Қазақстан Республикасының Президентi Н.Ә. Назарбаевтың 1999 жылғы 18-19 қарашада Стамбул қаласындағы ЕҚЫҰ Саммитiне қатысуы барысында қол жеткiзiлген уағдаластықтарды жүзеге асыру жөнiндегi iс-шаралардың жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 2000 жылғы 5 мамыр N 669
Қазақстан Республикасының Президентi Н.Ә. Назарбаевтың 1999 жылғы 13-19 қарашада Стамбул қаласындағы ЕҚЫҰ Саммитіне қатысуы барысында қол жеткiзiлген уағдаластықтарды жүзеге асыру және Қазақстан Республикасының ЕҚЫҰ-мен одан арғы ынтымақтастығын дамытуды қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасының Президентi Н.Ә. Назарбаевтың 1999 жылғы 18-19 қарашада Стамбул қаласындағы ЕҚЫҰ Саммитiне қатысуы барысында қол жеткiзiлген уағдаластықтарды жүзеге асыру жөнiндегі iс-шаралардың жоспары (бұдан әрi - Жоспар) бекiтілсiн.
2. Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де
мемлекеттiк органдары (келiсiм бойынша) белгiленген тәртiппен Жоспарда
көзделген iс-шараларды орындауды қамтамасыз етсiн.
3. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгі осы қаулының
орындалуын бақылауды жүзеге асырсын және Жоспарды жүзеге асырудың барысы
туралы кемiнде тоқсанына бiр рет Қазақстан Республикасының Үкiметiне
хабарласын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2000 жылғы 5 мамырдағы
N 669 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының Президентi Н.Ә. Назарбаевтың
1999 жылғы 18-19 қарашада Стамбул қаласындағы ЕҚЫҰ Саммитiне
қатысуы барысында қол жеткiзiлген уағдаластықтарды жүзеге асыру
жөнiндегi iс-шаралардың жоспары
---------------------------------------------------------------------------
N !                Іс-шара             !Орындау мерзімі!Жауапты орындаушы
р/с!                                    !               !
---------------------------------------------------------------------------
1 !                2                   !       3       !        4
---------------------------------------------------------------------------
1.  ЕҚЫҰ институттарының жұмысына қазақ.   2000 жылдың     Сыртқы істер
стандық мамандарды тартудың мүмкін.      ішінде        министрлігі
діктерін зерттеу
2.  Азиядағы өзара іс-қимыл және сенім     2000 жылдың     Сыртқы істер
білдіру шаралары жөніндегі кеңес      І жартыжылдығы   министрлігі
процесін одан әрі алға бастыру
жөніндегі диалогты дамыту. ЕҚЫҰ-ның
Жанжалдардың алдын алу жөніндегі
орталығымен екі жақты консультациялар
өткізу
3.  Қазақстан Республикасының Үкіметі      2000 жылдың     Сыртқы істер
мен ЕҚЫҰ-ның демократиялық институт.     ішінде         министрлігі,
тар мен адам құқықтары жөніндегі                       Орталық сайлау
бюросының арасындағы өзара түсіністік                    комиссиясы
туралы 1998 жылғы 2 желтоқсандағы                     (келісім бойынша)
меморандумға сәйкес Қазақстандағы
демократиялық процестерді жетілдіру
жөніндегі жобаларды іске асыруды
қамтамасыз ету
4.  Мұнай және газ саласындағы             2000 жылдың      Экономика
ынтымақтастық:                           ішінде        министрлігі,

Об утверждении Плана мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых в ходе участия Президента Республики Казахстан Н.А. Назарбаева на Саммите ОБСЕ в городе Стамбуле 18-19 ноября 1999 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 мая 2000 года N 669
В целях реализации договоренностей, достигнутых в ходе участия Президента Республики Казахстан Н.А. Назарбаева на Саммите Организации по Безопасности и Сотрудничеству в Европе (ОБСЕ) в городе Стамбуле 18-19 ноября 1999 года, и обеспечения дальнейшего сотрудничества Республики Казахстан с ОБСЕ Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых в ходе участия Президента Республики Казахстан Н.А. Назарбаева на Саммите ОБСЕ в городе Стамбуле 18-19 ноября 1999 года (далее - План).
2. Центральным исполнительным и иным государственным органам Республики Казахстан (по согласованию) в установленном порядке обеспечить выполнение мероприятий, предусмотренных Планом.
3. Министерству иностранных дел Республики Казахстан осуществлять контроль за исполнением настоящего постановления и не реже одного раза в квартал информировать Правительство Республики Казахстан о ходе реализации Плана.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 5 мая 2000 года N 669
План
мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых
в ходе участия Президента Республики Казахстан
Н.А. Назарбаева на Саммите ОБСЕ в городе Стамбуле
18-19 ноября 1999 года
---------------------------------------------------------------------------
N !        Мероприятие              !  Срок    !    Ответственный
п/п!                                 !исполнения!     исполнитель
---------------------------------------------------------------------------
1 !            2                    !    3     !          4
---------------------------------------------------------------------------
1  Изучение возможности привлечения
казахстанских специалистов к       в течение    Министерство
работе институтов ОБСЕ             2000 года    иностранных дел
2  Развитие диалога по дальнейшему
продвижению процесса Совещания     I полугодие  Министерство
по взаимодействию и мерам           2000 года   иностранных дел
доверия в Азии. Проведение
двусторонних консультаций с
Центром по предотвращению
конфликтов ОБСЕ
3   Обеспечение реализации проектов       в течение   Министерство
по совершенствованию                  2000 года   иностранных дел,
демократических процессов в                       Центральная
Казахстане в соответствии с                       избирательная
Меморандумом о взаимопонимании                    комиссия
между Правительством Республики                   (по согласованию)
Казахстан и Бюро ОБСЕ по
демократическим институтам и
правам человека от 2 декабря
1998 года
4  Сотрудничество в области нефти        в течение   Министерство
и газа:                               2000 года   экономики,

