Өрттерді сөндіруге байланысты шығындарды өтеудің тәртібін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 29 мамырдағы N 810 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 6 қазандағы N 920 Қаулысымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.10.06 N 920 Қаулысымен.
"Өрт қауіпсіздігі туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 22 қарашадағы Заңының 16-бабын орындау үшін Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Өрттерді сөндіруге байланысты шығындарды өтеудің тәртібі бекітілсін.
2. Өрттерді сөндіруге байланысты шығындарды өтеу бойынша сомалардың жергілікті бюджеттерге толық және уақытылы төленуін бақылау Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Салық комитетiнiң аумақтық органдарына жүктелсін. <*>
ЕСКЕРТУ. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.06.24. N 695 қаулысымен .
3. Осы қаулы жарияланғаннан кейін бір ай өткен соң күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2000 жылғы 29 мамырдағы
N 810 қаулысымен бекітілген
Ескерту. Мәтін бойынша "Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгi өртке қарсы мемлекеттiк қызметiнiң" деген сөздер "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгi өртке қарсы қызмет органдарының" деген сөздермен, "Өртке қарсы мемлекеттiк қызмет", "Өртке қарсы мемлекеттiк қызметтiң", "Өртке қарсы мемлекеттiк қызметiнiң", "Өртке қарсы мемлекеттiк қызметі", "Мемлекеттiк өртке қарсы қызмет", "Мемлекеттiк өртке қарсы қызметiнiң" деген сөздер тиiсiнше "өртке қарсы қызмет органдары", "өртке қарсы қызмет органының", "өртке қарсы қызмет органы" деген сөздермен ауыстырылды - ҚР Үкіметінің 2006.08.11. N 760 қаулысымен.
Өрттерді сөндіруге байланысты шығындарды өтеудің тәртібі
1. Жалпы ережелер
1. Осы Тәртіп, Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгi өртке қарсы қызмет органдарының бөлімшелері өрттерді сөндіру бойынша шеккен шығындарды өтеудің тәртібін және оларды жергілікті бюджеттердің кірісіне өтеудің ставкасын белгілейді.
2. Өртке қарсы қызмет органдары бөлімшелерінің өрттерді сөндіруге шығуы және оларды жоюға қатысуы сөзсіз түрде жүзеге асырылады.
2. Шығындарды өтеуді төлеушілер
3. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1994 жылғы 22 сәуірдегі N 430 қаулысының 4-қосымшасына сәйкес, оларда міндетті түрде өртке қарсы қызмет құрылатын мекемелер өртке қарсы қызмет органдары бөлімшелері өрттерді сөндіру кезінде шеккен шығындарды өтеуді төлеушілер болып табылады.
4. Жоғарыда аталған қосымшада көзделген, ұйымдарда өртке қарсы қызмет органдарының күштері мен құралдарын өрттерді сөндіруге тартудың шарттары облыстардың, Астана, Алматы қалаларының Өртке қарсы қызмет органдары мен тиісті ұйымдардың арасындағы шарттармен регламенттеледі.

Об утверждении Правил возмещения затрат, связанных с тушением пожаров
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 мая 2000 года N 810. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 октября 2008 года N 920.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 06.10.2008 N 920 (порядок введения в действие см. п.3 ).
Во исполнение статьи 16 Закона Республики Казахстан от 22 ноября 1996 года "О пожарной безопасности" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые Правила возмещения затрат, связанных с тушением пожаров.
2. Контроль за полнотой и своевременностью уплаты в местные бюджеты сумм по возмещению затрат, связанных с тушением пожаров, возложить на территориальные органы Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 2 с изменениями - постановлением Правительства РК от 24 июня 2004 года N 695 .
3. Настоящее постановление вступает в силу по истечении одного месяца со дня опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 мая 2000 года N 810
Сноска. Слова "Государственной противопожарной службы Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям" заменены словами "органов противопожарной службы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан"; слова "Государственной противопожарной службы", "Государственной противопожарной службой" заменены словами "органов противопожарной службы", "органами противопожарной службы" - постановлением Правительства РК от 11 августа 2006 года N 760 (вводится в действие со дня подписания ) .
Правила
возмещения затрат, связанных с тушением пожаров
1. Общие положения
1. Настоящие Правила определяют порядок возмещения затрат, которые понесли подразделения органов противопожарной службы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан по тушению пожаров, и устанавливают ставку возмещения их в доход местных бюджетов.
2. Выезд подразделений органов противопожарной службы на тушение пожаров и участие в их ликвидации осуществляется в безусловном порядке.
2. Плательщики возмещения затрат
3. Плательщиками возмещения затрат, понесенных подразделениями органов противопожарной службы при тушении пожаров, являются организации, в которых в обязательном порядке создается противопожарная служба согласно приложению 4 к постановлению Правительства Республики Казахстан от 22 апреля 1994 года N 430 .
4. Условия привлечения сил и средств органов противопожарной службы на тушение пожаров в организациях, предусмотренных вышеназванным приложением, регламентируются договорами между органами противопожарной службы областей, городов Астаны, Алматы и соответствующими организациями.

