Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 2 қыркүйектегі N 1303 және 2000 жылғы 8 ақпандағы N 187 қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 2000 жылғы 23 маусым N 929
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1) "1999 жылғы егіннің астығын сатып алудың, оның есебін жүргізудің, сақтаудың және сатудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 2 қыркүйектегі N 1303 P991303_ қаулысындағы:
3-тармақтың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"5) ақшалай нысанда сақталып жатқан мемлекеттік резерв астығының бір бөлігі ретіндегі 9 110 784 (тоғыз миллион бір жүз он мың жеті жүз сексен төрт) АҚШ доллары сомасындағы қаражат есебінен сатып алынған 1999 жылғы егіннің астығы 198 (бір жүз тоқсан сегіз) доңғалақты тракторды "Белресурсы" концернімен келісім-шарттар бойынша сатып алуға (айырбас немесе алдын ала сатып алу) арналған кредит ретінде пайдаланылсын.
Қалған бөлігі 152-ге (жүз елу екі) дейін МТЗ-82УК доңғалақты тракторларын еркін рыноктан, 200-ге (екі жүз) дейін дестелегіштерді "Украгромашинвест" лизинг компаниясы" ашық акционерлік қоғамынан, 50-ге (елу) дейін дестелегіштерді "Қызылордакүрішмаш", ашық акционерлік қоғамынан несие ретінде сатып алу (айырбас немесе алдын ала сатып алу) үшін, жоғарыда көрсетілген техникаларды Қазақстан Республикасының аумағы бойынша тасымалдауға және сақтауға жұмсалған шығындарды өтеуге пайдаланылсын, ал мемлекеттік экспорттық ресурстар астығын сатудан түскен қаражаттың қалған бөлігі "ҚазАгроҚаржы" жабық акционерлік қоғамының арнаулы шотына аударылсын.";
2) "Отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерді ауыл шаруашылығы техникасымен қамтамасыз етудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 8 ақпандағы N 187 P000187_ қаулысына:
кіріспедегі:
"уағдаластықтарды" деген сөзден кейін "және өзге де мемлекетаралық келісімдерді," деген сөздермен толықтырылсын;
"және" деген сөз алынып тасталсын;
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. "Азық-түлік келісім-шарт корпорациясы" жабық акционерлік қоғамы "ҚазАгроҚаржы" жабық акционерлік қоғамымен бірлесіп, Қазақстан Республикасы астығының мемлекеттік экспорттық ресурстарынан 3-сыныпты азық-түліктік бидайдың астығын (ГОСТ 9353-90) мынадай шарттар бойынша айырбас жасасын немесе мемлекеттік экспорттық астық ресурстарын сатудан түскен қаражат есебінен сатып алсын:
1) 18 898 (он сегіз мың сегіз жүз тоқсан сегіз) тоннаға дейінгі көлемінде азық-түліктік бидайдың астығын бір тонна үшін 90 (тоқсан) АҚШ долларынан кем емес бағамен "Белресурсы" концернімен келісім-шарт бойынша бір бірлігі үшін 8 590 (сегіз мың бес жүз тоқсан) АҚШ доллары бағасымен 198 (бір жүз тоқсан сегіз) МТЗ-82УК доңғалақты тракторын жалпы сомасы 1 700 820 (бір миллион жеті жүз мың сегіз жүз жиырма) АҚШ долларына Қазақстан Республикасының шекарасы (Тобыл станциясы) - DAF шартында;

