Астана қаласын сумен жабдықтау мен су қашыртқы жүйесін жаңғыртуды және қайта құруды жетілдіру жобасына арналған Франция Үкіметінің сыртқы займдарын тарту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 2000 жылғы 27 маусым N 960
Экологиялық жағдайды сауықтыру және су ресурстарын басқару жөнiндегi жоспарлардың басымдылығын ескере отырып, сондай-ақ Алматы қаласын сумен жабдықтау мен кәрiздерiн одан әрi дамыту мен жақсарту мақсатында Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Франция Yкiметiнiң 30 000 000 (отыз миллион) АҚШ доллары сомасына келiсiм (шарт) жасасу нысанында жеңiлдетiлген займын тарту жолымен заңда белгiленген тәртiппен үкiметтiк қарыз алу жүзеге асырылсын.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгі белгiленген тәртiппен:
Франция Үкiметiмен келiссөздер жүргiзсiн және үкiметтiк сыртқы займ туралы тиiстi келiсiмге (шартқа) қол қойсын;
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiмен және Алматы қаласының әкiмiмен келiсiм бойынша займға қызмет көрсету үшiн екiншi деңгейдегi банк-қаржы агентiн анықтасын;
үкiметтiк сыртқы займ қаражаты түпкi заемшыға - Алматы қаласының әкiмiне үкiметтiк сыртқы займ туралы тиiстi келiсiмге (шартқа) сәйкес жағдайда және жергiлiктi атқарушы органдардың қарыз алуын шектеулер шегiнде республикалық бюджеттен, Алматы қаласының жергiлiктi бюджетiнен несиелендiру жолымен берiледi деп белгiленсiн.
3. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi жобаның экономикалық сараптамасын жүргiзсiн және дұрыс қорытынды жасалған жағдайда жобаны Мемлекеттiк инвестициялардың 2000-2002 жылдарға арналған бағдарламасына енгізсiн.
4. Алматы қаласының әкiмi:
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiмен және екiншi деңгейдегi банк-қаржы агентiмен займды өтеу мен оған қызмет көрсету және займ қаражатын пайдаланудың есебi жөнiндегi мiндеттемелердi орындау туралы тиiстi келiсiм жасассын;
займды өтеу мен оған қызмет көрсету үшiн жергiлiктi бюджеттен тиiстi жылдарға арналған қажеттi қаражатты көздесiн;
займ қаражатын мақсатты және тиiмдi пайдалануды қамтамасыз етсiн.
5. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi қаржыландыруды бастау жөнiндегi шешiмдi тездетiп қабылдауға жәрдемдесу туралы өтiнiшпен бiрге Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Алматы қаласын сумен жабдықтау және су қашыртқы жүйесiн қайта құру және жаңғырту жобасына жеңілдетілген
займ тартуға дайындығын растағаны туралы Франция Үкiметiн хабардар етсiн.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнің орынбасары Е.Ә.Өтембаевқа жүктелсiн.
7. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшіне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Бағарова Ж.А
Орынбекова Д.Қ.

О привлечении внешнего займа Правительства Франции для проекта модернизации и реконструкции системы водоснабжения и водоотведения города Алматы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 июня 2000 года N 960
Учитывая приоритетность планов по оздоровлению экологической ситуации и управлению водными ресурсами, а также в целях дальнейшего развития и улучшения водоснабжения и канализации города Алматы Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Осуществить в установленном законом порядке правительственное заимствование путем привлечения льготного займа Правительства Франции в форме заключения соглашения (договора) на сумму 30 000 000 (тридцать миллионов) долларов США.
2. Министерству финансов Республики Казахстан в установленном порядке:
провести переговоры с Правительством Франции и подписать соответствующее соглашение (договор) о правительственном внешнем займе;
по согласованию с Национальным Банком Республики Казахстан и акимом города Алматы определить финансового агента - банк второго уровня для обслуживания займа;
установить, что средства правительственного внешнего займа предоставляются конечному заемщику - акиму города Алматы путем кредитования из республиканского бюджета местного бюджета города Алматы на условиях, соответствующих соглашению (договору) о правительственном внешнем займе, и в пределах ограничений заимствования местными исполнительными органами.
3. Министерству экономики Республики Казахстан провести экономическую экспертизу проекта и при положительном заключении включить проект в Программу государственных инвестиций на 2000-2002 годы.
4. Акиму города Алматы:
заключить с Министерством финансов Республики Казахстан и финансовым агентом - банком второго уровня соответствующие соглашения о выполнении обязательств по погашению и обслуживанию займа и учету использования средств займа;
предусматривать необходимые средства для погашения и обслуживания займа в местном бюджете на соответствующие годы;
обеспечить целевое и эффективное использование средств займа.
5. Министерству иностранных дел Республики Казахстан проинформировать Правительство Франции о подтверждении готовности Правительства Республики Казахстан к привлечению льготного займа для проекта реконструкции и модернизации системы водоснабжения и водоотведения города Алматы с просьбой о содействии в быстрейшем принятии решения по началу финансирования.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Утембаева Е.А.
7. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Петрова Г.В.)