3. Шығындарды өтеу
5. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгi өртке қарсы қызмет органдарының бөлімшелері шеккен өрт сөндіруге арналған шығындар толық көлемде өтелуге жатады.
6. Өрттерді сөндіруге арналған шығындар Өртке қарсы қызмет органдарының бөлімшелері шеккен, өрт болған жерге баруға және орналасқан жерге қайтуға, өртті сөндіруге, адамдар мен материалдық құндылықтарды құтқаруға бағытталған әскери іс-қимылдарды орындауға арналған, өрт сөндіруші құралдармен өрт ошағын бұзуға және оған су құюға, өрт болған жерге су жеткізуге, негізгі және арнаулы өрт сөндіру автомобильдерінің жұмыс істеуіне арналған шығыстардан тұрады.
7. Өрттерді сөндіру кезінде Өртке қарсы қызмет органдарының бөлімшелері шеккен шығындардың ставкасы бір негізгі өрт сөндіру автомобилінің бір сағаттың ішіндегі жұмысы, Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңнамасында белгіленген, 15 еселенген айлық есепті көрсеткіштен аспайтынға тең.
8. Өртке қарсы қызмет органдарының бөлімшелері шеккен шығындарды өтеу, ұйымдардың таза кірісінен жүргізіледі.
4. Шығындарды өтеудің тәртібі мен мерзімдері
9. Өртке қарсы қызмет органдарының бөлімшелері шеккен өрттерді сөндіру жөніндегі шығындарға ақы төлеуді, жүргізілген есептерге сәйкес, төлеуші Өртке қарсы қызмет органдарының қосымшаға сәйкес анықтама-шот ұсынуы бойынша, ол ұсынылған күннен бастап 10 күннің ішінде тиісті жергілікті бюджеттің кірісіне енгізеді.
5. Шығындарды өтеу жөніндегі дауларды шешудің тәртібі
10. Өртке қарсы қызмет органдарының бөлімшелері шеккен өрттерді сөндіруге арналған шығындарды өтеу жөніндегі даулар Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен шешіледі.
Қосымша
_________________________________________________
(күні)
_________________________________________________
(ұйымның атауы)
Болған өртті сөндіру жөніндегі шығыстарды өтеуге арналған
Анықтама-шот
_________________________________________________________________
Өрттің болған    ! Сөндіруге    !  Жұмыс       ! Сомасы
күні мен          қатысқан       уақыты         теңгемен*
уақыты           бөлімшелердің
атауы мен саны
_________________________________________________________________
1                 2             3              4
_________________________________________________________________
_____________ облысы ӨМҚ бастығы
__________________ (қолы)
* Анықтама - шотқа, келтірілген шығындарды растайтын қажетті есептер қоса беріледі.

3. Возмещение затрат
5. Возмещение затрат, понесенных подразделениями органов противопожарной службы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан на тушение пожаров, подлежит в полном объеме.
6. Затраты на тушение пожаров состоят из расходов, понесенных подразделениями органов противопожарной службы на прибытие к месту пожара и обратно к месту дислокации, выполнение боевых действий, направленных на тушение пожара, спасение людей и материальных ценностей, на проведение работ по разборке и проливке водой, огнетушащими средствами очага пожара, подвоз к месту пожара воды, работу основных и специальных пожарных автомобилей.
7. Ставка возмещения затрат, понесенных подразделениями органов противопожарной службы при тушении пожаров в течение одного часа работы одного основного пожарного автомобиля, равна сумме не более 15-кратного месячного расчетного показателя, установленного действующим законодательством Республики Казахстан.
8. Возмещение затрат, понесенных подразделениями органов противопожарной службы, производится из чистого дохода организации.
4. Порядок и сроки возмещения затрат
9. Оплата затрат по тушению пожаров, понесенных подразделениями органов противопожарной службы, вносится плательщиком согласно произведенным расчетам в доход соответствующего местного бюджета по предъявлению органами противопожарной службы счета-справки согласно приложению в течение 10 дней со дня ее представления.
5. Порядок разрешения споров по возмещению затрат
10. Споры по возмещению затрат, понесенных подразделениями органов противопожарной службы на тушение пожаров, разрешаются в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Приложение
Счет-справка *
На возмещение затрат по тушению пожара, происшедшего________________
(дата)
____________________________________________
(наименование организации)
---------------------------------------------------------------------------
Дата и время   ! Наименование и           ! Время  ! Сумма в тенге*
возникновения  ! количество подразделений,! работы !
пожара        ! участвовавших в тушении  !        !
---------------------------------------------------------------------------
1        !            2             !   3    !        4
---------------------------------------------------------------------------
Начальник ГПС________________области
_________________(подпись)
* К счету-справке прилагаются необходимые расчеты, подтверждающие
произведенные затраты.