Тауарларға декларация берілгенге дейін тауарларды шығару туралы өтінішті толтыру тәртібінің 25 тармағына өзгеріс енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2024 жылғы 13 мамырдағы № 50 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ Кеден кодексінің 120 бабының 3 тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия алқасы шешті:
1. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 13 желтоқсандағы № 171 шешімімен бекітілген тауарларға декларация берілгенге дейін тауарларды шығару туралы өтінішті толтыру тәртібінің 25-тармағы мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Егер ұйым Одақтың халықаралық шарты не осы мемлекет пен мүше мемлекет арасында уәкілетті экономикалық оператор мәртебесін өзара тану туралы халықаралық шарт жасалған Одаққа мүше емес мемлекетте берілген уәкілетті экономикалық оператор мәртебесіне ие болса, шетелдік уәкілетті экономикалық оператордың сәйкестендіру нөмірі (мұндай нөмір туралы мәліметтер болған кезде) қосымша көрсетіледі.".
2. Осы Шешім ресми жарияланған күннен бастап 30 күнтізбелік күн өткен соң, бірақ 2024 жылғы 1 қазаннан ерте емес күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссиясы
Алқасының төрағасы
Б. Сағынтаев

О внесении изменения в пункт 25 Порядка заполнения заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 13 мая 2024 года № 50
В соответствии с пунктом 3 статьи 120 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Дополнить пункт 25 Порядка заполнения заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, утвержденного Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 13 декабря 2017 г. № 171, абзацем следующего содержания:
"Если организация имеет статус уполномоченного экономического оператора, присвоенный в государстве, не являющемся членом Союза, с которым заключен международный договор Союза либо международный договор между этим государством и государством-членом о взаимном признании статуса уполномоченного экономического оператора, дополнительно указывается идентификационный номер иностранного уполномоченного экономического оператора (при наличии сведений о таком номере).".
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования, но не ранее 1 октября 2024 г.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Б. Сагинтаев