Халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың тізбесіне, ал олар болмаған жағдайда – зерттеулер (сынақтар) мен өлшеулердің қағидалары мен әдістері, оның ішінде Еуразиялық экономикалық одақтың "Балалар үшін жабдықтардың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің талаптарын қолдану және орындау үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидалары қамтылған ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесіне өзгерістер енгізу туралы (ЕАЭО ТР 042/2017) және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2024 жылғы 19 наурыздағы № 25 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі техникалық реттеу туралы Хаттаманың 4-тармағына (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа тіркелген № 9-қосымша) және 2014 жылғы 23 желтоқсандағы Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің № 98-шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссия жұмысының регламентіне тіркелген № 2-қосымшаның 5-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссиясы алқасы шешті:
1.  Халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттар тізбесіне, ал олар болмаған жағдайда –зерттеулер (сынақтар) және өлшеулер қағидалары мен әдістері, оның ішінде "Балалар ойын алаңдарына арналған жабдықтардың қауіпсіздігі туралы" (ЕАЭО ТР 042/2017) Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентінің талаптарын қолдану және орындау үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидалары қамтылған ұлттық (мемлекеттік) стандарттар тізбесіне және 2018 жылғы 7 ақпандағы Еуразиялық экономикалық комиссиясы алқасының № 22-шешімімен бекітілген техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалау бойынша қосымшаға сәйкес өзгерістер енгізуді жүзеге асыру.
2. Осы шешім ресми жарияланған күнінен бастап 30 күнтізбелік күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссиясы
алқасының төрағасы
Б. Сағынтаев
2024 жылғы 19 наурыздағы
Еуразиялық экономикалық
комиссиясы алқасының
№ 25-шешіміне тіркелген
ҚОСЫМША
Халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың тізбесіне, ал олар болмаған жағдайда – зерттеулер (сынақтар) мен өлшеулердің қағидалары мен әдістері, оның ішінде Еуразиялық экономикалық одақтың "Балалар үшін жабдықтардың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің талаптарын қолдану және орындау үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидалары қамтылған ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесіне өзгерістер енгізу туралы (ЕАЭО ТР 042/2017) және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру тізбесіне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. 34-позициядан кейін мынадай мазмұндағы 341 позициямен толықтырылсын:
"

О внесении изменений в перечень международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Евразийского экономического союза "О безопасности оборудования для детских игровых площадок" (ТР ЕАЭС 042/2017) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 марта 2024 года № 25
В соответствии с пунктом 4 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 5 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в перечень международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия –национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Евразийского экономического союза "О безопасности оборудования для детских игровых площадок" (ТР ЕАЭС 042/2017) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования, утвержденный Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 7 февраля 2018 г. № 22, изменения согласно приложению.
2.1Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Б. Сагинтаев
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 19 марта 2024 г. № 25
И З М Е Н Е Н И Я,
вносимые в перечень международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Евразийского экономического союза "О безопасности оборудования для детских игровых площадок" (ТР ЕАЭС 042/2017) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования
1. После позиции 34 дополнить позицией 341 следующего содержания:
"

341
№ 016-1211 "Балаларға арналған өнімнің жекелеген түрлерінің гигиеналық қауіпсіздігін бағалау әдістері" қолдану жөніндегі нұсқаулық
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
".
2. 51-позициядан кейін мынадай мазмұндағы 511 позициямен толықтырылсын:
"
511
АМИ.МН 0003-2021 "Полиамидтерден жасалған бұйымдардан бөлінетін Е-капролактамның су және ауа ортасындағы массалық концентрациясы. Жоғары тиімді сұйық хроматография әдісімен өлшеу әдістемесі" (29.09.2021 жылғы № BY 00221 аттестаттау туралы куәлік)
2024 жылғы 1 қазаннан бастап тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге дейін және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
".
3.  73-позициядан кейін мынадай мазмұндағы 731 позициямен толықтырылсын:
"
731
VI-бөлімнің 18-тармағының "а" тармақшасы, № 2 қосымшаның кестесінің 3-бағаны (капролактам бөлігінде)
АМИ.МН 0003-2021 "Полиамидтерден жасалған бұйымдардан бөлінетін Е-капролактамның су және ауа ортасындағы массалық концентрациясы. Жоғары тиімді сұйық хроматография әдісімен өлшеу әдістемесі" (29.09.2021 жылғы № BY 00221 аттестаттау туралы куәлік)
2024 жылғы 1 қазаннан бастап тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге дейін және оны осы тізбеге енгізгенге дейін қолданылады
".

341
Инструкция по применению № 016-1211 "Методы оценки гигиенической безопасности отдельных видов продукции для детей"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
".
2. После позиции 51 дополнить позицией 511 следующего содержания:
"
511
АМИ.МН 0003-2021 "Массовая концентрация е-капролактама, выделяемого из изделий из полиамидов, в водной и воздушной средах. Методика измерений методом высокоэффективной жидкостной хроматографии" (свидетельство об аттестации № BY 00221 от 29.09.2021)
применяется с 1 октября 2024 г. до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
".
3. После позиции 73 дополнить позицией 731 следующего содержания:
"
731
подпункт "а" пункта 18 раздела VI, графа 3 таблицы приложения № 2 (в части капролактама)
АМИ.МН 0003-2021 "Массовая концентрация е-капролактама, выделяемого из изделий из полиамидов, в водной и воздушной средах. Методика измерений методом высокоэффективной жидкостной хроматографии" (свидетельство об аттестации № BY 00221 от 29.09.2021)
применяется с 1 октября 2024 г. до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и включения его в настоящий перечень
".