2001 жылға арналған республикалық бюджеттің жобасын әзірлеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 2000 жылғы 23 наурыз N 433
2001 жылға арналған республикалық бюджеттiң жобасын әзiрлеу мақсатында, сондай-ақ "Бюджет жүйесi туралы" Z990357_ Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiлiп отырған 2001 жылға арналған республикалық бюджеттiң жобасын жасау жөнiнде бюджеттiк комиссия (бұдан әрi - Бюджеттiк комиссия) жұмысының жоспар-кестесi бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi:
1) Бюджеттiк комиссияның қарауына мыналарды енгізсiн:
2000 жылдың 12 мамырына дейiн республикалық бюджеттiк
бағдарламалардың әкiмшiлерi 2001 жылы қаржыландыруға ұсынып отырған
республикалық бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi мен көлемiн;
2000 жылдың 19 мамырына дейiн 2001-2003 жылдарға арналған мемлекеттiк
бюджеттiң болжамды көрсеткiштерiнiң тiзбесiн;
2000 жылдың 26 мамырына дейiн:
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiмен келiсiм
бойынша республикалық және жергiлiктi бюджеттерге 2001-2003 жылдары
түсетiн түсiмдердiң болжамын;
2001 жылы жекешелендiруге жататын республикалық және коммуналдық
меншiк объектілерiнiң тiзбесiн айқындау жөнiндегі ұсынысты;
2000 жылдың 7 маусымына дейiн:
2001 жылдың 31 желтоқсанына үкiметтiк борыштың лимитi, 2001 жылға
арналған Қазақстан Республикасының мемлекеттiк кепiлдiктерiн берудiң
лимитi бойынша ұсыныстарды;
2001 жылы iске асыру мiндеттi республикалық бюджеттiк бағдарламалар
бойынша 2001-2003 жылдарға арналған шығыстар мен несиелендiрудiң болжамды
көлемiн;
2001 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламалардың
әкiмшiлерi бойынша республикалық бюджет шығыстарының және оларды
несиелендiрудiң лимиттерiн;
2000 жылдың 16 маусымына дейiн:
2001 жылға арналған жергiлiктi атқарушы органдардың қарыз алуының
жиынтық лимитi, жергiлiктi атқарушы органдар борышының жиынтық лимитi
жөнiндегi ұсынысты;
2001 жылға арналған аса маңызды жергiлiктi бюджеттiк бағдарламалар
бойынша шығыстардың ең аз мөлшерiн;
2000 жылдың 17 шiлдесiне дейiн:
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерiмен нақтыланған
2001 жылға арналған жергiлiктi бюджеттерге түсiмдердiң және аса маңызды
жергiлiктi бюджеттiк бағдарламалар бойынша шығыстар көлемiнiң болжамын;
2001 жылға арналған республикалық бюджет шығыстарының көлемiмен
бiрге республикалық бюджеттiк бағдарламалардың функционалдық топтары мен
әкiмшiлерi бойынша республикалық бюджеттiк бағдарламалардың нақтыланған
тiзбесiн;
2000 жылдың 24 шiлдесiне дейiн Қазақстан Республикасының 2001-2003 жылдарға арналған мемлекеттiк бюджетiнiң болжамды көрсеткiштерiн;

О разработке проекта республиканского бюджета на 2001 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 марта 2000 года N 433
В целях разработки проекта республиканского бюджета на 2001 год, а также в соответствии с Законом Республики Казахстан Z990357_ "О бюджетной системе", Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План-график работы Бюджетной комиссии по формированию проекта республиканского бюджета на 2001 год (далее - Бюджетная комиссия).
2. Министерству финансов Республики Казахстан:
1) внести на рассмотрение Бюджетной комиссии:
до 12 мая 2000 года перечень и объемы республиканских бюджетных программ, предлагаемых к финансированию в 2001 году администраторами республиканских бюджетных программ;
до 19 мая 2000 года перечень прогнозных показателей государственного бюджета на 2001-2003 годы;
до 26 мая 2000 года:
по согласованию с Министерством государственных доходов Республики Казахстан прогноз поступлений в 2001-2003 годах в республиканский и местные бюджета;
предложения по определению перечня объектов республиканской и коммунальной собственности, подлежащих приватизации в 2001 год;
до 7 июня 2000 года:
предложения по лимиту правительственного долга на 31 декабря 2001 года, лимиту предоставления государственных гарантий Республики Казахстан на 2001 год;
прогнозные объемы расходов и кредитования на 2001-2003 годы по республиканским бюджетным программам, обязательным к реализации в 2001 году;
лимиты расходов и кредитования республиканского бюджета по администраторам республиканских бюджетных программ на 2001 год;
до 16 июня 2000 года:
предложения по совокупному лимиту заимствования местными исполнительными органами, совокупному лимиту долга местных исполнительных органов на 2001 год;
минимальные размеры расходов по особо важным местным бюджетным программам на 2001 год;
до 17 июля 2000 года:
уточненные с акимами областей, городов Астаны и Алматы прогнозы поступлений в местные бюджеты на 2001 год и объемов расходов по особо важным местным бюджетным программам;
уточненный перечень республиканских бюджетных программ с объемами расходов республиканского бюджета на 2001 год по функциональным группам и администраторам республиканских бюджетных программ;
до 24 июля 2000 года прогнозные показатели государственного бюджета Республики Казахстан на 2001-2003 годы;

2) республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерiне:
2000 жылдың 23 наурызына дейiн бюджеттiк өтiнiмнiң нысандарын, бюджеттiк бағдарламалардың негіздемелерi мен есептемелерiн;
2000 жылдың 15 маусымына дейiн Бюджеттiк комиссия бекiткен бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесiн, 2001 жылға арналған республикалық бюджет шығыстарының лимиттерiн хабарласын;
3) 2000 жылдың 25 тамызына дейiн "2001 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы мен Қазақстан Республикасының 2001-2003 жылдарға арналған мемлекеттiк бюджетiнiң болжамды көрсеткiштерiн Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қарауына енгізсiн.
3. Бюджеттiк комиссияның қарауына жiберiлетiн ұсыныстарды дайындау үшiн Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне мыналар ұсынылсын:
1) мемлекеттiк органдар - республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi:
2000 жылдың 14 сәуiрiне дейiн Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгі хабарлаған нысан бойынша 2001-2003 жылдарға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламалар бойынша негіздемелермен және есептемелермен бiрге ұсыныстарды;
2000 жылдың 3 мамырына дейiн:
сыртқы көздердiң есебiнен олар алатын мақсатты ресми трансферттердiң (гранттардың) болжамды түрлерi бойынша деректердi;
ведомстволық бағыныстағы мемлекеттiк мекемелер ұсынатын қызметтердi сатудан түсетiн түсiмдердiң көлемiн;
22 мамырға дейiн аса маңызды жергiлiктi бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi мен көлемi бойынша ұсынысты;
2000 жылдың 30 маусымына дейiн шығыстар лимиттерiнiң шегіндегi және Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгі хабарлаған нысандар бойынша негіздемелермен және есептемелермен бiрге бюджеттiк өтiнiмдердi;
2) Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегі ұлттық комиссиясы (келiсiм бойынша) 2000 жылдың 3 мамырына дейiн бағалы қағаздар эмиссиясын тiркегенi және аумақтық бөлiнiсте мемлекеттiк тiркеуге жатпайтын акциялар эмиссияларының ұлттық бiрдейлендiру нөмiрлерiн бергенi үшiн алынатын алым мөлшерлерiнiң 2001-2003 жылдарға арналған болжамды есептемелерiн;
3) Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Кеңсесi 2000 жылдың 3 мамырына дейiн әскери мүлiктi сатудан және жалға беруден түсетiн түсiмдер бойынша 2001-2003 жылдарға арналған болжамды есептемелердi;
4) Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгі 2000 жылдың 3 мамырына дейiн бiр мезгiлде Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiне бере отырып:
1-қосымшаға сәйкес белгiленген нысан бойынша аумақтық бөлiнiсте 2000 жылғы 1 қаңтардағы заңды және жеке тұлғалардың көлiк құралдарының бар-жоғы туралы мәлiметтi;

