Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар министрлігі Автомобиль жолдары және инфрақұрылымдық кешен құрылысы комитетінің мәселелері <*> ЕСКЕРТУ. Тақырыбы өзгерді - ҚР Үкіметінің 2000.11.03. N 1665 қаулысымен. ~P001665
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 3 ақпан N 151. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2004.11.24. N 1232 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 20 қарашадағы N 1756  P991756_  қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрлігінің Автомобиль жолдары және инфрақұрылымдық кешен құрылысы комитеті туралы ереже бекітілсін. <*>
ЕСКЕРТУ. 1-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2000.11.03. N 1665
қаулысымен.  P001665_
ЕСКЕРТУ. Тақырыбы және 1-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.08.19. N
916 қаулысымен.  P020916_
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолдануға енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 2000 жылғы
3 ақпандағы N 151
қаулысымен бекітілген
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар
министрлігінің Автомобиль жолдары және инфрақұрылымдық
кешен құрылысы комитеті туралы
Ереже <*>
ЕСКЕРТУ. Тақырыбы өзгерді - ҚР Үкіметінің 2000.11.03. N 1665
қаулысымен.  P001665_
1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрлігінің Автомобиль жолдары және инфрақұрылымдық кешен құрылысы комитеті (бұдан әрі - Комитет) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрлігі құзыретінің шегінде Қазақстан Республикасының автожолдар секторында және көлiктiк, ақпараттық және коммуникациялық кешен инфрақұрылымының құрылысы саласында арнаулы атқарушылық және бақылау-қадағалау функцияларын жүзеге асыратын ведомство болып табылады. <*>
Комитеттiң облыстарда аумақтық органдары болады.<*>
Ескерту. 1-тармақ абзацпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2000.10.14.
N 1527 қаулысымен.  P001527_
ЕСКЕРТУ. 1-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2000.11.03. N 1665
қаулысымен.  P001665_
ЕСКЕРТУ. Тақырыбы және 1-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.08.19.
N 916 қаулысымен.  P020916_
2. Комитет өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына, заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Комитет мемлекеттік мекеменің ұйымдастыру-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, оқшауланған мүлкі, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік елтаңбасы бейнеленген және мемлекеттік тілде өз атауы жазылған мөрі, белгіленген үлгідегі бланкілері болады.
Комитет азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
Комитеттің, егер оған заңдарға сәйкес өкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
Комитет заңнамада белгiленген тәртiппен ашылған шоттар арқылы есеп айырысуды жүзеге асырады.<*>
Ескерту. 3-тармақ абзацпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2001.07.12.
N 944 қаулысымен.  P010944_

Вопросы Комитета автомобильных дорог и строительства инфраструктурного комплекса Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 февраля 2000 года N 151. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 24 ноября 2004 г. N 1232 (P041232)
Сноска. В заголовок внесены изменения - постановлениями Правительства РК от 3 ноября 2000 г. N 1665 P001665_  ; от 19 августа 2002 г. N 916 P020916_  .
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 ноября 1999 года N 1756 P991756_  "Вопросы Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемое Положение о Комитете автомобильных дорог и строительства инфраструктурного комплекса Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан. <*>
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 3 ноября 2000 г. N 1665 P001665_  ; от 19 августа 2002 г. N 916 Р020916_  .
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 3 февраля 2000 года N 151
Положение
о Комитете автомобильных дорог и строительства
инфраструктурного комплекса Министерства транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан  <*>
Сноска. В заголовке и тексте исключены слова - постановлением Правительства РК от 3 ноября 2000 г. N 1665 P001665_  ; внесены изменения - от 19 августа 2002 г. N 916 P020916_  .
1. Общие положения
1. Комитет автомобильных дорог и строительства инфраструктурного комплекса Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее Комитет) является ведомством, в пределах компетенции Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан осуществляющим специальные исполнительные и контрольно-надзорные функции в автодорожном секторе и в сфере строительства инфраструктуры транспортного, информатизационного и коммуникационного комплекса Республики Казахстан.
