Астана қаласында "Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің орталық әскери клиникалық госпиталі" мемлекеттік мекемесін құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 2 ақпан N 147
Астана қаласында Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери емдеу-профилактикалық мекемелерінің кешенін құру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің орталық әскери клиникалық госпиталі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Әскери госпиталь) құрылсын.
2. Астана қаласы әкімінің "Астана қаласының қалалық денсаулық сақтау басқармасы қалалық медициналық жедел жәрдем ауруханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының ғимараттарын, құрылыстарын, медициналық жабдықтары мен жарақтандырылуының бір бөлігін (бұдан әрі - Мүлік) Әскери госпитальға беру туралы ұсынысы қабылдансын.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті заңдарда белгіленген тәртіппен Астана қаласының әкімімен келісім бойынша 2000 жылдың 1 наурызға дейін мерзімде осы қаулының 2-тармағында көрсетілген Мүлікті Астана қаласы әкімінің коммуналдық меншігінен Әскери госпитальдың жедел басқару құқығында қабылдап алуы-беруі жөніндегі қажетті ұйымдастырушылық іс-шараларды жүзеге асырсын.
4. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі заңдарда белгіленген тәртіппен Әскери госпитальды республикалық бюджетте Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери емдеу мекемелері үшін көзделген қаражаттың шегінде қаржыландыруды қамтамасыз етсін.
5. Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі:
1) Әскери госпитальдың жарғысын бекітсін және оны мемлекеттік
тіркеуді қамтамасыз етсін;
2) Әскери госпитальдың қызметкерлерін жасақтауды олар мүлікті беруге
байланысты босаған жағдайда қалалық медициналық жедел жәрдем ауруханасы
медициналық қызметкерлерінің есебінен жүзеге асырсын;
3) госпиталь төсектерінің 20 процентін тегін негізде қаланың азаматтық
тұрғындарын емдеу үшін пайдалансын;
4) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

О создании государственного учреждения "Центральный военный клинический госпиталь Министерства обороны Республики Казахстан" в городе Астане
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 февраля 2000 года N 147
В целях создания комплекса военных лечебно-профилактических учреждений Министерства обороны Республики Казахстан в городе Астане Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Создать государственное учреждение "Центральный военный клинический госпиталь Министерства обороны Республики Казахстан" (далее - Военный госпиталь).
2. Принять предложение акима города Астаны о передаче зданий, сооружений, части медицинского оборудования и оснащения Государственного коммунального казенного предприятия "Городская больница скорой медицинской помощи городского управления здравоохранения города Астаны" (далее - Имущество) Военному госпиталю.
3. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке по согласованию с акимом города Астаны в срок до 1 марта 2000 года осуществить необходимые организационные мероприятия по приему-передаче указанного в пункте 2 настоящего постановления Имущества из коммунальной собственности акима города Астаны Военным госпиталем на праве оперативного управления.
4. Министерству финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить финансирование Военного госпиталя в пределах средств, предусматриваемых в республиканском бюджете для военных лечебных учреждений Министерства обороны Республики Казахстан.
5. Министерству обороны Республики Казахстан:
1) утвердить устав Военного госпиталя и обеспечить его государственную регистрацию;
2) укомплектование персонала Военного госпиталя осуществлять за счет медицинского персонала городской больницы скорой медицинской помощи в случае его высвобождения в связи с передачей имущества;
3) 20 процентов коечной мощности госпиталя использовать для лечения гражданского населения города на бесплатной основе;
4) принять иные меры, вытекающие из данного постановления.
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Цай Л.Г.)