2) довести до администраторов республиканских бюджетных программ:
до 23 марта 2000 года формы бюджетной заявки, обоснований и расчетов бюджетных программ;
до 15 июня 2000 года перечень бюджетных программ, лимиты расходов республиканского бюджета на 2001 год, утвержденные Бюджетной комиссией;
3) до 25 августа 2000 года внести на рассмотрение Правительства Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2001 год" и прогнозные показатели государственного бюджета Республики Казахстан на 2001-2003 годы.
3. Для подготовки предложений, направляемых на рассмотрение Бюджетной комиссии, представить в Министерство финансов Республики Казахстан:
1) государственным органам - администраторам республиканских бюджетных программ:
до 14 апреля 2000 года предложения с обоснованиями и расчетами по республиканским бюджетным программам на 2001-2003 годы по форме, доведенной Министерством финансов Республики Казахстан;
до 3 мая 2000 года:
данные по предполагаемым видам получаемых ими целевых официальных трансфертов (грантов) за счет внешних источников;
объем поступлений от реализации услуг, предоставляемых подведомственными государственными учреждениями;
до 22 мая предложения по перечню и объемам особо важных местных бюджетных программ;
до 30 июня 2000 года бюджетные заявки с обоснованиями и расчетами в пределах лимитов расходов и по формам, доведенных Министерством финансов Республики Казахстан;
2) Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам (по согласованию) до 3 мая 2000 года прогнозные расчеты на 2001-2003 годы размеров сбора за регистрацию эмиссии ценных бумаг и присвоение национального идентификационного номера эмиссии акций, не подлежащей государственной регистрации, в территориальном разрезе;
3) Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан до 3 мая 2000 года прогнозные расчеты на 2001-2003 годы по поступлениям от реализации и аренды военного имущества;
4) Министерству внутренних дел Республики Казахстан до 3 мая 2000 года с одновременным представлением Министерству государственных доходов Республики Казахстан:
сведения о наличии транспортных средств юридических и физических лиц на 1 января 2000 года в территориальном разрезе по установленной форме согласно приложению 1;

халыққа төлқұжаттар мен жеке куәлiктердi сатудан түсетiн түсімдердiң 2001-2003 жылдарға арналған болжамын;
5) Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк кiрiс министрлiгi 2000 жылдың 3 мамырына дейiн аумақтық бөлiнiсте 1999 жыл мен 2000 жылдың соңғы есептi кезеңi үшiн мынадай деректердi:
2-қосымшаға сәйкес 1999 жылғы декларациялар бойынша жиынтық деректердi;
әлеуметтiк салық жөнiндегі декларациялар бойынша деректердi;
заңды тұлғалардан алынатын табыс салығының және iшкi өндiрiстiң тауарларына салынатын қосылған құн салығының есептелген және төленген сомасын, заңды және жеке тұлғалардан алынатын табыс салығының және олар бойынша мониторинг жүргiзетiн iрi салық төлеушiлер бойынша қосылған құн салығының есептелген және төленген сомасын, сондай-ақ олар бойынша кем алыну мен артық төлемнiң сомасын;
"нөлдiк" ставка бойынша өтеуге есептелетiн қосылған құн салығының сомасын және өтелген соманы;
төлем көзiнен ұсталатын қосылған құн салығын есептеу үшiн жеке тұлғалардың есептелген кiрiстерi туралы мәлiметтердi;
патенттер бойынша жұмыс iстейтiн жеке кәсiпкерлердiң санын;
куәлiктер бойынша жұмыс iстейтiн жеке кәсiпкерлердiң санын;
патенттер бойынша жұмыс iстейтiн шаруа (фермер) қожалықтарының санын;
куәлiктер бойынша жұмыс iстейтiн шаруа (фермер) қожалықтарының санын;
бiр патент құнының орташа айлық мөлшерiн, жеке кәсiпкерлер мен шаруа (фермер) қожалықтары бойынша бiр куәлiк бойынша төленген салықтың орташа айлық мөлшерiн;
1999 жылғы өндiрiстiк қуаттар, iс жүзiндегi өндiрiс туралы және алкогольдi өнiмдер мен этиль спиртiн өндiретiн кәсiпорындар бойынша 2001- 2003 жылдарға арналған болжамды;
мүлiкке салынатын салық жөнiндегі декларациялар бойынша деректердi (түскен, iстен шығарылған негізгі құралдардың құны, 1999 жылдың аяғындағы негiзгi құралдардың қалдық құны, салықты есептеу кезiнде қабылданатын негiзгі құралдардың орташа жылдық құны);
1999 жылғы жер салығы жөнiндегi декларациялар бойынша деректердi (жер учаскесiнiң алаңы, 1 га немесе 1 шаршы метр үшiн ставка, жер салығының сомасы);
бiрыңғай жер салығын төлеушiлердiң санын;
6) Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi 2000 жылдың 3 мамырына дейiн:
Қазақстан Республикасының дипломатиялық өкiлдiктерi мен консулдық мекемелерi бойынша 2001-2003 жылдары консулдық қызмет көрсетулердiң есебiнен түсетiн түсiмдердiң болжамын;
"Байқоңыр" кешенi объектілерiн пайдаланғаны үшiн жалгерлiк ақының түсуiн қамтамасыз ету жөнiндегi ұсынысты;
Қазақстан Республикасының мүдделi мемлекеттiк органдарымен келiсiлген Ресей Федерациясының әскери-сынақ полигондарының жер учаскелерiн пайдаланғаны үшiн алынатын қаражаттың түсуiн қамтамасыз ету жөнiндегi ұсыныстарды;

прогноз на 2001-2003 годы поступлений от реализации населению паспортов и удостоверений личности;
5) Министерству государственных доходов Республики Казахстан до 3 мая 2000 года следующие данные за 1999 год и последний отчетный период 2000 года в территориальном разрезе:
сводные данные по декларациям за 1999 год согласно приложению 2;
данные по декларациям по социальному налогу;
суммы начисленных и уплаченных подоходного налога с юридических лиц и налога на добавленную стоимость на товары внутреннего производства;
суммы начисленных и уплаченных подоходного налога с юридических и физических лиц, налога на добавленную стоимость по крупным налогоплательщикам, по которым ведется мониторинг, а также суммы недоимки и переплаты по ним;
суммы налога на добавленную стоимость, причитающиеся к возмещению по "нулевой" ставке и возмещенную сумму;
сведений о начисленных доходах физических лиц для исчисления подоходного налога, удерживаемого у источника выплаты;
количество частных предпринимателей, работающих по патентам;
количество частных предпринимателей, работающих по свидетельствам;
количество крестьянских (фермерских) хозяйств, работающих по патентам;
количество крестьянских (фермерских) хозяйств, работающих по свидетельствам;
средний месячный размер стоимости одного патента, средний месячный размер уплаченного налога по одному свидетельству по частным предпринимателям и крестьянским (фермерским) хозяйствам;
о производственных мощностях, фактическом производстве за 1999 год и прогноз на 2001-2003 годы по предприятиям, производящим алкогольную продукцию и этиловый спирт;
данные по декларациям по налогу на имущество (стоимость поступивших, выбывших основных средств, остаточная стоимость основных средств на конец 1999 года, среднегодовая стоимость основных средств, принимаемая при исчислении налога);
данные по декларациям по земельному налогу за 1999 год (площадь земельного участка, ставка за 1 га или 1 кв. м, сумма земельного налога);
количество плательщиков единого земельного налога;
6) Министерству иностранных дел Республики Казахстан до 3 мая 2000 года:
прогноз поступлений за счет оказания консульских услуг в 2001-2003 годах по дипломатическим представительствам и консульским учреждениям Республики Казахстан;
предложения по обеспечению поступления арендной платы за эксплуатацию объектов комплекса "Байконур";
предложения по обеспечению поступления средств за использование земельных участков военно-испытательными полигонами Российской Федерации, согласованные с заинтересованными государственными органами Республики Казахстан;