Комитет имеет территориальные органы в областях. <*>
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - постановлениями Правительства РК от 14 октября 2000 г. N 1527 P001527_  ; от 3 ноября 2000 г. N 1665 P001665_  ; от 19 августа 2002 г. N 916 Р020916_  .
2. Комитет осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Комитет является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет обособленное имущество, печать с изображением Государственного герба Республики Казахстан и своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца.
Комитет вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
Комитет имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если он уполномочен на это в соответствии с законодательством.
Комитет осуществляет расчеты через счета, открытые в установленном законодательством порядке. <*>
Сноска. В пункт 3 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 12 июля 2001 г. N 944 P010944_  .

4. Комитет өз құзыретіне кіретін мәселелер бойынша заңдарда белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының бүкіл аумағында міндетті күші бар бұйрықтар шығарады.
5. Комитеттің штат санының лимитін Қазақстан Республикасының Үкіметі бекітеді.
6. Комитеттің заңды мекен-жайы:
Астана қаласы, Әуезов көшесі, 71.
7. Комитеттің толық атауы - "Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрлігінің Автомобиль жолдары және инфрақұрылымдық кешен құрылысы және автомобиль көлігі комитеті" мемлекеттік мекемесі. <*>
ЕСКЕРТУ. 7-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.08.19. N 916
қаулысымен.   P020916_
8. Осы Ереже Комитеттің құрылтай құжаты болып табылады.
9. Комитеттің қызметін қаржыландыру республикалық бюджеттен ғана
жүзеге асырылады.
Комитетке кәсіпкерлік субъектілерімен Комитеттің функциялары болып
табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым
салынады.
Комитетке заң актілерімен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру
жөнінде құқық берілген жағдайда мұндай қызметтен алынған кірістер
республикалық бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Комитеттің негізгі міндеттері, функциялары
және құқықтары
10. Комитеттің негізгі міндеттері:
1) Қазақстан Республикасының автомобиль жолдары желілерін, дамытудың тұжырымдамасын және автомобиль тасымалдары мен автомобиль жолдарының желісін жетілдіру мен дамытудың бағдарламаларын әзірлеу, сондай-ақ көліктік, ақпараттық және коммуникациялық кешен инфрақұрылымы құрылысының бағдарламаларын әзiрлеуге қатысу; <*>
2) жол саласында нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу; <*>
3) жол секторында бірыңғай инвестициялық, ғылыми-техникалық саясатты қалыптастыру, жүргізу және кадрларды даярлау; <*>
4) жол секторының қызмет көрсету және көлiктік, ақпараттық және коммуникациялық кешен инфрақұрылымының құрылысырыногын қалыптастыруға қатысу болып табылады; <*>
ЕСКЕРТУ. 10-тармақ өзгерді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2000.11.03. N 1665 қаулысымен.  P001665_
ЕСКЕРТУ. 10-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.08.19. N 916
қаулысымен.  P020916_
11. Комитет өзіне жүктелген негізгі міндеттерге сәйкес заңдарда белгіленген тәртіппен мынадай функцияларды жүзеге асырады:
1) республикалық жол желілерін дамыту бағдарламалары мен сызбаларын әзірлеуді ұйымдастырады, кешенді салааралық бағдарламалар мен жол-көлік кешенінің жобаларын дайындауға қатысады, сондай-ақ республикалық бюджеттің қаражаты мен басқа да көздердің есебінен қаржыландырылатын жалпы пайдаланудағы автомобиль жолдары мен олардағы құрылыстардың құрылысын салуға, қайта жаңартуға және жөндеуге арналған жобалау-сметалық құжаттамаларға талдау жүргізеді; <*>

4. Комитет по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке издает приказы, которые имеют обязательную силу на всей территории Республики Казахстан.
