Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 19 ақпандағы N 303 өкіміне өзгерiстер енгiзу және Қазақстан Республикасы Президентiнiң кейбiр өкiмдерiнiң күшi жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2005 жылғы 11 қарашадағы N 575 Өкімі
"Президент пен Үкімет актілерінің
жинағында" жариялануға тиіс
1. "Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанында Құқықтық саясат жөнiндегi кеңес құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 19 ақпандағы N 303  өкiмiне (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2002 ж., N 6, 44-құжат; N 39, 396-құжат; 2003 ж., N 18, 180-құжат; 2004 ж., N 4, 50-құжат) мынадай өзгерiстер енгізілсін:
аталған өкіммен бекітiлген Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанындағы Құқықтық саясат жөнiндегi кеңестің дербес құрамына мыналар енгізiлсiн:
Имашев Берiк Мәжитұлы - Қазақстан Республикасы Президентi Әкiмшiлiгi Басшысының орынбасары, Кеңес төрағасы,
Әлiмбеков Мұсабек Тұрғынбекұлы - Алматы қалалық сотының төрағасы,
Бәйішев Жолымбет Нұрахметұлы - Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының судьясы,
Балиева Зағипа Яхияқызы - Қазақстан Республикасының Әділет министрi,
Сүлейменов Майдан Күнтуарұлы - Қазақ гуманитарлық-заң университетінің Жеке құқық ғылыми-зерттеу институтының директоры, заң ғылымдарының докторы,
Баймолдина Зәуреш Хамитқызы - Қазақ гуманитарлық-заң университетiнiң доцентi, заң ғылымдарының кандидаты;
мына жолдар:
"Жиреншин                - Қазақ гуманитарлық-заң университетiнiң
Қазбек Әбусағитұлы         проректоры",
"Айтмұхамбетов           - Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты
Таймас Қалмұхамбетұлы      Судьялар мен сот қызметкерлерiнiң
бiлiктiлiгiн арттыру институтының
директоры",
"Сәрсембаев              - Л.Н.Гумилев атындағы Еуразия ұлттық
Марат Алдоңғарұлы          университеті заң институтының
директоры"
тиiсiнше мынадай редакцияда жазылсын:
"Жиреншин                - Қазақ гуманитарлық-заң университетi
Қазбек Әбусағитұлы         конституциялық құқық кафедрасының
меңгерушiсi",
"Айтмұхамбетов           - Қазақстан Республикасының Президентi
Таймас Қалмұхамбетұлы      жанындағы Мемлекеттік басқару
академиясы Сот төрелiгi институтының
директоры",
"Сәрсембаев              - Қазақстан Республикасы Орталық сайлау
Марат Алдоңғарұлы          комиссиясының Халықаралық қатынастар
бөлiмiнiң меңгерушiсi";
аталған Кеңес құрамынан Б.Ә.Мұхаметжанов, Е.М.Қосубаев, О.И.Жұмабеков, Б.М.Сапарбаев, Ж.Ә.Құлекеев, З.Қ.Тұрысбеков шығарылсын;
аталған өкiммен бекiтілген Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанындағы Құқықтық саясат жөнiндегi кеңес туралы ереженiң 4-тарауының алтыншы абзацындағы "Мемлекеттiк-құқық басқармасы" деген сөздер "Құқық қорғау және сот жүйелерi мәселелерi бөлiмi" деген сөздермен ауыстырылсын.

О внесении изменений в распоряжение Президента Республики Казахстан от 19 февраля 2002 года N 303 и признании утратившими силу некоторых распоряжений Президента Республики Казахстан
Распоряжение Президента Республики Казахстан от 11 ноября 2005 года N 575
Подлежит опубликованию в
"Собрании актов Президента
и Правительства"
1. Внести в  распоряжение  Президента Республики Казахстан от 19 февраля 2002 года N 303 "Об образовании Совета по правовой политике при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., N 6, ст. 44; N 39, ст. 396; 2003 г., N 18, ст. 180; 2004 г., N 4, ст. 50) следующие изменения:
ввести в персональный состав Совета по правовой политике при Президенте Республики Казахстан, утвержденный указанным распоряжением:
Имашева Берика Мажитовича - заместителя Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан, председателем Совета,
Алимбекова Мусабека Тургынбековича - председателя Алматинского городского суда,
Баишева Жолымбета Нурахметовича - судью Верховного Суда Республики Казахстан,
Балиеву Загипу Яхяновну - Министра юстиции Республики Казахстан,
Сулейменова Майдана Контуаровича - директора научно-исследовательского института частного права Казахского гуманитарно-юридического университета, доктора юридических наук,
Баймолдину Зауреш Хамитовну - доцента Казахского гуманитарно-юридического университета, кандидата юридических наук;
строки:
"Жиренчин                    - проректор Казахского гуманитарно-
Казбек Абусагитович            юридического университета",
"Айтмухамбетов               - директор института повышения
Томас Калмухамбетович          квалификации судей и судебных
работников Верховного Суда
Республики Казахстан",
"Сарсембаев                  - директор юридического института
Марат Алдангорович             Евразийского национального
университета им. Л.Н. Гумилева"
изложить соответственно в следующей редакции:
"Жиренчин                    - заведующий кафедрой
Казбек Абусагитович            конституционного права Казахского
гуманитарно-юридического
университета",
"Айтмухамбетов               - директор института правосудия
Томас Калмухамбетович          Академии государственного
управления при Президенте
Республики Казахстан",
"Сарсембаев                  - заведующий Отделом международных
Марат Алдангорович             отношений Центральной
избирательной комиссии Республики
Казахстан";
вывести из состава указанного Совета: Мухамеджанова Б.А., Косубаева Е.М., Жумабекова О.И., Сапарбаева Б.М., Кулекеева Ж.А., Турисбекова З.К.;
в абзаце шестом главы 4 Положения о Совете по правовой политике при Президенте Республики Казахстан, утвержденного указанным распоряжением, слова "Государственно-правовое управление", "которое" заменить соответственно словами "Отдел по вопросам правоохранительной и судебной систем", "который".

2. Мыналардың күшi жойылды деп танылсын:
1) "Қазақстан Республикасының сот жүйесiн одан әрi жетiлдiру мәселелерi жөнiндегi комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2005 жылғы 21 қаңтардағы N 524  өкiмi ;
2) "Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2005 жылғы 21 қаңтардағы N 524 өкiмiне өзгерiстер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2005 жылғы 29 шiлдедегi N 568  өкiмi .
Қазақстан Республикасының
Президенті

2. Признать утратившими силу:
1)  распоряжение  Президента Республики Казахстан от 21 января 2005 года N 524 "О комиссии по вопросам дальнейшего совершенствования судебной системы Республики Казахстан";
2)  распоряжение  Президента Республики Казахстан от 29 июля 2005 года N 568 "О внесении изменений в распоряжение Президента Республики Казахстан от 21 января 2005 года N 524".
Президент
Республики Казахстан