Тауарларға декларация берілгенге дейін тауарларды шығару туралы өтініштер құрылымы мен форматының 10-кестесіне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2024 жылғы 13 мамырдағы № 51 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ Кеден кодексінің 120 бабының 3 тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 19 желтоқсандағы № 177 Шешімімен бекітілген тауарларға декларация берілгенге дейін тауарларды шығару туралы өтініштің құрылымы мен форматының 10-кестесіне қосымшаға сәйкес өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күннен бастап 30 күнтізбелік күн өткен соң, бірақ 2024 жылғы 1 қазаннан ерте емес күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының төрағасы
Б. Сағынтаев
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2024 жылғы 13 мамырдағы
№ 51 Шешіміне
ҚОСЫМША
Тауарларға декларация берілгенге дейін тауарларды шығару туралы өтініштердің құрылымы мен форматының 10-кестесіне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. 13.9.141-позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"13.9.141. Тұлғаның тізілімге енгізілгенін растайтын құжат (cacdo: Register Document Id Details)
7 баған
О".
2. 13.9.141.2 позиция, 13.9.141.2 позицияның "а" тармақшасы және 13.9.141.3-позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"*.2. Ел коды (csdo: Unified Country Code)
М
1
"Ел коды (csdo: UnifiedCountryCode)" деректемесінде уәкілетті экономикалық оператор мәртебесі берілген мемлекеттің екі әріптен тұратын кодының мәні әлем елдерінің жіктеуішімен болуы тиіс
1
"Ел коды (csdo: UnifiedCountryCode)" деректемесінде "AM", "BY", "KG", "KZ", "RU"мәндері болмауы тиіс
а)анықтамалық (жіктеуіш)идентификаторы (codelistid атрибуты)
М
1
"анықтамалық идентификатор (жіктеуіш) (codelistid атрибуты)" атрибуты "Ел коды (csdo:UnifiedCountryCode)" "2021"мәнін қамтуы керек
*.3. Тізілімге енгізілген кезде заңды тұлғаның тіркеу нөмірі ((casio: Registration Number Id)
7 баған
М
1
"Тізілімге енгізілген кезде заңды тұлғаның тіркеу нөмірі (casdo:RegistrationNumberId)" деректемесінде шетелдік уәкілетті экономикалық оператордың сәйкестендіру нөмірі болуға тиіс".
3. 13.12.2 позициясында:
а) барлық ұяшықтардағы 4-бағандағы "1" саны "2" санымен ауыстырылсын;
б) соңғы ұяшықтағы 6-бағанда "шаблон: \d{6} / \d{8.10}" деген сөздер "шаблон: \d{10}" деген сөздермен ауыстырылсын.

О внесении изменений в таблицу 10 структуры и формата заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 13 мая 2024 года № 51
В соответствии с пунктом 3 статьи 120 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в таблицу 10 структуры и формата заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 декабря 2017 г. № 177, изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования, но не ранее 1 октября 2024 г.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Б. Сагинтаев
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 13 мая 2024 г. № 51
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в таблицу 10 структуры и формата заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары
1. Позицию 13.9.141 изложить в следующей редакции:
"13.9.141. Документ, подтверждающий включение лица в реестр
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
гр. 7
О".
2. Позицию 13.9.141.2, подпункт "а" позиции 13.9.141.2 и позицию 13.9.141.3 изложить в следующей редакции:
"*.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
М
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение двухбуквенного кода государства, в котором присвоен статус уполномоченного экономического оператора, в соответствии с классификатором стран мира
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" не должен содержать значения: "AM", "BY", "KG", "KZ", "RU"
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
М
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение "2021"
*.3. Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
гр. 7
М
1
реквизит "Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр (casdo:‌Registration‌Number‌Id)" должен содержать идентификационный номер иностранного уполномоченного экономического оператора".
3. В позиции 13.12.2:
а) в графе 4 во всех ячейках цифру "1" заменить цифрой "2";
б) в графе 6 в последней ячейке слова "шаблону: \d{6}|\d{8,10}" заменить словами "шаблону: \d{10}".