1994 жылғы көшіп келу квотасы туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 1994 жылғы 18 мамырдағы N 1701 Қаулысы
"Көшіп келу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес және көшіп келушілерді қоныстандыру мен жайғастыруды ұйымдастыру мақсатында  ҚАУЛЫ ЕТЕМІН :
1. Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинеті ұсынған 1994 жылы шет елдерден көшіп келу квотасы қосымшаға сәйкес 7 мың отбасы мөлшерінде белгіленсін.
2. Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинеті көшіп келушілерді қоныстандыруды, орналастыруды, жайғастыруды ұйымдастыру жөнінде қажетті шаралар қолдансын және аталған шараларға арнап Жұмыспен қамтуға жәрдемдесу мемлекеттік қорына түсімдер шегінде, бірақ 1994 жылдың республикалық бюджетінде осы мақсаттарға белгіленген шығыс сомасынан асырмай, қаржы ресурстары бөлінуін көздейтін болсын.
Аталған қаржы облыстарға белгіленген көшіп келу квотасына сәйкес бөлінсін.
3. облыстардың, Алматы және Ленинск қалаларының әкімдері:
көшіп келушілерді топтап қоныстандыруға арналған аудандар мен елді мекендерді, олардың туыстық және шаруашылық-өндірістік байланысын, осы аймақтардың әлеуметтік-экономикалық даму бағдарламаларын ескере отырып, жұмысқа орналастырылатын кәсіпорындарды, ұйымдар мен шаруашылықтарды бір ай мерзім ішінде анықтасын;
көшіп келушілерді қабылдауды және жайғастыруды қамтамасыз етіп, оларға қажетті әлеуметтік-тұрмыстық жағдай жасауға шаралар қолданатын болсын;
көшіп келушілердің тұрғын үй салуына және шаруашылық қызметпен айналысуына жер учаскелерін бөлсін.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қазақстан Республикасы
Президентінің
1994 жылғы 18 мамырдағы
N 1701 қаулысына
қосымша
1994 жылғы көшіп келу квотасы туралы
Көшіп
келу-
шілер
орна-
ласа-
тын
облы-
стар
Ауған
-стан
мұсыл
-ман
мемле
-кеті
Иран
мұсыл
-ман
мемле-кеті
Қытай
Халық
Рес-
пуб-
лика-
сы
Мон-
ғо-
лия
Ресей
Феде-
ра-
циясы
Тәжік
Рес-
пуб-
лика-
сы
Түр-
кі-
мен-
стан
Тү-
рік
Рес-
пуб-
ли-
касы
Өз-
бек
Рес-
пуб-
ли-
касы
Бар-
лы-
ғы
Ақмола
-
-
-

О квоте иммиграции на 1994 год
Постановление Президента Республики Казахстан от 18 мая 1994 года N 1701
В соответствии с  Законом  Республики Казахстан "Об иммиграции" и в целях организации переселения и обустройства иммигрантов  ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Установить представленную Кабинетом Министров Республики Казахстан квоту иммиграции на 1994 год из зарубежных стран в количестве 7 тыс. семей согласно приложению.
2. Кабинету Министров Республики Казахстан принять необходимые меры по организации переселения, размещения, обустройства иммигрантов и предусмотреть на указанные мероприятия финансовые ресурсы в пределах поступлений в Государственный фонд содействия занятости, но не более суммы расходов, определенных республиканским бюджетом на 1994 год на эти цели.
Указанные средства распределить по областям согласно установленной квоте иммиграции.
3. Главам областных, Алматинской и Ленинской городских администраций:
в месячный срок определить районы и населенные пункты для компактного расселения иммигрантов, предприятия, организации и хозяйства, в которых они трудоустроятся с учетом родственных и хозяйственно-производственных связей, программ социально-экономического развития этих регионов;
обеспечить прием и обустройство иммигрантов, принять меры к созданию для них необходимых социально-бытовых условий;
выделить земельные участки для строительства жилых домов и хозяйственной деятельности иммигрантов.
Президент
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Президента
Республики Казахстан
от 18 мая 1994 г. N 1701
Квота иммиграции на 1994 год из зарубежных стран
(семей)
Области
вселения
иммигрантов
Ислам-
ское
Госу-
дар-
ство
Афга-
нистан
Ислам-
ская
Рес-
пуб-
лика
Иран
Китай-
ская
Народ-
ная
Рес-
пуб-
лика
Мон-
голия
Россий-
ская
Феде-
рация
Рес-
пуб-
лика
Таджи-
кистан
Туркме-
нистан
Турец-
кая
Рес-
пуб-
лика
Рес-
пуб-
лика
Узбе-
кистан
Всего
Акмолинская
-
-
-