Қазақстан Республикасы Президентiнiң стипендиясын тағайындау туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1993 жылғы 5 наурыздағы N 1134 Қаулысы.
Қазақстан Республикасының тәуелсiздiгiнiң орнауы құрметiне қаулы етемiн:
1. Қазақстан Республикасы Президентiнiң стипендиясы тағайындалсын.
Осы аталған стипендия Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындары мен ғылыми-зерттеу мекемелерiнiң неғұрлым дарынды - 8 магистрантына, жоғары оқу орындарының 1080 студентiне берiлетiн болсын.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Президентінің 2004.07.05 N 1399, 2005.04.21 N 1558, 2010.08.02 N 1032 Жарлықтарымен.
2. Қазақстан Республикасы Президентiнiң стипендиясы магистранттар мен жоғары оқу орындары студенттерiнiң стипендияларының ең аз мөлшерiнен 100 процент жоғары белгiленсiн.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Президентінің 2010.08.02 N 1032 Жарлығымен.
3. Қазақстан Республикасы Президентiнiң стипендияларын тағайындау жоғары оқу орындары мен ғылыми-зерттеу институттарының ғылыми және педагогикалық кеңестерiнiң шешiмдерi негiзiнде жүргiзiледi.
4. Стипендияларды министрлiктер мен ведомстволардың арасында бөлудi - Қазақстан Республикасының Бiлiм министрлiгi, ал жоғары оқу орындары мен ғылыми-зерттеу институттары арасында бөлудi солар қарайтын министрлiктер мен ведомстволар жүзеге асырады.
5. Қазақстан Республикасы Президентiнiң стипендияларын тағайындау 1993 жылғы 1 қаңтардан бастап енгiзiлсiн.
6. Қазақстан Республикасының Бiлiм министрлiгi бәсiре стипендияларды тағайындау тәртiбi туралы Ереженi әзiрлеп, бекiтсiн және олардың тiзбесi мен саны жөнiнде Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiне ұсыныстар енгiзсiн.
Қазақстан Республикасының
Президентi

Об учpеждении стипендии Пpезидента Республики Казахстан
Постановление Пpезидента Республики Казахстан от 5 маpта 1993 года N 1134.
В ознаменование установления независимости Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Учредить стипендию Президента Республики Казахстан. Указанную стипендию присуждать наиболее одаренным 8 магистрантам высших учебных заведений и научно-исследовательских учреждений и 1080 студентам высших учебных заведений Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными указами Президента РК от 05.07.2004 N 1399; от 21.04.2005 N 1558 (вводится в действие с 01.01.2005); от 02.08.2010 № 1032.
2. Установить стипендию Президента Республики Казахстан на 100 процентов выше минимального размера стипендий магистрантов и студентов высших учебных заведений.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным Указом Президента РК от 02.08.2010 № 1032.
3. Назначение стипендий Президента Республики Казахстан производится на основании решений ученых и педагогических советов высших учебных заведений и научно-исследовательских институтов.
4. Распределение стипендий между министерствами и ведомствами осуществляется Министерством образования Республики Казахстан, а по высшим учебным заведениям и научно-исследовательским институтам - министерствами и ведомствами, в ведении которых они находятся.
5. Ввести назначение стипендий Президента Республики Казахстан с 1 января 1993 г.
6. Министерству образования Республики Казахстан разработать и утвердить Положение о порядке назначения именных стипендий и внести предложения по их перечню и количеству в Кабинет Министров Республики Казахстан.
Президент
Республики Казахстан