7) Қазақстан Республикасының Табиғи ресурстар және қоршаған ортаны қорғау министрлiгі 2000 жылдың 3 мамырына дейiн бiр мезгілде Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк кiрiс министрлiгіне ұсына отырып, аумақтық бөлiнiсте:
қоршаған ортаны ластағаны үшiн төлемдердiң;
қоршаған ортаны қорғау туралы заңдарды бұзғаны үшiн айыппұлдардан, талап-арыздардан түсетiн;
тәркiленген аңшылық және балық аулау құралдарын, заңсыз ауланған өнiмдi сатудан алынатын қаражаттың;
жануарлар әлемiн пайдаланғаны үшiн ақының;
жануарлар әлемiн қорғағаны және өсiргенi үшiн ақының;
жер қойнауы туралы ақпараттарды пайдалануға бергенi үшiн ақының;
тамырынан босатылатын ағаш үшiн ақының (саны, орташа таксалар, ақының сомасы);
су үшiн ақының (су алу лимитi, тарифi, салалар бойынша сомасы) түсiмдерi туралы 1999 жылғы iс жүзiндегі деректердi және 2001-2003 жылдарға арналған болжамды;
8) Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгі 2000 жылдың 3 мамырына дейiн 2001-2003 жылдары ауылшаруашылығы тауар өндiрушiлерiне берiлген машина жасау өнiмдерi үшiн лизингтік төлемдер бойынша негізгі борышты өтеудiң кестесiн;
9) Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi 2000 жылдың 3 мамырына дейiн бiр мезгiлде Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк кiрiс министрлiгіне ұсына отырып:
Қазақстан Республикасының аумағында радиоэлектронды құралдарды және жоғары сапалы қондырғыларды пайдалануға қосуға байланысты төлемдердi қоса алғанда, радиожиілік ресурсын пайдаланғаны үшiн ақының;
кеме қатынасы жолдарын пайдаланғаны үшiн ақының;
Қазақстан Республикасының аумағы бойынша автокөлiк құралдарының жүрiп өткенi үшiн алымның 2001 жылға арналған болжамдық есептемелерiн;
3-қосымшаға сәйкес белгiленген нысан бойынша аумақтық бөлiнiстегi заңды және жеке тұлғалардың көлiк құралдарының бар-жоғы туралы мәліметті;
10) Қазақстан Республикасының Әділет министрлiгі 2000 жылдың 3 мамырына дейiн оны бiр мезгiлде Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiне бере отырып, аумақтық бөлiнiсте:
мемлекеттiк және жеке меншiк нотариалдық кеңселердiң санының;
нотариалдық кеңселер, АХАТ-тар бойынша мемлекеттiк баждың сомасының;
азаматтық хал-ахуал актiлерінің жазбасын тiркеудi жүзеге асыратын ұйымдар санының және мемлекеттiк баждың сомасының;
соттар санының және мемлекеттiк баж сомасының 1999 жылғы көрсеткiштерiн, 2000 жылға арналған бағалау мен 2001-2003 жылдарға арналған болжамды;
11) Қазақстан Республикасының Көшi-қон және демография жөнiндегi агенттiгi 2000 жылдың 10 сәуiрiне дейiн негіздемелермен және есептемелермен бiрге 2001 жылға арналған көшi-қон квотасының жобасын;

7) Министерству природных ресурсов и охраны окружающей среды Республики Казахстан до 3 мая 2000 года фактические данные за 1999 год и прогноз на 2001-2003 годы в территориальном разрезе о поступлениях, с одновременным представлением Министерству государственных доходов Республики Казахстан:
платежей за загрязнение окружающей среды;
от штрафов, исков за нарушение законодательства об охране окружающей среды;
средств от реализации конфискованных орудий охоты и рыболовства, незаконно добытой продукции;
платы за пользование животным миром;
платы за охрану и воспроизводство животного мира;
платы за предоставление в пользование информации о недрах;
платы за древесину, отпускаемую на корню (количество, средние таксы, сумма платы);
платы за воду (лимит забора воды, тариф, сумма по отраслям);
8) Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан до 3 мая 2000 года график погашения основного долга по лизинговым платежам за поставленную сельхозтоваропроизводителям продукцию машиностроения в 2001-2003 годах;
9) Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан до 3 мая 2000 года с одновременным представлением Министерству государственных доходов Республики Казахстан:
прогнозные расчеты на 2001-2003 годы в территориальном разрезе:
платы за использование радиочастотного ресурса, включая платежи, связанные с вводом в эксплуатацию радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств на территории Республики Казахстан;
платы за пользование судоходными водными путями;
сбора за проезд автотранспортных средств по территории Республики Казахстан;
сведения о наличии транспортных средств юридических и физических лиц в территориальном разрезе по установленной форме согласно приложению 3;
10) Министерству юстиции Республики Казахстан до 3 мая 2000 года показатели в территориальном разрезе за 1999 год, оценку на 2000 год и прогноз на 2001-2003 годы с одновременным предоставлением его Министерству государственных доходов Республики Казахстан:
количество государственных и частных нотариальных контор;
суммы государственной пошлины по нотариальным конторам, ЗАГСам;
количество организаций, осуществляющих регистрацию записей актов гражданского состояния и сумму государственной пошлины;
количество судов и сумму государственной пошлины;
11) Агентству Республики Казахстан по миграции и демографии до 10 апреля 2000 года проект квоты иммиграции на 2001 год с обоснованиями и расчетами;

12) Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару жөнiндегі агенттiгі 2000 жылдың 3 мамырына дейiн бiр мезгiлде Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiне ұсына отырып, аумақтық бөлiнiсте санаттар бойынша жердiң бар-жоғы, оның балл-бонитетпен бағасы туралы 1999 жылғы факт бойынша деректердi және 2001-2003 жылдарға арналған болжамның есептемесiн;
13) Қазақстан Республикасының Статистика жөнiндегі агенттiгi 2000 жылдың 10 мамырына дейiн бiр мезгiлде Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiне ұсына отырып, аумақтық бөлiнiсте 1999 жылғы экономикалық қызмет түрлерiнiң жалпы жiктегішi бойынша заңды тұлғалардың негiзгi құралдары (автокөлiктен басқа) мен материалдық емес активтерiнiң бар-жоғы, қозғалысы және құнының есептен шығуы туралы мәлiметтердi;
14) облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерi (келiсiм бойынша), "Шағын кәсiпкерлiктi дамыту қоры" ЖАҚ, "Медетшi қор" РМК, "Қазақстан Эксимбанкi" ЖАҚ, "ТуранӘлемБанк" ЖАҚ, "Қазақстанның Ұлттық Жинақ Банкi" ААҚ, "Цеснабанк" ААҚ, "Қазкоммерцбанк" ААҚ, "Алматы сауда-қаржы банкi" ЖАҚ, "Қазагроөнеркәсiпбанкi" ААҚ, "Нұрбанк" ААҚ, "Банк Центркредит" ААҚ, "Ертiсбизнесбанк" ААҚ, "Ауыл шаруашылығын қаржылық қолдау қоры" ЖАҚ (келiсiм бойынша) 2000 жылдың 3 мамырына дейiн жасалған шарттардың шеңберiнде республикалық және жергiлiктi бюджеттердiң қаражаты есебiнен заңды және жеке тұлғаларға берілген несиелер бойынша негізгі борыш пен сыйақылардың (мүдделердiң) сомасын 2001-2003 жылдары өтеу туралы деректердi;
15) облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерi (келiсiм бойынша):
бiр мезгiлде Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiне ұсына отырып, 2000 жылдың 3 мамырына дейiн:
жер учаскелерiн, жердi тұрақты пайдалану құқығын сатудан, жер учаскелерiн жалға беруден алынатын қаражаттың түсiмдерi бойынша 2001-2003 жылдарға арналған болжамды;
2001-2003 жылдарға арналған жергiлiкті бюджеттердiң кiрiстерi бойынша түсетiн түсiмдердiң болжамын;
жекешелендiруге жататын және жалға берiлетiн коммуналдық меншiк объектiлерi тiзбесiнiң 2001 жылға арналған болжамын, жалға берiлген үй-жайдың орташа құнын;
коммуналдық меншiк объектiлерiн жекешелендiруден түсетiн түсiмдердi 2000 жылға арналған бағалауды және олардың 2001-2003 жылдарға арналған болжамын;
облыстардың (Астана және Алматы қалаларының) әлеуметтiк-экономикалық дамуының 2001-2003 жылдарға арналған индикативтiк жоспарларының жобасын;
1999 жылғы:
аумақтық статистика органдарымен келiсiлген жұмысшылар саны, орташа айлық жалақы, жалақы қоры бойынша;
4-қосымшаға сәйкес жеке тұлғалардың жылжымайтын мүлкiн бағалау құны туралы анықтаманы;
жұмыс iстеп тұрған базарлардың, автотұрақтардың, автомай құю станцияларының саны мен алаңының;

