"Центразбат-2000" көпұлттық бітімгершілік жаттығуларын өткізуге байланысты ұйымдастыру іс-шаралары туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 27 шілде N 1139
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. 2000 жылдың 1 тамызынан 29 қыркүйегіне дейінгі кезеңде 61993 әскери бөлімі, Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің Әскери академиясы және Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Әскери институты (келісім бойынша) оқу орталықтарының аумағында Әзірбайжан Республикасының, Грузияның, Қырғыз Республикасының, Монғолияның, Ресей Федерациясының, Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Құрама Корольдігінің, Америка Құрама Штаттарының, Түрік Республикасының, Өзбекстан Республикасының қатысуымен (бұдан әрі - қатысушы мемлекеттер) "Центразбат-2000" көпұлттық бітімгершілік жаттығуы (бұдан әрі - жаттығу) өткізілсін.
2. Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі белгіленген тәртіппен жаттығуды даярлауға және өткізуге қатысу үшін Қазақстан Республикасына келетін шетелдік әскери қызметшілерге арналған құжаттарды ресімдеуді қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс министрлігінің Кеден комитеті заңда белгіленген тәртіппен:
қатысушы мемлекеттер Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі арқылы ұсынатын тізбелер бойынша, қатысушы мемлекеттер Қазақстан Республикасының аумағына әкелетін қару-жараққа, әскери техникаларға, оқ-дәрілерге, дәрі-дәрмектерге және басқа да әскери мүліктерге қатысты кедендік төлемдер мен салықтарды төлеуге 3 ай мұрсат бере отырып кедендік ресімдеуді жүргізсін;
кейіннен оларды кедендік төлемдер мен салықтар салудан босатуды қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар министрлігі:
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігімен бірлесіп, қатысушы мемлекеттердің әскери қызметшілері бар ұшақтардың Қазақстан Республикасының аумағы үстінен ұшуын қамтамасыз етсін;
белгіленген тәртіппен жоғары әуе кеңістігіне және Алматы қаласы әуежайының, Николаев (Жетіген пос.) әскери әуежайының ауданында аэронавигациялық қызмет көрсету үшін алымдардан босатуды қамтамасыз етсін.
5. "Алматы" халықаралық әуежайы" ашық акционерлік қоғамына жаттығуға
қатысушыларды аэропорттық алымдарды төлеуден босату ұсынылсын.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Қорғаныс
министрлігіне жүктелсін.
7. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.

Об организационных мероприятиях в связи с проведением многонационального миротворческого учения "Центразбат-2000"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 июля 2000 года N 1139
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Провести в период с 1 августа по 29 сентября 2000 года на территории учебных центров войсковой части 61993, Военной академии Вооруженных Сил Республики Казахстан и Военного института Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию) многонациональное миротворческое учение "Центразбат-2000" (далее - учение) с участием Азербайджанской Республики, Грузии, Кыргызской Республики, Монголии, Российской Федерации, Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии, Соединенных Штатов Америки, Турецкой Республики, Республики Узбекистан (далее - государства-участники).
2. Министерству иностранных дел Республики Казахстан в установленном порядке обеспечить оформление документов для иностранных военнослужащих, прибывающих в Республику Казахстан для участия в подготовке и проведении учения.
3. Таможенному комитету Министерства государственных доходов Республики Казахстан в установленном законом порядке:
произвести таможенное оформление с предоставлением на 3 месяца отсрочки уплаты таможенных платежей и налогов в отношении вооружения, военной техники, боеприпасов, медикаментов и другого военного имущества, ввозимых на территорию Республики Казахстан государствами-участниками учения по перечням, представляемым государствами-участниками через Министерство обороны Республики Казахстан;
обеспечить последующее их освобождение от обложения таможенными платежами и налогами.
4. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан:
совместно с Министерством обороны Республики Казахстан обеспечить пролет самолетов с военнослужащими государств-участников учения над территорией Республики Казахстан;
обеспечить в установленном порядке освобождение от сборов за аэронавигационное обслуживание верхнего воздушного пространства и в районе аэродрома города Алматы, военного аэродрома Николаевка (поселок Жетыген).
5. Рекомендовать открытому акционерному обществу "Международный аэропорт "Алматы" освободить участников учения от уплаты аэропортовых сборов.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство обороны Республики Казахстан.
7. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Петрова Г.В.)