5. Лимит штатной численности Комитета утверждается Правительством Республики Казахстан.
6. Юридический адрес Комитета:
г. Астана, ул. Ауэзова, 71.
7. Полное наименование Комитета - государственное учреждение "Комитет автомобильных дорог и строительства инфраструктурного комплекса Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан". <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 19 августа 2002 г. N 916 P020916_  .
8. Настоящее Положение является учредительным документом Комитета.
9. Финансирование деятельности Комитета осуществляется только из республиканского бюджета.
Комитету запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Комитета.
В случае предоставления законодательными актами Комитету прав по осуществлению деятельности, приносящей доходы, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход республиканского бюджета.
2. Основные задачи, функции и права Комитета
10. Основными задачами Комитета являются:
1) разработка концепции формирования и развития сети автомобильных дорог Республики Казахстан, программ совершенствования и развития сети автомобильных дорог, а также участие в разработке программ строительства инфраструктуры транспортного, информатизационного и коммуникационного комплекса;
2) разработка нормативных правовых актов в дорожной отрасли;
3) формирование и проведение в дорожном секторе единой инвестиционной, научно-технической политики и подготовка кадров;
4) участие в формировании рынка услуг дорожного сектора и строительства инфраструктуры транспортного, информатизационного и коммуникационного комплекса. <*>
Сноска. В пункт 10 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 3 ноября 2000 г. N 1665 P001665_  ; от 19 августа 2002 г. N 916 P020916_  .
11. Комитет в соответствии с возложенными на него основными задачами в установленном законодательством порядке осуществляет следующие функции:
1) организует разработку программ и схем развития республиканской дорожной сети, принимает участие в подготовке комплексных межотраслевых программ и проектов дорожного сектора, а также проводит анализ проектно-сметной документации на строительство, реконструкцию и ремонт автомобильных дорог общего пользования и сооружений на них, финансируемых за счет средств республиканского бюджета и других источников;

2) автомобиль жолдары мен олардағы құрылыстарды жобалау, құрылысын салу, жөндеу және ұстау мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді қабылдайды; <*>
3) жол шаруашылығы және көлiктік, ақпараттық және коммуникациялық кешен инфрақұрылымының құрылысы саласындағы тауарларды, жұмыстарды және қызмет көрсетулерді мемлекеттік сатып алуды жүргізуді ұйымдастыруға қатысады, тапсырыс берушінің функцияларын жүзеге асырады; <*>
4) жол секторын басқару жүйесін жетілдіру мәселелері бойынша көлік саясатын әзірлеуге қатысады; <*>
5) жол шаруашылығы жұмылдырушылық дайындауға қатысады; <*>
6) мемлекеттік саясатты іске асыруды жүзеге асырады, мемлекеттік органдармен автомобиль жолдары желілерінің құрылысын салу, ұстау және пайдалану мәселелері бойынша үйлестіреді және өзара іс-қимыл жасайды; <*>
6-1) көліктiк, ақпараттық және коммуникациялық кешен инфрақұрылымының мәселелері жөнiндегi мемлекеттік саясатты iске асыруға қатысады; <*>
7) мемлекетаралық шарттар мен келісімдерді, республикалық бағдарламаларды іске асыру үшін қаржы қаражатына, материалдық және еңбек ресурстарына қажеттілікті негіздейді;
8) автомобиль жолдарының, жол құрылыстарының сақталуын, техникалық және көліктік-пайдалану деңгейінің өсуін, автомобиль жолдары желілері мен ондағы құрылыстардың дамуын қамтамасыз етеді, сондай-ақ өз құзыретінің шегінде қоршаған ортаның экологиялық қорғалуын және қорғауды қамтамасыз етуге қатысады; <*>
