Қазақстан Республикасының Президентi жанындағы Американ-қазақ iскерлiк ынтымақтастығының мәселелерi жөнiндегi арнайы консультативтiк топ туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1997 жылғы 11 қарашадағы N 3760 Өкiмi. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 18 маусымдағы N 829 Жарлығымен
Ескерту. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2009.06.18 N 829 Жарлығымен.
АҚШ пен Қазақстан арасындағы экономикалық ынтымақтастықты дамыту мен нығайту мақсатында:
1. Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанынан Американ-қазақ iскерлiк ынтымақтастығының мәселелерi жөнiндегi арнайы консультативтiк топ құрылсын және оның құрамы бекiтiлсiн (қоса берiлiп отыр).
2. Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанындағы Американ-қазақ iскерлiк ынтымақтастығының мәселелерi жөнiндегi арнайы консультативтiк топ туралы ереже бекiтiлсiн (қоса берiлiп отыр).
Қазақстан Республикасының
Президентi
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
1997 жылғы 11 қарашадағы
N 3760 өкiмiмен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасының Президентi жанындағы
Американ-қазақ iскерлiк ынтымақтастығының мәселелерi
жөнiндегi арнайы консультативтiк топтың құрамы
Дуэйн О.Андреас            - "Арчер Дэниэлс Мидланд"
Ганс Бекерер               - "Дир және компания"
Ричард Чейни               - "Халлибуртон" компаниясы
Кеннет Дерр                - "Шеврон" компаниясы
Пол Дж.Фрибург             - "Континентал Грейн"
Джон Б.Хесс                - "Амерада Хесс"
Уильям Дж.Лоури            - "Амоко" корпорациясы
Люсио А.Ното               - "Мобил" корпорациясы
Юджин Р.Маркгарт           - "Консолитейд Эдисон"
Питер Дж.Петерсон          - "Блекстоун" тобы
Дэвид Рокфеллер            - Шет елдермен байланыстар
жөнiндегi кеңес
Стивен Волк                - "Шерман және Стерлинг" фирмасы
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
1997 жылғы 11 қарашадағы
N 3760 өкiмiмен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасының Президентi жанындағы
Американ-қазақ iскерлiк ынтымақтастығының мәселелерi
жөнiндегi арнайы консультативтiк топ туралы
Ереже
I. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасының Президентi жанындағы Американ-қазақ iскерлiк ынтымақтастығының мәселелерi жөнiндегi арнайы консультативтiк топ (бұдан былай - Топ) пiкiрсайыстар, жазбаша меморандумдар, баяндамалар мен талдау мәлiметтерi арқылы Қазақстан Республикасының Басшылығына мына салаларда ресми емес негiзде консультациялар беру үшiн құрылды:
1) макро және микроэкономикалық саясат;
2) монетарлық және қазыналық саясат;
3) экономикалық заңдар;
4) инвестициялық саясаттың экономикалық ынталандыру мен тетiктерiн талдауды қоса алғанда, инвестицияларды тарту бағдарламалары;

О Специальной консультативной группе при Президенте Республики Казахстан по вопросам американо-казахстанского делового сотрудничества
Распоряжение Президента Республики Казахстан от 14 ноября 1997 года N 3760. Утратило силу Указом Президента Республики Казахстан от 18 июня 2009 года № 829
Сноска. Утратило силу Указом Президента РК от 18.06.2009 № 829 .
В целях развития н укрепления экономического сотрудничества между США и Казахстаном:
1. Образовать Специальную консультативную группу при Президенте Республики Казахстан по вопросам американо-казахстанского делового сотрудничества и утвердить ее состав (прилагается).
2. Утвердить Положение о Специальной консультативной группе при Президенте Республики Казахстан по вопросам американо-казахстанского делового сотрудничества (прилагается).
Президент Республики Казахстан
Утвержден
распоряжением Президента Республики Казахстан от 14 ноября 1997 года N 3760
Состав Специальной консультативной группы при Президенте Республики Казахстан по вопросам американо-казахстанского делового сотрудничества Дуйэн О. Андреас - "Арчер Дэниэлс Мидланд"; Ганс Бекерер - "Дир и компания"; Ричард Чейни - Компания "Халлибуртон"; Кеннет Дерр - Корпорация "Шеврон"; Пол Дж. Фрибург - "Континентал Грейн"; Джон Б. Хесс - "Амерада Хесс"; Уильям Дж. Лоури - Корпорация "Амоко"; Люсио А. Ното - Корпорация "Мобил"; Юджин Р. Макгарт - "Консолитейд Эдисон"; Питер Дж. Петерсон - Группа "Блекстоун"; Дэвид Рокфеллер - Совет по связям с зарубежными странами Стивен Волк - Фирма "Шерман и Стерлинг".
Утверждено
распоряжением Президента Республики Казахстан от 14 ноября 1997 года N 3760
ПОЛОЖЕНИЕ
о Специальной консультативной группе
при Президенте Республики Казахстан
по вопросам американо-казахстанского делового
сотрудничества
I. Общие положения
1. Специальная консультативная группа при Президенте Республики Казахстан по вопросам американо-казахстанского делового сотрудничества (в дальнейшем - Группа) образована для консультирования на неформальной основе Руководства Республики Казахстан путем дискуссий, письменных меморандумов, докладов и аналитических сводок в следующих областях:
1) макро и микроэкономическая политика;
2) монетарная и фискальная политика;
3) экономическое законодательство;
4) программы привлечения инвестиций, включая разработку экономических стимулов и механизмов инвестиционной деятельности;

