Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасына және Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифіне, сондай-ақ оларға қатысты кедендік әкелу бажының мөлшерлемесін өзгерту туралы шешімді Еуразиялық экономикалық комиссия кеңесі қақпақтардың жекелеген түрлеріне қатысты қабылдайтын сезімтал тауарлардың тізбесіне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2024 жылғы 16 шілдедегі № 82 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ туралы 2014 жылғы 29 мамырдағы шарттың 42 және 45-баптарына, Еуразиялық экономикалық одақ Кеден кодексінің 19-бабына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2021 жылғы 14 қыркүйектегі № 80 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасына және Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифіне келесі өзгерістер енгізілсін:
а) Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасынан № 1 қосымшаға сәйкес қосалқы позиция алып тасталсын;
б) Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасына № 2 қосымшаға сәйкес қосалқы позициялар енгізілсін;
в) Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифінің кедендік әкелу баждарының ставкалары № 3 қосымшаға сәйкес белгіленсін.
2. Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2015 жылғы 8 мамырдағы № 16 шешімімен бекітілген кедендік әкелу бажының мөлшерлемесін өзгерту туралы шешімді Еуразиялық экономикалық комиссия қабылдайтын сезімтал тауарлардың тізбесінде ЕАЭО СЭҚ ТН 8309 90 900 0 коды бар позиция келесі мазмұндағы позициялармен ауыстырылсын:
"8309 90 900 1
– – –
лакпен және/немесе эмальмен қапталған немесе жабылмаған ақ қаңылтырдан жасалған немесе хромдалған лакталған қаңылтырдан жасалған, бұрандалы немесе домалауға арналған жиегі бар қақпақтар
8309 90 900 9
– – –
өзгелер".
3. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң, бірақ Қазақстан Республикасы Дүниежүзілік сауда ұйымына қосылу шарты ретінде қабылданған міндеттемелерге сәйкес оларға қатысты кедендік әкелу баждарының ставкалары қолданылатын тауарлардың тізбесіне өзгеріс енгізу туралы Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің шешімі күшіне енген күннен ерте емес уақытта күшіне енеді. Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифі баждарының мөлшерлемелерімен салыстырғанда неғұрлым төмен, және қақпақтардың жекелеген түрлеріне қатысты осындай баж мөлшерлемелерінің мөлшері қолданылады.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасы Төрағасының
уақытша міндетін атқарушы
Б. Сұлтанов
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2024 жылғы 16 шілдедегі
№ 82 шешіміне
№ 1 ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасынан алынып тасталатын КІШІ СУБПОЗИЦИЯ
СЭҚ ТН коды
Позиция атауы
Қосымша бірлік өлшемі

О внесении изменений в единую Товарную номенклатуру внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза и Единый таможенный тариф Евразийского экономического союза, а также в перечень чувствительных товаров, в отношении которых решение об изменении ставки ввозной таможенной пошлины принимается Советом Евразийской экономической комиссии, в отношении отдельных видов крышек
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 июля 2024 года № 82
В соответствии со статьями 42 и 45 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, статьей 19 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в единую Товарную номенклатуру внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза и Единый таможенный тариф Евразийского экономического союза, утвержденные Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 14 сентября 2021 г. № 80, следующие изменения:
а) исключить из единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза подсубпозицию согласно приложению № 1;
б) включить в единую Товарную номенклатуру внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза подсубпозиции согласно приложению № 2;
в) установить ставки ввозных таможенных пошлин Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза согласно приложению № 3.
2. В перечне чувствительных товаров, в отношении которых решение об изменении ставки ввозной таможенной пошлины принимается Советом Евразийской экономической комиссии, утвержденном Решением Высшего Евразийского экономического совета от 8 мая 2015 г. № 16, позицию с кодом 8309 90 900 0 ТН ВЭД ЕАЭС заменить позициями следующего содержания:
"8309 90 900 1
– – –
крышки из белой жести, покрытой или не покрытой лаком и/или эмалью, или из хромированной лакированной жести, винтовые или с бортиком для прикатки
8309 90 900 9
– – –
прочие".
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования, но не ранее даты вступления в силу решения Совета Евразийской экономической комиссии о внесении изменения в перечень товаров, в отношении которых Республикой Казахстан в соответствии с обязательствами, принятыми в качестве условия присоединения к Всемирной торговой организации, применяются ставки ввозных таможенных пошлин, более низкие по сравнению со ставками пошлин Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза, и размеров таких ставок пошлин в отношении отдельных видов крышек.
Врио Председателя Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Б. Султанов
ПРИЛОЖЕНИЕ № 1
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 16 июля 2024 г. № 82
подсубПОЗИЦИЯ,
исключаемая из единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
Код ТН ВЭД
Наименование позиции
Доп.
ед. изм.

8309 90 900 0
– – өзгелер
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2024 жылғы 16 шілдедегі
№ 82 шешіміне
№ 2 ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасына енгізілетін КІШІ СУБПОЗИЦИЯЛАР
СЭҚ ТН коды
Позиция атауы
Қосымша бірлік өлшемі
8309 90 900
– – өзгелер:
8309 90 900 1
– – – лакпен және/немесе эмальмен қапталған немесе жабылмаған ақ қаңылтырдан жасалған немесе хромдалған лакталған қаңылтырдан жасалған, бұрандалы немесе домалауға арналған жиегі бар қақпақтар
дана
8309 90 900 9
– – – өзгелер
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2024 жылғы 16 шілдедегі
№ 82 шешіміне
№ 3 ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифінің кедендік әкелу баждарының СТАВКАЛАРЫ
СЭҚ ТН коды
Позиция атауы
Кедендік әкелу бажының мөлшерлемесі (кедендік құнның пайызымен не еурода, не АҚШ долларында)
8309 90 900 1
– – – лакпен және/немесе эмальмен қапталған немесе жабылмаған ақ қаңылтырдан жасалған немесе хромдалған лакталған қаңылтырдан жасалған, бұрандалы немесе домалауға арналған жиегі бар қақпақтар
10
8309 90 900 9
– – – өзгелер
10

8309 90 900 0
– – прочие
ПРИЛОЖЕНИЕ № 2
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 16 июля 2024 г. № 82
ПОДСУБПОЗИЦИИ,
включаемые в единую Товарную номенклатуру внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
Код ТН ВЭД
Наименование позиции
Доп.
ед. изм.
8309 90 900
– – прочие:
8309 90 900 1
– – – крышки из белой жести, покрытой или не покрытой лаком и/или эмалью, или из хромированной лакированной жести, винтовые или с бортиком для прикатки
шт
8309 90 900 9
– – – прочие
ПРИЛОЖЕНИЕ № 3
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 16 июля 2024 г. № 82
СТАВКИ
ввозных таможенных пошлин Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза
Код
ТН ВЭД
Наименование позиции
Ставка ввозной
таможенной
пошлины
(в процентах
от таможенной
стоимости либо
в евро, либо
в долларах США)
8309 90 900 1
– – – крышки из белой жести, покрытой или не покрытой лаком и/или эмалью, или из хромированной лакированной жести, винтовые или с бортиком для прикатки
10
8309 90 900 9
– – – прочие
10