О внесении изменений и дополнения в постановления Правительства Республики Казахстан от 2 сентября 1999 года N 1303 и от 8 февраля 2000 года N 187
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2000 года N 929
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнение:
1) в постановление Правительства Республики Казахстан от 2 сентября 1999 года N 1303 P991303_ "О некоторых вопросах закупа зерна урожая 1999 года, его учета, хранения и реализации":
подпункт 5) пункта 3 изложить в следующей редакции:
"5) зерно урожая 1999 года, закупленное за счет средств в сумме 9 110 784 (девять миллионов сто десять тысяч семьсот восемьдесят четыре) долларов США, как часть зерна государственного резерва, хранящегося в денежной форме, использовать в качестве кредита для приобретения (обмена или закупа) по контрактам с концерном "Белресурсы" 198 (сто девяносто восемь) колесных тракторов.
Оставшуюся часть использовать в качестве кредита для приобретения (обмена или закупа) до 152 (сто пятьдесят два) колесных тракторов МТЗ-82 УК на свободном рынке, до 200 (двести) жаток у открытого акционерного общества "Лизинговая компания "Украгромашинвест", до 50 (пятьдесят) жаток у открытого акционерного общества "Кызылордарисмаш", на компенсацию затрат по хранению и транспортировке вышеуказанной техники по территории Республики Казахстан, а остаток средств от реализации зерна государственных экспортных ресурсов зачислить на специальный счет закрытого акционерного общества "КазАгроФинанс.";
2) в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 февраля 2000 года N 187 P000187_ "О некоторых вопросах обеспечения сельскохозяйственной техникой отечественных сельхозтоваропроизводителей":
в преамбуле:
после слов "3-4 ноября 1999 года" дополнить словами "и других межгосударственных соглашений,";
союз "и" исключить;
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Закрытому акционерному обществу "Продовольственная контрактная корпорация" совместно с закрытым акционерным обществом "КазАгроФинанс" произвести обмен зерна продовольственной пшеницы 3 класса (ГОСТ 9353-90) из государственных экспортных ресурсов зерна Республики Казахстан либо закуп за счет средств от реализации зерна государственных экспортных ресурсов:
1) в объеме до 18 898 (восемнадцать тысяч восемьсот девяносто восемь) тонн продовольственного зерна по цене не ниже 90 (девяносто) долларов США за одну тонну, на общую сумму 1 700 820 (один миллион семьсот тысяч восемьсот двадцать) долларов США по контракту с концерном "Белресурсы" 198 (сто девяносто восемь) колесных тракторов МТЗ-82УК по цене 8 590 (восемь тысяч пятьсот девяносто) долларов США за одну единицу, на условиях DАF-граница Республики Казахстан (станция Тобол);

2) 12 312 (он екі мың үш жүз он екі) тоннадан жоғары емес көлемдегі азық-түліктік бидайды бір тоннасына 100 (жүз) АҚШ долларынан кем емес бағамен жалпы сомасы 1 231 200 (бір миллион екі жүз отыз бір мың екі жүз) АҚШ долларынан жоғары емес 152-ге (бір жүз елу екі) дейін МТЗ-82УК доңғалақты тракторларын ("Минск трактор зауыты" өндірістік бірлестігінің ТУ РБ 05786206.399-96 сәйкес жинақталынған) еркін рыноктан, бір бірлігі үшін 8 100 (сегіз мың бір жүз) АҚШ долларынан жоғары емес бағамен Қазақстан Республикасының шекарасы (Тобыл станциясы) - DAF шартында;
3) 17 954 (он жеті мың тоғыз жүз елу төрт) тоннаға дейінгі көлемдегі азық-түліктік астық "Украагромашинвест" лизинг компаниясы" ашық акционерлік қоғамымен келісім-шарт бойынша, оларды "ҚазақУкрАгромаш" БК акционерлік қоғамының құрастыратыны ескеріле отырып, бір тоннасы үшін 100 (жүз) АҚШ долларынан кем емес бағамен, 200-ге (екі жүз) дейін ЖВП-9,1 дестелегіштеріне 8 977 (сегіз мың тоғыз жүз жетпіс жеті) АҚШ доллары бағасымен айырбас жасасын. Айырбас дестелегіштерді Қостанай, Көкшетау, Петропавл қалаларына - DAF жеткізу шартында жүргізіледі;
4) 3 750 (үш мың жеті жүз елу) тонна көлеміндегі азық-түліктік астық бір тоннасына 100 (жүз) АҚШ долларынан кем емес бағамен 50-ге (елу) дейін ЖВП-10 дестелегіштерін бір бірлігі үшін 7 500 (жеті мың бес жүз) АҚШ доллары бағасымен, "Қызылордакүрішмаш" ашық акционерлік қоғамымен келісім-шарт бойынша";
2-тармақтағы "және трактор жинақталымдарынан тракторларды құрастыру" деген сөздер алынып тасталсын;
3-тармақ алынып тасталсын;
4-тармақтағы:
бірінші абзацындағы "трактор жинақталымдарын - "Қазақстантрактор" ашық акционерлік қоғамы, ал" деген сөздер алынып тасталсын;
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"ҚазАгроҚаржы" жабық акционерлік қоғамы:
тракторлар мен дестелегіштердің отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге 7 жыл мерзімге лизингке берілуін;
техника лизингке орналастырылмаған жағдайда ҚҚС және 1 (бір) пайыз комиссиялық сыйақыны өз пайдасына қосып есептеп тракторлар мен дестелегіштердің ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге сатылуын;
техника сатылмаған және лизингке орналастырылмаған жағдайда ауыл
шаруашылығы тауарын өндірушілерге осы техникамен қызметтер көрсетілуін
қамтамасыз етсін";
5-тармақтың үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"ҚазАгроҚаржы (жабық акционерлік қоғамына 9 110 784 (тоғыз миллион
бір жүз он мың жеті жүз сексен төрт) АҚШ доллары сомасына тракторлар мен
дестелегіштер сатып алу үшін сыйақының нөлдік ставкасы бойынша 7 жылға
дейінгі мерзімге несие беруге несиелік келісімді қайта жасасын".

