Тегін медициналық көмектiң кепiлдендiрiлген көлемiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 27 қаңтар N 135. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2004.06.19. N 673 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының  Заңына  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қосымшаға сәйкес Тегiн медициналық көмектiң кепiлдендiрiлген көлемi бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау iсi жөнiндегі агенттiгi - республикалық бюджеттiң қаражаты есебiнен, аумақтық денсаулық сақтау органдары - жергiлiктi бюджеттердiң қаражаты есебiнен көрсетiлетiн медициналық қызметтерге ақы төлеу жөнiндегі уәкiлеттi органдар болып белгіленсiн.
3. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау iсi жөнiндегi агенттiгi осы қаулыны барлық денсаулық сақтау органдары мен ұйымдарының назарына жеткiзсiн, оның жергiлiктi жерлерде атқарылуын бақылауды қамтамасыз етсiн және жылына екi рет Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Кеңсесiне оның орындалуы туралы ақпарат ұсынсын.
4. "Азаматтарға 1999 жылға арналған республикалық және жергілiктi бюджеттер қаражатының есебiнен мемлекеттiк тапсырыстың шеңберiнде қаржыландырылатын медициналық көмектiң тегiн кепiлдiктендiрілген көлемiнiң тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 29 қаңтардағы N 70  қаулысының  (Қазақстан Республикасының ПYАЖ-ы, 1998 ж., N 2, 18-құжат) күшi жойылды деп танылсын.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
бірінші орынбасары
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2000 жылғы 27 қаңтардағы
N 135 қаулысына қосымша
Тегін медициналық көмектiң кепiлдендiрiлген
көлемi
1. Азаматтарға республикалық бюджеттiң есебiнен орындалатын тегiн медициналық көмектiң кепiлдендiрiлген көлемi:
1) денсаулық сақтау ұйымдарының жолдамасы бойынша ересектер мен балаларға оңалту көмегiн қоса алғанда: хирургиялық, нейрохирургиялық, уронефрологиялық, психиатриялық, онкологиялық және радиологиялық, терi-венерологиялық, офтальмологиялық, кардиологиялық, акушерлiк-гинекологиялық және зиянды әрi қауiптi өндiрiстiк факторларға байланысты аурулар, туберкулез, лепра кезiнде мамандандырылған медициналық көмек көрсетудi;
2) ВИЧ-инфекциясын жұқтырған ауруларға медициналық көмек көрсетудi;
3) шұғыл, төтенше жағдайларда пайда болған аурулар кезiнде медициналық көмек көрсетудi;
4) <*>
Ескерту. 4-тармақша алып тасталды - ҚР Үкіметінің 2001.09.12. N 1182  қаулысымен .

Об утверждении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 января 2000 года N 135. Утратило силу - постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2004 года N 673 (P040673)
В соответствии с Законом Республики Казахстан Z970111_  "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить гарантированный объем бесплатной медицинской помощи согласно приложению.
2. Определить уполномоченными органами по оплате медицинских услуг, оказываемых за счет средств республиканского бюджета, Агентство Республики Казахстан по делам здравоохранения, средств местных бюджетов - территориальные органы здравоохранения.
3. Агентству Республики Казахстан по делам здравоохранения довести до сведения всех органов и организаций здравоохранения настоящее постановление, обеспечить контроль за исполнением на местах и представлять информацию о его выполнении в Канцелярию Премьер-Министра Республики Казахстан два раза в год.
4. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 29 января 1999 года N 70 P990070_  "Об утверждении перечня бесплатного гарантированного объема медицинской помощи гражданам, финансируемого за счет средств республиканского и местных бюджетов на 1999 год в рамках государственного заказа" (САПП Республики Казахстан, 1998 г., N 2, ст. 18).
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания и подлежит опубликованию.
Первый заместитель
Премьер-Министра
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
"27" января 2000 года N 135
Гарантированный объем бесплатной медицинской помощи
1. Гарантированный объем бесплатной медицинской помощи гражданам, выполняемой за счет республиканского бюджета, включает:
1) оказание специализированной медицинской помощи, включая реабилитационную помощь взрослому и детскому населению по направлению организаций здравоохранения: хирургической, нейрохирургической, уронефрологической, психиатрической, онкологической и радиологической, дерматолого-венерологической, офтальмологической, кардиологической, акушерско-гинекологической и при заболеваниях, связанных с воздействием вредных и опасных производственных факторов, туберкулезом, лепрой;
2) оказание медицинской помощи ВИЧ-инфицированным больным;
3) оказание медицинской помощи при заболеваниях, возникающих в экстренных, чрезвычайных ситуациях;
4) (исключен - N 1182 от 12.09.2001 г.) <*>
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 12 сентября 2001 г. N 1182 P011182_  .