9) өз құзыретінің шегінде автомобиль жолдарының желісін, автомобиль тасымалдарын жобалау, құрылысын салу, пайдалану және дамыту мәселелері жөніндегі халықаралық шарттар мен келісімдердің жобаларын әзірлейді, шетелдік инвестицияларды тарту жөнінде ұсыныс енгізеді, бірлескен жобаларды іске асыруда шетелдік инвесторлармен өзара іс-қимыл жасасады;
10) жол секторын және көлiктік ақпараттық және коммуникациялық кешен инфрақұрылымын дамытудың мемлекетаралық шарттары мен келісімдерін, бағдарламаларын іске асыруды қамтамасыз ету үшін қажетті жұмыстар мен қызмет көрсетулерді орындауға, өнімдерді сатып алуға және жеткізіп беруге арналған тапсырыстарды қалыптастыру және орналастыру жөнінде ұсыныс енгізеді; <*>
11) ақылы автомобиль жолдарын салу және пайдалану туралы ұсыныстарды қарайды және қорытынды дайындайды, олардың техникалық және пайдалану параметрлерін келіседі;
12) өзіне заңдармен жүктелген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
ЕСКЕРТУ. 11-тармақ өзгерді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2000.11.03. N 1665 қаулысымен.  P001665_
ЕСКЕРТУ. 11-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.08.19. N 916
қаулысымен.  P020916_

2) принимает нормативные правовые акты по вопросам проектирования, строительства, ремонта и содержания автомобильных дорог и сооружений на них;
3) участвует в организации проведения государственных закупок товаров, работ и услуг в области дорожного хозяйства и строительства инфраструктуры транспортного, информатизационного и коммуникационного комплекса, осуществляет функции заказчика;
4) участвует в разработке транспортной политики по вопросам совершенствования системы управления дорожным сектором;
5) участвует в мобилизационной подготовке дорожного хозяйства;
6) осуществляет реализацию государственной политики, координирует и взаимодействует с государственными органами по вопросам строительства, содержания и эксплуатации сети автомобильных дорог;
6-1) принимает участие в реализации государственной политики по вопросам инфраструктуры транспортного, информатизационного и коммуникационного комплекса;
7) обосновывает потребности в финансовых средствах, материальных и трудовых ресурсах для реализации межгосударственных договоров и соглашений, республиканских программ;
8) обеспечивает сохранность автомобильных дорог, дорожных сооружений, повышение технического и транспортно-эксплуатационного уровня, развитие сети автомобильных дорог и сооружений на них, а также в пределах своей компетенции участвует в обеспечении, экологической защищенности и охраны окружающей среды;
9) в пределах своей компетенции разрабатывает проекты международных договоров и соглашений по вопросам проектирования, строительства, эксплуатации и развития сети автомобильных дорог, вносит предложения по привлечению иностранных инвестиций, взаимодействует с иностранными инвесторами при реализации совместных проектов;
10) вносит предложения по формированию и размещению заказов на выполнение работ и услуг, на закупку и поставку продукции, необходимой для обеспечения реализации межгосударственных договоров и соглашений, программ развития дорожного сектора и инфраструктуры транспортного, информатизационного и коммуникационного комплекса;
11) рассматривает и готовит заключения по предложениям о строительстве и эксплуатации платных автомобильных дорог, согласовывает их технические и эксплуатационные параметры;
12) осуществляет иные функции, возложенные на него законодательством. <*>
Сноска. В пункт 11 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 3 ноября 2000 г. N 1665 P001665_  ; от 19 августа 2002 г. N 916 P020916_  .

