Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылдың 10 қарашасында Үкіметтің жаңадан тағайындалған мүшелерінің ант беру рәсімінде сөйлеген сөзінен туындайтын тапсырмаларын орындау жөніндегі іс-шаралардың жоспары туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 2000 жылғы 26 ақпан N 303. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000.08.17. N 1269 қаулысымен. ~P001269
Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылдың 10 қарашасында ел Үкіметінің жаңадан тағайындалған мүшелерінің ант беру рәсімінде сөйлеген сөзінен туындайтын тапсырмаларын орындау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылдың 10 қарашасында Қазақстан Республикасы Үкіметінің жаңадан тағайындалған мүшелерінің ант беру рәсімінде сөйлеген сөзінен туындайтын тапсырмаларын орындау жөніндегі іс-шаралардың жоспары (бұдан әрі - Жоспар) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының басшылары Жоспарда белгіленген іс-шаралардың жүзеге асырылуын қамтамасыз етсін және Қазақстан Республикасының Экономика министрлігіне:
ай сайын, есептіден кейінгі айдың 3-інен кешіктірмей, Жоспардағы іс-шаралардың орындалуы туралы ақпарат;
тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-інен кешіктірмей, Жоспардың іске асырылу барысы туралы талдамалы анықтама ұсынсын.
3. Қазақстан Республикасының Экономика министрлігі Қазақстан Республикасының Үкіметіне:
ай сайын, есептіден кейінгі айдың 10-ынан кешіктірмей, Жоспардағы іс-шаралардың орындалуы туралы жиынтық ақпарат;
тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 15-інен кешіктірмей, Жоспардың іске асырылу барысы туралы жиынтық талдамалы баяндама ұсынсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары Е.Ө.Өтембаевқа жүктелсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 2000 жылғы
26 ақпандағы
N 303 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылдың 10 қарашасында
Үкіметтің жаңадан тағайындалған мүшелерінің ант беру рәсімінде сөйлеген
сөзінен туындайтын тапсырмаларын орындау жөніндегі іс-шаралар
Жоспары
Ескерту. Жоспарға өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 2000.07.25.
N 1103 қаулысымен.
P001103_
_________________________________________________________________________
Іс-шара            ! Аяқтау          ! Орындауға       ! Орындау
нысаны            жауаптылар        мерзімі
_________________________________________________________________________
1                   2                  3               4
_________________________________________________________________________
Бірінші тапсырма бюджет тапшылығының себептерін талдау және оны қысқарту
жөнінде шаралар қолдану (ҚарМ, МКМ, ЭкМ)
_________________________________________________________________________

О Плане мероприятий по исполнению поручений Президента Республики Казахстан, вытекающих из его выступления 10 ноября 1999 года на церемонии принесения присяги вновь назначенными членами Правительства
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2000 года N 303. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 17 августа 2000 г. N 1269 ~P001269
В целях исполнения поручений Президента Республики Казахстан, вытекающих из его выступления 10 ноября 1999 года на церемонии принесения присяги вновь назначенными членами Правительства страны Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по исполнению поручений Президента Республики Казахстан, вытекающих из его выступления 10 ноября 1999 года на церемонии принесения присяги вновь назначенными членами Правительства Республики Казахстан (далее - План).
2. Руководителям государственных органов Республики Казахстан обеспечить реализацию мероприятий, определенных Планом и представлять Министерству экономики Республики Казахстан:
ежемесячно, не позднее 3-го числа месяца, следующего за отчетным, информацию о выполнении мероприятий Плана;
ежеквартально, не позднее 5-го числа месяца, следующего за отчетным кварталом, аналитическую справку о ходе реализации Плана.
3. Министерству экономики Республики Казахстан представлять Правительству Республики Казахстан:
ежемесячно, не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным,
сводную информацию о выполнении мероприятий Плана;
ежеквартально, не позднее 15 числа месяца, следующего за отчетным
кварталом, сводный аналитический доклад о ходе реализации Плана.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на
Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Утембаева Е.А.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 26 февраля 2000 года N 303
План мероприятий по исполнению поручений
Президента Республики Казахстан, вытекающих из его выступления
10 ноября 1999 года на церемонии принесения присяги вновь
назначенными членами Правительства
Сноска. Внесены изменения - постановлением Правительства РК от 17
апреля 2000 г. N 591
P000591_
; постановлением Правительства Республики
Казахстан от 26 июня 2000 года N 944
P000944_
; от 25 июля 2000 г. N 1103
P001103_
.
---------------------------------------------------------------------------
Мероприятие          !Форма завершения ! Ответственные !   Срок
!                 ! за исполнение ! исполнения
---------------------------------------------------------------------------
1               !       2         !       3       !      4
---------------------------------------------------------------------------
Первое задание.  Анализ причин и принятие мер по сокращению
бюджетного дефицита (МФ, МГД, МЭ)
---------------------------------------------------------------------------

1.1. Салық кодексінің     Қазақстан Рес.    МКМ, ҚарМ, ЭкМ,   2000 ж.
жобасын әзірлеу      публикасы         басқа министр.    тамызы
Салық кодексінің  ліктер мен
жобасы            ведомстволар
_________________________________________________________________________
1.2. Бюджеттік бағдар.    Нормативтік       ҚарМ, ЭкМ, МКМ    Ұдайы
лармаларды қаржыландыру   құқықтық акті.
бөлігінде орталық және    лердің жобалары
жергілікті атқарушы
органдардың функцияларын
одан әрі нақтылау;
республикалық және жер.
гілікті бюджеттерді
әзірлеудің тәртібін
жетілдіру;
мемлекеттік бюджетті
жоспарлаудың нормативтік
әдістерін одан әрі енгізу
бөлігінде мемлекеттік
қаржылар жөніндегі
нормативтік құқықтық
базаны жетілдіру
_________________________________________________________________________
1.3. Бюджет тапшылығының   Қазақстан       ҚарМ, МКМ, ЭкМ    2000 ж.
өсуіне әкелетін себептерді Республикасының                   қыркүйек
факторлық талдау арқылы    Президентіне
Баяндама әзірлеу           Баяндаманың
жобасы
_________________________________________________________________________
1.4. Бюджет тапшылығының   Қазақстан       ҚарМ, МКМ, ЭкМ    2000 ж.
өсуіне әкелетін себептер.  Республикасы.                     қараша
ді факторлық талдау негі.  ның Үкіметіне
зінде олардың қабылдануы   ұсыныстар
елде орын алып отырған
бюджет тапшылығын таяу.
дағы жылдарда қысқартуға
мүмкіндік беретін шаралар
әзірлеу
_________________________________________________________________________
1.5. Дүниежүзілік банктің  Қазақстан      МКМ               Жыл сайын,
"Салықтық әкімшілік етуді  Республикасы.                    маусым,
жаңғырту" - KZ-3867 жоба.  ның Үкіметіне                    желтоқсан
сын іске асыру. Қазақстан  есеп
Республикасының ақпарат.
тық салықтық біріктіріл.
ген жүйесін құру
_________________________________________________________________________
1.6. Республика бюджетін   Қазақстан       ҚарМ            2000-2001 жж.
әзірлегенде оның тапшылы.  Республикасы.                   қыркүйек
ғын 2001 жылы ЖІӨ-ге-2,2%, ның Үкіметіне
2002 жылы ЖІӨ-ге-1,2% дең. ақпарат
гейінде қамтамасыз ету
_________________________________________________________________________
1.7. Мемлекеттік меншік    Қазақстан       ҚарМ            Тоқсан сайын
объектілерін жекешеленді.  Республикасы.
руден және бұрын бюджет.   ның Үкіметіне
тен берілген несиелерді    ақпарат
өтеуден түсетін қаражат.
тардың бюджетке жоспар.
ланған көлемдерде түсуін
қамтамасыз ету жөніндегі
жұмысты күшейту
_________________________________________________________________________
1.8. Бұрын алынған бюд.    Қазақстан       ҚарМ,           Жыл сайын,
жеттік қарыздарды (несие.  Республикасы.   облыстар.       маусым,
лерді) қайтару жөніндегі   ның Үкіметіне   дың, Астана     желтоқсан
борышты және қарыздың      ақпарат         және Алматы
тиісті қаржы жылына бел.                   қалаларының
гіленетін лимитін қоса                     әкімдері
алғанда, жергілікті атқа.
рушы органдардың бұрын.
нан жинақталған борышын
ескере отырып, жергілікті
бюджеттерді теңгермелеу
жөнінде шаралар қабылдау
_________________________________________________________________________