12) Агентству Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами до 3 мая 2000 года данные по факту за 1999 год и расчет прогноза на 2001-2003 годы в территориальном разрезе, с одновременным представлением Министерству государственных доходов Республики Казахстан о наличии земель по категориям, ее оценки в баллах - бонитетах;
13) Агентству Республики Казахстан по статистике до 10 мая 2000 года сведения о наличии, движении и выбытии стоимости основных средств (кроме автотранспортных) и нематериальных активов юридических лиц по общему классификатору видов экономической деятельности в территориальном разрезе за 1999 год с одновременным представлением в Министерство государственных доходов Республики Казахстан;
14) Акимам областей, городов Астаны и Алматы (по согласованию), ЗАО "Фонд развития малого предпринимательства", РГП "Реабилитационный фонд", ЗАО "Эксимбанк Казахстана", ОАО "Банк ТуранАлем", ОАО "Народный Сберегательный Банк Казахстана", ОАО "Цеснабанк", ОАО "Казкоммерцбанк", ЗАО "Алматинский торгово-финансовый банк", ОАО "Казагропромбанк", ОАО "Нурбанк", ОАО "Банк Центркредит", ОАО "Иртышбизнесбанк", ЗАО "Фонд финансовой поддержки сельского хозяйства" (по согласованию) до 3 мая 2000 года данные о погашении в 2001-2003 годах сумм основного долга и вознаграждений (интересов) по кредитам, выданным юридическим и физическим лицам за счет средств республиканского и местных бюджетов в рамках заключенных договоров;
15) Акимам областей, городов Астаны и Алматы (по согласованию):
до 3 мая 2000 года с одновременным представлением в Министерство государственных доходов Республики Казахстан:
прогноз на 2001-2003 годы по поступлениям средств от продажи земельных участков, права постоянного землепользования, аренды земельных участков;
прогноз поступлений по доходам местных бюджетов на 2001-2003 годы;
прогноз на 2001 год перечня объектов коммунальной собственности, подлежащих приватизации и сдаваемых в аренду, среднюю стоимость арендуемого помещения;
оценку на 2000 год и прогноз на 2001-2003 годы поступлений от приватизации объектов коммунальной собственности;
проекты планов социально-экономического развития областей (городов Астаны и Алматы) на 2001-2003;
отчетные данные за 1999 год:
по численности работающих, среднемесячной заработной плате, фонду заработной платы, согласованные с территориальными органами по статистике;
справку о стоимости оценки недвижимого имущества физических лиц согласно приложению 4:
количества и площади функционирующих рынков, автостоянок, автозаправочных станций;

2000 жылдың 22 мамырына дейiн 2000 жылғы 3 сәуiрдегі жағдай бойынша олар тартқан заемдардың қолданылып жүрген портфелi туралы деректердi (заемдардың тiзбесiн, қаржылық шарттары мен сипаттамасын, iс жүзiндегi жағдайын, қызмет көрсетуi мен өтеуiн, өтеу кестелерiн, несиелiк келiсiмдерiнiң көшiрмелерiн);
16) Қазақстан Республикасының Ұлттық лотереясын ұйымдастыру және өткiзу жөнiндегі кеңес 2000 жылдың 3 мамырына дейiн бiр мезгiлде Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк кiрiс министрлiгіне ұсына отырып, негіздемелермен және есептемелермен бiрге ұлттық лотереяны өткiзуден түсетiн кiрiс сомасының 2001-2003 жылдарға арналған болжамының есебiн.
4. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi:
1) елдiң әлеуметтiк-экономикалық дамуының 2001-2005 жылдарға арналған индикативтiк жоспарының жобасын Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қарауына енгізу кезiнде көрсетiлген жобаға мынадай көрсеткiштердi енгізудi көздесiн:
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiмен келiсiлген номенклатура бойынша аумақтық бөлiнiсте заттай және ақшалай сипаттағы өнiмдердiң маңызды түрлерiн өндiрудi;
елдер, есептемелердiң түрлерi бойынша тауарлар мен қызмет көрсетулердiң топтары бойынша өнiмнiң импорты мен экспортын;
оны министрлiктерге, агенттiктерге және өзге де орталық мемлекеттiк органдарға бiр мезгiлде хабарлай отырып, аумақтық бөлiнiсте, сондай-ақ тұтынушылар топтары бойынша газға, суға, электр энергиясына, жылуға және басқа да коммуналдық қызмет көрсетулерге бағалар мен тарифтердiң деңгейiн;
мемлекеттiк және мемлекет кепiлдiк берген қарыз алу мен борыштың алдағы он жылдық кезеңiне арналған болжамын дайындау үшiн қажеттi елдiң дамуының 2001-2010 жылдарға арналған маңызды макроэкономикалық көрсеткiштерiнiң болжамын;
жұмыс iстеушiлердiң (шағын кәсiпорындарды ескере отырып) саны мен жалақы қоры бойынша аумақтық бөлiнiсте 2000 жылды бағалау туралы деректердi және 2001-2003 жылдарға арналған болжамды;
аумақтық бөлiнiсте 2001-2003 жылдарға арналған өндiрiс өнiмдерiнiң, орындалған жұмыстардың және көрсетiлген қызметтердiң көлемi болжамын;
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiмен келiсiлген тiзбе бойынша өндiрiлетiн өнiмнiң негiзгi түрлерiне арналған орташа бағаның болжамын;
мамандықтардың бөлiнiсiнде 2001-2002 оқу жылында мемлекеттiк тапсырыс негізiнде жоғары және орта арнаулы бiлiмдi кадрларды даярлауға қажеттілікті;
бiлім беру ұйымдарының әрбiр түрi мен үлгісi бойынша бiр оқушыға, тәрбиеленушiге арналған есептемедегі шығыстарды қаржыландыру нормативтерi бойынша негiздемелердi және есептемелердi;
оны бiр мезгiлде министрлiктерге, агенттiктерге және өзге де орталық мемлекеттiк органдарға хабарлай отырып, аумақтық бөлiнiсте көлiк түрлерi бойынша, сондай-ақ тұтынушылар топтары бойынша байланыс қызметiне, жүк және жолаушылар тасымалына қойылатын бағалар мен тарифтер деңгейiнiң 2001-2003 жылдарға арналған болжамын;
2001-2003 жылға арналған айлық есептiк көрсеткiштiң, айлық жалақы мен зейнетақының ең аз мөлшерiн белгiлеу жөнiндегі ұсыныстарды;

до 22 мая 2000 года данные о действующем по состоянию на 3 апреля 2000 года портфеле привлеченных ими займов (перечень займов, финансовые условия и характеристики, фактическое состояние, обслуживание и погашение, графики погашения, копии кредитных соглашений);
16) Совету по организации и проведению национальной лотереи Республики Казахстан до 3 мая 2000 года расчет прогноза на 2001-2003 годы суммы дохода от проведения национальной лотереи с обоснованиями и расчетами.
4. Министерству экономики Республики Казахстан:
1) при внесении на рассмотрение Правительства Республики Казахстан проекта Индикативного плана социально-экономического развития страны на 2001-2005 годы предусмотреть включение в указанный проект следующих показателей:
производства важнейших видов продукции в натуральном и денежном выражении, в территориальном разрезе, по номенклатуре, согласованной с Министерством финансов Республики Казахстан;
импорта и экспорта продукции по группам товаров и услуг по странам, видам расчетов;
уровня цен и тарифов на газ, воду, электроэнергию, отопление и прочие коммунальные услуги в территориальном разрезе, а также по группам потребителей, с одновременным доведением его до министерств, агентств и иных центральных государственных органов;
прогноз важнейших макроэкономических показателей развития страны на 2001-2010 годы, необходимых для подготовки прогноза на предстоящий десятилетний период государственного и гарантированного государством заимствования и долга;
данные об оценке 2000 года и прогноз на 2001-2003 годы в территориальном разрезе по численности и фонду заработной платы работающих (с учетом малых предприятий);
прогноз объемов производства продукции, выполненных работ и оказанных услуг в территориальном разрезе на 2001-2003 годы;
прогноз средних цен на основные виды производимой продукции по перечню, согласованному с Министерством финансов Республики Казахстан;
потребность на 2001-2002 учебный год в подготовке кадров с высшим и средним специальным образованием на основе государственного заказа в разрезе специальностей;
обоснования и расчеты по нормативам финансирования расходов в расчете на одного обучающегося, воспитанника по каждому виду и типу организации образования;
прогноз на 2001-2003 годы уровня цен и тарифов на услуги связи, грузовые и пассажирские перевозки по видам транспорта в территориальном разрезе, а также по группам потребителей с одновременным доведением его до министерств, агентств и иных центральных государственных органов;
предложения по установлению на 2001-2003 годы размера месячного расчетного показателя, минимальных размеров месячной заработной платы и пенсии;