12. Комитеттің негізгі міндеттерді іске асыру және өз функцияларын жүзеге асыру мақсатында заңда белгіленген тәртіппен:
1) республикалық автомобиль жолдарының желілерін дамыту бағдарламаларын қамтамасыз ету мәселелерін шешуге қатысуға;<*>
2) республикалық бюджеттен автомобиль жолдарын және көлiктік, ақпараттық және коммуникациялық кешен инфрақұрылымын ұстауға, жөндеуге және салуға бөлінген қаражаттың мақсатты пайдаланылуын бақылауды жүзеге асыруға қатысуға; <*>
3) өз құзыретінің шегінде жеке және заңды тұлғалардың жол секторы қызметінің мәселелері бойынша нормалар мен стандарттардың, халықаралық шарттар мен келісімдердің талаптарын сақтауын бақылауды жүзеге асыруға;<*>
4) жол саласының қызметі мен жұмыс істеуі, олардың экономиканың басқа салаларымен өзара қатынастарын реттеудің принциптері мен тетіктерін пысықтау мәселелері бойынша мемлекеттік органдармен өзара іс-қимылды жүзеге асыруға;<*>
5) өз құзыретінің шегінде автомобиль жолдары мен автомобиль көлігі саласындағы халықаралық ынтымақтастық жөніндегі шарттар мен келісімдерге қол қою үшін келіссөздер мен дайындық іс-шараларын жүргізуге;
6) қажет болған кезде меншік нысандарына қарамастан жол шаруашылығы мен автомобиль көлігі ұйымдарынан Комитеттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша ақпараттарды, материалдарды, анықтамалық деректерді сұратуға;
7) автомобиль жолдары мен автомобиль көлігі саласында қызметті жүзеге
асыратын мемлекеттік ұйымдардың құрылтай құжаттарын әзірлеуге қатысуға;
7-1) республикалық мемлекеттiк кәсiпорындарға қатысты мемлекеттiк
меншiк құқығы субъектiсiнiң функцияларын соларға қатысты жүзеге асыратын
мемлекеттiк басқару органы болуға;<*>
8) заңдарда көзделген өзге де құқықтарды жүзеге асыруға құқығы бар.
Ескерту. 7-1-тармақшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2000.10.14.
N 1527 қаулысымен.  P001527_
ЕСКЕРТУ. 12-тармақ өзгерді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2000.11.03. N 1665 қаулысымен.   P001665_
ЕСКЕРТУ. 12-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.08.19. N 916
қаулысымен.   P020916_
3. Комитеттің мүлкі
13. Комитеттің жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болады.
14. Комитетке бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
15. Комитеттің өзіне бекітілген мүлікті өз бетінше иеліктен шығаруға
немесе өзге де тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
Комитетке заңдарда белгіленген жағдайларда және шектерде мүлікке
иелік ету құқығы берілуі мүмкін.
4. Комитеттің қызметін ұйымдастыру
16. Комитетті Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар министрінің ұсынуымен Қазақстан Республикасының Үкіметі қызметке тағайындайтын және қызметтен босататын Төраға басқарады.
Төрағаның өзінің ұсынуымен Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар министрі қызметке тағайындайтын және қызметтен босататын үш орынбасары, соның ішінде бір бірінші орынбасары болады. <*>
ЕСКЕРТУ. 16-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2000.07.06. N 1027
қаулысымен.  P001027_

12. В целях реализации основных задач и осуществления своих функций Комитет имеет право в установленном законодательством порядке:
1) принимать участие в решении вопросов обеспечения программ развития сети республиканских дорог;
2) участвовать в осуществлении контроля за целевым использованием выделенных средств из республиканского бюджета на содержание, ремонт и строительство автомобильных дорог и инфраструктуры транспортного, информатизационного и коммуникационного комплекса;
3) в пределах своей компетенции осуществлять контроль за соблюдением требований норм и стандартов, международных договоров и соглашений по вопросам деятельности дорожного сектора физическими и юридическими лицами;
4) осуществлять взаимодействие с государственными органами по вопросам деятельности и функционирования дорожной отрасли, выработки принципов и механизмов регулирования их взаимоотношений с другими отраслями экономики;
5) в пределах своей компетенции проводить переговоры и подготовительные мероприятия для подписания договоров и соглашений по международному сотрудничеству в области автомобильных дорог;
6) запрашивать при необходимости от организаций дорожного хозяйства, независимо от форм собственности, информацию, материалы, справочные данные по вопросам, входящим в компетенцию Комитета;
7) участвовать в разработке учредительных документов государственных организаций, осуществляющих деятельность в сфере автомобильных дорог;
7-1) выступать органом государственного управления по отношению к республиканским государственным предприятиям, осуществлять в отношении них функции субъекта права государственной собственности;
8) осуществлять иные права, предусмотренные законодательством. <*>
Сноска. В пункт 12 внесены изменения - постановлениями Правительства РК от 14 октября 2000 г. N 1527  P001527_  ; от 3 ноября 2000 г. N 1665 P001665_   ; от 19 августа 2002 г. N 916  Р020916_   .