1.1. Разработать проект    Проект Налогового    МГД, МФ, МЭ, август 2000 г.
Налогового кодекса    кодекса Республики   другие
Казахстан            министерства
и ведомства
---------------------------------------------------------------------------
1.2. Совершенствовать      Проекты нормативных  МФ, МЭ, МГД    Постоянно
нормативную           правовых актов
правовую базу по
государственным
финансам в части:
дальнейшего
уточнения функций
центральных и
местных исполнительных
органов в части
финансирования
бюджетных программ;
совершенствования
порядка разработки
республиканского и
местных бюджетов;
дальнейшего
внедрения нормативных
методов планирования
государственного
бюджета
1.3. Подготовить Доклад    Проект Доклада       МФ, МГД, МЭ    Сентябрь
с факторным анализом  Президенту                          2000 г.
причин, вызывающих    Республики Казахстан
рост дефицита бюджета
1.4. Разработать меры на   Предложения в        МФ, МГД, МЭ    Ноябрь
основе факторного     Правительство                       2000 г.
анализа причин,       Республики Казахстан
вызывающих рост
дефицита бюджета,
принятие которых
позволит сократить в
ближайшие годы
имеющийся в стране
бюджетный дефицит
1.5. Реализовать проект    Отчет Правительству  МГД            Июнь,
Всемирного банка      Республики Казахстан                декабрь,
"Модернизация                                             ежегодно
налогового
администрирования" -
КZ-3867. Создать
информационную
налоговую
интегрированную
систему Республики
Казахстан
1.6. При разработке        Информация           МФ             Сентябрь
бюджета республики    Правительству                     2000-2001 гг.
обеспечить его        Республики
дефицит в 2001 году   Казахстан
на уровне 2,2% к ВВП,
2002 году - 1,2% к
ВВП
1.7. Усилить работу по     Информация           МФ           Ежеквартально
обеспечению в         Правительству
запланированных       Республики
объемах поступлений   Казахстан
в бюджет средств от
приватизации объектов
государственной
собственности и
погашения ранее
выданных из бюджета
кредитов
1.8. Принять меры по       Информация           МФ, акимы      Июнь,
сбалансированию       Правительству        областей, гг.  декабрь,
местных бюджетов      Республики           Алматы и       ежегодно
с учетом ранее        Казахстан            Астаны
накопленного долга
местных исполнительных
органов, включая долг
по возврату ранее
полученных бюджетных
ссуд (кредитов), и
устанавливаемого
лимита долга на
соответствующий
финансовый год

1.9. "Субвенциялар және    Қазақстан      ҚарМ, ЭкМ      2000 ж.
бюджеттік алулар туралы"   Республикасы                  тамыз
Қазақстан Республикасы     Заңының жобасы
Заңының жобасын әзірлеу
_________________________________________________________________________
1.10. Мемлекеттік және     Қазақстан      ҚарМ, ЭкМ,     Жыл сайын
мемлекет кепілдігі беріл.  Республикасы.  Ұлттық Банк    шілде
ген қарызға алу мен бо.    ның Үкіметіне  (келісім
рыштың жай-күйін жыл       есеп, көшірме. бойынша)
сайынғы бағалауды және     сі Қазақстан
оны алда тұрған 10 жылдық  Республикасының
кезеңге болжауды жүзеге    Экономика
асыру                      министрлігіне
_________________________________________________________________________
Екінші тапсырма экономиканы, қаржыны жүйелі реформалауды, құқықтық рефор.
маны және әлеуметтік саланы реформалауды жалғастыру
_________________________________________________________________________
2.1. Экономиканы реформалау (ЭкМ, ҚарМ, Ұлттық Банк (келісім бойынша))
_________________________________________________________________________
2.1.1. Қазақстан Респуб.   Қазақстан Рес.  СЖА (келісім     2000 ж.
ликасы дамуының 2001-2010  публикасының    бойынша), ор.    қараша
жылдарға арналған стра.    Президенті Жар. талық және жер.
тегиялық жоспарларын       лығының жобасы  гілікті атқару.
әзірлеу                                    шы органдар
_________________________________________________________________________
2.1.2. Облыстардың,        Қазақстан       ЭкМ, облыстар.    2001 ж.
Астана және Алматы қала.   Республикасы.   дың, Астана және   наурыз
лары дамуының 2001-2005    ның Үкіметіне   Алматы қала.
жылдарға арналған стра.    бекітілген      ларының әкім.
тегиялық жоспарларын       жоспарлар       дері, СЖА
әзірлеу                    туралы ақпарат  (келісім бойынша)
_________________________________________________________________________
2.1.3. Қазақстан Респуб.   Қазақстан       ЭкМ, Ұлттық Банк   Жыл сайын
ликасының әлеуметтік-      Республикасының (келісім бойынша), қыркүйек
экономикалық дамуының      Үкіметі қаулы.  СЖА (келісім
жыл сайынғы индикатив.     сының жобасы    бойынша), министр.
тік жоспарларын әзірлеу                    ліктер мен ведом.
стволар, ұлттық
компаниялар
(келісім бойынша),
облыстардың,
Астана және Алматы
қалаларының әкімдері
_________________________________________________________________________
2.1.4. Аймақтардың әлеу.   Қазақстан       ЭкМ, облыстар.    Жыл сайын
меттік-экономикалық даму.  Республикасы.   дың, Астана және   желтоқсан
ының жыл сайынғы индика.   ның Үкіметіне   Алматы қала.
тивтік жоспарларын әзір.   бекітілген      ларының әкім.
леу                        жоспарлар       дері
туралы ақпарат
_________________________________________________________________________

1.9. Разработать проект    Проект Закона        МФ, МЭ          Август
Закона Республики     Республики                           2000 г.
Казахстан             Казахстан
"О субвенциях и
бюджетных изъятиях"
1.10. Осуществлять         Отчет Правительству  МФ, МЭ,         июль,
ежегодную оценку     Республики           Нацбанк (по     ежегодно
состояния и          Казахстан, копия     согласованию)
прогноза на          Министерству
предстоящий 10-      экономики
летний период        Республики Казахстан
государственного и
гарантированного
государством
заимствования и долга
---------------------------------------------------------------------------
Второе задание.  Продолжение системной реформы экономики, финансов,
правовой реформы и реформы социальной сферы
---------------------------------------------------------------------------
2.1. Реформа экономики (МЭ, МФ, Нацбанк (по согласованию)
--------------------------------------------------------------------------
2.1.1. Разработать         Проект Указа         АСП (по         Ноябрь
стратегические      Президента           согласованию),  2000 г.
планы развития      Республики Казахстан центральные и
Республики                               местные
Казахстан                                исполнительные
на 2001-2010 годы                        органы
2.1.2. Разработать         Информация           МЭ, акимы       Март
стратегические      Правительству        областей, гг.   2001 г.
планы развития      Республики           Астаны и Алматы,
областей, гг.       Казахстан об         АСП (по
Астаны и Алматы на  утвержденных         согласованию)
2001-2005 годы      планах
2.1.3. Разрабатывать       Проект постановления МЭ, Нацбанк     Сентябрь,
ежегодные           Правительства        (по             ежегодно
индикативные        Республики Казахстан согласованию),
планы социально-                         АСП (по
экономического                           согласованию),
развития                                 министерства и
Республики                               ведомства,
Казахстан                                национальные
компании (по
согласованию),
акимы областей,
гг. Астаны и
Алматы
2.1.4. Разрабатывать       Информация           МЭ, акимы       Декабрь,
ежегодные           Правительству        областей, гг.   ежегодно
индикативные планы  Республики           Астаны и
социально-          Казахстан об         Алматы
экономического      утвержденных планах
развития регионов

