"ФУМЭКС" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының мәселелері
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 2000 жылғы 13 қаңтар N 72
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Шаруашылық жүргізу құқығындағы "ФУМЭКС" республикалық мемлекеттік кәсіпорны шаруашылық жүргізу құқығындағы "Фитосанитария" республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі - Кәсіпорын) болып қайта аталсын.
2. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі бір ай мерзімде заңдарда белгіленген тәртіппен:
1) Кәсіпорынның құрылтай құжаттарына тиісті өзгерістер енгізуді;
2) Кәсіпорынды әділет органдарында қайта тіркеуді;
3) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдауды қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен;
2) "Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі Өсімдіктер карантині жөніндегі комитетінің "ФУМЭКС" республикалық мемлекеттік кәсіпорнын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 26 мамырдағы N 649 P960649_ қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-, 1999 ж., N 22, 221-құжат):
4-тармақта:
1) тармақшадағы "экономикалық" деген сөз алынып тасталсын;
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) карантиндік зиянкестерге, өсімдіктердің ауруларына және арам шөптерге қарсы іс-шаралар жұргізу;";
мынадай мазмұндағы 2-1) және 2-2) тармақшалармен толықтырылсын:
"2-1) аумақтардың фитосанитарлық жағдайы туралы ақпараттарды жинау мен дайындау;
2-2) өсімдіктерді қорғау препараттарын дайындау және сату".
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

Вопросы Республиканского государственного предприятия "ФУМЭКС"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 января 2000 года N 72
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Переименовать Республиканское государственное предприятие "ФУМЭКС" Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан на праве хозяйственного ведения в Республиканское государственное предприятие "Фитосанитария" Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан на праве хозяйственного ведения (далее - Предприятие).
2. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан в месячный срок в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) внесение соответствующих изменений в учредительные документы Предприятия;
2) перерегистрацию Предприятия в органах юстиции;
3) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796;
2) в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 мая 1999 года N 649 P990649_ "О создании Республиканского государственного предприятия "ФУМЭКС" Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 22, ст. 221):
в пункте 4:
в подпункте 1) слово "экономически" исключить;
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) проведения мероприятий с карантинными вредителями, болезнями растений и сорняками";
дополнить подпунктами 2-1) и 2-2) следующего содержания:
"2-1) сбора и подготовки информации о фитосанитарном состоянии территорий;
2-2) изготовления и реализации препаратов защиты растений".
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Склярова И.В.)