2000 жылғы 10-13 маусымда Алматы қаласында Азияаралық темір жол магистралінің Солтүстік дәлізі бойынша транзиттік тасымалдарды дамытудың болашағы жөнінде кеңейтілген кеңес өткізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 2000 жылғы 29 мамыр N 808
Азияаралық темір жол магистралі Солтүстік дәлізінің Ляньюньган-Алашанькоу (Қытай Халық Республикасы) - Дружба - Астана - Пресногорьковская (Қазақстан) - Екатеринбург - Мәскеу (Ресей) - Минск - Брест (Беларусь) - Варшава (Польша) - Берлин (Германия) бағытын пайдалану жөніндегі жұмыс тобының бірінші отырысының барысында қол жеткізілген уағдаластықтарды іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрлігінің 2000 жылғы 10-13 маусымда Алматы қаласында бюджеттік қаржыландыру қаражатын қолданбай Дружба (Қазақстан Республикасы) - Алашанькоу (Қытай Халық Республикасы) халықаралық шекара өткелінің техникалық мүмкіншіліктерін көрсете отырып, Азияаралық темір жол магистралінің Солтүстік дәлізі бойынша транзиттік тасымалдарды дамытудың болашағы жөнінде кеңейтілген кеңес (бұдан әрі - кеңейтілген кеңес) өткізу туралы ұсынысына келісім берілсін.
2. Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар министрлігі кеңейтілген кеңесті өткізу жөніндегі ұйымдастыру іс-шараларын және оған қатысушылардың 2000 жылдың 10-12 маусымында Дружба (Қазақстан Республикасы) - Алашанькоу (Қытай Халық Республикасы) халықаралық шекара өткелінде болуын қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі қытай жағымен кеңейтілген кеңеске қатысушылардың Алашанькоу станциясында (Қытай Халық Республикасы) болуы, арнаулы поездың Алматы - Дружба (Қазақстан Республикасы)- Алашанькоу (Қытай Халық Республикасы) - Алматы бағыты бойынша қазақстан-қытай шекарасы арқылы өтуі мәселелерін келіссін, кіру және шығу құжаттарын ресімдеуге жәрдемдессін.
4. Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі жүру бағыты бойынша арнаулы поезбен жол жүру кезінде кеңейтілген кеңеске қатысушылардың қауіпсіздігін қамтамасыз етсін.
5. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметі (келісім бойынша), Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс министрлігінің Кеден комитеті кеңейтілген кеңеске қатысушылар мінген арнаулы поезды Дружба (Қазақстан Республикасы) және Алашанькоу (Қытай
Халық Республикасы) станцияларында оңайлатылған тәртіппен өткізуді
қамтамасыз етсін.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Көлік
және коммуникациялар министрлігіне жүктелсін.

О проведении расширенного совещания по перспективам развития транзитных перевозок по Северному коридору Трансазиатской железнодорожной магистрали в городе Алматы 10-13 июня 2000 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 мая 2000 года N 808
В целях реализации договоренностей, достигнутых в ходе первого заседания Рабочей группы по использованию маршрута Ляньюньгань - Алашанькоу (Китайская Народная Республика) - Дружба - Астана - Пресногорьковская (Казахстан) - Екатеринбург - Москва (Россия) - Минск - Брест (Беларусь) - Варшава (Польша) - Берлин (Германия) Северного коридора Трансазиатской железнодорожной магистрали, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Согласиться с предложением Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан о проведении в городе Алматы 10-13 июня 2000 года расширенного совещания по перспективам развития транзитных перевозок по Северному коридору Трансазиатской железнодорожной магистрали (далее - расширенное совещание) с демонстрацией технических возможностей международного пограничного перехода Дружба (Республика Казахстан) - Алашанькоу (Китайская Народная Республика) без привлечения средств бюджетного финансирования.
2. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан обеспечить организационные мероприятия по проведению расширенного совещания и посещения его участниками 10-12 июня 2000 года международного пограничного перехода Дружба (Республика Казахстан) - Алашанькоу (Китайская Народная Республика).
3. Министерству иностранных дел Республики Казахстан согласовать с китайской стороной вопросы посещения станции Алашанькоу (Китайская Народная Республика) участниками расширенного совещания, проезда специального поезда по маршруту Алматы - Дружба (Республика Казахстан) - Алашанькоу (Китайская Народная Республика) - Алматы через казахстанско-китайскую границу, оказать содействие в оформлении въездных и выездных документов.
4. Министерству внутренних дел Республики Казахстан обеспечить безопасность участников расширенного заседания во время поездки в специальном поезде по маршруту следования.
5. Пограничной службе Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию), Таможенному комитету Министерства государственных доходов Республики Казахстан обеспечить пропуск специального поезда с участниками расширенного совещания на станции Дружба (Республика Казахстан) и Алашанькоу (Китайская Народная Республика) в
упрощенном порядке.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на
Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.

7. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Бағарова Ж.А.

7. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты:
Цай Л.Г.
Мартина Н.А.)