2) 2000 жылдың 19 мамырына дейiн мерзiмде Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігімен және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiмен келiсiм бойынша 2001-2005 жылдарға арналған негiзгi макроэкономикалық көрсеткiшердi Бюджеттiк комиссияның қарауына енгiзсiн.
5. Министрлiктер, агенттiктер, өзге де орталық мемлекеттiк органдар, жергiлiктi атқарушы органдар 2000 жылдың 10 маусымына дейiн мерзiмде Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне және Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiне 2001 жылы атқарылуы нақты қаржыландыру көздерiмен қамтамасыз етiлмеген iс-шараларға республикалық және жергiлiктi бюджеттердiң қаражатын қосымша жұмсауды туғызуы мүмкiн нормативтiк құқықтық актiлердiң әрекетiн тоқтату немесе тоқтата тұру,
кезең-кезеңiмен қолдануға енгiзу жөнiндегі ұсыныстарды табыс етсiн.
6. Осы қаулының атқарылуын бақылау Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң орынбасары Е.Ә. Өтембаевқа жүктелсiн.
7. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2000 жылғы 23 наурыздағы
N 433 қаулысымен
бекітілген
2001 жылға арналған республикалық бюджеттің жобасын
жасау жөніндегі бюджеттік комиссия жұмысының
жоспар-кестесі
---------------------------------------------------------------------------
N !  Күні  !    Қаралатын мәселелердің тізбесі     ! Қатысатын мемлекеттік
!        !                                       !        органдар
---------------------------------------------------------------------------
1  12.05.00 2001 жылы республикалық бюджеттік бағ.   Қаржымині, республика.
дарламалардың әкімшілері қаржыландыруға  лық бюджеттік бағдар.
ұсынатын республикалық бюджеттік бағ.    ламалардың әкімшілері
дарламалардың тізбесі мен көлемдері.
---------------------------------------------------------------------------
2  19.05.00 2001-2005 жылдарға арналған негізгі          Экономикамині,
макроэкономикалық көрсеткіштер.               Қаржымині,
2001-2005 жылдарға арналған инфляцияның,      Ұлттық Банк
қайта қаржыландырудың ресми ставкалары.     (келісім бойынша)
ның деңгейі, теңгенің есеп айырысу айыр.
бас бағамын бағалау.
Мемлекеттік инвестициялар бағдарламасы.
Қазақстан Республикасының 2001-2003             Қаржымині
жылдарға арналған мемлекеттік бюджеттің
болжамдық көрсеткіштерінің тізбесі.
---------------------------------------------------------------------------
3  26.05.00 2001-2003 жылдары республикалық және             Қаржымині,
жергілікті бюджеттерге түсетін түсімдер.        Мемкірісмині,
Айлық жалақының, зейнетақының және айлық       Ұлттық Банк
есептік көрсеткіші ең аз мөлшерлері.        (келісім бойынша),
2001 жылы жекешелендіруге жататын              Экономикамині,
республикалық және коммуналдық меншік       Еңбек және халықты
объектілерінің тізбесі.                     әлеуметтік қорғау.
мині
---------------------------------------------------------------------------
4  7.06.00  2001 жылға арналған республикалық бюджеттік      Қаржымині
бағдарламалардың әкімшілері бойынша
республикалық бюджет шығыстарының және
оларды несиелендірудің лимиттері.
2001 жылы іске асырылуға міндетті
республикалық бюджеттік бағдарламалардың
шығыстары мен оларды несиелендірудің болжамды
көлемі.

2) в срок до 19 мая 2000 года по согласованию с Министерством финансов Республики Казахстан и Национальным Банком Республики Казахстан внести на рассмотрение Бюджетной комиссии основные макроэкономические показатели на 2001-2005 годы.
5. Министерствам, агентствам, иным центральным государственным органам, местным исполнительным органам в срок до 10 июня 2000 года представить в Министерство финансов Республики Казахстан и Министерство юстиции Республики Казахстан предложения по отмене или приостановлению действия, поэтапному введению в действие нормативных правовых актов, исполнение которых в 2001 году может вызвать дополнительное расходование средств республиканского бюджета на мероприятия, не обеспеченные реальными источниками финансирования.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на
заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Утембаева Е.А.
7. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 23 марта 2000 года N 433
План
график работы
Бюджетной комиссии по формированию
проекта республиканского бюджета на 2001 год
---------------------------------------------------------------------------
N  !  Дата    !  Перечень рассматриваемых вопросов  !   Участвующие
!          !                                     ! государственные
!          !                                     !    органы
---------------------------------------------------------------------------
1   12.05.00.   Перечень и объемы республиканских          Минфин,
бюджетных программ, предлагаемых       администраторы
к финансированию в 2001 году           республиканских
администраторами республиканских       бюджетных программ
бюджетных программ
2   19.05.00.   Основные макроэкономические            Минэкономики,
показатели на 2001-2005 годы.          Минфин, Нацбанк
Уровень инфляции, официальной          (по согласованию)
ставки рефинансирования, оценка
расчетного обменного курса тенге
на 2001-2005 годы. Программа
государственных инвестиций.
Перечень прогнозных показателей            Минфин
государственного бюджета Республики
Казахстан на 2001-2003 годы
3   26.05.00.   Поступления в 2001-2003 годах в            Минфин,
республиканский и местный бюджеты.      Мингосдоходов,
Месячный расчетный показатель,          Нацбанк (по
минимальные размеры месячной            согласованию),
заработной платы и пенсии.              Минэкономики,
Перечень объектов республиканской       Минтрудсоцзащиты
и коммунальной собственности,
подлежащих приватизации в 2001
году
4   7.06.00.    Лимиты расходов и кредитования              Минфин
республиканского бюджета по
администраторам республиканских
бюджетных программ на 2001 год.
Прогнозные объемы расходов и
кредитования республиканских
бюджетных программ, обязательных
к реализации в 2001 году.
Лимит правительственного долга