3. Имущество Комитета
13. Комитет имеет на праве оперативного управления обособленное имущество.
14. Имущество, закрепленное за Комитетом, относится к республиканской собственности.
15. Комитет не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом.
Комитету может быть предоставлено право распоряжаться имуществом в случаях и пределах, установленных законодательством.
4. Организация деятельности Комитета
16. Комитет возглавляет Председатель, назначаемый на должность и освобождаемый от должности Правительством Республики Казахстан по представлению Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
Председатель имеет трех заместителей, в том числе одного первого заместителя, назначаемых на должность и освобождаемых от должности Министром транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по представлению Председателя Комитета. <*>
Сноска. В пункт 16 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 6 июля 2000 г. N 1027 P001027_  .

17. Төраға Комитеттің жұмысын ұйымдастырады және басқарады және Комитетке жүктелген міндеттердің орындалуы мен оның өз функцияларын жүзеге асыруы үшін жеке жауаптылықта болады.
18. Төраға осы мақсатта:
1) өзінің орынбасары мен Комитеттің құрылымдық бөлімшелері басшыларының міндеттері мен өкілеттіктерін белгілейді;
1-1) Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрiмен келiсiм бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен аумақтық органдардың басшыларын қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;<*>
2) заңдарға сәйкес Комитеттің қызметкерлерін қызметке тағайындайды
және қызметтен босатады;
3) заңдарда белгіленген тәртіппен Комитеттің қызметкерлеріне
тәртіптік жаза қолданады;
4) Комитеттің бұйрықтарына қол қояды;
5) Комитеттің құрылымдық бөлімшелері туралы ережелерді және аумақтық
органдар туралы үлгілiк ережелердi бекітеді;<*>
6) Мемлекеттік органдарда, өзге де ұйымдарда Комитеттің атынан
өкілдік етеді;
7) заңдарға сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Ескерту. 18-тармақ 1-1) тармақшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің
2001.07.12. N 944 қаулысымен.  P010944_
5. Комитетті қайта ұйымдастыру және тарату
19. Комитетті қайта ұйымдастыру және тарату заңдарға сәйкес жүзеге
асырылады.
Оқығандар:
Орынбекова Д.К.
Омарбекова А.Т.

17. Председатель организует и руководит работой Комитета и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Комитет задач и осуществление им своих функций.
18. В этих целях Председатель:
1) определяет обязанности и полномочия своих заместителей и руководителей структурных подразделений Комитета;
1-1) по согласованию с Министром транспорта и коммуникаций Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей руководителей территориальных органов в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
2) в соответствии с законодательством назначает на должности и освобождает от должностей работников Комитета;
3) в установленном законодательством порядке налагает дисциплинарные взыскания на работников Комитета;
4) подписывает приказы Комитета;
5) утверждает положения о структурных подразделениях и типовые положения о территориальных органах Комитета;
6) представляет Комитет в государственных органах, иных организациях;
7) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством.<*>
Сноска. В пункт 18 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 12 июля 2001 г. N 944  P010944_  .
5. Реорганизация и ликвидация Комитета
19. Реорганизация и ликвидация Комитета осуществляется в соответствии с законодательством.