2. Азаматтарға жергiлiктi бюджеттiң есебiнен орындалатын тегiн медициналық көмектiң кепiлдендiрiлген көлемi:
1) алғашқы медициналық-санитарлық көмектi;
алғашқы медициналық-санитарлық көмек көрсету мамандарының жолдамасы бойынша мамандандырылған амбулаториялық-емханалық ұйымдар жүзеге асыратын консультациялық-диагностикалық көмектi;
ортодонтикалық көмектен басқа 18 жасқа дейiнгi балаларға, жүктi әйелдерге және тiсi қатты ауырған науқастарға стоматологиялық көмектi;
18 жасқа дейiнгi балаларға физиотерапевтiк көмектi;
2) жедел және шұғыл жәрдем көрсетудi;
3) шұғыл көмек көрсетудi;
алғашқы медициналық-санитарлық көмек көрсету мамандарының жолдамасы бойынша аурулардың барлық түрлерi, оның iшiнде: онкологиялық, психоневрологиялық, инфекциялық, офтальмологиялық, хирургиялық, нейрохирургиялық, ортопедиялық, уронефрологиялық, терапевтiк, травмотологиялық, терi-венерологиялық, жүктi әйелдер мен аурулардың гинекологиялық ауруларына, алкоголизммен және нашақорлықпен, туберкулезбен, қант диабетiмен, тыныс жолы-өкпе ауруларымен ауыратындар бойынша жоспарлы көмек көрсетудi қоса алғанда, жергiлiктi деңгейде ересектер мен балаларға стационарлық медициналық, оның iшiнде оңалтушылық көмек көрсетудi;
4) шұғыл, төтенше жағдайларда пайда болған аурулар кезiнде медициналық көмек көрсетудi;
5) ВИЧ-инфекциясын жұқтырған ауруларға медициналық көмек көрсетудi қамтиды.
3. Әскери қызметшiлерге, iшкi iстер органдарының, Ұлттық қауiпсiздiк комитетiнiң, Қазақстан Республикасы iшкi әскерлерiнiң әскери қызметшiлерiне заңдарда белгіленген тәртiппен тегiн медициналық көмек көрсетіледi.

2. Гарантированный объем бесплатной медицинской помощи гражданам, выполняемый за счет местного бюджета включает:
1) первичную медико-санитарную помощь;
консультативно-диагностическую помощь, осуществляемую специализированными амбулаторно-поликлиническими организациями, по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи;
стоматологическую помощь детям до 18 лет, кроме ортодонтической помощи, беременным женщинам и пациентам с острой зубной болью;
физиотерапевтическую помощь детям до 18 лет;
2) оказание скорой и неотложной помощи;
3) стационарную медицинскую помощь, в том числе реабилитационную, взрослому и детскому населению на местном уровне, включая:
оказание экстренной помощи;
оказание плановой помощи по всем видам заболеваний по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи в том числе: онкологической, психоневрологической, инфекционной, офтальмологической, хирургической, нейрохирургической, ортопедической, уронефрологической, терапевтической, травматологической, дермато-венерологической, беременным и больным с гинекологическими заболеваниями, больным алкоголизмом и наркоманией, туберкулезом, сахарным диабетом, бронхолегочными заболеваниями;
4) оказание медицинской помощи при заболеваниях, возникающих в экстренных, чрезвычайных ситуациях;
5) оказание медицинской помощи ВИЧ-инфицированным больным.
3. Военнослужащим, работникам органов внутренних дел, Комитета национальной безопасности, внутренних войск Республики Казахстан оказывается бесплатная медицинская помощь в соответствии с установленным законодательством порядке.