2001 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша
үкіметтік борыштың лимиті.
Қазақстан Республикасының 2001 жылға арналған
мемлекеттік кепілдіктерін берудің лимиті.
---------------------------------------------------------------------------
5  16.06.00 Жергілікті атқарушы органдардың 2001 жылға      Қаржымині
арналған қарыз алуының жиынтық лимиті.
2001 жылға арналған жергілікті атқарушы
органдар борышының жиынтық лимиті.
Облыстар, Астана және Алматы қалалары
бөлінісінде 2001-2003 жылдарға арналған
аса маңызды жергілікті бюджеттік бағдарламалар
бойынша шығыстардың ең аз мөлшері.
---------------------------------------------------------------------------
6  17.07.00 Функционалдық топтар мен республикалық          Қаржымині
бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері
бойынша 2001 жылға арналған республикалық
бюджет шығыстарының көлемдерімен бірге
республикалық бюджеттік бағдарламалардың
нақтыланған тізбесі.
Облыстар, Астана және Алматы қалаларының
әкімдері нақтылаған жергілікті бюджеттерге
түсетін түсімдердің және аса маңызды бюджеттік
бағдарламалар бойынша шығыстар көлемінің
2001-2003 жылдарға арналған болжамдары.
---------------------------------------------------------------------------
7  24.07.00 Қазақстан Республикасының 2001-2003             Қаржымині,
жылдарға арналған мемлекеттік бюджетінің       Экономикамині
болжамды көрсеткіштері
---------------------------------------------------------------------------
8  20.08.00 "2001 жылға арналған республикалық бюджет       Қаржымині,
туралы" Заңның жобасы                           Әділетмині
---------------------------------------------------------------------------
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2000 жылғы 23 наурыздағы
N 433 қаулысына
N 1 қосымша
1-нысан
Заңды тұлғалардың көлік
құралдарының бар-жоғы туралы
Мәлімет
---------------------------------------------------------------------------
Облыстардың   !                     Жеңіл автомобильдер
атауы         !----------------------------------------------------------
!көлемі 1100 текше см.дейін   !көл.1100-ден 1500 текше
!двиг.                        !см. дейін двиг.
!----------------------------------------------------------
!6 жылға !6 жылдан ! 6 жылдан !6 жылға !6 жылдан !6 жылдан
! дейін  !жоғары,  !жоғары,   ! дейін  !жоғары,  !жоғары,
!        !  ТМД    !  шетел   !        !  ТМД    !  шетел
!        ! елдері  ! машинасы !        ! елдері  !машинасы
---------------------------------------------------------------------------
Ақмола
Ақтөбе
Алматы
Атырау
Ш-Қазақстан
Жамбыл
Б-Қазақстан
Қарағанды
Қызылорда
Қостанай
Маңғыстау
Павлодар
С-Қазақстан
О-Қазақстан
Астана қаласы
Алматы қаласы
---------------------------------------------------------------------------
Жиыны
---------------------------------------------------------------------------
таблицаның жалғасы:
---------------------------------------------------------------------------
көл.1500-ден 2000 текше.!көл.2000-3000 текше.  !көл.3000-4000 текше.! 4000
см.дейін двиг.          !см.двиг.              !см.двиг.            !
--------------------------------------------------------------------!
6 жыл.!6 жылдан!6 жылдан!6    !6 жыл. !6 жылдан!6 жыл.!6 жыл.!6 жыл.!
ға    !жоғары, !жоғары, !жылға!дан жо.!жоғары, !ға    !дан   !дан   !текше.
дейін ! ТМД    !шетел   !дейін!ғары   !шетел   !дейін !жоғары!жоғары!см.
! елдері !машинасы!     !ТМД ел.!машинасы!      !ТМД   !ТМД   !жоғары
!        !        !     !дері   !        !      !елдері!елдері!
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
Ескерту: Автокөлік құралдарының маркалары салық заңдарының 129-бабы
бойынша салық төлеуден босатылатын көлік құралдарының санын көрсету керек.
2-нысан
Заңды тұлғалардың көлік
құралдарының бар-жоғы туралы
Мәлімет
---------------------------------------------------------------------------
Облыстардың !жұк машин. жүк көтеруі: ! автобустар            !мотоциклдер,
атауы   !------------------------!-----------------------!мотороллерл.,
!1,5 тон.!1,5-нан!5 тон. !12 отыр.!12-ден!отырғы.!мотосанилер
!наға    !5 тон. !надан  !ғызу ор.!25 от.!зу орны!(двиг.қуаты
!дейін   !наға   !жоғары !нына    !ырғызу!25-тен !55 квт-тан
!        !дейін  !       !дейін   !орнына!жоғары !төмен
!        !       !       !        !дейін !       !
---------------------------------------------------------------------------
Ақмола
Ақтөбе
Алматы
Атырау
Ш-Қазақстан
Жамбыл
Б-Қазақстан
Қарағанды
Қызылорда
Қостанай
Маңғыстау
Павлодар
С-Қазақстан
О-Қазақстан
Астана қаласы
Алматы қаласы
---------------------------------------------------------------------------
Жиыны
---------------------------------------------------------------------------
3-нысан
Жеке тұлғалардың көлік
құралдарының бар-жоғы туралы
Мәлімет
---------------------------------------------------------------------------
Облыстардың   !                     Жеңіл автомобильдер
атауы         !----------------------------------------------------------
!көлемі 1100 текше см.дейін   !көл.1100-ден 1500 текше
!двиг.                        !см. дейін двиг.
!----------------------------------------------------------
!6 жылға !6 жылдан ! 6 жылдан !6 жылға !6 жылдан !6 жылдан
! дейін  !жоғары,  !жоғары,   ! дейін  !жоғары,  !жоғары,
!        !  ТМД    !  шетел   !        !  ТМД    !  шетел
!        ! елдері  ! машинасы !        ! елдері  !машинасы
---------------------------------------------------------------------------
Ақмола
Ақтөбе
Алматы
Атырау
Ш-Қазақстан
Жамбыл
Б-Қазақстан
Қарағанды
Қызылорда
Қостанай
Маңғыстау
Павлодар
С-Қазақстан
О-Қазақстан
Астана қаласы
Алматы қаласы
---------------------------------------------------------------------------
Жиыны
---------------------------------------------------------------------------
таблицаның жалғасы:
---------------------------------------------------------------------------
көл.1500-ден 2000 текше.!көл.2000-3000 текше.  !көл.3000-4000 текше.! 4000
см.дейін двиг.          !см.двиг.              !см.двиг.            !
--------------------------------------------------------------------!
6 жыл.!6 жылдан!6 жылдан!6    !6 жыл. !6 жылдан!6 жыл.!6 жыл.!6 жыл.!
ға    !жоғары, !жоғары, !жылға!дан жо.!жоғары, !ға    !дан   !дан   !текше.
дейін ! ТМД    !шетел   !дейін!ғары   !шетел   !дейін !жоғары!жоғары!см.
! елдері !машинасы!     !ТМД ел.!машинасы!      !ТМД   !ТМД   !жоғары
!        !        !     !дері   !        !      !елдері!елдері!
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
Ескерту: Автокөлік құралдарының маркалары салық заңының 129-бабы
бойынша салық төлеуден босатылатын көлік құралдарының санын көрсету керек.
4-нысан
Жеке тұлғалардың көлік
құралдарының бар-жоғы туралы
Мәлімет
---------------------------------------------------------------------------
Облыстардың !жүк машин. жүк көтеруі: ! автобустар            !мотоциклдер,
атауы   !------------------------!-----------------------!мотороллерл.,
!1,5 тон.!1,5-нан!5 тон. !12 отыр.!12-ден!отырғы.!мотосанилер
!наға    !5 тон. !надан  !ғызу ор.!25 от.!зу орны!(двиг.қуаты
!дейін   !наға   !жоғары !нына    !ырғызу!25-тен !55 квт-тан
!        !дейін  !       !дейін   !орнына!жоғары !төмен
!        !       !       !        !дейін !       !
---------------------------------------------------------------------------
Ақмола
Ақтөбе
Алматы
Атырау
Ш-Қазақстан
Жамбыл
Б-Қазақстан
Қарағанды
Қызылорда
Қостанай
Маңғыстау
Павлодар
С-Қазақстан
О-Қазақстан
Астана қаласы
Алматы қаласы
---------------------------------------------------------------------------
Жиыны
---------------------------------------------------------------------------
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2000 жылғы 23 наурыздағы
N 433 қаулысына
N 2 қосымша
__________ облысы бойынша 1999 жылғы жиынтық табыс,
жүргізілген шегерімдер, заңды тұлғалардан алынатын қосылған құн
салығының есептелген және төленген сомалары туралы көрсеткіштер
мың теңге
---------------------------------------------------------------------------
!түзетуден    !шегерімдер   !салық      !27-бапқа сәйкес
!кейінгі жыл. !барлығы, 31- !салынатын  !көшірілген кәсіп.
!дық жиынтық  !жол бойынша  !табыс, 32- !керлік қызмет сал.
!табыс, 18-жол!             !жол бойынша!дарынан болған
!бойынша      !             !           !шығындар
---------------------------------------------------------------------------
1        !      2      !     3       !     4     !         5
---------------------------------------------------------------------------
облыс бойынша
барлығы
оның ішінде ірі
салық төлеушілер
бойынша:
1.
2.
және с.с.
---------------------------------------------------------------------------
ірі салық
төлеушілер
бойынша жиыны
Өзге де
төлеушілер
Облыс бойынша
барлығы
---------------------------------------------------------------------------
таблицаның жалғасы:
---------------------------------------------------------------------------
34-бапқа сәйкес !көшірілген шығындар !есептелген  !төленген ! кем алыну
салық салудан   !және берілген жеңіл.!салықтың    !салықтың !- артық
босатылған табыс!діктер ескерілген   !барлығы, 36-!барлығы  !төлеу +
34-жол бойынша  !салық салынатын     !жол бойынша !
!табыс, 35-жол       !
!бойынша             !
---------------------------------------------------------------------------
6         !         7          !      8     !     9   !     10
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2000 жылғы 23 наурыздағы
N 433 қаулысына
N 3 қосымша
1-нысан
Заңды тұлғалардың көлік
құралдарының бар-жоғы туралы
Мәлімет
---------------------------------------------------------------------------
Облыстардың  !катерлер, кемелер, баржалар, яхталар двиг.қуаты:
атауы     !------------------------------------------------------------
!160 ат күшіне !160-тан 500 ат !500-ден 1000 ат !1000 ат кү.
!    дейін     ! күшіне дейін  ! күшіне дейін   !шінен жоғары
---------------------------------------------------------------------------
Ақмола
Ақтөбе
Алматы
Атырау
Ш-Қазақстан
Жамбыл
Б-Қазақстан
Қарағанды
Қызылорда
Қостанай
Маңғыстау
Павлодар
С-Қазақстан
О-Қазақстан
Астана қаласы
Алматы қаласы
---------------------------------------------------------------------------
Жиыны
---------------------------------------------------------------------------
таблицаның жалғасы:
---------------------------------------------------------------------------
1.04.99 ж. дейін сатып алынған ұшу  ! 1.04.99 ж. кейін сатып алынған ұшу
аппараттары               !             аппараттары
---------------------------------------------------------------------------
пайдал.   !5-тен 15  ! 15 жылдан  !  пайдал.   !5-тен 15  ! 15 жылдан
уақыты 5   !  жылға   !  жоғары    ! уақыты 5   !  жылға   !  жоғары
жылға дейін !  дейін   !            !жылға дейін !  дейін   !
---------------------------------------------------------------------------
2-нысан
Жеке тұлғалардың көлік
құралдарының бар-жоғы туралы
Мәлімет
---------------------------------------------------------------------------
Облыстардың  !катерлер, кемелер, баржалар, яхталар двиг.қуаты:
атауы     !------------------------------------------------------------
!160 ат күшіне !160-тан 500 ат !500-ден 1000 ат !1000 ат кү.
!    дейін     ! күшіне дейін  ! күшіне дейін   !шінен жоғары
---------------------------------------------------------------------------
Ақмола
Ақтөбе
Алматы
Атырау
Ш-Қазақстан
Жамбыл
Б-Қазақстан
Қарағанды
Қызылорда
Қостанай
Маңғыстау
Павлодар
С-Қазақстан
О-Қазақстан
Астана қаласы
Алматы қаласы
---------------------------------------------------------------------------
Жиыны
---------------------------------------------------------------------------
таблицаның жалғасы:
---------------------------------------------------------------------------
1.04.99 ж. дейін сатып алынған ұшу  ! 1.04.99 ж. кейін сатып алынған ұшу
аппараттары               !             аппараттары
---------------------------------------------------------------------------
пайдал.   !5-тен 15  ! 15 жылдан  !  пайдал.   !5-тен 15  ! 15 жылдан
уақыты 5   !  жылға   !  жоғары    ! уақыты 5   !  жылға   !  жоғары
жылға дейін !  дейін   !            !жылға дейін !  дейін   !
---------------------------------------------------------------------------
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2000 жылғы 23 наурыздағы
N 433 қаулысына
N 4 қосымша
Жеке тұлғалардың жылжымайтын
мүлкінің бағалау құны туралы
Анықтама
(мың теңге)
---------------------------------------------------------------------------

