиссия
срок не определен
23. Определение иных электронных документов (сведений), которые должна содержать навигационная пломба на период отслеживания конкретной перевозки, помимо указанных в пункте 2 статьи 7 Соглашения
(при необходимости)
пункт 3
статьи 7 Соглашения
государства-члены (подготовка предложений), Комиссия
срок не определен
24. Внесение изменений в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии
от 14 апреля 2015 г. № 29 в части дополнения новым общим процессом, обеспечивающим информационное взаимодействие между уполномоченными операторами (органами)
абзац четвертый
пункта 2 статьи 12
Соглашения
Комиссия,
государства-члены
принятие решения
в течение 6 месяцев
с даты официального опубликования решения, указанного в пункте 16 настоящего перечня
25. Определение правил реализации общего процесса и технологических документов, регламентирующих информационное взаимодействие между уполномоченными операторами (органами)
абзац четвертый
пункта 2 статьи 12
Соглашения
Комиссия,
государства-члены
принятие решения
в течение 6 месяцев
с даты официального опубликования решения, указанного в пункте 16 настоящего перечня
26. Обеспечение маршрутизации информации, получаемой от навигационной пломбы,
в информационные системы уполномоченных операторов (органов) (при необходимости)
пункт 2 статьи 9
Соглашения
Комиссия,
государства-члены
срок не определен
27. Определение услуг, осуществляемых национальным оператором, помимо указанных в пункте 1 статьи 16 Соглашения
(при необходимости)
пункт 1
статьи 16 Соглашения
государства-члены (подготовка предложений), Комиссия
срок не определен

28.  Навигациялық пломбаларды пайдалана отырып, тасымалдарды қадағалауды бастау
Келісімнің 18-бабының 5-тармағы
Комиссия,
мүше мемлекеттер
2024 жылғы қаңтар
(принятие решения)
Ескерту. Осы тізбеде пайдаланылатын ұғымдар Келісімде айқындалған мәндерде қолданылады.

28. Начало отслеживания перевозок
с использованием навигационных пломб
пункт 5
статьи 18 Соглашения
Комиссия,
государства-члены
январь 2024 г.
(принятие решения)
Примечание. Понятия, используемые в настоящем перечне, применяются в значениях, определенных Соглашением.