5) өнеркәсiптiк базалық салаларын, әсiресе жоғары технологиялық секторларды, ауыл шаруашылығын, қаржы секторы мен инфрақұрылымды дамыту мәселелерiн қоса алғанда, стратегиялық жоспарлау;
6) адам ресурстарын дамыту, еңбек, денсаулық сақтау, бiлiм беру саласындағы әлеуметтiк бағдарламалар;
7) басқарудың, мемлекеттiк қызметшiлер кадрларын даярлау мен қайта даярлаудың пәрмендiлiгiн арттыру мәселелерi.
II. Топтың мiндеттерi
2. Топтың негiзгi мiндеттерi:
1) Қазақстан Республикасының 2030 жылға дейiнгi даму стратегиясын iске асыру жөнiнде, сондай-ақ экономикалық өсуi, табиғат пайдаланудың тиiмдi тәсiлдерiн қамтамасыз ету мен әлеуметтiк реформаларды жүргiзу бөлiгiнде елдiң тұрақты дамуының ауқымды проблемаларын шешу жөнiнде ұсыныстар мен ұсынымдарды талдау жасап, Қазақстан Республикасы Президентiнiң қарауына енгiзу;
2) Қазақстанның сыртқы экономикалық ынтымақтастығы мен әлемдiк экономикалық қоғамдастыққа интеграциялануының мәселелерi жөнiнде консультациялар жасау үшiн тартылған халықаралық экономикалық және қаржы ұйымдарымен өзара iс-қимылды жүзеге асыру болып табылады.
III. Топ жұмысын ұйымдастыру
3. Қазақстан Республикасы Президентiнiң тапсырмаларын орындау үшiн Топ өз жұмысына қоғамдық негiзде АҚШ пен Қазақстанның жетекшi корпорациялары мен банк-қаржы құрылымдарының жауапты қызметкерлерiн тарта алады.
4. Тұрақты даму жөнiндегi ұлттық кеңес Хатшылығы Топтың жұмыс органы болып табылады.

5) стратегическое планирование, включая вопросы развития базовых отраслей промышленности, в особенности высокотехнологичных секторов, сельского хозяйства, финансового сектора и инфраструктуры;
6) социальные программы в области развития человеческих ресурсов, труда, здравоохранения, образования;
7) вопросы повышения эффективности управления, подготовки и переподготовки кадров государственных служащих.
II. Задачи Группы
2. Основными задачами Группы являются:
1) выработка и внесение на рассмотрение Президента Республики Казахстан предложений и рекомендаций по реализации Стратегии развития Республики Казахстан до 2030 года, а также по решению глобальных проблем устойчивого развития страны в части обеспечения экономического роста, эффективных методов природопользования и проведения социальных реформ;
2) осуществление взаимодействия с международными экономическими и финансовыми организациями, специалистами, привлеченными для консультаций по вопросам внешнеэкономического сотрудничества и интеграции Казахстана в мировое экономическое сообщество.
III. Организация работы Группы
3. Для выполнения поручений Президента Республики Казахстан Группа может привлекать к работе на общественных началах ответственных сотрудников ведущих корпораций и финансово-банковских структур США и Казахстана.
4. Рабочим органом Группы является Секретариат Национального совета по устойчивому развитию.