2.1.5. Мемлекеттік бағ.    Қазақстан       ЭкМ, СЖА           2000 ж.
дарлама, Тұжырымдама       Республикасының (келісім бойынша)   ақпан
және солар сияқты басқа    Үкіметі  қаулы.
құжаттар нені қамтулары    сының жобасы
тиіс екенін түсіндіретін
нормативтік құқықтық
актіні әзірлеу
_________________________________________________________________________
2.1.6. "Банкроттық ту.     Қазақстан       МКМ, ЭкМ, ҚарМ,    2000 ж.
ралы" Қазақстан Респуб.    Республикасы    АШМ, ЭИСМ          наурыз
ликасының Заңына өзге.     Заңының
рістер мен толықтырулар    жобасы
енгізу туралы" Қазақстан
Республикасы Заңының
жобасын әзірлеу
_________________________________________________________________________
2.1.7. "Лицензиялау        Қазақстан      ЭкМ, ККМ, ДСА,    2000 ж.
туралы" Қазақстан Респуб.  Республикасы   АШМ, ІІМ, ӘдМ,    ақпан
ликасының Заңына өзгеріс.  Заңының        ЭИСМ, БҒМ, МАКМ,
тер мен толықтырулар       жобасы         ЕХҚМ, МКМ
енгізу туралы" Қазақстан
Республикасы Заңының
жобасын әзірлеу
_________________________________________________________________________
2.1.8.  Қазақстан Респуб.  Қазақстан      ЭкМ, орталық      2002 ж.
ликасының өндіргіш күш.    Республикасы.  және жергілікті   желтоқсан
терін 2015 жылға дейін     ның Үкіметі    атқарушы
дамытудың және орналас.    қаулысының     органдар
тырудың Бас сызбасының     жобасы
жобасын әзірлеу
_________________________________________________________________________
2.1.9. 1999-2000 жылдар.   Қазақстан      ҚарМ, МКМ, ЭкМ,   Тоқсан сайын
ға арналған жекешеленді.   Республикасы.  АШМ
ру және мемлекеттік мүлік. ның Үкіметіне
ті басқарудың тиімділігін  ақпарат
арттыру бағдарламасын
толық орындау жөнінде
қажетті шаралар қолдану
_________________________________________________________________________
2.1.10. Экономиканы сала.  Қазақстан     ЭКМ, ЭИСМ, АШМ,   2000 ж. наурыз,
ландыруға және Кеден       Республика.   МКМ, СІМ          жыл сайын,
одағы мен Бірыңғай эконо.  сының Үкіметі                   маусым,
микалық кеңістік туралы    қаулыларының                    желтоқсан
келісімге қатысушы         жобалары
мемлекеттердің Ортақ       (Кеден одағымен
кеден тарифінің негізде.   келісім бойынша)
рін кеңейтуге бағытталған
импорттық тарифтер
саясатын жалғастыру
_________________________________________________________________________
2.1.11. Қазақстан Респуб.   Қазақстан          ЭкМ, СІМ     Жыл сайын
ликасының ДСҰ-на кіруі     Республикасының                 қаңтар, шілде
жөнінде көпжақты және      Үкіметіне есеп
екіжақты келіссөздер
жүргізу
_________________________________________________________________________

2.1.5. Разработать         Проект               МЭ, АСП (по     Февраль
нормативный         постановления        согласованию)   2000 г.
правовой акт,       Правительства
разъясняющий, что   Республики
должна включать в   Казахстан
себя
Государственная
программа,
Концепция, и другие
подобные документы
2.1.6. Разработать проект  Проект Закона        МГД, МЭ, МФ,    Март
Закона Республики   Республики           МСХ, МЭИТ       2000 г.
Казахстан "О        Казахстан
внесении изменений
и дополнений в Закон
Республики Казахстан
"О банкротстве"
2.1.7. Разработать проект  Проект Закона        МЭ, МТК, АЗО,   Февраль
Закона Республики   Республики           МСХ, МВД, МЮ,   2000 г.
Казахстан "О        Казахстан            МЭИТ, МОН,
внесении изменений                       МКИОС, МТСЗ,
и дополнений в Закон                     МГД
Республики Казахстан
"О лицензировании"
2.1.8. Разработать проект  Проект               МЭ, центральные Декабрь
Генеральной схемы   постановления        и местные       2002 г.
развития и          Правительства        исполнительные
размещения          Республики           органы
производительных    Казахстан
сил Республики
Казахстан до 2015
года
2.1.9. Принять необходимые  Информация          МФ, МГД, МЭ, Ежеквартально
меры по полному      Правительству       МСХ
выполнению           Республики
Программы            Казахстан
приватизации и
повышения
эффективности
управления
государственным
имуществом на 1999-
2000 годы
2.1.10. Продолжить          Проекты             МЭ, МЭИТ, МСХ,  Март
политику импортных   постановлений       МГД, МИД        2000 г.
тарифов,             Правительства                       июнь,
направленную на      Республики                          декабрь,
диверсификацию       Казахстан (по                       ежегодно
экономики и          согласованию с
расширение основ     Таможенным
Общего таможенного   союзом)
тарифа государств-
участников соглашения
о Таможенном союзе
и Едином экономическом
пространстве
2.1.11. Провести много- и    Отчет Правительству  МЭ, МИД       Январь,
двусторонние          Республики                         июль,
переговоры по         Казахстан                          ежегодно
вступлению Республики
Казахстан
в ВТО

2.1.12. Интеллектуалдық     Қазақстан Респуб.   МБА        2000 ж.
меншік құқықтарының сауда  ликасы Заңының                 ақпан
аспектілері жөніндегі      жобасы
ДСҰ-ның талаптарына
сәйкес "Коммерциялық
құпия туралы" Қазақстан
Республикасы Заңының
жобасын әзірлеу
_________________________________________________________________________
2.1.13. Қазақстан Респуб.   Қазақстан          МКМ, ЭкМ,    2000 ж.
ликасында төленбеген       Республикасының    ҚарМ, ЭИСМ,  желтоқсан
төлемдер және ұйымдардың   Үкіметі            ККМ
экономикасын сауықтыру     қаулысының жобасы
проблемаларын шешудің
вексельдік тетігін әзір.
леу және енгізу
_________________________________________________________________________
2.1.14. "Лизинг туралы"     Қазақстан Рес.     Ұлттық Банк  2000 ж.
Қазақстан Республикасы     публикасы          (келісім     наурыз
Заңының жобасын әзірлеу    Заңының жобасы     бойынша),
ҚарМ, ЭИСМ,
МКМ
_________________________________________________________________________
2.1.15. "Бәсекелестік       Қазақстан Рес.     МБА          2000 ж.
және монополистік          публикасы                       мамыр
қызметті шектеу туралы"    Заңының жобасын
Қазақстан Республикасы     әзірлеу
Заңының жобасын әзірлеу
_________________________________________________________________________
2.2. Қаржы реформасы (Ұлттық Банк (келісім бойынша), ҚарМ)
_________________________________________________________________________
2.2.1. Ұлттық Банктің ресми Ұлттық Банк        Ұлттық Банк  2000 ж. бойы
есептік ставкасын енгізу   Басқармасының      (келісім
қаулылары          бойынша)
_________________________________________________________________________
2.2.2. Ұлттық Банктің       Қазақстан          Ұлттық       2000 ж. бойы
ресми ставкаларын нақты    Республикасының    Банк (келі.
алғанда бәсең жағымды      Үкіметіне          сім бойынша)
деңгейде ұстау             ақпарат
_________________________________________________________________________
2.2.3. "Қазақстан Респуб.   Қазақстан Рес.    Ұлттық Банк   2000 ж.
ликасының банк құпиясы     публикасы         (келісім      ақпан
жөніндегі кейбір заң       Заңының жобасы    бойынша)
актілеріне өзгерістер
мен толықтырулар енгізу
туралы" Қазақстан
Республикасы Заңының
жобасын әзірлеу
_________________________________________________________________________
2.2.4. "Сақтандыруды       Қазақстан          Ұлттық Банк   2000 ж.
дамытудың 2000-2002       Республикасының    (келісім      маусым
жылдарға арналған         Президенті         бойынша),
мемлекеттік бағдар.       Жарлығының         ЕХҚМ, МКМ,
ламасын" әзірлеу          жобасы             ҚарМ, ЭкМ
_________________________________________________________________________

2.1.12. Разработать проект   Проект Закона        АМБ           Февраль
Закона Республики     Республики                         2000 г.
Казахстан "О          Казахстан
коммерческой тайне",
в соответствии с
требованиями ВТО по
торговым аспектам
прав интеллектуальной
собственности
2.1.13. Разработать и        Проект              МГД, МЭ, МФ,   Декабрь
внедрить вексельный   постановления       МЭИТ, МТК      2000 г.
механизм решения      Правительства
проблем неплатежей    Республики
и оздоровления        Казахстан
экономики организаций
в Республике
Казахстан
2.1.14. Разработать проект   Проект Закона       Нацбанк (по    Март
Закона Республики     Республики          согласованию), 2000 г.
Казахстан "О лизинге" Казахстан           МФ, МЭИТ, МГД
2.1.15. Разработать проект   Проект Закона       АМБ            Май 2000 г.
Закона Республики     Республики
Казахстан "О          Казахстан
конкуренции и
ограничении
монополистической
деятельности"
---------------------------------------------------------------------------
2.2. Реформа финансов (Нацбанк (по согласованию), МФ)
---------------------------------------------------------------------------
2.2.1. Ввести официальную   Постановление        Нацбанк (по   В течение
учетную ставку       правления Нацбанка   согласованию) 2000 г.
Нацбанка
2.2.2. Поддерживать         Информация           Нацбанк (по   В течение
официальные ставки   Правительству        согласованию) 2000 г.
Нацбанка на слабо    Республики
положительном        Казахстан
уровне в реальном
выражении
2.2.3. Разработать проект   Проект Закона        Нацбанк (по   Февраль
Закона Республики    Республики           согласованию) 2000 г.
Казахстан "О         Казахстан
внесении изменений
и дополнений в
некоторые
законодательные
акты Республики
Казахстан по
вопросам банковской
тайны"
2.2.4. Разработать          Проект Указа         Нацбанк (по    Июнь
"Государственную     Президента           согласованию), 2000 г.
программу развития   Республики           МТСЗ, МГД, МФ,
страхования на       Казахстан            МЭ
2000-2002 гг."