2) в объеме не выше 12 312 (двенадцать тысяч триста двенадцать) тонн продовольственного зерна по цене не ниже 100 (сто) долларов США за одну тонну, на общую сумму не выше 1 231 200 (один миллион двести тридцать одна тысяча двести) долларов США до 152 (сто пятьдесят два) колесных тракторов МТЗ-82УК (комплектация в соответствии с ТУ РБ 05786206.399-96 производственного объединения "Минский тракторный завод") на свободном рынке по цене не выше 8 100 (восемь тысяч сто) долларов США за одну единицу, на условиях DАF-граница Республики Казахстан (станция Тобол);
3) в объеме до 17 954 (семнадцать тысяч девятьсот пятьдесят четыре) тонн продовольственного зерна по цене не ниже 100 (сто) долларов США за одну тонну до 200 (двести) жаток ЖВП-9,1 по цене 8 977 (восемь тысяч девятьсот семьдесят семь) долларов США по контракту с открытым акционерным обществом "Лизинговая компания "Украгромашинвест" с учетом их сборки акционерным обществом СП "КазахУкрАгромаш". Обмен производится на условиях поставки жаток DAF - города Костанай, Кокшетау, Петропавловск;
4) в объеме до 3 750 (три тысячи семьсот пятьдесят) тонн продовольственного зерна по цене не ниже 100 (сто) долларов США за одну тонну до 50 (пятьдесят) жаток ЖВП-10 по цене 7 500 (семь тысяч пятьсот) долларов США за одну единицу по контракту с открытым акционерным обществом "Кызылордарисмаш";
в пункте 2 слова "и сборку тракторов из тракторокомплектов" исключить;
пункт 3 исключить;
в пункте 4:
в абзаце первом слова "тракторокомплектов открытое акционерное общество "Казахстантрактор", а" исключить;
абзац второй изложить в следующей редакции:
"Закрытому акционерному обществу "КазАгроФинанс" обеспечить:
передачу в лизинг отечественным сельхозтоваропроизводителям тракторов и жаток сроком на 7 лет;
реализацию тракторов и жаток сельхозтоваропроизводителям с начислением НДС и 1 (один) процента комиссионного вознаграждения в свою пользу в случае не размещения техники в лизинг;
оказание услуг данной техникой сельхозтоваропроизводителям в случае не реализации и не размещения ее в лизинг";
абзац третий пункта 5 изложить в следующей редакции:
"перезаключить кредитное соглашение на предоставление кредита закрытому акционерному обществу "КазАгроФинанс" для приобретения тракторов и жаток на сумму 9110784 (девять миллионов сто десять тысяч семьсот восемьдесят четыре) доллара США сроком до 7 лет по нулевой ставке вознаграждения".

2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Багарова Ж.А.
Орынбекова Д.Қ.

2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Цай Л.Г.)