по состоянию на 31 декабря 2001
года.
Лимит предоставления
государственных гарантий
Республики Казахстан на 2001 год
5   16.06.00.   Совокупный лимит заимствования              Минфин
местными исполнительными органами
на 2001 год. Совокупный лимит
долга местных исполнительных
органов на 2001 год.
Минимальный размер расходов по
особо важным местным бюджетным
программам в разрезе областей,
городов Астаны и Алматы на
2001-2003 годы
6   17.07.00.   Уточненный перечень                         Минфин
республиканских бюджетных
программ с объемами расходов
республиканского бюджета на
2001 год по функциональным группам
и администраторам республиканских
бюджетных программ. Уточненные
с акимами областей и городов
Астаны и Алматы прогнозы
поступлений в местные бюджеты
на 2001-2003 годы и объемов
расходов по особо важным местным
бюджетным программам
7   24.07.00.   Прогнозные показатели                       Минфин,
государственного бюджета                  Минэкономики
Республики Казахстан на 2001-
2003 годы
8   21.08.00.   Проект Закона "О республиканском            Минфин,
бюджете на 2001 год"                        Минюст
Приложение N 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
23 марта 2000 года N 433
Форма 1
Сведения
о наличии транспортных средств
юридических лиц
---------------------------------------------------------------------------
Наименование  !                Легковые автомобили
областей      !-----------------------------------------------------------
! с объемом двигателя до 1100  ! с объем. двигателя от
!       куб. см.               ! 1100 до 1500 куб. см.
!-----------------------------------------------------------
!до 6 лет!свыше 6 лет!свыше 6 !до 6 лет!свыше 6 лет!свыше 6
!        !страны СНГ !  лет,  !        !страны СНГ !  лет,
!        !           !иномарки!        !           !иномарки
---------------------------------------------------------------------------
Акмолинская
Актюбинская
Алматинская
Атырауская
В-Казахстанская
Жамбылская
З-Казахстанская
Карагандинская
Кызылординская
Костанайская
Мангистауская
Павлодарская
С-Казахстанская
Ю-Казахстанская
г. Астана
г. Алматы
---------------------------------------------------------------------------
Итого
продолжение таблицы
---------------------------------------------------------------------------
с объем. двигателя от !с объем. двигателя от !с объем. двигателя    !свыше
1500 до 2000 куб.см.  !2000 - 3000 куб.см.   !от 3000-4000 куб.см   !4000
--------------------------------------------------------------------! куб.
до 6 !свыше 6 !свыше 6!до 6 !свыше 6 !свыше 6!до 6 !свыше 6 !свыше 6! см.
лет ! лет,   !  лет, ! лет !  лет,  !  лет, ! лет !  лет,  ! лет,  !
!страны  !  ино- !     !страны  ! ино-  !     ! страны ! ино-  !
! СНГ    !марки  !     !  СНГ   !марки  !     !  СНГ   !марки  !
---------------------------------------------------------------------------
Примечание: По маркам автотранспортных средств следует указать
количество транспортных средств, освобождаемых от уплаты
налога по ст. 129 налог. законодательства
Форма 2
Сведения
о наличии транспортных средств
юридических лиц
---------------------------------------------------------------------------
Наименование ! грузовые             !     автобусы           !мотоциклы,
областей     !грузоподъемностью:    !                        !мотороллеры,
!----------------------!------------------------!мотосани
!до 1,5!от 1,5 ! свыше !до 12   !от 12 до!свыше !(мощностью
!тонн  ! до 5  !5 тонн !посадоч.!   25   !  25  !двигателя
!      ! тонн  !       !мест    !посадоч.!посад.!менее 55
!      !       !       !        ! мест   !мест  !квт)
---------------------------------------------------------------------------
Акмолинская
Актюбинская
Алматинская
Атырауская
В-Казахстанская
Жамбылская
З-Казахстанская
Карагандинская
Кызылординская
Костанайская
Мангистауская
Павлодарская
С-Казахстанская
Ю-Казахстанская
г. Астана
г. Алматы
---------------------------------------------------------------------------
Итого
---------------------------------------------------------------------------
Форма 3
Сведения
о наличии транспортных средств
физических лиц
---------------------------------------------------------------------------
Наименование  !                Легковые автомобили
областей      !-----------------------------------------------------------
! с объемом двигателя до 1100  ! с объем. двигателя от
!       куб. см.               ! 1100 до 1500 куб. см.
!-----------------------------------------------------------
!до 6 лет!свыше 6 лет!свыше 6 !до 6 лет!свыше 6 лет!свыше 6
!        !страны СНГ !  лет,  !        !страны СНГ !  лет,
!        !           !иномарки!        !           !иномарки
---------------------------------------------------------------------------
Акмолинская
Актюбинская
Алматинская
Атырауская
В-Казахстанская
Жамбылская
З-Казахстанская
Карагандинская
Кызылординская
Костанайская
Мангистауская
Павлодарская
С-Казахстанская
Ю-Казахстанская
г. Астана
г. Алматы
---------------------------------------------------------------------------
Итого
---------------------------------------------------------------------------
продолжение таблицы
---------------------------------------------------------------------------
с объем. двигателя от !с объем. двигателя от !с объем. двигателя    !свыше
1500 до 2000 куб.см.  !2000 - 3000 куб.см.   !от 3000-4000 куб.см   !4000
--------------------------------------------------------------------! куб.
до 6 !свыше 6 !свыше 6!до 6 !свыше 6 !свыше 6!до 6 !свыше 6 !свыше 6! см.
лет ! лет,   !  лет, ! лет !  лет,  !  лет, ! лет !  лет,  ! лет,  !
!страны  !  ино- !     !страны  ! ино-  !     ! страны ! ино-  !
! СНГ    !марки  !     !  СНГ   !марки  !     !  СНГ   !марки  !
---------------------------------------------------------------------------
Примечание: По маркам автотранспортных средств следует указать
количество транспортных средств, освобождаемых от уплаты
налога по ст. 129 налог. законодательства
Форма 4
Сведения
о наличии транспортных средств
физических лиц
---------------------------------------------------------------------------
Наименование ! грузовые             !     автобусы           !мотоциклы,
областей     !грузоподъемностью:    !                        !мотороллеры,
!----------------------!------------------------!мотосани
!до 1,5!от 1,5 ! свыше !до 12   !от 12 до!свыше !(мощностью
!тонн  ! до 5  !5 тонн !посадоч.!  25    !  25  !двигателя
!      ! тонн  !       !мест    !посадоч.!посад.!менее 55
!      !       !       !        ! мест   !мест  !квт)
---------------------------------------------------------------------------
Акмолинская
Актюбинская
Алматинская
Атырауская
В-Казахстанская
Жамбылская
З-Казахстанская
Карагандинская
Кызылординская
Костанайская
Мангистауская
Павлодарская
С-Казахстанская
Ю-Казахстанская
г. Астана
г. Алматы
---------------------------------------------------------------------------
Итого
---------------------------------------------------------------------------
Приложение N 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
23 марта 2000 года N 433
Показатели
о совокупном годовом доходе, произведенных вычетах,
начисленных и уплаченных суммах подоходного налога
с юридических лиц, получивших доход за 1999 год
по _____________ области
тыс. тенге
---------------------------------------------------------------------------
!совокупный   !вычеты   !налого-   !убытки от   !доходы
!годовой      !всего,   !облагаемый!предприни-  !освобожденные
!доход        !по строке!доход, по !мательской  !от налого-
!после        !  31     !строке 32 !деятельности!обложения
!корректировки!         !          !перенесенные!согласно
!по строке 18 !         !          !согласно    !статье 34, по
!             !         !          !статье 27   !строке 34
---------------------------------------------------------------------------
1      !      2      !    3    !    4     !     5      !      6
---------------------------------------------------------------------------
Всего по
области
в т.ч. по
крупным
налого-
платель-
щикам:
1.
2.
и т.д.
Итого по
крупным
налого-
платель-
щикам
Прочие
плательщики
Всего по
области
---------------------------------------------------------------------------
продолжение таблицы
----------------------------------------------------
налогооблагаемый! всего    ! всего   ! недоимка -  !
доход с учетом  !начислено !уплачено ! переплата + !
переносимых     !налога, по!налога   !             !
убытков и       !строке 36 !         !             !
представляемых  !          !         !             !
льгот, по строке!          !         !             !
35             !          !         !             !
---------------------------------------------------!
7         !     8    !    9    !     10      !
---------------------------------------------------!
Приложение N 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 23 марта 2000 года N 433
Форма 1
Сведения
о наличии транспортных средств
юридических лиц
--------------------------------------------------------------------------
!катера, суда, баржи,      ! летательные     ! летательные
! яхты мощн. двиг.:        ! аппараты,       ! аппараты,
!                          ! приобретенные   ! приобретенные
!                          ! до 1.04.1999 г  !    после
!                          !                 !  1.04.1999 г.
--------------------------------------------------------------
Наименование!до 160!от 160!от 500!свыше!до 5 !от 5 !свыше!до 5 !от 5!свыше
областей    ! л.с. ! л.с. !  до  !1000 ! лет !до 15! 15  ! лет ! до ! 15
!      !до 500! 1000 ! л.с.!экс- ! лет ! лет !экс- ! 15 ! лет
!      ! л.с. ! л.с. !     !пл.  !     !     !пл.  ! лет!
---------------------------------------------------------------------------
Акмолинская
Актюбинская
Алматинская
Атырауская
В-Казахстанская
Жамбылская
З-Казахстанская
Карагандинская
Кызылординская
Костанайская
Мангистауская
Павлодарская
С-Казахстанская
Ю-Казахстанская
г. Астана
г. Алматы
---------------------------------------------------------------------------
Итого
---------------------------------------------------------------------------
Форма 2
Сведения
о наличии транспортных средств
физических лиц
--------------------------------------------------------------------------
!катера, суда, баржи,      ! летательные     ! летательные
! яхты мощн. двиг.:        ! аппараты,       ! аппараты,
!                          ! приобретенные   ! приобретенные
!                          ! до 1.04.1999 г  !    после
!                          !                 !  1.04.1999 г.
--------------------------------------------------------------
Наименование!до 160!от 160!от 500!свыше!до 5 !от 5 !свыше!до 5 !от 5!свыше
областей    ! л.с. ! л.с. !  до  !1000 ! лет !до 15! 15  ! лет ! до ! 15
!      !до 500! 1000 ! л.с.!экс- ! лет ! лет !экс- ! 15 ! лет
!      ! л.с. ! л.с. !     !плуат!     !     !плуат! лет!
---------------------------------------------------------------------------
Актюбинская
Алматинская
Атырауская
В-Казахстанская
Жамбылская
З-Казахстанская
Карагандинская
Кызылординская
Костанайская
Мангистауская
Павлодарская
С-Казахстанская
Ю-Казахстанская
г. Астана
г. Алматы
---------------------------------------------------------------------------
Итого
---------------------------------------------------------------------------
Приложение N 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 23 марта 2000 года N 433
Справка
о стоимости оценки недвижимого
имущества физических лиц
(тыс.тенге)
---------------------------------------------------------------------------
N  !       Показатели               !   Факт.        !  Прогноз на