2.2.5. Сақтандыру компа.   Нормативтік        Ұлттық Банк    Ұдайы
нияларының қызметін       құқықтық           (келісім
қадағалау және реттеу     актілердің          бойынша)
жүйесін жетілдіру, оны    жобалары
халықаралық стандарттар.
мен сәйкестікке келтіру
_________________________________________________________________________
2.2.6. Банк операциялары.  Нормативтік        Ұлттық Банк    Ұдайы
ның жекелеген түрлерін    құқықтық           (келісім
жүзеге асыратын банк.     актілердің          бойынша)
тердің және ұйымдардың    жобалары
қызметін лицензиялауды
және пруденциялдық рет.
теуді жетілдіру
_________________________________________________________________________
2.2.7. ХВҚ-ның методоло.   Нормативтік        Ұлттық Банк    2000 ж.
гиясына сәйкес ақша-      құқықтық           (келісім      қыркүйек
несие статистикасын       актілердің          бойынша)
жетілдіру                 жобалары
_________________________________________________________________________
2.2.8. Салымдарды          Нормативтік        Ұлттық Банк    Ұдайы
(депозиттерді) міндетті   құқықтық           (келісім
ұжымдық кепілдеу          актілердің          бойынша)
(сақтандыру) жүйесін      жобалары
жетілдіру
_________________________________________________________________________
2.3. Құқықтық жүйені реформалау (ӘдМ)
_________________________________________________________________________
2.3.1. Құқықтық реформа.   Қазақстан         ӘдМ            2000 ж.
ның мемлекеттік бағдар.   Республикасының                  қараша
ламасын (екінші кезең)    Президенті
әзірлеу                   Жарлығының
жобасы
_________________________________________________________________________
2.3.2. Нормативтік құқық.  Нормативтік      ӘдМ            Ұдайы
тық актілердің мемлекет.  құқықтық
тік тіркелуін реттейтін   актілердің
нормативтік құқықтық      жобалары
базаны жетілдіру
_________________________________________________________________________
2.3.3. Заң жобаларын жасау Қазақстан       ӘдМ, орталық    2000 және
жұмыстарының 2001 жылға   Республикасының атқарушы        2001 жж.
2002 жылға арналған       Үкіметі         органдар        желтоқсан
жоспарын әзірлеу          қаулысының
жобасы
_________________________________________________________________________
2.4. Әлеуметтік саладағы формалар (ЕХҚМ, БҒМ, ДСА)
_________________________________________________________________________
Жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету (ЕХҚМ)
_________________________________________________________________________
2.4.1. "Халықтың тұрмысы   Қазақстан      ЕХҚМ            2000 ж.
төмен жіктеріне мемлекет. Республикасы                   қыркүйек
тік атаулы әлеуметтік     Заңының жобасы
көмек туралы" Қазақстан
Республикасы Заңының
жобасын әзірлеу
_________________________________________________________________________

2.2.5. Совершенствовать     Проекты нормативных  Нацбанк (по    Постоянно
систему надзора      правовых актов       согласованию)
и регулирования
деятельности
страховых
компаний, приведение
ее в соответствие с
международными
стандартами
2.2.6. Совершенствовать     Проекты нормативных  Нацбанк (по    Постоянно
лицензирование и     правовых актов       согласованию)
пруденциальное
регулирование
деятельности банков
и организаций,
осуществляющих
отдельные виды
банковских операций
2.2.7. Совершенствовать     Проекты нормативных  Нацбанк (по    Сентябрь
денежно-кредитную    правовых актов       согласованию)  2000 г.
статистику в
соответствии с
методологией МВФ
2.2.8. Совершенствовать     Проекты нормативных  Нацбанк (по    Постоянно
систему              правовых актов       согласованию)
обязательного
коллективного
гарантирования
(страхования) вкладов
(депозитов)
---------------------------------------------------------------------------
2.3. Реформы правовой системы (МЮ)
---------------------------------------------------------------------------
2.3.1. Разработать            Проект Указа        МЮ             Ноябрь
Государственную        Президента                         2000 г.
программу правовой     Республики
реформы (второй этап)  Казахстан
2.3.2. Совершенствовать       Проекты             МЮ             Постоянно
нормативную правовую   нормативных
базу, регулирующую     правовых актов
государственную
регистрацию
нормативных правовых
актов
2.3.3. Разработать План       Проект              МЮ, центральные Декабрь
законопроектных работ  постановления       исполнительные  2000 и
на 2001 год            Правительства       органы          2001 гг.
на 2002 год            Республики
Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
2.4. Реформы в социальной сфере (МТСЗ, МОН, АЗО)
---------------------------------------------------------------------------
Обеспечение занятости (МТСЗ)
---------------------------------------------------------------------------
2.4.1. Разработать проект     Проект Закона        МТСЗ           Сентябрь
Закона Республики      Республики                          2000 г.
Казахстан "О           Казахстан
государственной
адресной социальной
помощи малоимущему
населению"

2.4.2. Кедейлікпен және    Қазақстан      Өтембаев Е.Ә.,   2000 ж.
жұмыссыздықпен күрестің   Республикасы.  ЕХҚМ, ЭкМ, БҒМ,  сәуір
мемлекеттік бағдарлама.   ның Президенті СА
сын әзірлеу               Жарлығының
жобасы
_________________________________________________________________________
2.4.3. Жұмыссыздарды тір.  Қазақстан      ЕХҚМ            2000 ж.
кеу мен есепке алудың     Республикасы.                  ақпан
ережесін әзірлеу          ның Үкіметі
қаулысының
жобасы
_________________________________________________________________________
2.4.4. Халықаралық Еңбек   Қазақстан      ЕХҚМ           2000 ж.
Ұйымының (ХЕҰ) "Жұмыспен  Республикасы                  маусым
қамту қызметтерін ұйым.   Заңының
дастыру туралы" конвен.   жобасы
циясын бекітуге әзірлеу
_________________________________________________________________________
Білім беру (БҒМ)
_________________________________________________________________________
2.4.5. "Білім" мемлекет.   Қазақстан      СЖА (келісім   2000 ж.
тік бағдарламасын әзірлеу Республикасы.  бойынша), БҒМ  шілде
ның Президенті
Жарлығының
жобасы
_________________________________________________________________________
2.4.6. Республикада бас.   Қазақстан      БҒМ            2000 ж.
тауыш және орта кәсіптік  Республикасының               сәуір
білім беруді дамыту       Үкіметі
жөнінде шаралар           қаулысының
жобасы
_________________________________________________________________________
2.4.7. Мектеп жасындағы    Қазақстан       БҒМ, облыс.  Тоқсан сайын
балаларды, соның ішінде   Республикасының тардың,
даму мүмкіншіліктері      Үкіметіне және  Астана және
шектеулі балаларды,       Қазақстан       Алматы
жетім балалар мен ата-    Республикасының қалаларының
аналарының қамқорлығын.   Экономика       әкімдері
сыз қалған балаларды,     министрлігіне
көп балалы және аз қам.   есеп
тамасыз етілген отбасы.
ларысының балаларын,
тиісті жалпы білім бере.
тін мектептері жоқ елді
мекендердің балаларын
білім берумен толық
қамтуды қамтамасыз ету.
Жалпыға бірдей міндетті
білім беру қорларының
жұмысын, оқушыларды
тамақтандыруды, балаларды
оқу орнына дейін жеткізіп
салуды ұйымдастыру
_________________________________________________________________________
2.4.8. 5(6) жастағы бала.  Қазақстан       БҒМ, облыстар.   Жыл сайын,
лардың мектепке дейінгі   Республикасы.   дың Астана және  қазан
дайындығын ұйымдастыру    ның Үкіметіне   Алматы қалалары.
есеп            ның әкімдері
_________________________________________________________________________
2.4.9. (Қазақстан Респуб.  Қазақстан       БҒМ, облыстар.   2000 ж.
ликасында білім беру мен  Республикасы.   дың Астана және  ақпан
ғылым интеграциясының     ның Үкіметі     Алматы қалалары.
кейбір мәселелері тура.   қаулысының      ның әкімдері
лы" Қазақстан Республи.   жобасы
касының Үкіметі қаулысы.
ның жобасын әзірлеу
_________________________________________________________________________