1) Стамбулда қол қойылған Түркия,                       Энергетика,
Әзірбайжан және Грузия арасындағы                  индустрия және
құжаттарды жобаны іске асыру                      сауда министрлігі,
жөніндегі ұйымдық құрылымдарды                    Қаржы министрлігі,
қалыптастыру, оның қаржылық,                        Сыртқы істер
транзиттік және басқа да шарттарын                   министрлігі
келісу кезінде қазақстандық
мүдделерді қамтамасыз ету тұрғысынан
зерделеу;
2) басқа экспортшылар тарапынан бәсекені
ескере отырып, Қазақстан газының
экспорты үшін жағдайды күні бұрын
қамтамасыз ету мақсатында түркімендік
және Транскаспий газ құбыры жобасын
іске асыруға қатысушы түркімендік және
басқа да шетелдік ұйымдармен
консультациялар өткізу;
3) Баку-Джейхан жобасы бойынша мүдделі
компаниялармен және құрылымдармен
келіссөздерді жандандыру
5.  Орталық Азиядағы экология және су       2000 жылдың   Табиғи ресурстар
ресурстары мәселелері жөніндегі              ІІ        және қоршаған
конференцияға (2000 жыл, Лондон) қатысу    тоқсаны     ортаны қорғау
үшін делегацияның құрамын бекіту                        министрлігі,
Сыртқы істер
министрлігі,
Энергетика,
индустрия және
сауда министрлігі
6.  ЕҚЫҰ-ның тиісті институттарымен          2000 жылдың    Сыртқы істер
Орталық Азия аймағының тұрақтылығына         ІІ         министрлігі,
қауіп төндіретін экстремизм, терроризм,    тоқсаны      Ұлттық қауіп.
жасырын көші-қон және есірткілер мен                  сіздік комитеті
қаруларды заңсыз тарату сияқты неғұрлым              (келісім бойынша),
өткір проблемаларды шешу жөніндегі                       Ішкі істер
ынтымақтастықтың бағытын айқындау                        министрлігі,
Мемлекеттік
кіріс министрлігі
7.  Қазақстан өкілдерін ЕҚЫҰ-ға қатысушы    2000 жылдың     Ұлттық қауіп.
мемлекеттерде құрылатын және аталған   І жартыжылдығы  сіздік комитеті
ұйымның билігінде болатын жедел                      (келісім бойынша),
сарапшылық қолдау және ынтымақтастық                     Ішкі істер
топтарына (РЕАКТ) енгізу жөнінде                         министрлігі,
ұсыныстар дайындау                                    Төтенше жағдайлар
жөніндегі агенттік
8.  Полиция қызметтерінің кәсібі даярлығы   2000 жылдың       Ішкі істер
мен тиісті қазіргі заманғы             І жартыжылдығы     министрлігі,
жабдықтармен жарақтандырылуы                            Ұлттық қауіп.
(жедел-тактикалық әлеуетті арттыру,                     сіздік комитеті
полиция жұмысының жаңа, қазіргі заманғы               (келісім бойынша)
нысандарын меңгеру және т.б.)
саласындағы ынтымақтастық мәселелерін
пысықтау
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.

1) изучение подписанных в Стамбуле                Министерство
документов между Турцией,                      энергетики, индустрии
Азербайджаном и Грузией с точки                и торговли,
зрения обеспечения казахстанских               Министерство
интересов при формировании                     финансов,
организационных структур по                    Министерство
реализации проекта, согласовании               иностранных дел
его финансовых, транзитных и
других условий;
2) проведение консультаций с
туркменскими и другими
зарубежными организациями,
участвующими в реализации
проекта Транскаспийского
газопровода, в целях
заблаговременного обеспечения
условий для экспорта
казахстанского газа с учетом
конкуренции со стороны других
экспортеров;
3) активизация переговоров с
заинтересованными компаниями
и структурами по проекту
Баку-Джейхан
5     Утверждение состава делегации      II квартал  Министерство
для участия в конференции по       2000 года   природных ресурсов
вопросам экологии и водных                     и охраны окружающей
ресурсов в Центральной Азии                    среды, Министерство
(2000 год, Лондон)                             иностранных дел,
Министерство
энергетики,
индустрии и торговли
6     Определение направления            II квартал  Министерство
сотрудничества с соответствующими  2000 года   иностранных дел,
институтами ОБСЕ по решению                    Комитет национальной
наиболее острых проблем,                       безопасности
угрожающих стабильности региона                (по согласованию),
Центральной Азии - экстремизм,                 Министерство
терроризм, нелегальная миграция и              внутренних дел,
незаконное распространение                     Министерство
наркотиков и оружия                            государственных
доходов
7     Подготовка предложений по         I полугодие  Комитет национальной
включению представителей          2000 года    безопасности
Казахстана в группы оперативной                (по согласованию),
экспертной поддержки и                         Министерство
сотрудничества (РЕАКТ), которые                внутренних дел,
будут формироваться в                          Агентство по
государствах-участниках ОБСЕ и                 чрезвычайным
находиться в распоряжении                      ситуациям
данной организации
8     Проработка вопросов               I полугодие  Министерство
сотрудничества в сфере            2000 года    внутренних дел,
профессиональной подготовки                    Комитет национальной
и оснащения соответствующим                    безопасности
современным оборудованием                      (по согласованию)
полицейских служб (повышение
оперативно-технического
потенциала, освоение новых,
современных форм полицейской
работы и другое)
---------------------------------------------------------------------------
(Специалисты: Мартина Н.А.
Петрова Г.В.)