N !            Көрсеткіштер            ! 1999 жылғы   !      2001 ж.
!                                    ! іс жүзіндегі ! арналған болжам
---------------------------------------------------------------------------
1   Жеке тұлғалардың жылжымайтын
мүлкінің құны - Барлығы
2   Кәсіпкерлік қызметпен айналысатын
жеке тұлғалардың мүлкінің құны
3   Кәсіпкерлік қызметке пайдаланылмаған
мүліктің құны
оның ішінде:
1 млн. теңгеге дейін
1-ден 2 млн. теңгеге дейін
2-ден 3 млн. теңгеге дейін
3-ден 4 млн. теңгеге дейін
4-тен 5 млн. теңгеге дейін
5-тен 6 млн. теңгеге дейін
6-дан 7 млн. теңгеге дейін
7-ден 8 млн. теңгеге дейін
8-ден 9 млн. теңгеге дейін
9-дан 10 млн. теңгеге дейін
10 млн. теңге
10 млн. теңгеден жоғары
---------------------------------------------------------------------------
4   Салық салу бойынша жеңілдіктері
бар азаматтар санатының саны
(Салық заңының 134-бабының
2-тармағы)
---------------------------------------------------------------------------
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.

!                                !   1999 год     !    2001 г.
---------------------------------------------------------------------------
1    Стоимость недвижимости имущества
физических лиц - всего
2    Стоимость имущества
физических лиц, занимающихся
предпринимательской
деятельностью
3    Стоимость недвижимости, не
используемой в
предпринимательской деятельности
в том числе:
до 1 млн. тенге
от 1 до 2 млн. тенге
от 2 до 3 млн. тенге
от 3 до 4 млн. тенге
от 4 до 5 млн. тенге
от 5 до 6 млн. тенге
от 6 до 7 млн. тенге
от 7 до 8 млн. тенге
от 8 до 9 млн. тенге
от 9 до 10 млн. тенге
10 млн. тенге
свыше 10 млн. тенге
---------------------------------------------------------------------------
4    Численность категории граждан,
имеющих льготы по налогообложению
(ст. 134 п.2 налог. законод.)
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Склярова И.В.)