2.4.2. Разработать            Проект Указа        Утембаев Е.А.,  1 апреля
Государственную        Президента          МЭ, МТСЗ, МОН,  2000 г.
программу борьбы с     Республики          АС
бедностью и            Казахстан
безработицей
2.4.3. Разработать Правила    Проект              МТСЗ            Февраль
регистрации и учета    постановления                       2000 г.
безработных            Правительства
Республики
Казахстан
2.4.4. Подготовить к          Проект Закона       МТСЗ            Июнь
ратификации конвенцию  Республики                          2000 г.
МОТ "Об организации    Казахстан
служб занятости"
---------------------------------------------------------------------------
Образование (МОН)
---------------------------------------------------------------------------
2.4.5. Разработать            Проект Указа        АСП (по         Июль
Государственную        Президента          согласованию),  2000 г.
программу              Республики          МОН
"Образование"          Казахстан
2.4.6. Разработать меры по    Проект              МОН             Апрель
развитию начального    постановления                       2000 г.
и среднего             Правительства
профессионального      Республики
образования в          Казахстан
республике
2.4.7. Обеспечить полный      Отчет               МОН, акимы  Ежеквартально
охват обучением        Правительству       областей,
детей школьного        Республики          гг. Астаны
возраста, в том числе  Казахстан и         и Алматы
детей с ограниченными  Министерству
возможностями в        экономики
развитии, детей-сирот  Республики
и детей, оставшихся    Казахстан
без попечения
родителей, детей из
многодетных и
малообеспеченных семей,
детей из населенных
пунктов, не имеющих
соответствующих
общеобразовательных
школ. Организовать
работу фондов
всеобуча, питание
учащихся, подвоз
детей до мест
обучения
2.4.8. Организовать           Отчет               МОН, акимы     Октябрь,
предшкольную           Правительству       областей,      ежегодно
подготовку 5(6)-       Республики          гг. Астаны
летних детей           Казахстан           и Алматы
2.4.9. Разработать проект     Проект              МОН, акимы     Февраль
постановления          постановления       областей,      2000 г.
Правительства          Правительства       гг. Астаны
Республики             Республики          и Алматы
Казахстан "О           Казахстан
некоторых вопросах
интеграции
образования и науки
Республики Казахстан"

2.4.10. "Әл-Фараби атын.   Қазақстан       БҒМ             2000 ж.
дағы Қазақ мемлекеттік    Республикасы.                   ақпан
ұлттық университетінің    ның Президенті
және Л.Н.Гумилев атын.    өкімінің жобасы
дағы Еуразия универси.
тетінің мәселелері"
туралы Қазақстан Рес.
публикасының Президенті
өкімінің жобасын әзірлеу
_________________________________________________________________________
2.4.11. Білім туралы құ.   Нормативтік     БҒМ            2000 ж.
жаттарды тану жөніндегі   құқықтық                       қараша
халықаралық келісімдерді  актілердің
іске асыру мақсатында     жобалары
білім сапасын бағалаудың
бірыңғай ұлттық жүйесін
әзірлеу
_________________________________________________________________________
Денсаулық сақтау (ДСА)
_________________________________________________________________________
2.4.12. Салауатты өмір     Қазақстан      МАКМ, ДСА,     Тоқсан сайын
салты, дұрыс тамақтану,   Республикасы.  облыстардың,
жеке гигиена мен сани.    ның Үкіметіне  Астана және
тарияның ережелерін       есеп           Алматы қала.
сақтау үшін науқанды                     ларының
кеңінен ақпараттық-                      әкімдері
насихаттық қолдауды
қамтамасыз ету
_________________________________________________________________________
2.4.13. Медициналық сақ.   Қазақстан      ДСА, Ұлттық   2000 ж.
тандырудың жаңа үлгісін   Республикасы.  Банк (келісім наурыз
енгізу мүмкіндігін        ның Үкіметіне  бойынша), ҚарМ
қарастыру                 баяндама
_________________________________________________________________________
2.4.14. Медициналық қыз.
мет ақылары жүйесін
жетілдіру:
Заңды және жеке тұлғалар   Қазақстан      ДСА            2000 ж.
көрсететін медициналық     Республикасының               қаңтар
көмек ақысының тәртібін    Үкіметі қаулы.
әзірлеу және бекіту;       сының жобасы
бастапқы медициналық-      нормативтік    ДСА            2000 ж. шілде
санитарлық көмек ұйым.     құқықтық
дарында ішінара қор        актінің жобасы
ұстау моделіне көшу
_________________________________________________________________________
2.4.15. Денсаулық сақтау   Қазақстан      ДСА, ҚарМ      2000 ж. ақпан
саласында 2000-2002 жыл.   Республикасы.
дарға арналған жекешелен.  ның Үкіметі
діру тұжырымдамасын әзір.  қаулысының
леу және бекіту            жобасы
_________________________________________________________________________
Үшінші тапсырма, жүргізіліп отырған инвестициялық саясатты талдау
және анықталған қателіктерді жою жөнінде шаралар қабылдау, тек сенімді
және қомақты инвесторлар тарту (ИА, ЭкМ, СІМ)
_________________________________________________________________________

2.4.10. Разработать проект    Проект              МОН            Февраль
распоряжения           распоряжения                       2000 г.
Президента Республики  Президента
Казахстан "Вопросы     Республики
Казахского             Казахстан
государственного
университета имени
Аль-Фараби и
Евразийского
университета имени
Л.Н.Гумилева"
2.4.11. Разработать единую    Проекты             МОН            Ноябрь
национальную систему   нормативных                        2000 г.
оценки качества        правовых актов
образования с целью
реализации
международных
соглашений о признании
документов об
образовании
---------------------------------------------------------------------------
Здравоохранение (АЗО)
---------------------------------------------------------------------------
2.4.12. Обеспечить широкую    Отчет              МКИОС,     Ежеквартально
информационно-         Правительству      АЗО, акимы
пропагандистскую       Республики         областей,
поддержку кампании     Казахстан          гг. Астаны и
за здоровый образ                         Алматы
жизни, правильное
питание, соблюдение
правил личной
гигиены и санитарии
2.4.13. Рассмотреть           Доклад             АЗО, Нацбанк   Март
возможность введения   Правительству      (по            2000 г.
новой модели           Республики         согласованию),
медицинского           Казахстан          МФ
страхования
2.4.14  Совершенствовать      Проект             АЗО            Январь
систему оплаты         постановления                     2000 г.
медицинских услуг:     Правительства
разработать и          Республики
утвердить Порядок      Казахстан
оплаты медицинской
помощи, оказываемой
юридическими и
физическими лицами;
перейти на модель      Проект            АЗО             Июль
частичного             нормативного                      2000 г.
фондодержания в        правового акта
организациях
первичной медико-
санитарной помощи
2.4.15. Разработать           Проект            АЗО, МФ         Февраль
Концепцию              постановления                     2000 г.
приватизации           Правительства
в сфере                Республики
здравоохранения на     Казахстан
2000-2002 годы
---------------------------------------------------------------------------
Третье задание.  Анализ проводимой инвестиционной политики и принятие
мер по устранению выявленных ошибок, привлечение только надежных
и солидных инвесторов (АИ, МЭ, МИД)
---------------------------------------------------------------------------

3.1. Қазақстан Республи.   Қазақстан      ИА, СІМ       Жыл сайын, ақпан
касының инвестициялық      Республикасы.
мүмкіндіктерін таныстыру   ның Үкіметі
жөніндегі ақпараттық       қаулысының
жұмыстың жыл сайынғы       жобасы
жоспарын әзірлеу
_________________________________________________________________________
3.2. Қазақстан Республи.   Қазақстан       ИА, СІМ,    2000 ж.
касына тікелей инвести.   Республикасы.   Ұлттық      желтоқсан
циялар тартудың 2001-     ның Үкіметі     банк
2002 жылдар кезеңіне      қаулысының      (келісім
арналған бағдарламасын    жобасы          бойынша),
әзірлеу                                   ҚарМ, МКМ,
ЭкМ, АШМ, ЭИСМ
_________________________________________________________________________
3.3. Инвестициялық жоба.   Қазақстан       ИА, ҚарМ,   2000 ж. тамыз
ларды іске асыруға ықпал  Республикасы.   МКМ, СІМ,
етуге бағытталған ынта.   ның Заңы        ЭкМ, БҚҰК
ландыру жүйесін қоса      жобасы          (келісім
алғанда, экономиканың                     бойынша),
басым секторларына тіке.                  Ұлттық банк
лей инвестицияларды                       (келісім
мемлекеттік қолдауды                      бойынша)
жетілдіруді көздейтін,
"Шетелдік инвестициялар
туралы" және "Тікелей
инвестицияларды мемле.
кеттік қолдау туралы"
қолданыстағы заңдар
негізінде "Инвестициялар
туралы" Қазақстан
Республикасының Заңы
жобасын әзірлеу
_________________________________________________________________________
3.4. Жер қойнауын пайда.    Нормативтік   ИА, ТОҚМ, ӘдМ,   2000 ж. сәуір
лану саласындағы заңдарды  құқықтық      ҚарМ, МКМ
жетілдіру                  актілердің
жобалары
_________________________________________________________________________
3.5. Шетел инвесторларының  Қазақстан     ИА, СІМ          2000 ж. мамыр
қатысуымен ірі саммиттер   Републикасы.
өткізу тәжірибесін жал.    ның Үкіметі.
ғастыру ("Еуразия-2000"    не және
экономикалық саммиті)      Қазақстан
Республикасының
Экономика
министрлігіне
есеп
_________________________________________________________________________
3.6. 2000-2002 жылдарға     Қазақстан     ЭкМ              2000 ж. тамыз
арналған Қазақстан Рес.    Республикасы.
публикасының Мемлекеттік   ның Үкіметі
инвестициялар бағдарла.    қаулысының
масын әзірлеу              жобасы
_________________________________________________________________________
3.7. Мемлекеттік инвести.   Қазақстан     ЭкМ              2000 ж. наурыз
циялар бағдарламасын       Республика.
әзірлеу және іске асыру    сының
ережесіне өзгерістер мен   Үкіметі
толықтырулар енгізу        қаулысының
жобасы
_________________________________________________________________________
Төртінші тапсырма, сыбайлас жемқорлықпен күресті күшейту
(Сыбайлас жемқорлықпен күрес жөніндегі мемкомиссия (келісім бойынша),
ҰҚК (келісім бойынша), ІІМ)
_________________________________________________________________________

3.1. Разработать ежегодный    Проект            АИ, МИД         Февраль,
план информационной      постановления                     ежегодно
работы по презентации    Правительства
инвестиционных           Республики
возможностей             Казахстан
Республики Казахстан
3.2. Разработать Программу    Проект            АИ, МИД,        Декабрь
привлечения прямых       постановления     Нацбанк (по     2000 г.
инвестиций в             Правительства     согласованию),
Республике Казахстан     Республики        МФ, МГД, МЭ,
на период 2001-          Казахстан         МСХ, МЭИТ
2002 гг.
3.3. Разработать проект       Проект Закона     АИ, МФ, МГД,    Август
Закона Республики        Республики        МИД, МЭ, НКЦБ   2000 г.
Казахстан "Об            Казахстан         (по
инвестициях" на базе                       согласованию),
действующих законов                        Нацбанк (по
Z949000_
"Об иностранных                   (согласованию)
инвестициях" и
Z970075_
"О
государственной
поддержке прямых
инвестиций",
предусматривающий в
себе совершенствование
государственной
поддержки прямых
инвестиций в
приоритетные секторы
экономики, включая
систему стимулов,
направленную на
содействие реализации
инвестиционных
проектов
3.4. Совершенствовать         Проекты           АИ, МПРОС, МЮ,   Апрель
законодательство в       нормативных       МФ, МГД          2000 г.
сфере недропользования   правовых актов
3.5. Продолжить практику      Отчет             АИ, МИД          Май
крупных саммитов с       Правительству                      2000 г.
участием иностранных     Республики
инвесторов               Казахстан и
(Экономический           Министерству
саммит "Евразия-2000")   экономики
Республики
Казахстан
3.6. Разработать Программу    Проект            МЭ               Август
государственных          постановления                      2000 г.
инвестиций Республики    Правительства
Казахстан на 2000-       Республики
2002 годы                Казахстан
3.7. Внести изменения         Проект            МЭ               Март
и дополнения в Правила   постановления                      2000 г.
разработки и реализации  Правительства
Программы                Республики
государственных          Казахстан
инвестиций
---------------------------------------------------------------------------
Четвертое задание.  Усиление борьбы с коррупцией
(Госкомиссия по борьбе с коррупцией (по согласованию),
КНБ (по согласованию), МВД)
---------------------------------------------------------------------------

4.1. 2001-2005 жылдар       Қазақстан    Сыбайлас жем.    2000 ж.
кезеңіне арналған Сыбай.   Республика.  қорлықпен күрес  желтоқсан
лас жемқорлықпен және      сының        жөніндегі мем.
қылмыспен күрес жөніндегі  Президенті   комиссия
мемлекеттік бағдарлама.    Жарлығының   (келісім
ны әзірлеу                 жобасы        бойынша), Бас
прокуратура
(келісім бойынша),
ҰҚК (келісім бойынша),
ІІМ, МКМ, МҚА, ККМ
_________________________________________________________________________
4.2. Сыбайлас жемқорлық.    Қазақстан    Сыбайлас жемқор.   2000 ж.
пен күрес саласында        Республика.  лықпен күрес жө.   желтоқсан
жинақталған тәжірибені     сы Заңының   ніндегі мемко.
ескере отырып, "Сыбай.     жобасы       миссия (келісім
лас жемқорлықпен күрес                  бойынша), Бас
туралы" Қазақстан Рес.                  прокуратура
публикасының Заңына                     (келісім бойынша),
өзгерістер мен толық.                   ҰҚК (келісім бой.
тырулар енгізу                          ынша), ІІМ, МКМ,
МҚА
_________________________________________________________________________
4.3. "Қазақстан Респуб.    Қазақстан     МҚА (келісім       2000 ж.
ликасында мемлекеттік      Республикасы. бойынша), ҰҚК      қыркүйек
қызметке кіретін аза.     ның Прези.    (келісім
маттарды міндетті         денті Жарлы.  бойынша)
тексеру жөніндегі         ғының жобасы
нұсқаулықты бекіту
туралы" Қазақстан Рес.
публикасы Президентінің
1997 жылғы 26 мамырдағы
Жарлығына өзгерістер
енгізу
_________________________________________________________________________
4.4. БАҚ-ында қылмысты.    Қазақстан     МАКМ, ҰҚК            2000 ж.
лық жағдайдың, сыбайлас   Республика.   (келісім бойынша),   желтоқсан
жемқорлықпен және қылмыс. сының Үкіметі. Сыбайлас жемқор.
пен күрестің жәй-күйі     не есеп        лықпен күрес
туралы көрсету                           жөніндегі мем.
комиссия
(келісім бойынша)
_________________________________________________________________________
4.5. Бірінші кезекте, сы.  Орталық немесе  Орталық және      2000 ж.
байлас жемқорлық көрініс. жергілікті ат.  жергілікті        наурыз
термен пәрменді күрес     қарушы орган    атқарушы
мәселелерін, материал.    басшысының      органдар
дық және қаржы-қаражатты  бұйрығымен
мейлінше үнемдеуді, мем.  бекітілген
лекеттік, қызметшілер.    Іс-қимылдар
дің күнделікті қызметте   бағдарламалары
әдептілік нормасын        (жоспарлары)
сақтауын көздейтін
Іс-қимылдардың ведомство.
лық бағдарламаларын
(Жоспарларын) әзірлеу     Қазақстан                        Тоқсан сайын
Республикасының
Үкіметіне есеп
_________________________________________________________________________
Бесінші тапсырма, отандық тауар өндірушіні қолдау, азаматтардың
кәсіпкерлік белсенділігі үшін қолайлы жағдайлар жасау (ЭИСМ, АШМ, МБА,
ЭкМ)
_________________________________________________________________________
Өнеркәсіп (ЭИСМ)
_________________________________________________________________________

4.1. Разработать              Проект Указа      Госкомиссия по   Декабрь
Государственную          Президента        борьбе с         2000 г.
программу по борьбе с    Республики        коррупцией (по
коррупцией и             Казахстан         согласованию),
преступностью на                           Генпрокуратура
период 2001-2005 годы                     (по согласованию),
КНБ (по
согласованию),
МВД, МГД, АГС,
МТК
4.2. Внести изменения         Проект Закона     Госкомиссия по   Декабрь
и дополнения в Закон     Республики        борьбе с         2000 г.
Республики Казахстан     Казахстан         коррупцией (по
Z980267_
"О борьбе с                       согласованию),
коррупцией" с учетом                       Генпрокуратура
наработанной практики                      (по согласованию),
в сфере борьбы с                           КНБ (по
коррупцией                                 согласованию),
МВД, МГД, АГС
4.3. Внести изменения         Проект Указа      АГС (по          Сентябрь
в Указ Президента        Президента        согласованию),   2000 г.
Республики Казахстан     Республики        КНБ (по
от 26 мая 1997 года      Казахстан         согласованию)
"Об утверждении
инструкции по
обязательной
проверке граждан,
поступающих на
государственную
службу в Республике
Казахстан"
4.4. Освещать в СМИ           Отчет             МКИОС, КНБ       Декабрь
вопросы криминогенной    Правительству   (по согласованию), 2000 г.
обстановки, состояние    Республики       Госкомиссия по
борьбы с коррупцией      Казахстан        борьбе с
и преступностью                           коррупцией (по
согласованию)
4.5. Разработать              Программы        Центральные и     Март
ведомственные            (планы)          местные           2000 г.
Программы (Планы)        действий,        исполнительные
действий,                утвержденные     органы
предусматривающие,       приказом
в первую очередь,        руководителя
решение                  центрального или
вопросов действенной     местного
борьбы с коррупционными  исполнительного
явлениями, всемерную     органа
экономию материальных
и финансовых средств,
соблюдение в повседневной Отчет                          Ежеквартально
деятельности норм этики   Правительству
государственного          Республики
служащего                 Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
Пятое задание.  Поддержка отечественного товаропроизводителя.
Создание благоприятных условий для предпринимательской активности
граждан (МЭИТ, МСХ, АМБ, МЭ)
---------------------------------------------------------------------------
Промышленность  (МЭИТ)
---------------------------------------------------------------------------

5.1. Қазақстан Республи.   Қазақстан Респуб.  ЭИСМ         2000 ж. қыркүйек
касының Инновациялық даму  ликасының Үкіметі
бағдарламасын әзірлеу      қаулысының жобасы
_________________________________________________________________________
5.2. ТМД шеңберінде еркін  Қазақстан Респуб.  ЭкМ, ЭИСМ,   2001 ж. қаңтар
сауда режимін қалыптас.    ликасының Үкіметі  ҚарМ
тыру                       не есеп
_________________________________________________________________________
5.3. Импорт алмастыру      Қазақстан Респуб.  ЭИСМ, Экм    2000 ж. маусым
бағдарламасын әзірлеу      ликасының Үкіметі  облыстардың,
қаулысының жобасы  Астана мен
Алматы қала.
ларының әкім.
дері
_________________________________________________________________________
5.4. "2001-2002 жылдарға   Қазақстан Респуб.  ЭИСМ         2001-2002 ж.ж.
арналған Қазақстан Жеңіл   ликасының Үкіметі
өнеркәсібін қалпына кел.   не, Экономика
тіру және дамыту бағдар.   министрлігіне
ламасын" іске асыру        есеп
_________________________________________________________________________
5.5. Ұлттық электр желісі  Қазақстан Респуб.  ЭИСМ, МБА,   2000 ж.
компаниясы қызметтеріне    ликасының Энерге.  "KEGOC" ААҚ  желтоқсан
тариф есептеу әдісін әзір. тика, индустрия    (келісім
леу, бекіту және күшіне    және сауда министр. бойынша)
енгізу, электр қуаты кө.   інің және Қазақстан
терме рыногінің барлық     Республикасының
қатысушылары үшін тең      Табиғи монополия.
қолайлы жағдайлар жасау,   ларды реттеу, бәсе.
ара қашықтықтықтан электр  келестікті қорғау
қуатын беруде тариф        және шағын бизнесті
тәуелділігін төмендету     қолдау жөніндегі
агенттігі төрағасы.
ның бірлескен бұйрық.
тары
_________________________________________________________________________
Ауыл шаруашылығы (АШМ)
_________________________________________________________________________
5.6. Лизинг негізінде      Қазақстан Республи.    АШМ, "Қаз.  жыл сайын
ауыл шаруашылығы құрама.   касының Үкіметіне     агроқаржы"   маусым,
лары машина-трактор паркін есеп                  ЖАҚ (келісім желтоқсан
жаңарту жөніндегі шара.                          бойынша)
ларды іске асыру
_________________________________________________________________________
5.7. Мемлекеттің 2001      Қазақстан Респуб.    АШМ, "Азық-    жыл сайын
жылдан бастап тек мем.     ликасының Үкіметі    түліккорпора.  тамыз
лекеттік стратегиялық      қаулысының жобасы    циясы" ЖАҚ
ресурстарды жаңарту үшін                        (келісім
астық сатып алуға қаты.                         бойынша),
суын көздеу                                     ҚарМ, МСА
_________________________________________________________________________

5.1. Разработать Программу   Проект            МЭИТ           Сентябрь
постановления           постановления                    2000 г.
инновационного развития Правительства
Республики Казахстан    Республики
Казахстан
5.2. Формировать режим         Отчет           МЭ, МЭИТ, МФ   Январь
свободной торговли в      Правительству                  2001 г.
рамках СНГ                Республики
Казахстан
5.3. Разработать Программу     Проект          МЭИТ, МЭ,      Июнь 2000 г.
импортозамещения          постановления   акимы областей,
Правительства   гг. Астаны и
Республики      Алматы
Казахстан
5.4. Реализовать Программу     Отчет           МЭИТ           Январь 2001-
восстановления и          Правительству                  2002 гг.
развития легкой           Республики
промышленности            Казахстан,
Казахстана                Министерству
на 2001 - 2002 годы       экономики
5.5. Разработать, утвердить    Совместный      МЭИТ, АМБ, ОАО  Декабрь
и ввести в действие       приказ Министра "KEGOC" (по     2000 г.
методологию расчета       энергетики,     согласованию)
тарифов на услуги         индустрии и
Национальной              торговли
электросетевой            Республики
компании, создать равно   Казахстан и
выгодные условия для      Председателя
всех участников           Агентства
оптового рынка            Республики
электроэнергии, снизить   Казахстан по
зависимость тарифов на    регулированию
передачу электроэнергии   естественных
от расстояния             монополий, защите
конкуренции и
поддержке малого
бизнеса
---------------------------------------------------------------------------
Сельское хозяйство (МСХ)
---------------------------------------------------------------------------
5.6. Реализовать меры по       Отчет            МСХ, ЗАО        Июнь,
обновлению машинно-       Правительству   "Казагрофинанс"  декабрь,
тракторного парка         Республики       (по             ежегодно
сельхозформирований на    Казахстан        согласованию)
основе лизинга
5.7. Предусмотреть с 2001      Проект           МСХ, ЗАО        Август,
года участие государств   постановления   "Продкорпорация" ежегодно
в закупках зерна только   Правительства   (по согласованию),
для обновления            Республики       АГЗ
государственных           Казахстан
стратегических ресурсов

5.8. Күріш өндірісін       Қазақстан Респуб.    АШМ, ЭИСМ,     2000 ж.
қолдау және өңдеу жөнін.   ликасының Үкіметі    Қызылорда      мамыр
де шаралар әзірлеу         қаулысының жобасы    облысының
әкімі
_________________________________________________________________________
5.9. Күнбағыс өндірісі     Қазақстан Респуб.    АШМ, ЭИСМ,     2000 ж.
өсуін және өңдеуді         ликасының Үкіметі    Шығыс Қазақ.  мамыр
қамтамасыз ету жөнінде     қаулысының жобасы    стан облысы.
шаралар әзірлеу                                 ның әкімі
_________________________________________________________________________
5.10. Асыл тұқымды мал     Қазақстан Респуб.    АШМ, БҒМ       2000 ж.
шаруашылығын сақтау        ликасының Үкіметі                   тамыз
және дамыту жөнінде        қаулысының жобасы
шаралар жүйесін әзірлеу
_________________________________________________________________________
5.11. Таңдаулы асыл тұ.    Қазақстан Респуб.    АШМ, БҒМ       2000 ж.
қым шаруашылығын дамыту    ликасының Үкіметі                   қыркүйек
жөнінде шаралар жүйесін    қаулысының жобасы
әзірлеу
_________________________________________________________________________
Шағын кәсіпкерлік (МБА)
_________________________________________________________________________
5.12. 2001-2002 жылдарға   Қазақстан Респуб.    МБА            2000 ж.
арналған Шағын кәсіпкер.  ликасының Прези.                    желтоқсан
лікті дамытудың және      денті Жарлығының
қолдаудың  мемлекеттік    жобасы
бағдарламасын әзірлеу
__________________________________________________________________________
5.13. Қазақстанда Қол.     Қазақстан Респуб.    МБА            2000 ж.
өнершілікті дамыту тұжы.   ликасының Үкіметі                   наурыз
рымдамасын әзірлеу         қаулысының жобасы
_________________________________________________________________________
5.14. Мемлекеттік органдар Қазақстан Респуб.    МБА            2000 ж.
мәртебесі жоқ ұйымдарға    ликасының Заңының                   ақпан
бақылау және қадағалау     жобасы
функцияларын беруге тиым
салу бөлігінде "Сыбайлас
жемқорлықпен күрес туралы"
Қазақстан Республикасы.
ның Заңына толықтырулар
енгізу туралы" Қазақстан
Республикасы Заңының
жобасын әзірлеу
_________________________________________________________________________
Алтыншы тапсырма борыштарды өтеу және зейнетақылардың уақытылы төленуін
қамтамасыз ету (ЕХҚМ, ҚарМ)
________________________________________________________________________
6.1. Зейнетақылардың       Қазақстан Республи.   ЕХҚМ, ҚарМ   ай сайын
және мемлекеттік жәрдем.  касының Үкіметіне
ақылардың толық және      ақпарат
уақытылы төленуін қамта.
масыз ету
_________________________________________________________________________

5.8. Разработать меры по       Проект           МСХ, МЭИТ,      Май
поддержке производства    постановления    аким            2000 г.
и переработки риса        Правительства    Кызылординской
Республики       области
Казахстан
5.9. Разработать меры по       Проект           МСХ, МЭИТ,      Май
обеспечению роста         постановления    аким Восточно-  2000 г.
производства и            Правительства    Казахстанской
переработки               Республики       области
подсолнечника             Казахстан
5.10. Разработать систему      Проект           МСХ, МОН        Август
мер по сохранению и      постановления                    2000 г.
развитию племенного      Правительства
животноводства           Республики
Казахстан
5.11. Разработать систему      Проект           МСХ, МОН        Сентябрь
мер по развитию          постановления                    2000 г.
элитного семеноводства   Правительства
Республики
Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
Малое предпринимательство (АМБ)
---------------------------------------------------------------------------
5.12. Разработать              Проект Указа     АМБ             Декабрь
Государственную          Президента                       2000 г.
программу развития       Республики
и поддержки малого       Казахстан
предпринимательства
на 2001-2002 годы
5.13. Разработать              Проект           АМБ             Март
Концепцию развития       постановления                    2000 г.
ремесленничества в       Правительства
Казахстане               Республики
Казахстан
5.14. Разработать проект       Проект Закона    АМБ             Февраль
Закона Республики        Республики                       2000 г.
Казахстан "О внесении    Казахстан
дополнений в Закон
Республики Казахстан
Z980267_
"О борьбе с
коррупцией", в части
запрета передачи
контрольных и надзорных
функций организациям,
не имеющим статуса
государственных органов
---------------------------------------------------------------------------
Шестое задание.  Погашение долгов и обеспечение своевременной
выплаты пенсий (МТСЗ, МФ)
---------------------------------------------------------------------------
6.1. Обеспечить полную         Информация       МТСЗ, МФ       Ежемесячно
и своевременную выплату   Правительству
пенсий и государственных  Республики
пособий                   Казахстан

6.2. Әлеуметтік төлемдер,  Қазақстан Республи.   ЕХҚМ, ҚарМ    2000 ж.
жалақы бойынша өткен      касының Үкіметіне                   наурыз
жылдарда жинақталған      ақпарат
берешектерді тізімдеу
және оларды жою жөнінде
ұсыныстар дайындау
_________________________________________________________________________
Жетінші тапсырма, Үкімет жүргізіп отырған іс-қимылдар туралы халыққа
түсіндіру жұмысын күшейту (МАКМ)
_________________________________________________________________________
7.1. Жергілікті жерлерде   Қазақстан Респуб.    МАКМ, орталық  2000 ж.
Үкіметтің алдыңғы кезек.  ликасының Премьер-   атқарушы       наурыз
тегі шараларын, сондай-ақ  Министрі өкімінің    органдар
Үкіметтің 2000-2002 жыл.  жобасы
дарға арналған Іс-қимыл
бағдарламасын кеңінен
түсіндіру және насихаттау
жөнінде мүдделі министр.
ліктер мен ведомстволар.
дан кешенді жұмыс топ.
тарын құру
_________________________________________________________________________
7.2. Аймақтарда Үкіметтің  Әкімдердің шешімдері  Облыстардың  2000 ж.
2000-2002 жылдарға арнал.                       және Астана  наурыз
ған Іс-қимыл бағдарламасын                      мен Алматы   2000-2002
түсіндіру және насихаттау                       қалаларының  ж.ж.
жөнінде ақпараттық-насихат. Қазақстан Респуб.   әкімдері     маусым,
тық топтардың жұмысын ұйым. ликасының Үкіметіне              желтоқсан
дастыру                     есеп
_________________________________________________________________________
7.3. Орталық және жергілікті Дөңгелек үстелдер   МАҚМ, министр.  тұрақты
атқарушы органдар басшылары. және кездесулер     ліктер мен ве.
ның қоғамдық-саяси партия.   өткізу              домстволар,
лар мен қозғалыстар, үкімет.                     облыстардың,
тік емес ұйымдар, ұлттық-мә.                      Астана мен
дени орталықтар өкілдерімен  Қазақстан Респуб.   Алматы қала.     2000-2002
"Дөңгелек үстелдер", кезде.  ликасының Үкіметі.  ларының әкімдері ж.ж.
сулер өткізу тәжірибесін    не есеп                              маусым,
жалғастыру                                                       желтоқсан
_________________________________________________________________________
7.4. БАҚ-ында әлеуметтік-    Қазақстан Респуб.   МАКМ             Тоқсан
экономикалық және демок.    ликасының Үкіметіне                  сайын
ратиялық өзгерістерді       есеп
іске асыру барысын
көрсету
_________________________________________________________________________
ЕСКЕРТУ. Жоспар өзгерді - ҚР Үкіметінің 2000.06.26. N 944 қаулысымен.
P000944_
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.

6.2. Провести инвентаризацию   Информация       МТСЗ, МФ       Март 2000 г.
накопленной за прошлые    Правительству
годы задолженности по     Республики
социальным выплатам,      Казахстан
заработной плате и
подготовить предложения
по ее погашению
---------------------------------------------------------------------------
Седьмое задание.  Усиление разъяснительной работы с населением
о проводимых действиях правительства (МКИОС)
---------------------------------------------------------------------------
7.1. Сформировать комплексные  Проект           МКИОС,         Март 2000 г.
рабочие группы из числа   распоряжения     центральные
заинтересованных          Премьер-Министра исполнительные
министерств и ведомств    Республики       органы
по широкому разъяснению   Казахстан
и пропаганде на местах
первоочередных мер
Правительства, а также
Программы действий
Правительства на 2000-
2002 годы
7.2. Организовать работу       Решения акимов   Акимы         Март 2000 г.
информационно-                             областей и
пропагандистских групп                     гг. Астаны
в регионах по разъяснению                  и Алматы
и пропаганде Программы     Отчет                         Июнь,
действий Правительства     Правительству                 декабрь
на 2000-2002 годы          Республики Казахстан          2000-2002 гг.
7.3. Продолжить практику        Проведение      МКИОС,        Постоянно
проведения "круглых        круглых         министерства
столов", встреч            столов и        и ведомства,
руководителей              встреч          акимы областей
центральных и местных                      и гг. Астаны и
исполнительных органов с                   Алматы
представителями общественно-
политических партий и      Отчет                         Июнь,
движений,                  Правительству                 декабрь
неправительственных        Республики                    2000-2002 гг.
организаций, национально-  Казахстан
культурных центров
7.4. Освещать в СМИ ход         Отчет           МКИОС         Ежеквартально
реализации социально-      Правительству
экономических и            Республики
демократических            Казахстан
преобразований
---------------------------------------------------------------------------
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Петрова Г.В.)